Kraken, kterému se nechce zpátky do klece. Who next a kdo vlastně tahá za nitky?


Tohle téma nosím v hlavě už asi týden a řítící se události ho stále upravují. Původně jsem chtěl mít v nadpisu něco v tom smyslu, že se hledá malý český soft Pinochet. To, že určitá část českých oligarchů a krajských kmotříčků by nějakého takového českého Pinocheta přivítala, tak o tom snad není žádná pochybnost. Ale o tom dnes psát nechci a přirovnávat plukovníka Kubicehok Pinochetovi, zejména ve světle posledních událostí, mně zatím připadá předčasné.

napsal Germanicus

Ve svém blogu ze 17.5. t.r. Rathovy Lipany – průběh bitvy (https://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/05/17/928698-rathovy-lipany-prubeh-bitvy/), vlk jasně ukazuje, jak asi mohla vzniknout politická objednávka  na rozkrytí a odhalení korupční kauzy Rath.  Jenže „někdo“ musel tu objednávku zadat. Nějak v tom smyslu, chyťte nějakýho socana, nejlépe v nějakém oranžovém kraji při činu, ale tak, aby v tom nebyl namočen nikdo z tábora vládnoucí famiglie (my už máme těch malérů bez  tak dost). Kubice a jeho plukovníci a podplukovníci rozjeli obrovskou a dokonale utajenou akci. Mimo jiné při ní docházelo k masivním odposlechům telefonů, bytů, kanceláří a možná i aut. Takže došlo současně k vedlejšímu (a kdo ví, třeba i chtěnému) efektu. Policisté totiž zajisté získali při akci Rath množství různě závažných kompromitujících materiálů na řadu politiků (zejména poslanců) a podnikatelů a to nejen z okruhu soc. dem. partaje. A to nemluvím o tom, že v hledáčku policie nebyl z oranžových hejtmanů určitě zdaleka jenom Rath. Tipoval bych ještě minimálně Michala Haška a jeho poradce a lobbistu Martina Bělíka (zapamatujte si to jméno, myslím, že o něm ještě uslyšíme) a Jaroslava Palase.

Existuje mnoho svědectví, že řada poslanců parlamentu (nejenom socanů) je paralyzována strachem. Nevědí, co všechno na ně Kraken Kubice ví a kdy to případně vytáhne na světlo.

V poslanecké sněmovně ve vzduchu visí všudypřítomná otázka – kdo další, who next? Ze soc. dem. poslanců dnes už nebojácně vystupuje jen Lubomír Zaorálek. Zajímavé autentické svědectví o atmosféře, při které poslanci dne 5.6. projednávali bod programu „Rozhodnutí Poslanecké sněmovny o přípustnosti trestního stíhání poslance Davida Ratha“, podává Martin Kunštek, který je asistentem poslance Františka Bublana. http://www.blisty.cz/art/63717.html  Dlužno podotknout, že Martin Kunštek je částečně ve střetu zájmů, protože v minulosti určitý čas pracoval i právě pro středočeského exhejtmana. Nicméně atmosféru sněmovny popisuje věrohodně. Potvrzuje to i poslankyně Katka Konečná-KSČM (kterou Kunštek cituje). Jednomu mému příteli doslova řekla, že něco tak strašného jako 5.6. ve sněmovně ještě nezažila a „taky, že je fakt, že jsme se jako poslanci posrali…“. Ke cti Katce Konečné je třeba říci, že toho zmíněného policistu do prdele skutečně poslala… K tomu textu od Martina Kunšteka ještě pro pořádek dodávám, že odkaz na něj sem dávám zejména pro dokreslení atmosféry ve sněmovně, když jednala o  Rothově vydání. Některé pasáže z Kunštekova textu jsou irelevantní. Týká se to především té části, kde Kunštek tvrdí, že 14 dní byl David Rath vězněn v rozporu s ústavou. Tohle už kolega Lex podrobně vysvětlil a vyvrátil. Poprvé myslím pod blogem kocoura Hasenkopfa na aktualne.cz. Mimochodem Lexi, ten jeho (kocourův) blog zmizel. Asi ho Hasenkopf stáhnul z obavy z totální blamáže. Poslední jeho blog v archivu na aktualne.cz je z 19.3.

Faktem zůstává, že Kraken Kubice demonstrací policejní síly při eskortě Davida Ratha do a z poslanecké sněmovny včetně „okupace sněmovny“ ozbrojenými policisty jasně demonstroval, kdo má trumfy v ruce (a v rukávu). Paní a páni poslanci zůstali jako opaření a, jak dosvědčuje Katka Konečná, připosraní. Konec  konců  Jiří Pehe  to označil ve  svém  blogu na  Aktuálně  za  demonstraci  síly, kde  už  scházely jen  eskontní  stíhačky a  ponorková ostraha na  Vltavě….

Osobně jsem si až do středy 13.6. myslel, že plukovník Kubice jednal na objednávku buď Nečase, nebo Kalouska, nebo obou. Žádost policie o vydání poslankyně Vlasty Parkanové k trestnímu stíhaní tuto moji teorii rozmetala na prach. Tak sakra, kdo řídí nebo tahá za provázky u Kubiceho? Nebo se skutečně Kraken Kubice urhnul z řetězu? No, to by ho mohl Nečas odvolat z funkce ministra vnitra raz, dva. Proč to Nečas neudělá a blábolí něco o tom, že mu nebudou poroučet plukovníci a podplukovníci. Takže jsem byl s rozumem v koncích a vydal jsem se na konzultaci ke svému příteli panu profesorovi – politologovi. Dlužno podotknout, že tento můj přítel a kamarád byl svého času, co se týče zpravodajských služeb, rozhodně insiderem. Podíval se na mě a podotknul, že sice nevylučuje, že se Kraken Kubice utrhnul z řetězu (že drží Kalouska i Nečase v šachu). Ale, že on zastává názor, že pan plukovník Kubice jedná v intencích zaoceánského velkého bratra. Ten má údajně zájem o odstranění současné zkompromitované české politické reprezentace. Postup je podobný, jako byl zvolen před časem na Slovensku. Nevěřícně jsem vykulil oči a pomyslel si něco o stárnoucích profesorech. Jenže tomuhle profesorovi to vždycky vychází. Ach jo.

Takže to vypadá tak, že jízda na tygrovi jde pomalu, ale jistě do finále. Kauza Parkanová je jasně přímý útok na Kalouska. Ale Nečas z toho žádnou radost mít nemůže, protože případný Kalouskův pád z tygra strhne i jeho. Jó, letos žádná okurková sezóna nebude. A to ještě netušíme do čeho nám zmutuje Kraken Kubice. Že by do toho malýho českýho Pinocheta? Doufám, že ten tygr sežere nakonec i jeho. Naděje, jak známo, umírá poslední…

Příspěvek byl publikován v rubrice Fórum Germanicum se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

41 reakcí na Kraken, kterému se nechce zpátky do klece. Who next a kdo vlastně tahá za nitky?

 1. Carlos V. napsal:

  Tak nevím, Germanicu, proč chce CIA zrovna čistit českou politickou scénu od korpuce.

  Ale přiznávám, že mě by to nevadilo. Ať je třeba ruku v ruce s NKVD odvezou do gulagů..

 2. tata napsal:

  abych pravdu řekl to je namě přiliš

 3. ld napsal:

  Bez zajímavosti není fakt, že ač Klaus má ve zvyku cokoli glosovat, vnucovat svá moudra, nějakou dobu spontánně mlčí.

 4. Jeff napsal:

  je to výborný blog. Abych pravdu řekl, ta parta plukovníků, co staví vládu, to byl výrok roku a nenapadlo mě vůbec, že se to vlastně může vztahovat na Kubiceho. Totální zkrat. Amíci maj spadeno na ty naše borce už od kauzy a tatrovkami, já tuhle myšlenku slyšel už loni na jaře.

 5. Jethro napsal:

  Nejlepší bude počkat. Teď je to trochu divoká teorie, za pár týdnů to může být tvrdá realita. Otázkou zůstává, jestli mám být šťastný, že s touto vládou zacvičí cizí tajné služby. Obávám se, ža by pak mohly zacvičit s jakoukoliv jinou vládou a to už jsme pak s demokracií opravdu v pr…i.
  Ale je to jediné vysvětlení toho, co se momentálně děje: Pomocí Ratha vyprovokovat chalpce k silným, neuváženým a nevratným prohlášením a pak je tím snáze sejmout. Logiku to má.
  Co mne na tom těší je, že to (snad) semele Píku. To by stálo i za tu ztrátu demokracie v režii tajných služeb. Alespoň na chvíli.
  Jsem hovado.

 6. Laco Groessling napsal:

  Nejpozději od doby, kdy v naší Ústí nad Labem County volili primátora krajského města místní koalicí ČSSD a ODS a při každém vyslovení návrhu nějakého kandidáta z té nebo oné strany následovala reakce, že „Jestli teda Jarda, tak já podávám na něj trestní oznámení, protože na něj vím to a to šmé“, si nedělám iluze, že jedna nebo druhá strana je ta čistější.
  Podle mne je namočenost politických stran v ničemnostech přímo úměrná času strávenému na postech, kde se ničemnosti dají konat. A nedělám si iluzi, že takové dosud čisté KSČM se toto pravidlo netýká.

  V případě „Rath“ je zajímavé, že se ještě nikdo nezeptal člověka, který to všechno udal v Brně, co jej k tomuto kroku vedlo . Jaké měl pohnutky ? Mně zatím vychází, že to byla spíš objednávka firem blízkých ODS mstících se Rathovi za nedodržení obvyklých praktik při výběrových řízeních. Že by tu cosi hrála CIA mi připadá nevěrohodné, v jejím zájmu by myslím mělo být nejdříve tiše odstavit Vondru a ne se hrabat v krabicích se 7mi miliony. To myslím je pod jejich rozlišovací schopnosti.

  No a pokud jde o Raketovou pěnici Tornádo Lou a ostudný dosavadní výkon jejího hlavního obhájce Daga Badmana, co když to je jednoduše tak, že opravdu padla nekonspirativní kosa na nekonspirativní kámen ? I když, možná by to mohla být pomsta za vyvolání kauzy ProMopro Dagem Badmanem. Who knows ?

 7. Analytik napsal:

  Něco pravdy na tom asi bude.
  Kdysi jsem kdesi (zdroj si nepamatuji) zahlédl informaci ve smyslu, že Česko bylo krátce po sametovce (ale možná už před Listopadem) vybráno jako pokusná laboratoř, kde se bude testovat, jakou zátěž snese průměrné obyvatelstvo. I když Češi svou náturou rozhodně žádný průměr nepředstavují.
  Tak na nás vyzkoušeli privatitaci, tunelizaci, korupci, utahování opasků, Kalouskovy škrty a další druhy tortury.
  Asi už zjistili všechno, co potřebovali vědět a pokus ukončili. Teď už jen spláchnou použité preparáty a uklízí to svinstvo, co jim ukáplo na podlahu.
  Germanicu, díky za inspiraci!

  • Majka napsal:

   Já myslím, že model ,“jakou zátěž snese průměrné obyvatelstvo“ proběhlo v historii lidstva spontánně neurekom a s různým výsledkem. Takže podle mně „pokusných laboratoří“ netřeba a navíc by výsledky pokusu byly neprůkazné.
   Což je jeden z důvodů, proč mi tato teorie připadá silně přitažená za vlasy.

 8. Germanicus napsal:

  Přátelé,
  jedna oprava. Ten famulus hejtmana Haška se správně jmenuje ing. Martin Bělčík.
  Carlosi,
  já to taky nevím. A to už raději nechci spekulovat o tom, proč za Vondry byly prachy z akce Promopro odkloněny zrovna do Vídně a z jakého důvodu byla nedávná návštěva šéfa CIA v Praze ze začátku utajována a poté prohlášena za zdvořilostní…
  Jinak dnes mám svoji milostivou stanoveny domácí práce a úkoly až do pozdního odpoledne. Takže na případnou diskusi budu reagovat až večer. Díky za pochopení. 🙂

 9. Lex napsal:

  Nejsem nepřtelem (ani přítelem) konspiračních teorií, na první místo možností vzniku a vývoje nějaké události, nějakého jevu, řadím vždycky to nejpřirozenější, to nejjednodušší vysvětlení, Existence „oficiálních verzí“ ve mne ale vyvolává obezřetnost, protože existuje-li ona oficiální verze, tj „pravda pro veřejnost“, pak nepochybně existuje i „neoficiální verze“, tedy pravda bez přívlastku, a ta je určena pro trezory s utajeným materiálem.
  Pokud jde o Davida Ratha, Laco, poslouchal jsem v TV, už nevím, na které stanici to bylo, rozhovor s Liborem Gregorem, který podal ono slavné trestní oznámení, Jeho slova mi připadala naprosto přirozená, vše, co řekl, mělo logiku. Navíc naprosto bez obalu z něj vyšlo, že není žádným kamarádem Kubiceho, spíše naopak, za jeho „Zprávu“ ho vzal pěkně hákem, pokud jde o jeho politickou orientaci či světonázor, řekl bych, že je „jedním z nás“, na Kosu by docela pasoval.
  Na motiv jeho trestního oznámení se ho ptali, řekl, že trestních oznámení podal už řadu, činí tak za lidi, kteří mají zájem to oznámení podat a nevědí dost dobře jak, možná chtějí zůstat i v anonymitě, (zpravidla se cítí poškozeni), patří to do jeho pracovní náplně „soukromého detektiva“. V případě Davida Ratha to mělo být z popudu jeho známého podnikatele, blíže ho nepopsal, popřel jen, že by to byl ten projektant, co byl žádán o zpracování nadhodnoceného rozpočtu, jak proběhlo tiskem (já bych si spíše myslel, že to bylo od něho). Vysvětlil také naprosto věrohodně, jak to bylo s oním NSZ v Brně, prostě chtěli se vyhnout Rampulovi a Grygárkovi.
  To, že se kauza Davida Ratha velmi hodila bakalici, o tom žádná, to musel být pro jejich křivácké duše balzám, všichni jsme to sledovali, jak se rozplývala Němcová, jak z nich tekla moudra „Kudy chodil, tudy krad, sociální demokrat.“ Ale to bylo tak první týden, pak ztichli a najednou žádné velkohubé kecy. Pochopili (nebo jim někdo vtloukl do palic), že vlastně na jedné straně to byl jejich hvězdný okamžik, ale na druhé straně se otvírá Pandořina skřínka a nikdo neví, co z ní vyleze. Začali cítit strach a sevřely se jim nejen půlky, ale i hrdla.
  Byl jsem také zastáncem názoru, že kauza Rath je jednoznačně politicky motivována a organizována. Dokud jsem neslyšel ten rozhovor s Gregorem. Tohle rozhodně není člověk, který by byl na „jejich“ straně. Co s tím ale pak udělali „plukovníci a podplukovníci“, jak to uchopili, to je jiná. Ti už se asi mohli přetrhnout, aby se vrchnosti zavděčili (enormní nasazení operativní techniky a délka jejího využívání). Takže podnět nepolitický, realizace asi ano.
  Pokud jde o Tonádo Lou, ani tady nemusí jít o řízení někoho odněkud. Může, ale já si spíše myslím (v souladu s moji filosofií nejjednoduššího vysvětlení), že ne. Že prostě kauza těch CASA je tak donebe volající, že to nemohli dost dobře přehlídnout ani „plukovníci a podplukovníci“. Nepochybuji, že ten kontrolní závěr NKÚ znají. A to by museli být na hlavu padlí, aby to přešli jako slepí. Samozřejmě, otázka stojí, proč nekonají v dalších průšvizích, které nemohou neznat a ohledně kterých také jistě mají řadu trestních oznámení.
  Ale v tomto směru uvidíme. Doufejme, že motyka spustí. A že David Rath bude mít zase jednou pravdu, že vláda či poslanci budou zasedat v Litoměřicích ve vedlejší cele.
  Tož tak nějak při neděli.
  L.

  • Germanicus napsal:

   Bohužel ten rozhovor mi unikl.
   Za to mi neunikla tahle bajka: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/alex-koenigsmark.php?itemid=16669
   Takže všem budoucím Michálkům je třeba vzkázat: Jezděte to oznámit do Brna a to přímo prvnímu náměstkovi dr. Igoru Sřížovi. V Praze byl již sice odvolán dr. Rampula, ale zůstává jako řadový žalobce, mohli byste kápnout i na něj. 🙂

  • Laco Groessling napsal:

   Lexi, vidím to velmi podobně. Osobně tipuji, že vítr začal foukat od firem Energie stavební a báňská ( podívej se do představenstva ) a na ní navázaný Metrostav atd.. Plukovníci už potom řešili jen rutiny byvší navedeni na tu správnou trajektorii . Problém asi vznikl z toho, že ve zlé době ztratit zakázku za 100 Mega může být likvidační a ať je to jak je to o krajských penězích většinou rozhodují socani ( pokud to není krajský toleranční patent jako třeba v UL ), kteří jen občas pustí zob firmám, ze kterých se rekrutují veřejní podporovatelé ODS. Takže spiklenectví ani politická objednávka mi v tomto případě moc nesedí.

 10. fialenka napsal:

  To je zajímavé. Nevím ale jaký byl scénář na tom Slovensku, takže si z toho nemůžu odvodit, co by mohlo být záměrem Američanů u nás. Vím akorát, že na Slovensku vyhrála levice. (Mimochodem v Dánsku vyhrála taky a ve Francii nejspíš vyhraje taky. I v Německu levice posiluje. Na Islandu, když se v roce 2009 rozhodli postavit se korupci, tak taky vyhrála levice.)

  Že by tedy Amíci podporovali vítězství levice? Četla jsem, že USA tlačí na Německo, aby upustilo od úsporných opatření.
  Píšou: „Eurozóna by se měla zaměřit na hospodářský růst a zaměstnanost namísto politiky úsporných opatření. Myslí si to americký prezident Barack Obama i nový francouzský prezident François Hollande.“

  • Germanicus napsal:

   Fialenko,
   přesvědčivému vítězství Ficova Smeru na Slovensku předcházela obrovská blamáž a diskreditace té části slovenské pravice, kterou reprezentoval Dzurinda a spol. Viz kauza Gorila.

   • fialenka napsal:

    Aha, tahle paralela se Slovenskem … Američani měli zájem na vítězství Fica a zákulisně jeho výhru zinscenovali.
    Důvody proč to mohli chtít, tu myslím zazněly docela důvěryhodné. Od války v Sinaji až po důvody co uvedla Šims.

 11. fialenka napsal:

  Musím dodat, že i když zájem na vítězství levice USA mít můžou, tak si myslím, že kvůli tomu by asi nezasahovali do naší vlády takovým způsobem, jak říká Germanicův přítel. Spíš v tom bude něco jiného 🙂
  Ale na tom, že USA na levicové politice v Evropě zájem má, něco bude: … „Se svým francouzským protějškem se Obama shodl, že to je (podpora růstu) velmi důležité nejen pro Evropu jako takovou, ale celou světovou ekonomiku.“
  http://www.rozhlas.cz/zpravy/svetovaekonomika/_zprava/1061434

  • Lex napsal:

   Fialenko,
   moc pěkně to ti pánové říkají. Mi by ale ještě lépe znělo, kdyby se zajímali hlavně o lidi, kdyby tedy ten záměr směřoval třeba takhle – „….se shodl, že je to velmi důležité pro lidi nejen v Evropě, ale na celém světě.“.
   Ne, že bych nerozuměl té „ekonomice“, problém současné doby však není primárně v ní samé, jako v naprosto nevyváženém toku zisků z té ekonomiky pro úzkou skupinu nejbohatších, zatímco naprostá většina obyčejných lidí dostává čím dál menší podíl a k tomu se omezuje „sociální stát“.
   Tak také vypadá „pomoc“ Španělsku – ne Španělsko jako takové, ale soukromé banky mají dostat těch sto (sedmdesát) miliard euro. Aby si ONI, tj. bankéři saturovali své ztráty, ne státní rozpočet Španělska.
   Ale tady jsem na tenkém ledě, tomu rozumí vlk.
   L.

   • Hairyfish napsal:

    Lexi, myslím, že jste tentokrát zvolil poněkud zbytečně poučný tón, fialenka se snažila říct něco trochu jiného – tedy polemizujete s Obamou a Hollandem a ne s fialenkou :-).
    Germaniku – zdá se mi pravděpodobné, že pokud by USA (nebo třeba jakási zcela soukromá zákulisní síla „majitelů zeměkoule“) chtěly, tak klidně zdiskreditují jakoukoli stranu v našich malých zemičkách. Tedy nevidím to jako argument. To, jestli USA vyhovuje vládnutí pravice v Evropě, nevím. Třeba je to jen přirozený vývoj a nikdo za tím nestojí – opravdu nevím.

    • Hairyfish napsal:

     Pardon, levice….

     • Germanicus napsal:

      Já to chápu tak, že údajně usilují o výměnu celé garnitury, tedy jak zavedených pravicových stran (u nás hlavně ODS a TOP 09), tak levicových (u nás ČSSD).
      Kdyby to byl přirozený vývoj, tak Nečas s Kalouskem plukovníky (Kubiceho) a podplukovníky odvolají. Ale jak vidět, nemůžou…

   • fialenka napsal:

    Přesně tak. Možná není náhoda, že se politici ve všech prohlášeních zabývají tím, co je dobré pro ekonomiku a vyhýbají tomu, aby jejich řeč vyzněla tak, že všechny možné úřady, ekonomika, obrana atd. jsou tu jen a jen pro lidi.

 12. čtenář napsal:

  Parta policejních plukovníků
  Vydáno 17. 06. 2012 (4755 přečtení)

  Předesílám, že smyslem tohoto článku není zastávat se zmr. Parkanové ani politických subjektů, kterým Parkanová slouží nebo v minulosti posloužila. Také není smyslem článku zastávat se kleptokratického seskupení TOP09.

  http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012061702

  • Germanicus napsal:

   Zajímavý odkaz, díky.

   • čtenář napsal:

    no,mě tam zaujal i ten názor,jak se takové posudky vlastně dělají,což je samozřejmě pravda,s poukazem na tu firmu American Appraisal.

    když si potom přečtu toto,je to z února tohoto roku,tak nevím jestli se mám smát anebo plakat.

    „Úřady zametají kauzu předražených přístrojů pod koberec“
    Desátý audit vyšel
    Firma American Appraisal dokončila v lednu audit, který měl podesáté zkontrolovat nákup přístrojů. Audit proběhl na zakázku Vrchního státního zastupitelství v Praze, které dohlíží na policejní vyšetřování……

    110 milionů za riziko
    Není tedy vysvětleno, jak American Appraisal ke svým výsledkům došel.

    Jeho přístup se od metody Deloitte lišil nejméně v jednom důležitém rozměru. Deloitte vycházelo z tržních cen, které stanovila expertiza ČVUT. Pak je prostě srovnalo s cenami, za které přístroje nakoupila Krajská zdravotní.

    American Appraisal také nějakým způsobem stanovil tržní cenu. Vzal však v úvahu, že Krajská zdravotní přístroje nekoupila přímo od výrobce, ale od tzv. kompletátorských firem Hospimed/Puroklima, které teprve přístroje od výrobců sháněly.

    Kompletátoři se obvykle neúčastní instalace ani záručních oprav nakoupených přístrojů. Tyto povinnosti zpravidla přenechají výrobcům. Jako prostředník si přesto účtují marži.

    Tato marže může být podle American Appraisal až 43 procent z ceny od výrobce, aby pokryla kurzová rizika, platy zaměstnanců a spravedlivý zisk. Podle informací Aktuálně.cz auditoři tímto způsobem vysvětlili 110 milionů z částky, kterou dodavatelé Krajské zdravotní účtovali.

    Pokud by s tak vysokou marží počítal audit Deloitte, většina přístrojů by i touto kontrolou prošla.

    http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=732123

 13. Občan napsal:

  Omlouvám se, že to píšu sem, ale mail vlkovi se mi vrátil jako nedoručitelný.
  Dnes v 11:00 jsme sem dal příspěvek – reakci na příspěvek pana Lexe. Od té doby u něj visí poznámka „Komentář čeká na schválení.“
  To je nějaké bezpečnostní opatření?

  Děkuji

  • Jethro napsal:

   Myslím, že pokud příspěvěk obsahuje odkaz, nastavuje se „ke schválení“. Nevím přesně proč a možná by to Vlk mohl vypnout.

 14. Šims. napsal:

  Tak jsem konečně našla partu z Fausta, nějak se to s jarem vytratilo při různých zákazech a stopkách. Chodila jsem na Aktuálně, ale tam je to nyní velká bída. Občas mrknu na PL, na nich je obhroublost doma, ale zase se člověk dozví dost informací z celého spektra a pak Česká pozice na které jsem zaregistrovala odkaz na Kosu nostru a tak jsem se seznámila s aktuálními tématy a píši. A pak mi bylo jasné, že VLK nemůže přestat psát, to by bylo úplně proti jeho přirozenosti, myslím, že když nepsal tak skřípěl zuby. Konspirační teorie je hodně zajímavá – myslím si, že start okolo MUSu od Švýcarů měl stejný účel – nějak tady s tím zatřást. Pro civilizovaný svět je to co se u nás děje už dost obtížně zkousnutelné – ono se to vyvíjelo již po delší době – amerikáni nám jen tak nezapomenou cirkus okolo radaru, tatrovku, vojenské zakázky, zkrátka selhávali jsme v mnoha kauzách, EU si nás asi taky nemůže vynachválit a myslím si, že dost je Řecka etc. a řešit za chvíli i Střední evropu nikdo nechce. Konečně, určitě nechtějí aby došlo k řešení a lá Island. To je již o příliš vysoké míře autenticity a to nikdo z mocných nepotřebuje. Však se o Islandu celosvětově mlčí. No každopádně jsem velmi zvědavá, jakým směrem se to zde bude sunout, ale že to takto nemůže býti je jasné snad i jim (aktérům tohoto marasmu).

 15. Germanicus napsal:

  Nevím, kdo sem ještě zavítá. Ale já sem na závěr dávám odkaz na krásný článek Jiřího Pehe (určitě se objeví i na aktualne.cz).
  http://www.denikreferendum.cz/clanek/13411-plukovnici-podplukovnici-politici
  A končím kouzelným příspěvkem Almo G v diskusi pod blogem Zaorálka z 18.6. na aktualne.cz
  „Jak to, že Kalousek s Nečasem ještě běhají na svobodě, ovlivňují a zastrašují svědky a policii?“

  • čtenář napsal:

   tak ten je fakt krásný,kdo ví,jak se to bude dále vyvíjet,tak jsem si sám po té kauze Rath přál ať do toho jdou naplno,jen aby se jim to nevymklo.Práce kvapná ***** platná.
   Osobně si myslím,že i když Parkanovou vydají,že se z toho stejně vyseká před soudem.
   No nemají to lehké ani ti politici,rozhodně tam nějací slušní budou,snad i většina si říkám,ale pracovat s pocitem,že nevím dne ani hodiny kdy se dostanu na řadu,no nic moc pocit.
   Letošní léto rozhodně nebude okurková sezóna.

  • Jethro napsal:

   Tak nějak to vidím i já. Ale také vidím okázalý nezájem médií se touto kauzou zabývat. Je to autocenzůra anebo dostala hlavní média jasný pokyn, nedejbože tvrdou tezi?

 16. mibur napsal:

  Dostávám se ke komentáři pozdě, takže už moc reakcí se nedočkám. A přesto postupně – promiň Germaniku, pár reakcí:

  as Sinaj
  Myslíte si milí Kosíři, že je standardní, když přijede vládní návštěva ministerského předsedy a 7 ministrů? Mám na mysli tu květnovou z Izraele – byla bez medializace, info zde http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-vlady/co-v-praze-dohodli-ministri-izraele-patrali-jsme/.
  Co z toho vychází mně – na Sinaji i v okolí bude husto, nikdo neví, kde a kolik je chemických zbraní poschováváno v moci al-kajdy, co udělá egyptská armáda, aby se udržela u moci, a ten soused za Golanami – kdo ví, jak to dopadne.. A tak Izrael hledá zemi, která by dočasně přijala ženy s dětmi, aby je uchránila pro budoucí časy, pro přežití. U přítele největšího…..

  ad zámořské zpravodajské služby
  Dobře napsáno, leč nutno hledat příčinu pro takové „čištění“, nejen rozebírat následky. A příčinou v takovýchto případech bývá nedodržení slibu. A sám nevím kterého.. Před 15 léty jsem se setkal s reprezentatem jedné americké firmy – to už korupce v USA byla trestným činem, a ten nemohl pochopit, jak u nás dokáže český reprezentant přijmout úplatek (pardon, pozornost) od všech soutěžích, a to bez uzardění. Nemá tam dnešní bakalice ale i socani neodpustitelný vroubek? Nevíte o něčeme?

  ad Rath
  Vypovídal-li p. Vitiska pravdu, tak Bustěhrad je totální policejní blamáž, http://www.novinky.cz/krimi/270659-policie-vyslychala-svedka-z-kauzy-rath-pres-pet-hodin.html , naprostá neprofesionalita. Jaký pán, takový kmán – a všichni by měli dostat červenou.,

  k Lexovi
  Lexi, rozhovor s utajeným Gregorem jsem také viděl a působil na mně obdobně. Problém však je, že jej, nyní, civilistu a podavatele návrhu, policie nejen nevyslechla, ale ani nepředvolala k výslechu. Není to divné? A jinak, podle mne – pokud je někdo ve vazbě, aby neovlivnil svědky, a policie přitom nevyslechne celý měsíc vůbec nikoho, tak by každý soudce rozumem nadaný měl přeci vazbu ukončit. Ať je v ní Rath, nebo kdokoliv jiný….

  • Germanicus napsal:

   Jo, jsou to zajímavé informace. Jen u toho linku na prvnizpravy.cz mi dost vadí autor článku Adam B. Bartoš, který, jak je u něho zvykem, jinak zajímavé zprávy obaluje proti židovskou rétorikou. Na druhé straně nechápu, proč média o celé této záležitosti seriózně neinformovala. Jedno je však jisté (bohužel). Na Sinaji bude (je) husto…

  • Občan napsal:

   Není to tak dávno, co Izrael plánoval u Aše město pro cca 20 000 lidí. Pak z toho nějak sešlo pro nedostatek peněz a momentálně tam tentýž staví nějaký obchoďák. Ovšem pozemky (asi 2500 ha) již vlastní.
   Podobné město plánuje u Prahy (tuším někde u Jesenice, ale nejsem si jist).

   Což znamená, že pokud se něco semele, pekelně to schytáme.
   Ale i kdyby se nic nesemlelo, znamená to, že na území ČR vzniknou obrovské osady plné naprosto cizorodého, nepřizpůsobivého, paranoidního a agresivního elementu. Nemluvě o tom, že v Izraeli je obrovská kriminalita a tu si ta komunita rovněž přitáhne sebou – vzpomeňme na vyřizování účtů židovských mafií v Praze, a to prostřednictvím granátu a střelby v centru Prahy a za bílého dne.

 17. Petrpavel napsal:

  Jako zásadní vidím to, že CELÁ garnitura vládnoucí od roku 1989 se obává změny systému. Ve smyslu jak o tom hovoří Kalousek – jako o útoku policie na systém. Na systém nastavený tak, aby všichni jeho tvůrci a posléze zneuživatelé byli nepostižitelní.
  Jedinou šancí na konec této systémové korupce, a právě ta vyssává těch zmiňovaných sto miliard ročně, ne úplatky do kapsy lékaře apod., je právě nutnost přestat uznávat psaná i nepsaná pravidla alespoň některými státními institucemi a instituty, třeba policií či státním zastupitelstvím, či soudy, či Poslaneckou sněmovnou (v případě vítězství nekorupčních stran), či NKÚ, či prezidentem, či BIS, či vládou (v případě vládnutí nekorupčních stran)… Někde se zkrátka začít musí. Já si myslím, že začít by se mělo Poslaneckou sněmovnou, a to můžeme ve volbách ovlivnit přímo my …
  Kdo si myslí, že ke změně k lepšímu dojde další volbou ODS, ČSSD, TOP 09, VV, Zelených, SPOZ, BoBo, Svobodných, Lidem, ANO 2012… ať raděj místo voleb jede na pověstnou chalupu či chatu. Udělá pro ČR to nejlepší čeho je schopen!

Komentáře nejsou povoleny.