Hlavní výhra


V Anglii proběhla podivná soutěž na polévky, kde výrobce sliboval hlavní výhru 500 000 GBP, které měly být použity na koupi farmy – viz

 

http://www.novinky.cz/koktejl/259805-podivna-soutez-v-anglii-cela-zeme-soutezila-o-farmu-kterou-nikdo-nevyhral.html?ref=boxE

A jak takové soutěže probíhají v českých podmínkách?

Pokud některý zájemce doufá, že vyhraje hlavní výhru, zklamu jej. A není v tom žádný podvod typu, že výhru vyhrají známí nebo pracovníci firmy. Pořadatel soutěže většinou ani hlavní výhry nevytáhne, vše je jen marketingový trik.

Tak kdo vlastně vyhraje hlavní výhru auto, dovolenou na Seychellách, a jiné podobně lukrativní výhry?

Napsal Gerd

Správná odpověď je, že vůbec nikdo. Daná společnost chce soutěží nalákat nové zákazníky, byť jen na chvíli a doufá, že část se zákazníků zůstane i nadále věrná jejím výrobkům. Aby dala peníze na hlavní výhru, musela by vložit do celé kampaně více peněz, než by byl přínos kampaně ze zvýšeného prodeje výrobků. Takže ty nejdražší výhry ani nejsou uvažovány a začíná se soutěžit až o výhry v hodnotě stokorun. Hodně lidí může vyhrát nějakou drobnější cenu útěchy, ale s hlavní výhrou nepočítejte.

Kolikrát jste na podobný trik naletěli? Já mockrát, než jsem zhruba před 10 lety odhalil, v čem je podvod. Jedna společnost totiž omylem zaslala do tiskárny i listinu vyhrávajících kódů. A pracovníci tiskárny si tu listinu zkontrolovali s tištěným letákem, kde se slibovaly výhry. Netroufám si tvrdit, za jakým účelem, ale hledali pečlivě. A ty nejdůležitější výhry žádný los neměly. Netýkalo se to ani dalších pořadí.

Jak je ale vidět, marketingový trik stále zabírá, a to i v jiných zemích. Nejvíce jsou lidé ochotni věřit v časech těžkých.

Z počtu nalákaných klientů usuzuji, že ekonomická situace Velké Británie není nejlepší a krize ještě nějakou dobu potrvá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Hlavní výhra

  1. M.Š. napsal:

    Pře chvílí jsem se dověděl perličku,ministerstvo školství čr zvýšilo platy pedagogickým pracovníkům,především v předškolních zařízeních.Takže od ledna dostaly učitelky/lé přidáno,avšak dnes je věc úplně jinak,nejenže nedostanou zaměstnanci nic,ještě navíc budou muset vrátit to co jim bylo přidáno,takže za únor budou mít výplatu chudší o údajné přidání za měsíc leden.Když už těžké časy,tak za ty časy je někdo konkretně zodpovědný a měl by si zbalit své saky paky a zmizet z funkce na kterou evidentně nestačí,toto se týká celé současné vlády.

  2. tata napsal:

    davnosem přestal věřit těmto tahakum,hlavně vyhral jste hazím neotevřené do koše nebot jak otevřete začnete přemyšlet co kdyby na tom je to založeno ,jako že zaručeně zhubnete,vymto přesto co kdyby tentokrat když mate vahu stabilně jako dobry vepř je to krasné šiditko natom je to založeno,svět je klaman,víme to přesto stejně občas podlehneme.

  3. Lex napsal:

    Nejsem si tak zcela jistý, zda má Gerd úplnou pravdu, aspoň o té Británii. Ten článek na novinkách jsem si přečetl a chápu naprosto přesně, že problém byl v tom, že soutěžním kódem byla opatřena všechna balení polévek a do losovacího zařízení (počítače) byly vloženy VŠECHNY tyto kódy, ne jen ty, kterými se kupci polívek přihlásili do soutěže. Protože těch přihlášených bylo jen 267 tisíc při mnoha miliónech balení polívek na trhu, je jasné, že šance na výhru byla minimální. Nejen na tu hlavní.Jak je to s podobnými soutěžemi u nás nevím (jistě, nebylo by pro mne příliš složité to zjistit), nezajímá mě to, stejně jako tata tyhle ptákoviny házím do koše, stejně jako si nevyzvedávám žádné výherní lístky na Benzině či v jakémkoliv jiném obchodě. Nehraju sportku ani jinou lotynku, věřím jen tomu, co jsem si sám poctivě vydělal. A nemyslím si, že jsem vůl, abych měl naději, že na mě sedne unavené štěstí. Ze zkušenosti vím, že mnohem častěji je "unavená" smůla, a že, jak říkávali moji rodiče – "I pánbůh sere jen na jednu hromadu.". Vím jistě, že ne na tu mou.L.

Komentáře nejsou povoleny.