Mlha nad Dienstbierem a Cimrmanův epilog.


 Skóre obou postoupivších kandidátů je po poločase 1 : 1, hlídací pes-soudce je na ručník, ale jde se do finále. Co lze očekávat? Jak ukázala poslední cirkusová debata na Primě, zatímco cílovkou Karla  Schwarzenberga je i skupina pražských intelektuálů okolo Diany Kobzanové , Livia Klausová s naprostou noblesou potvrdila, že Zeman jako politický protivník umí držet slovo.

napsal Jeff

Nedávno na fb jsem poznamenal, že důchodce z Vysočiny je člověk nepředvídatelný, zatímco Dienstbier je nadějí. Dnes musím toto korigovat, protože Jiří Dienstbier neumí v pravou chvíli mlčet a  svými útoky proti Zemanovi škodí nejvíce sám sobě. Naproti tomu jiná noblesní dáma, Táňa Fischerová zcela popřela médii prezentovanou podporu směrem k Schwarzenbergovi. Ten, jak známo, jede podle not způsobem Nejsem jako já.  Občas spadne do smrtonosné pasti, jako v případě  jeho výroku o popření výsledků 2.WW či v případě MUS, k čemuž lze napsat jen: no comment, nicméně toto je podle SANEP a jiných věštců z koule roztomilé. Kníže prostě působí jako fáma, jako „rakousky“ mluvící největší Čech, který však nikdy neexistoval. Hojně avizované Noci s Karlem snad mají evokovat slavný Podskalského film? Ale to snad je příliš… Zeman sice cituje Havlíčkovo Zle matičko zle.., nechápe touhu mladé generace vyslat Kalouska na Hrad, nicméně skutečnou munici si evidentně nechává na závěr kampaně. Něco už naznačil.  Zeman toho panáka becherovky totiž občas spolkne, ale jeho soupeř ji rovnou zprivatizoval. A to ne pěkně po rakousku či po švýcarsku, jak by se v jeho případě slušelo, ale hezky po česku. Za nikoli nejvyšší nabídku a ještě k tomu s jistou Patria finance. Žádný díl prezidentských duelů se proto jistě nebude konat v Moravskoslezském kraji. Ad jedna. Co mě zaujalo víc: vedle ožívání seriózních podnikatelských kruhů, jejichž úspěchy se datují od dob sociálně demokratických vlád mj. i skutečnost, že v okruhu týmu Miloše Zemana působí člověk, jenž detailně, z titulu své funkce, zná pozadí kauzy vytunelovaných CS fondů a nepochybně cílové adresy onoho miliardového lupu. V momentě dalšího ataku na jediný Zemanův hřích jménem opoziční smlouva můžeme být proto svědky onoho nepředvídatelného. A to z úst pana neprůstřelného.

     Pro mě osobně není až tak důležité, kdo nakonec na Hradě usedne, spící Cimrmanův kníže takový prostor dál škodit podle všeho mít nebude. Podstatnější duel by se měl odehrát za méně než rok a půl ve volbách do PSP. Co je však varovnější, to je míra polarizace společnosti, míra úspěchu jednotné mediální fronty a hloubka deficitu ve schopnostech mladší generace zhodnotit bez nápovědy skutečný stav společnosti. Nic víc než toto nejlépe charakterizuje náš celkový úpadek i degeneraci, o níž se tak nešikovně můj současný favorit Mlha nedávno zmínil.

P.S. Vzhledem k časovému posunu je podle mě duel již rozhodnut. Fatální chyby KS jej podle všeho diskvalifikují a kdyby vlk vyhlásil II. kolo KosaTip, dal bych 70 na 30 pro mlhu.

http://www.ceskenarodnilisty.cz/clanky/schwarzenberguv-soudny-den-nastane.html

http://praha.spoz.cz/

Příspěvek byl publikován v rubrice Jeffova penalta se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

176 reakcí na Mlha nad Dienstbierem a Cimrmanův epilog.

 1. Rosťa napsal:

  Sázkové kanceláře již přehodnotily kurzy. Ty na ideologii nehrají, tam jde o prachy. Pokud Zeman nevyvrbí nějakou ptákovinu, tak je dokonáno. Snad jedině Kubice s nějakou složkou nebo krabicí ….
  Pěkný článek, autorovi dík.

 2. Alieno napsal:

  Co se týče Zeman,a chtěl jsem jej v pátek volit, z nouze, ale asi musím konstatovat, že to je také darebák. Pravil a oprášil svou hloupou myšlenku, že zavede (rád) povinnou volební účast a za NEÚČAST bude 5000,- pokuta. Takže pak bych jen do urny házel papír , „Jděte k čertu“ a výsledek je jako neúčast. Jinak je to dost hloupý nápad , jelikož povinnosti lze ukládat toliko dle zákona. A tak, když pojedu týden před volbami do zahraničí, a vrátím se týden po nich, tak nějaký šašek již bude rozesílat pokutu a zase mne bude nutit, abych já jako zde „obviněný“ dokazoval na magistrátě , že jsem byl v zahraničí . Co je mu do toho. A nebo prostě pojedu v den voleb pryč a vrátím se po volbách. Tak přeci nelze vyhlásit stanné právo .Nebo budu celý rok pryč za oceánem a ve schránce samé obsílky díky tomuto šaškovi . To je opravdu skvělé .
  Takže je to podoibný lump , jako ostatní. Takže si to u mne to zkazil a kdyby držel pusu, volil bych jej , ale jen proto, aby tam nebyl šašek černokněžník .
  Anebo, nepojedu nikam, ale šaškům z úřadu řeknu, byl jsem v zahraničí.
  A zase jsem u toho, proč já bych měl dokazovat, že jsem si to třeba vymyslil. Dle mého názoru , ten kdo obviňuje, třeba šašek z úřadu či soud, tak je povinen své tvrzení dokázat.

  Ale co, za své nezvolení si může tedy Zeman od nyní sám. Měl držet pusu a zvolil bych jej. A i tak jsem rád, že mohu říci,že to , že mu hlas nedám, tedy nikomu, si onen šašek právě před chvílí zařídil sám , když vyhrožuje pokutou a pravděpodobně i povinností dokazovat, že když jsem tedy byl v zahraničí ,tak že to musí dokazovat „obviněný“ a to řekne tři dny před „jeho“ volbami.
  Takže : Zemane : VAYA CON DIABLO Y A DIABLO a můžeš vzít s sebou i černokněžníka , „svůj k svému“.
  Hastá luego

  • Nakukovac napsal:

   Jen podotknu, že za první republiky byla volební povinnost, a volić mohl hodit do schránky bílý lístek.
   A to, že je někdo pryč, neznamená že musï dostat pokutu.

   • Alieno napsal:

    Ano, ale, to, že je někdo pryč, neznamená, že se vyhne šaškům z úřadů, jinými slovy zase dostane od nějakého budižkničemu obsílku a teď si představte, že budete rok či dva mimo zem a za tu dobu úřad to pojme jako vyhýbání se převzetí (viz podobné triky u exektorů)

    a rozhodne i bez vás.

    Zřejmě Vám to vyhovuje a berete jako fakt, že jakýsi šašek z ničemného úřadu vás bude obesílat, místo abyste třeba se věnoval zálibám či pomáhání druhým , jen proto, aby měl „práci“ něqjký nemakančenko na „úřadu“ .

    Tak o to opravdu nestojím .

    Takže i tak jakýsi šašek opět bude otravovat, že bude musit se podávat vysvětlení .

    Takže pokud to někomu vyhovuje, tak ať si fízlstát užije.

    Jednoho roku pak vám vyjde, že budete mít na každý aspekt lidské činnosti pocvolení .

    Takže ať ten exot stejně učiní cokoliv, stejně nedocílí ničeho, bude mít sice účast, ale ne platné hlasy.

    Asi jako se za komunismu říkalo , že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se .

    Což se mu možná přihodí .

    A ten Váš bílý lístek je vlastně jako oznámení , že jste nepřítomen a že zloději mohou nerušeně pracovat. Skvělé .

    Ještě napiše, kde máte cennosti a napište to na bílý lístek na dveře , aby se zloděj nemusil přeci namáhat.

    Tak to je od Vás podobná „knížecí“ rada .

    Ale jsem rád, že se lidé vybarvují a že jim vlastně fízlstát vyhovuje , tak proč odmítáte Kalouska .
    Také můžete říci, kdo má čisté svědomí, nemá se čeho bát.

    Takže si můžeme nechat příště každý den prohlížet anál, jako roman Smetana v lochu , má přeci „čisté“ svědomí a nemá co „skrývat v arschlochu“ .
    Tak si toho pana Zemana zvolte . Mne dokonale odradil .

    Pro mne již neexistuje , chtěl jsem věřit, že se změnil, ale je to čím dál více vypitý a morálně opotřebený mozek , tak jako neexistuje pro mne černokněžník .

    Každý z nich je lump, ale „jinak“ .

    • Nakukovac napsal:

     Bílý lístek se hodil, když jste přišel k volbám, ale nevybral jste si. Čili nic společného s upozorněním zlodějům

    • Cech napsal:

     Demokratické rozhodování je opravdu to nej co jsme prozatím vymysleli.
     Bohužel demokracie nebyla vždy a nebyla první, proto existuje onen systém který je schopen demokratické rozhodování obcházet.
     Pokud volič nebude schopen akceptovat nezpochybnitelný fakt, že nejmocnějším nástrojem destrukce opravdového demokratického rozhodování je masmediální manipulace, do té doby nebude svobodně rozhodovat pro dobro většiny.
     Zacházet s demokratickým rozhodováním pro své dobro se musí volič naučit, potom to Švýcarskému občanu neprojde ve Švýcarsku stejně jako v Čechách.

     • Alieno napsal:

      Mne, jak vidíte, žádná media neovlinují. Ještě v neděli mi sestra říkal, že abych šel volit černokněžníka (ona se synem) a já tedy též. Ale , abych jí nemusil říkat , proč nechci černokněžníka , jelikož bych musil přiznat, že chci volit Zemana , tak jsem raději řekl, že jsem chtěl volit zástupce z Zipangu , který byl vyloučen a tak raději nikoho.
      Ale přesto jsem to chtěl dát Zemanovi (tajně) a nezapřádat hovory, kdo je „lepší“ .
      A mohlo tomu tak být .
      Bohůmžel, ale , Zeman tři dny před volbami dostal skvělý nápad, vyhrožovat pokutami při neúčasti voleb, to se nedovolili ani komunisti vyhrožovat při neúčasti pokutami , mnoha lidem se to , jak vidno , líbí , já jim to přeji , i budoucí pravidelné prohlídky arsclochu(mají přeci čisté svědomí a nemají tudíž co skrývat),

      Ale jelikož jsem si to přečetl od Zemana a díval jsem se raději vícekrát , tak jsem rozhodl samostatně , ne vlivem medií . Tak jistě, to co řekl Zeman, napsala media. Já samozřejmě ale nevím , co doopravdy řekl včera, ale zato vím, že toto říkal , když jsem ještě sledoval TV , když byl premierem a jak vidno tato pokleslá a vyhrožující pokutami myšlenka jej neopustila, naopak ji dokonce rozvíjí .

      A sice nevolit nikoho a přitom „jít k volbám“ = hodit neplatný hlas , respektive nejít vůbec .

      Takže vliv medií přisuzujte někomu jinému, mne vynechte , TV a n i radia neužívám několik let a již mi nechybí, mám více času na studia .Noviny jsem nekoupil asi 20 let a žádná škoda .

      Takže, pokud toto individuum toto zavede, již se voleb nikdy neúčastním , budu raději v cizině, a kriply z úřadu posílat emailem slušně do arschlochu, tam je jeich správné místo .

      Každý den mi říká, nikdy nikomu nevěřit a zase se to potvrdilo .

      Avšak

     • Minorita napsal:

      Aliene ( o) , to bylo opravdu rozhodnutí … Ve světě platí a musí dodržovat pod sankcí na rozdíl od Bohemie tolik nesmyslů … No nic, hodně štěstí v hledání útvaru, kde se nic občas nemusí , nebo-li země – nezemě …

  • Midori napsal:

   Alieno:
   jste zbytečně příliš vyhraněný, pokud jde o povinnou volební účast s možnou pokutou v případě neúčasti. Tady souhlasím s panem Zemane, kterého byste zrovna pro toto nemusel démonizovat. Zkuste přehodnotit svůj postoj k panu Zemanovi. Jde o hodně. Ve všech ohledech, inteligenčních, odborných, názorových, a hlavně ve vztahu k naší zemi vysoce převyšuje svého protivníka. Jeho odpůrci mu předhazují údajné hulvátství. Jak se to vezme. Byl jste na vojně? Uřídit masy, to chce určitou tvrdost, a bavit se s hlupáky je ztráta času. Tak to berte. Pan Zeman už takovým „plukovníkem“ byl a vedl si dobře a země se vzpamatovala. Jeho protějšek naopak konal věci proti zdravému rozumu a proti naší zemi, na jejichž názor nikdy nebral ohledy. Ve chvílích, když se měl vyjádřit v důležitých věcech se ulíval jak rozmazlený kluk, což on v podstatě je: nikdy pořádně na práci nesáhl, kdo by mu proboha v jiných zaměstnáních toleroval pospávání? Odpověď je: zřejmě nikde. Takže ještě jednou, jde o naši zemi, volte Zemana.

  • Občan napsal:

   V tom případě se obloukem vyhýbejte azylu v následujících zemích:
   Belgie, Francie, Kypr, Řecko – NEvymáhaná POVINNÁ volební účast
   Lucembursko, Schaffhausen – švýcarský kanton – VYMÁHANÁ povinná volební účast

   Máte kliku s Rakouskem, protože tam ji v r. 2004 zrušili.

   S ohledem na neukázněnost občanů ČR bych ji OBNOVIL i s tou pokutou. Pak by totiž už nikdo nemohl fňukat, kdože to vlatně zvolil ty, které si nepřál.
   Druhým donucovacím prostředkem by mohlo být zavedení neplatnosti voleb v případě nižší než 50% účasti. Protože je opravdu nenormální, aby lidem vládly partičky zvolené pár sty věrných (nejmarkantnější to je u senátních voleb, kde skutečně dochází ke zvolení kandidáta třeba 2000 hlasů).

   Možnost zvolit si své zástupce, když už je nám odpírána přímá demokracie, je velká odpovědnost a svým způsobem pocta. Pro odpovědného občana by neměla být přijatelná neúčast u voleb; něco jiného je nesouhlas vyjádřený vhozením prázdného volebního lístku.
   Informací lze v dnešní době nasbírat dost, aby se člověk mohl rozhodnout, takže se nelze vymlouvat na to, že jsem nevěděl koho a proč ano či ne.

   • filas9 napsal:

    I teď nemůžete fňukat. Neboť tím že jste nešli k volbám, tak říkáte že je vám jedno kdo vládne. A nutit se někoho rozhodnout, když neví komu to chtěl hodit? To není moc dobré řešení.
    Ale co by mohlo být zajímavé je: Nešel jsi k volbám? Na dalších pět let ztrácíš právo volit, nebo být volen…

   • Alieno napsal:

    Máte zvláštní způsob uvažování, tedy ve většině zemí světa není povinná a to je ta přeci vaše „demokratická“ většina a to dokonce výrazná, jaká nebývá při volbávh vůbec, takže lze dovodit, že demokraticky vzato je správné, že je nepovinná .
    Navíc , takto by se Vaším přáním pouze podařilo vyštvat lidi, co sice rádi pomáhají, ale nepotřebují povinné befehly a pokuty, jež „nařizují“ pomáhat, jako povinně volit. Takže se Vám pak touto úvahou stane, že budete mít sice přizpůsobivé třeba Cikány, ale s těmi ten kapitalismus nevybudujete , ale třeba pak budete spokojen , že chodí „volit“ .

    Potřebujete lidi, co nepotřebují befehly vymáhané pokutami.

    Takže můžete třeba nařídit pod pokutou že bude všeobecný komunismus a kdo se nepřizpůsobí, bude platit. To je přeci skvělé .

    Tak si tu „demokracii“ ve Vašem pojetí užijte .

    Zemane „VAYA AL DIABLO „

  • Alfred Eckhardt napsal:

   Povinnou volební účast mají asi tři desítky států, i některé evropské. Nevím co Vás na tom tolik irituje.

   • Alieno napsal:

    Protože to je nesmysl .

    Nejít k volbám je totéž, jako se zdržet hlasování.
    Každé vynucování si pod pohrůžkou pokut je omezování svobody.
    Já vidím, že zmetkové jsou oba, tak jsem se svobodně rozhodl, jít volit, ale dát tam lístek „vaya con diablo“ , nebo žádný a to je technicky totéž, jak se neúčastnit .

    Takže ani tento zákon , coŽ bude asi jediné, co po Zemanovi zůstane, nepomůže, ale šašci na úřadech budou vyrábět správní řízení s neposlušnými občany.

    Vítejte v orwellově románu .

    Dá se říci, že tu ropoznávám znaky stockhlomského syndromu u těch , kdo to schvalují.

    Pokud vím, tak za socialismu se toto naopak kritizovalo, že ač volby nebyl ypovinné, tak kdo nešel, tak měl „poznámku“ u svého jména a již jej třeba skrytě, buzerovali pouliční výbory, nicméně pokuty nebyly.
    Takže jak vidno, asi se Vám po tom fízlování stýská a je to ještě horší , ta pohrůžka pokutou, než fízlování od šašků z uličních výborů na téma kdo nešel volit .

    Je to asi podobná úvaha od Vás, jako myslit si, že více fízlů = více bezpečnosti a kdo má čisté svědomí, nemá co skrývat.

    Takže podobně nesmyslně uvažují šašci v USA , kteří se zastávají šmejdů z TSA a prohmatávání genitálií na letišti a „vysvětlování“, jež poskytuje úchyl jménem John Pistole , který toto vede.
    Co mne na tom irituje : je to populistický nesmysl , který nepomůže .

    Tím pro mne volby končí ,

    Takže Zemane :
    VAYO CON DIABLO Y CON PRINICIPE DE CERRO NEGRO Y AMBOS A DIABLO

    To Vám vzkazuji já na Vaše pochybné nápady .

 3. Občan napsal:

  On by mohl také pohovořit o fondu YSE (nyní SG-Industry, a.s.) – to by byla nepříjemně konfrontována hlavně „kulturní fronta“, která teď tak kope za Knížu.
  A kdyby k tomu přihodil něco o duu Jezbera-Krajči, to by bylo teprv pošušňáníčko.
  Ale to se asi nestane 😉

  I tak to je zajímavá úvaha a jsem zvědav, jestli se Jeffův předpoklad naplní.

 4. Alex napsal:

  Jeffe, to máte těžké – nejsme holt stejní. Pro mne je tohle velmi zajímavé a koneckonců inspirující i pro ty, kteří míní, že nevolit vůbec je dobré. A je to ve prospěch Zemana mimochodem, protože obecně se předpokládá čím vyšší účast, tím více hlasů pro Zemana.
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=18881

 5. wiki napsal:

  „…cílovkou Karla Schwarzenberga je i skupina pražských intelektuálů…“:

  Potvrzuje to i tato petice: http://www.petice24.com/?page=statistics&petition=prohlaeni_vdc_leka_a_v_uitel_k_volb_prezidenta – cca 55 % podpisů je z Prahy, kdežto třeba z Brna (zatím?) jen +/- 6 %…

 6. Medikolog napsal:

  Desetiletí se pořád dokola,. zezdola nahoru a zpátky, slavně hlásají mantry o občanských PRÁVECH, zalmčují se však these o občanských POVINNOSTECH. Přitom každé právo je pouhým atributem splněné povinnosti… neboť k čemu je komukoliv např. právo na život – nebudou-li ostatní toto právo respektovat? A povinnost nevynutitelná (zákaz nesnásledovaný sankcí), je směšná. Viz po první světové bylo uzákoněno zrušení šlechtictví atd. a bylo zakázáno užívání přísušních titulů.. a protože nenásleduje sankce, „KNÍŽUJE“ se o sto šest například. Jak by se kupř. dodržovaly zákazy zastavení a stání, kdyby se porušení povinnosti nepokutovalo, nebodovalo, kdyby se neodtahovalo..

  Občanství nám dává výsady, je logické, že ukládá i povinnosti. Někomu vadí branná povinnost, jinému pouhé pomyšlení, že by snad měl zvednout pozadí a jít volit = převzít svůj díl občanské zodpovědnosti za budoucnost…

  • Alieno napsal:

   A můžete mi odpovědět, na tento příklad:
   jelikož existuje právo nevypovídat proti svým blízkým osobám.
   Tak jakou v sobě současně dle Vás nese povinnost ?

   • Medikolog napsal:

    Co třeba vyvarovat se proti vám tortuře?;-) „Bodrého“ to postupu inkvizičního procesu… Stojí-li společnost na svých základních jednotkách, na rodině a na rodinných vztazích… Státní orgán je povinen najít si proti osobě vám blízké jí cizí svědky. Stačí?

    P.S. Omlouvám se, dlouho jsem se nedostal na počítač, takže odpovídám až nyní.

    Medikolog

    • Medikolog napsal:

     Zavedení postihu majitele auta místo osoby blízké zavání svým vzorem, katolickou inkvizicí… která vždy musela najít, oškubat a exemplárně potrestat nějakého „viníka“ – byť nevinného a šířit tím posvátnou hrůzu a z ní vyplývající poslušnost. Podle hesla není viny bez trestu a potrestaných…

    • Alieno napsal:

     Jenže to jen za předpokladu, že jsou k mání, ale když je svědkem blízká osoba, tak prostě již jen okolnost, že je tázána, značí, že jiní nejsou .
     Hledat svědky tam kde prostě nejsou , to je jako nařídit , že se zavede pod pokutou všeobecný komunismus, kdo jej nebude dodržovat, tak zaplatí .
     Takže lze dovodit, že nemůže být žádná listina povinností jako protipól k listině práv .

     A navíc, je například v LPS zakotveno právo na práci. Takže dle Vašeho modelu je tedy povinností státu hledat tu práci jako obdoba hledat jiné svědky ?

     Asi najednou ne , když je nezaměstnanost stále větší , takže ako kedy , když se to hodí ano, když se to nehodí , ne.

     Proto je stát naopak třeba co nejvíce držet na uzdě u země .

     Jenže tenhle stupidní pokutový způsob je vlastně,(kdyby byl) spolu s dalšími sepsán do „listiny“ jakousi obdobou listiny povinností .

     Takže ZEMANE :EN VIERNES VAYA AL DIABLO .

 7. Bob napsal:

  Opět dobrý článek.Také zcela nechápu mladou generaci.
  I když……
  V ´89, když se demonstrovalo na Letné, tak jsem sledoval (ne, že bych ho špicloval 🙂 )počínání jednoho nadšeného studenta.Mítingy, rezoluce…
  Potom byla velká demonstrace na Letné a on byl doma.
  Zeptal jsem se ho, proč tam není, odpověď zněla:“….je zima..“
  Dnes už je dotyčný normální….

 8. Hudec napsal:

  Ano, ta mediální masáž ve prospěch Schw. je až neuvěřitelná. Hraničí s mediální histerií po smrti V.Havla.
  Ta masáž je pro mne možná hlavní důvod, proč Schw. NE. Vím totiž, jak se v médiích pracuje, ostatně se v tom sektoru živím.
  Hezký pracovní den všem přeju, Bez rodílu volebních preferencí, sexuální orientace, národnosti, věku, pohlaví, barvy pleti… dál mě nic nenapadá, vzal jsem to na přeskáčku.

 9. Petrpavel napsal:

  Když tak čtu všechny možné a nemožné reakce na tuto Sofiinu volbu, říkám si, kdo nám to předhodil tyto dva titány?
  Odsunutí Němci, komunisti osmašedesátníci, bildenberg, bamberk, šlechta, plebs, pražští intelektuálové, moravští nezaměstnaní, výrobci becherovek, spotřebitelé becherovek, ospalci, ožralové, asociálové, mstivci, hlupáci, nabobové …
  Kdepak, skvělí čeští voliči. A skvělí obhájci či zadupávači jednoho z těchto dvou titán argumety jako víno nebo pivo nebo ta spojovací becherovka. Vedou ke kocovině.
  Kdo oba nazve …., a je mu jedno kdo vyhraje, není správný český volič 🙂
  Je cizincem … z Marsu.

  • Slim napsal:

   Sofiina volba je pohodlný, možná populární, ale velmi nesprávný název. Připomíná to Topolánkovy negramotné kecy o „osvětimské lži“. Šetřte emocemi

   • Petrpavel napsal:

    Nepochopi jsem to srovnání. Už si nepamatuji co nazval a proč osvětimskou lží. Prosím rozveďte.
    Pokud je třeba ode mě vysvětlení :je to volba mezi dvěma zly. Někteří se tváří jakoby šlo o volbu mezi dvěma dobry. A mnozí jako volba jednoho dobra proti druhému zlu. Tak to není (myslím si, podotýkám). Menší zlo? Proč – nechat si raděj useknout ruku nebo raděj nohu?

    • Občan napsal:

     Topolánek tak označil část volebního programu ČSSD – fiskální reformu.
     Pojem „osvětimská lež“ se objevil koncem 70. let v práci jednoho německého historika, který zpochybnil existenci plynových komor v Osvětimi. V současnosti se občas používá jako označení pro hnusnou podlou lež.

     Co se „Sofiiny volby“ týče – jako označení rozhodování v prakticky bezvýchodné situaci je to přiléhavé. Ale co do hrůznosti to nelze srovnat s ničím.
     Ale i já jsem tento výraz použil v souvislosti s druhým kolem prezidenstké volby, protože nevím jak jinak popsat svoje pocity. Volím jedno ze dvou zel, přičemž to, pro něž jsem se rozhodl, je jen „vo píďu“ menší než to odmítnuté. A navíc nemohu vyloučit, že se ta dvě zla nakonec spojí proti nám všem.

    • Slim napsal:

     Výraz S. v. je použit nevkusně a nepřesně.

     Nevkusně proto, že tam šlo o krajně tragickou situaci (pokud byla reálná) a tady jde jen o politiku. Takže, víc úměrnosti by prospělo. (Já vím, že vy jste tuhle blbost nevynalezl. 🙂 )

     Nepřesně proto, že vy nám chcete sdělit, že jste v situaci Buridanova osla. To je mnohem lepšÍ přirovnání (a je tam i ta příhodná směšnost). Sofie, jak si všimnete, se totiž ROZHODLA.

    • Petrpavel napsal:

     Naopak, ta situace S.v. nebyla reálná, byla knižní, ale situace v politice je reálná, tedy vážnější.

     • Slim napsal:

      Žádné naopak. Ona volila, Buridanův osel ne.

     • Petrpavel napsal:

      Stát mezi dvěma kupkami sena, tedy mezi dvěma příjemnými variantami jako ten osel, je něco jiného než stát před dvěma nepříjemnými, řekněme skočit ze skály nebo z mostu. Kdybych se měl rozhodovat mezi dvěma příjemnými variantami jako ten osel, třeba mezi Dientsbierem a Okamurou, bylo by to těžké, ale rozhodl bych se ve vlastním zájmu určitě.
      Chápete Slime? Ne-li, nedá se nic dělat.

   • Petrpavel napsal:

    Moje emoce jsou naštěstí na bodu mrazu. Pokud ovšem nevzpomenu na výsledek prvního kola … 😦

    • Puck napsal:

     Tyto volby jsou jednoznačně největším testem vyspělosti naší demokracie a odpovědností občanů za stav země v dosavadní existenci státu. Tlak na ně nebyl ještě nikdy tak soustředěný, řekl bych, přímo vědecky vypracovaný, jako nyní.

    • Puck napsal:

     Nereagoval bych. Ale tím, jak stále zdůrazňujete svou nevolbu, ovlivňujete ostatní. Někdy je dobré počkat, až ti ostatní projeví zájem. Tak se ptám. Co je na nevolbě tak hezkého ?

     • Petrpavel napsal:

      Klid v duši. Opakuji : řezat raděj ruku nebo nohu? Raděj neřezat, rozhodl jsem se ( a vím, že to je blbý argument, ale můj 🙂 . A který zde napsaný argument je lepší?
      Kéž bych uměl ovlivňovat ostatní 🙂 To by byli ve druhém kole Dientsbier a Okamura! To by teprve byla mela v mojí hlavě.

     • Puck napsal:

      To je omyl.
      Řežete půl ruky a půl nohy. Bolest je dvojí.

     • Petrpavel napsal:

      Ale protože Vás Pucku „beru“, odpovím alespoň výhýbavě : kdybych musel pod sankcí, volil bych Zemana. Má pravdu i v tom návrhu na povinné hlasování, liška jedna podšitá. Dostal jste mě, howgh!

     • Petrpavel napsal:

      A že by si nechal, kromě Jäkla & Hájka, úředníky na Hradě po Klausovi? Mám rád stabilitu. Šloufa si snad nevezme, u Srpa si nejsem tak jistý .. ještě že nejdu volit 🙂
      Představte si, kdyby Havel býval nechal na Hradě většinu úředníků po Husákovi, a nevodil jsem své přátele z hospod a dýchánků, co by sobě a nám ušetřil blbin …

     • Petrpavel napsal:

      „..sem své přátele…“, ty neposlušné prsty!

     • Puck napsal:

      Od toho by měl být předvolební boj. Výběr nejbližších spolupracovníků se stejně důležitý, jako sám výběr prezidenta. Něco jiného je administrativní aparát.

     • Puck napsal:

      Ovšem, když tak na tím uvažuju – pokud Zeman řekne, koho si vybere, vyrojí se na ně nepočítaně lží a pomluv, i kdyby to byl nějaký čekatel na blahoslaveného. Babo raď !

  • Antimon napsal:

   Petrpavel
   „… říkám si, kdo nám to předhodil tyto dva titány?“

   Vy to fakt nevíte? No přece my sami. Je to výsledek volby v prvním kole. Kdo může za to, že se dostali do prvého kola (mimo jiných figurek)? Opět my sami, protože jsme neprotestovali proti tomu paskvilu, který schválili naší zákonodárci ohledně přímé volby prezidenta (jedni to měli „zadarmo“, druzí za „50 tis“. atak podobně.)

   • Petrpavel napsal:

    Čtěte Antimone příspěvky do konce ( 🙂 ) : „…skvělí čeští voliči…“.
    Ale tuším, jak jste to myslel. Máte pravdu.

 10. passant. napsal:

  To vůbec není špatný nápad s tou povinnou volební účastí. Kalousek a spol. z toho musí mít kopřivku.
  Jen vemte. když by se na volební váhy přihodila ta masa pohodlných,umlácených,flegmatických a nasštvaných voličů. Komu by to hodili teď, je zřejmé. A napříšte? To by záleželo na tom, jak si levice povede.
  Bravo Zemane ,ten nápad by alespoň z části pomohl levici korigovat pravicovou předvolební masáž medií. To bude zase ryku,už by se měla začít šikovat naše kulturní fronta a vysvětlovat jak to děsně omezí naše občanské svobody,sedět v hospodě u žejdlíku.

  • Petrpavel napsal:

   Jako nápad to vypadá dobře. Ale dokáže si někdo představit, jak by ještě rozmoihlo kupčení s hlasy?
   Já bych to viděl spíš tak, že volič by měl složit před tím, než dostane právo volit, maličkou zkoušku ze znalostí politické teorie a praxe 🙂 (vím, neuskutečnitené, sen). Sami bychom se divili, jak by u takové zkoušky propadli mnozí „znalí“ jako je Menzel, Diana, Svěrák, a jak dobře by dopadl plebs, o kterém píše Hladis. Ale máme svobodu nevolit, tak si jí užíváme jako té krást, podvádět, lhát, privatizovat.
   P.S. Já bych byl také docela rád, kdyby mě někdo přinutil teď volit. Měl bych „zamotanou šišku“ až do pátku, spíše, jak tu někdo dobře radí, do soboty … 🙂

   • passant. napsal:

    „Já bych to viděl spíš tak, že volič by měl složit před tím, než dostane právo volit, maličkou zkoušku ze znalostí politické teorie a praxe 🙂 “

    No fajn. To by jsme mohli také zakázat volit ženám,důchodcům a nechat volit jen zodpovědné zaměstnavatele a ty co mají průkazně třeba přes deset mega. Možná ještě tu správnou část kulturní fronty a ještě bych přihodil šlechtice a jejich stoupence. 🙂

    • passant. napsal:

     “ ty co mají průkazně třeba přes deset mega.“
     Promiňte, omlouvám se za to „průkazně“. Neuvědomil jsem si že v naši mladičké demokracii je prokazování původu majetku smrtelným hříchem. 😦

 11. cermakjanj@volny.cz napsal:

  Další skvělý úspěch naší vlády a jejího místopředsedy a nadstranického předsedy zaručeně pravicové topky:
  http://ekonomika.idnes.cz/registrace-smluv-ve-druhem-piliri-penzijniho-sporeni-pf5-/ekonomika.aspx?c=A130122_160408_ekonomika_jvl
  Chachachachá…
  Třeba ti češi nejsou tak hloupí jak by se zdálo podle prezidentské volby.

 12. Občan napsal:

  Našel jsem takový rozhovůrek s „Frau von und zu „. Není dlouhý, ale zato velice výmluvný:
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Svickova-mi-fakt-nechutna-Knezna-Schwarzenbergova-obsahle-promlouva-260278

  • Puck napsal:

   Co píše Kohout je zajímavé.Jen chybí nějaké doporučení. 🙂
   „Proto je důležité, aby prezidentem byl člověk, který není ani zdaleka napojen na podezřelé kruhy. Aby prezident nebyl něčí loutkou.“
   Kdo je více loutkou ? Shwarzenberg, anebo Zeman. ?

   • Občan napsal:

    Jj, to je od Kohouta nezvykle dobrý text. I když nedokázal překročit vlastní stín a vynechal v něm vše důležité 😉

    Loutkou je a už asi bude KAŽDÝ prezident KDEKOLI. Buď jí je již při kandidatuře, nebo se jí stává okamžikem nástupu do funkce. Postaví-li se na odpor, je zlikvidován; často i fyzicky. Takže teď už to rozohodvání není o tom ZDA, ale JAK MOC a ČÍ loutkou je kandidát.

 13. Meky napsal:

  Děkuji moc Jeffovi za perfektní rozbor.

 14. jihočech napsal:

  Kdyžtak mne opravte, ale ten „náš způsob“ demokracie se trošku vykloubil.
  Konkrétně:
  Nemohu mít nic proti p. Franzovi, ani jeho tetování mi opravdu nevadí,
  ať si chodí v občanském životě jak chce.
  Ale vadilo mi, když kandidoval na presidenta
  (v klášteře také nelze nosit minisukně.).
  Jak se může stát, že pár šprýmařů ho dostane na kandidátku a pak ho 50000 z hecu nebo nevím proč podpoří ačkoliv musí většina vědět, že nemůže uspět ?
  Po 1. Kole mi bylo p.Franze přesto líto, jak byl zklamán z výsledku.

  Stejně, ale markantněji, je „potetovaný“ i kníže, ale jeho „tetování“ jde pod kůži,
  nejen dnešní generaci, ale i generacím 300 let zpátky. Jeho kandidatura je
  pro většinu lidí špatným snem. A nepomůže, ani to, že ho podporují
  známé celebrity, které jsou buď podplacené nebo jsou jen „celevriti“.

  Neměli tito dva být „proceděni“ už před registraci?
  (50 tis. podpisů nebo necelá desítka podpisů poslanců či senátorů
  nemůže být přece jediným vodítkem, měřítkem pro registraci).
  Nyní bychom byli ušetření emocí (a i tak by bylo co diskutovat).
  Copak lze hodit za hlavu více než třistaleté snažení národa o svobodu,
  zahodit „získanou svobodu“,
  promarnit „třista let poznávanou nutnost draze zaplacenou“,
  ( tak nějak to říká básník) a připustit ke kandidatuře KS ?

  Při této příležitosti dodávám krátce: vlku jsem rád, že jste překonal (snad)
  další krizi Kosy, kde i já si mohu číst, mohu i napsat
  co si myslím, a nemusím se obávat, že mne někdo označí za blbce.
  To ale neznamená, že očekáváme na naše poznámky jen kladné odpovědi.
  Učíme se zde demokracii

 15. jezevec napsal:

  Povinná volební účast pod pokutou?
  Mám lepší nápad.
  Do každé obálky s volebními lístky vložit tisícikorunu. Platí pouze ten volební hlas, do jehož obálky je přiložena ta tisícikoruna zpátky.

  • Občan napsal:

   To by byly dost jednorázové volby a pak už by nikdy žádné další nebyly, protože by se nevrátila ani kačka a tudíž by nikdo nebyl zvolen 😀

   • jezevec napsal:

    myšlenka je založena na problématice moderních voleb, kdy politikové naprosto nemají prostor spravovat zemi s nějakou dlouhodobější perspektivou, neb celé volební klání se smrsklo jen na sliby, kdo kolik dostane nažrat z cizího.
    viděno tímto prizmatem je tisícikoruna řešením. kdo se radši vzdá bankovky, jen aby mohl projevit svůj názor – lze předpokládat, že se bude rozhodovat zodpovědněji než ten, kdo chce jen dneska nažrat a zítra at země chcípne.

    • Občan napsal:

     Jezevče,

     pokud ta země dá občanovi/voliči jasně na srozuměnou, že ho klidně nechá pojít hladem již dnes, tak by proč ji on neměl nechat chcípnout zítra?
     OBČANSTVÍ – jehož výkon požaduje od občana mimo jiné i loyalitu vůči zemi, jež mu je poskytla, také zahrnuje závazek země, že se o své občany postará tak, aby je buď nakrmila sama, nebo jim zajistila takové podmínky, aby se slušně nakrmili svým přičiněním.

     Takže s tím litrem by to možná přicházelo v úvahu v Lucembursku, Rakousku nebo ve Skandinávii, ale ne v ČR. Keců se totiž ještě nikdy nikdo nikde nenažral. Nenajedený volič se po nepříliš dlouhé době stává mrtvým voličem (max. je 30 dní); tedy žádným voličem. A na to, aby umřel hlady, nepotřebuje žádný stát ani národ; pokud se tak má stát, je mu úplně putna, jestli to přijde pod Čechy nebo pod Němci.

    • Petrpavel napsal:

     Myšlenka má jednu zásadní vadu : tisícikoruna je pro někoho hodně, pro jiného pakatel! Dalo by se uvažovat i o sto tisících, nebo rovnou o milionu? Věřím, že lidem uvažujícím jako Vy, by tato „myšlenka“ vyhovovala ještě lépe …

     • jezevec napsal:

      to jste ale vůbec nepochopil. tu tisícku tam nemusí nikdo vložit, takže částka není pro nikoho diskriminační. a asi pochopíte, že s korunovou mincí by to nemělo smysl.

      sto tisíc kráte pět mliionů, ukrást daňovým poplatníkům, a rozdat občanům při každých volbách? to jako myslíte vážně? tohle může říct snad jen člověk, který nikdy nepracoval, a vůbec nezná hodnotu peněz.

    • jonáš napsal:

     Nojo, ale kdo uhlídá těch deset tisíc komisí?

 16. Carlos V. napsal:

  Volba mezi K.S. a M.Z. je pro mě poněkud nevolbou. Vím, co říkají, ale netuším, co budou dělat. M.Z. dokáže být „chytře“ adaptibilní, K.S. je morální autoritou „spojenou“ s Havlem zelenými až po Kalouska, tedy poněkud neintegrální.

  Proto má volba daleko do opravdové přímé demokracie podle švýcarského vzoru. I ta ale vzbuzuje řadu otázníků.

  I proto si dovolím Vám položit dvě otázky :
  1) Jste pro prodloužení minimální dovolené ze čtyř týdnů na šest ?
  2) Jste pro to, aby příjmy nad dvace pět milionů korun byly daněny 75 procenty ?

  Děkuji předem za názory 😉

  • Občan napsal:

   1) 4 týdny stačí. Dovolenou navíc si lze dohodnout kolektivní smlouvou.
   Důležitější by bylo, aby ty 4 týdny si lidé mohl i vzít dle potřeby a aby nikdo NESMĚL zaměstnance nutit k čerpání dovolené po dnech (což se děje)

   2) 75% je nesmysl.
   Stačil by návrat k původní progresi, kdy maximum bylo cca 40%.
   Byť někteří zaměstnavatelé by si zasloužili za své prasectví 90% daně – ale to je už jiná kapitola.

   Jen mi uniká, co to má společného s volbou prezidenta. On snad Kchárli navrhuje 6 neděl dovolené a 75% daně pro milionáře? 😉

  • Puck napsal:

   1.Smyslem dovolených je načerpání sil do dalšího období. Čtyři týdny, státem garantované, jsou dost dlouhá doba, ale nijak bych nebránil soukromému sektoru, kdyby se mu zdála nedostatečná.
   2.To je poněkud nesmyslná otázka do českých poměrů, nic takového nehrozí, ani když vyhraje Zeman. Ostatně, Kalousek už nějaké změny chystá, ale jistě bude k velkým
   podnikatelům schovívavý. Mě by zatím stačilo, kdyby zrušil dvojí zdanění pomocí zhovadilé superhrubé mzdy. 🙂

  • Jos napsal:

   Carlosi,
   Kde jste vzal ten nápad, že je Schwarzenberg morální autoritou? Ten který prosadil uznání Kosova, vládnul s Čunkem, Julínkem, Topolánkem, Řebíčkem,Vítem Bártou, Dobešem, Drobilem, Drábkem …. -zkrátka vždycky byl jako děvka ochotně k disposici a podpořil všechna svinstva posledních let. Tomu nelze říkat morální autorita ani oklikou.
   Vaše otázka 1) není otázka. Vy asi nevíte, kolik lidí takovou dovolenou mělo i před mnoha lety. Třeba ti co pracovali s ionizujícím zářením, u radaru atd.
   Ovšem vaše otázka 2) to je čirá demagogie. Vy se tváříte, jako kdyby jste neznal zoufalost daňového systému v ČR. Jako kdybyste nevěděl, kdo tady vlastně platí daně. Zkuste se třeba podívat na rozdíl mezi „firemními“ a „soukromými“ osobními automobily z hlediska daňové. Zásadní rozdíl spočívá v tom, že firmy platí svá auta z vydělaných nezdaněných peněz, čímž snižují svůj zisk podléhající zdanění, zatímco lidé („zaměstnanci“) mající příjmy ze závislé činnosti si platí automobily ze své mzdy, tj. zdaněných peněz. Ovšem firemní auta používají používají jejich vlastníci k soukromým účelů Ten rozdíl ani počítat nemusíte. Už to bylo uděláno a velmi skromný odhad hovoří o rozdílu 200 miliard Kč v neprospěch zaměstnanců.

   • Minorita napsal:

    Nezatěžujte pohled neoliberála takovými maličkostmi … 🙂 … Vždyť objektivně diskutuje …

    • Carlos V. napsal:

     To jsou reálného otázky z minulého roku.
     Švýcaři odmítli prodloužení dovolené, a Francouzi si zvolili prezidenta s programem 75% progresivní daně.
     Nic víc, nic míň.

     • Minorita napsal:

      Já zase souhlasil s Josem v jeho odpovědích Vám … To, že Švýcaři takto odpověděli v jistém referendu jsem zaznamenal , a jako argument to již bylo kýmsi použito. A souhlasím s odpovědí č.2 , neb Vaše druhá otázka je ve stávající podobě toho, čemu se říká daňový systém trochu jinde a je formulačě zavádějící … A ona „maličkost“ byla vyčíslena má i svoji vyčíslenou hodnotu … Proč by Francouzi nemohli mít takového prezidenta, když my můžeme kontrovat hned celou plejádou našich aktuálních Mesiášů , jen z druhé strany barikády …

  • Hudec napsal:

   1. Ať si každý udělá tak dlouhou dovolenou jak chce. Vracet do zaměstnání/ke klientům/zákazníkům se vlastně vůbec nemusí, když na to má.
   2. Opačně. Nad 25 miliónů příjmu je třeba daně z příjmu úplně zrušit (víte co se na to ty lidi nadřeli?) a nasadit obrácený systém – čím nižší plat, tím vyšší procento zdanění. Něco jako obrácená perspektiva na obrazech Ivana Mládka. 100% daň u nulového příjmu, vybírat ji u bezdomovců bude Kalousek osobně – ať se ukáže jaký je nejlepší galaktický ministr financí.
   P.S.: Hádanka pro opravdové finanční mágy z druhého pilíře penzijního pojištění – když umíte připravit proces jak udělat z něčeho nic, zkuste to i obráceně.

  • Carlos V. napsal:

   Díky všem za odpovědi. Sumárně, říkali jste co Švýcaři a ne jako Francouzi. Podle toho, co píšete, mě osobně příjde, že by občané ČR – alespoň čtenáři Kosy byli dostatečně dospělí k přímé demokracii.

   • jezevec napsal:

    genau. a proto budou kosíři téměř manifestačně volit pana knížete, ….

    jinak za mně:
    1) žádná dovolená by neměla být minimální. každý zaměstnanec at si dohodne takovou dovolenou jakou chce a umí. a každý zaměstnavatel at nabídne podmínky za jakých budou chtít pro něj lidi pracovat.
    2) všechny příjmy by měly být zdaněny stejným procentem – neb kdo víc vydělá, zaplatí víc peněz, a nemusí platit ještě i větší procento

    • Jeff napsal:

     1)mělo by být otázkou cti dovolenou nebrat, nýbrž pracovat, např.jako kůň
     2) daň z příjmu zrušit, omezuje pilné a pracovité, DPH plně nahrazuje to, o čem píše jezevec, všichni stejně, ale pozor, musíš na to mít. Když nemáš, platí axiom p.Hudce: uměním je vybírat daně tam, kde peníze nejsou. Naopak to umí každý pitomec.

  • Petrpavel napsal:

   a) nebránil bych prodloužení na 6 týdnů, mohlo by to být jedno z mnoha opatření pro snížení nezaměstnanosti,
   b) za měsíc, za rok, za život? Pokud by mělo být za měsíc či rok, zavedl bych to do trestního zákoníku jako trestný čin s dolní sazbou 10 let a 1 měsíc (vzhledem k amnestii asi víte proč ten měsíc).

 17. hans napsal:

  … V momentě dalšího ataku na jediný Zemanův hřích jménem opoziční smlouva….

  Hřích?
  Opoziční smlouva měla 3 významné důsledky:
  * Místo opakování labilní (měla by 101 hlasů do začátku) pravicové vlády přišla stabilní menšinová vláda dosavadní opozice.
  * Přinesla úplně první demokratické vystřídání vlády opozicí v československé i české historii
  * Poprvé od roku 1969 existovala média kritická k vládě. Poprvé od roku 1938 existovala média kritická k vládě a současně legální opozice, což významně přispělo k veřejné kontrole vlády a tedy omezení korupce. (Ovšem stíhání korupce Kubice a další rumlovsko-havlovské žáby na prameni vši silou bránily.)
  * Lidovci a unionisté a různí pravdoláskovci ztratili část koryt a přístupu ke státní kase.

  Nic s toho není hříšné. Nebo pro autora ano? A co?

  • Jeff napsal:

   pro mě v tomhle ohledu nebylo hříšné vůbec nic a lépe by onomu slovu slušely uvozovky. Výsledky Zemanovy vlády prostě hovoří jasnou řečí. Pro mě v okamžiku, kdy bylo vyhlášeno její podepsání či uzavření toto bylo zklamáním. Něco jako účel světí prostředky, za beztrestnost si vládni… postupem času mě to opustilo. Naopak, nevzpomínám si, že by kdokoli z dnešních jejich kritiků předpověděl nástup nové vlny korupce, který je i po letech navíc diskutabilní.

 18. Rosťa napsal:

  Právě jsem změnil názor a budu volit Karla. Proč, to poznáte na videu. Proti tomu jsou všechny protiargumenty zbytečné. Je mi líto. http://www.youtube.com/watch?v=6m5cW0UhLqs

  • Občan napsal:

   Přesvědčil jste mě.
   V sobotu mu to hodíme i za naše psy a ještě nenarozená vnoučata (prý je k dispozici 700 000 voličských průkazů navíc, tak snad na nás zbude). Po tomhle musí Karel dostat nejméně 120% hlasů.

  • Germanicus napsal:

   Tomu se fakt nedá odolat. Von je fakt děsně cool a nevolí ho jenom vůl. 🙂

  • Puck napsal:

   To je bomba. Radarová pěnice se musí červenat. 🙂

  • Antimon napsal:

   Mankote, kam se hrabe „Přemluv bábu a dědu“ … 😦

   • Tom napsal:

    To je síla, ale situace mezi studenty v Praze a v Brně je až hysterická. Kdo se vyjádří, že se mu ten cool Kárl nelíbí je okamžitě mimo. Nechápu – snad někdy dostanou rozum.

  • Minorita napsal:

   To je asi vtip od té titánky ducha, ne ??? Pokud ne , tak pánbůh s námi , protože tohle má volební právo …

   • čtenář napsal:

    ne všechno je dotaženo k naprosté dokonalosti jako tento klip,to je pravda.

    STATIS PRUSALIS – KOMUNISTÉ TO JE JISTÉ

    • Minorita napsal:

     Všiml jsem si, jak se snažíte za každou cenu „vyvážit“ skore, a ono to neustále není ono … Opáčím jiným konstatováním, které je dle mne výstižné a trefné z jedné diskuze – myslím, že díky Vaší dlouhodobé tvorbě nejen zde mohu říci, že jste příznivec pravice – tak tedy: “ Včerejší guru pravice Klaus je ještě zlatý proti dnešní modle českých pravičáků.
     Pravičák odkopl Klause a klesl ještě do hlubšího bahna.“

    • Minorita napsal:

     Tady máte P.E.N. klub jinak než ve stoje… http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BrgXzu_ROrc#!
     Smršť videí „osobností“ na podporu volby jistého KS je na Tubě k dispozici …
     A k těm videím Vámi použitých – zatím je to sranda, ale až se větší část veřejnosti přestane stydět říkat nahlas spoustu věcí ( které jsou pravicí způsobeny,a vědomně bagatelizovány, skandalizovány či zešměšňovány ) , nebude to až taková bžunda …
     Ovšem rektálně-alpinistická kampaň nejen „prý“ P.E.N.u demonstruje odhodlání sloužit komukoli za …vlastně cokoli … Teda přesně řečeno posloužit a nechat sloužit jiné …
     Tudíž za knížete pána a jeho rodinu …

 19. Germanicus napsal:

  Jo, Jeffe souhlas. Jenom dvě poznámky.
  První k tý becherovce. Už nejmíň 10 let ji nepije. Nevím proč, ale říká se, že když to jeden jednou přežene s becherovkou, do smrti se na ní nemůže ani podívat. Fakt je, že z lihovin Zeman teď pije už jen ovocný destiláty, zejména kvalitní slivovici a hruškovici (což je i moje parketa, teda u mě + meruňkovice). Dále rád popíjí dobré moravské víno (já taky).
  Druhá poznámka k neustále omílanému Zemanovu hříchu – k opoziční smlouvě. Někde jsem četl (a moc s tím souhlasím), že opoziční smlouva v letech 1998 – 2002 byla v podstatě českou variantou velké koalice. Velká koalice je, zejména u našich sousedů, standardně používaný nástroj vládnutí v určitých konkrétních situacích. Mimochodem připomeňte si jaké nabídky učinil, ještě před uzavřením opoziční smlouvy, Miloš zeman lidovcům a myslím i Unii svobody.
  A to je vše.
  Ostatně soudím, že Kartágo má být zničeno, ehm, tedy soudím, že sympatizanti KS i MZ už vystříleli všechny argumenty pro a proti. Ať si každý(á) volí (případně nevolí) podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ostatně pokud časem uvidí, že se šeredně spletl(a), tak se může utěšovat, že to sice pro.. prošvihnul(la), ale že získal(a) zkušenost a ta je k nezaplacení…

  • Jan napsal:

   Ja jsem volil Roithovou v prvnim kole (jsem skalni volic lidovcu), ale uz vim ze na doporuceni strany tentokrat nedam, pri vsi ucte k pani kandidatce. Podporil me i nazor nekdejsiho predsedy Cyrila Svobodu, ktery se mnohemu muze zdat ublizenecky, ale vubec se mu nedivim. Bude zajimave sledovat, jak dopadne hlasovani na jizni Morave, kde je nejvice lidoveckych volicu. Nebude to vubec tak jednoznacne pro Karla jak to probirala media. Lide maji totiz svou hlavu.

   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/z-domova/cyril-svoboda-schwarzenberga-volit-nebudu/

   • dedek napsal:

    Taky jsem na to zvědavý. Včera mě trafikantka informovala , že náš pan farář měl kázání , kde přesvědčoval věřící , že Zeman je ožrala , ze kdo ho volí si nevidí do „požeráka“. On je totiž náplava z Polska.

    • Minorita napsal:

     Nooo, církev … Jistý Vlk ( však vědí o koho jde ) napadá Zemana prý kvůli osobnímu prospěchu … To je nehorázná drzost … A koukám, že ještě v reálu kydají aktivně do politiky, nota bene v osobách přivandrovalých, státem placených kněží … To je docela síla …

    • Minorita napsal:

     Nebyl myšlen Vlk zdejší, nýbrž bývalý kardinál katolický -> pro upřesnění …

    • Zdena napsal:

     Já se pohybuji spíš v „zemanovském „prostředí. Drtivá většina pacientů na našem oddělení, sestřiček i lékařů má ve volbě jasno. Na druhou stranu mi jeden sanitář řekl, že on musí volit K.Sch. už z principu. On totiž jeho kandidát odhlasoval restituce. Milý sanitář uznává zásadu, že“ Co bylo ukradeno, musí být vráceno“. Nedávno zrovna o tomto sanitářovi letěla fáma (ne fáma, protože to byla pravda), že ukradl v lese připravené dříví k odvozu . Lehce chtěl přijít ke dřevu, bohužel to na něho prasklo. Tak takové má zastánce kníže v mém okolí. Jsem málo pohotová, tak jsem se ho nestačila zeptat, kdy bude vráceno, to co bylo v tomto státě rozkradeno od začátku devadesátých let. A že toho nebylo málo…

  • Hudec napsal:

   Germanicu,
   o tém becherovce svatá pravda. Na vlastní kůži v dávném mládí. Od té doby panáka becherovky nebo dva, ale víc nedám.
   A slivovice/hruškovice – O.K. O vínu z mojí strany darmo mluvit, s tím už jsem tu profláklý.
   Ale zvěřinu klidně jako šlechta…. 🙂

 20. čtenář napsal:

  Právě jsem změnil názor a budu volit Miloše. Proč, to poznáte na videu. Proti tomu jsou všechny protiargumenty zbytečné. Je mi líto.

  MIloš Zeman: Jedem dál

 21. čtenář napsal:

  už neváhám ani vteřinu,hledám akorát způsob jak jít k těm volbám dvakrát.

  Miloš Zeman: Stará tramvaj

 22. čtenář napsal:

  je moudré od pana Zemana si nechat nazpívat volební klipy od tohoto pána?
  Nedivte se mladým,a to jsem přesvědčen,že toto ti mladí z většiny ani neví.

  KOMUNISTÉ STATIS PRUSALIS

 23. čtenář napsal:

  no,už raději bez komentáře,hudebních příspěvků už bylo mnoho,jdu se schlastat do němoty,pěkný poslech přeji.

  Statis Prusalis – nezapomen

 24. Admirál napsal:

  Paroubek na blogu Aktuálně napsal: „V normální demokratické zemi, s pluralitními médii, sebevědomými a zkušenými občany by už dávno bylo rozhodnuto. M. Zeman by už mohl připravovat povolební oslavu… Ale česká média nejsou vůbec pluralitní“

  To by měl být zásadní poznatek, které nám předvol. kam. přinesla. Kdo vyhraje, je proti tomu méně důležité.

  Stát, ve kterém Masmédia fungují ve svorné shodě jako Rudé právo za Kojzara, nemůže v žádném případě ani ve snu být počastován přísudkem demokratický.

  Všem těm „liberálním demoratům“, co 5x denně kloktají svobodu, demokracii, lidská práva, je to v lepším případě šumafuk, nebo si v tom stavu lebedí jako prasata na hnojišti.

  Přitom základní podmínkou pro „změny“, kterými se také zaklínají, je pluralit fungování médií.

  Kdykoli v budoucnu vysloví svoboda, demokracie, lidská práva nebo změna, bez toho, aby jako první bod upozornil na nutnost změny v mediálního klimatu u nás, je to manipulátor, pokrytec a krysař.

  • Petrpavel napsal:

   Těší mě, že připomínáte nejlepšího premiera ČR, a že má pravdu. Stejně jako Vy. Vaše slova platí pro všechna média, internetová nevyjímaje, naopak. Chtít změnu a útočit proti demokratické straně, nikoli proti jejímu programu,ale minulosti podobné strany, je popřením svobody, demokracie a lidských práv. Říkám to pořád.

   • Admirál napsal:

    Nevím milý virtuální virtuálně levicový příteli, zda byl Paroubek nejlepší premiér, ale jeho analýzy jsou hodně blízko realitě.

    Ostatně s médii má on bohaté zkušenosti. Ví co mluví.

    Ostatně, Paroubek není žádný levičák, mohl by jste ze svých virtuálně levicových pozic vůči němu přitvrdit.

    • Petrpavel napsal:

     Pokud tvrdíte, že Paroubek není levičák, pak ani já nejsem levičák, natož virtuální. Jsem teď z rozumu, ne z lásky, voličsky levý kraj, Marťan, ale příznivec DEU, Havlíkovy strany… uchopte si mě jak chcete.
     Nepřitvrdím, jeho výsledky hovoří za vše, ne moje přitakání jemu.

    • Hudec napsal:

     Paroubek má s médii bohaté zkušenosti….
     Ještěb jako ministrovi jsem mu radil, jak s médii v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ nejednat a nezacházet. Dělal to přesně obráceně, každý je sám osudu svého strůjcem.

  • Hudec napsal:

   Ano, pane Admirále, ze svého admirálského můstku vidíte to české mediální loďstvo zcela správně. Ono to bylo celkem známo už dříve, ale trochu to ještě halila ranní demokratická mlha, ta jistota nebyla úplná. Mlha se během této kampaně zvedla a všechno je vidět naprosto jasně. I bez dalekohledu, že?
   🙂

   • Admirál napsal:

    Ano, v téhle kampani se hodně odkopali. Asi jim jde o hodně.

    Bylo by dobré, aby ať už volba dopadne jak chce, zaplatili co nejvyšší cenu.

    • jonáš napsal:

     Však ji platěj, klasický média přestávaj existovat .. proto asi kopou kolem sebe a upínaj se k pseudohistorickýmu knížeti Cimrmanovi, kterej je spasí. Mně už je to wurst, ale před desíti lety jsem jak trubka statoval v tý komedii na Kavkách, a bez honoráře.

     • Hudec napsal:

      Neblbněte, člověče!
      Cimrmann nebyl kníže a s Schwarzenbergem nemá nic společného.
      Matete pojmy a to dosti nešťastně!
      Co to konzumujete, lysohlávky?

     • jonáš napsal:

      Metonymie, nebo jak to má Linné vlastně klasifikovaný.

 25. tata napsal:

  važení

  NEVÍM ja po volbách tipoval ZEMANA………DNES proti většině už spíš vidím že vyhraje KNÍŽE.
  sÁM OSOBNĚ SEM ZNECHUCEN stěch tanečku kolem jak jedna strana přehazuje špínu na druhou.ROZHODNOU to umělci a velká města s mladýma………nikoho nepřesvedčuji koho má volit,ale když slyším některé argumenty nechápu………….DNES SEM SE PŘESVEDČIL ŽE OPRAVDU nevinná podprahová manipulace funguje………..nevím kdo si včera všimnul uplně neviné zmince co dělají kandidáti…………a co nám tam zdělili………..zaběr na ZEMANA NĚKAM POSPÍCHAL……..NOVINÁŘI SE HO SNAŽILI ZPOVÍDAT………ON NEZDRŽUJTE MĚ NEMÁM ČAS.

  ZÁBĚR NA KNÍŽETE usměvavý,jo všechno v pohodě…………………pročpak nám tuto veleduležitou informaci zdělili…….která bije mě bylo hned jasné……..ZEMAN HULVÁT,NEVRLÍ………..kníže pohoda milý,přijemny

  A TAKY JO hned sem slyšel v praci jakej je to hulvát a kníže sympaták……….dnes už věřím že to zabírá a diky mladým ,umělcům.velkým městum vyhraje kníže

 26. tata napsal:

  NĚKOLIK zprav

  Kardinál Miloslav Vlk podpořil v prezidentských volbách Karla Schwarzenberga. Miloš Zeman podle něj usiluje zejména o vlastní prospěch. Kardinál zároveň vyzval voliče, aby přišli k volebním urnám…………………no naprosto nepřípustné když církev tvrdí že je apolitická

  AŽ 150 TISÍC POSTIŽENYCH PŘIDE NOVÍMI PODMINKAMI O zpv………něco nehorázneho

  UŘAD zvažuje vydávat majetek církvým bez listin……………no co jiného

  • Puck napsal:

   Tak to moc dobrý fór:
   „Zeman usiluje o vlastní prospěch“
   On asi potřebuje přistavět ke zdi kadibudku, a z důchodu nelze.

  • Puck napsal:

   Jak oni všichni by byli šťastní, kdyby Zeman aspoň trošku hrabošil. A ono nic, to je k zoufání, takto se nedá pracovat. 🙂

  • Petrpavel napsal:

   Copak ta první informace, nic nového, co se dalo čekat od „lůzy“ Duky?
   Ale ty dvě druhé informace, to je větší rána. Zase jedna „lůza“ přijde o pomoc a drobné výhody (přijdou o průkaz ZTP – zvlášť těžce postižený) a druhá, ta skutečná lůza, ta se dostane k majetku nejen neoprávněně, ale i nelegálně.

   • Puck napsal:

    Je ten svět celý takový divný. Jak se všichni pachtí za majetkem, za mocí, za výhodami, a jak všichni nakonec skončí stejně. Zvláště církve, které hlásají rovnost před Bohem. Všichni mají plnou hubu hodnot, ale všechny hodnoty jdou stranou, když jde zisk. Na úkor ostatních, logicky.

  • Petr Pelikán napsal:

   Táto, nerad Vám beru iluze, ale kardinál Vlk se nevyjádřil za církev, ale za svou osobu. To je jeho samozřejmé a svobodné právo, stejně jako máte toto právo Vy a i ostatní, kteří se ohledně preference jednoho z kandidátů vyjadřují. Nemyslím si, že by jste sám chtěl, aby bylo právo svobodného vyjádření názoru uděleno jen vybraným osobám.

   • Minorita napsal:

    Ano pane Pelikáne, v případě onoho kardinála je to o něco méně „bezelstné“ , než naprosto idiotský sborový zpěv jistého klubu … V černém rouše dnes napadat někoho kvůli osobnímu prospěchu, je nehorázná drzost ( možná tomu Vy co by kovaný demokrat z venčí říkáte jinak, a v Germánii by to pojmenovali vytříbenějším slovníkem ) , nestydatost ba přímo nestoudnost a jen to demonstruje rostoucí vzpupnost a drzost katolického kléru plést se do politiky a aktivně ovlivňovat politické dění v tomto státě … Copak fláteři, to je kapitola sama o sobě, nicméně o to „chutnější“ je dělat kléru ex-offo … Je Vám dobře na duši ???

    • Petr Pelikán napsal:

     Minorito, zde je viditelné, že máme oba dva rozdílné chápání demokracie. Pro Vás je součástí demokratického státu a vhodný vyjádřit své osobní názory jen ten, komu Vy to uznáte za vhodné, jen ten jehož názor se při nejmenším podobá Vašemu, nebo s ním souzní. A jelikož je pro Vás církevní osoba a církev nepřípustná, neboť mají odlišné názory, nemají podle Vás buď nárok na osobní názor a nebo jsou součástí „idiotského sborového zpěvu“, ale ke společnosti nepatří.

     Velmi lehkomyslně ale přehlížíte, že těch „idiotských sborových zpěvů“ máme ve společnosti více. Zpívají jeden proti druhému. A dovolím si říci, že i Vy součástí jednoho z nich jste, neboť i Vy hledáte druhé, kteří si s Vámi zaspívají stejnou písničku, stejný refrén a velmi povrchně odsoudíte ty druhé.

     U nás, v Germánii, patří k dobrým zvykům, že si poslechneme názory druhých, že názory druhých tolerujeme, že bereme společnost v její celistvosti a pestrosti. To je podstatný a důležitý rozdíl.

     Je smutné a také škoda, že Váš horizont je tak úzký a omezený. Největším problémem české společnosti je ztráta hodnot. Tolerance, upřímnost, soucit a solidarita jsou duchovní hodnoty, kterých je v české společnosti nedostatek.

     Pro mě osobně je Váš názor víc než povrchní, neboť se zakládá jen na předsudku.

     PS: Jen pro přesnost, kardinál nemá černé roucho, barva kardinálského obleku je purpurová.

    • Minorita napsal:

     No, pravdu nevím , jak u Vás v Germanii, nicméně přeci jen je tisk tiskem, opozice opozicí, a podraz podrazem … A Vy to přepólováváte , cítíte se býti povolán k objektivitě a Vaší jedinou kvalifikací pro neutuchající zmatený, či účelově zkreslený , Vámi umanutě co by nezávislý, pohled, názor, je to, že fyzicky pobýváte v Německu …
     Míra Vaší touhy, tedy spíše přesvědčení o tom, že jste k tomu povolán, o nápravu těch pomýlených, malých českých nacionalistů jako jsem já, je zarážející …
     Nedopustil jste se za hooodně dlouhou dobu ničeho podobného, čemu se říká vlastní myšlenka , nevím, kolikero novin, časopisů, či publikací sloužilo co by zdroj Vašich všeobecných mouder , které jsou tak univerzálně známé , ale nic k věci, nic co by jen vzdáleně připomínalo vlastní názor, stopu, prázdno, nic…
     Jen blazeované a opakující se časté překrucování dějin alá Mandler, Mlynárik a spol. .
     Fajn, jsem tedy součástí jiného idiotského sboru , nicméně vím kam patřím , což se o Vás říci nedá – a není to díky oslnivému intelektu nebo vyjímečně nadané, trefné tvorbě, to vše je ploché, bez čehokoliv , co by zaujalo, bez nápadu ( mimo překroucených či vysloveně mylných Vašich formulací, chcete-li názorů, což je však dle mne něco úplně jiného ) …
     Jen ta opakující se sveřepá touha šířit světlo , upozornit na sebe, nicméně Vás bohužel ani nenapadlo, že na takovou pozici zdaleka nemáte, a to v mnoha oblastech…
     O chápání demokracie bych být Vámi nemluvil – zkreslujete zaujatě dějiny , motivy a příčiny mnoha událostí , zaměňujete následky s příčinou, na oponentury reagujete další porcí nesmyslů , které vydáváte za ty objektivní … Máte neustálou potřebu kultivovat a dovzdělávat koho, když sám vystavujete na odiv více nedostatky, než cokoli důvěryhodného, opravdového ???
     Jako vždy samozřejmě už v prvním odstavci uhýbáte, převádíte pozornost jinam a otáčíte význam, ono příčina -> následek , což se Vám stává podezřele často v komunikaci s mnoha ostatními … Pro mne jsou církevní restituce zločin , gauneřina a je neuvěřitelné, že si jeden z vrcholných představitelů církve, jež bude tučně odškodněna i za Habsburky ( de facto téměř do doby oněch reforem ), drze dovolí nařknout někoho z prospěchu , jež eventuelně získá veřejnou volbou do úřadu, nota bene když už 2x napapat církev dostala … Církev by se měla už jen proto, jak je vnímána , mlčet … Pokud však drze její představitel dokonce má tendenci stejně jako řadoví kněží zasahovat do dění a aktivně ovlivňovat veřejnost za pomoci či díky víře, je to GAUNEŘINA , a ne svobodné rozhodnutí , máte opravdu problém s významovým charakterem českého jazyka.
     Pánové ztrácí soudnost , a Vy také …
     Jeden by mohl říci, že jde o Váš úmysl, o nešikovnou , jakoby nadstranickou lacinou manipulaci z Vaší strany , o tom by jste měl popřemýšlet Vy .
     Je také v Germánii cokoli , i vyložená hloupost, nepravda, ba přímo mystifikace, dokonce v případě národně velmi citlivých otázkách , opakovaně blahosklonně přijímána , omlouvána a její autor poplacáván po zádech ??? I neřekl bych …

     Pravda, oni mávnou rukou, jako jsem mával rukou já , nicméně všeho do času a do jisté míry … Chcete-li, v rámci vlastní duševní hygieny začínám nazývat věci pravým jménem , což se nenosí a vůbec není populární , nicméně kam vede bezpohlavní, jalové, zakaždou cenu korektní, neurčité , plurálu plné, impotentní vyjadřování , lži v přímém přenosu bez mrknutí oka a zpětné vazby , vidíme denně kolem sebe…
     Mezi námi je propastný rozdíl v chápání významu slov, událostí, činů, událostí, a konečně i ve významu ono slova, které tak rád opakovaně používáte … A jakmile se kdokoli zde v Bohemii začne vcelku bezdůvodně ohánět, nadměrně používat tento pojmem, zrovna jako slova svoboda, individualita, atd. , tak jsem okamžitě na pozoru – jde téměř vždy o , diplomaticky řečeno, lháře, fabulátora a manipulátora…
     Tak jako Vy mne manipulujete a lživě přisuzujete roli anticírkevního inkvizitora , že je pro mne církev nepřípustná , atd… Církev má své místo , ale nemá mít vliv na chod státu či moc jakoli jej ovlivňovat – po Třicetileté válce si to začali uvědomovat i tehdy. Jemné umění mystifikace Vám jde.
     A ano, je to pro mne projev idiotství, podlézavosti a lokajství v krystalické podobě , navíc se značkou P.E.N. clubu, což beru jako totální zesměšnění , vysmátí se onomu významu – toto je možné opravdu jen tady …
     K oné ztrátě hodnot řádně podle mne pispíváte i Vy popíráním mnohého a ještě to maskujete za přínosné – já tomu říkám pokrytectví …
     Máme na sebe podobný názor , já jsem dokonce mnohem více rezolutní – nemám rád prázdno, které se halí do hávu moudrosti …
     Džentlmensky na Vás nebudu reagovat , nemáme si díky bohu co říci …

     PS: Kdyby pán četl, a jen malinko odvozoval ( opravdu jsem předpokládal nemožné ??? ), přišel by na to, že to bylo myšleno obecně , ale s tím si hlavu nedělejte …

  • Carlos V. napsal:

   Inu, divil bych se, kdyby Vlk (s velkým V) podpořil Zemana. Takže překvapení žádné.

 27. tata napsal:

  K. J. Erben – Finančnice

  U záložny lidé stáli,

  z plna hrdla křičeli.

  Kde jsou naše prachy, králi,

  kam úspory zmizely?

  královy jim ruce kynou –

  mlčte, dám vám svobodu!

  Lid však kleje: piješ víno,

  nás posíláš pro vodu!!!

  Tady každá rada těžká

  ve čtvrtek i v pondělí.

  Zeptejte se Klause, Johna

  kam se prachy poděly.

  Král jim hází hračky z věže –

  Klause, Ježka, Kohouta.

  Všechno marno, Klaus i Ježek

  bum bác letí do kouta.

  Bude-li vám, lidi, zima

  free bude-li se krátit dech,

  free chcete-li se míti prima,

  free čtěte si v mých dramatech.

  Zase křičí, rudnou v líci –

  čti si svoje kydy sám!

  Že na vás, vy nezbedníci,

  Koženého zavolám?

  Pojď si pro ně, zbohatlíku,

  pojď, vem si ty zlostníky!

  A hle, kdosi bere kliku,

  lodě, banky, podniky –

  Jako stín se ruka plíží,

  na co sáhne – otočí.

  Z obýváků, ložnic, spíží

  vybírá si obročí.

  Již vztahuje černé ruce

  po chlebě i po soli –

  Sametová revoluce

  dneska právě vrcholí

  Slyšte, první, druhá, třetí,

  v poledne zvon udeří –

  klika cvakla, dveře letí –

  EU vchází do dveří.

  Ve mdlobách tu národ leží,

  na čele se perlí pot.

  Pokladna je prázdná, temná –

  zbudou prachy na důchod?

 28. Ikena napsal:

  Vazeny Vlku,
  mel jsem moralni dilema, ze jsem se unahlil a prestrelil ohledne jedne osoby. Ale muj vnitrni pocit mi rikal, ze se asi ve svych usudcich nemylim. Jen tak z cire zvedavosti, jsem se cihnul na nase byvale pusobiste na Aktualne a mohl jsem se, lidove receno potrhat smichy nad diskusi pod Urbanem. Kdo myslite, ze tam hraje prvni housle? Ano nase pani S.S. A je to skutecne husty. Doporučuji precist celou diskusi a zjistite, ze je to zase vsechno trochu jinak. Nechci Vas nijak pohnevat, ale svym prispevkem jen odpovidam k Vasemu sdeleni, ze ona nikdy neprovadela agitky. Ja bych rekl, ze je jednicka ve svem oboru. A az je mi lito, ze nas opustila, mohli jsme se necemu priucit. Ty jeji skvele utoky, mlzeni a uniky pred fakty, to fakt nema chybu.
  Pan Tata sice mohl vyletet z kuze u te diskuse, ale je to jeho marny boj.

  Bohuzel Vlku, nemylil jsem se a mrzi mne, ze si k vuli ni asi dlouhou dobu nebo vubec ne, neprectu vazeneho Lexe.

  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=18880

  Zdravi, Ikena

  • Slim napsal:

   Agitprop jí odvolal jinam, čemu se divíte?

  • Petrpavel napsal:

   Pochvala z tamní diskuse pro Kosáky :
   „Rosťa napsal(a):
   Paní Šauerová, teď máte službu zde? U vlka ovečky nezabraly? Póóótvory jedny.“
   Je-li to opravdu její práce, je to zlé. Dělá-li to z přesvědčení, dělá to dobře.
   Myslím ale, že by měla pochopit, že méně bývá více. Já bych s ní v lecčemi i souhlasil, ale mám záklopku když vidím jak se snaží …

  • kočka šklíba napsal:

   Díky, také se bavím ;).

 29. tata napsal:

  IKENA

  nevyletěl ,já jako osobu S.Š NENAPADÁM,jen se mi nelíbí určitá manipulace s fakty a na ty se ptám a marně,bohužel tak zjevná nelogika divím se že to někdo chytřejší URBANOVI nevrazí.

  Urbanovu retoriku převzala paní S,Š,JENŽE SI JÍ ASI VUBEC NEPŘEČETLA,nebo je možné že já vidím nelogiku kde není,jenže asi mám pravdu jinak by mi to vyvratila.

  KDO MÁ zájem zde……….http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-urban.php?itemid=18880&from=0#nucleus_cf

  celkem by mi zajímalo jestli se mýlím nebo ne,jestli se nemýlím nechápu že už někdo povolanější tyto pro mě nelogické argumenty nenapadl v kostce jde ototo.

  Bývalý šéf Fondu národního majetku Roman Češka však v MF Dnes tvrdí, že Zeman lže: „Je to naprostá a vědomá lež Miloše Zemana.“ Zemanova vláda hned na začátku své existence rozhodla, že státních 46 pct. MUS prodá nastrčené firmě Investenergy. Učinila tak i přes varování Fondu národního majetku. Podíl prodala za směšných 650 milionů. V nedávné době špínu okolo privatizace MUS v době Zemanovy vlády doložilo i švýcarské vyšetřování. A Tošovského vláda pak už neměla žádnou možnost, jak problém řešit. Zbrojař Musela, jak si navíc všichni dobře pamatujeme (že ne všichni ?), před lety spadl náhodou z posedu a nic si nepamatuje.
  http://zpravy.idnes.cz/milos-zeman-a-privatizace-mostecke-uhelne-fic-/domaci.aspx?c=A130121_1879208_domaci_hro

  V době Tošovského vlády už pouze management dolů ukrytý za schránkou zahraniční struktury Appian dokončoval tajné skupování volných akcií z trhu i od obcí, a to za peníze vytažené ze samotné firmy. Získal tak většinový podíl.
  „Tošovského vláda neměla žádnou možnost, jak to řešit,“ uvedl Češka.

  podle mě zde ČEŠKA LŽE ,minimálně zkresluje data…………toto oboje je v jednom odkaze……….

  kde češka tvrdí že TOŠOVSKY NEMOHL NIC ZKAZIT A ZAROVĚN tvrdí že hlavně ZEMAN MUŽE…….to podle mě nemá logiku………….jak to mohl zkazit ZEMAN když byl až po TOŠOVSKÉM O KTERÉM Češka tvrdí že už nemohl nic dělat.

  • Jeff napsal:

   Samozřejmě, že Zemanova vláda se v případě MUS dostala ke znehodnocenému majetku. Kde ani tak Tošovský, ale především vláda předešlá, tj. ta Klausova, svým modelem privatizace, umožnila přebírat tj. odtunelovat velké podniky vlastním managementem za firemní peníze. Ať to byla MUS, nebo OKD. Vinit z toho ČSSD je směšné. Klaus si to podělal u CIA a všech z Bilderbergu, protože jim neumožnil vysát českou ekonomiku podle jejich not, přičemž na kafe zůstávalo těm málo lokajíkům doma. Zemanova chyba je zase v tom, že stejně jako Klaus ty rockfellery odmítl a trvá na konkurenci, zatímco kníže podpořen pátery už už mlaská nad hlubockým dědictvím, což je káva poměrně drahá.

 30. tata napsal:

  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/zuzana-roithova.php?itemid=18899

  TO SNAD PŘEZIDENTSKÁ kandidátka nemá zapotřebí opět jen nechápu…………jakej blabol je možno stvořit………….postava herce nikdy nemuže byt brána že se sní musí ve všem ztotožnit,navíc volba ZEMANA je jen vykalkulovano ……….že Zeman je rovnítko………zločiny komunistu…………totální blbost

 31. pepik napsal:

  Pro zájemce:

  Něco o postoji KS k dědictví po adoptivním otci: http://www.blisty.cz/art/67115.html

  Pokud by to bylo možné o dědictví by usiloval, zabavení majetku = schweinerei.

  Ovšem chtělo by to verifikovat . Zkusil jsem news.at, ale online verze má jen zkrácenou verzi interview …

  • jezevec napsal:

   jen ještě do-citujte ten zbytek z diskuse v parlamentu:

   Nesporně jde o jeden z největších majetků v rukou jednotlivce v celé republice. Jde o majetek, který organisačně a způsobem své správy dosáhl významných úspěchů. Jde o majetek, který v oboru péče o zaměstnance šel před svou dobou a svým způsobem razil cesty pro řešení na širším podkladě. Jde o majetek, na němž byla vytvořena jedinečná spolupráce a soudržnost zaměstnanců bez ohledu na osobní postavení. Jde o majetek, paní a pánové, na němž odedávna zaměstnanci měli vynikající spoluúčast na jeho správě. Nutno konstatovat, že pracovní morálka na tomto pozemkovém komplexu je dobrá, že je zde vzájemná shoda a dohoda, že podniková rada bez rozdílu politického rozvrstvení pracuje ve vzájemné dohodě na tom, aby výsledky práce byly dobré a národu a lidu prospěšné.

   A ted pozor, pecka pro blbý:
   „Jelikož dosavadní majitel v době svého pobytu v zahraničí během okupace jako zásadní odpůrce nacismu a hitlerismu se nedopustil vůči českému národu žádné zrady, nebylo lze použít v tomto případě dekretu presidenta republiky o konfiskaci majetku zrádců a nepřátel. Proto Národní fronta zvláštním zákonem řeší tento problém“.

   • Nakukovac napsal:

    Ale tehdy se znarodnovalo vseobecne, a nejrn zradcum a Nemcum.
    A nejen u nas , ale taky v Anglii a Francii
    Znarodnovally se vsechny velke firmy , a to hlubocke panstvi byla sakra velka firma.
    A melo to byt za nahradu

 32. Jeff napsal:

  na závěr bych rád doplnil o následující sdělení:
  Volební téma zasáhlo jak známo naše přední umělce. A protože volební kampaň vrcholí, Národní divadlo se rozhodlo podpořit svého presidenta a zařadilo mimořádný díl národního kusu Česká soda, tento pátek od 14 do 22 h SEČ. Repríza v So 8-14 h SEČ.
  Zde je ukázka pro ty, co se ještě nerozhodli…

  Vávra: Volte Karla, je to náš národní majetek.
  Steindler: Wählen Sie Karl, das ist unser Karlstein, Karlbrücke und Karlunivesitět

  V: Karel je šlechtic, Zeman je buran. To je jasné.
  S: Karl ist schlechtman, Seeman ist schlecht Mann. Das ist klar.

  Zeman je chytrý, ale to je málo.
  Seemann ist intelligent, aber …es tut mir leid, tcho je maaalo..

  Proto volím Karla, je to šlechtic.
  Darauf liebe ich Karl, das ist schlecht Mann.

  Králova řeč je krásný film.
  Karlssprache ist gut.

  Zeman je buran, cítí s prachobyčejnými lidmi.
  Seeman liebt Šparrta und Zlaviamannschaft

  Karel miluje naše spoluobčany
  Karl liebt Sudetenmannschaft.

  Zeman je komunista z Ruska.
  Seemann ist echte tschechische Kommunist aus Stalingrad.

  Volte Karla, není komunista z Berlína, ale ze Švýcar.
  Wahlen sie Karl , er ist kein Fritz aus Berlin, aber aus Schwitz.

  Zeman je Šlouf. Karel je roztomilý.
  Seeman ist schlauf. Karl nur schlaft…

  Dejdar je darebák, nesmí dostat šanci.
  Keine Chance für Komunnisten. Deidar ist komunnist.

  Klid prosím. Výhoda Karel.
  Ruhe bitte. Karl noch einmal.

  Volte Karla, není jako on.
  Wahlen Sie Karl, das ist kein Karl.

  • Miluše napsal:

   Alles gute. Díky, že jsem si mohla prosvištit nemecká slovička. Moc jsem se nasmála, ale jinak ta současná česká soda k smíchu moc není, spíše k pláči. 🙂 a 😦

  • Minorita napsal:

   Chezké 🙂 …

 33. Eddie napsal:

  Tak Tunelpapa podporuje Zemana a v pripade jeho nezvoleni emigruje. To musi byt pro levicove volice znacne schizofrenni situace 😉

  • Minorita napsal:

   Pravicový by se měl zamyslet ( pokud to jde a je ochoten ) nad celou eskadrou otázek, neb co se týče jí , jde o víenásobné alter ego, nyní dokonce s katolicko – feudální příchutí ( to jsou Ti, proti kterým se kdysi v dávných dobách boje o moc sama vyčleňovala … )

   • Eddie napsal:

    Uprimne sam za sebe bych se lepe srovnal s feudalem nez s komunistou – socialistou.

    • Petrpavel napsal:

     Chcete tím říci, že by jste raděj pracoval pro feudála z donucení a zadarmo (jak jistě víte, bylo historiky zdokladováno) než pro komunistiscko-socialistický stát za peníze (jak jistě víte, bylo historiky zdokladováno, i černí barni, i vězni dostávali mzdu)?

     • vonrammstein napsal:

      Nevolník pracoval pro feudála úplně zadarmo? Fakt? A čeho teda platil ty zlopověstný desátky a daně? Z nuly?

     • Petrpavel napsal:

      Ramštajn, a voni nevědí, že pracoval od nevidim do nevidim, přes všední den na panském, po večerech, sobotách, nedělích a ve svátek na svém.
      Pan farář to sice nerad viděl, ale pro ty desátky a cinknutí do kasičky v kostele mu to rád odpustil.

     • vonrammstein napsal:

      Vědí. Tak ale nelžete, že dělal zadarmo To prostě není pravda, natož historicky zdokladovaná.

     • Petrpavel napsal:

      Velký oblouk : robota – kníže tehdy a drábek dnes 😦 Zadarmo!
      Asociuje to ve Vás co? Dobrou noc 🙂

     • vonrammstein napsal:

      Asociuje to ve mně, že jste se z toho nevylhal. Dobrou.

     • Minorita napsal:

      Nic proti, přeji dobré pořízení a pěknou zábavu při uplatnění práva první noci , trhání lotrů koňmo či občasné inkviziční taškařici, nebo x letého verbunku …
      Nicméně mně ponechte tu druhou možnost -> dilemata není třeba předhazovat …

     • Minorita napsal:

      Vonrammsteine , to byl tak úžasný svět ten feudalismus -> proč nebyl zachován ??? Pravda, tady se o reminiscenci statečně snažíme, ale přece jen, originál byl jen jeden … Apropo, máte zmapovanou svoji geneaologii, jste si jist tím, že by jste co by příznivec předrudolfínských dob nebyl jen námezdním zemědělcemtak maximálně to, na co mu stačily prsty u ruky a se čtením pomáhal místní dráb , bez nároku se stěhovat ??? Možná se pletu , a byl by z Vás oddaný a zapálený jezuita -> hranic , těch ze dřeva, bylo v Bohemii vždy dost …
      Vždy mne šokuje neúcta a pohrdání předky či utrpení jiných , tak jak to je zde v přímém přenosu rádobyinteligenty činěno s čím dál větší intenzitou …
      A kdo ví, kde by vlastně nebýt toho socialismu ( spousta těch radikálů má prapůvod velmi prostý až nuzný -> kdyby ne, už to křičí do světa ) skončili …

     • vonrammstein napsal:

      Minorita: Minela jako kráva. Já nikde netvrdím, že to bylo skvělý. Tvrdím, že PP vědomě lže. Toť vše.

     • Petrpavel napsal:

      Myslel jsem, že ráno bude moudřejší večera.
      Špatné sny?
      To je mi líto ….
      A abych Vám to ještě ztížil : kníže S. nařídil předprezidentským dekretem robotovat na panském každý pátek od 14:00 do 22:00, tak šupem voblíkat a alou. Zadarmo. Drábek čeká za vašimi dveřmi …

     • vonrammstein napsal:

      Ohromně vtipný.

     • Petrpavel napsal:

      Jo tak, já myslel, že už to víte? Vám to nepřišlo?
      Tak on to asi zatím nařídil jenom nespolehlivým voličům jako jsem já.
      Je tam totiž ještě nařízení pro sobotu od 8:00 do 14:00!

     • Minorita napsal:

      Vonrammstein – omluva, nicméně ono to za dáka vlastně bylo , neb ten čas co zbyl na vlastní byl opravdu „minoritní“ , a sloužilo k přežití … Jsem nějak podrážděný …

     • vonrammstein napsal:

      Minorita: V pohodě, to se stane.

  • Admirál napsal:

   Nevím jek pro koho, ale pro mne, jako levicového voliče je situace jasná. Levice potřebuje VK.

   VK je pro levici strategická výhra. Kdo jiný dělí pravici spolehlivěji než VK.

   Tudíž i z tohoto důvodu Zeman na Hrad.

  • Petrpavel napsal:

   Něco jako Klausovy pojmy mobilisace, opoziční smlouva, nevítězství, neprohra …? On tím chtěl říci, že bude utíkat před zákony a lidmi tétö země a nazval to po svém : emigrace.

 34. passant. napsal:

  Vlku,klidně mne vymaž,ale po tom až neskutečne brutálním a masivním nátlaku mediokulturní fronty,kde už se nepracuje s argumenty,nevěřím, že je možná nějaká domluva.
  Naopak, jsem přesvědčen, že současní Kalousci a jejich vodiči, už nepřipustí změnu nastaveného azimutu a budou dál stupňovat nátlak na ovce i kdyby tady měly vzniknout pouliční nepokoje a možná i víc. Tyhle volby? To je jenom takové malé „Španělsko“, použité na vyzkoušeni zbraní.
  To pravé bude až o parlamentních volbách, i když si nemyslím že vůbec budou. A kdyby náhodou,tak levice je nevyhraje.
  Nejsem a nechci být ovce. Jdu leštit násadu od krumpáče.

  • Admirál napsal:

   passant – dobře jste slova nakladl. Odmaskovali se.

   – Jsou dobře organizovaní,
   – mají neomezené zdroje financí,
   – patří až na nevýznamné výjimky veškerá masmédia,
   – v současné době ovládají policii, soudy, prokuraturu, tajné služby
   – je to SVOLOČ (jak vnímám obsah toho slova, jsem již zde vysvětloval).

   Co s tím?

   – Je třeba tento poznatek šířit,
   – je třeba se proti nim i spojit s lidmi, kteří mají v některých bodech odlišné názory (levice s pravicí a opačně). Nepřítel mého nepřítele je můj přítel.

   • Minorita napsal:

    Body odmaskování jste popsal správně, jen předpoklad nějaké „spolupráce“ ideově odlišných typů skupin lidí je nereálná …
    Popravdě si řekněme, že středový volič dbá na formu a ve finále se ztotožní se silnějším, úspěšnějším ( i když je kardinální otázkou co, kdo je v Čechách tzv. středovým voličem, střední vrstvou ??? ), no a o pravici ani nemluvím – umírněnější, ano umírněnější projevy, jsou k mání zde také …
    Platí staré dobré pravidlo o nepříteli mého nepřítele, ale kde je psáno, že jím pro ty oslovené je v Bohemii skutečně a ne pouze verbálně ???
    Platí totiž rovněž poučka o síle peněz, moci a touze patřit k těm úspěšným , plus především nehasit, co mne nepálí …

 35. tata napsal:

  VAŽENÍ

  v debatě jsem byl skorem šokován jak se šik podporovatelu………..myslím ČASLAVSKOU,SVĚRAK ,A TA PANÍ…………………jak se hltali,to už nejsou názory ale fanatismus,v případě ČASLAVSKÉ..je to asi trochu omluvitelné,přesto dopad je stejný,takový fanatici dokážou tomu svému zlu prominout vše,vtom svatém zapalení se zajíkali,straceli souvislost…………bohužel musím konstatovat že at tam bude sebe větší upřímnost,i dobře myšleno bude ten fanatismus zneužit………vede jen přesně ktomu co krituzují…………bohužel sem si vtom vybavil svatou inkvizici.

  NEVÍM ale příznivci knížete sou většinou založeni na těch pocitech svaté VÁLKY,ja sice knížete považuji za horší volbu ale nepovažuji lidi co volí knižete jako menší zlo za něco co bych nepochopil…………ale co ho volí jako volí stohoto principu této trojice opravdu nechápu.

  • Puck napsal:

   Katastrofa je, že mají na své straně mládež. Totéž dokázali komunisté, když se dostali k moci.

   • Minorita napsal:

    Ale no tak -> byla jiná situace, tehdy ta mládež zažila pro spoustu místních diskutérů nejspíše „plodnou dobu protektorátu“ , zažili či viděli „obětavou službu“ protektorátních bezpečnostních či vojenských složek, jim či sousedům mizeli či byli posláni do táborů rodiče, sourozenci, známí, přátelé, pamatovali „blahobyt“ první republiky … To je sakra jiná situace …
    Dnešní tzv.mládež má naprosto vše a je jí to málo, nezná pojmy jako hlad, bída, ponížení, persekuce, nemusí nic, autorita, čest, morálka, pokora, respekt, skromnost, je jim v globálu neznámý nebo zdegenerovaný pojem …
    Jsou odsouzeni si historii prožít, včetně toho, že ji připravují pro své děti, a ty se jich jednou budou ptát …
    Velkou vinu nese moje generace za chvíli padesátníků , obrovskou vinu … Přiznejme si to , vrstevníci -> v první polovině let devadesátých jsme drželi hubu z mnoha důvodů ( především to bylo pohodlné ) a nyní už je skoro pozdě …

  • Zdena napsal:

   Miroslav Kalousek se nechal slyšet po skončení prvního kola, že to je jeho nejšťastnější den v životě. Jeho „šéf“ se ocitnul ve finále boje o český Hrad. Vážně mu chcete dopřát tuto sobotu jeho druhý nejštěstnější den v životě???
   Před časem mu zde Vlk (a my s ním) přával na konci svých článků rychlý a spravedlivý proces.
   No s takovou se ho asi nedočkáme, když se mu zítra a pozítří nepostavíme na odpor.

  • Petrpavel napsal:

   Tato, přiznám se, že poprvé začínám váhat, zda přece jenom nejít dát svůj hlas Zemanovi. Přesně pro to, co jste právě zmínil a čeho jsem se při sledování debaty zhrozil …

 36. tata napsal:

  PUCK

  VTOM HLAVNĚ vidím to nebezpečí…….víte já třeba i uznám že to ty tři tak vidí a myslí to upřímně,jenže jde že pro svou svatou válku nevidí na druhé straně,oni sami by se zločinu určitě nedopustili ale tato svatá valka tam pravě dosadí zločince tak zneužili ide komunisti…..ja vím co vyprávěli mí rodiče……..co myslíte že byli stavby mládeže,dobrovolně šli vesvé dovolené na sena,ty lidi byli zneužiti …………paktoho plno lidí litovalo ale už bylo pozdě

  • Puck napsal:

   Vědí, jak se má dělat propaganda. Mladí nemají zábrany, ani závazky a ani povinnosti. Ideální subjekt pro manipulaci. Mladí chtějí změnit svět, je to přirozená revolta proti tomu, co mají do života naservírováno od nás. A ten svinský kapitál toho dovede využít a zneužít, přesně pro opačný účel, než byl ten komunistický. Obojí je stejné zlo. Z logiky věci má demokracie pramálo šancí přetrvat delší období. Kapitálu je na obtíž.

 37. Pingback: Kosa má první narozeniny. | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

Komentáře nejsou povoleny.