Martinec,český fotbal a Pelta – Křetínského melta.


Už  dlouho  nebylo nic napsáno  do  rubriky  Fotbálek.  Nebyl  čas   byla  zajímavější  témata.  Leč  dnes  jsem  byl  na  fóru  Viktorky  kýmsi vyzván, abych  cosi  napsal  o  vývoji  v kauze  Křetínského  taška a  totéž mi  došlo v  soukromých  mailech  odjinud.

Problému  Tzv. Křetínského tašky  jsem se velmi zevrubně  věnoval  na Kose zde:

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/09/20/co-vzkazuje-erik-best-panum-ludku-madlovi-pavlu-prochazkovi-lukasi-seidlovi-a-mnohym-dalsim-prostrednictvim-vlkovy-klavesnice/

Nicméně,  pokračování  za mne  napsal nyní  někdo  jiný.  někdo, kdo z  Čech odešel  jako malý kluk,  mládí prožil  v Německu,  vysokou vystudoval v  Anglii,  rodinou základnu vytvořil opět  za  Šumavou,  pak byl pracovně  v Polsku,  aby  dnes   měl  svou  českou  firmu.  A při  tom, no snad to přítel  Jeff přežije,  ortodoxně  fandí Spartě a  absolvoval  všechny  její  zápasy na  živo za mnoho  let  dozadu. Že  zpravidla  musí  v  den  utkání  jet  stovky kilometrů? No problem!

Dohodli  jsme  se,  že  reakci  na  jasnou informaci,  že  ona  mýtická  taška  sparťanského bosse  neobsahovala  ŽÁDNÉ  důkazy napíše  on. Protože  nebude  od  věci  si přečíst,  jak celou  situaci  vidí  fanda  rudých, podotýkám, že  rozumný a  navíc  člověk,  jehož  pohled  do  Čech je   pohledem z  venku.  Tímto  uvádím na  Kosu  Sparťana  Pavla. A doufám, že  to  není  to  poslední, co  sem poslal.  Jako vždycky  – prosím Kosíře  o  vlídné přijetí  /  zvláště  Jeffa :))/, které prosím  vyjádřete  hvězdičkami. díky.

Napsal Pavel

Českým fotbalovým prostředím hýbe kauza tzv. Křetínského tašky“ a národ se nám tradičně rozdělil na Sparťany a Antisparťany. Nemám v úmyslu tady rozebírat zasvěceně něco, o čem nikdo z nás nikdo nic neví a proto se jen pokusím podívat se na věc z pohledu různých klubů a osob a zapojit základní logiku.

Na úvod malé shrnutí. Majitel Sparty p. Křetínský se vydal na Strahov a tam tzv. taškou vyděsil k smrti starého protřelého mafiána Peltu. Ten si dal pusu na zámek a zcela mimo české, nejen sportovní zvyklosti nic neuniklo do tisku. Předal informace policii a od té doby národ spekuluje.

Čeští novináři přišli postupně s několika zaručenými verzemi od ovlivňování zápasů Plzní, přes sázení rozhodčích, popř. zahraničních sázkových gangů. Nekulturní české novinářské prostředí má lví podíl na vyvolání aféry. Hned při 1. vyjadřování na mikrofony jak Pelta, tak Křetínský mluvili o informacích, české média z toho udělaly důkazy a dnes přišly s odhalením, že ty důkazy, co si vymyslely  jaksi  neexistují!! :).

Nejdříve zkusím okomentovat pohled různých stran a vyjádřit svůj názor.

Plzeň: Po vypuknutí aféry se stala hlavním podezřelým. Po dnešním zveřejnění ,že důkazy nebyly předány cítí satisfakci a jsou přesvědčeni, že taška ani neexistuje,akce je smyšlená a namířena proti nim.

Rozhodčí: Žijí v nejistotě, nikdo neví, kdo po něm jde, nikdo neví co se na něj ví.

Budějovice: Ozvaly se samy, někdy je mlčeti zlato. O jejich zápase v Plzni si týden předem vrabci na střeše cvrdlikali o golovém přídělu, zahraniční sázkové kanceláře zápas stahovaly z nabídky.

Do té doby na jaře pevná obrana se v Plzni sesypala a gólový příděl nastal, obavy sázkovek se naplnily.

Sparta : V podstatě mlčí. Nikdo se oficiálně nevyjadřuje, žádného viníka neoznačuje.

Svaz : Hraje si doslova a do písmene na mrtvého brouka- nejhorší možný přístup

Teď si dovolím připojit můj pohled na věc.

Je naprosto vyloučeno, aby Křetínský nic neměl. Jednak by nechodil na Strahov a i kdyby tam šel, prázdnou taškou by Peltu nezbarvil do zelena a nepřivodil by mu na akutní   řečovou vadu, když  musel mluvit, či spíše blekotat, do kamery..

Křetínský ví, že pokud nějaké důkazy pořídil,soud by mu je jako nelegální zamítl. Houf novinářů, které Křetínský sezval před Starhov měl taky svůj účel.

Křetínský přišel za Peltou, ukázal mu co nashromáždil a přinutil ho jít na policii s nápovědou, jakým směrem se zaměřit. Houfem novinářů před dveřmi Peltovi vzal možnost to zkusit „nějak uhrát do autu“ Poté Křetínský sebral své důkazy a odvezl je zpět do letenského trezoru a Pelta s policií mají na výběr. Buď si stejné důkazy a proti stejným osobám opatří legální cestou, nebo se otevře letenský trezor a Blesk bude mít týden co zveřejňovat. Redaktor Blesku na rozdíl od soudce nezpochybní původ důkazů a jejich proprání tiskem bude mít více devastující účinky než případné soudní jednání a odsouzení jednoho korupčníka.

Kandidátů na obsah Křetínského tašky je mnoho. Každý pamatuje „spanilou“ jízdu Baníku za záchranou, téměř rituální obětování Bohemky za tím účelem. Velmi nezvykle vypadají účelové změny předpisů- jejich novelizace tak, aby 4. celek 2. ligy postoupil a následné vrácení se k předchozí praxi. Koneckonců i z té Plzně mohlo něco v tašce přistát.

V každém případě, ať je to jakkoliv.. Nejhorší možná varianta je ta současná. V trezoru na Letné tiká bomba , které se všichni bojí a nikdo z lidí motajících se kolem kulatého nesmyslu neví, jestli zrovna on do tašky spadl, nebo ne. Je v zájmu všech příznivců fotbalu bez ohledu na klubové barvy, aby kauza byla dotažena do konce a viníci potrestaní.. Někoho to bude bolet, ale bude to cesta správným směrem.Po dlouhé době máme 2 kluby, které mají našlápnuto do jarní Evropy a byla by škoda vytvořit prostředí, které toto zhatí.

Je totiž velmi naivní si myslet, že Křetínský je  hlupáček, který běhá po Strahově s prázdnou taškou a dělá, že v ní něco je. On ani ten Pelta asi nešel celý zelený koktajícím hlasem oznámit na policii, že mu Křetínský ukázal prázdnou tašku a sdělil mu u toho, že nic nemá. Čím déle bude taška tajemná, tím hůře pro náš fotbal.

Na závěr si dovolím ještě jedno zamyšlení. Proč taška, aniž ji kdo viděl způsobila takové zděšení ?

Vypadá to, že v našem fotbalovém prostředí je to boj „prohnilých proti prohnilým“. Neprohnilý by totiž tašku neřešil a bylo by mu jedno, co v ní je, a v celkově neprohnilém prostředí by žádná taška nemohla dostat svůj obsah.

Tolik Pavel.

Vlkův  dovětek:

Ano Pavel  trefil jádro pudla. Myslím  si  v  podstatě  totéž.  A  ještě  pár  věcí navíc.  Křetinský  má nepochybně  co si  v ruce. Jestliže  zapojil  americkou  agenturu  Pinkerton, neplatil jejich  hodinové  sazby  pro nic  za nic.   Je vzděláním právník, jeho matka  je  členkou  senátu  Ústavního  soudu.

Představa, že  hraje  habaďůru, nic nemá  a  Pelta  se  k tomu přidal, je  nesmyslná.

Jasné je  i to, že  Křetinský se rozhodl  ligu  vydírat. Ostatně  už  mu  to i  funguje.  Viktorka  se marně  dožadovala  penalty  v  Příbrami, v Teplicích kopala  skoro  celý  zápas  o  10-ti, a niž  by  soudce  ocenil  stejný  prohřešek  domácích  po přestávce  rovnocenně.  Sparta  naopak dala  nejméně jeden  neregulérní  gol Baníku.  Abychom  uvedli jen  ty nejkřiklavější  věci.

Jenže  tohle  vydírání nemůže trvat  věčně.  Skončí s  valnou hromadou  fotbalové  asociace? Nebo  s  osamostatněním  profesionální ligy, jak by  to  ráda viděla především Sparta? Nikdo neví.  A já si osobně neumím představit,  že  někdo   půjde Spartě na  ruku, aniž  by  měl jistotu,  že  Křetinský proti němu nic nemá. Sparta  podle mne  se  dostane  do  izolace. Jestliže  se něco nezmění.

Tahle pozice je  dlouhodobě  neudržitelná  a  Sparta, nikoli  Křetinský na to nakonec doplatí.  Teď  už na pořád bude ubrečeným  mančaftem, co  když  nemá  kvalitu na  to, aby  si  titul vykopala, tak prostě používá  špinavé triky.

Ale  tenhle příběh má i jiné fasety. Které  Pavel nepojednal.

Ta první se týká policie  a Pelty. Jak  Martinec, tak  šéf  českého fotbalu se nyní schovávají  za  formulku, že  vždy hovořili  JEN  O  INFORMACÍCH.A  to , že  taška  obsahuje  důkazy  si vyfabulovali  jen  novináři.

Ano, z dostupných  záznamů je  řeč jen o  informacích. Jenže  .. no jenže  aby  nějaký  výrok byl informací  a ne  tlachem,  musí  být PROKAZATELNÝ. Nade  vší  pochybnost.

Každý  z nás  slyšel  spoustu  různých sdělení o  tom  či onom  politikovi. Nicméně  jen  slyšel, bez důkazů. Jakkoli ta sdělení jsou  velmi pravděpodobná.  Respektive   -více než pravděpodobná.  Ale pořád jsou v rovině  tlachů.  Dokud někdo nepředloží  důkaz.  Jakpak  asi  kdokoli z nás  dopadne  na  polici , pokud  tam  přinese „informaci“, že  třeba  slyšel, že Kalousek  je majitelem Omnipolu?  Službu konající  orgán  ho vyhodí jak  čerta , co ententýky vyletěl z  elektriky.

Takže  novináři naprosto logicky  předpokládali, že   Křetinský  to, co sdělili  ústně  Peltovi,  také nějak a  něčím  prokázal. I já  tomu  divadlu tak  rozuměl.

A na webu  Viktorky  jsem  to komentoval touto  úvahou:

Pinkertoni  nejspíš  dodali  řadu  materiálů. Fotky, odposlechy, výpisy  z kont,  od  telefonních operátorů a kdo  ví co ještě. Až na  fotky  je  to všechno nelegální.  Chci  vidět, jak  berou  kšeft,  aby  riskovali licenci pro ČR.  Protože  s e dopustili protizákonného jednání. Takže  to budou muset nějak  legalizovat. Jak ?  Třeba  takhle:

za  pořádný  balík Křetinský najme  nějakého  bílého koníka  s detektivní licencí.  Že to jako pořídil on.  Policie  dostane  tip,  že  pan XY  nezákonně  šmíroval a sbíral  data.  Takže  XY  sebere a při domovní prohlídce u něj najde  onen nelegálně pořízený  materiál. Jenže  tím se „vypere“ a  protože je na něm  zachycena  jiná trestná  činnost  – třeba  domlouvání výsledků nebo předávání  obálek., bude to policie  moci začít  vyšetřovat. S  něčím  gruntovnějším  než  nějakou „informací“  co je  tlachem. XY    dostane  sice flastr  – nejspíš  podmínku  a k tomu velké  „bolestné“, ale  účelu bude dosaženo

Jistě  to není jediná  možnost, jak policii  zjištění Pinkertonů  přihrát.  Má kolem sebe  A  to, co  vyfabuluje  nějaký  vlk, oni  zmáknou  10x lépe a rychleji.  houf  špičkových právníků.

Křetínský je  teď  v každém případě na  tahu.  Buď  opravdu  začne  vyšetřování s  docela velkým rizikem, že  se mu  také může  vymknout  z  ruky  a Sparta  do něj  nakonec  spadne také, protože  ti , kteří  se ocitnou ve mlejně  se budou chtít  pomstít nebo  prostě jaksi  strach z  tašky postupně  vyprchá  a  Spartě   leckdo bude  chtít  vrátit  její medicínu.

 

A  Pavlův názor,  že  vše může  skončit  únikem  sesbíraného kompra  do  bulváru? To  je  opravdu  hra  z ohněm  v prachárně. Jistě,  bulvár  to otiskne. A co  dál?  Nikdo  nebude vědět, zda nejde o  fabrikát. Fandové  Sparty  tomu budou věřit  jako  bibli svaté, fandové všech ostatních  klubů  více či méně  budou řvát  o  podvodu, co si vyrobili na  Letné.  V  každém případě – český fotbal přijde  peníze. Sponzoři  z něj  utečou.  A liga?  Tak na  tu bude chodit  tak  10 000 diváků.  Celkového počtu na jedno kolo.Hokej si velmi  rád  převezme  velké donátory. Dojde ke  krachu řady tradičních  klubů a  jedním z  důsledků bude , že  Křetinský  odepíše podstatnou  část  své  investice  do Sparty.  Prostě  český  fotbal po  atomovém  výbuchu.    Je tedy na  Křetínském, aby  si  opravdu  dobře  rozmyslel, jestli chce  zničit  všechny  a  všechno. Včetně  sebe.

Verze  s řádným vyšetřováním? To může  dopadnout  klidně  stejně  Ale  nemusí – je  tu podstatný  rozdíl  – fotbal, po  uzavření  kauzy  může  říci , sponzoři, oddělili jsme  zrno od  plev. Vraťte  se. Už neriskujete  své jméno.

Prostě  Křetínský  s Peltou  jsou na  tahu. ta  melta, co  co zatím  šéf  Sparty  servíruje  už  má  hodně  velkou a mizernou  pachuť. Já  bych dokonce řekl, že pořádně  smrdí.

Kdo by  se však  už dneska  měl chytit pořádně  za  nos  jsou  pražské  sportovní redakce všech možných  sdělovadel.  A  zejména  její  sparťanská  část,  která  ze  sebe  sypala  jednu zaručenou  verzi  o padouších  za  druhou. Jenže  tady máme  s  Pavlem jasno  – to jsou opravdu  ti poslední,  kteří  provedou  teď  nějakou sebereflexi.

Nicméně  –  game  over  se  ani  zdaleka  nekoná..   Jistě  si ještě pořádně užijeme.

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

43 reakcí na Martinec,český fotbal a Pelta – Křetínského melta.

 1. František M. napsal:

  Ad Pinkertoni, na doplnění.

  http://www.ceskapozice.czwww.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/kdo-vlastne-sledoval-fotbalove-cinovniky-pro-kretinskeho-pinkertoni-totiz-neb

  Jestli je to pravda, či není, nesvedu posoudit. Pan Beroun může také obyčejně lhát.

 2. Jeff napsal:

  Myslím si, že Plzeň je v tom až po uši. To je základní fakt. Promiň, vlku. Ono hlavně nejde jen o ligu, ale i o repre. Pelta je ODS a už toto je samo o sobě destruující. Nejspíš proto se nic neděje, protože oni „klečí na justici“. Křetínský předvedl účelové divadlo s taškou po antizápase s Plzní, protože toho měl dost. Sparta (a další české kluby, zejména Slovan Liberec) disponuje hráči pro repre, ale Bílka to nezajímá. Žurnalisti? Ocenil bych, kdyby se jeden odvážlivec dokázal vloupat do kanceláře J&T a opatřil fotokopie. Takto jen podivuhodně procitli po sedmadvacátém mizerném výkonu české repre proti Bulharům, „povolávají“ Hovátha a další posily, hlasuje se o tom, kdo za Bílka atd. jinak jejich duševní vyprahlost nijak nepovýšila a Pelta dál hraje roli vojína Čilpana se svým „Kak buí ah á..“ Spartě fandím od doby, co nastoupil Lavička z Liberce, Slavii jsem odepsal po nákupu nového majitele Řebíčka – to samo o sobě ligu strašlivě diskredituje…přece není možné, aby adept na vazební stíhání vyčistil lup přes fotbal. Takže shrnuto laikem:
  – Křetínský udělal dobře, on není ani šéf svazu, ani detektiv a liga už byla opravdu fraškou
  – Plzeň má stadion, chodí 10 tis. fandů, objevila Pilaře s Jiráčkem a to je moc dobře. Ale nelze z veřejnosti dělat pomocnou školu
  – Pelta s Bílkem musejí out, pak snad..
  – policie podobně jako v kauze metyl honí kapsáře okresního formátu a když jí někdo napráská lupiče par excellance, musí se prostě zeptat „nahoře“ a to je pak problém

 3. vlk napsal:

  Jeffe
  Plzeň až po uši? Ne že bych měl iluze o Paclíkovi, ale Plzeň až po uši? Tak tos mne pobavil. Konečně vím, že Kapr liga je studánka čistá, jen Plzeň jí kalí.
  A Sparta a zejména Liberec disponují hráči pro repre??

  Tak A´t je tam Bílek dá!!! Nebudu mít žádný problém s tím, když naši kluci nebudou mít z a půl sezony 35 zápasů v nohách.
  Sparta má nadějné mladíky, ale zatím jen nadějné. A Libe?S výjimkou Váchy tam není pro repre vůbec nikdo.. Aspoň podle mne. Jakou máte kvalitu se ukázalo v pohárech. Tím tě nechci dráždit, ale tady jsem předpověděl, jak dopadnete.

  • Jeff napsal:

   Sparta má jen nadějné mladíky za čtvrt miliardy, zato Plašil s Rezkem střídají nevýrazné výkony s ještě horšími, Peckhart už pochopil, proč Baroš skončil a Lafata se na repre nejspíš vykašle. Výkon Rajtorala byl proti Bulharům na ty léta nováčkovský až hanebný a muž podzimu Limberský byl viditelný jen proti velikánům z Malty a zbytek týmu má pokaždé únavový syndrom. Daridovi chybí aspoň jedna celá ligová sezona k tomu, aby hrál za „21“, Petržela jen střídá Morávka, který na to nemá a Dočkal má tu smůlu, že hrál za Liberec. Ale pravdou je, že i KlekiPetra lpěl na mužích z formy. Jinak mi není pak jasné, proč ten Křetínský se vytasil s materiály právě po utkání s Viktorkou ve stejné souvislosti, v jaké se odehrávala nominace našeho teamu na Euro.

   • vlk napsal:

    Jo Sparta má nadějné mladíky. Nikdo to nepopírá. Ale nic víc. Kdyby neměli Kwáka, měli by polovic bodů. Ten nákupní košík je zajímavý, ale je to vycucané z prstu.
    Ten druhý odkaz je blaf.
    Fany proti Bulharům nebyl dobrý. Otázkou je, kdo byl lepší než on. Nedostal slušný balon a společná hr a mezi ním a Gebrem nefunguje
    Limbu nech na pokoji. KDyby nezařídil první dva flastry, tak jsme s nimi taky mohli prohrát. Byl bys radši? A proti Bulharům byli š patní, až na Daridu , všichni.
    Nejsem žádný fanatický obdivovatel našeho mladýho, nicméně to penzum práce na trávníku co on neodvede v lize nikdo a v nároďáku jen Jiráček.
    Byl by špičkový plejer, kdyby uměl dát za poločas tři finálky , z kterých by byla golová šance. Tohle , doufejme jen teď, ještě nemá.
    K ostatním – je mi známo, že jsi fanda Morávka. V Augsburgu, pokud jsi něco z Bundesligy viděl taky nic moc. Byl velký talent. Byl…
    Dočkal? Ano v Norsku má slušné statistiky. Ovšem ono to je o tom, co to znamená. Viktorka loni Rosenborg dvakrát přejela. U nich i doma.

    • Jeff napsal:

     vlku ta poznámka o teamu Slovanu plném potenciálních reprezentantů byl takový hec přece! jenže vzal jsi to vážně a tak jsem hledal nějaké srovnání, to je ten odkaz..jo, to druhé je blaf, ale přišlo mi to dost vtipné. Jinak Fleischman s Váchou adepti jsou a zaplať bůh za ty dva Brňáky. Limbu bych Vrbovi doporučil na místo Horvátha, tam kde je, tam je ho škoda, vždyť hraje přes nohu.. A nesmí padat a mluvit na kameru. Ti tři čtyři mladíci ze Sparty v repre budou a netuším, co v tom Bílek hraje za schovku. To je ten Křetínský a jeho špatná investice, jak tady kdosi rozumuje.. Daridu jsi vystihl, ale to se naučit nedá. Rajtyho mám moc rád, prožil si své, ale Bílek neví jako vždy, co s ním. Kdyby aspoň nasadil Matějovského, jak ho nemusím, protože má v sobě kus Blažka s Řepkou, ale něco vymyslí a má ten finál.. Ono to pak vypadá, že s tou nominací na zápas fakt čeká, až co napíše Sport a co na to Vízek..

 4. Řezníček z Brna napsal:

  Česká liga jde kvalitativně velmi nahoru a vypadá to, že někdo chce zase trošku otrávit prostředí. Uvidíme zda-li se něco vyšetří. Kdysi dávno jsem trošičku Spartě držel palce, líbil se mi jejich herní styl, ale od té doby, co prodali Nedvěda do Itálie přes Košice a tím vyšachovali ze hry myslím Plzeň, (nemuseli jí platit % z transakce, protože Košice tenkrát hráli československou ligu a ve smlouvě bylo, že Plzeň má nárok pouze pokud bude prodej hráče přímo do zahraničí) tak tento oddíl už vůbec nemusím. Autor promine, ale když hraje Sparta evropské poháry tak fandím, jako by hrálo Brnečko.

 5. XY napsal:

  Teda pánové, když tohle čtu, jsem rád, že jsem naposled navštívil tyhle gladiátorské hry v časech, kdy jistý řízný obránce Jan Klimeš vyslechl přání tribun (Žanku, zakopni ho pod trávník!) a za pochmurného stavu tuším nula dva pro domácí, se začal osobně věnovat soupeřově hvězdě, panu Nehodovi. Toho po dalších cca třiceti minutách skutečně odnesli z trávníku na nosítkách a domácí pak ztracený zápas slavně zremizovali na přijatelných tři-tři. Myslím, že tenkrát nepadla ani žlutá karta, ač péče pana Klimeše o pana Nehodu byla vskutku příkladná. Myslím, že to bylo už za slavné éry pana Masopusta, když se onen okopávací domácí klub stal mistrem ligy, pan Řezníček už bude vědět. V těch dávných časech ještě jistý Kchódl Krópa udatně běhal po trávníku a neseděl v senátu. I pochopil jsem, že je mnoho věcí mezi nebem a zemí, jimž vůbec nerozumím, a další nesmrtelná klání jsem sledoval jen z povzdálí sluchem, rozeznávaje dle řevu fanoušků, kdo komu dal gól – zda domácí soupeři, či hosté domácím. Nedalo se to brát vážně, přátelé, a jak tady čtu, nedá se to brát vážně dodnes.
  Však co jest většího než nebe věčně modravé a vášně věčně krvavé? 🙂

  • Řezníček z Brna napsal:

   XY:
   Trošku Vás poopravím, Kchódl Krópa neseděl v senátu, to byl Kchódl Jarůšek za ODS (říkalo se o něm, že politice vůbec nerozumí, ale je to férové borec co góme fusec). Kchódl Krópa, nejlepší střelec Masopustovy jedenáctky – když dal hattirck proti Slávii tak tribůny Lužáneckého stadionu skandovali Karel je bůh (schválně píši s malým b) To byly časy, Zbrojovka válela a lidem bylo jedno, že je Husákova normalizace, hlavně když Flinta (Zbrojovka) vyhrává.

   • Rosťa napsal:

    Žanek Klimeš byl betálné borec. A že měl Nehoda platfus a křehký vanilky? To XY negóme a valí na nás, borce z Oltecu křivý války.

    • XY napsal:

     Borci z Oltecu tenkrát vůbec za Lužánky vůbec netrefili, Rosťo. Ti uvízli na čechru nejpozději v paluši Na výhybce, když už ne ve Sportu… Ale s tým platfusem a křehkéma vanilkama majó recht! 🙂
     Mívéte se tu dobře.

   • XY napsal:

    Šmarjá, von to byl Kchódl Jarůšek, to jsem to dopracoval! Teď na mne prasklo, že je mi Kchódl jako Kchódl. Ale tušil jsem správně, pane Řezníčku, že to po mně dáte do pořádku, upřímné vřelé díky. Neběhával tam v těch časech taky jistý pan Janečka? A ještě si také vzpomínám na poněkud postaršího pána – ach, nevymáchaná hubo mládí! – zdá se mi, že se jmenoval snad Kotásek, a dodnes slyším úpěnlivé modiltby diváctva, když ten pán cosi kutil s balónem poblíž branky svého mužstva, aby proboha už přihrál někomu z domácích, jinak že z toho bude další gól… A slyším také mocný chorál údajně 40 tisíc hrdel, směstnaných na té dnešní ruině, na jejímž křovinatém trávníku dnes televize natáčí tklivé scény ze života bezdomovců s panem Goldflamem v hlavní roli, když onen klub hostil jakési děsně slavné mužstvo z prohnilé západní Evropy. Že vy, pane Řezníčku, budete vědět, kdo to tenkrát byl? Já si jen matně vzpomínám, že domácí tehdy asi nezvítězili…

    • Rosťa napsal:

     Standard Lutich (pokud to píši správně). A flinta to těsně před koncem otočila. Kroupa zářil. Karel je(byl) bůh.

    • Rosťa napsal:

     Ten Rosťa byl Václavíček, pokud mi paměť slouží. Když Žanek Klimeš něco zvoral, tak to zachraňoval. Kopal vzadu a tuším, že byl kapitán.

    • wiki napsal:

     Nebyla řeč o PRALESE 😉 z následujícího odkazu ?

     http://prigl.cz/uncategorized/fotoreport-z-luzanek-priroda-si-bere-brno-zpet/

    • Řezníček z Brna napsal:

     Taky vzpomínám, když do Brna přejel slavný Eintracht Franfurkt (Brno vyhrálo 3:2), v jehož řadách hrál obávaný korejský střelec Bun Kun Cha. 40 000 diváků nemělo nic jinýho na práci, jak skandovat Bun Kun Cha je p..a. Soudruzi z brněnské TV museli v přímém přenosu vypnout zvukové mikrofony do hlediště, aby nebyla ostuda. Když se hrálo ve Franfurktu, (Brno tam lehlo 4:1) továrna Zbrojovka vypravila 3 autobusy fandů, 2 byly dělnické a jeden byl členská základna ZO KSČ a odboráři. Z dělníků se vrátili všichni, z prominentního autobusu funkcionářů skoro 50% zůstalo v NSR. To byla ostuda, zvláště když se dělníkům říkalo, jestli jeden se nevrátí, příště už nikam nejedete.

     • XY napsal:

      Pane Řezníčku, vy byste měl sepsat memoáry brněnskéch fanóšků. To só špicové špílce! 🙂
      Díky!

  • František M. napsal:

   😀

 6. Kutil napsal:

  Už jsem chtěl napsat, první článek tady na Kose, s kterým se ztotožňuju (asi proto, že jsem též „absolvoval všechny její zápasy na živo za mnoho let dozadu“), leč vlkův dovětek mi to pokazil. Ach, jo. Když Pelta předal věc policii, prohlásil jsem před svědky, že to je konec, že bude chvilku klid a po měsíci nebo dvou vystoupí mluvčí policie, že se žádný čin nestal, šetření se odkládá. No, seknul jsem. Nebyl to mluvčí. Pelta dobře věděl, co dělá. Kdyby to zveřejnil, měl by možná problémy i on. Policie a justice je prostě v těchto případech vždycky jistá. Viz Rath, viz Čunek, viz Dalík, viz ta bývalá paní ministryně – a vlastně i součaný ministr téhož, a další a další. Pan Křetínský řídí (vlastní) Spartu špatně od samého začátku, o čemž svědčí výsledky, bojím se, že ji tímhle poškodí ještě víc. Neboť lidi přicházejí a odcházejí, ale Sparta je věčná.

  • Rosťa napsal:

   Když jste napsal, že Sparta je věčná, tak mi naběhla vzpomínka někdy ze 70.let (???), kdy se musela rozšířit liga, protože byla poslední a čekal by ji pád do 2. ligy.

   • Kutil napsal:

    Rosťo,
    československá I. liga měla v ročnících 1969/70 až 1980/81 vždy 16 mužstev, bez výjimky (a jindy též). Sparta na tom byla takto: ročník, v závorce pořadí – 69/70 (3.), 70/71 (4.), 71/72 (6.), 72/73 (11.), 73/74 (8.), 74/75 (15.) = sestoupila do II. ligy, 75/76 (-), 76/77 (13.), 77/78 (14.), 78/79 (5.), 79/80 (10.), 80/81 (4.). Jo, paměť, to je ošidná věc, fakta jsou zkrátka fakta. (A nakonec i tenhle kratičký výsek ukazuje, na jak chatrných základech je mýtus o prominentním klubu. Ale nehaňme to, překrucovat fakta a vytvářet mýty je lidské.)

    • Řezníček z Brna napsal:

     Kutile,
     Máte úplnou pravdu, v roce 1975 Sparta sestoupila, pamatuji si to, chodil jsem do 6 třídy a volali příbuzní z Přibramska, že v Příbrami hraje slavná Sparta. Za rok na to jsme byli mistři Evropy. Jediným klubem, který nikdy nesestoupil byla podle mého názoru Slavie.

     • wiki napsal:

      Tady http://cs.wikipedia.org/wiki/SK_Slavia_Praha čtu mj. tohle:

      „1964-65 · TJ Dynamo Praha se přejmenovává zpět na SK Slavia Praha → Postup do 1. ligy“

     • vlk napsal:

      Řezníčku,
      na Brno jste fakt borec, ale Slávka z ligy vypadla, odhaduji – nejméně 2x. Nechce se mi to hledat. Je to jen odhad. Ale v každém případě více než jednou. Myslím, že v roce 51 nebo dva a pak určitě dvě sezony 63-65. Kdy v tom druhém s e vrátila do ligy zpět. Vybojovali to proti nám. Na zápase Slávia – Plzeň v Edenu bylo na II. lize víc než 40 000. Byl jsem tam taky…Dostali jsme, jestli se nepletu 4:1.

  • vlk napsal:

   Kutile
   nechápu, že chodíte opakovaně na Kosu trpět. Já bych , na vašem místě, tu tortutu a sebepoškozování určitě nepodstupoval ..

   • Kutil napsal:

    Vlku,
    člověk trochu toho adrenalinu potřebuje. A taky si chce svůj názor sestavit z rozdílných jiných názorů. Není nic horšího, než si furt notovat jen s těmi svými, souhlasnými…
    (A mimochodem – pražské sportovní redakce: podle mých zdrojů, a jsou dost důvěryhodné, to mi věřte, byste prosparťansky orientované sportovní novináře spočital na prstech jedné ruky a ještě by vám zbyly. To není ufňuknutí, to tak zkrátka je.)

 7. tata napsal:

  mě osobně jako SPARTANA,naštvalo jak se vedení klubu nesmyslně zastalo Spartanskych VANDALU.K tomu co zde popisujete je to o velkych penězích a je to jako ve statě,nikdo není čistej,tak si navzajem vičitat kdo je větší grazl to mě netankuje

 8. Petrpavel napsal:

  Folklór mě nebere, zvlášť ten fotbalový umělý.
  První liga pro mě skončila odchodem mistrů z Bohemky a mistrů z Dukly (Kouba – Šafránek, Čadek, L. Novák – Pluskal, Masopust – Brumovský, Vacenovský, Borovička, Kučera, Jelínek).
  Jak píše tata „… je to o velkých penězích a je to jako ve státě, nikdo není čistej …“ a to není nic pro mě.

 9. Řezníček z Brna napsal:

  Slavie vypadla z ligy, ale jestli se nepletu, tak byla v té době přejmenovaná na Dynamo Praha, bylo to začátkem 60 let, teprve až myslím v 64 roce se zase obnovil název Slavie Praha a založil se klub příznivců Slávie Praha

 10. Minorita napsal:

  Jen tak navíc -> kdo je Pelta se nejlépe zjistí v Jablonci, neb to je jeho rodiště myslím… Komentáře to nejsou často lichotivé … Dle mne jsou oba špína -> jak Křetínský, tak Pelta, klasičtí představitelé tzv. české fotbalové scény, nebo-li naprosto neprůhledného marastu, Pelta obzvláště. On je chlapec vůbec čipera , a to jak v oblasti podnikání, tak z hlediska nutného politického krytí … Podnikání viz: http://rejstrik.penize.cz/miroslav-pelta , a mimo to kandidoval za modré bratrstvo v krajských volbách … Klasický vypečený kousek. Křetínského nechám vůbec být, stejně jako český fotbal, neb jde o naše nervy a jejich peníze -> nestojí za to … Bohužel je fotbal prohnilý jako vše okolo, spíše ještě hůře…

 11. Carlos V. napsal:

  Než mě někdo napráská, přiznám se sám, co jsem psal jarporovi na aktualne :

  a k vlkovi, Bavorovi atd ..

  Vlka jsem měl svým způsobem rád, byť s ním často – spíš většinou – nesouhlasím, ale své názory dokázal prodat, podložit atd.

  Problém je v tom, že jak začal „vládnout“ svému prostoru, stouplo tomu protivnému dědkovi 😉 majetnictví příliš do hlavy. Začal být hodně jájinkovský a podrážděný diktátor. Díky tomu mnohé odpudil – a teď si to ještě silou vyřizuje s osobami s levicovou úchylkou.

  Jasně, ovládnout citlivě sůj protor, to umí třeba Stejskal – i když ten má výhodu v tom, že až na vyjímky není autorem, ale je to dost náročná věc,i Faustovi se to nakonec nevedlo, a to byl na toto mnohem lepší manažer než vlk.

  Co bude s malými blogy – Bavorem a Halladinem ? Nevím, akorát si nejsem jist, že Bavor nakročil správnou nohou. Uvidím co veterán halladin …

  • vlk napsal:

   Carlosi,
   vůbec se nehodlám dohadovat s někým tvého ražení opravdu nehodlám konzultovat, jak mám svůj prostor vést či nikoli. Zejména od „zástupce“ tzv. „čisté pravice“ / což je něco jako yeti – každý o ní mluví, ale nikdo ji neviděl/ bych čekal elementární respekt k soukromému, byť virtuálnímu vlastnictví.
   Dále bych očekával, že když už někdo mluví o minulých věcech, že si aspoň pamatuje oč šlo. Je li jájínkovský komplex to, že zcela jasně se zastanu autora jiného příspěvku, který je šikanován militanty, jen proto, že věří něčemu jinému než oni, tak mám jájínkovský komplex.
   Podobně – pokud je podrážděným diktátorstvím, že jsem se snažil trpělivě a opakovaně vysvětlovat elementární pravidla, snahu o jejich dodržování a tak podobně, které mne vedly k zašpérování diskuse, tak holt jsem podrážděným diktátorem.
   Nemluvě o tom, že tohle všechno píše někdo, kdo tady velkohubě prásknul dveřmi, že jako s Kosou končí.
   Carlosi, doba, kdy jsem tě považoval za dobrou adresu, tak ta je už hodně dávno pryč. A definitivně.
   Čemu ovšem nerozumím je tvoje neustálá snaha se tady objevovat v diskusích, i když už vůbec žádné nejsou.
   A říkáš , že mi „majetnictví“ stouplo do hlavy? Koukám, že máš s Béďou docela dost společného. Ten zas e napsal o „mém“ prostoru. U soudruha ty uvozovky snadno chápu u tzv. pravičáka je pro mne docela překvapením, že by nejspíš znárodňoval nebo se domnívá, že už duševně cosi znárodnil.
   Ale člověk se pořád učí, i ve věku kdy je pro druhé protivný dědek.nemám s tím sebemenší problém. Učil jsem se vždycky na bázi zkušeností docela rád.

   A mám pro tebe zcela jasný vzkaz – to, co jsem vymyslel, založil, uspořádal a tvrdě – na rozdíl od takových jako ty, odpracoval / s pomocí dalších, stejně smýšlejících/ – a jsou to stovky hodin mého volného času už, , budu nekompromisně hájit v podobě , jakou si představuji. Bez ohledu na to, co si o tom myslíš ty.
   Nijak ti nebráním ukázat mi , že jsi v praxi lepší a uděláš lepší a funkčnější prostor. Rád se přijdu podívat. Podívat , nikoli bořit nebo třeba jedovatě šťourat. Jen podívat. Nic víc. Mám totiž úctu k práci druhých.

 12. Carlos V. napsal:

  Vlku, já opravdu blog zakládat nehodlám. Nemám času, energie a ani necítím v sobě sílu poslání něco taokvého tvořit. Je mi totiž jasný, kolik času a energie to musí stát, a v tom – přes vše co jsem napsal a napíšu – můj obdiv. Po pravdě myslím, že někteří tu náročnost netuší … fakt smekám klobouk.

  Že je to tu tvoje ? Určitě, však si mi to tu už několikrát napsal – a já to nepopírám. Ale samotná existence takového prostoru vcelku předpokládá interakci, diskuzi, kdy přílišné vymezování a kolíkování „vlasního“ prostoru vede k jeho ochuzení. Začalo to silou Danem a jarporem, pak menší silou – ale stále silou – vůči zbylým pravičákům a končí teď.

  Ono za sílu lze totiž považovat i ono vyjádření „ty jsi neznalý“ či rovnou „jdi se nechat vyšetřit“ místo nesouhlasu s názorem – obzvlášť řečené v přímé či nepřímé souvislosti s „majitelstvím“ prostoru.

  Ano, prostor je tvůj. Ale domníval jsem se, že na něm chceš návštěvníky. A jak se k nim budeš chovat, tolik jich tam bude. Nejde jen o obsah, ale i o formu.

  Že já už nejsem pro tebe dobrá adresa ? Budiž, já se neposeru, ani když mě hodíš do kyblíku s Bédou, zrovna Béda mi ku asi tvému podivu nepříjde jako zcela ztracený typ použitelný za vzor blbosti či zloby – ale ani jím zatracovaný Trabant, škůdce Faust či renegát Haladin. Nejsem bořitel. Jen jsem poněkud svobodomyslný, proto můžu být pro někoho i pro Tebe protivný svým názorem.

  Trochu nadhledu, více smyslu pro humor, méně nervů i do textů pronikajících, ale hlavně zdraví přeje C.V.

  • Alex napsal:

   Carlosi, mýlíte se. Ona to ze strany některých a mnohých není diskuse a tedy nějaká interakce pak už vůbec ne. A není názor jako názor. Některý názor je nějak zargumentován, podložen a jako takový prezentován. Jiný není. Takový zůstává jen tvrzením pro ostatní bez důvodu. Diskuse není, a zcela určitě to, že někdo přijde a bez důvodu, poněvdž důvod mít ani nemůže, druhého obviní nařkne z úmyslu. Tvrdím, že nikdo, absolutně nikdo nemůže vědět s jakými úmysly kdokoli cokoli tvrdí, notabene, jestliže jde o pár vstupů. Béda zcela evidentně tvrdí nesmysly, jak ohledně Haase tak ohledně skutečnosti, že jakým způsobem hodnotí náboženství, víru v boha a jakým způsobem to propojuje. On pak ty úmysly vědoucně vidí – a vidí prd, jen ze svých dojmů o někom zcela bez logiky, dělá vědecké pravdy. Jak se může dostat ke spojení Duky v Afganistánu s Trabantovou osobní vírou v boha a co každý s víro tedy defakto chce a oč mu vždy a všude jde, je vskutku unikátní, pro mne debilní. Normální člověk ten nesmysl vidí. Navíc tento styl myšlení agresivně vnucuje ostatním. Obdobně PetrPavel – zná jedinou správnou cestu a není-li cestou druhého – ten druhý je na tuty naprosto vedle. o agresivnosti prosazování té své jediné pravdy totéž. To není diskuse a žádná interakce.
   Vy Carlosi stejně jako mnozí jiní jste posedlí slovíčkařením. Někomu se ani nesmí říci, že to co tvrdí je hloupost – spolehlivě se urazí. A přitom jde o totéž, jako, jdi se vyšetřit – někdo Vám dává jen najevo, že tvrdíte naprostou nelogičnost. Nikoli Carlosi – to jen Vy, uražen, za zcela určitých okolností upřednostňujete a navíc účelově formu před obsahem. Dělá to hodně lidí. Dají přednost tomu, že se urazí, poněvadž svůj „názor“ nejsou sto logicky zargumentovat, odůvodnit. Navíc mnozí do diskusí vstupují jen se svým tvrzením, žádná argumentace se nekoná- ani vyvracející protinázor ani logické argumenty pro vlastní tvrzení. Tvrzení pro mne není názor. Stejně tako dojem není názor. Chce-li někdo, aby byl ten druhý jako on, stejně uvažoval, stejně „diskutoval“. stejně používal slovník a navíc vědoucí, co má druhý za úmysly – to není člověk do diskuse. Pokud navíc vůbec neuvažující proč ten druhý něco tvrdí, ať je to cokoli, ale jen střílící to svoje, je to teprve člověk do diskuse. Lituji, ten rudý komisař sedí, Hallův Goebbels ale ani náhodou. Pravdu máte v jednom, Vy bořitel nejste a nikdy jste nebyl. Ale skutečný debatér také ne.

 13. Petrpavel napsal:

  http://www.novinky.cz/krimi/284313-rath-a-spol-zrejme-stravi-vanoce-ve-vazbe.html
  ODS, ČSSD, TOP, Lidem, KDU, vlk, Alex, Trabant … spokojeni!
  KSČM, Petrpavel, Béda, Občan, 80 % občanů … nespokojeni!
  Nespokojení, ukažte se nejen 17.11.- tam půjdou i provokatéři, ale především ve volbách.
  Děkuji.

  • Alex napsal:

   PetřePavle – Vám byla odňata Vaše hračka, droga, nikoli diskusní prostor. Proto vlkovo rozhodnutí nejste sto RESPEKTOVAT a ani se s tím smířit. Ostatně nejste sám.

 14. Pingback: Křetínského taška a otázky, které si pro jistotu pražské sportovní redakce nikdy nepoloží. | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

 15. Pingback: Křetínského taška a otázky, které si pro jistotu pražské sportovní redakce nikdy nepoloží.UŹ 2x DOPLNĚNÉ! | Me.sere.EU

Komentáře nejsou povoleny.