Jeffova penalta


Je  to prima! Další  z těch,  co  jsem  chtěl mít  na  Kose, od  samého začátku,  jako  autora,  vzal  Kosu  do  ruky!  A  vyrazil  s ní  na  zdejší  zaplevelený  pozemeček.  Aby  ho  tou  Kosou  dostal postupně  na  úroveň  ecelentního  fotbalového  trávníku.  Jako na  libereckém  stadionu  U Nisy,  který  považuje  sám pro sebe  za  svaté poutní místo, stejně jako já  Štruncovy  sady.

A  na  tom  Kosou pokoseném  pozemečku  si chce, do budoucna,  sem tam, střihnout  svou  penaltu.  Ta,  jak známo se,  nikdy nedá  chytit, jen  špatně kopnout.  Ale  to  u  Jeffa  naprosto nehrozí.  Uvidíte  sami, Je  to opravdový  ostrostřelec.  Míří  přesně,  pálí tvrdě !  Jeho, vlastně  všech  nás, protivník  nebo protivníci, budou  bez  šance.  Bohužel  jen tady.  Protože  ten  zápas, co všichni  hrajem,  je od začátku cinklej. Soupeř  to má  všude obšancové. Aspoň  to tak  vypadá. A  že  by hrál rovinu je  pustá  iluze. Což  ale  je jen o  důvod  víc  pustit  Jeffa  na jeho první  penaltu!

Jeffe, ochozy  čekají. Je  to na  Tobě.

Töpfer na Vinohradech: Jeffe už to nehul !

Vždycky když ulovím perlu, začíná mi to tam padat. Naposledy v pátek. To jsem se za tepla dozvěděl, že Tomáš Töpfer, senátor, herec, režisér, pedagog, člen správních rad a provozovatel restaurace a já nevím co ještě se stal prostě navíc ředitelem Divadla na Vinohradech. Okamžitá reakce byla dvojí:

nemůže to stíhat,

je v ODS, to pak jo.

 

Jeho kolega  Ladislav Frej událost okomentoval peprně: Ať jde Töpfer do pr**ele. A hodlal jej rozebrat na kousky. Töpfer při jmenování do funkce prohlásil, že chce vrátit Vinohradské divadlo vinohradskému diváku.

Frej: Co to je proboha za blábol? Ať jde do…

Hezká scéna na úvod.

 

Tady musím udělal malinké herecké entrée: Freje mám mimořádně rád pro jeho úžasné repliky v druhé části Nemocnice, kde jako Sova junior opět propadl alkoholu. Když velký Blažej v řeči o uloupení nemocnice  namítl: ten chlast ti úplně sebral rozum!, rozevlátý Frej vytáhl odzbrojující : a to ti nakukal kdo?!

 

Mimořádně schopný Töpfer  zkrátka stihl zrušit předchůdci Stropnickému inscenaci s Frejem v hlavní roli, ačkoli oficiálním dnem jeho nástupu je 1.září . Taková Dáša Havlová má tak zaděláno na problém a nejspíš se bude pakovat. I s Jiráskovou. Té totiž navíc uklouzlo, že je Töpfer lenoch.. A Frej doplnil: na place je flink.

A tak se ptám: Toto je ten majstrštyk porodníka Svobody, co bojuje proti Mafii v Praze?

Jmenování Töpfera bylo i důvodem jeho účasti v pátečním Hyde Parku. Živě se o pořadu diskutovalo na netu, kde jsem podotknul ony dvě tři invektivy, ovšem byl jsem usvědčen mlaďochy ze závisti a neschopnosti s doporučením: už to nehul. A bylo.

Töpfer odešel z Hydeparku s výpraskem. Protože jeho nadutost byla excelentní, obdržel 73% záporných ohlasů. Ovšem jsa politicky kryt, tedy sebevědom, za výprask neopomněl s úsměvem poděkovat.

O co jde je jasné. Všechny významnější posty ve státní správě a společnostech se vztahem k veřejným penězům se obsazují  naprosto drze a proto výhradně politicky. Tedy jednou ódéesák, podruhé socan atd. Rozdíl oproti Husákovi nula. Ředitelem Technických služeb v mém statutárním městě je čistá nomenklatura z řad ODS, šéfa Technických služeb v statutárním městě sousedním obsazuje socan. A s Dopravním podnikem je tomu přesně naopak. Bez minimální kompetence či odbornosti. A s jasnými totiž tragickými výsledky.

Hvězdou první velikosti pokud jde o manažerství podniku městských služeb je Martin Dvořák, exšéf DP Praha. Jeho kvalifikací byly známosti se všemi kmotry ODS, jeho odměnou násobně vyšší plat oproti takovému Janečkovi z ČT, 50 milionů za šest let.Výsledkem pak je rekordně drahé jízdné v Praze (která stále miluje pravici) a jako bonus povinná OpenCard. Nutno dodat, že Dvořáka dozoroval za babku naivní socan Březina, takže ozvěna řinčení uloupených veřejných peněz zasáhla postupně všechna média a Dvořák se musel odebrat na střídačku. Jen na střídačku, nikoli do krimu.

Vrcholem produkce podivných paktů stability na regionální úrovni je asi sadová úprava parku v Ústí nad Labem ze společné dílny ideově spřízněných politiků z ODS a ČSSD za 80 mil., přičemž jedna lavička byla za 50 a klouzačku pořídila nová demokracie za 300 tisíc..

Dlouho ono prvenství nejspíš nevydrží, neboť sousední chudobou oplývající Děčín chystá napřesrok jez za 5 mld., s předpokládaným odklonem 30% to máme 7 mld Kč. Sice se zničí cenné labské údolí, cynik by řekl jedinečná krása dolního Labe. Zato městu samotnému stavba přinese čistou nulu a lodní dopravu to nejspíš nezachrání. Alespoň Němcům je Labe zbytným potokem a vykládat lodě v Hřensku a nacpat kontejnery do soutěsek rejdaři snad neplánují.

Jde se prostě promoprovat, odklánět, krást. I když sorry – podnikat.

Maně vzpomínám na Korytáře, který se pokusil o puč, protože se Změnou pro Liberec vyhrál volby a hodlal nedejbože diskutovat s veřejností o územním plánu …

Na závěr cituji svého přítele z dětství. Je tzv. za vodou a přesto napsal:

 

Víc než ta šílená situace v politice mi vadí naprostá devastace morálky a měřítek hodnot. Já vím, že jsme byli všelijací a lidi o generaci starší nás mnohdy nechápali.. Dnešní mladá generace až na výjimky ale převyšuje všechno. Chci vidět, až to tady tihle lidé budou řídit. Vždyť se na to podívej – hrdina je ten, kdo všechny zmlátí, kdo má nejlepší auto a nejdražší mobil, kdo nedělá a neplatí daně, kdo si někde nakradl a našmelil a koupil si barák na Kajmanských ostrovech. Kdo denně chodí do práce, platí daně a nemá ostré lokty, je socka, debil a ubožák. Fakt jsem rád, že nemám děti – přivést je do těchto s**aček a vychovat je podle svých hodnot – to by byli chudáci a já s nimi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jeffova penalta. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

17 reakcí na Jeffova penalta

 1. Petrpavel napsal:

  Není co dodat.Stojí za to tyhle věco stále dokola připomínat.Bude to ale něco platné? Obávám se, že ne. .

 2. anita napsal:

  Petrpavel ,"Kmotroland"Můžete se jet i podívat, tohle není reklama, ale mě se ta cestovka líbí, jen nevím jestli by někdo neměl z ostudy vlézt 100sáhů pod zem. Čím více lidí uvidí, tím se jim snad konečně otevřou oči, co platí a proč se musí neustále vytahovat jejich peníze z kapes. http://www.ceskatelevize.cz…stim/

 3. Cech napsal:

  Pro PetrpavelMluvit a připomínat je to nutné stále, alespoň na netu protože veřejnoprávní média to neuveřejní ani pod pohrůžkou násilí mučení a jiných obecně známých praktik.Nevím zdali účinnost bude srovnatelná s účinností parního stroje,to asi ne ale občas ty informace někdo použije.Trestní oznámení na ministra práce Jaromíra Drábka, jeho prvního náměstka Vladimíra Šišku a na neznámé pachatele. Důvodem je podezření ze spáchání několika trestných činů při zavádění nových informačních systémů pro vyplácení dávek.Každý únik reálných informací na veřejnost je třeba chápat jako malé vítězství, nad novinářsko_informační a manipulační mafií.Každé poznání skutečné reality, obrovsky ztěžuje prosazování další, nové šablony mediální manipulace..

 4. PetrPavel, Cech.ad [1] a [3] – problém je, že blogy sleduje vcelku uzavřená komunita lidí, kterou podobné věci zajímají. Takže si podobné věci neustále připomínáme, a vesele se utvrzujeme v názorech, ale drtivá většina občanů bude (pokud vůbec) čerpat informace z oněch mlčenlivých médií..

 5. Germanicus napsal:

  DělovkaTahle penalta je tedy pěkná dělovka. Byl jsem včera nakupovat v Globusu a na puštěných televizích zrovna běžela tisková konference ODS po skončení schůze výkonné rady (rozuměj politbyra). Okolo Nečase stáli všichni vedoucí výtečníci ODS s nesmírně vážnými a zodpovědnými ksichty. Nakupující, kteří procházeli okolo puštěných televizorů to také patřičně komentovali, včetně mě. Já jsem, tuším, pronesl: "Sráči…"Konečně podívejte se sami. Odpovědi na dotazy novinářů – mlha, mlha, mlha…http://www.youtube.com…e=youtu.be

 6. Petrpavel napsal:

  ad /4/ zdeněkkbTo co jste napsal je přesné : blogy sleduje velmi malá menšina, která bohužel ví téměř vše (ale kdo má unést tu tíhu šílených informací o šílených nepotrestaných zločinech?) a pak je tu šílená většina, která ví z malé části to co se dozví z oficiálních médií, tedy dezinformace, a velká část která neví zhola nic. A všichni mají stejné volební právo. Vždy říkám utopii : před vydáním volebního lístku by měl následovat test politické inteligence. To by ubylo voličů… Ale test nikdy nebude, zato ODS, ČSSD, TOP 09, aj ty VV či US či Zelení budou tady pořád.

 7. Analytik napsal:

  Dobrá zpráva od Kalouska.Včerejší Události, komentáře navštívil nejoblíbenější ministr financí Kalousek. Nastínil vývoj stavu státní kasy pro příští dva-tři roky a vypadá to, že se už blížíme k cíli. Konečně si oddychneme od věčného utahování opasků. Začalo to někdy po revoluci, tenkrát byl státní dluh v řádu jednotek miliard a Klaus sliboval, že po dvou letech utahování opasků se to zlepší. Teď jsme o dvacet let dále, státní dluh přibral tři nuly, z miliard se staly biliony, takže zhruba tisíckrát vyšší dluh, než těsně po Listopadu! No a co na to Kalousek? Letos potřebuje ušetřit 23 miliard, takže si trochu utáhnem opasky. Příští rok už to bude jen 42 miliard, takže je to na dva opasky. A aby se dostavil úspěch, tak ten druhý opasek si každý důkladně utáhneme kolem krku! Tím se navždy zbavíme státního dluhu, Kalouska i všech jeho vykutálených kumpánů. No, není to dobrá vyhlídka?Ti nedočkaví mohou dát najevo svou lásku k vládě lhářů a zlodějů už 15. března na náměstí každého většího města od 17.00!

 8. tata napsal:

  bohuželumíme jen nadavat a většina jen řekne a co se změní,ja si myslim že tu větu jefova kamarada tesat do kamene a stoho pohledu,ty mladší se maj na co těšit bude huř a to opravdu huř,opravdu to nebude o dohadu že pořad mame nosy nad vodou,kdo včera poslouchal KALOUSKA MUSEL SE ZHROZIT ,JAK PROKAZATELNĚ JE PLACÁ,UŽ JENOM že oni ani nejsou schopni se dohodnout,přiští rok 42 miliard,kde proboha a další rok přes 80..už dnes všechny organizace melou s posledního jako hasiči ,policajti,nemocnice,no lečit začnou asi sestřičky co dodat kdy konečně lidi poznaj že už nic jineho nezbyva než jit do ulic,tydle opravdu žadny koncept nemaj ale jen poslední zhasne,

 9. anita napsal:

  zdeněkkbTen, kdo se o politiku nezajímá nechodí pravděpodobně ani k volbám, tedy pokud není svezen a zaplacen.Jaká byla tržní hodnota jednoho volebního hlasu, jsme mohli zjistit v minulých volbách 😦 Neměli by se volit strany, ale osobnosti. Ten, kdo chce kandidovat, měl by se sám za sebe prezentovat tím co vykonal smyslplného pro společnost a jaký je jeho další cíl . Jeho prezentace by měla mít také vyjasněné majetkovou a morální minulost. Zodpovědnost za jeho činnost a v případě pochybení samozřejmě nést veškeré důsledky. Možná, by nebylo potřeba tolik spících poslanců a senáturů, to by se ušetřilo peněz.

 10. Hladis napsal:

  .Posledni veta vystihuje vse. Necekam od mladsi generace nejakou zmenu..

 11. ld napsal:

  Když jsme u těch penalt, tak se mi zalíbilo stanovisko Leverkusenských funkcionářů, kdy po trapárně s Messiho dresem v LM, byl tento dán do dražby. Nakonec z toho Kadlec vyšel se ctí, a 1/4 miliónu Kč poputuje k potřebným. Tady před Němci smekám.

 12. Anito,.[9] Neřekl bych, že kdo se nezajímá o politiku, nechodí k volbám. Skoro mám naopak dojem, že čím míň zájmu a přemýšlení, tím pevnější politický názor… :o))).Abychom si rozuměli, nezájem vidím už v tom, že někomu stačí novácké zprávy a po dalších a podrobnějších informacích se už nepídí.Hladis: Zase je spravedlivé říct, že nejmladší generci nám tu nevysadili z kosmu. Ale že ji vychovávala a hodnotově utvářela generace předchozí, (která je ze svých dětí tak zděšená…)..

 13. severočech napsal:

  nápad k realizaci zdarma!najít výrobce plátěných nebo PE nákupních pytlíků a nechat je potisknoutJSEM DŮCHODCE, NEMÁM RÁD KALOUSKA!Myslíte, že by to za pár korun nešlo na odbyt?

 14. Gerd napsal:

  A jdeme do finále!A jdeme do finále, poslední tóny zní… Mejdan pomalu končí a už se plíží vrchní, aby spočítal útratu. Kdo bude platit? Ovčan daňový poplatník. Žil si nad poměry, neškudlil dosud dostatečně, bude škudlit ještě více. Hyperinflace a devalvace CZK nás nemine, protože současný státní dluh ČR už nemůže být splacen. Ostatně každých 100 let přichází minimálně jedna peněžní reforma, která okrade drobné střadatele.Mafiáni si už nakradli a pomalu odtáhnou do tropických daňových rájů.A s důchodem už taky nepočítejte.

 15. Germanicus napsal:

  Malá domůTeď jsem na aktualne.cz četl jak si pan senátor Töpfer zahrál malou domů:"Senátor Tomáš Töpfer z ODS pobírá plný sedmnácititisícový příspěvek na kancelář, kterou si najímá ve vlastním divadle na Fidlovačce."Pro pořádek jen dovětek, že není rozhodně jediným senátorem či poslancem, který si takto "odklání" příslušné senátorské (poslanecké) náhrady.

 16. anita napsal:

  zdeněkkbk tomu Hujerovi 😉 , dostala jsem email taky zajímavý http://opona2009.zacit.cz…ez.html

Komentáře nejsou povoleny.