Němcová a jak už vylézají z děr


Omlouvám  se  všem, kteří  ve  středu  čekali nějakou mou  reakci na překotné  dění na  české politické  scéně.  Či snad mi  dokonce psali  na mail. Bylo třeba  upřednostnit  rodinu  před Kosou, takže  jsem  prostě strávil  středu  úplně  někde než  u počítače.  Někde, kde není  internet. O  instalaci  Němcové jsem  se tak  dozvěděl  až při  cestě  zpět.  Ze  zpráv  na  Radiožurnálu  v  19,00 hod.  Stejně jako  informaci,  že  Viktorka  získala olomouckého  Hořavu.

Zatímco  ona  druhá  informace   vlkovi  udělala  radost  a vás  ostatní  nepochybně  nechala  úplně  chladnými,  o  té první  novině  se to  říci  nedá.. Nepochybně vás  i mne  zvedla  ze  židle.

Za  sebe  sděluji, že nejsem  nijak překvapen.  Vlastně  ano, ale jen  tím, že  ODS  začala  logicky  myslet.  V nouzi  nejvyšší a ve  stadiu  absolutní  havárie. A  proč    že nejsem  zaskočen   nominací  vědmy  ze  Žďáru?  Proto  že  v  předvčerejším textu  .

Skončil nečas, přichází Mlha

naleznete  tuto vlkovu  větu:

Já osobně  bych, být  modrým výběrčím,  zkusil buď  Němcovou  nebo  Svobodu.   Prioritu  by  měla  ovšem vědma  ze  Žďáru.

Možná , že  se ptáte, co mne k  tomu vedlo?  Bylo  to celkem jednoduché.

-Okolo  ní  nebyl  totiž, s  jednou jedinou výjimkou  – zneužití  služebního  auta  a neoprávněné  čerpání  PHM , žádný  skandál. A  na  tohle, co  jsme právě napsal  se už  dávno zapomnělo. Detail y  zde:

http://www.novinky.cz/domaci/69830-sluzebni-octavii-nemcove-jezdi-jeji-syn.html

– ohromně , v posledních letech, na  sobě  zapracovala!  Pro mne  neuvěřitelně. Neznám nikoho druhého  s  takovým  osobní progresem na  české politické scéně!  Měl jsem ji  jen  za  takového  Klausova  maňáska, jako kdysi  byla Libuška  Benešová.  Pamětníci  si  vzpomenou.   Ale  dnes je  to někdo  jiný

– je  to  žena a  to  po  různých  chytřejších i hloupějších  svalovcích  ve  vedení ptákostrany veřejnost  zaujme.  Samozřejmě , že  jde o  klasické  vytírání  zraku  –  růžovou  mlhu, která  má  skrýt  smrdutou  realitu, nicméně  – vsaďte  si, že  se najde dost  hlupáků, kteří na  tohle  skočí!

-je  to  dobrý  tah  mediálně.  To zas  bude řečí o  paní  Čisté, která kmotrům nedá ani deko! Jak  partaj obrodí, jak teď bude nová  a lepší,  jak nemá  se starou ODS  naprosto nic  společného  / akorát  u  všeho byla  a všechno přikryla  jako Nečas/.  Ale bude  se dobře  vyjímat na kamery, oposice to bude mít  výrazně  těžší na  ní  útočit  – protože  se ozve  – hulváti, na  ženskou si troufají,  oni jí  chudince ubližují!  A ona  ta  chudinka  prostě  je  přes  dvacet  let  u všech  modrých průšvihů.Jde  o opakování  Topolánkova tahu,  kdy  se musel  poroučet z  vlády Julínek, kterého  veřejnost  naprosto nesnášela a místo něj  přišla  paní Filipiová. Navíc  na  vozíku…Tak  tohle bude totéž. Jen  bez  toho vozíku.Ale  s  daleko větším  mediálním  drajvem.

Pro ODS  je  to ta  úplně nejlepší  volba!  Co na  tom,  že  pro  stát  už  nikoli?  Nejdu  po  paní  Němcové. Teď  ještě ne.   Jenže  tahle  dáma  přichází , tak  říkajíc ,  z pralesa!!! Že  nevím,co píši,  když  jsem  právě tvrdil, že  byla u  všeho, co se odehrálo  v ODS?  Ale kdepak!  Věrná  členka  strany  opravdu  je  v politice dlouho a  zastávala  řadu  funkcí.  Nicméně  nikdy  si nezkusila moc  výkonnou!  Nebo  cosi  řídit  v byznysu.  Knihkupectví  ve  Žďáru, s  dovolením,  ignoruji. S  tím prostě nemá  žádnou zkušenost.  Soukmenovci  jí nikdy nesvěřili  ani ministerstvo pro  výrobu a distribuci  slepeckých holí.   A nyní,  s takovouhle manažerskou   zkušeností  má  řídit  celou  vládu?  Řešit  katastrofální ekonomickou  situaci  státu  a jeho ekonomiky, mít, spolu s  Kalouskem  zásadní slovo při stanovování  priorit  rozpočtu,  koncipovat  středně  a dlouhdobé vize  a koncepce  typu  energetická politika   či  rozvoj  armády,  řízení  tajných  služeb,  dát palec  na  dostavbu   či nedostavbu  Temelína  a tisíc  jiných  věcí  podobné  či větší  důležitosti?  Vedle  toho být  důstojným protihráčem  Kalouskovi?  A  partnerem   šéfům  vlád  členských  zemí  EU, Ruska, USA  a tak  podobně?   O  Zemanovi  nemluvě! Na  to  , aby  zvládla  tohle  všechno  jí stačí  maturita  na  střední zemědělské  technické  škole…. viz  http://www.miroslavanemcova.cz/zivotopis

To nám chce  opravdu někdo namluvit,  že  tohle  vědma  ze  Žďáru  zvládne?  Mám  k ní  historku  ještě  když byla kdysi místostarostkou  ve  Žďáru. Leč  musím si ji nechat pro  sebe. Protože  jsem k ní jaksi přišel  služebně.Tudíž  bude  čekat nikoli na  zveřejnění na Kose, nýbrž na milosrdného Alzheimera.

Prostě Němcová  je  vývěsním  štítem. Bez obsahu. Který  má zakrýt…. … co vlastně?  Myslím, že  to nejlépe  vystihli, k  naší  velké  hanbě  Bavoráci,  respektive   Mittelbayerische Zeitung,   který  o nás píše  jako  o  politické  žumpě na  Vltavě!

Česká  transkripce je  zde:

http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/72288-zumpa-na-vltave-tvrdy-uder-klausovi-nemci-se-s-ceskem-nemazli/

Němčinářům  doporučuji  originál:

http://www.mittelbayerische.de/nachrichten/artikel/politsumpf-an-der-moldau/928290/politsumpf-an-der-moldau.html

Stojí  to  za  to! Včetně posledního odstavce,  který  česká  media, kdo  ví proč ,  přeskočila!  Nebude se líbit  ani  klausovitům  ani  zemanikům.  Přesto, že je pravdivý.  A  nás, občany  téhle  země  staví  do  světla  – když jejich presidenti  kradou pera   a  jsou  těsně  před nástupem  do  úřadu  vyslýcháni policií, co  pak chcete  od  nějakého  normálního  Nováka!

Tohle je  cena, kterou za  to  platíme!  Ovšem, když  se na  to ptali  v Hydeparku  Kubery,  tak to  okamžitě  okecával, že  to je mediální zkratka, že  tomu tady  Němci nerozumí,  že šli po povrchu a  senzaci!!!

Tihle  lidé  nemají  hroší kůži!  Ti  mají  nejspíš   vrstvený  pancíř  z tanku  A1- Abrams.A  k  tomu  tu  hroší  kůži  . Ovšem jen jako kamufláž  na  ten  pancíř.

Totéž ovšem platí i  pro Miroslavu  Němcovou!  Když  jsem  ve večerních  zprávách  viděl,  jak  je  z  té  nominace natěšená,  vzpomenul jsem si  na  obdobnou  tiskovku  po zaříznutí  Topolánka,  kdy  Nečas  se   culil úplně  stejně!!  Ona  o  sobě  opravdu nemá  žádné pochyby!Ta  vypadá, že  by  si střihla  i  trasplantaci  srdce  , jater a   a plic, kdyby  náhodou někde chyběl  špičkový  chirurg!

Je mi líto –  pro mne  osobně  famiglia  na  onu  žumpu  u Vltavy dali jen  nový  vývěsní  štít. Jinak nic.

Ale jak  už bylo řečeno, nejsem   tím  překvapen.   Byla to pro mne    logická  a pro  modráky  naprosto nouzová  volba.

Jo –    famiglia má údajně  teď  hrozně  těžký  problém – kdo  prý vědmu nahradí  na její vyvýšené sesli  ve  sněmovně!  Tak  to bude opravdu  drama….  Z  toho nebudu  spát. nevím, kdo  to bude.  A nechci  to  ani promýšlet. Proč  bych  měl?  Je mi to   šumafuk, stejně  jako  to,  kdo  byl nunvářem  u  toho  vola,  z kterého bude kus  flákoty  zítra   k obědu.  A tohle  je  ještě méně   významné.

Ale  kdyby  snad měli  nějakou  katastrofickou nouzi a nevěděli  kam  sáhnout,  tak  lžidoktor práv  Marek Benda  se toho rád  ujme.

To ovšem  nebylo všechno!

Oni se už  oklepali z první  hrůzy!  A  už zase vystrkují  rohy. O  Kuberovi  v  Hydeparku jsem již  mluvil.  Je  to poprvé, co  vlk nedokázal tenhle pořad, když se k němu posadil,  sledovat až  do konce.

Drzost  z Kubery jen  kapala. Ve strachu, abych    zabránil  vyplavení  Vlčtejna  přišlo ke  cti  červené tlačítko na  dálkovém ovladači.. Mimo jiné proto,  že  u mne převážil názor,  že  zejména  ti, kteří  se  dovolali  do studia jsou  buď  chovanci  psychiatrické  léčebny  nebo  prostě profesionální  dotazovači, co  dostali  tučnou, ale  hodně  tučnou  zakázku  a snaží  si ji udržet!  Nechť  mne  opraví  ti, kteří  sledovali  totéž a získali jiný  dojem.   rád  se nechám přesvědčit,  že  to není pravda a  že jsem  prostě byl jen příliš  dlouho na  sluníčku. Ramena mám  docela dost  spálená,  to je pravda….

Ale  vrchol všeho  bylo vystoupení  Blažka!  Že sice nehodlá  nějak narušit  vyšetřování, ale  že  musí nechat prověřit  přiměřenost  zásahu! A délku odposlechů  premierovi  sekretářky!!!

Je  zcela zjevné,  že  jestli Zeman  jmenuje  znova vládu  famiglie, pak  Ištvána  a  Šlachtu  čeká  cesta na  Schlachthof  /čti  šlachthof  =  jatka/.  Doslova a  do písmene,

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

36 reakcí na Němcová a jak už vylézají z děr

 1. Aldo napsal:

  Ano, vystoupení Blažka považuji za vrchol toho co si modrá parta dovolila. Jsem ovšem přesvědčen, nebo spíš doufám, že celou akci měli Ištván, Šlachta & spol. pořádně připravenou a záda zajištěny. Zajímavá je ovšem mediální scéna, která po prvotním náznaku lehkých sympatií s policií a státním zastupitelstvím se teď vrací do starých kolejí. No možná to vidím trochu černě.

 2. jaa napsal:

  Jenn název filmu BOHOVÉ MUSEJÍ BÝT ŠÍLENÍ…. a koala s ptákostranou dočista strachy bez sebe. Docerla jsem zvědavá o jaké ještě peníze jde… ach jo……
  Já k těm ne… jen připomínku o její „velké čistce k čerpání peněz a hospodaření“ při nástupu do funkce, a … jak to bylo po roce a jak je to včil. Tak jak to vede na současném místě… promiňte ale to by dokázala kdekterá předsedkyně dílenského výboru ROH, a ta navíc ještě musela perfektně zvládat svoji profesi…. což u ní se nedá jaksi taksi…

 3. Bob napsal:

  Já už jsem M.N. „jmenoval“ premiérkou.
  Přesně si nepamatuji, nejsem právník, tak nevím tu roli předsedy Sněmovny, ale vím, že jí při zadržení Dr.D.R. volali…
  A představuji si jak budou volat při eventuelním zadržení P.N. třeba Zaorálkovi (kdyby k zadržení došlo v mezidobí před zvolením předsedy PS) …..
  Co se týče Hydeparku, sdílím stejný názor…..

 4. Michal napsal:

  Ještě výživnější než HydePark byly Události, komentáře. Po nějaké řevnivosti mezi Němcovou, Kalouskem a Píkou ani stopy, došlo i na bodré šťouchnutí do Lubomíra Zaorálka…
  A jestli fungují dobře placení volající do HP? Když šlo ovlivnit hlasování např. u Drábka, tohle už je brnkačka. Inu, kde jsou ty časy, kdy do diskuse s Eliškou Wagnerovou na Radiožurnálu zavolal její manžel a vznesl velmi fundovaný dotaz, co si má vzít k večeři :-).

 5. Šims. napsal:

  Pár vyjádření k situaci – fíkový list v podobě Němcové by neměl ODS ochránit, ale oni s tím počítají. ODS je stranou, která si koleduje o zákonný dištanc, nevím co by si měla strana všechno dovolit, aby se nedostala do linie zákaz činnosti, ale ODS k tomu má ze všech našich ofic. politických stran nejblíže a z toho samozřejmě jde strach. To, že Pán Bůh peče oplatky je jasné – smáli se při zadržování dr. Ratha a nyní jsou v tom sami a to do roka a dne. Stále více mi jde na mysl osud slovenské Gorily. Tam byl problém ve shromážděných dokumentech, resp. v jejich způsobu – pro určitou nezákonnost je mnoho dokumentů nepoužitelných, proto se naši státní zástupci a policie snažili vyhnout akcím mimo rámec a sledovali přísnou legalitu kroků. Nevím co vššchno chce Blažek zkoumat – nebo se vlastně snaží poukazováním na postup zastírat ovoce zla? Jejich drzost přesáhla meze a to dávno. Mně je jasné, že pokud by z tohohle nějak vylezli, tak budou vše dělat stejně, akorát si budou dávat lepší pozor. Budou mít všichni zašifrované telefony a budou se pohybovat jen s osobními rušičkami. Tady asi pomůže jen jedno – napadá mne Krvavá noc na Libici Bílé, jestli se má ujmout vlády nad touto zemí cosi o level lepšího.

  • Rys Ostrovid napsal:

   Pani Šimsová,

   pri Gorile je (okrem toho, čo ste spomenuli) zaujímavá ešte iná vec. Médiá (aj politici) o nej vedeli už niekoľko rokov predtým. Čo sa zmenilo na prelome 2011 – 2012, že tie isté médiá, ktoré ten spis dovtedy ignorovali, sa ním začali zaoberať? Nad tým rozmýšľam od roku 2012 a žiadny „štandardný“ dôvod som doteraz nenašiel. Plus je tam niekoľko ďalších „pozoruhodností“, z nich najmä pozoruhodný nástup a ešte pozoruhodnejší zánik jedného nádejného politického subjektu (strany).

   K vašej možnej budúcej premiérke. U nás podobný ťah dokázal takmer nemožné: odstaviť R. Fica, ktoý mal v roku 2010 za sebou úspešnú vládu a ďalší nárast preferencií, na druhú koľaj (i keď s veľkým kusom „šťastia“, keďže Ficov koaličný partner, HZDS sa vtedy nedostalo do parlamentu tuším len o niekoľko stotín percenta, čo by asi situáciu zmenilo).

   Toto môže celé ešte skončiť tak, že si na výmenu pravých za ľavých budete musieť počkať nielen ďalší rok, ale ďalších 5.

   • Šims. napsal:

    No, možná se hoši z ODS rozhodli, že to zkusí po vzoru Slovenska a když to vyšlo tam, proč by to nemohlo vyjít zde. Ale to uvidíme co nám ještě uvaří za gulášek Zeman z Hradu, ten už to má rozmyšlené dlouho, ten jen čekal až to sklapne. Pokud z toho všeho vyjde úřednická vláda, tak to možná bude to druhé nejlepší řešení. A konečně naše levice není Fico, toho tam nikde nevidím, alespoň já ne, takže máme smůlu. Nechci jej adorovat, ale má každopádně tah na branku a mění věci kolem sebe a to je ve stojatých vodách hodně důležité, protože když se voda neokysličuje, tak ryby „pochcípají“. Jinak ještě něco osobnějšího, čítávala jsem ráda comenty nějakého gašpa na Blogu i dnes, možná se nemýlím.

    • Rys Ostrovid napsal:

     Blog idnes poznám, no neprispieval som tam. 1 alebo dva príspevky som napísal raz na aktualne blogu. Ale vystihli ste to. Väčšina komentátorov sa u nás zhoduje v tom, že Fico je jediný, kto v súčasnosti na Slovensku „generuje impulzy“ pre smerovanie spoločnosti. V istom zmysle je pohľad na dnešnú slovenskú pravicu do plaču.

 6. zemedelec napsal:

  Pane vlk.Vynikající.Už jsem někde napsal,muži neradi uklízejí,tak to svěřili ženě.Někdo ten svinčík po ODS musí uklidit.Jedině předčasné volby,tihle se budou neustále o něco handrkovat a řešení hospodářství,na to nezbývá čas.

 7. anita napsal:

  ODS, kdyby neměla Němcovou, musela by si převléct chlapa za ženskou. Ona instalace „španělská stěny „, která má zakrýt to co je ostudou, bordelem je hezkým doplňkem v interieru. Trošku sice překáží, ale dá se sní pěkně postrkovat, je taková variabilní, křehká a přitom zakryje ledacos, dá se za ní hrát i divadlo. Media hned nezapomněla připomenout, že by Němcová byla u nás historicky první premiérkou a na to ODS vsadila. Na modní pojetí odstraňování genderových stereotypů, kdyby však nemusel Nečas odejít, nikdy by je to, ani nenapadlo. Pokud ji Zeman neschválí, bude propírán, že podceňuje politické schopnosti ženy v čele vlády a nedá ji příležitost ukázat, jaký potenciál v ní vězí, i když všichni budou vědět, že zrovna ona, na to nemá.

 8. Čankajšek napsal:

  Jak může paní Němcová řídit vládu, když neuměla uřídit sněmovnu. Kdo sledoval jednání PS, ví o čem mluvím. Demokracie při jednáních PS mnohdy dostávala na frak.

 9. Ruda51 napsal:

  Po dlouhé době jsem chtěl přispět na Kosu, pouze odkazem na článek z Bavorska + The Economist. Vlk mě předběhl, ale stejně dávám, velmi výstižně napsané a navíc můj odkaz je v češtině komplet, včetně posledního odstavce – http://www.novinky.cz/domaci/305295-zumpa-na-vltave-bavori-si-neberou-s-ceskem-vubec-zadne-servitky.html Klause za mříže!

  • Admirál napsal:

   Už podle nekritické adorace VH je článek zavádějící. Ještě schází pochválit Dobroty Barel a je vše jasné.

   • Ruda51 napsal:

    Admirále, asi Vám Václav Havel leží hodně v žaludku, mám k němu také určité výhrady, ukázkový příklad, jeho přístup k jím restituovanému majetku – když vidím chátrat Barrandovské terasy. Ale věta „pokusil se navázat na tradice TGM“ není snad nekritická adorace. Na druhou stranu, mezi Dášou V. a Nagyovou se dají najít určité podobnosti :-).

    • Admirál napsal:

     Rudo, nesnáším pokrytce, krysaře a falešné spasitele. Havel – možná to, co z něj vytvořili, je jejich guru.

     Ti, kdo o něm dnes nekriticky píší,si z něj dělají štít pro své manipulace a lumpárny.

 10. Tacit napsal:

  Sami odéesáci jí běžně říkají Doňa Mimoňa …

 11. paja napsal:

  Jo jo ,další překvalifikovaná osoba ve vedení státu,když už jsme tu měli družinářku ,tak proč né knihkupkyni s odérem hnoje.Čím dál lépe tímhle tempem tu za chvíli povládne pomocný dělník v zemědělství.O jednom bych věděl.Jinak neví jaký fíkový list,mě je tato dáma vyloženě odporná,přesně podle pořekadla že nejhorší je srážka s blbcem,a jak je na tom inteligenčně už nás přesvědčuje přes 20 let a hlavně poslední dobou.To že na sobě zapracovala si Vlku určitě myslel z legrace,jinak si to nedovedu vysvětlit,tato dáma se ale velice dobře asimilovala do pravicové sebranky.No možná se ještě dočkáme nějakého pěkného divadla ,protože tato dýma rychleji řve než myslí,záměrně jsem použil slovo řve,neboť co jsem měl možnost shlédnout její mediální výstupy ,o ničem jiném nebyly.

 12. Jan Čermák napsal:

  Je to jako kdyby ČSSD po obvinění Sobotky, který spal se svojí sekretářkou a koupil si několik poslanců, aby mohl dokončit církevní restituce, jmenovala jako záchranu pana bývalého předsedu Vlčka. Jako pana čistého.
  Němcová je typická ODSačka. 50 let , sebevědomá, všechno ví, všude byla, IQ80. Podnikatelka, má kosmetický salon. Potkávám je ob den, diskuse s nimi je zbytečná.
  Nagyová byla vyučená prodavačka. Nejmocnější žena v zemi…..
  Analogie s bolševickým krejčím a výpravčím v jejich agonii je zřejmá.
  Zase rozhodnou novináři, a zase lžou.
  A nemyslím, že to dělají za peníze. Jsou přesvědčeni, že konají dobro, a za naši zemi se nestydí, jako my ostatní musíme.
  Zdar a sílu.
  Koukám paja si myslí to samé. /p.s. já čekal , že vyrukují s Klausem/

  • Občan napsal:

   Němcové je 61 let. Když to nějak překlepe ještě rok, má zajištěnu pohodlnou penzičku, která bude díky nenažranosti soudcovské lobby obsahovat i příjemný „záslužnostní“ bonusek 😉
   Osobně bych ten penzijní bonusek přál spíš zemědělským techničkám, které zůstaly věrné svému povolání…

 13. Medved napsal:

  „Je to poprvé, co vlk nedokázal tenhle pořad, když se k němu posadil, sledovat až do konce.“

  No vidíš Vlku, mám zrovna opačný problém – dokázat sledovat alespoň jeden tento nebo podobný pořad až do konce.
  Když vidím politika, tak se mi chce blít, protože jejich drzost, kterou si už ani díky naprostému odtržení od reality běžného žití neuvědomují, je natolik nebytyčná, že kdybych vydržel musel by mne šlak trefit a stejně bych nevydržel… žel.

 14. jvf napsal:

  Já jsem optimista a doufám, že totální neschopnost paní Němcové otevře oči mnohým. Ale pořád ještě nemá nic jistého: musí získat nezařazené poslance a to jistě nebude zadarmo. A ODS už nemá moc z čeho rozdávat.

 15. tata napsal:

  NĚMCOVOU je možno brat že je zapálená pravicová inkvizitorka,ovšem instalovat jí do role PREMIERKY to je teda síla.TO JAK JÍ schvaluje třeba TOP ukazuje tomu to národu respektive mělo by,už jak jí zhodnotil KALOUSEK PŘESTO JÍ SCHVÁLÍ………….BOHUŽEL NENÍ NIC co by pravicové voliče donutilo to vidět.

  BOHUŽEL vemte třeba poslední blog SUCHÁNKA……………….http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-suchanek.php?itemid=20259…..NEBO třeba CARLOS………………….NAPSAL že krkonošké pohádky musel dětem pouštět v pozdějším věku a to ještě s vysvětlením.

  Možná se ted chytáte za hlavu co to ten táta plácá ve spojitosti s inkvizitorkou.

  BOHUŽEL mám dojem že to pravičáctví vymívá mozky vice než komunisti………vtom já vidím tu spojitost………v případě CARLOSE SEM BRAL ŽE MÁME sice naprosto rozdilné pohledy……ale že není ideolog.

  JÁ SEM levičák aspon si to osobě myslím ale nikdy bych toto svým neprominul,nebagatelizoval,kdo si pamatuje po prohraných volbách sem nebral KUBICOVO ZPRAVU JAKO HLAVNÍ DŮVOD PROHRY……….ale jako dusledek že se na ně nabalili zloději……ovšem ve srovnání stouto bandou.

  • vlk napsal:

   Tato

   nemá s tím,co píšete sebemenší problém a neměl jsem ho ani včera.
   Ale projeďte si druhý dnešní blog a jeho diskusi. A jasně uvidíte, že to, co vyčítáte pravicovým voličům je stejně ukotvené i na levé stran ě spektra. A tohle přesně drží ksindl u moci.
   Naprosto nekritické posuzování reality přes brýle – ti naši, ti cizí!

   • tata napsal:

    vlku

    nikdy sem netvrdil že ne,včera jak sem psal sem necítil utok ale nerozuměl sem proč se tak ptáte,zřejmě jste to vzal jinak,nemám problém když se někdo zeptá i když tomu nerozumím snažím se to napsat jinak,myslím že pak už to bylo srozumitelnější.

    ANI TADY jste mi zcela nepochopil ale zde uznávám že tu myšlenku neumím podat srozumitelnějc pokusím se jinak ale je to velice složité a tady se spíše pohybuji ve svém myšlení a věčinově se tak lidi bohužel nechovají.

    URČITĚ SOUHLASÍM ……TY NAŠI TY CIZÍ MAJÍ OBA……….opět u mě nenajdete jedinej případ kdybych obhajoval lumpárnu u levičáků,spíš bych řekl že ve svém posuzování sem na svou stranu přísnější nebot pravé levičáctví je idea vtom pravém smyslu nikoliv ideologie…….proto moc nemusím PAROUBKA……….PŘILIŠ je zatížen co patří kté druhé idei a to sou peníze…………..pozor ideu pěněz já nemusím ale nevystupuji proti ní jako že to je to špatné když se pohybujem v rámci pěnez né zlodějen……………bohužel ta současná pravicová už není idea ale ideologie peníze nesmrdí a vtom je rozdíl

    V ČEM VIDÍM ROZDÍL………VYNECHME FANATIKY NA OBOU STRANÁCH….ty maj obě strany venujme se te normalní vrstvě na obou stranách a tady je značný rozdíl…………tady na levém spektru je věčina normálně pracujicích lidí kteří musí pracovat za každého režimu,samozřejmě sní o lepším životě mnohdy závidí ale k spokojenému životu by jim stačilo velmi málo,oni prakticky by snesli i pravicovou vládu ale tu virtualní o které žvaní dost pravičáků ale která není,všimněte si proč vyhrála pravicová vláda 2006,když ve své podstatě těch obyčejných je síla která by prakticky musela vždy pravici převálcovat kdyby svézajmi nadřazovala nade vše,jak oní píše většina pravice že se nechaj koupit za 30………….naopak toto moto má druhá strana je jich podstatně méně,jsou většinově lidi s větším vzděláním,přesto budou podporovat toco je ted……..umýte si představit že by náké levicové vládě prošlo co těmto pravicovým já teda ne…………vtom je zakodováno to co sem psal ty dva případy………….většina těch obyčejných takto ideologicky nepřemýšlí dukaz je volby 2006

   • tata napsal:

    ps………ten sem ještě nečetl………uvidím jestli tam najdu co píšete

  • Carlos V. napsal:

   tato, ja prave jsem ideolog – a ne pragmatik tocici se podle momentalnich vyhod.

   Ano, obcas svoji ideologii usmernuju – ne ale za ucelem ziskani vyhody, proste z duvodu novych ci specifickych informaci upravuji nazor. Je normalni se mylit a ucit se.

   Ale ideolog asi jsem 🙂

   • tata napsal:

    CARLOS

    to sem pochopil já osobně bych se tím nechlubil………výte je rozdíl idea…….to beru…ideologie už nemá s ideou nic společného………..ideologie už vyloženě nadřazuje osobní zajmi ,rasu,nad ty druhé…………v zajmu ideologie jsou ty lidi schopni přehlížet jakokoliv darebáčinu…………tak jak vy vtěch krkonoškých pohádkách vidíte ten levicovej sajrajt…………i když takto ste to nepsal………….

    normální levičák se samozřejmě chce mýt lépe,i závidí ale nevidí ve VÁS uhlavního nepřítele,proto tak často skáče na topolánkovo kolečko,nebo nečasovu sítovku…… COŽ většina pravíčáků vtom levičactví vidí uhlavního nepřítele a jsou nakloněny hodně zavírat oči

    • Carlos V. napsal:

     Záleží na výkladu slova. Wiki :
     „Ideologie je propracovaná soustava názorů, postojů, hodnot a idejí …“

     „V angloamerickém prostředí je obvyklé i užívání termínu ideologie pro neutrální označování ucelené soustavy myšlenek a výpovědí. V evropském prostředí má termín častěji pejorativní vyznění a vyjadřuje též uzavřenost, jednostrannost a iracionální a propagandistické rysy soustavy označované jako ideologie.“

     Já se samozřejmě považuju za ideologa dle angloamerického pojetí 🙂

     • tata napsal:

      carlosi

      nevím ale podle mě idea není škodlivá ideologie už ano

     • Šims. napsal:

      Idea je myšlenka, představa a jak víme může mít dobrý, ale i zlý obsah a pak jestliže se na základě myšlenek vyvine nějaká ideologie, tak to platí stejně. ideologie nemůže být nikdy neutrální, protože každý do svých myšlenek vkládá svůj sentiment, projektuje svoje zaměření a cíle. Na neutralitu myšlenek nesázím.

     • tata napsal:

      ŠIMS
      SOUHLAS……………..JENŽE SEM TO MYSLEL JINAK…………..upřesním………já psal o ide stím smyslplným obsahem a to muže byt jak z prava tak z leva

      ideologie už je nasylné vnucování té idee někomu co má jinou představu………idea přestává byt akceptovatelná tam kde nastupuje ideologie

   • Šims. napsal:

    Prosím, sdělte mi ukotvení své ideologie? A jak tu svou ideologii usměrňujete? Myslíte, že mít na něco názor se rovná mít na to i názorovou ideologii? Nemá to všechno tak trochu hlubší pointu? Co Vám říká superego? A neměl by se člověk nejdříve učit a pak se případně mýlit? Ona nevědomost prý hřichu nečiní………………………….

 16. tata napsal:

  Šims.

  hodně mě mrzí že JSTE MÉ psaní vyhodnotila jako utok,nikdy co jsem těch 7 let neutočil na autora nebo diskutujícího,vždy jen ná vyslovený názor,bohužel hodně lidí to slučuje,přece základ diskuze je vysvětlit pojmi,nikdy nevracím utoky osobní bohužel někdy se zamotám do vysvětlování,co souvisí s názorem,dál to nebudu rozvádět………na tu výtku sem pod daným nemohl reagovat……v podstatě vtom duchu vám odpověděl VLK…………NEBOT ANI JÁ si vtomto případě nemyslel že utočí………..jen sem nechápal proč takto položil otázku

  • Šims. napsal:

   Tato,to neřešte, ona se diskuze pod článkem začala vyvíjet nedobrým směrem a pak jsem narazila na to Vaše nesouznění s Vlkem a tak jsem měla tak trochu obavu, že může dojít k nějaké větší řeži – protože se tam pohybovalo několik nicků , kteří rozhodně neměli v úmyslu jen diskutovat. A protože Vy velmi často názorově přispíváte, mrzelo by mne, kdybyste se dostal po nějakou palbu. Proto jsme tak nějak chtěla apelovat na klid zbraní. Je nyní hodně hektická doba a nerada bych, abychom to dopracovali do nějakých měřítek ukončených diskuzí a nepřátelství, které velmi často zaznamenávám. Takže to prosím neberte nijak osobně, bylo v jen v rámci klidu a signál i těm ostatním. Já jsem věc vysvětlila i Vlkovi mailem, v této si nemůžeme dovolit si nechat Blog „rozvracet“, protože imperialisti na toto čekají. Takže Tato, vše ok? A ten výraz výše – Němcová coby Doňa Mimoňa, nic lepšího jsem jako její charakteristiku ještě neslyšela, takže se člověk i zasměje.

Komentáře nejsou povoleny.