Demonstrace


Žiji, jak  víte, v Británii,  přesto  jsem  velmi podrobně  sledovala  dění  zejména  v  Praze    uplynulém  víkendu. Už proto, že  momentálně  pobývám v Čechách.  A proto  asi  vidím  mnohé jinou  optikou, než  domácí Kosíři – zkrátka takovou, na jakou jsem zvyklá  z  ostrovů.  Proto  padlo  rozhodnutí přispět  svým pohledem k serii  článků  Kosy ohledně  demonstračních  aktivit  k  17. listopadu.

napsala Dasha

Ve vyspělých státech je běžné, že studenti (a umělci) inklinují k levici, a čeští pravicoví studenti jsou v tomto směru opravdu unikát. Důvodem levicového smýšlení mladých lidí ve vyspělých státech je především to, že levice reprezentuje nejenom sociální stát oproti státu minimálnímu, který propaguje pravice, ale taky pokrok oproti konzervatizmu. A to je problém bývalých socialistických států – pro dnešní českou mládež je znakem konzervatismu sociální stát a komunismus, a to je hlavní důvod, proč tak silně protestují proti nástupu levice. Pokrok pak vidí v liberalismu a při nespokojenosti se současnou politickou situaci a absencí umírněné liberální strany na české politické scéně, se uchylují k extremistické pravici. Jistě, podstatnou měrou tomu přispívají také česká média prostřednictvím svých – v mnoha případech tak zřejmě tendenčních zpravodajství, které často až hraničí s vymýváním mozků – a důsledného stavění levice a pravice proti sobě jako dva protipóly a nepřítele na život a na smrt. Přitom každému přemýšlejícímu je přehledně jasné, že v normálním státě se v důležitých věcech levice a pravice prostě domluví. Kdyby ne, neexistovaly by demokratické státy, které jinde na světě léta normálně fungují a válčilo by se v podstatě neustále. Nepochybně ta příští generace bude zase bojovat proti přílišnému liberalismu, ale na to si musíme ještě nějakou dobu počkat.

Ale, jak jsme mohli vidět na sobotní demonstraci, neuvažují takto všichni studenti a mladí lidé. Svědčí o tom jak záběry některých kamer tak především spoluúčast iniciativy Za svobodné vysoké školy a jejich zahraničního hosta Jérémie Bedard-Wiena, mluvčího québecké studentské odborové asociace. Z mnoha příkladů z ostatních zemí je vidět, že hybatelem většiny hnutí byli a jsou studenti. Mladí lidé, kteří vzhledem ke svému věku jsou tak nějak přirozeně naladěni na rebelie a protesty, ve velké většině jsou bez závazků a nemají toho zase tak moc co ztratit, naopak – jsou připraveni pohnout zkostnatělými systémy a dějinami.

Jak tedy dosáhnout zájmu a podpory mladých o tyto akce? Vždyť stejně jako ta starší generace mají současné vlády a politiky dost a přejí si změnu….

Následující řádky nejsou míněny jako kritika sobotní demonstrace, ale jako možná inspirace pro příští akce, na které nepochybně dojde, a jejíž realizace by mohla pomoci při zaplnění Václavského náměstí a spojení generací, které momentálně stojí proti sobě, v sílu, která dokáže vytvořit dostatečný tlak na politickou reprezentaci a donunit ji, aby hlas lidu začala brát vážně.

Hnutí ProAlt je momentálně asi nejsilnější a nejznámější iniciativou, kterou podporuje i mnoho lidí z pravicového a středového spektra. Podle mého názoru by měli jeho představitelé začít mnohem aktivněji spolupracovat se studentskými iniciativami a tlačit tyto mladé lidí do popředí a hledáčku médií.

Odbory by se měly tak trochu stáhnout – a tím nemyslím vzdát se účasti na těchto akcích. Ale vzhledem k alergii mnoha občanů už na jejich samotnou existenci by měly raději v tichosti pracovat za scénou – pomáhat s organizací demonstrací a protestních akci, přispět finančně, propagovat akce u svých členů, zajistit dopravu pro mimopražské, prostě dělat tu hrubou práci vzadu a pro dobro věci na chvíli zapomenout na svou sebebepropagaci

Hesla – třeba právě to ‘Kdo, když ne my? Kdy, když ne teď?’ – by měla být skandována v pravidelných intervalech během celé akce, proslovy by měly být prokládané písněmi Karla Kryla a Marty Kubišové, mladší generace by určitě ocenily Tomáše Kluse a další moderní hity podobného tónu. Neskutecně by to zvedlo naladu vsech zúčastněnych a umocnilo pozitivní pocit z celé akce. Studenti ať rozdávají letáky a trikolóry všem, kteří chtějí veřejně demonstrovat svou nespokojenost se současnou politickou scénou …………

Myslíte, že je to nemožné? Nemyslím si. Připadá mi mnohem reálnější pokusit se dát dohromady mladou a starší generaci než hledat způsob, jak konečně nějak sjednotit levici a pravici v jednotný šik. Půjdeme přece spolu s našimi dětmi, půjdeme přece společně s našimi rodiči.

Nenechme se odradit těmi, kteří vytrubují, že tyto akce nemají smysl – mají. Jak jinak dát veřejně najevo svoji nespokojenost s vládou? Ty řeči, že jsou demonstrace, petice a protesty zbytečné a nic nezmění jsou řeči těch, kteří se snaží zlehčit jejich význam a uměle rozdělovat společnost. Protože se bojí. Bojí se o své pozice, své příjmy, bojí se o moc, bojí se trestu, ktery může následovat

Mnoho lidí běduje a přemýšlí – já vím, shodíme vládu, ale co potom? Vždyť není koho volit a socany či komunisty nechceme

Těmto lidem bych vzkázala asi toto – nebojte se předčasných voleb. Vždyť volby jsou svobodné a můžete volit podle svého přesvědčení – levičák stranu levicovou, pravičák pravicovou, no a střed toho, kdo se jim bude pozdávat nejvíc. Není až tak důležité, jestli vyhraje levice nebo pravice – nejdůležitější v této chvíli je dostat od válu tuto vládu, se kterou není spokojeno dobrých 80% národa a ukázat všem těm poslancům, kteří se nám arogantně vysmívají, že se spojit dokážeme, když je třeba a každou vládu, se kterou budeme v budoucnosti hrubě nespokojeni, ze sněmovny vymeteme. A v příštích volbách pak udělejme vše pro to, aby se tam dostali lidé pokud možno slušní, kteří budou ochotni naslouchat hlasu národa a hledat shodu v důležitých otázkách, které ovlivní budoucnost celé republiky, napříč celou politickou scénou. Tak jak je běžné ve skutečně demokratických státech. Takže protestujme, demonstrujme, a ve volbách pak důkladně přemýšlejme a kroužkujme. Je to na nás všech.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dashin Big Ben se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

41 reakcí na Demonstrace

 1. vonrammstein napsal:

  Promiňte? ProAlt podporuje někdo zprava? Mohl bych se zeptat kdo?

  • vonrammstein napsal:

   Děkuji za odpověď, přesně takhle jsem si ji představoval 😀

   • Dasha napsal:

    Rika se na hloupou otazku hloupa odpoved. Ja vetsinou hloupe otazky ignoruju, ale rikate si o to sam.
    Kdo zprava podporuje ProAlt? To, ze nikoho takoveho neznate vy, neznamena, ze takovi lide nejsou. Jiste, mozna se o nich nepise v tisku a jejich jmena nejsou sklonovany v kazde rodine.
    Ale jsou to lide, kteri vyznavaji pravicove idealy: minimalni stat a nizke dane a presto jim prijde progresivni zdaneni uplne normalni a spravedlive, prosazuji penzijni reformu, ale rozumnou, ktera nevyvedene cast rozpoctu do kapes spratelenych financnich skupin, lide, kteri maji nadprumerne prijmy a treba I podnikaji, ale zalezi jim na tom, aby byli jejich zamestnanci spokojeni a plati jim vice nez almuznu a nesnazi se je sedrit z kuze, lide, kteri podporuji zdravotni reformu, ale reseni nevidi v zevedeni plosnych poplatku, ale ve vytvoreni systemu soukromeho zdravotniho pojisteni, lide, kteri si uvedomuji problemy narodnostnich mensin, a reseni vidi v podpore jejich integrace do vetsinove spolecnosti, lide, kteri maji vyhrady k nekterym narizenim EU, ale zaroven si uvedomuji, ze narodni stat velikosti CR nema v globalnim svete sanci prezit…..

    Chcete konkretni jmena? Nu dobra: Petr z Kojetina, Monika z Oder, Jana z Roudnice nad Labem, Tomas z Prahy. To je jen namatkou vyber. Budete si taky prat jejich prijmeni, telefon a cisla bot, abyste si to mohl overit a argumentacne mi dolozit, ze se mylim a zadny ale opravdu zadny clovek s pravicovymi idealy ProAlt nepodporuje?

    • vonrammstein napsal:

     Aha 😀 Ne, děkuji, podrobnějších údajů netřeba. Tohle mi úplně stačí 🙂 Aspoň mi to osvětlilo, co přibližně považujete za pravici 🙂 Pak to chápu 🙂

     • Dasha napsal:

      vite, ono ani tak nejde o to co za pravici povazuju ja nebo vy. Ono jde o to, co je za pravicove mysleni povazovano ve svetovem meritku. To, ze v CR jsou ty stovky let stare principy pokrivene a totalne zdeformovane je vec na jinou debatu a bylo to probirano nespocetnekrat i tady na Kose.
      Ale jsem rada ze jsem jednoho ceskeho pravicaka pobavila a zasmal jste se. Zadne argumenty jsem necekala, je mi uplne jasne, ze mate problem s klavesnici nebo musite nekam rychle odjet a tak ty radne argument dolozite zitra nebo pozitri nebo popozitri….

     • vonrammstein napsal:

      Možná Vás to udiví, ale máte v zásadě pravdu 🙂 Počítač se mi vypíná asi tak v pětiminutových intervalech, takže píšu z noťasu, a to prvně v životě, do dneška jsem nikdy žádnej neměl. Je to dost nezvyk 🙂

 2. Tmoravec napsal:

  Chozeni k volbam a kruzkovani je jiste pekna vec. Myslim, ze je ale na case, aby i lide, kteri nechteji politikou zbohatnout zacali vstupovat do politickych stran. Kdyby v partajich byli normalni lide zivici se praci, nikdy by se na volitelna mista kandidatek nedostali moralni autority typu pana Langra, Bema , Snajdra, Tvrdika a jim podobnych. Pro kmotry by jednak bylo slozitejsi manipulovat vetsi clenskou zakladnou, jednak by mohly clenske prispevky ponekud snizit neustaly hlad stran po cernych penezich, i kdyz v tom jsem spis trochu pesimista. hezky den

 3. cobolik pacholik napsal:

  hned prve ma zarazilo,ze vo vyspelych krajinach studenti a komedianti inklinuju k lavici,no neviem sledujem v tej riti hocijaku holotu studenti to z 80% zmagoreny laptops,tablets a pisanim sprav na telefone,bohaty to krajna pravica a holota zo stredu tej riti zvany red neck,tiez zaryta pravica bo ty taky glupy a obmedzeny,ze oni veria,ze s tycinkou mars den trva 25 hodin.
  stale tu citam clanky o naprave a naozajstom pravnom state o akom sa cinkalo.nechcem brat nikomu iluzie,tam nebude inac,pride zase nejaky vitezny unor,ale nikdy nebude,ako niekde v inych krajinach a vobec nemyslim america,ci GB.slovanska nacia musi mat bic a bat sa o zivot,aby respektovala pravo a poriadok,mala uctu k zakonu,,treba urobit demokraticku komunu,mozno nadavt na prezidenta,hocijaku stranu,ale za okradanie obcanov a kraju umucit a uvarit vo vraicej vode,proste stredoveke tresty,lebo tam nikdy nevyrastie,alebo nebude vo vlade,nejaky,co ma prirodzenu zodpovednost a pristrup k domu,ja som to zistil uz [red 20 rokmi,ked sa nastartovala ta srandovna demokracia,nebudem brat nikomu iluzie,slovania to musia mat bic a samopal okolo spanku,inac poriadny nebude ani bohovy.
  buranske,ale moja prax a pozorovanie neidu,ani deko od pravdy,mna len do sialu privadza,ze kazdy verejny cinitel prisaha na cest a svedomie,nema ani jedno ani druhe,mal by,keby vedel,ze zhnije v kriminale,alebo v prievane sa bude kymacat,ale to neni demokraticke take tresty,nebude tam nikdy zo psa slanina,nikdy a proc,bo 20 rokov a ani hovno.

  • Dasha napsal:

   Ale to vite, ze inklinuji. A laptopy, nejnovejsi modely aut, a zajistena budoucnost je prave ten duvod proc si to muzou dovolit
   FYI – nejctenejsim denikem mezi britskymi studenty je The Guardian, coz je levicovy denik

 4. Jeff napsal:

  Dasho, Česko je ukázková laboratoř, která snad nesnese srovnání. Funguje strašidlo komunismu, strašidlo odbory, strašidlo socani, víc než kde jinde rozhodují prachy a patřičně vymyté mozky televizí. Jsou důchodci, kteří i dnes fanaticky hájí pravici, protože je přece krize, vláda tudíž za nic nemůže a kradou všichni, jsou studenti, kteří na internetu za peníze straní pravici a mají to za slušný příjem, když už má být to školné. ProAlt je dnes již tak mediálně vyautovaný, že nemá šanci cokoli ovlivnit, natož přitahovat „laptopy“ověšené studenty, Deník referendum je levičácké médium, jehož redaktoři mají zákaz přístupu do mainstreamu. Šéfredaktoři pěti největších novin otevřeně vstoupili za evidentní obří úplatek do předvolební kampaně na pomoc pravici a do této gulášové demokracie přicházejí prezidentské volby nanovo. Kde jedinými kandidáty, kteří mají morální právo se vůbec ucházet o tento post ze zástupu podivuhodných figur je dvojice Fischerová a Dienstbier. U Táni Fischerové mašinerie jede naplno, u Dienstbiera se jistě něco objeví. Zatím se pouze falšují průzkumy a skoro nikomu to nevadí. Vláda nemá podporu ani desetiny obyvatel, zato plnou důvěru všech celoplošných televizí. A ze všech politiků podezřelých z korupce je ve vězení jediný socan Rath. Normálně uvažující člověk s minimální přehledem musí modrou hrůzu nadobro a nadlouho odmítnout, proto smír nemůže fungovat, pokud: slušní pravičáci se musí nejdříve smířit s tím, že jejich füreři půjdou před soudy, ne lidové soudy, ale před nezmanipulované a nezaplacené souce, musí se upravit mediální prostor, proto jsem psal o ČT. Lidi se tak možná přestanou bát o své nic.

  • Cech napsal:

   Mediální manipulace používaná v Česku má svá specifika o kterých jsme se tak nějak začali dohadovat před 17.11.2012.
   Pokud uvážíme,že „přemítání o sametu“ bylo tou položenou otázkou, zda opravdu Česká veřejnoprávní média jsou pouze manipulačním prostorem určeným k zabezpečení použití zvolené technologie moci,potom ANO jsou a to beze zbytku.
   Pouze současná vládnoucí elita má tu celosvětovou výjimku,že za peníze daňových poplatníků ve veřejnoprávních médiích používá technologie logických klamů a zcela bez odezvy jiných médií potlačuje informace prostým odváděním pozornosti.
   Reakce a použití jasné pseudo_objektivní propagace ve které veřejnoprávní média na čele s ČT naprosto nezpochybnitelně potvrdily, že cíleně vytváří pouze obraz nebo argument, který zabezpečuje „zvláštní zájmy“ současné vládnoucí elity.

   Je nezpochybnitelné že takto používané veřejnoprávní sdělovací prostředky umožňují současné vládnoucí elitě na jedné straně šetřit prostředky na svoji propagaci, neb ji hradí daňový poplatník a na druhé straně vládnout občanům bez jakékoliv nutnosti opírat se o reálné výsledky své vlády.
   Proto je oním reálným výsledkem vlády současné elity pokles HDP,který není mediálně připisován na vrub „nevyhnutných reforem“ této vlády.

   Jak „DEMASKOVAT“ zbavit současnou vládnoucí elitu takto postaveného a dodejme, že velmi dokonalého mediálního krytí to bohužel nevím.
   Snad poradí někdo se zkušenostmi ze zahraničí.

  • Gerd napsal:

   Pro mě je vodítko, zda dotyčný byl členem KSČ a po 1989 byl nebo je členem ODS a TOP 09, pak se skoro jistě jedná o lumpa.

  • Dasha napsal:

   Jeffe, mate samozrejme pravdu v tom, jak u nas media pracuji, ale ja mluvim o tom, jak pritahnout mladsi generaci a spojit s nimi sily, ne o smiru pravice a levice.

   • Jeff napsal:

    Dasho, to bych rád vyzjistil taky. Ale pokud se podívám okolo sebe, tak přitáhnout šrouby ve školách, protože musí tady být tah směrem k odpovědnosti, měli by prostě umět zhodnotit situaci jinak než přes novinky.cz. Nečtou. Malinko znejistěli okolo Pepy Dobeše a smlouvy Acta, což bylo zažehnáno a nic jim nebrání nijak jinak než zábavně protestovat proti komunistům na radnicích, protože absolutně netuší, co to je zač. To píšu o hlavní skupině. Bohužel..

    • Dasha napsal:

     Ale Jeffe, pritahnout srouby? Jakpak jste reagoval vy kdyz vam bylo dvacet a nekdo se vam snazil pritahnout srouby?
     Ja teda nevim jak vy, ale ja jsem ve dvaceti vedela uplne vsechno nejlip a do niceho jsem si nenechala mluvit, protoze jsem mela svou hlavu a pekne tvrdou. A pritahnout srouby? Ha-Ha! No chance! To jsem se zaprela jeste vic!
     Az kdyz mi dal zivot parkrat pres usta a zacala sama vydelavat, zacala mi spousta veci pomalu dochazet. A dneska je mi uplne jasne, ze kdybych dala v nekterych vecech na rodice, usetrila bych si spoooustu trapeni.
     Uznavam, kazdy neni rebel, ale ja jsem byla a dobre si pamatuju, jak jsem se tehdy veci videla

 5. Občan napsal:

  Demokracie? Náprava věcí veřejných? Třeba s „tímhle“?

  Převzato z webu novinky.cz:

  „Chrenek dal Fischerovi na kampaň dalších pět miliónů

  Dalších pět miliónů korun dostal v pondělí na svůj volební účet prezidentský kandidát Jan Fischer od miliardáře a spolumajitele Třineckých železáren Tomáše Chrenka. Jeden z nejbohatších Čechů tak zatím favoritovi klání o Pražský hrad přispěl celkem 14 milióny korun.
  Chrenek dal Fischerovi devět miliónů již v letos v červenci. Tehdy to miliardář vysvětlil tím, že k Fischerovi chová největší důvěru ze všech prezidentských kandidátů a ocenil ho za jeho působení v čele úřednické vlády.
  K úterý bylo na internetovém výpisu z Fischerova transparentního účtu 3,25 miliónu, kandidáti mohou v prvním kole podle zákona utratit maximálně 40 miliónů korun a ve druhém kole 10 miliónů…“

  Čím by asi tak mohl prospět demokracii, právnímu státu a alespoň minimální sociální ROVNOVÁZE prezident, který PATŔÍ Agelu prostřednictvím ÚPLATKŮ, jež od jmenované společnosti dostává?

 6. Miluše napsal:

  Upozorňuji na článek Jiřího Hanáka v dnešním Právu „Ukradená demokracie“.
  Zabývá se sobotní demonstrací a rozebírá, proč tato akce hnula žlučí ministra Kalouska
  a v jaké vlastně demokracii právě žijeme. Skvěle napsáno, doporučuji.

  • Leo K napsal:

   Já si dovolím ten článek vložit:
   Sobotní odborářská demonstrace proklatě hnula žlučí ministrovi Kalouskovi. Velkomyslně sice připustil, že na takové akce mají občané právo, vzápětí však došlo na onu žluč. „Pokládám za nepřiměřené, když někdo říká – takhle demokracie nevypadá, my chceme zpátky demokracii. Pak se ptám, jakou demokracii? Přejí si komunistický demokratický centralismus?“
   To je projev vážného duševního pohnutí pana ministra. Oněmi slovy totiž zabrousil na tenký husákovský led. Tehdy nás političtí mocnáři nadívali tvrzením, že reálný socialismus je jediná možná podoba socialismu, a co nad to jest, od ďábla jest. Zajisté, že socialismus jako idea je jen jeden, jenže podoby měl a má různé. Krvavý stalinistický, zahnívající reálný, s lidskou tváří až po prosperující socialismus severských zemí.
   S demokracií je to stejné: jediná idea, mnoho podob. Tu nynější českou bych řadil do kategorie zahnívající. Polský filozof Kolakowský kdysi napsal, co je, a co není socialismus. Dovolím si ho parafrázovat sepsáním, co je demokracie zahnívající a co je demokracie skutečná. Jako jakýsi malý manuál pro pana ministra Kalouska a pro jeho spolurozhořčené politické kamarády.
   Zahnívající demokracie je, když vládne vláda bez legitimity, neboť jí nevěří devadesát procent občanů. Když vláda protlačuje nejdůsažnější zákony pomocí kriminálně stíhaných poslanců. Když ji udržuje při životě nouzově sflikovaná strana, kterou nikdo nevolil. Když za některými ministry lze tušit stín kmotrů. Když se surově chová k bezmocným, viz sKarty.
   Když ministr spravedlnosti hovoří o přílišné svobodě elektronických médií. Když zavádí nucenou bezplatnou práci pro nezaměstnané, což není nic jiného než robota. Když vláda lže a straší Řeckem, aby nás dovedla v poklesu hospodářství na úroveň nemocného Španělska. Když oslabuje solidární důchodový pilíř. Když si poslanci v době všeobecného šetření chystají zvyšovat platy. Když vláda zvyšuje daně nepřímé, ale nehodlá trvalými daněmi progresivními „trestat úspěšné“. Když vláda v zásadních rozhodnutích (církevní restituce) ignoruje jak názor opozice, tak mínění velké většiny občanů.
   Jistě jsem v této litanii zapomněl ještě na další příklady. Co to však je demokracie? Báječná věc. Demokracie je, když očekávání většiny občanů souzní s počínánímí vlády a když vláda na ně bere ohled. V devadesátých letech byla společnost ochotna utahovat si opasky. Toto její nadšení však bylo zmrháno ve prospěch tunelářů a zlodějů. Zlomené naděje nesou důledky. A ty zatíží i život každé další vlády. Ministr Kalousek vidí demokracii značně placatě: buď ta nynější zahnívající, nebo hned předlistopadový režim. Demonstranti však volali po návratu ukradené demokracie, oné báječné věci. Není možné s nimi nesouhlasit

 7. Germanicus napsal:

  Přece jen došlo ve společnosti po krajských a senátních volbách k určitému posunu, Většině lidí nevadí nejenom vítězství ČSSD, ale nevadí jim ani úspěch (nástup) komunistů. Viz poslední průzkum STEMu.
  http://www.novinky.cz/domaci/285234-lidem-uspech-komunistu-nevadi-ukazal-pruzkum.html

 8. myrta napsal:

  Jeden z největších problémů vidím v médiích.Pokud budou loajální a podporovatelští k vládě není šance ke změně.Protože většina lidí nemá čas nebo zájem se politikou-nepolitikou podrobněji věnovat a tak konzumují jen to co si přečtou nebo vidí a slyší v televizi. Tisk i televize koupená reklamou,koupená finančními magnáty,co s tím chce kdo udělat? Nic se proti tomu dělat nedá a proto o to déle tenhle marasmus potrvá.

 9. Hladis napsal:

  Vymluvy na media jsou irelevantni. V CZ existuje velke mnozstvi medii a staci jen kriticke mysleni a chtit „vedet“. Jelikoz nejctenejsi je bulvar ,tak tady bych chybu opravdu nehledal.

  Jinak Dashe jsem odpovedel jinak. Hodil jsem to Vlkovi jako clanek.

  Jen tak mimochodem podivejte se na toto. http://ekathimerini.com/4dcgi/_w_articles_wsite1_1_20/11/2012_470888 To jen k tomu tematu demonstrace a kdo demostruje.

 10. Kanalnik napsal:

  skvely clanek

 11. varadero napsal:

  Autorce článku nebojím se pádu vlády ale myslím si že demonstrace nikam nevedou demonstrovalo se na jaře ted na podzim demonstrovaly odbory a už nevim kdo všechno a co se stalo vůbec nic to je bohužel smutný fakt vláda vládne s nějakou stranou lidem a absolutně jim to nevadí je to totální pošlápání demokracie aby vládla strana kterou nikdo nevolil aby se schvalovaly zákony s kterýmy podle průzkumu nesouhlasí 80% občanů aby vládu svým poslaneckým hlasem podporovali odsouzení kriminálníci čili každá demonstrace je současné vládnoucí elitě k smíchu

  • Dasha napsal:

   Demonstrace maji svuj vyznam, urcite. Jenom u nas je problem v tom, ze se nedari zorganizovat opravdu masove protesty. Protoze ty by se jen tak snadno ‚okecat‘ nedaly. Na jare jsme videli, ze 100.000 demonstrantu nestaci, tak se musi pritlacit a vytvorit ‚dav‘ vetsi. At se nasi mocni tvari blahosklonne a arogantne jak chteji – takova pulmilionova demonstrace s ucasti NAPRIC generacemi a v ruznych mistech republiky jim sevre pulky, neverte, ze ne. To uz pak jde do tuheho a je velmi obtizne situaci kontrolovat a staci maly incident k tomu, aby policie ztratila kontrolu….

   • varadero napsal:

    To už pak není demonstrace pokud policie ztratí kontrolu ale je to revoluce a ty jsou vetšinou krvavé čili vy nechcete demonstraci jako takovou ale revoluci a druhý problém je že revoluce mají málo společného s demokratickým vývojem .

    • Dasha napsal:

     Ale ja prece nerikam, ze by bylo dobre, aby policie ztratila kontrolu. To urcite ne. Ja rikam, ze takovy obrovsky dav, kdy se muze stat cokoliv by nahnal politikum poradne strach. A aby se nic nezvrtlo, to musi zajistit organizatori, ono to jde, jen je treba naladit demontrujici na pozitivni vlnu. Podivejte se jake davy byvaji v v kazdem meste, kdyz se hraje mistrovstvi v hokeji – a taky se nic nezvrtne (mozna az na male incidenty), protoze vsichni maji radost a jsou spokojeni, ze nasi vyhravaji….

     • varadero napsal:

      To je ten problém demonstrace jsou politikům k smíchu viz jejich ironické zlechčování všech minulých demonstrací a revoluce neprobíhají poklidně a mají dost fatální následky myslím že tudy cesta nevede.

     • Dasha napsal:

      Varadero, vzdyt pisu, ze mozna jsou k smichu pokud jsou male, ale uz tak smesne nemusi byt, kdyz pujde velky dav

 12. Šims. napsal:

  Zcela normální je, že lidé se vzděláním, keré se orientuje na společenské vědy (sociologové, filozofové etc.) velmi často straní levici. Je to jejich vzděláním, které je orientováno na vztahy mezi lidmi a společenské systémy. Totéž většinou mají v popisu práce studenti, ale bohužel v naší republice máme studenty, kteří jsou natolik masírováni komunistickým zlem, že se chovají pravicově, poněvadž je to asi IN. Ale jakmile jim politici chtěli zavést poplatky za studium, tak se stali v této věci okamžitě levičáky. Naši studenti létají ode zdi ke zdi, protože nemají zakotvenu židnou iodeologii, ale orientují se jen svým prospěchem a nechají si nabulíkovat kdeco. No, vždyť se podívejte jakéto studenty na vysokých školách máme – velmi často pologramoty. Jak se mám dívat na studenta, který měl v bakalářské práci 73 pravopisných chyb, když student v seminární práci o formátu 1,5 stránky A4 měl chyb 30. A to nehovořím o obsahové stránce věci. To jsem vypíchla jen příklady pro ilustraci, ale je toho na vysokých školách více než dost k zamyšlení do čeho jdou peníze daňových poplatníků. A kvalitního řemeslníka aby člověk pohledal.

  • Anonymní napsal:

   Je to tím, že vysoké školy dostávají dotace na studenta. Berou proto všechny přihlášené (jsou i vyjímky).
   Božena

 13. Gerd napsal:

  Konec vlády jedné strany! Československá televize lže, jako když Rudé právo tiskne! Jakeše do koše! Štěpánovi lopatu! Máme hole v ruce! Svobodné dolby! 🙂

 14. katalyzátor napsal:

  Jakákoliv demonstrace, ve státě, kde vláda ovládá policii, justici a média je směšná. Zvláště pokojná demonstrace. Rozdávání letáků, vyvolávání hesel a hraní písní. K. Kryla je hraní si dětí v mateřské školce. Ona by nepomohla ani násilnější forma, viz. Řecko, kdy létají kameny, jsou zapalována auta a obchody. Proto je Nečas a spol tak v klidu. Spěte klidně dál Blaničtí rytíři.

Komentáře nejsou povoleny.