My musíme vyšetřit aneb Pospíšil balí a kdy asi půjde Pavel Zeman? ZNOVU DOPLNĚNÉ!!!


Je  to doslova  jeho  blesk  z čistého nebe!  Klaus  na  žádost Nečase  podepsal odvolání ministra  spravedlnosti  Pospíšila.

Nikde není  ani sebemenší  náznak  důvodu, proč  se tak stalo, dokonce ani žádná  novinářská  spekulace. Zatím  ne! A  také  vás  překvapuje, že  se tak stalo v  dokonalém utajení a že  ani  důvěrné zdroje   ani prominentním  novinářům  vůbec nic  nepustily?  A  že  Klaus, na  rozdíl od  kdysi stejných požadavků na  odvolání  kecala  Radka  a  supergurua,  vyhověl okamžitě?

foto zaslala paní K+k

Teď  vidím  výstup  z Nečasovy  tiskovky.  Kdy  tenhle  tah  odůvodňuje  prý  tím, že  Pospíšil manažersky  nezvládl  finance v resortu a  prý by  to mělo rozkladný  účinek  na ostatní ministry!!

 Slabingr  si skutečně  myslí, že  co  Čech  to  idiot!  A bez  paměti? Takže  si řekněme, jak  to  s penězi  pro  rezort spravedlnosti  je. Odpověď  – bídně.  Vězeňské správě  hrozil  akutní finanční kolaps. Že nebude mít na  jídlo a  energie  pro vězně.

Věznice jsou přecpané a Kalousek navrhoval, aby  se snížil počet zaměstnanců  Vězeňské stráže…

Nakonec  ale  Pospíšil  ty nejnutnější  peníze  uhrál. Asi před  dvěma  týdny.  Ona  představa   situace, kdy vězni prostě  vyběhnou z basy  masově  nebo  vznikne  ve  všech kriminálech  hladová  vzpoura, tak ta   se už nedá  okecat. To už nesvede opravdu ani Kalousek.

Onen  Nečasův  důvod  je  trapný  na první  pohled.

„Nevěřím, že by Pospíšil zvládl rozpočet pro zbytek roku i přípravu rozpočtu na příští rok bez žádostí o navýšení,“ dodal premiér Nečas.

Tak on  Pospíšila  odvolal proto, že  by  chtěl na letošek  prachy, které  už  dostal?  A také proto,  že  by  chtěl, možná,  více prachů do rezortu pro  příští  rok?  Tak  to bude muset  vyměnit  drtivou  většinu  vlády. Protože  co  že  řekl  včera Kalousek o rozpočtu?

Tohle – parafrázováno:

„dnes jsme s e na  vládě  dohodli  na limitu státního deficitu pro příští rok. Všichni s tím  souhlasili.  Ovšem  až  budeme  projednávat  dílčí  kapitoly, bud e  to jako vždycky, kdy  mne  všichni budou přesvědčovat, že musí  dostat  přidáno.“

Nečasovi  by  snad možná  uvěřil Pepek  Vyskoč. Myslící  občan nikoli.

Takže  proč  nám asi  Pospíšila  odstřelili takhle  bleskově?

 Důvodů  může  být  celá  řada. Ale pokud  si má  zaspekulovat  vlk, pak  je  to kauza  Rath a Parkanová a  ono pověstné  MY  musíme  vyšetřit…..

Už  když  jsem psal  o případu Rath, byl jsem názoru,  že  všichni  ti, kteří  ten případ  dělali v utajení  už  jsou na  odpalovací  rampě. Kam  by  famiglia  došla, kdyby  byli  samostatně  myslící a jednající  policajtovi a   nějaký  státní  návladníčkové?? To by taky  příště…  A Pospíšil  dělěl , jakoby  s eho to snad netýkalo…

No a  ono pic  kozu  do vazu!  Je  tady Parkanová!  I tady jsem napsal, že  tohle  si Kalousek  v žádném případě nenechá líbit a  že  ODS ukáže, co  všechno na ně má  jestli… I teď si nějakej  návladníček , ten dozorující  dovolil  a nezatrhnul  to  těm  drzejm policajtíkům.

 A dokonce Pospíšil  o ničem, stejně jako Kubice – neměl  šajna! A když s eto  dozvědli, nedali  žádné pokyny! Nepřípustné!  Zločinné!!

Vzpomínáte  na  větu, ketrou  jsem  Moravcovi  omlátil o hlavu, že  na  ni  v nedělních OVM nereagoval? O  tom Kalouskově že  MY MUSÍME  VYŠETŘIT   policii a  dozorujícího státního  zástupce?  Takže  je  potřeba  sofort  dodat  někoho, kdo  je  začne  šetřit!  A Pospíšil s e k tomu  evidentně NEMÁ!!!!

A  také u jsem  u Parkanové  napsal  cosi  o  tom,  že  sakra  ten Pospíšil už  odvolal  Rampulu, jak  ten by se teď  hodil..

Shrňme si  situaci.

1-      máme  tady Ratha a toho je  třeba  exemplárně  dekapitovat   s přesným  timingem kvůli  volbám. Máme nějakou jistotu, že  to Pospíšil zvládne?

2-      případ  Parkanová

Vlastička  bude  nejspíš  vydána. V každém případě  je   pro přežití koalice nezbytně  nutné,  aby  nešla k soudu, protože  Kalousek jasně  řekl,  že  ten případ musí  zastavit  každý státní  zástupce!  A  Pospíšil  zcela  jasně prokázal, že  v jeho resortu  to nemá  pod kontrolou, když  vůbec  někdo  mohl  požádat o  vydání Parkanové. Je třeba  tam udělat pořádek! Navíc, v souvislosti  s následujícím  bodem  –  Rampulův  nástupce  bud e ten státní  zástupce,  který bude mít  nad Parkanovou  dohled!  A   tam  opravdu nelze  riskovat!!!

3- Rampula  pryč.  Grygarek je taky  neudržitelný. A  ona  by  tam mohla přijít  Bradáčová!!!!  A   u  té  tedy opravdu není záruka,  že   pochopila  Kalouskův  jednoznačný  a  závazný právní názor! Protože  on  je  ten  jediný a povolaný  vykladač  korupčního práva  v Česku! Ta  by  tu  Parkanovou  mohla   utavit.. A  víte  , co  by  chádák  Vlastička  vyžvanila???!!!

4- speciální  protikorupční útvar na  Státním zastupitelství

Ten  chce  vybudovat  Nejvyšší státní  zástupce Pavel Zeman. Nedávno byl  ve  Dvaceti minutách  u Štěpánky  Čechové. http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/pavel-zeman-nejvyssi-statni-zastupce–1072336

Kde   byl jednak dotazován  na  Rampulu, ale  v další  části  zejména  na  onen  speciální protikorupční útvar. A hlavně  nominaci  jeho vedení.  Kde Zeman  nepřímo potvrdil,  že  ODS  by  tohle  chtěla mít pod  kontrolou  a  jde dokonce proti  ministru Pospíšilovi, který  zas  až  tak moc…

A  hlavně  –  Dr. Zeman prohlásil,  že pokud by  to bylo v té  syrové  formě, že  šéf protikorupčního speciálu  by  měl  vzejít  z politických  handlů,  pak on svou  funkci  složí.No  prostě  drzej, vzpurnej, samolibej  fracek, kterej nechápe, co a  jak a Pospíšil na něm trvá!!

Za  sebe  říkám  – já  mu  tohle  věřím.  Už jsem psal, že  jeho sice neznám osobně,  ale jeho otce  ano, žena  zase matku a  že   je  z opravdu  dobré  rodiny. A  podle mne  dodrží, co  řekl.

Jenže  ODS  a  Kalousek  naprosto nemohou  připustit  situaci, kdy  tenhle  útvar  bude pracovat samostatně!!  To  by  třeba oni MY   taky nemohli vyšetřit, kdo….

Vždyť  už  to  z Kalouska  vypadlo  – Parkanová je nevinná, protože  žádný posudek nepotřebuje. Ona  mohla  koupit  cokoli za jakoukoli cenu. To je  praxe , která je  tady deset  let a kterou odborně, jako garant a metodik   vykládá a zaštiťuje  přece osobně  Kalousek!!

To by  pak nějací  takoví  mohli jít rezort  od  rezortu a  ….  Víte, co by  takových  CAS  našli?  A kolik  těch  „nejlepších  z nejlepších“  muselo  do  tepláků?  Včetně…. A   …. A ještě….  Jména  si laskavě  doplňte  sami.

Už  teď  jsou kriminály  přeplnění!  Kam  by se  ti  nejlepší  vešli,  že?

Vlastně  –  ano, on  ten  Nečasův  důvod  je  pravdivý!  Jestliže  okamžitě  nebude  vyměněn Pospíšil, tak by  hrozilo,  že  by  příští rok, kdyby  náhodou  nějaká  taková Bradáčová  to rozjela  ve velkém, by  musel ministr  spravedlnosti  žádat  obrovské navýšení  své  rozpočtové  kapitoly!! Gigantické!  Ne  už na  jídlo  pro  delikventy a  tak podobně. Ale  na  superrychlou výstavbu  nových obrovských  věznic!!  Takové  mrhání  státními penězi opravdu nelze připustit!

Zejména ne  ve vládě  rozpočtové odpovědnosti!

Ta  sice rozpočtově odpovědně klidně  koupí  nějaké to letadélko či cokoli jiného   několika  násobně  dráže  než  jiné státy, ale  to  je   v pořádku. Kalousek  to  přece  říká.
Ale  prachy  na  nové  věznice pro ty, co kradou ve  velkém a  tak  říkajíc  s generálním pardonem?

Neee! A zase  NEEE! To je podlamování rozpočtové kázně! My  musíme  šetřit!

Za jak  dlouho si myslíte, že vyletí  z místa  Nejvyššího státního zástupce  Dr. Zeman?

Já bych mu dal  měsíc…

Dodatek:

Asi si budu muset  zařídit  věšteckou  kancelář.  Ta  živnost by  mi měla  vynášet!  Na   Kose je  to  sotva   5 minut a  už  to musím dodatkovat!!!

Neboť  vlkovy  spekulac e s e potvrzují  tak  rychle,  že mi  to prostě  bere  dech…

Viz

„V nejbližších dnech mělo skutečně dojít ke jmenování nového vrchního státního zástupce náhradou zaodvolaného Vlastimila Rampulu. Podle mých informací měla na tento post přijít Lenka Bradáčová, známá svým postupem v kauze Rath. Vzhledem k tomu, že nyní pan premiér letí do Bruselu, chtěl toho Jiří Pospíšil využít a jmenovat Bradáčovou za premiérovými zády. Nečas totiž proti státní zástupkyni s razantním postupem i v případě citlivých kauz zásadně protestoval,“ uvedl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz zdroj obeznámený se situací v justici

Více na  : http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Zname-pravy-duvod-odvolani-Pospisila-Planoval-podraz-na-Necase-237515

Nebo

Server Lidovky.cz uvedl, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman chtěl do čela vrchního státního zastupitelství povýšit nekompromisní ústeckou žalobkyni Lenku Bradáčovou. Pospíšil přitom nebyl proti. Jenže teď ji už jmenovat nestihne.

Viz:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=750020

Dodatek  druhý!!

To  je  ale  fofr!   A  Občan  Schwarzenberg  si  dneska  asi  vzal  dvojitou  porci prášků!  Protože  s enějak povážlivě  trhá  Kalouskovi  ze  řetězu!!

Řekl ke kauze  , mimo jiné  tohle:

„Pan ministr se velmi odvážně dal do boje za očistu justice a konečně jsem měl naději, že se tam bude operovat dle práva bez společenských ohledů. Tato naděje pohasla,“

Více  na :http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=750069

A  úplně  přesně mi vyšel  typ na  Bradáčovou míst Rampuly. Tad y je její osobní vyjádření:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=750055

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

107 reakcí na My musíme vyšetřit aneb Pospíšil balí a kdy asi půjde Pavel Zeman? ZNOVU DOPLNĚNÉ!!!

 1. kopřík napsal:

  „My máme policii, oni mají justici…“ nebo obráceně nebo jak to říkala Kočí?

 2. marie napsal:

  Této vládě zvoní hrana, je to zoufalý boj o záchranu. Odvolat vrchního státního zástupce však není tak snadné jako odvolat ministra. Jestli ovšem jeho žaludek unese ten hnus. Bude to boj se špínou, jakou si snad ani nedovedu představit. Držím palce jemu i nám.

 3. Cech napsal:

  Jedno ovšem se mi příčí A.Vondra si musel udělat špinavou práci v ČT pokud nebyla bezpečná jako je nyní sám.
  Za Kalouska to prostě udělají druzí,to je to co být A.Vondrou by mi hodně ale hodně vadilo.

 4. Alex napsal:

  Jenom tuhle bombu doplním. Pospíšil důvody Nečase odmítl s tím, že o pravých důvodech nechá spekulovat novináře. Že se vždy snažil o jistou politickou kulturu a že za sebou nehodlá bouchat dveřmi.
  Takže Václav Žák měl ve svém někdejším blogu plnou pravdu. Pospíšil se opravdu o něco poctivého snažil. Ta souvislost je Petře do očí bijící – jmenování toho zástupce, jenž bude rozhodovat o vydání Vlastičky a tou ryclostí, jakou tomu bylo předejito.
  No jen jsem zvědav, co na to Zeman. Je možné, že bude sám rezignovat nebo zkusí odolat a jmenovat Bradáčovou.
  Začíná to být síla i na poměry ČR.

 5. zdenekb napsal:

  Taky si myslím, že Pospíšil (i když bych si jej neidealizoval) byl příliš vlažný ke všem těm drzým plukovníkům a podplukovníkům, kteří by chtěli rozhodovat o složení vlády. No a tak mu náš – jinak velmi sulcovitý – premier rázně ukázal, kdo tu má to hlavní slovo.

 6. Alex napsal:

  Jo a ještš jeden dodatek. Už i na pavicových serverech se objevuje hodnocení, že Nečas tímto krokem veřejně přiznal, že je reprezentantem kmotrů a nikoli panem Čistým, ale Špínou.

 7. čtenář napsal:

  no to je tedy hnus,takže,
  až přijde další výzva na nějakou demonstraci na to aby tato vláda odešla,tak tentokrát už tam chybět nebudu.
  pan Špína je hodně slušně řečeno.spíš by se hodilo ŽUMPA.

 8. Alex napsal:

  Pospíšil doplňuje pro IDnes – Snažil jsem se posílit nezávislost státního zastupitelství, aby, aby se státní zástupci a policisté nemuseli ohlížet na to, zda ten, koho chtějí stíhat není politik. Vezmu si přes léto dovolenou a pak budu pracovat pro nadaci Medy Mládkové. A doplním, že v HydeParku, když tam byla Meda Mládková – mluvila nesmírně otevřeně, Pospíšila ozančila za poctivého. Za sebe Václavu Žákovi a Medě Mládkové důvěřuji.

 9. očko napsal:

  Jen taková poznámka: pokud se někomu podaří tuhle sebranku dostat do tepláků alespoň na desítku, bude potřeba vyhlásit celonárodní dobrovolnou sbírku pro potřeby vězeňství, aby nedej bože, někdo z nich neutekl. Zesílit zdi, mříže, dveře a možná ještě lépe, úplně nové zařízení.

 10. Carlos V. napsal:

  Mimochodem, typy na nepolitickou vládu čističů :
  Pospíšil
  Benešová
  podle mého názoru byli a jsou osinou v zadku všebarevné „partičky“.

 11. Alex napsal:

  Do pyhele, já se k tý práci nedostanu. Další bomba. Podle Českých novin se spekuluje o nástupci Pospíšila – má jím prý být Marek Benda, který se k této věci odmítl jakkoli vyjádřit.
  http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/podle-opozice-byl-pospisil-odvolan-protoze-nechtel-zametat-kauzy/811215

  • tata napsal:

   alexi…………jestli todle bude pravda tak to snad nemaj pud sebezachovi

  • Karamela napsal:

   Ježkovy zraky, nemám slov!!!! Ale ten mimoň vyrostlý v naprostém vakuu je schopný to vzít 😦

  • Kanalnik napsal:

   tomu se mi ani nechce verit 😀 to by byla opravdu komedie non-plus-ultra… konec ODS v Cechach se blizi 😉

  • Občan napsal:

   Jo, já to nejen četl, ale i slyšel v TV.
   A musím přiznat, že se mi udělalo blivno.

 12. jeff napsal:

  Ani vláda rozpočtové odpovědnosti a už vůbec ne žádného boje. Nýbrž vláda organizovaného zločinu, kde jeden vydírá a vyhrožuje druhému, protože má supenakradeno a president poslušně tentokrát jako houpací kůň. Jak jinak. Tady už je jen zajímavý termín hozeného ručníku. Může mít podobu předání zatykače přímo na zasedání vlády, doufejme. Jsme pro ostudu, jsme pro smích. A to Nečas ještě stihl podržet Romana, kmotra kmotrů, ve funkci šéfa DR ČEZ kvůli tunelu tunelů, tj. zbytečnému Temelínu. Proti tomu je kácení na Šumavě proti všem oponentům včetně komisaře EK čajíček. Děláme si z EU prdelky, jsme bez dotací, je tady zákaz šetření megazlodějin ze strany zaměstnanců státu a volených poslanců. Rozklad státu live.

  • vlk napsal:

   Jeffe
   právě jsme mrknul na Aktuálně na Stejskala.. No tak ten by tě za tohle nejspíš zabanoval. Tad y ti to fakt nehrozí. ,-)) Já to vidím úplně stejně!

   • jeff napsal:

    vlku on už to jednou udělal, když jsem jako první diskutér na jednom novém blogu bratra chemika, resp. jím podepsaném, poslal autora holou větou do haj..lu. Samozřejmě se to budou snažit leštit, myslím média, vždyť jsou patřičně zaplaceni z našich daní úplatky ve formě inzercí, proplacených faktur za rady a další nesmysly, takže vlastně kdo všechno by se začal mít existenčně špatně, že..po vhození toho froťáku. Je to prostě tragická sranda.

    • vlk napsal:

     Hele Jeffe,
     ty si taky zařiď věštírnu! Jak víš, o čem jsme původně chtěl psát, než s e objevil ten Pospíšil.
     Ten kus bud e mít název Psáči… A obsah už jsi bonznul ,-))

     • jeff napsal:

      no to jsem chystal na prázdniny :((, nezapomeň na jejich věkovej průměr a taky původ..
      „A Pullitzerovu cenu Rudého práva získává..“

 13. pepan napsal:

  čemu se divíte, v odkazu je jediný správný pohled, jak se na důvod, proč byl odvolaný neschopný a lenivý Pospíšil, totiž na tu nicotnou a falešnou vzpouru policejních podplukovníků, na tu pseudokauzu CASA nahlížet správnou optikou:
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kalousek-drtil-drtinovou-dts-/p_politika.asp?c=A120626_201656_p_politika_wag
  Ježišmarjá, netvrdil někdo z rozpočtově odpovědnejch, že vyšetřování Parkanové je policejní puč?
  Tak to můžem být všichni Nečasovi vděční, že odvoláním neschopného ministra naši drahou vlast zachrániti ráčil.

 14. pepan napsal:

  čemu se divíte, dole v odkazu je popsáno, jak na tu pseuodokauzu CASA pohlížet tou správnou optikou.
  http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-kalousek-drtil-drtinovou-dts-/p_politika.asp?c=A120626_201656_p_politika_wag
  Netvrdil snad někdo z rozpočtově odpovědnejch, že policejní vyšetřování Parkanice je policejní puč? Nynčko můžeme být všichni Nečasovi vděční, že odvoláním neschopného a líného ministra tyto nekalé rejdy zarazil. A naši drahou vlast zachránil.

 15. ld napsal:

  Aby nedošlo k úplné blamáži, kam přišel Pospíšil, tam to v podstatě přivedl do prázdna, v horším případě ke krachu. O Plzni se napsalo již dosti, generálního ředitele Vězeňské služby Kulu vyhodil za podobně zástupný problém, na kterém skončil on. A legislativní práce? Pro pláč zbyly oči z Trestního i občanského zákoníku, Rampulovo odvolávání ještě pro krátký čas nelze zapomenout. Pospíšil byl stejný břídil jako ti ostatní kol něj. Smutku netřeba.

 16. Jan Čermák napsal:

  21.4.2012 jsem si myslel, že musí padnout. V roce 89 tam tolik lidí nebylo.
  A nic.
  Po tomhle, kdy už to musí! být všem jasné…. Plný Václavák, generální stávka….
  zastaví-li se linky ve Škodovce tak na týden, skončí.
  Jsme toho schopní?
  Slováci ano.

 17. Bavor V. napsal:

  vlku
  já je snad poženu před zemský soud. Tak nádherný úvod na Tvé stránky a ten zemský škůdce mi to tak pokazí.

  • vlk napsal:

   Bavore V.

   já za to fakt nemůžu!! Dneska jsem si chtěl dát pauzu. Ale tady opravdu nebylo nač čekat! A Kosa byla s komentářem asi tak nejrychlejší ze všech.

   • Bavor V. napsal:

    vlku
    já vím, taky si stěžuju na zemského škůdce nikoli na vlčí rychlost.
    Škoda že nejsem skutečným vládcem Prácheňska. Ihned bych sebral hotovost a jistě i s pomocí rozrodu pánů erbu růže a pomocí Boží táhl na Bechyni.

    • Občan napsal:

     O tom nechť pan Bavor nepochybuje. Při čištění toho lotrovského hnízda bychom pana Bavora RÁDI podpořili veškerou svou silou. A ta rozhodně nebyla malá.
     Protože ač jinak rod nepříliš soudržný, v takovém případě by se růže bez váhání spojily v jeden keř.
     A myslím, že pan ze Šternberka by takové očistné kůře nikterak nebránil.

  • Karamela napsal:

   A tak… není všem dnům konec pane Bavore… To víš, nevěříme svým uším

 18. Marcus napsal:

  My musíme ŠETŘIT – nikoliv něco vyšetřit 😉
  Je jasné, že pokud ministr Pospíšil požadoval o miliardu vyšší rozpočet, tak nemá ve vládě rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci co pohledávat. Obvzlášť pokud má přeplněné věznice (25000 vězňu) a dalších 10000 odsouzených, kteří čekají na nástup do výkonu trestu.
  Pan Nečas přece nepřipustí aby nějaká parta plukovníků a podplukovníků, případně podobná parta nezodpovědných státních zástupců tady rozhodovala, kdo bude ve vládě a kdo ne – to dá rozum. Přece kam bysme to pak s naší demokracií dopracovali?

 19. vlk napsal:

  Čtenost!!
  Panstvo, čtenost Kosy momentálně láme všechny rekordy!! Už třetí hodinu za sebou děláme 150 vstupů!!! to znamená 2,5 nového čtenáře za minutu.. neuvěřitelné. normálně děláme při dobrém dni 150 za tři hoďky…

  • Občan napsal:

   A dá se nějak zjistit CO to je za vstupy?
   Samozřejmě že část z toho máme na svědomí my, protože furt klikáme a koukáme na nové příspěvky 🙂 Ale to asi nevysvětluje celou četnost…

   • vlk napsal:

    Občane,

    to bílé počítadlo na hlavní straně NEZAPOČ9TÁVÁ OPAKOVANÉ vstupy. o těch nemluvím. Ty znám také ted právě vidím, že máme 842 unikátních a asi 3250 včetně opakovaných….. Ty opakované už vidět nejsou. Ale já je mám.

  • tata napsal:

   vlku i když je to pěkný mě vždy bude zaležet na kvalitě,a přinosu co se dozvím noveho,a to je zaplat panbu pořad zde velice kvalitní ,a promě i přispěvky maj velikou zajimavost,no a když se pak dozvím od JARPORA NA AKTUALNĚ jak vam podlehám mám oto větší radost,co kritizuje JAPOR JE ZNAMKA KVALITY

   • Bavor V. napsal:

    tata
    zkusil jsem s jarporem chviličku diskutovat, ale to prostě nejde. I neo se svou „logikou“ je na tom intelektuálně výš. Jediné, co jarpor umí je zkazit „pěkný den“

    • tata napsal:

     byli doby kdy sem si myslel že je,myslím že si to myslel i vlk,nevym jestli sem si to nak neuvědomil nebo se změnil jako třeba RUMCAJS,ASI PRAVDA JE TO DRUHÉ,PO drtivé poražce v krajskych volbach uplně zmenili retoriku.ale on je opravdu zvlaštní typ,trošku do jeho mentality aby jste si udělal obrazek tak možna pochopite co se oněm traduje,kdy i jasny fakt on otočí a dost lidí to žere,PODIVEJTE SE NA MOU DISKUZI kde sem se bavil jeho otočkama dost VÁM TO NAPOVÍ……….NA AKTUALNĚ……..Kalousek má strach … konečně! …..jan payne

 20. Občan napsal:

  Kalousek strachy kadí „hranatý bobky“ a rozhodně to není „jen“ kvůli CASAám. Už jsem to párkrát tipoval na A.cz, ale domnívám se, že jde o nějaký HODNĚ velký průser. Pravděpodobně v podobě zhroucení státního rozpočtu; dnes při tiskovce leccos naznačil Nečas.
  A dalším VELKÝM průserem jsou „církevní restituce“, s nimi spojená ztráta územní integrity České republiky a následně vznesení restitučního nároku Liechtensteiny (uvědomme si, že Vatikán je stejne SOUKROMÝ stát jako Lichtenštejnsko!!!!!) A ono jde, přátelé, o NĚKOLIK TISÍC km2!!!!!

  Když už jsme u toho věštění – kolik dáváte, kolegyně a kolegové, času státnímu převratu?

 21. čtenář napsal:

  z tiskovky TOP,zdvořile žádáme premiéra,aby nový ministr vyhověl a jmenoval Bradáčovou.
  Jen takto se rozptýlí spekulace které tímto vznikly.

 22. Šims. napsal:

  Stačí prolistovat dějiny a hned nám bude jasné, jak končilo mnoho tak pevných, mocensky držených států. Bylo jich dost a přes svou velikost se zhroutily jako balíček karet, jen přišel ten správný impuls. Vždycky se to tam delší dobu připravovalo a pak bum. No a u nás se taky dělší dobu prognózuje, že takhle už to dál nejde a oni tlačí na pilu dalšímí a dalšími ostudami a doufám, že už brzy bude to bum. Komunisté vydželi u vesla 40 let, to měli velkého východního spojence a velmi dobře proorganizovanou mocenskou a represivní složku společnosti. Ale tihle nemají za sebou ani vojáky, ani policajty a teď v přímém přenosu rozkládají zástupce a soudy. Hlavně aby to douho netrvalo.

  • kopřík napsal:

   Jak říkal voják Švejk :
   „Co myslíte, Švejku, jak dlouho bude válka trvat?“
   „Patnáct let.“
   „???“
   „No, to je jednoduchý. Jednou už byla třicetiletá válka a teď jsou lidi o polovinu chytřejší, to máme třicet děleno dvěma je – patnáct.“
   🙂

 23. Willard napsal:

  Tak soudruzi z lidovek a MF Dnes už to roztáčejí…viz: Podle Kamberského byl ministr Pospíšil lepší ministr než někteří jeho předchůdci. „Na druhou stranu zapomínáme na spoustu výborných ministrů spravedlnosti, které jsme měli, ale kteří se nestarali tak pečlivě o svůj mediální obraz a pracovali uvnitř. Myslím, že hodnocení ministra Pospíšila je složitější, než teď zaznívá. Když se na něj díváte pečlivě, jak stál tu na jedné straně, tu na druhé, tu někoho podržel, aby ho poté shodil, spoustu věcí neudělal, nevyřešil, nerozhodl. Já si myslím, že nebyl tak vynikající ministr, jak ho všichni popisují.“

  „Bylo by naivní dívat se na odvolání jako na černobílý proces, kde jedni jsou viděni jako hodní a opačná strana jako zlí,“ komentoval dění redaktor Lidových novin Martin Zvěřina. „Aspoň pro mě nebyl pan Pospíšil věrohodným zástupcem svobodné justice. Už jenom pro své angažmá v kauze Čunek, kde nevystupoval příkladně.“

  Zdroj: úplně dole, na začátku je Tabery a ten mluví samozřejmě jinak, ale Kamberský se Zvěřinou se do toho nebojí opřít

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/183890-necasovy-argumenty-jsou-jen-zastupne-shoduji-se-komentatori/

  • tata napsal:

   souhlas ŽE BYCH AŽ TAK BILE pospišila neviděl,ale na druhou stranu je to stoho slušnějšího co tam je ,každopadne bych ho dokazal akceptovat

   • Willard napsal:

    Jasně, Pospíšil samozřejmě není světec, ale tady už dávno nejde o Pospíšila. Problém je hlavně v tom, že Kamberský a Zvěřina se už nijak dál nevyjádřili ke kauze, jen k Pospíšilovi.

 24. Willard napsal:

  Teď mi to teprve došlo, on je Nečas hrdina, když viděl, že ODS je nepolepšitelná, rozhodl se spáchat sebevraždu celé strany pomocí série promyšlených kroků. Výborně Nečasi, jen tak dál, zaber a možná se už ani nedostanete do Poslanecké sněmovny.

  • Pavel napsal:

   Jednobilionovy osmilety Dluhoslav Konjunktura Rovnatko na Hrad s pravou rukou Vrahovym synkem. Vivat. At zyje hvezdny czesky Narod

 25. Kanalnik napsal:

  docela bych i Necasovi veril, ze o Bradacovou primarne nejde (i kdyz prenesene asi ano a TOPka jen vypousti kour v te medialne spravne rovine), jde pravdepodobne zejmena o CASy, kde jsou namoceni jak Kalouskovci tak Topolankovci – vypada to tak, ze nekdo Necasovi poradne zahrozil, a ten ted poslusne skace ve vlastnim zajmu i zajmu nekoho v pozadi (napada mne znovu Kalousek, ci kmotri napojeni na Topolanka ci Klause)

  • Parker napsal:

   Těch komu by mohla Bradáčová zatopit je víc než jen Kalousek a spol. Sice mohl tlačit, aby si tam udělali „pořádek“, ale věřil bych tomu, že vítr vane od ODS. Ty mají na Nečase vliv větší a ohrožení jsou taky dost.
   Za chvíli jsou tu krajské volby a co kdyby bylo obviněno i pár kmotrů z ODS?
   Tohle ODS přestojí a určitě se do nějaké krajské koalice vetře. Ale několik zavřených kmotrů by nepřestála určitě (a zvláště ti kterých se to týká). Ne všichni totiž mají imunitu a nemuselo by se složitě chodit přes sněmovnu.

 26. Jussy napsal:

  ODS už úplně ztratila jakoukoli sebereflexi, mele se to tam mezi sebou a je to jen tuhý boj o moc. Vlk měl ve své Jízdě na tygru pravdu, pokud si vzpomínám, ta hlavní myšlenka byla, že RAth strhne lavinu, která všechny pohřbí. Zdá se, že tohle je jen další pokračování té laviny, kdy tam nahoře už nikdo nevěří nikomu a každý se snaží zachránit holý zadek. Oni si vůbec neuvědomují že tohle je něco, co je naprosto znevěrohodní a připomíná mi to svého času Paroubka, který tak úporně věřil svým rádcům, až na to doplatil. Nevěřícně zírám kam až se to všechno dostalo i když signály byly už dlouho. Sobotka si může jen mnout ruce, protože tímhle šaškováním se vládnoucí parta historicky znemožní sama. Pospíšil nebyl ani dobrý ani špatný ministr, dá se říct, že zbytečně neškodil a nepřekážel. A ano, myslím si, že hlavní důvod je Bradáčová. Protože státní zastupitelství je ten subjekt, který může nařídit odložení či zastavení věci, policie je v tomhle dost zranitelná. Hoši nahoře mají strach. Tak je to.

  • Bavor V. napsal:

   Jussy
   já myslím, že i Bradáčová je zástupný problém, ale že hlavní důvod je ten státní zástupce, který dozoruje Parkanovou a nechce to vyšetřování zastavit.

   • Kanalnik napsal:

    myslim si totez

   • Jussy napsal:

    Z pozice Vrchního státního zástupce by Bradáčová mohla ledascos ovlivnit včetně personálního obsazení a odejmutí a přidělení věci atd. Ona si dokonce ten spis může vytáhnout a dozorovat jej sama. To je jedna rovina. Druhá rovina, která mě znejistila, je vyjádření Schwarzenberga, který se Pospíšila poměrně hlasitě zastal. Podle mě to je vnitřní záležitost ODS. Ale je pravda, že když jsem se tu zprávu dozvěděla, jako první mi naskočil Kalousek. Tak uvidíme. Hlavně jsem zvědavá, kdo přijde po Pospíšilovi. I když tipuji Voláka.

    • Minorita napsal:

     On se „kníže“ pouze distancoval od relativně překvapivého odvolání Pospíšila, hezky po česku vycouval …Distancoval se jako osoba, jak zástupce strany a celé to mělo vyznít tak, že Topinky s tím přece nemají vůbec, ale vůbec nic společného ( Mírovo extempore z neděle se musí nějak přebít 🙂 ) a ještě hlasitě ro plebs a media navrhnou onu státní zástupkyni do funkce … Co na tom, že jedním z hlavních, ne-li hlavním iniciátorem, je s velkou pravděpodobností jistý MK ( o slabingrovi a dalších v zákulisí u modrých netřeba mluvit ), co na tom, že jde o nefalšované farizejství Topinek -> veřejně bylo řečeno a naznačeno, že je to věc ptákostrany s nejasným pozadím…
     „My nic, my Topinky jsme čisté, máme čisté ruce“ -> scénář alá MK …A kolikráte úspěšně recyklovaný 🙂 … Tomu se říká taktický ústup do záložních pozic 🙂 …
     Pokud ptákostrana skutečně „instaluje“ tu otřesnou karikaturu čehokoliv -> Bendu, do funkce ministra, tak je načase přestat kopat do komunistů kvůli Jakešovi 🙂 a jeho Vokovické sorbony 🙂 … Kdo by si tenkráte pomyslel, co bude za cca 22 let možné…
     Díky mediím je však možné a řekl bych, že určité ( začíná okurková sezóna, končí školní rok, vedro, dovolené – kdo by se čílil kvůli jednomu podlému dementovi a jednomu tahu ve hře „škatulata hejbejte se“ …) trojkolka tohle klasicky ustojí …
     On pan již bývalý ministr má tolik másla na hlavě, tak dlouho oddanně sloužil a zametal…Nic netrvá věčně, ani láska odpovědných k jedné personě …

 27. Občan napsal:

  No, tak teď má Zemana ve studiu Tachecí a nevím, co si o něm myslet.
  Ten chlap doslova srší dobrou náladou a z odvolání Pospíšila má vysloveně radost. Ani se ji nepokouší skrývat. A rozhodně nepůsobí jako někdo, kdo by se obával o sesli; spíš naopak.
  Odpovídá Tachecí hodně vyhýbavě a několkrát naznačil, že se mu konečně uvolnily ruce. A má DOST zvláštní názory na personální politiku…

  • vlk napsal:

   Tady Zeman potvrzuje, že kdyby mu do toho začali mluvit, tak to zabalí
   http://www.novinky.cz/domaci/271721-zeman-pokud-nebudu-mit-dal-personalni-svobodu-zvazim-rezignaci.html

   • Občan napsal:

    Tohle a pak jeho slova ke konci relace jsem měl zejména na mysli (ono toho bylo víc, Tachecí se ho na personalitiku ptala přímo i nepřímo několikrát).
    V posledních větách zmínil že SI hodlá obsazovat do funkcí SZ koho ON uzná za vhodného. Otázkám na Bradáčovou se pečlivě vyhnul.
    Celkově na mě působil jako had kličkující mezi šutry.

  • Šims. napsal:

   Nešlo by to trochu více specifikovat pro nedívače na Tachecí a spol.?

  • Marcus napsal:

   Poznat, kde je pravda je koliktát opravdu hodně těžký. Obvzlášť, když tu správnou pravdu nám předžvykují „osvědčení“ hlídací psi naší demokracie – tedy naši novinři 😉

  • Jussy napsal:

   Ten chlap srší dobrou náladou, protože mu o nic nejde. On o tu funkci nestál a byl k ní opravdu dlouho přemlouván. Je to odborník přes mezinárodní právo, dříve náš dlouholetý zástupce v Eurojustu. On na té funkci nelpí a jestli se mu nové vedení nebude líbit, a nevyhoví jeho představě nezávislého SZ tak prostě rezignuje. Jak osvěžující přístup mezi těmi neschopnými šedivými nickami v politice, které se bojí že přijdou o svá osobní korýtka… I ta Tachecí z toho byla udivená, ale někteří lidé to tak prostě mají. Pobavilo mě to. Ostatně… i ten Pospíšil při rozhovoru ve zprávách na Nově vypadal, jako by se mu ulevilo. Když to srovnám s tím Kalouskem v neděli… tak se fakt musím smát.

  • Kanalnik napsal:

   Obcane, ted jsem to shledl online v Prima archivu, a zavery z toho mam docela rozdilne oproti vam. Radost z odvolani Pospisila jsem tam rozhodne nevidel, strach o sesli sice take ne, ale nejake velke sebevedomi z rozvazanych rukou tez ne. V mych ocich sebevedomy clovek v ridici funkci, ktery vi co chce. Jestli ma nejake postranni umysly nevim, ale vase zavery jsem z jeho projevu nevyvodil.

   • Občan napsal:

    To si nemyslím, že by mu to bylo úplně jedno. Rozhodně souhlasím s Vámi v tom, že to je sebevědomý ambiciózní mladý chlap a jako takový by se takové sesle jistě nerad vzdával.
    Zvlášť, když do ní raketově vystartoval z v podstatě řadového státního zástupce.
    Ještě v r. 2008 to byl totiž obyčejný Mgr. Pavel Zeman z mezinárodního odboru NSZ, přidělený jako národní zástupce do EUROJUSTU.

 28. Germanicus napsal:

  Tady dneska jeden druhému bereme téma. Jussy v 17.23 hod. zmínil jízdu na tygru. To jsem chtěl právě opět připomenout. Jízda na tygrovi šíleně zrychluje a jde do finále. Hodně postatného bylo již řečeno, jednak vlkem, jednak v diskusi. Takže jen pár poznámek:
  – Pokud jste to neposlouchali, určitě si najděte záznam dnešních (27.6.) 20 minut s Martinem Veselovským na Radiožurnálu. Hovořil s Františkem Korbelem náměstkem ministra spravedlnosti pro legislativu. Vysoký státní úředník naprosto vypověděl lojalitu předsedovi vlády Nečasovi a velmi právnicky kultivovaným způsobem odpověděl na všechny otázky Veselovského. Nečase absolutně nešetřil.
  – Teď nastala správná doba pro organizaci protestních demonstrací proti Nečasovi (a Kalouskovi). ČSSD je z tohoto hlediska absolutně impotentní (o KSČM ani nemluvě). Za to jiní, už se činí. http://www.novinky.cz/domaci/271706-lide-se-bleskurychle-zastali-pospisila-v-praze-probiha-prvni-demonstrace.html
  – Nejsem příznivec demonstrací pro Pospíšila, ale proti Nečasovi (a Kalouskovi).
  – Kalousek se na tygru drží jak to jde. Vyslovil se pro podporu Lenky Bradáčové.
  http://www.novinky.cz/domaci/271688-spravedlnost-sla-stranou-pospisil-asi-musel-byt-odstranen-kara-schwarzenberg.html
  – Nelze vyloučit možné napojení TOPky na Lenku Bradáčovou a nebo Kalousek zkrátka pozdravil u vrbiček.

 29. Pavel napsal:

  Krasné. Pouze vynechati ???!!! A pod.

 30. tata napsal:

  nijak nejsem zastancem Pospišila….ALE davám palec nahoru,na jasné a stručné odpovědi v televiznich novinach,bez vitačky řekl co si myslí,a to teda udělá malokterý.NO NEVYM měl sem oněm hoeší minění,ale tady se ukazal jak chlap

 31. Jethro napsal:

  Mám pocit, že ta hra se stává dost nepřehlednou. Opravdu to začíná připomínat jízdu na tygru.

  • tata napsal:

   to je pravda,ja bych třeba neočekaval že pospišil naplno řekne že jestli novy minist nedosadí BRADAČOVOU,byl kvuli tomu odvolan,naše scena skutečně začiná byt nepřehledná,asi fakt jizada na tygru.ale to by mohlo byt dobře všichni začnou bojovat se všemi,nikdo nebude jistej,jestli toto bude vyvolano,tak ještě budem radi že RATH KRAD.jestli to pohne lavinou tak jedině dobře.FAKT UŽ ČLOVĚK NEVÍ.copak si todle NEČAS NEUVĚDOMIL? NADRUHOU STRANU rychlí podpis KLAUSE,že by dostal od něj befel?FAKT TOMU NEROZUMÍM

   • Dasha napsal:

    Tato
    ja ani na okamzik neverim, ze by toto bylo z Necasovy hlavy
    Ostatne, jsem presvedcena, ze z jeho hlavy neni v podstate vubec nic co jako premier predvedl

    • Jussy napsal:

     k tomu se připojuji

     • tata napsal:

      to asi jo,ale i ty co by ho eventuelně řidili,by měli zvažovat dopad,dejme tomu začit mu vytíkat chyby a tak,todle jim muže opravdu i u časti jejich přiznivcu hodně zavařit

    • Bavor V. napsal:

     Když Nečas s Kalouskem stále hovořili o boji proti korupci a chudák Pospíšil to vzal doslova.

 32. Dasha napsal:

  Tato
  no to by urcite meli, ale zvazovat muzete kdyz mate dost casu a misto k manevrum, ale kdyz jednomu hori pod zadkem, hasite jak se da 😉
  nejhorsi je strach, to lidi zacnou zmatkovat a delat chyby

  • tata napsal:

   asi ano ale začiná to byt nepřehledné,třeba vubec nechapu POSPIŠILA,NEMĚL SEM ONĚM moc valné minění,ale ted jeho prohlašení mu prakticky zavira cestu k pokračovaní kariery,no ja vtom teda plavu

   • Dasha napsal:

    myslim ze neprehledne to bude jeste vic
    Ja osobne neverim ani Necasovi a nijak extra ani Pospisilovi, i kdyz je fakt, ze ten jako jeden z mala pusobil solidne, ale solidne dokazalo zapusobit uz mnoho lidi a nakonec se ukazalo, ze jsou to take smejdi. No a jestli Pospisila, haji Kalousek tak si davam extra bacha. I kdyz je fakt, ze ta obhajoba klidne muze byt pouze nejaky Kalouskuv manevr – tomuto panovi ja neverim ani kdyz rekne ‚Dobry den‘
    Pro me je hlavni ze se ta hydra zacina zrat mezi sebou a panikari, to je celkem jasne videt. Takze se usazuju v kresle a tesim na pokracovani, neverim ze tohleto je konec celeho pribehu, v zakulisi se toho urcite deje spousta o cem nemame tuseni a myslim ze se jeste budeme vsichni divit

 33. Gerd napsal:

  Akce na Ratha byla prioritně zaměřena na omezení hlasů pro ČSSD (a jestli kradl, nechť sedí). Jenže se to modrým a černopozadním soudruhům vymklo z rukou, když došlo k obvinění Parkanové. Nějak si stále vzpomínám, co říkal Ivan Langer Martinu Bursíkovi o tom, jaká hra se tu vlastně hraje a kolik lidí půjde bručet. Že by ta situace nastala?

 34. Šims. napsal:

  Tak po shlédnutí, vlastně pořád ještě běží komentáře novinářů, mám v hlavě maglajs ještě větší. Já si myslím, že hošani sami mají z toho co navařili hlavu v rukách. Pospíšil to vzal sice osobně, až jako křivdu, ale z druhé strany se u něj dostavilo určité ulehčení, že to konečně nějak uzavřel (to věčně šeptané, že končí). Ale k věci – nechápu, jak inteligentní (a to Pospíšil je, narozdíl od některých jiných politiků) může ještě hájit ODS a vyslovovat jí faktickou věrnost. On chce pracovat pro ODS v Plzni, chceme mít na stranu a přípravu do voleb čas….mechápu fakt nechápu. Tam nahoře musí působit klimetický efekt – mha přede mnou, mha za mnou. Prostě tihle fanatci ODS musí mít místo brýlí mléčná skla, když nevidí ani na špičku nosu. Nečas udělal již několik závažných politických chyb, tahle s Pospíšilem podle mne patří k těm těžkotonážním. Kalousek za Parkanovou čuchal ODS a teď na brífinku Topkaři stálei s Kalouskem v čele a všichni se řehtali od ucha k uchu. Myslím si, že se zde vraceli hrušky – ušatky, nosatky. A nyní bych si strašně moc přála, aby do čela ministerstva dosadili Bendu. To by byla ta nejmedvědovatější služba, kerou znám.

 35. Občan napsal:

  Pěnice asi bude nuset zapět mnohem víc než čekala:
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=749972
  http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-45389520-k-top-09-i-s-rodinou-dcera-parkanove-je-asistentkou-dvou-poslancu

  Jak vidno, další z mnoha „křišťálově čistých“, jejichž famílie visí na státním cecíku jako klíště…
  http://hn.ihned.cz/c1-14448840-adela-parkanova-politika-nemusi-byt-jen-urazky-tak-proc-to-nezkusit
  Ovšem v r. 2004 byla Adélka oddanou křesťankou.

 36. Jan Vaculík napsal:

  Snadno se vám nadává na vládu, bobánci!
  Však já bych teď měl taky chuť kopnout pana premiéra do zadku; nehledě na „vrtošivého staříka“, který má být už dávno na penzi.
  Ale není to tak jednoduché: pozitivní posun u policie a justice, který vnímáme a jehož ohrožení cítíme, je také dílem této vlády. Když se dopustím trochu přepjatého příměru, tak vzpomenu příkladu otce, který zamordoval svoje nejúspěšnější dítě v okamžiku, kdy mu hrozilo přerůst přes hlavu.

  Šims
  Ano, vidím to taky tak. Mám dojem, že pud sebezáchovy postupně ztratily VŠECHNY naše politické strany; v mega-měřítku s tím začaly VV. Jen ten, kdo nic nedělá, tak nic nezkazí; resp. čím méně dělá, tím méně zkazí, takže boduje KSČ a trochu ČSSD – ovšem aniž by na tom měly nějakou vlastní zásluhu.

  • Alex napsal:

   To jste trochu přehnal, že dílem vlády. Pokud by tomu tak bylo, asi by nebyly takové šachy s Pospíšilem ze strany šéfa vlády. To tzv. pozitivní vychází z pod jeho rezortu. A pořád je otázkou do jaké míry. Já chci věřit, že je to blýskání na lepší časy. Všichni se holt koupit také nedají. Nicméně ODS to je spolek odpočátku jetý korupčně. A dlouhodobě to znamená i jednak velkou setrvačnost jednak dostatečně hluboké zákopy, v nichž je to vše nějak zajeto.

   • Jan Vaculík napsal:

    Klientelismus a korupce v politice – to není vynález ODS. Nejstrmější nástup těchto manýrů se datuje do dob Zemanovy vlády a opoziční smlouvy: zejména co se týče politických intervencí do práce policie, BIS a státního zastupitelství. Aféra se zapřenými sponzory ODS (Lajos Bacs versus Šreibr) – to byl čajíček oproti „Akci olovo“, kdy se na nejcitlivější část politické scény začaly vracet estébácké manýry a politika si začala podávat ruku s mafií. Ostatně osobnost Stanislava Grosse opravdu nebudí důvěru, že by za jeho panování na MV bylo pečováno o čistotu těchto složek.

    • Alex napsal:

     Rozumím a nepřu se. Leč všechno má své počátky, jež jsou ve srovnání s tím následujícím tím odvárkem. Proto ale nebudu opomíjet ty začátky. Láajoš a Bacsi to nebyl nějaký osamělý výstřel z Aurory. Já měl na mysli takové Macky a jejich tklivá zachraňovýání české kultury u něj v podobě privatizace jistého nakladatelství a to ten střet zájmů tam je pro mne už jen šlehačka na dortě. Za Zemana? To se jen vše rozjelo rychlíkovým tempem, kór po tom, co se objal s Klausem. A ohledně těch autorských práv k té korupci? Kdepak ty jsou u ODS, ta tu sama s těmi Macky vládla dříve a před Zemanem. Vy už jen píšete o následujícím rozletu do všech našich zejména relevantních parlamentních stran.

    • vlk napsal:

     Vaculíku, kecy!!
     Těžké kecy! Tak Bács, Singha a Pepa z Hong Kongu byl čajíček proti akci Olovo? A že byste nám tu jako o té akci porozprávěl?
     Já si totiž na akci Olovo vzpomínám. A také na jmenované případy. Takže mohu srovnáat. Na jedné straně daňové úniky ve velkém, na straně druhé dehonestační kampaň proti jednomu člověku…..
     Promyšlená systém krádeže proti nechutnosti.
     Prostě – kecáte Nikoli poprvé.
     A Gross říkáte? Ve výs budí nedůvěru?
     Že byste dal k lepšímu nějaký ekvivalent politického zneužití policie za socanů, aspoň trochu srovnatelný s akcemi statečného plukovníka Kubiceho? Jeho „zprávou 3 dny před volbami a spektakulární zatčení Jourové pře d dalšími volbami? Rád si to přečtu.
     Těžké kecy vaculíku! Nic než kecy.

 37. tata napsal:

  PRASE aby se vtom vyznalo ted zase chtěj at kandiduje na hejtmana.Muže tomu někdo rozumět,nebo toje určity mocensky boj uvnitř,nebo strategická připrava dalšiho čisteho na pozdější dobu až prohrajou ve volbah a on povstane čestný jako FENIX a zvedne ODS na těch pravych čistych zasadách,nak mi šimrá že by to nemusela byt aš taková konspirace,nebo lepe ještě před volbami přepřahat a nové čisté vedení

 38. myrta napsal:

  A co takhle vzít v úvahu,že iniciátorem odvolání Pospíšila je Klaus? Ona se totiž blíží doba promlčení privatizací za jeho éry.A tak uhrát ještě nějaký čas v justici k jeho spokojenosti tak jako to bylo dosud !

 39. Petrpavel napsal:

  Mediální tvář Jiří Pospíšil byl dobrý nebo špatný ministr? Názorů pro a proti zhruba stejně. Já jsem si jist, že Pospíšil byl špatným ministrem ve špatných vládách a v jeho kauze jde o něco úplně jiného. Nečas přece špatné ministry ze své strany neodvolává! Odvolává ministry které odvolat musí proto, že se provinili tak, že to je na zavření(Drobil. Kocourek).
  Mediální tvář Lenka Bradáčová? Co udělala tak hrdinského? Dohnala do vězení OPOZIČNÍHO politika (MUDr. Ratha) nenáviděného naší tzv. pravicí a neoblíbeného ve své straně pro jeho radikálně prezentované skutečně levicové názory a pro ochotu vládnout skutečně levicově s KSČM. Kryla použití krajně nelegálních metod policie, půl roku využívali všech možných i nemožných sledování a odposlechů a výsledek : 7 milionů v krabici. Novák z ODS dostal za prokázaný úplatek 40 milionů pokutu 5 milionů a podmínku. Ratha tedy čeká menší pokuta, malá podmínka a omluva a odškodnění od státu za neoprávněnou vazbu, je-li ovšem justice justicí a ne odnoží ODS.
  Kde je zbývajících korupčních 99 993 000 000 Lč? Kdo tohle vyšetřuje, dozoruje, bude soudit? Nikdo! Neradujte se nad obětinou a neslavte slavobránu jednomu malému ambicioznímu katýskovi!
  P.S. V diskusi se tu objevilo zděšení, aby ministrem spravedlnosti se proboha po všech těchto peripetiích nestal JUDr. Vojtěch Filip. Byl by stokrát lepším ministrem než všichni předchozí. Žádný dosavadní nebyl např. pro základní zákon boje proti korupci : majetková přiznání. Nebyl tedy pro zastavení korupce ( a nepište, že ČSSD byla pro, ta když to navrhla KSČM a levice měla v PS většinu, odmítala – teď to navrhuje když ví, že mají menšinu a nebude to schváleno!). Ale nebude ministrem. Bude předsedou vlády.

 40. hans napsal:

  Citace z http://www.blisty.cz/art/64017.html , píše asistent poslance Bublana: „V celém to oslavném humbuku novináři jaksi přehlédli fakt, že Policie ČR ve středu požádala Sněmovnu o vydání poslance Jiřího Pospíšila k trestnímu stíhání za předražený nákup budovy do níž byla dislokována zabezpečovací detence.“

  (Patrně jde o uvažovaný ústav ve Vidnavě)

  Je to pravda? Je možné, že Nečas odvolal Pospíšila okamžitě poté, co se dozvěděl o oné policejní žádosti? Aby sněmovna vydávala k trestnímu stíhání poslance a né ministra?

 41. Anonymní napsal:

  Je mi ze všeho na blytí jak to součastná mafie vede

 42. 99% nasranýho národa napsal:

  nečasklausgumař a další tupohlavové s korunkou beztrestnosti nás vedou do záhuby a všechno se snaží rozebrat pro vlastní potřebu a my mlčíme a jen čumíme !!!!!!!!!!!!!!!!
  P.S. za 99% nasranýho národa !!!!!!!!

 43. Pingback: Kosa má první narozeniny. | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

Komentáře nejsou povoleny.