Regulujeme, platíme, krademe


Vím, že není dobré psát o problému, když je člověk čerstvě naštvaný. Vím, že se nemá psát o starých „vyčpělých“ tématech. Přesto, pod vlivem čerstvého návratu ze špitálu cítím nutkavou potřebu znovu vyhrabat téma regulačních poplatků i proto, že už jsme se s tím za těch pár let všichni tak nějak víceméně smířili a jen tiše nadáváme, že nám tuhle nebo támhle nějaký ten poplatek zase zvýšili.

napsal Jethro

Co mne na tom štve nejvíce, je to slovo „regulační“. Je to přesně stejná technika, jako když komunisti v Rudém právu mluvili o „osvobozenecké frontě Farabunda Martího“. Prostě se použije přívlastek, který váhajícímu příjemci jasně osvětlí, která bije, co si tedy jako má myslet.

Proč mne štve slovo regulační? Protože jsem slyšel tolik keců od všech možných Cikrtů, Julínků a dalších, co to s našíma prachama myslí dobře, že už tak nějak automaticky porovnávám tyto ideologické náboženské kecy s každodenní realitou. A dnes na mne tato realita opět dýchla. Zblízka.

Už jsem někde v diskusi napsal, že momentálně řeším blízkého seniora 90+ se zlomenou rukou a dírou v hlavě. Zachoval jsem se nesobecky a ani chvíli jsem nevážil hrozbu platby 90 Cikrtů proti možnosti šupnout seniora do postele, a že nějak bude. Tady, určitě alespoň v mém případě, regulace nezafungovala, a já vytočil 112 a hurá na úrazovku. Byli docela fajn, moc nám toho neřekli, seniorovi pověsili ruku na takový ten fixační postroj, a já klusal po jemném vyzvání zaplatit cikrtovné. A kontrola za 10 dnů.

Takže kontrola. Čerstvý zážitek. Čekárna plná důchodců i mladších lidí, kteří zjevně přišli pokecat s lékaři na úrazovce a utrácet tak jejich čas. Někteří zvrhlíci si tam dokonce polehávali na pojízdných postelích a mezitím záchranky navážely další a další postižené. Měl jsem docela dobrou šanci ten provoz sledovat, protože jsme tam čekali bratru přes tři hodiny. Na kontrolu. Vzpomněl jsem na cikrtovné a hned mi bylo jasné, že problém je v tom, že při objednaných kontrolách se cikrtovné neplatí. Proto ten nával nezregulovaných tschechischer simulanten.

Dobře. Tři hodiny čekání, po hodině 3 minuty v ambulanci, pak 5 minut RTG, pak dvě hodiny čekání a konečně ambulance „naostro“, tj. pět minut s lékařem, snímky jsou pěkné, přijďte za 10 dnů. Jal jsem se s úsměvem děkovat, ne ne, nebylo to tak dlouhé, rádi počkáme, a strkám seniora ze dveří. A v tom sestra: „víte, já nevím, jestli jste mi dal to potvrzení o regulačním poplatku“. Já na to: „Dal. Minule. Těch devadesát za pohotovost“. Ouvej. Ono se to platí při každé návštěvě, i na kontrole. Spořádaně jsem naklusal k automatu a hodil tam Cikrtovi 30 jidášských cikrtků. Znovu do ambulance a jen tak mezi řečí prohodím, že se teda přijdeme za deset dnů nechat znovu zregulovat, že bych raději tu kontrolu u nich. Pan doktor, mladý sympatický chlap, se smál a povídá: „všichni víme, že vás neregulujeme. To je pitomost. Prostě od vás vybíráme poplatek“. Moudrý to muž. A férový.

Venku na chodbě jsem skoukl desítky cedulí „Před vstupem do ordinace zaplaťte regulační poplatek“, na nástěnce „Přehled regulačních poplatků“, jedním z nich je „regulační poplatek při hospitalizaci“. Všichni vědí, že to nic nereguluje, ale zní to tak nějak lépe.

Jinak není nad vlastní zkušenost. Můj senior 90+ bere léta asi devět druhů prášků denně. Když mi dochází léky, zavolám sestře, že potřebuji další dávku, a druhý den se zastavím pro recept. Ten dostanu na zaklepání mezi dveřmi. Tedy poté, co zaplatím cikrtovné. Že je to blbost? Hádejte se s doktorem, který i tak neprojevuje extra velký zájem o seniorovo zdraví. Držím hubu a platím regulační poplatek za vydání receptu na dlouhodobě pravidelně brané léky. To, že jsem pak ještě regulován při výběru těchto lékařem předepsaných a dlouhodobě užívaných léků, to už snad ani neřeším. Řešil jsem kdysi, před časem. To jsem stál ve frontě v lékárně a taková dáma v nejlepších letech po každém zúčtování dost nahlas pronesla „a regulační poplatek…“. Než jsem došel na řadu, už jsem byl rozžhavený jak piliňáky. Ale že nejsem žádný hulvát, počkal jsem si na výdej léků. Ještě menší intermezzo, kdy se mi ta rozšafná paní pokusila vydat jiný lék, že má údajně stejnou účinnou látku a je na něho menší doplatek. To jsem trošku zabouřil a řekl jí, že ji neznám, že důvěřuji lékaři svého seniora, že to není žádný vůl a že mu patrně ten konkrétní lék předepisuje mnoho let z nějakého důvodu. Dostal jsem to, co stálo skutečně na receptu, a pak to přišlo: „Regulační poplatek…“.

Jak jsem psal, nejsem žádný hulvát. Navíc za mnou v řadě tak 15 lidí. Klidným smířlivým hlasem se tedy ptám: „Prosím vás, můžete mi vysvětlit, v čem je podstata této regulace?“. Odpověď jasná, modrá: „Abyste neplýtvali léky!“. Čučím jak puk a pak, stále smířlivě: „Prosím vás, to jako, že si má můj senior, co ty prášky bere 7 let a bude je brát do smrti, zvolit, jestli chce regulované prášky nebo zemřít?“. Paní začala rudnout, fronta za mnou se z části řehtala, zčásti padaly výkřiky, ať neotravuju, že lidi spěchají…  Paní magistra se zatím natolik zdrchala, že mne uzemnila: „Je to v zákoně“. A já melu svou: „To ano, ale vysvětlete mi prosím, jak mne to reguluje…“. Nedočkal jsem se.

Kruci, to jsem se rozepsal. K takovému vyčpělému tématu. Takže už jen dvě okrajové poznámky. Nebo tři. Možná i více…

Celá absurdnost cikrtovného mi dala přes hubu, když jsem na svého seniora čekal v Brně na Žlutém kopci před onkologií. Pokud máte někdo silný žaludek a věříte na regulační poplatky, zajděte tam. Ty automaty na cikrtovné jsou v chodbě, hned za bufetem. Měl jsem možnost prosedět tam hodiny a věřte mi, že když jsem viděl mladého chlapa s rouškou přes tvář, za kterou byla tušit jen část obličeje, jak mu ochotná sestra vysvětluje, jak tam dá těch třicet jidášských a jak dostane lísteček, dělalo se mi z té regulace zle. Jezdil jsem tam mnoho týdnů a proseděl tam mnoho hodin. To mne opravňuje k zásadní tezi: „pánové Cikrte, Julínku, Šnajdře a další zúčastnění, jste HOVADA!“.

Další poznámka: Kolik nás (tedy pardon, naši dobrotivou pojišťovnu) stál ten penězovod Ouzký&Cabrnoch, co je k ničemu? 2 miliardy? Páni, to je pro 10 milionů lidí v této zemi bezmála 7 cikrtovných u doktora. Včetně nemluvňat! To je síla! A jen tak na okraj, ty dvě miliardy se ještě hojně rozrostou. Zahraniční menšinový vlastník, kterému naši lidumilové nezištně a v zájmu lidu předali akcie, už se ohání škodou a nutně to směřuje k arbitráži. Do čích kapes? Ouzký&Cabrnoch a jejich blízkých. Ještě se vám z toho nedělá tak nějak divně?

Takže na závěr: Nezapomínejme prosím, že celá ta šaškárna se zavedením regulačních poplatků nereguluje a nemůže regulovat. Je to jen modrý průlom do našich peněženek, pozvolné zvykání pacientů, že budou platit. Začalo to cikrtovným, recepty, dnes jsou na pořadu dne „volení“ lékaři za 5 až 15, hodný pan Heger uvažuje, že si část zdravotního budeme platit sami a to přímo pojišťovně…

V tom špitále jsem si dnes uvědomil, že jsme si na to nějak rychle a bez většího reptání zvykli. To byl ostatně účel celé té akce.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jethrův akord se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

98 reakcí na Regulujeme, platíme, krademe

 1. Šims. napsal:

  Perfektně jste to vystihl, jak to chlapci z ODS nastavili a z TOPky chtějí přivést k dokonalosti. V loňském roce jsem měla nepříjemný úraz, nechci zde líčit podrobnosti, ale měla jsem již docela silnou obavu, že se z nemocnice nedostanu ani po svých. Jedna operace, po ní infekce, pak hokusy-pokusy, další operace a po ní další nové bakterie, pak opět léčba několika antibiotiky, místní desinfekce, díra do břicha stále a stále větší. Nechci na tu anabázi v rozsahu 6 neděl a zaplacením oné regulace za léčbu hovořit. Úroveň jídla docela hrozná, diabetikům dávali několik krajců chleba ke snídani, k večeři, přičemž by měli mít chleba odvážený. Jako ovoce scvrklé pomeranče, jednou jsem si jej chtěla vzít a ejhle byl uvnitř černý, plesnivý. A podotýkám, že to byly měsíce červenec a srpen. No, ale k těm regulacím a vlastně k další léčbě. Po celou dobu mi píchali každý den fraxiparin (na ředění krve u převážně ležících pacientů). Propustili mne a od toho dne konec ředění. Po 14 dnech jsem dostala velký zánět žil, něco co jsem nikdy do té doby neznala. To jsem ovšem chodila pravidelně na převazy do chirurgické ambulance, pořád s jednou věcí – nehojící se pooperační rána. To jsem byla regulována i třikrát týdně, postupně regulací ubývalo (již se rána začala hojit), až jsem došla k regulaci jednou týdně. Mezitím jsem dostala zánět žil ještě dvakrát, to jsem chodila regulovat ke svému praktickému lékaři. To jsem si již raději koupila připravky na ředění krve sama a brala jsem je bez regulace za své. Okolo vánoc jsem potkala jednu starou známou doktorku internistku, tak jsem jí líčil svou anabázi a ona se silně podivila, proč že mi po vysazení fraxiparinu nedávali dál snižující se dávky léků na ředění krve. Že mi to způsobilo opakované záněty žil, protože se nemůže vysadit po tak dlouhé době ze dne na den. Takže mne regulovaly jen ke svému prospěchu, ale k mé škodě. Myslím si, že naše zdravotnictví je nemocný pacient a jeho stav se stále zhoršuje. Ošetřující lékaři, pan Heger (několikátý již lékař to v řadě) způsobují stále další komplikace. Nyní nás čekají další bouře doktorů, kteří sedli na lep slibům bezcharakterních lidí a přitom měli v ruce takovou devizu, jen nemyslet jen na sebe, ale použít svou sílu a podporu pacientů (kterou svým sobeckým přístupem promarnili) ke změně poměrů. To viděli jen ty své regulační poplatky, své platy a odměny a s rozkrádáním v systému neudělali vůbec nic. Teď čučí i s pacienty co se chystá, ale svým postojem při akci Děkujeme, neodcházíme zrtatili tolik potřebnou podporu „obyčejných“ lidí, tito často nadlidi.

  • Jethro napsal:

   Dobrý den. Myslel jsem si, že to, co jsem viděl na onkologii v Brně bylo to nejhorší. Teď od vás vím, že může být i hůř.
   Nejvíc mne štve, že to odnášejí ti, kteří jsou zcela bezbranní a mají jedinou možnost: držet hubu a strkat do automatu cikrtky. Je to hnus. Ne kvůli výši. Kvůli principu.

   • Medikolog napsal:

    Dovolím si malé osobní upřesnění. V případě mé manželky (padesátníce) nejde o principy, ale o PŘEŽITÍ. Hmm, vlastně v tom je princip všech církevích i necírkevních vydírání. ZAPLAŤ! nebo půjdeš do Pekla = ZEMŘEŠ. Jak prosté, tak účinné, milénii osvědčené. Lékař, kat a kněz (černokněžník) – těch si je třeba vážit jako pánů nad životem a smrtí. Starověcí mocní na to vyzráli a brali s sebou do hrobu ty, kteří jim byli blízcí a jejichž prvním životním zájmem se stal zájem na JEJICH (mocipánově) dlouhověkosti. Lékaře a osobní gardu v první řadě. Až když panstvo vyměklo, zastoupili originály „šebtíci“ Tutenschteina;-) a terakotové armády. Když čtu info o vládě a jejích činech, tím víc smekám před panovníky co NEVYMĚKLI….

 2. Šims. napsal:

  A ještě něco, již ne osobního. Je mi divné, jak se klidně hovoří o faktu, že zvolením si lékaře na provedení porodu, operace, budou opět „regulovány“ úplatky, kterté pacienti dávali. Vždyť (a to by se mělo ministrovi a spol. především omlátit o hlavu), přiznávají, že zde fungovalo uplácení jak na běžícím páse, a jde fakticky o prolongaci tohoto stavu nadále, ale s tím, že se na úplatcích přiživí ještě erár resp. zařízení. No potěš pane, takže on si někdo myslí, že doktůrek, který má o svých ručičkách představu, že jsou ze zlata, se bude chtít o svůj bakšiš dělit? To si snad nemůže myslet ani lidojed Heger. Není uplácení náhodou trestný čin? Tím, že není žalobce, není svědek, co s tím? Ale náši maníci se pokouší „regulovat“ i úplatky, namísto toho, aby se proti nim bojovalo. A to si někdo myslí, že se doktůrci budou s „radostí“ dělit o pozornosti? Takže vezmeme úplateček 5 tisíc korun, doktůrek dostane polovinu, zařízení polovinu a pak bokem ještě pan doktor dostane dalších 5 táců mimo systém, není to pánové takto a moc dobře to víte. Proto ta licitace – jaké že to úplatky máme nastavit – 5,15 ………jdou zcela špatnou cestou a budou prohlubovat „třídní“ rozdíly i mezi doktory. Oni se už i tak se nyní nemají rádi mezi sebou.

  • tata napsal:

   jethro mi to vyme………….vypravějte to ale zanicenym pravičakum…………. a hlavně je to o slušnosti doktora……..někteří vybiraj opravdu jen to co musí…………někteří jak pišete jen za napsaní receptu na což nemaj pravo ale hadejte se když třeba jen zaklepete o recept…………a že je jich dost,proto se musím smat najivitě TRESEN ŽE VĚTŠINA doktoru nebude chtit ty poplatky za vyběr doktora………no dobry for

 3. zdenekb napsal:

  Jethro,

  jak víte, „regulační poplatky“ (dlouhodobě jim říkám „pokuta za nemoc“) mě taky pěkně štvou. Zvlášť, když jsou postavené na hlavu – a) platí je skutečně nemocní, žádní simulanti b) platí je během jedné zdravotní komplikace opakovaně (co se tím reguluje?!?) c) nefungují (viz odkaz na týden.cz) d) zatěžují ty nejméně majetné skupiny (senioři, mladé rodiny s – často nemocnými – dětmi). Když se k tomu přidají kecy určitých lidí o „nemyslících sockách, co se u voleb nechají koupit za 30 korun“, jsem úspěšně nastartován… 🙂 Ti myslící zřejmě platí a mlčí. Co to přeci je takových třicet korun? Jedno pivo, jak nám vysvětlovaly bosé hlavy J&C.

  „Regulačními poplatky se skutečně množství poskytnuté péče příliš neomezí. To, že pacienti trajdají po lékařích a zatěžují tak zbytečně systém, totiž není úplně pravda. Ten pohyb se týká jen dvou procent pacientů, kteří jsou z nějakého důvodu se svým lékařem nespokojení. Je to položka nevýznamná,“ potvrzuje také lékař a expert Všeobecné zdravotní pojišťovny Pavel Vepřek.

  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/regulacni-poplatky-nefunguji-presto-se-zvysi-kvuli-krizi_173663.html

  Na zvlášť vypečenou součást „regulace“, tedy poplatek za recept, jsem se, jako Vy, ptal na místech povolaných, ovšem ne v lékárně, ale nastupujícího pana ministra před dvěma lety (a kupodivu v archivu aktuálně našel). Odpověděl mi taky zvlášť povedeně. Příště se tedy neváhejte ošetřujícího lékaře několikrát zeptat, jestli ten předepsaný dryják opravdu potřebujete a on Vám jej nepíše jen tak, ze zvyku nebo z nudy… Ušetříme.

  Odpovězeno: 01. 07. 2010 | 16:38Autor: zdenekb
  Otázka: Dobrý den, můžete, prosím, stručně objasnit, co přesně reguluje regulační poplatek v lékárně? Míru ošoupání vstupních dveří?!?
  Leoš Heger: Máte pravdu, jistě ošoupání dveří ne a ani nic vlastně nereguluje, protože hlavním aktérem je v tomto případě lékař. Snad by vás mohl ten poplatek aktivizovat jedině k tomu, abyste po lékaři chtěl vědět, zda lék, který vám předepisuje určitě potřebujete. Hlavním problémem celého nedorozumění je však podle mě špatný název poplatku, který by se nemusel jmenovat regulační, ale spíše nějak v tom smyslu jako třeba „poplatek, který připomíná, že kvalitní a moderní zdravotnictví je velmi drahé a peněz na něj nebude nikdy dost“.

  http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=672042

  I ostatní odpovědi z tehdejší on-line diskuse je dobré porovnat s dnešní realitou… Hezkou neděli.

  • Jethro napsal:

   Děkuji za názor i odkazy. Bohužel, teď mám o hodném panu Hegerovi ještě mnohem horší mínění než před pár minutama…

   • Občan napsal:

    Drábka s Hegerem si poslední dobou dovedu stále lépe představit v černé „elektrikářské“ uniformě. Vč. toho nezúčastněného úsměvu, který si u předmětných „elektrikářů“ vybavuji z dobových fotografií…

 4. K-k. napsal:

  Tyhle „regulace“ jsou hanebnost, o to žádná.
  Ale asi to záleži trochu i na konkrétním doktorovi. V zimě jsem zneužila naše zdravotnictví a s plicní embolií jsem byla asi dva týdny ve špitále. Takže jsem byla regulována stovkou denně za „hotelové služby“ – no, budiž, tohle ještě jakžtakž beru. (A musím říct, že strava byla opravdu výborná a doktoři i sestřičky velice ochotní a příjemní.) Teď beru léky na tlak a na ředění krve a to znamená chodit tak co tři týdny na krev a podle výsledků regulovat prášky. Takže: sestřičce ohlásím, že potřebuju papír na krev a ona mi ho do čekárny přinese – bez poplatku. Pak jdu do té laborky, tam mě (bez poplatku) píchnou a výsledek má druhý den doktor. Pokud nepotřebuju nic jiného, stačí, že zavolám, doktor mi řekne, jak ta krev dopadla a jestli se nějak změní práškobraní, přeptá se, jestli jsem jinak v pořádku – pochopitelně, že zajásám, že ano, popřejem si hezkej víkend, nebo co je před námi a rozloučíme se – pochopitelně opět bez poplatku (jak taky jinak, když telefonem). Pokud potřebuju recept na léky, jdu k doktorovi, sestřička ohlásí, že poplatek až potom, jestli řekne pan doktor, Když jde jen o ten recept, neplatí se nic, když jde o něco víc, vybere třicet ká sestřička keš, když jí odevzdávám kartu.
  Mimochodem, je to městská nemocnice a je to jedna z těch, co se pan Heger rozhodl zrušit, nebo aspoň citelně omezit…

  Poplatky v lékárně jsou ovšem kapitola sama pro sebe. :o/

  • jonáš napsal:

   NO dyť sama vidíš, že „jedna z těch, co se pan Heger rozhodl zrušit, nebo aspoň citelně omezit“ se vůbec nechová ekonomicky .. to nemůže v současný náročný době obstát 😉

  • Jethro napsal:

   Víte, já nepolemizuji s částkou 100,- za den v nemocnici, pokud by to nazvali poplatek za hotelové služby. Nemusí se mi to líbit, ale jo.
   Mne štve ten název „Regulační poplatek za hospitalizaci“. Copak si já volím, že chci do špitálu? Mám volbu? Ta regulace spočívá v tom, že když mne doktor (po zregulování v ordinaci) pošle do špitálu k hopitalizaci, tak já kvůli té stovce mohu snad říct ne.
   Co to znamená? Mám volbu odmítnout objektivně předepsanou léčbu abych neutrácel? To je ten hnus! Protože druhá alternativa je neléčit se a zhebnout, alespoň dokud to také nebude zregulováno.
   Co se doktorů týká, je to různé. I ten můj chápal, ale jako zaměstnanec s tím nic nenadělá. U privátního obvoďáka se řada těch doktorů třepe na cikrtovné jako přilepšení ke svým ostatním příjmům.
   Vzpomněl jsem si na rozhovor s mou známou obvoďačkou, jak se musí ohánět, kolik si platí na kapitálové pojištění, že už zase musela vyměnit auto za nové, a a a… Chuděra. To jí pak má člověk chuť strčit k těm cikrtkům ještě malý úplateček.

   • Občan napsal:

    No nevím – člověk na JIPce na kapačkách třeba po „panickém ataku“ (doost hustý, nedoporučuji; jsou lepší „adrenalinové zážitky“ 🙂 ) nebo infarktu asi moc neocení „hotelové služby“. Ledaže by fasoval infuzi s vanilkovou příchutí 😀
    Nebo miminka v inkubátoru!!!

    Za totáče manželka dvakrát rodila. Císařem. Poprvé to bylo dramatické s miminkem, podruhé s ní a tak strávila dva dny na JIPce (1987). Neplatili jsme nic a přitom hned jak se probrala z narkózy, nastartovala rehabilitační sestra, poradila jí jak se má pohybovat, jak se otočit na bok i se všemi šlauchy (aby se jí lépe spalo); hned druhý den je vytáhla z postelí, pomohla jim uvést se do důstojného stavu. A sestřičky maminám podávaly ionťák s vymačkaným citronem nebo grapefruitem a s ledem (bylo to zkraje května a byly takové ty první třicítkové dny)!!!
    Dnes by to pravděpodobně už spadalo do nadstandardu…

    • Jethro napsal:

     Jj. Nahradil jsem blbý termín jiným blbým termínem. Myslel jsem tím něco jako příplatek na stravování a další, dle argumentace modrých, že doma také jíme a máme i jiné potřeby, které nám v případě hospitalizace poskytuje špitál.
     o tom se může diskutovat, můj názor ale je, že od toho si platíme pojištění…
     Ale to už je jiná diskuse.
     Tady jsem nakousl problém tzv. regulace …

     • K-k. napsal:

      za hanebnost ty poplatky považuju pořád – je jen shoda okolností, že mám štěstí na vstřícnej špitál a rozumnýho doktora. Když před třemi lety bylo zle s maminkou, tak sestřička pro ni bleskově zorganizovala sanitku a doktor zůstal i po ordinační době a vyšetřil ji – no, bylo to na hospitalizaci. Sestřička se mi moc omlouvala, že těch třicet korun vzít musí, že maminku vyšetřovali a měli by malér, kdyby nekasírovali. Pak byla mamka měsíc ve špitále – a byl konec. Když jsem si tam přišla pro věci, dávali mi i účet a velice se omlouvali, že musejí…
      Chápala jsem je, kdyby neúčtovali, měli by sami problémy (a dost velkou pokutu) – ale aspoň se to snažili udělat lidsky a s omluvou. Vrchnostenský žvanění o tom, jak se lidi chodějí vykecávat k doktorovi a spoří tím, že se nechají hospitalizovat považuju za vrchol sprosťáctví!

    • Občan napsal:

     Nene, to je v pohodě, to neměla být kritika 🙂
     Já to chtěl jen trošku odlehčit, ale ono to asi moc nejde, protože tady už jde fakt lidem o život.

 5. Jura napsal:

  Vše napsané mohu jen potvrdit. Zde však nastává ještě další placení Pan Hegr říká,že se budou platit rehabilitace keš.Alespoň prý lidé změní svůj životní styl. Většina lidí kteří na ty rehabilitace chodí to nemá ze svého špatného životního stylu, ale mnoho z nich to má jako následky své pracovní činnosti.Bolesti v zádech,bolesti kloubů atd .Také ve stáří se mnoho těchto bolestí projevuje jako následek bývalých zaměstnání. A nyní mají platit 100 až 300 Kč za jednu návštěvu rehabilitace.Ta většinou požaduje 10 až 14 návštěv. To znamená 1000 až 3500 Kč a není jisté jak to pomůže,jestli nebude třeba dalšího cyklu návštěv. Jak si to taková 80 letá babička s bolestmi může dovolit ?.Prostě to bude tak,že na rehabilitace přestanou lidé chodit.Mnohé rehabilitační střediska tak zaniknou tak jako se to stane u lázní.Takže se máme na co těšit a shánět nějakou babku kořenářku která nám pomůže.

  • tata napsal:

   jura přesně tak,navíc je hroznej rozdíl rehabilitace,když sem ležel ve vysokem nad jizerou,specialisti na urazy rukou,to bylo na vyši,pak sem dochazel doma a přestal sem uplne zbytečné tahaní pěněz.ZATUTO BYCH ROZHODNĚ OCHOTEN PLATIT NEBYL

 6. Občan napsal:

  No, já si „užívám“ regulace od letošního února. 20 let jsem nemarodil ani den a letos mi „přišlo vyúčtování“. Rozbil jsem se na cimprcampr. Což sebou nese návštěvy všech možných odborníků, protože moje praktická lékařka je vzácnou vyjímkou schopnou vnímat věci vsouvislostech a snažící se najít optimální způsob léčení.
  „Stresový únavový syndrom“ byl v ČR vyřazen z diagnóz a tak jsou lékaři nuceni hledat náhradní řešení, které většinou končí u některé z psychiatrických diagnóz. Ovšem musí být podloženo řadou dalších vyšetření; a pacient je „regulován“.
  Jeden den jsem byl „zregulován“ 180.- Kč, protože jsem obšťatnil 6 ordinací, a 880.- Kč v lékárně. A protože jsem zoufale čekal na nemocenskou, s jejímž posíláním ČSSZ nikterak nespěchá, absolvoval jsem cestu z Karláku na Černý Most, kde na mne čekala manželka se služebákem, aby mě hodila domů, z větší části pěšky a pár stanic tramvají načerno, orosený hrůzou z revizora. Měl jsem totiž poslední litr a ten jsem sakuprásk celý vč. různě posbíraných drobných spořádaně „regulačně“ odevzdal na věcně příslušných místech. Na „celopražskou“ jízdenku už mi nezbylo a úplně posledních 24.- Kč jsem si nechal na jízdenku na metro, protože tam bych si jízdu načerno fakt nelajsl.

  Na zdravotní daň dávám měsíčně (spolu se zaměstnavatelem) skoro 4600.- Kč. A protože mám lehce nadprůměrný příjem posledních 12 let, zaplatil jsem na zdravotní dani víc než 500 000.- Kč (podle výplatních pásek).
  Za to jsem si „vysloužil“ nemocenskou ve „výši“ necelých 13 000.- Kč měsíčně – cca 35% hrubého příjmu.
  A velice záhy jsem zjistil, že při takovémto „příjmu“ je najednou každá „regulační třicetikoruna“ zatraceně znát. Náhle člověk horečně počítá, jestli „to stihne“ na jízdenku za 24.- Kč, aby mu zbylo na poplatek za léky, jestli si může koupit celozrnný rohlík (protože nic jiného něž tmavé pečivo nesmí jíst), jestli bude mít na zaplacení vstupenky do ordinace a když ne, zda mu lékař „počká“.
  Je to ponižující a stresující, protože samozřejmě všechny nutné platby hradíme dál. K tomu se ale přidaly platby za „regulaci“, drasticky snížený příjem a náklady na dojíždění za lékaři. A tak jsem si namísto postupného zlepšování zdravotního stavu „pořídil“ ještě „stresovou cukrovku“. Je mi kulový platný ujištění diabetologa, že „až se zlepší Vaše ekonomická situace, cukrovka odezní, protože se zklidní psychika a s ní i metabolismus“. A to jsem ZATÍM nebyl hospitalizován!

  Neberte, prosím, můj text jako stěžování si. Je to jen konstatování faktu; a poukázání na nesmyslnost „regulačních poplatků ve zdravotnictví“.
  Pokud je ovšem jejich smyslem zhoršení zdravotního stavu populace a zvýšená úmrtnost, tak pak je vše na „dobré cestě“. Jsme dva a ZATÍM to jakžtakž zvládáme; neumím si však představit, jak a zda vůbec to zvládají osamělí lidé a lidé se skutečně nízkým příjmem.

  • anita napsal:

   Pokud se dostanete s diabetem do nemocnice, tak doporučuji přibalit si sebou černý (moskevský) chléb, zeleninu. Budete se jinak divit, co obsahuje dia-dieta. Po třech dnech se zápalem plic jsem na reverz odešla. Zdravotní personál perfektní, ovšem dietní sestra asi na hlavu, s tou se nedalo nijak domluvit.

 7. Lex napsal:

  Jethro,
  Váš článek ukazuje na tu podstatnou vadu REGULAČNÍCH poplatků, a to, že neregulují. Já tu poukážu na jejich druhou vadu, a sice, že regulační POPLATKY nejsou ani poplatky. Vím, vypadá to divně, ale faktem je, že legislativní pojem „poplatek“ je vyhrazen pro veřejnoprávní platbu, svou podstatou jsou poplatky jistým druhem daně. Poplatkem tak jsou primárně soudní a správní poplatky, ale také platby směřované k jiným veřejnoprávním subjektům jako jsou ČT či ČRo.
  Tento rozpor dokonce musel vyřešit Ústavní soud v řízení ohledně ústavní stížnosti opozičních poslanců a senátorů http://nalus.usoud.cz/Search/ResultDetail.aspx?id=58756&pos=37&cnt=54&typ=result – viz bod 129.
  Ústavní soud tam krkolomně dokazuje, že regulační poplatek není vlastně poplatkem, ale platbou, leč která není cenou.
  A pokud jde o tu regulační funkci – i tím se velectěný Ústavní soud zabýval a dospěl k opačnému závěru než vy (a my všichni ostatní) – cituji bod 107. tamtéž „Zákonem zavedené poplatky, jak vyplynulo i z provedeného dokazování, regulují přístup k zdravotní péči hrazené z veřejného pojištění, čímž zamezují jejímu nadužívání; to v důsledcích zvyšuje procento pravděpodobnosti, že se zdravotnická péče dostane opravdu těm skutečně nemocným. Tímto, skrze poplatky, dochází i k naplňování legitimního cíle ústavodárce, a to aniž by se použitý prostředek jevil nerozumným.“
  Stydím se za náš Ústavní soud ohledně tohoto nálezu (i řady dalších, ve kterých provládně orientovaní soudci prokázali míru servility hanebnou pro postavení ústavního soudce).
  L.

  • Jethro napsal:

   Tak to je masakr. Musím tedy vyslovit zásadní tezi, že nejen pánové Julínek, Cikrt, Šnajdr, Hroboň, Heger a nově i Ústavní soud jsou … sakra, bojím se to vyslovit.
   Doporučil bych ctěnému Ústavbnímu soudu povinnou návštěvu na Žlutém kopci, ve volných cvílích by docházejícím pacientům tu bez kusu obličele, tu bez nohy, tu bez hrtanu, mohli u těch automatů vysvětlovat, jak to jejich cikrtkovné právě jim pomáhá…

  • Jethro napsal:

   Jo, a abych odlehčil, pojem cikrtkovné jsem použil zcela úmysleně jako zdrobnělinu, protože cikrtovné bohužel teprve přijde.

  • Občan napsal:

   Podobně ÚS ve 2 pol. 90. let „vynalezl“, že v případě restitucí není pravá retroaktivita pravou retroaktivitou a že dokonce v podstatě vůbec není rektroaktivitou. Tehdy jsem poprvé dost zpozorněl.
   Krátce nato ÚS „vynalezl“ (1996), že státní příspěvek politickým stranám není státní dotací a tudíž se svěřené prostředky stávají okamžikem svěření MAJETKEM politické strany a nikdo nemá právo jakkoli kontrolovat, jak s nimi bylo naloženo.
   A v zápětí následovaly další tři „vynálezy“ – že NKÚ nesmí kontrolovat hospodaření s poplatky vyplácenými ČT a ČRo a následný, v němž ÚS konstatoval, že kontrola dotací nesmí být prováděna u koncových příjemců, ale pouze u přerozdělovatele. Posledním ÚS „vynalezl“, že daňová kontrola nesmí být prováděna u plátců daní, ale pouze u FÚ a FŘ, protože orgány finanční kontroly nekontrolují placení daní, ale „pouze“ plnění státního rozpočtu.

   Takže další ryze politické „vynálezy“ ÚS už se mnou nehnou. Ať se to týká „vynálezu“ ohledně předčasných voleb, nebo „vynálezů“ ohledně protiústavního zpoplatňování zdravotnictví a školství. Jak dopadně případné „přezkoumání“ protiústavnosti nucené otrocké práce a dalších Kybersadistových zvěrstev, bych si docela i troufl předpovědět.

   Úmyslně používám pejorativní výraz „vynálezy“ – protože to, co dokáže ÚS vymyslet v oblasti ohýbání práva (přičemž se neustále ohání právním spiritismem a „přirozeným právem“), mi docela vyráží dech a nedá se to jinak než jako „vynálezy“ popsat. Jiný popis už by byl silně vulgární…

  • Alex napsal:

   Lexi je to tak. Já jsem tehdy sledoval Julínka před ÚS obhajovat tu regulační funkci a bylo pro mne tehdy doslova zábavné, jak koktal a doslova tlachal. Tehdy šlo o výrok s převahou jednoho hlasu. Už tehdy bylo zřejmé, že regulační funkci může plnit jen vstupní polatek k obvoďákovi a poplatek za pohotovost. Žádný jiný. A ani v ttěchto případech nikoho nikdy nezajímalo, cože to udělá z prevencí.
   Mohu přijmout tezi ÚS, že není-li dosttek peněz …. Ovšem nikoli tak, že se z takových plateb stanou samozřejmosti. Bohužel to je to, čemu říkám, že Klause jako naprostého hochštaplera budeme vydejchávat jěště hodně dlouho po jeho odchodu.
   Je dobře, že zveřejňujete znění zákonů či v tomto případě nálezů ÚS. A pokud dobře rozumím stávajícímu znění ústavy v tomto bodě, je i pro mne Vámi uváděný nález neuvěřitelně ostudný.
   A teď z mého ranku. Ono to hodně souvisí i s těmi tolika potřebnými penězi, jichž se jaksi ve zdravotnictví nemůžeme dobrat. Ona to není jen kolonka výdajů ohledně nákupů, ony jsou to i provozní náklady našich nemocnic. Každý asi tuší kolik stojí vytápění podle svých vlastních účtů. A tohle je v našich nemocnicích pěknej zápřah. On ten bordel netkví jen v té korupci, on pak tkví i v těch provozních nákladech. My prostě z hledika teplně energetických mám všechny veřejné budovy včetně nemocnic jak způsobem zástavby, tak i způsobem konstrukčního a dispozičního řešení vlastních jednotlivých budov doslova jako tepelné chcanky. A i na to je u nás potřebné vyždímat z každého, co to dá. Mají dokonce pravdu ti, že ten obolus 100 Kč hotelného tyto náklady zdaleka nepokreje. Ona vedle té korupce je opravdu ještě daleko horší ta naprostá neschopnost a hochštaplerství. Ono totéž se týká jakékoli formy domovů seniorů. To, co se u nás musí zaplatit za energie na topení bych chtěl jedno v souhrnu znát. Půjde o další zbytečné miliardy z totální blbosti.
   Ono je to hodně frustrující vidět to turecké hospodaření takřka na všech frontách a vědět, že tohle bezpečně řeší architektonické soutěže, kde je položen důraz nejen na pořizovací, ale i na provozní náklady. Ty mohou být známy a zpracovány už v době zpracovaných studií. Ach jo.

 8. Jethro napsal:

  Lidi, běžte se dívat na televizi! Před chvílí se na Primě totálně diskreditoval Kubice, teˇˇd v OVM páchá v přímém přenosu harakiri Kalousek.
  Vlku, myslím, že vím, co dnes vyvěsíš na kosu…

  • Mc Cali napsal:

   Zrovna na to koukám a nestačím se divit.
   Vlastně, čemu se divim.

  • vera napsal:

   Jethro, zrovna na to koukám, byl to zážitek, slyšet Kalouska.. 🙂 Kubiceho jsem neviděla, mám před nedělním obědem nějaké ty radostné povinnosti – ale oběd se, věru, povedl :-). Venku je sice nádherně, ale p. Kellera si nenechám ujít..

   • Jethro napsal:

    Tak to stálo za to. Abych nebral Vlkovi téma, tak jen rychlé dojmy: Kalousek, politická sebevražda v přímém přenosu, přiznal, že četl vyšetřovací spis, přiznal, že 14 dnů MFin maká na protiargumetech (za naše prachy). Tvrdě zastrašoval policajty, poslance. On jediný ví, kde je právo a ne nějaké po….é soudy. Sobotka: chudák, místo smeče korektní kecy. Potvrzuje můj dojem nevolitelnosti. Kubice: Hnus, hloupý, s vysokým sebevědomím, co řekl, to stálo opravdu za to. Keller: Mejstříka několikrát rozsekal holou větou. Mejstřík: Mnoho okecávání, v půlce souvětí už nebylo jasné, o čem vůbec mluví.
    Vlku, jak se to bude jmenovat? Kalouskovo harakiri v přímém přenosu?

    • vera napsal:

     Škoda, že p. Keller, nedostal víc prostoru, ale aspoň bylo vidět, jak to má, oproti Mejstříkovi, v hlavě srovnané..

     • Jethro napsal:

      Nesouhlasím. Kellerovi stačilo na pět minut Mejstříkových mlhavých keců opáčit „výdaje jsou fixní“ a Mejstřík byl v koncích. Pak bylo nádherné, jak doporučil mejstříkovi, ať vysvětluje havíři v 65 letech, jak je inovativní ekonomika radostná a motivující.
      Keller na takovéto trouby opravdu nepotřebuje velký prostor. Byl skvělý.

    • vlk napsal:

     Jethro,

     ten nadpis jsi neuhodnul. protože čas ukáže, že Kalousek žádnou sebevraždu nepáchal: Jak se obávám.

   • tata napsal:

    VĚRA to se tak někdo má ,ale on by to mohl byt dvojsmysl,dový co si pod tím představovat

    • vera napsal:

     Však píšu, že bylo znát, že to má p. Keller v hlavě srovnané – myslím, Jethro, že jsem se možná nešikovně vyjádřila, ty páně Kellerovi repliky byly trefné.. Ale tato, no tak, vařila jsem oběd – a ráda vařím, jestli je to reakce na můj příspěvek v 13.14

     • tata napsal:

      paní VĚRO JA SEM PŘECE NIC nekonkretizoval…ale neřikejte že kdybych toto napsal že VAS MUŽE NAPADNOUT LEDACOS,koho a co už je na naněm………ale jinak to byl pokus o žert jestli sem se VAS DOTKL,berte to že se vam hluboce omlouvám.

      citace………………… Kubiceho jsem neviděla, mám před nedělním obědem nějaké ty radostné povinnosti

     • Jethro napsal:

      To moje „nesouhlasím“ bylo míněno, že jako Kellerovi stačil poskytnutý čas bohatě na to, aby z Mejstříka udělal blbce 🙂 . To nebyl nesouhlas s vámi…

     • vera napsal:

      Fajn, pánové, ani s jedním z vašich komentářů nemám, samozřejmě, problém.. A tato, vy jste mě vyloženě pobavil, nemáte proč se omlouvat :-).

     • tata napsal:

      paní VĚRA ,to sem rad už sem se lekl že šlapu v porcelanu,že se to dá chapat jako přes miru,to je dobře že jste to tak vzalo a tak to taky bylo myšleno pobavit,jak je ta čeština dvojsmyslná že.

 9. Bathory napsal:

  Dovolte prosím pohled z druhé strany, ze strany ordinací a bílých plášťů.
  Není sporu o tom, že přívlastek „regulační“ je hovadina. Od samého počátku je přeci jasné, že cikrtkovné mělo a má jiné významy, a to zejména tyto:
  1/ díky „regulačním“ poplatkům bylo možné snížit platby zdravotnickým zařízením ze strany pojišťoven
  2/ cikrtkovným se zdůvodnilo nenavýšení plateb státu na pojistné „státních“ pojištěnců (důchodců, dětí apod)
  3/ bylo potřeba prolomit bariéru finanční spoluúčasti pacientů na zdravotní péči.
  To vše se velmi úspěšně zdařilo…
  Od roku 2007 nebyla vypracována ŽÁDNÁ seriózní studie, která by prokázala, že cikrtkovné ušetřilo jakékoliv náklady na zdravotní péči. V časopise Medical Tribune v roce 2010 vyšel odhad, že při nákladech VZP na péči o své pojištěnce ve výši 2 miliard Kč v roce 2009 ušetřily poplatky 75 milionů (nejsem však schopna dohledat citaci). Pokud tomu bylo tak, je to vskutku veselé.
  Doufám, že chápete, že naprostá většina zdravotníků má k cikrtkovnému podobně vřelý vztah jako pacienti. Pochopte však, prosím, že my ty peníze vybírat musíme. Jednak čelíme mnohatisícovým (až settisícovým) sankcím, navíc však bez výběru poplatku nemáme možnost vykázat pojišťovnám skutečně provedenou práci. Jinými slovy: pokud pacientovi sestřička mezi dveřmi podá recept na chronicky užívaný lék, lékař by měl pojišťovně vykázat toto léčivo a SOUČASNĚ MUSÍ vykázat i kód regulačního poplatku. Jsou situace, kdy lékař nemá srdce pacienta o regulační poplatek zkásnout – pak má dvě možnosti, oněch 30 Kč zaplatit za pacienta nebo preskribci léku nevykázat. Oboje pak platí ze svého.
  Ráda bych upozornila také na to, že lékař u nás nemá svobodnou ruku při vyšetřování a léčení pacientů. S výjimkou praktických lékařů má nastaveny limity, za kolik může provést vyšetření a za kolik smí předepsat léky. Překročí-li tyto limity (které určuje jednostranně pojišťovna na základě objemu provedené a vykázané práce v předloňském roce), není mu práce/léky/vyšetření proplaceno a nebo je dokonce pokutován.Ve zdravotnictví tudíž neplatí, že když někdo peče dobré rohlíky a je o ně enormní zájem, tak se výroba těchto rohlíků navýší a výrobce vydělá více. Šéfové zdravotnických zařízení přímo nenávidí lékaře, kteří přicházejí s novými a lepšími vyšetřovacími a léčebnými metodami, protože jsou to prostě náklady navíc, které nikdo neproplatí… Je to bezesporu zdroj frustrace a vyhoření pro řadu lékařů, což pacienti po právu vnímají jako odfláknutou práci při jejich vyšetřování a léčbě. Víte, my taky živíme a šatíme děti a platíme složenky. Právě své děti a ony složenky si představuji ve chvíli, kdy mám před sebou pacienta, o kterém vím, že by profitoval z drahého vyšetření nebo drahé terapie.
  A ještě stručně k placení za výběr lékaře. Naprostá většina lékařů je proti, zvolená forma je úplně stupidní. Viz například článek primáře Seluckého a následná diskuse zde: http://www.tribune.cz/clanek/26983-priplatek-za-odbornika-vseobecna-zkaza-zdravotnictvi .
  Mezi zdravotníky se teď šíří třeskutě vtipný bonmot, a to, že bordelmamá byla a je vždy vážená osoba, návštěvníci bordelu byli a jsou vážení klienti a ku.vy jsou jen ty holky, co v bordelu pracují…

  • K-k. napsal:

   Bathory, nerozumím tomu: lékař má povinnost vybírat poplatek v případě ošetření, vyšetření atd. pacienta (omlouvám se za nejspíš nepřesné termíny, nejsem „od fochu“), ale za napsání receptu – tedy vlastně za administrativní úkon, často i bez přítomnosti pacienta v ordinaci, je taky nařízeno platit? Když se to zavádělo, měla jsem dojem, že za tohle se neplatí – ale pravda, v té době jsem se úspěšně doktorům vyhýbala a tak jsem to tak nesledovala.
   Prosím, neberte tenhle dotaz jako provokaci – fakt to nevím – a že by můj doktor byl ochoten za pacienty dávat regulační poplatky, to se mi moc nezdá…

   • Jethro napsal:

    To je řečnická otázka? No prostě pan doktor napíše, že pacienta viděl, změřil mu tlak a dal recept.
    Jednou jsem se pokusil diskutovat a hodný pan doktor mi vysvětlil, že vlastně pro mé pohodlí porušuje zákon, že on by vlastně ten recept bez kontroly pacienta vydat ani neměl, ale že to dělá na své riziko pro mne. Takže tak nějak.
    Druhá varianta je, že ten papírek, co mi strčí jako potvrzenku, nikde nepřizná a pak to má čistý nezdaněný příjem. Popravdě jsem si ten papírek nikdy nijak zevrubně neprohlížel.

  • vonrammstein napsal:

   No, nevím. Moje obvoďačka si ode mě za celé ty roky, co se třicka má vybírat, nevzala ani halíř. Přestože má na dveřích ordinace leták, že za nevybírání jí hrozí 50.000.- pokuta. Kasíruje běžné platby za zdravotní nebo zbrojní průkaz, to jo, ale třicet prostě nevybírá. Aspoň ne ode mě. A to nejsme žádní kamarádi, takže důvodně předpokládám, že ani od jiných.

 10. jonáš napsal:

  Tak ono je pro outsajdra trochu těžký se v tom doktorskym stavu vyznat, kor když je taky může každou chvíli potřebovat. Kdysi stávkovali s Rathem za zvyšování platů, pak proti Rathovi http://www.tribune.cz/clanek/1048 .. a proti Julínkovi se moc nikdo neozval nebo to aspoň nemělo tu publicitu, což je celkem pochopitelný, protože ty „jízdenky“ maj charakter ne zrovna přesně vyúčtovatelných a systémově korupčních peněz navíc. Takže Cikrt a Heger už jsou jen logický kroky který následujou. Probírat to v progfesnim časopise komory je sice hezký, ale nikdo o tom neví.
  Ale za ty jízdenky vybíraj v ordinaci, ne Julínek s Cikrtem, ti maj rukavičky neposkvrněný.

  • Jethro napsal:

   Připadá mi to jako klasická funkce užitečných idiotů. Oni si ti doktoři mysleli, že když to potáhnou s pravicí, budou v laufu. Teprove hodně pozdě pochopili, že ta reforma je psaná pro Chrenky a že řadoví doktoři budou v rámci zdravé konkurence bojovat o místa s ukrajincema a Rumunama… Oni ti privátní obvoďáci si také ještě pořád myslí, že neskončí jako Chrenkovi špatně placení zaměstnanci (v tom lepším případě).
   Obávám se, že teď tu trapnou roli užitečných idiotů nese na hrbu část našeho národa, která zatím ještě nepochopila, že ty reformy nejsou napsané pro ně ale pro Pentu, PPF a takové hráče. Jednou na to snad přijdou, ale to už bude pozdě.

   • jonáš napsal:

    Přesně. Každej krupiér si myslí, že jednou bude mít vlastní kasino, a každá ku*** (když už tady to slovo padlo) chce bejt jednou bordelmamá 😉
    Akorát neuvažujou nad tim, kdo by do tolika kasin a bordelů stíhal chodit. A kde by na to bral zbytečný prachy. Vona je na tom v podstatě postavená i taková ta moderní ekonomická teorie terciární sféry /budeme si navzájem sekat trávníky/ nebo sociologická vize „vzdělanostní společnosti“ /budem si navzájem moudře radit/, ale nějak to nechce fungovat .. nedostane se tak totiž do oběhu žádná nová čokoláda, furt jen ta recyklovaná 😉

 11. Šims. napsal:

  Tak abych přišla také s troškou do mlýna. Duel Kubice kontra Bublan. Kubice se a ne nechat do ničeho namočit. Zcela apolitický ke všemu, já nic to musí ti druzí. Tolik alibismu a v podstatě „zbabělosti“ mít na něco byť svůj názor , aby člověk pohledal. Vždyť stačilo říci, „dle mého názoru by věci prospělo, aby byla vyšetřena nezávislými orgány a případně souzena nezávislou justicí.“ Ale on byl kluzký jak piraňa. A co se týká OVM – tak tomu Kalousek dal fakt na p.del. Tolik nezávisloti, demagogie, vyhrožování (již ani skryté), to se hned tak nevidí. Honem se na MF vyrábí jakési manuály na výklady jeho mouder. Ale co bylo fakt nezodpovězené – že ony prostředníky prosadil do rozhodování MO právě on. Najednou se staví, že je to tak správné, že jsou mimo. Moc dobe si pamatuji, jak bojoval s Vondrou proti jejich zrušení. Člověk, který používá common sense (selský rozum) nepochybuje o úmyslu a ani praxi, která měla být na rozhodovacích procesech praktikována. S Kalousek to jde s kopce, už ani ten Moravec mu moc nestranil, spíše naopak. Do nějakého blogu jsme napsala asi toto: Kdysi jsme četla knihu Král krysa. Jednalo se o zajatecký tábor, kde „král“ byl středobodem všeho, ovládal životy, kvalitu života druhých a byl obklopen lidmi, kteří jej nenáviděli, ale báli se ho, podlézali mu. Samé hezké věci v rámci společenského života. Když došlo k osvobození tábora, „krá“ přestal být králem, stal se jen nenáviděnou kreaturou, kterou ostatní nenáviděli a pohrdali jím. Byl okamžitě nulou, člověk bez významu. Tak tohle se podle mne stane Kalouskovi, pokud přežije. Vše bude odviset od toho jakou kvalitu služeb bude poskytovat svým loutkovodičům, protože hra je i na Kalouska někdy už příliš vysoká. Skryté výhrůžky se již dočkal od kmotra Dlouhého a to bylo jen takové pošimráníčko peříčkem. Proč se asi Kalousek rozváděl, zajistil rodinu? Tento člověk nedělá nic jen tak, ženskou za tím nehledám, protože Kalousek dle mého názoru musí mít problémy i jako chlap. No mužští, kdo by vydržel takový nátlak na psychiku. Nemá to chlapec ani trochu lehké, už ani ty bonmoty nejsou co to bývávalo. Třeba s tou čarodějnicí je už trapný, chudák Parkanová, ještě k těm Casám čarodějnictví.

  • Jethro napsal:

   Osobně to tipuju na sešup, politický i osobní. Otázka jestli skončí v krimu nebo na hřbitově. Je to hodně vysoká hra. A on to ví.

   • tata napsal:

    ŠKODA dnes sem neviděl ,měl sem nakou praci,skusím si to vyhledat.jeden dotaz on tady i padnul na BATHORY…TROŠKU SEM ZMATEN v poučení o poplatcich je že vyběr za napsaní receptu se nesmí vybírat,tak přece v provaděcím pokynu pro doktora by nemělo byt že má,tomu nerozumím.ALE UŽ SE MI TO STALO ŽE SEM PLATIL,radši sem se nehadal

 12. čtenář napsal:

  třeba pro někoho kdo od rána do večera nemá obavy že umře před nějakou nemocnicí na chodníku anebo že bude muset zaplatit i za to,že ho bude operovat nějaká uklízečka,která tam bude na záskok.

  http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/platby-ve-zdravotnictvi-35/?p_show=10000

  • K-k. napsal:

   omlouvám se, že jsem tenhle odkaz nahoře zdublovala – ale měla jsem tu rodinné návštěvy a mezi tím tu diskuze pořádně narostla…

 13. Germanicus napsal:

  Jethro,
  když čtu tvoji zásadní tézi: „Pánové Cikrte, Julínku, Šnajdře a další zúčastnění, jste HOVADA“, tak si hned vzpomenu na povídku Jaroslava Haška Stavovské rozdíly (http://www.ulozto.cz/xQAJnMu/jaroslav-hasek-stavovske-rozdily-mp3).
  Jen pro, připomenutí, v té povídce jde o to, že v jedné obci se pravidelně v místním hostinci opíjeli dva nerozluční kumpáni, šafář Nylkes a panský správce Paser. Při cestě domů pak vyváděli různé výtržnosti, které místní lidé následně komentovali takhle: „Včera večer byl šafář Nykles zase vožralej jako prase a pan správce byl trochu veselej.“ Prostě úcta k postavení panského správce neumožňovala místním lidem konstatovat, že pan správce byl taky vožralej jako prase.
  Takže většina lidí v dnešní době určitě nepochybuje o tom, že pánové Cikrt, Julínek a Šnajdr jsou hovada, ale když přijde na lámání chleba, tak pan PROFESOR Heger je vlastně hodnej…
  O tom, že pan docent (je docentem, ne profesorem) Heger je (byl) výborným lékařem a odborníkem nemám žádnou pochybnost. Na druhé straně, tak říkajíc z hlediska vyššího principu mravního, je (bohužel) stejným hovadem, jako výše zmínění pánové…

  • Jethro napsal:

   Pokud jste se díval na OVM a před tím na Partii (obojí stálo za to), tak tam byl ještě hezčí příklad. Pan Kubice si nemyslí, že by výrok pana premiára o plukovnících byl něco nepatřičného.

  • Jethro napsal:

   … a o kousek později pam ministr Kalousek o policejním vyšetřovateli, že se musí vyšetřit, jak na takovou zhůvěřilost mohl přijít, že to byl úmysl nebo blbost – mluvil o majorovi (?) policie…

   • Germanicus napsal:

    Já se na OVM jaksi dlouhodobě nedívám. Jednak v tu dobu nemám čas, jednak nemám rád VM, jednak… a vůbec.
    Ale tohle je skutečně kouzelné. http://zpravy.idnes.cz/kalousek-sepsul-zadost-o-vydani-parkanove-fjn-/domaci.aspx?c=A120624_130812_domaci_hro
    Kalouskovi zjevně teče do bot. Chtělo by to nějakéko inspektora Trachtu, no, spíš plukovníka Trachtu…

    Pustě si to video od 20 min. 45 sec.

    • Jethro napsal:

     OVM jsou jen pro silné nátury, ale dnes jsem na to koukal kvůli Kellerovi. Náhodou jsem také před obědem chytil Partii s Kubicem a Bublanem. V té kombinaci Kubice, Kalousek to nemělo chybu.

     Kubice: nic neví nezná, četl jen na internetu, spis neviděl, o kauze nic neví, neví, jestli byl problém a dokud neřekne ministerstvo obrany, že byl nějaký problém, tak by nic neřešil. Ale hlavně dal vyšetřit, kdo pustil ven přísně tajnou informaci, že policie žádá o vydání Vlastičky, na jejíž jméno si tak nějak půvabně přesně nevspomínal. Nějaká Parkánová to prý byla…

     Kalousek: ví, zná, četl spis, teda vlastně nečetl ale 14 dnů pracuje s celým ministerstvem na jeho oponentůře, ví, že stávající praxe není trestný čin a že tedy ta policie musí být buď blbá nebo navedená, přičemž neopomněl uvést jméno vyšetřovatele. A hlavně, je to úplná blbost a pak se musí vyšetřit, kde to policie vzala.
     Jo, a ti, co budou hlasovat pro vydání české pěnice, mají jednozávitový mozek, na rozdíl od pana Kalouska.

     Fakt to tentokrát stálo za koukání.

    • Jethro napsal:

     Možná jsem tam něco prohodil, ale ty dva pořady se mi slily v jeden, tak se za případné nepřesnosti omlouvám. Podstata tím není dotčena.

     • Jos napsal:

      Jethro,
      můj dojem z Kubiceho: Kubice je bezvýznamný obslužný poskok. Poslouchá svého pána jako ten pejsek v His master voice. At už jím byl Langer nebo teď Nečas. Malá, ke všemu ochotná svině.

 14. aztli napsal:

  Dobrý den , je to obyčejný ksindl , je to vlastně vstupenka do ordinace, takže když mi nějaký felčar případně zavolá kvůli katastru , že něco potřebuje , tak já mu samozřejmě onen poplatek naúčtuji třeba stonásobně , na hrubý pytel hrubá záplata , třeba odpovím , že se mnou může mluvit za mých obchodních podmínek a má možnosti , jít a zkoušet mít radu zdarma jinde a ztrácet čas . Jinak když jsem ještě daroval krev, v krajské zdravotní as ., tak začali mít tu drzost , vždycky před onou poplatkovou úpravou bez řečí předepisovali ferronat alias sorbifer na dolepšování krevního obrazu , ale v březnu 2008 se po mne chtělo kč 30,- + nula doplatek což mne štvalo , ale zaplatil jsem to a ještě hloupě na recept napsali pacient., ačkoliv viděli , že to je z oddělení dárci – hematologie , pak nastalo 12.8.2008 , kdy po mne chtěli za ferronat , alias sorbifer kč 71 včetně poplatku , tak jsem jim to hodil pod nohy a více mne tam neviděli . Jinak kšeftují s krví úplně stejně , jako jimi „nenáviděná“ Sanaplasma .

  Takže takhle dopadlo „bezplatné“ dárcovství krve , kdy se nestydí chtít po dárcích poplatek za to , co je v souladu s tím , co je uvedeno na průkazce dárce , nikoliv pacienta . Takže kašlu na takovéto pokrytce a raději chodím ke Švýcarům . Sice to tam bývalo lepší a také platí , že dobré věci mají snahu se kazit , ale aspoň nehrají kino .
  Jinak felčarské prase Heger podlehlo lobistům z krajských zdravotních as. a když jim do těch jejich morálně zastaralých stanic přestali docházet dárci , jelikož přešli ke Švýcarům , tak se rozhodl alespoň házet klacky pod nohy a nařídil vyhláškou od 1.1.2011 , že smíme jen jednou za 14 dní (jako zastaralé OHT) . Výsledek byl , že to začalo Švýcary ruinovat , mají nasmlouvané dodávky komodity a tak začali brát místo 800 tedy 850 , takže nebýt zlobovaného klerofašistického dobytka Hegera , je vše v pohodě .
  Vždycky mne to naštve , když si na to vzpomenu .

  • vonrammstein napsal:

   Já teda Hegera taky nerad, ale „klerofašistického“? Nejste poněkud zmatený? Člověk s takovou nálepkou by sotva propagoval utrácení nedonošených či prenatálně nemocných dětí, nicht Wahr?

   • aztli napsal:

    Buďte ujišten , že ne , je to obyčejný servilní šmejd , top 9 je složená účelově částečně z lidovců alias stoupenců kleru a ikdyž občas dělají to , co by vzorný křesťan neměl, není na tom nic divného . Tak například v Itálii , velmi religiozní zemi , je okolo papežského území už dávno mafie , asi jako pod svícnem je tma , takže není žádná úměra , že kde je více religiozity, je méně zločinu . Ani vatikánská banka Ambrosiano neobchoduje jen s náboženskými předměty (ikdyž se jmenuje poměrně nábožně asi jako Institut pro svaté dílo) , ale i s akciemi firem s antikoncepcí , proti které mistr papež bojuje . Tak musí přeci banka generovat zisk , jinak by to nebyla banka, ale charitní sbírková organizace , ne c´est pas ?
    Tak proto já lidi neposuzuji dle okolnosti , že jsou nábožensky založení , to pro mne nic neznamená , mne jen zajímá , jak se zachoval v určité věci a to mi stačí . Vám zase na něm vadí to s dětmi a tak pro Vás není vzorný křesťan či vůbec křesťan .
    Prostě já říkám , že není žádná úměra , že nábožensky založený člověk je dokonalejší . To je vidět na příkladu s Itálií a její mafií , to je její místní vynález , jemuž přítomnost religiosity v podobě papeže nezabránila , tak sice existuje v nějaké podobě ve všech středozemních státech již dávno , ale nikoliv náhodou se proslavila ta italská , ať již si říká jakkoliv .
    Herr Drábek se zase shlédl v obchodu s lidmi , kdy dohazuje za nulovou mzdu na práci lidi v tísni , asi nezná že hoden je dělník mzdy své a zavedl svérázný typ barterového obchodu, kdy předstírá , že se platí za práci zdravotním pojištěním .
    Tak to je zase kybernacista .
    A jiný výtečník Nečas , ten zas pravil ,že když je člověk nezaměstnaný , tak za tuto skutečnost musí ostatním lidem jako zaplatit onou veřejnou prací za nulovou mzdu , i když nic od státu nepobírá , jen jako za něj platí asi kč 790 zdrav. pojištění .
    Asi že to je jako nějaký přečin , když je někdo nezaměstnaný a musí to napravit obdobou veřejně propěšné práce jako onen R.S.
    Tak jistě, za komunismu to byl opravdu přečin (být nezaměstnán) , možná to tak vnímá , takže byste otázku zmatenosti měl položit spíše tomuto dalšímu šmejdovi .
    Takže věřte, že nejsem zmatený , ti jichž se to týká , by vám to vysvětlili .
    Já se jen snažím dohlédnout důsledky činů těchto novodobých kryptonacistů .
    Takže co zde vidím , je obyčejný fašismus .
    Proto na základě zkušeností říkám raději deset čertů , než jednoho svatého .

    • vonrammstein napsal:

     Ale prosímvás. Házíte kolem sebe silnými slovy, jejichž podstatu evidentně nechápete. Kryptonacismus. Kybernacismus. Vy se mi snad zdáte. A kdybyste chtěl vidět aplikovaný fašismus, zajeďte si do Andorry nebo na Costa-Ricu. Ujišťuju Vás, že nic z toho, o čem mluvíte, tam nepotkáte.
     P, S.: Až přijdete na to, co mají lidovci společného s katolíky, dejte mi vědět. Já-katolík-jsem na to ještě nepřišel.

     • aztli napsal:

      Evidentně jste nechápavý Vy , mne vůbec nezajímají nějací stoupenci náboženství , já posuzuji lidi podle činů . Takže mi dejte vědět, jestli již B.A neobchoduje s nenáboženskými předměty a jestli v Itálii již není mafie díky silnému vlivu náboženství .
      V Andorře jsem byl několikrát , co má být, je tam levněji .
      Tam umožňují při velké španělské nezaměstnanosti, že mají před hranicí Andorrských Údolí kempy, kde po skončené práci například v Les Escaldes a dalších se vrací zaměstnanci za hranici , prostě Andorrské dvouknížetství je malé a nemohou si dovolit přijmout nezaměstnané z celého Španělska . Tak tam alespoň dojíždějí přes hranic a vrací se před ni .Jestli ty kempy řídí mafie , je to možné . To jen dokazuje, jak je houby platné , že Španěsko je také silně religiozní země a přesto tam ordinuje tato honoreta societa podobně jako v Itálii kolem papeže .
      Mne jen vadí šmejdi z Top 9 , co dělají lidem ze života peklo , to je vše, to jste nepochopil zcela zřejmě Vy , jen jste zatím postřehl ty děti a Heger , ostatní Vám jaksi ušlo .
      jinak lidovci a katolíci mne nezjímají , nejsem stoupenec vůbec žádného náboženství a jsem rád , že se jaksi dokazuje samo , že není žádná úměra že při hodně náboženství je málo zločinu .
      To vám ale prostě Vaše náboženství neumožňuje vidět . Chápu , že z rozjetého vlaku se nevyskakuje .
      Proto také říkám, že se starám jen o to , co kdo dělá doopravdy , ne čeho je stoupencem. Pro mne je to obdobné jako být stoupencem fotbalového klubu či politické strany .
      Já se řídím tím ,co říkají Tuaregové, vzdalte své domovy a přibližte svá srdce , to by pro začátek stačilo .
      V zemi Costa Rica , dříve Cozcatlanu , nebylo hůř, než tam dorazili Španělé a žoldáci a další ksindl z Evropy , který tuto zemi exploatoval a kolik lidí při tom přišlo o život , při těžbě nerostů , nevím ., Ale více, než v květinových válkách . To , že tam ordinuje také všelijaký ksindl v politice, jevliv dávného importu z Evropy , platí prostě, že jeden ničema zkazí deset dobrých ale ani sto dobrých nenapraví jednoho ničemu .

     • vonrammstein napsal:

      Vidíte-a já to vidím obráceně 🙂 Klerici ve vysokých státních funkcích, nikde žádný skandál, tunely, nic z toho, co je pro nás denní realita. Že by na té katolické morálce přece jenom něco bylo?

     • Carlos V. napsal:

      Katolická morálka. Jasně. Ekonomicky a pliticky viz PIIS (bez G). Filipíny. Latinská Amerika a její „svobodomyslné“ režimy. Skvělá cesta.
      Ale myslí to s námi dobře. Taková hodná totalita, žádnej PolPot, když se podřídíš a plníš kasičky, nechaj tě v klidu sloužit.

     • tata napsal:

      trochu si musím rejpnout jako bezvěrec,co ruzné afery pedofilu biskupu a knežich,co odpustky dřive co upalovaní nevinych na hranicích,kdepak pane tady moc šancí nemate,vono těch zločinu ve jmenu viry co papež BORGI nebo jak se to píše ajiní,nakej byl dokonce bejvalej pirat jestli se nepletu,že by se těch zrud našlo.

      jinak si prosteho naboženství važím

     • vonrammstein napsal:

      Carlos: Ano, hodná totalita. To je celkem přesné. Možná jste si všiml, že Církev je organizovaná hierarchicky. Jihoameričané to ovšem podivuhodně míchají s komunismem a moc jim to nefunguje. Čest výjimkám.
      tata: To je na úplně jinou debatu.

  • pepan napsal:

   – moc sem to nepochopil, naposled sem dával krev tento týden ve středu. Pokud někdo chce vitamíny nebo ferronát, tak to nafasuje na transfůzce bez jakéhokoliv „cikrtného“. Co nafasuje závisí na tom, u které ZP je hlášený. Vy asi chodíte dávat krev nebo plazmu do Sanoplazmy, že jo? Ale tam je to přece o tom, že nic „nedáváte, ale prodáváte, jestli se teda nepletu?

   • aztli napsal:

    Dle mne by to nemělo záležet na tom , kde je kdo u jaké pojišťovny, není žádný lepší nebo horší dárce. Prostě ta morálně zdegenerovaná OTH to má tak zařízené, chodil jsem tak odedávna a vždy se to předepisovalo, protože prostě žádnou almaru na léky, já bych to nenazýval léky, o léčení se nejedná , je to v souladu s bodem asi 5 na zadní straně průkazu ,tak mít ani nesměli .
    Takže to řešili formou receptu. Bohužel se nikdy nezmohli na to , aby tam nebylo psáno pacient , ale dárce, i když razítko bylo a mám je dodnes (to co jsem jim hodil těm šmejdům pod nohy) že to je oddělení dárci OTH, takže dárce, ne pacienti .To že nějaký dobytek to nezvládl a začal na tom parazitovat , není moje starost, tak jsem jim to hodil pod nohy. Aby někdo tvrdil , že to je bezplatné dárcovství a pak po mně chtěl zaplatit, je prase.
    Takže tam prostě nechodím , byl jsem chvíli naštvaný a za asi měsíc mi někdo dal do schránky leták , že shání dárce. Nejdříve jsem jej vyhodil , ale pak jsem si vzpomenul na hysterii ., co rozpoutal červený kříž a došlo mi , že žárlí na to ,že Švýcaři dali lepší podmínky, na které se tunelové zdravotnictví nezmůže .

    Jinak Sanaplasma je obecně na vyšší úrpovni , než morálně zastaralé transfůzní stanice.
    Daleko novější přístroje , a co je zajímacvé, jsou tam i bývalí zaměstnanci OTH krajské as. a tak jsem rád , že to funguje .
    Třeba běžná SP dokázala vyprodukovat , mají 6 dní v týdnu , celkem 6* 250 * 800 ml plasmy. Navíc od státu nic nepobírá a ihned , jak jde plasma do Plavna a odtud do závodu Griffols (jsou asi jen tři v Evropě) , kam chodí i z OTH v krajské as. tak mají hned peníze a mohou vyplácet účelně vynaložerné náklady a ještě mají na mzdu zaměstnanců a ještě odvádějí českému státu poplatky za zaměstnance. Naopak krajská as. jen tunelejuje veřejný rozpočet na podivné transakce , předražené nákupy apod.
    Jinak asi z 360 000 dárců jich více než třetina do novodobých středisek .
    Ta krajská vygenerovalas maximálně , měli jen dva odběrové dny a zmohli se na 50 dárců denně , takže asi 2 * 50 * 650 ml , to byl s velkými náklady jejich přínos za stejné období .
    Na náhradách se tam vyplácí kolem 600 000 týdně . Na to by tunelová as. také měla, ale nesměli by dělat pochybné nákupy a nepřiměřené odměny představenstvu , asi kšefty jako ala madame Parkanová .
    A navíc , tato SP ja také sro i as. což je totéž, jako krajská zdravotní as. , obojí je výraz komerce .
    Takže je jasné , že bez té Vámi posmívané snaplsamy by se zhroutil trh s krevní plasmou . Kdyby nějaký šmejd tyto Sanaplasmy zrušil , tak by se to okamžitě projevilo na celoevropském trhu výrobou faktoru 9 , albuminu a imunoglobulinu .
    Takže by se tím paradoxně obrovsky zdražily léky na popálenminy všeobecně .

    To Vaše pohrdání s dárci v Sanaplsasmě je na úroovni uvažováni sekty , nejsou o nic horší dárci a je dobře , že jsou . Zkuste si představit, co by to udělalo s cenou výše uvedených komodit, kdyby tato střediska nebyla .
    Dá se říci , že asi jen Německo , Polsko ČR , Slovensko a Rakousko svými posmívanými středisky vytváří podstatnou část této nenahraditelné komodity. Takže Vaše pohrdání je falešné .
    Rozhodně je víc pokrytecké předstírat, že zaměstnanec jde jako v pracovní dobšědát plasmu a jeho mzdu mu musí zaplatit zaměstnavatel, avšak jemu , zaměstnavateli nedá nikdo nic .
    To je určetě více nefér, než to co činí SP .
    Abyste ale byl v obraze , i pro dárce z SP platí ten samý předpis a i on , když jde na odběr, má od zamšstnavatele nárok na proplacení tohoto času jako průměrnou mzdu. Takže to jste asi nevěděl , vidďe .
    Takže Vám to „bezplatné“ dárcovství“ vlastně sponzoruje nedobrovolně a platí se skřípěním zubůVáš zaměstnavatel, co z toho nemá nic, nám však dává SP z toho , co vygeneruje na tom samém obchodu, jako tunelové as. a ještě zbyde .
    Povídačky o tom , že nemocnice s plasmou neobchoduje, jsou nepravdivé , mohu Vám najít článek , jak se chlubí prostějovská OTH tím , že z prodeje plasmy opraví halu pro odběry , čili prodají plasmu klasických dárců a použijí ji na stavební investice. Tak proč se vyjadřujete pohrdlivě . Spíše bych řekl , že to co činíte Vy , je více pokrytecké , než to co činí bývalí dárci , plynule přišedší do SP .
    Jinak samozřejmě že i tam nejsou žádní dokonalí lidé a že někteří mají hloupé manýry na úrovni krajských as. , ale s tím nikdo nic nenadělá , takové lidi ignoruji .
    Takže si pamatujte, že když jdete „darovat“ plasmu ,do tunelové nemocnice, tak Vám mzdu nedobrovolně platí zaměstnavetel a nic z toho nemá . To je pokrytecké od systému , Vy o tom asi ani nevíte, že Vás nedobrovolně sponzoroval .
    Daleko lepší by bylo , kdyby tyto nemocnice dostaly rozum a přišli do SP a prostě by požádaly , kdybychom byli občas tak laskaví a jestli bychom nemohli přijít k nim a nic netajit, zejména ne ohledně placení poplatku a doplatku e sorbiferem či aktiferinem. Ferronat C se již dávno nedělá .
    Jenže oni jen pomocí pokleslé mediální stoky kydají špínu a Vy jste toho důkazem ,že tto zafungovalo .
    Takže si zkuste nejdříve zjistit, kolik té plasmy vygenerují ty OTH celkem a budete překvapen , jak je to málo ve srovnání s SP . Jinak nejspíše jsou ty SP tvořeny těmi samými lidmi , co jsou na k rajských as. , ale patří to Švýcarům a ti to řídí , takže proto to nemůže dopadnout po hegerovsku a pod.
    A to špičkování mezi klasickými a SP je jen hloupá hra pro diváky, ve skutečnosti si dobře rozumí .

    • pepan napsal:

     no teď už je to jasný. Takže PR pro Sanaplasmu. S ohledem na délku a typický „sloh“, nejste náhodou Višňovský?
     No, nechtěl bych se dostat do situace, že budu potřebovat transfůzi a protože ty špatné krajské = socanské (čtu to dobře, že?) transfůzky budou po právu zlikvidovány neviditelnou a spravedlivou rukou trhu. A krev, nebo plasma, nebo jakýho ještě čerta deriváty budou nakoupený od placených „dárců“. Vono už to tak nějakou dobu funguje v našem zdravotnickém vzoru, v USA, taková krev byla prokazatelně dalším zdrojem šíření infekce HIV.
     Co taky čekat od zoufalců, co choděj za pár drobnejch „dávat“ krev.
     Důvody dárcovství by měly být trochu jiný, než jen pár stovek.

    • pepan napsal:

     ještě abych nezapoměl, na klasické státní transfůzce se vypisuje dlouhý dotazník, kde máte místopřísežně vyplnit nemoci, kterými trpíte. Byla ta kolonka o duševních chorobách taky dalším důvodem, že jste tak „nezištně“ přešel do Sanaplazmy?

    • pepan napsal:

     jo a ještě něco, v Brně je městská = socanská už jenom Úrazová nemocnice, tento stav bude po příštích obecních volbách jistě napraven. A ten pozemek ve středu města, který tak nesmyslně okupuje Úrazovka a o který vlastně jde, bude konečně smyslplně využit.
     Transfůzka je v Bohunicích, a tam od Cikrto-Julínkovejch dob šéfuje vedení, který desátky odvádí úplně jiný partě, než jsou socani. A do těchle kapes směřuje i ten případnej vejvar ze kšeftu z té trochy mnou odevzdané krve.

     • aztli napsal:

      Musím konstatovat, že nedovedete vůbec argumentovat, ale chrapounsky urážet . SP je švýcarská a proto , kdyby se tam takhle tunelovalo na způsob krajské as. , ihned by zkrachovala., proto také švýcarská konfederace funguje několik století Jinak zoufalec jste asi Vy , když musíte chtít od svého zaměstnavatele tím ,že jdete „darovat“ krev či její složky tak chcete , aby Vám právnická či fyzická osoba, nemající s darováním nic společného, zaplatila mzdu za čas, který jste nestrávil v práci a ještě to musí za Vás udělat jiný, tak neurážejte a podívejte se na sebe , tohle je typické chování socky , chtít , aby hradil ten „druhý“ .
      Takže vlastně máte tu drzost, že závidíte účelně vynaložené náklady přímo vyplacené dárcům SP ale sám za dobu, kterou jste nepracoval, chcete aby platil druhý . To je drzost .
      A dále , proč ze sebe děláte málo chytrého a urážíte druhé , aniž tomu rozumíte.Každá plasma ,co přijde do jednoho ze tří závodů Griffols, je obchodována , i ta z krajské as. , tj. jde přes prostředníky , kteří ji teprve přeprodají Griffolsu a teprve ten z ní vyrobí léky a ty se dají na trh a zdravotní zařízení je za tržní cenu , která je dána právě množstvím plasmy na trhu, ji nakoupí .
      Jste asi dost naivní, pokud si myslíte, že ta trocha plasmy vyprodukovaná krajskou , by dokázala pokrýt spotřebu celé ČR .a ještě si myslit, že právě to , co dá krajská as do toho závodu Griffolsku tak léky konkrétní , jež nakoupí , budou jako náhodou právě z plasmy , kterou do toho závodu protřednictvím obchodníků s plasmou přeposlala .
      Asi jako dementi , protestující proti atomovým elektrárnám , přesto odebírají jako vedlejší efekt právě i energii z atomu .
      Kdyby se měl realizovat Vámi nastíněný naivní postup, že třeba krjaská OTH dá za měsíc přímo do Griffolsku třeba 2*50*650ml*4 = 260 litrů plasmy a jmenovitě z té plasmy udělat léky a jen a právě ty zase obdržet zpět, tak by to bylo neuvěřielně drahé, to je naprosto technologicky nehospodárné, takže buďte ujištěn., že všechny léky, i důležitý faktor 9 , jež nakoupí nemocnice , třeba ta Vaše , jsou z plasmy, která je od obrovského počtu dárců a nelze říci, kterých . V okamžiku , jak se to sleje do kolony a začne technologický proces, nelze již říci, že tato tableta je od Vás a ta druhá třeba ode mne . To je hloupost , odpovídající asi Vašim znalostem , jež se zatím zmohly jen na vytahování a urážení . Prostě i to , co Vy jako darujete, se opravdu po odevzdání a odpojení od přístroje stane bohužel předmětem obchodu , ikdyž Vám to třeba neřeknou (zkuste jim položit přímou otázku a uvidíte,jak se budou kroutit) . Pokud Vám namluvili , že to je cosi jako : My (krajská as.) dáme plasmu našich skvělých dárců a Vy(Griffols) nám dáte jen a právě z ní léky, tak jste naivka a pak byste to měl zohlednit v oné otázce ohledně duševních nemocí .
      Takže , mne tohle velmi zajímá a tak jsem si tyto informace zjistil a bohužel to tak je. Žádný altruismus se bohužel nekoná .
      Naopak jen sprosté chování a bezohlednost vůči dárcům SP ze strany krajské as.
      Prostě, když Vám uteče ženská , tak se vám jen tím , že se jí začnete mstít a házet klacky pod nohy nikdy nevrátí. A podobně , tím ,že krajsá as. šije do dárců plasmy, tak se díky této okolnosti nikdo neobjeví u nich , proč by chodil do horšího zařízení , když i to Vámi opěvované s touto komoditou kšeftuje výše popsaným způsobem .
      Prostě, čím více dárců chodí do SP , tak je tím více plasmy na trhu a tím jsou léky z ní přecijen snesitelněji cenově dostupné a buďte ujištěn , že daleko větší je pravděpodobnost, že léky, o kterých Vám možná namluvili v té krajské as. že jsou od plasmy „bezplatných“ dárců Vašeho pojetí, tak jsou čistě statisticky nejspíš od dárců SP a podobných středisek .Asi jako benzín ve Vašem autě je nejspíš z té ropy vyroben v českých rafineriích, které je obchodně v ČR nejvíce na trhu v danou chvíli a smísen s dalšími dovezenými ropnými surovinami z různých koutů světa .
      Takže být vámi , přestnte se navážet do dárců SP , jsou zrovna tak dobří , jako v klasických , kam mnozí z nich chodili . Takže já na rozdíl od Vás mohu porovnávat . Jak zacházení s dárci, tak postup při odběru tak při vstupní prohlídce , tak při dotazníku . To víte, že není nic dokonalé a magoři se najdou všude , občas i v SP , ale dívám se na to s nadhledem .Jediný rozdíl je, že SP dá v hotovosti účelně vynaložené náklady a krajská as. Vám dá třeba jak kde prý dopravné a tu stravenku , tu balíček jídla a dle místních zvyklostí občas sorbifer na předpis (s rizikem doplatku a poplatku v mém případě ) či jako u Vás, z almary a nějaká zp případně i vitamín , když „dává“ , což vzp činila jen někdy .
      Náhradu za čas pak Vám platí proti své vůli zcela cizí osoba, nemající s Vaším „darem“ nic společné , to je přeci skvěle vymyšlené .

      Prostě buďte rád, že celkový počet dárců díky SP je vlastně vyšší a zkuste někdy přijít do SP a uvidíte sám .
      Trofám si odhadnout, že asi 120 000 dárců přešlo do nových SP a k nim přibylo asi 200 000 dárců ., kteří přišli rovnou do SP , aniž chodili nejprve do krajské as. a třeba tam i zůstanou či občas zavítají do krajské .
      Ale nadáváním na dárce SP si je nezískáte , takhle život nefunguje .

      Takže nelze nikdy říci, tato šarže je právě z Vaší plasmy , to je blábol , v tom chemickém procesu je to všechno v jedné koloně . Je to asi od Vás podobná úvaha, jakobyste chtěl říci , že právě ten kanystr bemzínuve Vašem autě je právě z toho a toho ropného vrtu toho dne vytěženého . Tak to je asi úroveň Vašich znalostí .Tak neurážejte , když neznáte postup .
      Jinak narozdíl od Vašich hloupých řečí o dotazníku, je dotazní k předepsán a buďte ujištěn , že je pečlivější , než ten v morálně zastaralé OTH a vyšetření se provádí rovněž pečlivěji. mohou si to v SP dovolit především proto, že tím , že plasmu zobchodují a mají ihned peníze, mohou pořizovat investice a tak mít i dostatek zaměstnanců , kteří ale se musí smířit s tím , že nemohou vyskakovat děkujeme odcházíme. Nikdo by je nedržel a přišli by tam rádi i z bývalé OTH krajské .
      Navíc se dělá krevní obraz pokaždé a pečlivěji , než v OTH , mají nové zařízení , ne jako v zastaralé OTH , to ale nemůžete vědět, nechodíte přece do SP , takže věříte kecům , co Vám napovídali tam , kde asi chodíte .

      Takže být Vámi , raději si přestaňme nadávat a vemte to tak , že Vy máte nějaké zkušenosti a já zase jiné .
      Takže , já respektuji , že chodíte do krajské a já zas jsem rád, že chodím do SP . Netvrdím ,že je tam vše dokonalé , leccos by se dalo zlepšit , sám jim tam občas jako dárce něco spravím a občas pomohu vstát upadnuvšímu dárci či zastavit krvácení a dělám to dobrovolně .

     • tresen napsal:

      Já jsem si myslela, že nemocnice v Bohunicích je fakultní, tudíž státní. Jestli někdy dřív odváděla desátky z vejvaru z krve do socanských kapes, bylo to tak, že krev od vlastních registrovaných dárců prodávala sama sobě? Ten mechanismus, jak by se na tom daly nadělat černé peníze, mi není jasný. Ani za socanů, ani za nynějšího vedení.
      Kolik odvádí úrazovka? Ví se to v socanských kruzích?

    • Občan napsal:

     Motáte hrušky s jablky, „Manueli Rodriguezi Villegasi“ (Váš agresivní styl je totiž nezaměnitelný).
     http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/firma-za-krev-plati-a-ubira-darce-nemocnicim_34053.html

     Plazma NENÍ krev.
     Při odběru plazmy se vytěží pouze ta a krev se vrací zpět do těla „dárce“
     Krev odebírají a deriváty si vyrábějí trnasfůzky samy a distribuují je nemocnicím. Do pol. 90. let to bylo bezplatně, v souladu se zdravotní politikou státu. Poté pravice udělala ze zdravotnictví business a DONUTILA transfůzky k prodeji.
     A tak se z původního dárcovství stalo „moderní“ upírství, zneužívající pro své špinavé kšefty nízkopříjmové skupiny populace.

     Sanaplasma VYKUPUJE POUZE krevní plasmu za účelem výroby léků. Nakupuje hlavně v chudých zemích, protože je to pro ni LEVNÉ (v ČR ji stojí 850 ml POUZE 400.- – 500.- Kč, v Rakousku platí za 600 ml 19 euro). Povšimněte si toho množstevního rozdílu – v zemích na západ od našich hranic MUSÍ firmy dodržovat striktní předpisy na ochranu zdraví prodávajících, u nás byly tyto předpisy „liberalizovány“ a množství odebrané plazmy se stalo pouhým doporučením
     A nakupuje ji opravdu zajímavým způsobem – od studentů a nezaměstnaných, ve „stáncích“ umístěných různě po městech – v Ostravě kupříkladu v obchoďáku.

     Na firmu Sanaplasma je napojen i nechvalně známý Kalouskův bechyňský kamarád Josef Šťáva.

     Mimochodem – komerční odběr krevní plazmy je docela riziková záležitost. Ve Velké Británii bylo v letech 1988 – 1996 nakaženo 90% hemofiliků právě plazmou odebíranou komerčně. Proto má také i Sanaplazma ve svém dotazníku otázečku, zda klient nepobýval v kritickém období v GB!!!

     • pepan napsal:

      asi na evidentního pošahance „aztli“ alias Danyho V. nemá cenu vůbec reagovat. Magor ty svý bláboly furt točí dokola. Všechna krev není zašmelena, dárci se objednávají podle krevní skupiny jak jsou plánované operace a v ročním výpisu (pro FÚ, to je ta výhoda, kterou nám odlužovači chtějí oprávněně zrušit) jsou u některých odběrů poznámky „ex“, podle sestry na transfůzce jde o krev, která vyhovuje pro kojence, lidi s popáleninama a po chemoterapii. Věřím tomu vysvětlení, magor aztli podle všeho na transfůzce asi nikdy nebyl. Taky nedovede pochopit, že se věci někdy dělají jen proto, že z toho má člověk „dobrej pocit“.
      Jo ještě bych milej „aztli“ rád pro klid tvojí neklidné duše doplnil, že takzvaným paragrafem jsem své zaměstnavatele obral o dlouho řadu dní, kdy jsem se něvěnoval jen odevzdávání krve na „kšeft“.

 15. Gerd napsal:

  Také jsem ke svému velkému překvapení při řídkých návštěvách zdravotnického zařízení zjistil, že platím jen za projití futry. A to i na plánované návštěvě, kdy ošetřující lékař provede nějaký zanedbatelný úkon (měření tlaku, atd.), který mu umožní vybrat kýžených 30 Kč. Zdravotní péči nenadužívám, protože k doktoru chodím tak jendou za tři až čtyři roky. a kdykoliv se tam náhodou mihnu, už mně hned chtějí dělat pravidelnou preventivní kontrolu (to zbytečné „celkové“ vyšetření jednou za dva roky).
  Abych se ale udržel zdraví, používám jednoduchou metodu. Mám jako první instanci doktory jablko, jablečný mošt, cibuli a česnek, na vnější poranění jód a kostival. A místo penicilínu staré plesnivé sýry, jsem chudý člověk. 🙂 Nepomohou-li, obrátím se na doktora rum a slivovice (a používám je i pro prevenci zubních problémů. Výborný je prý i doktor „pravidelný sex“, prý při něm stoupne tělesná teplota a spousty bacilů dojdou znatelné úhony. Teprve, když nezabere ani jeden z nich, navštívím zdravotnické zařízení.
  A díky tomu se v něm objevuji mizivě. Můj prarodič měl jedno přísloví: „Jak se člověk jednou dostane do ruky bílým havranům, už se jej nepustí, dokud je neoklovou na kost.“
  přeloženo, doktoři si navzájem posílají pacoše na kontroly a vyšetření, protože kamarád z fakulty chce být také z něčeho živ. Takže na některé kontroly, co mně lékaři předepíší, nechodím.
  Stejně budu makat až do smrti díky důchodové reformě, tak si takový život extrémně prodlužovat nechci tím, že bych přispíval do zdravotnické reformy více než povinné platby.

  • aztli napsal:

   Dobrý den , nějako podobně si počínám i já , k felčarům opravdu co nejméně .

  • Zdena napsal:

   Fakt je nejlepší být zdavý (a bohatý) a doktory vůbec nepotřebovat.:-))) Jednou zmála věcí, za kterou se zatím platit nemusí, je právě ta preventivní prohlídka. Při ní se dá podchytit dost věcí v počátku. Já osobně mám štěstí na velmi dobrou závodní lékařku. Léky na tlak předepíše 4x do roka. Z toho dvakrát ale musí ten tlak změřit za těch 30 Kč, aby měla aspoň nějaký záznam, nějaké odůvodnění proč léky předepisuje.
   Do roku 2004 jsem taky 2x ročně dávala krev.(celkem 23x) Pak jsem začala pracovat na infekčním a byl konec. No a předtavte si, že mne nikdy, ale vůbec nikdy nenapadlo, že jsem vlastně vyčůránek, kterému musí jeho chudák zaměstnavatel poskytnout placené volno. To já bláhově přemýšlela v těch intencích, že tím svým dobrovolným dárcovstvím pomáhám potřebným. Jak mně bylo dobře u srdíčka, když třeba jsem zaslechla od jedné paní, že jejímu manželovi zachránila život právě transfúze krve. Proto mně je argumentace aztliho tak bytostně cizí.
   Regulační poplatky jsou podle mne opravdu kravina, a zvyšující se poplatky za pobyt v nemocnicích budou pro čímdáltím větší procento lidí také neúnosné. Zajímavé, že to vím já a se mnou většina občanů a ministr zdravotnictví tohle asi vůbec netuší?!?

 16. fialenka napsal:

  Divím se, že doposud jsem nikde neviděla, aby lidi žádali reformovat zdravotnictví na úroveň Západu.
  Že nejsou peníze, nevěřím. Stačí zavést pravidla skandinávských zemí, dodržovat je a nekrást. Těmi pravidly jsou systém daní a opatření proti přesidlování do daňových rájů. Dále zákony zamezující korupci. Miloš Zeman tvrdil, že každý rok je korupcí ztraceno a na soukromá konta odkloněno 200 miliard ze státního. (http://www.nasepenize.cz/korupce-v-cesku-cini-rocne-kolem-200-miliard-korun-rika-milos-zeman-6590).
  Proti soukromému placení za zdravotní péči nejsem, platit ať se platí, ale Kvalita &Dostupnost musí být na úrovni toho Západu.

 17. Minorita napsal:

  Co dodat…Kvalitní , výborný blog autore …

  • Jethro napsal:

   Zas nepřehánějte. Já jen přišel nas…ý z nemocnice a tak nějak to ze mne za deset minut vypadlo.

 18. pepan napsal:

  třešni,
  nějak pod tím vaším moudrem nelze reagovat, tak teda reaguju zde. FN Bohunice má vedení dosazené „reformátory“, to snad nepopřete. To, že z Úrazovky do Bohunic bylo převedeno traumacentrum s cílem Úrazovku zlikvidovat a „ladem“ ležící prostor konečně komerčně využít je vám snad taky jasné. Kde jste v mém textu našla, že socani vykrádali transfůzku? Ta do Bohunic taky „spadla“, původně byla na Žluťáku. Vaše perla, v podstatě z lejna upletený bič by rozhodně neměla zapadnout, dovolím si vás ocitovat:
  „Jestli někdy dřív odváděla desátky z vejvaru z krve do socanských kapes, bylo to tak, že krev od vlastních registrovaných dárců prodávala sama sobě? Ten mechanismus, jak by se na tom daly nadělat černé peníze, mi není jasný. Ani za socanů, ani za nynějšího vedení.
  Kolik odvádí úrazovka? Ví se to v socanských kruzích?“
  Panebože, „mě není jasný“ to vaše myšlení „za roh“. Vy si očividně nemyslíte, že úsečka je nejkratší vzdálenost mezi dvěma body, že? Kde jste to v mým výšplechtu našla? Přece i vám je snad „jasný“, že takhle to přece nefunguje.
  O tom, jak a kam z Bohunic mizí finance, třebas za předražené „dodávky“ se občas doslechnu od kamošů tam pracujících. Při pivu v hospodě. Můžete se do toho investigativně pustit, aspoň budete mít nějakou náplň nevyužitého času.
  Úrazovku, pokud vím, socani dotujou z krajskejch a městskejch peněz, ale asi je to marná snaha, bez traumacentra finančně dojede. Úrazovce (Wendschemu) jsu vděčnej, že chodím. V Bohunicích mi po lidoveckém zrušení Bakešky vytahovali z kostí nějaký fixační železa, prostě banalita. Teď už vím, že i to se dá „zmastit“. Takže si tak nějak subjektivně myslím, že nějaký zkušenosti s úrazovou péčí v Brně mám a tudíž můžu srovnávat.

 19. pepan napsal:

  tohle sem přehlíd, myslím si, že stejně jako třešeň, by tenhle výrok aztli-ho neměl zapadnout:
  „Takže , já respektuji , že chodíte do krajské a já zas jsem rád, že chodím do SP . Netvrdím ,že je tam vše dokonalé , leccos by se dalo zlepšit , sám jim tam občas jako dárce něco spravím a občas pomohu vstát upadnuvšímu dárci či zastavit krvácení a dělám to dobrovolně .“
  Vidím to v jasných barvách, aztli dochází do skvěle vedené Sanaplasmy vybavený šroubovákem, kombinačkami, leukoplastí a septonexem. Když se zasekne skvělá a pečlivě udržovaná krevní odstředivka, hbitě přiskočí a dá se do práce. To samé když zkolabuje „dárce“ (nebo prodejce?) a proudem z něj prýští krev, nezištný aztli znovu zasahuje. Tohleto snad nemá cenu komentovat, „dárce“ by reálně nesměl přišroubovat ani červík na klice od záchoda. To samé s pomocí „spoludárci“. každý zařízení se řídí nějakýmy předpisy a obvzláště to zdravotnický. Tohle dokladuje nějaký iluzorní, vysněný svět, ohraničený jen a pouze vlastní lebeční kostí.

  • aztli napsal:

   Dobrý den , odpovídám sem, jinam to nejde,
   co se týče „občan“ , tak Vy máte svou „identitu “ a já zas jinou , tak si mne neberte do úst , já Vás neposuzuji dle nicku . Co se týče agresivity, agresivní jsou šašci, ktří tvrdí, že prý SP odebírá dárce OTH ´. Takže ze své neschopnosti obvinují druhé .
   Asi jakoby nějaká nábožeská sekta žárlila, že z jejich kostel přešli věřící k jinému kostelu jiné sekty.
   To je nevychovaná hloupost.
   Spíš projev žárlivé hysterie.
   A Vy jste jim na to skočil , věříte žumpě a nemáte dostatek soudnosti .

   Kdyby nabídli lepší podmínky dárcům ta OTH , tak by tam třeba chodili .

   Takže jsem jen reagoval na křivé obvinění hysterické a cholerické reakce .

   Je to asi , jakoby neschopný majitel lokálu reagoval v mediální stoce, že mu jiný hostinský ubírá hosty .

   Neubírá , dobré zboží se chválí samo .

   Platí , co jsem řekl , kdyby se nevychovaní sprosťáci z OTH naučili komunikovat a přišli by do SP , možná by někoho přemluvili .
   Prostě nedovedou rozumným způsobem o dárce soutěžit, a tak se uchylují k agresivním reakcím a blábolům typu Pepan a zamlčování faktu jako to činíte Vy .

   Posílají tam mediální kurvičky, které píší , že tam chodí feťáci a nyní čelí žalobě , tak to je Váš zdroj informací -pomlouvačné bulvární medium .
   Jedna taková byla vyvedena před dům , přišla ve zlém úmyslu .
   Místo toho se chovají jako žárlivá manželka, která kydá špínu na přítelkyni (bývalou) , že jí odvedla manžela.
   Kdyby se svému manželovi lépe věnovala, nestalo by se to .

   Za to , že dárci přešli od morálně zastaralých OTH k moderním SP , může vládní politika a také špinavé chování čk a také hulvátská hysterie v mediích proti sp.

   Mýlíte se s dotazníkem , právě proto, že sp záleží na zdraví, mají to v dotazníku , ale to samé měli v dotazníku i na OTH , kdybyste tam chodil tak často ,jako já, věděl byste to , takže nevím , proč to používáte jako argument ve zlém proti SP , když to samé v podobném znění má i OTH .

   Buď to víte, a pak to je špatné , že to zamlčujete , nebo to nevíte a pak jen jalově mluvíte a neargumentujete .

   Co se týká sprostého nevychovance typu Pepan , tak právě to je typický hulvát, kterému se nedostalo od rodičů základního vychování , kterému když dojdou argumenty, začně jako malý zbabělý smrad tykat , urážet a lhát a navíc s vymytým mozkem , neschopným si zjistit fakta a uvažováním na úrovni člena sekty s rovněž vymytým mozkem .

   Ale pro mne za mne si pište své lži , na tento web typu stoka vskutku nemá cenu chodit .
   Takže můžete mne ještě urazit ,již vám neodpovím .

   Nemluvíte ani pravdu v tom ,že na západ je to lepší i v Německu to je 800 ml a navíc chodí dárci 3*14 dní , minimálně 4 dny s odstupem . Takže o jaké „citlivosti“ to mluvíte , nejste schopen si zjistit fakta .
   Například nejzápadněji je Essen a tam máte při 80 kg hmotnosti , pokud se rozhodnete darovat, tak tedy 800 ml , Pokud nesouhlasíte , můžete jít jinam , nikdo Vás tam nedrží .

   Nejlépe bude , když si se svými lžemi zůstanete , kde jste , však až půjdete do té oth , prý pro dobrý pocit, budte ujištěn , že až Vy budete potřebovat cokoliv od nich , tak budou na Vás slintat jako psi vstupenku do ordinace , to je přeci skvělé .
   Prostě dáte krev „zdarma“ ale přesto Vám zaplatí za ztrátu času ten , kdo s tím nemá nic společné , ale je to přeci zdarma ,ne .
   Pak zaplatíte vstupné do krajské as. , kde jste dobrovolným dárcem , a najdenou už nic bez peněz není , ale budete mít skvělý dobrý pocit , ne ?
   To je asi jakobyste si pozval přítelkyni a po odchodu ji nezapomenul požádat o „vstupné“ za to ,že Vás poctila svou návštěvou , skvělé , asi byste ji nikdy neviděl posléze .
   Jinak komeneovat nevychovaného fracka pepana opravdu nemá smysl .Hlavně, že má na vše přepisy . , kdybych se těmi jeho debilními názory řídil , asi by podle jeho úvahy musil každý , kdo upadne a je na blízku druhý , se jej nesměl dotknout a čekat ,až mu zapadne jkzyk, asi se ten šašek domnívá , že všude je kamera, která každého sleduje , zda je v pohodě po odběru , opravdu skvělý přístup k lidem .
   Ale již tomuto sprotému šaškovi neodpeíšu takže jeho další reakce bude bez odezvy s dementem ztrácet čas , k čemu , proto to taky dle jeho imbecilních úvah v těch oth tak vypadá ., stačí na vše předpisdy a máme se skvěle .

   • aztli napsal:

    Dobrý den , omlouvám se Vám Pepane, pokud jsem vám napsal něco nepěkného , jen jse se bránil , když jste stupňoval své útoky . Já sem psát již nebudu , nemá to smyslu .
    Opravdu jste se nemusil navážet do dárců plasmy .
    Prostě v OTH hráli špinavou hru , na VZP mi řekli , že to si musíme my dárci OTH s tím sorbiferem vynutit sami , tak než se někoho doprošovat , kam chodím klasicky darovat , šel jsme ke Švýcarům , tam aspoň nehrajou komedii .
    Hastá luego , přijměte omluvu a již o tom nepišme .

    • pepan napsal:

     samozřejmě že omluvu beru, ale ještě než sem si ji přečet, tak sem nadatloval komentář dole. Mám z vás pocit, jako by jste byl osobnostně poněkud rozštěpen.

   • pepan napsal:

    můj milý, vychovaný, důstojný a slušný aztli, prosím pište dál, dlouho jsem se tak nepobavil.
    Vopravdu vytahujete v Sanaplazmě zapadlý jazyky? Na transfůzku chodím od svých osmnácti a přiznám se, takovou kratochvíli jsem tam ještě nezažil. Ony ty sestry, co tam berou, teda tu krev, přitom „dárce“ kontrolujou. Takže, pokud dotyčnému není dobře, musí zůstat polosedět- pololežet a ti felčaři už situaci vyřeší.
    Mám jeden osobní dotaz, uvažoval jste už o prodeji vlastní ledviny? Je to párovej orgán, máte dvě a určitě by jedna ta vaše, někomu, samozřejmě za patřičnej obolus mohla dost pomoct. Rozhodně by jste z tohodle daru měl vyšší příjem než za plazmu, to dá rozum, že. A kdyby, někdy v budoucnu, nastal nějaký zdravotní problém u vás, tak vám jistě nějakou vhodnou seženou. To samý platí i o té krvi. Zatím je to „zdarma“, ale až se podaří dokončit reformu zdravotnictví, jistá míra spoluúčasti bude nutná. Ale to vám, jako průkopníkovi tržních vztahů v dávání krve je jistě zřejmé a jste s tím samozřejmě vnitřně ztotožněn.
    S pozdravem: Altruismu nazdar!
    Váš pepan

 20. kočka šklíba napsal:

  Postrádám tu vstupy nicku Třešeň, která nám pod nickem jepice na aktuálně a poté i u fausta líčila jak skvělé jsou „regulační“ poplatky. Že by neměla argumenty? Škoda že nick jarpor je zabanovaný, on byl nadšen, stejně tak SuP a Pavla například, asi tento web neobjevili, nebo jsou zbabělci. SuPa bych na to tipovala, Pavla asi sčítá plné nákupní vozíky a piva a cigarety v hospodách 😉 takže nemá čas ;).
  Jj je to nepěkné jak píši, jenže když jsme mimo jiných nicků s vlkem o tomhle psali po zavedení „regulačních poplatků“ tak jsme neměli pravdu, že Třešni ;)? Vy jste byla plná nadšení a slibovala jste jak hezky nám ty reformy zdravotnictví dále budou pokračovat, jak to bude ve prospěch pacientů ;). Zatím je to nějak naopak, je to ve prospěch Chrenka a spol., nebo že by ne Třešni ;)?. Také jste u Fausta slibovala, že napíšete o tomto blog, tedy text, myslím že by to vlk zde přivítal ;). Tak se ukažte, napište ;). Doufám, že máte co 😉 na obhajobu tzv.“reforem“ ve zdravotnictví.

 21. Občan napsal:

  Kolegové, dobře si rozmyslete, jestli ještě někdy v životě budete marodit. Protože tohle je fakt nářez:
  http://www.novinky.cz/domaci/272098-rusit-se-budou-luzka-i-cele-nemocnice-pojistovny-jsou-nekompromisni.html

Komentáře nejsou povoleny.