Vláda, která doběhla sama sebe


V předvečer posledních parlamentních voleb mi s hrůzou v oku pošeptal jeden můj známý, takto střední podnikatel v maloobchodě, že pokud zvítězí Paroubek, určitě jim obchodníkům zavede registrační pokladny. Dneska si prý 1/3 až 1/2 tržby berou nezdaněnou do kapsy a pokud budou muset všechno přiznat jistě zkrachují.

napsal Laco  Groessling

Neznale jsem se jej zeptal jak to je vůbec možné, má přece dodací listy a faktury od dodavatelů, paragony prodeje za hotové, to všechno musí hrát se skladovou evidencí. Známý se upřímně zasmál a pravil, že tohle přece nikdo nekontroluje a pořádně nevede. Teprve poté jsem si vzpomněl jak se mne nedávnou na benzínové pumpě ptala obsluha, zda potřebuji účet.

Poučen, že takhle to přece funguje ve všech malých a středních podnicích u nás, kde se prodává za hotové, včetně hospod a restaurací, jsem odkráčel domů. Nevěřícně jsem kroutil hlavou a přemýšlel, co že vede vládnoucí modro-černou partu k postupu, kdy vědomě toleruje obří daňové úniky ( odhadují se asi na 30 miliard ročně ). Také si asi pamatujete, že pokaždé, když se hovořilo o registračních pokladnách, vedli modro-černí žvásty o tom, jak je zavedení registračních pokladen k ničemu a hlavně kvůli jejich ceně téměř likvidační.

No mezitím si ti chytřejší podnikatelé registrační pokladny pořídili, ale samozřejmě, že výstupy z nich používají tak maximálně ve svém druhém, neoficiálním účetnictví. V okolních solidnějších státech dávno všichni registrační pokladny používají a nezdá se, že počty krachů podnikatelů by byly výrazně jiné, možná právě naopak.

Nenapadá mne jiná odpověď na moji otázku, než že tolerance těchto obřích daňových úniků modro černou partou jsou motivovány snahou získat si mezi malopodnikateli vrstvu loajálních voličů.

Jenže, když se dělají ničemnosti, jednou musí hnisavý vřed prasknout. A on prasknul v minulých dnech v tzv. metylové aféře, která dosud stála životy 23 lidí. Jakou mají registrační pokladny s tím souvislost ? Jednoduchou. Není-li dnes možné přesně dohledat v každé malé hospůdce v celém řetězci od nákupu alkoholu, přes jeho skladování až po prodej přesná čísla, nikdo neuhlídá vnášený pančovaný alkohol. Směšná opatření s tiskem nových kolků ( nepochybně se již souběžně tisknou i ty načerno ), nebo s vystavováním „rodných listů lihoviny“ přidělají jen práci a zvýší náklady renomovaným výrobcům lihovin, kteří mají nejspíš vše v pořádku. Černý trh na tato opatření kašle a vesele pojede dál.

Nedávno v Hyde Parku odpovídal na otázky diváků psychiatr MUDr. Radkin Honzák. Mimo jiné pravil, že politici jsou jiný živočišný druh. Dokonce prý podléhají různým psychózám bažení, zejména po moci.

Metylová aféra, která se k nám naposledy včera dostala oklikou až z Bruselu, je ukázkou toho jak politicky motivované dlouhodobé ničemnosti tohoto zvláštního živočišného druhu nakonec dopadají na tento druh samotný a také ve svém důsledku na mnohé jeho podporovatele.

Co s nimi ?

Vyhubit v příštích volbách, pokud možno předčasných a neponechat ani částečku DNA k příštímu naklonování.

Příspěvek byl publikován v rubrice Groessling podotýká se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

177 reakcí na Vláda, která doběhla sama sebe

 1. vonrammstein napsal:

  Hm. A ta příští levicová vláda to bude dělat líp, jo? Protože levičáci v tomhle určitě nejedou…?

  • JiB napsal:

   Vonramsteine,
   je takovým odzkoušeným demokratickým nástrojem střídání stráží. Prostě každý chvilku, tahá pilku. A současná svoloč přesluhuje u kormidla již druhé volební období. Je prostě čas zas na nějaký čas předat žezlo.

   • vonrammstein napsal:

    Tomuhle náhledu rozumím, ale nevěřím tomu, že to bude k lepšímu.

    • JiB napsal:

     Vonramsteine,
     nebojte, stojím nohama na zemi. Má očekávání jsou úměrná realitě. Viz čtvrteční vybarvení se poslanců za ČSSD a KSČM, kteří tak vehementně bránili novele Horního zákona, kdy ne jen freekolín a toskánský pizza-boy Milan Urban(ČSSD) držel prapor zájmu těžařských společností na úkor občanů dotčených lokalit. Pomáheje si přitom výrazy jako „velezrada“ a podobně… (jistě „nezištně“ 😉

     Nicméně pořád si myslím – jsem přesvědčen, že celkově to horší, než to je, být nemůže. To prostě nejde. Narazili jsme na dno.

     Teda vlastně může. Může se dostat k moci Klaus jmenovaný Zemanem…

     • vonrammstein napsal:

      Ano, tyhle úvahy jsou velice blízké realitě, Bohu žel. Ale já se nějak neumím spokojit s ttím, že horší už to být nemůže. Zcela sobecky chci, aby to bylo lepší. Jen si nedovedu představit, jak toho za dané konstelace dosáhnout 😦

  • vlk napsal:

   Rammsteine,

   jestli to bude levicová vláda dělat lépe se můžeme jen dohadovat. My zleva věříme, že ano. Nicméně, je snad nad slunce jasnější, že ta galerka , co to dělá teď u toho zústat nemůže. Pokud tedy se opravdu nechceme velmi rychle stát Somálskem.A že k tomu máme skvěle nakročeno.

   • vonrammstein napsal:

    No právě. Jsem přesvědčen, že současná levice v tom jede taky, i když možná ne tak okatě. Proto nevěřím, že by se něco zásadně změnilo, až přebere kormidlo. Myslím, že se nezmění téměř nic, pouze se pár věcí přejmenuje.

    • tata napsal:

     vonrammstein napsal:
     Září 30, 2012 v 12.30

     asi takle dohledatelně na čislech zlodějny teto party,a hlavně prušvichu ministru a odvolanych srovnejte s prušvihy 8 let vlady čssd……….a je to jasné už zde je zřejmé že tato vlada je o level víše.

     Ale to nejduležitější pro lidi jako já a těch je zhruba 60/70 procent……….tady to samozřejmě asi pro vás bude druhej pol………….Takže co udělala pravice ze zakonikem prace,první 3 dny nemocenské neplacene,ruzne asocialní vymysli,snaha naprosto zprivatizovat zdravotnictví a poplatky ve zdravotnictví…………….už toto je minimalně pro 60 procent obyvatelstva tak jiné a zavažné že jen hlupák u teto skupiny muže volit pravici.

     JEŠTĚ před vladami pravice mohli sednout na lep ruznym TOPOLANKUM,NEČASUM……Na jejich perpetum mobile a to danové kolečko a strašením Řeckem ,sitovka…..skutečnost……………….Dluh roste mnohem rychlejc,takže ne zachrana před Řeckem naopak jeho přibližení a není to krizí ale jejich neschopností,SAMOZŘEJMĚ že čast na krizi musime uznat……Topolanek skončil krachem,tato vlada nevladne ale hasí jeden prušvich za druhým.Korupce zasadní narust…….přiklad třeba že ve vladě čssd by Vondra nemohl byt,…………….když toto sečtete jen zaslepenec nevidí že vlada pravice naprosto sklamala,a jak sem napsal minimalně 60 procent naroda je jasné že pravice škodí…………..uznavám že pro určitou čast obyvatelstva ale pro tu podstatně menší bude větší zlo levice…………třeba jen že bude chtít zavest registrační poplatky,a majetková přiznaní……………..ale jestli lidi jako vy myslím stím pravicovym myšlením tvrdí že se levičak necha koupit za 30 korun…………a když vemem co je těch 30 korun……….tak vy pravičaci a napišu to naplno se nechate koupit za zlodějny

     • tata napsal:

      ps……….vypadlo tato vlada je o level víše ve zlodějnách

     • vonrammstein napsal:

      Ale já nikde nepíšu, že se mi tahle vláda líbí a že souhlasím s tím, co dělala a dělá. Říkám jen, že ta příští-a že bude levá, to je sichr-to nebude dělat líp.

     • tata napsal:

      vonrammstein napsal:
      Září 30, 2012 v 15.25

      ve sve podstatě to je ten kamen urazu jako u tresen,vy sice jako tvrdite že……..Ale já nikde nepíšu, že se mi tahle vláda líbí a že souhlasím s tím, co dělala a dělá………ale umožnite jí aby pokračovala,jedno že nedate hlas přimo ODS,NEBO TOP……….Date to jiné která se snima spojí………….VY aspon nepišete cancy o nutnosti spoluprace jako tresen a je opravdu na VÁS a vašem pohledu že to možné zlepšení vidite v nake jiné lepší pravici.

      I když tím padem sme na ruznych stranách barikad,myslím ohledně voleb,nebot pro lidi jako já je to opravdu už zakaždou cenu nedovolit vladnout pravici.ALE ASPON TO NEOKECAVATE.I když čislama a skutkama porovnaní čisel a pruseru je ten větší díl faktu na mé straně……….myslím když dame ty čísla 8 let čssd a ted…………ROZDÍL JE a to je štěstí pravice že se schovává za krizi ,samozřejmě že velky dil vtom hraje,ale když vemem ty kroky a jednaní tak se zaní tato vlada schovavá………..už třeba KALOUSKOVYCH že se nas krize nedotkne aby pozdějc na ní vše svaloval

     • vonrammstein napsal:

      tata: Já skutečně nestojím o spolupráci s levicí, ale žádnou volitelnou pravici tu taky nevidím. Přesněji-vůbec žádnou pravici tu nevidím. Ale to už jsme prodiskutovali a netřeba se k tomu vracet. Tentokrát opravdu nevím, koho volit a v krajním případě se může stát, že to s velkým sebezapřením nehodím vůbec nikomu.

    • Jaroslav Hudec napsal:

     Vidím to jako vy.

    • Gerd napsal:

     vonrammsteine,
     u současné vlády máme jistotu, že ekonomicky ČR nezvedne. A totéž vládní strany, protože do vlády vyslali ty nejlepší, které v současném vedení mají. Můžeme se dohadovat, zda případná levicová vláda by byla lepší nebo horší, ale jistá šance na změnu tu je, asi tak 40-50 %. Tedy slušná. U vlády ODS, TOP 09 a VV máme už dnes jistotu, že neuspěje. ostatně je poněkud zarážející, že vlády ODS pokaždé konči dramatickým propadem ČR? Vnější podmínky? Už tolikrát? Na to měly být vlády ČR připraveny. Management podniku se také nemůže před akcionáři příliš vymlouvat na krizi. Trochu ano, ale moc ne. Buď má výsledky nebo je nemá. A stejné pravidlo můžeme aplikovat na českou vládu.

     • vonrammstein napsal:

      Pravda je, že tato vláda neschopnost prokázala nade vši pochybnost. Nevěřím ale ve zlepšení za pomoci vlády levicové, protože ty poslední prokázaly neschopnost téměř identickou. Nemá cenu, abychom po sobě házeli čísly, ta už se tu i jinde objevila mnohokrát. Liší se jen o to, kdo je publikuje a jaký dojem tím chce vyvolat. Jde spíš o to, co která vláda dokázala dotáhnout do konce, než o tvrdá ekonomická data. Pravda je, že levicové vlády některé věci řešit prostě nechtěly nebo neuměly a s radostí to hodily na vlády pravicové. Které to tím pádem řešit musely, ale zas se jim to zrovna moc nepovedlo. Což neznamená, že by to ty levicové zvládly líp. Vina je na obou stranách. A je v lidech, z nichž většina tam pořád ještě sedí a drží legislativu pod krkem.
      Proto nevěřím ve změnu k lepšímu po volbách. To bychom museli-s nemalým rizikem-začít na zelené louce.

     • Bavor V. napsal:

      Pane z Rammsteinů
      nevšiml jsem si, že levicová vláda chtěla na pravicovou něco hodit. Protože Kubiceho zprávou zakzvaně pravicová vláda ukradla levici možnost pokračovat v obnově hospodářství.

     • vonrammstein napsal:

      Máte tím na mysli například i důchodovou reformu a další, za časů levicových vlád pod hladinu potápěné problémy, pane z Bavorů?

     • Bavor V. napsal:

      Pane z Rammsteinů
      můžeme se dneska jen dohadovat, jaký mohl být další vývoj třeba i v důchodové reformě, faktem je, že levicová vláda na nikoho nic neházela, jak se tu snažíte naznačovat. Kubice ji prostě a sprostě odstavil.

     • vonrammstein napsal:

      Nesnažím se naznačovat, pane Bavore. Říkám to na rovinu. Netroufnu si tvrdit, že to Kubice všechno zarazil, je dost dobře možné, že ano. To ale nemění nic na tom, že ČSSD vládla 8 let a za tu dobu se tohle téma-a mnohá další-vynořovalo a zase mizelo. Tím mám na mysli tu neochotu ho řešit. Osm let je dost dlouhá doba na to, aby soudný zákonodárný sbor problém promyslel a našel skutečně schůdné a průchodné řešení. Socdem to nedokázala. Řešit ho pak musela narychlo spleskaná, nehomogenní pakoalice, protože pod tlakem okolností už ho nemohla dál valit před sebou. Teď z toho vychází jako banda tupců. Což taky je. Jenomže kdyby socdem měla k dispozici ještě další čtyři roky, vyšla by z toho jako banda tupců ona a problém by byl přesně tam, kde je teď, možná s nepodstatnými odchylkami.

  • Bavor V. napsal:

   Já osobně věřím tomu, že jakákoli vláda bude lepší než to, co si tak říká dneska. Hlavně aby tam nebyl alkoholický chemik a předseda SSM Nečas (pardon předseda vlády rozpočtové odpovědnosti)

   • vonrammstein napsal:

    Já bych si na to nevsadil. V tom stádu, které si říká Parlament ČR, nevěřím nikomu. Ale z toho stáda vzejde příští vláda, ať už jakákoliv. A povstanou v ní noví Kalousci a Nečasové.

    • Občan napsal:

     On je trošku problém i v tom, že jsme tu posledních 23 let žádnou levicovou vládu neměli.
     Oposmluvní vládnutí Zemanovo byla prachsprostá tichá kalice s ODS.
     Následné „koalice“ ČSSD s KDU-ČSL a UD-DEU byly pro ČSSD katastrofou, protože „koaliční partneři“ podrazili ČSSD kde to jen trošku šlo a hlasovali PROTI jejím návrhům. A následovala ztráta důvěry u voličů jak pro ČSSD, tak pro US-DEU a KDU-ČSL.

     Teď mají socdem POSLEDNÍ šanci. Pokud ji OPĚT promarní, pak bude zle, protože lidé začnou hledat útočiště u fašistů.

     • Anonymní napsal:

      Jiří DOLEJŠ, místopředseda KSČM, 11.2.2008 v rozhovoru pro rozhlas :
      „Jestli mezi některými osobnostmi zavládla teď atmosféra nedůvěry, tak si myslím, že život to rychle vyřeší. Zkrátka obě naše strany jsou v opozici, obě se orientují na levicového voliče a obě by měly spolupracovat na tom, aby ODS byla oslabena před nadcházejícími krajskými a senátními volbami. Já si myslím prostě, že zájem voličů nás spojí, i když politici někdy na obou stranách, to připouštím, že třeba i občas na naší, dělají chyby.“
      Těch chyb ze strany ČSSD už bylo příliš, socdem už svou šanci definitivně promarnila!Proč hledat u fašistů? Proč chodit ke kováříčkovi, když možno ke kováři?

     • vonrammstein napsal:

      Řekl bych, že jsme tu za posledních 23 let neměli žádnou jinou vládu, než levicovou.
      V tomto souhlasím s anonymem-ČSSD už svoji poslední šanci promarnila. I když teď asi vyhraje volby, ať už s tichou podporou komunistů, nebo bez ní, dalších řádných voleb se pravděpodobně nedožije. Nebude o nic schopnější řešit fatální situaci, než současná koalice.
      U fašistů? U jakých?

     • Jaroslav Hudec napsal:

      Tady žádní fašisté nejsou. Ti skuteční sedí v Bruselu.

     • Minorita napsal:

      No jistě, pravicové pohádky o tom, jak tady žádná pravice není, a nikdy nebyla, vždyť to jsou všechno levičáci a levice vlastně může i za vyhynutí dinousaurů, a největší fašisti sedí v Bruselu … To je mi panečku sbírka logiky, to je sbírka ideologických floskulí… Jeden hledá zemi – nezemi, druhý má Klausovu až fyzickou nenávist k EU sině zažranou pod kůží…
      Copak že to je jiného než pravice ta místní pravice ??? Všichni pravičáci si stěžují, že pravice není pravice, ale nikdo tu opravdou pravici neviděl, ani pořádně nepopsal -> je to zhruba na úrovni článku z MF Dnes , nicméně o odstavec dál titíž přeochotně pomáhají nepravicové pravici k eliminaci zla pekelného -> levice hlava nehlava , a ještě Bruselu – ten taky může za vše -> teda až do té doby, kdy potichu mimo kamery a Goebbelsovsky uřvaná media se okamžitě přisají a sprostě rozkradou ty hnusné, nechutné dotace … To je mi panečku dortík -> pejsek s kočičkou odchází se zpráskaných kožichem, aneb vaří kluci z prava, a to jsou mi ingredience …
      Pro vonrammsteia -> země je placatá, Koperník a zbytek lžou, netočí se , pravá a levá se přepólovaly, popřípadě došlo k vzájemnému vyrušení a pro p. Hudce -> ano, Reichstag nikdy nebyl v Berlíně, Hitler byl vlastně zastánce evropského superstátu -> eurofederalista a byl by ideální evropský prezident …
      A tohle je fundament pravicovosti, tohle je realita po česku … A pak proč je Kinedrilu takový nedostatek …

     • vonrammstein napsal:

      Nepotřebujete zavolat ambulanci? Nebo aspoň konzultovat s některým z přítomných lékařů? Taková tvrzení, že se země netočí, je placatá atd. dneska smrdí diagnozou.

 2. ajeno napsal:

  Ale jak jste řekl, s novými kolky se již jistě souběžně tisknou i falešné a totéž i listy o původu lihoviny a tak to dopadne i s registračními pokladnami. Prostě se údaje v nich budou moci též softwarově falšovat a bude to podobné, akorát budou mít odbyt výrobci pokladen a další lidé, kteří budou na zakázku upravovat „stav“ pokladny a záznamů v ní. Dopadne to tak maximálně na lidi, kteří si nebudou moci nechat softwarově upravit stav pseudo registrační pokladny a tím se určitě zachrání oněch 30 miliard. Těch třicet miliard se mohlo zachránit také jinak, nepůjčit čnb 38 miliard MMF, které se asi již nevrátí .Těm, co pančovali alkohol, se klidně tu pokladnu vyplatí koupit a zaplatit si její občasnou „aktualizaci“ aby kontrola viděla, co chce vidět, takže se dohledá totéž jako dnes bez ní, nebo myslíte, že to bude fungovat? Zatím vše, co bylo nutno v zájmu zisku zfalšovat, tak se vždy sfalšovalo a nikdo s tím nic nenadělal a ani v budoucnu to nebude lepší.

  • Puck napsal:

   Jak to funguje na Slovensku :
   Základem slovenského systému je registrační pokladna, která musí být v každé provozovně. V restauraci musí být od každého druhu alkoholu otevřena jen jedna jediná láhev. Navíc má každá restaurace svého dodavatele alkoholu, tudíž se nemůže stát, že by prodávala alkohol z protější samoobsluhy. Kontroly jsou časté. Pokud se najde v provozovně nelegální alkohol, může být vyměřena pokuta ve výši několika desítek tisíc eur. 10.000 € = 262.900 Kč. Dnes.
   Co je to – Registrační pokladna
   •Na pokladně se evidují nejen tržby přijaté v hotovosti, ale i platebními prostředky nahrazujícími hotovost, zejména elektronickými platebními prostředky nebo poukázkou opravňující k nákupu zboží nebo poskytnutí služby.
   •Pokladny musí být vybaveny fiskální pamětí.
   •Pokladna musí být ocejchovanou.
   •Pokladna musí sepisovat fiskální i nefiskální doklady.
   •Zavedla se povinnost provádět pravidelnou údržbu pokladny zaměřenou na prověření jejího technického stavu a neporušenosti plomb.
   •Kontrolní pásky jsou nahrazeny elektronickým kontrolním záznamem.
   •Není povinnost vyhotovovat výkazy obratů.
   •Není povinnost vyhotovovat měsíční uzávěrku, ale kromě denní uzávěrky se vyhotovují takzvaná intervalová a přehledová uzávěrka.
   (Zdroj: ansystems.cz)

   • Laco Grőssling napsal:

    Pro Pucka,
    děkuji za vysvětlení podrobností. Ano Slovensko není Somálsko-Česko.

  • Laco Grőssling napsal:

   Tak přesně tyto argumenty používají také politici pravice ( kteří jak jsem napsal tuto formu korupce svých voličů používají záměrně, aby si několik set tisíc voličů z řad malopodnikatelů zuby nehty udrželi ) a záměrně neinformují o tom, že :

   – ve všech okolních, slušně řízených státech se vždy jedná o registrační pokladny s nevymazatelnou pamětí, nikoliv o šmejdy, jejichž obsah snadno přepíše i poněkud pokročilejší uživatel počítačových her,
   – spolu s registračními pokladnami je funkční systém, kdy se přestupku, případně trestného činu dopouští jak ten, kdo prodává a potvrzenku nepředá zákazníkovi při prodeji zboží, tak ten, kdo si ji odmítne převzít,
   – finanční úředníci zaměstnávají pracovníky ne nepodobné soukromým detektivům, kteří dělají za existence výše uvedených opatření kontrolní nákupy, časté kontroly obsahu pokladen i navazující účetní evidence.

   Samozřejmě, že neexistuje zámek na dveře, se kterým by si profík neporadil, jenže, obrazně řečeno v Česku je to záměrně tak, že na dveřích není ani petlice, jen do místa pro visací zámek pravicoví cifršpióni záměrně nechávají zastrčit dřevěný, kudlou opracovaný kolík.

   Ještě je třeba poznamenat, že když se o zavedení takového, ve všech okolních státech běžně provozovaného systému, jednalo v Parlamentě, vždy byli zástupci pravice striktně proti, používajíc demagogické řeči jako Vy ajeno, pro hlasovali pouze zástupci ČSSD, kteří nakonec opatření nezavedli vinou spojenectví ve vládních koalicích s pravičáky.

   Bezvýhradně pro byli vždy zástupci KSČM.

 3. Qiedo napsal:

  Laco, nevíte, má-li Váš známý (ten z minulých voleb) ještě stále sídlo firmy v Česku, nebo se přiřadil k množině těch, co sídlí někde v daňových rájích a to, co u něj případně zdejší občan utratí mizí nenávratně kdesi, aniž státní pokladna vidí byť jediný haléř?

  • Laco Grőssling napsal:

   Pokud vím, tak v Česku stále sídlo má. Jak jsem napsal jde o podnikatele v maloobchodě a takoví se do daňových rájů nehrnou, tam prchají vlastenečtí podnikatelé, kteří mají roční tržby od miliardy výše.

 4. jenicek napsal:

  Na minimalizaci svých daní není nic závadnýho. Co by taky mělo být závadnýho, na tom nenechat se okrádat? Nechat se okrádat různými zloději přisátými na stát, jmen známe všichni dost, konkrétně třeba eko „podnikateli“ jako JiB. Ti jsou závadní, ti kteří je odmítají krmit, nikoli.

  • Laco Grőssling napsal:

   Tak jak známo, na optimalizaci daní není nic závadnýho. Postup co je a není závadné docela přesně principiálně popisují daňové a účetní předpisy. To co chybí, je důsledná kontrolní legislativa.
   Postup, kdy si podnikatelé v maloobchodě běžně strkají do kapsy 1/3 až 1/2 tržeb, aniž tyto tržby přiznají v ročním daňovém přiznání není ani nezávadný postup, ani optimalizace. A to nikde na světě, možná v Somálsku a…… také v Česku.

   Důsledkem je mimo jiné, že příjmy z daní státu chybí a současná česká demokratura potom věc řeší nejjednodušší cestou, oškubáním masy obyčejných z měsíční výplaty žijících občanů.

   Takže, ano česká demokratura na jedné straně vědomě trpí rozkrádačky v stovkách milionů a to proto, aby si zajistila své pozice na věčné časy u velkoburžoazie a také rozkrádačky malopodnikatelům v řádech statisíců, aby si u nich zajistila totéž.
   Tento způsob financování volební kampaně nedostupný korektně postupujícím politickým stranám pak stát stojí oněch známých nejméně 100 miliard ročně. Já zde píšu jen o té menší části, protože důsledky oné ničemnosti se projevily v posledních týdnech mimo jiné v konkrétních dnes již 26 mrtvých spoluobčanech.

 5. Jeff napsal:

  Kdo nekrade není Čech. Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu. Kdo se nechá okrádat tím, že dostatečně nekrade, podporuje ty co kradou ještě víc. Ježiši kriste..Osm let, co otřásají světem drobného českého Nablbova.

 6. Majka napsal:

  V SIngapuru vymysleli takovou věc, že účtenka z pokladny je současně losem. Takže stvrzenku žádá každý.

  • Šims. napsal:

   Mají to v Singapuru docela fajn, ale Vy nevíte, jak je to v Čechách obecně s losovačkami? Ale úplně vážně – když jsme se rozdělovali se Slovenskem, tak možná i díky propagandě a mečiarovskému stylu rétoriky a dělení, jsem si až oddychla, že jsme od sebe. Pomalu, ale jistě jsem časem zjišťovala, že jsme pravděpodobně tímto rozdělením tratili více než si myslíme. Je mi jasné, že Slováci to s demokratizací společnosti a zavedením nějakého pevnějšího řádu myslí vážněji než vládnoucí našinci.
   Tady se léta letoucí okrádá erár o výdobytky daní od soukromníků, pak se to mačká z obyčejných zaměstnanců, rodin s dětmi a důchodců. Tady se prožírá „druhá“ privatizace. Tenkrát se rozdávalo ze „státního“, nyní se krátí „veřejné“. Nikdy jsme po roce 1989 nevolila komunisty, ale musím zároveń říci, že jsem nevolila ani ODS či podobné subjekty. Bohužel velmi často jsem dala svůj hlas stranám, které se do parlamentu nedostaly. Ale ke zděšení mého manžela stále častěji říkám, že to asi dám v příštích parlamentkách komunistům. A víte proč? Očekávám od nich jako jediných, že by měli šanci udělat něco s nápravou a potrestáním alespoň těch nekřiklavějších případů a dostat do lochu některé naše protagonisty. Myslím si, že jiná strana na to nemá potenciál a upřímně řečeno, komunisté mají už „nějakou praxi z padesátých let“ – vyrovnání se s minulostí jim šlo. Ale vážně, po tomhle borďáku musí přijít nějaká katarze a nemůže to být jen kosmetické, protože čár za minulostí jsme zde již udělali dost a dost a zůstalo zde mnoho křivd. A ty by se měly právním způsobem potrestat. Nebo se té Bílé hory nikdy nezbavíme.

   • Laco Grőssling napsal:

    Přemýšlím podobně, když vidím jak koná ČSSD v „našem“ Ústeckém kraji, kde se spolčila s křiváky z ODS a dělají ničemnosti společně, nezbývá podle mne než aby komunisté získali tolik hlasů, aby již většinové koalice bez nich nebyly možné.

    • Zdena napsal:

     Dotaz turisty na Aljašce: Co mám dělat, když potkám medvěda? Odpověď: Nedělejte vůbec nic, medvěd vše udělá za vás.
     Dotaz KSČM v Česku: Co máme dělat, abychom vyhráli volby? Odpověď: Nedělejte vůbec nic. ODS+TOP09+VV+LIDEM+ČSSD vše udělají za vás. 🙂

   • Faust - Vladimír napsal:

    Paní Šims,,,
    moje nová drahá „druhá polovice“ je původem Slovenka (děsně se mi líbí ten její čechoslovakistický jazyk):-) a můžu tedy konstatovat, že hluboce, ale fakt hluboce pohrdá Čechy za to,co sami se sebou nechali udělat. A já jí nemůžu oponovat, neb s ní viacmenej souhlasím,,,
    Jsem VŽDYCKY trochu adoroval Slováky (třeba ještě v normalizaci Slovenská kniha na Václavském „byla moje“)… oni jsou SVÍ.
    A to mi děsně chybí u nás Čechů: my chceme být jako ONI.
    Už je to passé, ale on celý vývoj (Cyril a Metoděj – sv. Václav)… ano, chceme být jako ONI,
    A ani se za to už nestydíme…

    • Jaroslav Hudec napsal:

     Nepropadl jste ze své nové drahé „druhé polovice“ trochu iluzím?

   • Občan zZz napsal:

    Myslím, že s těmi Slováky jsem na tom byli až do rozdělení úplně stejně. Ale od rozdělení jsme se už vyvíjeli jinak. Slováci neměli Klause. My bohužel ano, byl to on kdo u nás nastavoval svou autoritou pravidla chování v naší ekonomii. V devadesátých letech v době privatizace byl Klaus vůdcem pro většinu společnosti a zvláště pravice Klausovy názory vzala za své jako normu. Proto u nás vznikl zlodějský a korupční systém více než na Slovensku, i když tam mají problémy taky (Goriala).
    Co jiného bylo lze čekat od fungování naší ekonomiky, když její hlavní vůdce Klaus zastává názor, že morální pravidla do ekonomie nepatří. Klaus neumí rozlišit špinavé peníze. Zastává názor, že faulovat ve sportu je v pořádku, protože bez toho faulování bychom přece nevyhráli. Vyhrát ve sportu díky tomu, že porušíme pravidla hry a rozhodčí si toho nevšimne, že je podle Klause v pořádku, protože se nám povedlo obehrát i rozhodčího. Tady nejde o sport, ale o ten způsob myšlení, kterým Klaus ovlivňoval celou společnost.
    (Ten sport je z knihy T. Ježka – Budování kapitalismu v Čechách.)

    Změnit náš korupční a zlodějský systém, to je na mnoho let, ale je potřeba s tím začít a snažit se o to.

  • Petr napsal:

   V Cine to maji stejne a presto si uctenku bere jen ten, kdo si ji muze odecist z dani nebo kdo si ji muze nechat proplatit od zamestnavatele a enbo ten, kdo chce nasrat prodejce, protoze ten pak musi platit DPH

 7. Rosťa napsal:

  Tak jsem si myslel, že se tu objeví zmínka o výročí “ Mnichova “ ( 30. září ) a o naší povinnosti milovat protagonisty této špindírny v naší rozvinuté kapitalistické společnosti a ono nic. No nic.

  • vlk napsal:

   Rosťo,
   máte naprostou pravdu. Doklaplo mi to příliš pozdě. Příště snad budu bystřejší. Kdyby mi to bylo zapálilo, byl bych to dal do toho Václva. Tam to rozhodně patřilo.

 8. tresen napsal:

  Znám ještě jeden recept: platit kartou. To znamená dávat přednost pumpám, obchodům i hospodám, kde to jde.
  A když už mermomocí musíme nakoupit nebo jíst tam, kde to nejde, můžeme požádat o účet.

  • Majka napsal:

   Co se tím vyřeší?
   Navíc se tím obchodníkům snižuje marže, což ti, kteří mohou, řeší tak, že zvýší ceny (Někteří jen těm, kteří platí kartou, jiní každému).
   Knihkupci to dělat nemohou, protože ve „smlouvě o zřízení konsignačního skladu“ mají uvedeno, že je „povinen prodávat za DPC“. (Takže se mu sníží marže.)
   A opakuji: jak se tím vyřeší daňové úniky.

  • Laco Grőssling napsal:

   Ano, platit kartou by jakéž takéž řešení mohlo být, ale za jednoho důležitého, v praxi u nás nerealizovatelného předpokladu. Kartou by museli platit všichni. Jinak tato verze nic neřeší. Už jste viděla jak si někdo kupuje zmrzlinu na ulici kartou ?

 9. Faust - Vladimír napsal:

  tresen
  opět mi v mozku „vyběhla“ vzpomínka: Ekonom z roku „razdvatři“ (nedohldatelné) :
  Finanční stráž kdesi v Italii zastavila pekaře na cestě domů; i objevila u něj pečivo (z vlastní pekárny) a dostal pokutu za krácení daně. On totiž neměl paragon,
  A další připad z Ekonoma: rakouští známí autora koupili ve Vídni byt,,, a DRUHÝ DEN zazvonil zvonek a vidavidavidavida… berní úředník a velmi velice se zajímal, kde že na to vzali.
  Ekonom v roce dva… dneska tentýž Ekonom bude mlít svou pravicovou mantru o škodlvosti kontrol.
  Ale jo, ať chcípaj lidi… my si svou pravdu nenecháme vzít.
  ———————
  A pro ostatní, kteří dosud váhaj: VOLTE KOMUNISTY. Na protest, když už pro nic jiného.. Aspoň bude VELIKÁ sranda…

  • vonrammstein napsal:

   To bych si radši uhryzal pravou ruku v lokti.

   • Laco Grőssling napsal:

    Možná, že časem ani nebudete mít co hryzat. Ale jinak je Váš příklad ukázkou absence kritického uvažování. S tím se pravda nedá nic dělat.

    • vonrammstein napsal:

     O komunistech už uvažovat nemusím, to máte pravdu. Tam mám jasno už drahně let.

     • Bavor V. napsal:

      Dneska jsem narazil na pěknou starou ceduli V agličtině.
      Be careful
      This machine has no brain
      Use your own!

     • Bavor V. napsal:

      A ještě znám dva body:
      Kdo nemění názor, neměl žádný
      Jen blázen nemění své názory

     • vonrammstein napsal:

      Aha. Takže když já jako sveřepej antikomunista nezačnu komunisty po čase milovat jenom proto, že jim za poslední roky nebylo umožněno spáchat žádnej závažnej průser, tak jsem prostě debil. Dojemná myšlenková zkratka 😀

     • tata napsal:

      vonrammstein napsal:
      Září 30, 2012 v 14.07

      To je pravě ono u u člověka musite hodnotit situaci od situace,a přesně jste napsal sveřepej antikomunista………….tak co vyčitate komunistum………oni byli sveřepí komunisti…..jakej je mezi vami rozdíl…………sprominutím je naprosto hloupé napsat o něčem že sem sveřepej a tím neberu fakta.

      Fakta jsou jasná v současné době není možno ani při vitězství komunistu tady nastolit stalinismus,maximalně mužou při prušvihu vladnout 4 roky,tak proč je nenechat umazat,přesně lidi jako VY JE JEN DRUHEJ POL CO VYČITÁ těm komunistum,konečně v naší jední s prvních debat ste to i ukazal……….komunisti vraždili respektive jejich uhlavní nepřitel byl kapitalista………..LIDI JAKO VY jejich uhlavní nepřitel je komunista a sou ochotni je vraždit nebo MINIMALNĚ TO SCHVALUjou viz vaše o chile,To je kruček ktomu jachimovu,jen ve Vašem podaní by tam byli komunisti………..nevidím vte sveřeposti rozdíl

     • Anonymní napsal:

      tata
      dík, pěkně jste mne doplnil. Bohužel „sveřepý“ antikomunismus mi připadá ještě horší než komunismus padesátých. Tehdy šlo o koryta a ideologie byla jen zástěrka. Antikomunisté jsou schopni zabíjet z přesvědčení. Stejně jako inkvizitoři, stejně jako džihádisté.

     • Bavor V. napsal:

      Ale to jsem přece já

     • Laco Grőssling napsal:

      Což prý činím.

      Nečiníte rammsteine, máte jasno, vy mozek nepotřebujete zapojovat, Vám stačí naučené signály jako u Pavlovových psů. Slintat, neslintat, teď slintat.

     • vonrammstein napsal:

      tata: U komunistů to neplatí, to je přesně to téma, kde můžu bohorovně paušalizovat, aniž bych riskoval chybu.
      Laco: Když myslíte 😀 Volte si je, každej ponese následky svých činů, Vás nevyjímaje. Abyste pak nebyl moc překvapenej, co soudruzi vymyslej, pokud se dostanou ke krmelci.

 10. Plagueis napsal:

  Pro ty, co hledají spásu v KSČM:

  Vážení, ale ten rozsah šedé ekonomiky je PRODUKTEM politiky KSČM – melouchaření v době normalizace bylo KSČ tolerováno, stejně jako šmelení s tvrdou měnou.

  Dál: Černému obchodu na území ČR nedokázalo zabránit ani gestapo za druhé světové – takže to, že černou ekonomiku odstraní registrační pokladny je utopie.

  Dokud bude čecháček slyšet na větu „Pane, bez dokladu to bude levnější“ tak prostě bude černá ekonomika a danové úniky.

  Laco se zcela demagogicky opřel do večerek a drobných prodejen, ale to, že celá další odvětví od stavebnictví, přes přímé služby občanům a domácnostem tomuto zřejmě unikly.
  Pochybuji, že Cnostný pan Laco a jeho ctnostná rodina, pokud rekonstruovali nebo stavěli domek či byt, tak si nechali veškeré práce provádět na smlouvu a fakturu.

  Dokud tu nebude to, že pokud se bude podnikatel snažit občanovi nabídnout službu čí práci bez dokladu, a tento na něj nezavolá obratem finanční policii, tak do té doby tady bude takovýhle chlív.

  A velmi se milý pane Laco mýlíte ve způsobu, jakým vláda kompenzuje daňové výpadky od drobných podnikatelů jedoucích v šedé ekonomice. Vláda totiž zvedá DPH, to znamená, že na tom výpadku participují plus mínus úplně všichni: Zaměstnanci, nezaměstnaní, důchodci, OSVČ, podnikatelé, zloději, prostitutky, šmelináři i meloucháři – protože všichni tihle spotřebovávají, a platí DPH. Naproti tomu levicové řešení v prostředí ČR znamená to, že ten, kdo ten výpadek zaplatí byli a budou jen a pouze ti, kdož jako zaměstnanci více pracují a dělají přesčasy, nebo dělají odbornou vysoce kvalifikovanou práci, nebo obojí.

  • Laco Grőssling napsal:

   Plagueis napsal:
   Září 30, 2012 v 12.56
   Pro ty, co hledají spásu v KSČM:

   Vážení, ale ten rozsah šedé ekonomiky je PRODUKTEM politiky KSČM – melouchaření v době normalizace bylo KSČ tolerováno, stejně jako šmelení s tvrdou měnou.

   Plagueisi, nevím kolik Vám je let a co z té normalizační doby pamatujete. Já jsem důchodce a tak bohužel pamatuji dost.
   V době reálného socialismu bylo nepovolené podnikání tvrdě pronásledováno. Přitom existovali legální soukromníci i v době tvrdé normalizace, ale v době, kdy nebylo možné podnikáním vydělat Bavory, zájem o ně byl malý. Koncem 80tých let už nebyl problém založit družstvo a podnikat legálně, nebo podnikat v rodinné firmě.Šedá ekonomika samozřejmě byla, ale její rozsah byl ve srovnání s tou současnou minimální.

   V posledním odstavci píšete jinými slovy to co já v článku. Jeho účelem bylo připomenout, stručně řečeno, že pokud stát zavírá obě oči před černotami, dříve nebo později se vzniklý stav obrátí proti němu a také proti těm, kteří zdánlivě z černot měli profitovat.

  • Občan napsal:

   Neparticipují.
   Přibývá totiž těch, kteří přežívají na výměnném obchodu se sousedy, protože již nemají co utrácet. Měnu používají jen ve zcela nebytných případech, kdy se platbě nelze nijak vyhnout. A ti, co ještě nějaké peníze mají nebo jsou odkázáni (města) na nakupování, omezují své nákupy jak to jen jde.
   Důsledkem toho je, že ačkoli Kalousek neustále zvedá DPH a SD, výběr daně se snižuje.

   Snižování příjmů obyvatel (ať už rostoucí nezaměstnaností, NEvalorizací penzí, škrty v socdávkách nebo snižováním mezd) vede k dalšímu omezení spotřeby a opět ke sníženému výběru daní ze spotřeby. Zvýšení daní ze spotřeby tento proces jen urychluje.

   Důsledkem toho jsou bankroty drobných a středních podnikatelů (FO i PO), propouštění a další snižování daňových výnosů. Kdo v průběhu této smrtísí spirály zdanění spotřeby ještě zvýší, promění spirálu (z níž se ještě lze při velkém štěstí dostat) v pád ve vývrtce (který je bez vyjímky fatální).

   Progresivní daň z příjmu sice poněkud omezuje MOMENTÁLNÍ OSOBNÍ spotřebu, ale pokud je vhodně kombinovaná s nízkými daněmi ze spotřeby, je progrese kompenzována vyššími tržbami podnikatelů, vyšší zaměstnaností a vyššími odvody. V konečném důsledku tak na ní vydělají všichni.

  • vlkp napsal:

   PLagueis
   nějaký čas budu vašemu nicku věnovat zvýšenou pozornost. Ne kvůli vašemu názoru. Ale kvůli stylu. Velmi mi totiž připomíná jistého Višňovského. Zatím nemohu prokázat, že jste Višňovský. Nicméně, spamový filtr vás chytil. Já následně povolil, Ale pokud začnete vykazovat další specifické rysy shodné s Višňovským, budu jednat velmi důsledně a nekompromisně. Zatím to beru, že jste někdo jiný. Proto vám nebudu klást žádné překážky. A osobně doufám, že moje podezření je liché. Uvidíme. Ale počítejte s tím, že vám skutečně budu věnovat zvýšenou pozornost. Jak již bylo řečeno.

  • Jaroslav Hudec napsal:

   Ale to se hrozně mýlíte!
   Za socialismu byla kroupce velmi demokratická, zařadit se do korupčních řetězců mohl prakticky kdokoliv. A tak řezník korumpoval opraváře televizorů, a ten instalatéra, a instalatér lékaře a lékař zase řezníka – byl to neuvěřitelný spletenec, který měl jeden obrovský klad. Celkové saldo bylo sice téměře nulové (vyrušilo se), ale nic neuniklo do zahraničí, nemělo kudy. A korupční systém byl v podstatě rovnovážný – každý někdy korumpoval a jindy byl korumpován. Lidem tom přišlo relativně spravedlivé.
   Po převratu se ovšem korupce posunula o úroveň výš. Řezníka nemáte proč korumpovat, stejně jako instalatéra – snad ještě ten lékař zůstává (pardon, pani Hairfish, to není atak na vás :-)). Už se nekorumpuje v deseti stokorunách, maximálně v tisících, ale ve statisících, milionech, miliardách. A korupce je vyhražena jen vyšším sférám, občan se stal v korupčních řetězcích už jen pouhým plátcem, ať už přímo či prostřednictvím svých daní. Korumpován je jen sliby v čase voleb.
   Největší míra koruopce, na kterou už ani nedohlédneme, panuje v Bruselu. Všechny ty nesmysly s větrníky v energetice, ta neuvěřitelně silná plynařská lobby, stamiliardy protékající finančními ústavy atd. – to našemu zraku uniká v mlhavých výšinách.
   Myslím, že bruselská korupce je jedním z důvodů, proč se evropské integraci někteří naši politici tak brání – na tu domácí současnou českou korupci dosáhnou, na tu evropskou bruselskou ani náhodou!
   Korupci je podle mého názoru třeba opět demokratizovat, přiblížit ji občanovi! Občan se opět rád zapojí a bude spokojen.
   Tak to je
   🙂

   • Puck napsal:

    Perfektní !

   • Anonymní napsal:

    korumpovat remeslnika nemusite, staci kdyz vykona praci bez faktury s prislibem, ze nezaplatite DPH, Registracni pokladny vubec nic neresi,pokud by nebyly centralne napojeny na financni urad a nesmeli by se delat storna z omylnych preklepu s povolenim. pokud zivnostnik ma jasno,ze kontrola s financaku mu nehrozi minimalne jednou za kvartal tak nepomuze nic

 11. tresen napsal:

  No, to máte pravdu. Zmrzlinu jsem kartou opravdu neplatila. Ale pochybuju, že jsem tím přispěla k výraznému úniku na dani. Dokonce ani včera, když jsem si na tržnici koupila skvělou domácí tlačenku, jsem pak netrpěla výčitkami svědomí. I kdyby z ní její výrobce neodevzdal státu ani korunu, je mu z mé strany odpuštěno.
  Důsledná budu radši v hospodě, kde. mi dávají najevo, že moje spokojenost nepatří mezi priority.
  Ale myslím, že svět spěje k bodu, kdy i zmrzlinář bude mít po ruce tu věc, kam se strká kreditka.

  • Majka napsal:

   Pořád nevím, co se tím daňového vyřeší.
   A jak už jsem napsala, když platíte kartou, uberete peníze obchodníkovi a dáte je bance, nebo obchodník náklady na transakce kartou dá zaplatit zákazníkovi.

   • tresen napsal:

    Majko, moje peníze z karty přistanou na účtu, tudíž je obchodník musí zdanit. Když platíte hotově a nedostanete účet z registrační pokladny, tuhle jistotu nemáte.

    • Občan napsal:

     Nemusí, protože POKUD nemá registrační pokladnu, která identifikuje platbu, nikdo nezjistí, proč jste mu tam těch 20.- Kč poslala. Takže je vybere a spotřebuje pro sebe a bez danění.
     Nemluvě o tom, že banka si za ty operace vezme z Vašeho i jeho účtu nějaký ten frfník.

  • Laco Grőssling napsal:

   Nepochybujte, že jste k daňovému úniku přispěla. Stála-li zmrzlina dejme tomu 20, má z ní nezdaněných 8 Kč její prodejce určitě v kapce. Dejme tomu, že prodá za den 400 porcí, takže v jeho kapse nezdaněně svítí denní čistý příjem 3 200,– Kč. A na daňovém přiznání vykáže ztrátu. Mně až tak nevadí, že si pomohl, nezávidím věru nikomu. Ale…. z oněch 3 200,– Kč měl Kalouskovi poslat 533,– Kč na DPH a… 506,– Kč na dani z příjmu ( 19 % ). Takže erár přišel za den u jednoho zmrzlínáříčka o 1.039,– Kč, vezmeme-li v úvahu vliv sozóny, tak dejme tomu x 200 = 207.000,– Kč za rok, které eráru doplatíte Vy zvýšenou sazbou DPH. Nepřipadáte si hloupě ?

 12. tresen napsal:

  Fauste, vol, jak ti srdce velí.
  Jen se obávám, že ta sranda nebude toho druhu, o jaké mluvíval jeden pán na forbíně.

  • Faust - Vladimír napsal:

   Ale prosím Tě, tresen,,,, co jako myslíš, že by se stalo? Nebo co by bylo horší?
   Pokud by se povedlo dostat našeho nejlepšejšího ministra financí konečně do tepláků (tak, aby již nikdy více,,,), tak by IMHO bylo účelu dosaženo, A to nemluvě o celé skvadře „odkláněčů“ veřejných peněz, různých kmotrů a šibalů.
   On by pak možná i ten rozpočet nebyl tak zoufale schodkový…

   • tresen napsal:

    Fauste, tvůj dnešní kousek mi napověděl, že mezi lidmi jako jsi ty nemám co dělat.

    • Petrpavel napsal:

     Souhlasím.
     Volič TOP 09 a obhajovatel této vlády skutečně mezi slušnými poctivými lidmi nemá co dělat … Přesto, že s Vašimi slovy, ne činy, se dá mnohdy souhlasit. Jsou to paradoxy.

    • XY napsal:

     Třešni, vezměte prosím na vědomí, že i z druhé strany sunt certem denique fines. Když je překročíte, pozdě bycha honit a hrát uraženou.

     • tresen napsal:

      Jste si jistý, že víte, o čem je řeč?

     • Halladin napsal:

      Tresen, máš na mysli faustovu zmínku jinde ,týkající se jistého A ?

     • tresen napsal:

      Jo, přesně tak.

     • Halladin napsal:

      XY,
      Budeš se divit, ale Tresen je v právu.
      Faust udělal něco, co udělat neměl. Ale rozpitvávat to tu nemůžu, jen bych zvětšil škody.

     • jonáš napsal:

      No taková dekonspirace se myslim přihodila kdekomu, XY asi bude sám nejlíp vědět, jak to vypadá. Otázka je, jestli je to nutno řešit takto tajemně a zároveň teatrálně 😉

     • Petrpavel napsal:

      A proč to řešíte treseni a Halladine tady? Bez informací o čem je řeč?

     • Halladin napsal:

      Onje docela problém to řešit kdekoli .A na původním místě možná největší, A možná , že nejlepší důvod, proč zde, je to, że tu skoro nikdo nebí, vo co vlastně go
      Jonáši , prosímťe, nerozebírej to.

     • XY napsal:

      Vím přesně, o čem je řeč. Nemyslím, že šlo o „dekonspiraci“, protože to bylo pod textem, který napadený napsal pod vlastním jménem, s nímž se ostatně netajil ani ve svých „psích“ počátcích, kam vstoupil se všemi svými tituly a funkcemi, jak si živě vzpomínám. Netvrdím, že má Faust ve své argumentaci nutně pravdu; ale stanoviska toho napadeného mi vždy připadala poněkud farizejská a plynule proměnná, opřená o generální hodnotou všech hodnot – tedy o peníze. I dovedu pochopit, že pak ty hladce moudré úvahy, pod nimiž se celý spor odehrál, mohou Fausta značně iritovat. Mne ostatně taky – od okamžiku, kdy spolu s jinými glorifikuje vlastnický princip jako přirozený biologický pud, od něhož jest odvinouti společenské mechanismy. Výsledky takového naturalistického biologismu právě živě prožíváme na vlastní kůži. Tož tak.
      A omlouvám se, mám toho dnes moc.

     • jonáš napsal:

      No ono se dá asi těžko požadovat, aby soudce dělal někdo nekomformní s „vládnoucí ideologií“ společnosti, stejně „tehdy“ jako dnes. Navíc to možná ani neni východisko, ale „poznaná nutnost“, protože co si budeme nalhávat, majorita společnosti se tim opravdu řídí (a už od počátečního „zvonění klíči za katalog Neckermanna“).
      Souhlasit se dá snad jen s tim, že děti slavnejch rodičů to holt můžou mít v něčem i těžší.

     • Faust - Vladimír napsal:

      Nicméně jděte všichni do háje…
      IMHO to je můj osobní názor – a pro Tebe, tresen, obzvláště.
      Stačí? Jestli nestačí, tak přidám:
      Argo není pro mne VZOR bezúhonosti… že čerpá z pověsti svého otce (přičemž Ústava jest zbastlená – toť fakt), je nade vši pochybnost.
      Argo (Cepl ml.) se „dopustil“ soudního výroku. který v podstatě znamenal sebevraždu té oné…
      Nechtěl jsem už do toho zde vstupovat, ale zdá se mi, že se musím hájit… což teda, milá tresen, nepřipouštím ani náhodou.
      Vy oba, Ty i Argo, jste produktem jistého myšlenkového směru, který neberu ani náhodou…
      Asi jste se „uměli oba dobře narodit“ – v Tvém případě asi „dobře vdát“ – promiň.
      Osobně ODMÍTÁM Arga svatořečit za výrok o „soudních MAFIÍCH“ – tam teda neměl pravdu… a současně mu odpustit jistý rozsudek, který měl ve výsledku sebevraždu poškozené – viz výše (ovšem dle Arga se nic nestalo, že?).
      S tímhle teda běžte do háje – pravdoláskaři…
      Si snad ten blog fakt otevřu, jenom proto, abych vyvracel tu tzv, pravdu a lásku…
      A znovu říkám: běžte do háje – pravdoláskařil.
      DIXI
      P.S. ovšem k tomuhle vyjádření jsem byl vyprovokán.
      Vlku, omluva.

    • Faust - Vladimír napsal:

     Jo, a díky, tresen… za zatáhnutí ouplně jiného tématu sem na vlka.
     Málo platné, JSI maloměstská panička (c) Geon na Tribunovi (Geonovi se na dálku omlouvám) a Tvé vstupy sem budu přeskakovat – jak to činí již mnozí zde.
     BTW: neuplatnila by ses líp třeba na Jižní zemi?
     P.S. Buď přesvědčena, že kvůli tak pravdoláskařským šílencům nehodlám nadále opotřebovávat klábosnici, natož otevírat nějaký blog, To teda ani náhodou…

 13. Hairyfish napsal:

  Jj, daně můžeme mít klidně nízké i vysoké, ale když je nikdo (kromě zaměstnanců, kterým jsou oděčítány automaticky) neplatí a nikdo je nevymáhá, tak je to stejně k ničemu. Je to jako když zavedli pokutu až 30 000 za odhození žvýkačky nebo nesebrání psího trusu. Už jste někdy viděli strážníka aby za to někoho nechal zaplatit (a žvýkaček, nedopalků i bobků jsou pořád plné ulice)? Přísná pravidla, jejichž porušování se toleruje, jsou celkem typická pro naši zemičku…

  • Laco Grőssling napsal:

   Jen malá poznámka doktorko, nedávno na Slovensku stávkovali učitelé. Berou tak v průměru prý 14.000,– Kč hrubého. Nová vláda Fica počítala bilanci financí ve školství a zjistila, že je v něm nyní na Slovensku skrytý dluh 700 miliard Kč. Jde o léta odkládané investice do školství, nízké platy, chybějící vybavení, pomůcky.
   Ty peníze nelze získat jinak než daněmi, ergo závěr, pravicové vlády v zájmu přilákání zahraničních investorů tak podráželi daňovou kvótu, že nyní sice pár investorů mají ( jsou vybaveni daňovými prázdninami ), ale skryté dluhy narůstají.

   • Hairyfish napsal:

    A oni mají problém v čem? V nevybírání nebo v nízkých daních? Pardon, asi jsem natvrdlá, ale úplně jsem to nepochopila…

    • Laco Grőssling napsal:

     Ano, problém je v tom, že nízké daně mají svoji hranici „nízkosti“. Existuje určitý bod od kterého přestává být stát funkční.

     • Hairyfish napsal:

      V tom naprosto souhlasím. I rozložení daní by mělo dávat smysl a mělo by být takové, aby více daní platili ti, kteří můžou (takže to, co vymysleli naši borci je v podstatě přesný opak). Na druhou stranu když se vybírají špatně, tak zatížíme populaci opět nerovnoměrně, když budeme jen zvyšovat. A čekala bych, že na tohle jsou na ministerstvu analytici, kteří by měli vědět, kolik se musí vybrat, aby stát fungoval…

   • Hairyfish napsal:

    Jinak co jsem se snažila říct, je že daňové úniky ať už od drobných firem nebo těch velkých, jsou hodně hodně velké. a že v konečném důsledku nejde ani tak o to, jak velké ty daně jsou jako o to, jestli někdo dohlíží na jejich výběr… To se netýká jen nás. Tuším, že v některém z minulých let GE v USA neplatila vůbec žádné daně, prostě si našli ty správné díry a úlevy.

 14. Puck napsal:

  Čeká nás, kromě nevýběru daní, také další nepříjemnost.
  Největší část příjmů státního rozpočtu představují daně. A na státní rozpočet se nabaluje nespočet soukromých firem, které státu poskytují služby. Liberálové vám budou tvrdit, že soukromá firma pracuje efektivněji, a že stát v konečném důsledku vydělá.
  Opravdu ? Jsou soukromníci opravdu takoví frajeři, že jim jde především o to, aby stát utrácel za služby co nejméně.
  Jde třeba Drábovi, a jeho bývalé firmě iDax, o prosperitu země. Tomu snad nevěří ani ten největší optimista. A takových firem utěšeně přibývá.
  Takže, nejen výběr daní vázne, ale také hospodaření s nimi se bude spíše zhoršovat, než zlepšovat.

  • Reznicek z Brna napsal:

   Pucku,
   Pokud má soukromá firma sídlo v daňovém ráji, úplně bych je odstřihl od státních zakázek, ať si tendrují státní zakázky na Kypru, když tam mají korporátní sídlo.

   • Puck napsal:

    Mám naštvat Groeslinga ? On totiž není z těch, kterým by EU přirostla k srdci. 🙂
    To jsem sesmolil nedávno. to jsem dostal vztek, že s tím nikdo nic nedělá.
    Daňové ráje.
    Vynález, hodný naší šílené doby. V novinách se dočtete, že dalších 300 firem v Česku opustilo jen letos naše luhy a háje, a usídlilo se někde na ostrovech, kde je teploučko, čistý vzduch; kde není berňák, ani hnusný byrokrat.
    Ale to je omyl, je to fabulace médií, firma dále využívá práci zdejšího smradlavého, zato jinak kvalitního dělníka, dále využívá zdejší špinavou, zato spolehlivou energii, dále huntuje naši špatnou, zato hustou silniční síť, využívá zdejší logistiku, … jen to sídlo jaksi není na pravém místě. Sídlo se změnilo. Kde je sidlo, tam se platí daně. A pro optimalizaci daní je naše země naprosto nevhodná. Co na tom, že jen díky daním je země schopná firmě zajistit podmínky pro práci ?
    Co s tím ? “Nu, když se vám líbí na ostrovech, a máte tam lepší podmínky, tak se spakujte se vším všudy. A že jsme lidumilové, přejeme vám hodně štěstí.” To by byla správná reakce, jenže to nejde.
    Protože, co by se stalo pak ? Firma se opravdu spakuje a zaparkuje o kousek dál. Třeba na Slovensku. A bude se chechtat, jací jsou ti Češi pitomci. Slovensko ji nabídne stejné podmínky a Čechům přibude nezaměstnaných, zbydou jim prázdné budovy, a prázdnější kasa.
    Existuje řešení ? Daňové ráje nevadí jen Česku, stejně tak vadí všem vyspělejším zemím na světě. Díky daňovým rájům z nich odcházejí peníze, které nutně potřebují na to, aby mohly dále podmínky pro firmy zajistit; fungující sítě, aparát pro normy, právní spory, vzdělaného dělníka a jistě hodně dalších atributů, které firma ke svému provozu potřebuje.
    A tu si, snad správně, myslím, že by EU mohla udělat pořádek, aspoň v Evropě. Tak, že by firmy, které v zemi podnikají, tam také musely odvádět daně, anebo podstatnou část daní. Bylo by to opatření, které se nepříčí zdravému rozumu. Jednotlivé státy to, z udedených důvodů, nemohou zajistit. A pokud v Evropském parlamentu nesedí pitomci, měli by podat návrh na řešení.
    Třeba ti, co tomu rozumějí, vymyslí lepší způsob, jak zřejmou vyčůranost firem opravit. Jenže takový stav trvá už dlouho a řešení, jak vidno, zatím stále v nedohlednu. 🙂

    • tata napsal:

     taky to nechapu,samozřejmě že ty staty to využivaj nebot mužou nastavit minimalní daně nebot se nestaraj o dělniky,infrastrukturu,logistiku jen vybíraj čisté penize,to se jim nastavuje daně,pro mě je nepochopitelné že to ostatní staty trpí,prostě daně platit kde vznikaj aspon podstatnou čast a bylo by,chceš jít na třeba faerské ostrovy jdi ale tady nedostaneš zakazku a je to

    • Laco Grőssling napsal:

     Pucku, ani náhodou jste mne nenaštval, celkem jsme zajedno, jen bych dodal:
     – uprchlíci platí v ČR odvody za své zaměstnance, smradlavé dělníky a mnohdy i zapáchající manažery, daň ze zisku samozřejmě tam kde sídlí, je to ničemnost a je zajímavé, že nikdo ze super liberálních ekonomů se nad odchody nepohoršuje, jó to kdyby vládla levice, to by byl řev,
     – pokusil bych se omezit možnost přístupu ke státním zakázkám těch firem, které sice podnikají zde, ale sídlí jinde, neboli krávy, které žerou v Česku, ale dojí třeba v Holandsku.
     Kde jsou ty doby, kdy Baťa hrdě tvrdil, že je největším daňovým poplatníkem v ČSR.

     • Puck napsal:

      U státních zakázek je to jasná sprosťárna, ale proč by to nemělo platit všeobecně ? Mnou vyjmenované výhody, kterých ve vyspělejších zemích firmy využívají, platí všebecně také, ať už firmy pracují pro kohokoliv.
      .

 15. Laco Grőssling napsal:

  Lumen Boris Šťastný právě v Událostech : “ Registrační pokladny jsou levicový nesmysl, lze je snadno obejít“. Jó hlavy bystré z ODS jsou opět chytřejší než celá Evropa.

  • Reznicek z Brna napsal:

   A také v Událostech: daňové úniky z pohonných hmot se odhadují na 10 mld ročně.

  • Puck napsal:

   Šťastný bude asi pilný doktor, a po večerech usilovně studuje Hayeka.

  • Minorita napsal:

   Šťastný ovšem proslul v začátcích velkou podporou a prosazováním euthanasie v Bohemii…V dobách, kdy se ještě i v tehdy už „modrých“ Lidovkách alespoň občas ptali, se pán oháněl svojí „bohatou lékařskou praxí“ , a ejhle, ona se nám smrskla na cca 2 roky, možná méně , a ten lumen sám sebe tehdy pro trochu inteligentního jedince totálně odepsal … A dnes tato pro mne spodina v mnoha směrech formuje jak kroky tohoto státu, tak veřejné mínění, podvědomí … Kam jsme to došli …

 16. Skogen napsal:

  Byl jsem velmi humanisticky zaměřený, téměř pravdoláskař. Prodělal jsem konverzi. Bez jakéhokoliv osobního bažení po krvi a zmaru docházím k racionálnímu přesvědčení, že společnost, má-li si zachovat svou perspektivu, se musí patogenních činitelů zbavovat. Čas od času projde katarzí, kdy zvítězí pravda nad lží a nenávistí, lépe řečeno, zvítězí jistá forma pravdy a lásky, ale univerzálně definovatelní parchanti v ní své místo přece jen nemají.

  Naše prostředí je vynikající líhní lumpů a příživníků. S imperativem korektnosti a mírumilovnosti jim v množení a degenerování obecných principů nic nebrání. Spíš napomáhá.

  Ta katarze je blízko. Tradiční evropské země mají zkušenost, kterou vztahují přímo ke své realitě, nikoliv jako anomálii minulosti, tak jako my. Proto jsou opatrnější a hledají schůdnější cesty. My ke katarzi kráčíme rychle a slepě. Radost z ní bude mít pár outsiderů a úchylů, přesto je za současného neměnného trendu takový vývoj přísně logický, nezadržitelný a přes všechno zlé jediný schopný otevřít cestu k nápravě.

 17. kočka šklíba napsal:

  Hm zajímavé co vonrammstein napsal: Září 30, 2012 v 21.09, takže si to trochu rozebereme ;):
  1)„Pravda je, že tato vláda neschopnost prokázala nade vši pochybnost. Nevěřím ale ve zlepšení za pomoci vlády levicové, protože ty poslední prokázaly neschopnost téměř identickou. Nemá cenu, abychom po sobě házeli čísly, ta už se tu i jinde objevila mnohokrát. Liší se jen o to, kdo je publikuje a jaký dojem tím chce vyvolat“

  Jasně čísly nemá cenu házet, ptz by jasně prokázala, že pravicové vlády jsou těžce neumětelské, ale na to tu jsou jiní znalí, takže ta čílsla by určitě dodali především vlk, ale spousta zdejších nicků také. Jenže to se pravičákům teď nehodí, proto ta čísla nechtějí „házet“ :D.

  2)“ Jde spíš o to, co která vláda dokázala dotáhnout do konce, než o tvrdá ekonomická data. Pravda je, že levicové vlády některé věci řešit prostě nechtěly nebo neuměly a s radostí to hodily na vlády pravicové. Které to tím pádem řešit musely, ale zas se jim to zrovna moc nepovedlo.“

  -Také dobrá demagogie, zřejmě skorosenátor nikdy neslyšel o Konsolidační bance, že? O také o vlití stovek miliard do státních a polostátních bank, no nepřekvapuje, někdo když nechce, tak najednou neví ;). Zase, odborník vlk a spol. Ale i laici, kteří netrpí výběrovou ztrátou paměti, si pamatují. Ne tak pan skorosenátor za stranu Právo a spravedlnost. Takže nakonec z toho, co zde vykonal Zeman, co se týká bank, měly naopak prospěch ty chudinky nevinné pravicové vlády za nejlepšího ministra financí rozvojových zemí. Ptz banky skutečně konsolidoval.
  Ještě by mě zajímalo, co pravicové vlády od Topolánka po Nečase musely řešit za předchozí levicové, důchodovou reformu určitě ne, ptz se mnoho odborníků shoduje, že co se týká demografie, jsou argumenty Rusnoka spol mimózní.

  A za poslední, jakpak to, že skorosenátor za PaS neví jakou pravicovou stranu volit, vždyt má svojí, podporující Bobošíkovou a přečtěte si jejich názory http://www.pas-strana.cz/.
  Pro mě, což určitě tohoto člověka nepřekvapuje, pouhý jeden level od DSSS.
  Tak ted čekám něco podobného jako od modrého svazáka nea na aktuálně.cz, tihle lidé se neliší. Jen tenhle se umí lépe přetvařovat ;). Taky už to není zdaleka svazák at jakékoliv barvy.

  Píši to proto, že je to ted obvyklé mlžení pravičáků, tedy těch inteligentnějších, kteří si uvědomují, že obhajovat tuhle vládnoucí žumpu není možné, nicméně pořád jim jde jen o ty uválené kuličky, tedy o ovce, které lze ještě pořád stříhat a o ty ostatní(pár %), kteří na tom budou vydělávat. U PaS ještě navíc stříknuté podprahově rasismem a „nejen “ to, jde jim o rodinu, jak píší, což přesně odpovídá názorům tohoto nicku u jiného blogu o kvotách žen v politice. Jenže tam se zalekl Hairyfish, oprávněně, dala by si ho, podle mého, k večeři.

  • vonrammstein napsal:

   Copak dneska soudružka bumbala? Vodečku stalíčnaju? Papa, holuběnko sivooká, s Vámi jsem skoncoval na věčné časy a nikdy jinak. Vaše bučící, donekonečna frázovitě opakované blbství mě neodolatelně uspává. Stejně jako stupidní pokusy o překroucení významu řečeného, včetně vytrhávání věcí, které se holubičce hodí a vynechávání těch, které by nezvládla překroutit.
   Ptz Pas, skorosenátor, D.O.S.T., určo, ptz Pas, skorosenátor, D.O.S.T., určo, tz Pas, skorosenátor, D.O.S.T., určo, ptz Pas, skorosenátor, D.O.S.T., určo…už tu únavu a nudu a debilitu cítíte taky?
   Tak papa, lepidlo.

   • er napsal:

    á potrefená husička ramsteinova se ozývá – a skoro by se to dalo intepretovat jako názor, už to není takové slintat, neslintat

    • vonrammstein napsal:

     Račte se obtěžovat si to přečíst celý, ja? S úplně všema mluvím úplně normálně. Až na tohle, protože to nepřišlo diskutovat. Taky papa, jdu spát, slinto.

     • kočka šklíba napsal:

      S „úplně všema“ mluvíte normálně, ptz potřebujete zdejší trochu sympatie, tam kde jste narazil a chtěli po vás konkrétní argumenty jste velmi rychle zacouval. A ptz zde jsou slušní lidé, tak pokud je nebudete urážet jako mě, tedy hovězím dobytkem a nyní i drůbeží, tak se k vám budou chovat slušně, což velmi dobře víte. jste velmi průhledný.

   • kočka šklíba napsal:

    No zatím jsem milý skorosenátore nějak z vašeho úžasně inteligentního příspěvku nepochopila, kromě toho, že jste opravdu hodně fixovaný na domácí, nejen dobytek, ale i drůbež, nic k věci, tak asi na to nemáte, že?
    No nedivím se, urážet umíte jen mě, na jiné si netroufnete, ptz kdybyste zurážel i jiné nicky, tak víte, že byste zde skončil ;). A vy přece musíte šířit ty jednoduché a průhledné pravičácké mantry jako že není koho volit, že levicová vláda je stejná nebo dokonce horší než tahle vládnoucí žumpa, že tunel především ke katolické církvi je spravedlivý, že ženy nemají v politice co dělat a komunisti jsou horší než vaše PaS a D.O.S.T., tedy Semín. Jojo jen se snažte, urážejte, takhle jsem na vás, modročernohnědé vlajkonoše, zvyklá a přeji si vás takové, ptz pro myslící čtoucí se čím dál víc odhalujete ;).

   • kočka šklíba napsal:

    A pokud se zmůžete, v což nedoufám a nevěřím, můžete i argumentovat ;). Jao skoro senátor byste to ale měl zvládnout ;).

    • vonrammstein napsal:

     Bla, bla, bla. Kolovrátek, navrch ještě porouchanej.

     • nettle napsal:

      Ale mě by ty Vaše odpovědi, které dlužíte Hairyfish a Jethrovi, taky zajímaly, vonrammsteine. Ty trapné osobní útoky na kočku šklíbu Vás zařazují když ne mezi spodinu (pokud se pamatuji, právě Vy jste místo odpovědi na dotaz začal urážet), tak mezi osoby poněkud dětinské. Takhle se přece z nepříjemné situace vykrucují děti. Pokud vím, tady se diskutuje, zajímají nás názory na věci, na témata, nikoli na diskutující.

     • vonrammstein napsal:

      Hairyfish nic nedlužím, konstatoval jsem, že za dobu mé nepřítomnosti ostatní odpověděli za mě. Jethrovi-nevím o tom. Zkuste si cvičně spočítat, kolik lidí neodpovědělo mně, ať je v tom nějakej richrig. A co se osobních útoků na ….. týče, má to velmi dobré důvody. Řekl bych, že patrné na první pohled. Taky si všimněte, že s nimi nezačínám, protože ….. ignoruju, pokud se nepřilepí přímo na mě. Ano, úplně poprvé jsem začal já. Pak už nikdy. Jenže ….. je smutná, že si s ní nechci povídat a furt to únavně zkouší. TO je dětinské. A je dost únavné i psát ty názory na věci a témata, když se Vás okamžitě chytí ….. jako hovno košile a začne je kroutit k nepoznání. Opakuji: jsem schopen se tady slušně a k věci bavit s kýmkoliv. S výjimkou …

     • Zdena napsal:

      No, vonrammsteine, vy jste ale fuj, fuj, fuj….

     • vonrammstein napsal:

      Zdena: Proč? 😯 Tečky přece nejsou sprostý 🙂

     • Hairyfish napsal:

      Kočko, nettle, Zdeno pozor! Je to boxer, mohly byste tu taky jednu chytit :-D. Ačkoli předpokládám že tento pán ženy bije jen v soukromí kuchyně :-D…

     • oldwomen napsal:

      Vlasatá rybičko, trpěla jsem takovou podivnou iluzí. Že chytrý holky jsou vůči pravidlům slepičárny imunní…
      … nebo že se k jejich zachovávání nesníží.
      Mýlila jsem se.

     • Hairyfish napsal:

      „Staré ženy“, cítila jsem se do této taškařice poněkud vtažena, neb mě téměř všichni zúčastnění jmenovali, proplouvám v úrovni debatou stanovené. Iluze, výborná kniha Richarda Bacha. A mýlit se má právo každý :-D…

     • vonrammstein napsal:

      HF: Pán ženy nebije vůbec. Vlastně už hodně dlouho ani muže. Ale koukám, že kočičí mutagen je pronikavě nakažlivý. Takhle tady hodláte postupně zblbnout všichni?

     • Hairyfish napsal:

      VonR. teď vážně: rozumějte, Kočka do Vás rýpe, to ano, ale nevzpomínám si, že by použila silnějších slov. Takže méně vulgarit a více argumentů. Buďte vtipný a důvtipný, ne sprostý. Myslím, že intelgentního a důvtipného soupeře tu každý v debatě ocení, i přes názorové neshody, ale to, co jste předvedl Vy – všechny ty nadávky a sprosťárny – není na úrovni ani za mák.
      (A teď zase vypínám vážný kanál, protože tahle debata si zaslouží maximálně tak trochu mého plytkého a dětinského humoru, který zjevně spousta lidí nechápe… :-))

     • vonrammstein napsal:

      HF: Tak jo, vážně. Nepoužila silnějších slov, to je moje doména. „Jen“ prostě mele tu samou odposlechnutou kravinu naprosto do úmoru, vždycky a všude a na cokoliv. Nehodlám vůči ní nijak a ničím argumentovat, protože by to byla ztráta času. Ona se mnou nechce diskutovat, chce mě programově nasrat a v druhém plánu možná i vybanovat.
      Taky račte registrovat, že dlouho jsem sprostý nebyl, až po značné době, kdy mi došla trpělivost a dobrá vůle. (Když tedy pomineme jednorázové označení komunistů za hovada). A pokračování mi rozhodně ani kapku dobré vůle nepřidalo. S radostí to zvíře (to není urážka, kočka přece JE zvíře) ignoruju, ale to dost dobře nejde, když se do mě imbecilně naveze pokaždý, když se tu objevím. Zpravidla nad ránem a většinou mám pocit, že ne tak docela střízlivá.
      Pojďme se bavit jako dospělí: Je to podle Vás spíš obsese, nebo kompulze? Nebo kombinace obojího? Co byste navhovala k utlumení? SSRI, klomipramin ?

 18. tresen napsal:

  Pro tatu, snad už opravdu naposled.
  Napsal jste nahoře Rammsteinovi:
  „VY aspon
  nepišete cancy o
  nutnosti spoluprace jako
  tresen….“
  Napíšu to co nejjednodušeji:
  Už tu nic o spolupráci nenapíšu, přešlo mě to. Měla jsem nápad, že by z diskusních fór, jako je toto, mohl vzejít zárodek NOVÉ /podtrhuji pro vás/ iniciativy, která by oslovila osobnosti, schopné vytvořit koncept, jak lépe spravovat tento stát. A kdyby se zadařilo přesvědčit tyto osobnosti, aby za svým konceptem stáli i veřejně, bylo by pak možné jít za nimi i dál a podpořit je, aby šli do voleb a prosazovali svůj recept, jak zpřetrhat existující mafiánské vazby a jak přerušit zažitou praxi, kdy odtékají miliardy z veřejných prostředků.
  To je všechno, nikoho jsem rozhodně nenutila a nenutím.
  Převládá zde jiná představa o možnosti nápravy věcí veřejných, ta moje byla označena za naivní, co nadělám.
  Přesto si myslím, že bez poctivého promyšlení systémových změn správy státu, na kterém by se na základě konsenzu o jejich nutnosti podílely nejlepší české mozky, se nic nezmění.
  Co z toho plyne pro vás? Nebojte, vůbec nic.
  Jestli mě chcete dál používat jako příklad vší špatnosti, poslužte si. Už je mi to jedno.

  • Občan napsal:

   Třešni,

   ono to není nijak složité.
   Základem dobrého fungování státu je bezpečnost. Právní a správní, ekonomická a obecná.
   Základem bezpečností jsou jistoty
   1) právní a správní:
   dosažitelnost práva PRO VŠECHNY
   vymahatelnost práva a měření VŠEM STEJNĚ
   funkčnost práva – soudy, „prokuratura“ a bezpečnostní složky MIMO politický vliv
   veřejná správa s funkčními kvalifikovanými a STABILNÍMI institucemi a stojící MIMO politiku (vyjma ministrů a zastupitelských orgánů)
   2) ekonomické:
   práce pro co nejvíc obyvatel
   odměna za JAKOUKOLI práci v lidsky důstojné výši
   STABILNÍ a FUNKČNÍ sociální síť
   kvalitní a VEŘEJNÉ školství, zdravotnictví a penzijní zabezpečení
   3) obecné:
   STABILNÍ armáda, policie, hasiči vč. dobrovolných a záchranný systém vč. civilní obrany
   KVALITNÍ VEŘEJNÉ komunikace a technická infrastruktura
   energetika v rukou státu
   kvalitně a efektivně spravované veřejné finance

   Skoro nic z toho v tomto státě už nenajdete, přičemž bez těchto základních stributů stát a spolenost nefunguje.
   A teď mi řekněte, jak chcete v ČR najít partu lidí, kteří se na těch pár jednoduchých věcech shodnou…

  • tata napsal:

   TRESEN………..mate pravdu vtom že Vás bohužel použivám jako negativní přiklad,možná bych si to měl odpustit,není to muj zpusob,ale nejsem sám kdo Vám to vyčitá,jen já to K vám pišu neomaleně naplno.možná přiliš tvrdě

   Vy vyte moc dobře že to přetačite,nebo si to vubec neuvědomujete ale to pochybuji.
   VYTE vonrammstein má daleko nepřijatelný nazory jako vy ale aspon vše řiká narovinu.
   VY tady mluvite mnohdy že by VÁS ,vaše nazory nazvali levičacké.mluvite o respektive mluvila o spolupraci……..ale vždy to končí,s konstatovaním ta levice je horší,ve sve podstatě dospějete ktomu samému co vonrammstein ………..CHAPETE CO Vám vičitám?

   vonrammstein vým že se sním nikdy nebo s velkou pravděpodobností nikdy,jeho nazory považuji uplně na hraně co mužu ještě nak akceptovat ale oba budeme vícemeně na obou stran barikad ,nicmeně řikato na rovinu tudíž to tak beru,akceptuji.

   S Vami bych mohl mnohokrat souhlasit,ale jak je možné že při te konečné fazi,te rozhodujici ste na stejné pozici ,jako vonrammstein ,to pak opravdu sou řeči o spolupraci,možné dohodě jen canci,nebo pokritectví.Nebot vy tady uplně hlasate něco jineho jak on

   DÁM PŘIKLAD………..hypoteticky přištích 8 let tatdy bude vladnout ČSSD vladnout ještě huř než tyto,zlodějny,jedna afera za druhou ,a ja budu mluvit o spolupraci s VÁMI SLUŠNYMI PRAVIČAKY a tento narod bude tak apaticky že bude realna šance že by vladla ještě další 4 roky tak ja bych samozřejmě volil stranu na vaší straně barigady,jen tak bych mohl docilit určitou katarzi te hypotetické levice.NEVolil bych že sem pravičak ale že jen protipol muže něco změnit…………ano třeba ne……….ale je to jediná šance………..než je nechat vladnout dál……….
   .
   rozumíte basnit o naké vladě která nám spadne s nebe,nebo hypotetické spolupraci která se projevuje vzletnymi řečmi kterymi bych mohl souhlasit ale pak podpořite současné darebaky nebot vždy ten zavěr je jasny ……………….levice je větší zlo……….a vtom je to gro,mluvite ,pišete mnohokrat vletně,krasně,ale vysledek jak u vonrammstein

 19. tresen napsal:

  No prima, občane. Jenže tohle umí vyjmenovat každý třetí, zatímco k napsání scénáře, jak se k tomu po vyhraných volbách postupně dobabrat /velmi konkrétní kroky včetně dobře připravené legislativy/, to hned tak z někoho nevyrazíte.
  A jak ty mozky, které by toho byly schopny, sehnat do houfu?
  To je otázka, kterou jsem tu chtěla položit, stejně tak jsem chtěla slyšet různé tipy, kdo by to vlastně mohl být . A nápady na způsob oslovení.
  Napsala jsem to Dashe, s nadějí, že tohle téma vlkovi předhodí. Ale nedošlo k tomu, důvody neznám.

  • jonáš napsal:

   No když nejni, tak bych se klidně tržně poohlídnul třeba i jinde. Částečně se toho tejká například i tahleta diskuse, s rejpalem pro změnu v mužskym rodě 😉
   http://denikreferendum.cz/clanek/14029-neni-kazajka-jako-kazajka

   Např.

   „Způsoby kontroly resp. řízení ekonomiky jsou asi důležité věci. Jenomže kolik toho tady ale ještě ke kontrole vůbec zbylo? – Začne třeba ČSSD, jakmile se chopí, vlády, obnovovat něco z toho, co bylo v ČR cílevědomě zlikvidováno nebo zdevastováno (v průmyslu, zemědělství, učňovském školství, …)? Tam někde bych pak zkusil hledat i tu „svobodu pracovníka“.

   Copak on ten v tolika litaniích vzývaný volný trh opravdu už někdy někoho ochránil před tím, aby ho/ji – samozřejmě ve jménu svobody trhu! – trhli mezi dveřmi ?? – (jak o to zavadil Martin Pleva) –
   Spojování „volného trhu“ s nějakými zásadními nadějemi na uskutečňování a upevňování lidské svobody je hluboce zakořeněná pověra. Dokud panuje blahobyt, zdánlivě to i funguje.

   Výrazy „liberální“ a „liberalismus“ by bylo dobré užívat obezřetněji, ne tak všeobecně.
   – Oto Novotný mě může zase pokáral, že mluvím o nějakých dávno minulých, předpotopních věcech, a že přece ten dnešní liberalismus už je úplně jiný a prima – ale musím znovu připomenout, že největší vzepětí klasického liberalismu bylo úzce spojeno s otrokářstvím. Neoliberalismus (který někteří rozhořčeně prohlašují za levičácký konstrukt a naprostou fikci) snad liberalismem není ??
   S jakou formou panství (jakým „uspořádáním“) nad lidmi se on ten neoliberalismus snáší nejlépe? – Můžeme se začít rozhlížet: Spojené státy? Saudská Arábie? Čína? Itálie?“

   Argentina? Maďarsko?

   • tresen napsal:

    Předpokládám, že nevyslovená souvislost s rozumnou správou státu je v tom, že hledat na to lidi v okruhu DR je zbytečné.

    • jonáš napsal:

     No pro vás, madam, je asi zbytečný cokoli.
     Ale přiznávám, že hledat lidi na něco takovýho tam opravdu nechodim a nehodlám. Hledám tam lidi s názorama, jak z těch hoven, co nám tu liberalisti za nadšenýho potlesku liberalistek vašeho střihu (vyhraje i klausova tenisová raketa, když bude mít dobrý PR) pomáhali naklást.

  • Občan napsal:

   No, volební program sem asi fakt sepisovat nebudu, ani paragrafovaná znení návrhů zákonů 🙂
   Jenže to Vám, Třešni, nenapíše nikdo. Vždycky to budou jen více či méně obecné teze.
   O konkrétních krocích mám ale celkem jasnou představu a vím, že to dobabrbání se by nemohlo být moc postupné. Na to jsme už v příliš velkých exkrementech.

   Tak to zkuste napsat přímo Vlkovi, třeba bude vědět o nějakých konkrétnějších lidech. Z osobní zkušenosti ale vím jedno zcela jistě – nemá smysl vstupovat do politické strany, protože ZDOLA člověk nic neprosadí a nevybuduje.

   • vonrammstein napsal:

    Jistě, proto je třeba vyjít do ulic a vládu si vzít, pěkně po našem, po bolševicku, revolučně. To už tady párkrát bylo a vždycky z toho byl průser.

   • Anonymní napsal:

    Mohu potvrdit – nemá smysl vstupovat do politické strany. ZDOLA člověk opravdu nic neprosadí a nezmění.
    Vybrat si to nejmenší zlo mezi stávajícími politickými stranami v PS – to je můj recept. A stávající volební preference v průzkumech ukazují, že stále roste počet stejně uvažujících voličů !
    Treseni fandím v její představě nové iniciativy, ale tvrdím, že je to předem prohrané. Už jenom když si představím v ní voliče ODS, ČSSD, TOP, KSČM, KDU, VV…pohromadě 😦

 20. tresen napsal:

  Dík za potvrzení, že tady mluvit vážně fakt nejde.
  Když to náhodou zkusím, hned přijde pohlavek, abych věděla, zač je toho loket.
  Tak si to tu užijte, jonášovské rejpání, které jde navíc totálně mimo, mě už dlouho nebaví.
  Mimochodem, třeba takového pana Tejkla bych do toho think tanku moc ráda pozvala.

  • Laco Grőssling napsal:

   Třešni, napíšu to poněkud zjednodušeně. Rozhodně bych nevymýšlel co je jinde vymyšleno a funguje lépe než u nás. Začal bych Slovenskem, potom bych zašel do Němec a ještě vše korigoval v Rakousku.
   Ale ze Slovenska bych si vzal hlavně příklad z toho jak se Fico se svojí partou nyní snaží jednat s celou společností a ne buldozerovat jako modroptáci s černokněžníky.

   Přemoudřelé modroptáky jako B.Šťastný, viz.jeho včerejší výrok v Událostech, že registrační pokladny jsou levicový výmysl, který lze snadno obejít, bych úplně pustil ať se topí ve svých hloupostech.

   • Bavor V. napsal:

    Už v roce ´90 jsme měli možnost se jít učit k sousedům. Jenže geniální Václav spolu s Tomášem (Ježkem, pro neznalé) vymysleli úplně novou českou cestu. Napřed potmě (zhaslo se) a pak tunelem. A od té doby všichni, co si říkají pravicoví, konzervativní a bůhví jak ještě, hledají vlastní českou cestu. Ale už náš klasik Karel Havlíček napsal:
    Není nad původnost
    každý po n í touží
    všichni chodí přes most
    jen já půjdu louží.

   • tresen napsal:

    Jo, mustrů by bylo…a fakt docela slušných.
    Jde spíš o systém, jak na ten sajrajt.

    Nicméně, zdá se, že tu pár košťat přece jen máme: http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=758943

    • Bavor V. napsal:

     To už se komentuje vedle

    • tata napsal:

     TRESEN…………..ale otom to je Vy pišete o vzdušnych zamcích,když Vám to někdo napiše,čertite se že …………..Dík za potvrzení, že tady mluvit vážně fakt nejde.

     ALE TO BYSTE musela mluvit realně co je možno.

     Mame tady na jedné straně velké darebaky,ve své podstatě každy měsic mnohdy tyden zavažnej problém.

     Na druhé straně jsou menší darebaci…………celkem to jde dokladovat čisli prušvihu a jejich velikostí,zde pravě vonrammstein rad uhybá,ano s čisly se dá ruzně manipulovat ale zde je tak jasný do nebe volajicí přiklad lumparen a rozdil těch lumparen

     Prosim netahat dotoho princip pohledu pravicoveho a levicového zde se dá opravdu manipulovat,navic i spohledu ke které skupině patřite.

     JA mluvím o čistych zlodějnách a zde je rozdil markantní,nespochybnitelný.

     • vonrammstein napsal:

      Ale neuhýbá, to už na mě zkoušela …. Jen jsem konstatoval, že ta čísla jsou obecně známá, byla mnohokrát publikována tady i jinde, takže je zbytečné je znovu vytahovat a mlátit se s nima po hlavách. Nic víc, nic míň.

     • tata napsal:

      vonrammstein…………..jenže ty čisla něco znamenaj,a jen kvuli nim byste musel něco uznat,a tím padem uznat že levice po 89 škodila meně než co se zde nazyvá pravice,použiji tento obrat aby sme se zase nedostali že toto není pravice.

      MLUVÍM o čistych zlodějnách a ne o stratách nebo vyhodách co nese politika pravice nebo levice……….zde samozřejmě se daj čisla a fakta vykladat ruzně podle pohledu.

      zde je to naprosto jasné že na současnou pravici,levicový zloději nemaj

     • vonrammstein napsal:

      To je trochu sporné. Musel byste v těch číslech zohlednit, v jaké ekonomické a politické realitě vznikala. Jinak se hospodaří v době růstu, jinak v recesi. Takže i čísla v absolutním smyslu platná mají různou vypovídací hodnotu, pokud je přiřadíte k podmínkám, ve kterých vznikla. Mně z toho v průměru vychází, že levicové i pravicové vlády hospodařily víceméně stejně špatně.

     • Petrpavel napsal:

      Už zase ten … začíná, a to tvrdí, že se nechce rýpat v minulosti! Kdo měl zásluhu na tom růstu v době Paroubkovy vlády? Klaus a PaS určitě ne! Zeman, Špidla, Gross, Paroubek! A když se prosperuje, přoč si nepůjčit,aby se rostlo víc? A když se prosperuje, proč neumožnit také prosperitu občanům ( nebývalý růst životní úrovně celé společnosti, ne jenom vybraných skupin, za Paroubka)?
      A omlouvám se, že jsem své psst! zde nedodržel.

     • tata napsal:

      vonrammstein …………….nezlobte se ted jasně kličkujete,zaprvé VY mluvite jasně otom co sem vyloučil,takže zde krize,a podobné věci jako ekonomické a politické realitě vznikala.

      TADY se s VÁMI vubec nepřu já budu obhajovat levicovej vy pravicovej pohled.

      JÁ mluvím o zlodějnách třeba GROSE,nebo VONDRY…………..nebo Ratha, versus dopravní podnik………….I když i zde je okrajově politické vazby,

      nemá to s provazením politiky nic společneho……………jako třeba demontaž socialního statu co ja kladu zavinu ,naopak vy vydite potřebné naopak.

      BAVIME SE O ZLODĚJNÁCH…..jako mostecká,Gros,Rath,prompo,blanka,padaky dopravní, atd…………..zde byste janě prohral a výte to moc dobře,proto to vždy zahrajete do autu………a to sem to vyloženě zduraznoval,přesto ste jasně odpověděl klamaním tělem,i když určitě mate vědomosti mnohem větší nepodcenujte mi takovími lacinymi odpovědmi

     • tata napsal:

      ted něco na odlehčení nevím proč ale ve slově vidite mě fascinuje hrubka tvrdé y,už sem si kolikrat řekl že tady neudělám chybu,a přesto zase,ale už mě to aspon uhodí,když sem dal poslat tak mi to praštilo

     • oldwomen napsal:

      Petřepavle, velice zjednodušeně: když mám dluh, tak v době, kdy se mi daří, jej samozřejmě splácím a snažím se o nepokutované mimořádné splátky, dále se snažím investovat do rozvoje svého hospodářství, pokud nejsou přednější opravy (když mám děravý boty, tak si nový klobouk kupovat nebudu) a velice moc se snažím o vytvoření rezerv. A v době, kdy se mi nedaří, holt utáhnu opasek a omezím spotřebu na nezbytné minimum. V tomto případě je fuk, zda se jedná o státní rozpočet nebo podnikový či „jen“ rodinný.
      Dodnes mi zní v uších Špidlovo hlášky o tom, že příjmy se musí přizpůsobit výdajům a že dluhy se neplatí a zdroje jsou. Mimochodem, vždy když naše poplyšáková ekonomika v číslech poporostla, tak to nebylo, že by nějakým omylem narostla výroba, ale protože se podařilo něco prodat – cukrovary, vodárny, Rakonu…………
      Po Adamcovi to všechny vlády, bez rozdílu, vedou od deseti pěti. Je otázka, zda z blbosti a nebo neschopnosti, a nebo jestli je to zadání od některého ze sousedů. Mimochodem, je náhoda, že naprostou většinu arbitráží za zmařené investice i zaražené větry Česká republika prohrává.

     • Petrpavel napsal:

      Oldwomen, jako vždy v tomto nemáte pravdu.
      Investice, opravy, abych použil Vašich slov, právě za Paroubka byly. Vytvořena byla za jeho vlády i rozpočtová rezerva ve výši několika desítek miliard (myslím, že šlo o šedesát), a ministrem financí byl B. Sobotka. Topol ji pak za pomoci nejlepšího ministra financí Kalouska rozfofroval a vytvořili rekordní dluh.
      A že státní dluhy se neplatí, to přece musí být dnes jasné každému ekonomovi, pokud ovšem není zasažen neoliberalismem. A to jsou bohužel všichni. Nebo snad máte s manželem připraveno 320.000,-Kč (a Vaše maminka, a Vaše děti, vnoučata.. také) a „náš“ dluh zaplatíte(me)? Stát už nevlastní defacto nic!
      Zdroje že nejsou? Kupujete noviny? Podíváte se občas na TV? Každý den se objeví zdroje ve výši několika miliard. Jen po nich sáhnout!
      Jediné v čem s Vámi mohu souhlasit je, že tento režim-systém stojí za ….. ! Proč tedy nevolíte jako já KSČM?

     • vonrammstein napsal:

      PP: Chvála Bohu na nebesích, že něco takovýho jako Vy nemůže reálně žvanit do ekonomiky. To bychom tomu Somálsku záviděli už teď. Tečky nechte laskavě vyhrazené pro ….., ať v tom není bordel. Pokud Vám to nevyhovuje, najdu alternativní symboliku.
      tata: 🙂 Hrubky k Vám tak nějak neodmyslitelně patří, ale je fajn, že si všimnete 🙂 Nikam nekličkuju, jen odmítám tvrzení, že za levice dobře a za „pravice“ zle. To prostě není pravda a obě strany měly k dispozici naprosto rozdílné podmínky, to je prostě fakt. Taky je fakt, že na současnou vládu těch průserů prasklo víc, ale to neznamená, že levicový kauzy ještě nevyplavou na povrch. Taky těch uspaných není zrovna málo.

     • oldwomen napsal:

      KSČM volit nemohu, důvody jsem Vám již několikrát sdělila. No, ale když čtu, co jste napsal…. ne ani tak ne. I když, kdyby KSČM utrpěla volební vítězství…. nebozí v ni věřící. Godot nepřijde.

     • Laco Grőssling napsal:

      oldwomen také napsala,
      Dodnes mi zní v uších Špidlovo hlášky o tom, že příjmy se musí přizpůsobit výdajům a že dluhy se neplatí a zdroje jsou..

      O tom, že SE DLUHY NEPLATÍ to je obvyklá lež a pravicová pomluva, již několikrát jsem v diskuzích žádal lháře, kteří to tvrdí, aby svá tvrzení doložili odkazy na relevantní dokumenty a samozřejmě nic.

      Na vysvětlenou, KSČM budu volit proto, aby získala takový počet hlasů, aby ji nebylo možné obejít, jak to udělala ČSSD v několika krajích. Výsledky jsou samozřejmě děsivé.

     • jonáš napsal:

      Tyhle dluhy se přece nesplácejí, to neřek Špidla, ale Paroubek. A stačí se podívat na rostoucí deficit USA náš vzor, aby bylo jasný že nekecal 😉
      Špidla říkal, že zdroje jsou. A taky byly, a byly by dosud, kdyby nastoupivší molodci-trhovci neořezali a nezastropovali pojistný odvody.

     • Laco Grőssling napsal:

      Ne Jonáši, ani Paroubek nic takového neřekl, to je další stále opakovaná lež. Zkuste dodat odkaz na relevantní dokument. Nenajdete jej.

     • jonáš napsal:

      Jako dokument ve formě trvalýho záznamu z nějaký předvolební debaty v roce 2006, to chcete poměrně dost 😉 možná to formuloval malinko jinak, asi jako ten co neznal špinavý peníze, ale proč se o to hádat, když měl stejně pravdu? 😉

     • jonáš napsal:

      „Nabízím 1000 Kč za nesestříhanou verzi té TV debaty, která proběhla 31.5.2006 od 21:00 na TV Prima, moderovala Michaela Jílková. Nabídky mi posílejte na mail halen4@klikni.cz
      Asi nikdo nic neposlal. Sestřihaná verze pro „přemluvbábovače“ je na http://www.youtube.com/watch?v=shCl4DGqhyU a i z těch sestříhanách štěků je zřejmý, že tam řekl „státní dluh se málokdy splácí“. Akorát nevim, proč ho dabovali nebo aspoň silně zvukově upravovali. Asi aby to na cílovou skupinu klipařů líp zabíralo 😉

     • Laco Grőssling napsal:

      Jonáši, jednou mi také někdo odpověděl odkazem na to zfalšovaně dabováné video jako Vy. Vy jste alespoň poznal, že jde o podvod. Já dodávám pravicový podvod, jako obvykle.

     • jonáš napsal:

      Ale to přece neni žádnej podvod, to se opravdu „málokdy splácí“ 😉
      http://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_dluh_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch

     • jonáš napsal:

      Mmch hned vedle na wiki je tabulka která se dá setřídit i podle poměru dluhu k HDP v procentech. Lucembursko 3443, Spojené království 400, Honkong 334, Belgie 266, Švýcarsko 226 .. abychom zůstali u jen těch „tygrů“ evropy i světa. My se svými 45% HDP jsme furt někde na chvostu okresního přeboru 😉
      http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_zem%C3%AD_podle_zahrani%C4%8Dn%C3%ADho_dluhu.

 21. Jan Čermák napsal:

  Článek je přesný, myslím, že tu v diskusi nebyla jednoduchá úvaha.
  Podnikatelé, drobní, pláčou, jsou před krachem, lidi nenakupují neb nemají peníze. Přitom kdyby nekradli a platili daně, lidi by peníze měli a utráceli by je a nemuseli by plakat. Takhle to je jednoduché.
  Náš problem je neexistence /těm existujícím se omlouvám/ hospodářů. byli nahrazeni podnikateli, lidmi, co si nevidí na špičku nosu.
  A k těm danovým optimalizacím. To je krádež. Dřív by se říkalo zloději. Teď se jim říká podnikatelé a musí se prosit , aby zůstali.
  Stejné je to dle mého s lichvou. Většina velkých firem, u nás asi všechny, jsou zlodějské instituce, jejichž podstatou je loupit. Nebo RSPN 17% není lichva? Jen se tomu v naší době už loupení neříká. na podstatě věcí to nic nemění.
  Je smutné, že naše země se zastává v mezinárodních institucích obvykle zlodějů. Lidé jsou vždy až to poslední….

  • jonáš napsal:

   Todle je celkem běžná úvaha, potíž je že těch pár procent co drží a ovládá nadpoloviční podíl na zisku a bohatství na ni nechce slyšet. Nikde ve světě.
   Že nemaj na chleba? Tak ať jedí koláče. Vono na to zas jednou dojde.

 22. ,passant. napsal:

  Takových Marišek co nám kecají o koláčích je u nás v politice hafo.
  Bohužel široko,daleko nevidět nějakého Dantona,Marata či Robespierra.
  Snad kdyby se našel alespoň nějaký nový dr. Guillotin. 😦

 23. kočka šklíba napsal:

  von….v napsal: Říjen 1, 2012 v 13.06, ale pane skorosenátore, to vy jste mně na slušnou otázku, nijak rýpavou, napsal, že mě neodpovíte, ptz….už si to ani přesně nepamatuji, ptz zas tak mě nezajímáte (takže určo ne obsese ani kompulze, milý amatérský psychologu;)). prostě jste se zachoval jako neslušný člověk. Do té doby, pokud si pamatuji, jsem se s vámi do žádné diskuze nepustila, tedy ne nijak agresivní ani z mé ani z vaší strany.
  Ale já si naopak myslím, že jako každý agresor, jste si zde vybral, podle svého domnění, tzv. slabé články, nejdříve Petrapavla a pak mě. Podle mého, bylo to na základě několika vlkových vstupů o levičácích a petrpavel a i já zastáváme, ano přiznávám, levicovější názory než vlk. A jako „správný“ agresivní pravičák jste prostě zareagoval. Ne diskuzí, ale urážkami. Ale když vás Hairyfish vyzvala k dialogu a vy jste zjistil, že je to lékařka v oboru, který má co říci k vašim názorům, rychle jste zacouval. A Jethro v té samé diskuzi vás vyzval ke konkretizaci vašich tvrzení, zase jste couvl. Jethro je zde velmi respektovaný. A jako každý agresor, a vlastně srab, jste věděl, kde zacouvat. na to nemusím psycholog, to je z vašich vstupů jasné.
  Urážet jste začal vy.
  A Hairyfish se omlouvám, jen jsem chtěla upozornit na „statečnost“ tohoto nicku. Nechtěla jsem Vás Hairyfish nijak zatáhnout do této diskuze, jen upozornit na zbabělost.
  Pro oldwomen, považuji za důležité čelit demagogii a podpásovkám pravounů. Viz zdejší diskuzi a vstupy von…. Což jsem ve své první reakci uvedla, myslím s argumenty. Možná špatnými, možná ne, ale rozhodně jsem od von…nedočkala argumentů žádných. Jen urážek.

  • vonrammstein napsal:

   Búúú 😦 Mně tady nedpověděla Hairyfish, Bavor a taky Mirorita, fňuk 😦 Cítím se uraženej, poníženej a nedoceněnej, škyt 😦 Kde si můžu stěžovat?

   • Laco Grőssling napsal:

    Říká se, že na lampárně na Hlavním nádraží. Víte co to bylo ? Taková bouda, kde pár lidí pečovalo o stále svítící lampy zavěšované na konce vlaků. V sedmdesátých letech jakýsi inža navrhl zlepšovák a od té doby se na konce vlaků dávaly dvě placky s odrazkami. Obrovská celostátní úspora. Jak je obvyklé u ČSD, ČD, budovy lampáren zůstaly, prázdné.
    Tak tam je dobré si dnes stěžovat, na kdeco.

    • vonrammstein napsal:

     No jo, já jen, abychom v tom stěžování měli všichni rovný podmínky, ne? Tady soudružka mně furt předhazuje, že jsem neodpověděl někomu úplně jinýmu než jí-a co si pak teprve má počít chudák já, když někde neodpoví přímo mně? To abych se podle jejího diskursu šel na tu lampárnu rovnou voběsit, ne?

  • Hairyfish napsal:

   Kočko, nic se neděje. Můj nároz na věci asi znáte, dál rozebírat to netřeba, škodilo by to mému všeobecnému zdraví a blahobytu :-).

   • vonrammstein napsal:

    Váš nároz je bezesporu půvabný, škoda, že Vás v rámci ne zcela pochopitelné solidarity sráží o několik levelů níž. Á kdopak se nám to tady vyhýbá odpovědi? 🙂 Doufám, že Vám to ….. taky pořádně vytmaví, když jste tak sklapla krovky a zbaběle vycouvala 😀 Její slova, zlatá slova 😀

Komentáře nejsou povoleny.