Podivné hradní hrátky okolo amnestie


Dneska  píši mimo plán. A  budu   – krátký.  Aspoň  doufám. Ono se totiž  o  onom „senzačním“ odhalení  kancléře Mynáře  o  tom, kdo jako  byl  při tvorbě   Klausovy  podvraťácké  amnestie  nic moc  napsat  nedá.

Podle  tohohle  Zemanova fámula,  s velmi podivnou pověstí, amnestii  připravili  Klausovi univerzální eskamotéři Hájek  s   Jaklem a  jeho právní  poradce  Hasenkopf, mnohým  nám  dobře  známý  co by nick kocour alias bzum, který  minimálně  dříve  zavítal několikrát i  na  Kosu. Jestli chodí pořád, netuším. Ale  třeba  se ozve  v diskusi..

Slíbil včera  v TV, že  se k  amnestii  vyjádří  blíže  během příštího týdne.  Netuším, jak to  chce udělat, jestli  v  televizi  nebo na vlastním  blogu na  Aktuálně  nebo nějak jinak.

 Kdyby  náhodou  si  usmyslel, že nic  z  toho mu nevyhovuje,  pak mu kdykoli  dám v  té věci  místo na Kose.Bez  jakéhokoli zásahu  z  mé strany. Jak by mi  to poslal, tak bych to pověsil.

Ale  tohle  není  smysl tohoto  příspěvku.  Přiznám  se  k několika  věcem:

1- soudím, že zmínění  tři pánové  nejspíš  s  tou zmetkovitou  aminou  něco společného měli, což předpokládal  každý, kdo se trochu  stará o poliitiku.

2-  Mynářova  verze,  v níž  to staví  tak, že  tihle  tři zlotřilci to  celé  uštrikovali , zmátli  a obloudili  Klause je  verze pro  slaboduché

3- nerozumím  tomu, proč  Klaus je  opět  z  toho vyviňován   a proč  Zeman  zcela  evidentně  dal  příkaz  zachrańovat jeho mediální  obraz..

Ten  tlach,  že  Klaus  vzal gemtlemansky  všechno  na  sebe  možná zabere  v hospodě  u U prezidenta ,  kde Zeman  relaxoval po  šichtě, když  doobjímal stromy,  ale  nepřijme  jí  soudný  člověk, který  si pamatuje  Klausovu pedantičnost  a snahu  řídit  celou  zeměkouli.

Ten  byl  tím, kdo  amenestii  nepochybně  inicioval,  vymyslel  její obsah.  Kdokoli jiný  prováděl jen  technickou práci a  eventuálně na  něm  Klaus testoval  svůj  záměr. Nic  více nic.  méně.

Dělat  dnes  z něho  oběť  zlých spolupracovníků  je nesmysl. Kdyby  to někdo  takhle  trapně  zkusil,  vyrazil  by   s ním  narcis  okamžitě  dveře.

Celý  a jediný problém  té  generální  milosti  je  její  článek  2.

Ten, kdo ho do  ústavy  zakomponoval,velmi dobře  věděl, proč  tak  činí.  Stejně  jako to, co  v praxi bude znamenat.  K  čemu  dojde.

Záhadou tedy není , kdo se podílel na  amině,  ale to, proč a  z jakého popudu a důvodu  se právě  onen  článek  2 do ní  dostal..  A  to Mynář  neosvětlil ani náznakem.  Ani se o  to nepokusil.

Uvidíme s  čím  přijde   Hasenkopf, alias  kocour.

Další  otázkou je, proč  je  na Hradě  takový  zájem o  to  chránit  Klausovu pověst. Skoro  to vypadá , jako kdyby  Zeman na  stará  kolena se  začal  cítit  jako sirotek  a dělá všechno možné,  aby ho Klausovi  adoptovali.

Třeba  se to  někdy  dozvíme.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

49 reakcí na Podivné hradní hrátky okolo amnestie

 1. Jeff napsal:

  Tak to bych řekl, že to bylo přesně takhle, jak píšeš vlku. Ještě bych dodal, že: je docela možné. že hlavní ideolog hradu – Dušan Tříska, jenž dál běhá na svobodě, byl autorem i záklopky za celou akcí zvanou transformace ekonomiky a legračníci Jakl s Hájkem k tomu maximálně dělali obrázky. Jak nemusím Kmentu, v tom jeho kmotrovi, on ten VK byl jen článkem do řetězu a tadyhleta lapálie s amnestií se prostě musí nějak a za něco ustát.

 2. Bob napsal:

  Naprostý souhlas s blogem.
  Panu Minářovi se podařilo udělat hlupáky úplně ze všech.
  Z bývalého prezidenta – on za to nemůže…, to napsali ti tři….:-) Táto verzi bych uvěřil v případě bývalého prezidenta Ludvíka Svobody ( tím ho nechci zesměšňovat ).
  Z nás vč.prezidenta Zemana (minimálně mě vždy urazí, když mi někdo předloží nesmysl k uvěření)
  Následovala „perlivá“ vyjádření „matadorů“ Jakla a Hájka, kteří dokonale dotvořili komický rámec.
  Vzhledem k badatelskýn schopnostem p.Mináře bych ho doporučil na ředitele ÚSTR…:-)

 3. Analytik napsal:

  Bravo, vlku! Tím nápadem se Zemanovou adopcí jsi mě dostal!
  Nabízím jednoduchou úvahu o amnestii. Začneme klasickou otázkou: Cui bono?
  Kdo měl z amnestie největší prospěch? Neplatiči alimentů ani kapsáři to nebyli, po několika týdnech by jim trest stejně skončil. Nejvíce amnestii vděčí ti, kteří ještě kriminál nestihli, ač skoro všichni víme, že tam patří. Tedy členové a šíbři Mafie, kteří vymysleli a maximálně vytěžili tzv. privatizaci.
  Z této úvahy vyplývá duchovní autor amnestie = Mafie. Kdo sestavil text, kdo ho gramaticky a po právní stránce vypiloval a vlastně i kdo ho podepsal, jsou už jen detaily. Podílely se na tom jistě všechny složky České Mafie, protože to byla jejich poslední šance na odvrácení spravedlivého trestu před odchodem Klause z Hradu.
  Jenomže lid v podhradí chce znát autora amnestie – nějakou figurku, na které by si mohl vybít vztek. Tak byla zahájena kamuflážní přehazovaná, kdy budou divákům střídavě předhazovány všechny známé loutky a to tak dlouho, až celé hlediště znuděně usne.
  Že se na tom podílí i Zemanův fámulus, to nám lecos napovídá.

  Jo a zdravím Kocoura! Od včerejška visí na Aktualne.cz nový blog z jeho seriálu o amnestii. Tak si ho konečně přečtu. Jak to vidí ti za Hradbami.

  • Občan napsal:

   Analytiku,

   jakkoli máte v mnohém pravdu, ohledně amnestie je zde jeden aspekt, který jí (ve vztahu k privatizaci) bere veškerý smysl. Nejpozději 30. 6. 2013 budou totiž defitivně promlčeny všechny privatizační lumpárny. Přičemž dodnes nebyla otevřena ani jedna hospodářsky významnější privatizační kauza. H-Systém, pár kampeliček a jeden nebo dva „investiční fondy“ toho mají s privatizací společného pramálo.

   • Analytik napsal:

    Uznávám, Občane.
    Ale privatizací se začalo a jede to vesele dál. Mafiáni, ostřílení privatizací, dodnes rozjíždějí další IZIPy, zbrojní zakázky, IT kejkle a podobné tunely, které jim amnestie pokryje ještě na pěkných pár let.

   • Admirál napsal:

    Přesně tak. Lumpárny budou 30.6. promlčeny. To je ta naprosto zásadní.

    Amnestie a humbuk kolem ní je jen taková drobnost, marginálie, takový bílý psík.

   • anita napsal:

    Do 30. 6. 2013 zbývalo v lednu ještě půl roku i mohlo se stát a nebo byla možná i nějaká indicie, že už je tajně nasbíráno dost podkladů i nějaký ten svědek k možnosti velké privatizační kauzy k otevření.
    Přeci jenom mohl zafungovat
    Zákon ze dne 26. dubna 2012, kterým se mění zákon č. 141/1961 Sb., o trestním řízení soudním (trestní řád)
    Novela Trestního řádu (a dalších zákonů, včetně zákona č. 40/2009 Sb., trestního zákoníku) upravuje činnost orgánů činných v trestním řízení, zavádí institut spolupracujícího obviněného, který se blíží institutu korunního svědka, a tzv. dohodu o vině a trestu.
    Zdroj: http://finance.idnes.cz/prezident-dnes-podepsal-obdobu-korunniho-svedka-a-dalsi-nove-zakony-1g2-/pravo.aspx?c=A120517_150738_pravo_vr

    Pokud, tedy došlo k takové míře amnestie, bylo by zřejmé, že není zájem nejvyššího mafiosa , aby se jakkoliv rozviřovaly kauzy z privatizačních zlodějen. Nepovedené „dítě“ /klausovskou privatizaci/ je třeba ukrývat a nevystavovat, jeho monstrum, jejž tu zplodil a ožebračil národ.

    • Občan napsal:

     Anito,
     v amnestii nešlo vůbec o privatizaci; do té si nikdo nelajsl ani hrábnout za celou dobu od r. 1991 a mám za zcela vyloučené, že by se bývalo něco objevilo v období 01/13-06/13.
     V amnestii šlo o jinou špínu – kšefty s LTO, naftou, lihem, hazardem, dotacemi, správou státních hmotných rezerv a zbrojním komplexem. Protože jejich protagonisté dodnes sedí na MF ČR a ve finanční správě a skoro všichni jsou velice blízcí Kalouskovi (potažmo lidovcům) a špičkám ODS.

  • Analytik napsal:

   Tak jsem prolétl blog „Opět amnestie“ na A.cz.
   Stručný obsah: Hasenkopf dostal padáka z Hradu, to ho zbavilo loajality, rozvázalo mu jazyk a už příští týden to práskne všechno co ví!
   Pokud mu Mafie dopřeje tak dlouhý život.

 4. Občan napsal:

  Dva ze tří pánů – Hasenkopf a Jakl – se nikdy netajili tím, že připravovali podklady. Nakolik to je vyčerpávající informace, to se asi nedozvíme. „Připravovat podklady“ je velice velice široký pojem.

  Všimněme si zejména, že nezaznělo to nejdůležitější – KDY, KDE a JAK to eventuálně projednala (jde zvláště o silně problematický čl. II) vláda a podepsal to Nečas. Přitom Zeman prohlásil, že právě toto bude primárně zjišťovat a bude o tom informovat veřejnost.

  Jako pokus o vyvinění Klause to vůbec nevnímám, protože Mynářova akce vyznívá úplně opačně.
  Spíš si kladu otázku, CO to vlastně má znamenat.
  BUĎ je to nějaká Mynářova vlastní akce, kterou se mu podařilo udělat pitomce z Klause i Zemana, a pak je namístě ptát se proč takto jednal.
  NEBO to je snaha ochránit Nečase a odvést od jeho prapodivného jednání okolo amnestie pozornost; což mi připadá pravděpodobnější. Zeman vůbec nepotřebuje, aby teď padla vláda, a zveřejnění podílu vlády a zejména Nečase jako premiéra by k tomu mohlo vést.

  Zeman naopak potřebuje, aby se tato vláda buď definitivně znemožnila a tím dala jistotu, že po volbách si TOP09 a ODS už ani neškrtnou, nebo aby se ODS či TOP09 nějak vzpamatovaly a daly jasný signál, že po volbách má smysl s nimi počítat jako s konstruktivní politickou silou. Mynářova akce by mohla naznačovat, že záchranný kruh bude hozen spíš ODS (možná i proto, že ČSSD pro změnu naznačuje, že by šla do „koalice“ s TOP09).

 5. Puck napsal:

  Co mrzí mě ?
  Politika je umění možného. Existuje ale jedno omezení. Politik musí zůstat pro občana věrohodný.

  Miloš Zeman: „Článek dva je podle mého názoru více než hloupost, je to zločin.“
  Souhlasím ! Je jedno, kdo tento zločin hodil na papír, důležité je, kdo tento zločin realizoval.

  Zločince netrestám tak, že ho pozvu na večeři s celou rodinou. ( 26.4.2013 )

 6. tata napsal:

  VLKU

  SOUHLAS………NA ZÁKLADĚ vaší teorie malinko to rozkošatím………….jak píšete to muže obalamutit jen malé děcko a bohužel dost podstatnou čast naší veřejnosti cose nezajíná o politiku a závěry činí s tytulku……….a tady je to hlavní tato správa byla převzata medii jako bomba jak jinak chápat její prezentaci ve všech sdělovacích prostředků. NA TITULNÍ STRANĚ………TAKŽE BUD jsou natom novináři na urovni děcek………což je jasná hloupost……. nebo je to podprahová manipulace jak umést KLAUSOVI CESTIČKU

  • Občan napsal:

   Tato,

   o cestičku jde, o tom žádná. Ale Klaus v tom hraje zcela marginální roli. Tahle je cestička je umetaná pro mladší, ještě použitelné.

 7. Meky napsal:

  Jeff jako vždy trefa do černého ,Táta-platí podprahovka:cestička.Jinak se určitě dožijeme zajímavých velkých koalic po volbách \ poékračování legračních demonstrací jako 27.4..čas kdy by bylo „oponou trženo“ zdaleka nenastal.

 8. Já osobně napsal:

  Taky nechápu, proč se někdo zajímá, kdo amnestii „vymyslel“ Důležité je přece to, kdo ji podepsal. |Stejně tak není důležité, který asistent asistenta vytvořil nějaký zákon, důležité je, který poslanec pro něj hlasoval.

 9. jezevec napsal:

  jeden ze základních zákonů zpravodajské akce praví, že až 90% rozpočtu je věnováno na vytváření dojmu, že je to jinak. toto „jinak“ je pak taky jinak, a tak dále, až v několika úrovních.
  takže, že nebyl autorem amnestie klaus, to bych považoval za prokázané. že to nebyli ti druhořadí šašci, to je myslím taky evidentní. zbývá odkrýt ještě několik pater …. pokud tedy uvěříme teorii o účelovém spiknutí, a ne teorii o prosté lehkomyslnosti.
  jinak klaus se zemanem si vzájemně hrajou do karet už více než čtvrt století, tak proč zrovna teď by měli přestat? jestli je to někomu divné, že zeman jakoby by se snažil chránit klausovu pověst – třeba právě ten piroteskní způsob je to „jinak“, které je taky jinak.

  (tak hyjé do mně, rudí bojovnící, pravice levice, morbidní asociál a nemá smysl na to reagovat, možná pár drog, a jinak špatné názory)

 10. Šims. napsal:

  Doufám, že si všichni vzpomínáte (dobře), jak se prsila naše Píka, že udělá všechno pro to, aby nebyly věci privatizace promlčeny k onomu 30.6. a skutek nějak utek, nemyslíte? Jinak se možná dozvíme z jejích úst, že nemohla pro zásadfní věci vládu položit, protože bylo potřeba přijmout ještě celou řadu dalších zmetků, kterým se fakticky říká reformní zákony. Jinak udělat z naší svaté trojice Jakla, Hájka a onoho Kocoura autory takového propadáku, jakým byla amnestie v podání Klause, tosi může nechat líbir fakt úplný trotl. Divila bych se, že by se chtěl Kocour nechat takhle profesně odkráglovat. Ono to poleze průběžne na světlo…………………………..

 11. tata napsal:

  ŠIMS

  taková provokativní otázka na vaši předposlední větu………………… a neodgrágloval se tím že defakto obhajuje neobhajitelné?……………neumím si představit jak rozumný člověk notabene právník muže obhájovat takový paskvil ktery jde v zásadě proti zdravému rozumu………nebot argument že to je náprava a obhajoba těch nevině vláčených dlouholetě…………je logika postavená na vodě,ten článek 2 naprosto podkopává důvěru ke spravedlnosti……….toto mohlo byt řešeno jen jednotlivou amnestií……..nebot věčina na které se to stahovalo průtahy zavinilo samo,mnoho znich už rozhodnutím bylo označeno jako vini jen se odvolaly a tím pádem se natahoval čas takže obhajoba tak položená naprosto devastuje pravníka ktery nechápe nebo nechce chápat co je právo myslím učel práva

 12. Petrpavel napsal:

  Zlámalová je lepší nebo horší manipulátor než Mynář? Zeman je lepší nebo horší prezident než Klaus? Hitler je lepší nebo horší zločinec než Stalin?
  Zbytečné a matoucí vlkovy otázky.
  Kritizuje snad někdo, kdo je při smyslech, že v zimě je u nás zima a v létě horko? A mělo by to nějaký smysl? Kritizovat buržoasní mafiokapitalismus se přesto považuje za vrchol angažovanosti, a vypíchnutí zbytečných nedůležitých detailů z celku za vrchol analytických schopností. Nechtít jej, to už je jiná, to už je prý extremismus…
  Chodit po celý rok ve společenském obleku, myslet si, že to jinak nejde, proboha jen ne zásadní změnu, co je na tom rozumného, analytického? Není lepší kožich v zimě a létě plavky? Byť ten kožich v létě kdysi někoho pálil a plavky v zimě kdysi někoho studily. Jde o umění používání. Změny myšlení třeba.
  Zlámalovou, Mynáře, Zemana, Klause, Hitlera, Stalina ignorovat, nečíst, nenapodobovat, nekomentovat, nezabývat se jimi, jít si za svou představou lepšího světa. Bez těchto všech zdánlivě důležitých protagonistů …

  • vonrammstein napsal:

   Překvapil jste mě. Naprosto výjimečně příjemně.

  • Analytik napsal:

   Uvědomme si, že tyto mafiány pravidelně každý čtvrtý rok volíme!
   Vlk se jen pokusil na to upozornit alespoň malou část voličů a to já osobně považuji za čin hodný ocenění.
   Jak je vidět výše, jsou však mezi námi i tací, kterým činnost Mafie nevadí nebo dokonce imponuje. Berte to, prosím, osobně!

   • Petrpavel napsal:

    Analytiku, obávám se, že právě vy jste vzal osobně slůvko „analytický“, k Vaší škodě, a k Vašemu hrubému omylu.
    To se stává i skutečně dobrým analytikům, za kterého Vás, na rozdíl od některých jiných komunálních kritiků, považuji.

    • Analytik napsal:

     Mýlíte se, PetrPavle! Reagoval jsem na smysl Vašeho příspěvku, který ve zkratce říká, že Mafie je jedno z tuzemských ročních období a kdo proti Mafii cokoli namítá, je mimo realitu.
     Tento Váš názor je ve stejné rovině jako heslo české pravice: „Tunelujeme, nerušit!“.
     Možná jsem exot, když mi takový přístup nesedí, ale dá se s tím žít!

     • Petrpavel napsal:

      Nepochopil, nevadí.
      Správně je, že smysl nemá proti Mafii cokoli namítat. Té je takové uctivé namítání, za současného přijímání jejich systému, za osočování a označování skutečných kritiků za extremisty, ukradené. Ne namítat, ale dělat v praktickém politickém životě – alespoň jednou za čtyři roky, ve volbách. Změnit promafiánské zákony. Volbou protimafiánských stran, ne stále volit ty promafiánské po 23 let tady vládnoucí a pak hekat.
      Komunální satira? Říká Vám něco pojem komunální kritika v bývalém Dokobrazu? Kritizovala drobnosti, detaily, následky, ale v žádném případě ne příčiny! Ne systém !!!
      Taková „konstruktivní“ kritika je na nic, jen udržuje špatný systém a dává mu legitimitu jako tzv. svobodnému, ač není.

     • Analytik napsal:

      Jste prostě mistrem slova.
      Jestli některý čtenář pochopil Váš příspěvek z 16:42 ve smyslu, který nyní uvádíte, tak byste měl začít psát romány! Tam je také spousta slov, jejichž skrytý smysl chápe každý čtenář jinak.
      Nestačilo by napsat: „Nevěřte kecům mediálních slouhů pravicové vlády, popadněte vidle a vyžeňte ta prasata od jejich koryt!“?
      Smysl tohoto sdělení by ihned pochopil každý, bez potřeby kazit si zrak nad půlstránkovým textem.

     • Petrpavel napsal:

      Nestačilo!
      Já nejsem přítelem vidlí, demonstrací, defenestrací, manifestací, demonstrací, naopak jejich velkým nepřítelem. Dávají zbytečně formální legitimitu tomuto systému. A nezmění jej.
      Jsem pro volbu takových stran, kde budu mít záruku, že postupně, ale s jistotou, pomocí navrhovaných a schvalovaných ZÁKONŮ, se změní systém, chcete-li režim.

     • Analytik napsal:

      Jó, kde jsou ty časy, kdy jsem také ještě věřil na pohádky!
      Poté, co tento svět opustila jedna z velkých postav českého podsvětí – Franta Mrázek, už uznávám jediný způsob boje proti Mafii. Ten nejrychlejší, s naprosto definitivními výsledky.

      Zatím není znám jediný případ, že by si někdo z účastníků tohoto procesu likvidace Mafie stěžoval. Zkuste porovnat čtyřletá volební období s efektivitou kolem 20% s procesem trvajícím v řádu desetin sekundy a stoprocentním výsledkem!

     • strejda napsal:

      Analytiku, také jsem prvotní psaní Petrapavla pochopil v tom smyslu, jak to dále rozvádí. A souzním i s jeho následným vysvětlením. Vaše řešení by bylo fajn a rychlé, kdyby bylo funkční. Bohužel znáte to : Vstanou noví bojovníci. To je obecné a opakovatelné a netýká se jednoho případu. Musí se jít cestou systémových změn či náprav. Já se jen obávám, že takový potenciál je v Česku zcela vyčerpán, pokud tu někdy nějaký byl. Když snad byl, tak skončil velice rychle a bylo jedno jestli se psal rok 1969 nebo 1990. Nezáleželo totiž na politickém stavu společnosti, ale na národu. Výsledek je podobný.
      Naštěstí podobné procesy probíhají i jinde, tam kde je možné jednou očekávat nápravu. Jak v tom procesu dopadnou Češi a český stát je nejasné. Outsajtři nikoho nezajímají.

     • Analytik napsal:

      Máte štěstí, strejdo, že patříte do skupiny lidí, kteří ještě mohou věřit v systémovou evoluci, jež přinese výsledky až za desítky dalších let. Takové cíle jsou pro mne v nekonečnu.

     • strejda napsal:

      Analytiku, vycházím z možného. To není víra, ale přesvědčení. Ovšem raději se neptejte co si myslím o té cestě, Jak bude probíhat. Běhá mně z toho mráz po zádech. A je zcela jedno, co si kdo z nás přeje. Jen necháváme věcem volný průběh. to bohatě stačí. Znáte to, kapka ke kapce.

  • Řezníček z Brna napsal:

   PetrPavel: Dobře napsáno!!

  • vlk napsal:

   Ano,
   zítra se bude,
   tančit všude,
   až naše vlajky rudé,
   na stožáry světa vyletí…

   Zas e jeden, co chce měnit řád a napravovat s vět. Tím, že začne budovat komunismus v současném Česku!!
   To nemá chybu.

 13. Meky napsal:

  Může prosím petrpavel jmenovat jednu takovou stranu?děkuji.

  • Petrpavel napsal:

   Dobrá otázka! Jste tu Meky dnes poprvé? 🙂
   V dnešním pořadu na Primě nazvaném Partie seděli zástupci dvou stran mezi kterými se zatím rozhoduji.
   Ten sedící vlevo je sice prorežimní, ale ne prosystémový, relativně dobře vedl jako premiér zemi, a s šibaly, rozuměj mafiány, se dokázal loučit i ve vlastní straně.
   Ten sedící vpravo je sice také nuceně prorežimní, jinak by jeho stranu zakázali (demokratický stát, pcháá…), ale zásadně protisystémový, jeho strana by myslím dobře vedla zemi, když jejich předchůdkyně to také relativně dobře dokázala.
   Na „nové“ strany, natož hnutí, nevěřím.

 14. Gerd napsal:

  Tak sem hodím také jednu variantu. Václav Klaus, odepsaný celou Evropou, ignorovaný značnou částí domácích lidí a slýchající zvěsti o tuneldědkovi, dostal před koncem prezidentování strach, že se jej některý nový politik pokusí dostihnout a využít pro svoji kariéru stíhače privatizačních zločinů. Proto se V. Klaus pojistil a osvobodil sám sebe na budoucí vyšetřování. Neriskoval ani ten půlrok do promlčení.
  Aby na tom něco trhnul, dal vědět spřízněným osobám a díky tomu vznikl čl. 2. amnestie.

  • strejda napsal:

   Gerde, kyž jste u těch variant, tak tedy také jednu: 10 let to podržím a za to vy mně ….(dosaďte si cokoli, stačí ale „jen“ být presidentem)…….. . 10 let končí a musí se udělat gesto, závěrečná tečka a závora, bez ní to nejde. Politická kariéra je beztak u konce a 10 let slávy také. Vzpoměňte si na Langera a jeho řeči před 5 lety o tom, jak se půjde bručet.
   Klaus byl jen figurka, díky své ješitnosti skvělá. Ale jen figurka, co odklání cizí propisky. Na víc nikdy neměl. Vždyť ani skutečným profesorem není a některá čestná profesorství si kupoval. A vsadím se, že to o sobě ví. Že je nula. No a co, na presideta to dotáhl, řekněte kdo na to má.

  • Petrpavel napsal:

   Ano, Gerde, možná že to tak nějak mohlo být. Velmi pravděpodobné.
   Přesto odmítám přemítat nad počiny takovýchto individuí, je mi jedno proč tu kterou konkrétní špatnost udělali, mám je jednou provždy na základě jejich počinů zařazeny mezi nenapravitelné …. A dosaďte si každý co libo. Takoví jsou mezi mými sousedy stejně jako mezi politiky.
   Problém mám s tím, že stará pravda „ten kdo podporuje …., sám je…“ u nás pro mnohé občany jakoby neplatilo a nevadí jim takové počiny. (Nebo, proboha, takových nenapravitelných … je už u nás tolik?). Říká se tomu demokracie, svoboda. A tak bude V.K. zase, bude-li chtít, zvolen kamkoli.

 15. volny napsal:

  Ne kazdy, kdo premysli o zmene nebo upravach parametru tohoto systemu ma na mysli hned komunismus. Zdejsi domaci pan zrejme premysli jako Siklova, ktera se radeji bude mylit s Bushem, nez mit pravdu s Putinem. Jen naznak, ze nekdo mluvi o zmene a je z toho auf. Zmena nastat musi, o tom mluvi jini eperti nez komunisti. Komunisti zmenu nechteji, na to se dnes maji moc dobre. Smradek a teplicko. Kdeze jsou ty casy. revoluce, jak se strilelo z Aurory. Hlavne vydrzet do duchodu a potom dej se vule bozi.
  Zmena jiste prijde, komunisticka to ale nebude, to se pan domaci obava zbytecne. O komunismus opravdu nejde, chce to premyslet kreativneji a nebyt zablokovan ve stereotypech.

  • strejda napsal:

   Máte pravdu. Dotáhněte to ale až do konce. I to, co musí přijít, co je nevyhnutelné, nebude trvalé a nekonečné. Projde další změnou. Jde jen o to, že čím později ke změně dojde a čím více se jí bude bránit, tím budou dopady tvrdší. Ale to není nic nového. Lidé přemýšlejí v příliš krátkých časových úsecích. Doporučuji vedlejší článek Trabanta o supergeneracích. Povedl se mu. Dává mnoho otázek a podnětů.

 16. ujo napsal:

  zítra se bude
  tančit všude
  až naše vítězné vlajky rudé…..
  Pavel Kohout to napsal až hypnoticky,
  on tomu tehdy možná i věřil, jako prominent mohl tančit už v těch 50. letech.

  Dnes tu máme jiné svazáky s podobnou , pro změnu modrou ideou.
  Upřímně se obávám , že jejich ( i náš) konec bude podobně neveselý

Komentáře nejsou povoleny.