Padáček pro Sašu


Konečně  ,chtělo by  se volat!  Konečně  Saša Křivoústý vyklízí  šuplata  na ministerstvu  obrany… Ale  že  to trvalo!

Je  to už  téměř  dva  roky, co  Kalousek  odpálil  pod zadkem Nečasova   nejbližšího   svou  petardu  jménem ProMpPro.   Stát , jak si jistě  pamatujete,  tehdy zjevně přišel o víc e než  300 milionů za  totálně  předražené  služby ,  které v době předsednictví EU  nakupoval  od  zmíněné firmy. Za  celou  agendu, související  právě  s tímto předsednictvím  odpovídal zcela jednoznačně  -Vondra. Nicméně  on  ani  slagingr  nebyli ochotni  vyvodit  z případu jakoukoli odpovědnost, takže  Vondra, od  toho  data pro normálního  voliče už nic  než symbol  českého politického šlendriánu  a  nedotknutelných korupčních  vazeb, seděl  přilepen  ke  své ministerské  židli.  Aby  s Nečasovou  vládou jak  známo  bojoval proti  rozhazování, korupci a neúctě  k právu. Tak jako  ostatně  všichni  byvší i současní  členové tohohle  navýsost trapně  papalášského spolku,  který  požívá  důvěry  cca  10%  obyvatel  republiky.

Tehdy, v reakci na    Kalouskem odprezentovanou kauzu, jsem napsal , že  Vondra  je  na  odpalovací  rampě a  běží mu odpočítávání.  Ani v nejdivočejších snech mne nenapadlo,  že  Nečas  ztratil  až natolik  prostý pud  sebezáchovy, že  bude Sašu zvaného tu  Amerika, jindy  Křivoústý odvolávat  téměř dva  roky. Pochopil  vůbec ,co motivovalo lidi,aby  to  v krajských volbách  naházeli komoňům?

Co  všechno se muselo stát  aby  padnul….Nicméně,  že  by  slabingrovi  nebo snad samotnému  Vondrovi nějak  za  ty  dva  roky alespoň došlo,  že  se měl pakovat  nejpozději  do  24 hodin  po Kalouskově  tiskovce?  Ani omylem.  Nečas  si dal hodně  záležet, aby vyjevil,  že pro něj je  Vondra  bez poskvrnky.   Prý to byl  nejlepší polistopadový ministr  financí…

Je li to pravda a možné  to  rozhodně  je – když  uvážím  jména    co tenhle  rezort  vytrvale  devastovala  až  k dnešní  totální paralýze  i  té operetní  armády, co nám ještě  zůstala –jmenujme  alespoň  pár  těch  úplně  největších exotů – Barták, Parkanová ,Baudyš, Tvrdík,Lobkowicz,Dobrovský..  Zcela záměrně  jsem to vzal  napříč  spektrem, aby bylo jasné, že  opravdu  šlo  o kontinuální ničiče jedné  z nejdůležitějších  státních činností  – tedy elementární   obrany země.V takovéhle „konkurenci“  by  nejspíš  byl  lepší ministr,než  shora  jmenovaní ,byl i  malý  kluk,  co běhá  po dvorku  v papírové  čepici s dřevěným mečem a  zpívá  si

tluče  Bubeníček,

tlučen  na buben,

a svolává  hochy, hoši pojďme ven.

Zahrajem si na  vojáky, máme  flinty  a bodáky…

 Takže  Vondra  klidně mohl být  ve  srovnání s Parkanovou  úplná jednička. Nicméně -to hraní na  vojáky dávno dospělých hochů a dokonce i  dívek v čele obrany  nás  přišlo zatraceně  draho. A  armáda?  Tak ta  se podle mne už  z toho nikdy nevzpamatuje. Protože poslední  opravdový ministr obrany  a  nikoli   podivné individuum s ještě podivnějšími nápady byl  – komunistický  generál Vacek.

To jsem ale odbočil.  Zpět  k našemu  trapnému  antihrdinovi  Vondrovi. Slabingr si může tvrdit o něm co  chce.   Nicméně  prostý  lid  má  Vondru  už natrvalo zařazeného   v kategorii  nenažraný papaláš, přilepený k ministerské  židli. A do konce života  už mu  to nikdo neodpáře.

Zajímavější  je  pouvažovat  na d  tím, proč  jej  Nečas  mění  právě  teď, když  to  tak  dlouho trvalo. Osobně  vidím  řadu  důvodů.

1-       Nářez, který  dostal Saška  v senátorských  volbách

2-      Neobhájení místopředsednické pozic e na  ptačím sletu v Brně

3-      Nemá  Nečasovi  v jeho  boji  o  udržení  jeho vlastního   koryta  čím přispět

4-      Zdá se,  že  obrana  se dá  vyrejdovat za  momentálně  daleko zajímavější  dopravu

5-      Definitivně  Vondrovi  nejspíš  zlomilo  vaz připojení se ministerstva  obrany jako poškozeného  ke  kauze  CASA před  pár  týdny. To už  Kalousek opravdu ale opravdu nemohl tolerovat!

 Ale  rozhodující  byl opravdu nejspíš  bod  4. Respektive  to, co bylo  také vykšeftováno  v souvislosti  s církevními restitucemi  -totiž  odchod  Dobeše  z ministerstva  dopravy. Kde už  ho slabingr  nemohl udržet proti  trvalé snaze  Píky  zbavit se ho. Čiperný  klučina ,c o  rychle pochopil, která strana  krajíce je namazaná  z ministerstva  LIDEM  udělal  prý  rezort  resort  ODS, kde umisťoval s péčí a snahou velikou  až  příkladnou potřebné modré kamarádíčky.

Takže  ODS  a  slabingr  si možná  dost pravděpodobně  řekli, proč  tam máme  mít  zapůjčeného ministrantíka, když  tam  můžeme mít  vlastního ministra. Ostatně obrana, tak  ta kromě  tendru na  stihačky, který si tak jako tak ohlídáme,  stejně  už  žádný další zajímavý  deal  mít  nebude a  na dopravu  naopak  nějaké  větší  prachy, co máme  tak  rádi  z Bruselu nutně  dorazit  musí..

Takže bych naprosto  věřil tomu,  že  po  zpívající  pudřence  khaki Vlastičce budeme  mít  druhou  zelenou úplně   všehoschopnou. Tentokrát  Píku.  Protože  ono  fakt  se bude na  její  vizitce daleko lépe  vyjímat  Píka , místopředsedkyně  vlády,ministryně  obrany ČR  než Píka   pro  boj  s korupcí.

Také se podívá jistě  do Bruselu a  do NATA.  Zážitky na  celý  život. Ze  svého současného  úřadu  by  se podívala  tak na nejvýš  k Bradáčové.. Za  sebe  doufám, že  tam s e podívá tak jako  tak. Ale  až někdy po skončení  funkce.

Takže  Saša  Křivoústý Papalášský  zabalil.  Ale  volat -konečně?!  U  téhle  sbírky  kuriozit  co  si  říká  vláda  je  to opravdu  už  úplně jedno, kdo kde je  nebo není.  Jsou všichni stejné, jen někteří  ještě  horší.

Nicméně  nemám  pochyb o  tom, že  křivá  ústa  toho  údajně nejlepšího  jistě najdeme  za pár  dnů v  nějaké  hodně  dobře  placené  funkci. Ne,Vondra nedostane   Kalouskův  vyhlášený  armádní padák!Kdepak, ten dostane  velmi  pěkný  pozlacený až  zlatý  trafikantský padáček. Aby netřel nouzi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka -původní Kosa se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

48 reakcí na Padáček pro Sašu

 1. Jethro napsal:

  Kosíři, přečtěte si vyjádření ústavního soudce (!!) Balíka – stačí poslední dva odstavce. Nějaký Saša, co dělá místo Píce, je prkotina. Ten rozklad společnosti už dorazil úplně nahoru!
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Stanislav-Balik-Lehkozivkove-nas-mohou-i-nadale-jako-pijavice-vysavat-255118?nocache=1

 2. Cech napsal:

  Gentlemani nejsou!
  Rytířství na palubách potápějících se lodí je mýtus našich skvělých žurnalistů.
  Námořníci by měli dát přednost pasažérům a opouštět loď, až když jsou všichni v bezpečí.
  Česká realita je ale naprosto odlišná.
  Členů posádky přežije o 1/5 víc než cestujících, tj čelní zasloužilý a nepostradatelní představitelé,kteří budou zvoleni po roce 2014 si zákonitě musí odpočinout a nabrat nové síly do dalšího volebního období.

 3. daňový soumar napsal:

  Pan Vondra byl čestný člověk, kauza ProMoPro, za niž byl politicky i z titulu své funkce odpovědný, mu nepřinesla žádný profit, ač se mu snažili novináři vytrvale dokázat opak (a není divu, VYPADALO to jako jasná korupce). Nicméně neschopnost (nebo krytí někoho jiného?) není polehčující okolnost a mrzí mě, že odchází až teď.
  Narozdíl od autora si myslím, že Vondra z politiky odejde a nezamíří do jiné trafiky. Uvidíme, skoro bych se vsadil.

  S názorem soudce Balíka se ztotožňuji naprosto a jsem rád, že to někdo řekl na plná ústa. Ať je současná koalice plná lumpů nebo jen velmi neschopných politiků (kolik že už to spotřebovala ministrů? 10?), tohle rozhodnutí patřilo mezi ty správné a prospěšné zároveň. Jsem docela zvědavý, jestli MPSV publikuje, jestli počet lidí, pobírajících státní pomoc (aťsi jen placení pojistného), opět naroste na tu úroveň, kde byl před zavedením veřejné služby.

  • Jos napsal:

   Daňový soumare, mýlíte se hned dvakrát. Vondra byl, mimo jiné, obratný odkloňovač veřejných peněz ve prospěch kamarádů. Zeptejte se Davida kolik mu bylo přisunuto, dokonce s docela slušným podvodem, na jeho „evropské“ veledílo. „Pouhých“ 20 milonů. Patrně si David účtoval speciální přirážku za urážku některých evropských zemí. A kdopak to měl pod palcem? No samozřejmě Vondra.
   A mýlíte se i v případě dávek. Bylo publikováno, že na více než 8 milionů vyplacených dávek bylo nalezeno a doloženo pouhých 300 přestupků – tudíž plně či částečně neoprávněně vyplacených dávek. Opakuji 300! Je jasné, že je to zcela marginální problém a nelze jím odůvodnit prakticky nic a už vůbec ne zavedení takových věcí jako jsou nucené práce ale ani system DONEZ. Oba tyto systémy, založené na Drábkově pusté demagogii, mají jen sloužit k buzeraci lidí, kteří do tohoto systému třeba i desítky let platili pojistné a teď po právu žádají pojistné plnění. Drabek a jeho náměstek Šiška jistě dokázali utratit veřejné peníze stejným stylem jako Vondra. Přeci je nebudou cpát lidem v nouzi, když mají tolik hrabivých kamarádů. Soudce Balík je stejný asociál jako Drábek a podle svého nálezu též naprosto nekvalifikovaný pro funkci ústavního soudce!

  • vlkp napsal:

   Pan Vondra možná kdysi byl čestný člověk. Pokud jste nebyl disident nebo nejste jeho příbuzný nebo spolužák, kolega z práce a tak podobně, nemá váš názor žádnou reálnou oporu.
   V politice, té české reálné se dokonale odvařil. Ohledně Vondry koluje po Praze docela dost drbů a docela dost drsných.Protože to jsou drby, pomlčím o tom, co se v nich říká.
   Nicméně na síti se dá zcela nepochybně vyguglit obrázek z té Cícerovy tiskovky k ProMoPru. Vřele vám doporučuji si jej najít. Zjistíte, že Kalouskova soukromá bezpečnostní agentura rozkryla koloběh peněz ze zakázky docela dost hluboko . Tady i v zahraničí. Kupodivu už ale nezmapovala, kam šly hlavní částky peněz třeba z kont u Vontobelbank.
   Což by vedlo ke konečnému beneficientovi. On Cícer z Kalouskem ty údaje od Rakoušů a z českých bank nebyli schopni dostat? tak to se mohu jen smát. Nebo to dostali a dělají že to nemají? Nebo o to vědomě nepožádali?
   Kam zamíří Vondra uvidíme velmi rychle. Třeba zase k firmě Dutko Int. Která je soukromá,nicméně s politikou opravdu ale opravdu nemá nic společného.
   Jinak k Balíkovi. Osobně bych řekl, že dělá čest svému jménu. Ostatně jako advokát se proslavil v kauze Šrejber! šlo o velkou privatizační ránu.Balík zastupoval Šrejbera, který byl obžalován pro tunelování. A povedlo s emu něco naprosto neobvyklého – tenhle případ prohrál hned na první stání! Tyhle procesy trvají roky – viz třeba fondy Trend nebo CS fondy.A ústavní soudce Balík to projel už při kontrole občanek a přečtení obžaloby. Tomu s e říká opravdu vrcholný právnický výkon.
   Jinak – US zrušil nucené práce. A to zejména proto, že dotyční za ně nedostávali odměnu. Dostávali pouze dávky,na které měli nárok ze zákona.Rozsudek je správný a korektní. Nevidím důvod, proč si zaměstnanec platí sociální pojištění, přispívá do fondu zaměstnanosti, aby když práci ztratí, musel po dvou měsících nuceně ke koštěti.

   • Jeff napsal:

    vlku špatně. Nucené práce byly hrozbou pro každého, kdo je evidován na ÚP a pobírání dávek s tím nemá absolutně vůbec nic společného. To byla mediální schovka a další prasárna na entou. Trochu jsem se zajímal o tohle téma. Prostě zlobíš? půjdeš zadarmo makat. Jo, můžeš odmítnout a pak si platíš sociální a zdravotní nebo když ne, pácháš trestný čin A může zazvonit exekutor.Jenže pozor, tvůj příjem je NULA, takže jak? Opakuji – s pobíráním jakýchkoli dávek, natož podpor v nezaměstnanosti nemá tahle fašistická myšlenka z dílny strany bojovníka za lidská práva Schwarzenberga vůbec nic společného.. Před rokem jsem zaslal několik připomínek na různé adresy a byl ujištěn, že právě ÚS nemůže mít jinou volbu. Ono totiž žlutá vesta a žlutá hvězda jedno jsou, resp. byly.
    Pokud jde o Vondru, Kalousek vyhrál a to je špatně.

    • Petrpavel napsal:

     Srovnej : a) – máme dost volných pracovních míst,
     – jsi povinen pracovat, nemáš-li jiný poctivý zdroj obživy
     – odmítáš-li pracovat máš-li kde, jsi příživník
     -jsi-li příživník, můžeš jít i do vězení
     b) – máme 40 tisíc volných pracovních míst a 600 tisíc nezaměstnaných
     – nenajdeš-li si místo, jsi povinen pracovat zadarmo, ukáže-li na tebe
     korupiční pracovník úřadu práce (neukáže-li, nemusíš)
     – odmítáš-li pracovat zadarmo a navléci si žlutou vestu (hvězdu),
     jsi lehkoživka
     -jsi-li lehkoživka, můžeš jít pod most
     Teď už máme, co jsme chtěli? Svobodááááá ……

   • Jaroslav Hudec napsal:

    vlku, Šrejbra obhajoval (a obhájil) plzeňský advokát Tomáš Král, současný předseda hokejového svazu. K „nuceným pracím“ jinde.

   • daňový soumar napsal:

    Ad Vondra – věc názoru, každopádně nikdo nikdy nerozporoval, že na ProMoPro nevydělal. Tudíž není ten správný příklad korupčníka. Ale ani člověka na svém místě.
    Pokud jde o Balíka, prohra v jednom soudním sporu nic neznamená, to bych mohl tvrdit, že na základě tohoto webu (ervinca.blog.cz/0903/milan-srejbr), obhajobu vedl brilantně a nedopustil se žádných chyb. Což netvrdím, protože nevím.

    Napadá mě jedna věc, jak se dalo rozsudku soudu předejít. Zrušit platbu zdravotního (a dalších) pojištění státem, nechat občany, aby platili pojistné sami, a pak za veřejnou službu vyplácet odměnu ve výši tohoto pojistného. Což by bylo pravděpodobně korektní.

    Osobně Balíka chápu. Taky mě štvou povaleči.

    • Občan napsal:

     Jaká „další pojištění“ platí stát za kohokoli?
     Povaleč je, podle Vás, při nezaměstnanosti kolem 800 000 lidí na 40 000 údajně volných pracovních míst, kdo?
     Dovoluji si upozornit Vás, že ÚS žádné rozsudky nevynáší.

     Nucená otrocká práce je nezákonná ze tří důvodů:
     – Není podložena ŽÁDNOU pracovní ani jinou smlouvou, ale nařízena
     – Není za ni poskytován plat ani jiná (např. naturální) odměna
     – Je nekalou konkurencí firmám a živnostníkům, kteří zaměstnávají občany státu

     • daňový soumar napsal:

      Za nezaměstnaného o žádných jiných nevím, proto je to další v závorce; netýká se téhle konrétní situace.
      Povaleč je ten, kdo se brání veřejné službě v případě, že za něj daňoví poplatníci platí alespoň něco. Třeba zdravotní pojištění.
      Ano, ÚS vydává nálezy či rozhodnutí, děkuji, to byla terminologická nepřesnost.

     • Petrpavel napsal:

      Snad se na mě nebude Lex zlobit že jej okopíruji, ale ono to sem padne jak soumar na pr..l :
      Lex napsal(a) 28. 11. 2012 v 20.11jethro
      Ptáš se, co na to říkám? Jak že se ten “soudce” jmenuje? Balík? Aha!!!!
      *
      A teď váženě.
      To rozhodnutí ÚS jsem nečetl ani nemám v úmyslu ho číst.
      Ale to, co vím, je, že Listina základních práv a svobod stanoví v čl. 9, že
      „(1) Nikdo nesmí být podroben nuceným pracím nebo službám.
      (2) Ustanovení odstavce 1 se nevztahuje na:
      a) práce ukládané podle zákona osobám ve výkonu trestu odnětí svobody nebo osobám vykonávajícím jiný trest nahrazující trest odnětí svobody,
      b) vojenskou službu nebo jinou službu stanovenou zákonem namísto povinné vojenské služby,
      c) službu vyžadovanou na základě zákona v případě živelních pohrom, nehod, nebo jiného nebezpečí, které ohrožuje životy, zdraví nebo značné majetkové hodnoty,
      d) jednání uložené zákonem pro ochranu života, zdraví nebo práv druhých.“,
      a v čl. 26 odst. 3, že
      „Každý má právo získávat prostředky pro své životní potřeby prací. Občany, kteří toto právo nemohou bez své viny vykonávat, stát v přiměřeném rozsahu hmotně zajišťuje; podmínky stanoví zákon.“
      Jak je patrno z čl. 9 odst. 2, zákaz nucených prací a služeb se nevztahuje jen na taxativně vymezený rozsah případů. Nezaměstnanost a evidence na úřadu práce mezi vyjmenovanými případy není. Na tento stav se naproti tomu evidentně vztahuje ustanovení čl. 26 odst. 3 věta druhá. Ani toto ustanovení nezná nějakou výhradu povinných prací nebo služeb.
      Takže jasně – neústavní Drábkův a famiglie zákon.
      *
      No a balík. Nomen omen. Nic nového u názorů pravicových zmetků na “lůzu”.

     • daňový soumar napsal:

      Vypůjčím si text Ondřeje Neffa z Neviditelného psa, lepší bych nevymyslel:

      Rozhodnutí soudu včetně soudu ústavního je třeba respektovat. Ovšem ústavní listina práv a svobod nezakazuje si při všem respektu o rozhodnutí myslet svoje. Tak například ústavní soud rozhodl, že nezaměstnaný nemůže přijít o dávky, když odmítne dvacetihodinovou službu veřejných prací. „Povinnost vykonávat veřejnou službu může způsobovat ponížení dotýkající se jejich vlastní důstojnosti.“

      Učili nás, že práce šlechtí, ale to bylo za minulého režimu. Teď, jak rozhodl ústavní soud, práce ponižuje. Mě například ponižuje, že musím platit daně, ze kterých jdou dávky lidem, kteří pokládají veřejně prospěšnou práci za něco ponižujícího. Ovšem já pracuju, platím daně, a tudíž jsem subjekt nezajímavý pro ochránce všeho druhu. Lidé daně platící jsou nechráněná zvěř.

     • wiki napsal:

      daňový soumar napsal: Vypůjčím si text Ondřeje Neffa …

      Neff ale nevychází (zřejmě podobně jako Vy) z DOSLOVNÉHO odůvodnění ÚS, ale z mediálního obrazu, který o tom vytvořili novináři.

      Srovnejte si třeba Vámi použité s citátem úplným :

      “ V tomto směru však nelze opominout ani podobnost mezi výkonem veřejné služby a výkonem trestu obecně prospěšných prací (§ 65 trestního zákoníku), v jejímž důsledku se v očích veřejnosti stírají rozdíly mezi oběma instituty. O tom svědčí zejména to, že druh a rozsah vykonávaných prací jsou obdobné, že zpravidla jsou totožní i „dohlížitelé“ na jejich řádný výkon a že v obou případech dochází k tomuto výkonu bez nároku na odměnu. Uvedený důsledek je k tomu často umocněn viditelným označováním dotčených pracovníků vestami s nápisem „veřejná služba“. Ve svém souhrnu tak s nimi stát zachází stejným způsobem jako s osobami odsouzenými pro trestný čin, a to pouze z důvodu, že se stali nezaměstnanými a uplatňují si zákonem přiznaná práva, aniž by přitom porušili jakoukoliv právní povinnost. Povinnost přijmout nabídku veřejné služby

      (následující řádky Neff vypouští: )
      proto neslouží zamezení sociálního vyloučení, ale jeho prohloubení, a svým vykonavatelům, jejichž práce má navenek (pro ostatní lidi) shodné prvky jako výkon trestu,

      může způsobit ponížení dotýkající se jejich vlastní důstojnosti. „

  • Vysmátý příjemce výsluhy napsal:

   No řekněte, není to paráda pobírat po 10 letech, co to kecám, nyní až po 15 letech výsluhu?

 4. deep throat napsal:

  Saša Vondra byl v minulém režimu skromný disident, vychrtlý mluvči Charty77. Ve vládních funkcích si však tak dokonale vymodeloval svojí postavu, že předhonil v objemu pasu mnoho českých bojechtivých generálů, kterým naposledy „velel“. Určitě to nesli těžce, ale to dojista nebyl důvod jeho pádu. Jeho největší předností bylo, že byl velmi dobře zapsaným ministrem obrany tam, tam, za Velkou Louží. A tam nějaká aféra Promopro v Banánovém Česku zcela určitě nikoho nezajímala, nezajímá a zajímati nebude. Proto to odvolávání trvalo tak dlouho. Jako hlavní důvod jeho pádu bych viděl skutečnost, že nevypověděl smlouvu na Gripeny a nevypsal včas „výběrové řízení“ na F-16. To bylo dle mého názoru tak neodpustitelné pochybení, že jeho strážní andělé obrátili palce směrem dolů.

 5. varadero napsal:

  A co se stane stane když nam Saša odejde z ministerstva obrany bude někdo zavřený za padáky po kterých jsou mrtví parašutisté ,bude někdo zavřený za předražené pandury myslím si že se nestane vůbec nic naopak ministerstvo možná dostane strana která nebyla zvolena ve volbách a to je tak asi vše čili článek pouze upozorňuje na stav z louže pod okap

  • Anonymní napsal:

   Konečně jste se jednou aspoň´ částečně trefil. Článek upozorňuje v prvém plánu na to, že Vondra v nemožné pozici vydržel přilepený ke korytu dva roky a v tom druhém, že obrana je opět předmětem sprostého handlu, kdy nerozhoduje nic jiného, než osobní zájem politikářů. Včetně těch, co neprošli žádnými volbami. Gratuluji. Děláte pokroky. Byť nepatrné, ale přesto viditelné.

 6. Petrpavel napsal:

  Profesor Keller to napsal už před více než týdnem : Pík řekla, že na post ministra vnitra nebude aspirovat, a tak je jisté, že se chystá na ministerstvo obrany. Stejně tak jako řekla, že církevní restituce nepodpoří, že nepodpoří zvýšení DPH, stejně tak jako ….. a podpořila.
  Odchod Vondry z viditelného na neviditelné, leč o to lukrativnější místo, je dalším krokem.
  Teď zbývá hádat, kdo dostane korupiční místopředsednictví vlády? Tipuji nového poslance ODS Pekárka.

 7. Slim napsal:

  SAŠA POTĚŠIL, TO JE NESPORNÉ. A TAKY AKTUÁLNĚ.CZ TÍMTO KOMENTÁŘEM
  Jeho pozicí totiž před kongresem vážně otřásla i porážka v podzimních volbách, ve kterých post senátora neobhájil. Navíc se mu v nich opět připomněla kauza ProMoPro parodií jeho volebního plakátu s nápisem „Ozvučím celý kraj!“.
  TO JE PŘECE SKVĚLÝ SLOGAN, NE?

  Nečas ho asi opravdu musel srovnávat s Vackem..
  Jinak ale Sašu mezi nejhorší MO zdaleka neřadím. Má jeden „čin“: zkusil něco udělat s kalous-háva systémem. Jestli uncajt nemyslel tohle

  • better napsal:

   pokud mě zrak neklamal, jakože tenhle smysl ještě mám vcelku zachován, tak měl Sáša na bilboardu “ Jsem odvážný muž“. Směrem k debaklu s odvahou!

 8. Občan napsal:

  Křivohub nic nevyklízí.
  Počítám, že má doma sbalené kufry za dveřmi a v kapse saka se mu tetelí letenka do Washingtonu. Patrně mu bylo taktně naznačeno, aby okamžitě vypadl, protože se našlo něco, co nepůjde zamést pod koberec.

  Sesli v Apen Institute už má předehřátou a sesli v Prague Security Studies Institute (ale sídlí to ve Washingtonu DC) si dotvaruje rychle. Zůstane tam zašitý, dokud nevyšumí kauzy vedené proti němu v ČR, ale škodit bude dál neztenčenou měrou.
  A pak se slavně vrátí – čistý a dychtivý.

  • daňový soumar napsal:

   Ať už si o Vondrovi myslím cokoliv, říkat mu „křivohub“ je slovník hulvátského hlupáka. To není jako nazývat koalici korupicí, tam se to nabízí.

   • Občan napsal:

    Vondra je křivý skrz naskrz – zvenku i zevnitř. Před 40ti kily a 20ti lety to ovšem nebylo tak patrné.

    • vonrammstein napsal:

     Soumar má pravdu. Je to stejné jako říkat Topolánkovi Tupolánek nebo Tupohlávek nebo třeba Paroubkovi Paroprase nebo prase bradavičnaté. Taky jsem na to alergickej. Ať jsou nám ti lidi sebenesympatičtější, jméno si nevybrali a parodovat ho nebo jejich zjev, za který-s výjimkou ostentativního tloustnutí-nemůžou, by nemělo překročit hranici posledního ročníku ZŠ.

 9. Hladis napsal:

  Jen detaily.

  Vondra po kauze PromoPro daval Necasovi funkci k dispozici ,ten to ale odmitl a chtel Vondro ,jako jeho stranickeho spojence, podrzet. Vondra pravdepodobne primo v kauze nijak nefiguroval ,ale odpoveden zcela jasne byl a tudiz mel okamzite balit kufry.

  Proc ho Necas ted meni ? Ja myslim ze od kazdeho bodu neco. Ja tipuju hlavne cislo 3 ,kdy uz nema cenu Vondru nijak drzet nahore. Vsude totalne propadl a Necasovi ci ODS uz nijak neposlouzi, takze papa. Vyhandlovat ODS pasalik na doprave je taktez velke plus ,kdyz na obrane uz byla moc horka puda a tam uz to moc smrdelo pruhovanym uborem.

  • vlk napsal:

   Hladisi,
   během vyšetřování ProMoPra s e přišlo napříkla dna to, že Vodra s ev d etailu zajímal například například během předsednictví o jídelníčky, jaká auta budou ve vozovém parku, ale největší smlouvy ho vůbec nezajímali?
   Někde by se také dalo vygůglit, že obžalobě v podstatě ušel proto, že se jaksi nepodařilo policii získat jeden dokument. A jdna z obžalovaných – nejsem si jist jménem -Henychová? nebo tak nějak, prohlásila, že Vondra o všem moc dobře věděl.

   • Hladis napsal:

    Kolem celeho pripadu bylo dost sumu. Vite ,ze v ceske zumpalistice si clovek na napsane musi davat pozor. Staci kauza Rath a co vse okolo toho tisk nablekotal a i muj clanek o Recke lzi ukazuje, jak se v CZ naklada se zpravami a informacemi v tisku. Ja vzdy vychazim z overitelneho a na pudu spekulaci a jednoznacnych odsudku se moc poustet nechci. Kde je skutecna pravda proste nikdo zde nevi. Stacilo ,ze se tato kauza provalila a ze Vondra ze sve funkce za to odpovidal. Tim mel okamzite balit kufr a ostatni je veci policie a vysetrovani. Pohadky v tisku me nechavaji vcelku chladnym.

   • katalyzátor napsal:

    Ten dokument, který se nepodařilo nalézt, byla pracovní náplň ministra, ve kterém by bylo výslovně uvedeno, že ministr nese zodpovědnost. No naprostá hloupost, leč všichni to spolkli. Hlavně vyšetřovatelé. No není to nádhera?

 10. Germanicus napsal:

  Já si myslím, že můžeme být klidní, vše bylo před týdnem řádně projednáno a prokonzultováno a schváleno. Jen si musíme chvíli počkat, kde se panáček vstáváček vynoří…
  http://www.alexandrvondra.cz/ministr-obrany-se-ve-washingtonu-setkal-se-svym-americkym-protejskem-jednali-spolu-o-vzniku-vrtulnikoveho-vycvikoveho-centra-nato-v-pardubicich-ci-podilu-ceskych-firem-na-zbrojnich-zakazkach-usa

  • Germanicus napsal:

   A něco pro odlehčení – Saša jede…
   Zanedlouho uvidíme, kam dojede…

  • Občan napsal:

   Někde jsem četl, že ČR má v úmyslu nakoupit 30 Sikorských, určených pro malé výsadkové skupiny. Má to mít na palubě i kulomet.
   Což by korespondovalo s tou „výcvikovou“ základnou.
   Jen to ve mně vzbuzuje dojem, že se nám vláda začíná připravovat na rozsáhlé nepokoje a na to, že bude „svobodu a demokracii, jakož i klid na práci“ bránit do poslední kapky krve – naší.

 11. Majka napsal:

  Pan Štětina za tím vidí komplot komunistů.

  • Petrpavel napsal:

   Těch dříve v KSČ, nyní v ODS? Proč nevěřit? Vadil jim dřív, proč by jim nevadil teď? Na průšvihy on je jako dělaný.

   • Majka napsal:

    Ne, těch v KSČM a možná také ČSSD.

    • Petrpavel napsal:

     Tak to vidí asi jenom soudruh (bývalý, pardon) Štětina …. Možná i soudruh (bývalý) Fischer. Možná i soudruh (bývalý) Zeman. Možná i soudruh (bývalý) Dlouhý.

 12. Gerd napsal:

  Alexandr Vondra byl natolik upřímný přítel USA, až byl v podezření, že je z USA řízen. Ale jistě jde jen o nepodložené drby a ministr obrany by nikdy nebyl agentem cizí výzvědné služby.
  V jeho případě mu však zřejmě zlomila vaz potřeba najít křeslo pro spřáteleného borce.
  Vyžilý Saša splnil svou práci a může jít. Tak Nečas a Kalousek oplácí!

 13. Eddie napsal:

  Zda se, ze Sasa miri jeste vys, primo na sefa NATO. Tak to by byla pecka teda.

Komentáře nejsou povoleny.