Největší tragedie Nagygate


myslím, že  tenhle  článek  leckoho  zklame. Co  vím  určitě,  že  se určitě nedostane  mezi  sto nejčtenějších denních příspěvků  na  celosvětovém  WordPressu, jako se to podařilo v pondělí.Nepíši  to proto, že  se chci  chlubit, ale proto,  že  o  to  ani trochu nestojím!!  Aby  snad  někde v  Tramtárii   někdo  tenhle  text  narval  do  překladače   a dozvěděl  se,  že  Česko  je  opravdu  tragickou  banánovou  republikou.  Jejíž  obyvatelstvo  je  prostě  většinově  soubor  snadno manipulovatelných  kašparů.  A ten největší  z nich  je  nejspíš  nějaký  vlk. To aby bylo jasné, že  nekáži  druhým , ale  stydím se  především sám za  sebe.

Na  rovinu  říkám,  že  jsem  měl nakonec  velký problém  spustit  včerejší  anketu a  kdybych byl měl  v záloze  nějaký  jiný  článek, byl  bych ji okamžitě  stáhnul, protože  je  signifikantním  vyjádřením  vlkovi  nedostatečnosti! druhým  důvodem pak  byla,   zvědavost,  zjistit jak  některé  aspekty  Nagygate  vidí Kosíři.  Ale  je  to  svým  způsobem voyerství.

Oč  běží?  O  jednoduchou, leč  triviální  věc.   S kterou jsem  začal  fakticky  v  neděli,  před polednem  v  analýze  o  Kalouskově postupu v  celé  afeře.

Jakkoli jsem  se  /zatím/ bezpečně trefil.  A  podobně,  ba  húře, protože  šlo o  spekulace   tomu bylo  s pondělním  a  úterním  článkem. O  včerejší anketě  nemluvě.

Co  že bylo  v nich  špatně?  To, že  jseme  začal  spekulovat, co  udělá  tenhle,  támhleten, jaké  jsou  pro  onoho  výhody  takového  tahu a  jaké ponese náklady  při jiném!  Jakkoli je  to  zajímavé.  Ale   tenhle pohled  je  svou podstatou  vadný.

Nagygate  je  prostě  výhřez  podlého  útoku  našich  elit na  demokracii  na  denní světlo.   A já  komentuji  a zvažuji nikoli odstranění  té  špíny, ale vlastně  to, jestli   se nemá nafotit  zleva, zprava  nebo  třeba  osvítit  třeba zeleným světlem  a jaká by  k  tomu  měla  snad  hrát  muzika.

Jsem  v  tomhle  úplně  stejný  jako bulvár.  A co  je nejhoršího , jako drtivá  většina  národa!!!

Bereme  to  jako  fotbalový  zápas. fandíme  těm svým. Místo  toho , aby  nás  zajímalo jen  jediné –  donutit  ty  zhůvěřilce na  Malé  Straně  k předčasným  volbám.  Což  už  jsme ale  měli udělat  dávno. Prostě  jejich  styl  vládnutí, kdy žádný  problém jim nepřipadá  dost  velký,  aby  to  sami  zabalili  a šli  na politické  smetiště je děs!!! To je ta největší  hrůza  celé Nagygate!!!

Vezmete  si , kolik  skandálů  už  jsme jen od  roku  2010 zažili.Zkusím je  vyjmenovat, ale  určitě  na nějaký  zapomenu:

1- Drobil – Michálek

2- Bárta  -ABL

3- ProMoPro  – Vondra

4- Dobeš – fotky –  odměny  pro  učitelku mateřské  školy

5- Nečas- Nagyová- odměny

6- Kocourek- odklánění

7-Drábek – software  pro  dávky- skandální  zadání  výroby  softu – afera Šiška- sKarta

8- Dobeš  II – soft registru  vozidel

9-  John a  Bártovo supl na  vnitru

10-  skandální  čerpání  eurodotací  u programů  řízených  vládou  a  chybějící kontrola  ministerstva  financí

11-  Nečasův  výrok o policejních  plukovnících

12- skandální  nekompetence ministryně   kultury

13- skandální nekompetence Pepy  Katastrofy  Dobeše  a průšvih  státních maturit

14- neodvolání  se  budějovického Budvaru proti  rozhodnutí  Evropského soudního dvora o tom, že  Budweiser  smí  v  EU používat  značku  BUD.  Tohle  pořád  jako článek  odkládám. Ta informace je  jistě měsíc  stará. Ještě  jsem o ní  nepsal.

15-  depeše   Wikileaks  o  tom,, že  česká  vlád a je ochotna  podporovat jakékoli  akce  USA  celosvětově,  když  dostane  od  Američanů  lacino  F-16

16-  Kalousek  fackující  občana

17- katastrofální  hospodářská  politika  vlády

18- skandální  Kalouskova akce s  cisternou   v kauze  Torubarov

19- pokus  Tluchoř  – Kočí o rozštěpení  VV a  nešetření   informace z nahrávky  o  tom, že  Kalousek  má pro ně  připravené  těžké miliony

20-  kauza  Casa a  Kalouskovy  útoky  na  policisty  s  tím spojené

21- finanční  a  účetní čarodejství  VV a  čaroděje  Babáka

22- obálky  ve  Věcech veřejných

Určitě  to není  všechno.  Ale  ten výběr  je podle mne  dostatečně  dlouhý a  jasný.  V normálním státě  by  většina  těchto  průšvihů  vedla   k pádu  vládu a  novým  volbám.  V Německu, Francii, Británii,Švýcarsku,  Švédsku. Holandsku, Dánsku,Norsku, Novém  Zelandu, Australii a podobně  by to prostě  vláda  neustála  a musela by  se pakovat a  voliči by jí  to spočítali  v mimořádných  volbách!

U nás  to   Kalousek  a  spol  v  klidu  ustojí.  Přežívají!   A my nebo  abych byl konkrétní  –  já vlk  jim to  zbaštím i s  navijákem. A  prioritou mých pohledů není  psát o  tom, že  by  ti  špiniči  státu  –  německá media  o  nás  píší jako o banánové  republice,  bez  keců a  hned  mají   umožnit   nové  volby  a  nebo musíme být  v ulicích a dohnat je k  tomu, ale  to  jak  asi budou postupovat a  radovat se z  toho, jak mi  to vyšel správný  odhad  jimi  použitého triku,  spekulovat o  tom,  co udělá prezident a  brát jako bernou minci,  že  asi  nepůjde  cestou maximálního tlaku na politickou  scénu, aby   si  ráčila uvědomit  co tady spáchala a umožnila  nové  volby  a   že  na  ně nějaký  vlk a  obrovská  spousta  dalších  – třeba  x milionů občanů  na  ně může koukat  třeba i  jako  na zločinecký  spolek a  že prognozuje  , že  zkrátka  buď  jim  to nějak umožní  nebo  bude  nějakou svou hru. Čerstvě  zvolený prezident!!! Vidíte  ten průšvih?  Předem odmítnu  námitky, že  se musí pohybovat  jen  v tom, co mu  dovoluje  ústava  i  zákon  a že nástroj na  vyvolání nových  voleb  v tomhle  rámci nemá.  Jakkoli tomu tak  je.  Ale  co  mu  doposud  bránilo o  vyjádřit  veřejný ostrý a nekompromisní  postoj? A  třeba  každý den  dvakrát? Jak dlouho  by  asi  famiglia  tahle  vystoupení mohla  ustát?  To není  útok na  Zemana, to je konstatování stavu. Protože prezident  MLČÍ!!!

A  Kalousci, Kubové, Píky  a spol.  každým  dalším dnem a krokem  tohle  ještě  posilují!  Pro ně  je  nejdůležitější prý  zachránit  republiku  před  tím,  aby někdo jiný  nepřišel  k moci!!!! Protože by to prý ohrozilo  demokracii!! Jakou demokracii?  Tu co  předvádí  tahle  vláda v oněch  22 bodech + celá  Nagygate??? To má  být  to,co je potřeba  před kýmkoli  chránit?  Co lze  na  téhle  hrůze  ještě poškodit? Co si o  sobě  Kalouskové  vlastně  myslí? Že  jako  celá demokracie  je  , když  volič  jednou  za  4 roky  jde  k  urně  a pak  drží  hubu a nechá na  sobě dříví  štípat? A  smlsne  všechno, co  mu  Kalousek předloží   s drzou  tváří  a  blábolem o rozpočtově odpovědné  vládě, co musí pokračovat?  A nejméně  40%  národa mu  to žere? Protože přece je potřeba  ten hnůj bránit  před komoušem?

I kdyby  byl  Falmer  Filip   a jeho  marketingový spolek  partou karlínských  kluků  Klémy, co měl  pod  čepicí, jako  že  není  ani  hodně  vzdáleně,   čím by  asi tak mohli  tu  panoptikální  parodii  demokracie  nějak poškodit?   Doufám, že  nikdo  z Kosířů nemá  dojem,  že  se ze  středy  na  čtvrtek stal  z  vlka  komouš a  dokonce stalinistického ražení!   Jen si kladu  relevantní  otázku! Protože  soukromé  zneužití  tajných služeb je pro mne  stejné  jako  fízlování StB.  A  rozkrádání  státu  už  došlo  do stavu, že  je  ohrožena  základní  funkce státu.   Úplně  stejně   jako  třeba  tím, co bolševik předvedl  v  roce 1953. Má mi nahnat  hrůzu, že  o tohle přijdu? Nebo snad o  svobodná media  typu  Steigerwald nebo  Balšínek, co  najdou pro všechno   omluvu, co se tu aktuálně děje? K  čemu  oni  tu svobodu  projevu využívají? K  vymývání  mozků snad?  tak to uměl  Ruďák také.

Nikoli! Strach  teď  mám mít  sám ze  sebe – že tím, že   je  pro mne  jako  houska  na  krámě, že  tady bude Kalousek  a  další prostě  tančit  svoje tanečky a  já se  soustřeďuji na  to,  jestli  uhodnu, že si  střihnou  českou besedu nebo třeba  třasáka či snad odzemek.  Místo  toho, aby  se  šlo po jediném správném  řešení  – konec  plesu  vážení!!!!

Nejsem  v  tom průšvihu  sám.  což neříkám na  svou omluvu. Ale nemohu pominout, že   že národ je  zase jednou  rozdělen. Na  ty ,co bagatelizují  skandál  a  na ty  ostatní! A  stejně by byl  rozdělen, kdyby  to bylo  v opačném  gardu! Jen role by  se otočily!

A přesně  tohle    šmíráci nahoře vědí. Že  se porveme mezi  sebou.Místo toho, abychom  vyrazili  všichni po nich.   a  bránili demokracii.  Tak  prostě  bráníme  jen  demokracii  Kalouskovu, proti  demokracii  Zemanově, či Klausově  nebo  Sobotkově , Bártově, Filipově, Babišově., atd.  Každý  dle  svého naturelu  a preferencí.   A když  její  hnusné plody dohoní  ty  naše, tak si  to  zdůvodníme  ,  že  ti  druzí  jsou ještě horší a jen zalomíme  rukama, že se s  tím nedá nic  dělat.

Dá, budu se  opakovat.  zaujmout  stejný  postoj  a  být stejně přísný  na  úplně  všechny! Ty  cizí  i ty  své.  Volme  si každý  ty  své! Jako dosud!  Ale  nic jim pak po  té  volbě  neodpusťme!! Aby konečně  ti i oni pochopili,  že když udělají  přešlap, mají jedinou možnost  – okamžitě vypadnout  od  válu,  že  je  nikdo nebude omlouvat nebo litovat! .Že druhá  šance a už  vůbec ne  23 nikdy nebude! Že dělat politika je  totéž  jako být  pyrotechnikem.  V obou řemeslech  že  s je možná pouze  jedna  chyba.

Tohle má  být  obsahem  textů  Kosy!  A nikoli  to jakým asi trikem se Kalousek zase pokusí zachránit. Jsme  toho schopni?  Můžeme  se  domluvit  mezi sebou?  Že  je  to pro nás  jediná  cesta a  že nemáme  na výběr?  Jsou  schopni  zemanici  podpořit  Volímkarly   a naopak , libertariáni  korporativisty a naopak,  ateisté  věřící a  naopak.  bez jakýchkoli předběžných podmínek  typu  – ano, ale jen když…. Protože takhle  to nestojí!  Je to  v pozici jako na Islandu  –  my  a oni  .  My  co  to všechno  platíme  a  ti  co nám hrabou v  kapsách a  drží klíče!  A nehledejme  chybu  v  systému. Ten není ideální, ale není ani katastrofický.  Všechny  ostatní  jsou  horší.  S lidmi, co nám  teď  vládnou   by  byl  špatný jakýkoli systém!   A nedělejme  si iluze, že  by  se tihle  neprosadili   i v jiných podmínkách. Pokud  bychom je  nechali. Je  to zkrátka  především o nás.

Jsem  zvědav na  diskusi, ale hlavně – nechť  si každý  z těch, co  čtou tenhle  blog udělá  svou soukromou,ale  nanejvýš  upřímnou a poctivou    inventuru. Když mu vyjde, že prostě  není  schopen , v případě, když ti jeho vyrobí  malér podpořit  ty  druhé – protivné,  tak nechť  si poctivě  také přizná,  že  si  zaslouží  všechno, co se tu děje. Že se na  tom aktivně  spolupodílí. A nechť  si  dále nestežuje.  Nemá k  tomu důvod. Je  spoluviníkem  Nagygate. Přesto, že je  třeba  komunista nebo  svobodný  zednář  / omlouvám se jak komunistům , tak  zednářům,  že jsem je  v příkladu použil/ a  strany  famiglie  by  nevolil  ani  v deliriu  tremens.

P.S.

 omlouvám se všem, kteří  reklamovali tenhle  článek  už včera.  Ano, krátce se objevil na  skle.  Když jsem jej  ještě  redigoval.  Byl  určen  pro tohle  vydání  Kosy. Děkuji za pochopení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

121 reakcí na Největší tragedie Nagygate

 1. Alfred Eckhardt napsal:

  Nen na webu. Chyba vlastnka nebo serveru mm Dne 19.6.2013 0:02 KOSA NOSTRA zostra aneb NAE VC zostra ! Prost Kosa

 2. Narcis napsal:

  Tak jsi nakonec prohlíd Vlku. Ale trvalo ti to. Přístup podle Agathy Christie opravdu není adekvátní současné české situaci.

  • vlkp napsal:

   Mne by ovšem Narcisi zajímal i koment osobní inventury… Já si ji udělal. takže výsledkem je tenhle článek.

   • Narcis napsal:

    I když radikálně levicový, nemám problém podporovat rozumné návrhy pravicových soupeřů. Mám to dostatečně prakticky vyzkoušené z komunální politiky a druhá strana to uznává. Na tom nemusím nic měnit.

    A k věci. Rychlý a přesvědčivý tlak „ulice“ na předčasné volby by situaci velmi projasnil. Ať už by pískl kdokoli, podporu si zaslouží, i kdyby výsledek nakonec nedopadl tak jasně, jak se zatím čekalo. Teď není podstatná dominance levice nebo pravice či dokonce úplné zničení provinilých stran, ale prosté udržení a obnova funkcí státu a jeho řízení s dlouhodobou perspektivou. To ale volby automaticky nenastartují. Příliš velká obnova parlamentu by to dokonce určitě zabila. A radikální nastolení přímé demokracie taky, ačkoli si myslím, že její role musí narůstat. I kdyby po volbách obnova nastala, jedno volební období na to nestačí. Za uplynulé čtvrtstoletí jsme se naučili vzájemně soutěžit ve všem (o pracovní místa a kariérní postup, o projekty a dotace, o výhry v roztodivných soutěžích, o umístění v nejrůznějších řebříčcích, o společenské postavení, mezi společenskými vrstvami …). Spolupráce je už mentálně velmi obtížná. Navíc pro média nezajímavá a pro ty nejmocnější nežádoucí. Nevidím žádnou autoritu schopnou obnovu dostatečně dlouho tlačit dopředu. A bez naděje na pozitivní výsledek to snad ani nemá smysl zkoušet.

 3. Hladis napsal:

  Mno da se rici, ze neco podobneho bylo obsahem dvou mych clanku o „Revoluci zdola“. Jenze timhle muzete oslovit maximalne lidi s otevrenou mysli a pohybujici se v prostoru stredolevicoveho a stredopravicoveho. Ostatni uz nemte sanci oslovit a i moje clanky pro takove lidi nejsou urceny, jelikoz ti ani nejsou hlavnimi hybateli udalosti a doufam nikdy uz nebudou. To uz svet zazil v minulem stoleti. Extremisty, ideology, fanatiky, atd… proste k tomuhle nedonutite. Ti maji sve barikady danne a vy jste mezi nimi. Jde jen o to, aby se tito fanatici dal mlatili mezi sebou jak je jejich zvykem, ale stred urcuje, kam se rucicka vychyli a jaka politika se bude delat. Proste urcite typy lidi neoslovite, neb tem je i demokracie cizi a operuji s myslenkou autokratu at typu Pinochet nebo typu Stalin a jinych pochybnych experimentu. Tam busite hluchym do vrat. V CZ je ale problem ten, ze spolecnost je rozdelena vice nez je zdravo a diky mnoha letum moralni degenerace proste neni schopna plne fungovat, jako odpovedna spolecnost na vsech urovnich. Chce to cas a nove generace obmenujici ty stare a postupne nejak nalezat standarty vzorovych zapadnich zemi. CZ ma demokracii a velkou uroven svobody, takze je to na lidech a spolecnosti jako celku. Neni neco prave nebo leve, je jen neco dobre a spatne a dulrzite je si spolecensky urcit, co je to dobre a co to spatne.

  • Hladis napsal:

   Jinak k me inventure…….asi je o me znamo, ze na nejakou pravou a levou kaslu a nemam problem hrabnout v levo ci pravo.

  • Alex napsal:

   Ano, Hladisi, to o středových voličích je to nejpodstatnější. Skutečně středových voličů, kteří se v zájmu demokracie, skutečně v zájmu demokracie jsou bez problémů přejít na druhou stranu je v ČR prakticky minimum. Není to ani tak otázka generační, jako otázka informovanosati a základního politického vzdělanosti. Pravdou je, že ti zleva mají právo bít skoro zoufalí, protože ta demokracie tu dostává fatálně na zadnici především díky voličům zprava, kde je fans z různých důvodů prostě nejvíc. Je to pravá strana, která to přivedla do těchto konců, jak ohledně hospodářství, tak ohledně stavu demokracie – tady daleko více a opravdu o hodně více, než voliči zleva. Voliči zprava i ti mající za normálních okolností předpoklady pro to být těmi středovými voliči prostě dávají přednost předsudkům před rozumem. Ta zahraniční charakteristika ve vlkových odkazech u Němcové a někdo dal odkaz, český, kde je to komplet, je chirurgicky přesná.
   Voliči zleva ještě neměli možnost prokázat, jak by se chovali v případě ohrožení demokracie zleva – to tu za celou dobu po roce 89 prostě nenastalo. I toje syrová pravda.

   • tata napsal:

    ALEX

    i vtom se trochu pere to co vlk napsal vedle,samozřejmě že to píše v jiném kontextu ale toto vystihuje co já psal jako reakci

    Voliči zleva ještě neměli možnost prokázat, jak by se chovali v případě ohrožení demokracie zleva – to tu za celou dobu po roce 89 prostě nenastalo. I toje syrová pravda.

    Voliči zprava i ti mající za normálních okolností předpoklady pro to být těmi středovými voliči prostě dávají přednost předsudkům před rozumem.

    viz mé srovnání mě a SOUMARA…………PROČ JÁ volím menší zlo v LEVICOVÉ STRANĚ A ON MENŠÍ zlo v TOP………….ZDE ARGUMENTY BIJÍ PŘÍMO DO OČÍ

 4. vonrammstein napsal:

  No, panečku, posledním odstavcem jsi to dobře nabrousil. Oblíbenej a vždycky funkční trik rétorů. A jak vypadá realisticky, tak je nepravdivej.
  Ale k tomu, co bez balastu komentovat chci: Zeman ví naprosto přesně, co dělá. Má hromadu negativních vlastností, ale idiocie mezi ně nepatří. Ví, že když teď vyhodí kopyta na stůl a pustí si v televizi ČT24, nic jinýho už dělat nemusí. Může klidně manželce držet obouruč klubíčko příze na štrikování a čekat, až se jeho protivníci sežerou navzájem. Což taky přesně dělá.
  Pak jenom nazuje papuče, udělá krok s piedestalu a požehná vítězi. Nic jinýho udělat jednak nemůže, jednak nechce.
  Je to chytrej chlap.

  • vlk napsal:

   Tak jo rammsteine. Mm ještě pořád celkem slušnou paměť. Až někdy přijde obdobná levicová galerka a ty budeš fňukat, s gustem ti tenhle vstup připomenu.

 5. Anonymní napsal:

  Zapoměl jste na ohnivou vodu .

 6. vlasta napsal:

  Nejprve reakce na Hladise. V mnohém souhlasím, ale jste příliš optimistický. Kromě toho, co jste popsal, je zde ještě obrovská skupina lidí, kteří se o politiku nezajímají a nechají se snadno zmanipulovat. A právě oni rozhodují volby. A také na výměnu generací nespoléhejte, protože mladí mají za příklad to, že se dá snadno žít bez poctivé práce a vina není na rodičích a jejich výchově. Vím o čem mluvím, mám to doma. Je to také bušení na vrata hluchých.
  A nyní k vlkovi. Začnu klasicky – i když jsem paranoidní, ještě to neznamená, že po mě nejdou. Ale mám obavy, že Vaše analýzy jsou pozorně sledovány a následně pak využívány. Několikrát jsem se setkal v komentářích s tím, že někdo uvádí, že je to opsáno z Kosy. Vůbec bych se nedivil tomu, že myšlenka na Němcovou má původ právě zde.
  A nakonec bych uvedl, že asi vím, co chce Zeman udělat, ale z výše uvedených důvodů budu čekat sám, jestli můj předpoklad bude správný.

  • vlk napsal:

   Vlasto,
   nepřeceňujte význam jednoho malé serveru. Kdybych měl sebemnší naději, ž e Kos a je sledována do té míry, že s epodle ní řídí, tak si tad y zítra přečtete článek o tom, samozřejmě vyargumentovaný, o tom, jak jedinou šancí korupice nyní je
   1- buď rychlá emigrace
   2- okamžitá sebevražda

   Asi budete souhlasit, že by to bylo marné psaní.

 7. Jeff napsal:

  Největší neštěstí je, že to tady je k zešílení, ale nikomu to nevadí. Souhlas s vonrammsteinem, skoro ve všem. Němcovou si mohli dovolit vypustit jen za unisono potlesku šašků z novin, kteří se ovšem bojí zeptat se presidenta na cokoliv. Tohle cvičené stádo blbů roztleskávačů musí jít, třeba i zákonem. Mimochodem, tahle obří banda zlodějů, mám na mysli Topolánkovu a Nečasovu vládu, uplatila a uplácí rozhodující lidi ve státem řízených organizacích mimořádnými platy, kteří tamtéž šíří atmosféru strachu z padáků. Tak je to jednoduché. Pak se nám to mlčí.

 8. Bob napsal:

  Nějak to neumím uchopit…
  Taková situace jako v r. 89, kdy byl národ „sjednocený“ (?) už asi nenastane.
  A že by někdo vyhodnotil, že ti „jeho“ to dělají malér a podpořil ty druhé, tak kritická společnost zase není.
  A to rozdělení společnosti má spoustu paradoxů.
  Pro spoustu lidí platí synonymum úspěšný = pravicový.
  Paradoxně, ti neúspěšní chtějí být úspěšní a realizují to tím, že volí pravici (takových „volímkarlů“ znám poměrně dost).
  Přidáme li skvělou úlohu médií, která působí na skoro většinu, která o věcech nepřemýšlí a vezme prezentovaný názor….
  Hodně lidí se má pořád ještě „relativně dobře“ – viz nákupní centra…..
  Co tím chci říct:
  Že lidí, kteří jsou objektivně schopni zhodnotit realitu je málo.
  A že se taková společnost blbě sjednocuje.
  A že to Kalouskové dobře vědí….

 9. Hudec napsal:

  A proč myslíte, vlku, že v této diskusi posledních dní absentuji?

 10. Šims. napsal:

  Začíná to vypadat, že bychom měli poslat zvací dopis s prosbou o bratrskou výpomoc – rýžová košťata, pumpy a cisterny s vodou jsou podmínkou vpuštění do země. Bratrská pomoc může přijet odkudkoliv, hlavně když to tady vyčistí.

 11. Puck napsal:

  Uff ! To je síla ! Smekám !

 12. Akela Vlková napsal:

  Teď jsem si přečetla rozhovor s Kalouskem – kdyby byl obviněn a vydán, tak by si to u výslechu s úsměvem užil. Toliko jednou větou, ale stačí.

 13. Puck napsal:

  Jen doplním.
  Kalousek dosadil do dozorčí rady Čepro a nelituje toho, naopak, bakalář Šnajdr je vynikající odborník a bylo by škoda jeho kvalifikace nevyužít .
  Takže :
  Vůbec nevadí, že Šnajdr je ve vyšetřovací vazbě. Vůbec nevadí, že je jedním z aktérů v kauze IZIP, která stát připravila nejméně o 2 mld Kč. Vůbec nevadí, že jeho soukromá firma HP Construct zkachovala a zanechala po sobě dluh ve výši 67 miliónů korun. Dalo by se pokračovat.

  Prostě vynikající odborník, o žádnou trafiku se tedy nemůže jednat.

  • jvf napsal:

   Protože vím, jak náročné dnes bakalářské studium je, mě člověk, který je schopný si hrdě napsat před jméno titul Bc., už nemusí o své debilitě dál přesvědčovat.

 14. pražák napsal:

  Možná Zeman překvapí, naznačoval, že přijde s vlastním projektem, možná dává koalici spoustu času, aby se znemožnili, a pak tam vpálí to něco svoje. Akorát to nebudou předčasné volby, to je bohužel téměř jisté.

 15. anita napsal:

  Chtít dobít něco násilím, nikdy nevěstí, nic dobrého. Tedy, co jiného lidem zbývá, vždyť v podstatě nemají žádné prostředky, kterými by se mohli bránit, jen vyjádření nespokojenosti demonstracemi,stávkou. Toho, však mohou využít i lidé, kterým nejde o politiku v podstatě se o ní nezajímají, jen mají rádi agresivitu. Občan má právo se rozhodnout jakého si zvolí poslance, ale schází mu, také instrument možnosti rozhodovat, jako jednotlivec o zvolených jež selhávají. V takových situacích, jako nastala, spíše dovršila vládnoucí garnitura, by neměli rozhodovat lidé, kteří ve své práci selhali, naši poslanci, které jsme v dobré míře ve volbách poslali, za nás rozhodovat o naší budoucnosti. Lidé, by měli už dávno měli mít možnost rozpustit parlament, třeba i za pomocí referenda. Vím, v referendu není zvykem rozhodovat o osobách, jako jednotlivců, ale o okamžitém rozpuštění sněmovny nebo celého parlamentu, by měli mít možnost přímo rozhodovat občané sami. Měli by mít v rukou nástroj, který by měl politiky včas varovat, že tu nejsou zvoleni na věky a jsou odvolatelní.

 16. Rys Ostrovid napsal:

  Skúsim svoj pohľad a budem písať o Slovensku. Už dávnejšie ma napadlo, že si skúsim vypočítať, koľko by ma to celé stálo, keby som sa ako statočne rozhorčený občan rozhodol založiť stranu, vziať tak veci verejné aj do vlastných rúk a niečo zmeniť. Nebudem zaťažovať číslami (možno by som to už ani nenašiel), ale vyšlo mi, že by som sa buď musel zadĺžiť do konca života, alebo si nájsť nejakého štedrého donora. Možno som niečo prehliadol a dalo by sa to nejako urobiť inak. Neviem.

  Myslím si ale, že systém demokracie, tak ako funguje v našej krajine, nemôže (!) fungovať bez sponzorov (donorov, kmotrov, darcov atď.). To je dôvod, prečo som aj v jednom zo svojich diskusných príspevkov napísal, že si myslím, že aj za Smerom stoja určité záujmové skupiny. V minulosti sa o niektorých zaujímavých veciach v tejto súvislosti aj písalo, ale už ma to nezaujíma. Za KAŽDOU novovzniknutou stranou vždy niekto stojí! Niekto, kto čaká splatenie služby. Z tohoto systému, tak ako na Slovensku (a asi aj u vás) funguje sa dá IBA VYRÁSŤ! Inými slovami: strana musí existovať dosť dlho na to, aby si vytvorila zázemie medzi ľuďmi, trvalejší zdroj podpory a až potom sa môže (za predpokladu, že existuje verejný tlak, ktorý ju k tomu dotlačí a osobnosti s rovným charakterom v jej radoch) „odrezať“ od všetkých tých „sudičiek“, ktoré stáli pri jej kolíske. Dôrazne chcem upozorniť. Všetci, ktorí si myslia, že situáciu môžu napraviť nové strany sa strašne mýlia!!! Nové subjekty len predlžujú aktuálny stav. Mali sme ich na Slovensku niekoľko (a máme aj dnes). Takže: ak chcete od niekoho očakávať nápravu, musia to byť vaše existujúce politické strany. Tie sa musia obrodiť, očistiť. A iba existujúce strany (so zázemím vo forme voličskej podpory) môžu takýto proces prežiť. A teraz to podstatné: v mojom chápaní je skutočným politikom ten, kto dokáže tieto zákulisné skupiny menežovať dostatočne dobre na to, aby tým, že sa prisajú na štátny rozpočet, nezabili hostiteľa (štát). Prípadne, aby toto ich prisatie na štátny rozpočet bolo sprevádzané tým, čo som sám pre seba nazval „rozhojňovanie hmotnej podstaty štátu“. Pretože je rozdiel, či sa uskutočňujú verejné výdavky (a teda tendre) na výstavbu ciest či elektrární alebo na pochybné vzdelávacie (a iné) projekty. Pretože provízia je vždy a vždy si niekto niečo „šuchne“ do vrecka. Dôležité je, či po tomto procese v štáte niečo zostane „pre ľudí“. Niečo, čo tam pred tým procesom nebolo. Nejaká skutočná hodnota. Takto veci posudzujem ja a preto u mňa Fico „boduje“.

  Na Slovensku pre 2 dňami zvolili nového generálneho prokurátora. Skončila dvojročná kauza, ktorá svojou nechutnosťou nemá obdoby. Viac než skutočnosť, že nový GP je odborne kvalitný, že má podporu rady prokurátorov a všetkých ostatných krajských prokurátorov, viac než skutočnosť, že ho ľudia, ktorí s ním prišli do styku, považujú za nekompromisného, tvrdého ale rovného človeka – viac než toto všetko našu opozíciu zaujímalo, že je to Ficov spolužiak. Objavili sa samozrejme opoziční „odborníci“, ktorých ústa boli plné toho, že Fico potrebuje vlastného prokurátora, aby zakryl vlastné prešľapy (čo si majú ľudia potom myslieť o tom druhom kandidátovi, ktorého presadzovala zase opozícia až tak vytrvalo, že spochybnila úrad prezidenta a nezávislosť ústavného súdu, to už nám títo ľudia neoznámili). Ja to čítam celé inak: je to Ficovo neverbálne posolstvo, asi aj do vlastných radov, ktoré má možno držať istých ľudí na uzde, keďže sa objavili chabé náznaky o nejakej forme boja o vplyv v Smere. Pred rokom sa jeden zo slovenských politológov vyjadril, že dôležité bude, či Fico udrží na uzde „žralokov“, ktorí sú v pozadí. Aspoň tak, ako Orbán v Maďarsku. Myslím, že zatiaľ sa mu to celkom darí, takže je priestor pre modernizáciu, ktorú Fico ohlásil hneď po voľbách. A musím napísať, že niektoré reformy, ktoré sa už udiali, alebo sa teraz dejú mi spôsobujú optimizmus. A to, že pri ich realizácii niekto „zarobí“, ma až tak nevzrušuje.

  Ale možno som len málo náročný…

  • Tacit napsal:

   Ano: „….A teraz to podstatné: v mojom chápaní je skutočným politikom ten, kto dokáže tieto zákulisné skupiny menežovať dostatočne dobre na to, aby tým, že sa prisajú na štátny rozpočet, nezabili hostiteľa (štát). ..“
   Souhlas, velmi výstižně popsáno, toto je status quo na Slovensku. Je ale otázkou, zda tohle Fico ustojí…

   • Šims. napsal:

    Jestli se nemýlím, tak ten boj o prokurátora tenkrát složil vládu? Mám nějaký pocit,že se v tom ocitla Radičová. Ale ono je těch událostí u nás tak akorát dost, takže na Slovensko už nezbývá tolik prostoru a taky mám pocit, že se o něm tady moc nerado mluví, protože by mohli Češi některé věci politiky i závidět.

    • Rys Ostrovid napsal:

     Takmer, pani Šimsová. Chýbal jeden hlas a pravicová vláda by bola padla už vtedy, nie až na jeseň 2011. No a k súčasnosti na Slovensku: ak by som to mal nejako charakterizovať, tak ma napadá jediné – mobilizujú sa posledné zvyšky domácich intelektuálnych a ekonomických síl. Už ich veľa nezostalo (po 20 ročnom budovaní kapitalizmu) Ide to zťažka, strašne zťažka – ľudia si úplne odvykli od toho, že existuje niečo ako spoločný záujem. A zodpovednosť za jeho naplnenie. Pre našu dobu je charakteristické, že nikomu na ničom nezáleží.

     Jeden príklad za všetky: v 2. polovici roka by mali byť predstavené strategické koncepcie energetiky, rozvoja investícií, ochrany životného prostredia atp. a na konci roka by to malo vyvrcholiť odprezentovaním niečoho, čo Slovensko počas 20 rokov nikdy nemalo: národnej hospodárskej stratégie.

     Pre laikov nepochopiteľné zbytočnosti, pre každého, kto sa aspoň trochu motal okolo ekonomiky životne dôležité programové dokumenty pre každý štát. A pre našu opozíciu?

     Návrat do socializmu…občas sa pýtam, ktoré peklo tých ľudí vyvrhlo.

     • Šims. napsal:

      Ono se to dá všechno ještě uvést v historických konsekvencích – střídání společenských řádů a strafikace společnosti. Kapitalismus ukazuje, že jeho funkce jsou velmi omezené, proto některé státy (Severské), které mají díky svým klimatickým podmínkám tendenci ulehčovat lidem život a zajišťovat sociální fungování se orienovaly ve smyslu sociálního státu. Vše ovšem pomalu bere za své díky globalizaci a ekonomice, která přestala fungovat dle předpokládaných pravidel. Zkrátka došlo k přeměně hodnot a výsledkem je bohatnutí uzavřeného okruhu osob (a to bohatnutí je až nemravné) a již strmému chudnutí „námezdně pracujících“. Velmi dobře to vystihl prof. Keller – Pracující chudoba. No a zde pak přichází ten problém volání po rovnosti, socializmu a rovnostářství. To byla vždy hesla mas. A když si vzpomenu na prvopočátek Velké francouzské revoluce – tak to byl hladomor a chudoba (a klimatické změny!), ta pak generuje sociální převraty nedozírných rozměrů, poněvadž jde velmi často o tzv. „nákazu“. Pak někdo napíše Kapitál a je vymalováno. Tak nějak jsem zabředla do historie, ale protože se již dávno nepohybujeme v kruhu, ale hekticky se řítíme k lepším zítřkům, těžko lze predikovat další vývoj, já ve své malomyslnosti jen doufám, že se přeci jen něco u nás změní pod tíhou současné politické situace, kvůli našim dětem si to přeji. Tak tak nějak jsme typicky genderově (po žensku) rozvedla Vaši poslední větu.

     • Rys Ostrovid napsal:

      …za čo Vám veľmi pekne ďakujem 🙂

 17. zemedelec napsal:

  Pane vlk.Výborně napsáno.Bude to problém vzbudit v občanech,nějakou smysluplnou akci.Nechci tvrdit mesiáš,ale nějaká výrazná osobnost není na obzoru.Nejlíp to vidíme v těch větších stranách.Co bylo záměrem ODS a jejího otce vidíme teď nejlépe,nikoho schopného nevychovali.Jen samí podvodník korupčník,bezpáteřní osoby .ČSSD také nemá štěstí na předsedy,proto tam vznikají různé proudy vládnutí.KDU-ČSL,snad nejsmutnější případ.

 18. Joma napsal:

  Po přečtení včerejšího německého vyjádření – O žumpě na Vltavě – je mně na blití. Vůbc nevím, jak to celé napravit. Jedině kdyby volby byly každý rok. Pořád to bude levnější než tento bordel.

 19. Tacit napsal:

  Přečteno na webu:
  „Prezident se ožírá tak, že nedokáže ani stát. Ministr financí se ožírá tak, že nedokáže ani mluvit. Ministr zahraničí nedokáže ani zůstat vzhůru. Milenka předsedy vlády řídí vojenské zpravodajství. Generálové armády ČR se bojí odporovat jedné úřednici a sledují manželku premiéra. Ministra obrany řídí jeho milenka – tisková mluvčí. Stát má rozvědku, která ani sama neví, že je sledována. Její velitelé netuší, že budou zatčeni, zatímco vůdci mafie to ví předem a děkují za připravené jachty na Jadranu. Vládu k odstoupení vyzývá klinický psychopat, který sledoval, nahrával a uplácel všechny svoje poslance. Část sněmovny již úřaduje z vězení. Vedení opozice působí jako partička, která právě unikla z Bohnic a budoucí vývoj státu oznamuje na facebooku prezidentova sotva zletilá dcera. Pro alespoň trochu reálné scénáře je Hollywood. Na všechno ostatní je tu česká politika…“

  • vlkp napsal:

   Naprosto geniální charakteristika! Takhle bych chtěl umět psát…

  • Martin V. napsal:

   Až na tu lež o prezidentově dceři dobré.

  • Carlos V. napsal:

   Motáte podstatné a nepodstatné – a je škoda míchat racionální argumenty s večerní podnapilostí či klimbáním, to snižuje hodnotu příspěvku na úroveň bulváru…

  • Lex napsal:

   Tacite,
   tohle jsem k tomu „žertovnému psaníčku“ páně Pilara na Neviditelném psu napsal svému příteli, který mi to poslal (jako Vy tady) –
   „K tomu, co je tam napsáno: „prezident se na ruské ambasádě ožírá tak, že nedokáže stát“ – OK! – viděl ho někdo se ožrat na ruské ambasádě? Pokud vím, tohle vytroubil akorát č…k Jan Urban ve svém blogu na akt.cz „Milošku, nepij!“, nebo tak nějak se to jmenovalo. Já jsem tam nebyl ani neznám nikoho, kdo tam byl, aby to mohl potvrdit, naproti tomu jsem poslouchal onehdy Miloše Zemana v Hydeparku na ČT 24, kterak tam řekl asi tohle: „Když jsem viděl to video, tak jsem málem uvěřil, že jsem byl namol opilý. Ale nebyl. Měl jsem chřipku, měl jsem teplotu přes 39 stupňů. A do té klenotnice se musí vystoupat po – už nevím kolika, snad sedmdesáti – schodech. Diví se někdo, že jsem se v tomhle stavu potřeboval opřít. A mimochodem, je snad dvacet svědků, že z ruské ambasády jsem odešel asi půl hodiny poté, co jsem přednesl svůj projev.“
   Vašku, nejsme puritáni, už nás také v životě nejednou zklátila „viróza“. Ale stalo se ti někdy nebo víš o někom, kdo by druhý den před polednem nebyl schopen stát na nohou, přestože se ráno vymydlil, naoblíkal atd? Já tedy ne.
   Nevím, jestli byl Miloš ožralý, ale jeho verze má taky něco do sebe. Viděl jsi ho v sobotu jak se pohyboval na tryzně v Lidicích? Že by byl ožralý?

   Vedení opozice působí jako partička, která právě unikla z Bohnic – a to jako proč? Podle čeho pan Pilar usuzuje? Neutekl třeba on z Bohnic? Nejsem žádným příznivcem Sobotky, Haška, Zaorálka, Filipa, Kováčika, Dolejše či koho, ale tenhle citát je skutečně z mozku chorého.“

   Tož to jsem napsal. Třeba jsem vůl já a Urban je genius. Stejně jako Pilar na NP.

   • Tacit napsal:

    Odkaz viz výše (12,40). Pouze citát.
    Co se týče MZ, tak pro mě je naprosto nejdůležitější, co teď MZ udělá s korupicí. Mám obavy, abychom se nedivili všichni. Stále doufám, že jsou liché.
    Můj názor na Jana Diag Urbana až někdy jindy.

 20. Občan napsal:

  Ad pyrotechnici:
  Srovnání s politiky se namístě. Jen velmi uvážliví pyrotechnici jsou živí pyrotechnici (a i těm někdy chybějí některé kousky).
  Mnozí pyrotechnici nosí při veřejných produkcích tričko, jež má na zádech nápis: „Pokud mě uvidíte utíkat, co nejrychleji mě následujte“. Vědí totiž, kam se v případě průseru co nejrychleji schovat nebo utéci, a mají silný EQ.

  Ad otázka, zda je ještě vůbec možná nějaká dohoda napříč politickým spektrem (jedno zda mezi občany – tedy námi – nebo mezi politiky):
  Na lokální úrovni někde zjevně ano. V našem městečku nepochybně. Bez ohledu na výsledek voleb má vítěz radu a poražený kontrolní a finanční výbor. Obec funguje prakticky bez dluhů, veřejné služby a infrastruktura na nebývale vysoké úrovni, občanské vybavení rovněž, památky udržované, hazard přiměřeně přiškrcený. A to obci vládne místní ODS skoro sama a už řadu let.
  Problém je, že tihle lidé buď nedostanou šanci dostat se do vysoké politiky, nebo se rychle zkazí. A pak se dohoda hledá jen těžko.

  Za mne osobně – nedokáži (a ani se o to nehodlám pokoušet) hledat shodu s kýmkoli, pro něhož jsou chudí (nezaměstnaní, nemocní, „pracující chudina“ atd.) jen neúspěšným nevzdělaným ožralým závistivým póvlem, lůzou a podobně. Stejně tak nehodlám hledat shodu s kýmkoli, kdo je přesvědčen, že udržovat PRACUJÍCÍ lidi v chudobě i např. sociálním dumpingem v podobě dovozu „gastarbeiterů“ prospívá ekonomice a společnosti.
  Naopak jsem ochotný shodnout se s kýmkoli, kdo ctí, že KAŽDÝ člověk (snad kromě usvědčených brutálních zločinců) má právo na důstojný život a že KAŽDÁ práce má člověka uživit.

  • Medved napsal:

   Inu, na obecní úrovni, tak do tří tisíc obyvatel, je zpravidla jedno kdo je v jaké partaji, neboť většina do toho jde právě s tím, že chce obci pomoci, proto se vždy nějak dohodnou – a když ne, tak je zatím spíše osobní animozita než politika. Také mají dotyční poměrně velké povědomí co, kde a jak -jsou sto obsáhnout problémy lokality – a nejsou tak ovlivnitelní, jako ve „velké politice“ kde člověk nemá šanci obsáhnout vše (zpravidla se trochu vyzná ve svém resortu, ale asi nikdo neobsáhne vše) a tak je nutně pod vlivem všech možných a nemožných.

   Ve velké politice, cca od okresního města, to lidi buť semele nebo vyplivne.

   Tolik alespoň má, řekněme okresní zkušenost.

   Proto tady máme, co máme.
   Je to i psychologie. Jestliže se tvrdí, že člověk je schopen obsáhnout tak sto padesát jedinců a z toho tak třicet dobře (zná jejich názory, zpětná vazba, „bere je“) tak se nemůžeme divit, že politikové, kteří se věnují politice nad okresní úrovní dlouhodobě jsou tací, jací jsou, neboť se při politikování setkávají s tím s kým se setkávají, mají z toho takové zpětné vazby, slyší takové názory atd. Zkrátka jsou schopni obsáhnout jen podobné, jako jsou oni, neboť téměř s nikým jiným denně do styku nepřijdou – žijí ve vlastní bublině. Proto jsou tak odtržení od reality.
   A v dnešním systému obzvláště odtržení.
   Zlepšení nastává v krátkých obdobích po nějakém zlomu (převrat, revoluce – říkejme tomu jak chceme) kdy se vyšvihne mnoho neodtržených od reality a zase jen do doby než je to semele – utvoří si vlastní bubliny – nebo vyplivne.

   No a mám pocit, že se nějakému takovému zlomu blížíme, neboť ten nastává, když je odtržení od reality již příliš velké a pro realitu nesnesitelné. A čím déle to bude trvat, tím horší to bude – když se láme větev je to jiný zvuk, než když praská celý strom.

 21. Petr napsal:

  Na prominentním místě v seznamu by měl figurovat i způsob prohlasování církevních restitucí během přestávky poté co bylo druhé hlasování odloženo o jedno zasedání sněmovny, aby mohli tři poslanci vyhandlovat osobní korýtka za neshození vlády.

  Samostatný bod by zasloužilo i hlasování o restitucích toho nového poslance za ODS, který byl pár dní na to pravomocně odsouzen na 5 let za korupci.

  • vlk napsal:

   Ano, to jistrě. Al e kdy to píšete a jste někde u bodu 18 a na hodinách 23,45, tak prostě leccos vypadne.
   Když jsme psal včerejší věštírnu, dal jsme tam původně královnu ze Sáby, protože jsem si nebyl štonc vzpomenout na Pythii nebo Sybillu.
   Prostě okno jak výkladní skříň… Tolik na vysvětlenou.

 22. Rosťa napsal:

  Za všechno zlo může Zeman, jak jsem se dočetl ( a dál už nečetl ). Je ve funkci za čtrnáct dní týden a už má udělat v republice revoluci. No supr. Po preventivním odstřelu při inauguraci majitel tohoto prostoru musí sebe i ostatní permanentně přesvědčovat o tom, jak se nemýlil. Na zvracení.

  • vlk napsal:

   A co takhle jít zvracet tam, kd e jste zvyklý? A neobtěžovat zdejší obecenstvo?

   • Rosťa napsal:

    Nechodím nikam zvracet, nicméně vaše patologická nenávist k presidentovi je všeobecně známá.

    • lujjza napsal:

     Rosťo,
     přečtěte si to ještě jednou…….. moc prosím…..

     • Občan napsal:

      Skutečně by si to měl přečíst Rosťa?
      „…Předem odmítnu námitky, že se musí pohybovat jen v tom, co mu dovoluje ústava i zákon a že nástroj na vyvolání nových voleb v tomhle rámci nemá. Jakkoli tomu tak je. Ale co mu doposud bránilo o vyjádřit veřejný ostrý a nekompromisní postoj? A třeba každý den dvakrát? Jak dlouho by asi famiglia tahle vystoupení mohla ustát? To není útok na Zemana, to je konstatování stavu. Protože prezident MLČÍ!!!…“

      Lujjzo,
      1) Zeman není Havel, který si mohl mlít co chtěl a ani sebevětší jeho kravina nebyla následována mediální fackou.
      Zeman není ani žumpoidní Schwarzenberg, který může (oblečen jako vágus) beztrestně urážet koho si umane a média jeho hlupáctví a neotesanost následně prezentují coby „šlechtickou nonšalanci“.
      Zeman je ostře sledovaný subjekt, který ať udělá cokoli, je za to okamžitě zkritizován až na kost. Kdyby do politiky mluvil, schytal by to za to, že do politiky mluví, přestože mu to nepřísluší a je k tomu hnán jen svými hyperambicemi. Když do poltiky nemluví, je to rovněž špatně, protože je mu na krk hozena vina za veškerou voličskou neprozíravost.
      2) JAK by asi tak zveřejňoval své kritické připomínky?
      Kdyby začal vydávat nějaké vlastní mluvidlo, okamžitě by byl rozerván na cucky, že se tak děje z veřejných prostředků a že mu nepřísluší komentovat politiku.
      Kdyby to zkusil prostřednictvím „veřejnoprávních“ médií, okamžitě by byl rozerván na cucky, že je zneužívá pro své účely a že mu nepřísluší do politiky mluvit.
      Kdyby to zkusil prostřednictvím soukromých médií, okamžitě by byl rozerván na cucky za to, že je jimi podplácen a kdoví, co tím sleduje. Nemluvě o tom, že by nejspíš stejně nedostal prostor.
      3) Zemanovi skutečně nepřísluší VEŘEJNĚ do politiky mluvit. To, co chce sdělit, musí sdělovat zákulisně. Veřejně může cokoli komentovat jen v obecné rovině a neadresně.
      Zhruba toto pravidlo dodržoval i Václav Klaus.
      Václav Havel měl plná mluvidla „lickejch práv“, ale k liberalizačním, privatizačním a restitučním prasárnám mlčel jako hrob po všechna svá funkční období.
      4) Rovněž nezapomínejte na to, že Zeman presidentuje ve značně pozměněném právním režimu, v němž se může cobydup ocitnout před ÚS na základě velice gumového ustanovení o porušení „ústavního pořádku“.
      Na tuto příležitost čeká Bakalousek jak na smilování a Zeman není idiot, aby mu ji poskytl.

     • vlk napsal:

      Občan
      tuhl e taškařici, co jst e sepsal, myslíte vážně?
      Že Zeman do ničeho nemluví a hraje v zákulisí? To jako například velvyslance a jmenování profesor“. Z kterého udělal výsostné politikum? Ač v podstatě politikem vůbe c nejsou a zejména u velvyslanců by s e skutečně slušelo, aby to nebylo práno na veřejnosti, ale v zákulisí? Buď nejste schopen poslouchat televizi a rozhlas, a neumíte číst noviny, nebo zcel a zřetelně nerozumíte obsahu informací, které vstřebáváte.

      Takže těším s e , že zas e napíšete něco stejně humorného, pokud ovšem nenaplníte svůj opakovaný slib.
      Prezidentsví je vrcholná politická, nikoli nepolitická funkce. Zeman je toho živoucím důkazem. Ale vím, že zemanikům to nelze vysvětlit. Zemanik od slov a bolševik.

     • pepan napsal:

      když už mám tu nálepku Zemanik (víc by se mi líbila koncovka -ista, zemanista třeba jako klerofašista) musím upozornit na to, že se Mlha chystá obnovit rozhlasové „Hovory z Lán“. Vykladači opravdovejch úmyslů, které jsou skryty za jakýmkoliv počínání Šloufova exkamaráda budou mít hody. A já aspoň co číst, při svačině.

    • vlk napsal:

     Jak říkám, zvracet jděte tam, kde jste zvyklý a kde to patří k bontonu.
     A také v zájmu zachování vašeho vlastního zdraví. Kosa vás evidentně není hodna. Ani vám neprospívá.

    • vlk napsal:

     A ještě jedna věc – přečtěte si pravidla Kosy. Od této výzvy mám za to, že jste s nimi seznámen. A dodám, že kdybyste takhle najel na jiného autora než jsem já, už byste si tady ani neškrtnul. Předvedl jste klasický , nevyprovokovaný osobní útok na autora, kd e nebyl jediný argument.Doložitelně pro kohokoliv.
     A pokud třeba takový občan má za to, že tomu tak není, vřele mu doporučuji, aby si vzpomenul, kolikrát se o Kosu otíral a psal, že už sem nebude chodit.

 23. Carlos V. napsal:

  Vlku, co bys chtěl ?
  Celá ultrabída ODS ani bída TOP09 přece neříká nic o levici či pravici, ale jen a právě o těchto lidech a stranách.

  Proto nedává hlavu ani patu, aby pravičák či středový volič volil levici jen z nechuti vůči ODS či TOP09. Volil by proti svým názorům. Nota bene, volbou ČSSD by volil stejně zaběhlé lumpy, jen zrovna teď méně profláklé.

  V minulých volbách jsem ODS ani TOP09 nevolil – a nebudu je volit zase.

  • jvf napsal:

   Že česká pravice za celé čtvrt století nedokázala vygenerovat nic lepšího než ODS a TOP09, to dokonale vypovídá o její ubohosti.

 24. Jan Čermák napsal:

  Jestli jste náhodou nečtli včerejší Švihlíkovou, to je to podstatné.
  http://www.blisty.cz/art/68994.html
  A lidi to vědí.
  Šel bych na barikády, vzal bych si dovolenou.
  Lidi ale nevěří nikomu a ničemu, jsou zcela rezignovaní a snaží se jen přežít.
  Byl jsem loni v dubnu na Václaváku, pocit jako v roce 1989. Jenže bolševici odešli, dobrovolně, demokrati jsou neodejitelní. Kalousek je neodejitelný už 23 let. Stále se nám vysmívá.
  A náctiletí jej pak volí!
  To , že se jim podařilo Orwelovu Farmu zvířat realizovat v praxi, je dílem novinářů. MZ mě zatím v funkci nepřesvědčil, ale s pojmenováním hlavních zločinců měl recht. Miliardáři, kmotři a jejich psíci novináři…

 25. lujjza napsal:

  Občan 11:31
  Moc Vám děkuju za to, že jste to pro mě rozebral…… žádná ironie, opravdu díky….

  Tu prosbu jsem psala také proto, abych malinko odvedla útoky, popřípadě je eliminovala….. abych trošku ohoblovala ostří příspěvků a reakcí na ně (které by zákonitě přišly a stupňovaly by se)….. když se to (ohýnek) nastartuje, člověk by potřeboval spíš trakař, než jenom pouhé malé kolečko (na myši), aby to všechno přejel….. jsou vedra, nebezpečí požárů přibývá….

  • Občan napsal:

   🙂

   U nás mají hoňku zatím spíš sanitky, protože skrz naše městečko vede sběrná komunikace do jediných dvou špitálů v širém okolí.
   Ale to, co doutná ve společnosti, může skončit katastrofou v podobě samovznícení a následného výbuchu (umějí to třeba obilná sila sila a nadělá to příšernou paseku).

 26. rage napsal:

  Dobrý den pane Vlku, už vím že zde Vás oslovujeme voláme jen Vlku, ovšem za tento článek Vám pane patří a k tomu šestá a sedmá neudělitelná hvězdička, děkuji za něj, ano je to tak, již jste to mnohokrát řekl, stále čekáme na někoho, kdo TO udělá za nás, do dnes na opozice různých barev, že až budou různobarevnými koalicemi, vyvezou ten chlívek, ale oni ho jen zaváží dalším hnojem, teď se raduji, že to za mě udělá státní zástupce z mého rodného města s hrstkou dalších hrdinů , ufff to se mám, sláva jim, jenže zvládnou to sami? Co udělám, až případ dostane Salichov a o zrušení vazby rozhodne soudce Berka…? Moje žena mi říkává ať „tu politiku“ nesleduji, stejně je to blbost a je blbost jít k volbám, nic se nezmění, vždy mě to zveden ze židle, jenže přicházím na to že vlastně má pravdu, nic se nezmění, protože JÁ nic neměním a nechci měnit, čekám, že se to změní samo, pak mě přepadá marnost, můžu něco změnit já? já Rage?

  • vlk napsal:

   Pane Rage

   díky z a hodnocení. Právě jsem dočetl několik jiných a měl dojem, že mne as vzalo vedro a že nejlíp udělám, když s e zařídím podle rad y vlastní ženy – která je úplně shodná s tím, co slyšíte doma vy – vykalši s ena to, j e to špína anic nezměníš.
   Konstatujme, že naš e lepší polovičky mají pravdu.
   Ale to si to neřádstvo máme nechat líbit?
   Vy si říkáte – co mám udělat já Rage, aby to tad y bylo jiné?
   Vlkov apoctivá odpověď je:
   já NEVÍM. Já vámneporadím. Máme zatím jen voličský hlas. Nic víc. A i ten nám berou. Nechtějí ná s pustit k volbám. S obropvskou podporou mnoha jiných vlků a ragů.
   A na tom budují svou legitimitu!!!! To je ten problém.
   Projděte si tuhle diskusi. Sem chodí lidé, co s e o politiku zajímají. Shání informace, přemýšlejí o nich.Nejsou to žádní hlupáci. Naopak. A když napíši – domluvme s e , že budeme těm svým i těm cizím měřit stejnm metrem a to nekompromisně, co mi odpověděli?
   Projděte si třeba Rammsteina, Carlose, Občana. Namátkou. Jsou i d alší. Všichni to jsou fajn lidé. Nikdo z nich není mým nepřítelem, jsou vzdělaní. A přesto je jasné, že u nich bud e vždycky fungovat jen a jen tranictví.
   To není odsudek. To je z mé strany konstatování pro mne velmi smutného faktu. Kterýi dává jistotu, že se to tedy nezmění.

   • vonrammstein napsal:

    Já stojím mimo strany, Vlku. Byť jsem formálním členem jedné z nich. Nevyvíjím naprosto žádnou stranickou aktivitu, neplatím ani příspěvky. Nezajímá mě to. Je to jen setrvačnost. Na každou stranu, ať má sebelepší základ, se nabalí spousta kriplů.

   • Carlos V. napsal:

    vlku, asi nemyslíš stranictví (i mě nehrozí), ale asi spíš moji „ideologickou zabedněnost“.

    Ano, snažím se volit lidi s podobným názorem na svět jako já – ale zároveň se snažím volit slušné lidi. Někdy je to těžká volba 🙂 ,ale těžko po mě můžeš chtít, abch volil lidi s nepřijatelným názorem a ještě zloděje (ČSSD).

    Ano, dokážu si představit, že bych volil nejen hard pravici, ale treba i středovější uskupení stylu Obcane.cz atd. Ale proc volit hned levici, kdyz fakt nejsem socialne uvazujici kolektivista.

    Ale CSSD ? Levou kopii ODS ? Minusy ma hned dva 😉

    • rage napsal:

     dobrý den pane Carlosi nikde jsem ve Vlkově komentáři na můj příspěvek neviděl návod že máte volit (jak používal Václav veliký již odejdivší:-) ) toho či onoho Vlk se mi jen snažil upřímně odpovědět a mám pocit že meritem jeho sdělení nebylo koiho volit ale jak poměřovat jeho skutky;-)
     Díky Vlku za upřímnou odpověď ano to je nejspíše cesta ale očividně nesnadná… každý ji budeme muset projít Rage Občan Rammstein Carlos atd atd promiňte všichni zmínění že si beru do klávesnice Vaše nicky… děkuji Vám Vlklu že se to snažíte pěstovat zde jak v Až přijde kocour řekl pan Werich „…takový Mičurinek“ 🙂

 27. Ladas64 napsal:

  Nevím Vlku co ještě se tady musí stát aby se ledy pohnuly. Když se na to dívám ze svého pohledu, tak většina dějinných zvratů začínala v Praze.Kolik bylo lidí z Prahy na poslední demonstraci? Podle mně tak polovina, zbytek byl venkov. Nevím, nechci nikoho naštvat ale myslím si že se hodně lidí v Praze se má ještě relativně dobře, než aby šli demonstrovat. A lidé z venkova na celodenní výlet do Prahy nemají peníze. Většinou mají jiné starosti a k těmto, většinou osvíceným názorům na Tvém prostoru se jich dostane mizivé procento. Ze státních medií se jim dostane akorát blábol. A jak je vidět sto tisíc lidí s nima nehne.

  • Občan napsal:

   Lado,

   ono to je i tím, že demonstraceschopných Čechů (Moravanů, Slezanů) už v Praze moc nezbylo. Byli nahrazeni ruskojazyčnými nádeníky, které dění v ČR zajímá jen potud, pokud ZDE fungují JEJICH agentury (ubytovací, pracovní a dopravní).

  • vlk napsal:

   Ano, přesná úvaha. Vždycky platilo, ž e kdo má Prahu, má všechno.

 28. Eddie napsal:

  Omlouvam se, ale odpovim citatem z Psenice, totiz Zita :

  Poprvé a na vždy už se vzdal
  Dneska naposledy rovně stál

  Hrdina se před zrcadlem lek
  Včera na souseda něco řek

  Sam za sebe jako Hladis, i kdyz ve svem cynismu reknu, ze me uz zajima jen vyska primych dani.

 29. Soumar napsal:

  Vlku,
  tímhle článkem jsi v mém případě ťal do živého. V minulých volbách jsem nevolil žádnou ze stran současné koalice, v těch následujících budu volit TOP09. Budu se za sebe stydět a budu volit s nechutí, důvody jsi z velké části uvedl.
  Jenže, vláda současné koalice mě okrádá signifikantně méně, než mě slibuje okrádat ČSSD či KSČM. Novým stranám (ANO) příliš nevěřím. V zájmu sebe, své rodiny, svých a cizích čtyřnohých koček 🙂 dám přednost korupční vládě, která mě okrádá decentně, před možná méně korupční vládou, která mi už teď slibuje, že mě okrade více.
  Je mi v podstatě jedno, na co peníze vybrané z daní jdou a je mi proti mysli jak korupce, tak existence sociálního státu. Nekradu.

  Přesto se nedá se svítit. Musím se zapřít a volit TOP09.

  • jvf napsal:

   Znáte tu pohádku o hloupém mlynáři, co říkal: „Nejvíc se vyplatí mít všechno pod zámkem, nejsladší na světě je můj dvanáctiletý med a největším nepřítelem člověka jsou daně.“? Přečtěte si ji, zjistíte, co mu na to moudrý král odpověděl.

   • Soumar napsal:

    Znám, nevím, jestli si ji dobře pamatuju, ale údajně správnou odpovědí, co je nepřítelem člověka, byla lidská hloupost. Věru nevím, jak bych ji mohl ovlivnit volbou mezi politiky. Daně ano.

  • Eddie napsal:

   No to jste to vylepsil a rovnou pode mne -)

  • vlk napsal:

   Gratuluji k duševnu, které někomu umožňuje volit Kalouska. Už nikdy si na Kose nestěžujt ena poměry. I Kdyby vyhráli komouši s 99% a a zavedli daně 75% procent z výdělku. Protože to bude reakce vašich komplementárních doplňků z druhé části spektra.
   Čím déle bud e Kalosuek u moci, tím, vyšší budou jednou daně na sanování toho, co po něm zůstane.

   • Soumar napsal:

    Myslím, že si na poměry nestěžuju. Pokud vyhrajou komouši a nastaví takové daně, odejdu jinam, kde je tráva zelenější.
    Máte (máš) něco proti vzájemnému tykání?

    • vlk napsal:

     Nemám

     • Soumar napsal:

      Fajn, to jsem rád. Zkrátka abych to uzavřel; člověk má právo na to vybírat si, s kým chce být solidární; už kvůli špatným zkušenostem. A nevidím světélko na konci tunelu, neboť nevidím morální pravicovou stranu.

     • pepan napsal:

      a ještě musím dodat. toto je naše země. Odtud by sme neměli utíkat my, ale „voni“.
      Obchodníci s iluzemi jakejkoliv barev a ksindl v pozadí, co je pase.
      A za tenhle současnej marasmus nemůže Péťa Špína, nebo věrnej katolík Kalousek.
      Vždyť to nejsou publiku neznámý figury.
      Můžeme si za to sami, když jsme je a ostatní persóny, kterým by soudný člověk nedal do správy ani veřejné WC, když jsme tuto verbež s nadšením posadili do funkcí.
      A někteří z nás se za takové chování ani nestydí….
      Jak už tady bylo mnohokrát napsáno, může za to naše kolektivní idiocie, tupost, naivita a nedůslednost.

    • pepan napsal:

     a už víte, kde je tráva zelenější?
     A vezmou vás tam, mezi sebe?
     Abyste nedopad, jak jeden neprávem opomíjený poeta, viz:

     Kdybych chtěl dožít jinde-kde by?
     V mém věku sotva uvítaj´mě
     kdekoliv s otevřenou náručí.
     V náručí stejně jako v jámě
     skrytí jsou vždycky cizopasi.
     Co zprasit může se, se zprasí,
     jak Murphy přesně definoval.
     Kam bych se uchýlil? Kam schoval?
     Jistěže mám své favority.
     Bohužel leží v Evropě
     či na ní závisí. Ech-tragedie,
     jak eurosoudruh, mocí zpitý
     jak Jirka Křoví po ropě
     dupe mi, hajzl, do ulity.
     Soudruzi tupí, hnusní, křiví
     život mi v München obrací
     a žaludek. To bude zlostí.
     Já radši večer štípu dříví,
     ač unavený po práci
     a srovnávám si souvislosti.
     Soudruzi slizcí, houbovití,
     co věčně žvaní o míru..
     Fakt je to k zblití. Je to k zblití.
     Fuck. Nabrousil jsem sekyru.

     • Soumar napsal:

      Vím a myslím, že vezmou. Ale doufám, že k tomu nedojde.

     • pepan napsal:

      a jak byste, s takovými, zde předvedenými morálně volními vlastnostmi chtěl být nové vlasti užitečný?
      Nechcete se podělit, kde je ta oáza pro přišedší vyčuránky?

     • Soumar napsal:

      Nechci.
      Morálně volních vlastností si cení spíš rodina, ti, kdo mě platí, si cení spíš imaginace, tvůrčích schopností, znalostí, řešení problémů, a tak. Prej.

  • Medved napsal:

   Okrádáním myslíte daně?

   Inu pak se nedivte, že tu nebude dostupná zdravotní péče, vzdělání, silnice…. (doplňte cokoliv takzvaně veřejně statkového) … a doufejte, že okolnosti Vás ani Vaše blízké nikdy nedonutí toto používat a nenadávejte na „nedostatečnost“ těchto statků. Také nelkejte nad tím, že Vás či někoho blízkého ťafne někdo sukovicí jen proto aby Vás obral o pár kaček na holé přežití…

   Problémem je, že i když připustíme, že se krade pořád stejně (objemově nebo poměrně – i když první by vycházelo lépe), tak pokud se podaří a je z čeho vybrat více, tak se také více dostane do těchto statků, ale z mála a ještě špatně vybraného statky hynou.

   Platíte silniční daň (nebo alespoň známku) a máte pocit, že stav silnic se zlepšuje?
   Nebo máte pocit, že bez silnice se Vám bude lépe ží?

   Platíte zdravotní a máte pocit, že péče je dostupnější a kvalitnější?
   Nebo máte pocit, že šaman stačí?

   Platíte sociální a máte pocit, že v případě nemohoucnosti nebudete třít bídu s nouzí?
   Nebo si stoupnete před kostelík s nataženou rukou a sklopenou hlavou?

   Platíte ostatní daně a máte pocit, že stát funguje lépe?
   Nebo po dětech budete posílat sobotáles?

   Myslíte, že s menšími daněmi to bude ještě lepší?
   Vítejte v době kamenné neboť se současným mužstvem jeho nakládáním s veřejnými statky tam míříme.

   Good luck…

   • Soumar napsal:

    Okrádáním myslím daně, především ty nespravedlivé, tedy přímé (které někdo z nás platí nulové, někdo v tisících, někdo v miliónech). Pokud jde o silnice, spotřební daň z paliv spolu s dálniční známkou a silniční daní by bohatě pokrývala náklady na opravu a rozvoj silniční sítě.
    Zdravotnictví má svůj vlastní pojistný systém; jistě i zde není ideální, protože výše „zdravotní daně“ není určena ani rizikovostí člověka (jako správné pojištění), ani není rovná (jak by vyplývalo z nároku na rovnou péči).
    Vzdělání (s jistými velkými výhradami, SŠ pro max. 70% a VŠ pro max. 15% populace, jinak klesá kvalita), veřejné osvětlení a provoz justice jsou účely, kde se zdaněním souhlasím a nevadí mi.
    Sociální systém a sociální stát obecně platit nechci, třeba se i zavážu, že ho nikdy nebudu chtít využívat, ale zkrátka sebe a svou rodinu chci zajistit jinak. Co je komu do toho?

    • strejda napsal:

     Měl jste se domluvit s rodiči a narodit se někde jinde. Kde existuje společnost v níž je slovo solidarita nadávka a kde si každý žije podle svého. Co urve, to má. Do doby než mu to urve jiný.
     Já chci platit na dálnici jen ujeté kilometry, žádný paušál a jsem nedobrovolně a nespravedlivě nucen platit stejně jako jiný, který tuto možnost používá 100x více. Atd. Jednou můžete skočit špatně do vody a zlomit si páteř. vyléčí Vás, to je v pořádku. Ale vaše potřeby pro důstojný život budou finančně nákladné. Budete na sebe pořádat sbírky, jak se děje neustále? Nebo budete mít nárok na stát? Jste pojistkami zebezpečen vždy na 100%.
     Podobných jako Vy jsem v životě zažil několik. V nouzi, do které ať vlastní či cizí vinou spadli, byli velice nenávistní ke společnosti za to, že jim nedala to, co chtěli. A sami ji před tím nechtěli dát nic. Velice se změnili a NIKDKO z nich vlastní vinu nepřiznal. Vše zavinila společnost.

  • Martin V. napsal:

   Kéž by všichni uvažovali takhle pragmaticky a aspoň 80% jich přišlo k volbám! Pak by totiž ČSSD měla tu ústavní většinu nejspíš sama.

  • Martin V. napsal:

   Jo a ještě: Jakkoliv se mi původně zdálo, že stínový ministr Mládek svůj výrok o parazitování poněkud přehnal, jsem téměř denně přesvědčován o opaku.

  • Ladas64 napsal:

   Raději bych byl okraden více, když budu vědet že ty peníze jdou na smyslplné věci, než být okraden decentně a vědět že ty peníze mizí u nějakých Janouškú apod.

   • Soumar napsal:

    Sociální stát je z mého pohledu krajně nesmysluplná věc, protože vede k
    1) nárůstu počtu parazitů a nárůstu jejich nároků (každým rokem chtějí víc a víc)
    2) k vyšší zločinnosti, neboť
    2a) parazit je základně nakrmen a má sílu i čas vymýšlet lumpárny
    2b) peníze věnované krmení parazitů chybí při nákupu zbraní pro policii a při výstavbě soukromých, výdělečných věznic pro ty z parazitů, kteří se nenapraví a přesto přežijí

    • Šims. napsal:

     Tak nějak jste nepochopil ideu Sociálního státu. U nás se rozhodně nedá říkat, že zde máme sociální stát (a o pokus jej vybudovat se snažil Špidla), poněvadž jeho základy jsou vybudovány na jiných základech a přesto sociální stát nestát se mají společesnčtí paraziti „historicky“ hodně dobře. Máme zde parazity, kteří žijí z práce druhých (to je skupina chronicky nepracujích, z nich se generují různí zlodějičci etc.), druhá skupina jsou ti, kteří do společné kasy nechtějí nic odvádět a výsledky své práce zúročují jen do své kapsy a sem patři velmi často různí podnikatelé od kterých stát neviděl korunu a přesto jezdí v zahraničních modelech aut a odepíší si ze zisku co jde a poslední skupinou jsou rozliční kmotři, kmotříci a lobbyisté, kteří žerou všechno co se jim mihne v rozhozených sítích. Nevadí jim zda jsou to peníze tuzemské či poskytnuté jako pomoc z EU. A přečtěte si Listinu práv a svobod, ktertá je součástí našeho ústavního pořádku a s tím napra\vením stavu nemakačenků jen tak nehnete. Ono to s těma parazitama, jak je chápete úzce Vy je dost obtížné.

     • Soumar napsal:

      K té skupině podnikatelů – i když nakrásně se jim povede neplatit daně přímé, platí vysoké daně spotřební a DPH. Podle mě je to docela mýtus, který vychází z toho, že hladovcům nestačí, že podnikatel platí v absolutní částce 3x vyšší daň, než oni; chtěli by, aby platil 10x, 100x vyšší.
      Ad chronicky nepracující a kmotři/lobbyisté, naprostý souhlas. Obě skupiny nejlépe odstřihnete od zdrojů snížením státního (resp. veřejných) rozpočtů a ponecháním ve státní sféře pouze těch věcí, které nejsou individualizovatelné.
      Listina práv a svobod není axiom a bude-li slušných a zároveň nekompromisních lidí v politice většina, není problém ji zrušit a přestat se o vši v kožichu starat.

    • jvf napsal:

     To by mě docela zajímalo, jak může být věznice výdělečná.

  • Carlos V. napsal:

   Chapu. Ale. Kdyz se neobjevi nova liberalni pravice, pravice to projede a hlas konzervativni TOP09 nepomuze. Navic, zbytecne je posili v pocitu, ze to vlastně delaj dobre.

   Hlas TOP09 bych zvazoval – velice velmi zkromoucen – tehdy, paklize by realne hrozila ustavni vetsina levice. Snad hrozit nebude.

   • jvf napsal:

    Liberální pravice je u nás utopie. Správný český pravičák zběsile nenávidí věci jako občanská společnost, tolerance, lidská práva a podobně a sní o korporativním fašismu.

    • Carlos V. napsal:

     Nojo, slovo liberál zavádí … já myslím ve smyslu libertarián, anarchokapitalista 🙂

     Lidské právo je vlastně jen jedno – svoboda. Není nárok na více, ale ani na méně.

     Občanská společnost – záleží na výkladu. Určitě ne elitářský korporativismus (veřejnoprávní televizi řídí „odborníci“ jmenovaní profesními sdruženími), ale společnost svobodných svéprávných občanů (každý si platí za to, co chce. Není žádná veřejnoprávní televize).

     A tolerance ? Přehršel – ovšem po můj práh. Žijte jak chcete, no mě nic nenuťte – ani to, abych vás jakkoliv platil. Menšiny, církve, jinak sexuálně orientovaní, církve – dělejte si co chcete. Za svoje.

     • tata napsal:

      CARLOSI
      A tady je ten zakopaný pes,věčina z vás co mluvíte nenute mě abych VÁS PLATIL….JE SMEŠNÉ………..CO TŘEBA SPEKULAT s papíry,bankovnictví,manažeři,kdo určil jejich plat a přinostnost,co by byl bez té masy která mu umožnuje ty nadstadartní výdělky……přeženu to co byste byl bez vyvážení odpadků,schnil byste přesto řikáte trh prace a nechal bysteho chcipnout,vy mužete byt jen rád že se popeláři nedaj dohromady a neřeknou za to mi dělat nebudem…………ty popeláře sem dal jako křiklavej příklad……..jenže to VY NIKDY NEPOCHOPÍTE……….PLNÁ USTA SPRAVEDLNOSTI ALE JEN PRO vás…………..a to už nemluvím o těch vyložených zlodějích,taky řvou že oni nic platit nebudou přitom se hrabou v kapsách jiných………..společnost je simbioza……..jenže vy tu simbiozu chápete jako jednosměrku

     • Šims. napsal:

      Vy na mne děláte dojem ne pravičáka, ale ultrapravičáka. Vám by slušel pobyt na ostrově jako Robinson Crusoe, tam byste byl pravověrným pravičákem jen do doby než byste potřeboval nějakou formu pomoci. Pak byste možná ohodnotil pojem – občanská společnost. Ono se vždycky nemusí jednat jen o prachy (každý si platí za co chce), ono to má ještě podstatně širší význam a občanská společnost je mnohovrstevnatá. Když se podíváte na různá lidská neštěstí, katastrofy (naposledy povodně). Tak kdo posílá peníze na pomoc potřebným? Neslyšela jsem, že věřící Kalousek, Nečas a další pomazaní poslali na konto nějakou korunu ze svého. Slyšíme jen o obyčejných lidech, občanech, kteří poslali po stokorunách, tisících, ale i vyšších částkách pomoc potřebným. Kalousek, Nečas a další posílají pomoc z peněz daňových poplatníků a to se rozdává opravdu lehčeji. A ČT rozhodně nepovažujte za jakoukoliv odnož občanské společnosti – to je kšeft na prvním místě a pak veřejnoprávní záležitodt, která je odkázána na povinné platby i od nediváků, jinak by si nevydělala ani na slanou vodu.

     • Šims. napsal:

      Můj příspěvek je určen nicku Carlos, aby si tata nemyslel, že je vzkaz pro něj.

     • Carlos V. napsal:

      tato, dejte mi vědět, až mi něco budete platit.

      A platy některých profesí ? Vždyť to může dělat každý. Jen prokázat náležité schopnosti, vyšší než ostatní, kteří by to chtěli dělat také.

     • Šims. napsal:

      To Carlos – Vy jste těmi penezi snad posedlý. Fakt si myslíte, že za všechno se musí platit?

     • Carlos V. napsal:

      paní Šims,
      placení – odpovídal jsem tatovi, který o placení psal. Jinak píšu o tom placení které platím.
      Občanská společnost = charity ? Budiž.
      ČT : asi tak, občanské je hlavně financování

     • Šims. napsal:

      Nesouhlasím s jednoduchým konstatováním – občanská společnost = charita. Např. lidé, kteří se angažují v ochraně přírody, životního prostředí (nemyslím ty bláznivé zelené, kteří se poutají na věže jaderky), to jsou také platní členové občanské společnosti, protože vykonávají často činnost pro dobrou věc pro své spoluobčany. To jsou také základní kameny občanské společnosti, konání obecně prospěšných věcí. Charita je pro mne spíše pojmem milosrdenství a to si myslím, že nepatří pod hlavičku občanských iniciativ, které mají cíl trochu širší než je charita, která je více individuálně zaměřená.

 30. jvf napsal:

  Tak ta kreatura Kalouskova prohlásila, že je nespravedlivé Šnajdra stíhat za to, že si našel novou práci a nebral podporu z peněz daňových poplatníků. Drzost tohoto sociopata je skutečně nechutná.

  • Martin V. napsal:

   TAKOVÉ odborníky, kteří se náhle ocitli na trhu práce, prostě nešlo neoslovit. A co si o tom myslíte, je mi u prdele. Víc než si myslíte.

 31. Alex napsal:

  No jak sleduji diskusi, tak jsem se Petře o půlnoci nemýlil. Co se týká Tvých výzev v článku (oba jsou svým charakterem vlastně totožné tím vložení bavorského hodnocení). Jednoduchou odpověď máš prostě v té diskusi. Ve všech diskusích po internetu, nejen tady. Říká s tomu rozdělená společnost. Ty už víš, že jsem to po deseti hodinách práce na tom vzdal napsat jako článek. Neuměl jsem to stučně uchopit, aby to bylo srozumitelné. Protože dle mého soudu je příčinou takového stavu příliš mnoho věcí, stejně jako jejich důsledků, o nichž ví vždy jen informovaná poměrně malá skupina lidí, která se vyzná v dotčené problematice a každá by byla zapotřebí podrobně a srozumitelně vysvětlit. Lex ve svém oboru ví velice dobře o mnoha úskalích průchodu práva i třeba v souvislosti s novými jevy – že je dost těžké ztotožnit argumentaci nějakého nového trestného činu se skutkovou podstato ve smyslu znění trestního zákona. Stejně tak ví, že revoluční nový občanský zákoník dokáže snížit právní jistotu než se usadí výklad. A tak je to téměř u každé odbornost- i u té mé s obrovským dopadem do veřejných statků prakticky nenapravitelných nehledě na materiální škody o nichž nikoho přesvědčovat nikdo nemusí – veřejné zakázky už dvacet let předražované zbytečně. Ale tady ani Lex netuší, že příčina je v tom, co se týká i toho Lásky. Také s kolosálními dopady na finance. Občan v reakci na Rosťu mne ale prostě vyprovokoval. To je výsledek ve snaze soustředit se na to nejpodstatnější dle mého názoru.

  Druhou možností vysvětlení toho co Tě zajímá je druhá možná stručná reakce. Z RŮZNÝCH DŮVODŮ NEUMÍME ROZLIŠIT TO PODSTATNÉ OD MÉNĚ PODSTATNÉH NA ŽÁDNÉ ÚROVNI A V JAKÉMKOLI SEGMENTU SPOLEČNOSTI a proto nejsme sto postupovat jednotně už ani při výrocích či úkonech současné české vládní věrchušky, které se dotýkají samých základů demokracie vedle stavu korupce,
  Carlos, Soumar, vonrammstein. U nich je daleko podstatnější věcí, že druhá strana je stejná nebo horší – tečka, jinými slovy jim nic z toho co předvádí koalice nevadí – ať chtějí či ne je to praktický dopad jejich postoje. To je takový poměrně typický důvod zprava. Jiným je vulgární komunismus zahrnující celou levici jako jednu pakáž. nebo jakákoli účast komunistů na vládě. Platí totéž ohledně důsledků takového postoje. Ale nejen ti, také třeba Občan v reakci na Rosťu, jenž reprezentuje druhý typ, který charakterizuje jinou část spektra společnosti. U Občana a nejen něho je to transparentní poměrně typický postup zleva. To jsou ti, kteří věří Zemanovi, že něco udělá pro ně. Jakkoli je to nadzvedne ze židlí, tu d§věru Zemana charakterizuje výrok onoho vysokého hodnostáře SPOZ, jenž ho přirovnal k Ježíši. Já v tom Tvém testu dal něco jiného, protože pro mne je prostě nečitelný, takže netuším, co udělá. Nicméně lakmusovým papírkem tu je – co je v tuto chvíli pro společnost doslova ve veřejném zájmu – a to jsou předčasné volby. Takřka všichni komentátoři se shodnou na tom, že Zeman předčasné volby nechce a odůvodnují to. Ti levicoví tomu prostě nevěří, přesně v duchu té víry k Ježíšovi. Zeman je ale jen člověk se vším co člověka ta člověčina dělá. Ne tady je prostě vztah, sáhneš-li nějak na Zemana, jsem ochoten se prát za Zemana a za jeho ježíšovskou dokonalost. Jednou z funkcí, ústavních funkcí prezidenta, je i v mnoha věcech jakási kontrola, že věci probíhají ústavním způsobem. Ta funkce jako instituce je jako morální autorita většinou občanů od dob Masaryka i chápána. A v případě ohrožení té demokracie by měl náš prezident při krocích třeba Blažka ale i u výroků a známých výroků Kalouska, Nečase či Klause na takové dopady upozornit. Stejně jako v případě charakteru diskuse, která se rozpoutala kolem Tlučhoře a spol . Ať je to jak je to, je tu nějaký důvod proč to nejjednodušší a nejúčinnější ten Zeman neudělá a v žádném ze zmiňovaných případů. Občan ale má vysvětlení naprosto stejného kalibru jako ti zprava.
  Jenže Petře, k tomu konstatování, že by se měl Zeman a právě jako prezident ozvat je potřeba říci ještě to B. Měly by se naprosto stejně ze stejných důvodů ozvat tzv elity společnosti, což by neměl být nikdo jiný než třeba akademická obec, profesor Pavko, ale také konfederace vězňů, Tomáš Haas jako zástupce emigrantů, kocour jako expert na ústavu, arcibiskup Malý, Duka, Vlk, – obdobně jako činil např. Karel Čapek před válkou. Ale každý z nich má nějaký podstatnější důvod a obdobně jako ten Jezevec, Carlos, Soumar mají zase svoji ježíšovskou víru, oni vědí. Vědí ti Občané zleva a každá ta osobnost z řad těch elit má také své důvody podstatnější než je nějaká hrozba demokracii ze strany těch elit. Víra v Ježíše je v této skuoině u těch, kteří stejně jako ti zleva mají stejnou víru v KS, ač ten stejně jako Zeman veřejně sdělil svůj postoj ke korupci, jenž je předmětem doslova posměchu v těch odkazech. Ti zase věří v nějaký ušlechtilý ježíšovský postup, taktiku a záměr naprosto stejné hodnoty jako ti zleva. Jejich víra je nutí označovat ty druhé až jako blbce, hlavy pomýlené či propláchnuté. A pak je tu pořád to klima stigmatu nedej bože projevit se nějak levicově – znamená to být za komunistu. Někdo jako choť Nečase, nemá nejmenší chuť nechat na sebe soustředit pozornost médií – možná proto Bohdalka podpořila Zemana. Ví dobře co to znamená být označena jako agentka STB a jak s takovými zacházejí konfederace vězňů, paní Šauerové, páni Urbanové prostě vulgární antikomunisté nehledě na obdoby jmenovaných v tisku. Každý holt má v české společnosti nějaký svůj podstatný důvod, proč tu demokracii vlastně nehájit. A ty elity – ty by měli být přece jenom lépe v obraze než ten obyčejný člověk. I proto se jim říká elity společnosti. A tak nám nezbývá, než podle naprosto přesné charakteristiky z toho zahraničního odkazu, čekat pasivně zda uspěje to státní zastupitelství, policie a justice. Zřejmě je to v ČR opravdu jediná jiskřička naděje. A nikdo v ČR jim nepomůže ani slovem – z těch elit, které by měly VĚDĚT.

  • tata napsal:

   ALEX

   V ZASADĚ by nebylo až moc věcí co bych oponoval,jenže vystihl jste to na jiném místě,tím co zde píšete se to prakticky devalvuje……………nebot levice se ještě neměla možnost ukázat jako celek že podporuje své lumpy,což soumar ten poznatek má a vtom je ten nebetyčnej rozdíl

   • tata napsal:

    ps………..mluvit o ZEMANOVI když většina z nás ho volila jen že kníže byl proně prokazatelně horší není srovnání

 32. Alex napsal:

  A ještě jsem zapomněl jednu větu, která zní. Ano máš obrovskou pravdu, nebavíme se o tom podstatné, ale sázíme na Kose jako když se vlastně vůbec nic neděje a jen komentujeme nějaký fotbalový mač, jakkoli je potřebné dle mého soudu i koment toho mače.

 33. Germanicus napsal:

  Vlk tenhle blog napsal „krví“ své (naší) rozbolavělé duše…
  Já osobně mám stále větší dojem, že prožívám čím dál větší déjá vu. Kdy a kde jsem pociťoval podobnou beznaděj a bezmoc? Jo, už to mám, za normalizace, zejména na jejím začátku (1969 – 70). A stejně jako onen švec z Pyšné princezny, který si (aby se nezbláznil), čas od času odskočil si zazpívat do země krále Miroslava, jsem (jsme) po večerech poslouchal(i) západní rozhlas (já osobně preferoval BBC). Dnes si odskakuji na internet na fóra typu Kosy (tedy Kosa jednoznačně vede) rovněž proto, abych se nezbláznil…
  Jestliže za normalizace se postupně objevovaly ostrůvky „pozitivní deviace“ (různé disidentské skupiny, soukromé semináře, neformální aktivity pod hlavičkou oficiálních organizací /VTS, Svazarm a pod./), tak nyní tyto ostrůvky pozitivní deviace vznikají především na internetu a odtud se pomalu (bohužel jen pomalu) dostávají do podvědomí i širší veřejnosti. Tuto veřejnost se různým Kalouskům daří „pacifikovat“ (zatím) především strachem. Strachem o práci, strachem před „nepřizpůsobivými“ (nezaměstnaní, cikáni, bezdomovci) atd., atd. Ne náhodou Kubiceho poskoci zařazují aktivity typu Proalt, Alternativy zdola, Společenství práce a solidarity a pod. mezi extrémistické organizace. Republiku (banánovou) si rozvracet nedáme…
  Zřejmě Česko nebude v regionu první zemí, kde vznikne nějaká obdoba „pražského jara“. Koneckonců ani v roce 1989 jsme nebyli mezi prvními. Je ovšem třeba počítat s tím (a připravovat se na to), že ŠTĚSTÍ, NÁHODA, BŮH (nehodící se škrtněte) PŘEJE PŘIPRAVENÝM. Takže se připravujme (a to i na našem fóru na Kose)! Takhle já taky chápu dnešní vlkův blog.

  Mimochodem, pokud si tedy trochu zavěštím, mám dojem, že pokud se k nám nějaké inspirativní změny přelijou, tak impulsem by mohly být případné změny v Německu… (trochu volně jsem se inspiroval Ilonou Švihlíkovou). 🙂

  • zemedelec napsal:

   Opravdu z hloubi duše napsáno.Tohle ale nikdo nečekal,kam se dostane,politika,hospodářství,ale i ten charakter zodpovědných činitelů.

  • vlkp napsal:

   Teď jsi mne tak trochu naštval. Kdyby s vynechal mne ,vzal to ostatní a troch to dozdobil, byl by to býval výborný článek!! Jinak samozřejmě – díky příteli.

 34. tata napsal:

  Vlku

  ODPOVÍM zde na toto…………….vlk napsal:
  Červen 20, 2013 v 17.01
  Tato

  nemá s tím,co píšete sebemenší problém a neměl jsem ho ani včera.
  Ale projeďte si druhý dnešní blog a jeho diskusi. A jasně uvidíte, že to, co vyčítáte pravicovým voličům je stejně ukotvené i na levé stran ě spektra. A tohle přesně drží ksindl u moci.
  Naprosto nekritické posuzování reality přes brýle – ti naši, ti cizí!

  TY prvky sem našel ,problém je ale tak trochu i vtom co píšete………pokusím se vystihnout podstatu příměrem…………..je to stejné když otrokáři chtějí zachovat systém,nebootroci se zbavují jařma………….samozřejmě to není přesné jen náčrt.

  TAKŽE K BODU JEDNA…………TY AFÉRY……………co myslíte přežila by jákákoliv levicová vláda tolik a tak závažných afér………………podle mě ne

  ktomu se VÁŽE bod2…………..at vemu jakoukoliv pravicovou vládu její vysledky jsou tristní,čísla hovoří………….přesto třeba soumar………..tvrdí o zlodějské ČSSD………COPAK MU TAK ZÁVAŽNÉHO UDĚLALA……….PROGRESIVNÍ DAN,MAJETKOVÁ PŘIZNÁNÍ///ty by chtěla///vždyt jsou to bežná demokratické nástroje v normálních zemí………kdo má blíž k pravdě?

  kolik já mu mužu přednést argumentů a kolik on mě?

  v bodu 3 ………………ZEMAN……….TADY JSME MY DVA v dost velkém rozporu ale je to tím že já razím použití špinavosti v zajmu zatočení se špinavostí se zvás stává stejný špinavec……já bych nikdy v životě ktomu nepřistoupil……..podle toho nemohu souhlasit stím co jste otomto napsal

  TED dva podbody na bod 3…….bod3a….to co si muže dovolit radoby levicový je nesrovnatelné co pravicový,berete vůbec v potaz jasnou pravicovou převahu parlamentu,sám jste zde dokonce rozvinul teorii zásahu ustavního soudu,jsme parlamentní země prezident muže hodně ale né vše

  bod3b/ souvisí napište vubec teoreticky jak by mohl dosahnout předčasné volby,podle mě tu možnost nemá…….muže sestavit uřednickou…….zde je malá naděj podle prohlášení gazdíka a top to radši předčasné,nebo menovat 2 krat vládu co nedostane duvěru ale předčasné volby tam nikde nevidím………..mužu se mýlit………….konkrétyzujte jak velkou špinavost by musel udělat abych mohl reagovat.

  VE SVĚTLE toho vše je viditelné,i ve světle co 7 let píši…………neměl bych problém podpořit pravicovou vládu viz argumenty soumara a moje……………..co mužete vyčítat třeba SOBOTKOVI VERSUS Nečas………………

 35. Gerd napsal:

  Ano, mafie obětovala pár postradatelných pěšáků a prostý lid jásá nad prvními vlaštovkami. Zatím se nic nemění, jen některé provařené ksichty byly vyjmuty ze hry, a hra sama jede dál za režie pánů z pozadí.

 36. Anonymní napsal:

  Vlku s tímto, článkem jste mě překvapil a vynutil si můj komentář, ač jsem nikdy na net nic nedal. Váhal jsem a začal psát v souvislosti se smyslem kosy a formou diskuzí zde. Nedopsal, neodeslal. Ta sebereflexe mě překvapila v tom směru, že jsem si myslel, že si to buď neuvědomujete a nebo uvědomujete a omezujete se „pouze“ na analýzu těch tanečku, ve které jste skvělý, proto ty uvozovky. K věci, ke sjednocení nás dole nedojde, bohužel. Nemáme stejné hodnoty, ty totiž spojují aktéry odlišných názorů. Odlišný názor je cestou provedení. Pokud budeme sdílet stejné hodnoty, nenecháme si po nich šlapat a taky dlouhodobý směr je pak společný a manévrování po cestě je akceptovatelné jen pokud drží celkový kurz. Komunisti byli poslední , kteří ve školách, v mediích, na pracovišti vštěpovali hodnoty jejich společnosti. Západní svět všechny hodnoty zpochybnil, až na peníze. Peníze jsou moc, takže neustálý tlak na získání peněz je jen maskovaný boj o moc. Za jakým účelem to se taktně ponechává stranou. Stejně tak otázka moci a zodpovědnosti. Pro společný postup je nutné znovu objevit ty hodnoty, které umožňují fungování společnosti bez všudy přítomného boje o moc. Jestliže každý je můj soupeř nemohu s ním spolupracovat. Světová elita se dle odborníků chová velice třídně. Spolupracuje a pro zbytek vytváří vražedné prostředí nelítostné konkurence. V celé západní společnosti se podmínky v posledních desítkách let zhoršují a vyhlídky setrvalý pokles. Zde se vracím k charakteru Kosy. Je to klub zdatných diskutérů? Je to prezentace, skělá, Vašeho ega a schopností diskutovat, analyzovat…? Pro mě je dalším střípkem utvářející můj světonázor. Kosa je tak nesourodá, že nikdo si z toho nepostaví nic, co by mohl postavit vedle i poměrně kostrbatě a nesourodě od malička vybudovaného světonázoru. Znovu objevovaní společných hodnot a jejich žebříček je základním kamenem spolupráce a možného většího vlivu na ostatní. Byla by to sisyfovská práce, navíc nesmírně bolestivá, neboť vlastní přiznaní ke špatným hodnotám není snadné. Kosa by musela třeba pomalu a postupně projít změnou a asi byste to sám ani neuřídil.

  • vlkp napsal:

   Díky za koment! Jeden z nejlepších, jaký jsem kdy tady četl! Zvolte si prosím nick a choďte do diskusí častěji. Kdo by měl diskutovat, když ne Vy?

Komentáře nejsou povoleny.