Co vykonal Karel Schwarzenberg dobrého při prezidentské volbě?


napsal Gerd

Něco přeci jen, zkusme se zamyslet. Ale ano, má jeden velmi kladný čin k dobru! Schoval na celou tu dobu Kalouska! Jenže to individuum nezemřelo ve sklepních kobkách, ale se zavřením volebních místností vylezlo na světlo Boží a už zase šíří osvětu a své nápady.
Kdyby M. Kalousek něco podobného opakoval častěji, žilo by se nám mnohem lépe.
 
Co však nevykonal dobrého, bylo, že nedokázal umravnit své rozvášněné fanoušky. Ani jsem nečekal nic jiného, kde také hledat noblesu, když není a nedovedl popřát k vítězství úspěšnějšímu kandidátu. Ale rozvášnění fanoušci, kteří se před volbou mezi sebou ujistili o jasném vítězství milovaného knížete, dnes po prohře chrlí záplavy urážek na voliče M. Zemana. Vpravdě překrásná ukázka demokracie, ušlechtilých mravů a noblesy! Třeba takový Hřebejk a prohlášení o rudohnědých prasatech.
Naštěstí kulturní fronta podporující M. Zemana nebyla tolik široká, tak si můžeme příznivce M.Z. zapamatovat a ostatní umělce bojkotovat. A vzniknou-li jim potíže, překoná je kníže! Kníže má k lidu blíže!
Tu agitku si pouštím jako duševní hygienu, že ke sboru takových mistrů pěvců norimberských opravdu patřit nechci.
Volba skončila, jeden kandidát vyhrál, a je třeba žít dál. Menšina se musí demokraticky smířit s volbou většiny. Doufám, že Kosa Nostra bude oázou bez záplavy nenávistných výkřiků podporovatelů neúspěšného prezidentského kandidáta.
A abychom skončili něčím pozitivním:
Potká šedá myš bílou a ptá se: „Ty jsi ta slavná bílá laboratorní myš?“
A bílá odpoví: „Ne, já jsem lední medvěd po Kalouskově reformě!“
Příspěvek byl publikován v rubrice Gerdoviny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.