2.kolo prezidenstké volby – komentář


Smáznul jsem původní příspěvek, kdy jsem se pokusil  o  průběžný  koment  výsledků  voleb.

Viděno zpětně – moc se mi  to nepovedlo. Nebo snad vůbec. Průběžné komentování  diskutujících pokládám za  daleko lepší a  trefnější. Ale  zjistil jsem, že tudy pro mne a Kosu  cesta, pro příště – nevede.Což  je pozitivum.

Takže  ti, kteří  chtějí  nějaký  záznam včerejšího dne  na Kose nechť projedou  diskusi. Je tam  spousta  skvostných postřehů. Všem diskutujícím děkuji.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

314 reakcí na 2.kolo prezidenstké volby – komentář

 1. čtenář napsal:

  gratuluji vítězi panu Zemanovi,
  gratuluji všem jeho příznivcům,podporovatelům,obhájcům.
  taktéž gratuluji Kačence Zemanové,Jiřině Bohdalové a Danielu Hůlkovi(zpívat hymnu umí)

  Všem přeji aby je nezklamal a byl jejich dobrým prezidentem na kterého se mohou spolehnout.

  Děkuji voličům kteří se účastnili i druhého kola a voličům kteří se neúčastnili se omlouvám,že jsem měl na jejich neúčast včera jiný názor.

 2. Petrpavel napsal:

  Těším se na článek Slima (odhaduji vítěz tipování).

  • snehulak napsal:

   Jízlivost jest mi cizí, ale aktuální příspěvek od paní skorokněžny Sylvy Š. by mne také potěšil :(.

 3. snehulak napsal:

  Dneska velká spokojenost, ještě není tak špatně, jak se zdálo, že je. Určitě pozitivní signál i pro všechny malomyslníky a předpos.ance. Žije tu nespíš pořád víc samostaně myslících občanů, než aby skákali podle rad a pokynů shora a zpoza horizontu. Teď po česku nehujeřit a zítra jdeme dál.

 4. Liška ryška napsal:

  Tohlw mi tak šmakuje – Schwarzenberg prý uznal porážku a v téže větě informují, že řekl, že volby rozhodla lež. Lidovky jsem sice nikdy nečetla, ale považovala jsem je za lepčí než MFD, evidentně omylem:
  http://www.lidovky.cz/schwarzenberg-uznal-porazku-zachovali-jsme-si-cest-rekl-pkl-/zpravy-domov.aspx?c=A130126_161531_ln_domov_ogo

  balšínek, šéfredaktor, tam píše taky něco o soudruzích. Hnus.

 5. XY napsal:

  Zaplaťpánbu, že to není Schwarzenberg. Bohužel je to Zeman.
  Ale gratulace.

  • bara napsal:

   Já mu to přeju, a to hodně. Když se to vezme kol dokola, tak se už podruhé vlastní silou dostal až na vrchol. Tak schopnejch lidí tu teda přebytek nemáme. A nemysím, že budu mít důvod mu něco vyčítat, v těchto věcech jde o umění možného a ne o zbožná (často ani pořádně nezformuovaná a iracionální) přání.

 6. zdenekb napsal:

  V lidovkách už šéfredaktor roní slzy a nejradši by vyměnil voliče… docela příjemný pohled!
  Tolik pozitivních článků o dobroty barelu, a ono to nevyjde…
  Abyste věděli, co jste zač (pokud jste volili Zemana):

  „Češi nepřekročili svůj stín a zvolili jistotu a cestu do minulosti. Zvítězil strach z jiného, nedostatek vlastního sebevědomí, čecháčkovství a podlé nacionalistické žvásty.“

  http://www.lidovky.cz/balsinek-soudruzi-kupredu-a-s-nami-jen-pan-buh-fof-/nazory.aspx?c=A130126_160140_ln_nazory_rak

 7. snehulak napsal:

  Kdyby to nebylo sci fi, navrhl bych teď aspoň nakrátko celonárodní bojkot hlavním hromadným oblbovadlům. Ze zdravotních i ekonomických důvodů si již dlouhá léta dopřávám nečíst MFd, Lidovky (od první poloviny 90.let), v posledních dnech i Práva (co to má Mitrofanov za novou dietu?). Vřele doporučuji. A nesmělý, leč důrazný dotaz. Můžete mi, milí kosíři, doproučit kromě webu aspoň nějaké české médium, které se dá hodnotit jako objektivní a nestranné??? Předem děkuji za odpověď.

  • bara napsal:

   Čtyřlístek 🙂 Ale nevím, jestli to ještě vychází.

   • snehulak napsal:

    Jste si jista, že příhody kozlíka, prasátka a Fifinky nestranily už tenkrát MZ nebo naopak KS? Stálo by to za obšírnější politologický rozbor…, už jenom s ohledem na podvědomí a nokrurální deurinaci současných fejsbůkových bojovníků.:)

   • babaluba napsal:

    Jo, vychází. Občas ho vnoučatům koupím.

   • Gerd napsal:

    bara,
    skvělé! Doporučil bych ještě sebrané projevy V. Klause. Těm rozumí jen on sám, tak jsou určitě nestranné, a pokud ne, nikdo o tom neví.

   • babička napsal:

    Britské listy na internetu jsou dost objektivní

 8. pepan napsal:

  jak to tady čtu, příznivci kleptokratů a Bakalice zahájili povolební ofenzívu?

  • pepan napsal:

   to teda bylo na spolek přátel daňové optimalizace.

   • Eddie napsal:

    jeste ne, zatim se z hlediska dani nic nedeje, nac vyhrnovat kalhoty …

   • Soumar napsal:

    Nemyslím si, že by Zeman na Hradě měnil daně 🙂 Na úvahy o optimalizaci je času dost po parlamentních volbách, které s velkou pravděpodobností vyhraje levice.
    I když, 45% hlasů, které je schopen získat kandidát TOP09… 🙂 Radovati je třeba se i z maličkostí.

 9. Liška ryška napsal:

  Mně se nevložil koment:
  Lidovky jsem nikdy nečetla, ale vždycky jsme měla za to, že jsou lepší než MFD. Zřejmě naopak. Mají tento nadpis:
  “Schwarzenberg uznal porážku. Volby vyhrála lež. A ne jedna, řekl”

  Tož bacha – buď uznám porážku, anebo řeknu,že volby rozhodla lež! Porážku tudíž neuznal – ovšem v první reakci, nutno dodat, ta může být ne úplně objektivní, to je jasný.

  Ve stejných Lidovkách pak jejich šéfedaktor Balšínek píše něco o soudruzích:
  http://www.lidovky.cz/balsinek-soudruzi-kupredu-a-s-nami-jen-pan-buh-fof-/nazory.aspx?c=A130126_160140_ln_nazory_rak

  http://www.lidovky.cz/schwarzenberg-uznal-porazku-zachovali-jsme-si-cest-rekl-pkl-/zpravy-domov.aspx?c=A130126_161531_ln_domov_ogo

  Já nevím, proč těm Lidovkám za to nenadávat. Nevím. Proč být pořád slušný, když dělají podpásovky a ohánějí se zároveň !!! tím, že je dělá jen strana Zemana?!
  Nebo už je běžné, žecelostátní deník podporuje během kampaně jednoho kandidáta? Dělá mu kampaň, je její součástí?? je to norma? I po volbě že plive jen na jednu stranu?
  jestli jo, tak OK, a já tedy můžu dělat totéž a říkat např. že Balšínek je kokot. Je to v tom případě zcela adekvátní.
  A to jsme chtěli? Kdo to chce??

  • Tomík napsal:

   Myslíte nejsme jako oni? To už tady jednou bylo ne? Ba naopak jsme měli být horší než oni. Milion komoušů se nám pak rozuteklo na všechny strany a z těch nejkovanějších jsou dnes největší pravičáci. Proto mám srandu z rozdělení na pravici a levici.

 10. Rosťa napsal:

  Jsem potěšen, že je u nás přece jen méně Menzelů a jiných potomků služek a kočích, než lidí, kteří nemají důvod se hrbit před žádnou vrchností. K. H. Borovský a TGM mohou tedy klidně spát.
  Pro dolních 10 mega obyvatel je to dobrá zpráva. Rozvíří to smrádek a teploučko u socanů, kteří si budou muset ve svých hračkách udělat pořádek a u TOPů se zákonitě bude hledat viník prohry. Deset procent je hodně a koruny vynaložené do knížepána jsou nality do kanálu. No a Nečas v těchto volbách obdržel dvojité nevítězství. První se svým kandidátem, který skončil na chvostu a druhé s podporou KS, kterou pravděpodobně voliči ODS nevyslyšeli. V celém řetězu jeho nevítězství nic neobvyklého.
  Na Frekvenci 1 “ ekonom “ Sedláček u Xavera Veselého plival vzteky a na radiožurnálu Pehe taktéž nebyl schopen udržet odstup. Partner v diskusi V. Bělohradský si nadhled udržel.
  Teď už záleží na Zemanovi, zda si bude vyřizovat účty, nebo se na stará kolena bude chtít zapsat do dějin opravdu pozitivně. Je to na něm a já jsem sám zvědavý.
  P.S. Jsem rád, že volič přes tu šílenou propagaci knížepána ve všech mediích, včetně veřejnoprávních si nechal vlastní rozum.

  • strejda napsal:

   Myslím si, že je to trochu jinak než ve Vašem P.S. Volič se konečně zvednul a šel „do toho“. A snad největším důvodem byla ta neskutečná manipulace téměř všech sdělovacích prostředků. Ukázalo se, že čeho je příliš, toho je mnoho. Viděl jsem kolem sebe mnoho oplackovaných „Karlů“ a dostával jsem stohy podobných spamů. A tak i já, který jsem se zařekl, že ke druhému kolu nepůjdu, jsem šel. A mnoho mých známých a kamarádů také, když jsme si své volební pochybnosti sdělili.
   Nechceme být objekty manipulace, už jsme na cestě k demokracii ušli hodně velký kus cesty. A tak, jako za minulého režimu, raději volíme opak toho, co je nám tak vlezle a vehementně tlučeno do hlavy.
   P.S. Přídavný efekt je, že se lidé začínají stále více a více o politiku zajímat a mít své vlastní názory. Nejsem si ale jistý, zda to bylo cílem medií.

   • Rosťa napsal:

    Cíle medií byly přesně opačné. Tam právě narazily na ten rozum voliče. Nepočítali s tím, že volič tento orgán používati bude. Předhozením mediálně známých lidí pouze završily totál debakl.
    Nechci být jízlivý, ale chtěl bych vidět alespoň protáhlý obličej preláta Duky. Ten svou nenávist těžko schovává, viz loňská stávka.

    • Gerd napsal:

     Tak tlustý obličej, jako má Dominik Duka, nemůže být nikdy protáhlý. Leda by mu neprošly církevní restituce. Teď se teprve začne NečasKalousek snažit!

  • Občan napsal:

   Myslím, že čestné první místo v případném seznamu neochvějně zaujal Václav Moravec 😉

   • Gerd napsal:

    Jo, Václav Moravec byl natolik objektivní a nestranný, jako celá ČT. V listopadu 1989 jsme říkali, že Československá televize lže, jako když Rudé právo tiskne. To samé se dá dnes říci o kterékoliv TV a kterýchkoliv novinách. Ta blamáž, že lidé nedají na názor nastrčených celebrit! Ale ztuhnutí úsměvu V. Moravce, když na monitoru viděl první výsledky sčítání prvních hlasů (kolem 13:30), byl k nezaplacení. Nerozdýchal to ani na interview s M. Zemanem. A to se tolik snažil protlačit Karla!

 11. Jeff napsal:

  Za sebe: jsem nesmírně rád, že prohrála reklama, fasáda a krátká paměť. Prohráli republikou dotovaní Pražáci, prohrála neskutečná a unfair média a bohužel i hlupáci, co mají o sobě hodně vysoké mínění. Zeman si funkci prostě a jednoduše vybojoval a zaslouží si ji.

  • Germanicus napsal:

   Moje řeč.

  • Gerd napsal:

   A prohráli i lidé, co sami sebe nazývají umělci. Konečně jim bylo sděleno, že jsou jen obyčejní lidé a jejich názory zbytek populace až tak nezajímají.

 12. Soumar napsal:

  Mě na těhle volbách mrzí to, jak se rozděluje občanstvo a jak diskuse jsou volby od voleb nesmiřitelnější a nesmiřitelnější. V těchto volbách byla asi největší diference mezi hlasováním opinion makerů a „prostých“ voličů – a není to tím, že by jedni byli zmanipulovaní nebo podplacení; ale tím, že opinion makerům ze střední a vyšší třídy prostě víc vadí jiné věci (hrubost, aféry budoucího prezidenta, jeho přezíravý vztah k novinářům, sexismus) a nevadí jim na druhé straně tolik panevropanství a pohled na WW2 dnešníma očima, jakož i určitá pravicovost.

  • strejda napsal:

   Jestli je někdo za svoji práci „opinion makera“ podplacený je těžké zjistit. Nesporné je, že novinář je placený a také posuzovaný majitelem. Tam moc prostoru na vlastní názor nemá, obzvlášť když selektivním výběrem tam zůstali jen tací, kteří majitelům vyhovují.
   A pak jím samozřejmě vadí to špatné na jedné straně a nevadí na druhé. Podle sloganu Z lhal a S se mýlil. Lid má, přes všechny kauzy, poměrně vytříbený smysl pro fair play.
   Z mého pohledu nestojí ani jeden z kandidátů za moc. Oba si na něco hrají. Zeman je ale předvídatelná plná nádoba a vím, co od něho mou čekat. Schwarzenberg je, s odpuštěním, již jen prázdná nádoba, která se plní podle potřeby. Bylo to vidět i na jeho tiskovce. Bez nápovědy to nejde.
   Mně teď zajímá, jak se o Schwarzenberga postarají jeho příznivci, kteří mu nakukali, že jeho vítězství je jisté a on jim uvěřil. Teď je to zcela zlomený muž, těžce vyčerpaný a nemocný. Přišel o perspektivy a možnosti naplnit svůj dějinný úděl. Myslím si, že ze zdravotních důvodů za čas odstoupí ze všech funkcí a stáhne se do ústraní. Vzpomenou si na něj jeho podporovatelé, nebo se zavěsí na někoho jiného?

  • Petrpavel napsal:

   Soumare, představte si, že ve vesnici kandidujete na starostu, se soupeřem jste podle odhadů fifty-fifty, a osazenstvo místního plátku se sejde a jednomyslně si odhlasují, že Váš soupeř je jednička a Vy haj.l. A tak to píší až do voleb.
   Vyhrajete, poněvadž občané nejsou hloupí, a co Vy a plátek?
   Ne přezíravý vztah k novinářům, přezíravý vztah k prostituujícím novinářům!

 13. tata napsal:

  soumar

  MYSLÍM že jste to přesně vystihl a stoho mám strach,celkem mě uráží a hodně politogu stím argumentuje že Zeman zvolil taktiku hrubosti,a nizkych pudů……..což jasně dokladuje za co se považuje ta vyší vrstva a za co považujou nás………a to je pro mě velice nebezpečný trend.

  • Antimon napsal:

   Tato, myslím že to tak bylo vždycky, pouze to nemělo tu publicitu. Při té volbě se to mohlo právě projevit naplno. Mně ale zaujalo toto: http://www.blisty.cz/art/67183.html 🙂 A to ty volby ještě nebyly ani oficiálně uzavřeny. Můžeme se těšit na další „řetězové hladovkáře“ atd …. ach jooo ….

  • Gerd napsal:

   tato,
   ona ta rádoby elita si o prostých lidech nikdy nemyslela nic dobrého. Opravdu se považují za vrchol společnsoti v ČR a že mají patent na pravdu. Teď mají strach z toho, že zadavatelé reklam přijdou na to, že lidi zase tak moc nezajímají jejich názory a do reklam může zadavatel klidně dát někoho velmi levného neznámého z ulice se stejným efektem, tak proč platit celebritě takové prachy? Prostě strach o koryta. Ztuhnutí úsměvu mnoha z nich po volbě je dobrým zadostiučiněním za všechno mentorování a mistrování, které předváděli v posledním měsíci. Svěrákovi by měli zakázat vykládat tu jeho trapnou bajku. Menzela by za lokajství měli sešvihat někde v aleji hůlkou špacírkou.
   Pokud jde o ty elity a co si opravdu myslí, mohu Vám to prozradit. Naštěstí to vím přesně a z osobních zkušeností. Myslí si, jací jsou lidé dole (těch 10 mil.) tupí a obyčejní mravenci a velmi se diví, jak vůbec mohou za takové nízké platy dělat? To je jediné, co jim nejde na rozum.

 14. strejda napsal:

  tato, jak s Vámi vesměs velmi souhlasím, tak si v tomto případě myslím, že nemáte pravdu.
  Proč? Hodně politologů špatně vyhodnotilo mediální kampaň a zná jen pražské voliče. Výsledek je překvapil a na své profesní chyby musí najít viníka. Oni to nebudou, že?
  A Zeman? To je solitér, který stojí mimo jakékoli vrstvy, pokud za vrstvu nepovažujete soubor lidí nazvaných Miloš Zeman. Žádná vrstva mu neimponuje a nemá k ní valný vztah. Je proto i penězi neuplatitelný. Ovšem žije život velmi podobný dolní střední vrstvě a zná ji dobře. A tak k ní dokáže promluvit a ví, že ona a hlavně ona, ho dostala na ty posty, které zastával a bude i zastávat.

  • Eddie napsal:

   No potes koste ..

  • tata napsal:

   strejda

   nepochopil sem v čem se mnou nesouhlasíte,když řikám prakticky co VY.asi jste to špatně pochopil,mě právě uráží co říkají politologové,protože to jasně říkaj jak oni so ty co maj rozum a mi jen hlupáci………samozřejmě že se mi třeba nelíbí kolikrát jeho styl ,ale bohužel je to jeho styl ten méme nákej každy ale kvuli tomu sem ho rozhodně nevolil,že je retorik je jasné ovšem já použivám svuj rozum a

   • tata napsal:

    aha už chápu ,soumar to psal s pozice těch politologu,já s pozice že se skutečně bojím jak ta vyšší vrstva vlastně říká jak oni volí kvůli principu morálky a mi kvůli nízkým pudům.

    moje chyba že sem ho nečetl pozorně,ale vté odpovědi jsem to napsal ja vlastně reagoval na toto…………..Mě na těhle volbách mrzí to, jak se rozděluje občanstvo a jak diskuse jsou volby od voleb nesmiřitelnější a nesmiřitelnější.

    a dál sem nečetl a psal sem nebot to mě opravdu naplnuje starostmi,a nechtěl sem stratit nit

    • strejda napsal:

     Podstatné je, že si rozumíme. Slova jsou jen určitým vyjádřením a nemohu vše postihnout, obzvlášť, když jsou to jen stručné kometáře.

    • Gerd napsal:

     tato,
     zapomeňte na morálku a nízké pudy. Měl byste vidět, jak nízké pudy má tzv. elita! Pro korunu by si nechali vrtat koleno. Ne nadarmo Romové říkají, že gadžo by za peníze sežral i vlastní hov.no (vlk promine přesný citát)!
     Ty kecy s morálkou a nízkými pudy je stejné šálení jako ve středověku šálila církev věřící slibem posmrtného života a posmrtné spravedlnosti. Cíl je v obou případech stejný, udržet poddané v poslušnosti. Na čerta už nevěříte, tak Vás musí strašit tím, že nejste dost morální, když neuděláte, co chce elita. A přitom jsou to jelita.

     • vlk napsal:

      vlk nemá problém s jistými slovy, jsou li použita v náležitém kontextu.

 15. čtenář napsal:

  a toto je závěrečná tečka přátelé.

  Zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí, komentoval vítězství Zemana Klaus
  Ve volbě prezidenta zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí, komentoval prezident Václav Klaus vítězství Miloše Zemana. Je prý hrdý na český národ, který nepodlehl mediální „protikampani“.

  Dnes 17:18 – Santiago de Chile
  (Aktualizováno: 19:28 )

  Klaus to uvedl na zahraniční cestě v Chile na dotaz Českého rozhlasu. Klaus rovněž potvrdil, že Zeman byl i jeho favoritem. Prezident je na základě volby hrdý na český národ.

  „Myslím, že se český národ nenechal zmást neuvěřitelnou mediální protikampaní. A kdybych chtěl použít nadsázku, která u nás tolik běhala, tak já bych řekl, že teď konečně tedy zvítězila pravda a láska nad lží a nenávistí,“ citoval rozhlas prezidenta, podle něhož jde o zadostiučinění pro všechny, kteří to „myslí dobře“ s Českou republikou.

  Zemanovi prý již blahopřál. Rady svému nástupci prý Klaus dávat nehodlá. „Jenomže na tu dálku a ve vřavě oslav, které se asi odehrávaly v týmu Miloše Zemana, jsme si skoro nerozuměli,“ poznamenal.

  http://www.novinky.cz/domaci/291401-zvitezila-pravda-a-laska-nad-lzi-a-nenavisti-komentoval-vitezstvi-zemana-klaus.html

 16. Germanicus napsal:

  Aktualne.cz:
  Zvítězily paneláky a pohraničí (a česká vesnice a městečka, dodávám já). Jó, v zámku a v podzámčí. Zatracený králíkárny…
  http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769603

  • strejda napsal:

   Však to již říkal Velký Havel, že ty panelové králíkárny jsou neštěstí, kterého se brzy zbavíme. Kdyby místo nich lidé žili ve svých vlastních domech, tak by Schwarzenberg lehce vyhrál. Nečasova vláda se musí vzchopit a za rok a půl nastěhovat půl milionu lidí do nových domů. Bude velmi náročný úkol.

 17. jir65 napsal:

  Tak konečně konec hysterie. Dopadlo to asi jinak než čekali manipulativní média.
  Musím říct, že takový rozdíl mě ani ve snu nenapadnul.
  Objektivně vzato, dovede si někdo představit, že by si např, Slováci zvolili za prezidenta maďarského grófa ?? Tady něco podobného reálně hrozilo a nyní věřme, že Zeman nebude příliš aktivistický, ale spíše pragmatický a trochu pokornější…Psát, že je to vlastně klon V.Klause považuju za neadekvátní, řekl bych, že rozdíly jsou zásadní. Nikdo asi nemůže očekávat, že kterýkoliv kandidát na prezidenta nebo i jinou vasokou funkci nemá touho po moci, u některých je to však médii uváděno jako plus a u jiných minus. Dle mého názoru je M. Zeman je určitě více bezprostřední a ne tajk vypočítavý a mstivý jako V.Klaus a tím pro mě lidštější, někdo by možná řekl „plebejec“, ale to je určitě víc než 95% naší společnosti. Zásadní otázka je však co bude do budoucna se socdem, protože tady v této volbě je vidět, že levicový voliči, kteří Zemana zvolili nemusí mít žádná doporučení stranických sekretariátů. Vedení je mírně řečeno odtrženo od reality, a to se týká Sobotky, Haška i Dienstbiera.
  Není to na oslavu, ale na umírněný optimismus.

 18. Zdena napsal:

  Poslouchám Zemana na ČT1 a jsem spokojená 🙂

  • Petrpavel napsal:

   Byť jeho nevolič, také jsem spokojen 🙂
   Udělá nevědomky mnoho chyb,ale myslím že nebudou úmyslné, a – budu sobecký – neuškodí mě osobně a mému nejbližšímu okolí, tak jak uškodily vědomé činy a chyby Havla a Klause.

  • Slim napsal:

   Dtto. Kdykoliv Vás čtu, souhlasím, paní Zdeno. 🙂

   Posuzování podle skutků bude určitě lepší metoda, než přežvykování předsudků

 19. Kanalnik napsal:

  Tak Slouf se podilel na kampani Zemana, sam to rekl novinarum. Muj zaver z tohoto faktu a z poslednich dvou tydnu: Po Zlodeji prisel Lhar a prolhal se az na Hrad. Skoda, ze se do druheho kola nedostal JD.

  • strejda napsal:

   Kanalniku, vaše zklamání je jistě velké, ale neměl byste to tak prožívat. Když napíšete, že se Lhář prolhal až ne Hrad, tak dehonestuje většinu voličů jako trouby a blbce, kteří na něco naletí. A jen proto, že si to Vy myslíte. Proč se nezkusíte zamyslet nad miliony opačných názorů. Zkuste to, nebo počítejte dvakrát do deseti.

   • Kanalnik napsal:

    ja si to ale i myslim, ze spousta lidi mu naletela… jiste ne vsichni, ale bude jich dost… jako u Schwarzenberga… prekvapuje mne to u nekterych docela orientovanych lidi, ale nic s tim nenadelam… jak jsem psal drive, nerozumim tomu, jak nekdo muze prokouknout lzi KS, ale nikoli lzi MZ

    • Petrpavel napsal:

     Bylo by jistě laciné, kdybych chtěl aby jste napsal o jakých lžích píšete. Nežádám Vás o to.
     Ale psát o lžích (papouškovat svého pankáče) a nenapsat o jaké se jedná je zhovadilost. Nedá se omluvit zklamáním.

     • Kanalnik napsal:

      ja nepapouskuji a KS neni muj pankac (uz jsem to zde na Kose nekolikrat vysvetloval) … priklady lzi MZ: radost Posselta kvuli KS ve 2. kole – citace Britskych listu jako zdroje teto informace – vkladani slova genocida do ust KS – odstrihnuty Slouf – KS povazuje Benesovy dekrety za neplatne (presto, ze KS jasne nekolikrat dovysvetlil, jak to myslel)

      domnivam se, ze to jsou docela zasadni lzi, ktere rozhodly o vysledku (nebot nektere z nich demagogicky nabudily lidi strachem)

    • strejda napsal:

     Napsal bych to diplomatičtěji než Petrpavel ale ve stejném smyslu. Zkuste, alespoň velmi stručně, napsat tři skutečné lži MZ. Lži, ne omyly, jak se podobným záležitostem říkalo u KS. My, co tu žijeme, jsme své názory často probírali a tříbili a posuzovali jejich kvalitu. Přeci jenom se nás to dotýká více než Vás a máme také více českých kontaktů – velmi rozmanitých.

    • Gerd napsal:

     Kanalniku,
     to je jednoduché. Nejsem šťastný, že vyhrál Miloš Zeman, ale jsem nesmírně š´tastný, že nevyhrál Karel Schwarzenberg! Protože Karel byl mnohonásobně horší (ve všech směrech) než Miloš. A když už jsem si z té mizerné nabídky musel vybrat, vybral jsem toho méně špatného.
     Lidé prokoukli i lži Miloše Zemana, nejsou tak hloupí, ale přeci jen proti Karlu Schwarzenbergovi to bylo jen nevinné dětské škádlení!

  • Petrpavel napsal:

   Vystrčte hlavu zpod polsštáře, nebrečte, a poslechněte si vyjádření M.Z. : Šlouf nemluvil pravdu (Moravec to nazval „lhaním“).
   J.D. má dost času v roce 2018, i když : škoda …

   • Kanalnik napsal:

    jeste to omlouvejte… video se Sloufem v zavesu za Zemanovym tymem ve vanocni Vidni jste nevidel? pro mne 1 + 1 = 2 … proc by si Slouf vymyslel, tomu nerozumim… cetl jste ta interview, co s nim novinari delali (se Sloufem) ?

    • Petrpavel napsal:

     Já jsem také viděl video kde se Sch. přiznává k (již promlčené) korupci, a co … ?
     Je to jeden z mnoha tisíců ( a daleko horší proože se týká přímo kandidující osoby) střípků do mozaiky. Vytáhne-li se, je to plivání. Ubohé plivání.

   • Gerd napsal:

    Petrpavel,
    podle mého názoru se Jiří Dientsbier svou podporou Karla Schwarzenberga u svých příznivců definitivně odepsal. Měl být raději zticha. Už nikdy nepřitáhne takovou řadu příznivců a v roce 2018 po něm ani nevzdechneme.

    • strejda napsal:

     Určitě měl být zticha, ale myslím, že ještě odepsaný není. Jen se zařadil do řady a to je dobře. Volil jsem ho a doufal, že dostane hodně hlasů, ale na post nedosáhne. Je mladý a měl by ještě nejméně 10 let být v parlamentní politice. Pak se uvidí. Pokud je skutečně dobrý, tuto etapu zvládne a bude pokračovat dál. Těžkostmi člověk roste. Věřím, že o něm ještě uslyšíme. Jako o ministrovi. To by dnes byl asi vrchol jeho možností.

    • tata napsal:

     Gerd

     Taky mě zklamal,ale né tak dramaticky,asi to jinak chápe,je pro mě nepochopitelné že by radši volil knížete,ale to jen spohledu levicového,na druhou stranu mi to máme jako menší zlo,takže až tak zasadně to nevidím uvidíme jak se bude chovat dál v zásadních věcech………..toto považuji za minus ale né na odpis ,kdo je dokonalí

  • strejda napsal:

   Tak jsem to viděl před volbami. Po rozhovoru s Moravcem to vidím trochu optimističtěji. Zatím jsou to ale jen slova a tak musíme ještě počkat. Každopádně na Hradě bude změna a k horšímu jistě ne.

 20. Stan napsal:

  Zemanova první tiskovka po volbách nic moc, blbé dotazy novinářů však daly za pravdu tomu, co o nich Miloš dlouhodobě říká.

  Večerní Moravec v pohodě, namazal si ho na chleba. A vypadá to, že s ním bude i sranda, na rozdíl od suchara Klause.

  Zdravím vlka. A už se konečně nauč psát na klávesnici, parde – za 600 Kč na http://www.zav.cz si můžeš objednat program a za 3 měsíce už nebudeš dělat chyby.

  • Tomík napsal:

   Přesně ten druhý výstup v ČT se mi líbil, nejsem jeho skalní fanda, ale Moravce začínám nesnášet po téhle kampani přímo extrémně.
   Ad 3: ty překlepy jsou z rozrušení, že to s tímto národem není možná zas tak zlý. Každopádně musíme být bdělí a ostražití.

   • Gerd napsal:

    Václav Moravec se ukázal jako mimořádně neobjektivní moderátor. V ČT by jej už měli konečně vyměnit.

  • vlk napsal:

   Pane Blaho,
   nemyslím, že zrovna od vás bych chtěl nebo akceptoval nějakou radu.Nicméně,na rozdíl od vás , vám přístup nezabanuji.
   A překlepy? No už tak nějak ke mně patří. Je to zejména z únavy.

   • Admirál napsal:

    Pro vlka a Stana – Soudní lidé jdoucí stejným směrem by měli být schopni zasypat i hodně velké příkopy.

 21. tata napsal:

  vážení

  víte co by bylo dobré zasypat ty příkopy a spon zde,myslím stím třeba to co napsal KANÁLNIK……PROLHAL SE NA HRAD……….už to někdo napsal už to nezměníte a vlastně urážíte ty co ho volili takže kčemu je to dobré,té štvavé kampaně jsme si zažili až dost……….otevřme novou knihu a hodnotme co bude dělat ted………..že se nezmění v bomtonech je jasné…..holt někomu budou připadat hulvátské…………ale to nepovažuji za duležité………..volil sem ho jako menší zlo tak i s vědomím že někdy lže jako každý politik…………mě bude zajímat činy……….i zde se budem asi rozcházet nebot dost znás je levicových a jestli bude konat levicově bude to vadit pravicovým ale on vždy tvrdil že je levicový,netvrdil jako KLAUS ŽE BUDE NESTRANÝ………PŘITOM VŽDY KONAL PRAVICOVĚ……………….HOLT to tak je celkem mě mrzí ty reakce jako třeba vetchy,hřebík atd ja osobně zvítězit KNÍŽE tak si nechám čas až na činy to samé udělám u ZEMANA taky mě třeba naštval ohrazením proti oslovení prezident ale takový je to sou neduležité věci počkejme na ty duležité a tam když bude chybovat rozhodně ho hájit nebudu,nehájil sem nikoho jen proto že je levicový to bohužel stoho pravicového spektra postrádám

  • strejda napsal:

   Souzním zase s Vámi ale přesto si neodpustím jednu malou poznámku. Plně chápu Zemana, že se nechce nechat titulovat presidente, když jím není. Když jsem před pradávnými lety externě učil na průmyslovce, tak mně studenti oslovovali profesore. Přišlo mně to nefér, profesorem jsem nebyl, a tak jsem je poprosil, aby mně oslovovali inženýre, tím jsem byl. Jo, a k tomu byla ještě formalita – soudruh. Mnozí to asi nechápali, ale pro mně to bylo docela zásadní. Každý jsme nějaký.

   • Carlos V. napsal:

    pro nechápavého – to jste to oslovení soudruh vyžadoval či odmítal ?

    • strejda napsal:

     Ani nevyžadoval, ani neodmítal. Byl to tehdy takový rituál. Někteří říkali i pane. Také jsem to ani nevyžadoval, ani neodmítal. V noticce jsem to dodal jen pro úplnost, šlo mně o to, že jsou lidé, kteří nejsou rádi, když jsou oslovováni něčím, čím nejsou (soudruzi jsme, jako odboráři byli skoro všichni, ale hlavně, bylo to jen klišé). Vůbec, stereotypy v oslovování jsou velice zajímavá otázka.
     Dodám ještě podobnou historku. Měli jsme v práci jednu dámu, která každému říkala miláčku. Věřte, nevěřte. A to mně vadilo tak, že jsem se ji vyhýbal. Její miláček jsem nebyl a ty, od kterých bych to rád slyšel, mi to neříkaly a ani se tak nechovaly, což bylo pochopitelně smutnější. U té dotyčné dámy nevím, jak ji taktika vycházela. Naštěstí se brzy vdala do tehdejší NSR.

     • pepan napsal:

      neučil ste elektro na jedný průmce, v Brně na Vranovský?
      …“soudruhu mi můžete říkat, pokud budem oba členy jedné jisté organizace. A pokud dobře vím,ani vy, ani já, členy té organizace nejsme.“

      jestli je to váš výrok, tak vás znám. A su rád, že sem píšete.,

     • Anonymní napsal:

      Ty vám říkaly soudruhu,že? Ale nic si z toho nedělejte, to bylo jen klišé.

     • pepan napsal:

      hele anonyme, moc nechápu, co ste tím myslel. to v uvozovkách byla odpověď jistého učitele na oslovení „soudruhu profesore“.
      pak se z toho stala dost populární hláška

     • ros napsal:

      Pepane nebuď sebestředný, To nebylo k tobě.

   • tata napsal:

    STREJDA

    ASI ANO vtomto sem asi podprahově ovlivněn ,nebot se otom v televizi bavili a řikáli že je normalní ho už oslovovat prezidentem,tak sem to nák bral že je to vrtoch jeho bontomů a že zbytečně provokuje,já nikdy titul neměl takže stoho uhlu se nato neumím podívat…..takže je to možné co píšete…………….mě nečiní problém uznat že sem se nechal ovlivnit………ono je dobré si to konfrontovat………mě nečiní problém že občas rychlejc píšu než uvažuji……….ve své podstatě ja vlastně komunikuji co si myslím,dalo by se říci že přemýšlím nahlas…………ja si nazory zde tříbím………….občas je to i ptakovina……nemám ambice byt neomylný…………….když se přu tak proto že to chci pochopit nikoliv zvítězit

    • strejda napsal:

     To co píšete, je právě to, co z Vás dělá v diskusi osobnost. Jste vlastní sám sobě, máte vlídný a chápavý pohled a dokážete pochopit i cizí názor. Jen tak pokračujte dál.

   • babička napsal:

    slovo soudruh se používalo již ve verneovkách, znamená kamarád, druh

  • Tomík napsal:

   Myslíte tato, že zasypat zákopy půjde. Já jsem osobně byl dost zděšený ze známých, které znám léta a argumentovali mi pořád tím jedním, že prostě Zemana určitě ne, protože šel žebrat o hlasy ke komunistům. To je argument po 23 letech parlamentní svobodné demokracie??? Ne to nebude tak lehké, tyhle volby docela dobře ukázaly rozdělení společnosti. Pro příští volební kampaně politických stran to byla mana nebeská, pokud si tedy umějí sečíst jedna a jedna a nezavalí republiku nesmyslnými bilboardy placenými ze stranických pokladen (které nakonec stejně zaplatíme my všichni na daních).

   • tata napsal:

    Tomík
    to mi povídejte já byl zděšen dnes,byl sem na oslavě narozenin byli tam jeho kamaradi vtom věku 35,samozřejmě padlo i téma volby jedna jeho kamarádka pronesla zděšení co tento národ udělal zvolil komunistu,protože sem nechtěl kazit zábavu tak sem špitnul jestli vy kdy tam vstoupil a kdy byl vyhozen a za jaké nazory a jakou dobu…………odpoved to je jedno byl komunista a basta……….tak sem špitnul a nemělo by spíš byt hlavní jak se chová ,ne komunista řiká vše,jako ŽE DNES se každý vymlouvá že v STB JEN BYL………JEŠTĚ sem špitnul že STB je podstatně něco jiného,nikoliv je to stejné……..no rači už sem nic nešpital ale silně mi to rozladilo a radši sem odešel………..bohužel jak čtu a poslouchám tak vlastně komunisti ovladli tuto zemi plno lidí věřilo že kapitál je zločiný,i já v mladí věřil………..dnes zase věří v jinou propagandu…………ve své podstatě fanaticky věřit čemukoliv je cesta do pekel….a jedno jestli že kapitalista je zločinec nebo komunista……..a nezajímá vás co kdo dělá a jak se chová

    • Tomík napsal:

     To je pravda. Někdo v minulosti, tuším, že ministr propagandy Goebels řekl, že opakovaná lež se stává pravdou. Oni si ty děcka dneska neumí vytvořit názor jako my.My jsme dříve přečetli Svobodné slovo (odebíral otec) popř. Rudé právo (bylo ve škole volně dostupné) potom jsme se večer mrkli na TV noviny a pak na ORF Nachrichten a v noci otec naladil Hlas Ameriky. Z toho jsme si tak nějak poskládali mozaiku informací a věděli jsme svoje. Dneska je to o tom, komu média patří a jaké mají ty skupiny zájem. O to je to těžší, méně čitelné. Třeba až vyjdou z těch zbytečných vysokých škol a střetnou se s realitou tak budou přemýšlet jinak.

    • strejda napsal:

     Každý jsme si prošli svojí cestou a i ti mladí si ji projdou. Otázka je jen cena, která se za ni zaplatí. Osobně jsem dnes zcela jiný než v roce 1990. Tehdy, když zglajšaltování pominulo, tak každý odlétl kam odlétl. Cítil jsem se pravicově, založil prosperující firmu, dotáhl to na 20 zaměstnanců a v 60 odešel do důchodu. Za ta léta mně nezaplatilo, nebo podtrho, několik lidí, to je normální, podivné ale je, že to byli vždy vyhlášení pravičáci. I pravicové vlády mně, jako malému živnostníku moc nepomohly, jen zvyšovaly administrativu a daně a nechaly krachovat banky ve kterých jsem měl jako pravicový optimista akcie. A tak trvale fackován zprava jsem byl dotlačen do leva a začal si uvědomovat, že je to jen klišé, kecy pro nezkušené lidi. Dnes, jako Vy, hodnotím podle činů. Každého, občanem Schwarzenbergem počínaje a servírkou v restauraci konče. Komunisté mně nechávají v klidu a mnohdy je podporuji. A tak je to i s ostatními stranami. I u těch agentů STB beru v potaz co dělali. Raději agent v hospodářské sféře než anonymní udavač bez záznamu.
     Bohužel jsem navíc cynik a tak mně přestává zajímat, kam až dojdeme a kdo to zaplatí. Chvílemi se vžívám do pozice německého sociálního demokrata v roce 1933. Věděl co přijde, nic nemohl dělat, ale vyžral to všechno. Co si asi myslel v zimě 1942 ve Stalingradu?
     Ti mladí také jednou narazí na své meze a bude jen na nich, zda se zamyslí nad sebou, nebo to hodí na imperialisty, pardon, dnes platí na komunisty. A budou žít v takové zami o jakou se zasloužili. A my s nimi.

     • tata napsal:

      KURNA strejda

      to sedí,ja teda byl vždy levicovej,malem fanatik………takže spíš ta cesta ke středu……ale zase sem poznal jak je fanatismus nebezpečnej………….naštěstí sem vtom období nemohl nikomu ublížit,ale byt nákej pohlavár nevím nevím ja sem těm kecum o kapitalistech nákej čas věřil

     • Tomík napsal:

      To strejda: zajímavý kruh – za 20 let změnit pravou za levou – v tomhle státě to ovšem chápu, zde je všechno jinak, zvyšující preference komunistů jsou jen zoufalství, lidé přestali věřit tzv. pravici po 20 letech lží. Je to jasné 1 mio komunistů se rozeběhlo do všech partají, a nejkovanější komunisti jsou dnes zarytí pravičáci.Já zase za 20 let práce pro různé zahraniční nadnárodní korporace pochopil, že kapitalismus stál v roce 1989 před velkou krizí a pád tzv. železné opony kdy na Východě nebylo takřka žádné spotřební zboží tuto velkou krizi jen časově posul. Tyto korporace měli jeden jediný cíl, maximální zisk, nic jiného je nazajímá, kecy o pravdě a lásce jsou jenom zástěrka.

     • Tomík napsal:

      To strejda: ještě k tomu soc dem v Německu 1933 – zajímavý příměr. Tady dost zahrál Hitler na národní strunu. Ten stejnej socan byl určitě i v zákopech I.WW – tam dostal pořádně do těla, vrátil se domů, byl bez práce, pořád změny vlády, peníze neměly žádnou hodnotu, on musel živit děti, Německo totálně ponížené, no nevolili byste pevnou ruku? Výsledek všichni dobře známe – jemu to asi v tom Stalingradu taky prolítlo hlavou – dříve než ruská kulka. Navíc vojáci většinou nevěděli co se ději za nimi. To by nedošli tak daleko.

     • strejda napsal:

      Tomíkovi
      Já byl vždy pro, podle mého tehdejšího mínění, liberální pravici. A tak jsem volil ODA, DEU, US a jak se co jmenovalo ve státě i v kraji. A vždy se ukázali jako Ti nejhorší a nebezcharakternější. V roce 1990 jsem se cítil svobodně a věřil v ideály poctivosti atd. V podstatě mantry pravice. Levice byla více či méně v rozkladu a Havlovi jsem moc na chuť nepřišel. Velmi brzy byly vidět rozpory mezi slovy a činy. Jsa stále místní, tak jsem viděl přerody různých typů, bylo to jako u kouzelníka, který má někde schované stlačené konfety a pak je najednou pustí. To je nádhera! Ale, kto má pak uklízet, že? Zemana jsem se po volbách bál. Ale ono nic, šlo to lépe než před tím. A to mně uvolnilo myšlenkové cesty. Až jsem se dostal tam, kde jsem, kde se svými názory cítím dobře a odkud začínám složitému světu rozumět. A to je ten duhový oblouk cesty za poznáním.

 22. tata napsal:

  kanálnik

  ohledně Šloufa…………..mate rozhled,žijete mimo zkuste se nato podívat jinými očima……..ted připustme že opravdu je ŠLOUF CO SE říká………..pak ovšem nechápu že to přiznal,vždit tím jasně ZEMANOVI UBLÍŽIL…………..není víc pravděpodobné že ho ZEMAN HODIL PŘES PALUBU a on nastoupil na jinou kde je v zajmu Zemanovi škodit…………….PRO MĚ JE nepochopitelné jestli chce byt kun v zadu,aby provokativně přišel a toto říkal………….skuste mi říc proč by to dělal aby defakto podrazil ZEMANA???????????

  • ros napsal:

   A co třeb toto. Cíle je dosaženo. Už není třeba se skrývat. A vyslal signám na několik stran, pánové, já jsem to platil, tak si to pamatujte, já tahám za nitky, na mě se obracejte. A současně – Milošku, můžu ti to zavařit, tak na mně nezapomeň. S čím kdo zachází, já myslím, že na to si Zeman ještě mnohokrát vzpomene.

   • Občan napsal:

    Za Zemanovy nitky tahají jiní a jinde a Šlouf mezi ně ani omylem nepatří. Pár se jich objevilo v prostorách, v nichž se zdržoval Zeman, chvíli po vyhlášení výsledků; nikoli v jeho blízkosti, ale dali jasně najevo, že tam jsou. A zvlášť jeden se tvářil velice vítězoslavně. Až mě z toho zamrazilo jak moc.
    Brzy o sobě dají vědět a Zeman OPĚT bude skákat, jak budou pískat.

    • tata napsal:

     OBČAN,ROS

     možné to je,ale na ROSOVO PODLE MĚ to se dává na vědomí jinak a po tom co ZEMAN PROHLÁSIL mín pravděpodobnější ale já to posuzuji jak bych
     se choval já tudíž necháme se překvapit.

     ZEMAN nikdy neskákal jak kdo piská

     • Občan napsal:

      Ale ano, Tato, skákal a bude skákat zas.
      Nevím co na něho vědí, ale je to něco velmi závažného, protože ho ovládali jako premiéra a brzy se opět přihlásí o „svá“ místa v jeho blízkosti. Dost se toho obávám, protože nebude mít sílu se jim postavit; jako ji neměl, když byl premiérem.

 23. Jan Čermák napsal:

  Nu ulevilo se mi, překvapení milé.
  Na druhou stranu volit MZ v prvním kole by mne nenapadlo.
  Takže prohra mnoha voličů Fišerové, Franze, Dientsbiera.
  Ale 45% pro kandidáta krakatice je moc, převrácení mozků naruby veliké. Naše mládež, naše naděje doslova hrůzostrašná. Jda městem prožil jsem si 50tá léta a Orwela, něco tak děsuplného jsem neviděl ne za 23 let, ale za celý život. Neb za bolšána byla veškerá propaganda směšná a nikdo ji nebral vážně. A dosud žádná antikomunistická mobilizace nebyla tak plošná, agresivní, jednostranná, ve 3tí třídě nám učitelky přesvědčují děti k volbě šlafenberga….Máme se při příštích volbách na co těšit.
  Vlastně je to zázrak, jak to dopadlo. Díky Moraváci.

  • tata napsal:

   JAN ČERMÁK

   já se přiznám já ji bral v mladí vážně dokonce sem jí věřil,naštěstí mě to přešlo než sem se fanatikem stal,přiznejme že ta propaganda komunistů dlouho účinná byla,aspoň pro mě ,po vystěhovaní z PRAHY V 6 LETECH sem žil na vesnici,tam sem do svých 22 neměl potuchy o zločinech,mí rodiče se o tom nechtěli bavit ,dnes si uvědomuji podle určitých narážek že byli oblbnuti komunisty po válce,pracovali na stavbě mládeže,dovolenou obětovali na sena přesně jako v těch filmech,co jim dnes říkáme komunistická propaganda,to nebyl výmysl to skutečně bylo mužem se tomu smát nechápat to,zrovna tak se můžete smát že já sem jim určitý čas věřil,ano později přišlo vystřízlivění ano i v mém případě…………teď holte mládež není rudá ale modrá………..v tomto směru to chápu jako mladý jste lechčejc ovlivnitelný……………..čtu jak pionýr byl zločinný……….co já vím jako dítě sem byl rád v pionýru byli tam kroužky,přednášeli jsme básničky,copak nám vadilo že ta basnička byla o Leninovi,dal SSM NO NA VESNICI TO ZNAMENALO mýt svou klubovnu kde jsme se sleza li a dělali dízy……….co nas nák zajímala občas ta brigáda,tu politickou část jsme moc nevnímali tu psal předseda co byl starší ………….holte dnes jim kážou modrou pravdu s smím rozumem vtom zase až tak velký rozdíl nevidím

   • Jan Čermák napsal:

    Jste prostě o něco starší. Asi bych byl jako Vy. Člověk je sociálně determinován, ne že ne..Já dospíval v 80tých, a tehdy tomu už nevěřil nikdo. Co mě děsí, je jak se to stále -opakuje. Asi to tak bude napořád. Hezký den.
    P.S. Smál bych se Vám když mi bylo 20cet, to jsem „věřil Klausovi“ Dnes by mne to ani nenapadlo. Dnešní propaganda není jiná, je jen zrcadlově obrácená.

 24. Midori napsal:

  Díky, přátelé. Už to z nás spadlo. Věřme v to lepší.
  Vyhrál evidentně po všech stránkách lepší kandidát, přes nelidskou masáž médií a lokajů.
  Otvírám láhev červeného a připíjím na radost nás všech, kteří jsme uvítali Zemanovo vítězství.

  • Slim napsal:

   Co pijete, Midori? Na zdraví!

  • xpow napsal:

   Dobrý den soudruhu Gagarine, celý svět připil Vám rudým vínem… Ale u Šloufů se myslím pije vodka a žere kaviár. No vyhráli silnější, teď už jenom zatočí s odpadlíky jako je Dienstbier a bude veselo, bratr Klaus tak o vliv nepřijde. Gratuluji!

 25. Ikena napsal:

  A hon na Milose muze zacit, takhle jim odstrelit Karla. Fanatici jiz volaji po odtrzeni Prahy od zbytku republiky, vazeny novinar hanobi verejne Milose za jeho vizaz, sefredaktor B. se presunul se svymi nazory do let 50.tych a nase vazena SS kope kolem sebe, vsude kam vleze.
  Byl jsem prekvapen rozdilem, skutecne narez. Bohuzel o to vice prijde od priznivcu Karla nenavisti. Nekteri to neprekousnou a bude to skutecne hodne, ale hodne spiny a navic smradlave, ktere budou kydat na Milose a jeho lidi. Vubec to Milosi, jeho dceri a tymu nezavidim.

  V Deniku Referendum je skvely clanek od Cerneho, rekl bych, ze presne vystihuje soucasnou volbu prezidenta.
  Na zaver, taktez pripijim vsem zdejsim diskutujicim na Milose a plodne diskuse.
  Ikena

  • pepan napsal:

   ono je to v podstatě dobře, aspoň bude vidět, „kdo je vlastně kdo“.
   Jako v případě mladýho Dienstbeera.

   • xpow napsal:

    Přesně tak Pepane, jako v padesátejch. Ten odpadlík Dientsbier si dovolil říct, že Miloše sponzorujou pražský mafiáni co okrádaj lidi přes dopravní podnik. Ale vy se nedáte, mladý Dientsbeeeeeeer skončí na propadlišti dějin.

    • Petrpavel napsal:

     Zkusme sledovat, zda si Zeman vezme do své ekipy takového Hulínského nebo Březinu. Povíme si to později. Teď nestrašte. Zklamání bolí, chápu …

     • xpow napsal:

      A proč by to dělal, lidé jako Šlouf se budou držet od predsednika dál, ale o to aktivnější budou ve své černé práci. Ale to lidem jako Vy nedojde, což taky chápu…..

 26. Levandule napsal:

  Vážení, dovoltte, abych se zastala Menzla. Dověděla jsem se, že v pátek večer na Primě v televizních novinách prohlásil, že se unáhlil se svou podporou. Asi po výkonu pana knížete v debatě ve čtvrtek. No a teď uvidíme. Miloš Zeman bude velmi sledovaný, ale to mi nevadí. Snad se i vášně zklidní, ovšem Hřebejk a spol jsou docela otřesní. Ti ktomu rozhodně nepřispějí.

  • Midori napsal:

   Každý fandí někomu jinému, až potud je to naprosto v pořádku.
   Způsob, jakým své fandění předvedl Menzel byl velmi nepěkný.
   Pro Menzla:
   Všeobecná deklarace lidských práv
   Všichni lidé se rodí svobodní a sobě rovní co do důstojnosti a práv.
   Jsou nadáni rozumem a svědomím a mají spolu jednat v duchu bratrství.

 27. tata napsal:

  LEVANDULE

  dávno sem si přestal dělat naděje že většina té lepší střední cíle muže myt stejné zájmi jako mi v podzámčí a pro ně vše levicové smrdí až na vyjímky to tak bohužel je………..on to HULKA ŘEKL DOBŘE………..MA STRANĚ KNÍŽETE JE VĚTŠINOVĚ FANATISMUS………..pro ně jsme povl a vždy budem…………ta retorika podporovatelů ZEMANA byla naprosto odlišná a bohužel neskončila,stačilo vyslechnout Hřebejka,Svěráka ,hlavně Vetchého TAK to bylo jako kdyby se k moci dostal polpot…………oni jsou ty vyvolení co maj jen to správné vidění………..promítněte si jak se zaštítujou demokracií………..přitom ani nedokážou přijmout demokratické volby.

  NEVÍM KDO SI všimnul jak kníže 2 krat stratil masku nadhledu a to jak naznačil že prohrál kvuli lžem a podruhé jak mu ujelo v lepších časech

  • wiki napsal:

   tata napsal: „…většina té lepší střední cíle muže myt stejné zájmi jako mi v podzámčí…“

   Tato, tohle je ale těžká generalizace. Třeba většina z těch mých známých, co tento týden připojili podpis na petici „inteligence“ na podporu KS, politiku za normální situace téměř vůbec nesleduje (o schopnosti ztotožnit své zájmy s programem pol. stran nemluvě …).

  • wiki napsal:

   tata napsal: „…v lepších časech…“

   Taky jsem postřehl.

 28. Pingback: Kosa má první narozeniny. | KOSA NOSTRA zostra aneb NAŠE VĚC zostra ! Prostě Kosa zostra!

Komentáře nejsou povoleny.