Trocha poezie nikoho nezabije


Zejména  tehdy  ne,  když  nepochybně  vyloudí  úsměv  na  tváři Kosíře.  Navíc,  básničku  jsme na  Kose  ještě neměli.  A  trocha  zjemnění  jí bude jen svědčit.

vlk  tímto  děkuje za  příspěvek  autorce paní Miluši  Zindulkové a  Aleně  Kalašové za  její  zaslání.

Abych nezapomněl  – prosím  každého,  koho  ty  veršíky  pobaví tak  jako mne , aby  byl  tak laskav a  dal  to v  komentáři  autorce na  vědomí. Předem  děkuji.

Teď už  zaostřete  oči,napněte  slechy

máme tady

ODPOSLECHY

Na křídlech modrých ptáků

mě, KOLIBŘÍKU, nes.

Sláva a moc nám stoupne

až do nebes.

Ty znáš na ně páky,

já nejsem bez peněz.

Jenom pár jmen,

pár dobrých tipů

svěř mi do ouška,

ostatní zařídí se hladce,

rád budeš mít svého JANOUŠKA.

Domlely boží mlejny

a spadla klec.

Teď trestu neunikne

už žádný Toskánec.

Prý zlobí se pán z Hradu,

zlobí se opravdu,

ale opravdu velice.

Zvedá obočí a taky bradu.

Za vše prý mohou pisálkové,

no a samozřejmě, levice.

Komu tím posloužíte, když vyvalí se špína

na strany, vládu, soudy, na policii?

To chcete ohrozit DEMOKRACII?

 

Mazánku, Mazánku Romane,

tvrdý život ti nastane.

Teď čeká tě život v teplácích

a všude plno blech.

Ještě, že máme ODPOSLECH.

,-))))

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

9 reakcí na Trocha poezie nikoho nezabije

 1. očko napsal:

  No výborně. Ještě by to někdo mohl zhudebnit. Je těch průšvihů už tolik, že by to vydalo na muzikál Výlet do Prahy by začal známou trasou a závěr v divadle.

 2. Anonymní napsal:

  očko zapomněl jstena detail- že podle vrchnosti, každý mimopražský jede vždycky do Prahy taky nakoupit..

 3. Cech napsal:

  On má bihužel pravdu.Básnička je to pěkná ale jediné čeho se doopravdy musíme bát je,že pan prezident má pravdu. Škodlivá je hra s odposlechy, pakliže tuto prezidentovu definici vezmeme jako premisu ,potom nám všem teprve ztuhne krev v žilách.Tento rozšířený kontext, který Klausovu výroku dává naprosto jasný smysl, definuje však doménu velmi nevybíravých způsobů, vydírání a ultimát.To není hra na písečku to je hra s pískem.Prostě pokud jsme dávali dobrý pozor, tak i pan prezident skoprněl, při možnosti her s odposlechy, jaké si normální člověk dovede sotva představit. A zdaleka už přitom se nehraje na Českém písečku, jimž se těmito odposlechy zkompromitovaní Bémové dostali do spárů.Prostě zde pakliže přijmeme,že prezident má pravdu a BIS funguje, potom bohužel musíme dle zákonů logiky přijmout i fakt,že existuje vyšší úroveň hry.Potom je nutné akceptovat,že současná správa státu se odehrává v tomto dle mého chápaní vyšším zločineckém levelu, a nikoliv dle našeho dosud akceptovaného chápání, to jest mezi utrápenými rádoby politiky a korupčníky.Pak to je skutečně důvod, proč označit to zatím záměrně nevyslovené v kauze odposlechy Bém kontra Janoušek za:VELMI ZÁVAŽNOU HROZBU DEMOKRACIE.Potom bohužel musím souhlasit s panem prezidentem: "Odposlechy jsou strašlivě nešťastná věc, která ničí naši demokracii.".

 4. Akela napsal:

  Zhudebnění by se mohl ujmout Nohavica, nebo Klus. Moc pravdivá básnička.

 5. Germanicus napsal:

  Hezky se to čte. Akela má pravdu, měl by se toho ujmout Nohavica, nebo Peterka a spol., případně Klus.Přidávám lekci angličtiny pro politicky vyspělé. Přinesl časopis The Economist.Klikněte si i na v článku obsažené odkazy.http://www.ceskapozice.cz…g-anger

 6. Lex napsal:

  Cechu,na Brejlích Honzy Krůty "poletucha" velmi přesně poukázala na to, jak Klaus řekl, že to "ničí NAŠI demokracii". A já jsem ji napsal:"Blahopřeji ke geniálnímu postřehu! Ano, ono to v případě “šméček” neničí demokracii jako takovou – skoro bych řekl, že to demokracii posiluje, proto i změna “náhubkového” zákona – ono to ničí JEJICH demokracii, tj. to, co už před drahně lety Karel Kryl trefně pojmenoval jako DEMOKRATURU. Jejím projevem je pak i skutečnost, že “JE” lidé (zatím) nevynášejí na vidlích, jak by asi bylo, by krajním, ale projevem demokracie. Jak hluboko je to z hradních oken do příkopu?Už jsem to tu nebo někde jinde také četl, i ústavní pojem “vláda lidu” se dá chápat dvojím způsobem. Ta vláda je jasná – nominativ. Ale to “lidu” může být v tomto tvaru jak genitivem (vláda koho? čeho? – “lidu”), nebo i dativem (vláda komu? čemu? – “lidu”).Je jen zvráceným důsledkem demokratury, že ne ten lid tady vládne, ale že si to tihle parchanti vykládají jako svou vládu tomu póvlu lidu."L.

 7. Lex napsal:

  Mrzí mě, že při přenosu textu (ale včera se mi stalo, že i při přímém psaní do okénka) textový editor nezobrazuje některé znaky, zejména "ž", "š", pomlčky či možná některé další. Snad i tak se to dá přečíst.L.

 8. Cech napsal:

  Tohle mi nahnalo ne demokracie naší 1/4 K.S tím že to ničí jeho (rozuměj Klausovu) demokracii souhlasím LEXI. To u čeho mi ztuhnul úsměv na rtech je,když jsem si připustil že v případě J&B se prostě vyjádřil člověk který má přehled,který dostává paralelně hlášení BIS atd.Škodlivá je hra s odposlechy => Prostě mi taky chvíli trvalo než jsem překročil ten rubikon a připustil si prostě tu hrůzu,že správa tohoto státu funguje na této mnohem vyšší zločinecké úrovni.Že prostě představa střetu politika a jeho korupčníka je pro pana Klause tah pěšcem.Potom najednou dává Klausův výrok a)smysl b)přehled jaké prostředky vydírání a ultimát se používají při tahu střelcem,koněm,věží nebo nedej bože dámou.Proto použiji li tyto východiska pro onu úvahu za rubikonem, že onen hrozný Klausův výrok je oprávněný, protože vychází z každodenní prezidentovy praxe.Potom ten obsah dosud uniklých odposlechů je pouze jakási nepatrná část proti celému výjevu mozaiky.Prostě únik tohoto odposlechu je ničím proti tomu,co se zde ještě může dít v návaznostech na další odposlechy a další představení holé nefalšované skutečnosti.Protože by se mu mohl rozpadnout celý koncept výroby souhlasu a to on moc dobře ví, že to znamená konec vlády nad občanskou veřejnosti bez fyzického donucování..

 9. Hladis napsal:

  .No sice to neni basnicka ,ale taky dobry:Erik TaberyRadsi Johna nez Filipa.http://respekt.ihned.cz…6600#comm.

Komentáře nejsou povoleny.