Inovovaný blog Kosa se bude stěhovat, poradíte mi kam?


No inovovaný…. Hlavně  snad  s  funkční  diskusí. Ten  článek stejného jména  dole,  vykazuje  stav  disksue  5 a na  skle je  jediný. prostě  čas  oprvadu  sbalit a jít. A  já  ho na  redakčnímsystému  už  vůbec nemám… No vida,  a teď  zmizel  úplně!  Prostě  nás  Bloguje   fakt  vyhání!

Takže  ještě  jednou,  s  vírou,  že  půjde aspoň  diskuse.

Stojím  před úlohou  napsat  s bolavými  zády rychle  sloupek na  sobotu. Nevydržím  totiž  u počítadla  více jak  20 minut  v kuse.A musí  to mít  hlavu a patu a hlavně  být  o  něčem.

Podělím se tedy  s Kosíři  o  svůj  problém.  Už se tím zaobírám  týden a pořád  jaksi  nevím, co  je  správná  volba.

Platforma, na  níž  naše Kosa běží – tedy Bloguje.cz,  30.06, 2012  končí. Definitivně  a neodvolatelně.

Má  li  Kosa pokračovat  jako místo schůzek  určitého  typu lidí, musí  najít rychle  jiný  domov. A  to poměrně  rychle.

Proto  jsem se rozhodl  obrátit  se žádostí  o  nalezení  co nejvhodnějšího  nového  domova na  čtenářskou obec. Víc hlav  víc  ví. A já  o  radu opravdu  stojím.

Je mi  opravdu líto,  že  Bloguje  zavírá.  Uměl  bych si představit  komfortnější prostředí, ale na  druhé straně – bylo,  pokud  fungovalo,  více  něž  dostatečné.  A hledám  tedy srovnatelný  standard.

Zkusím popsat, jaké  nutné  podmínky  by  nový  prostor  měl  za  každou  cenu splňovat a co  fakultativně. Věřím, že  mezi  čtenáři  je  dost  uživatelů  jiných  systémů,  kteří zejména  na  základě  vlastní  zkušenosti  řeknou  – vlku,  támhle to  by  pro  tebe  bylo na  míru!!

Všem s názorem a  typem  děkuji předem.

Podmínka  nutná a  základní, nikoli  postačující:

-Blogosféra příští Kosy  by měla  být  ZDARMA

Mám sice, například  od  Laca  Groesslinga,  nabídku  na  fungl nový  redakční systém na  míru a  vážím si jí,  ale  to není, z mnoha  důvodů  cesta, kterou se chci  ubírat.  Vedle  nákladů je  to  i  otázka  údržby systému a jeho  zdokonalování podle  potřeb  doby.

Se  zajímavou nabídkou přišel i  další z přátel Jethro – na  protor  zdarma.  Leč i tady platí, že  se prostě  nechci  starat  o  žádné  technikálie, údržbu,  zlepšování.  Chci  psát a  snadno sázet  články  svých  přátel.  Nikoli  nějak  zlepšovat, doplňovat, opravovat  systém.

Nicméně Laco i Jethro – oběma  velké poděkování.

-blogosféra  by  měla  být  dostatečně  zavedená a  velká

Prostě nechci přejít  někam, kde to sice bude  fajn, ale  za  půl roku  zase  budu  hledat  novou  louku pro Kosu. Chci  správce, který  si poradí  sám od  sebe  s hackery a spamem a  tak podobně.

– jednoduché , intuitivní  ovládání systému

 

Další  nutné  podmínky:

Příspěvky:

–  možnost přenášení textů článků vytvořených  ve  wordu   systémem  CTRL  C  – CTRL  V

– redakční  zásobník  pro možnost  uložení  více článků a jejich  zveřejnění  ve  zvoleném  čase a dni

– možnost   kdykoli  článek  doplnit,  event.  vůbec  smazat, posunout  v čase, atd.

 

Diskuse  a komentáře  v nich:

Jakkoli  si umím představit  i  Kosu  úplně  bez  diskusí,  je  tu  dost  těch, kteří  mají  diskusi  a  její  existenci  za  zásadní.  Chci jim  vyjít vstříc.

Proto  mne  zajímá  jen  systém, kde to je  možné. A pokud možno  bez  nějaké  registrace  diskutujícího.

Nicméně bude li  diskuse, chci mít  tyto  možnosti:

–         diskusi  kdykoli uzavřít, pokud  to bude třeba

–          možnost  moderované  diskuse

–         možnost  zabanování  psychopatů a podobných. Například  přes IP.

 

Dobré statistiky  návštěvnosti nebo/a  možnost  umístění  počítadla  typu  TOP list, což  je  to, které máme  na  Kosa  teď. Poskytuje  mi  několik  komfortních  funkcí. Ale  znamená  to,  přidat  jeho  zdrojový  kod  do  šablony  budoucí  Kosy.

 

Možnost  zpětné  vazby se  čtenářem, který  nechce  vstoupit  do diskuse přes  vzkaz  či něco podobného.

 

Možnost  rubrik,  tak  aby  všichni  autoři  Kosy   měli svou, už  zavedenou

 

Zobrazování  jednotlivých  článků  na  hlavním přehledu  Perexem

 

Možnost  jednoduchého vkládání  odkazů na  zdroje  na internetu

 

Fakultativní požadavky – tedy vítané  leč nikoli kruciální:

-české prostředí

-bez reklam

-možnost přenesení archivu současné Kosy

– v rubrikách  možnost podrubrik

 

Teď pár  poznámek o  tom, co jsem  už  stihnul  zjistit:

WordPress

Pravděpodobně  komfortní  a  velký   nástroj.  Jenže v angličtině  a komplikovaný. Umožňoval by, jak  napsal Tasselhof  a potvrdil  Tribun   převod  archivu. Vadí mi  jeho  komplikovanost a zřejmě  nutnost  cosi instalovat  do počítače. A  zřejmě  i  nemožnost  instalovat  počítadlo TOP list

Sem půjdu, jen  když nebudu mít  zbytí.

 

eBlogger

Tady  mi vadí  zejména  to,  že  bych musel  instalovat  doménu  na Google.  Nejsem si záměry  Google  úplně  jistý. Blíže  jsem  jeho možnosti  zatím  nezkoumal.

 

Blog. cz

Tak ten se mi  hodně  dlouho jevil  jako jasný  favorit. Už  jsem  pomalu  začal  s implementací. Skousl  jsem  i  to,  že  patří  do koncernu  CET  21. Ale  dal jsem  si práci  a  přečetl jejich  vstupní podmínky  a  následně  si  řekl, že  to nemám za  potřebí.

 

Webnode

Tady  by mne  zajímaly zkušenosti a podrobnosti.

Kroužím okolo  něj, ale  nevím, nevím.

 

Ale nebráním se ani  něčemu jinému. A proto  to  také  vlastně  píši.

 

Tak  to  je  všechno, co mne napadá v souvislosti s tím, co  bych  chtěl. Zcela  vědomě  tohle  dávám na  sobotu. Což  je  vůbec  nejslabší návštěvní  den.  Kdy chodí  jen ti, které mám za tzv. tvrdé  jádro  Kosířů.  Právě  jejich názor mne  zajímá  nejvíc.

Víte,  neřešil bych  to  až tak  důkladně. Kdyby  se Kosa nebyla opravdu  rozjela.  Funguje  necelé  4 měsíce. A  tenhle  týden se dostala  někam,  kde jsem předpokládal, že  bude  nejdříve  po roce.  Průměrný  počet  čtenářů-   unikátních nicků, byl  každý  den  v týdnu,   průměru  nad   1000!! Samozřejmě, že  přes  víkend  to  spadne a  že  bez  aktuálních  trháků typu  Rath to  nelze  udržet. Ale  stejně…

Proto  se ptám  čtenářů. Kde  si myslí,  že budeme  dobře, ba nejlépe,   v novém  domově.

Mám  v úmyslu s přechodem  dlouho neotálet. Rozhodně  přejít  ještě  před  ukončením provozu  platformy  Bloguje.cz

A  na  závěr  ještě  jedna  věc.  Nepíše se  mi lehce, ale  musím. Je to poctivé – myslím  že  bych  nejspíš  na  červenec  Kosu  zavřel.  A pustil  jí  zase  až  v srpnu. Pokud nebude něco  zásadního, co by  zasluhovalo  okamžitý koment.  Nebo pokud  ostatní  něco nedodají. Chci si vzít  v červenci  dovolenou.  A mladí nám  poprvé  půjčí s sebou  Hříbka. A  neumím si představit, jak  hledám  s ním  čas na psaní. A nejen  to. Loni, na  Faustovi, jsem psal  celou  dovolenou.    A byl  jednak  s Karkulí skoro na  rozvod a  dále  – do práce  jsem se z dovči  vrátil  ve  stavu, který  odpovídal  rekreaci v kamenolomu…  takže  letos  bych  si  rozhodně  rád  dal  pauzu. Možná  přerušovanou. I přes  to,  že  to bude znamenat  prudký  úbytek  čtenářů, kteří se následně  těžko budou  získávat  zpět.

A  na  úplný  konec  – pokud  kohokoliv  z vás  napadne  cosi, co by  nová  Kosa měla  mít – sem s tím!  Nápady vítány.

Díky  každému za  příspěvek. Buď  do  diskuse nebo  na  vlkp@post.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka -původní Kosa. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

41 reakcí na Inovovaný blog Kosa se bude stěhovat, poradíte mi kam?

 1. vlk napsal:

  Jestlipak už jde diskuse?Vyzkoušíme na vlastní bulvy…

 2. Analytik napsal:

  Vlku, stydím se a asi neporadím.Dvacet let před odchodem do penze jsem psal počítačové programy a většina uživatelů si v nich libovala. Ale na problematiku webů a blogování, vlastně všeho, co se točí kolem internetu, jsem narazil až pak. Takže Ti nepomohu radou ani zkušeností, jen tady trochu zaplním tu děsivou prázdnotu prostoru pro diskusi a popřeji Tobě i rodině pohodové prožití zaslouženého volna a načerpání nových sil. My se koncem června zhluboka nadechneme a snad těch pár týdnů nějak vydržíme 😉

 3. Alena K napsal:

  PokusZkouším, zda se dostanu na diskusi.Neumím poradit, jen chci vyslovit přání, aby mohla Kosa dále kosit jako dosud. Ten volný červenec, vlku, je na místě a po zásluze. S Hříbkem a celou rodinou. S poděkováním A.

 4. Jethro napsal:

  Má nabídka platí,mám prostor a doménu.Wordpress je asi nejkomfortnější, ale pro slušný vzhled je potřeba koupit hotovou profi šablonu, nemá cenu se s tím matlat sám.U těch šablon jsem zatím skončil, je jich tolik, že jsem nedokázal vybrat nějakou "tu pravou".Ceny šablon v nejvyšší kvalitě jsou okolo 2500,- Kč.Počítadlo pro WordPress by snad neměl být problém.Tolik výchozí podmínky.Provoz na mých hostingových servrech, jedou už drahně let a ještě drahně let pojedou.

 5. Tata Tulen napsal:

  Vlku…co presne ti vadi na BlogSpotu a Googlu? Ja jsem tam prenesl blog temer bez problemu, i ty obrazky jsem vyresil. A domenu mam taky vlastni.Webnode mi prijde na blog prilis tezkopadne, je to spis CMS nez blogsystem. Na soukromej web dobry, ale blog bych tam nepsal.S tim googlem si ted jen nejsem jistej, jestli to splnuje pozadavky na vzkaznik, uzavirku diskuse a banovani…

 6. Jethro napsal:

  A k námětům…Hodně mi chybí přehled posledních diskusních vstupů. Na ten jsem si zvykl na Brejlích.Bez toho je dost obtížné hledat vestarších článcích, jestli tam náhodou někdo něco nepřipsal.

 7. vlk napsal:

  tata Tuleňozvěte se mi prosím na mail vlkp@post.czchci se zeptat na pár věcí.

 8. tata napsal:

  noto je mimo mě tomu nerozumím,takže samo si orazte,ona o prazdninách je stejně okurková sezona a i kdyby nebyla nejste otrok.A STRATA ČTenařu podle mě nehrozí,zakvalitnimi informacemi se člověk vrací

 9. alex napsal:

  voroshilovNo a tak to ma bejt.Vlk porad odnekud utika a hleda nove utociste z Aktualne nebo Sveta ticha.Je to psanec a navic je chudy jak kostelni mys kdyz nemuze zaplatit par servisnim programatorum za udrzbu obycejneho livejournalu.A delal ze sebe pupek sveta a pravou ruku presidenta…Kdybys,Vlku,mne nechal na Faustovem svetu ticha ja bych Ti pomohl,take jsem zabanen u Stejskala-navzdy,ale to neva,tvuj pad pozoruji s potesenim a fantomasovskym cechotem,kdo jinemu jamu kopa…

 10. Akela Vlková napsal:

  vlku,na záda ti můžu poradit koňskou mast, přes den chladivou, na noc hřejivou. Léty vyzkoušeno a dobrý. Je fakt, že už 8 let mám "udržovatelku své krční páteře", jinak bych se nehnula, takže není to jenom o koňské masti. Co se týká přesunutí Kosy, neporadím, neboť pro mě končí technika skobou ve zdi. Červenec si užij s rodinou na chatrči, hlavně s Hříbkem. Abys jednou nezjistil, že ten kluk už jde ježkovy voči do školy ! A já jedu za Emčou a opejkat buřty, protože teď už máme kde. Jinak prosím ty, kteří tomu rozumějí, vymyslete kam s Kosou, byla by velká škoda nechat ji zahálet. Hezký víkend ! 🙂

 11. Akela Vlková napsal:

  voroshilovKdo se směje naposled, ten se směje nejlíp Fantomasi ! Uvidíme…. a já věřím, že to dobře dopadne. 🙂

 12. alex napsal:

  voroshilovAkela,vsechno dobre dopadne,definitivni je jenom smrt,a ta je nevyhnutelna,co to je za nick,Vy znate Kiplinga?

 13. alex napsal:

  Akella,jste neco popletla,nemuzete byt Akela Vlkova,Akella byl samec,matka vlcice se jmenovala Raksha:-)

 14. vlk napsal:

  voroshilovenespadnul jsi náhodou z jahody? Nebo snad , že by úpal? Nebo jsi včera zrovna kalil stakan za stakanem?protože jinak ten tvůj vstup prostě komentovat nelze.finanční pomoc nepotřebuji. Nicméně nevidím důvod, proč bych měl platit za něco, co budu muset udržovat a nebudu si to moc dělat sám. Takže věčně budu na někoho odkázaný. Chápeš geroji, že chci být nezávislý? Že když vyberu ten správný server mám vystaráno? S minimálním nákladem? Jsem ten, co zná cenu peněz. Nepotřebuji si čvaňho připalovat stodolarovkou, abych světu ukázal, že jsem chlapák.Nikdy jsem ze sebe pupek světa neděla. nemám to zapotřebí. Nejsem ani Velkorus ani Nový Rus.Tenhle blog jsme otevřel před ještě ne 4 měsíci. Začínal jsme od NULY, milej bohatýre. OD NULA čtenářů. teď jsme týden držel průměr TISÍC. Ve své kategorii, kde je asi skoro 5000 sledovaných blogů se Kosa dotáhla na místo 10. Nikoli odzadu.U Stejskala zabaněn, na rozdíl od tebe – nejsem. Mohu kdykoli zpět. A když si řeknu, nepochybně na Aktuálně blog dostanu. Pokud přijmu Stejskalovy podmínky. Nechci ale. Já nechci. Takže se klidně směj dál. Jako Fantomas a Ilja Muromec dohromady.No tak doufám, že jsem tě teď už dost naštval, takže se můžem vrátit k normálním věcem. Hele Klimente jefremoviči , nepřehlídl jsi náhodou zásadní informaci, že platforma, na které je Kosa, k 30.06. končí? Takže vlk neutíká, vlk nemá na výběr. asi jako dalších 2000 lidí, co tam vedou blogy? Teď ke Světu ticha.špatná paměť! Měl jsem radost, že jsi přišel. A také jsem to napsal. Já s tebou nemám problém. Ani s těmi tvými, když jsou normální. Stačí, když si přečteš blog k 08.05. Ale máš li nějaký jiný problém, pak chápu, že si nepamatuješ.Ale jedno bys pro mne a ostatní zdejší pány mohl udělat – pustit sem volně svojí asistentku. Je to chytrá mladá dáma a podle všeho i kus. My jí tady budeme rozmazlovat. Na rozdíl od tebe. Hodně rozmazlovat! Už jsi spokojen? Já jo. ale teď vážně – rád tě uvidím znova frajere tady na Kose /ale Mášu radši!///.

 15. vlk napsal:

  Jo voroshiloveAkelu nech na pokoji! A nekecej nám do naší vlčí rodinky!A jestli přijmeš dobrou radu, tak do Akely nebudeš zajíždět ve vlastním zájmu. Protože ta tě chytne , zadribluje si s tebou až se z tebe začnou sypat piliny a pak tě zasmečuje do koše.A ani nepípneš.Akel zacházej s Klimentem Jefremovičem s citem. To víš, roste tady chudák jak dříví v lese. Nikdo nedbá na jeho řádný a spořádaný vývoj. To jsou pak ty konce. Slušnýho Akéláka z něho za odpoledne nevyrobíš.S Emčou si to pořádně užijte. O Koňské masti jsem pověděl Karkuli. Ta řídí mou rehabilitaci. Teď zrovna jí napadlo, že rekonvalescenci by urychlilo vyhození počítadla z okna..

 16. alex napsal:

  Vlk,ja proti Tobe osobne nic nemam,jenom drobna pomsta za ten Svet ticha…Muzes mi neverit ale jsem tady dneska opravdu poprve,ne podruhe a hned takova rana,to je osudove znameni,Stejskal mi nechybi-ten arogantni cenzor je mirne receno rasista,i kdyz ctu,telo a mozek jsou slabe!Tak kdYz tady koncis,nema cenu to protahovat,budu sledovat kam se prestehujes,a financni pomoc ja nenabizel-myslel jsem organizacni,mam nejake moznosti,ale to zvladnes sam…Mozna prijde i Maša,zatim se venuj svym zalezitostem,zivot ukaže…

 17. Tj napsal:

  Já bych ten Google zkusil – ale nejsem objektivní, já jsem prostě jeho fanda :-). Ten blog (blogspot) je dobrej, i web (sites) se tam dá udělat slušně. Obsluha je triviální a umí toho dost. Z šablon by se něco vybralo, aby to i hezky vypadalo. Vlastní doména není nutná, ale líp vypadá http://www.vlkovo.cz, než blogspot.vlkovo.com 🙂 Je možný si pak doménu hodit na Google Apps (do 10ti uživatelů zdarma) a ta provázanost všech jejich služeb (třeba fotoalba a videa je super.) Jediný co nevím – jak tam přesunout staré články – ručně by to byla pakárna. No a taky se bojím, aby si to google časem s nerozmyslel a nechtěl něco platit (máme tam web školy + další). Ale to může každej poskytovatel těchto služeb, nejen Google. Tož tak.

 18. alex napsal:

  voroshilovVlk.Musim Te upozornit,v zajmu ocisty sveho necestneho jmena-nejsem osamely,mam zenu kterou moc miluji(a je za co),neni pravda ze Mašu narozmazluji-nic ji nechybi,a ted ta dulezita zprava-Akela nebo Dagmar ktere jsi venoval celou rubriku je…opps,vytahujeme kralika z klobouku,ELENA!!!Ano,ta sama elena,nechvalne znama kyber.teroristka,na Aktualne.cz uz take Dagmar nebo Dasa.N.Je to originalni ze zvolila tvuj blog,Tebe ktereho tak nenavidi a lobuje za schvaleni udavačstvi-dalši z jeji vtipu!Zahrivaš hady na prsou a nadavas nestastnemu rusaku!!!

 19. zdenekb napsal:

  vlkuBlogger (blogspot.com) jsem už jednou doporučoval. Sice mě poslední dobou na oplátku a nevděčně začal zlobit (nějak si najednou nerozumí "s mým prohlížečem", který mu dlouhodobě nevadil), přesto mi přijde dobrý. Obsluha přehledná, moderování příspěvků lze, ale aní já nevím, jak s přesunem dřívějších textů. Na Webnode.cz mám pracovní stránky, jen pozor – zdarma je do určitého objemu dat, potom Vás svižně zkasírují. Texty ale asi moc místa nezaberou. Jak tam funguje blog ovšem netuším. I když se tomu bráníte, vlastní web bych úplně nezavrhoval. Kdekdo Vám jej vyrobí na míru, včetně administrace a požadavků, jaké si nadiktujete. Jasně, stojí to určité peníze a – bez urážky – nevadilo by mně (jako asi ani dalším čtenářům) přispět… noviny v trafice taky kupuju, a tady se stejně dozvím většinou víc… :o). Hodně štěstí.

 20. otokar napsal:

  Vlku!Vraťte se ke Stejskalovi, už jste se dost vytrucoval. On se polepší,až to praskne.

 21. vlk napsal:

  voroshilovekdysi jsi mne považoval za Václava Havla, vzpomínáš? No a stejně blízko jsi s Dashou a Akelou jako s Elenou.Akelu znám osobně, takže tady jsi totálně vedle. Dashu jen elektronicky, ale dostatečně na to, abych věděl stejně dobře jako u Akel, že to prostě žádná Elena není. Nýbrž Dasha. Nech odhalování spiklenců. Nejsou.Zdeněkbozzvěte se mi prosím na mail. Díky.otokareKe Stejskalovi, pokud bych měl čas, bych přišel do diskusí, ale blog tam mít nebudu. To není o trucování. Má jednu podmínku a tu nejsem ochoten, aspoň zatím, splnit.Žádný truc z mé strany. Vím co a proč dělám. Vážně.

 22. Carlos V. napsal:

  Svět tichakdyž někdo nakousl Svět ticha – nevíte, co je s Faustem ? Je v pořádku ?Jinak na blozích kovaný nejsem. Ale vlkovi přeju pěkný nový blog, aspoň tak "barevný", jako byl Svět ticha.

 23. K-k. napsal:

  CarlosiRE vaše 22: ano, je naprosto v pořádu a spokojený – a jeho milovaný Alánek taky. Omlouvám se, ale po zkušenostech ze Světa ticha tímhle sdělením končí moje zpravodajství na toto téma. Opravdu není třeba mít starost.

 24. Akela Vlková napsal:

  vlku,v jednom jediném se trefil voroshilov co se mé osoby týká, ale byla to čistě náhoda ta jeho trefa. Jinak jsem se skvěle pobavila nejen při čtení jeho příspěvků tady na Kose, ale i celé dopoledne s Emčou a spol. Tu koninu fakt zkus, do dvou čtvrtkilovek vrazíš cca 300,– Kč, ale má to platnost. A vydrží dlouho, i na mohutný vlčí hřbet. Měj se hezky a ať tě nikdo a nic netrápí.

 25. Carlos V. napsal:

  K-k.Díky za zprávu, ať se mu daří 🙂

 26. K-k. napsal:

  Carlosi:o)

 27. Akela Vlková napsal:

  vlku,zjistila jsem před chvílí, že u vzkazníku jsme se míjeli o minuty, máš tam ode mě vzkaz. 🙂

 28. anna napsal:

  K.-k., to je příjemná zpráva. Občas k Faustovi nahlédnu, stále si říkám – co kdyby… Jestli jste s ním ve styku (tedy v kontaktu, abych se vyjadřovala "in"), řekněte mu, že nám schází.A.

 29. vera napsal:

  Vlku,do technických věcí se nebudu míchat, tudíž neporadím, jsem jen málo poučený uživatel pc.. :-, jen doufám, že vás někde najdu, až se přestěhujete.. A ten červenec si krásně užijte, taky budu hlídat vnoučata, nejmladší má ve školce prázdniny a k tomu přibudou i dva školáčci, takže na návštěvy u vás nebude čas.. Snad vám ta koňská mast pomůže, naštěstí nic takového nepotřebuji, ale slyšela jsem o ní..

 30. anna napsal:

  Vlku, dovolenou Vám samozřejmě přeju co nejkrásnější, ale Kosu potřebujeme. Bohužel, poradit neumím, tak budu o to silněji držet palce Vám i všem Kosířům.A.

 31. Jethro napsal:

  Vlku,donutil jsi mne pohrabat se znovu v těch Wordpresových šablonách a po pěti minutách jsem našel jednu téměř dokonalou. Jen si tam v demu zapni Styles Dark.Tato šablona by určitě stála za laborování a za 20 USD, co za ni chtějí.Jen se mi nelíbí, že ji patrně nejde koupit výhradně, kdy cena je vyšší ale šablona se po koupi vyřadí z prodeje.Mrkni, tak nějak by mohl vypadat tvůj nový blog, zcela ve tvých rukou:http://www.mojo-themes.com…/demo/Pokud by ses rozhodl pro WordPress a vlastní prostor, je třeba začít seriozně hledat šablonu.

 32. Jethro napsal:

  A tady namátkou ještě jedna.Jsou jich stovky.http://www.mojo-themes.com…/demo/

 33. Miluše napsal:

  Budu si moc přát, aby chytré hlavy na Kose nalezly vyhovující řešení pro zachovánítohoto blogu. Alespoň pro mne – znamená Kosa takovou univerzitu 3. věku, ale určitě nejen pro mne. Takže hlavní věc, aby byl Vlk brzy zdráv, nic jej nebolelo a hezky si užil zaslouženou dovolenou v červenci. Rádi počkáme.

 34. fialenka napsal:

  Vlku, na červenec klidně nechte Kosu ležet ladem s tím, že sem třeba budete pouštět články ostatních, když něco napíší. Ať si odpočinete od počítače i od politických zpráv a ať naberete síly 🙂 Samozřejmě pokud se bude dít něco mimořádného, tak by to chtělo dát to sem i o dovolené. Jsem zvědavá, jak bude nová Kosa vypadat. Tady to funguje dobře, ale diskuze jsou trochu nepřehledné, a to by se mohlo novým místem zlepšit.

 35. František Marčík napsal:

  WordPressVlku, jednoznačně doporučuji WordPress. Není pravda, že 1) musíte něco instalovat, 2) je anglicky (to platí jen omezenou část rozhraní, kterou stačí nastavit na začátku). 3) Dobrých motivů je zdarma poměrně hodně. 4) Počítadlo má wordpress své vlastní, ale myslím by se tam dalo vložit i TOP počítadlo. 5) WordPress umožňuje zobrazovat seznam posledních příspěvků i komentářů, podobně jako mnoho dalších funkcí. Pomocí WordPressu spravuji několik stránek, znám též jiné redakční systému, například Drupal a Moodle, ovšem WordPress mi přijde být nejlepší. Na první pohled vypadá složitě, ovšem při dalším seznámení zjistíte, že je velice přehledný a logika vysloveně jasná. Také diskuse tam jsou velice přehledné. Systém vám umožňuje spravovat jednotlivé příspěvky. Jednotliví přispěvatelé se dokonce mohou registrovat, mít vlastní účty s fotem atdp. Diskuse nadto umožňuje tvořit stromečky, což ji činí leckdy přehlednější.

 36. fialenka napsal:

  K té stromečkové formě diskuze bych chtěla říct, že když jsem někde viděla diskuzi ve stromečku, tak to byl nepřehledný mazec. Nejlepší je to bez možnosti stromečků jako je to třeba na aktuálně.cz nebo teď tady … teď jsem si všimla, že jednotlivé příspěvky jsou odděleny mezerou a tím o hodně přehlednější než to bylo na začátku.

 37. Cech napsal:

  Elementární bezpečnost musí být.Nevím v jednoduchosti je síla a to WordPress spňuje ale zase na mnohém tratí,mne poněkud drhne bezpečnost.Bezpečnost. Drupal Joomla WordPress Prověřování záznamu Ano Ne OmezenýCaptcha Lze rozšířit Lze rozšířit NeSchválení obsahu Ano Ano AnoVerifikace e-mailu Ano Ano Lze rošířitZrnková Práva Ano Ne AnoKerberos autentizace Ne Ne NeLDAP autentizace Lze rozšířit Ano NeHistorie přihlášení Ano Ano Lze rozšířitSpráva session Ano Ano Lze rozšířitSSL kompatibilní Ano Ano AnoSSL přihlášení Ne Ano Lze rošířitSSL stránky Ne Ano LimitovanéZde se přimlouvám za požadavek maximální bezpečnosti zezadu s minimálními nároky na administraci,tedy pro vlka asi klíčenka s AŠ na admina.Nevím je nutné podrobně přelousknout WP 3.3.2 ale nejsou lidi není čas.Z hlediska užitkovosti souhlasím s WordPressem ale kosa musí publikovat bezpečně a v pravý okamžik, jinak to je zádrhel: a) k vztekub) je zde možnost využít časovou manipulaci proti kose atd.Proto na bezpečnosti záleží a proto je nutné řádně očichat možná rizika WordPressu.

 38. Cechu……proboha, neblaznete! Kosa neni zadne "stredisko Nasa" (oblibena hlaska meho sefa:)), ale blog. Tam asi neni potreba zadna klicenka a podobne zhuverilosti. Navic pokud se bavime o webhostingu, nikdo vam klicenku ani neda – to az ve chivli, kdy pouzitete server hosting – a to je zase kanon na vrabce, navic nevim o tom, ze by byl nekde k mani zdarma… 🙂

 39. Nicmene……kdyz jsme u tech funkci – tak bohuzel musim rici, ze Blogspot nesplnuje dva pozadavky, a totiz BAN na IP adresu (Google z principu nesbira IP o ozivatelich), resp. nikoliv nativne. Nasel jsem nekolik moznosti, jak to obejit, ale zadna neni trivialni. No, a navic jsem zatim nenasel moznost kontaktovat autora blogu pres nejakou ‚soukromou postu‘, nebo neco jako je vzkaznik.

 40. Hu……tak vzkaznik jsem bud prehledl, nebo ho Google narychlo dodelal 😉 Je tam, jen je potreba byt prihlaseny nejakym uctem od Google, Yahoo, OpenId (cili klidne ucet pouzity na bloguje.cz) a jeste asi tri neby ctyri dalsi. To by mohlo stacit, ne?

 41. fialenka napsal:

  Františku Marčíku, ta moje 36 je jen poznámka jak bych si představovala formu diskuze podle mého gusta, ale kdyby tu stromečkování bylo, tak by mi to vůbec nevadilo …. nejdůležitější je obsah (článku i diskuze).

Komentáře nejsou povoleny.