Studentské volby


Počátkem prosince se uskutečnily další, již třetí tzv. Studentské volby.

První „studentské volby“, které se uskutečnily těsně před parlamentními v roce 2010 byly medii široce publikovány a popularizovány. Zřejmě proto, že v nich zvítězily ty správné (tj. pravicové) strany. Pro připomenutí :

napsal Joda

1)      TOP09

2)      ODS

3)      VV

7) ČSSD

Komunisti – 0 bodů.

Druhým „studentským volbám“, které proběhly před krajskými v roce 2012 se již takové publicity nedostalo. Asi proto, že v nich vyhráli piráti :

1)      Česká pirátská strana

2)      TOP09

3)      DSSS

4)      ODS

V pořadí třetích „studentských volbách“ studenti vybírali presidenta republiky. A opět s výsledkem, který se moc nehodil :

1)      Franz

2)      Fischer

3)      Schwarzenberg

Takže ani o těchto volbách se moc nepsalo.

Mne zaujaly výsledky právě těch posledních dvou „studentských voleb“. Že vyhráli piráti a Franz mě ani tak moc nepřekvapuje. Kdyby mi bylo 17 let, tak bych to tam asi také hodil pirátům a Franzovi. Ale ten děs na těch druhých a třetích místech! Jak může relativně velké procento mladých lidí ještě v roce 2012 hlasovat pro TOP09! Oni nevidí, co se kolem nich děje? Oni nemají rodiče, kteří by jim vysvětlili, jak se jim pod „rozpočtově odpovědnou vládou“ žije? Co je stále ještě (i v prosinci roku 2012) přitahuje na knížeti?

Pak se ovšem není co divit těm jihočeským studentům, kteří drží hladovku na protest proti koalici ČSSD-KSČM. Zřejmě to považují za nejpalčivější problém české politické scény. Pro mne, který již ledacos zažil a který se dívá kolem sebe spíše skeptickýma očima to znamená asi poslední ztrátu iluzí, že by se v budoucnosti dalo něco zlepšit. Bohužel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Joda glosuje se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

19 reakcí na Studentské volby

 1. Petrpavel napsal:

  Poslední odstavec podepisuji!
  Také mě nejprve překvapilo vítězství Franze, ale po určité době mi došlo, že vlastně volili docela dobře. Nejásal bych při takovém výsledku, ale určitě také nebrečel.
  To druhé a třetí, a hlavně poslední místo (Dienstbier) je varující. Iluze ty tam, bohužel.

  • hans napsal:

   Docela dobře? Proč volit nováčka, když jsou k dispozici zkušení veteráni. Dlouhý, Fischer, Schwarzenberg mají do detailu stejné politické názory jako Franz a mnohem více praxe.

   • Petrpavel napsal:

    Nejvíc praxe mají Krejčíř, Kožený, Přemysl Sobotka (chef libereckého mafie zvané ODS), Mrázek, Schwanzeberg (“ …už je to promlčené, tak se můžu přiznat, že jsem taky korumpoval…“), Zeman (Kavan, Fencl, Palas, Zgarba, Svoboda Ivo, Šlouif..), Fischer (karierní „komunista“)…na Hrad s nimi!
    Mírov… ? Pražský…?

 2. vonrammstein napsal:

  V -nácti bych to taky hodil Franzovi. Kouzlo mládí bez pochybností. Dneska jsem starej a nemám komu.

 3. Hladis napsal:

  Nejak mi unika smysl clanku. To ma byt otazka proc se ty strany umistili jak se umistili ? Na to neni potreba ani zadne dlouhe premysleni.

  • Petrpavel napsal:

   Trefený hřebíček na hlavičku. Také mám pocit, že dlouho ( spíš vlastně vůbec) ti studenti nepřemýšleli 🙂 Jenom názorně předvedli výstupy mediální masáže (2., 3.- i pohana je reklama, 4.) a potřebu přisvojovat si cizí (1.).

 4. Anonymní napsal:

  Zakon hovori jasne, na skolach je zakaz propagace a agitace
  Reditele vsech skol , ktere se ucastnili jakoz i ministr by meli byt okamzite odvolani
  Zeme pitomcu mlci

  • Hladis napsal:

   Zeme je opravdu plna „pitomcu“ ,jelikoz nevim o tom ,ze by konani studenskych voleb byla jakakoliv stranicka agitace ci propagace. Mate v tom evidentne bordel.

 5. Soumar napsal:

  Pokusím se oprostit se od zaujatosti vlastním názorem… Nedivím se mladým, že volí Franze nebo Piráty, podle toho jak s nimi mluvím:

  ČSSD je strana, které krom zcela neatraktivního programu postrádá charismatické politiky a celé její vyznění je umrněné, slyšel jsem i „zaprděné“. V podstatě nemá žádnou viditelnou vizi a je od nich slyšet jen „nechceme“, „chceme vrátit zpět“, … Absolutně nevolitelná, zejména lidé typu Zaorálka, Dienstbiera, … Zeman by „ještě ušel“.
  KSČM je navíc protievropská a režim, který v minulosti vedla je odporný.
  DSSS má vizi, ale blbou. Nicméně komu to hodit a proč zrovna ne jim, když jim média ubližujou? Handicapem je nevzdělanost, protievropskost. Hodně mladých se rozhoduje paradoxně mezi KSČM/DSSS coby stranami, které maj protestní potenciál.
  ODS je strana zprofanovaná, prolezlá kmotry, minimum jejích politiků má charisma (Bém? Chalupa?). Má vizi (minimální stát), to je její plus, ale v době, kdy vládla, pro svou vizi učinila málo.
  SSO je strana mladá, ale kandidáti vypadají jako šprti. Navíc nebudí důvěru to, že je podporuje Klaus. Handicapem je protievropskost.
  TOP09 se zprofanovat nestihla, má vizi. Program je sebevědomý a proevropský, pár leaderů je charismatických – kníže, Kalousek, Gazdík.
  Piráti jsou cool. Mluví jazykem mladých, mají přijatelný a svobodomyslný program, rozumný způsob komunikace.
  O jiných stranách se nemluví.

  • Petrpavel napsal:

   Z Vašeho „upřímně nestranného“ hodnocení čouhá jako sláma z bot reklama na TOP 09 , popř. Piráty…
   „TOP09 se zprofanovat nestihla, má vizi“ – člověče, kde to žijete? Charismatický kníže, Kalousek nebo Gazdík? Asi jako spící panna, kat Mydlář a Kašpárek.
   Piráti mají rozumný způsob komunikace …a že o nich nikdo nic neví?

Komentáře nejsou povoleny.