Fotbalové jaro


Znalci Kosy  věděli dopředu o  čem, že  to  dneska  bude. Začíná  české  fotbalové  jaro!  Milovníci kulatého  nesmyslu  – Budíček!!!

Ano vážení a zejména  vážené, dneska  to bude  zase  jednou  o fotbálku.

Před  zápasem nároďáku s  Tureckem  jsem  dumal, zda  nenapsat tenhle  článek  už  tehdy, ale usoudil jsem, že  jedna  vlašťovka, byť reprezentační, jaro  ani to  fotbalové,  skutečně nedělá  a  že  správný  termín je  dnes.

Předkrm před klasickým  fotbalovým jarem  byl  tedy opravdu  vydatný a  dokonce  – LAHÚDKOVÝ:. Reprezentace  doslova  vstala  z mrtvých a  pokud  jde  o  představení jak Viktorky , tak Sparty  ve  vyřazovací  části EL? Nezbývá než konstatovat,  že  oba  naši zástupci  sehráli  skvělá představení!!!!   Vrbpvihoši  dvakrát  doslova přejeli,  navíc  s nulou  druhý  celek  italské serie  A   Sparta?  Ta po  dvou  skvělých výkonech naprosto smolně  vypadla. Je  pro  tohle  slovo zázrak odpovídajícím  termínem? Vzhledem k možnostem,  které  český klubový  fotbal má?  Jen pro  informaci – základní  kádr  Sparty  prý má  cenu  311 milionů, Viktorie 351, Neapole  1,077miliardy a  Chelsea  dokonce 6,71 miliardy  Kč.. Zdroj:

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal-evropske-pohary-evropska-liga/138662/online-chelsea-setri-lamparda-plzen-zacne-spis-s-bakosem.html

Ale  k věci. Pojďme k naší  lize a nechme  mezinárodní scény. V článku  k zahájení podzimní  části ligy ze  dne  27.7. 2012, který najdou eventuální zájemci  zde: https://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/07/27/zelena-je-trava/ a  z kterého dnes  hodlám  vyjít,mimo jiné  jako test, jak moc  jsem se ve svých  tehdejších odhadech  seknul,  jsem položil základní otázku:  Jak  moc  utrpí liga  tím, že  ztratí  zase několik špičkových  borců typu  Gebre, Pilař, Petržela  pod . odchodem  do zahraničí? Přijde za ně  náhrada? Jak moc půjde kvalita  dolů?

Dnes lze  s klidem odvětit,  že  liga  jako celek  rozhodně  nijak neutrpěla. Naopak. Byla, podle mého soudu  výrazně  kvalitnější. Loni se  o  první příčky  praly  jen Liberec, Sparta a  Viktorka. Letos, alespoň na podzim si pozici  lídra vyzkoušely  hned  4 mančafty. A  kdo viděl    alespoň některé  zápasy  Jablonce  a  Olomouce,  musel konstatovat,  že to rozhodně  byl v jejich podání  špičkový  fotbal! A  na trávnících  že  se objevily  nové nebo  aspoň staronové  hvězdy.Mám na mysli zejména  olomoucké  repre trio a  z dalších třeba  Tecla. Prostě  z no name se najednou stali plejeři velkého  formátu.

Dobrý  základ  pro jaro! Zatraceně  dobrý!  Přidejme k tomu  návraty  velkých jmen nedávné minulosti na  české  trávníky  – Kováč +Jarolím.  A  dokonce  se realizuje i příchod megastar, byť jaksi pohasínající  –   Milana  Baroše!  To  je  svým  způsobem  senzace. O  Barym si lze  myslet  mnohé. Respektive  mnohé nelichotivé.  Ale  že  se vzdal mimořádně  lukrativních  peněz  v Turecku, na které měl podle smlouvy nárok i když nehrál a  upsal se zadarmo  klubu, kde vyrostl, přestože  ten se motá  těsně u ligového dna na  samém kraji propasti, mi přijde, v dnešní  krkavčí  době, kdy  každý  honí  jen  prachy, jako docela  velká  frajeřina!  A nebudu  mít žádný problém  Barošovi, až  bude  v Plzni  za  pár  dní  nastupovat – zatleskat.Moc bych mu přál výkonnostní  comeback Přiznávám, že  daleko menší pochopení ve  srovnání  s ostravskou primadonou  mám pro  hostování  Jarolíma  v Bolce, když  by ho jistě  brala  Slávia nebo Kováče  v Liberci, když  stopera  docela  usilovně  sháněl  i Olomouc.. Ale  nepochybně  bude i  jejich návrat do ligy velkým oživením a  může  znamenat významně  jiné  rozdání  karet  oproti podzimu.

Ale pojďme po jednotlivých mužstvech a podívejme  se, jak jsem je  viděl před  7-měsíci  a co od nich  čekám  dnes. Vezmu  to ve s tejném pořadí  jako loni koncem července:

Jihlava

Očekával jsem boj o záchranu….Ale  vzhledem k příchodu  Františka Komňackého a několika zkušených  hráčů  jsem ponechal otevřená  dvířka  napsal, že  může  jít  ve  stopách kdysi  nováčka  z Hradce nebo kdyby měla opravdu dobrý  vstup, dokonce  nováčkovské sezony  Dukly. Stalo se  to  druhé!  A jak.  Jihlava  je zatím jasným obohacením ligy. Základním stavebním  kamenem  je  tamější  Horvi  Koloušek,  ale  hlavní pozornost  na sebe, dle  mého soudu strhla  trojka  Tecl, Masopust, Junger.  Tecl už  zmizel za  20mega. A po zásluze. Masopust, pokud  půjde  dál strmě  výkonnostně  nahoru  se na Vysočině  také  dlouho neohřeje a Junger  je  mou optikou těžce nedoceněný  borec.  Odhaduji,  že  jestli  horákům  vyjde  nástup do  soutěže, měli by  se  v klidu zachránit. Mimo jiné proto,  že   ohledně  náhrady za  Tecla  získali  na hostování s opcí  dva  velmi nadějné  borce  Vašíčka  z Olmíku a  od  nás  Vaněčka.  A  pan Komňacký je moc  dobrý trenér..

Brno

To jsem posledně  řešil jen  ze způsobu, jakým se  do ligy  dostalo… Velmi nevyrovnaný  tým.  Kde hodně  závisí  na tom, jak se  vyspí  jejich  fotbalový  old  playboy  Švancara.  Když  má  den,  roznesou Viktorku  doma. Když ne?  Propadák. Ale  jestli nechytnou  negativní  šňůru, pak se bezpečně  zachrání.  A mají v kádru  budoucí   velkou hvězdu  -Lutonského.

Budějovice

U těch jsem byl opatrným optimistou.  Že  snad u nich dostalo  vše  řád. S Řepkou dokonce i na hřišti… Jinak  hrají  opět, podle předpokladu – o  záchranu. Řepa  je  už  pryč  a odešel ve zlém. Ovšem to, co Poborský a spol. provozují   s trenéry, tak  to  je dokonalost  Pata  a Mata  pur!!  Vyhodit trenéra  na  základě  výsledků v zimní přípravě? Tak to  tu ještě  nebylo! Nepřeji nikomu sestup.  Ale  očekávám, že Dynamo se  o  ligové bytí a nebytí  bude  rvát  hodně urputně a  dlouho. Jestli  úspěšně? Nevím. Nechci vědět.

Hradec

Napsal jsem, že  jim přeji, aby  se vypořádali s odchodem  Černého, ale  že když  chytnou špatnou  šňůru, bude zle.. Stalo se!  Ta  šňůra opravdu přišla a  votroci  jsou  bod  od sestupové  pozice. Hradci  fakt přeji,  aby  tu ligu uhráli. Nemají  to  vůbec  snadné.  Teď  jim snad  chtějí  i sebrat  stadion U lízátek….. A mimochodem,  ten  mlaďoch, co jim kope  na pravém beku,  tak  ten je  opravdu hodně  talentovaný!

Příbram

Čekal jsem od  nich    více.  Napsal, že  mají  dvě velké devizy  – Starkovu práci v zákulisí a  velmi  šikovného a invenčního trenéra  Vavrušku.. Vavrušku semlela  liga  podle  hesla  dneska  jsi slavný, zítra  neumětel …  A  Starka i přes  své  čáry máry  ve  stínu musí brát to, že  jeho  boys  drží  červenou lucernu posledního.  Je  to  ale  zvláštní  mančaft.  Viktorku  doma  vyklepli a uhráli proti ní  jeden ze  svých dvou  vítězných zápasů  a Spartě  vzali  remízou body  dva.  Nikoli nezaslouženě… Prostě  Jánošíci. Jak jsem napsal  – sestup nepřeji nikomu, ale  jestli se nestane, že  někdo  z těch nad nimi  totálně  ztratí  formu, tak asi…

Baník

Ten jsem otaxoval spíše  srdcem a  napsal, že může  překvapit  v obou směrech,Jakkoli mi bylo jasné,  že  když nedokáže  najít  lék na  finanční problémy, bude nejspíš  zle.  Mám prostě  pro chachary  dlouhodobě  slabost.  A vyšlo  bohužel to  druhé.  Baník je opět  hodně  dole. Stačí jeden  nepovedený  zápas  a je opět na sestupovém místě. Kdyby nepřišel Bary…no tak buchne  viděl bych  je   tentokrát  jako druhé k Příbrami.  Protože  jejich momentální trenér  Půlpit nikde, ale opravdu nikde nic  velkého neudělal, ale  všude na něj  vzpomínají  jako  na cholerika..Jo a  Vrbovi vzkázal, že  by  to uměl v Plzni lépe.. No nic.  Ale  může být, že  Bary  chytne  hvězdnou fazonu a všechno bude s Baníkem úplně jinak. Je toho schopen. Ale bez základního řešení financí je Baník  dlouhodobě bez perspektivy..

Dukla

Tipnul jsem si, že  pánové Kozel a Suchopárek  se  dokáží vyrovnat s odchody  takových  výkonnostních tahounů, jakými byli  Švejdík, Lietava a  Hanousek.  A  že  vypiplají další  zajímavé  hráče. Stalo se. Červeno žlutí  hrají se svým kádrem  opravdu  atraktivní fotbal. A  docela jim to vychází i bodově.  Teď  ještě přišli o Pázlera. Rozhodující pro jejich celkové  umístění  bude vstup  do soutěže. Pokud  ho nezpackají  budou hrát klidný  střed. Možná  výše. Ale  negativní  šňůra  by tenhle  mladý  soubor kolem Patrika  Gedeona  docela  snadno dostala do kolen. Nadále jim věřím. Mimochodem   všimli  jste  si, že  nastříleli  za podzim třetí největší počet  branek a dokonce o  3 kusy víc než Sparta? Obrana  je  ale  jiná píseň

Slovácko

Za jeho největší  devizu jsem pokládal  bojovnost mužstva a trenéra  Soukupa…  A  toho  přejela serie  porážek v samém úvodu soutěže.  O jeho osudu v Budějkách jsem už psal. Smůla je prostě soupeř, který se skoro nedá porazit.  Ale  Slovácko se  postavilo na nohy a  skončilo  v horní půlce tabulky.  Ústecký trenér  Habanec pokropil svůj  bojovný  tým živou  vodou.  A  myslím, že na jaře  budou mít favorité  šuhajíků  ze Slovácka plné  zuby. Co ale neumím pochopit je odchod mimořádně talentovaného útočníka  Kováře  do Jablonce.. Proč   tam možný budoucí klenot  pouští  tak brzo?

Teplice

Tady jsem v červenci  neuměl odhadnout  šance.  Jde o dobře  organizovaný, tradiční klub. Ale  jako  velkou neznámou, spíš  problém jsem bral  angažování mladého, nezkušeného trenéra, jehož  otec  navíc  je členem  klubového managementu. Potvrdilo se,  že podobné, neváhám  říci  – incesty  jsou  kontraproduktivní.  Teplice  dlouho hrály poslední flek. Až přišel  Ščastný  a dal všemu  tvář. Soudím, že na jaře  uvidíme  tradiční  modrožluté. A nebude  to s nimi  žádná legrace. A  o sestup  hrát nebudou. V létě  bych si tipnul na docela  velkou rotaci a zejména posílení  kádru. Jsou  totiž hodně  jaloví v útoku a  velmi průchozí v obraně.  Ztráta  Šmejkala a ukončení Lukášovy  smlouvy bylo málem fatální.

Jablonec

U  tohohle  klubu se soustavně  blamuji. Loňské jaro jsem čekal  jasný  útok na  nejvyšší příčky a  oni byli příšerní.  Na  podzim  byl můj odhad,  že   po odchodech  Pavlíka, Vošahlíka a  trenéra Komňackého  nebudou nic  moc. Přidám k tomu,  že vysloveně  nemám rád  klubového šéfa  Peltu a nevěřil jsem  trenéru Kotálovi.

Omlouvám se panu Kotálovi! Odvedl  perfektní práci a  Jablonec  sehrál  řadu  utkání excelentně. Pro mne například osobně  byly dva nejlepší  výkony  nějakého mužstva na podzim k vidění  v Plzni. Tím prvním byl zápas  Viktorky  se  Sigmou. Kdy  Olmík  po našem excelentním  výkonu  odjel  s pořádným nářezem. Tím  druhým  supervýkonem se pro mne prezentoval  u nás právě  Jablonec. Výsledkem sice byla plichta, ale klobouk dolů, před  tím, co zde  zelenobílí  ukázali.  Tak nějak vypadá  fotbalová  nádhera.

Ale co bude  s Jabloncem na  jaře?  No tak na  to  vlk  nestačí.  Po  zimním výprodeji, být  místním  fandou, tak pošlu  Peltovi  doporučený  dopis s tím,  že  od  příští soboty  jezdím už trvale  na  fotbal do Liberce a  s jeho klubem  jednou pro vždy  končím.  Být  na  druhém místě  tabulky a prodat dva naprosto klíčové hráče a  největším soupeřům???  Buď  byl Pelta  kousek od  bankrotu  nebo  ví, že koupil  lacino nového Messiho nebo jde prostě jen  o  hodně  špinavý kšeft.  Vlk má  jasno, co z toho  je  asi správně.  Uvidíme.

Slávie

Splnila moje  očekávání. Nicméně  – srovnávat  sešívance z podzimu s těmi  jarními  nemá smysl. Naprosto  žádný. Už  odchodem Latky  jde o  úplně jiný  mančaft. A  příchodem  Fenina  a dalších  posil také.  Jestliže  kdysi obrovský talent a později  už jen  alkoholik a superlibový  frajer Fenin   restartuje  karieru,  chytí se  a s ním i ostatní,  čekám Slavii  hodně nahoře.  Když ne?  No tak jen průměr nebo možná  horší průměr. Protože  to bude bez Latky.Ale je evidentní,  že  Řebíček má  ambice a investuje. V zimě  kapitalizoval  své pohledávky  za  klubem ve výši  čtvrtmiliardy a  jsem  zvědav, co bude dál.  Ale jistým  vodítkem  je  pro mne  to,  že  Bednář  šel radši bez smlouvy  do Sparty než  aby  vzal  jasný kontrakt  za  nejméně 150tisíc měsíčně  v Edenu..

Olomouc

Tak zde mohu hrdě prohlásit,  že  na rozdíl, od mnohých, co  nyní mají  Sigmu  za velké překvapení ligy, vlk správně trefil, že budou hodně  dobří! Stalo se. Nejsem vůbec  překvapen.  Mají skvělou  práci s mládeží. V nedávném přehledu  TOP  50 mladých fotbalových talentů na  iSport měli naprosto nejpočetnější zastoupení – tuším, že  celkem 8 jmen. Budují  mužstvo nenápadně, postupně, s rozmyslem a důkladně. Takže  si mohli dovolit  například pustit  obrovský talent jménem Přikryl do Sparty. Soudím, že  jim to půjde i na jaře.  A  fotbalovou  Evropu  by měli  uhrát.  Zdali dosáhnou  na mistra? Letos  asi ještě  ne. Letos… Ale mám je  za  velice perspektivní a  kvalitní.

Boleslav 

Ta byla  pro mne  velkým favoritem ligy. Před jejím zahájením. Nicméně  byla nesmírně  postižena smůlou v podobě  serie  zranění  klíčových  hráčů.  Kádr  se jí prakticky  rozpadl, za  což nakonec zaplatil trenér Koubek. Ale  s tím, jak se marodi začali vracet  do sestavy,  vyjížděla  Bolka  zcela  nenápadně, za  to  konzistentně, z ligové šedi. Nakonec přezimovala jako pátá  na dohled pohárových  příček.  Je  zcela  evidentní, že  ji dusí  ztráta  Chramosty. Proto  jen 19  vstřelených branek.  Ale  teď  by  už  měli  všichni, či skoro všichni marodi k disposici. Navíc  špílmachr Jarolím… Takže  Bolka bude  opravdu nesmírně  silná. A  všichni favorité z ní musí  mít velký  respekt. Může  být, že  na poháry  přeci už nabrali  příliš  velkou ztrátu. Ale je  to pro mne  zatraceně  silný mančaft. Nebýt  smůly z podzimu, kdo  ví jak by tabulka  vypadala.

Sparta

Vynechám  Křetínského tašku..  Pro mne  hrála na podzim pod  své možnosti. A nemohu, než  se, nerad , zmínit  o Křetínském.  Už jednou jsem napsal, že  fotbalu naprosto  nerozumí   a měl by  si najít  jako hračku něco úplně  jiného.  A to bez sebemenšího  tušení  co chystá se svou kabelou. Ale před podzimem jsem napsal také  tohle:

Lafata  jim nevyšel. A přiznám se,  že  tady Křetínskému  vůbec nerozumím.  Pelta  prý  za něj  chtěl dvacku,  Letná nebyla ochotná  dát  víc  než půlku. Ano, dvojnásobnému králi  střelců ligy  je  přes  třicet.  Ale  prostě  je  to klasa.  A  Sparta moc  chce titul. Kdyby se někdo  zeptal  Křetínského, jestli mu ligový primát  stojí  za  deset míčů,  podle  mne nemrkne  okem  a vytáhne  šrajtofli a vysází  to na  dřevo.  A  tady dělal  vlny.  Že  Lafata  není  perspektivní.

No asi mu někdo doporučil, aby  si přečetl Kosu.  Pochopil,  s půlročním zpožděním,  o  čem že  aspoň  část  fotbalu  je.  A  jaké  jsou  zde  relace  a podmínky  úspěchu. Míním  toho na hřišti. Nikdy mu nemohu prominout,  že  chtěl to, co  nebyl zatím schopen  uhrát na trávníku  vyřídit  hodně  hnusným  způsobem v zákulisí. Celá  afera byla jen o  tom,jak zaříznout  administrativně  Viktorku.  Ale  dost  kabely.

Přišel ještě  Vácha… Zajímalo by mne, jestli ho na Letné opravdu tak moc  chtěli, zejména když  mají  typově stejného Hušbauera, který stojí  na  hraně  nároďáku,  nebo jestli bylo hlavním cílem  vzít ho prostě  Viktorce…

A  co  čekám od  Sparty? Pro mne  je  i nadále,  a spoluvěřící  jediné  pravé  víry  viktoriánské se nejspíš  budou dost  čertit,  hlavním kandidátem na  titul. Tříbodová  ztráta  je nic. A umím si představit, co se asi bude  dít na trávnících…

Mimochodem, byl  to tuším redaktor  Sportu  Kalus, co  před  pár  dny  napsal, že Plzeň má sice klid, ale  žádný  sudí teď 4 roky  si netroufne proti Spartě  nic písknout. Nejspíš  to bude  pravda. Prostě  – přiznávám, že  letenští mají  kvalitu,  významně posílili a  na  rozdíl od  všech ostatních s nemusí  bát, že je někdo řízne.

Takže  favorit na titul  číslo 1. Zejména  po  tom, co včera  předvedla  v Londýně! Opravdu  úžasný  výkon.

Liberec

I tady, bohužel pro Jeffa,  jsem se trefil do posledního písmene. Nevěřil jsem, že  by měli kvalitu  na průnik do LM a  když  chytili  Dněpr  jako  soupeře o EL ,bylo  jasno, že  v pohárech končí. Očekávaný  výprodej byl nakonec  daleko větší,  než  si kdo  troufal hádat. Postupně Gebre, Breznaník, Bičík,  Vácha, Bosančič…

To je prostě  rozprodání mistrovské jedenáctky  přímo příkladné.

A  navíc, až do Váchova transferu, za velmi levno. Vácha  byl ale prodán  dobře.  Slušné peníze + dva  dobří kopáči  – Pavelka  a Frýdek mladší. K tomu  další  nadějná  jména  + Kováč  teď  v zimě.  Jarní Slovan už  bude  úplně  jiná káva. Ale sezona  už je nejspíš  ztracená. To by na jaře museli  liberečtí  vyhrát  snad úplně  všechno. Čekám, že budou  dobří.Ale  takhle přeci jenom ne.   Ale  za nějaké dva  roky? To zase klidně může  být jejich ročník.

Viktorka

Jo, kovářova kobyl a vlk chodí  bosí. Moc  rád konstatuji,  že  jsem se totálně  spletl, když  jsem ji neviděl mezi prvními třemi. Ale  stojím si za  tím, že  byla  slabší než před rokem. Díru po  Petrželovi se podařilo zacelit, levý kraj po Pilařovi nikoli.

Viktorka  změnila svůj herní projev.  Už  to nebyl  vždycky  ten útočná  gejzír.  A na postavenou  obranu  hledala  často marně  recept. Na druhé straně  – každý, kdo  s ní  chtěl hrát  na podzim otevřený fotbal a ne betonovat,  s ní  prohrál. Včetně  zahraničních klubů  v EL  a kvalifikací  do ní.

Trenér  Vrba  je  evidentně  genius. A  už  dnes  zralý na  to, aby měl  před  vchodem na stadion  sochu. Uvidíme, jak mu půjdou  čáry a kouzla  na  jaře.  Příchod  Tecla  a Kovaříka  je  hodně příjemný. A  také  velmi drahý na provinční klub.  Ale  doufám, že  se ukáže, že ta  investice  byla  správná.

Noviny, které  nás  soustavně  posílaly  do třetí ligy  v souvislosti  kabelou,  dnes píší  o Plzni jako o největším  favoritovi  ligy.  Nevěřil jsem jim tehdy,  a nevěřím jim ani  dnes. Co že  to ještě napsal  Kalus  v tom  článku, který jsme už  citoval, ale  teď nemohu vygůglit?

Že Křetínský nechá  brizantní informace  ze  své kabely  spát,  pokud ovšem bude Sparta mistrem!  Tvrdí prý  mimořádně  dobře  informovaný  zdroj. A prý  když  Křetínský pustí  co má, bude to pro ligu  něco jako  atomový  výbuch.

Jak  asi  může dopadnout liga, která startuje  do takových řečí?

Může  Viktorka  se svou nespornou herní  kvalitou  porazit  celou ligu  včetně  zákulisí?  Soudím, že nikoli. Přesto,  že  momentálně  hraje  opravdu špičkový  fotbal. Ale  doufám, že  se  spletu. Přesně jako  loni v létě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

11 reakcí na Fotbalové jaro

 1. vonrammstein napsal:

  Celý to nevyhrajou, ale moc pěkně se na ně kouká 🙂 Mám na mysli pochopitelně Viktorku 🙂

 2. radek napsal:

  Ukazuje se, že příchod Tecla a Kovaříka není vůbec drahý ale výborná investice.

 3. strejda napsal:

  K článku Jako duha: Ač to tak má být a diskuse je 24 hodinová, tak jsem ji včera nestihnul. A tak teď jen poprvé a naposledy využívám jiné diskuse k odpovědi. Naštěstí již někteří z Vás odpověděli za mně. My používáme síťové jízdenky Karlovarského kraje (obdobné má i kraj Plzeňský, Ústecký a Liberecký.) rozšířené o DB. Vše potřebné i s mapkami platnosti a ceníky je lehce dohledatelné na stránkách ČD. Je tam i systém Egronet.
  Důl Ďuriš znám jen jeden, ex Vilém na Krásně u Horního Slavkova. Dnes je tam hornické muzeum s drážkou 600mm. O krátké historii této nově postavené dráhy vyjde článek v časopise Sokolovsko, 1/2013.
  Vlku, omlouvám se, nechci zavádět takové podloudné způsoby, ale určitá povinnost autora mně k tomu vedla.

 4. Řezníček z Brna napsal:

  Naše liga jde kvalitou nahoru, je to tak, i když pro to nemám logické vysvětlení. Když v pátek večer dávají v TV naši ligu, dám jí přednost před bundesligou na Eurosportu 2. Jinak jsem ale beznadějně propadl anglické fotbalové lize, když je venku v zimě hnusně, sednu si k telce a sleduji třeba i tři zápasy po sobě na DIGI Sportu. To nemá konkurenci, ta atmosféra, to nasazení, to je fotbal podle mého gusta. Horší je ale, když anglické týmy opustí ostrovy a přijedou do Evropy, naráz jsou poloviční.

 5. Jeff napsal:

  Co dodat: liga začíná při půlmetrové sněhové pokrývce. Nepřijatelnost celého kolotoče navíc nadále tvrdí dvě skutečnosti: slavná SK Slavia, klub s tradicí 120 let, nadále dělá jakoby nic, přestože byla použita na vyprání peněz asi největšího a nejdrzejšího tuneláře, a zrovna to exministra ODS. To je prostě nepřijatelné a její výkony s playery nakoupenými za špinavý prachy jsou nehodnotitelné. Stejně tak Plzeň. Až příliš mnoho indicií ukazuje na velké množství nečistot daleko přesahujících běžné skandálky a přestože shodou okolností se jí fotbalově daří, fandit se jí nedá. Jestliže z obou kauz nevyplyne nic, je lepší sledovat bundesligu. Pokud jde o exšampiona Slovan, předvedl obvyklý nesmysl, jak popudit své věrné a zasloužil by si sestup. Bláboly Štajnera o podpoře celého regionu a jeho osobně směrem k sKarlovi, což byl jeho jediný mediální vzkaz před začátkem fotbalového jara..asi jeho hlava holt víc nepobere. A s nekopem Kováčem to jistě po barech roztočí k patnáctému místu.

 6. radek napsal:

  Jeff Možná máte pravdu, ale ty peníze pomůžou mladejm fotbalistům. Je to obrovská motivace pro mladé kluky. Lepší než nákup jachet nebo vilek v Portugalsku. Bohužel taková je doba.

  P.S. Já zpocené milionáře, kteří vlastně nemohou prohrát díky nemravným platům (i když na hřiští prohrají), také tolik nemusím. Ze sportovního hlediska je to ale radost ne…?

 7. Petrpavel napsal:

  Mám výhodu, že liga je mi už dlouhá dlouhá ukradená. Rád si v sobotu neděli na netu najdu kde se v blízkém okolí hraje nějaká divize či II. třída, vezmu psa nebo vnouče a jdu se pokochat na pro mě anonymní kopálisty za hubičku. Fotbal je krásná hra. Když to není pračka na peníze.
  Potěší taky něco jako bylo k vidění včera. Plný stadion, machři na hřišti, a dokonce v dresech českého mužstva, to je taky radost. Rdost na dvě hodiny, ne na víc, přesně tak jak si fotbal-hra zaslouží.

 8. XY napsal:

  Inu, autore, gratuluji a přeji, aby vám ta radost s Viktorkou dlouho vydržela.
  Mezitím nám pan premiér podepsal smlouvy s církvemi, z nichž jedině baptisté měli sílu nahlas říci, že jim ty miliony nepatří – a smlouvu nepodepsat.
  Zkušenost jednoho cestovatele z jednoho státu velké země za velkou louží – nápis v kostele:
  Náš farář bratr John ztratil práci. Modlete se za něho, aby brzy našel novou.
  Byl to malý kostel v malém městečku mezi horami, česky by se asi jmenoval Popelov. Práce je tam vzácným statkem.
  Pěkný víkend vespolek.

 9. Ruda51 napsal:

  Vlku, dík za přehledný rozbor k dnešnímu výkopu naší ligy. Včera to byl opravdu malý zázrak, Plzeň přejede (jiný výraz mě nenapadá) aktuálně druhý tým italské ligy, navíc oba góly vstřelili evidentně dobře nakoupené nové posily – Tecl a Kovářík, Sparta při troše štěstí mohla vyřadit Chealse – aktuálního vítěze LM. Lepší začátek fotbalového jara jsme si ani nemohli přát, ale na ligové stadióny stejně asi nevyrazím, Baroš mě sice trochu láká, ale na jaře v Praze Baník ani jednou nehraje. Také já, poslední léta, dávám přednost Okresním přeboru (Praha východ), na vesnici, kde máme chatu, je to takové společenské setkání – kamarádi, pivo, klobása, většinou se rozbor utkání protáhne až do druhého dne.
  Naposledy jsem byl na profi – fotbale, když jsem dostal od bývalých spoluhráčů ke svým kulatinám fotbalový dárek – skvost – dvě sady lístků na základní skupinu ligy mistrů, co hrála Plzeň v Praze – Bate, AC a Barca. Jelikož jsem byl dříve opravdu fotbalový nadšenec, viděl jsem plno zahraničních týmů, co hrály v Praze, slavné hráče, např. Paula Rosiho (tehdy neznámý mladíček ve Vicenze), Rummenigeho, Raula, Argentince Batistutu (na Spartě zanechal ohromný dojem) a plno dalších, ale dík dárku od kamarádů fotbalistů jsem mohl vidět na vlastní oči i krále – Lionela Messiho. Asi pamatujete, Messi dal tehdy Plzni v Edenu hattrick, přitom se tam jenom tak „motal“. Zápas se odehrál před více než rokem a pořád mám takový pocit, že na hřištích s profesionálními fotbalisty už nemám co vidět. Koncem března s chutí zase vyrazím na náš Okresní přebor, už se těším na klobásu s pivem. Fotbalové téma na Kose mě mile překvapilo, i když plno čtenářů Kosy fotbal možná moc nebere. Když si představím, že bych něco zmínil o krásné hře zvané golf, tak mě na Kose asi zlynčujete :-).

  • vlkp napsal:

   Rudo
   zkuste o tom golfuněco poslat. A uvidíme.

  • Petrpavel napsal:

   Kdepak lynčování, golf je hezký na pokoukání. Natož ho asi hrát – ale v sedmdesáti by se špatně začínalo 🙂 . Tak napište, popište …

Komentáře nejsou povoleny.