Zářezy dortmundského čarostřelce Lewandowského


Jestliže  jsem  včera  ráno, mimo pořádek, pln úžasu a  nadšení psal  o  senzačním  zničení  Barcy  v Mnichově,  nemohu jinak,  než dneska  hned  ráno  klepnout pár  řádek  o   zázračné  rychlopalbě  čarostřelce Roberta  Lewandowského, kterou  rozstřílel  madridský  Real.

To  byla jízda!  Byl jsem  naprosto přesvědčen,  že  Real  zvládne  svůj  zápas  s německou  dvojkou  daleko lépe  než Barca,  že  se    bílým prostě nemůže  stát  to, co  den před  tím Kataláncům. A  ejhle – nebýt  fatální minely  Hummelse,  tak  si Madrid  vezl  úplně  stejně  ostudně  vysoký  výprask   jako Barcelona.  A nikdo nemůže  říci , že nezaslouženě.

Mimochodem,  jeden z  důvodů, proč  bylo pro pro mne  ve středu opakování  úterka  v kategorii nemožné,  byl právě  střed  obrany  žlutočerých.  Nějaký takový kiks jsem od  stoperů,  ale  zejména  Subotiče   – čekal. Nadělal  už  jich v  sezoně  dost a dost a právě jeho pokládám z a nejslabší  článek  v  sestavě  Juergena  Kloppa. A  ejhle, on  se tentokráte  ukopl parťák…

Právě  tenhle  gol  tvoří  základní  rozdíl v posuzování  šancí obou  španělských klubů.  Nevěřím,  že  na  Nou  Campu najdou  domácí  sílu  Němce  ještě  vyřadit.  4:0 je prostě  náskok, který  mančaft  jako Bayern jednoduše  uhájí. Spíše  bude mít  Barca  starost  najít  vůbec  nějaký klíč   k soupeřově  obraně  a nepropadnout  podruhé.

Naproti  tomu  naděje  madridských podle mne  žije. Doma 3:0 se dá  uhrát.  Je  to otázka rychlého  prvního  golu  a  eventuálně  ještě  jednoho do přestávky.  Nic nemožného pro  tak  výjimečného  plejera, jakým je  Ronaldo. zejména  kdyby  si  na Španěly  zasedlo  štěstí.

Přesto  Juergen Klopp a  jeho  soubor  včera  rozdával  nesmírnou porci  čiré  fotbalové  radosti. Lewandowski sehrál  úžasné představení.  Měli jsme  mimořádnou příležitost  vidět  v  akci ve  dvou večerech  dva  současné nejlepší  světové  střelce a  dva , řekněme  z  druhé  nebo třetí  světové  kanonýrské  volby a tohle představení  jasně  vyhrál  ten  nejméně  ceněný  /  no nejméně  ceněný  v  případě  Lewandowského je nonsens,  ale  je  to  tak, má  skrovnou tržní hodnotu  ve  srovnání  s  Messim, Ronaldem a  také Gomezem/.  Dodejme,  že  naMessi se neprosadil  vůbec,  Ronaldo jen kvůli  zkratu   Hummelse a SuperMario  trefil z  ofsajdu.

Naproti  tomu, s  výhradou  penalty, kterou  zařídil Marko Reus a prvního kusu,  u   zbylých  branek  si musel  svou palebnou pozici  nejdříve  aktivní prací s míčem  – VYTVOŘIT! Žádná  muellerovsko – lafatová  klasika  – mám  čich na  výběr  místa, kam  se mi odrazí  balon!  Ne,  vždycky  palbě  předcházel a rychlá práce s míčem, která  vedla k uvolnění. do vyložené pozice. Jsem ovšem  zvědav,  jak  dlouho  bude vedení  Borussie  z jeho představení  nadšeno.  Protože  už takhle  se celé  jaro mluvilo o  tom, že  z  Westfálska po sezoně  odejde. V  řečech byl hlavně   opět  Bayern.  Po  včerejšku?  Já  bych  se po někom takovém ohlížel, kdybych  byl  šéfem  právě  zrovna  Barcelony. Ale  i  Realu,  obou milánských  klubů,  Juventusu . Zejména  těhle  mužstev. Ale může  se objevit  kdokoli další.Včerejší  rychlopalba  byla  prostě  úchvatná  a  Lewandowski  kvůli ní  velmi pravděpodobně  v  Poruří skončí.  A  Juegen  Klopp bude  mít  další obrovský problém. Ani  Dortmund  zkrátka  není dost  velký  klub, aby  si  udržel mimořádné plejery.  Fotbal  je, bohužel,  už jen  kšeft.Kdo má  větší  peníze  bere nejlepší  hráče. .  Jakkoli právě na  Realu  je  vidět,  že  to  zaručená  cesta  k úspěchu není.  Ba,  že  může  být  kontraproduktivní. Mít  jen na lávce  takové  borce  jako je  trvalý náhradník Kaká  nebo včerejší střídač  Benzema a  řadu  dalších  megahvězd  je  naprostý nesmysl a plýtvání.

Jak se mohlo stít, že  španělská  super mužstva  dostala  takový  výprask?  On to  vlastně  vysvětlil náš  mág  pan  Vrba. Opravdu  – ani  Barca  s  Realem  nehrají taková  utkání  jako tenhle  týden v  Německu každý den.  Nejsou  zvyklá  na  to,  že  narazí  na takovou  útočnou  sílu.  A když se tak  stane,  pak jsou najednou  v  roli  Viktorky  na  AC Milán.Už  jsem  psal včera,  že  Barca má obranu jen  jaksi  z povinnosti, protože  ví, že  každého zválcuje. Real na  tom je,  aspoň podle mne,  výrazně  lépe,  ale přesto  to včera nebylo dostatečné.  Ona  suverenita  má prostě  svou  stinnou  stránku – začnete  si myslet, že  ostatní vás nemohou ohrozit. A  ejhle  – mohou. Mohou  vás  i zostudit.

Jsem opravdu zvědav, co  uvidíme  příští  týden. Pyrenejci pojedou na  krev.  Němci  to nebudou chtít  pustit. Fotbal bude mít zase svátek. Těším se,  těším!

Na  konec  si nemohu odpustit  poznámku  o  dortmundském  zrádci  Mario Geotem.  Plně  chápu  pocity  fandů  žlutočerných.  Vím, co bych  cítil,  kdyby  Vláďa Darida  takhle přestoupil  ke  Křetínskému! Všichni se podivovali,  že mu  to  vyprodaný  stadion nedal  vyžrat.  Šlo  o  naprosto  výjimečný  zápas, kdy  se muselo  táhnout  za  jeden provaz. Ale počkejte  na další kolo  Bundesligy.  Tam si Goetzeho  zcela jistě podají.Po právu.

Ale  mají to v Německu  fotbalové starosti. Viděno  českýma  očima. Když  už  jsme  u  toho Porůří.  Kdysi kraje  uhlí a ocele.  Jakkoli  to  s Ligou mistrů a ni  trochu nesouvisí, nemohu si  odpustit  evokaci  na  Ostravu a  Baníček. Mám pro tenhle klub  docela  slabost.   A liga  bez  něj?  To  je jak  víno z  krabice.  zatímco  v  Dortmundu  řeší už pomalu finále  proti Bayernu, Baník  a  jeho fandové dnes budou trnout. O  existenci  svého klubu.  Bude  se  o ni hrát  na dnešním  jednání městského zastupitelstva. Pokud  to potvrdí  svůj  převážně odmítavý postoj  k odkupu  stadionu  Na  Bazalech do městského  majetku  je nejspíš  s  Baníkem  amen. Končí . S  dluhem nějakých  170 milionů  korun.  , Což je nějakých  6,5  mega  v  eurech.  Včera  jsem  zavadil o  informaci,  že  smrtelný  nepřítel  Dortmundských  –  tedy  Schalke  04, má také  jakési starosti.  Prý také  dluží. 170 milionů. Ale v  eurech…Ale  tam  rozhodně  bankrot  nějak odvrátí. Inu , není  dluh  jako dluh a  170 melounů  jako 170 melounů.  Česko není Německo.  Ještě  připomenu,  že  Bayern  za  Gotzeho  už  vysázel na  dřevo  37 milionů  eur…Což  by  v  tuzemsku  stačilo  na  krytí  dávek v  nezamětsnanosti  na  dva měsíce….

Ale  ještě  k chachars fans. Je to speciální a leckdy  dost drsná kumunita. Ale skoro  bych  řekl , že  nepříliš  vybavená  schopností myslet.  Příští  rok  jsou jak  parlamentní,  tak obecní  volby.  Co jim  brání v tom,  aby  se jich  sešlo před radnicí  zrovna  tolik, co na  zápase se  Spartou  a uspořádali pořádně  hlasitou merendu  s  ústředním  heslem  –  Kdo dnes  nevolí  Baník, toho  zítra nebudeme  volit  my?

Divný svět.

P.S: včera jsem  také  viděl  vedle  galapředstavení  z LM  utkání  Liberec  – Jablonec  v našem poháru. Libe  vyhrál  4:3,  Štajny  dal  hattrick.  Dost  dobrý  mač  na  české poměry.Nicméně proti  večerní fotbalové  show  to  bylo  jako když  dvě  firmení jedenáctky  si  to někde  dají  hekťák.   Aniž  bych se chtěl  dotknout  modrých nebo  zelených.  Už bylo konstatováno, že na  české poměry  dost dobrý mač.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

13 reakcí na Zářezy dortmundského čarostřelce Lewandowského

 1. radek napsal:

  Španělé přijeli do Německa na výlet. Němci přišli do práce.

  • vlk napsal:

   Dobrý bonmot! Al e že jim ta práce šla úžasně od ruky! Šťastní lidé , co s e vlastní prací takhle baví.

 2. radek napsal:

  Vždyť to může koupit město v konkurzu za levno a s nějakým dalším Vrbou postupně znovu vybudovat dobrý rým. Proč nyní kupovat zajíce v pytli s dalšími kostlivci…? Ty dluhy nadělali konktrétní lidé a zřejmě někdo pěkně vydělal.

 3. Tacit napsal:

  Ano, takhle bezradný Real už dlouho nebyl (3. gól):

 4. Václav napsal:

  je škoda, že ten Štajner nedostal v repre šanci, byl to na českou kotlinku velice kvalitní zápas a jako vždy bez diváků. Jinak po včerejšku jsem zklamán, protože finále jsem si přál jeden německý tým a druhý ze španělský a v zázrak nevěřím…

 5. er napsal:

  das war wirklich ein total fussball, kam se hrabe vystřelenej straka s těma baletkama z mnichova – neuvěřitlné hrát takto neustále dopředu – BVB hraje lépe než bayern. penalta neúmyslná, ale jasná. fotbal borussie není o hráčích, ale o týmu… španělé nevyhrají ani doma

 6. Jeff napsal:

  Kličko dostal za vítězný match půl miliardy Kč, vítěz Wimbledonu obdrží 35 mil. Kč. Ferguson bere milion denně… co tím chci říct: pokud Real ani Barca nepostoupí, půjdou do konkursu. Za nekryté papírky nakupují všechno, co umí kopat, pak jim to jakoby sečtou…ale jo, byly dobrý fotbaly ale ve Wembly bude zase z půlky hlediště obsazeno sponzory a jejich rodinami.. ono kdyby v Liberci rozdali 5ooo lístků zadara, tak tam bude taky narváno..nicméně předměstí dostalo výprask a Slovan nejenže přes pohár, ale jistě i přes třetí místo zaslouženě do EL, bez pomoci rozhodčích, médií i neprůhledných toků…jen uměním. To má hodnotu.

  • vlk napsal:

   Koukám Jeffe, že jsi dneska žertovně naladěn. Jinak bys nemohl přehlédnout, že Jablonec má odvetu doma a že mu stačí jakékoli vítězství. A třetí msto? No možná. Pokud se Jabka i Olmíci dokonale zhroutí. Jinak ne.
   Jo a jen uměním? a Mysliveček získal svou špatnou pověst kde? pomoz mi prosím, nějak si nemohu vzpomenout…

   • Jeff napsal:

    Ta Ondrášovka se hraje dvoukolově? :-)) Mysliveček? Deset let ve Slovanu nefunguje a určitě to byly pomluvy.. Ne, Slovanu si nikdo nevšímá, stejné to bylo loni, jen byl prostě první, tedy nejlepší. Lepší formu na závěr než oba nad ním určitě má.

    • vlk napsal:

     A přísloví – neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil jsi někdy slyšel. Hrajete jak s námi, tak s Letnou. O aktuální formě vaší naší i rudé se teprve budeme bavit.
     A budeš se divit, pohár a to nikoli Ondrášovka, ale Pošta s e hraje opravdu dvoukolově. ¨
     A ještě loni – vyhráli js e ligu. Nikdy by mne nenapadlo říci že nezaslouženě. Nicméně o tom, že jste ji vyhráli rozhodlo nic než štěstí. Kdyby byl Daridík nebo Wagy trefili jeden o d a cenťáky doprava a druhý o dva cenťáky doleva, bylo všechno jinak. Asi tak jako následně v kvaldě na poháry. Trošku skromnosti by to chtělo příteli Jeffe.

 7. jvf napsal:

  No prý v Realu není nejzdravější atmosféra, hvězdy chtějí odstřelit Mourinha. Jsou to samozřejmě jenom dohady, ale ten včerejší matný výkon by to vysvětlovalo.

Komentáře nejsou povoleny.