Proč už ten chlap není mrtvej ? – aneb atentát po česku


Musím reagovat  na  horkou  aktualitu  –  střelbu  airsoftovou pistolkou na  Klause  v Chrastavě. Už  jsou toho plná media a  vyslovuje se k tomu  kde kdo.

Co je podstatou věci?  Prostě  Klaus  se vrhnul na  svou oblíbenou  koupel v davu a  tam na něj už  čekal  s airsoftovou  pistolkou  šestadvacetiletý  chlápek. Který  párkrát  stiskl spoušť  z bezprostřední  blízkosti  a pokusil se zmizet v davu.

Jak  už  stihla  napsat na Kosu  do  diskuse  paní  Šims – atentát po česku. A má pravdu.  Jenže  mezitím  už  vypukla  dokonalá  mediální  hysterie. Od  původního – jak je  to možné, co dělala ochranka  až  k Paulczynského  – jak  to, že ten chlap není  mrtvej ? /pokud  netušíte  kdo je  Paulczynki,  pak vězte, že  jde o  prominentního, velmi originálního  a  veřejně a neformálně  docela  vlivného člena  ODS  z Brna, který  léta provozuje  svůj  docela  hodně navštěvovaný  blog. A  jakkoli  jsou  jeho názory  pro mne  zpravidla  naprosto  nepřijatelné,  umím s ním  jako s protipólem docela dobře  žít. Ostatně,  rozdali  jsme si  to spolu mnohokrát kdysi na  serveru  ODS, ještě, když se tahle, ehm,  organizace,  nebála  diskusí ve svém  prostoru/.

Nicméně  otázky, spojené s výkonem  služby  prezidentské ochranky  už  stihla  opravdu  nahradit  hysterická  přívalová  splaškovitá povodeň  a to  zejména ze strany  famiglie.

Nemám ve  zvyku přetiskovat celé  artikly  od  jinud,  ale  tady nemohu  jinak – ten  zběsilý  a  sprostý  atak na levici  sem teď  z Parlamentních listů  – zdroj viz … http://www.parlamentnilisty.cz/rss/zpravy/Sok-a-des-z-utoku-na-Klause-Levicovi-magori-vy-k-tomu-vybizite-248009    prostě  přespatuji:

Poslanec ODS, lékař a šéf sněmovního zdravotnického výboru Boris Šťastný celý incident pokládá za velice závažný. „Věřím, nebude posuzován fakt, že šlo v uvozovkách jen o plastovou pistoli střílející kuličky. Úplně stejně to mohla být jakákoli jiná zbraň, nebo ty broky i v této malorážce mohou být otrávené a člověk může na základě toho i zemřít. Ten čin pokládám za velmi závažný a stejně tak pokládám za velmi závažné selhání bezpečnostních složek v tom místě,“ řekl ParlamentnímListům.cz.

„Nevidím rozdíl mezi klasickou zbraní střílející olovo a malorážkou střílející plastické kuličky na prezidenta nebo jakéhokoliv člověka, protože i airsoftovou zbraní se dá zmrzačit člověk, třeba vystřelením oka, a dá se zabít tím, kdyby ty střely byly například otrávené,“ vysvětluje.

Stál při něm svatý Václav…

Zarážející však bylo naprosté selhání Klausových strážců. „Podle videozáběrů ta ochranka vůbec nezareagovala! Pokládám za naprosto fatální a šokující selhání, diletantnství a laxnost a nevycvičenost ochranné služby, že v první vteřině toho útočníka nezpacifikovali. Nemohli zpočátku tušit, zda se nejedná o klasickou střelnou zbraň. To je naprosto neuvěřitelné! Policie by se tím selháním měla zabývat,“ sdělil lékař a poslanec.

 „Mám pocit, že při prezidentu republiky dnes stál svatý Václav, že ten člověk neměl zbraň pravou,“ doplnil Boris Šťastný.

Tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl útok komentoval ostrými slovy. „Nedivil bych se, kdyby ti všichni nenávistní levicoví intelektuálové vydávali dnešní útok za projev svobodné občanské společnosti. Magoři byli vždy, ale nenávist v médiích je pro ně inspirací,“ míní jednoznačně.

Dnes kuličková pistole. Co přijde zítra…?

Europoslanec za ODS Ivo Strejček útok považuje za další důkaz napětí ve společnosti, který se promítá do růstu agresivity. „A jaký čin bude následovat nyní?“ táže se.

Pachatele důrazně odsuzuje i předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová z ODS. „Je to projev nesnášenlivosti a nenávisti, které v demokratické společnosti nemají místo. Nikdo z demokratických politiků (ale ani občanů) je nesmí šířit, ani využívat v žádné podobě,“ uvedla redakci ParlamentníchListů.cz. Podle poslance ODS Pavla Béma nelze obhajovat ani násilí, ani „hru“ na násilí.

„Rétorika některých levicových politiků může jitřit agresi a rozpoutat vlnu násilí, které nic neřeší. Věřím, že jde o selhání jednotlivce, jež zůstane ojedinělým,“ napsal redakci poslanec LIDEM Jiří Rusnok.

Jde o plod emocí, které tu šíří levice

Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová je přesvědčena, že útok vůči hlavě státu byl výsledkem dlouhodobé rétoriky levice. „Česká republika má své problémy, před kterými nesmíme zavírat oči. Současně však platí, že patříme ke společensky i ekonomicky nejstabilnějším zemím. Emoce, které se snažila levice v posledních měsících rozpoutat, jsou velikým hazardem a toto je jedním z plodů. Násilí ve společnosti nikdy nic nevyřeší,“ varuje poslankyně.

„Nechci v žádném případě paušalizovat nebo bez důkazů někoho obviňovat. Je ale pravdou, že levicová opozice vede i proti prezidentu republiky dlouhodobou kampaň. Levice se snaží bez ohledu na důsledky radikalizovat atmosféru v zemi. Událost by měla být poučením pro všechny politiky, že vyvolávání nenávisti ve společnosti je cestou do pekel,“ upozornila ve vyjádření pro sever ParlamentníchListů.cz poslankyně Dagmar Navrátilová ze strany LIDEM.

Její stranický kolega Viktor Paggio však incident poněkud  zlehčuje, když ho považuje za pouhý náznak útoku. „Dle mého názoru za tento nebezpečný a odsouzeníhodný náznak útoku nese odpovědnost jen a jen jeho strůjce,“ napsal naší redakci.

„Je to bohužel důsledek atmosféry ve společnosti, kterou přiživují média a levice svou rétorikou ve stylu, že všichni politici jsou málem zločinci,“ uvedl ministr obrany a senátor za ODS Alexandr Vondra.

Za důsledek dlouhodobé vyhrocené rétoriky levice útok na Václava Klause považuje i senátor ODSTomáš Jirsa. „Sám to teď vídím, když kandiduji v krajských volbách. Socialisté zahájili celostátní kampaň proti rušení okresních nemocnic. Ta kampaň je zbytečná a oni straší lidi, že někdo chce lidem rušit nemocnice a lidé jsou samozřejmě v ten moment nasraní. Přestože to není vůbec pravda, píše si jihočeský hejtman na billboardy, že zabrání rušení nemocnic. Oni si vytvořili problém, proti kterému bojují a na lidi to samozřejmě působí jako červený hadr,“ řekl serveru ParlamentníchListů.cz Jirsa.

Nemám pro  výše  uvedené jiné  slovo než – politická lumpernpravice.  Škoda, že nemám  dost  času  ani trpělivosti, abych  gůglil , co  titíž  řekli, když  byl  spáchán  naprosto  brutální  a skoro smrtelný  útok kdysi na  tehdejšího šéfa KSČM  Jiřího Svobodu – myslím, že  to bylo v roce  1992,  když  byl brutálně pořezán v obličeji soc demministr  kultury  Pavel Dostál – rok  1998,  když  kdosi  brutálně  zbil  Jiřího Dolejše,  když  probíhala  vajíčkiáda,  když  nějaký  opilý  típek  vážně  pěstí poranil Bohumila  Sobotku!

Ale moc  dobře  si  pamatuji,  co se tehdy psalo na  internetových  fórech  –  z pravých  pozic.  U  těch osobních  útoků to bylo ve  stylu  – dostal, co si zasloužil. Pokud   zrovna  ne  až v úrovni   – měl ho zabít. A  co psala  naše  žumpalistická  scéna  u  vajíčkiády, to jistě  pamatujete  také –  os  socani  čelí  zaslouženě  rozhořčení mládeže , která  vyjadřuje  svůj odpor  k politice, až  po „dobré rady“  z politické  pravice, že  socani by  měli  ukázat  více  smyslu  pro  humor  a více velkorysosti.  Co  že  dnes tak  giganticky schází  humor  jim?

Ne,  rozhodně  nemohu ani na  vteřinu  souhlasit  s tím, aby  kdokoli, byť  s hračkou  střílel  po  prezidentovi  této  země,  i když jde o někoho,  koho  spíše  než za  presidenta  považuji  za  manipulátora,  podněcovače neklidu a  nepokojů, někoho kdo působí  zemi  v lepším případě   krajně  nepříjemné  zahraničně  politické  problémy, pokud  už  rovnou  ne  ostudy. Prostě ani  pokus  o  atentát po česku není  žádné moje  gusto. Nemohu a nebudu  s ním nikdy souhlasit.  Na  druhé straně  –  ta vzedmutá  fanatická  kolektivní  hysterie  deklasované  famiglie je  opravdový  a  čirý  hnus.Protože  jde  jen  o demagogický  kalkul  těch,  kterým  dřívější  násilí jejich  ideových  souputníků nijak nevadilo.

Tihle  “lidé“ si  naprosto  nekladou otázku PROČ  má prezident  vlastně  ochranku?  Asi proto, aby  chránila  letušky  z prezidentského speciálu? Nebo proto,  aby  zakročila  proti  jedincům  a individuálnímu  násilí proti  hlavě  státu, jako v tomto  případě? A jestli nekoná,  pak  ji zrušme  a svěřme  to  třeba  hasičům.

Ne, ono  je  snazší, v době, kdy  se jejich politické preference  propadají  do suterénu  ukazovat na  levici,  že  rozeštvává lidi!

Co že  to  říkal  ten  chlápek s tou pistolkou?  Že vláda kašle  na obyčejné lidi!   Zde je přesná citace jeho  výroku:

„Přijde mi to adekvátní, protože pokud to někdo může nazvat extremismem, tak já zas považuji za extremismus to, že vláda vyhladověla celou třetinu národa, rozprodala národ a je vůči jeho nářkům hluchá a slepá,“ 

Vždyť ten  člověk má  naprostou pravdu! Respektive ta  třetina  nesedí. Podle  bankovních průzkumů  celých  40%  není  schopno  ze svých příjmů  nic  uspořit a  60% by mělo  obrovský  problém s nečekaným jednorázovým  výdajem   ve výši  7 tisíc.

Máme  zde trvale  8,5% nezaměstnaných.  Vláda zmrazila  důchody.  Stát  selhává  při  výkonu  svých  funkcí  – viz metanolová  aféra dnes  už  s 26 mrtvými  nebo  agendami  registru  vozidel  a  výplaty  dávek.  Politici, kteří  ořezávají  výdaje na  chod  státu  a zejména  sociální  agendy ovšem proklamují,  že  ohledně  „nákupů“ pro stát  nemají  žádnou  jinou než politickou odpovědnost, takže  srovnatelné  věci  – dálnicemi počínaje  a transportními  letadly  a  ozvučením konferencí  konče,  to v poklidu  pořizují   2x až  x  krát  dráže  než  v zahraničí. A jdou z jedné  korupční  aféry  do  druhé. Teď  chtějí  rušit  velmi  významně  okresní nemocnice.  Jen na  okraj  –  zdravotní pojišťovny  vypověděly  s účinkem k Silvestru  t.r. smlouvy  všem nemocnicím  v zemi. Podle  šéfa  Asociace  českých a moravských nemocnic  k dnešnímu  datu  NEMÁ  jediná nemocnice v zemi  novou  smlouvu!!  Děs  a hrůza!  Neumím  si  představit, co bych  dělal , být  v kůži  ředitele nějakého  špitálu – 93 dní  před koncem  roku a netušit, co  mé zařízení  čeká  za  ty  tři měsíce.

Ale  to všechno  je  podle  té politické  sedliny, kterou  jsem  citoval  výše  –  levicové  rozeštvávání!

A  co že  říká  Nečas?  Že jako  každý má v demokracii právo  na  svůj názor  a na jeho vyjádření. Ale  přiměřenou  formou.

Inu  byl  jsem na  jaře vyjádřit  demokraticky  svůj  názor  na nejmasovějším protestu  proti  vládě od  převratu. Jak na  to  reagovali  ti, co  dnes mají  takový  strach  a  mluví o teroru? Vysmáli se nám. Korte  a jiní podobní nás  označili za  lůzu!

Langšádlová, ta naprosto  trapná Kalouskova  Kabrhelka je  názoru, že  násilí nic  nevyřeší a  že jde o  plody  emocí , které v posledních měsících  rozpoutala  levice.  Je možné,  že  by  tahle  dámička  měla  tak krátkou  paměť?  Kdo  začal  fackovat své oponenty? Kdo  nazval  jiného poslance č…em, když  to  pustil na  veřejnost? Co  řekla  KAbrhelka  Langšádlová  na  to když   poslanec  Skokan pustil v parlamentu  záznam  toho  úžasně  noblesního  Kalouskova  výlevu? Pamatuje  si ještě  kdo   si pozval  odbory  na  „jednání“  aby  jim  naprosto podle  mohlo  být  doručeno předběžné  opatření?  Kdo  zcela  záměrně  okleštil parlamentní právo opozice na  svobodnou  diskusi  vyhlášením stavu legislativní  nouze? Ale  levice rozpoutává  emoce!

Když  byla  vajíčkiáda  v plném  proudu, napsal  jsem, že se to  české lumpenpravici  jednou  vrátí.  Stalo se.

Zatím  jen  airsoftově.  Ale  jednou  to  tady opravdu  rupne. Pokud  famiglia  bude postupovat  stejným  způsobem   jako dosud. A  jsem si jistý, že bude. Jinak  to totiž neumí.  Tlak  ve  společnosti poroste. Lumpenpravice  seje  vítr. Logicky  sklidí  bouři.

Šluknov  byl a  pořád je, pod její  rozlišovací schopnost. Teď  se snaží  vytlouci  politický  kapitál z pubertálního,  hloupého a neodpovědného  činu  nějakého  zoufalce, který  už  opravdu nejspíš  neví kudy  kam.

Ovšem  vřele  bych  jim doporučil, aby, když  už se tak ohánějí  Václavem  Klausem  a mají o něj  tak  zásadní starost,  si  vzpomněli na jeho slova  o  zuřící  studené  občanské  válce  v zemi. Jsou  z novoročního projevu  2007.  najdou jej  zde: http://www.novydomov.com/archive/2007/ND2007-01.pdf

A to  ani nejdu tak daleko,  abych začal  spekulovat  o  tom,  jestli  takhle  čirou náhodou onen  útočník s  airsoftem není  náhodou  nějaký takový  výrobek nějaké  té  PR  agentury, která  hledá,  řekněme – neotřelý způsob, jak  těm zatraceným volebním preferencím pomoci.

Protože  idiotské  výroky na  adresu  levice, že vede dlouhodobou nenávistnou  kampaň  vůči Klausovi A  tohle  , že je  výsledek,  které  do  éteru pustila  například obryně  ducha a  členka nanejvýš  odpudivé  partičky  karieristů  LIDEM – Navrátilová,  je  totiž komická  sama  o  sobě.  Zejména  z  hlediska  časovosti.  nebyla  to levicová  vláda, které  prezident  v  jejímu  údivu a  naprosté nelibosti  vrátil  základní zákony  typu  důchodová  zlodějna, kterou nabádal, že  by  si  měla  pro  podobné  nevratné  změny  sehnat  širší společenský  souhlas. A  nebyl  to  ani  žádný levicový  politik, který  Klause  nazval  ekonomickým  debilem a komunistou. Ani o něm  neprohlásil,  že  škodí  ODS.  Ten, kdo  štval proti Klausovi v posledních dnech a  to doložitelně,  byl jistý Nečas.  S  velkou a  halasnou podporou  nějakého Kalouska.

Myslím, že  daleko  oprávněněji  než  o podílu  levice  na vyhroceném  excesu by  se  dalo spekulovat  o  nečasovsko  kalouskovské  rétorice. Pokud  bych  spekulovat  tímhle  směrem  chtěl.  Nechci. Nemám  chuť  se  přehrabovat ve  skládce  duševního  odpadu jejich  prohlášení a výroků.

Ovšem , kdyby  se náhodou  ukázalo,  že  jaksi opravdu nakonec  to  byl předvolební  PR  tah, jakkoli mi  to  zatím přijde nepravděpodobné  – tak  podlý  snad  ještě  žádný  ptakomilec  ani  kalouskovec  není,  nijak  zvlášť bych se tomu nedivil. Koryta  jsou  jsou koryta. V jejich podání  to vidíme  denně.

A  bylo by  opravdu  dobré, kdyby si  ti, co  dnes  rozdávají  rady  ohledně  levice a  káží  jí mravy,  vzpomenuli, kdo  do  politiky  zatáhnul nulovou  toleranci,  kdo mobilizoval,  kdo   mluvil o lůze, kdo systematicky hrotil politickou  situaci  nejednáním s opozicí  jejím  tupým  válcováním  a kdo  doslova ekonomicky  devastuje  zejména  nízkopříjmové skupiny  obyvatelstva.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

130 reakcí na Proč už ten chlap není mrtvej ? – aneb atentát po česku

 1. Jaroslav Hudec napsal:

  Je to skutečně velmi zvláštní.
  Věk mě naučil nehodnotit ani překotné události překotně, ale:
  1. Chování ochranky bylo opravdu velmi podivné
  2. Ale i chování místní policie bylo jen těžko uvěřitelné
  3. Je příliš mnoho kauz, které je třeba zakrýt
  4: Levice (a především! komunisté) v předovlebních průzkumech velmi zesílili
  Ad 1) Přišel jsem v životě do stykou s ochrankou důležitých osob několikrát. Nikdy nebyla tak benevolentní, jako na záběrech z dnešního „atentátu“ na prezidenta.
  Ad 2) Právě při přípravě některých akcí s VIP osobami jsem byl svědkem vzájemné žárlivosti až nepřátelství mezi ochrankou a běžnou (neřku-li městskou) policií. Vzpírám se uvěřit tomu, že by policista, který „dostihl atentátníka“ nechal v klidu dokončit rozhovor pro jakoukoliv TV. Cílenému útoku na kohokoliv, je-li veden s potřebnou dávkou razance a nasazení, v podstatě nelze zabránit. Z toho, že „atentánímk“ dokázal na prezidenta „vystřelit“, bych ochranku nevinil. Ale ten ledový klid, který potom následoval, nepůsobí věrohodně.
  Ad 3) Každý jedinec činný v médiích ví, že každá kauza trvá jen do příští kauzy. Teď se podobně, těsně před volbami, daří vršit kauzu za kauzou a o těch starších slyšet logicky není.
  Ad 4) Zde není co dodat
  Není radno kohokoliv obviňovat předčasně. Ale celé je to divné, to je pravda.

 2. vlk napsal:

  Mistře slova i písma – přesně tak běží i moje myšlenky. proto už jsem do textu 2x sáhnul.
  Jsme odpůrcem spikleneckých teorií, ale divím se velmi, Stejným věcem jako vy.
  Ale pobavil mne ten idiot, co vyhlašuje, že Klause dnes chránil svatý Václav. Nechápu, jak si někdo může plést zemského patrona s kastrátem hověziny.
  Ale co ty kuličky mohly být otrávené…

 3. František Marčík napsal:

  Vlku, pěkný článek. Opět jste ukázal na klasické a typické: zloděj křičí chyťte zloděje. A k tomu by se dalo dodat ještě: jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Výborný komentář k tomu napsal Jan Schneider na ČP. ceskapozice.cz/domov/politika/operetni-atentat-na-vaclava-klause

  Zejména tento pasus se mi zamlouvá: „Budiž řečeno, že nejjistějším – i když zdaleka nikoli stoprocentně jistým – způsobem ochrany je vlastní chování chráněné osoby, a též intence oné osoby, jak se chce prezentovat. Demokraticky se prezentující demokrat neznamená pro ochranku až tak velké bezpečnostní riziko. Podobně je tomu s autoritativním „pupíkem“, který nemá zájem předstírat, že je „ryzí demokrat“, bez reptání se nechá zapouzdřit ochrankou a rád se skryje za tmavá neprůstřelná skla pancéřovaného vozu.

  Nejhorší je politik, který si již své poklesky sám velkoryse odpustil a milosrdně omluvil či prostě na ně zapomněl – a netuší, že shromáždění občané, mezi něž chce vyjít jako „mezi své“, si myslí něco jiného, někdy dokonce diametrálně. V takovém případě se kritickému kontaktu s lidmi zabránit nedá, ať už ochranka funguje nebo ne. V televizních zprávách uváděné příklady, že „to by se jinde stát nemohlo“, jsou nesmyslné. Právem byl vzpomenut zakrvácený Silvio Berlusconi. Při adoraci ochranky amerického prezidenta však bylo zapomenuto neuvěřitelné fyzické „pohlazení“, jehož se Baracku Obamovi dostalo na Hradčanském náměstí.“

  Kdysi jsem se takto prodral davem na trutnovském festivalu a podal si ruku s VH, kterého ochranka střežila velmi těsně, bylo to vlastně pro jejich dobrou vůli. Na druhou stranu se musím Klausovy ochranky také zastat. Když byl Klaus na návštěvě v Olomouci, syn naší rodinné známé se společně se svým kamarádem rozhodli podívat na prezidenta poněkud zblízka, vylezli na půdu a k přiblížení použili zaměřovač z pistole, kterou ironií osudu daroval mladíkovi jeho strýc, toho času olomoucký primátor za modrou letku. Co vám budu povídat, nechybělo málo a oba mládenci byli v pánu, snajpři totiž byli v bedlivé pohotovosti a jedině přílišná barevnost oblečení obou vedla velitele zásahu k rozhodnutí nestřílet. Zásahovka samozřejmě oba zpacifikovala a skončilo to tehdy pouhým přestupkem. Klukovina. Takže tento laxní přístup Klausovy ochranky mi přijde zvláštní. Na druhou stranu v tom nehledám nějakou konspiraci, umělé nastrčení, i když určitá pravděpodobnost, malá, tu je… Strávil jsem kdysi 60 hodin v těsné blízkosti příslušníků KSM a, jakmile ten mládenec, vyslovil svá slova o tom, že „politici jsou slepí a hluší vůči nářku lidu“, tak jsem si na ně hned vzpomněl (jazyk 1. republiky). Ten člověk je buďto velmi dobrý, a opravdu dobrý herec, anebo zoufalec, který to udělal z vlastního přesvědčení. Jedinou konspiraci, která mi připadá možná, je ta, že ho navedl (mu našeptával) někdo, kdo se vloudil do jeho blízkosti a využil jeho ideologických pohnutek, které tento někdo sám nesdílel.

  A jako perlu na závěr dodám: „Omezování občanských práv a svobod svým rozsahem přerůstá do útoku na samu podstatu demokratického zřízení.“ (Václav Klaus)

  P.S.: Dnes o Klausovi napsali pěkný článek do The Economist.

  • Majka napsal:

   „Zajímavé je, že sám hned zkraje vnáší do diskursu o události pojem „extremismus“, což je na konci rozhovoru vypointováno poukazem na to, že je „komunista“. Naznačuje, že nikoliv praktikující, ale věřící. Tím by měl Černý Petr zůstat komunistům i poté, co se pravděpodobně zjistí, že útočník není členem žádné organizace komunistické strany.“

   Možná, že ten chlapík je asi takový komunista jako van der Lubbe?

   • K-k. napsal:

    Tady je jeho stránka na „ksichtoknize“ https://www.facebook.com/pavel.vondrous.3?sk=wall Podle mne je to buď cvok, nebo provokatér. Nelze vyloučit ani kombinaci obého…

    • tata napsal:

     Kdyby tam nebylo tolik nepochopitelnych souvislostí……..ano život tropí hlouposti…….tak těch ruznych magoru co stím čím se prezentují nemá třeba s levicí ale i pravicí nic společneho těch je vždy dost………..vemte si co je plno ruznych holích lebek s fašizujicími prvky nebo naopak rudy teror zaštitijicí se levicí………….takže by člověk mavnul rukou a řekl další magor.

     Bohužel nepochopitelný pruběh……….mě vic než samotná střelba,tady nemuseli stačit zasahnout………ale že nasledně ušel skorem 100 metru jak je popisovano a pak klidně hovoří s redaktorem,přitom odevzdavá zbran,opodal policie to je teda silná kava,bud totalní neschopnosti nebo opravdu hodně podezřelé……….to mi opravdu hlava nebere že nebyl přitisknut na zed a prohledan,nechali ho dokončit hovor a až u auta ho prohledali

    • Majka napsal:

     Komunista, který nedovede správně napsat ani název své „komunystycke“ strany?

    • Hairyfish napsal:

     Tak jsem na to koukala a podle mě je to podfuk. Ty pravopisné chyby vypadají, jako když se někdo snaží vypadat nevzdělaně, ne jako někdo, kdo neumí psát… Bůhví, jestli to vůbec psal on…

     • tata napsal:

      Hairyfish…………tady bych byl opatrnej mě taky podeziraj že to hraju,já myslím že kdo se neživý že použivá pravopis tak to moc neřeší,vyhybá se nebo holt musí překonat tu hranici studu,taky sem to ze začatku schytal ted už mě lidi berou,A věřte že nic nepředstírám,mě ty hrubky prostě neuhoděj jen někdy,a sem schopnej to pokaždy napsat jinak.

     • Hairyfish napsal:

      Táto, věřím vám. Ale to, co je na té stránce moc věrohodně nevypadá. Narozdíl od Vás, jeho chyby jsou takové okaté. Soudím i podle kamaráda, který má s pravopisem větší problémy, ale jeho chyby (i ty Vaše) vypadají jinak… Mě to připadá celé takové naivní, pravopis, ta komunistická adorace. Připadá mi to ne jako volič KSČM, ale jako představa takového člověka tak, jak ji vidí odpůrci té strany. Je to celé takové moc strojené, jestli mi rozumíte.

     • tata napsal:

      víte toto neumím posoudit,mam jako je hudební hluch ja mám pravopisný,takže chápu co myslite ale posoudit to neumím

     • Hairyfish napsal:

      Když už jste to přirovnal k té hudbě, je to jako když se někdo, kdo zpívat umí, snaží zpívat falešně. Je to poznat :-).

 4. Vrk napsal:

  Je to celé podivné, ale též tak nějak „české“. Klaus reagoval autenticky.
  Názor jednoho občana.

  • Jaroslav Hudec napsal:

   „Nějak české“ je to až na půdu. Opakuji se dnes, ale prostě cimrmanovské.
   Klaus reagoval zcela autenticky, souhlas. To by nesehrál. Musel to dopředu vědět?
   Na konspiraci také moc něveřím, jen je to opravdu až moc divné.
   Na náhody věřím. Bytostně. Na sérii náhod….? Sám nevím.

   • Vrk napsal:

    Vlk asi poněkud doplňuje svůj článek…
    Vidím to nyní také tak, že zatímco ostrá reakce by bývala vnímána možná jako nepřiměřená, příště možná už ani ne.
    Trochu mi to připomíná vloupání do generálního štábu, krátce po volbách.
    Pro ochranku není obecně problém pokropit útočníka, jde o míru.
    Ona tolerance s podnikajícími loupežníky (kauza metanol ad.) má svoje široké podhoubí. Do problému hraničící s průserem je asi výhodné spolehnout se na „tradice“.
    Kdo říká, že nezná, zná to do teďka. :), imho.
    („Kde domov můj, …“)
    Řekněme, že se hledá míra. (?)

 5. vonrammstein napsal:

  Nevnímám tenhle exces jako levý nebo pravý. Je to úlet magora, tohle soudný, byť sebenasranější odpůrce Klause neudělá. Už proto, že zváží následky, což může být poměrně snadno i smrt. Kdyby tedy ochranka fungovala. Jakože naprosto nepochopitelně nefungovala. Předpokládám, že těm hochům dneškem skončil pracovní poměr a vrátí se k pokutám za rychlou jízdu. A zcela správně.
  „Nějaký opilý týpek vážně pěstí poranil Bohumila Sobotku“? To nemyslíš vážně. Tomu simulantovi vůbec nic nebylo, jen zahrál divadýlko pro voliče. Chudinku ublíženýho. Dostal jsi někdy pěstí? Já mockrát. Asi to bude tím, že jsem kdysi boxoval. Ale nebylo to jenom v ringu, znám to i z ulice. A z vlastní přeražený čelisti. A nevím o jediným případu, kdy by po ráně pěstí někdo přikulhal pomalu o berlích a se Schanzovým límcem na krku. Kdyby to byla taková rána, tak by mnohem spíš plival drátky, než si pohmoždil krční páteř.

  • pepan napsal:

   ále Ramštajne, Sobotka dostal úder pěstí zezadu. Je to takové klasické, pravicové a v zemi má čestný pravověrný atak zezadu již tradici. Počínaje Mackovou „fackou“.
   „plivání drátků“ z rovnátek „Ozubené pleše“, to už radši nebudu komentovat.
   P.S. Už jste si vzpoměl, kde máte schovaný ty podklady o zradě Masaryka na legionářích?

   • vonrammstein napsal:

    Ale prosimvás. To byl asi takovej pravičák, jako tenhle kretén komunista. Oba magoři s potřebou se jakkoliv zviditelnit, což je komplex, kterým trpí spousta lidí, jejichž charakterový součet je roven nule. Že je útok zezadu pravicový? To vysvětlujte mému pravicově aktivnímu a mediálně celkem známému kamarádovi, který při nastupování do autobusu na Florenci dostal od naprosto neznámého člověka pumelici zezadu do hlavy s komentářem „Za ty tvý zkurvený pravicový aktivity“. Kdo to byl? Cikán, černý cikán? Nebo komunista? Byl bílej, takže…
    Podklady budou zcela jistě v bývalém bydlišti, tiskoviny jsem sem s sebou netahal. Dostanu se tam nejdřív v říjnu a vzhledem k tomu, že nevím přesně kde hledat, protože knih vlastním několik tisíc, nemůžu slíbit, že to bude ausgerechnet do Vánoc.

    • pepan napsal:

     no, že to napadení zezadu je pravicové, to je už takové „mediální cliché“. Nikde sem moc nenarazil na to, že by se nad odvážností „Mackovy facky“ zezadu někdo pozastavoval. Spíš jen pochvalný komentáře, jak to tomu hulvátovi Rathovi nandal. Oproti napadení vašeho kamaráda je to dostatečně známé:

     Na Masaryka se docela těším.

     • vonrammstein napsal:

      To pochopitelně znám. Od Macka to žádný extra hrdinství nebylo. Měl si ho předtím zvednou z tý sesle a ubalit mu ji zepředu. Pak bych mu zatleskal. On to vůbec moc neustál, v následný strkanici měl Rath celkem navrch. Ale hlavně-dva volený politici se nemají co fackovat na oficiální akci před publikem a kamerama. Když se už nemůžou snést a mají potřebu to řešit ručně, ať se po chlapsku domluvěj a rozbijou si hubu v ringu nebo někde za garážema, to už je jedno.
      Měla by ČT v rámci zvýšení sledovanosti zavést fyzicky-debatní pořad „Vyzvi svého politika“. Jak já bych si bouchnul…
      Jo, dohledám to, ale fakt nejsem schopen odhadnout, kdy to bude. Sice matně tuším sektor, ve kterém bych měl pátrat, ale i ten zabírá prostor dvou až tří běžně velkých knihoven.

   • kočka šklíba napsal:

    No Pepane, to přece je tak krásně křesťanské, plivat drátky měl, poraněná krční páteř, to přece umělec z obskurního sdružení D.O.S.T. rozhodně prokoukl, a navíc skorosenátor :D., prostě Sobotka je simulant, to říká odborník :D. On ví :D. Opravdu takový hezký projev křesťana milujícího bližního svého, jen tak dál. Aspoň víme s kým máme v osobách, jako je tenhle katolík, možná spíš „katolík“, tu „čest „.
    Jinak možná se odpovědi dočkáte ale rozhodně Hairyfish a Jethro se jeho konkrétních odpovědí na své otázky nedočkali ;). Ví kde musí stáhnout krovky ;).

    • vonrammstein napsal:

     Nedá pokoj a nedá. Číst asi umíte-pokud Vám to teda někdo neslabikuje-ale s chápáním přečteného máte objektivně potíže.

    • pepan napsal:

     Kočko, já bych jej nechal se vykecávat. Prostej člověk se pak z toho dozví docela dost o psýše senátorskýho kandidáta. A ani to nemusí bejt odborník, jako Hairyfish.

  • cobolik pacholik napsal:

   hele ramstein,nepis,ze si dostal,casto ranou pesti na ksicht,bo sa tu toho chytia a bude jasne,preco pises pre mnohych inak,ako oni,vid muhammad ali,ten sa uz ani nenaje sam,bol si vela bity lavakmi na pravu stranu a zostalo ti, ortodoxne pravicove ulety.keby si ty videl,co som uz neraz videl v tej riti,ked pri cuknuti do auta druhym autom,asi o sile,ked sa kos vysra na kapotu,dve sanitky 5 cops,hasici,helicopter neposlu,hoci maju ,ale nebudu zo seba robit uz docista debilov a keby si pocul advokata na sude,tak z toho hovienka,co ten vtacik vysral,urobi 10 hirosimy,ja som dostal tiez niekedy do rypka a raz mal doknca 8 tyzdnov zdratovanu sanicu,neboxoval som,ale stal za svojim,ze boli mocnejsi bili,ale mocnejsi je ten,co drzi bitku.

   • pepan napsal:

    já si myslím, že nějaký poškození mozku u našeho pravicového kamaráda Ramštajna nehrozí. Šacoval bych, podle toho, jakej je tady verbální hrdina, že podobný situace v dětství řešil oznámením mamince a soudružce učitelce. A pouliční bitkaření? Proč by to intelektuál jeho typu vlastně dělal?
    Aby sbalil babu?

    • vonrammstein napsal:

     😀 Člověk se vyvíjí, můj milej. V dětství jsem se nepral, to až později. A pak jsem zas přešel na ten box, to mi přišlo přece jenom smysluplnější 🙂 A ujišťuju Vás-bitky se na balení bab rozhodně nehodí 🙂 Tedy aspoň normálních bab 🙂

     • pepan napsal:

      Ramštajne, že bych se vás spletl? Vy ste teda takovej „adrenalinovej feťák“? To oslovení ovšem nemyslím pejorativně, je to z jednoho obstarožního filmu. A jak jste se do těch „bitek“ dostával?
      Byl ste v tom nevinně, že jo?
      Podle čeho ste si pouliční sparringpartnery vybíral? Podle toho, jak moc, anebo málo vrávorali noční ulicí?
      A jak to pak bylo u zpovědi u pana farářa, kolik otčenášů?
      Tahle vámi přiznaná mentalita mi připomíná předpubertální cikány. Při náboru „bojovejch“ sportů zaplní tělocvičnu, aby pak ke své hrůze zjistili, že se nebudou učit někomu „rozkopnout řepu“, ale že budou podrobeni úmornému drilu. A tak podruhý už nepřindou. Nejsou náhodou tyhlety sporty, pokud jsou organizovaný, o sebeovládání?

     • pepan napsal:

      Oh ta hrůza, teď mi to všechno došlo. Vyste teda balil chlapy?

     • vonrammstein napsal:

      Nejsu, ve skutečnosti jsem jeden z nejklidnějších lidí, na který jste kdy narazil. Do bitek různě. Takový věci se prostě stávaj. Nevyhledával jsem je, ale ani se jim nevyhýbal. V prostředí, kde jsem se pohyboval, se to prostě občas semlelo. A ať mi to věříte nebo ne, nikdy jsem žádnou nevyprovokoval.
      Jelikož to bylo před konverzí, farář nebyl zapotřebí.
      Jo, tyhle bojový sporty jsou taky o sebeovládání. Proto je logický, že jsem z ulice vlezl do ringu. Nebo Vám by to přišlo smysluplnější naopak?
      Ne, nebalil jsem chlapy. To je dost idiotská poznámka.

   • vonrammstein napsal:

    Hm. Nevím. Já ti nerozumím.

  • tata napsal:

   vonrammstein napsal:
   Září 29, 2012 v 1.20
   Kurna pane proč vždy pravičak respektive většina nesklame?UTOK pravicového šilence je vždy vinou levice,nebo simulanství,vyte když jste boxoval umíte přijimat rany uplně jinak,já viděl plno lidí co po jedné raně skončili v dělší pracovní neschopnosti,dokonce znam připad co po raně skončil na voziku,ovšem že je možné že to i přifilmoval to divadlo k politice patří………ovšem vaše jednoznačné prohlašení o simulanství jasně naznačuje……proto na dokreslení by mi zajimalo co jste prohlasil na zranění dolejše,nebo na vajičkadu………..koněčně co TOPOLANKOVO ZRANĚNÍ.

   já tento spusob odsuzuji na každé straně,jakekoliv ničení majetku nebo zdraví osob nemá omluvu.
   ALE protest a upozornovaní na zloděje a neschopnost určitě není štvaní…………což podpora vajičkady třeba už je

  • Minorita napsal:

   Ale no tak , opravdu jste někdy dostal pořádnou trefu ??? V ringu, nebo holou rukou ??? A v ringu šla kam -> brada, nos, ucho, oblast za ušima, líce, nad spánek ,…A venku pěstí kam ??? A šla třeba právě za ucho, nebo tam kam v ringu , nebo úplně zezadu ??? A bojovníku, řekněte, je rozdíl v účinku a vnímání tvrdého úderu vedeným rukou v boxerské rukavici a holou pěstí ??? A jako „pouliční bitkař“ nám řekněte, kam a jak tlučou zkušení uliční borci ??? A co nohy bitkaři, ty na ulici spí ??? A tak je brnkačka dostat ránu zezadu ??? A od kterého kamaráda, kamarádů od piva to máte naposlouchané ???
   A Vy osobně mimo toho co jste napsal o utržených ranách ( o čemž vážně pochybuji ) jste někdy dostal dobře mířenou tvrdou zezadu nebo alespoň z boku na kost temenní, spánkovou, či oblasti jejich švu -> pěstí samozřejmě ???

   • vonrammstein napsal:

    Panečku, Vy jste ale zvědavej! 😀 To fakt čekáte, že Vám tady detailně popíšu všechny tréninky a rvačky, což se ostatně všechno odehrávalo před +- dvaceti lety? 😀 Pak jste blázen. Odpovím Vám obecně, ale až večer, teď mám radostné otcovské povinnosti.

   • vonrammstein napsal:

    Takže: jo, opravdu. Tak i tak, tam i tam. V ringu jsem šel k zemi několikrát, kam padaj rány, to víte stejně dobře jako já. Venku jsem schytal nejhorší zrovna zezadu. Pěst to asi nebyla, na to ta rána pokryla moc velkou plochu. Spíš taková ta „krabička“. Ucho=ztráta rovnováhy, pant a rozštíplá dolní čelist. Ten balanc mě dost rozhodil, nebyl jsem dost dlouho schopen se postavit. Až když jsem našel zeď. Mezitím pochopitelně proběhlo pár kopanců, ale nic hroznýho. Byla to banda mladejch cikánů někdy koncem osmdesátek, tenkrát si ještě tolik netroufali a báli se kopnout pořádně.
    Na ulici tlučete tak, aby to bylo co nejefektivnější, ale abyste toho druhýho nezabil. Mluvím za sebe, ne za ostatní. Takže-pokud je na to čas-vyhýbáte se nosu, špičce brady, uchu, spánkový kosti. Hodně efektivní jsou údery na žebra, solar, napnutý dlouhý svaly, klíční kosti.
    Jistěže úder holou rukou je tvrdší, ale je bolestivější i pro toho, kdo tu ránu dá. Často praskne kůže na kloubech, blbě se to hojí.
    Nohy jsem nepoužíval, nejsem Asiat. Na těch jsem stál.
    Vůbec nejhorší dvě rány, co jsem schytal, byly boxerem. To už bylo dlouho po tomhle období, nějakých 15 let zpátky. Obě šly do čela, dodneška a už na furt od něj mám jizvy. To bylo hodně zlý.
    Ještě nějaký otázky?

    • pepan napsal:

     to teda Ramštajne, respekt.
     Na učňák sem chodil do cikánský čtvrti, zimní tělocvičnu jsme měli v cikánské čtvrti, na vojně sem byl s kriminálníkama, v práci jsem jezdíl služebně po takovejch místech jako Kadaň, Ústí-Most-Litvínov, nebo Ružomberok, Košice, ale takový dobrodružství sem nezažíval. Ani jeden vyraženej zub, ani jeden monokl. A to sem se v noci vracel sám přes roztodivný destinace.
     Kurňa, jak vy to děláte?

     • vonrammstein napsal:

      Máte kliku. Nebo já pech. Ta čelist byla v cikánský čtvrti. Plzeň-Petrohrad. Zbytek tak porůznu. Většinou noční podniky a okolí, tam se kumuluje všelijaká společnost.

 6. pepan napsal:

  zkusím nesouhlasit ve dvou bodech:
  zlý jazyky tvrdí, že letušky jsou před aprezidentem Klausem v ouplným bezpečí. Že ty donchuánský avntýry prof a ing Klause jsou jenom takovou kouřovou clonou, něco jako RDG-1, pokud to ještě někdo pamatujete. Naposledy to napsal ten zlovolník Michal Viewegh.
  Někteří šéfové špitálů rozhodně nepropadaj beznaději a zoufalství. VZP jim štědře přála a po novým roce to jistě nebude horší. Třeba taková klinika:
  http://www.surgalclinic.cz/
  Oproti tomu ředitel Úrazovky bude mít asi hlavu v pejru.
  Jinak absolutní souhlas.
  Bohužel.

 7. cobolik pacholik napsal:

  na toho panacka nema strielat obcan,ale popravcia cata za zradu ,klamanie a najvacsi podvod zvany kuponova ,dalej za dovolovanie rozkradania narodneho majetku obcanov ceska.
  teraz by mali mysliet ty najlepsi politici v tom bananistane tam,kto bude dalsi a pistolka bude raze 9mm,to z takej blizkosti nikto nepredycha.dristacky o ochranke a sum o nebespecenstve,zacne sa dristat o vysinuti,proste preskocilo mlademu v koulicke a klaus mu moze dat milost,urobia z neho debilka a v cesku myslim viac ,ako 50 % je podobnych pistolnikov,co v duchu strielaju bitych na beton.podobne ,ako ten cobolik hartman,co strielal degesov,ako zajacov,nic mu neruplo,len nasiel odvahu v sebe a vyriesil problem sam.to bude teraz ryku a placu,ale hlavne budu dumat hradny pani,kde chodi nejaky pepik s realnou devitkou? a kto dalsi?bo pes pamata,kto ho bil.neprestrelne vesty,zmocnena ochranka,helicoptery,ostrelovaci,pozavarane kanalove poklopy,uzavrety vzdusny priestor,to budu mali experti roborty,ale hlavne ta zasrana novinarska prodejna devka,ta si uzije a za boha sa nebude pytat preco ten pepik strielal,ale,ako je to mozne a podobne dristy,nic idem spat a kym zaspim,budem dumat preco nemal realnu devitku,prve,co by ma napdalo,keby som sa to dozvedel,ze bozi mlyn melie pomaly,ale isto.

  • František Marčík napsal:

   On už snad za nějaký dohledný čas zhyne na přirozenou odúmrť a přestane škodit. Smrt a la Ferdinand by mu akorát udělala radost. Že by si něco na stará tenisová kolena odbručel pokládám za takřka vyloučené.

 8. Řezníček z Brna napsal:

  Tato událost je pro vládnoucí kliku pravým požehnáním. Tři týdny se médie věnovala prohibici, detaelně jsme byli informováni co se děje v bartech ve Stodolní ulici a jak vypadají plastové barely, ve kterých se převáží metanol. Co teď, aféra končí a tak se média zas vrátí k aférem spojených s rozkrádáním státu. Nikoliv, je tu plastová pistolka a tak se zas 2 týdny bude rozebírat: co se mohlo stát a nestalo, sv. Václav ochránil hlavu státu (doporučuji sloužit děkovné mše z a zachranu prezidenta), kdo a co vyprovokovalo mladíka k tomuto činu. Před volbami doslova požehnaná událost pro naši pravici. Ještě by někdo mohl podpálit stranické sídlo ODS.

 9. Jeff napsal:

  Několik poznámek: V čele ČSSD stojí Sobotka Bohuslav. Nečas taky není Pavel. Událost s antiperlí se stala událostí až po medializaci, ničím se však neliší od znesvěcení pravoslavného stánku naznačovanou kopulací polozpěvaček, vyznamenalo se především aktuálně.cz, které je zřejmě těsně před prodejem do rukou Agrofertu, Událostí byl naopak včerejší večerní počin ČT1. Od zcela kreténsky se tvářící Hofmanové z Liberce, když pochvalovala prohibici a jiné, po úžasnou scenérii Vyprávěj s oficiální agitkou pro Miloše Zemana, muže jednoho článku v Technickém magazínu a konče Karlem Šípem, druhdy frontmana české beatové scény, dnes pouhého propagátora neoliberálního bahna a pošuka schopného adorovat pravicovou herečku z pornomagazínu stejně jako hloupého klausovce přímo v Hitšarádě. Nejsem nadšen, když si i na Kose musím přečíst výroky „mistrů slepých uliček“ z ODS a hvězd z besídky zvláštní školy v kostýmu TOP a jiné, ovšem celé divadlo v Chrastavě se hodí. To ano.

  • vlk napsal:

   Jeffe,

   kdybych ti je nefláknul před nos na Kosu, tak se k tobě ta zásadní moudra nedostanou a budeš růst jak dříví v lese. A to nemohu dopustit.V tvém zájmu. Jednou mi ještě poděkuješ, nevděčníku nevděčnej.
   Já eště teď musím projet internet, jestli náhodou Křetinský neletěl na Hrad a nepřines další fascikl, že ten chlápek z Chrastavy byl buď z Liberce nebo a to spíš – Viktorky.

   • Jeff napsal:

    🙂 Jojo, asi bych byl bez mouder modrých naprostý tupoň, ne ale když vidím jmenované hvězdy vysokých sklizní, fakt mě bere klepavka. Viktorku nepřipomínej, ještě rádi budeme oba Sparťani… (nikdo jiný v „A“ lize už nezůstane..)

 10. Faust - Vladimír napsal:

  A nedá mi to!
  Nikomu tohle nepřipadá jako požár Říšského sněmu v r. 1933?
  A kdože byl z toho obviněn?
  Komunisté (Dimitrov)!
  Jakže to zde (i jinde) prognózuje vážený přírodovědec?
  Protofašismus… takže tak!
  BTW: docela by mě zajímal jeho názor.

 11. Puck napsal:

  A co když se preference levice nezmění ? Co když to dopadne stejně, jako s chlastem v kamenných obchodech ? Kdy ani po zrušení prohibice lidé nezahájili hromadné nákupy zmíněného ?
  Co vymyslí volební štáby pravicových stran + spřízněná media, což jsou všechna ?
  Nenecháme se překvapit ! Nás Čechy už nepřekvapí nic ! Po čtyřiceti létech komunismu a po dvaceti létech pseudodemokracie jsme vyzbrojeni dostatečně. 🙂

  • Admirál napsal:

   Já bych řekl, že se nezmění. Na Aktuálně kladou již delší dobu různě formulované otázky, které mapují názor čtenářů na různé kausy ve vztahu k současné koalici a případnou korekci názoru po mediální masáži. Poměrně trvale vychází, že proti této vládě je TRVALE při jakémkoli jejím krouku či počinu 65 – 85% čtenářů.

   Že notný kus toho protesního koláce pochytají komunisté, je jasná věc.

   Tak čekám, s čím Kubice ještě vyrazí. Ale i kdyby to byla sebeďábelštější konstrukce, asi nemá šanci něco změnit. Je to jako dávat cihlu na pojstný ventil papiňáku.

 12. Laco Grőssling napsal:

  Samozřejmě, že to byla ničemnost, asi stejná jako házení vajíček na Paroubka a spol. od příznivců modroptáků. Jen ta vajíčka létají pomaleji než airsoftové kuličky.

  Není kouře bez ohně. Teď je jen otázka kdo že ten ohýnek rozdělal.

  Každopádně jak zde poznamenali jiní, jde o důsledek dlouhodobého buldozerování opozice modročernou koalicí. Žádná snaha o většinový společenský konsenzus.
  Modročerňáci jsou preferencemi levice vyděšeni k smrti. Navíc jejich volání po slabém státě vede až ke šlendriánu, jaký projevila ochranka, i když domněnka, že šlo o nafilmovaný faul sílí.

  Nemyslím si, že by modro-černokněžníkům tento exces nějak pomohl, stejně jako jim nepomohlo zavřít Ratha, jenom lidé na protest volí víc KSČM než ČSSD.

  Fakt jsem zvědav kdo ten fajrák rozdělal. V Česku se málo co utají na dlouho.

  • Jaroslav Hudec napsal:

   Dovolím si dílčí nesouhlas. Spousta věcí se utají navždy.

   • Laco Grőssling napsal:

    Prošel jsem si články i diskuse týkající se této věci.
    Dělám tento závěr :

    Ze žumpálistů a pravicových politiků to 80 % v afektu hází na levici,

    99 % diskutujících pod články si myslí, že to byla pravicová provokace. To je důležité, protože to mluví voliči.

    První dojem tedy je, kdo druhému jámu kopá ( pravice ) sám do ní padá při volbách ( pravice ). I když se pane Hudec něco v tomto utají, bude jim to houby platné. 12. a 13.10.2012 je jim to třeba spočítat pomocí volebních lístků.

    • Laco Grőssling napsal:

     Již delší dobu, když sleduji paktování se ČSSD s ODS, jsem si jist, že je důležité, aby výsledek voleb byl následující :

     – v co největším počtu krajů by měli komunisté získat tolik hlasů, aby bez jejich účasti v krajských vládách většinové vlády nešlo sestavit. Něco mi říká, že „směšný atentát“ a jeho průběh právě k tomuto výsledku by paradoxně mohl pomoci.

     Howg

    • pepan napsal:

     Bohužel, k volbám choděj (a někdy z „protestu“ nechoděj) vovčani, kteří místo mozku používaj Blesk, MF a televizi. Kolik je z toho počtu 99% nesouhlasnejch diskutujících vlastně % voličů, kteří půjdou volit proti Bakalici?

 13. Šims. napsal:

  Tak po dlouhé době mohu souhlasit s prohlášením Bobo, že půjde v důsledku o diskreditaci Klause, že jej to v očích lidí poškodí. Vytrhuji to pouze toto z jejího prohlášení na PL je to tak, jestli někdo z této operetky vyleze jako směšná figura, tak to bude sám Klaus a to jim ještě poděkuje dodatečně. Za takový atentát by se nemusel stydět ani sám Švejk. Když se ještě roznese mezi lid, že to je možná práce konspiračního týmu Kubice, Langer etc. tak se smíchy neudrží již nikdo. A do toho ještě nenástup do arestu tykladlového krále – no nežijeme v království Velkého Švejka? ……………………………

  • pepan napsal:

   Smetanovi reálně hrozí tři roky natvrdo. A aprezident mu odmítl dát milost.
   To už vážně končí všechna sranda.

   • Marie napsal:

    VK není tak úplný hlupáček a ví, že by pan Smetana jeho milost odmítl a to by ho zesměšnilo ještě víc. A k tomu „atentátu“, klid všech po činu byl jasný.Někdo věděl, někdo ne. A rychlý povel od velitele nepřišel.Takže ten věděl. To ticho bylo výmluvné.

   • Zdena napsal:

    Smetana dopředu odmítl milost od někoho takového jako je Klaus 🙂 A to se mně líbí 🙂

 14. Občan zZz napsal:

  Prezident nebyl vážně zraněn, přesto byl podle mluvčího Radima Ochvata z Chrastavy převezen do pražské Ústřední vojenské nemocnice. Lékař, který prezidenta ošetřoval, v České televizi uvedl, že prezident byl ošetřen kvůli lehkému poranění na ruce.

  Přeloženo do normální řeči, Klaus měl na ruce malinké lehké zmodraní, neboli náznak modřiny.
  Přijít tam normální člověk s takovým „zraněním“, dívali by se na něj jako na totálního blázna.

  • K-k. napsal:

   začíná to být groteska: Jakl hovoří o několika krvácivých zraněních, Boris Šťastný uvažuje o riziku otrávených střel (nejspíš šípové žáby, ty jsou kolem Frýdlantu běžné) – no, že je tzv. „demogracyje“ taková sranda, to asi nikdo z nás netušil. Jen by to byla ještě větší sranda, kdyby se na to člověk mohl koukat z bezpečné vzdálenosti..
   http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Strelba-na-prezidenta-Klaus-odjel-na-vysetreni-do-nemocnice-248003

  • Řezníček z Brna napsal:

   V deníku Blesk na první stránce titulek, že Klaus měl krvavé poranění na ruce. Na třetí straně je Klaus vyfocen v prezidentské limuzíně, v bílé košili a na pravé paži má červené fličky od krve.Je možné, že by ty kuličky z plastové pistolky způsobily zranění přes sako a košili? .

   • K-k. napsal:

    možná tam měl schovaný pero s červeným inkoustem. ;o))) Kdyby došlo k poranění, tak by sebou asi v tu chvíli cuknul, podíval se na to zraněné místo a podobně, to by byla normální instinktivní reakce. Nevím, že by něco takového udělal.

  • fialenka napsal:

   Taky mi to Občane z7z přijde přehnané, aby jel kvůli modřinám na ruce ihned do nemocnice. Možná kdyby ho bolelo břicho, tak to bych vyšetření v nemocnici pochopila, ale o tom myslím nebyla řeč. Na jiného člověka by v té nemocnici koukali jako na blázna a dostal by vynadáno. Václav Klaus přece není víc než ostatní lidé. Tu důležitost politiků, co jim společnost dává, je nesmyslná.
   Napadlo mě i to samé co píše Řezníček z Brna, totiž jestli plastové náboje můžou přes sako a košili způsobit krvácivou ránu. Spíš modřinu řekla bych.

   • pepan napsal:

    Odchytím synovca a provedeme vyšetřovací pokus. Jestli airsoftem prostřelí hadru a z jaké vzdálenosti.

   • Občan zZz napsal:

    Fialenko, věřím, že do té nemocnice jel proto, aby když už se ta událost stala, aby z ní vytěžil náležitý politický zisk. Když je u toho ošetřující doktor, tak to hned náležitě zvyšuje závažnost události. Jde přece hlavně o to, aby celý národ viděl, jak moc to má pan prezident těžké, jak velké oběti při službě vlasti přináší a jak to vše statečně překonává.
    Našel jsem tu fotku z Blesku, jak zmiňuje Řezníček. Jsou tam vidět na košili dvě kapky krve, takže modřiny byly. Řekl bych, že takové zranění má obyčejný malý kluk každou chvíli.
    http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/182260/prezident-klaus-pred-nemocnici-byl-to-atentat-ale-nestacil-se-ani-bat.html

    Nevím proč se to oficiálně nazývá „pokus o atentát“, když to byly jen plastové kuličky. Při pokusu o atentát by si na to vzal skutečnou zbraň s ostrými náboji

  • pepan napsal:

   ále houbec zranění. bylo potřeba odstranit následky nehody – povolily svěrače a z té příčiny vyměnit prádlo. To se na veřejnosti moc dobře dělat nedá.

  • fialenka napsal:

   pepane, to je dobrý nápad. Ukáže li se, že plastové kuličky nemůžou způsobit krvácivou ránu, znamenalo by to, že je celý tento incident nahrané divadlo (pokud měl Václav Klaus zakrvácený rukáv, jak píše Řezníček z Brna).

   • pepan napsal:

    pokus proveden s plastovou imitací ČZ 75 na CO2. Pokoušeli sme se prostřelit bavlněný triko, nešlo ani z 10 cm.
    Samozřejmě, náš amatérsky diletantský pokus nemá tu správnou vypovídací hodnotu, ánžto za:
    a.) zřejmě jsme nepoužili stejný typ zbraně co měl atentátník Vondrouš. Použili sme to, co bylo k dispozici.
    b.) V tom kvaltu sme nesehnali ani správné pravé prezidentské sako. Zřejmě je z ultrajemných materiálů. Anebo zákeřný komunysta Vondrouš použil specielně upravené plastové broky.
    Závěrem lze jen dodat, že děti, co si airsoftovými flintičkami hrají, nemyslí vůbec na důsledky, které předeslal lékař & poslanec Boris Šťastný a střílí po sobě bez rozmyslu z jakkékoliv minimální vzdálenosti. Holt, to je ten adrenalin, v zápalu boje. I když používaj jak plynový, tak elektrický „zbraně“, vždycky to skončilo modřinama. Žádná krev.

 15. tata napsal:

  FAUSTE………….dovoluji si upozornit že sem to zde psal jako první že mě to napadlo i to s tím řišským sněmem,celkem i ta pravicová retorika tomu odpovidá,ale ten řišký sněm sem radši nepsal,připadalo mi to že to bude použito proti mě jako když zavadil srovnal tu nejhorší vladu a okamžitě to přetočili na vraždy a ten vyznam vysloveného naprosto otočili,nebot on nemluvil o politické souvislosti ale o hospodařské,ONO opravdu i když mě to napadlo a vše proběhlo hlavou sám sebe sem okřikl,jenže ono je opravdu moc nahod .co čím dál vrtaj hlavou…………………..dovedete pochopit že klidně odevzdavá zbran a mluví s reporterem?to už je jen druhá možnost ochranku dělaj amateři……….no je to opravdu těžko pochopitelné aby zde někdo netahal za dratky……..třeba že jen někdo manipuloval s něčí zlostí

  • pepan napsal:

   včera v televizi náhodou dávali Zabriskie Point. Alegorie k české frašce.

  • Zdena napsal:

   JJ tato, jsem váš svědek, že jste to zde včera psal (sama jsem na tu možnost provokace taky ihned pomyslela)..

 16. Lex napsal:

  Dobře pojato, vlku.
  Nemám důvod nic připojovat. Snad jen jestli se ten šťastný Boris s „otrávenými broky“ neinspiroval u Donutila – jistě vzpomínáte na tu historku, jak někdo – už nevím v jaké roli – měl někoho zavraždit, snad mečem nebo čím, a když to chtěl na scéně udělat, zjistil, že si rekvizitu nechal v zákulisí. Scéna byla vypjatá, obecenstvo čekalo na vyvrcholení dramatu, prodleva už byla naúnosná, tak ten „vrah“ tu „oběť“ nakopl špicarem „do řiti“ a zvolal – „Ta bota byla otrávená!“
  Není nad klasiku (a mamlasy).
  L.

  • tata napsal:

   LEXI……..dobrej vstup stou botou………to tu absurditu potrhuje.

   Jen aby co ce mi mihlo hlavou a zavrhl sem to a nakonec by to bylo blíž,celé je to takové absurdní……….AT PŘIPUSTITE že takto se chová ochranka prezidenta………tudíž elita.
   Nebo že by se někdo pokusil takto manipulovat,vemte co by muselo byt zapojeno lidí toto uskutečnit,nebot že by ho dotoho někdo v manipuloval není možné bez spoluprace co se stalo……….nasledně nečinost ochranky a nečinost při zatikání………..kdyby to byl komplot musel by to byt opravdu koplot na te nejviší urovni………..a to se mi zase zdá také absurdní riskovat zapojení tolik osob…………….fakt už vtomto statě člověk nic nechape at to veme s jakekoliv strany je to nepochopitelné

 17. Puck napsal:

  Co se děje ?
  To snad nenííí pravda, říkají si volební štáby pravice. Nic nezabírá !
  Rath nezabral, studentské volby – propadák, Krucipísek, co na ty ovce ještě bude platit ?
  Mária panno, vždyť ony se nakonec začnou vysmívat nám, ne my jim ! 🙂
  I když s volebními preferencemi bych byl opatrný. Vzpomeňte jen, co to vyvedlo s Paroubkem u posledních voleb.

  • Šims. napsal:

   No, od Paroubka jsme se již trochu posunuli, nemyslíte? I u ovčanů žitá zkušenost udělá své.

 18. Hladis napsal:

  Jsem odpurcem konspiracnich teorii a politicke paranoi ,ale tohle smrdi……… Docela by me zajimalo ,zda by se novinari nemohli podivat na dotycneho podrobneji ,jestli se opravdu jedna o jednoducheho jedince zraleho do ustavu ,komunistu a delnika ,ktery nevi kudy kam a jde protestovat proti vlade tim ,ze vystreli z airsoftovy pistole na Klause ????!!!!!. Jednoduse receno zda to je opravdu takovy dement s papirama na hlavu a muzem konspirace nechat spat. Me se ten clovek nezdal byt tak „dementni“ a jeho slovni vystup se mi zdal byt spis naucenou frazi…….Doufam tedy, ze si ho nekdo proklepne.

  • zuzka napsal:

   V diskuzi na Aktuálně už proklepnut byl.Prý je to podnikatel, OSVČ ve stavebnictví, momentálně v exekuci a tudíž obchodovatelný.

   • K-k. napsal:

    jsou dva stejného jména, oba jsou na facebooku, „střelec“ tam nemá žádné osobní údaje krom narození ve Frýdlantu – a trošku velmi primitivní prokomunistické propagandy. Ten druhej je stavební podnikatel – ale podle fotky je to někdo úplně jinej.

 19. Brbloch napsal:

  Nemohl by to být vzkaz?
  Milý pane prezidente, investovali jsme dost peněz a usili do duchodové reformy (církevní restituce, školného, zdravotní reformy nebo podobně) a ty házíš klacky pod nohy lidem, kteří to pro nás mají připravit. Hraj si jak chceš, až budou naše věci vyřešené, do té doby vidíš, že tvuj pocit bezpečí je falešný. V ochrance jsou jen lidé a stát se, jak vidíš, muže lecos. No a s tím komunismem, to je jen bonus.

 20. BaSta napsal:

  Těch náhod a podivností je opravdu mnoho. Ale na druhou stranu inscenovat něco takového v nepřehledném davu by bylo značně riskantní a nebezpečné.
  Mně to spíš připomíná „toho, jenž pohladil Obamu“. Ten taky nebyl zrovna primitiv, i když magor na hlavu určitě. Toto je podle mého ten sám případ.

  • Puck napsal:

   Nu. pohladit a střílet, je trochu rozdíl
   Muselo mu být jasné, že neuteče, ani se o to nepokoušel.
   Také mu muselo být jasné, že si stát takové laškování s prezidentem nenechá líbit. Naopak, pro prevenci že je nutný exemplární trest. Sazba za napadení veřejného činitele je 1 – 5 let, tedy pokud nedošlo k újmě na zdraví.
   Na milost se také nemůže spoléhat, než se celá věc dostane k soudu, Klaus už prezidentem nebude.
   Nejedná se o zkratkovité jednání, to je po jeho vystoupení v TV vyloučeno. Proto by spekulacím o incidentu hodně pomohlo svědectví známých, spolupracovníků, příbuzných. Člověk, který něco takového udělá jen pro slávu, a který si je vědom důsledků pro něho, musí mít určité povahové rysy, ( soustředný, exhibionista, ….) Když tomu tak není, musí se hledat jiný motiv. Ten, který uvedl, se mi jeví jako nedostatečný.

   • Puck napsal:

    Proč nedostatečný ? Protože jeho jednání nemůže nic změnit k lepšímu, naopak. A to mu, při normálním uvažování, muselo být jasné také.

  • Marie napsal:

   „Ten co pohladil Obamu“ odjel do Anglie a tam se svěřil tisku, že se příští měsíc hodlá naučit anglicky a bude tam dělat úřadům tlumočníka.Toto není stejný případ.Předstíral, že střílí po někom, kdo předstírá, že je čestný a smysluplně vládne.Show must go on.

   • BaSta napsal:

    Myslím si, že jsme se vůbec nepochopili. Nechci srovnávat „vlastní akt“, tedy „pohladit“ a „střílet“, nýbrž duševní rozpoložení „TO JSEM BYL JÁ“, bez uvažování dalších konsekvencí, které z toho plynou.

 21. tata napsal:

  smutné je že to nevypadá na pošuka,co ho ktomu dohnalo?Neomlouvá ho to jen je škoda s vypovědí sousedu to vypada na slušného chlapa,takto se to řešit nedá,takové řešení i ze zoufalství schvalovat nikdy nebudu,asi mu ruplo v gebuli,makat jak barevnej myt dluhy,když se vám ruzní lumpové smějou do kamery………..přesto je toto řešení nepřijatelné…………..http://www.novinky.cz/domaci/280045-asi-uz-nevedel-kudy-kam-rikaji-sousedi-o-strelci-na-prezidenta.html

 22. Lex napsal:

  Tato,
  mě zase zajímá, jaký existuje důvod vazby pro trvání zadržení Pavla Ondrouše v policejní cele ve smyslu trestního řádu.
  Odpovím si sám – žádný. Určitě nejsou dány podmínky, že
  „z jeho jednání nebo dalších konkrétních skutečností vyplývá důvodná obava,
  a) že uprchne nebo se bude skrývat, aby se tak trestnímu stíhání nebo trestu vyhnul, zejména nelze-li jeho totožnost hned zjistit, nemá-li stálé bydliště anebo hrozí-li mu vysoký trest,
  b) že bude působit na dosud nevyslechnuté svědky nebo spoluobviněné nebo jinak mařit objasňování skutečností závažných pro trestní stíhání, nebo
  c) že bude opakovat trestnou činnost, pro niž je stíhán, dokoná trestný čin, o který se pokusil, nebo vykoná trestný čin, který připravoval nebo kterým hrozil“.
  Povinností policejního orgánu bylo zadrženou osobu bezodkladně vyslechnout a pokud nadále netrvaly důvody zadržení (tj. netrvají důvody vazby viz výše), ihned ji propustit na svobodu.
  Tím spíše, že je dáno podezření maximálně z trestného činu výtržnictví podle § 358 odst. 1 tr. zákoníku, kde hrozí max. 2 roky odnětí svobody (ve skutečnosti max. podmínka, pachatel dosud nebyl trestán), anebo možná jen podezření z přestupku.
  L.

  • Jussy napsal:

   to mně bylo jasné už včera, Lexi, že zoufale shánějí paragraf, který by na to našili, a radí se, kde mohou. Nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. Prostě klasický policejní trapas. Podle mě by to mělo být posuzováno jako přestupek.

 23. Germanicus napsal:

  Náhoda?
  V jedné klasické bondovce (myslím, že to byl Goldfinger), hlavní zloduch chycenému Bondovi říká něco v tomhle smyslu: Když jsme se viděli poprvé, byla to náhoda, podruhé shoda okolností a teď potřetí je to úmysl…
  Tak kolik máme náhod v té Chrastavské střílečce?
  1. Útočník byl velmi nápadně oblečen.
  2. Celý incident velmi detailně snímala televize NOVA, která vedle prezidenta měla i svého redaktora.
  3. Žádný člen ochranky (4 ve vajíčku okolo prezidenta, ostaní rozptýlení v davu) ani náznakem se nepokusil útoku zabránit, chránit prezidenta ani zadržet pachatele.
  4. Útočník po útoku klidně odešel z davu několik desítek (200 – 300m) na roh ulice, kde vyčkal na redaktora a kameramana televize NOVA. Klidně a zřetelně oznámil své jméno, věk, povolání a to, že se cítí být komunistou.
  5. Vše se odehrálo 14 dní před krajskými a senátními volbami, v době, kdy rostou preference komunistů. A to v libereckém kraji, kde komunisté ve volebním průzkumu jsou na prvním místě.
  Trochu moc náhod najednou, nemyslíte?
  Stejně jako Fausta (+ další) mě napadá „alegorie“ s požárem říšského sněmu. S dovětkem klasického výroku o opakování historie – poprvé jako tragédie, podruhé jako fraška (fraška po česku, nebo po kubicovsku?).
  Další indicie přinese příští týden. Vystoupí někdo s připomenutím nutnosti pozastavit činnost KSČM (třeba Marek Benda, Boris Šťastný, iniciativa D.O.S,T.???).
  Získá zatím nesměle zmiňovaná iniciativa spolku Šalamoun o znovuzvolení Václava Klause prezidentem (výjimka stejná jako měl svého času Masaryk) na intenzitě a medializaci?
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Klaus-znovu-prezidentem-Expert-mluvi-o-prolomeni-ustavni-prekazky-247297/diskuse
  Nu, uvidíme…

  • BaSta napsal:

   Ano, těch „náhod“ je opravdu hodně. Pokud je takto seřadíme, vypadáto, že to snad ani nejsou náhody. Já si však stejně myslím, že to byl akt chorého mozku. Ovšem nelze vyloučit, že mu někdo „pomohl“ nějakou „vhodnou stimulací“ (peníze, „sláva“, ….) aby na tom sám „vydělal“.

   • Šims. napsal:

    Takže zase až tak velký výplod chorého mozku to nebylo, ne?

    • BaSta napsal:

     Myslím si, že se to nevylučuje. To je ale spíše otázka pro Hairyfish.

     • Hairyfish napsal:

      Tady neposloužím. Mám takovou zásadu, nenálepkovat diagnózami někoho, koho jsem nevyšetřila osobně :-). Troufnu si vyjádřit se k charakteru stejně jako vy (a možná občas použiju slovo z naší hantýrky), případně přeložit do srozumitelné řeči posudek, který je veřejný (třeba Breivik), ale netroufnu si posoudit duševní stav někoho takhle na dálku. Upřímně řečeno v tomhle jsem se poučila od nablaze proslulého „strejdy“ Höschla, který veřejně hanil jemu nelibé politiky diagnózami, které střílel od boku…

  • oh napsal:

   Germanicu, k bodu 3): pokud si vzpomínám na zveřejněný rozhovor s nějakým příslušníkem US prezidentské ochranky, úkolem strážců není si s útočníkem hrát na Wyatta Earpa nebo ho chytat, ale krýt (třeba vlastním tělem) chráněnou osobu a co nejrychleji s ní zmizet někam, kde se nestřílí. Nepřipadá mi tedy divné, že toho chlápka Klausova ochranka nezkoušela zadržet – to nemají v popisu práce a byla by to od nich hrubá chyba. Ovšem to, že nedělali svou práci a nechránili, už divné je. Buď jsou až tak moc neschopní a ztuhli překvapením, nebo…
   To ostatní, to určitě byly „jen náhody“. I když to schéma z bondovky znám odněkud (ještě si tak pamatovat odkud) v trochu pozměněné podobě: „poprvé je to náhoda, podruhé shoda okolností a potřetí nepřátelská akce…“
   Na zakazování komunistů má česká pravice své specialisty a vy jste nezmínil toho nejkvalifikovanějšího: za komunistů prominentního pisálka a dnešního putovního senátora Jaromíra Štětinu (momentálně TOP09). Ten se toho určitě velmi rád ujme.

  • pepan napsal:

   bod 5.) před minulejma krajskejma volbama přijel Klaus osobně podpořit do stejnýho kraje „úspěšnýho“ hejtmana za ODS Skokana. Ten po volbách dohejtmanoval. Ano, je to ten Skokan, který byl zvolenej přemýšlivejma hledačama „alternativ“ za protikorupční bojovníky z dinosaury, politickou stranu VV do parlamentu.

 24. Puck napsal:

  Tak jsem se nestrefil. Nu, nejsem profík,
  Lex posoudil střelbu na prezidenta správně. Jde o výtržnictví, které může znamenat jen podmíněný trest.
  To ovšem znamená, že zas tak moc neriskoval, co se týče delší vazby. Odpadá proto jedna důležitá zábrana, proč úmysl, napadnout prezidenta, pustit z hlavy.

  • pepan napsal:

   u Tribuna měl jeden diskutující dilema. Zda se ta krvavá páteční událost má pojmenovat jako „neatentát na prezidenta“, anebo „atentát na neprezidenta“.

 25. Lex napsal:

  Puck
  „…zas tak moc neriskoval, co se týče delší vazby.“ No, co se týče vazby, tak ne. Už to, co předvedla policie s délkou toho zadržení je nepřiměřené.
  Ale co riskoval? Být to americký prezident v Americe, riskoval smrt. Zcela jistě. Absolutní nečinnost ochranky (i všech okolo) nahrává konspiračním teoriím, byť si myslím, že asi nejsou docela na místě. Rád věřím, že na oko jednoduché věci jsou skutečně tak jednoduché. Někdy (v politice) se mýlím.

  Jussy¨
  Kupodivu se připojil na akt.cz i „kocour“ Hasenkopf. Ten dokonce tipuje 5 ku 1, že to bude přestupek. I já s tou možností počítám. Vidím to ale tak 3 ku 1.
  Na kocourově uvažování mě zaujala myšlenka, co by se stalo, kdyby ochranka útočníka skutečně zneškodnila zbraní (zastřelila) a pak vyšlo najevo, že to byla „jen demonstrace“ ze strany frustráta, naprosto bez nebezpečnosti pro prezidenta či kohokoliv jiného (nehovořím o „otrávené botě, resp. těch šťastného Borise antiperlích).
  Křik, který by se spustil by byl nejméně stejný, jako v případě, že mu bylo umžněno, že odešel. Spíše větší.
  L.

  • Admirál napsal:

   Na blog pana Hasenkopfa mám stejný názor, asi to bylo to nejuměřenější, co bylo k věci napsáno.

   Kocourovu myšlenku potvrdil o blog níže pan Payne, který véélkým oslím můstkem dává za incident vinu i za reálného stavu věcí.

 26. radek napsal:

  Když házeli vajíčka na Paroubka, a to opravdu nebyla legrace, bylo vše v pořádku. Žumpa dnes ještě dávala návod, jak lépe házet…

 27. Hairyfish napsal:

  Upřímně řečeno, první, co mě napadlo, když jsem se doslechla o slavním atentátu na Klause bylo, jestli si to náš pan prezident neobjednal sám (ještě než jsem věděla detaily). On totiž za celou dobu svého prezidentování nic úžasného neudělal a přece jen po Havlovi teď pojmenovali to letiště, no a po něm tak autobusové nádraží. Tak jsem si říkala, jak by jeho narcistické povaze polichotilo, kdyby byl národním hrdinou a mučedníkem (jen škoda, že sv. Václav už tady taky byl :-)). Na druhou stranu ten „atentát“ kuličkovkou byl stejně absurdní jako celé prezidentování chronického rozumbrady…

 28. Anonymní napsal:

  DEMOKRACIE je ,,, KDYZ SOUHLASITE S PRAVICI, alias loutkovodici ;-)))
  Kdyz nesouhlasite je to TERORISMUS
  Kdyz vrazdite a valcite jako zoldak za pravici .. je to BOJ ZA SVOBODU A DEMOKRACII
  Kdyz proti , jste terorista
  Pussy Riot, Genocida v Gaze, Iraku, Lybii, Syrii to vse je DEMOKRACIE A BOJ ZA NI
  Demonstrativni strelba pitomce antiperlema na Svateho Vaclava je TERORISMUS
  ;-)))

  Uz rozumite?
  Kuprikladu kapitalismus a demokraciie …
  KAPITALISMUS je zalozeny na SOUKROMEM vlastnictvi vyrobnich prostredku, ktere vlastni tak 3proc obcanu, ci spise vetsinou zahranici
  Delaji vse proto aby vycucali a ozebracili zbytek 97proc pitomcu co si to nechavaji libit.
  Tak to je ta DEMOKRACIE.. stejne jako vlada ktera za zold pro ne pracuje a proti 97proc

  Uz rozumite?
  ;-)))

  • BaSta napsal:

   „Mám takovou zásadu, nenálepkovat diagnózami někoho, koho jsem nevyšetřila osobně“ O.K. mohlo mi to docvaknout, že jste profesionálka. Dobře činíte a máte mé sympatie 🙂

 29. Anonymní napsal:

  Přežít jako vrah, nebo umřít jako bezdomovec?
  Jdeme si takhle ulicí, v pravé ruce plnou nákupní tašku, v levé mobilní telefon a na uchu
  člověka, který je nám přítelem. Jak si to tak kráčíme, očkem pokukujeme do přezdobených
  výloh, tu a tam se někomu vyhneme, támhle zase leží na lavičce bezdomovec. Klepe se
  zimou, leje do sebe ten svůj krabicák a život jde nějak tak dál. Město se zabalí do svého
  černého závoje noci, teplota klesá a bezdomovec nespí. Nespí, protože je mu zima. Možná
  má i hlad. Ale to už není náš problém. My sedíme pěkně doma, nalepení na televizi, v ruce
  svařák a užíváme si ten teplý pocit střechy nad hlavou, plného žaludku a přítomné toalety či
  sprchy. Vzpomínka na špinavého pobudu se zatím vytratila jak pára nad hrncem. Možná si na
  něj zítra vzpomeneme, až nás zase začne jemu podobný otravovat o nějaký ten drobák. A my
  mu ho nedáme. Nedáme mu ho proto, že my pro ten drobák musíme chodit do práce a
  nemůžeme pít ten svůj krabicák…
  Zatímco my pokračujeme v cestě do práce, paralelně se odehrává osud v nápravném
  zařízení. Člověk, který někomu vědomě ublížil, právě vstává, aby dostal svůj ranní díl kalorií a
  vitamínů. Probudí se v teple, projde koupelnou, trochu zapracuje, jde na teplej obídek,
  pokecá pěkně u televize při polední siestě se spoluvězni, zvolna něco odpracuje a pomalu se
  chystá na večeři. Mezitím si dojde párkrát na toaletu, utře se papírem za naše daně,
  převlíkne si povlečení, zajde do místní vězeňské knihovny. Má možnost se sebevzdělávat, má
  teplou večeři a s relativně blaženým pocitem jde pak zase na kutě.
  Hrajeme si tady na velké humanisty, ale paradoxně je jedním z největších morálních opor
  právě onen bezdomovec, který namísto vraždy či loupežného přepadení raději trpí mrazem a
  absencí veškerých požitků novodobého světa. Je to jeho morální problém, že nevztáhne ruku
  na bližního svého a tím si nezajistí svou porci luxusu. Jenže my se druhý den ráno opět
  probudíme a namísto toho, abychom tomu opilému bezdomovci poděkovali, že pro trochu
  luxusu nezabil našeho kamaráda, raději na něj ještě zvýšíme hlas a pošleme ho ke všem
  čertům.
  Nejsem zastáncem bezdomovců, ale jsem zastáncem zdravého rozumu, který v tomto
  případě jednoznačně chybí. Hlavně mi, prosím, neoponujte slovem svoboda. Svoboda je to,
  co bezdomovec sice má, ale nic si za ní nekoupí. Nevezmou ho k pohovoru, velmi
  pravděpodobně nezaujme svou životní lásku, ba se ani nepřevlékne do čistého a suchého.
  Jestli by nakonec přeci jen nebylo lepší někoho zabít…
  Zdroj :
  http://www.zdravotnickaskola5kvetna.cz/

  • Anonymní napsal:

   No, ten odkaz je obecný, třeba se pak doklikat : Ke stažení – Školní časopis Okvětní lístky – číslo 5, září 2011 (na straně 12) …

  • Majka napsal:

   Ten, kdo to napsal, by si měl přečíst nějakou beletrii z vězeňského prostředí, nebo aspoň to, co píše David Rath.
   Takový ráj to zas není.

 30. Anonymní napsal:

  Zajímavý je profil útočníka na Facebooku. Po založení pouhé dva příspěvky, jeden revolučně naladěn, plný hrubek a druhý propagace KSČM. To vše z února. Pak nic. Moc velké preference? Předvolební akcička?

  —————–

  Facebookový profil „atentátníka“ byl zaktualizován po propuštění z vazby tímto vyjádřením:
  To co jsem provedl,jsem neudělal na nějakou obědnávku ani pro vlastní zviditelnění.
  Chtěl jsem pouze poukázat na zhoršující se kvalitu života obyčejných lidí a velký problem s mafianskými praktikami v české republice ktere decimují národ.
  Nechtěl jsem házet s nejakými vajíčky, nebod vuči tomu jsou politici hluší a slepí.
  Použil jsem maketu z braně,né proto,že bych chtěl nekoho zabít či zranit,ale proto že tento čin bude mit věči váhu než rajčata a vajíčka. Chtěl jsem aby se politici zamysleli nad svím chováním vuči lidu ale vidím,že se spíše zamyslejí nad lepší ohranou. Jsem ochotný poskytnout vysvětlení všem mediim…mimo TV NOVA nebod si myslím že překrucuji zpravy a špiní lidi aniž by si ověřili všechna fakta!!!! Děkuji Všem za podporu a nebojte se bojovat proti křivdám.
  Pavel Vondrouš

 31. Reznicek z Brna napsal:

  Tu aktualizaci profilu dělal nejspíš z erárního počítače na služebně, protože v Událostech bylo, že jeho notebook a mobil mu policie zabavila.

 32. Občan napsal:

  Já myslím, že to mělo celkem jednoduchý průběh.
  – Krabice dostal od Kalouska první zadání.
  Jenže Rath nevyšel. Naprosté fiasko.
  A volební preference letí dolů.
  – I dostal zadání druhé – přitvrdit.
  Jenže co? Na „kauzy“ typu „zneužívaná holčička/chlapeček“ už Češi neslyší.
  A protože si Kalousek hýčká na MF ČR lihovou mafii (Knížek, dodedávna Čáslavský), požádal ji o pomoc. Leč poněkud se to vymklo kontrole, došlo k desítkám úmrtí a dalším desítkám zmrzačení a výsledek se ukázal být zcela kontraproduktivním.
  Preference dál padají.
  – Třetí zadání znělo – nějakou velkou akci.
  Krabice dumal až vydumal. Klaus je mezi lidmi docela oblíbený, vůči famiglii si dovolil poslední dobou nehezké výpady a vera, tak mu trošku přistřihneme křidélka.
  Příležitost nebyl problém připravit, v rejstříku exekucí vybrat zoufalý místní objekt také ne, a bylo hotovo. Nešťastník OSVČ, pronásledovaný dvojí exekucí, nafasoval „kuličkárnu“ a úkol. Možná mu za to slíbili smazání dluhů.
  Jenže akce skončila naprosto příšernou blamáží. Klaus to ustál s noblesou, ale ochranka a policie totálně nezvládly role. Plky nešťastného OSVČ o tom, že je vlastně komunista, se zcela minuly účinkem a spíš celé absurdní záležitosti dodaly komičnosti. Nemluvě o tom, že některá média bleskově ověřila, že s komunisty dotyčný nemá v podstatě nic společného až na to, že se z neznámého důvodu LETOS NA JAŘE zajímal o vstup do KSČM.

  No, a teď co s tím?
  Do voleb je 14 skoro dní, levice posiluje, odbory PREVENTIVNĚ odvolaly veškeré protestní akce (neb správně očekávají krvavé provokace) a všechny dosavadní „Kubiceho zprávy“ dopadly s opačným výsledkem než byl očekáván.
  Možná mu nezbude nic jiného než sáhnout k bombovému atentátu. Vzpomeňme na počátek 90. let, kdy („úplně náhodou“ před volbami) k několika takovým došlo. Pachatelé nikdy nebyli vypátráni, mrtví byli snad „jen“ dva a „pár“ zraněných.

  Protože Kalousek udělá COKOLI, aby si zachránil kůži. A pokud říkám COKOLI, myslím tím opravdu COKOLI. Na lidských životech mu zjevně vůbec nezáleží, na pověsti tím méně, ale zato má sakra co ztratit. Ten tvor se BOJÍ, protože velmi dobře ví, co a kdy zavinil…

  • Červ napsal:

   Myslím, že je to trochu sofistikovanější:
   Pokus o zákaz KSČM přes MV neprošel – nebylo jej možné podložit konkrétními argumenty na její činnost.
   Je tedy nutné nasadit kukaččí vejce do KSČM – vznik stránek Facebooku a vstup provokatera do KSČM v únoru letošního roku s cílem připravit dostatečně pádné argumenty na zákaz strany před parlamentními volbami.
   Nastal ale problém, nášemu hrdinovi je v září ukončeno členství v KSČM pro pasivitu, proto je nutné akci na distreditaci KSČM urychlit. A tady se vloudila chybička – mediální pokrytí je tak dokonalé, že nachytalo ochranku v nedbalkách a naučené prohlášení „atentátníka“ o důvodech akce a příslušnosti ke komunistům u veřejnosti nezabralo – naopak evokovalo myšlenky o připravené provokační akci.
   Vzniklou situaci je nutné řešit – k vyvrácení doměnek o provokaci musí posloužít potvrzení diletantské činnosti OS (ona ale opravdu diletantsky jednala) – tak uniknoe přepis komunikace OS.

 33. Anonymní napsal:

  BINGO !

 34. Petrpavel napsal:

  Je zajímavé, že ve večerních UK do výčtu násilí na politicích, tedy víceméně atentátů bylo zařazeno, kromě „střelby“ na Klause, jenom posypání Topolánka štěrkem a facka Sobotkovi! Na organizovanou vajíčkovou kanonádu na Paroubka a vedení ČSSD jaksi nedošlo (na pořezání Pavla Dostála a režiséra Svobody taky ne) a přitom právě tolerance především od organizátorů Langera a Zahradila a zesměšňování všemi médii té „vajíčkyjády“ tady zaselo do podvědomí debilů, že si můžou dělat co chtějí………

 35. Pingback: Co vlastně hraje ODS a co Klaus? Díl II. – Spekulace. | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

Komentáře nejsou povoleny.