Jak se staví tunely


Byť  žijeme  prezidentskou  volbou, jsou  věci, které by  rozhdoně  neměly zapadnout. Například  zlodějny.  Jednu takovou ,   v  řádu miliard identifikoval  naposledy  NKÚ. Jde až  do  roku  2005, kdy ji nastartovalo ministerstvo pod  vedením  socana  Zgarby  ale vděčně  pokračovala jako vítaný  penězovod  nepřetržitě  přes  všechyn  vlády  a ministry  až  do současnosti.  Se zprávou i zjištěních  přišlo  Aktuálně. Nicméně  do parády  si ji vzal  autor Kosy  píší  jako VFischer. A  technicky  ji pojal a doplnil  svou oblíbenou technikou.  Takže  jdeme  než  Aktuálně s  celým jeho redakčním a technickým  aparátem.

Může  být,  že  se mezi  čtenáři  Kosy  najdou  i  ti,  kterým bude  zveřejnění  těžkého  oranžového  šméčka  proti  srsti.  Chápu je. Také nejsem   nadšen.  Ale nejsou  zlodějny  jen ty  jejich.  Jsou prostě  zlodějny.  A  nezbavýme  se jich,  když  nebudeme  jim  i  těm , takzvaně  svým, měřit  stejným  metrem.  Proto  jsme  Kosa.  Kosa zostra.   A  tohle  nechť  v Lidovém  domě  berou  jako  varování.  Lidi mají  prostě  zlodějny a korupce   plné zuby.  A  pokud  není  soc  dem  po příštích  volbách,  jestliže  je vyhraje, odhodlána  s tímhle  stavem  nějak zatočit, nechť nečeká  od nikoho žádnou milost. Ani od  sympatizantů. Za  sebe  říkám –  naopak  štve mne  taková  věc daleko více  než  v podání  ODS  nebo Kalousekpartaje.  Prostě  to  od nich  čekám.

A  teď  už  to, co pro Kosu  svou  unikátní technikou

vytvořil VFISCHER, kterému  tímto  zřizuji  samostatnou  rubriku  Koláže  pana VFISCHERA

NKU_01

Příspěvek byl publikován v rubrice Koláže pana VFischera se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

29 reakcí na Jak se staví tunely

 1. vonrammstein napsal:

  Originální to sice je, ale taky značně nepřehledné.

  • Meky napsal:

   Pro Vás až příliš pravdivé.
   Apropo mám jednu prosbu:
   vonrammstein napsal:
   Říjen 3, 2012 v 21.27

   Zakázat KSČM.
   Odpovědět

   Meky napsal:
   Listopad 5, 2012 v 17.26

   stačí mi znát Váš věk,pokud to není tajné,díky
   Odpovědět
   odpovíte?

   • Petrpavel napsal:

    Obávám se meky, že vlastnost na kterou narážíte, keré se chcete dopátrat, jde průřezově každým věkem.
    I na pískovišti jsou parchanti, co vyhazují ven a hází písek na druhá batolata, o tom jak to vypadá na mnohých pracovištích teď už tu také leckdo psal (kdo není pro Kchárla a TOP 09, je proti nám), a v domovech důchodců to nevypadá jinak (co tropí takový osmdesátník Stráský..).
    A protože vím, že takováto individua nejen že mají jistou Vámi stopovanou vlastnost, ale i tu, že rádi překrucují skutečnost, informuji raděj předem než se tu zase objeví informace ve stylu „ale tvůj dědeček mému dědečkovi ukrad kozu,tak ty jsi taky zloděj“ : KSČM 2013 je jiná strana, a s jinými lidmi než KSČ 1953, jen ta vůle aby VĚTŠINA občanů byla spokojená zůstala. Zavděčit se lidem všem nelze.

    • Hudec napsal:

     Co tropí Stráský?

    • Meky napsal:

     „Rozdělení“národa se podařilo dávno před volbou prezidenta-díky fenomenu peněz.Je to o věku/také/,já jsem se tehdy ptal na věk jen proto abych si ověřil pisatelovy životní zkušenosti a jejich aplikaci na výchovu jeho okolí.Možná se mýlím,pak mi pisatelWonr…../ promine mou senilitu danou věkem.

   • vonrammstein napsal:

    Zakrátko 45.

 2. Meky napsal:

  http://www.blisty.cz/,zkuste překousnout čas,který strávíte prohlédnutím prvních videoklipů z dnešního dne.Uvidíte jak se Vám všem bude lépe diskutovat.Abych nebyl za b…. ony ty klipy jen vzdáleně nesouvisí s poklesem morálky/pokud ještě zbyla v ČR/,ale zbývající část občanů donutí vyzvrátit snídani a opravdu se neúčastnit.Včerejší „párexceláns“debata na Nově nazvaná Duel/viděl jsem posledních pět min./svěčí o leččems.

  • Miluše napsal:

   Ano, už jsem absolvovala. A mohu jedině dodat ke klipu Bereniky Kohoutové, že jablko nepadá daleko od stromu, aneb jaká matka, taká Katka. Omlouvám se, že je moje poznámka z kategorie bulváru, ale je známo, že matka Bereniky je Irena Obrmanová.

   • AlenaK napsal:

    Těch klipů je tam víc.
    K tomu komentář
    http://www.blisty.cz/art/67135.html

   • Občan napsal:

    Jenže Berenika z toho ještě může vyrůst 🙂
    Stránští, Urbanové a podobné „elity“ už ne. A s ohledem na jejich věk si vůbec neumím představit, CO VLASTNĚ od případného Knížova presidentování očekávají. Protože perspektivu mnohých z nich lze limitovat jednotkami let. Leda že by potvrzovali to, že u některých stárnoucích a starých lidí vyvolává jejich věk nenávist vůči mladším a destruktivní sklony.

  • Minorita napsal:

   A kde se fasuje prosím Kinedril ???

 3. Občan napsal:

  Já bych doporučil k přečtení článek režiséra Jiřího Svobody:
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-svoboda.php?itemid=18902&from=0#nucleus_cf

  Je to o matrixu.
  Bez matrixu se tunely špatně hloubí, protože se vždycky najdou šťourové, kteří jsou bdělí a ostražití. Šťoury je proto třeba odstranit (i fyzicky, nutno-li), aby měli královna i roj „klid na práci“.

  Jakkoli je můj vztah ke Svobodovi vyhraněně kritický, matrix a jeho následky popsal dokonale. Článek je vážným varováním před tím, co přijde, protože „volba prezidenta“ je nejspíš jen soft rozjezd.

  • Rosťa napsal:

   Nakoukl jsem tam. Těžko se tomu dá něco vytknout. A naše oblíbenkyně tam řádila jak skvrnitý tyfus. To hlava nebere.

  • Minorita napsal:

   Ten blog je brilantní … V diskuzi ( četl jsem kousek, nemám čas ani žaludek ) pod ním byla ve zkratce řečena jistým nickem Jan Volf v posledních dvou větách jedna skutečnost , která by se dala doplnit … No nic, jsem zvědavý, čím vším nás ještě zástupci UURS alis Umělé umělecké realityshow překvapí …
   Je to snad ironie, protože pokud ne, jde o rektální alpinismus v jeho krystalické podobě , jde o urážku významu P.E.N. klubu…
   Pak je plně na místě otázka, proč, a na základě čeho se ta skupina lidí, jenž tak odhodlaně sborově pěje, samozvaně nazývá P.E.N. klub ???

   Tady je druhá verze , tentokráte u stolu 🙂 : http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=BrgXzu_ROrc#!

   Kdo si ovšem dopřává úsměvu od ucha k uchu je Míra K. , ten se musí za pupík popadat … Je to jednoznačný vítěz nejen těchto voleb …

 4. Petrpavel napsal:

  Tato, už jste čeť (ne Mladý svět, ale) Hanáka v dnešním Právu? Co vy na to?

  • Anonymní napsal:

   Výmluvy, aby se dostal ke kýženému výsledku. Jenže on není volič třešní, to Váš postoj je směšně nedůsledný.

   • Petrpavel napsal:

    Každý názor je možno nazvat výmluvou.
    V čem je můj postoj (nevolit tentokrát) nedůsledný? Jako že neposlouchám mírný příklon vedení třešní k M.Z.?
    Kdybych poslechl, bylo by mi to vyčítáno taky. Z druhé strany zase.

  • tata napsal:

   beru jen ve středu a sobotu tak nečet,a chodím do práce,takže ve 12 bych ani neměl možnost

 5. Meky napsal:

  Cituji:Výhledy České republiky nevidím příliš dobře. Soudě podle této prezidentské kampaně, občané nejsou vůbec schopni střízlivě zhodnotit svou situaci a bránit svá práva.,konec citáru/Čulík,BL
  Kladu otázku-když dovolíte-
  jsme schopni/my diskutující/shodnout se alespoň na tomto výše citovaném výroku?
  Můj názor:
  Věřím,že existuje někde „startovní čára“,kde bychom mohli,pokud máme sílu,chuť-začít vyklízet Augiášův chlév“
  Děkuji za názory.

 6. Tacit napsal:

  KE ZVEŘEJNĚNÉMU ČLÁNKU V.Fischera:
  Protože se k velmi zajímavému článku V.Fischera v podstatě nediskutuje, připojuji pár zajímavostí:

  Celá vlna velkých IT zakázek na MZE začala poněkud dříve než v roce 2005 a sice už v r. 2003 a například jedna z nich byla vyvolaná (sic?) nutností připravit IT na administraci a rozdělování Evropských dotací na zemědělské platební agentuře. Přestože se termín vstupu do EU – květen 2004 nezadržitelně blížil, dlouho se nedělo nic. Tím nastal problém s prodlením a proto bylo možné využít tehdejšího znění zákona o veřejných zakázkách a odůvodnit obejití zákona časovým ohrožením.
  Zároveň lze vážně pochybovat, že věc „upekli“ úředníci na ministerstvu, dokonce na úrovni vedoucích IT. To je s pravděpodobností blížící se jistotě nemožné a odehrávalo se to minimálně o dva levely výš. Na podzim v roce 2003 totiž navštívil premiéra Špidlu kancléř Gerhad Schoder a jednal s ním mj. o zapojení německých firem (např. Siemens) do budování našeho hospodářství. O jaký kulhandl ve skutečnosti šlo, je možné jen spekulovat, byl patrně „ve hře“ závod na tramvaje Siemens na Zličíně a bonus k této zahraniční investici měla být právě účast některých německých firem na budování státní infrastruktury.
  Celé to nespustil Zgarba, jak uvádí článek, ale jeho předchůdce Palas, který příchod firem Český Telecom, Siemens a SAP do projektu pouze oznámil na vedení MZE jako hotovou věc, někdy v druhé polovině roku 2003. Cena projektu byla nejdříve cca 750 mil.Kč (postupně se zvýšila min. na dvojnásobek).
  Začlenění Českého Telecomu do projektu je též velmi zajímavé. Koncem r. 2003 to byla stále ještě firma s převažující majetkovou účastí státu. Tím se zdůvodňovalo, že projekt dané důležitosti řídí státem ovládaná firma, ale už se zajisté muselo vědět, že se připravuje prodej rozhodujícího balíku akcií do soukromých rukou (dokončeno v červnu 2004). Připomínám, že Telecomu nešlo jen o tuto zakázku, ale o získání většinového přístupu k budování a servisování rozsáhlé státní IT infrastruktury (internet, páteřní sítě,…) – což se podařilo dokonale (viz současný nástupce O2). Kancléř Schroder pak přijel na podzim 2004 (to už byl premiérem Standa Grossů) na krátkou návštěvu, aby si zkontroloval, jak ty projekty jejich firem „šlapou“.
  Dlužno podotknout, že tuto konkrétní IT zakázku pro platební agenturu nelze šmahem hodnotit jako zlodějnu, neboť je to jedno z mála řešení, které bylo skutečně dokončeno k termínu vstupu do EU (1.5.2004), dále rozvíjeno a jako jedna z mála aplikací skutečně dodnes bezproblémově funguje coby kompaktní a integrovaný systém. Abych zde tedy nevynášel jednostranné soudy, musím připustit, že Platební agentura nikdy v historii až do teď, neměla s vyplácením dotací zemědělcům problém, který by nastal nefunkčností IT systému. Na druhé straně lze namítnout, zda projekt nešel řešit včas a otevřeným zadávacím řízením.
  Mezitím byly na MZE spuštěny další projekty, z nichž některé byly zadány podobně, jak v případě výše. Opět se lze vážně domnívat, že se tyto záležitosti „plánovaly“ organizačně mnohem výše, než jsou pravomoci vedoucích oddělení, náměstků, často i ministra.
  Zajímavý moment nastal v roce 2008, kdy Ivan „Íčko“ Langer, coby ministr vnitra obešel všechna výběrová řízení a uzavřel legendární smlouvu s Microsoftem na výhodné licence a servis SW od Microsoftu pro státní správu.
  Někteří šibalové (naposledy Drábek na MPSV) si část Íčkovy smlouvy překroutili k obrazu svému a pomocí ní obešli Zákon o veřejných zakázkách s vykonstruovaným tvrzením, že smlouva umožňuje i vývoj jakýchkoliv aplikací (když jsou „na bázi“ Microsoft). Smlouvu se v minulosti snažila (byť často neúspěšně) využít řada dalších firem k náhradě existujícího aplikačního SW ve státní správě a k „vystřídání“ (sic?) letitých dodavatelů.
  Poněvadž tahle Íčkova smlouva letos končí a asi si zatím Kubice netroufne smlouvu prodloužit, je potřeba s dalšími projekty na střídání stráží spěchat. Proto se zmíněné kauzy (i ty MZE) znovu veřejně propírají, proto NKÚ i ÚOHS, protože co kdyby se podařilo současné „kolektivy“ nahradit kolektivy jinými, zejména pomocí Íčkovy smlouvy.
  Ještě mě napadá, že Microsoft s prodlužováním nějakých smluv nemusí vůbec spěchat. Rád bude své licence státu po vypršení smlouvy, dál prodávat za plnou cenu, neboť stát ve většině případů po namlsání a zavedení všeho od Microsoftu za pusinku, teď už nemůže uhnout a dokupovat něco jiného než zas Microsoft. A za plné jízdné!
  Ale to už je jiná pohádka….

  • ujo napsal:

   Technika možná unikátní, v každém případě nepřehledná.
   Jediné, co může laik z textu vyčíst je, že dipl. ing Piták měl nadstandardní vztahy s někým z Telecomu a že nějaké šme tam bylo. Otázka je, zda oranžové.
   Socan Zgarba byl ministrem 04/05-11/05 takže to asi běželo mimo něj.
   A ing. Piták je (byl) socan?

   • Občan napsal:

    Hm, to je bezvadný, něco tu žere příspěvky (dnes 3x). Takže znovu:

    Ing. René Piták byl či je soudním znalcem v oboru IT. Jako soudní znalec dal 17. 5. 2010 hlavnímu městu Praze svůj souhlasný znalecký posudek k VZ na nákup městského informačního systému, za kterou MÚ HM Prahy posléze dostal pokutu 1,1 mil. Kč.
    V r. 2011 byl členem výběrové komise MMR pro nákup IT pro „platební agenturu“.
    V téže době působil jako ředitel odboru IT na MPSV.
    Do r. 2009 pracoval jako ředitel IT v podniku Pražské služby, a.s., 100% vlastněném MÚ HM Prahy.

    Politicky se tedy dlouhodobě vyskytuje v okruhu TOP 09 a ODS. Ale spíš to vypadá tak, že ze schopného informatika se postupem času a možností stal všehoschopný hokynář.

  • vlkp napsal:

   Tacite,

   díky za vstup! jedna byl velmi fundovaný a kvalifikovaný a jednak skutečně vrátil debatě smysl. Takový, jaký by měla mít.

 7. vfischer napsal:

  Děkuji za velice kvalitní, kvalifikované a obsáhlé doplnění

  • vlkp napsal:

   Pane Fischere,
   nevtuším ani náhodou, rpoč Vaše vstupy chytal spamový filtr. Omlouvámse, za něco , za co nemohu a CO NEUMÍM ŘÍDIT.Díky za pochopení.

Komentáře nejsou povoleny.