Demokracie


Jak už  jsem  avizoval  ve  sloupku  o letní  Kose, přišla Dasha  se  zajímavým nápadem. Impuksem k  němu  byla,   pro ni  i pro mne  docela  nepochopitelná  diskuse   k pod jejím  posledním  článkem o  barmské disidentce  paní  Su Ti.  Která  se posunul a do  stavu,  kdy  někteří  z  diskutujících  byli  zřejmě asi názoru,  že pokud  hrozí,  že  i Barmánci  budou po čase mít  problem  s  výledkem jejich “cinkání klíči”, je  snad lepší je nechat na pospas  jejich současným generálům a  valstně  za  to bud e moci Dasha.  Nechápul  tenhle  postoj    dodnes. A prvně, co Kosa  existuje,  jsem ukončil diskusi.

Dasha  reagovala  bleskově  a z mého  pohledu vynikajícím  způsobem.  Navrhla, abychom na  Kose, sem  tam,  místo  uzavřeného  článku  nadhodili  jen  diskusní  téma  pár  řádky, s  tím,  že  diskutéři  budou mít  možnost  převzít  iniciativu  a  v  dostatku prostoru  pak najdou příležitost popsat  jak  vidí  dané  téma. Bez omezení. Napsala také,  že by  ráda, aby se  zapojilo co nejvíce  z  mlčících  čtenářů. Už  proto, aby  autoři Kosy  získali nějakou větší zpětnou vazbu o  jejich názorovém spektru. A když bude diskuse zajímavá, že  nebude od  věci udělat nakonec nějaký  sumář.

Moc se mi tenhle  nápad  zamlouvá a jsem  moc  zvědav,  jak bude fungovat.Takže  dnes  začínáme prvním tématem. Tím nejzákladnějším

Autor nápadu Dasha

Demokracie

Demokracie je naučným slovníkem definována jako forma vlády státu, kde je zdrojem moci lid, tzn.  všichni občané mají možnost se podílet na veřejné politice, tvorbě zákonů a činnosti svého státu, většinou prostřednictvím volených zástupců a vyžaduje, aby všichni občané toho kterého státu měli rovnou možnost vyjádřit svůj názor.

Co si pod pojmem demokracie představujete vy osobně?

Jaká byla vaše očekávání v listopadu 1989  a jak se liší od dnešní skutečnosti?

Co si myslíte, že se od roku 1989 změnilo k lepšímu, a co naopak k horšímu?

Máte pocit, že vy osobně máte možnost se na veřejné politice nějak podílet? Jak nebo naopak, co vám v tom podle vašeho názoru nebo zkušenosti brání?

Změnily události poslednich dvaadvaceti let váš osobní názor na demokracii jako takovou? Proč a jak?

Když ne demokracie – jakou jinou formu vlády považujete za nejlepší? Pro vás osobně a pro budoucnost cele ČR?

Co Vy  na  to?

Příspěvek byl publikován v rubrice Dashin Big Ben se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

276 reakcí na Demokracie

  1. Petrpavel napsal:

    Sledujte co k případu Bradáčová řekne dnes v Událostech komentářích
    hlásná(ý) trouba naší tzv. pravice Petr Kamberský!
    Tak, jak řekne, se bude dít. Mají to promyšlené dopředu a tahají vás (nás) za nos..

Komentáře nejsou povoleny.