Dávám socanovi rok. Maximálně dva.


napsal Kopřík
Dovolil jsem si pro zábavu zaspekulovat a načrtnout jeden z mnoha možných scénářů, co se může v následujících letech dít na naší politické scéně. Netvrdím, že to je nutně ten nejpravděpodobnější – budu rád, pokud se z toho všeho splní co nejméně. Předesílám, že tento text nemá být nějakou výčitkou těm, kteří ve 2. kole volili Miloše Zemana. Sám jsem to jako eventuální menší zlo také zvažoval, stejně jako volbu Karla Schwarzenberga, ale nakonec jsem k volbám vůbec nešel (to je samozřejmě také špatně). A jistě by se daly psát různé více či méně katastrofické scénáře i v případě Schwarzenbergova vítězství. Nicméně realitou je, že prezidentem je zvolen Zeman. A teď tedy zmíněný scénář :

březen 2013 – tři dny před sjezdem ČSSD. MZ : „Tak podívejte, pane redaktore, ČSSD je zcela suverénní strana a jejího předsedu a místopředsedy nebude nepochybně volit nikdo jiný než členové této strany. Já jako bytostný sociální demokrat si samozřejmě přeji, aby v jejím vedení byli co nejkompententnější a co nejlepší politici, za kterými jsou vidět konkrétní výsledky jejich práce a nikoli pouze prázdné fráze.“

březen 2013 – sjezd ČSSD. Vedení ČSSD (včetně Sobotky a Haška) poměrně v klidu obhajuje svoje pozice. Z místopředsedů vypadává pouze Jiří Dienstbier, kterému je mnohými vyčten neúspěch jeho prezidentské kandidatury kvůli agresivní kampani, zbytečně rozdělující levici.

září 2013 – MZ již pravidelně navštěvuje zasedání vlády. O její činnosti se vyjadřuje velmi skepticky. „Samozřejmě že největší odpovědnost za činnost vlády nese premiér (já jsem například byl silným a úspěšným premiérem, pane radaktore). A premiér také musí umět vládu řídit. Pokud ji řídit neumí, tak ta vláda nestojí za nic. Mluvím samozřejmě zcela obecně, pane redaktore, nikoli konkrétně o Petru Nečasovi, chacha.“

listopad 2013 – strana SPOZ již stabilně překonává hranici 5% ve všech důležitých průzkumech volebních preferencí. Pohybuje se kolem 7-8 %. ČSSD stagnuje kolem 25%.

leden 2014 – MZ : „Nesmírně důležitým úkolem opozice, kromě samotné kritiky vlády – a to je zcela logická činnost opozice, pane redaktore – je zároveň předkládat konkrétní alternativy k vládní politice. Já jako bytostný sociální demokrat bych si přál v tomto směru poněkud větší aktivitu sociální demokracie, která je – prozatím – nejsilnější opoziční stranou.“

květen 2014 – MZ : „Chtěl bych vyzvat všechny voliče, aby využili svého nezadatelného práva jít k volbám a volit. Samozřejmě nebudu nikomu radit, koho má volit, protože jsem prezidentem aktivním, nikoli aktivistickým, pane redaktore. Jako bytostného sociálního demokrata mě samozřejmě mrzí, že nejsilnější opoziční strana nenabízí reálný alternativní program k nekompetentním vládním reformám. Máme ale i jiné opoziční strany, aniž bych jakkoli chtěl ovlivňovat voliče, chacha.“

květen 2014 – v předvolebních průzkumech má SPOZ kolem 11%, ČSSD cca 22%.

květen 2014 – vrcholí předvolební kampaň. „Nedopusťme rudou republiku!“, apeluje MfDnes. Na facebooku lajkují skupinu „Nemám rád brejláče s rovnátky“ desetitisíce fanoušků. Jiří Menzel v ostře sledovaném TV projevu rozechvělým hlasem žádá potomky nevolníků, aby se nechovali jako potomci nevolníků. Na YouTube ohromuje Honza Jícha, který na loňský hit „Hlas pro Schwarzenberga“ navazuje novou skvělou písní „Hlas pro TOP09“. Refrén zní : „Já volám : hrom do škopku, tož pojďme volit TOPku, vždyť jsou to bílé vrány, nechcem rudé mocipány!“

květen 2014 – volby do Poslanecké sněmovny. Výsledky (počet křesel) : ČSSD 61, TOP09 45, KSČM 31, ODS 28, SPOZ 23, KDU-ČSL 12. MZ : „Samozřejmě že sestavením vlády pověřím předsedu vítězné strany, je to můj dlouhodobý, konzistentní postoj – kdybyste byl, pane redaktore, na tento rozhovor aspoň trochu připraven, tak byste se nemusel ptát a okrádat o čas diváky, kteří se ve vašem pořadu chtějí dozvědět něco nového.“

červen 2014 – ČSSD chce sestavit menšinovou vládu, ale hlasy samotné KSČM ani samotné SPOZ jí k tomu nestačí. Spolu dohromady by ale mohli sestavit vládu většinovou. S oběma stranami tedy ČSSD usilovně jedná.

srpen 2014 – po dlouhých a komplikovaných jednáních získává ve sněmovně důvěru jednobarevná menšinová vláda ČSSD. Svými hlasy ji podpoří KSČM a SPOZ.

srpen 2014 – ODS je po volebním debaklu v rozkladu . Je založena Národní konzervativní strana (NKS), do které hromadně vstupují celé základní organizace ODS. NKS se hlásí k odkazu Václava Klause a k návratu ke starým dobrým kořenům, představuje tvrdě pravicový a výrazně nacionalistický program. Prvním předsedou NKS je zvolen Boris Šťastný. Václav Klaus založení nové strany vítá a vyjadřuje naději, že jako předseda think-tanku Společnost Václava Klause bude s NKS často a úzce spolupracovat na programových záležitostech.

listopad 2014 – ČSSD jen váhavě a pomalu předkládá do sněmovny první návrhy svých zákonů. MZ dochází na jednání vlády a je nespokojen s její činností. „Já jsem očekával od této vlády – po velmi hlasitých proklamacích ČSSD – , že bude na své vládnutí připravena. Já jako úspěšný premiér jsem na ně připraven byl. Proboha, vždyť už máte půl roku po volbách!“

únor 2015 – poslanci SPOZ mají zásadní připomínky ke všem vládním návrhům, které tak neprocházejí buď vůbec, nebo s řadou pozměňovacích návrhů. „Mám naprosté pochopení pro návrhy SPOZ,“ říká ministr sociálních věcí Zdeněk Škromach. „Bohužel se mi nedaří ve vládě prosadit skutečně levicový a účinný program.“ MZ : „Tato vláda mě začíná ohromovat svojí nekompetentností a neschopností prosadit své návrhy. Já dělím lidi na profesionály a amatéry, pane redaktore. Obávám se, že pan předseda vlády a velká část jeho ministrů nepatří mezi profesionály.“

květen 2015 – ČSSD spojí se zásadním balíkem zákonů hlasování o důvěře. Drtivá většina poslanců SPOZ hlasuje proti vládě, která vzápětí podává demisi. Termín předčasných voleb je určen na podzim 2015.

červen 2015 – na mimořádném sjezdu rezignuje Bohuslav Sobotka na funkci předsedy strany. Roli nového předsedy je okolnostmi přinucen přijmout Michal Hašek. ČSSD je totálně frustrována pádem své vlády. Dochází k rozkolu strany, přímo v průběhu sjezdu přechází z ČSSD řada významných členů do SPOZ.

červenec 2015 – redaktor : „Pane prezidente, Vy jste celou dobu říkal, že nebudete zasahovat do dění v ČSSD. Mnozí ale teď říkají, že jste k jejímu rozštěpení svými výroky a podporou jednoho jejího křídla přece jen také přispěl.“ MZ : „Odpovím Vám jedním svým oblíbeným citátem : Jen blbec nemění své názory. A víte, kdo to řekl? Winston Churchill. Doplňte si vzdělání, pane redaktore.“

říjen 2015 – po mimořádných volbách vytváří menšinovou vládu vítězná NKS spolu s KDU-ČSL. Tyto strany uzavírají tzv. Stabilizační pakt s SPOZ, která se zavazuje nehlasovat proti vládě, pokud bude ve sněmovně vyvoláno hlasování o důvěře.

leden 2017 – unavený MZ v novoročním projevu oznamuje, že pro další pětileté období již nebude kandidovat

leden 2018 – do druhého kola prezidentských voleb postupují Zdeněk Škromach (SPOZ) a Pavel Bém (NKS).

Příspěvek byl publikován v rubrice Kopříkův dresink se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

109 reakcí na Dávám socanovi rok. Maximálně dva.

 1. Gerd napsal:

  Brr! Ještě že se taková alternativní sci-fi nestane. Ale u výroků připisovaných v budoucnosti M. Zemanovi jsem se pobavil, bylo to hodně přesné.
  Myslím si, že nás M. Zeman spíše příjemně překvapí a semtam dá nediplomatický štulec těm, kdo jej opravdu potřebují.
  V. Klaus se také v rámci svých možností snažil být nadstranickým prezidentem a ODS preferoval výrazně méně, než si mnozí pře volbami mysleli, i když i tak to bylo příliš.

 2. kočka šklíba napsal:

  Skvělé, Zemana jsem při Vašich citacích fakt viděla a slyšela :D. Ale doufám, že ten Váš závěr nenastane ;).. Tedy vítězství NKS.

 3. Carlos V. napsal:

  NKS… tak takhle jsem si tu novou pravici opravdu nepředstavoval 🙂

 4. Kanalnik napsal:

  velmi dobre cteni, zasmal jsem se, diky

 5. Miluše napsal:

  Díky, Kopříku. Takového humoru není nikdy dost. Dávám *****

 6. vonrammstein napsal:

  Vy-ni-ka-jí-cí! 😀 A až na úplný závěr i poměrně realistické…

 7. jezevec napsal:

  to neni ftipný, to je realita.
  ale to jste přece chtěli …. chybí tam jen lukoil a šlouf

  • vlk napsal:

   Na druhý straně tam není Kalousek a Dlouhý. A to je mimořádně vtipný!

   • jezevec napsal:

    kalousek už se směje, až se heute za břicho popadá: prej klaus se zemanem se už dávno dohodli a dodnes v tom spolu jedou.
    a dlouhý? ze stejnýho hnízda, stejnej bolševik. jistě už tam někde čeká a brousí si drápky. a chystá pytel na bankovky.
    určitě se najde štokrdle i pro grégra, palase, kavana, …. uvidíš, budeš pyšnej.

    • strejda napsal:

     Jestli se Klaus se Zemanem opravdu dohodli, tak Kalouskovi do smíchu nebude. Nějaká rituální oběť musí přijít. A lid po Kalouskově krvi prahne. Není lepšího triku, než mu ji předhodit. Na autodafé dodá palivo Lukoil, jak jinak.

    • vlk napsal:

     No Kalousek je jistě dobře naladěn. A Dlouhý také. Míním toho z Hluboké.

   • Filias napsal:

    Kalousek je nejdřív v SPOZ, pak přestoupí do NKS…

 8. český maloměšťák napsal:

  Prezidenta, premiéra, ale i stranické leadery a poslance si platíte. Ne zrovna malými penězi.
  No tak máte právo chtít po nich dodávku služeb takové kvality, jakou chcete mít.
  Víte ale co chcete vlastně mít za služby ? A máte na to vůbe vliv ?

  Dobrou noc.

 9. strejda napsal:

  Čtení je to zajímavé a ne nepravděpodobné. Zemanovy bonmoty jsou skvělé. Je skoro jisté, že je při některé příležitosti pronese. Má to ale jednu chybu, Při tomto scénáři by MZ potopil SPOZ aniž bylo naznačeno proč by to dělal. Poslat vlastní dítě do opozice, kde zdechne bez otce zakladatele není moc pravděpodobné. To je velká slabina zajímavého článku. Lze předpokládat, že Zeman, který již prokázal, že ho peníze neovládají, bude chtět být výrazným a významným presidentem. Pro současnost i budoucnost. A podle toho bude jednat.
  Jinak, pokud nechceme tento černý scénář, tak je jediná stabilizační šance na levé straně – včetně levého středu – KSČM. Ne její vítězství, to bychom z demonstrací nevyšli, ale její posílení natolik, aby se stala v bojích troska ČSSD a SPOZ stabilizující silou. To pánové, co počítáte s krachem ČSSD, mějte na vědomí.
  Protože vliv nešťastných reforem Nečasovy vlády bude ještě v roce 2015, tak společnost mimo pravicové aktivisty příliš doprava nepůjde. Nebezpečí je ovšem z nějakého extrému. Měkkého jako Okamura, nebo tvrdého jako Bobošíková.
  Na to, co se blíží nebude mít Zeman až tak velký vliv. Nemůžeme deset let mluvit o malých kompetencích presidenta a pak tvrdit, že z ničeho nic máme presidentský systém.

  • kopřík napsal:

   Strejdo,
   myslíte po těch nejbližších volbách? Tam Zeman doporučí SPOZ, aby do soc.dem. vlády nevstupovala, aby se následně zkompromitovala pouze ta vládní strana a na SPOZ neutkvěl šrám. No a po těch hypotetických předčasných 2015? Po výbuchu levicové vlády se kyvadlo zase zhoupne jinam a povládne holt pravice.
   Ale jsou to všechno zatím jen hříčky…

 10. Hudec napsal:

  Samotný scénář posoudit neumím, ale toho Zemana jste trefil báječně.
  U mě máte podtrženou jedničku!

 11. Petrpavel napsal:

  Vtipné, poměrně realistické, poučné.
  Já se podobného scénáře nebojím. Protože doufám, věřím, že se nenaplní. Že Zeman ani Klaus už nemají takový vliv jaký by si přáli.
  Lidi se probouzí ze spánku, ze sna. Ukázaly to poslední volby do Senátu, do krajů, a nakonec i prezidentskká volba. Stačí, aby se skutečná levice nenechala rozklížit, ČSSD je třeba redefinovat aby se stala levicovou stranou, a to je na jejich členech. Nepovede-li se, těžko jejich voliči přejdou ke Klausovi, část přejde ke SPOZ a část ke KSČM. Není se čeho bát.
  Vlastně je. Bát se musí ti tzv. vpravo. Už bojují. Nesmíme se ale nechat ovlivnit řečmi. Dívejme se na skutky, po nich poznáme je.

 12. Petrpavel napsal:

  Technická : nejnovější článek „Dávám socanovi rok. Maximálně dva.“ se nezobrazuje v Nejnovějších příspěvcích.

 13. kopřík napsal:

  Díky za převážně pozitivní komentáře.
  Občas si rád přečtu nějaký antiutopický román, tak jsem zkusil něco v tomto duchu. Třeba to bude všechno úplně jinak, ale některé věci opravdu považuji za pravděpodobné, např. :
  – snaha Zemana ČSSD minimálně přetvořit k obrazu svému, protože prostě rád řídí a ovlivňuje svět kolem sebe, nedá mu to…
  – minimálně posilování nacionalistických tendencí v ODS, protože jednak tyto tendence tam již přítomny jsou, jednak lze očekávat pokračující vliv V. Klause, jednak se budou potřebovat vymezit vůči TOP09 jako konkurentovi na pravici a tam pro prezentování ještě pravicovějšího programu již není mnoho prostoru, takže jak jinak se vymezit…

 14. Jan Čermák napsal:

  Je to moc pěkné, poměrně reálné.
  Jen si myslím, že už po prvních volbách by SPOZ nešla do levé trojkoalice ale patlala by se podle výsledku oposmouva, nebo by byli ve vládě lidovci. Rozhodnou voliči.
  Nu a k titulku. Používám poslední dobou komplementární : Kapitalisti celého světa polibte mi p…

 15. Cech napsal:

  No asi ano ale doufám že to budou ony dva roky.

  Protože je nutné počítat s Pražskou skupinou podnikatelů v politice.
  Poměrně bez jakéhokoliv studu a jakékoliv legitimity vystoupila proti M.Z. .

  „Poté, co si odpočine po kampani, se s Milošem Zemanem ráda komorně sejdu, abych si s ním osobně vyříkala jeho kritiku vůči LIDEM.
  Nehodlám se snižovat k tomuto způsobu kampaně a hulvátské rétoriky vedené přes média.
  To není způsob politiky,kterou dělám já.“
  No a nyní opravdu obtížná hádanka:
  Kdo tyto slova ústy Karolíny Peake pronesl?

 16. Řezníček z Brna napsal:

  Kopříku,
  Doufám, že jako prognostik stojíte za starou bačkoru, ale jako pisatel jste naprostá jednička. Dlouho jsem nečetl tak svěží literární dílko, to aspiruje do celostatního tisku nebo do pořadu ČR-6 události a komentáře. Máte můj velký obdiv a kdyby zde byla na Kose byla anketa o Zlatý brk, tak máte můj hlas. Ještě jednou velká gratulace!

 17. zdenekb napsal:

  Díky. Dávám ***** .

 18. Slim napsal:

  🙂 😀
  Ještě štěstí, že jste se zastavil před 2. kolem ve 2018 !

  • Petrpavel napsal:

   Moje věštba (přání otcem myšlenky, hehe…) : dva rebelové (Zeman, Okamura) se dají dohromady, něco ze svého – docela společného programu – prosadí a budou spolu bojovat ve II. kole. Dienstbier jako ministr nic moc vlády bude bez šance.
   Zase nepůjdu volit ve II.kole, bude mi jedno kdo z nich vyhraje 🙂 Ale jinak jedno než teď 2013 ….

 19. deep throat napsal:

  Kopříku,
  vy musíte mít velký nos, neboť velký nos velkého ducha značí….

 20. scallop napsal:

  Pekne. Jeste jste zapomnel napsat, ze hlavnim tematem kampane v roce 2018 budou Benesovy dekrety a prohraje ten, u nehoz se po bedlivem zkoumani do pateho kolena prokaze aristokraticky puvod 🙂

 21. Laco Grőssling napsal:

  Dobrý !!!

 22. Puck napsal:

  Nu, bojím, bojím.
  Tato vláda už s reformami asi končí. Potřebuje, aby voličům otrnulo.
  Zato, takto pěkně v tichosti, prodávat ten zbytek státního majetku, to je jiná. Noví nabyvatelé budou jistě vděční. Nečas chce dále čistit státní správu, seskupovat instituce, jako třeba ministerstvo dopravy a průmyslu, to se voličům bude líbit, a nějaká šikovná budova se také uvolní. Všeobecná budiž příkladem. Reálný je i prodej ostatního majetku státu, ať už přímo celku, anebo akcií, aby to vylepšilo státní dluh.
  Já jaksi na ty dlouhodobější prognözy nejsem. Málokterá se totiž vyplní.

 23. Martin V. napsal:

  Literárně výborné, dikce MZ je trefená přesně. Víte, kdo je autorem prvního porevolučního textu tohoto typu? Miloš Zeman… (co by se stalo, kdyby KSČ dosáhla ve volbách 1990 zisku 30%)
  Je otázkou, zda je cílem MZ soc. dem. zcela rozložit (a přetáhnout Zemanovce do SPO) nebo jen dosáhnout pro své příznivce většího vlivu na ČSSD a zároveň dotáhnout SPO aspoň na 5,01%. Tipnul bych si, že to druhé. A ještě něco: při předpokládaném pádu vlády ČSSD a zejména pak pro vyhlášení nových voleb není zohledněno hlasování podle aktuálního stavu hypoték poslanců (viz dnešní VV/Lidem). Poslanci TOP09, původní ODS a možná i KDU by mohli v takové situaci projevit nečekanou státotvornost.

 24. Eddie napsal:

  pekne napsane, dodam jen, kez by, kez by 😉

 25. Ruda51 napsal:

  Kopříku vynikající, nasmál jsem se, ale snad se věštba celá nenaplní. Úplně slyším Miloše Zemana, jak žoviálně říká: „pane redaktore Kopříku, to již věděl Tomáš Akvinský, tedy jestli umíte číst a psát, pravda je jen jedna a vedou k ní dvě cesty – Klaus nebo Zeman, tak to bude celou jednu generaci – minimálně 30 let“. Ježíš, ona je to pravda?

 26. XY napsal:

  Moc pěkné, Kopříku. Vy jste ovšem nebezpečný člověk. 😉
  Proto z důvodů veřejného zájmu a dalšího klidného vývoje společnosti navrhuji text stáhnout, autora zabanovat, nebo ještě lépe – rovnou utratit.

  • Petrpavel napsal:

   Jsem taky pro. Utratit svobodomyslné.
   Oni se Svěrák, Čáslavská, Vetchý, Stránský , Hřebejk, Čvančaová … s Bohdalkou, Hůlkou, veteránem, Bílou, Vašutem, Renčem jistě dohodnou za moderace vlkem na nějakém středovém řešení…. 🙂
   Hlavně zachovat ty, ty … dotace na Kultůru (ty pravipisné chyby jsou úmyslné)..
   Vlku, promiňte … Vy za ty Osobnosti nemůžete!

   • vlk napsal:

    Ujišťuji vás, že nehodlámnic moderovat. icméně , buďe si jist, že přizmávám každému právo na jeho soukromý názor. Tedy všem vámi jmenovaným, jako ž i JD paní S.Š. a stejně tak vám. Kdyby ne, už dávno byste tu nepsal.

    • Petrpavel napsal:

     To byl jenom malý vtípek. Šťouchnutí, jakých jsem zažil už heurekom. Jsem rád, že to tak berete.

 27. Občan napsal:

  Já sleduji Zemanův pohyb na politické scéně od r. 1990. A mám takový pocit, že se po malých krocích snaží o totéž, co se Ficovi podařilo v podstatě na jeden zátah. A protože se ČSSD ukázala jako nepoužitelná pro takový projekt, nabývám postupně dojmu, že se rozhodl pro jiný subjekt. Subjekt, který by mohl být silným jednotícím prvkem, na který by jako na vánoční stromeček byly navěšeny liberálnější frakce; a SPOZ to NENÍ 😉

  • Petrpavel napsal:

   Dobrý postřeh. Ještě by bylo potřeba víc a lépe si vybírat lidi kolem sebe. Snad se poučil z chyb. Přesto je pro mě zatím blíže k Ficově straně blíž (personálně i odborností) KSČM než SPOZ.

   • Občan napsal:

    Ale já jsem přece jasně napsal, že tím Zemanovým cílovým subjektem NENÍ SPOZ 😀

   • český maloměšťák napsal:

    Vy ty politické strany berete skoro jako živé bytosti.:)
    Přitom jde velmi často pouze o kvazidemokratickou zástěrku k prosazování zájmů parciálních – obchodních, finančních, mocenských.
    Navíc tyto právnické osby nelze nejenže volat k odpovědnosti(až na poněkud humorně nedostatečné vysovení nedůvěry v 4 letých cyklech) – ale mnohdy chybí dokonce i základní informace o jejich fungování…např. podrobný přehled o jejich výdajích a imformace o zdrojích krytí těchto výdajů.
    I tak ale – živé bytosti lidské jsou převážně emocemi ovládaní tvorové.
    Stejně jako jsou převážně emocemi ovládánými tvory jejich hodnotitelé a posuzovatelé. Kteří tak sahají dost často k hodnocením spíše mystické povahy…než že by je zajímala fakta.
    —————————–
    „Neutrácej zbytek svého života přemýšlením o jiných, jestliže to nemá vztah k něčemu obecně prospěšnému (tím se jen připravuješ o možnost jiné činnosti): tedy všelijakým hloubáním o tom, co ten nebo onen dělá a proč asi, co mluví a o čem přemýšlí a co má asi za lubem, a o jiných takových věcech, které způsobují, že se uchyluješ od sledování své vlastní vůdčí části. Dlužno tedy vyloučit z řady našich představ i všechno libovolné
    a jalové, jmenovitě pak všetečnost a zlomyslnost, a je potřebí si navyknout jen takovému přemýšlení, abys na otázku zčistajasna danou : “ Nač teď myslíš ?“ mohl neprodleně a upřímně odpovědět : “ Na to a na to“ tak, aby z toho bylo ihned patrno, že veškeré tvé myšlení je prosté, přátelské a hodné společenského tvora…“
    (M, Aurelius)

    • Carlos V. napsal:

     no nebylo by od věci zrušit vliv pořadí na kandidátce – ať rozhodují jen křížky. Akorát se obávám, že strany by hned do voleb posílaly méně kandidátů, aby zúžily možnost nežádoucího vniku nezávislých elementů

 28. XY napsal:

  No, tentokrát zcela vážně, což poněkud škodí povedenému Kopříkovu textu: IMHO podle toho, co nastávající prezident vypustil do médií, aby trochu rozčeřil poklidnou hladinu, řekl bych, že jeho koncept bude jednoznačný: Mít v parlamentu co nejvíce menších stran (vlevo, vpravo), s nimiž se daleko lépe manipuluje v soupeření jedné proti druhé. Bude-li takto zaměstnávat vládu i parlament, nebudou mít čas sledovat, co činí sám hradní pán. Chce-li být silným šéfem, musí mít slabší poddané, jimž bude mít sklony velet. Rozhodující pak ovšem bude povaha oněch pokynů.
  Myslím, že to už tady někdo nutně musel napsat, čímž se autorovi původní myšlénky omlouvám.
  Jinak opravdu pěkný den všem.

  • český maloměšťák napsal:

   JJAK bude LÉPE v tomto případě manipulovat malými stranami ? A jak vůbec může ovkivnit to , aby se do parlamentu dostalo více malých stran ?
   Proč by tímto (pokud už by tedy došlo k tomu, že lidé ve svobodných volbách pošlou do parlamentuí více malých politckých stran) měla být oslbena institucionální a veřejná kontrola kroků prezidenta ?
   Je malou stranou i VV, respektive LIDEM ?
   Manipuloval jí prezident ? Kterými malými stranami bylo vůbec manipulováno v minulsoti prezidentem ? A jak ?

   • Cech napsal:

    Všechno je jinak zpátky na stromy.

    LIDEM to musí nyní fakt zachránit proto Karolína Peake:
    To jim mám ten stát nechat, ať si ho rozervou na kousky? , tázala se Peake sama sebe.
    O vykonávání funkce prezidentky státu ale zatím nepřemýšlela, považovala by to v tomto okamžiku za zpupnost.
    Ovšem jak tvrdí, už se naučila nikdy nic nevylučovat.

    Tak za 5 let v lepších časech s Karolínou.

    No a na finále trochu vládní reality.
    Zemanův názor o nutnosti předčasných voleb odmítáme.
    Výkonná rada odmítá názor Miloše Zemana o nutnosti předčasných voleb. ODS prosazuje volby až v řádném termínu. Výkonná rada konstatuje, že ODS považuje za svou prioritu a povinnost prosadit do revize koaliční smlouvy konkrétní kroky, které podpoří růst ekonomiky a český export a posílí konkurenceschopnost.

    No a nyní samotná Klalouskova pravda.

    TOP 09 dává ultimátum Nečasovi:
    Bez paktu žádná koalice.První místopředseda a ministr financí Miroslav Kalousek v úterý řekl, že bez tohoto závazku nepodepíše chystanou novou koaliční smlouvu s ODS a LIDEM.

    Fakt ta volba stála za to, je to estráda o jaké se voličovi ani nesnilo.

  • Občan napsal:

   Však už se také nechal Nečas včera nebo dnes slyšet, že jeho případné odvolání by bylo státním převratem. A značně znervóznělý Kalousek předevčírem rovnou vyhrkl, že ho nějaké názory nějakého Zemana vůbec nezajímají – což je u něho projevem nejvyšší paniky.

   • český maloměšťák napsal:

    A že by teda ta amnestie měla i jeden pozitivní účinek ?
    Že se tedy uvolní místo pro ty skutečně velké ryby ? Aby tam nebyly namačkané jak sardinky ?

    Těch hysterických reakcí je totiž příliš a nejsou adekvátní Zemanovým prohlášením,- natožto krokům /které neučinil zatím snad ani jeden/.
    Kterých projevů SKUTEČNÝCH pravomocí Zemana se dotyční asi bojí nejvíce ? Thats the question (bláboly o jakýchsi manipulacích malými stranami, o prohlášeních z Hradní kazatelny., které by snad měly měnit politickou scénu….to je k smíchu).
    Nu…další měsíce budou asi nejen politcky neklidné…ale zejména velmi překvapivé.
    Čichám čichám ve vzduchu nějakou kubicovinu ….

  • vonrammstein napsal:

   Nesmysl, jestli dovolíte. K ničemu takovému nemá kompetence.

   • Občan napsal:

    SMolík.

    Préza si totiž momentálně může dělat skoro co chce. A pokud bude Senát chytrý a neschválí mu navržené kandidáty na ústavní soudce, bude si moci opravdu dělat co bude chtít; protože ÚS na podzim 2013 fakticky přestane existovat. a nikdo jiný nemůže přezkoumat ani „velezradu“, ani „hrubé porušení ústavního pořádku“.

    • vonrammstein napsal:

     “ Mít v parlamentu co nejvíce menších stran (vlevo, vpravo), s nimiž se daleko lépe manipuluje v soupeření jedné proti druhé. Bude-li takto zaměstnávat vládu i parlament, nebudou mít čas sledovat, co činí sám hradní pán. Chce-li být silným šéfem, musí mít slabší poddané, jimž bude mít sklony velet. Rozhodující pak ovšem bude povaha oněch pokynů.“ (Cituji XY). Nic z výše řečeného nespadá do pravomocí prezidenta. Ty jistě znáte a opravdu jich moc není. ÚS se do podzimu jistě nějak vyřeší a i kdyby ne, nepřestane tím okamžikem platit ústava.

     • Občan napsal:

      To je sice všechno pravda a moc hezký, ale POKUD a DOKUD bude nefunkční ÚS, bude si moci dělat préza cokoli. Protože není KOMU podat ústavní stížnost a nemá ji KDO vyřídit.

     • vonrammstein napsal:

      Pro takový případ si dovedu představit, že vláda odhlasuje pro ÚS nějaký „nouzový režim“. Ale hlavně si myslím, že to tak daleko vůbec nezajde. Ústava, pokud vím, vůbec nepočítá s možností, že by byl ÚS usnášení neschopný. Není v zájmu Senátu, aby byl Zeman nekontrolovatelný.

     • Občan napsal:

      To nemůže, protože jde o ústavní instituci a jakákoli změna je možná pouze změnou ústavy a prováděcího zákona.
      A Ústava jasně stanoví, že Ústavní soud má 15 členů. No, a prováděcí zákon opět jasně stanoví, že senáty mají 3 členy, přičemž předseda a místopředseda ÚS NESMĚJÍ být členy senátů. No a pro rozhodování v plénu zákon jasně stanoví, že je usnášeníschopné pouze pokud je přítomno MINIMÁLNĚ 10 ústavních soudců.

      Ústavnost zákonů a mezinárodních smluv rozhoduje ÚS VŽDY v plénu.

     • vonrammstein napsal:

      Pak je jistě možné takovou změnu navrhnout a schválit ve stavu legislativní nouze?

     • Občan napsal:

      Ústavu ne.
      Zákon o Ústavním soudu teoreticky ano, ale nic by to neřešilo, protože plenární projednání je nařízeno z toho důvodu, aby širší názorové spektrum dospělo k co nejlepšímu výkladu ústavy a LZPS. Což by zúžení pléna popřelo.
      A další věcí je, že s koncem soudce končí také jeho tým asistentů; přičemž nápad podání je cca 4500 ročně, takže už teď má ÚS plné ruce práce a nestíhá.

     • jonáš napsal:

      Klausovi to tak patrně vyhovuje. Co bude vyhovovat Zemanovi, to teprve zjistíme.

     • jonáš napsal:

      Mně by zajímalo, kdyby prezident využil tu Hasenkopfovu fintu na odvolání premiéra, a ten by řek že balit nebude, protože má jinej ústavní názor. Kdo by ten pat vlastně řešil a jak? 😉

     • XY napsal:

      No, myslím, že odpověď vám už zrovna dává pan Kalousek. Stačí naznačit a vytvořit situaci. Pěkný den.

     • vonrammstein napsal:

      Inu, do švestek je ještě daleko a už teď se to začíná v médiích objevovat jako problém, takže se tím snad všehoschopná legislativní rada vlády začne zabývat s dostatečným předstihem. Tedy dřív, než Senát zamítne Zemanovi kandidáty.

  • xpow napsal:

   Souhlasím s váma, ale velkým otazníkem je jakou úlohu v té nejbližší budoucnosti bude hrát současný hradní pán. Stáhne se nebo vstoupí do stranické politiky aktivně? To by mě fakt zajímalo.

  • Občan napsal:

   Hm, tak Mirdovi už někdo poradil, aby položil vládu dokud je v úřadu Klaus. Protože to je totiž jeho poslední šance jak se stát premiérem. Zeman by mu na tenhle špek neskočil ani omylem.

   Teď je otázkou, jestli Klaus nechá ODS definitivně padnout nebo ne. Pro něho by bylo výhodné, kdyby padla, on z ní mohl vyzobat použitelné ksichty a rozjet novou partaj.
   Ale při jeho kombinačních schopnostech může nabídnout přechodného premiéra třeba KSČM; nebo sestavit prozatímní vládu tak, aby zkompromitoval jak TOP 09, tak ČSSD.
   Být Nečasem, klečím teď na Hradě na struhadle a v slzách prosím o milost.

   • vonrammstein napsal:

    Ano, vidím to stejně. Připojit se při současném deficitu a recesi k fiskálnímu paktu je faktický nonsens a Kalousek to dobře ví.
    Být na Klausově místě, udělal bych to. Ale on myslí hodně dopředu. Z dlouhodobého hlediska by pro něj mohla být výhodnější prozatímní vláda podle jeho not.

    • Občan napsal:

     Ono je pozoruhodné i to Kalouskovo otáčení se na obrtlíku – nejprve FP odmítal, pak se k němu postavil stylem „nerad, ale…“ a najednou je to zásadní podmínka pro zachování koalice.
     A je s podivem, že takhle nespolehlivý financministr nevadí Klausovi.

     Jinak jsem si našel, že za „Klausovou“ amnestií stojí v podstatě Kalousek. Ten totiž v květnu 2012 odmítl navýšit rozpočet Vězeňské služby ČR, čímž zavinil, že již v listopadu 2012 musela začít hospodařit na dluh a i teď stále ještě hrozí její úplný kolaps.

     • vonrammstein napsal:

      Ale to je pro Kalouska typické. Vždycky lavíroval na hranách různých možností, aby na poslední chvíli ukázal na tu, která se mu v daný okamžik zdála nejvýhodnější. O tom je celá jeho politická kariéra.
      Myslím, že Klausovi vadí, je to neřízená střela. Jenže úhoře jen tak do ruky nechytíte.
      O tom rozpočtu vím, ale nezdá se mi, že by smyslem aminy bylo prosté vyprázdnění věznic s následnou úsporou.

     • Občan napsal:

      To jo, jenže tentokrát je lano napnuté 9 m nad zemí, bez záchranné sítě a obecenstvo má v rukou kdovíproč nabroušené vidle.

      Amňa měla, mimo jiné, za cíl zabránit reálně hrozící celostátní vězeňské vzpouře, protože hrozilo, že by se k ní mohl připojit i hrubě podfinancovaný personál. Což by nenávratně smetlo vládu a silně politicky poškodilo Klause. Ani jedno z toho však nemohl potřebovat.

     • Admirál napsal:

      Z pohledu toho, co říkal Kalousek o KS (možný příští předseda vlády) bych považoval shození vlády za logický další krok.

      Pokud mají využít potenciál nahnaný při prezidentské volbě (Kárlsfejzbůkjungend), tak to musí udělat v dohledné době. Přečtěte si, co píše Hollan na Aktuálně.

      Pokračující kampaň v médiích napovídá, že by tomu mohlo tak být.

      Kalousek je všechno možné, jen ne neschopný hlupák. Na politické scéně má podle mého názoru pouze 3 konkurenty. Zemana Klause a Ratha.

      Z pohledu levice není vhodný čas na volby.

     • vonrammstein napsal:

      Z pohledu pravice taky ne, Admirále. Má sakra co ztratit.

     • Bavor napsal:

      Pánové, vůbec nejde o to, kdo je na hradě a dokonce ani ne o to, zda tato vláda padne, či ne. Jde ve skutečnosti právě o to, aby prosadili to připojení k finančnímu paktu. PROTO Kalousek teď tak „tlačí na pilu“.

     • vonrammstein napsal:

      A důvod, pane z Bavorů?

   • xpow napsal:

    Klaus a Zeman budou dělat to, co je dobré pro Klause a Zemana. Že je Klausovi osud jeho rodné strany volný ukázal více než názorně v minulosti. ODS TOP nepodpořila ani v senátních volbách a ani nepodpořila KS v prezidentských volbách. TOP má teď reálnou šanci ODS převálcovat a stát se partnerem pro silnou levici, která vyhraje příští volby.

   • Slim napsal:

    je otázkou, jestli Klaus nechá ODS definitivně padnout nebo ne

    I kdyby to tak stálo, tak určitě ne! Nenechá si přirůst MK přes hlavu.

    • xpow napsal:

     To bude záležet na tom, co bude pro něj výhodnější a jak silná ta ODS bude.

 29. Germanicus napsal:

  Když Delfy, tak Delfy. Prodávám, jak jsem koupil u Motejlka. 🙂
  http://www.motejlek.com/kdy-prileti-spasne-gripeny

 30. Midori napsal:

  To je něco jako „Volejte věštce“, ale fakt mě to, autore, pobavilo -:)
  Fakt jsem toho Zemana za těmi výroky viděl -:)
  * Sám si netroufám žádnou předpověď, po neskutečném usurpování moci současnou Nečasovou vládou. Nůžky rozevřeny, že hrozí roztržení nýtů, a obě poloviny proti sobě. Přeji panu Zemanovi, aby s tím něco dělal a abychom mohli v naší zemi žít jako lidé, kteří jsou si blíž.
  Zdravím, Kopříku.

 31. český maloměšťák napsal:

  „…Jenže úhoře jen tak do ruky nechytíte…“
  Do ruky ne. Na udici ale ano. Je třeba zajít v noci, nejlépe v době kdy se tře bílá ryba – to čuchá úhoř žrádlo/jikry/ a stahuje se k němu….hezká, masitá a dlouhá rousnice….a máte ho (i s jeho kamarádkami a transvestity) – pak hadr a pěkně šup s ním do kovového příbytku se zamřížovanými okýnky….a s fajnovým , dobře zabezpečeným deklem…to aby nevyklouz – až začne zpívat ty árie z opery Áres.
  Nejlepší by tak byla instituce “ agenta provokatéra“.- pokud by takový nesl v ruce dostatek masitých a dlouhých žížal…táhli by úhoři za ním tak, jak Háva za Kalouskem.
  A zas by byly vezírky naplněné k prasknutí. Jak před amnestií. Zas by Kalousek brečel…že nejsou na vězeňskou službu peníze – ale brečel už by jen zevnitř vezírku. A celkem oprávněně by brečel – to víte, teplá voda dvakrát týdně a třikrát týdně játra s rýží…nic moc.
  Holt kdo s čím zachází, s tím taky schází…a kdo jinému jámu kope, sám v ní pak smrdí.
  A kdo jinému přeje játra s rýží a sobě kaviár…ten si pak na ten kaviár musí nechat nějaký ten rok zajít chuť.
  Ostatně ne všechna játra jsou zcela a nadobro tvrdá, že….

 32. růženín napsal:

  Skutečně je to MZ autentický na 51%.
  Srovnejte Zemana s Klausem v hladkosti ohebnosti,načepýřenosti.
  Zeman by mohl žíci,hele ruská sociální demokracie s Gorbačevem dostala 4% a Nobelovku,SPOZ tatáž procenta a já dle Járy mohu Nobelovku dávat
  Ovšemže,stádo vstoupí svými hromotluky do decentních salonů kabinetní politiky a krasobruslaří Thurn-Taxisové na Nikolajce zůstanou již navěky na obraze Karla Purkyně pouze.
  Tak až zase nějakej sociální demokrat rozjede 7 % růst HDP spolu s růstem ostatního v násobcích,protože mu kormidlem vrtí pravice …čekat,čekat,čekat až místo mrazíku .Stobašennoj přijde marxík z Horní Dolní.Připadá mi to,že to co Rusové se nikdy nedočkali my tady pomalu zapomeneme.Ale furt si myslím,že vůbec nejstrašnější bylo a je narodit se tam,kde nikdy nic podobného nepoznali.Vrozeně servilní,rád otročín,bránící se pravdě jako špinavej vodě,s nadějí,že po nějaký výsadce v tramtárii dostane i trafiku.

 33. čtenář napsal:

  skvěle jsem se pobavil,děkuji
  pište častěji

 34. t3jd napsal:

  Zcela OT, omluva diskutujícím k thématu.
  Vlčku milený, nabízím Ti zásobování nejčerstvějšími řeckými událostmi s periodicitou zhruba jednou za týden, pod Tebou nově založeným chlívečkem Skílošovy Kavalské News. Pokud bereš, napiš své vyjádření zde, pod tento příspěvek. Uvítám i stanovisko ostatních diskutérů.
  …ať poreferuju taky na nějakém českém blogu. Už jsem s té angliny a řečtiny docela grogy…
  A Gládiš to tu vzdal, že…
  Přeju hezký zbytek dne všem slušným lidem zde, i jinde.

 35. tata napsal:

  važení

  myslím že dnes se ukázal také důvod zklamaní proč né kníže………kníže byl trumfem jeden s potřebnych kaminků na podporu američanu v dostavbě Dukovan jde o obrovské penize kde se AMERICKÁ POLITIKA neváhá přímo ANGAŽOVAT………….NO a Zeman není vtomto směru amatér podle mě dokáže vyhodnotit nabídky,co jsem četl mezi řádky ta nabídka američanů má plno nedostatku o kterych se malokde dočtete……….ano nejsem odborníl neumím to posoudit ale jedno je jasné kníže taky ne přitom jasně bojuje za ně,se Zemanem to tak snadné nebude

  • Admirál napsal:

   tata – Temelín? jedno z témat, proč Američani KS podporují, KS v podstatě dělá jejich politiku i když je proti zájmům ČR.

   KS je lokaj. Bohužel ne občanů ČR.

   Rusko, jako evropskou mocnost, je nutné si držet od těla. To není od věci. Ale podporovat tažení „drang nach Ost“ je nesmysl a je to proti našim zájmům.

  • xpow napsal:

   Máte pro to co Tato tvrdíte nějaké důkazy? Podpora americké dodávky má celkem jasné strategické důvody, ale vy naznačujete, že byl KS uplácen. Je to jenom podlá pomluva nebo máte nějaké tajné informace?

 36. jezevec napsal:

  ještě mi chybí prognoza, jak dopadne SPOZ.
  zatím zjistili, komu patří.
  http://www.nic.cz/whois/?d=SPOZ.CZ
  zeman se od něj prej „odstřihl“ – tak za koho bude příště kandidovat?

 37. Petrpavel napsal:

  Chvilku jsem poslouchal předsedu SPOZ Mináče v dnešním HydeParku. Dozvěděl jsem se, že máme další středovou (přesněji středolevou) stranu.
  Jistě terno pro středového voliče (když zklamali SPR-RSČ, ODA, US, KDU-ČSL, Zelení, VV , Lidem…, tak tihle už určitě, ale určitě nezklamou) 🙂

  • Občan napsal:

   Mynáře 🙂
   To se asi dalo čekat, protože SPOZ se, pokud vím, nikdy jako vyloženě levicová partaj neprezentovala. Jinak byl dost v pohodě a docela dobře se poslouchal. Ale jestli to bude terno pro „středového voliče“, to nevím; u Horáčka bych si na to nevsadil 😉

   • Petrpavel napsal:

    Pro středového voliče, tak jak jej chápu já, je ternem každá nová strana v jejíž sebeprezentaci je pojem středová.
    Ten spisovatel se mi tam šeredně vloudil. Dvě chyby najednou 😦

    • Občan napsal:

     Středový volič může v klídku ulehnout zpět na růže, protože pro nejméne příštích 48 hodin je vládní krize OPĚT zažehnána.
     Míra hodil zpátečku a vzkázal po inšpicientce Langšádlové, že fraška bude pokračovat dalším dějstvím pod názvem „Koryta jsou koryta, nažerem se dosyta“. Občané – zapomeňte; žádná krize vlastně vůbec nebyla, rejža našel několikery staré noty a tak do nějak dovládnem podle některých z nich 😀

     Čekám, co za lumpárnu z toho vypadne. Možná se Mirda nějak pokusí propasírovat fofrschválení Westinghouse jako stavitele Temelína.

     • Petrpavel napsal:

      To by mohlo být životně důležité i pro ODS.
      Co je měkký evropský fiskální pakt proti tomu našemu natvrdlému? Kdepak kvůli tomu od koryt, svolá se K9 a bude vymalováno. Do té doby, než zase něco M.K. nebo K.S. nebo K.P. nebo P.N. vyzvrací. Svolá se K9 a zase se vymaluje… a tak dokola do 2014.

 38. Petr napsal:

  Pokud by předestřený možný vývoj znamenal oslabení soc-dem a rozložení levice, tak to vidím jako veliké pozitivum pro lidi. Ostatně i to byl můj důvod proč jsem, ač pravicově zaměřen, považoval z možných dvou možností za lepší volbu Zemana.

  • Petrpavel napsal:

   Udělal jste dobře! Už je to rozložení levicové opozice vidět.
   Dnes nám o tom vyprávěli v Událostech komentářích Veselovskému nějaký kuba s helenkou.

   • Občan napsal:

    To jo, aby vypadali velmi vyrovnaně a sebevědomě. Hlavně Helenka; když jsem jako dítě občas v předtuše maléru zkoušel ten její „úsměv“, většinou to skončilo pár fackami, aby se mi srovnala tlama.

   • Petr napsal:

    Když to tak berete, berte.

  • xpow napsal:

   Oslabení levice podle mě žádnému občanovi nepomůže. To pomůže jenom bezskurpulóznímu politikovi k větší moci.

   • Petr napsal:

    Pokud splečnost vede levice, připomíná mi to velice silně Cimrmanovo „Jak chudák do ještě větší nouze přišel.“ 😉

 39. Itson napsal:

  únor 2013:
  Sejde se Kalousek se Sobotkou, a Sobotka se ptá, kdy jako chce udělat KS premiérem, jestli mu tak dlouho vydrží, že už taky není nejmladší.
  – Nóóó, já jsem tak v dnes noci počítal,…společně máme 95 hlasů, tak těch 6 určitě dáme nějak dohromady…
  – To by nás lidi zlynčovali, To nepůjde
  – Když se to dobře podá, tak to projde. Vždyť mi k sobě tak nějak historicky patříme, Paroubka jste se zbavili, teď už nějak zase není důvod nezkusit to… někam tu naši republiku posunout. To lidi pochopí, že s ODS to už nejde, vždyť jsme jediný v EU kdo nepodepsal, a to je fakt blbý. Říkal to i Diýnsbír, a novej starej na hradě to taky klidně podepíše….A …Karel premiérem….to se bude líbit…. Už to ani nebude stát velký finance.

  Když jsem viděl Kubu dnes v komentářích, bylo mě ho až líto, jak tam seděl sám. A vzpomněl jsem si na teorii léčby šokem. To je ta „planetární“ diskuse, podepsat nebo ne? Jsme jediný v EU….VB nepočítám, ta je nějak bokem, Že jsou v Bruselu amatéři, to se ví a uznává všude,, tak chytří a opatrní jsou i v dalších zemích, ale holt češi jsou borci a nepodepíšou a nepodepíšou….a mají Klause, teda už vlastně nemají.
  Bude ještě veselo.
  Dobrou

 40. Nakukovac napsal:

  Vtipné, ale nerealistické.. Zeman nemá čas na dlouhodobé a riskantní projekty. Zničit ČSSD a předělávat Zemanovce na jejího nástupce ( mocenského) by se nemuselo podařit.
  Takže do voleb se s ČSSD dohodnou na spolupráci. Zeman bude prezident a socani budou mít premiéra. ( Stejně socani nikoho na presidentskou funkci nemají – Diensbier byl nonsens.)
  Válečné sekyry v čssd zakopou, Sobotka s Haškem uzavřou příměří. nebudou riskovat propad ČSSD, taky by mohli přijít o koryta všichni. a naštvané voličstvo by mohlo přejít ke Spoz a komunistům.
  Spoz zůstane na krajské a vůbec komunální úrovni. Zatím si je Zeman drží, protože se ještě nedohodl se socany, a nikdo neodzbrojuje a nedemobilizuje před uzavřením míru.

 41. Bob napsal:

  VYNIKAJÍCÍ!!!!
  A předsedou té KDU – ČSL bude doufám Kalousek 🙂

 42. t3jd napsal:

  Zcela OT, omluva diskutujícím k thématu.
  Vlčku milený, nabízím Ti zásobování nejčerstvějšími řeckými událostmi s periodicitou zhruba jednou za týden, pod Tebou nově založeným chlívečkem Skílošovy Kavalské News. Pokud bereš, napiš své vyjádření zde, pod tento příspěvek. Uvítám i stanovisko ostatních diskutérů.
  …ať poreferuju taky na nějakém českém blogu. Už jsem s té angliny a řečtiny docela grogy…
  A Gládiš to tu vzdal, že…
  Přeju hezký zbytek dne všem slušným lidem zde, i jinde.

 43. tata napsal:

  Admirál…….SAMOZŘEJMĚ ŽE Temelín……….omluva za hloupost uvědomil sem si to v práci co jsem napsal.

  xpow napsal:
  Leden 29, 2013 v 23.13
  Máte pro to co Tato tvrdíte nějaké důkazy? Podpora americké dodávky má celkem jasné strategické důvody, ale vy naznačujete, že byl KS uplácen. Je to jenom podlá pomluva nebo máte nějaké tajné informace?
  Odpovědět

  neřikejte a jáké LEZT AMERIČANŮM DO zadku,myslím že po odborné strance to neumíme posoudit ani jeden,je to bohužel u Vondrů ,knížat a zřejmě i u VÁS ,JAKO V PELIŠKÁCH…….kdyby byli identické věci ty AMERICKÉ BUDOU VŽDY LEPŠÍ………..bohužel ty negativa se tají,U Vondru A KNÍŽAT není třeba podplacet…………mě jde jen o seriozní debatu a toho tyto lidé nejsou schopni

  • xpow napsal:

   tato – seriozní debatu chcete vést o věcech, kterým nerozumíte na základě pomluv a předsudků. To lze tak na mítingu KSČM. Já technicky JETE nerozumím, ale ČR má prostě strategické partnery v USA a EU, to je důvod i pro laika, aby hledal strategické partnery tam i v energetice. Pochybení politika vznikne ve chvíli, kdy je nějakou stranou ovlivňován a to byla z vaší strany pouze zřejmě pomluva.

 44. tata napsal:

  JÁ NECHCI VÉST SERIOZNÍ DEBATU ………..O atomce………tu musí vést odbornici………projedte si internet a čtěte mezi řádky………….http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=769843

  třeba zde zdroje neuvedou co je V ruské technologi špatné jen se podivují že lobuje……..bohužel vy mi nápadate oserioznosti nevíte zhola nic jako já ale bez jakychkoliv srovnání mluvite z mé strany o neseriozní debatě……………já už dříve otom něco četl a bohužel americké chyby se tutlaj.

  STRATEGICKÝ PARTNER…………DOVOLTE ABYCH SE ZASMÁL………..KDO JE VĚTŠÍ STRATEGICKÝ PARTNER.

  No je vidět že jen umíte papouškovat……………já nevím co je lepší……….ale vím že vyškrtli FRANCOUZE………..A MOC sme se nedozvěděli proč…………ani zde nevidím argumenty vědců proč jen AMERICKÝ…………ALE vy to víte:

 45. Maximus napsal:

  Koukám, že tady je celá sestava lidí co mám docela rád. Poté co jsem byl tím křivákem Stejskalem
  cenzorem z análně.cz vypuzen (vadil mu ode mne třeba termín „blboun“, ale o novém prezidentovi Zemanovi klidně nechal od Stránského v blogu, že je buran, ožrala a lhář) a nemíním se tam do toho chlíva pseudo pravicových odborníků vrátit, tak občas musím nakouknout sem, mezi normální lidi! Musím uznat, že i vlk mě dost pomohl polepšit např.když jsem naivně vzhlížel k Veverkám, tj. projektu Janouška a spol. a pražské ODS.
  Takže pěkný pozdní večer!

Komentáře nejsou povoleny.