Modrá sebevražda v reálném čase


V  předmluvě  k dnešnímu  Nedělníku   jsem napsal ,  že  dnes  budu  zticha.  A přenechám  Kosu jen  Trabantovi .  Ten jeho  text  je  nádherný!  Vlku  nerušit….

Jenže .. Jenže  teď  vidím,  že  se nám  děje  před  očima  sebevražda jedné, kdysi  velmi mocné,  ba nejmocnější politické strany!  Jev  kromobyčejný.  Naposledy jsme ji zažili  před necelými  24-mi  roky. Takže  mi  to nedá!  Přítel Trabant  snad  promine, sluší se  tu  dvacetiletou politickou  povodeň  trošku okomentovat.

Ano,  chtěl jsem  čtenáře  Kosy  ušetřit  nejméně  do  úterka  vlčích mouder.  Protože  teď  je  opravdu na  tahu Zeman. Jaké  má na výběr možnosti, co  která  reprezentuje, kde jsou její  výhody  a nevýhody pro jednotlivé  hráče i pro nás  –  ty hlupáky, co  to všechno platí,  už bylo řečeno minulý  týden.

Jistě, není vyloučeno, že  Mlha  přijde s nějakou variantou, kterou překvapí  všechny, nicméně,  pravděpodobnost je  ani ne  stejná,  ba výrazně menší, než  že  Česká  republika  postoupí  na MS  ve  fotbale  v  Brazilii.  Takže  to vypadalo,  že   do jeho  rozhodnutí  bude, více méně  – napjatý  klid. A  vlk  si může  trochu orazit.

Opak je  pravdou!!  Ani  ve snu by mne  nenapadlo,  že  Kalouskovi  vyjde  jeho prvoplánový  útok na  obsazení pozice  šéfa  sněmovny  někým  z  jeho spolku – Nejpravděpodobněji   Helenou  Langšádlovou z Kalousekpartaje, která mi  nejvíc  ze  všeho připomíná  Marii  Kabrhelovou  Gustáva  Husáka  neblahé paměti…. Takový mateřský, starostlivý  typ,  co vždycky  mluví  odpovědně za  ženy a  je  poslušnou převodovou  pákou, jak   tomu  souuzi  rádi  říkali,  při  transmisi  myšlenek  velkých a  drahých  vůdců. Neb nějaké  vlastní je  sotva  schopna.

Když  Kalousek  vyjel s  tou naprosto nesmyslnou  argumentací, že  jako nominací  vědmy  ze  Žďáru  vytvořila  ODS nový  velký problém, protože  kdo  že tu nenahraditelnou  obryni  ducha  a  vědění, co  absolvovala  vysokou  školu    Václava  Klause,  nahradí na  její sesli, jen  jsem  se zachechtal a říkal si – tohle mu přece  nemohou  modráci  spolknout!!!  To je natolik  prvoplánová  pastička a  tak hloupě  zkonstruovaná,  že  na ní nemůže  skočit  ani   žák  II.b  zvláštní školy.

Přiznávám nerad  – mýlil  jsem  se. Může.  A nejen  retardovaný nebo handicapovaný  mrňous. Ale  dokonce celá politická  strana,  která  nám  hodlá  vládnout  ať  chceme, ale  zejména  nechceme. A  to  za  cenu  politické sebevraždy  v  přímém přenosu. protože  tak  to  funguje.

Kalouskova  naprosto  nesmyslná  argumentace,  že  před  hlasováním  ve  sněmovně  o  důvěře  nové  premierce, která  si zřejmě  plete  pozici  šéfa vlády s  vládkyní  kvelbu, provozujícího  maloměstské  knihpupectví,  musí  prý  být  vyřešen post , který ona  zastává  do teď. A  ODS  má mít  údajně  takovou personální  nouzi a být  uvnitř  tak rozpolcená,  že může  svého kandidáta  svou nejednotností potopit  v  hlasování, neb je  tajné. A  šéfík  sněmovny  prý  být musí, protože je  to  v tradici  našeho parlamentarismu, prý  dosud se nikdy nestalo, aby  dolní komora  parlamentu hlasovala  o  důvěře  vládě a  neměla  svého náčelníka…..

Celý  jsem okamžitě   se orosil  z  té  hrůzy,  že jako sněmovna  bez  předsedy  a má o něčem  hlasovat!! Ten  děs  – sněmovnu  řídí  při hlasování  některý  z místopředsedů , jak  tyto  situace předvídavě  řeší  její jednací  řád …  a  on to bude těžký  úder,  nikoli válečným štváčům, ale  přímo  českému parlamentarismu….!!!!

Ale  ODS  se prokazatelně  ztrátou toho parlamentarismu  reálně vyděsila.

Smysl téhle  dementní  trapnosti  byl  v podstatě jediný. Přeloženo do  normální češtiny, zněl  Kalouskův zkaz  takto:  koukejte nám  okamžitě  předat  tuhle ústavní  funkci nebo  vašeho kandidáta  stejně  zařízneme.Hlasování  je tajné a  my   vám  to šmikneme, vy nám to  nedokážete, takže to   svedeme   na  vás.  Na vaši  vnitřní nejednotnost, rozhádanost  a  personální vyprahlost!!!

Nenapadlo mne, že  z  téhle, naprosto primitivní, ba  hloupé  výhružky, může  mít  někdo najednou  hnědé kaliko!

Odrazit  tenhle  útok  je  nesmírně  jednoduché.   Osobně  jsem s  nějakou  takovouhle  kalouskovinou počítal , už  když  jsem psal  v týdnu  Nečasův  osud.  Bylo  mi jasné , že nějaký  podraz  zkusí.  Ale  nenapadlo mne  že  takhle  hloupý a  že na něj  modří  skočí.

Měli  možnost  odpovědět  jednoduše  – Kalousku,  jestliže  po instalaci  Němcové  do Strakovky  neprojde sněmovnou NÁŠ nominant  na  pozici  jejího  předsedy, veřejně  sdělujeme,  ba  dokonce  se zavazujeme,  že Miroslava  Němcová okamžitě podá demisi  do rukou prezidneta a  jdeme  k novým  volbám. Ať  to  stojí, co  to stojí. Jestliže má  být Nečasova  vláda bez Nečase, pak je nutné ctít  veškeré předchozí dohody. A  basta!  Pro Kalouska  game  over v  téhle  záležitosti. Tohle bylo  silové  řešení.  A veřejně nominovat  na  na  současnou pozici  Němcové  Pospíšila!

Ale ono existovalo, ba  řekněme  že  stále ještě  existuje  ještě  jedno.  Silně  taktické – nazval bych jej  dokonce východiskem elegantním.Když  jsem přemýšlel o možných kandidátech na  místo  příštího  premiera  za  ODS  – viz  článek Nečasův  osud, byla  v mém  výčtu  favorizována  dvě  jména – Vědma  ze  Žďáru jako nejlepší  řešení  pro ODS a  pak  ještě  specialista  na  těžké porody  /teď  zejména politické/ Svoboda. Docela  mi přišlo  divné,  že  se mne  nikdo v  diskusi nezeptal  proč  bych uvažoval právě o  něm… Když není  ani poslanec.

Asi tak ze  tří  důvodů.

1-  jako mimořádně  ostražitého člověka  vůči kejklům  TOPless, navíc  už  zkušeného exekutivce pragmatika

2- jedna  ze  tři  ještě veřejnosti přijatelných tváří  ODS

3- kvůli strategickému výhledu na příští  volby

Rozeberu  v tomhle  článku  všechny.  Nicméně  – teď  je  zejména  řeč  o důvodu  číslo  1. Jak  už bylo řečeno  – vlk by na místě  modrých byl počítal s  nějakým tím Kalouskovým podtrhem.  Soudím, že  gynekolog by  se  tomu byl , po zkušenostech  z pražské  radnice,  postavil. Vlastně by neměl  čemu se stavět -Němcová  by  zůstala  sedět  na  své dekorativní  židli, na níž nemá  co zkazit.   Chemický  Alí by  si musel najít  nějaký jiný  cíl. Tenhle by prostě nebyl k  disposici.  Dokonce by  to  šlo  zrealizovat  ještě  i  teď. Kdyby  v  ODS  a hlavně jejím vedení  byl někdo, kdo  dokáže  myslet  aspoň  trochu strategicky  a nikoli ve  stylu  díky za každé nové  ráno. Opravdový  lídr.

Oni místo toho  třetí  ústavní  funkci vydají bez boje!!!! Kalousek  si  ukázal na  na zvláště  libový  kousek a  Kuba  i  premierská  Anče  se samou horlivostí  mohou přetrhnout , aby mu ho donesli a  sklidili  pochvalu  samotného Trauttenberka,  pardon Schwarzenberga. A  zároveň  se vlastně  oběsili.

A proč , že  chce Kalousek  post  šéf a sněmovny  pro  svou Kabrhelku  Langšádlovou? Inu   on  totiž  ví,  že  dříve  či později  volby  stejně  budou.  Nejdéle  za  10 měsíců. Zrovna  tak  ví, že  jsou prohrané. Pokud  se nestane  zase nějaký  zázrak. Třetí  v řadě. Po  Kubiceho zprávě, po kombinaci řecké lži  a podvodu na voliče  jménem  VV/ABL.

Dále  si je  vědom svého hlavního handicapu. Vlastně  dvou.

Že  hadrem, zakrývajícím  Kalouskovu nahotu  je  Karel – dobroty  barel. Což je násobeno  tím, že  vlastně  žádné  další  tváře TOPless,veřejností nejen  přijímané, ale  vlastně  jakkoli  známé,  už neexistují. Drábek,  ten  má u voličů  utrum,  sKartaMuellerová jak by  smet.  Gazdík s Polčákem  jsou  od  starostů. Koho  dalšího  za  TOPless  jste  schopni jmenovat?  Snad jedině  onu  vzácnou  MUDr. Peckovou,  co  soudí,  že  důchodci, když  přežili válku, tak nepotřebují  peníze a proto je možné jim zmrazit  důchody…..

A  tím výčet  končí. Samý  noname  bez tváře. Nikdo  z nich  veřejnost neosloví.

Kdosi  včera  v diskusi poznamenal, že  se mu zdá, že  Dobroty  barel jaksi  sešel natolik, že je otázka , jestli vydrží do volební  kampaně,  že  už  spí  nejen v sedě, ale i ve  stoje. Řekl bych  -správný odhad. Kalousek  to  ví.  Stejně jako  je mu  jasné, že  on  na bilboardy  ve  volební  kampani nemůže.  A pokud možno ani  do televizních  diskusí a tak podobně. Ale koho tam  dát, když  je  veřejně znám jen on a jeho  zástěrka? On nutně  potřebuje  vytvořit  bleskově  alespoň  nějaké, veřejnosti v  den voleb známé ksichty.

Když přemýšlím o puči  v Praze, pak mi  vychází,  že právě  tohle  byl  jejich  cíl. Ovládnout  Prahu a velmi rychle  medializovat nového primátora.  Z hůry mu spadla  mana nebeská v podobě  potopy a  dnes má  Hudečka. Na  Svobodu  už  v Práglu nikdo nevzpomene…  tah dokonale  vyšel. Ale to je  „jen“ Praha.   Jak  to  nějak ošéfovat jinde?

Jak vytvořit  z nějaké nicky  další  mediálně  velmi známou  figuru?  Zejména, když je  vláda těžce nepopulární? Inu  i Kalousek  čte průzkumy veřejného mínění.  Nikoli  internetové  ankety,. Ty ho netankují  ani trochu. Takže  velmi snadno  zjistil,  že  že  tam  mají dobrou  odezvu  zejména politici  a političky  mladí, fotogeničtí,  usmívající se!  Druhou  variantou  pak  jsou  ti političtí  činitelé, resp. zejména  činitelky, co  drží posty dekorativního charakteru a vedou v  nich   „moudré  řeči“. Posty v kterých se nedá  nic pokazit! A jsou na těch postech pořád  v televizi.

Takže  chtěl Hudečka  do  čela  Prahy  a teď  i Langšádlovou  do čela  sněmovny!!!!  Nic extra konspirativního za  tím. Rozhodně  ne  snaha  získat  možný třetí  pokus  o nominaci  toho, kdo bude sestavovat  vládu. Protože  žádný třetí pokus  NEBUDE:  Překvapuje mne  v  této  souvislosti  naprosto amaterský  odhad  Vojty  Filipa, který  právě  tímto  zdůvodňoval  Kalouskovu předsednickosněmovní  jízdu!  Jestliže  by  Zeman  opravdu pověřil Němcovou a  ta se svou vládou propadla, pak  už by  nic jiného  než předčasné  volby  skutečně  nebylo možné..

Ale  vraťme  se  k ODS!  Ta  je  v totálním  rozkladu.  je zřejmé,  že  má ve vedení  naprosto  neschopné  politikáře  okresního  formátu, kteří  se možná  vyznají  v přihrávání  zakázek,  odklánění,  špiclování manželek  a  tak podobně,  ale  nějaká politická  strategie  a  základní  úroveň taktiky  je  pro  ně  věcí  neznámou.

Kdyby  totiž mysleli  na něco jiného,  než ve  stylu – já   teď mám ouřad a  chci ho ještě  zejtra, nemohla  ta primitivní  Kalouskova  pastička nikdy sklapnout.Kuba  prý je ten, kdo  dnes  administruje  partaj. A on sdělí  do mikrofonu  –  jestli nám pan Kalousek  vzkazuje, že  TOP   chce post  šéfa  sněmovny,  jsme připraveni  jednat. A  druhý den  je vyjednáno!!!  Dějiny politiky  znají  spoustu  trapných kapitulací,ale  tahle  je  určitě  jak TOP, tak i top ten.

ODS dostane  volební  nakládačku.  Pro  Kalousekpartaj  už  není  soupeřem.  Jenže  to neznamená, že  se nemá snažit  o co nejlepší  volební  výsledek.

Už bylo řečeno, že  volby  dělají tváře a jejich  reflexe u  voličů. ODS je  zdevastovaná.  Přesto třemi  tvářemi,  s kterými se, jakž takž na veřejnosti pracovat  do voleb  dá, disponuje:

Vědma  Němcová

Tichošlápek v  přítmí  Pospíšl

a gynekolog  Svoboda

z  toho  ve  světle televizních  kamer  je  jen jedna, druhá v  přítmí a třetí  už je  naprosto neviditelná.

Tihele  tři  by  měli  být  uchováni , pokud možno se svým potenciálem  do  voleb.  A nejen  to – uchováni tak,  aby měli  co největší dopad  v  klíčových  regionedch pro  ODS: Kterými,stejně  jako pro Kalousky  je  hlavně  Praha a  střední  Čechy.

Tady  Němcová  ani Pospíšil  nijak  zásadně  nezabodují!  Svoboda  ano!  Zejména  v Praze. Když bude vidět!!!  Jako  lokální politik už nemá  šanci.  Hudeček  ho jednoduše  na  obrazovky  a k mikrofonům  nepustí.  ODS  mu měla opatřit  premierské místo!!! V okamžiku, kdy chemický  Alí  zkusil ten trik se sněmovnou, měl dostat  premierskou nominaci. ODS  by  na  žurnalisticky  maximálně  exponovaný post  byla  dostala  svého  člověka. Aby  se  dál profiloval!

S  tím, že  může  nabídnout  manažerské  zkušenosti   s  řízením  něčeho  obdobného, jako je  vláda!  Nikoli maloměstkého knihkupectví.  Pražáci  by zase měli  „svého“  docenta  každý den  ve  zprávách v bedně. Aby na něj nezapomněli. Odtud  by mohl , sem tam připomenout  topáckou zradu.

Němcová by  zůstala  tam kde  je.  Tím by  se zabránilo  zviditelnění  středočeské matky  Langšádlové  boleslavský  Nwelati  by měl možná ve  volbách  jakouž takouž  šanci.. A  když  už  Němcová  do  Strakovky, potom  Pospíšil na její  flek§ Opět  , byla  by  to  výroba  mediální  tváře  a naopak  upozadění  kabrhelky, aby  se jí nestala.

Místo  toho se modráci  rozhodli  spáchat  sebevraždu totálním výronem demence  v přímém přenosu.  Nečest  jejich památce!

Bůh ochraňuj Ivo  Ištvána!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

57 reakcí na Modrá sebevražda v reálném čase

 1. Mirka napsal:

  Tady platí zákony vlčí smečky, většinou na sebe vůdci cení zuby, vrčí, někdy teče krev, ale mezi sebou se nesežerou.

 2. VáclavP napsal:

  Velice pěkná analýza. Dodal bych co by ODS strategicky pomohlo. Nevěsta ! A to ještě taková, která by odsunula Kalouska do propadliště. Jak ji najít ? Stačí se podívat na mapu ČR a okresy, kde se ODS dlouhodobě historicky dařilo, pak se podívat na okresy, kde se jí tolik nedaří a komu se tam zase daří….

 3. vlasta napsal:

  Asi pan Kuba nehraje šachy. Ale proč mu to neporadil jeho loutkovodič Dlouhý, to nechápu. Jestli ptákostrana skončí, je mi jedno, ale představa, že jako autentická pravice je zde TOP, to nejhorší co za ty roky vygenerovala KDU-ČSL , z toho mě je zle.

 4. Lex napsal:

  K samotnému obsahu článku vlka nemám co bych přičinil. Může mít pravdu ale nemusí. Je to úvaha, spekulace, byť přenechání funkce předsedy PS PČR TOPu, to je zřejmě fakt.
  Uvidíme, jak se to vyvrbí. V úterý se prostor pro spekulace zúží.

  Mám ale potřebu napsat něco jiného a prostor pod Trabantovým textem pro to v době, kdy se to odehrávalo, neskýtal vhodné prostředí.
  Prozradím totiž v čem spočívají moje obavy, o kterých jsem tu onehdy psal, že by se mohlo stát, že celá akce „Nagygate“ by se mohla spláchnout do kanálu. Asi ne nevratně, ale další postup by trpěl obrovskými nesnázemi včetně zrušení stíhání všech obviněných a propuštění „vězňů z Bezdězu“. A muselo by se začínat znovu, jenže – nevstoupíš dvakrát do téže řeky.
  Píšu o tom proto, že už o tom divnou nit předl „don Pablo“ po poledni u „zaklínače hadů“. Obsahuje to zadání jeho „prověrky zákonnosti razie….“, jak o ní rozhodla vláda 19.6. – ne snad, že by to usnesení vlády již bylo k mání (zveřejněno), ale o té prověrce „don Pablo“ jasně referuje.

  Tak – a teď jádro těch obav: Vzpomínáte, jak bylo všude psáno a státními zástupci i policií prezentováno, že stíhání Nagyové a ostatních, co byli dosud obviněni (a většina vzata do vazby), je „vedlejším produktem“ trestního řízení zaměřeného na aktivity kmotrů Janouška a Rittiga a jejich podržtašky v justice Grygárka?
  Tak právě tohle řízení bylo usnesením NSZ delegováno na VSZ v Olomouci z obav zcela zřetelných – Grygárek tehdy působil na VSZ Praha, které by jinak bylo místně příslušné k dozoru. OK!
  Ale jsou kauza Nagyová, Boček, Kovanda, Páleník a Pohůnek, a kauza Nagyová, Tluchoř, Fuksa a Šnajdr skutkově totožné s kauzou „Janoušek, Rittig, Grygárek“, aby i na ně se vztahovala původní delegace? – Sotva. Resp. jistě ne. Jde o dvě samostatné kauzy, které sice vyšly najevo (byly odhaleny) řízením v té první, ale skutkově jsou samostatné. A měl o nich rozhodovat místně příslušný orgán. A tím byl jako policejní orgán ÚOOZ Praha – tady vše vpořádku, a některé ze státních zastupitelství v Praze, ať už obvodní, městské nebo VSZ Praha.
  Vzpomínáte si, jak jsem psal, že bych chtěl věřit, že i tohle mají „ošéfované“, ale bál jsem se, že ne?
  Dneska už věřím, že to ošéfované NEMAJÍ, tedy že ohledně těchto kauz k delegaci ze strany NSZ nedošlo.
  A není nic jednoduššího, než to v oné „zprávě dona Pabla“ konstatovat. On na to „don Pablo“ u „zaklínače hadů“ celkem zřetelně (pro toho, kdo tomu rozumí) narážel.

  I jako nevěřící říkám spolu s vlkem „BŮH OCHAŇUJ IŠTVÁNA!“
  A spolu s ním nás všechny. Protože tohle by byl skandál, proti kterému byla „čunkiáda“ procházkou rozkvetlým sadem.
  Přejme si, aby se moje obavy nevyplnily.

  • vlkp napsal:

   Lexi,

   ještě nikd y jsem neměl takovou chuť zcenzurovat něčí komentář jako teď tenhle Tvůj!!! To myslím vážně! Proč těm šmejdům cokoli přihrávat. ano, asi o tom vědí. Ale teď už určitě. Už si Tě přečetli.
   To není výtka příteli. To je konstatování.
   Jenže u vlka s e cenzuruje naprosto minimálně.

   • Petr napsal:

    U vlka – narcise se cenzuruje jen to, co by podkopávalo víru jeho oveček v jeho genialitu. LOL

   • Lex napsal:

    Vlku,
    nikdy bych to takto otevřeně nenapsal – přece víš, že jsem původně záměrně ani nenaznačil, právě z těch důvodů, abych jim případně nepomohl – jenže ty jsi asi dneska neposlouchal „dona Pabla“ a Dienstbiera jr. v OVM (já jsem to měl jako kulisu puštěno na počítači, takže jsem to výjimečně sledoval) – tam to „don Pablo“ vypálil na plné pecky. Protože právě tohle je, podle mého názoru, ten primární účel toho šetření.
    Vědí to naprosto přesně, nepodceňujme je. A chlubí se tím. Jsou si zatraceně jisti.
    Jenom doufám, že narazí na „ošéfovanou“ záležitost, byť nevěřím.

    Moje – „nesmíme ani naznačovat“ – ztratilo dneska odpoledne význam.

    • Jos napsal:

     Myslíte Lexi, že je únosné a možné kauzu Nagyová + kontrarozvědka a kausu Tluchoř a spol. takovým způsobem odpískat? Na formální pochybení? To už by mohlo i vyhnat lidi do ulic.

     • Gerd napsal:

      Kdepak Josi, české voliče teď do ulic nevyžene nic. Spíše někteří zmizí za hranicemi v jiných zemích. Něco se začne dít až poté, kdy ČR v ekonomickcých statistikách předběhnou Slovensko a Polsko. A ta doba není nijak vzdálená.

    • prirodovedec napsal:

     I toto da Zemanovi logicke zduvodneni, proc jmenovat urednickou vladu. Obavy z kryti vysetrovani minulou vladou.

    • Občan napsal:

     Brněnský capo di tutti capi to vypálil nejen naplno, ale také velice sebevědomě.
     Tak sebevědomě, až z toho mrazilo a žaludek zažíval vlnobití. Protože don Pablo hovořil tak, jako by už měl Šlachtu před ústím hlavně; jako by to měl „vošéfovaný“ na 100%.

     Poslední mou nepatrnou nadějičkou je to, co Šlachta odmítl byť jen naznačit. A to, že ZATÍM z ÚOOZ neunikly informace. Ale ta naděje je zoufale malinkatá.

 5. Artur napsal:

  Přiznám se,že když jsem poprve uslyšel o nominaci M.Němcové na funkci premiérky dostavil se na mne totální blackout.Avšak při nominaci Langšádlové této Moňi Lízy televizní obrazovky,kdy vždy dokázala akorát sedět jako kvočna s rádoby upozaděným vševědoucím záhadným úsměvem,tak jsem pocítil naprosté osvícení.Oni opravdu námi občany neuvěřitelně pohrdají a republiku mají pouze za výhradně své hřišťátko ke svým politickým hrádkám.Nezbývá než doufat,že Zeman něco smysluplného vymyslí a oni skutečně pochopí,že GAME IS OVER!!!Počítám,že si změním nick na Iluminát.

 6. tata napsal:

  JIM JDE Jen ojedno udržet se co nejdyl,co myslíte že se stane když ODS UPLNĚ SKONČÍ,většina znich najde korita v jiné pravicové a tady sem pesimista ods nepadne,vždy se najdou takový co jí prominou vše v zajmu hráze proti levici navíc jim ktomu zdárně sekunduje mládež sblblá antikomunismem…………viz reakce mé dcery když sem řekl že jestli čssd se dohodne na statní urovni s TOP volím komunisty……….začala mi hystericky vykládat jak jsou komunisti zrudný ona proti mě studovaná,která žádnou příkoř za komunistů nezažila dá se říct že se měla jak prase v žitě………………….ona si neumí spočítat jako studovanej člověk že to je protestní volba že mě do naruče komunistu ženou současný darebáci……….a vykládá mi canci těch vymývačů mozků

  • Gerd napsal:

   tato,
   drobná rada. Předpokládám, že Vaše dcera volila Schwarzenberga. Zkuste jí říci, že Schwarzenberga volili jen mírně inteligentní lidé. Natolik inteligentní, aby se cítili ohroženi M. Zemanem, ale nikoliv natolik inteligentní, aby tu šalebnou hru s loutkou Schwarzenberg dokázali prohlédnout. Ze svého okolí neznám nikoho nadprůměrně inteligentního, kdo by na špek Karel Schwarzenberg skočil. Ano, znám dost lidí, kteří KS volili, ale nikdy jsem je nepovažovla za nadprůměrně inteligentní, spíše jen o trošičku chytřejší než průměr populace.

   • tata napsal:

    GERD

    je mi líto že jste nepochopil dané,nikdy sem nemluvil svým dospělím dětem do jejich názorů,jen sem dával své argumenty,dcera nejspíš nevolila.

    proč sem napsal svou skušenost nikoliv abych jí kecal do toho co si má myslet ale jak je mladá generace ovlivněna tím vyplachem toto totiž slyším dost často od mladé generace.ANI BYCH SI NEDOVOLIL hodnotit iteligenci náké skupiny voličů,mě vadí že třeba značná část volím KARLA,POCHYBUJE O MÉ ITELIGENCI.

    A dále mě mrzí třeba lidé jako Soumar,že hlavní argument je proně jejich peněženka,ale všíměte si jak je to vachrlaté,berte to kolik procent je takových SOUMARŮ,A CO VYPISUJÍ o té,, lůze,, která se nechá koupit za 30 korun,pak at chápou že když jim jde jen oně že ta lůza jim to může spočitat,na západ od hranic takto formulovanou myšlenkou asi narazil,ano tato vláda si hýčká takové SOUMARY,ŽE ŠÁTRÁ v kapsách té ,,lůzy ,,jim je jedno oni mají plná usta spravedlnosti ale té její vždyt oni jsou nadlidi………..bohužel v mnohém taky ze zlodějen,neuvědomují si že to nastavení platů se dostalo do naprasto stejného paradoxu jako za komunistů jen s odlišným znamenkem……….o jaké spravedlnosti to mluvý že plno manažéru přivedou podnik na buben,že mnohdy v odvětví kde nevytvoří za mák hodnoty pobírá mnohonásobky co ty hodnoty vytváří kde je ta hranice

  • vonrammstein napsal:

   Dcera má pravdu. A Vy už se, pro Boha živýho, naučte konečně česky. Přestávám to zvládat.

 7. zemedelec napsal:

  Pane vlk.Ještě doufám,že Zeman má toliko rozumu a předvídavosti,jmenováním Němcové na premiérku,by to opravdu zabetonoval a dal jim sílu cokoliv provést.Tím by také dovolil,rozmetat a zdecimovat justici.

  • Soumar napsal:

   Vida, část mediálních hyen, které by zprvu nejraději zatčené rovnou bez soudu oběsily, pomaloučku obrací. Ono na tomhle webu je to zvlášť těžké vstřebat, protože jeden jako druhý byste rádi viděli Kalouskovce a Nečasovce v báni (viz výše Vlkův výrok o „přihrávání šmejdům“), odsoudili jste je předem. Zajímavé je, že např. proti někdejšímu zatčení Ratha se zde konstruovaly i různé procedurální důvody, proč nebylo správné.

   Ale na tom nesejde. Mně osobně ta situace zapadá do reálií, které znám z vlastní rodiny. Jak OČTŘ využívají vazbu jako novodobou torturu a zachycení podezřelého trestného činu v okolí dotyčného (můj blízký příbuzný, nešlo o politiku) využijí k tomu, že celkem nezaujatého člověka uvrhnou do vazby do společnosti patřičně namotivované a násilnické lúzy, udělají patřičně agresivně vypadající (viz beranidlo) domovní prohlídky ve všech jeho nemovitostech + na jeho pracovišti a doufají, že jim to přinese nějaký nový důkaz. Mám silný pocit, že „náhodně“ zjištěná partyzánština paní Nagyové byla použita právě tak a teprve teď horečně OČTŘ konstruují jiná obvinění.
   Ten můj příbuzný byl tehdy odsouzen k odnětí svobody přesně v trvání vazby, aby nemusel stát platit odškodné a po pár kolech justičního ping-pongu, kdy odvolací instance vždycky případ vrátila, to vzdal. Především kvůli svému zdraví.
   Proto nemám jakékoli iluze o policii a justici tohoto státu.

 8. Soumar napsal:

  Jinak z pohledu pravicového voliče je důležité, aby vzhledem k našemu volebnímu systému v příštích volbách nestály dvě zhruba stejně velké pravicové strany, ale aby TOP09 získala co nejvíce hlasů ODS (opačně to nejde). Jen tak bude relevantním partnerem pro ČSSD, která nevyhnutelně volby vyhraje a jen tak bude zabráněno komunisticko-socialistické koalici, skryté nebo transparentní.

  • Jos napsal:

   Pravicový volič je ten podivný jedinec, který jako jediný si dosud nevšiml, že všechny pravicové vlády bez vyjímky, na rozdíl od vlád vedených ČSSD, přivedly tento stát do krize a katastrofy. Pravicový volič je patrně masochista nebo škodná.

   • Soumar napsal:

    Pepíku, krize v r. 2008 nebyla způsobena vnitřními vlivy ČR. Nečasova vláda udělala kus dobré práce a prosadila část vlastního programu.
    V katastrofě nežiju, naopak byznys se v mém oboru pomalu zvedá na nohy. A zdanění se po dobu pravicových vlád snížilo poměrně významně. Až na ty pletichy jsem průměrně spokojený.
    P.S.: Nekradu, nepodplácím, nepobírám žádné dávky.

    • Gerd napsal:

     Všechny vlády za režie ODS končily hospodářským propadem, většinou spojeným s nástupem úřednické vlády. Viz 1997, 2010, teď 2013.
     Já vím, rozpad bankovního socialismu 1997, krize ve 2008, ale teď po krizi není ani vidu ani slechu kromě Řecka, zemí PIIGS a ČR. Tedy vlastně povodeň 2013. Škoda jen, že ti nenávidění socani z ČSSD měli v době své vlády povodeň ještě horší, ve 2002.
     Je tu ještě jiné vysvětlení, že ODS je totálně neschopná a nemá nejmenší šanci se svým programem přivést ČR k rozkvětu.
     Další už bude o voličích, ale protože český volič je povětšinou blbec, kldině se o stejná kamna spálí i počtvrté.

    • er napsal:

     :)) ty ses neo nebo josif k?:))

    • jvf napsal:

     Tak to asi děláte exekuce, o žádném jiném vzkvétajícím byznysu v této zemi nevím.

    • Jos napsal:

     Soumare,
     1) Topolánkova vláda dokázala zvrátit nadějný vývoj dosažený Paroubkovou vládou dávno před vypuknutím krize,
     2) Vy patrně budete patřit do úzké, tenounké vrstvy, pto kterou pracovaly Topolánkova a Nečasova vláda. Pro běžného občana jako jsem třeba já vzrostly nejen daně, ale tzv. pravicové vlády navýšily různé polatky (na př. ve zdravotnictví, ceny různých úředních úkonů atd.) přímo zdrcujícím způsobem. Běžnému občanu se v kapse hrabe už více než 6 let drzá ruka pravicového zloděje.
     3) A to nemluvím o krádežích veřejného majetku, jako byla na příklad Bendlova krádež Středočeských nemocnic.

  • Soumar napsal:

   Není divu. Úřednická vláda je vcelku efektivní řešení, prosadí ještě ty věci, které jsou nutné, ale byly by nepopulární (rok před volbami by je neprosazovala žádná politická, ani sebetvrději pravicová vláda) a alespoň bude chvíli klid. Nadto je výhodné, že kontrolu nad MV a MSp získá někdo jiný (ať už kdokoliv).
   A navíc, preference pravice půjdou nahoru – lidem bude lito Němcové a preference nevládních stran stoupají vždy. Podle mého názoru do toho nehodí vidle ani Kalousek.

 9. Laco Grőssling napsal:

  Já myslím, že to už začíná být jasné. Prezident vypustil dnes další kontrolní balónek. De facto řekl do rozhlasu, že jmenuje úřednickou vládu a tím se jde do předčasných voleb, o které Topinky, ČSSD, KSČM a VV usilují. Topinky vědí, že pravice ať to bude kdy to bude, teď na nějaký rok končí a jde jen o to, kdo bude mít jakou ústupovou pozici po dobu sezení v opozici. Není lepší příležitost , než nyní přispět k předčasným volbám.
  Ty nyní nechce jenom ODS.
  Takže, 14. – 15. 9. 2013 volby a pak jde jen o to, aby ČSSD nedala dohromady 101 bez KSČM.
  Už je načase.

  • Rys Ostrovid napsal:

   Pán Grossling, rád by som si zajtra prečítal Váš článok, ktorý ste tu avizovali v jednej diskusii. Na nejakom inom mieste. Môžete mi našepkať jeho názov, alebo aspoň nejaké kľúčové slová, aby som ho zajtra mohol nájsť? Ďakujem.

  • Cech napsal:

   Ne pane Laco úřednická vláda je pro Mirka to jediné přijatelné(jediné možné),proto ten tah na Němcovou.
   Mirkovi je naprosto jasné, že jediné co musí je jít za hranu Miloše a to se mu podařilo.
   Takže úřednická vláda na dobu do řádných voleb to je ta náplast na Mirkovu bolístku, prozatím se mu to daří a pokud předhodí další kostičku SPOZ, tak v klidu přežije a zabezpečí i to bezpečné vymáhání renty pro své sponzory na léta 2014 – 2018.
   Protože vymezení se za hranicí normálního chápání, to je to tajemství kterým nyní operuje skupina volímKarel.

   • Laco Grőssling napsal:

    Pozoroval jste Schwarzenberga naposledy v komentovaných událostech a teď v Lánech ?
    1.
    Vyčerpaný stařec, za 3 měsíce od voleb zestárl o 5 let,
    2.
    Při odchodu z Lán. Konečně smířený s prohrou ve volbách o prezidenta.
    3.
    Možná nevíme to, co nejužší vedení Topinek, že aby využili alespoň u někoho kouzlo Fajfky ve volbách do PS, musí pospíchat. Hodně pospíchat, v řádu měsíců, ne roku do voleb.

    Bez Fajfky mají o 1/3 hlasů míň.

  • RobertH napsal:

   Ale ona je nyní, slovy Němcové, bude chtít i ODS. Že by vzácná shoda na nových volbách??
   Už aby tu byly!

   • Cech napsal:

    Žádný strach oni budou ale až v roce 2014 tak jak to naplánoval Mirek a skupina volím Karel prosadila.

    • Slim napsal:

     Pokud se spojí ČSSD s ods tak je prosadí do září. A Nečas do té doby premiérem

    • RobertH napsal:

     Nemám strach. Pokud se jednotivé strany budou držet svých prohlášení, máme je tu mnohem dřív. Takže Mirek bude mít smůlu :-).

 10. Lex napsal:

  Jos. napsal
  „Myslíte Lexi, že je únosné a možné kauzu Nagyová + kontrarozvědka a kausu Tluchoř a spol. takovým způsobem odpískat? Na formální pochybení?“.

  Už jsem napsal výše, že možná úplně odpískat ne, ale rozhodně setsakramentsky zkomplikovat. Vzpomeňte na kauzu David Rath. Věc od začátku dozorovalo také místně nepříslušné státní zastupitelství v Ústí (kam to bez delegace předalo NSZ) a věc se časem předala do středních Čech. Jenže vyšetřování vedl místně příslušný policejní orgán ÚOKFK.
  Tady ale nejde jen o dozor, ale i o samotné vyšetřování, které na sebe vztáhlo Vrchní státní zastupitelství Olomouc a vykonává ho osobně státní zástupce pobočky v Ostravě Rostislav Bajger. Co je ale zase zajímavé, je skutečnost, že dozor nad přípravným řízením tím pádem vykonává nadřízené státní zastupitelství, a tím je Nejvyšší státní zastupitelství v Brně. To také rozhoduje o stížnostech proti usnesení o zahájení trestního stíhání, zatímco o stížnostech proti rozhodnutí okresního soudu v Ostravě o vzetí obviněných do vazby zase rozhoduje Krajský soud v Ostravě.

  No, pokud to chlapci a holky neměli „ošéfované“, ještě se budou dít věci.
  Doufejme, že měli.
  Jinak “BŮH OCHAŇUJ IŠTVÁNA!”
  A ještě přidám – i NSZ Pavla Zemana ohledně toho „dozoru“.

  • Jos napsal:

   No já se budu modlit s vámi. Díky.

  • Šims. napsal:

   Já doufám, že hoši budou moci dokázat nějaká propojení mezi grigárkovci a našimi aktéry v klatbě. Vždyť jsou všichni propletení do klubka jako ty zmije v kleci Leonarda de Vinciho a on také pozoroval, jak se pěkně požíraly mezi sebou. A věřím ostrým hochům, že toho mají více než předvedli, jinak by Don Pablo neztrácel tak často nervy, vždyť kdo sledoval jeho řeč těla, tak by jej poslal na psyndu na vyšetření, jaké to měl tiky a vnitřní neklid.

  • Laco Grőssling napsal:

   V rodokapsech se také říkalo „Chraňte svého šerifa“.

   • Lex napsal:

    Jos., Šims., Laco,
    níže píšu, jak jsem doposlouchal dnešní Hovory z Lán s prezidentem.
    Nevím, jak dlouho budou „donPablovci“ intrikovat, ale o jednom jsem víceméně přesvědčen ve smyslu lhůty, o níž „don Pablo“ dnes hovořil u „zaklínače hadů“, ve které hodlá výsledek „svého“ šetření předložit vládě – NESTIHNE TO. Nebude mu dopřáno to šetření dokončit. Jako bývalý ministr pometelí dále vykonávat svou advokátní praxi či intrikovat ve vedení ODS. Něco jako Drobil, Langer apod.

 11. Gerd napsal:

  Je to tu nějaké smutné, ve stylu:

  Co je to? Je to černé a klepe to na dveře? Naše růžová budoucnost!

  Ale vlk rád píše o fotbalu, tak něco pro něj:
  Fotbal je zajímavý hlavně tím, že pár tisíc příslušníků chudé lůzy na tribunách řve na dvaadvacet milionářů „Makej hajzle“.

  A něco pro Dominika Duku nebo Miroslava Kalouska, jestli sem chodí šmírovat:
  Katolická mše je zajímavá tím, že pár set příslušníků chudé lůzy se u několika šejdířů a zlodějů dovolává křesťanské dobroty a spravedlnosti slovy “ Smiluj se nad námi“.

 12. Lex napsal:

  Tak jsem z internetu ČRo doposlouchal dnešní Hovory z Lán Jana Pokorného s prezidentem republiky Milošem Zemanem.
  A víceméně mě z hlediska dalšího pokračování „vládní krize“ přešly obavy.
  Nemyslím si, že bych slovům prezidenta nerozuměl. Mimo jiné si je interpretuji tak, že Miroslava Němcová se zatím nemusí trápit otázkou, kdo bude nominován na její post předsedkyně Sněmovny, a Miroslav Kalousek se nemusí strachovat z tajných voleb okolo toho (kdo mi nerozumí téhle šroubované konstrukci řeknu přímo – Miroslava Němcová NEBUDE jmenována novým předsedou vlády).
  Mám i jasnou představu co bude v úterý oznámeno, tedy kudy se bude ubírat další vývoj za předpokladu, že na rozhodnutí prezidenta budou politické strany reagovat tak, jak inzerovaly.
  Prostě a jasně, prezident se své úlohy zhostí se ctí a v naprostém souladu s Ústavou a další osud bude plně v rukách těch, kterým „veškerou moc“, jejímž je držitelem, svěřil lid v minulých volbách.

 13. Šims. napsal:

  No, začíná to vypadat, že by je mohl Zeman zaříznout (myslím tím koalu). Takže se může stát, že Don Pablo už nebude mít brzy co prověřovat. Takže nyní půjde o to, jak se bude někdo dívat na vyšší zájmy. Jinak ODS už ryje rypákem v zemi, si myslím.

  • Lex napsal:

   Výše jsem reagoval na Vás, Laca G. a Jos.
   A zatímco jsem to psal, Vy jste tu zavěsila sama to, co jsem chtěl napsat a napsal.
   Vedete 1 : 0!

 14. Carlos V. napsal:

  Stale netusim, ja myslite, ze Zeman zarizne koalu.

  Ma dva pokusy na jmenovani vlady. Kdyz neuspeje, treti pokus ma predseda PS.

  to je sice technicky zadrhel – muze Nemcova jmenovat Nemcovou ? ale to je asi tak vse, rseni se najde..

 15. Petr Havelka napsal:

  Vypadá to, že ODS to odpíská. Budou předčasné volby, Sněmovna se rozpustí. TOP 09 do 120 půjde, zařízne ODS, jako na magistrátu. TOP 09 stejně ví, že půjde do opozice a napravo bude „těsno“. Nepomůže žádná „mobilizace“, na to už přestávají voliči slyšet.

  Jediná šance pro TOP 09 je, že volby „vygenerují“ situaci k široké k podpoře menšinové vlády ČSSD.

  ČSSD ví, že případná koalice s KSČM ji poškodí další koalice se Zemanovci (jestli se dostanou nová „VV“ zřejmě záleží, jak se cinknou průzkumy) + KDUČSL, právě kvůli posílení Zemanovců (páka Zemana do vlády) je pro ně nevýhodná.

  Klidně udělají Opoziční smlouvu 2, ale Zeman bude stejně na koni. Vítěz je Zeman!

Komentáře nejsou povoleny.