Kino na pražské radnici je daleko lepší, než jsem čekal!


Když  jsem  publikoval  první  článek, komentující  současné   dění v  Praze – viz  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/05/21/mela-na-marianskem-namesti/#more-932387

Napsal jsem mimo jiné tohle:

Leč  dle mého odhadu  – zbytečná. Nevěřím,  že  nakonec  k  rozvodu  ODS -TOP  dojde.  Ne  rok  před  novými  volbami.  Tihle  si  teď  jsou  souzeni.  Aby  se  spolu  zaranžovali  a  dožili. To  tvrdím zcela vážně, jakkoli Hudeček vyhrožoval, že na  dohodu  dává  modrým  čas  do  22.5.

A také  toto:

V  každém případě  ten  biják,  co  teď  budou v  Praze  dávat,  jakkoli  z  něj  uvidíme  jen  sekvence  určené pro  malé děti,  bude  moc  zajímavý. Film pro  dospělé se nejspíš  do  veřejné  distribuce nedostane.Jen  na  privátní  sedánky vybraných

S  odstupu několika  dní mohu  konstatovat,  že  v prvním bodě, tom  opravdu  důležitém,  jsem se hrubě  netrefil. V  druhém, naprosto  nepodstatném , naopak  plně.

A  klidně  přiznám ještě  jeden  omyl, hned  na  začátku  – zdá se totiž, že  jsem se podobně chybil  ve veřejeném konstatování, že  stíhačky  a  Temelín  jsou  tmelem  dožití  současné  vládní  famiglie.  Což  bylo  jednou  ze  součástí  tohoto  článku https://vlkovobloguje.wordpress.com/2013/05/22/tmel-soucasne-famiglie-aneb-o-temelinu-a-znovu-o-stihackach/

Je  třeba   tohle  veřejně  přiznat,  chci li   znova rozmotávat  klubko čeho že jsme  v Praze  svědky. A  to i přesto,  že  pro mne zdaleka  neumřela  možnost, že  se nakonec  famiglia   v Praze dohodne! Co mne  k tomu vede?  Jednoduché  konstatování  –  Praha  je  mimořádně  důležitá pro obě  lumpenpravicové partaje.  Tak  důležitá,  že  absolutní  roztržka  v  ní  by měla   položit  i  vládu. A  ono, kupodivu,   na  téhle  úrovni – nic. Slabingr  dokonce tvrdě zatočil s  těmi z  vlastní  partaje,  kteří požadovali,  aby  novou  situaci  Prahy, po  odvolání  Svobody  z postu primátora, řešil  razantním vyhozením  Kalousků z  vlády.

Došlo  sice ke  slovní přestřelce, ale nic  více. A kohabitace modrých s Kalousky  nebyla  přerušena  ani v  hlavním městem.  Strany  si sice vyměňují  navzájem nepřijatelné  návrhy  nové  smlouvy,  ale vzájemnou komunikaci  nepřerušily.  Jak by normální  člověk  čekal. A pořád  je  ve  hře  to,  že  rádoby  pravicový  volič  v  Praze  bude  nepochybně  trestat  ty  své   za  rozkol.

Než  budu  pokračovat  v úvahách,  čeho jsme  skutečně  svědky  a proč  se tak  děje,  je  potřeba, abych vysvětlil  úhel  svého minulého pohledu,  kterým jsem posuzoval rošády  na  magistrátu.  Mohl jsme  volit  ze  dvou:

1- úhel  maximálních  zisků  pro  obě  partaje při  průniku  jejich  zájmů. Což  jednoznačně  vede  k nějaké konečné dohodě.

2- úhel  největšího  zisku pro  je  jednu  z  partají a současně největší  porážky té  druhé. Co je  stav, který se nyní jeví jako pravděpodobnější.

Zvolil jsem  první  možnost a  zdá  se,  že  to bylo  špatně.   A  útěchou nebo  omluvou  mi není  ani  to,  že  pokud  jsem mohl  číst  a  sledovat  mainstream,  tápou  většinově  tito, přes všechny  svoje  interní  nejmenované  zdroje ,  které nemám k disposici,  ještě  daleko více než  já. Prostě jsem ještě  sázel na  to,  že  obě  strany  mají  ZATÍM  pořád  ještě  snahu  dělat  si  nerušeně  svůj  byznys, což  znamená  nechat  rejžovat  i druhého  zlatokopa  na  claimu  zvaného  Česká  republika a  speciálně  – rýžovišti  Praha.

Jenže  ono,  pokud   skutečně   už  to takhle  zůstane /pořád o  tom  tak  trochu pochybuji/, je to v poloze  –  totální  války  a jde vysloveně  o  post jedničky  na pravici  a tím  i  o co největší poškození  konkurenční  partaje.

A  tady  Kalousek  zasahuje   modré  na  těch nejcitlivějších  místech!

1-  Svoboda  je  dnes  skutečně  jediná  figura  s pozitivním echem  ve  veřejnosti z  celé  ODS. Jakkoli  je   založeno  na  eskamotáži a  hlavně  iluzi, srovnatelné   s prodejem  Karlštejna  Harrym Jelínkem.

2- TOP vygenerovala  prý  čtvrtinu  svých  mandátů  v Praze. Praha  je výsledkově   pro ni tedy  otázkou  existenční  A musí  si  to tak zachovat. Což  znamená  eliminovat  silnou  figuru  protivníka. A pokud možno  vytvořit  v Praze  svou.

3-  Praha  je  momentálně,  vedle  dopravy,  možná zemědělství,  dostavby  Temelína  a dobíhajících  tendrů na  obraně  – rozuměj  stihačky,  už  jediným a posledním  otevřeným zdrojem. O  všechny  poslední  už  přišla

4- pokud  opravdu  bude na  Mariánském  náměstí  vládnout   samotná  Kalousekpartaj  dojde k  tomu, co jsem  předvídal  už  kdysi, před několika  roky, hned  po komunálních  volbách a  sestavení tehdejší  oranžovo  – modré  koalice  v Praze  – že  totiž  TOP využije  příležitosti a otevře  skříně  s kostlivci ODS, jichž  musí  být  všude po Praze  tuny. Nyní  k  tomu  bude opravdu  jedinečná  příležitost!!!  Už se nebude muset  ohlížet na  nic a  na nikoho. A  navíc, bude vytahovat  jen  ty, které  ona  bude chtít.  Nehrozí jí   další  blamáž  typu Dopravní podnik- Nouza. A  ODS  bud  tvrdě  otřesena  řadou skandálů  -Svoboda Nesvoboda.

Tohle  všechno nepochybně  Nečas  i  Svoboda vědí a proto jsou tak hysteričtí! Ale nemají  protihru. Je  to jen  na  uvážení  zřejmě  samotného  Kalouska, co se stane  dál.

ODS může jen  křičet  cosi o zradě  a tak podobně. Ostatně  – nesmírně  mne  pobavil   osobně  exprimátor,  když  u Moravce vysvětloval  rozdíl  mezi  koncem  koaly ODS  se socany  a  té s  TOP  a jak  to, že  v prvním případě to zrada nebyla a  v tom druhém  ano.

Prý když on  jednostranně porušil  dohodnutou  koaliční smlouvu se socany, byl   to odvážný  krok, který v utajení připravoval několik měsíců  a který  zradou nebyl zejména proto, že  v něm  ODS  aktivně  opustila  tuto  koalici, kdežto v  případě TOP  o zradu jde, protože   ODS  byla  zákulisně  podvedena  Kalousky a opuštěna, navzdor podepsané  koaliční  smlouvě!!! Tohle  ten  dobrý muž a  údajná   naděje  poctivého Pražana, s vážnou tváří  vykládal předevčírem  do kamer, aniž by hnul brvou.

Nicméně  -tohle je jen  úsměvná, ale  banální  peripetie, kterou jsem  sem  dal  proto,  že  jsem  cítil potřebu  nějak doložit  ten současný  „prodej  Kárlštejna“  hejlům.

Pojďme se věnovat  vážnějším věcem.Jsem opravdu  zvědav, jestli Kalousek  dohraje přes Hudečka  tuhle  pražskou politickou  řezničinu tvrdě do konce  nebo jestli přeci jen  někde zabrzdí, protože  ODS  má  také  cosi, byť  málo v ruce.

Totiž  to, co jsem  posledně nazval second  best  – neboli, když  chcípla koza mně, ať  chcípne  také  sousedovi.  Tedy nové  volby  v  Praze. A možná  i  na  republikové  úrovni. Jenže  to by   chtělo  úplně  jiného  nejmodřejšího modráka  než je  Nečas!  Někoho, kdo má  na  to tzv. koule. A  také   určitě  v  hlavním městě  ještě  vydatnou  spolupráci  socialistů.  Bez nich  se to  zkrátka  nedá  realizovat.A  ti, po  tom, co jim  Svoboda  před  18-ti měsíci provedl,  nemají nejspíš  sebemenší  důvod  ODS  a  jemu  zvláště  – pomáhat.

Druhou  možnou  zbraň  si  Nečas a  spol  vyrazili  z  ruky  sami.  Nikdy jsem  nepochopil, proč  Kalouskovi  v takovém spěchu  odkývali   církevní restituce!!!  Tímhle jej  drželi v  šachu. To bylo jediné, na  co slyšel a  co  jej  drželo v lati. Holý  rozum  velel  zvednout  pro ně  ruku  / když  už vůbec/  až  někdy  hodně na podzim  2013.

Nicméně  jistě  jste  si  také  pokládali  otázku, co že bylo  oním rozhodujícím startovacím impulsem, který  vlastně  celou  tuhle story  odstartoval. A nejen  vy.  Nebo já.  Zatím tohle MARNĚ  řeší  i všemožné  pražské  redakce. A  osobně   se bavím zjištěním,  že nikdo zatím nepřišel  s  tím, na  co se mne  zeptal  v  nedělní  diskusi  nick  Ladas64 a o  čem  v podstatě  tento  článek  je.  Který jsem jej   měl  v hlavě  po kupě  už  ve  čtvrtek, jen   se nedokázal  k napsaní  textu  dostat. Neb  moje  mysl  byla  determinována  nedělním fotbalem s Libercem.

Ten Ladasův  dotaz  zněl takto:

Jen tak mimo téma této diskuze jsem se chtěl zeptat pana Vlka, zda si myslí,jestli současná situace v Praze na radnici nemá nějakou souvislost s skartami?

Bingo Ladasi,  bingo!  Trefil jste  to, dle mého  názoru na plno.  Ano,  vlk  je přesvědčen,  že  to, co se děje na pražském  magoši  je  Kalouskova nekompromisní  odveta  za  zrušení sKaret!!!  Prostě  někdo mu  šlápl  do jeho  claimu. S  rozkoší mu  ho  zkazil.Neb  byl  velmi  potentní.

To Kalousek nikdy  neodpouští. Stačí  si vzpomenout na ministerstvo  obrany, na  to jak  tam  odtud  byli  vypoklonkováni  jeho  lidé – Kopřiva  se  Severou a pár  dalších.  Následně  vypukla  kauza  ProMoPro: A  začala  Vondrova dlouhodobá  agonie.

Kalousek je prostě mimořádně  mstivý.  Pochybujete  o  tom?  Dobrá. Pak se musím zeptat – máte  stavební spoření? To je  také případ  Kalouskovy pomsty! Vzpomínáte, jak na  začátku  vlády  téhle korupice nechal v legislativní nouzi  prohlasovat  změny  v systému stavebního spoření? A  jak následně prohrál před  Ústavním soudem?   Takže  to   nechal prohlasovat posléze eště  jednou a  hůře. Ten produkt  v podstatě zničil. Přestože  je,  či spíše byl,  podle mého názoru,  nejlepší  na  trhu, co se týče  uložení peněz  drobným střadatelem.

Kdyby  Kalousek  dělal  skutečně politiku  pro  voliče,  byl by  druhý  pilíř postavil na  stavebku.

Kdyby…. zrovna  tak  bych od něj  mohl  očekávat, že  rozdá svůj majetek, navlékne  žíněné  roucho a  vydá  se  bos  a pěšky  do  Říma, kde požádá  papeže  o odpuštění  všech svých  hříchů!  Nebo aspoň,  že  definitivně si  organizmus  zocelí tak, že  ho už  nikdy nepostihne  žádná  viroza.

Může  ovšem  být,  že  se  ještě mezi  vámi  najde někdo, kdo  o správnosti  této dedukce pochybuje.  OK.  Přidám  další  střípek  do  téhle  mozaiky.

V  úvodu jsem konstatoval  svůj  omyl  nejen v odhadu,  jehož  jsem se dopustil  ve  způsobu  řešení  situace  na  velké pražské radnici, ale  také  zpochybnil svoje tvrzení  o  tmelu  existence famiglie  v  podobě   dostavby  Temelína  a nákupu  či pronájmu  stihaček. Ačkoli  souvislost se s  detronizací  Svobody  hledá  na první pohled  velmi těžko.  A přesto  existuje.  Kalousek  se před  víkendem  vyjádřil  a konto  Temelín,  že :

„Abych se mohl pod něco tak obrovského podepsat, musel bych být ujištěn, že investice je efektivní. A nyní tím ujištěn nejsem,“

A  na přímou  otázku HN, zdali je  dostavba  Temelína  efektivní pak  toto:

Je Temelín investice, která se stále vyplatí?

To je nesmírně vážná otázka. Bylo by to nesporně prorůstové opatření. Ale já jako ministr financí, který vykonává akcionářská práva v ČEZ, musím také vážit, jestli je to investice pro společnost efektivní. A tím si vůbec nejsem jistý.

Celý  rozhovor  naleznete  na:

http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-59933580-temelin-muze-byt-prodelecny-pripousti-kalousek

Prostě  on  náhle  o  Temelínu pochybuje… Pročpak  asi? Protože  tohle má v gesci  ODS!!!  Tak proč nepřihodit  pod kotel!!!!

Už  ta  argumentace je „perfektní“!

On  to bude zvažovat a  přehodnocovat, protože  SOUČASNÁ  cena  elektřiny  je  nižší  než  ta  z propočtů! Aniž by  se  obtěžoval zvažovat, že  i kdyby  se začalo  stavět  hned,  nedojde k zahájení  výroby  v nových  blocích  dříve , než někdy v roce 2025, kdy  nejspíš  bude jedna  kWh  stát  úplně jiné peníze  než dnes. Navíc  – určitě ne nižší..  A on   musí  mít  na  paměti zájem společnosti  ČEZ!!!

V  tomto zájmu  bledne  i  faktor  energetické  bezpečnosti  státu, jakož  i  fakt, že  zahájení  dostavby  jihočeské jaderky  je  jediným,  skutečným reálně  možným prorůstovým opatřením,  kterým  JAKÁKOLI  vláda  může  pomoci  devastované ekonomice  země! Ale  proč  to  ODS  nenechat „vyžrat“  až  do  dna  a hrozit , že  tenhle  mimořádně  hodně namazaný  krajíc  radši  nechá  příští  vládě  a tedy socanům?

Ale  to jsem  odbočil.  Zpět  k hlavní  myšlence –  ano  vlk se domnívá,  že  sKarta  a její zrušení JE  HLAVNÍM MOTIVEM toho, co se děje  v Praze.

Kalousek prostě  spojil příjemné s  užitečným. dokonale.  Odstřelí  ODS  její  nejnadějnější  figuru,  jeho lidé ovládnou  pražské penězovody,  když  bude chtít, dostane  se k  interním  materiálům, které  mohou těžce zavařit  modrým  strukturám v hlavním městě  a  zkriminalizovat celou  modrou partaj.Což zcela jistě  vnese zmatek  do   řad  budoucího soupeře  o  tzv.  pravicové  hlasy. A  k  tomu se pomstí  za  zrušenou sKartu.

Naprosto  úsměvné mi přijdou  pak spekulace  některých  tzv. pražských  analytiků  o  tom,  že  jeho motivem, ať  už hlavním  nebo podružným,  je také vzkaz nezemanovskému  křídlu  socialistů,  že je připraven  po  volbách s nimi  uzavřít koalici. A že na  to  tito budou  slyšet.  Tohle  je  pro mne úvaha  na úrovni konstatování,  že  planeta  Země  není  žádná otáčející se koule, nýbrž  placatá deska, kterou na svých hřbetech nesou  čtyři  velcí bílí sloni.  Každý  normální  člověk  musí, dle  mého soudu  mít  jasno,  že  kdyby  oranže  uzavřely  po příštích  parlamentkách   koalici s  Kalouskem,  spáchají  tím  definitivní sebevraždu.  A  že  naopak  Kalouska  bude potřeba  eliminovat  zejména od  financí a  všech  vlivových pozic. Ovšem  kdyby jim  naservíroval  ten  Temelín…..???  No tak  by  na  spolupráci s  Kalouskem  v nějaké  formě  mohlo  slyšet…  zejména  jisté křídlo  z Liďaku,  do kterého by  to  dnes vůbec nikdo neřekl… Zkuste  hádat,  koho  že mám  na mysli 🙂

No  bude to  ještě  velmi  a  velmi zajímavé. Daleko zajímavější, než  jsem  si  původně  myslel.

A  na  závěr  přidám  bonus.  Dne 16.11.2010,   na konto  vzniku  tehdejší   koalice  ODS   ČSSD,  jsem,  jako reakci  na  blog Jiřího Paroubka,  který s ní tehdy vyslovil  souhlas, napsal na jeho  Vaší  věci  svůj  kontračlánek, který  naleznete  zde: http://www.vasevec.cz/blogy/proc-se-mi-nelibi-blog-jiriho-paroubka-o-prazske-koalici

A  v něm  na  adresu  soc dem  stojí toto:
Sod dem
Má sice opět zastoupení na radnici,ale zaplatila za to důvěryhodností! Dělá ODS kouřovou slonu. Trapné  křoví. Za ubohých 30 stříbrňáků. Odepsala Prahu do budoucna a své renomé u středového voliče na republikové úrovni. Podle mne měla ze všech tří sice nejtěžší part, nicméně ho sehrála myslitelně špatně. Měla jedinou šanci jak obstát Už jsem to psal -hned po volbách oznámit, že jde do fundamentální oposice. A nechat TOP a ODS ať se samou pravicovou láskou snědí. A že by to byla kanibalská hostina. A jednat teprve tehdy, až by kanibalové sdělili světu, že se nedohodl a nedohodnou. Což by se , podle mne, bylo stalo. Pak mohla soc dem bez obav začít vyjednávat. Prostě prohlásit – ano šli jsme do fundamentální opozice. Ale je tu bezvládí a někdo město řídit musí. Jen proto jsme začali jednat a uzavřeli koalici.

A tak mizernou almužnu, jakou oranžová dostala od modrých, tak tu by jistě byli dostali v každém případě. Soc dem nezískala nic a ztratila všechno.

Čas mé  tehdejší  úvahy  potvrdil do puntíku.  Jakož  i většinu  toho, co jsem tehdy  napsal o  ODS  a TOP.

Někteří mi v neděli  v  „diskusi “  vzkazovali,  že  špatně  analyzuji….

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.