Ovar a vepřová kolena na Pražském hradě.


napsal Ruda51

Ozval  se mi nový  zájemce o publikování na  Kose.  S tím, že ji shledává  příliš  vážnou a bez  úsměvu a  že by potřebovala  odlehčit.  Má pravdu!  Identifikoval ten handicap přesně.  Vím o něm od  samého začátku, neb se  znám.Proto jsem  rád,  že  to  Ruda5 zkouší. Byť zatím s  krátkým příspěvkem. Nicméně  kvantita  nerozhoduje. Důležitá je  kvalita. O  té  rozhoduje  čtenář. Prosím, nasypejte  dalšímu  ze  vstupujících  na  scénu tolik hvězdiček,  kolik  Ruda 51 unese. Díky.

Nelekejte se, nechci urazit novou hlavu státu, jenom očekávám, že po nástupu Miloše Zemana do funkce presidenta, se trochu změní jídelníček na Pražském hradě, oproti jeho předchůdci presidentu Václavu Klausovi. Václav Klaus v minulosti, při snaze zviditelnit svou pravicovost, na půl v žertu a napůl vážně, zmínil, že zná pokrmy pravicové a levicové, čemuž moc osobně nerozumím.
Je mi úplně jedno, zda se na Pražském hradě bude podávat ovar nebo uzený losos s avokádem, ale budu rád, když se náš nový president, minimálně morálním apelem a osobním příkladem (např. s kým se president bude stýkat, jakých akcí se zúčastní, koho pozve na hrad, koho veřejně podpoří apod.) bude snažit zastavit drancování našich společných veřejných financí. Vidím skoro jako zázrak, že je pořád z čeho brát – krást.
Mimochodem, náš končící president Václav Klaus je veřejností vnímán jako vyhraněný pravicový politik nebo spíše tzv. táta tunelářů? Víme to?
Miloš Zeman je jako president zatím nepopsaný list, jeho obliba jitrniček a podobných pochutin z prasátka, jak je naznačeno v nadpisu mého článku, asi zůstane, proč ne. Zda dokáže být navíc silnou morální autoritou v našem „státním klientelistickém chlívku“ nebudu předpovídat. Bylo by to velké, milé překvapení a nejenom pro mě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

27 reakcí na Ovar a vepřová kolena na Pražském hradě.

 1. Miluše napsal:

  Václav Klaus ve své knize chystané k vydání pod názvem JAK JSEM STÁT NIČIL to vysvětluje.
  Pokrmy pravicové a levicové patří k tzv. dělené stravě, mezi dietology známé jako Kalouskova redukční dieta.
  Díky Rudo, legrace je potřeba. Dávám vám za ni hvězdičky *****

 2. Petrpavel napsal:

  Ačkoli se jako strávník (slovo gurmán nesnáším a slovo žrout také) řadím někam doprostřed mezi Klause a Zemana, přiznávám že jako správný plebejec mám blíž k Zemanovskému chápání stravování.
  Nejenom tady jsem na straně Zemana, i v dalších, opravdu důležitých pro občana záležitostech. Ostatně, kopřík to dobře vyjádřil. Morálním (staré dobré slovo, kníže se s ním oháněl jako Ilja Muromec sukovicí 🙂 ) nemůže být ten, kdo nabádá ke krádežím a zloděje vychvaluje. Morálním nemusí, ale může být ten, kdo zloděje nazývá jejich pravým jménem. Otevřela se naděje. To není málo. Pomáhejme mu, kontrolujme jej, tleskejme mu když se něco podaří, i tehdy když se nezdaří ne jeho vinou, vyčítejme když nebude plnit sliby. A ty dosud vyřčené přestavy stačí na pět let usilovné práce. Kdyby polovina se naplnila, měli bychom konečně prezidenta, na kterého je třeba vzpomínat s úctou. Ne jako ty dva před ním.

  • Petrpavel napsal:

   Jůů, on to byl Ruda51 a ne kopřík. Tak promiňte, ale to uznání platí stejně.

  • Hudec napsal:

   Ten příměr s Iljou Muromcem je roztomilý, díky, občas na toho hrdinu zapomínám. Ale bacha, abyste nebyl osočen ze lži. On se podle bájí oháněl mečem přeostrým a k dispozici měl (jako Ivánek v Mrazíkovi) i rychlé střely. Kdeže sukovici…

 3. Hudec napsal:

  Ale on možná není Zeman až takový potravinový barbar jak je líčen a do jehož podoby se i sám stylizuje.
  Před nějakými více než 15 lety jsme organizovali našemu tehdejšímu chlebodárci Soudkovi snídani se M. Zemanem a ten si přál teplou čabajku. Bylo to, pokud si dobře vzpomínám, o víkendu a v tom případě se mi taková krmě jeví jako celkem případná. Před tím panáka (já raději slivovice, ale becherovka není žádným lapsusem), rohlíček a malé pivo.
  Přitom příjemný rozhovor a pak si jít ještě na chvilku zdřímnout.

  Jé, to jsem popletl, to zdřímnutí by patřilo knížepánovi. Nějak mi ti dva začali splývat…

  • Ruda51 napsal:

   Hm, teplá čabajka, to zní zajímavě, asi není úplně jasné, co se na hradě bude tedy podávat a hlavně komu :-). Mimochodem máma krájí pravou čabajku do zelnačky a je to lahůdka.

 4. Laco Grőssling napsal:

  Václava Klause jsem byl ochoten uznávat za svého vrchního velitele, Zemana….no dejme tomu také, je to vůdce. Ale nepředpokládám, že zavede na Hradě při recepcích ešusy.

  Ostatně, kdo by se chtěl podívat do jakých prostor, že to Zeman přichází má možnost ve zkratce ZDE :
  https://picasaweb.google.com/117305579855801265662/100306KnihovnaTGM#

  6.3.2010 jsem nafotil mimo jiné také v Rožmberském paláci výstavu prezidentských reálií, takže i sklo a porcelán z porcelánky v Pirkenhammeru. ono to prostředí, včetně dědictví po TGM a Plečnikovi musí ovlivnit každého trochu vnímavého člověka, natož Zemana.

  • Laco Grőssling napsal:

   Ještě malý doplněk. Pokud si kliknete na první fotografii ve fotogalerii, otevře se Vám velká fotka a po kliku dole na funkci Prezentace se Vám spustí prohlížení diáků i s připojenými popiskami fotografií.

   • XY napsal:

    Pěkná galerie. Díky!

   • Petrpavel napsal:

    Hezké pokoukání na místa, kam se pražák lenoch už dlouho nevypravil.

   • Občan napsal:

    Šikula! Fakt pěkné fotky.

    Ešusy ne, ale mohl by nakoupit barevné plastové nádobí. V Globusu mají takovou řadu od pidimističek přes normální talíře a talířky až po salátové mísy a v docela hezkých zvýrazňovačových barvách 😀
    Ne, vážně – to, že je Zeman obhroublý neznamená, že je primitiv, který si do kroniky z 15. století položí papír se salámem. Po tom, co jsem viděl na záběrech z Lucerny, bych takové tvory spíš hledal v Knížově táboře. Navíc – on i takový sulc nebo paštika, když se udělají a naservírují třeba podle Rettigové, hradní stříbro rozhodně neurazí.

 5. Gerd napsal:

  Jak by mohl mIloš Zeman obstát před bedlivým zrakem nelítostných pražských novinářů? Nemá ten potřebný šarm a noblesu, i když přes sebepečlivější pátrání jsem na Karlovi Schwarzenbergovi žádný šarm, noblesu a inteligentní výroky nepoznal. Můžete mně kdokoliv nějaké světlé okamžiky Karla Schwarzenberga, kdy se projevila jeho noblesa a šarm, připomenout a ozřejmit?
  Dosud jsem myšlenky Karla Schwarzenberga považoval za prázdné žvatlání venkovského strýce po 10 pivech. Jedině odér šlechtictví, který na Karlovi díky jménu Schwarzenberg ulpěl, ukazuje, že všichni chtěli vidět noblesu a tak ji také viděli, ač: „Císař je nahý!“ V tomto případě kníža Ignor.
  Ano, Miloš Zeman byl a je vulgární, zatímco Karel Schwarzenberg jen roztomile pohovořil lidovou mluvou.

  A tak, zatímco Karel Schwarzenberg předvedl skvělý výkon a získal velice pěkné druhé místo, Miloš Zeman všechny svým výkonem zklamal a zaslouženě skončil předposlední za opovržení všech známých umělců, herců, novinářů a vůbec všech lidí, kteří sami sebe prohlásili za kulturní, cool, trendy a in.

 6. vrk napsal:

  V jednom z prvních dílů, možná v díle prvním, seriálu Jistě pane premiére řeší Jim Hacker (premiér) stravování své maličkosti. Jídlo za lidový peníz, řekněme poslanecká vývařovna mu byla v seriálu odepřena. Dle tradice si mohl zaplatit soukromého kuchaře, (nebo řešit jinak, třeba vařit si svépomocí, chodit do restaurace a tak). S vyjímkou oficiálních akcí, jako je oběd s velvyslanci. Zdárně překonává obtíže metodou „ruka ruku..“ a do budoucna má (měl) vystaráno.

  Jak je to s prezidentem v Česku. Má životní komfort celý grátis, nebo za něco na Hradě platí?

  • Ruda51 napsal:

   Tipuji, že v ČR nic neplatí. Slyšel jsem hezkou historku, když Klaus ležel po operaci s kyčlí v nemocnici, primář zařídil, aby mu léky, které standardní pacienti platí, zaplatili na účet nemocnice. Tedy klasický příklad, jak politiky kazí kolikrát samo servilní.

   • Ruda51 napsal:

    okolí :-).
    P.S.: Měl jsem telefon a odeslal bez posledního slova.

    • vrk napsal:

     Někdo také prodal kyčel na Aukro. To nikdo z okolí nebyl. :-))

    • vrk napsal:

     Po operaci kyčle si toho pacienti toho moc neplatí. Pokud nechtějí. Není li třeba. Kdoví, co jste slyšel. Ironický smajlík.
     Pokud by mu nedali Marihuanu. To by prezidentovi ČR platil knížecí fond :-)). Pokud by byl. Pokud by mu dali. Jakože nedali. Přes pojišťovnu. Cha. cha. haha. To jsou kecy. Že se nestydí?e.
     Nad téma. To by mi dali. Chlapi, myslete. Tohle je věc lékařů. Ne keců. Kdekoliv. Mimochodem, ne co za co, ale zdali. I to nemám co komentovat. (!!!). Probůh.
     Lékař = bůh. Vyjma Cvachů. Ale ty snad nenechají operovat. Prezidenty. 🙂
     Dobrý večer.

   • vrk napsal:

    Protože trochu znám problematiku, vím, že v případě potřeby se komukoliv dostane péče, jako prezidentovi. Problematiku znám jenom trochu. Když mě zavolají. Možná, asi proto, se mi to tak jeví. Za první větou si stojím. V Americe by se akutní recipient nedoplatil!
    Psáno pro vlkovobloguje.

    • vrk napsal:

     NEMÁM právo mluvit za nevysloveného zaměstnavatele, prosím, berte to tak. Děkuji.
     Vše zde napsáno, různými kanály exploatováno, jednoduše nemůže a nemá vliv na nic. Jde o moji trapnou fantazii a blbost. Děkuji. Odcházím.
     :–)

 7. vrk napsal:

  Sákryš
  NEJSEM volič knížete.

  • vrk napsal:

   vrk neposlal tuto odpoved 🙂

   • vrk napsal:

    pokud ano, pokud jsem napsal (ze stejné IP), tak ano. Spletl jsem se. Ve svatém rozhořčení.
    NEJSEM volič Karla Scharzenberga. Je příliš starý pro náležitosti dané funkce.
    Prostě, 60 let je akorát dost. Mimochodem, královna snad Nizozemí to v 75ti vzdala. Dala to potomkům. Akorát, aby to skoro-senilní Zeman po létech, rád, vzdal. POKUD to NEZVEDNE NĚKDO ZA NĚJ! Kdo???: Ať žije ŽIJE ZEMAN, PREZIDENT!! :–)

Komentáře nejsou povoleny.