Krajina střelců? Fotbalový eastern zejména pro nefandy fotbalu.


Původně  jsme  byli  dohodnutí s Lacem Groesslingem, že  to   dneska vezme  on.  Nicméně  –  je  sobota a  to je  čtenářsky  nejslabší den, takže  aby  nevznikl    dojem,  že  si beru  sám libové  kousky  a jim nechávám  kůži nebo tlusté. takže  .  se snažím  ho nedávat kolegům,  ale  brát  si  ho sám.  Laco  – půjdeš  v lepším dni v  týdnu. Zasloužíš  si to, jsi přece kamarád.

Mám  k tomu  i praktický  důvod  – včera  začala Superpohárem  nová  fotbalová  sezona.  Gratulace do Jablonce  – vyhrál naprosto  zaslouženě. Viktorka  pro mne  byla obrovským zklamáním…  Ale  to není  důležité  –  prostě  fotbálek je na startu. Takže  je mojí povinností se  s tím nějak  vypořádat.Ti , kteří mu neholdují  se právě  chystají  ukončit   čtení, protože  čekají klasický  rozbor jak vidím sílu jednotlivých mužstev. jak jsem činil   v minulosti, budou  zklamáni.  Až  na  pár  řádek  nic  takového nebude. Hodlám totiž  navázat  na  své  dva poslední  články  z  rubriky Fotbal. Které  zajímaly  i je.

Největší špína  v  Česku – https://vlkovobloguje.wordpress.com/wp-admin/post.php?post=932512&action=edit&message=1

a

Zválená hromada nezklamala, ďábel Amerika a malý český čert, co mi nahání hrůzu

Než  budu  pokračovat  – odbočím. K mé velké  radosti  dávala  ČT 2 , tuším v  úterý, moc  dobrý  western  Krajina  střelců.

Návrat do klukovských  let  –  k časům, kdy  miničlověk  vlk  ani nedutal  při Sedmi statečných nebo  V   pravé poledne….Skvostný  Kevin  Costner v  klasickém  schematu – malé ustrašené městečko, ovládané sobeckým darebákem a  jeho bandou  hrdlořezů, versus   ždibeček  neústupných odhodlaných, co  nechtějí  nic  jen právo, zákon,  ubránit  svůj majetek  a čest.  Co  nakonec, proti drtivé přesile  a zbabělosti okolí  – zvítězí. A  on  si  ji  nakonec  vezme.

Klasika  nejklasičtější! Nevím  jak vy , ale  já občas, zejména  dnes , něco přesně takového potřebuji, abych  se úplně nezbláznil. Z  toho, co  můžeme  vidět  v  reálu denně kolem sebe……

A  jak tohle  souvisí s  českým  fotbalem? Především tak, že  i ten  mám, respektive jsem měl, abych  se nezfanfrněl. I přesto, že   oč  méně je  v něm  opravdových  střelců na hřišti,  o to jistěji  si můžete  vsadit na  to,  že  ho válcují  badboys pistolníci.

V  obou  červnových  článcích  jsem  popisoval ,co se dělo  před  valnou  hromadou  fotbalové asociace,  jak si  to  Berbr / místopředseda/ s  Peltou  /předseda/  dokonale  ošéfovali, aby  jim do  toho nikdo , ale  vůbec nikdo nemohl  mluvit.

A také  o následném mediálním  fukejři, včetně  fandovské  petice s  více než  20 000 podpisy proti  „pořádkům“  co  ti dva  nastolili  a také proti nim!  O  tom, že  snad dojde s  fotbalovým  divokým východem   státu, který  do něj  sype podstatnou  část  prostředků, jakož  i  sponzorům  konečně  trpělivost.  A ty  špatné  smáznou. A  chvíli  to  dokonce i tak vypadalo, že  by  to mohlo  klapnout… …

Že  Kevinu  Costnerovi  – pardon,  křehké  blondýnce Dr. Marketě  Haindlové, se přeci  cosi podařilo  rozhýbat   i  když proti  filmu  za  cenu osobního odstřelu  a popravy  těch pár  odvážlivců, co  do  toho šli  s  ní.

Míním  tím kluby  jako  Malše  Roudné nebo  Nové  Strašecí a pár  dalších,  kteří  si před  valnou  hromadou nedaly  říci  a  od  podpory Dr. Haindlové  neustoupily.  takže  Berbr  na  ně  vyslal  svou likvidační  četu  otrlých pistolnických  sudích.. Ty vzpurné  kluby – ti  čestní střelci  z  westernu-  v  originální  české  fotbalovém  easternu byli  bez milosti  v jednom a tom  samém kole  ve  čtyřech  zápasech  doslova zmasakrováni.  Všechno prohráli,  s celkovým  skore  1:15 a  asi  pěti vyloučeními.  Malše  Roudné v  |Rokycanech  ani  nedohrálo. protože  jim  sudí  Vaňkát  vyloučil  3 hráče a  tím zápas automaticky  skončil.

Takže  všichni pochopili  a na  valné  hromadě už  to jelo jako po másle!

Pražský  tisk  to ale  viděl jinak. Pro něj Pelta  není  to,co  Berbr. Pelta  snad dokonce pro ně  byl nadějí nějaké  očisty. Prý jako  s estébákem  Bebrem a jeho  partičkou  teď  zamete. Kdyby  to  nebyla úplná tragedie,  vlk  by  se byl smál, až by  se za  břicho popadal…Stupidita  českých pisálků  nezná mezí.

No ono těch  tragickohumorných  věcí  v  téhle  souvislosti  bylo  daleko více!  Dokonce i na  Kose.  Kde  se našel houfec, co  má za  to,  že  estébák  , který  byl nasazen  proti  Německu a  Izraeli  je přece hlava dokonale pomazaná a  ten  fotbal  opravdu,  ale opravdu, má  řídit! Protože  přece byl  estébák  a ti  byli bezvadně proškolení..     Pro  mne  děsivý  způsob  myšlení.

Takže  teď, zejména  těmto,    povím,  jak  to  Berbr  udělal  se svým  výkonným popravčím  Vaňkátem.  Prostě jako estébák! Všude na  světě  by  tenhle   řezník  s píšťalou  dostal doživotní  flastr  a  už by  si nezapískal ani pralesní ligu,.Ti ostatní  z  toho komanda fotbalové smrti také. S tím  snad mohou  fandové  estébáků  souhlasit.

V Berbrově  českém  remarku   Krajiny  opravdových  střelců je  vše jinak!  Tady je naopak  povýšen. A  to hned  až tak,  že je  na  seznamu  prvoligových  rozhodčích….!!!!! Z  divize  a podobných soutěží!

Hlavní  pistolník  místního  tyrana  není  zastřelen  statečným  kladným  hrdinou, ale naopak  on  odstřelí  ty , co ještě mají nějaké  svědomí a  trochu odvahy.  A  za  odměnu  je povýšen na  šerifa! Ttoť  česká  reálná  verze Krajiny  střelců!  Kdyby náhodou měl  pochyby  o  vlkově tvrzení, tak  nechť  si otevře  link:

http://tn.nova.cz/sport/fotbal/gambrinus-liga/potvrzeno-sudi-vankat-si-plni-sny-prvni-ligu-si-vypiskal-zarezem-roku.html

Nová sezona  vlastně  nezačala Superpohárem včera  v Plzni, ale  touhle  superlotrovinou na  Strahově. Co na  to Pelta, který  slíbil, že  Berbra  zarazí a pražské  redakce mu to  žraly?  Tak  to  se zájemci  dočtou  zde:

http://sport.aktualne.centrum.cz/vankat-berbruv-sudi-kat-miri-do-i-ligy-pelta-to-odkyval/r~60787310e95311e2ac07002590604f2e/

Doufám, že snad   už  vystřízlivět  i nadšení  fandové  estébáků a jejich  kvalifikace řídit  cokoli, včetně  fotbalu. protože takovouhle  záměrnou ostentativní  aroganci  zatím nedokázal předvést  ani Miroslav  Kalousek!

A také  to potvrzuje  můj úsudek, když  jsem  FAČR a  dění kolem něj  označil  za největší  špínu v  ČR.  Čeští politici  jsou  tedy skutečně  cháska. Ale proti  tomu, co je  ve  fotbale,  jde vlastně  o  skautíky!

Nevěřím, že  se  v dohledné  době  něco  v kopané  změní.  Berbr  to  má  ve  fotbale  dokonale  sešněrované přes  bývalé  soudce a  to od  úrovně  okresů  výš.  Bez něj  se nepohne  lístek na  stromě. O nějakém Peltovi nemluvě.

Naděje  na  změnu není.  Ne,  dokud  stát a  hlavně  klíčoví sponzoři  nezatáhnou  finanční  kohoutky a fotbal úplně neochromí  nedostatkem  financí.

On  už takhle  je  skoro na  umření!  To je  druhý  aspekt, kterým se dle vlkova názoru  vyznačuje  nadcházející  fotbalový  ročník! Českému  fotbalu  jako celku  opravdu  akutně  začínají docházet  finance! A to na všech  úrovních.

Druhou ligu  opustil například  HFK Olomouc.  Který  skončil  na  třetím místě,  za dnes už  prvoligisty  Bohemians a  Znojmem. Kvůli penězům. Nebyl  schopen  sehnat na  sezonu potřebných  17 milionů.  Jen pro  úplnost  dodávám,  že  rozpočet  Sparty  je  asi  370 milionů a Plzně nějakých  120. Dukly  pak pouhých  45.  A  19. nejlepší klub  země  by  vystačil  s  pouhými  17.!!!Kdyby je dokázal  sehnat.

HFK v tomhle  finančním srabu  nebyl  sám.  II. ligu  chtěl  také pustit Kaprův  Střížkov. Ale nakonec zůstal.Protože  se jaksi nenašel další klub, který by  to vzal.  Místo  HFK  se asi objeví  Frýdek Místek. Pokud  splašil celkových potřebných  13 melounů, protože  jim stačí ještě méně  než  Hanákům….

Ještě  větší  zemětřesení  bylo  v nižších  soutěžích.  Tradiční  mančaft  českého severu a  do teď liberecká  farma  – Arsenal  Česká Lípa   to zabalil skoro úplně  a šel dobrovolně  z  III.ligy  do  okresu, jestli se nepletu.  Kvůli  financím.   V  jižních  Čechách  /snad  jsem se nespletl s jiným krajem/ došlo  ke  kuriozitě.  Mužstvo, co se jen  tak tak zachránilo  v posledním kole v  krajském přeboru najednou postupuje  do  divize!  Protože  13 klubů před ním  zkrátka  divizi  hrát  odmítlo. Nemají peníze.  Podobně  je  to tady  u nás.  Do naší  divize  postoupila  Sušice  a Petřín.  Oba měli práci, aby  se udrželi na jaře  někde v půlce tabulky kraje.  Jenže  nikdo před nimi    kvůli prázdné kase nechtěl  výše. Jen pro  dokreslení  – Petřín  to bude muset odkopat  z valné  části  s juniory. protože  zkušenější  borci  odešli  do jiných  klubů v nižších  soutěžích, kde bude alespoň nějaký  peníz a nebudou kopat  za párek a pivo. Byť  divizi…A  tak je  to po celé  republice! Sportovní výkonnost není  důležitá. Hraje  ten, kdo to ufinancuje.  Úžasná  šance  pro  amatérské  mančafty  bohatých  firem. Teoretiky  by nějaká  FC  Velká žízeň  ČEZ  Praha  z prerijní ligy  mohla  příští rok  kopat  i druhou ligu. Pokud by jim to  firma koupila  jako firemní benefit…..

Už jsem se zmínil o  rozpočtu pražské  Dukly   na  sezonu  – 45milionů.  Prý  podstatnou  část jara dlužila  hráčům  peníze.  Vyrovnala  je  až  při zahájení  přípravy  na  podzimní ligu!  Možná,  že z peněz, co utržila  za prodej  Tomáše Borka  do Turecka- šel  za ubohých  200 000  eur!Což je  cen a nadaného žáka  v Německu. Ale na Julisce možná bude veselo. Prý  se tam zakupuje  jakýsi  miliardář , který obchoduje  s uhlím .  Jméno  si  zatím nepamatuji, ale  Bakala  to není.    Který  chce  z  tohohle  klubu  s  úžasnou minulostí  udělat  farmu  nějakého  německého  fotbalového  mančaftu. Mládežnickou… No neberte  to!

A jinde to není o moc  lepší  -Olomouc  musela prodat  svého  klíčového hráče Hořavu mojí  Viktorce!  Aby  srovnala  finance!  Na  stránkách  Sigmy  jsem na fanoušskovském  foru  zachytil cosi o  40 milionech  dluhů….

Olmík prostě není  Sparta.  Ta má vnitřní dluh  skoro  900 milionů  a ..  No a nic.  Zatím to všechno zatáhl její majitel Křetínský. Nicméně  ani  Letná nemá  důvod  si nějak  vyskakovat!  I její finanční kondice  dostala  teď  citelnou  ránu.  Jeden  z hlavních sponzorů  Fortuna  jí  řekl  sbohem  a šáteček! Má ovšem  štěstí,  že  dostala  100 milionů  za  přestup Bonyho a  Lea. Nepíši  to  se  škodolibou radostí!  Z  žádnou  radostí. protože  totéž  Fortuna  provedla pár   týdnů před  tím Liberci.  /mimochodem – to vysvětluje  spěch  s jakým zmizel  Štajner do Boleslavi/.  Liberec  to bude sotva kompenzovat!

Slávia už hledá hlavního sponzora, který by  dal  logo na dres,  už dva  roky….

Co tímhle  výčtem  chci  říci  – že  finanční  pozice fotbalu  visí na  vlásku. Když  i  nejslavnější  a nejpotentnější  kluby  typu  Sparta  – Slávia  mají potíž  s  hlavním sponzorem na  dres a  ambiciozní  Olomouc  musí prodávat  svoje  nejlepší  hráče!  A  nějaký  estébák  Berbr  vyvádí  takovéhle  šílenosti, jako  je  popravčí  Vaňkát  v první lize  a nikdo není  schopen mu  to  rozmluvit. Ba  všichni dělají, že to je přece  normální!

Jak dlouho asi bude trvat, než  Prazdroji a  České spořitelně  dojde trpělivost a  řeknou  si  – u tohohle nechci  být?  Při mizerné  výkonnosti, kterou loni  přikryl excelentní  výkon Plzně  a  Sparty  v pohárech?  Což  se letos  nemusí  a  podle mne  ani nebude opakovat. Stačí nějaký  další  skandál  a….

A bude šmytec.  Neřízený  pád. Kluby  jsou bez  rezerv. A nikdo kromě  Křetínského a možná ještě  Řebíčka  není  ochoten do  kopané  solit  těžké miliony. Protože  ekonomika jako celek  je  na  tom  úplně  stejně  jako fotbal  – mizerně.  A nefunguje  ani  tradiční  finanční pilíř  většiny  klubů – totiž prodej  hráčů  do zahraničí!  Liga  zaznamenal  jediný  větší  transfer  v létě  ven.  Sparta  pustila  Kweukeho  za  50 milionů do  velmi průměrného tureckého mančaftu.  A  to byl Leo  naprosto mimořádný  hráč  a  ještě  předloni  byl  dvojnásobek  za  za něj pro Letnou málo. Jinak  Borek  – už  bylo konstatováno,  šel  za  1/10  Kwákovi ceny.

Viktorka  marně  čekala  na  slušnou nabídku  pro  Bakoše, Rajtorala nebo Koláře. kteří mají  souhlas klubu, jestliže  bude odpovídající  zájem….. A  více méně  se počítalo  s tím,  že nejméně  jeden  z těch  tří půjde.    Spíše  dva.  Nikdo na  laso nehodil. Stejně  jako na  ostatní ligové kopáče.

Výrazně  jiný  zájem, než dříve,    je  také  o dva největší  talenty na  českých trávnících -Kadlece ze  Sparty a  Vládi Daridy od  nás. Pro Letnou kdysi  bylo  150 mega  za  jejich  supertalent  málo.  My jsme  údajně  loni  odmítli  Krasnodar, co  nabízel  180. A  Sparta  nechtěla slyšet ani  na nabídku  Gladbachu,  že  by jako  rádi Krejčího  za  100.Realita  je  dnes taková,  že  aktuální  nabídka  za  Kadlece  je  75 milionů a  ani o  fous  více.

Loni vlk  soudil, že  jestli  ten  Krasnodar opravdu  dával  180 a  Borussia  Moenchengladbach  100, že by  na místě  Křetínského  a  hlavně  plzeňského majitele  Paclíka, byl  hráče  prodal. Dokud  ten zájem  trvá. A  argumentoval jsem právě  Kadlecovým příběhem. A také  tím, že krize  v  Itálii, Řecku,  Portugalsku  a  hlavně  Španělsku se nutně musí  promítnout  do  fotbalových  financích  v tamních ligách.  Že nastane  exodus  fotbalistů a dojde k  zaplavení evropského trhu volnými a lacinými jižany .  A  tím horší prodejnosti českých plejerů. .. Rok se s  rokem sešel.  Mohu konstatovat  – stalo se! Nemám  z  toho  žádný pocit zadostiučinění…. Ani ten nejmenší.

A  Berbr  s Peltou  si  těsně před  startem nové ligy  hrají  se sirčičkami  v prachárně. Nad kterou jsou uskladněny  poslední  české fotbalové  peníze  . Ve  formě  smluv  s velkými sponzory  a státem….  Chápete  to?

Já  ani náhodou.  Ale  fotbal se sám neočistí. Na lidi  tihle  z vysoka  kašlou.  Uvidíme, jak dlouho jim  to bude procházet. Ale až  jednou spadne  klec u  sponzorů,  dojde k naprostému  finančnímu  zhroucení  jak ligy , tak  výkonnostního  kopání.Protože  zmizí poslední větší  finance. Pak teprve  Pelta  s Berbrem  zjistí, kam  to přivedli  a budou vymeteni Nicméně  –  jim to  bude egál

Tak  takhle  vypadá  česká  verze  Krajiny  střelců…  Děs,  že?

No tak  ještě  pár  řádek nakonec. o  tom jak dopadne  liga.

Vyhraje  Sparta.  Ne proto  že by posílila. Já  si osobně  myslím,  že je dokonce o dost  slabší než loni.  Ale  ligu vyhraje.

Dobrá  by měl a být  Boleslav.  Masivně nakupovala a mělo by  to být  vidět. Viktorku nečeká lehký  rok.  Jakkoli se zdá, že má  nejsilnější  kádr  v celé lize. Superpohár  ukázal, že  zdání může  klamat.  Ale  já  vidím  další  kontury nevěštící  nic  dobrého. Zvědav jsem na Liberec. nakolik  ho ovlivní  Štajnyho  zrada.    Kdo sestoupí? své  tipy  mám, ale nedám. Tohle nepřeji nikomu.  Na nikoho nebudu ukazovat prstem.

Uvidíme.

Vítej míči kopaný.

Přeji Miroslavu  Kalouskovi  rychlý ale spravedlivý proces.

Bůh ochraňuj Ivo  Ištvána  a Lenku Bradáčovou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek, Hodina vlka se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

21 reakcí na Krajina střelců? Fotbalový eastern zejména pro nefandy fotbalu.

 1. Carlos V. napsal:

  Fotbal je moc hezký sport. Sám jsem se mu věnoval jen rekreačně, výkonostně jsem hrál něco jiného – ale platí stále jedno pravidlo. Sport je krásný, když jej děláte, když sportujete. Pro svoji potěchu, odreagování, kondici, radost.

  Fotbal má navíc jednu výhodu. Ve své podstatě je velice levný. Když nemluvím o hraní na plácku, stále potřebujete jen boty, dres, pár míčů a nějaké hřiště. Žádné sály, haly, led, osvětlení, drahé trenéry. Sport pro každého – a takových zas tolik není.

  Je tu ale i druhá strana fotbalu, je to společenský a ekonomický fenomén. Lidi rádi fandí a radují se z „jejich“ výhry, jako by do toho míče sami kopali. Chtějí prostě aspoň někdy vyhrát, nepřipouštíce si nulový význam takové výhry. Zbohatlíci rádi ukazují peníze s fotbal je pro mnohé dobrá přležitost. Lidé od reklamy hledají někoho k odbytu. Podnikatelé chtějí vydělat. A zloději ukrást.

  Sport je pro lidi, kteří sportují. Vše ostatní je jen mámení, kšeft a zlodějna.

  • Tom napsal:

   Vlku, nepřeji Kalouskovi spravedlivý proces, kdybych byl otcem toho parašutisty co umřel na spackaném padáku, tak ho vlastnoručně oddělám. Tak nějak mi tady chybí reakce na události v ČB. Je to Tvůj prostor, ale přece…

 2. Laco Grőssling napsal:

  Vlku, v pohodě, psal jsem ti, že je to na Tobě. Můj článek není žádná horká aktualita a tak jej pověs, až se Ti to bude hodit.

 3. Bren napsal:

  Vlku, letos ligu vyhraje Plzeň. Sparta upadne na držku po první krizi a už se pořáně nezvedne, tam nervy z toho, že nemají titul rok od roku stoupají a víc a víc jim svazují nohy.

  Až Berbr s Peltou přivedou český fotbal do prdele nejtmavější, nečekám od nich žádnou sebekritickou reakci. Oni svoje manýry totiž vnímají jako normální. Oni nic špatně ve svém svědomí nedělají.

  Jinak kudla, proč o sobě píšeš v třetí osobě jako nějaký monarcha a proč s malým prvním písmenem?

  • vlk napsal:

   Brene
   čekal jsem , kdy najedeš. Viktorka má, rozhodně pro podzim, nejlepší kádr. Ale ligu nevyhraje. V e hře budou „vyšší zájmy“. A tou nominací Vaňkáta se ukázalo, že chlapci si věří úplně na všechno. Píši to už teď, aby mi někdo za 10 měsíců nevyčítal, že brečím. Počítám s tím jako s konstantou.
   proč píši ve třetí osově? Protože se mi tak občas hodí -Místo věty Já jsem .. atd.
   A proč vlk a ne Vlk. Zkus na to přijít.

  • vlk napsal:

   Jo , Brene, kdyby jsi si to s tou nabídkou na koment ligového kola rozmyslel, tak se ozvi. Kdykoli. Času by ti to vzalo méně než jeden den , který strávíš na Viktorce. Bez hloupých nájezdů vkomentářích. Své autory naprosto nekompromisně chráním před kopanci a plivanci „diskutérů“ . Nicméně ne , co do nutnosti, aby v diskusi obhajovali svůj názor. Tam si musí vystačit sami. A jsme větší server než forum Viktorky.

  • VáclavP napsal:

   Zdravím Brena, je to ten Bren co je s Vlkem jeoblíbenější diskutér na webu Viktorky ?

 4. Gerd napsal:

  vlku,
  podle mého mají ty čestné kluby jedinou šanci. Založit si vlastní ligu a sudí si dovézt ze zahraničí. Jenže to stojí prachy.
  Bebr s Peltou stojí a padají na sponzorech a fanoušcích. A trochu taky klubech. Když zmizí kluby i s fanoušky (fanoušci chtějí, aby vyhráli ti jejich, ale většinou čestně), brzy zmizí i sponzoři. Pokud ne, zmizí fotbal.
  Možná by bylo fajn, kdyby ČR udělala totéž, co Nizozemí. Posílají své hledače talentů do Surinamu.

 5. VáclavP napsal:

  Super článek ! Musím říct, že v politice se s Vlkem shodnu tak na 50%, ale tohle je jiná, ve fotbale je to na 95%. Jo jenom odborník pozná kvalitu Mišky Duriše a Danyho Koláře a vidi, že Řezník je možná z formy. Ale dost chvály ! Ja bych ten článek nazval jinak, teda podle Roberta Záruby – „Vítej zlatý hattricku !“

 6. VáclavP napsal:

  Jo a stejně mi to nedá, jedna politická. Tady neni tolik diskutéru, tak po mě nikdo nepude. Jezdil jsem před rokem dvěma po soutěžích nižších úrovní, druhá liga, ČFL. A jezdil jsem na ty zápasy i před senátníma volbama. Konkrétně Písek, Sokolov, Domažlice. A víte co je sranda. Všude před zápasem byl představen kandidát do senátu za ČSSD a že strašně tomu fotbalu tam pomáhá, bez něj by se tam hrál Okresní přebor a že aby si na to lidi při volbách vzpomělí. Vlku není to taky korupice ? Taková malá, milá levicová , co nikoho nebolí….

  • vlk napsal:

   Václave P.
   a nenapadlo tě, že možná opravdu dělali do fotbalu? Netvrdím to. Ale možné to je. A ještě něco – víš, čím menší obec , tím víc se lidi znají a vědí, jestli jde o kec nebo jestli je to pravda.Takže dělat to jako lacinou propagandu je docela nebezpečné, ne? Al e u ná s máme jasno -Chovanec určitě fotbal i hokej podporuje. Nejen řečma.

   • VáclavP napsal:

    Jo Chovanec podporuje sport ! Jednoznačně, nejlíp se to pozná podle postavy. Ale jinak souhlasim, čím menší město, tím je to míň o politice. Akorát mi vadí, že oni ten fotbal podporujou z daní lidí, tak bych se tim radší moc nechlubil, protože ty lidi na těch daních platí docela dost.

    • vlk napsal:

     Dal si nějakou dietu a výrazně zhubnul. Ale já ho viděl žonglovat s balonem a byl skvělý 🙂

 7. Eddie napsal:

  Ja teda nevim, me vsechny tyhle kolektivni sporty pripadaji takovy levicovy, jak jsou vic nez dva lidi, tak jsou problemy 😉

  • vlk napsal:

   Fajn. A co takové silně levicové koňské pólo nebo kriket? Dokonce i v golfu spolu chodí ve flyghtu 4. plus 4 kedíci…

   • pepík napsal:

    Jasne, ja to taky nemyslel uplne vazne. Ale je pravda, ze ani v kriketu ani v polu se navzajem fanousci nezabijeji i vyskyt Peltu je omezen. No a v golfu chodi 4 ale kazdej hraje za sebe, teda pokud se nepocitaji speciality. Golf nahodou hraju, tak to vim.

    • Eddie napsal:

     Radeji Anontmni nez pepik 🙂

     • vlk napsal:

      Zvláštní…. Projel jsme si IP a z 48 000 komentářů namne vyrazil nikoli nick Eddie , ale pepík.. Divné , že? A to IP bylo rozdílné od IP Eddie. Taky zvláštní, že?

 8. Řezníček z Brna napsal:

  Je mě z toho fotbalu trochu smutno. Dříve platilo, první v tabulce postoupil do vyšší soutěže a poslední dva spadly. Teď postupuje ten, kdo má peníze na vyšší soutěž (třeba ze středu tabulky) a nesestoupí vůbec nikdo, protože nikdo z nižší soutěže nemá peníze, aby hrál tu vyšší soutěž. Dříve vládl . klubismus a to i v nižších soutěží. Hráč vyšel z dorostu a kopal za svůj klub a v životě by nepřestoupil k rivalovi, to by byla zrada klubu, vždyť už jeho otec za ten klub hrával a děda mu fandil. Dnes je tak obrovský pohyb hráčů, že někteří jsou každou sezónu jinde, ke klubům nemají žádný vztah a klidně tam prodají zápas, vždyť příští rok už budou jinde.

  • Puck napsal:

   No, vidíte ! A o něco výš je vážně míněný návrh nakoupit hráče v Surinamu.
   Průměrný američan zhruba ví, kde leží Francie, takže se jen podivuje, kolik tmavých v té Evropě žije. U českého manšaftu by nezaváhal : “ Česko je nějaký nový stát, někde v Africe. “
   Až budou roboti na úrovni špičkových hráčů pude vo to, kdo nakoupí výkonnější stroje, a fanoušek se po prohře bude sápat na bafuňáře, co za šmejd to nakoupili za takové hříšné peníze. 🙂

Komentáře nejsou povoleny.