Co s tím a jak dál?


naprosto  skvělý  článek, který  napsala, po  dlouhé  odmlce DASHA!!! Prosím  o  zasypání  hvězdami!!!

 

Zatím poslední vládní aféra kulminuje a otevřela celospolečenskou debatu na téma, které se dá celkem výstižně shrnout slovy z titulku – co s tím a jak dál?. Můj osobní názor na celou situaci a zároveň odpověď na tuto otázku je celkem prostá, i když se budu trochu opakovat:

“Pokud chceme vybudovat stát, kde silné demokratické instituce jsou základním kamenem, jež zaručuje ochranu obyvatelstva proti vynucené státní moci, musíme se nejprve naučit osvobodit vlastní mysl od apatie a strachu. Nestačí jen volat po svobodě, demokracii a lidských právech. S tímto voláním musí být spojena společná odhodlanost překonávat překážky, dělat oběti ve jménu dosažení pravdy, a odolat korumpujícím vlivům chamtivosti, zášti, ignorance a strachu.”

A k tomu se musíme obrnit trpělivostí, protože žádná smysluplná změna nepřijde ze dne na den a vybudovat pevné demokratické základy nějakou dobu trvá. Mozna se nam zdá, ze toho nemůžeme udělat moc a máme pouze minimální vliv, ale co udělat můžeme je vyjádřit podporu a stat za každým, kdo projeví odvahu se postavit mocným. A ve volbách vyjádřit svůj nazor. A pokud opravdu chceme změnu, je uplně jedno, kterou stranu budeme volit, pokud to nebude žadná z vladnich stran. Proč? Protoze demokracie funguje na principu STRIDANI VLAD.

Nejsme spokojeni s vládou pravicových stran? Dosaďme vládu levicovou!

Nejsme spokojeni s vládou levicovou a s tím, jak plní své volební sliby? Dejme vyhrát stranám pravice.

A tak pořád dokola. Až jim to dojde.

Že to bude dlouho trvat a my jsme už teď unavení a chceme změnu hned? Je to jako když stavíme dům. Pokud chceme mít dům hotový rychle, nejlépe hned, levně a bez práce, existuje velká šance, že skončíme s barabiznou, která se na nás za pár let zřítí. Pokud chceme dům pevný a jistý v základech, musíme do něj investovat čas, námahu a peníze a pak se o něj průběžně starat. S demokracií a svobodou je to stejné.

Lidé, apatičtí a znechucení politickou situací a marasmem, který poslední roky vyplouvá na povrch, mohou snadno podlehnout novým lídrům slibující rychlou změnu a snadná řešení. Ale my všichni, celá společnost si musíme uvědomit a smířit se s tím, že žádná revoluce a změna politického systému, nepřijde přes noc a přes noc nikdo nedokáže změnit myšlení a přístup lidí, protože to je jeden dlouhý a bolavý proces. A tak, raději než se dohadovat a plýtvat energií na přesvědčování názorového odpůrce, proč by měl volit levici, považuji za rozumnější nepřestat vysvětlovat lidem princip demokracie, tedy smysl a význam střídání politických stran u moci. Jestliže někdo vyznává ideologii pravicovou, ať klidně volí stranu pravicovou. Ale pokud chce změnu politické kultury, neměla by to být strana momentálně vládnoucí. Protože ti, kteří tvrdí, že se jim sice současná vládní politika nelíbí, ale z pragmatických důvodů budou příště zase volit současné pravicové koaliční strany, protože ty jim narozdíl od “socanů” nezvýší daně – tak tito lidé si nechtějí nebo neumí přiznat, že jim nastavený system možná sice nemorálních, ale právně snad nepostižitelných handlů vyhovuje a nejde jim ani tak o to, že by jim socani zvedli o 5% daně (koneckonců si růst daní užili dostatečně za této vlády a stejně je chtějí znovu volit…), ale o to, že by jim vláda z opačného spektra mohla šlápnout do té tak pěkně zajeté mašiny klientelismu a pokřivených pravidel, díky které profitovali a profitují. A jsou to obavy z toho, co změna může přinést, jestli a jak uspějí a jaký to ně bude mít dopad, které jim brání v tom podpořit změnu.

Jako ostatní jsem nedočkavá se dozvědět, jak se k celé situaci postaví Zeman. Když celá ta poslední aféra propukla, zdálo se, že není jiná možnost než pád celé vlády, rozpuštění sněmovny a nové volby. Celý ten první týden jsem jako mnozí dychtivě očekávala, kdy TO přijde. Dostalo se jim dost času se zmobilizovat po tom “úderu osudu”a projevit aspoň jakousi sebereflexi a posypat si hlavu popelem. Aspoň trochu. A čeho se nám dostalo? Trapných vytáček, skandálních obviňování státního zastupitelství a policie, zvrácené logiky a neuvěřitelně primitivně směšné diskuzi o morálních principech. “Hledání viníků krizí je v podstatě popřením vlastní zodpovědnosti – ukazuje to na neschopnost poctivě a rozumně posoudit skutečnou podstatu problémů, které tvoří živnou půdu sociálních a ekonomických potíží, a nedostatek odhodlání, odvahy a schopností poprat se s nimi.“

I média, v prvotním šoku, se ozývala celkem jednoznačně. Ale s tím, jak se postupně uklidňovala zjitřelá atmosféra a vládní politici měli šanci si promyslet další postup a vyjádřit své postoje, získala média argumenty, ať už jakkoliv zvrácené, které jim slouží k odvedení pozornosti a utišení vlastního svědomí.

Co si neuvědomují je, že sami sebe chytli na lep. A čím dál se budou hrabat v tom hnoji zvrácených argumentů, tím hůře pro ně. Pro politiky i novináře. Protože on ten džbán jednou přeteče. Dříve nebo později. A já říkám, že ještě asi není ten správný čas. Ještě je tady příliš mnoho lidí, kteří jim to tak říkajíc žerou a s vážnou tváří diskutují o tom, jestli je nutné, aby se politici řídili morálkou a kde vlastně ta hranice morálky v politice je a vůbec jim to nepřijde absurdní. Naštěstí, s tím jak se zhoršuje ekonomická situace celé populace, začínají si mnozí lidé uvědomovat, že takto to dál nejde. Ano, lidé jsou často ochotni zapomenout, když jim to přináší prospěch. Pokud je však ohrožena jejich existence a zažívají pokles životní úrovně, zapamatují si velmi dobře, kdo na tom nese podíl. A jak se říká, není nic horšího než zhrzená milenka.

A tak říkám – jen houšť! Ještě se mnozí necítí být na úplném dně, a koneckonců, někdy je potřeba se na to úplné dno dostat, abychom se mohli lépe odrazit. V tomto případě prohlédnout. Hledím do budoucnosti optimisticky a jsem přesvědčená, že pokud Zeman jmenuje Miroslavu Němcovou premiérkou a celou tu káru potáhneme dál, velmi brzy dojde na další extempore, kterým se celá vladní koalice zdiskredituje ještě více než dosud dokázala. Ostatně, zatím můžeme jen tušit, co všechno je ještě skryto v šuplíku Ištvána a Šlachty. Stejně tak mi nebude vadit vláda úřednická, pro republiku by to snad i mohlo být lepší a snad to alespoň zabrání dalším plánovaným projektům typu S-karta. Co však cítím v kostech je fakt, že se vládní politici svou arogancí, politikařením a kšefty na hraně zákona dostali za bod zlomu a nezadržitelně se posouvají směrem dolů.

A i když se zdá, že arogance mocných už dostoupila vrcholu a překročila hranici vkusu, je to podle mého názoru jinak. Čím arogantněji, hysteričtěji a rádoby vtipněji vystupují, tím víc jim klape pozadí. Humor jako obranný mechanismus, který uvolní napětí a dodá odvahu čelit vypjatým situacím. Smích, který má ukázat, že já se přece nemám čeho obávat a z celé situace mam srandu. Snižování kreditu protivníka, které mě samotné má dodat odvahu a pocit, že to zvládnu a pomůže před okolím vytvořit dojem, že já jsem ten kladný hrdina a v případě prohry vytvořit dojem, že zápas byl nefér. Je to strach, který z nich jde cítit, ne arogance. „Nejzákeřnější forma strachu je ta, která se převléká za zdravý rozum či dokonce moudrost a zavrhuje jako pošetilé, směšné a marné všechny ty každodenní odvážné skutky a morální zásady, které nám pomáhají zachovat si lidskou sebeúctu a důstojnost“.

Podobné postoje prosakují i z médií, ale ta se už zdaleka nestaví tak jednoznačně do jednoho šiku na podporu současné vlády a jediné správné pravicové ideologie a kritické komentáře se objevují mnohem více a to i od

žurnalistů, jejichž postoj byl dříve jednoznačně na straně této povedené koalice. Možná, že cítí nový směr větru, možná i jim se to už ekluje, možná už někteří přestali mít ze současných mocných strach.

I když je tak frustrující sledovat vývoj situace, která se zdá pohybovat slimáčím tempem, a zdá se, že pořád přešlapujeme na místě, věřím, že se sice vlečeme, ale tím správným směrem. My jako občané si musíme pamatovat a učit naše děti jedno, a to že “pojmy jako pravda, spravedlnost, morálka a soucit nejsou jen prázdná slova a nemohou být odmítány jako banální, když jsou to často jediné prostředky obrany proti bezohledné moci.“ A že je v našem vlastním zájmu nedat na to zapomenout ani našim voleným zastupitelům. Už v příštím volbách bychom jim to měli jasně připomenout.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dashin Big Ben se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

92 reakcí na Co s tím a jak dál?

 1. anita napsal:

  Moc hezky jste to napsala

 2. schlimbach napsal:

  Volit kohokoliv jiného než vládní strany? To stačí? Domníváte se, že ten výsledek bude jiný, když nezměníte systém sám?

  • Dasha napsal:

   Schlimbach
   Jak tedy chcete zmenit system, kdyz budou zvoleni ti sami politici, kteri tento system zavedli? Netvrdim, ze se to urcite stane uz v pristim volbach. Je to postupny proces, a pristich volbach mame sanci ho nastartovat – dosazenim co nejvice politiku novych, kteri ten system budou ochotni zmenit

 3. vonrammstein napsal:

  Volat po svobodě, demokracii a lidských právech? Co to je? Koho to zajímá? To je jen zaklínadlo liberálů, nikdy a nikde nefungující.
  Žijeme v nefunkčním systému, na tom se asi shodnem.
  Máme jen dvě možnosti, jak s tím naložit.
  1) Systém úplně ignorovat a snažit se o maximální soběstačnost a nezávislost=vystoupení z Matrixu. Je to možné, ale velmi obtížné a drahé.
  2) Přistoupení na dané podmínky a akceptace daných mantinelů. A snaha se do nich vejít. Velmi únavné, zdlouhavé a koneckonců ve výsledku opět nefunkční.
  Pak je ještě třetí cesta, nejbolestivější, ale dle mého soudu jediná možná: Změnit ten zkurvenej systém.
  Ale zcela jistě se budeme lišit v představě, kam a k čemu ho změnit.

  • schlimbach napsal:

   Právě proto, že lidé jsou různí, mají různé představy i priority, schopnosti a tím mi možnosti, můžeme mse snažit vytvořit pouze nové PROSTŘEDÍ, které umožní jejich kooperaci a které umožní realizovat. bez možnosti zotročovat jiné, tu domnělou osobní svobodu každého, ovšem na základě plné odpovědnosti každého za svou volbu. Na soběstačném systému se již také v reálu pracuje. http://www.ekonomickareforma.cz

  • Dasha napsal:

   Mysilm, ze na tom kam a k cemu ten system zmenit je jedna z mala veci, na ktere by se mohla shodnout vetsina populace. K systemu, ve kterem nebudou pojmy jako pravda, spravedlnost, morálka a soucit jen prázdná slova a nebudou být odmítány jako banální. Pokud se neshodneme na tomto, z meho pohledu na tom nejdulezitejsim, opravdu se neshodneme vubec na nicem

  • Meky napsal:

   p.vonramsteine naprosto souhlasím,článek p.Dasy je jako sci-fi nepřekonatelný,ale život je zcela někde jinde.je to v lidech naší země v jejich rozdělení/umné/současnou arogancí moci.Úmyslně nezmiňuji přímou demokraci neboť by zde vyvolala bouři nevole a pohrdání a navíc cesta k ní je složitá,dlouhá a jedinná možná.

   • Dasha napsal:

    Vyznam textu je presne to co rikate, Meky. Je to vsechno v lidech. A v jejich pristupu. A pokud ten svuj pristu lide nezmeni a budou dal tolerovat vsechny ty vladni lumparny…. ano, pak to bude sci-fi

    Prima demokracie u me a neverim, ze ani na tomto blogu jako takovem, urcite nevyvolava pohrdani a nevoli. Prave naopak. Jenze propracvoat se k prime demokracii nepujde jinak nez nasilnou revoluci ( a jste opravdu stoprocentne presvedcen, ze pripadny vudce revoluce by urcite byl prime demokracii naklonen..?), nebo demokratickou cestou tak, ze si zvolime zastupce, ktere ji budou ochotni a schopni prosazovat. Urcite se to nepovede v pristich volbach, ale muzeme k tomu nakrocit. Tak, ze poslance, s jejich praci nejsme spokojeni vymenime. A v tech dalsich volbach zase. A budeme je menit tak dlouho, az jim dojde, ze jediny zpusob jak se v parlamentu udrzet je hlasovat podle toho jak si preji jejich volici.

 4. jezevec napsal:

  jednou tady bylo moudře řečeno: my si nevybíráme systém, to systém si vybírá nás.
  uvažovat o změně bez výměny voličů je nepřípadná naivita – hněváme se jen na vlastní křivou hubu.

  • Dasha napsal:

   Vasi reakci beru jako vtip. Pokud to bylo mysleno vazne, moc by me zajimal nejaky – realisticky a uskutecnitelny – zpusob, jak by se vymeny volicu dalo dosahnout

   • jezevec napsal:

    není to vtip, jen připomenutí že ten způsob neexistuje.
    proto první věta mého příspěvku.
    jen že to lidi nechtějí slyšet.
    nebo snad spadla z marsu tato vláda? zhmotnila se v matrixu? vyšla ve sportce? nenene, lidi si jí zvolili. tedy za normálních demokratických okolností vždycky zhruba 70-80% elektorátu ječí že fuj, hanba, tohle neni moje vláda a měla by odstoupit. jen se divim, že to někoho tolik rajcuje.

    • Dasha napsal:

     Neexistuje?
     A jak tedy dosahli takoveho system na zapad od nasich hranic? Myslite, ze jim ho tam pricaroval kouzelny dedecek nebo vila Amalka?
     Ve vsech tech ostatnich statech si prosli presne temi stejnymi problem, kterymi prochazi CR. Vyvoj se tomu rika. A dokazali to. Ja nehoruju pro idealni svet, kde jsou vsichni stastni a nevi co jsou problem. ja mluvim o zemich, kde je NORMALNI ze lzi, podvdy, korupce jsou trestany – zejmena v politice, a moralni principy jsou cteny a nikdo nevede absudrni diskuze o tom, zda je eticke chovani spravne nebo ne

     • jezevec napsal:

      neexistuje u nás. na západ od aše právě mají ty jiné voliče. mj i proto, že se po válce vyvíjeli jinak. u nás jsou potřeba ještě dvě generace, možná tři. musí to ale být generace lidí zodpovědných za sebe a za svůj stát. pokud se veškerá volební argumentace smrskne jen na to, kolik kdo dostane nažrat z cizího, nemá to konec. ale mnoho lidí nic jinýho nezajímá – pořád jen: co nám dáte, co pro nás uděláte, kolik nám zaplatíte, co budete dotovat, na co máme nárok a kdo nám půjde příkladem – tak s takovým elektorátem se samozřejmě nedá ani rozvozit hnuj po poli, tím méně vytvořit švédsko.

     • Dasha napsal:

      FFS jezevce, ja ziju ve Velke Britanii vic jak 12 let. A muzu vas ubezpecit, ze lide – volici, jsou tady naprosto stejni jakou nas. Nekteri maji o politiku zajem, nekteri ne, nekteri k volbam chodi pravidelne, nektere to vubec netankuje. Nekteri voli pravici, nekteri jsou zaryti levicaci a naopak. nekteri kradou, podvadeji, nekteri ne. Nekteri podnikaji, nekteri se valeji na podporach, nekteri jsou zamestanci statni spravy. Nekteri prispivaji pravidelne na charitu, nekteri prodavaji drogy. Lidi jsou stejni, Vsude na svete. Kultura je jina. Tady se nikdo netvari, ze danovy podvod je akceptovatelny, tady kazde male dite vi, ze utrhout vetvicku z ciziho stromu je spatne. Nektere presto tu vetvicku utrhnou. Ale nikdo s nima nevede debate, jestli to je spravne nebo spatne. Protoze nastavena pravidla stejna pro vsechny jsou jasna. Nedela se to. Tecka

     • Dasha napsal:

      A jezevce, vy cekate az si budete moci byt jisty, ze nejaka nova alternativa a zmena bude k lepsimu. Ja vysvetluju cestu, jiste, dlouhou, bolavou a nikdy nekoncici, k tomu, jak se system zmenit pokusit. Historicky podlozenou vyvojem v jinych zemich. A ja jsem tady ta naivni!!!?? Vy me fakt bavite….

 5. Jeff napsal:

  Schránky v Komerční bance plné zlata zlodějů stačí už dvacet let na kontinuální kupování poslaneckých mandátů i většiny novinářů. Vybírat daně a pak je zpoloviny zprivatizovat? To je vtip? Jak se může stát, že finanční instituce s konečnou adresou majitelů v plně demokratické zemi nenakažené „rudým terorem“ pokrývá tenhle byznys? Desítky kilogramů zlata tam nebylo jistě dodáno v kabelce. Jak se může stát totéž v případě sKaret, že zkorumpované mafii jde na ruku špárkase z bratrské demokratické země Rakousko a ani okem nemrkne? No a jak se může stát v demokratické EU, že hlava církve „kecá“ naprosté nesmysly o jakémsi pokusu o nápravu křivd, když jde o tunel a vyčištění špinavých peněz v řádu rozpočtu deseti největších českých měst? S tou evropskou demokracií je to na levačku, ta naše je skutečnou perlou a nevím, která generace by se dočkala takto nápravy. Co se tady očekává je zlom a šanci teď má nepochybně veš v kožichu systému, tj. přímo zvolený president.

  • pepan napsal:

   obávám se, že pozitivně či negativně motivovat hlídací psy demokracie nebylo zas tak moc nákladné. O to horší je vliv, který tito prostituti no občanstvo mají.

 6. zemedelec napsal:

  Paní DASHA.Velice dobře napsané.
  Už bylo načase,něco s tím udělat,že to začalo od justice,tak ta naježenost vládních politiků se ohání až pučem.Já jsem očekával na první signál,spíš od některých politiků,ekonomů,akademické obce a také od schopných novinářů.Jak víme ze zahraničí,tam to nejvíc tlačí novináři.Pak se měla přidat justice.Právě tato novinářská práce u nás nefunguje,jen papouškují mocným.kolikrát tvrdím,že naše média vlastní tito politici přes zahraniční společnosti.Proto i píši,že tato vláda nesmí dostat šanci pokračovat,nejen že by rozvrátily policii,justici,ale i další státní instituce.

  • RobertH napsal:

   Ta novinářská „práce“, kterou zmiňujete, je skutečně naprostá tragédie.HN, MFD, LN…Jedny noviny horší, než druhé. U řady pisálků, jinak se nazvat nedají, se setkáte s upřímnou a nijak neskrývanou nenávistí, úplnou explozí špíny….Myslím, že tato, i další média mají, bohužel, zásadní vliv na spoustu lidí – a necítím, že by jejich vliv slábl…Asi není mnoho těch, kteří mají zájem najít si na internetu jiné zdroje informací.

   • Šims. napsal:

    Taky jim jde o živobytí – základní lidskou potřebu a to jsou pak lidé schopni dělat věci ………………..

 7. David S. napsal:

  Nedávno jsm si začal zde na Kose číst zajímavé články a komentáře k aktuálnímu dění a jen mi to potvrdilo to, v co již delší dobu věřím. Společenská situace jenom „odkrývá karty“ každého z nás. Řadím se určitě do tábora těch, kteří tvrdí, že změna je možná jen v každém jednotlivém člověku, a v tom, jaký je jeho opravdový hodnotový systém (po odkrytí opravdu všech karet…). (Jenom pozn. Myslím, že si vůbec neumíme představit, jak hrozné (ale naopak i skvělé!) to ještě může být. Proti tomu je současný stav naprostá marginálie.)

  Proto díky za článek.

  • Dasha napsal:

   Mate pravdu, je to strasne tezke a vetsinou si to zacneme uvedomovat v nejake mezni situaci. A mate pravdu i v tom jak strasne skvely, osvobozujici a ulevny to muze byt pocit

 8. Bob napsal:

  Článek je OK.
  Jediný člověk, který ho naplňuje je prezident Zeman (ne nejsem člen SPOZ).
  On nechce předčasné volby, tj. vládu ČSSD, protože ví, že bychom si nepomohli…
  On nechce zachovat současnou vládu, protože ví, že to je cesta do pekel.
  Jediná cesta je úředmická vláda, která bude fungovat co nejdéle, tedy do příštích voleb.
  Do těcto příštích voleb by se mohlo zformovat nějaké hnutí ( o čemž pochybuji).
  Ale lepší cesta, než volí Zeman zřejmě neexistuje.

  • Občan napsal:

   V podstatě máte pravdu.

   Je tu ale jedno nebezpečí, které spočívá v tom, že lidé srážení na dno a držení na něm SYSTÉMEM ve volbách osloví již existující extrémistické skupiny. Čímž NEmyslím KSČM!
   Ty tu jsou, v posledních komunálních volbách posílily a zejména na severu Čech zaznamenaly nezanedbatelné sympatie dokonce i v krajských volbách. A loví především mezi občany, již už ztratili naději a víru v demokratické politické strany a již se nemohou dovolat u žádné z nich jakékoli ochrany.

   Za další rok pokračujícího marasmu jich zatraceně přibude – okradených, zmlácených, beznadějně nezaměstnaných, zchudlých, pracujících za nepatrnou mzdu. Jen část z nich rezignuje; další část se naopak zradikalizuje tím nejhorším směrem. A v tom právě spočívá nebezpečí „úřednické vlády“.

  • jezevec napsal:

   jakože nám bude vládnout nějaká grupa nikým nevolených – a mezitím spadnou z nebe marťani? svatá prostoto!!!! chybí jen svolat demonstraci.

 9. Puck napsal:

  Dívali jste se na Primu v 11.00 h. ?
  Dívali jste se na Moravce ve 12.00 h. ?
  To mluví za vše !
  Veřejnoprávní medium – ĆT24 – stále ve vyšlapané cestičce. Soukromé už pochopilo, že i soukromý sektor musí hájit stát a právo.
  Už je vám konečně také jasné, kde je největší podíl viny na svinstvu, které se na nás valí ?
  Ne ze všech stran, ale shora ?

  • Aldo napsal:

   Viděl a slyšel jsem ten rozdíl. Oni věděli proč si mají do ČT posadit Dvořáka

   • Šims. napsal:

    No, vidím to tak, že po příštích volbách bude pořad OVM nějak personálně zrenovován a již se nebude jmenovat OVM a mistr Dvořák bude chodit v jiné barvě obleku nebo se bude pakovat. Hádejte v jaké barvě obleku bude chodit? Modrá to už nebude.

 10. Tacit napsal:

  Ještě k Zemanovi.
  Mě je celkem putna s jakým řešením se vytasí. Nejdůležitější pro mě je, jestli bude fiktivním cílem stabilní vláda (to je teď u nás protimluv), nebo cesta ven z krize a HLAVNĚ Z KORUPCE. Jestliže tento cíl nebude Zemanův návrh obsahovat, a nebude obsahovat cestu k jeho řešení, pak si tam Zeman může navrhovat co chce. Nikomu tím nepomůže, natož svým voličům.
  To je můj managerský souhrn z dnešního brilantního článku paní autorky.

  • Dasha napsal:

   Tacite, v podstate jste to co se tyce Zemana vystihl. Jenom dodam, ze Zeman nemuze volicum moc pomahat, jinak nez tim, ze se postavi za a bude prosazovat jejich vetsinovy nazor. Volici si musi pomoct sami.

 11. Jan Čermák napsal:

  Mluvíte mi z duše paní Dasho.
  Měnit a měnit. Správný postup.
  Krást se odnaučí jen budou li za to trestáni.
  Náš problem není jen zloděj Kalousek, ale i jeho podporovatel Hřebejk.

 12. Šims. napsal:

  Zeman ví co chce – nechce dát této vládě další mandát, protože moc dobře ví, že by se tím u občanů dost zařízl. Jsou nějaká očekávání od něj a to on nemůže jen tak přehlížet, protože se dívá trochu dále. Tak jsem tomu porozuměla z jeho Hovorů z Lán. To zaříznutí organizuje s Píkou, to je mi nyní také jasné. Nyní akorát nejsem schopná vydedukovat zda se má postavit (Píka) do šiku při ustavení úřednicklé vlády nebo vypomoci při neschválení nějaké pofiderní vlády, kterou se budou snažit naše politické strany slepit. To ponechám na úterý. Ale Píka je jasná kolaborantka s mocí, je mi jasné, že Zeman si tento slabý článek vybral a použije její schopnosti jít s každým. Využíval ji Nečas, využíval ji Kalousek (kníže ji nyní začal i líbat) a využije ji i Zeman. Bude to poslední polibek, polibek smrti pro Píku a její Lidem. Poslouží a půjde. Jde na Hrad již potřetí za tento měsíc, to je nepřehlédnutelné. Třeba jim bude něco slíbeno, vždyť je jich cca 7 a to se dá kamkoliv schovat, aby mohli platit ty hypotéky i dále. Cítím, že Zeman má s touto „političkou“ své plány, ale nechtěla bych být v její kůži.

  • zemedelec napsal:

   Paní Šims.Také jsem zvědaví,co stou Peake zamýšlí.Ono musí být i Zemanovi jasné,čeho je schopna,aby pak nebyl zklamán.Já ji stejně podezírám,že činí na Kalouskův popud,stejně všechno dopodrobna od ní ví Kalousek,podle toho se i zachová.

  • Lex napsal:

   Myslím, že ta otázka, co jako se slizkou personou madam Peake, není důležitá. Madam Peake je persona pod rozlišovací schopnost v hledáčku prezidenta. Madam Peake má hodnotu mandátu nula. Stejnou hodnotu mandátu má celá její skvadra LIDEM, pokud jde o získání ústavní většiny potřebné pro samorozpuštění sněmovny. ČSSD, KSČM a VV mají dohromady 91 mandátů (bez Davida Ratha 90) a ODS s TOP 09 92 mandátů (bez odsouzeného Pekárka 91).
   Bez „velkých“ hráčů nejde v tomto ohledu nic.

   • Lex napsal:

    Sou věci…
    „Prezident s Peake poprvé hovořil mezi čtyřma očima na Hradě ve středu 5. června. A poté v pondělí 17. června na zámku v Lánech. Vicepremiérka byla první, s kým Zeman jednal poté, co premiér Petr Nečas (ODS) podal demisi.

    Během prvního jednání si prezident s Peake notoval na téma zavedení majetkových přiznání. Zeman dal jasně najevo, že zatímco na stranu LIDEM, kterou Peake vede, si zachovává kritický názor, u vicepremiérky je situace opačná. „Pan prezident nezměnil svůj názor na stranu LIDEM, ale to nic nemění na tom, že osobní sympatie tam jsou,“ uvedla Peake po schůzce na Hradě.“ http://www.novinky.cz/domaci/305685-karolina-peake-jde-uz-potreti-za-zemanem.html

    Většinou píšu, že se mohu mýlit, tady jsem to nenapsal a „urodilo se“. Byť jde o interpretaci samotné madam.

 13. Aldo napsal:

  Od politika který vymyslel a uzavřel s protistranou “opoziční smlouvu“ (už samotný název mi rve vnitro) nečekám nic. Nechci jej předem zatracovat, možná že těch deset let mezi normálním lidem jej naplnilo moudrostí, ale některé jeho kroky učiněné v poslední době mne varují.

  • Šims. napsal:

   Já se na zemana také dívám všelijak, ale musíme pracovat s tím co tam máme – a nyní je on ta ústřední postava, která může státu pomoci udělat změny (a on je rád středem pozornosti) – opět jsme u toho velkého a malého resp. velkého a menšího zla.

  • Lex napsal:

   Aldo,
   nervěte si nitro tím názvem – z Vašeho vstupu je patrno, že jste tu smlouvu nikdy nečetl, protože neznáte ani její skutečný název – „Smlouva o vytvoření stabilního politického prostředí v České republice uzavřená mezi Českou stranou sociálně demokratickou a Občanskou demokratickou stranou“.
   Zkuste si ji pro jednou přečíst http://www.bbc.co.uk/czech/volby2002/parties_opsmlouva.htm
   a pak se, prosím, pokuste o věcnou kritiku jejích jednotlivých ustanovení. Docela se těším.
   A za druhé – naznačte, prosím, jak byste tehdy Vy osobně postupoval, kdybyste byl jmenován jako předseda vítězné politické strany předsedou vlády namísto Miloše Zemana.
   A to tak, aby vznikla funkční vláda, která by získala podporu Poslanecké sněmovny.
   Děkuji.

   • Rošádek napsal:

    Lexi, to, že Alda nepoužil oficiální název oposmlouvy, přece neznamená, že ho nezná.
    Jinak k vaší otázce: legitimní bylo v daném případě vytvořit řádnou koalici. Ano, velkou koalici s ODS. To za prvé.
    A za druhé: Zeman se snaží tuto záležitost, která původně měla být východiskem z nouze, propagovat jako legitimní a dokonce žádoucí model vhodný k co nejčastějšímu použití. Jeho mnohá mediální vyjádření v tomto směru jsou jednoznačná.

   • čtenář napsal:

    ale chybí tam bod XI.

    Výše jmenované strany se zavazují, že po dobu trvání této smlouvy bude AKCE ČISTÉ RUCE nahrazena akcí RUKA RUKU MYJE.

    Ale kdyby náhodou,tak si raději podepíšeme i bod VI.

    VI.
    Výše jmenované strany se zavazují, že v průběhu volebního období Poslanecké sněmovny žádná z nich nevyvolá hlasování o nedůvěře vládě ani nevyužijí ústavních možností vedoucích k rozpuštění Poslanecké sněmovny, a budou-li takové návrhy předloženy jiným politickým subjektem, nepodpoří je hlasováním. V případě hlasování o jednotlivých zákonech (včetně rozpočtu) nejsou výše jmenované strany nijak vázány.

    PS: politická stabilita přece musí být a akce jsou jen do vyprodání zásob.

 14. Šims. napsal:

  Ještě takovou maličkost – odebírali jsme po léta Respekt, ale museli jsme jej odhlásit, nedaly se ty jejich komentáře už fakt číst (to nebyla nezávislá novinařina, ale totálně závislá). Objednali jsme si zkrácené předplatné na 1/2 roku týdeníku Týden. Dnes jsem po přečtení komentářů k akci Policie mi je i z tohoto tisku smutno. Oni ti novináři snad neumí vidět věci objektivně. Opět tam bylo omíláno – nepřiměřenost zásahu, kukly, beranidla, 400 zasahujících policistů, hrozba policejního státu, převrat v režii policie a zástupců. Do prkýnka, to fakt neumí ty novináři už ani počítat, když se podívají na dokumenty, které vesměs pořídili sami – já jsem u Nagyové fakt neviděla víc policajtů než bych napočítala na prstech jedné ruky a co jim tak vadí na beranidlu – když se někam potřebuji dostat, tak nebudu přeci vykopávat dveře nohama, jak to dělají hrdinové ve Vinetuovi a nějak se tam do zavřených dveří musím dostat. Asi by bylo víc košér si sebou vzít nějakého bytového zlodějíčka nebo záměčníka a vloupat se tam pomocí čisté práce a pachatel pak zdrhne oknem ven nebo zapálí listinné důkazy. Když zavírali Rátha, tak jsem nikde nečetla nic o tom, jaká to byla monstrakce, to bylo vše OK a jednalo jen o pikslu se 7 milióny, tady jde přeci o daleko víc, když už jen tak na okraj – jde o demokracii, kterou tito společenští parazité jen rozkládali?

  • anita napsal:

   No, a to se Nagyová naštěstí, ani nebránila svýma hrabičkama, jak byla auf, ze dvou zakuklenců. Kdyby ji museli zpacifikovat , jako před lety „BIOMASU“, to by bylo trubačů do světa, proti násilí nebohé ženy. 😉

 15. Michal Rusek napsal:

  Můj názor je, že hlavním problémem jsou média. To ony určí, komu lidé budou důvěřovat a komu ne. A pak je tu za mizerná 5% hranice, skrze ni do palramentu neprojdou malé strany, ale jen ty, „které spolu mluví“. A to je problém.

  S dovolením doporučuji k tématu tento příspěvek: http://www.evropsky-rozhled.eu/en-cerven-2013-jak-oslovit-media-bude-mafie-vladnout-dal-na-plny-uvazek-a-pornografie/

 16. Soumar napsal:

  Dasho, to je velmi nespravedlivý článek.
  Píšete, že pravicově orientovaným vyhovují handly a kšefty a nechtějí si to přiznat. Velmi se mýlíte, minimálně v mém případě (a mohu mluvit za řadu mých známých).
  Klasické střední třídě, tj. lidem s příjmy řekněme okolo 1 – 6 násobku průměrného platu, současné pravicové vlády daně vesměs snížily (těm okolo průměrného platu a lehce nad ním nezvýšily) a nehovoříte pravdu, pokud tvrdíte, že by si užili růstu daní. Socani vyhrožují jednak zavedením progresivní daně, jednak zvýšením sociálního pojistného a to přesně postihne střední třídu.
  Nekradu, nepodplácím, živím se poctivě a vaším článkem se cítím uražen. Proto ho hodnotím jako velmi špatný.
  A nemylte se, lidí střední třídy není zas tak málo; jde sice o příjmovou skupinu cca 20-30% občanů ČR, ale máme své příbuzné, děti, …

  • Jos napsal:

   Lež jako věž, Soumare.

  • Dasha napsal:

   Soumare, myslim, ze jste si ten clanek neprecetl pozorne. Ja nikde nepisi, ze pravicově orientovaným vyhovují handly a kšefty a nechtějí si to přiznat. Ja pisi, ze nekterym pravicove orientovanym volicum, a to tem, KTERI PRES VSECHNY TY AFERY, KTERE V POSLEDNICH LETECH VYPLULY NAPOVRCH, STALE CHTEJI VOLIT SOUCASNE VLADNI STRANY, z nejakeho duvodu nastaveny system vyhovuje a nechteji ho menit. Uplne stejna veta by u me platila, kdyby soucasna vlada byla levicova a vsechny ty afery byly spojeny se stranami levivovymi. Jen by se prehodilo slovo pravice za levice.

   Je jen na vas, jestli se sam radite mezi pravicove orientovane volice, kterym vsechny ty handly, lzi a vsudypritomna korupce vadi, nebo jestli mezi ty, ktery ten system chteji zachovat. Kardinalni otazka je PROC mi to vadi nebo nevadi. Kazdy z nas by se mel na sam sebe podivat zprima a objetivne posoudit jakeze to hodnoty jsou pro nej v zivote nejdulezitejsi. Jestli na tech prednic prickach je moralka, spravedlnost, pravda…. nebo jestli tam jsou penize, postaveni ve spolecnosti, osobni vyhody za ceny poskozeni jinych, pripadne jakykoliv jiny mix, kazdy to ma nastavene jinak

   A nejde o to, abyste vy ci kdokoliv jiny ventiloval verejne , ceho se ve vlastni ‚dusi‘ dopatral. To je kazdeho soukroma vec. Jde o to, aby se alespon pokusil patrat. I kdyz uznavam, ze to jejedna z nejteszich veci v zivote. A ne kazdy to dokaze. Pokud se najde aspon par lidi, kteri se o to pokusi a jako dusledek sveho pokuseu sve nazory a presvedceni dokazou posunout – at uz smerem ‚doprava nebo doleva‘, splnil ten text svuj ucel.

   A jeste polopaticky vyzdvihnu to, ze hlavni myslenkou clanku je, ze nejde o to, aby pristi vlada byla levicova ci pravicova. Jde o to, aby pristi vlada ctila moralku, pravdu a spravedlnost. A kdyz ne ta pristi, tak ta prespristi. Nebo presprespristi. A toho lze dosahnout jen a pouze vymenou tech, kteri tam sedi nyni a jednoznacne davaji najevo, ze tyto pojmy nejsou v jejich slovniku

   • Soumar napsal:

    Vaše věta „ti, kteří tvrdí, že se jim sice současná vládní politika nelíbí, ale z pragmatických důvodů budou příště zase volit současné pravicové koaliční strany, protože ty jim narozdíl od “socanů” nezvýší daně – tak tito lidé si nechtějí nebo neumí přiznat, že jim nastavený system možná sice nemorálních, ale právně snad nepostižitelných handlů vyhovuje“, se vztahuje i na mě; mně sice handly vadí, ale daňová ztráta by byla větší. Rozhodující pro mě je okrádání; a až na dalším místě to, kde peníze skončí.

  • Dasha napsal:

   A mimochodem – rust DPH je co? A co zruseni stropu zdravotniho pojisteni? To neni fakticke zvyseni dani? Docela by me zajimalo, jak jste se tomu vyhnul.

   • Soumar napsal:

    Obojí jsem do toho započítal a přesto vychází vláda pravice jako lepší.

    • Dasha napsal:

     tak verim, ze ten vypocet zverejnite – vubec to nemusi byt pocitano na vase skutecne prijmy – jen takovy vzorecek jako priklad – pri platu cca xxx DPH mesicne ukousne z prijmu x, zvyseni poplatku u lekare ukousne y, zruseni zdaneni dividend prinese z…a tak dale. jenom priklad, vas prijem neni treba zverejnovat

     • Carlos V. napsal:

      paklize mate prijem alespon mesicne nad 100 tisic, miru spotreby / investovani treba 50/50 (tedy DPH postihne max 1/2 prijmu), pak vam pravice vyjde lepe.

      Dividendy nebo poplatky u doktoru nechcme stranou, to jsou drobne…

     • Dasha napsal:

      Diky Carlosi
      jenom dotaz – jestlize jsou pro vas poplatky u doktora + za leky a dividend drobne, proc vas (myslim lidi s takovymi primy), tak tlaci nejakych 5000 korun progresivni dane navic? Mluvim o prijmu tech 100.000 mesicne, pri progresivni dani zavedene od rekneme 50 tis nahoru a sazbu 25%. bez vselijakych odpoctu apod.

     • Carlos V. napsal:

      Jde o princip. Proč mám já dávát za víc ? Jsou to moje pocuchané nervy, blbá únava, a za to jsem vyvolen být škubanou ovcí ?

      Nechci dávat méně než ostatní – ostatně i při lineární sazbě dávám nominálně mnohem víc. Ale proč se mám vztekat a být za oškubaného blbce, aby si ostatní mohli užívat ?

      P.S. Těmi ostatními nemyslím zdaleka jen „socky“, ale i příživnické politiky, zbytečné úředníky i kradoucí „podnikatele“. Proč mám sakra všechny ty vyžítky krmit a má snaha a únava jsou exemplárně trestány ?

     • Dasha napsal:

      Ne Carlosi
      Je to tim, ze jste se narodil natolik stastne, ze jste chytry a schopny a vydelavate vic nez nejakych 80% naroda.
      Jo, zivot neni pericko, a k nikomu neni jenom hodnej…. 😉
      Jinak prestoze se malokdy shodneme, fandim vam, ze odmitate volit tu soucasnou skvadru. Argument s ustavni vetsinou beru jako naprosto legitimni

     • tata napsal:

      CARLOSI

      protože VTOM PRINCIPU je započítávano mnoho falešných tonů

      TAKŽE trochu o té spravedlnosti jak se oháníte.,nemyslím tím ted konkretně vy ale všeobecně……..vždit jsem studoval a vy jste měli možnost taky…………tady je ta spravedlnost trochu slepá co takový chirurk studoval taky a asi víc zachranuje životy…přesto pobírá mnohdy daleko meně co takový čím se ohanite.

      jedno je jasné ona je ta spravedlinost nasazena podle vašich měřítek jen mnohdy v opačném gardu jak za komunistů,a to nezapočítávám ty zloděje.

      JEDNO JE JASNÉ JESTLI ředitel muže mýt plat pul milionu musí myt ty okolo ta masa dole ohodně méně……….A TED NEJDE PŘEDNĚ O TEN PLAT……….ALE NAVAZUJÍCÍ věci ktomu……….zodpovědnost ktomu platu,protože společnost je simbioza když tedy jednu praci takto ohodnocuji a naopak druhou podhodnocuji .. vy to nazýváte trh prace……..podhodnocování je když ten člověk nemá možnost uhradit jakýkoliv nepředvidatelný děj……..doplatek za elektřinu,rozbitá pračka,nemá možnost stoho platu utvořit rezervu proto nastupuje ta vyváženost………..toho dole už nemůžu poslat do nišího příjmu ale ač si to nepřipouštíte vy bez těch dole nemužete exzistovat….tomu se řiká ta společnost,…………bez metaře,zemědělce,dělníka………. vy nežijete jak najivně vesvé podstatě tvrdíte ve zduchoprazdnu kde je to vaše já ,já a zase já………..aby ten metař ,zemědělc ,dělnik /společnost/ přežil bud je musíte více platit což chápu nejde takto řešit………musíte přikročit aby fungovala společnost potažmo stím i vy…………od nákeho platu v poměru náké víše odvádět viší dan………nebot zde to nejsnaze uhlidáte tu vyváženost a to ve všech profesích jak zaměstnancu a i podnikatelů…………..to je defakto přírodní zákon vyváženosti………..něco jak napsala dasha vyděláš 100000 zaplatíš třeba o 5 tisíc víc……..a to jde na tu vyváženost…………..vy toho metaře,zemědělce ,dělnika potřebujete jestli on chcipne nebudete ani vy………..samozřejmě ten VÁŠ PRINCIP JE JEN NEVIDĚNÍ SOUVISLOSTÍ………….NEBOT SE TEN namezdní dělnik naštve až nebude myt už možnost jak dál a sebere VÁM VŠE,ONI SI TAKY OTROKÁŘI ,feudálové neuvědomovali dané,taky vedli podobné řeči já já a zase já to je ten princip. v horizontu času co je lepší přijít o 5000 ze 100000 to je snad nesrovnatelné že někdo chodí do prace a musí vyžít z 10000 a mnohdy mín to je ten socialní smír………… nebo hold pořád skuhrejte o principu možná že vy to nezažijete ale zakonitě je to v nákém horizontu času neudržitelné

     • Carlos V. napsal:

      Tato, o platech ostatních nerozhoduji (99,999%). Ale i o těch, co rozhoduji – dám jim tolik, kolik podobným lidem dají ostatní. Těm lepším radši trochu víc, aby neodešli.

      Po pravdě řečeno vůbec neřeším a nehodlám řešit jejich potřeby. Jestli si někdo nabral moc půjček a nezvládá je… no po pravdě řečeno je to pro mě silně negativní signál, jednak ten člověk neumí počítat – což je v mém oboru dost závažný problém – a jednak se takový člověk stává bezpečnostním rizikem… ale to jsem odbočil.

      Ve vaší argumentaci se čím dál více objevuje jako argument hrozba násilí. Zatím skrytá, podmíněná, ale je tu. Moc se mi to nelíbí … jednotlivců se nebojím, ale gard už jo.

      Ovšem na druhpu stranu – kdy opravdu nastalo ono povstání a násilí ? V případě ekonomických excesů, často ještě podpořených válkou či příodní pohromou. Tedy – dávejme si pozor na excesy, války a hladomory. Občasnké války se nebojme.

      A závěrem – ne nadarmo říkám, že je třeba tvořit stát pro vrchních 70-80%. Mnoho tzv vyloučeným prostě nemá na to být nevyloučený.

 17. Jos napsal:

  Tento stát ovládá děsivá aliance české pravice a medií. Zezadu řízená a ovládaná všelijakými často anonymními kmotry. Jen díky ničivému vlivu takové aliance se v roce 2006 podařilo vyměnit vládu zemi prospívající za vlády Topolánkovu a Nečasovu, které zemi bezuzdně plení a ničí. A zdá se, že mnoha ohledech už nevratně. Ten systém střídání, který popisuje Dasha v takových podmínkách nemůže fungovat. Základní podmínkou bude minimalizovat nebo úplně zlikvidivat vliv oné úděsné aliance.

 18. čtenář napsal:

  „……….. ale o to, že by jim vláda z opačného spektra mohla šlápnout do té tak pěkně zajeté mašiny klientelismu a pokřivených pravidel, díky které profitovali a profitují. A jsou to obavy z toho, co změna může přinést, jestli a jak uspějí a jaký to ně bude mít dopad, které jim brání v tom podpořit změnu.“

  To jako kdyby někdo naznačoval,že tomu kdo není zastáncem progresivní daně z příjmu v té podobě jak zde dlouhodobě byla vyhovuje klientelismus a pokřivená pravidla.

  Smutné,velmi smutné kam jste tyto lidi zařadila.

  • Dasha napsal:

   Ctenari je mi lito, ze jste smutny, Mozna, kdyz zkusite cist jeste jednou najdete vetu

   ’….Jestliže někdo vyznává ideologii pravicovou, ať klidně volí stranu pravicovou. Ale pokud chce změnu politické kultury, neměla by to být strana momentálně vládnoucí….’

   Tech, kteri jsou proti progresivni dani par tech nevladnich stran najdete. Treba Svobodni, nebo Pirati (ti aspon myslim)

   Jinak stejna odpoved jako Soumarovi vyse

   • Dasha napsal:

    oprava:
    ….mezi temi….

   • čtenář napsal:

    tu větu jsem tam našel,protože jsem pozorně četl už napoprvé.

    Ta věta ale byla neúplná,pokud by někdo chtěl opravdu změnu politické kultury,tak tato věta by vypadala takto.

    Ale pokud chce změnu politické kultury, neměla by to být strana momentálně vládnoucí….,stejně tak jak by to neměla být strana momentálně opoziční.

    Snad s vyjímkou KSČM.

    • Dasha napsal:

     Stridani vlad, ctenari
     Tedy strany doposud v opozici, at uz parlamentni nebo neparlamentni – to je nepodstatne – dostanou prilezitost vladnout, soucasna vlada jde do opozice. V pristich volbach presne to same – opozicni strany do vlady, vladnouci strany do opozice. JBavim se o principu.
     Zkuste si za nazvy stran dosadit Pepu a Vaska. Pepa je ve vlade, Vasek v opozici. Po volbach bude Vasek ve vlade, a Pepa v opozici. Po dalsich volbach bude Pepa ve vlade a Vasek v opozici. A tak porad dokola. Stridani vlad, aby se tam zadna nestihla moc usadit a ovladnout strategicke pozice na prilis dlouhou dobu

   • Soumar napsal:

    Piráti NEJSOU pravicová strana a Svobodní NEMAJÍ šanci se do PSP dostat, tudíž jejich hlas by byl promarněný.

    • Dasha napsal:

     No jiste, ze se tam Svobodni nemaji sanci dostat, kdyz vsichni pravicaci daji opet prednost ODS a Kalouskovi. Levicovi volici Svobodne volit nebudou….

    • Carlos V. napsal:

     S timhle pristupem urcite ne.

     Stale muzeme doufat v narust Svobodnych. A Pirati ? Pro me lepsi v necem nevyhraneni svobodomyslni, nezli konzervativce s maslem na hlave. Co Kalouskova solidarni dan ?

     Ne, TOP09 by byla maximalni volba z nouze, kdyby nikoho jineho nebylo a hrozila ustavni vetsina levice.

 19. Lex napsal:

  Bob, Šims.
  Třeba se mýlím, ale jsem přesvědčen, že poselství Miloše Zemana z Lán jsem rozuměl správně.
  Jde mu o naplnění jeho vždy deklamovaného záměru odstranit vládu Petra Nečase z politické scény. Na to odstranění té vlády nemá téměř žádný dopad skutečnost, že odejde Petr Nečas, pokud by zbytek jeho vlády dále fungoval, byť pod jiným předsedou. Proto v žádném případě nemůže jmenovat Miroslavu Němcovou, která by s největší pravděpodobností tento záměr pravicové koalice realizovala (a zřejmě jsem se mýlil, když jsem před časem sázel na jmenování Karla Schwarzenberga – což by bylo skoro totéž, jen v bleděmodrém).
  Nicméně, Miloš Zeman není prosťáček, aby nevěděl, co jmenování vlády odborníků MUSÍ prakticky nevyhnutelně znamenat – prohlašují to vcelku transparentně téměř všechny parlamentní strany – totiž že taková vláda, bude-li jmenována, nejen nedostane důvěru Poslanecké sněmovny, ale bude znamenat jednoznačně „samorozpuštění“ sněmovny.
  S tím rozpuštěním sněmovny prezident nemůže nepočítat, takže vláda odborníků není v jeho plánu CÍLEM, ale PROSTŘEDKEM. I když trochu i cílem, protože proces rozpuštění Poslanecké sněmovny trvá nějaký čas, nové volby pak prezident musí vyhlásit, pokud se nemýlím, do šedesáti dnů atd. atd.
  A Miloši Zemanovi jde i o to, aby byla vláda Petra Nečase vyeliminována z rozhodování už na tuhle dobu. Proto snad zítra přijde se jmenováním SVÉHO nepolitického předsedy vlády, jehož úkolem bude sestavit vládu s nejvyšším urychlením, aby Petr Nečas a jeho comp. nemohli dále škodit této zemi, i když je mu jasné, že vláda odborníků bude plnit svůj mandát jen do doby sestavení vlády nové, vlády vzešlé z výsledku předčasných voleb do Poslanecké sněmovny.
  Hlavním úkolem přechodné vlády bude sestavit návrh státního rozpočtu, který musí Poslanecká sněmovna mít do konce měsíce září, což je kolizní termín.

  Ale samozřejmě se mohu mýlit já.

  • babaluba napsal:

   Souhlasím. Ustanovení úřednické vlády není cílem MZ, ale prostředkem k dosažení skutečného cíle – rozpuštění sněmovny a nových voleb.

 20. Dasha napsal:

  Diky vsem za reakce – k nekolika jsem se vyjadrila, dalsi budou muset pockat, specham se zapojit do procesu…

 21. jezevec napsal:

  opravdu nevím, kde paní dasha vzala iluzi – že dosadit socialisticko-komunistický xyndl namísto modroptáčnicko-kalouskovského xyndlu přinese nějakou změnu politické kultury. nikoliv, nepřinese. v rudooranžovém týmu je úplně stejná kohorta tunelářů, podvodníků, zlodějů a gangsterů, jako v současně vládnoucí věrchušce – ostatně počet jejich již odsouzených a zavřených činitelů je toho dostatečně praxí prokázaným důkazem, že oni taky bez dvou za dvacet.
  ani mně se současná vládní politika nelíbí, ale rudooražová či hnědá pro mně nereprezentuje žádnou naději a žádnou změnu k lepšímu. určitě ovšem nejde o nominální růst daní – problém totiž nevidím v procentním bodu té či které daně, ale v počtu plátců v poměru k počtu příjemců – TEN je neudržitelný a tohle je problém. a ksčssd ho jen zhorší, protože oni nedokážou nic víc než více hrabat v cizích kapsách, což se těm spodním deseti milionům samozřejmě upřímně líbí. mnohokrát jsem to sem psal, ale ten kdo pravidelně žere z cizího a chtěl by ještě víc, tohle nechce slyšet – on chce sociální jistoty jako ve švédsku, ale nechce vidět kolik procent práceschopného obyvatelstva tam na to pracuje.
  obviňovat aritmeticky svéprávné lidi z podílnictví na „handlech“ a užitku z „pokřivených pravidel“ značí především přání autorky, které bylo otcem jejích myšlenek. ve skutečnosti tomu tak ovšem není. kradli a kradou všichni, modří červení i oranžoví, budou krást, kradli by i hnědí, krade se i v evropě, ano i v tom německu které vlk tak adoruje (a které nás, s kýbly vlastního másla na hlavě, tak radostně peskuje) – patří to ke středoevropské kultuře, a imigrační příliv východních hord to rozhodně nezlepší. není ovšem možné, aby zhruba milion plátců daně ufinancovalo každý svých devět příjemců, na to ty naše 50+ procentní daně opravdu nestačí, a větší platit opravdu nebudeme, to už jsou pak levnější jiné alternativy. proto je socialismus nepřijatelný, nikoliv jen pro tvůrce hodnot, ale hlavně pro ty co nezapomněli aritmetiku. nedá se zaplatit. když rozkrade podstatu ze které vznikl, chcípne hlady. i v tom švédsku. občas to pochopí i někteří recipienti. ti ostatní budou donekonečna zkoušet, jestli by jim někdo přecejen nenasypal.

  • Šims. napsal:

   Je vidět, že jste „příznivcem“ sociálního státu. Ale když píšete o té „kohortě“ – že jsou stejní modří i oranžoví. Já bych řekla, že naše pravice prokázala maximalizaci zlodějin v časové ose 23 let a na to neměli ani komunisté a že měli více času. Nechci se hádat o čísla, komunisté znárodnili, to je fakt, ale když „odevzdávali“ svou vládu, tak byl stát bez dluhů, neměli jsme řadu multimilionářů a několik miliardářů, ale nebyli zde lidé bez práce a chudáci na ulicích. Tímto neadoruji komunisty, ani náhodou, ale k dobru se jim musí přičíst, že tento stát tak sprostým způsobem nerozkradli, jak nám to ukázaly současné politické špičky. Komunisté znárodňovali, pravice privatizovala do rukou často „vybraných“ jedinců. A školství bylo lepší……………………a tak po tom co nám pravice s přispěním socanů ukazovaly se tato zem může dočkat velkého úspěchu komunistů ve volbách. A nemělo by se zapomínat na to, že čí to je práce – našich osvícených politiků. Nedokázali díky svým zvráceným hodnotám (prachy, moc, prachy…) lidem ukázat lepší životní cestu, nové myšlení, odpovědnost a vhánějí je opět do náruče těch proti kterým se vymezují a varují před každými volbami.

   • jezevec napsal:

    nevěřím na politiky, kteří by někomu „ukazovali cestu“, to by bylo popřením svobody a možná i civilizace samé. jakýkoliv otrokářský systém je samozřejmě velmi konkurenceschopný – když všichni musí pracovat, nikdo nesmí ven, a veškerý výnos patří státní moci – stačí dát otrokům jejich chléb a hry, a většina bude ten systém velebit (viz klasická literatura z post-lincolnovské ameriky). pokud si systém navíc namísto peněz i tiskne vlastní poukázky, jejichž hodnotu určuje zákonem – může si odhlasovat v podstatě jakoukoliv životní úroveň.
    přesto, když komunistům došly nakradené prachy, zanechali za sebou ekologicky i technologicky zdevastovanou zemi, a sami v sobě oligarchii s neskutečnými majetky a možnostmi. ostatně – většina dnešních mafiánů ze všech stran jsou bývalí komunisti a jejich zlatá mládež, nein? nebo který z nich není?
    diskusi o tom, zdali je lepší, když lidi v komunismu pracují zbytečně, a za svou měsíční mzdu si kilometr za hranicema nekoupí ani rohlík, pokud je na nich rovnou nezastřelí – nebo jestli je lepší svoboda pracovat a podnikat, včetně nenulové množiny těch kteří tuto svobodu neunesou – tu já vést neumím a snad ani nechci. když někdo řekne, že sice nechce adorovat komunisty, a dodá k tomu sedumkrát ALE kterým to popře, nepřipadá mi to jako svéprávná argumentace.

  • pepik napsal:

   Správný názor odpovědného pravicového voliče: „(ne)schopni zloději, ale naši (ne)schopní zloději“.

   Bravo, tleskám.

   Už vidím, jak to ti jediní plátci daní a vsech-zivitele praktikují ve svých firmách: zaměstnanec je sice líný a krade, ale nechám si ho, protože ten další by mohl být horší 🙂

   • jezevec napsal:

    asi nejste zaměstnavatel, nebo jste hodně dlouho na západ od aše. zaměstnanec je sice líný a krade, ale nechám si ho, protože ten další by mohl být ještě horší – to je samozřejmě realita. přinejmenším do té doby, než najdu toho lepšího a pracovitějšího a méně kradnoucího. dokud ho nemám, nesvolávám demonstrace ani bezhlavě nerozdávám výpovědi (abych pak byl v prázdné fabrice sám), ale snažim se vychovávat – protože je daleko lepší si stávající zaměstnance motivovat a využít, než neustále zaškolovat nové.
    akceptuji realitu, že v principu všichni zaměstnanci trochu kradou, patří to k naší kultuře. většina z nich vůbec nepovažuje za krádež, když si vezmou domů balík papíru či škatuli propisek, jezdí si firemním autem nakoupit, na chatu si bez uzardění sbalí přebytečný pytel cementu, a nikdy nekupují hajzlpapír. to je realita.
    přesto bych tento postup do politiky doporučil extrapolovat jen částečně. tedy vychovávat nikoliv, motivovat nevím jak – ale odvolávat a vyměňovat TEPRVE až když mám prokazatelně lepší alternativu – a nevěřit na spasitele které ještě nikdo nezná ale prej určitě budou lepší jen proto že jsou jiní, v tom se s většinou kosířů ochotně neshodnu. ani zaměstnance bych si tak nevybral jen proto, aby byla změna.

    • pepík napsal:

     ke gró vašeho příspěvku

     „přesto bych tento postup do politiky doporučil extrapolovat jen částečně. tedy vychovávat nikoliv, motivovat nevím jak – ale odvolávat a vyměňovat TEPRVE až když mám prokazatelně lepší alternativu – a nevěřit na spasitele které ještě nikdo nezná ale prej určitě budou lepší jen proto že jsou jiní, v tom se s většinou kosířů ochotně neshodnu. “

     nechápu, jak jste se s takovým přístupem (motto: spokoj se s tím co máš + bude hůř) mohl stát podnikatelem (přístup k novému a k rizikům obecně). kdybych se podle něj zařídil, nikdy bych si nemohl koupit nové auto nebo se třeba přestěhovat. bez rizika a se 100% garancí úspěchu totiž není nikdy nic.
     proto mi připadá, že vy jste ten idealista, vyhlížející 100%ního rytíře na bílém koni, zatímco já si lámu hlavu nad volbou menšího zla.

     • jezevec napsal:

      „spokojit se s tím co máš“ a „lepší vrabec v hrsti, nežli holub na střeše“ – to je lidová moudrost, která má jen zdánlivě společný smysl. ve skutečnosti to, že nepustím z hrstě vrabce, dokud nemám holuba aspoň na dostřel – nevypovídá NIC o mé spokojenosti s vrabcem.
      zatím vždycky jsem si nejdřív koupil nové auto, než jsem začal shánět kupce na to staré – se zaměstnanci to dělám taky tak, a s politikou nejinak. nikomu to nevnucuju, ale je to prokazatelně sukcesívní. vlk, i když se mnou hluboce nesouhlasí, a občas je to vzájemné – může v případě potřeby asi potvrdit, že idealism a vzhlížení je asi tak to poslední, co lze od jezevce očekávat. a že na svůj chléb vezdejší si vydělávám denně a vlastním úsilím.

  • Dasha napsal:

   urcite jste si pri sve znalosti aritmetiky spocital, ze jestli to takhle opravdu pujde dal I ten vas xyndl vam nakonec ty dane zved.
   jinak no comment, je mi jasne ze to je zbytecne

 22. tata napsal:

  DASHA

  NENÍ CO dodat……….myslím že typy JEZEVEC ,Soumar,UŽ DOST JASNĚ UKÁZALI oco jim jde.DÁ SE ŘÍCI že to je prakticky dost většinový názor této vrstvy

  NAPSALA jste jedině možné,ovšem to by si lidé výše menovaní museli uvědomit delší časový horizont. A proto i když souhlasím do písmene stím co jste napsala je to prakticky právě kvuli této pravicové většině co tak uvažuje nemožné

  NA LEVO problém není ne že by nebyli na levo fanatici ale ty tvoří jen malé procento,dále je tam ta část jako já, toto nalevo co já a fanatici tvoří zhruba rovnováhu tomu na pravo……..pak je tady určitá část středová bohužel ta zatím podle skušeností má podobné nazory jako SOUMAR,SKLÁDÁ SE většinou zatím s lidí co je krize výrazně nepostihla i když často moralizují a kritizují současnou vládu ale nakonec rozhodne peněženka.

  TAKŽE rozhoduje velká čast která svým postavením ve společnosti měla být levicová,ale tato čast většinově nesleduje politiku takže reaguje jen na velké skandáli a neschopnost ale lechce podlehne manipulaci………CO TÍM CHCI NAPSAT a včem si lidé jako SOUMAR NEUVĚDOMUJÍ horizont času uvedu na tom co zde bylo a bude se zhoršovat

  PRVNÍ ETAPA…….vláda KLAUSE………ZDE SI ta čast pravicových a středových pomohla k solidnímu majetku jak kuponovou privatizací tak ruznými machinacemi jako knížní velkobchod…..už slyším námytku vždit všichni měli stejné možnosti………….no asi prostý člověk ktery má problém vyplnit uřední papír měl těžko stejnou startovní čáru ale to není duležité ktomu co zde probíráme.ZDE NASTALO dělení společnosti,no nenažranost části těch bohatych hlavně v bankovním sektoru,a černé duše v ODS BYLI MOTEM ke krachu pravicové vlády s obrovským dluhem ktery museli nahradit vlady levice………….ano to jsou ty miliardy které pravičaci přičítají rozhazovačné levici že v době konjuktury měli schodky VALNÁ ČÁST DLUHU ale byla konsolidace bank s této politiky ještě dožívá i tato vlada,kdy pravicová vláda předala v naprostém rozkladu bankovní systém,a převzala ho zase v tak dobrém že i krize co postihli jiné země vtomto sektoru u nás celkem přežili v pohodě.

  TÍM NECHCI ŘÍCT že byli bez chyb,mnohdy v oblastech socialní se zbytečně velikážsky rozhazovalo,a bohužel mnozí neodolali a začali se hromadit kmotři kteří se za 8 let přisáli………viděno dneškem kradlo se v řádu 100 milionů proti dnešním řadu 10 miliard…….o politickych skandálech to je nesrovnatelné to bili žabaři proti těm dnešním.

  NO A UŽ SE DOSTÁVÁM K JÁDRU…………TU LEVICOVOU VLÁDU nesundali SOUMAROVÉ ,a středový,ani FANATICI s leva ANI LIDI jako já ,KDO BY SI vyhledal co jsem psal o topolánkově kolečku………..tu sundali ty co je politika nezajímá a podlehnou masáži,nekoukají nebo to neumí spočítat jako SOUMAR tu vlastní kapsu,ale spočitali zčasti zloděje a taky třeba masáž pravice jako třeba kubiceho zpráva…………tu vládu levice defakto sundali voliči kteří nevolili podle toho kam defakto patří volili podle principu DASHY

  takže nastupuje opět pravice tentokrát mnohem horší než ta předtím a vic zlodějská.NO a co nato střední jak jim to spočítají no nijak SOUMAROVÉ BUDOU VOLIT podle peněženky

  TAKŽE opět nastoupí levice,ale tentokrát přebere vládu v mnohem horším stavu než poprvé,plno věcí nepujde zrušit,napravit v krátkém času,TAKŽE soumarové budou vykřikovat vidíte socani jak vládnou,KTOMU samozřejmě levice není bez zloděju ani v současné době nemá OSOBNOST………. NO A PROTOŽE takový Soumarové SVÝMI HLASY nedají průchod sebereflexe pravici aby na 4 roky padla na hubu a jako fenix se zvedla nová lepší takže se muže stát že za 4 roky ta samá nezměněná banda opět o něco víc vydrancuje tuto zemi a zde se konečně dostáváme ktomu časovému horizontu…………to už většina těch obyčejných bude ryt držkou v zemi……….když pak nebude co žrat a kde krást najednou takový SOUMAROVÉ zjistí že ta banda bude hrabat v jejich peněženkách protože těm dole už nebude co vzít…….nebo ta horší varianta povstane novej GOTVALD,Hitler………. A Soumarové NEBUDOU MÝT NIC,protože ta nenavist a třidní propast se vybije na nich………..nikoliv na PITRECH,KREJČÍŘECH ,BAKALECH…………TY MAJ KONTA VENKU a včas utečou.

  V tom je totiž pánové vaše časová zaslepenost,to že nedonutíte ty své byt aspon snesitelné,ted jim vše odpustíte pak ale dáte možnost nástup extremům a budete vaše vina a zaslepenost

  • Pepa napsal:

   Amen.

  • Dasha napsal:

   palec nahoru tato.
   jinak zdravim….

   • tata napsal:

    DĚKUJI

    A SEM MOC RÁD že opět častěji reagujete,přece jen pohled zvenčí je potřeba,a sem rád že ten muj se prakticky shoduje,ač prohlašuji že sem levičák jak brno……na zavilé pravičaky typu těchto věčina levičáků nemám………..ja bych naopak byl hrozně rád aby zde byla akceptovatelná pravice a já mohl potrestat levici za ty neschopnost,za volbu jen menšího zla……………jenže mužete vubec o něčem takovém uvažovat vtom kontextu co napíše SOUMAR…………VOLNÁ CITACE………………JE MI LÍTO chapu že sou darebaci ale má peněženka je mi přednější…………..přitom to musí byt chytrý chlap………takže musí vidět okolik tato vláda zvedla dluh,jak vládla samej skandál…………a jak dlouho muže trvat jak jste napsala než mu začne šatrat v peněžence a to už bude pozdě nebot k moci se dostane extremismus………ale jak jste napsala on přes svoji chytrost nepochopí a já ještě dodám hystorii…..pádů režimů………….nechápe co je socialní smir………mluví o spravedlnosti ale ta neegzistuje myslím absolutní nikde ani v rodině vždy je to něco vykoupené něčím

  • jezevec napsal:

   Rozdělení společnosti dle údajů ČSÚ roku 2012: Populace cca 10 500 000
   * Zaměstnanci placení státem … 2 261 000
   * Nezaměstnaní… 600 000
   * Důchodci… 2 350 000
   * Děti, studenti, ženy na MD ap. … 2 778 000
   * Celkem… 7 989 000

   * Občané produkující reálné hodnoty tedy pouze … 2 513 000.

   Podle vlka a zdejších diskutérů však minimálně dvě třetiny zaměstnanců bude mít základní a podprůměrný plat, a podle téhož zdroje ze zhruba půl milionu živnostníků jich většina jen-tak-tak živoří nad vodou v otrockých svazcích švarc-systému.
   Takže.
   Je v podstatě jedno, jestli daně budou 10, 20, 50 nebo 105% – problém je, že každý člověk vytvářející hodnoty má uživit ještě zhruba 4 další konzumenty. Ale přitom z této jedné pětiny produkujících, může reálně platit daně jen cca 50.000 z půl milionu osvč, a cca 700.000 ze dvou milionů zaměstnanců v produkční sféře (ze slušnosti neodečítám, kolik z nich je taky jen přissáto na cecík státních zakázek). Vysvětlete mi, co s tim udělá jakkoliv levicová vláda, nebo vůbec jakákoliv vláda.
   A prosím žádné kecy na téma pat a mat, žádné imecilní žvásty nojopravičákseprojevil – prosím jen čísla. Kdo komu a kolik.

 23. tata napsal:

  JEZEVEC

  jezevec napsal:
  Červen 24, 2013 v 12.30
  opravdu nevím, kde paní dasha vzala iluzi – že dosadit socialisticko-komunistický xyndl namísto modroptáčnicko-kalouskovského xyndlu přinese nějakou změnu politické kultury. nikoliv, nepřinese.

  uplně jasně to vy žijete v zajetí peněženky,VY KONKRETNĚ TO NEPÍŠETE TAK natvrdo A PŘÍMO jako SOUMAR………..NENÍ ZASADNĚ DULEŽITÉ vtom horizontu kdo tO nahradí ale že volič přemýšlí a to že spočítá zlodějnu………..jenže když vy opět volíte ty své oni vydrží 4 roky čekat,nebot plno se jich dostane opět ke koritu……..jenže když jim to spočítáte a oni se nedostanou do parlamentu nebo jen naprosté minimum to už je jiná to že dejme tomu vyhraje levice 36/25 budou konstatovat že to je hloupost té luzy když prohrajou 50/11 budou muset přemýšlet proč jich naj dost i ty jejich jak prosté jezevče

  • jezevec napsal:

   já jsem ale tuhle vládu opravdu nevolil, takže jste poněkud mimo mísu, ostatně nikoli poprvé. a myslím si, že kdo přijde, je DALEKO důležitější, než kdo odejde. nejen proto se tomuto tématu kosíři vyhýbají jako čert trabantovi – zde jsou potomci hérostratovi, kteří nevynikajíce v ničem dobrém, shodnou se snadno na negaci.
   a pokud si někdo opravdu myslí, že „spočítá zlodějnu“ kalouskovi tak, že dosadí do vlády zloděje levicové – tak mu přeju hodně štěstí a půjčím velký kapesník.

   • Dasha napsal:

    Moc me budou zajimat vase argument za dalsi 4 roky u tech pristich voleb – po tom co bude ve vlade levice. Taky budete rikat – pokud si někdo opravdu myslí, že “spočítá zlodějnu” Sobotkovi tak, že dosadí do vlády zloděje pravicove – tak mu přeju hodně štěstí a půjčím velký kapesník…?

    • jezevec napsal:

     bezesporu. říkal jsem to zatím vždycky kromě roku 1989. tenkrát jsem poprvé a naposledy uvěřil, že volbami si vyberu něco nového. od té doby už vybírám jen menší zlo (nikoli ale ze stran, kterým se říká levice a pravice) – a vědět tenkrát co vím dneska, ani v 89 bych tolik poetismu neměl. nebo vám snad nedošlo, že se dokážou dohodnout?

     • Dasha napsal:

      Ja uz vam asi zacinam trochu rozumnet – I kdyz mozna to jenom spatne chapu.
      Vy nejste nasupenej proto, ze pravice je na ceste dolu a do vlady se velmi pravdepodobne dostane levice, a ze se vam asi zvednou dane, ale proto, ze nevidite vychodisko, jak ze soucasnych trablu ven. Celosvetove. A toci vas optimisticke reci, protoze jste presvedcen, ze to stejne nic nema cenu. Jestli je to tak, tak to beru.

   • tata napsal:

    jezevec

    nejde co jste volil ale co obhajujete,kdo je mimo mísu ponechme stranou takový ton do argumentů nepatří,…………takže třeba píšete….a pokud si někdo opravdu myslí, že “spočítá zlodějnu” kalouskovi tak, že dosadí do vlády zloděje levicové

    tak zde hovoří čísla zatím ve prospěch levice po katastrově KLAUS……….PŘIŠLI LEVICOVÉ VLÁDY……….když nebudete uplně zaslepen mužete si zjistit že když odečtete dluh s bank moc dluhů nenasekali………….ano mohli byt lepší vládli v konjuktůře,ano kradli,měli kauzy ve srovnání stěmito naprosto jiná liga.

    ANO NIKDO NEVÍ jak budou vládnout u této bandy máme ale jistotu,ano bohužel volím menší zlo a to dosud byla levice když nekoukám jen na peněženku a koukám na časový horizont jak dlouho ještě mužete snižovat těm dole…………já nemám problem pracoval sem 14 let venku mohlo by mě to být ukradený mám uspory když se nestane náká pohroma mě na muj život stačí………….takže je uplně jedno co VY ZROVNA VOLÍTE ani mi to nezajímá ,zajímá mě co obhajujete tím se stavite tam proti čemu se vymezujete

 24. tata napsal:

  UŽ se rozjíždí jak ZEMAN SE CHCE CHOVAT JAK REVOLUCIONÁŘ

 25. Bankula napsal:

  Pěkný a docela optimistický článek, ke kterému bych jen tak namátkou připojil několik dovětků životného skeptika.
  1) budeme volit střídavě levocovou a pravicovou vládu v podstatě až do zblbnutí, ale pochybuju, že jim něco dojde. Protože přesně tohle tady děláme posledních 20 let a výsledkem je jen to, že po prohraných volbách nebo nějaké aféře odstoupí předseda strany coby nějvětší maskot a celá kára jede dál v opozici bez jakýchkoliv větších změn.
  2) z počátku celé kauzy média informovala celek objektivně, protože jestě neměla žádné příkazy, co mají říkat. Následující den, kdy rozkazy do redakcí dortazily, se situace opět normalizovala.
  3) pokud Zeman jmenuje Němcovou, což předpokládám, se nestane, pak se dočkáme jediného. Že totiž následující rok bude mít vláda jediný úkol. Zlikvidovat Ištvána, celý ÚOOZ a zajistit, že se nic nevyšetří. Cež patrně udělá i jakákoliv jiná vláda.

  • Dasha napsal:

   Beru!
   poznamky k dovetkum zivotniho skeptika:
   1) 20 let je houby. V Anglii byl prvni parlament ustanoven v roce 1066, tzv. uplna demokracie tam funguje od roku 1918. Stale to neni idealni a nikdy nebude. Ale nejaky ten progress se podarilo ucinit. 😉 A pokud se alespon moje deti doziji toho, ze cesti politici pujdou do vezeni za zneuziti poslaneckych nahrad, a nebudou si moct dovolit verejne pochybovat a smyslu moralnich principu, budu spokojena
   2) ano, souhlasim, jenomze lidi to tak rychle nestacili skousnout a jsou pekne nasrani. Rekla bych, ze vic nez kdykoliv predtim. Samozrejme, mohu soudit pouze z toho, co ctu na internetu a slysim prostrednictvi znamych. Kteri maji povetsinou podobne smysleni jako ja
   3) nesouhlasim ze nova vlada bude mit za ukol zlikvidovat Istvana. Naopak se obavam toho, ze pokud by zustala stavajici vlada, mohlo by k tomu dojit. Ostatne Blazek se v tomto smeru vyjadril celkem jasne

   Takze skeptiku – doufam, ze vam ty skepticke obavy nevyjdou…Modleme se…Amen

Komentáře nejsou povoleny.