Týtý za ekonomii Kalouskovi.


napsal Jeff

     Třeba za tohle: http://www.novinky.cz/domaci/300402-ochrnuta-mistryne-sveta-dostala-darek-k-padesatinam-vzali-ji-prispevek-na-mobilitu.html

     Proč tolik cynismu: překvapivě ani po týdnu se na Kose neobjevila reakce na poměrně širokou diskusi okolo causy, kterou bych nazval „Zpochybnění jediné správné cesty“, viz např. http://www.blisty.cz/art/68287.html

A kterou okomentovala Ilona Švihlíková, viz např. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10252839638-hyde-park-ct24/213411058080422-hyde-park/ nebo http://www.blisty.cz/art/68230.html a také: http://www.rozhlas.cz/praha/jaktovidi/_zprava/jak-to-vidi-ilona-svihlikova-23-dubna–1202835

     Stručně a volně shrnuto :

     Cesta nepřiměřeně uvolněného a sebenafukujícího kapitálu, který zmetastázoval od dob Reagana s Thatcherovou v největší poválečnou krizi ekonomiky i demokracie, je u konce s dechem. On hledal potravu či uplatnění v různých sférách: na finančních trzích, v ozbrojených agresích, schovával se v daňových rájích, nafukoval hypoteční či IT bubliny, šetřil v rájích nákladových a nechal bobtnat Čínu, na svou obranu nakoupil sdělovadla, čímž pouze dráždil, ale i burcoval,  nakoupil politiky, a nechal je pro jejich zdravé duševno  přikrádat, ochočil si vědce i ekonomy, najmenoval  porotu ve složení 3 ratingové  agentury a když začalo v obrovském doutnajícím stohu hořet, hodil to na  prostý lid směšně nelogickou politikou rozpočtových škrtů, charakterizovanou zejména útokem na tzv. sociální stát. Nyní se ukázalo, že tato cesta má zpochybnitelné kořeny, že akademická obec obraz závislosti zadluženého státu a poklesu HDP možná dokonce vyrobila na zakázku…vysvětluje I.Švihlíková .

      Český ještě nevypuštěný a proto zatuchlý mediální rybník samozřejmě kromě výše zmíněného k tomu tématu nemá nic, protože by se nutně dospělo k tomu, že pánové Kalousek a Nečas jsou diletanti non plus ultra, že celá ideologická pravicová fronta stojící na politice rozpočtové odpovědnosti je pohádka na dobrou noc pro tupce a ekonomové jako Dlouhý, Mejstřík, Kohout, a všichni z Kačerova zvaného NERV patří tak maximálně do společnosti herců Troškovy trilogie Kameňák. Neboli nic menšího, než že pravicová neoliberální politika Topolánkovy i Nečasovy vlády s jejich doma neoceněným sólistou Kalouskem není a nikdy nebyla relevantní. Postrádala totiž alespoň minimální náznaky logiky. Natož nějaké výsledky. Místo toho se soustřeďovala na prachsprosté „dobývání renty“, příkladem budiž skarta.    V Česku pro jeho mimořádnou kreativitu totiž nepozapomněl Kapitál poučit justici, aby nedejbože nedošlo k nevratným škodám na hodnotách, i když romance D.Strauss-Kahna s černou uklizečkou byla rovněž ukázková a plně srovnatelná s loupežníkem Rathem a alibabou Bradáčovou se svými stopadesáti příslušníky se sluchátky na uších 24h denně. Drábek s Šiškou se svou charitou na MPSV tak zůstávají nepochopeni a překvapivé je jen to, že na sobotním předávání „prestižních“ ocenění Týtý chyběl Kalousek a nedošel si pro věnec za celoživotní přínos na poli ekonomie. Zřejmě proto, že po oficiálním programu prý nenásledoval ne(z)řízený raut, protože byl seškrtán.

     Což je pouhý pokus o vtip. Česká realita je po sedmi letech jediné správné cesty hodně na hraně. Současně mě mrzí poměrně vlažná dlouhodobá reakce české politicko-ekonomické opozice, kdy zejména ČSSD poukazuje na nespravedlivost či necitlivost reforem, z čehož evokuje pro voliče pravděpodobnost, že oni by to dělali, totiž onu škrtací nelogickou politiku růstu,  spravedlivě a citlivě.

     Neboť „Proti krizi je nutno bojovat mj. prorůstovými opatřeními, v ČR začít v řádech desítek miliard s podporou  energetiky, potravinářství a zpracování odpadů, výměnou za ochranu zdrojů před korupcí, posílením státního dozoru, změnou daňové zátěže, rozšířením typů vlastnictví a využitím zdrojů EU..“ dodává I.Švihlíková.

     Když pominu řeckou realitu po dlouhodobé léčbě Merkelovou, tak poměrně nepředstavitelná situace Španělska s Eurostatem upravenou (ještě navrch) mírou nezaměstnanosti 28% již není varující, nýbrž tragická, plně srovnatelná se sousední severní Afrikou. Ve stále ještě postkomunistickém Česku ono mlžení okolo tzv. reforem připomíná spíše Husákovu perestrojku s jeho „upravenými vlastními výkony“, význam kteréhožto ekonomického kriteria jsem nikdy nepochopil, stejně jako tomu je s celou „škrtací politikou cesty k prosperitě“. A po perestrojce jak známo následovala změna režimu.

     Dnes je podle všeho jasné, že k obratu v téhle prapodivné hře vbrzku dojde. Zda to bude až v důsledku německých voleb do Bundestagu, nečekaných tradičně zkonspirovaných změn v USA (kde záchranné lano republikánům hází naposledy bublifuk zvaný použití sarinu v Sýrii), barevné (např. rudé) revoluce v jedné z jihoevropských zemí či na základě emailů z centrály IMF, nechme se překvapit. Otázkou spíše zůstává, jak k téhle situaci ve vyspělé Evropě vůbec mohlo dojít.

Příspěvek byl publikován v rubrice Jeffova penalta se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

46 reakcí na Týtý za ekonomii Kalouskovi.

 1. vlk napsal:

  omlouvám s e všem, že jsem zapomněl nastavit k článku diskusi. Zejména pak Jeffovi.

  • Jeff napsal:

   Vůbec nic se neděje, ono jak jsem psal, pro mě důležité bylo dát tam ty odkazy a urazit některé nuly, o nichž je řeč..

 2. Pepano napsal:

  Perfektní, je vidět že se máme na co těšit a hlavně naše zodpovědná mládež.

 3. Občan napsal:

  Výborný glosář, Jeffe!

  S tím zpracováním odpadů to vidím dost černě. Pražský magistrát totiž vymyslel (že prý kvůli bezpečnosti), že popeláři už nesmějí jezdit na stupátku, ale musejí makat za auty pěšky; takže se můžeme těšit, že popeláři bezdy dojdou a my ochutnáme NY nebo sicilskou meducínku v podobě ulic zavalených odpadky 🙂

  Švihlíková to pojala velice křivolace a bohužel mi připomíná stejně křivolaké cestičky, mlhavě naznačované ČSSD. Přitom snad musejí obojí vnímat, že na tenhle malér už „přeopatrná evoluce striktně v mezích zákona“ nebude stačit. Jihoevropská katastrofa (protože to už katastrofa JE) je navíc jasným důkazem naprosté nefunkčnosti jak škrtforem, tak šanování „finančních trhů“ či prosazování „vzájemného praní trenek“.

  No, a pro dokreslení reality mimopražského zbytku ČR včele doporučuji zakoupení/pročtení Annonce – zaměstnání a porovnání kvalifikačních požadavků a nabízených „platů“.
  Tu realitu docela zajímavě reflektují média – odebrala se unisono do sfér bulváru a politickým, sociálním a eknomickým tématům se vyhýbají velikým obloukem; tedy, ne úplně – strana a vláda zavelela a tak jsme momentálně zavaleni propagací „II. pilíře“.

  V poslední větě Vám, Jeffe, vypadlo slovíčko „kdysi“ 😉

 4. Germanicus napsal:

  Jeffe dobrý.
  Dík za odkaz na Švihlíkovou, ten hyde park jsem neviděl. To, že Švihlíková se svými kolegyněmi a kolegy z Alternativy zdola nejen správně analyzuje problémy současného kapitalismu, ale diskutuje a nabízí i alternativní cesty rozvoje a fungování společnosti – to je právě hlavní důvod proč Kubice se svými lidmi ji zařadil na seznam nebezpečných extrémistů. Na rozdíl od bezzubé, strejcovské KSČM, která už dnes slouží pravici čas od času jen jako strašák (ale čím dál s menším efektem).
  Jinak k dané problematice přidám jeden odkaz.
  http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Ekonom-Je-cas-posvitit-si-na-bohate-Kupujte-ornou-pudu-a-lesy-270395

  • Petrpavel napsal:

   Odkázané stojí za to si přečíst. Doporučuji především majiteli tohoto blogu…

  • Občan napsal:

   Skvělý matroš. Navíc od člověka, který žije přímo v epicentru průseru, takže sakra dobře ví, co a proč říká.

 5. Puck napsal:

  Z pozice laika – ekonomové a vysoce erudovaní specialisté, nečíst !
  Ekonomika čeká na impuls, a ten ne, a ne přijít. Na takový impuls, jakým byly třeba počítače, nebo pád sovětského bloku. Kapitál měl kam směrovat zisky a ty dále zvyšovaly výrobu zboží, zaměstnanost, růst. K smůle západního světa kapitál přesunul výrobu tam, kde je efektivnější a bývalé soc. státy už nejsou schopny absorbovat přebytky. Tak co s nahromaděným ziskem ?
  Půjčovat státům do rozpočtů vypadá jako investice spolehlivá, s jistou návratností, ale jen do jisté hranice, jak ukazuje příklad Islandu. A poplach je na světě.
  Pokud žádný nový impuls nepříjde, je s růstem amen a svět čeká globální krize. Po česku ji nazvěme reformou, pro lepší kamufláž. 🙂

 6. Qiedo napsal:

  Právě na ČR2 rozhovor “ Jak to vidí- dnes prof. Cyril Hoeschel “ o psychiatrických léčebnách a léčbě – situace v ČR tristní, zdravotnické reformy nahlíží velmi skepticky. Na zdravotní péči u nás 7% z HDP a z těchto peněz necelá 3% na duševní zdraví. Pro srovnání ve Francii 13%, v Nizozemsku 11%.
  K tématu článku bych si dovolil přidat odkaz
  http://www.blisty.cz/art/68307.html

  • jvf napsal:

   Zrovna profesor Höschl je jeden z největších „reformních“ agitátorů v našich médiích. Těžko brát vážně člověka, který adoruje pravicovou politiku a zároveň lamentuje nad jejími dopady.

 7. Petrpavel napsal:

  Děkuji kočko šklíbo za Vaše včerejší ve 23:51 vyjádření k mému sporu s vlkem a tatou. Přesně tak, jak jste to popsala, to myslím. Nedokážu se možná tak přesně jako vy vyjádřit.
  Pokusím se zase chvílizde mlčet, cítím marnost, Sisyfos také musel nabrat sílu ….Také nevím, jak z toho ven.
  „K diskuzi tata, vlka PetrPavel – nedá mně to.
  1) komunistický stát nikde nebyl a není, už jen to co používá vlk je demagogie podle těch neumětelů v TV, a proto to píši, a divím se, že tak inteligentní člověk jako je vlk sklouzává k takovým trapnostem a je pravda, že argumenty o Kubě a KLDR používají ti největší pablbové v diskuzích na aktuálně
  2)PetrPavel docela správně shrnul volební výsledky v uplynulých volbách,a k čemu to bylo, i když ČSSD měla s komunisty i více než 101 hlasů jsme se přece přesvědčili, k ničemu, socdemáci se bojí, že by je ti lokajové v médiích uštvali, pokud by sestavovali vládu s komunisty,a pochybuji že by se odvážili i sestavit vládu s tichou podporou komunistů, pokud by se vůbec dohodli, takže půjdou zase s KDU a bůhví kým ještě, takže žádná změna, socdemáci se zase nechají vydírat, sice ty nejhorší zvěrstva neudělají jako současní gauneři, ale moc se nezmění
  3) jak z toho ven nevím“

  • jezevec napsal:

   je to přece jednoduchý. ukažte nám zemi, kde komunismus funguje. kde se ekonomicky nezhroutil nebo nehroutí, (poté co došly zdroje nakradené při jeho ustanovení), kde se nevytvořila oligarchie komunistických papalášů proti zbědovanému národu, kde se střeží hranice nikoliv před imigranty ale proti emigraci aby lidi nemohli ven. podle mně je odkaz na kubu nebo kldr relevantní, tam komunismus halasně budují, a tak prostě akceptuji jejich argumentaci že tohle je realita. relevantní jsou i odkazy na rozdíl v poválečném rozvoji například česka a východního bloku (za komunistů) a rakouska a západního sektoru (bez komunistů), relevantní jsou odkazy na výjezdní doložky, střílení lidí na hranicích, ekologické škody a lidský odpad v stb (dodnes hrdě v ksčm) – protože to je prostě realita.
   pokud komunismus nikdy nikde nefungoval, pak nemá smysl o této prokazatelně slepé uličce vývoje znova a znova uvažovat. a dělat u nás (násilný) převrat jen proto aby si nakradla i generace druhořadých komunistů, mi připadá poněkud málo motivační.

   • Petrpavel napsal:

    Komunismus nikde fungovat nemohl, poněvadž v žádné zemi nebyl a není. Komunismus u nás nikdo, ani já, ani KSČM, nechce. Tečka. Jen hlupák a demagog tohle neví.
    Násilný převrat? Uvažujete o něm Vy, já ne.
    Je násilím obvinění, zatčení, usvědčení a uvěznění zloděje,úplatného politika, podvodníka, tuneláře? Podle Vás ano…nemůžeme se shodnout.

    • jezevec napsal:

     komunistická strana nechce komunismus? člověče, četl jste někdy její program???? a co teda chce a proč tak zoufale lpí na přídomku „komunistická“, nechám se poučit. bez ironie.
     a násilný převrat ne? vy už jste zapomněl na základní atributy ksč(m) – třídní BOJ a DIKTATURA proletariátu? to nemá se zatčením podvodníků a tunelářů nic společného, v tom se na vhodnosti násilí snadno shodneme.

     • oh napsal:

      Echtovní třídní boj momentálně provozuje Kalousek s Nečasem – jen bojují v zájmu jiné společenské třídy. Marx třídní boj nevymyslel, jen pojmenoval a popsal.
      Co se přídomku komunistická týče, pokud si matně pamatuji, konalo se o tom v KSČM vnitrostranické referendum někdy v době, kdy KSČM šéfoval Jiří Svoboda (ten stranu přejmenovat chtěl). Ovšem vedení se zajisté „zcela nedemokraticky“ rozhodlo, že se vůlí členů název ponechat bude řídit. Správné občanskodemokratické řešení: místní organizace neposlušných partajníků zrušit, kupodivu nikoho z tehdejšího vedení KSČM nenapadlo. Tímto poučení končí, beztak bylo zbytečné…

   • Jeff napsal:

    KS Číny si vede dobře :-)), jak to, že ji tam nezahrnujete??
    V Stb nebyl jen odpad, viz poslední účastník diskusního Elite (jinak by ho nemohli přece nechat ani na VŠE):http://dialog.ihned.cz/machacek/c1-59763800-chyba-vehlasnych-ekonomu-kde-lezi-zlomova-hranice-statniho-dluhu
    Petrapavla se musím zastat, vždyť právě notoricky špatná škrtpolitika má co do vlivu na životní úroveň většiny naprosto destruktivní vliv. Na to KSČ nikdy neměla, ba ani by si na to netroufla a jakékoli řeči okolo jsou zbytečné. Stejně tak míra šikany lidí již trumfuje z dnešního pohledu nevinné praktiky politruků např. při přijímání na VŚ a z přátelství s USA
    se pomalu ale jistě zvedá mnohým kufr. Svoboda projevu je víceméně chiméra a tak nám zůstává pouze volný pohyb za volně měnitelnou (zatím ještě) měnu. Další srovnávané parametry jsou většinou dány vývojem, technologií a jejich uvolněním po embargu.

   • wiki napsal:

    jezevec napsal: ukažte nám zemi, kde komunismus funguje.

    Vaši otázku 2x změkčím ;-): Namísto komunistického státu budu hledat fungující socialistický, a když pak použiji ekvivalenci „státní socialismus“ = „státní kapitalismus“ („Libertarian socialists and some left communists use the terms „state socialism“ and „state capitalism“ interchangeably“) , nabízím hned 2 příklady: Čínská lidová republika a Singapore.

    http://en.wikipedia.org/wiki/State_capitalism

   • strejda napsal:

    Jezevče, to jsou takové legrácky, co píšete. Komunistické strany autoritativně vládnou ve třech zemích, Číně, KLDR a Kubě.
    Zbytek toho, co jsem napsal, jsem smazal. Je zbatečné s Vámi diskutovat.

 8. Občan napsal:

  Fraška „kauza Rath“ se pomalu stává telenovelou.
  Soud „nezávisle“ (protože ne základě Jirátova neověřitelného tvrzení) opět rozhodl o trvání vazebních důvodů.
  A mluvčí KS se nechala slyšet, že MOŽNÁ v červenci začne soud. Protože toho je moc velká hromada a pan soudce si to musí pořádně prostudovat.
  Což je velice pikantní, protože Rath dostal na prostudování spisu cca 10 dní, z čehož byly dva víkendy, kdy ke spisu vůbec neměl přístup.

  • wiki napsal:

   Ono to ale není vůbec, ale VŮBEC jednoduché.

   SZ si trochu nedá pozor, „kauza Rath“ se mu překlopí na „kauza Pancová“, a tu „zruší“ Sokol …

   • Občan napsal:

    Wiki,

    přísahám, že jsem se opravdu moc snažil; ale vymáčknou slzu dojetí nad Jirátem se mi při nejlepší vůli nepodařilo.

 9. Tacit napsal:

  No comment:
  Nečas slíbil peníze sociálním službám. Levicovým krajům je ale nedá, vzkazuje.

  http://domaci.eurozpravy.cz/politika/69504-necas-slibil-penize-socialnim-sluzbam-levicovym-krajum-je-ale-nedam-vzkazuje/

  • Občan napsal:

   Hm, tak Petřík nám zahájil třídní boj. Ovšem na to máme i paragrafy.
   Konkrétně §§ Trestního zákoníku:

   § 401 (Útok proti lidskosti) odst. 1 písm e) plus odst. 2 – perzekuce skupiny obyvatelstva na POLITICKÉM, rasovém, národnostním, etnickém, kulturním nebo náboženském základě, z důvodu pohlaví nebo z jiného podobného důvodu,
   § 402 (apartheid a DISKRIMINACE skupiny lidí) celý; zejm. odst. 1 – Kdo uplatňuje apartheid nebo rasovou, etnickou, národnostní, náboženskou nebo TŘÍDNÍ segregaci nebo jinou podobnou DISKRIMINACI skupiny lidí,
   (2) Odnětím svobody na deset až dvacet let nebo výjimečným trestem bude pachatel potrestán, a) uvrhne-li činem uvedeným v odstavci 1 takovou skupinu lidí do těžkých životních podmínek, nebo b) vystaví-li takovým činem takovou skupinu lidí nelidskému nebo ponižujícímu zacházení.
   (3) Příprava je trestná.

   Ale také § 329 odst. 1 celý a odst. 2 zejména písm. b) , nebo § 355 a 356 (zločiny z nenávisti rasové, náboženské, třídní apod.)

   Hezky nám korupice hnědne, jen co je pravda.
   A copak nám asi řekne k Péťově veřejně proklamované třídní nenávisti Jezevec?

   • Jeff napsal:

    …tak to je hezký..

    • jezevec napsal:

     řeknu vám to samý co vždycky. neexistuje právo dostat nažrat z cizího. když někdo něco někomu nedá, neokradl ho ani o halíř. jinak dotace do sociálních služeb samozřejmě vítám, i když je rozděluje neoblíbený nečas. nazývat to „hnědnutím“ je urážka inteligence autora výroku.

     • vlkp napsal:

      Zrovna tak neexistuje právo dělat v zemi byznys a daňově „optimalizovat“ v zahraničí. Pak s e můžeme bavit o tom, kdo žere ve velkém z cizího!

     • women napsal:

      Jezevec, hnědnutím se to nazývá proto, že rozdělování dotací do sociálních služeb se dle Nečase bude odvíjet podle politické orientace reprezentace jednotlivých krajů, nikoliv podle potřebnosti. Co jste na tom nepochopil?

 10. Puck napsal:

  Havel je vyslýchán u Drtinové na ČT 24. Po čtvťhodině se dostali od likvidace soukromníků k jinému problému. Ale pořád se snaží kočírovat hovor zpět. Poučné !

  • Občan napsal:

   Jan Mládek. Jiří Havel už, bohužel, skoro rok není mezi námi.

   Ale bojuje holka statečně 🙂

   • Puck napsal:

    To je gól, stárnu. 🙂
    Nu a další vazba Ratha je nutná. Právě tato další zklamaná naděje, a znovu dodaná naděje, musí být na psychiku ohromná zabíračka. Vypadá to, že mají dobře nastudováno, jak člověka vyřídit.

 11. Šims. napsal:

  Zcela čerstvá zpráva – socan Mládek vystřelil s informací, že se chystá kolala ČSSD a TOP 09. Tak nyní nevím koho mám volit, poněvadž výše zmíněný hybrid je pro mne zcela neviolitelný. To bych přeci mohla volit rovnou kočkopsa. Nevím, jak se na toto dívají místní čtenáři, ale mám dojem, že by se jednalo již o normální zplanýrování politické kultury, která má u nás opravdu velké trhliny.

  • vlkp napsal:

   Pokud by to měl a být pravda, tak by pro mne socani okamžitě skončili.

   • wiki napsal:

    Ono to bylo trochu jinak. Zatímco do titulků (a jak vidno, i na kosu) se dostane třeba tohle

    „Mládek nevyloučil po volbách menšinovou vládu s podporou komunistů, ale ani koalici s TOP 09. „Já bych uvítal středolevou vládu ČSSD,“ prohlásil Mládek s tím, že pokud by se ale toto nepodařilo, menšinová vláda bude jediným východiskem. Přestože ČSSD tvrdě kritizuje současného ministra financí Miroslava Kalouska, spolupráce s jeho stranou se ale nabízí, zvlášť vzhledem ke společné proevropské politice.“

    pramen: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Mladek-v-CT-vazne-zminil-povolebni-koalici-CSSD-a-TOP-09-270609

    v TV přenosu šlo o Mládkovo VYHÝBÁNÍ SE ODPOVĚDI 😆 na obligátní otázku Drtinové: Co byste říkal na vládu ČSSD s podporou KSČM?

    • Puck napsal:

     Sprosťárna, co jiného ? Jasně řekl, že než spolupráce s TOP, tak raději menšinová vláda.

  • Jeff napsal:

   v žádném případě to takhle neřekl, jen mumlal cosi o tom, že nechce s KS a nejlépe v levostředové koalici a o tom, že karty rozdají voliči, např. .. a pak mu zaskočilo s tou TOP,

   • Šims. napsal:

    Takže, jak to tedy řekl, jestli mu jen zaskočilo v krku TOP, tak nevím, jak si to mám vysvětlit.

    • Petrpavel napsal:

     Neřekl to tak, že by chtěl do koalice s TOP, právě naopak. Ale to nic neznamená – jeden Mládek proti Haškům, Sobotkům, Hulínským…
     Co říkáte tomuhle? :
     http://www.vasevec.cz/vip-blogy/david-rath-v-rozhovoru-pro-vasi-vec-bradacova-ma-strach

     • Puck napsal:

      „…být aktivní opoziční politik v policejním státě mě po této zkušenosti neláká. Já bych to klidně riskoval, ale mám děti a pro ně je těžké sledovat, jak jim ničí tátu.“
      Rezignace, ostatně jako u převážné části společnosti.

     • Jeff napsal:

      malinko hraje na city, ale vazbu má údajně fešáckou. Její prodlužování těžce pravici poškozuje a ona je přesto ta tupá, že ho tam nechá. A už tohle Rathovi dává za pravdu.

  • women napsal:

   Možná Mládek zapomněl, že apríl už dávno byl, jinak si to nedokážu vysvětlit.

 12. Qiedo napsal:

  Divím se, proč k té Drtinové vůbec chodí. Jednu otázku je schopná pokládat do omrzení, byť je zjevné,že na ni tázaný evidentně odpovědět nechce. A tak se po půlhodině rozhovoru nedovídáme prakticky nic. A co nám neřekl tázaný, řekne nám potom redaktorka tak, jak to ona dobře modře vidí.

  • palosino123 napsal:

   Mohl být řečnicky mnohem vynalézavější, vypíchnout jeden, dva banální body, které budoucí vládní strana zaručeně prosadí, ostře se vymezit proti TOPce, současné vládě…zjebat redaktorku jako fenu…a on tam brumlá jako řiť v lavoře, nepoznamenán politickým marketingem. Vždyť i mi nevyvolení nejsme hluší, slepí, však oblbnout se dáme, ne? Volby je třeba vyhrát. Zbav se takového mamlasa, Sobotko!

   • Rošádek napsal:

    No taky jí mohl hned prostě říct, že jí na to neodpoví. Vždyť na tom nice není: „Koalice se vytvářejí po volbách, paní redaktorko. Důležitá je pak blízkost programů. Uvidíme, kdo se dostane dos němovny.“ A nazdar. Další otázku, prosím. 🙂

 13. Carlos V. napsal:

  Prorůstová opatření ? Ano, jistě !

  Nikoli ale rozdávání peněz, pobídky tomu či onomu. Stačí podpořit růst zrušením bariér, které růst a ekonomiku brzdí. Které užírají každému podniku, ničí efektivitu i produktivitu.

  1) Zrušit či alespoň výrazně zliberalizovat zákoník práce včetně všech „přilehlých“ zákonů. Požadavků zákona je tolik, že prodražují chod firem a činí je neefektivními ve srovnání s konkurencí. Tedy dost povinných zdravotních prohlídek, měření světla v kanclu, povinné knihy docházky atd atd.

  2) Stejně tak zjednodušit a omezit další zákony a vyhlášky, omezující podnikání – od otravných statistik přes přihlouplé sledování odpadů až po věci zásadnější, omezující volný pohyb kapitálu – třeba daň z převodu nemovitostí.

  3) Omezení korupčních veřejných zakázek. Není správný čas na budování cyklostezek, aquaparků, golfových areálů, wellness ozdravoven či golfparků. Když má stát za něcio utrácet, budiž to výdaje sociální či efektivně investiční. P.S. u tohoto bodu je mi sysmpatičtější názor Zemana nežli vládní „investice“ to inovací, které představují most mezi přestavbou let 80 a tunely současnosti.

  4) Konec vládního zákonného aktivismu. Zákony je třeba pročistit, vymazat – a nevymýšlet nové. Tvořivost našich poslanců tak sice dokáže přihrát někomu každý rok kšeft za prodej fungl nové lékárničky do auta, jsou to ale peníze zdařbůh prožrané. Nemluvě o aktivitách typu Opencard, S-karta, důchodové pilíře atd…

  Stát má pískat hru, ne přikopávat míč onomu či jinému. A když se hra nedaří, musí zjednodušit pravidla – tak jako se stalo před sto lety ve fotbale, kdy hráč směl přihrát míč jen tehdy, byl-li atakován (snad dokonce více hráči).

 14. anita napsal:

  Tak jsem vám Jeffe nasypala minimálně asi 4 x 5 hvězdiček., přiznám se, že jsem si přitom pohrála, dokonce jsem šla i do minulých článků a tam také přisypala. Zjištění, že se stačí několikrát vrátit a znovu ohodnotit a funguje to je _báječné poznání.

  Jeffe, to není nic proti vám, to ocenění za výborný článek, vám právem patří.

  Jen se mi zdá, že tu něco nefunguje, tak jak by mělo, ale to by mělo více zajímat vlka.

Komentáře nejsou povoleny.