Přetížení Bloguje.cz- upozornění provozovatele


Vážení Kosíři,

právě  jsem  objevil upozornění  provozovatele  serveru  Bloguje.cz, kde je umístěna naše  Kosa nostra, že  se omlouvá za potíže  s  přístupem,  na  blogy. 

Jsou  způsobeny  tím, že  se někdo opakovaně snaží  jim  cíleně  přetížit  server.

Na jednu  stranu jsem  rád,  že  velmi problémový  přístup  není  specifickou  záležitostí Kosy,  byť  mám subjektivní  dojem,  že  přístup na  Kosu  je  výrazně  horší  než  na jiné  blogy, na druhé straně  nechápu, proč  si  nějací  zlovolní  patláci  vybrali ke  svým   nesmyslným  machlům blogový  server obyčejných lidí…. Co  tím komu  chtějí  dokázat?  A proč nám?

Pravděpodobně  se to nedozníme.
Ale  v  každém příípadě děkuji  adminovi serveru  za  tu zprávu. A vám všem ji  dávám  na  vědomí.

vlk

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka -původní Kosa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

28 reakcí na Přetížení Bloguje.cz- upozornění provozovatele

 1. Akela napsal:

  vlku je to fakt, protože když po mnoha marných pokusech včera, jsem zabrousila na Brejle, tak to šlo jako po másle. I na Fausta jsem zabrousila, stejné jak píšu výše. Ale od začátku, co je Kosa v provozu se mi stalo mnohokrát, že to šlo ztuha se přihlásit.

 2. fiflena napsal:

  Stává semi také posledních asi 10 dnů, že se na tyto stránky nemohu dostat.Že by byl web přetížený mě sice napadlo, ale pak jsem tuto myšlenku zavrhla, vždyť se tu žádné porno nedává. Někomu ale tento blog musí velmi vadit. No, počkám si, jednou se stránka načíst musí. Málem bych ztrestala počítač neodbornými zásahy.

 3. vlasta napsal:

  Již pod předchozímblogem jsem umístil komentář. A ejhle, pravda je na světě. Jsem přesvědčen, že útoky jsou zaměřeny hlavně na Kosu. Kdo to dělá můžu těžko odhadnout. Může to být osamělý střelec, který vlka nemá rád, může to být i cílený útok politického uskupení. Každopádně Kosa někomu velmi vadí.

 4. anita napsal:

  Poděkování,tedy serveru Bloguje.cz i vám vlku. Už jsem tu jednou o tom psala, že jsem rozštelovala počítač, vyčistila, přeměřovala, nakonec si tedy konstatovala, že Kosa je ostře sledovaná. Zdá se, že si s tím někdo dává práci i v noci, to musí snad být práce na směny :-))*

 5. Axina napsal:

  Dobrý den.Původcem DDoS útoku je s nejvyšší pravděpodobností člověk jménem Karolos Trum, který vystupuje pod nickem skilos na wwww.np-diskuze.cz. Důvodem je náš web Neviditelný čert http://www.lucifer.bloguje.cz. Skilos je podivná existence, která sympatizuje se sektou Vesmírní lidé. Disponuje zřejmě nějakým SW, který je schopen generovat stovky/tisíce přístupů na náš web a blokuje tak i celý server bloguje.cz.Kdybyste měl někdo nějaký nápad, jak se oficiálně s tímto darebákem vypořádat, neváhejte nám prosím napsat. Občas hostuje v Praze, občas žije v Řecku na nějaké usedlosti, kde chová smečku psů. Spolupracuji s adminem bloguje.cz.

 6. vlk napsal:

  AxinaDíky za vstup.Jsem rád , že cílem těch blokací nebyla Kosa. Protože jsme měl subjektivní dojem, že je to halvně tady a a od jisté doby, co jsme tu pustili pár věcí, které s e zrovna nějaké vrchnosti nemusí líbit. Ulevilo se mi, že nejsme původci potíží. Na druhé straně nepřeji VAšemu prostoru nic zlého. A štve mi, že se do Vás někdo naváží tímhl e způsobem.Jak s tím Skylosem? Netuším.Ale život mne naučil jedno. Podobní zmetci nejméně rádi mají to, co dělají oni jiným. Co mu oplatit stejnou mincí?

 7. Janika napsal:

  Buďte v klidu, poslední dobou blbne kdeco, pomalu se načítá, nejdou odesílat komentáře a podobně. Fakt to nebude útok na vás.

 8. Axina napsal:

  [6] Také věříme, že na každého jednou dojde. Ale kromě toho se snažíme jít skilosovi (to znamená řecky pes, jak výstižné) co nejvíce po krku. Web Neviditelný pes-nezávislá diskuse je náš spřátelený. Požádala jsem místního admina, aby tam skilose zabanoval. My už jsme to udělali asi před měsícem. Napadal nás celkem ze 7 různých IP adres! Zmetek. A přitom jsme se ničím neprovinili. Nejseme kontroverzní. Přilákali jsme ho psaním o astronomii. On ve své pomatené mysli cítí sounáležitost s Vesmírnými lidmi. A demonstruje jejich sílu nějakým hackerským SW. Jestli budete mít zájem vědět víc, pokusila jsem se všechno popsat ne u nás, ale na webu http://www.np-diskuze.cz v místní rubrice Kompost. Ta slouží na vyřizování si účtů.

 9. Axina napsal:

  [7] Je to jak říkáte. Jen si nejste vědoma pravého důvodu tohoto stavu. Začal 22.2.2012 "díky" skilosově aktivitě. To, co bylo předtím, byly nevýrazné výpadky služby dané údržbou systému.

 10. lední brtník napsal:

  ale prd.špatně dostupné bylo v různých chvílích celé bloguje – není možné vést "útok" proti jednotlivým webovým stránkám=blogům. to by šlo jedině hacknutím toho blogu. kdežto tu mělo jít o ddos, který přetíží celý server. anebo zavirováním domácích pc zdejších komentátorů. obviněný aštar šeran vůbec netuší, že nějaká kosa existuje; místní komentující jsou mimo, nebo jsou příliš sebestřední.

 11. Axina napsal:

  [10] Jste nějaký suverénní "lední brtníku". Skilos přetěžuje celý server bloguje.cz, protože generuje velké množství požadavků na prohlížení jeho podstránek http://www.lucifer.bloguje.cz.Ostatní blogy tím pochopitelně sekundárně trpí. Je nám to líto, ale nejsme viníkem toho stavu. Jen obětí.

 12. ac napsal:

  jdou po vasPristup na tento blog byl nepochopitelne priserny uz od uplneho zacatku. Komu by asi tak stalo za to vas DOSovat, Jarporovi s Visnovskym ? A co by z toho mel ? Komentare nekterych lidi jsou dalsi demonstraci neobvykle paranoidniho stylu mysleni casti zdejsi komunity. Obecne se mi zda, jako by paranoia a pocit vlastni dulezitosti sly ruku v ruce s ponekud extremnejsimi politickymi nazory. Ale treba na takova outsidermedia porad nemate, to je fakt.

 13. Axina napsal:

  [12] A helemese. Takže znáte náš blog. A já už teď tuším, s kým mám tu čest.Vlku, omlouvám se vám. Nebudu zneužívat váš web k vyřizování si účtů. Na shledanou v lepších časech :-)P.S. Víte o tom, že si majitel našeho webu zvolil před lety stejnou "čertici" jako obrázek na hlavní stránku? Zřejmě máte podobný vkus.

 14. ac napsal:

  Axina: a ja zase netusim, kdo jste vy, takze se muzete uklidnit

 15. anita napsal:

  Tak ona je to čerticea já myslela, že mladá Karkule 😦 *

 16. Anonymní napsal:

  Axina,anita,acAxina,klidně zůstaňte. Pokud s e Vám zde líbí.Nemám problém. z ac si nic nedělejte. To je takový kolorit. Ten sem evidentně chodí duševně trpět.anitane Karkule to není. Netahám své rodinné příslušníky do blogování. Tohleje jedna z předpřipravených šablon. Měla lidskou tvář ,-))) acmusíte si vybrat. Buď tvrdíte, že na tenhle blog byl přístup strašný od samého začátku nebo , že trpím/me paraniou obé najednou nelze. Ano, také jsem si kaldl otázku , kdo by chtěl jít po tak malém spolku jako je kosa a nedávalo mi t smysl. Kromě osobní pomsty. Jar por a Višňovský? Oba nejspíš by na to chuť měli. Speciálně Višňovský určitě. Otázkou jsou jejich technické možnosti. Takže asi ne.Ale to není důležité. Zásadní je pro mne špatný přístup na Kosu. Ten je bez diskuse. A protože chodím sem tam asi 7-8 blogů, které jsou umístěny také na Bloguje mohu srovnávat Nikde jsme nezaznamenal podobný problém.Nejsem do té míry sebestředný, že bych si myslel, ž e mne pronásleduje vrchnost. takových blogů, jako je Kosa, těch na internetu je. Nicméně, na základ ě vlastních zkušeností a nemožnosti objektivního porovnání jsem si mohl právěm myslet, že holt si na Kosu někdo zasednul. No ta bene, mám pro to ještě jeden, velmi jasný důkaz. Nezveřejnil jsem jej a nezveřejním. Ale třeba Germanicus byl okamžitě informován. Scházelo málo a KOsa umřela po prvním týdnu existence. Protože čelila dost tvrdému existenčnímu útoku.A na knec, pokud máte Kosu za extremistickou, tak s e docela divím, že si sem chodíte kazit večery. Ale je to vaše svobodné rozhodnutí. Nehodlám vám nijak bránit.

 17. K-k. napsal:

  Vlku,obdobné problémy, jako na Kose, jsem zaznamenala v poslední době i na Tribunově blogu. Jinde ne. Chtěla jsem sice původně napsat, že už se to na obou místech uklidnilo, ale při vkládání přispěvku se to asi minutu snažilo a pak to sdělilo, že "stránku nelze zobrazit" – tohle je druhý pokus. Tak uvidíme.

 18. K-k. napsal:

  a tentokrátto šlo vložit bez problémů…

 19. Grőssling napsal:

  Petře, příčina bude v šetření majitele aplikacePetře,stručně řečeno, dnes je to tak, že téměř všichni majitelé internetových aplikací hostují u provozovatelů na virtuálních, nebo dedikovaných ( pouze pro onu aplikaci určených ) serverech. Aby ušetřili, majitelé aplikací většinou volí variantu, kdy několik aplikací je umístěno hardwarově na stejném harddisku, nededikované servery.Korektní je od provozovatele, aby zjistil předpokládaný plánovaný provoz té které aplikace v čase a poté zvolil příslušnou verzi hostingu. Důležité zejména je, kolik současných návštěv v čase daný server povolí a jaký datový prostor aplikace vyžaduje. Může jít o desítky až stovky volání současně. U velkých aplikací, TV vysílání, musí systém zvládnout současný kontakt desítech až stovek tisíců návštěvníků.V případě tohoto webu jde podle mne o problémy dané :1.nekvalitní technologií aplikace ( není dobře naprogramována ),2.patrně jejím umístěním na spořivý a tím laciný webhosting,3.možným snadným napadením robotem, který násobně pořád dokola volá aplikaci a tím zahlcuje přístup k ní. Dobré technologie a dobrý hosting to umí částečně ohlídat, ale 100 % lékařství není.Nejsem příznivcem konspiračních teórií a tak bych spíš myslel na body 1. a 2. .

 20. Grőssling napsal:

  Ještě dodatek, zeptal bych se provozovatele aplikacejakou variantu webhostingu pro bloguje používá ? Je na disku s bloguje ještě další aplikace a pokud ano, jaká agregace je předpokládána v tomto případě ( agregace 1/10, znamená, že současně může přistupovat k disku 10 návštěvníků v řádu milisekund ). Když se dívám na statistiky bloguje, kdy současně je na webu od 10 do 30 lidí online, pro klid duše by agreagace 1/10 měla stačit, ovšem za předpokladu, že na daném harddisku již nic jiného neběží a to tedy pochybuji.

 21. vlk napsal:

  Paní k+KU Tribuna ani u Fausta jsem problémy vůbec nezaznamenal. Laco GroesslingParde, beru na vědomí , co píšeš. Nicméně – nic s tím nemohu udělat. A že majitel aplikace šetří? Ani se mu nedivím. prostor nám, pisálkům, poskytuje zdarma.

 22. Axina napsal:

  [16] Díky, občas s dovolením zavítám. Vidím, že se potýkáte s obdobnými problémy jako my. Hezký den 🙂

 23. Grőssling napsal:

  Jasně Petřevšak Ty nejlíp víš, že vždycky je u všeho něco za něco, jde jen o volbu a vyjednávání. Pokud jde o tu agregaci, mohl by admin alespoň říct jak to je. To není nic proti ničemu, když aplikaci poskytuje zdarma a je to spíš takový kamarádšoft. Pro moji zvědavost by stačila odpověď na 2 otázky :1.jakou agregaci má nastavenu server na kterém běží bloguje.cz ?2.jaká je denní průměrná návštěvnost na tomto serveru ( za všechny na něm běžící aplikace ) ?Minimálně tato informace může něco říci do budoucna, až poroste návštěvnost vlkovo.bloguje .

 24. Halladin napsal:

  Jde o celé bloguje,například Šumavák má velké problémy.

 25. jonáš napsal:

  Tak je docela možný či spíš jistýže to vzhledem k rozsahu jede na spoustě mašin a některý svištěj a jiný nestíhaj. Nejspíš na ně cíleně útočí nezvedená banda čtenářů a komentátorů 😉

 26. K-k. napsal:

  RE:na ně cíleně útočí nezvedená banda čtenářů a komentátorůněco jako "postavil si hospodu na mýtince a voni mu tam chodili lidi?" :o))

 27. A_ATLANTIS napsal:

  AxinaKarolose Truma bych z toho neobvinoval – znám jej osobně, je to Karel Trumm – bezdomovec žijící v litoměřickém azyláči. A Karolos proto, protože své homelessáctví provozoval 8 let dobrovolně v Řecku.

 28. cobolik pacholik napsal:

  abybanda tu nepodcenovala nejake blokovanie,je jasne ze tento blog nema moznosti zdielania nejakych lepsich stranok,ktore su opravdu,ale opravdu spravne. v novej demokracii dristania vas nebudu zatvarat,ale blokovat vase dristy,aby ste neboli brzda provozu. v roku 1992 v usti nad orlici ,kde som pracoval,ako nameznej delnik odposluchavalo dalej na postovej ustredni,pani co tam robila 25 rokov mi to ticho povedala.dristy velmi chytrych banditov, su to iste pre vasich mocnych demokratov,co bolo za komuny dristanie disidentov.velmi inteligentny ludia co tu pisu svoje nazory,nebudem menovat(ja urcite nie chytry) su pre tie hnidy hrozba v ich demokratickom podnikani a okradani ceskych obcanov.pozor nas nepriatel vzdy naslucha a my sa nemozeme poddat ani bohovy,lebo pravda na nasej strane.pravda vitezi,alebo spravne jeho pravda vitezi!

Komentáře nejsou povoleny.