Stará paní a Germanicova korespondence


Přítel Germanicus  si vzal za  vlastní  řešení případu s taré  paní. Tak  aby, ti co chtějí pomoci  měli možnost a současně  i přiměřenou míru jistoty,  že  jejich  peníze  opravdu  budou  vynaloženy  na to, na  co jsou  poslány.  Prozatimním  výsledkem  je  tento  mail, který  dostal včera:

Přišel tenhle mail od IQ ROMA servis:

 

Dobrý den,

velmi si cením Vašeho zájmu a i paní je ohlasem článku velmi překvapená a dojatá. Jsem vázána mlčenlivostí a ochranou osobních údajů a vzhledem k tomu, že článek vyvolal velký ohlas a přišlo velké množství reakcí, pak by paní nedělala nic jiného než zvedala telefony. Nicméně nyní realizujeme pro paní zřízení účtu (exekutor by totiž mohl účet zřízený přímo pro paní zamrazit) a poté bych Vám dala vědět bližší informace o formě pomoci.

 

Jakožto pracovnice v sociálních službách však musím konstatovat, že případ paní není ojedinělý a že mnoho lidí v ČR se stává obětí špatné legislativy a nekalých praktik úvěrových společností. Proto prosím šiřte tyto informace dál, aby sílil tlak veřejnosti směrem k zákonodárcům.

 

Děkuji mnohokrát,

se srdečným pozdravem,

 

Renata Haráková

terénní pracovnice

IQ Roma servis, o. s.

Hybešova 41, 602 00 Brno

fax.: +420 543 214 809

tel.: +420 533 424 026 www.iqrs.cz
www.jaktovidimja.cz
www.ethnic-friendly.eu

Takže  navrhuji, abychom  ještě  počkali.

Germanicu   velké poděkování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fórum Germanicum. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

65 reakcí na Stará paní a Germanicova korespondence

 1. fiflena napsal:

  Díky za odkaz na ten účet, je to milé počtení.

 2. Jethro napsal:

  Nechci být šťoura,ale sociální nadační fond města Brna nijak závratně nespěchá, aby peníze, jejichž určení je pro konkrétní ženu, a které vybírá jen jako prostředník, přeposlal adresátce.Už tam leží milion. Začíná být napínavé, co se bude dít dál. A o babičce to rozhodně nebude. Za ni (doufám) zaplatí okamžitě exekuovanou částku a nebudou snad čekat na odvolací soud…

 3. čtenář napsal:

  takové malé upřesnění.toto je z diskuze na Novinky.cz:Jitka Kosinová, Praha Čtvrtek, 24.května 2012, 15:26:12 | Souhlasím | Nesouhlasím | +4 Dobrá práce lidi :-))Pohyby na transparentním účtu číslo 2141329001Majitel Transparentního účtu: sociální nadační fond města Brna "Domovy potřebných"Celkový zůstatek na běžném účtu: 1 000 090,16 CZK—————————————-A nyní tam je: 1 007 045,16Jsem si v rychlosti prohlédl účet,ale není tam žádná položka,která by se tvářila jako výdaje v částce 83.000,-.Ale třeba už mám špatný zrak a někdo tam nějaké výdaje uvidí.Myslím si,že je nyní řada na Právu a Novinky.cz,aby také daly vědět co se tedy s vybranými prostředky podnikne.Čekal jsem už včera večer něco na těch Novinky.cz,ale prozatím je ticho po pěšině.

 4. čtenář napsal:

  jéžiš,omlouvám se,jsem to ale debilpardon,pardon.

 5. Jethro napsal:

  Co se podnikne, je jasné.Ta paní je již natolik stará, že si nechá od hodných lidí poradit.Takže patrně (doufám, že za ni alespoň vše zatáhnou) nepotřebný "zbytek" daruje nadaci pro pomoc ostatním.To je v pořádku, jen si jaksi myslím, že jde o tu pověstnou mrkev co visí před nosem oslovi na klacku.Babička má mnohonásobně víc, než potřebuje a lidi ve jménu babičky dál posílají. To je také v pořádku. Ale ten určitý vs z toho dělá dar nebohé babičce a ne dar nadaci na obecnou charitu.Tak nějak to cítím a nemám dobrý pocit.

 6. čtenář napsal:

  Jethro,zaplatit ten dluh by nebylo správné.Pokud vznikl neoprávněně,tak by nebylo správné ho uhradit.Podle mě by bylo nejlepší veškeré vybrané peníze přeposlat na IQ Roma servis,ti se postarají o babičku a vezmou si kvalitního právníka,kterého si budou moci ze zbytku peněz dovolit.Bylo by potřeba vyhrát ten odvolací soud,si i tak nějak myslím,že i kvůli tomuto byl ten původní článek na těch BL zveřejněn.Ta informace,že těchto případů jsou stovky už se v té vlně solidarity úplně ztratila.

 7. Jethro napsal:

  Já jsem rád,že je babička (snad) vyřešená. Nemám jak si to ověřit, jen doufám, že babička a její dluh existují.Já mám problém s tím, že provedením je to reklamní akce na získání peněz, třeba i na bohulibou činnost, a jako taková se dá pro velký úspěch zopakovat.Předpokládám, že už z těch stovek obdobných případů se dá za dva měsíce vytknout další tklivý příběh, který na příslušný účet připíše další dva, tři nebo čtyři miliony.Vadí mi jediná věc: V té charitě posílám buď organizaci, které věřím a vím co dělá, nebo posílám na konkrétní případ. Jak jsem již psal někde nahoře, o ten první model nemám na základě zkušeností naprosto žádný zájem. Jinými slovy, neznám žádnou charitativní organizaci, kde bych si byl jistý, že z mnou poslané stovky alespoň 90 korun půjde potřebným. Proto je pro mne přijatelný pouze ten druhý, adresný model, jakým byla na samém začátku nějaký krátký čas naše babička.

 8. Jethro napsal:

  A téma babičkadobrovolně opouštím na nutný, nejméně dvoutýdenní detox…

 9. danaver napsal:

  No právě, chybí mi v tom příběhu správěn naštvaný právník, který by řekl – a dost, tenhle případ si beru na starosti, veřejný proces proti lichvě…

 10. čtenář napsal:

  no to by ještě tak scházelo,aby byla celá babička vymyšlená,to by byla Břeclav II.Osobně si myslím,že teď už je správná doba na to,aby babička vystoupila ze své anonymity a kdokoliv,třeba ten Kozelka s ní udělal rozhovor.Já bych totiž chtěl vědět,kdy bude ten odvolací soud v Brně,chtěl bych se tam zajet podívat a slyšet i názory té úvěrové společnosti.Svět totiž není černobílý.

 11. Jethro napsal:

  Mne zaujalajedna drobnost: že ta milá banka si účtuje nehorázné poplatky za příjem charitativních peněz.Nějaký človíček v Paládiu vložil hotově stovku a banka si shrábla 10,- za hotovostní vklad.Ať žije charita.

 12. vanTomas napsal:

  vývoj kontaNo vzhledem k tomu, že se na tuto paní již vybralo cca 1,2M a na novinkách ani slovo jak jí tedy pomohli, začínám tušit, že jsem opět nalítnul…v takovém případě ale asi půjdu někomu do novinek nakopat prdel…

 13. Jethro napsal:

  Občas na to konto kouknua je zajímavé, že rámo byl zůstatek přes 2 mega, teď je 1,6 mega a ten výběr cca 500 litrů na "transparentním" výpisu není vidět. Nebo mám vlčí mlhu. A sbírka běží dál 🙂

 14. danaver napsal:

  jj, celé to je krásný příklad práce s davem 🙂

 15. jonáš napsal:

  No chystejte dalších 65 tisíc sbírek, a to je jen za jeden měsíc. Výběrová charita nemůže vyřešit systémovou chybu.
  http://ekonomika.idnes.cz/duchodci-casteji-konci-v-exekuci-da8-/ekonomika.aspx?c=A120606_213511_ekonomika_brd

Komentáře nejsou povoleny.