Diskuse: Je možné, aby Nečas zinkasoval 300 milionů?


Už  dlouho Kosa  neměla místo článku  diskusi. Což  je  škoda, zejména  když  uvážím, že  vrcholí  léto, je nádherné počasí  a vůbec by  neškodilo,  aby  si  vlk  také  užil  trochu  sluníčka a koupání, místo toho, aby  seděl  u  klábosnice nebo  natíral plot. A protože o neděli   platí – … pomni, abys  den  sváteční  světil…,  tak  dnes  vedle  dalšího   krásného  Trabantova  textu  ještě  obrátíme role – vy  čtenáři Kosy  budete  psát a  vlk  bude jen  číst!

 A  téma? To jsem našel  v diskusi  pod včerejším článkem o Nagygate  dva  následující  diskusní  příspěvky:

DD napsal:

Trochu mimo téma, jen aby to nezapadlo.
Na stránkách ihned.cz pustil diskutér ggggggggg, který jinak naivně a hloupě obhajuje ODS, ale zdá se že, podle některých indicií, je blízko zdroje informací z ODS, zajímavou zprávu:
“ggggggggg
20.7. 11:00
Re: Advokát Nagyové: Její propuštění jsem nečekal. Myslím, že pomohl verdikt o exposlancích
Za podpis amnestie dostal Nečas 300 míčů, takže buďte bez obav, socky, nějakou dobu z toho vyžije.

http://zpravy.ihned.cz/?article%5Bcomment%5D%5Bukaz_vsechny%5D=1&article%5Bcomment%5D%5Bart_id%5D=60281860&p=012000_d&article%5Bid%5D=60281860#comm

Pan “čistý” Nečas je do budoucna zajištěn.

pražák napsal:

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Necas-padl-o-to-slo-Propusteni-Nagyove-podle-expertu-nehraje-roli-279568 Tam je ta zajímavá pasáž u politologa Bureše, z toho ten ggggggg vycházel.

Ještě  před půl  rokem  bych něco takového přešel v podstatě  bez povšimnutí. Prostě  bych  to považoval  za  drb, kterým  nemá  smysl  se zabývat, pokud  Kosa nemá  být  tím  nejhorším  bulvárem. Což  nechci a nepřipustím. Nicméně,  za posledních  6 měsíců se událo  tolik  podivných a  šokujících  věcí,  že…..

že  zkrátka  chci  znát  názor  Kosířů  na  to,  zda je to, co budete  číst  dál, vycucáno  z prstu  nebo zda tomu přikládáte  váhu.

Abyste  nemuseli hledat, co  řekl politolog  Bureš, přepastuji  sem  ten  brisantní  drb  z  jeho  rozhovoru s  Parlamentními listy:

Jan Bureš dokonce vyslovil podezření, jestli Petr Nečas nevěděl něco dalšího, co by se mohlo provalit. „Nechci vytvářet nějakou spekulaci, možná že Nečas věděl, že problémů, které mohou vyplavat, je víc, a proto demisi podal. Několik měsíců před tím bylo jeho chování hysterické,“ vzpomíná Bureš
na situaci, kdy ho levice v Senátu zvolila do rady Ústavu pro studium totalitních režimů.

„Když jsme odvolali šéfa ústavu Hermanna, reakce premiéra byly naprosto emotivní a iracionální, on zřejmě tušil, že dojde k zátahu a zatýkání kolem něj a že se toho bál,“ uvedl. A přidal k dobru, že slyšel „spoustu spekulací“, že za podpis amnestie dostal Nečas od bývalého prezidenta Václava Klause tři sta milionů korun z částky jeden a půl miliardy, kterou měl obdržet exprezident za amnestii od podnikatelů. „Já ty fantasmagorické a konspirační teze neberu vážně, ale nedivil bych se už ničemu,“ prohlásil k nepotvrzeným řečem, které se objevily po vyhlášení novoroční amnestie, politolog.

Jestliže  si  někdo s  veřejným kreditem  – například  členstvím v  Radě  ÚSTR –  dovolí  veřejně  pustit  tohle  do  sdělovacích prostředků a  řekne,  že  by  se nedivil  ničemu,  začínáme se pohybovat  v Kafkově  Zámku!

Zejména, když  uvážíme  naprostou  logickou tragedii  článku  2 Klausovy  amnestie  a  vygradovanou  ještě  tím,  že  Klaus  disponuje  jedním  z  nejbrilantněji  uvažujících  mozků  v téhle zemi. Plus  směšnost  argumentů, kterými  článek  2  vysvětloval.  Přidejte  si  k  tomu Nečase, který   dokonce o  amnestii  a jejím znění  neráčil  informovat  vládu a  jeho  – opět nesmyslné tvrzení,  že podepsat  musel. Ano,  velká  korupc e by  všechno vysvětlovala  dokonale.

Přesto    se mi nechce   věřit    tomu,  že  ta  amnestie byla   takhle koupená!  To  už  by bylo  na  vystěhování  ze země.  Na druhé  straně, představa,  že  Václav Klaus  se v posledním kvartále  svého prezidentování  úplně  zbláznil  a  že Nečas  mu  v tom  vydatně pomáhal jen proto, aby  měl od  něj pokoj  a mohl  si jít  zalaškovat  s Nagyovou.  Jak  říkám  – ještě  před  pár měsíci  by  tohle na Kosu  nesmělo.  Dnes to neumím uchopit  a vyhodnotit.   Pravda? Lež?

Co myslíte  vy?  Rád  si počtu!  Díky.

Jako vždycky  bude  diskuse otevřena  jen  24  hodin. Proto  diskusi  neposílám do světa  tradičně  o  půlnoci, ale  v poledne, aby  se do  ní mohli  zapojit  i  ti  čtenáři, kteří přijdou  až  v  pondělí  dopoledne.

Příspěvek byl publikován v rubrice Diskuse se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

79 reakcí na Diskuse: Je možné, aby Nečas zinkasoval 300 milionů?

 1. MaB napsal:

  Já se obávám, že diskuse na podobné téma bude spíš vždycky přehlídkou předsudků. Kdo Nečasovi, Klausovi a spol. nemůže přijít na slušné pojmenování (například já), bude mít tendenci si v podstatě přát, aby to tak bylo, a bude hledat argumenty a indicie ve prospěch takové kolosální korupce. A naopak.
  Takže, hledejme indicie, diskutujme možnosti, ale prosím, s chladnou hlavou.

 2. scallop napsal:

  Existuje nejaky udaj z otevrenych zdroju, ktery by podporoval tvrzni o Necasove nedavnem zbohatnuti ?

  Existuje nejaky udaj z otevrenych zdroju, ktery by potvrzoval tvrzeni o tom, ze Zemanovu kampan platili rusti ponzori skrze Lukoil za ucelem zisku zakazky na Temelin ?

 3. Gerd napsal:

  vlku,
  vzhledem k tomu, že skoro stejně inkasoval dle zlých jazyků Standa Grossů za privatizaci Telecomu, možné to je. I když ta částka se mně zdá značně nadsazená, čistého Péťu bych odhadoval na mnohem menší sumu. Petr Nečas lhal už mnohokrát (pardon, odklońoval, upravoval a tříbil si svůj právní názor), tak se z jeho úst pravdu nedozvíme ani nyní.
  Na jeho charakter bych po tak dlouhé době v Poslanecké sněmovně nevsadil ani zlámanou grešli, takže úplatek je silně pravděpodobný, a pak už jde jen o cenu, za kterou p. Čistého koupili.

 4. Karl napsal:

  Zdravím Vlku,
  podle toho co vím jaké se berou řádově úplatky za určité služby bych tomu věřil a není to zase tak velká suma. Spíše by bylo zajímavé dát na kosu kolik peněz se „protočilo“ při tzv. církevních restitucích! Myslím, že nějaká mostecká uhelná se může zahrabat.
  Jenom takový ředitel VZP Horák si bokem za roky své pilné práce pro zdraví našeho lidu přišel kvalifikovaným odhaden zhruba na něco kolem miliardy a to musel všem stranám ještě mohutně odsypat.

  • tresen napsal:

   Jak bylo řečeno, podobné konstrukce je nutné brát s rezervou.
   Jedním z možných kritérií jejich posuzování je míra pravděpodobnosti. Okruh osob, které by byly ochotné zaplatit za článek 2 amnestie, je celkem jasný, jejich důvody i finanční možnosti taky….
   /tím nechci tvrdit, že se tak stalo/.
   Kdo by ale platil za přijetí zákona o církevních restitucích? Komu by se vyplatilo vydávat takové obrovské sumy? Jak a kdy by své peníze dostal zpátky?

   • pepan napsal:

    říká vám něco termín „dluhopisy“?
    http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Katolicka-cirkev-miliardu-na-povodne-neda-Duka-ma-pry-jiny-napad-279092
    elegantní pračka na peníze. Ještě by mě zajímalo, jestli katoličtí dobrodinci dostanou „restituci“ v nominální hodnotě, nebo jestli jim zlovolný stát započte hodnotu i s případně vyplacenými úroky.

    • tresen napsal:

     Cituji:
     „Spíše by bylo zajímavé dát na kosu kolik peněz se “protočilo” při tzv. církevních restitucích! Myslím, že nějaká mostecká uhelná se může zahrabat.“
     Takže kolik se podle vás protočilo? Kdo platil a kdo peníze přijal?
     Možná bych pochopila, co chcete říct, kdybyste se vyjádřil srozumitelněji.
     Nebo myslíte částky, které má stát v budoucnosti postupně vyplatit církvím /podle přijatého zákona/?

     • pepan napsal:

      trešeň napsala:
      „….Kdo by ale platil za přijetí zákona o církevních restitucích? Komu by se vyplatilo vydávat takové obrovské sumy? Jak a kdy by své peníze dostal zpátky?…“
      Komu by se vyplatilo vydávat obrovské sumy v současnosti ví bratr Kalousek a věrný druh Nagyové Nečas. Zdali se „to“ dozví i plebs závisí na úspěchu orgánů činných v trestním řízení. Takže v současnosti, díky bohulibému zásahu nejvyššího soudu, se nic nedozvíme. O přesných částkách má jistě představu bývalý „premiér“ rozpočtové odpovědné a protikorupční vlády Nečas. Pamatujete jistě, jak osobně podepisoval s jednotlivými sektami smlouvy. Nikoli za sebe, Nečasa, ale za celou ČR. A s podpisy si pospíšil ještě dřív, než stížnost na „zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi projednal Ústavní soud.
      V odkazu výše si můžete přečíst, jak starostmi o potřebné nepatřičně vychrtlý služebník Boží Duka, hodlá s poprávu nabytým majetkem naložit.
      Pochopila?

     • Gerd napsal:

      Duka a Vatikánská banka.

    • tresen napsal:

     Pardon, pletu si vás s Karlem. Ale zřejmě na rozdíl ode mne chápete, co měl na mysli, tak můžete odpovědět za něj.

 5. Alan Lansing napsal:

  Vlku,

  ROZUMNĚ. Vyhazoval byste 300 milionů, když ta amnestie přišla z Hradu, a na Slabingrův podpis byl tím pádem potřeba pouze Klausův befehl?

  • pražák napsal:

   Tam šlo o to, že údajně Klaus dostal nějaké peníze a rozdělil se. Jinak je zajímavé, že ODS a Nečas osobně několikrát ostře poukazoval na ty zabavené peníze, které měly být údajně ve výši kolem 150 milionů a několik desítek kg zlata, jednou, když se Nečas rozčiloval, tak řekl, že je zabaveno 135 milionů korun, což se možná přeřekl, ale možná taky ne. V každém případě se na to velice nápadně vyptává. A ta částka je půlka toho, co měl údajně dostat, ale to už je možná projev paranoie.

   • Brejlovec napsal:

    Klause myslím nezajímá primárně osobní finanční zisk. Ten je zajištěný už dávno a když bude potřeba založit nějaký projekt, tak může počítat s podporou četných tunelářů. Teď chce ale rozšířit okruh svých přívrženců, kteří budou šířit jeho evangelium. O to mu podle mě jde, aby jeho ideologie byla ještě za jeho života povýšena na univerzální pravdu, všechno ostatní jsou z jeho pohledu marginálie.

  • Brejlovec napsal:

   Přesně. Já si taky myslím, že když hradní šéf přikázal Nečasovi: „Podepiš..“, že to šlo i bez úplatku.

 6. zemedelec napsal:

  Pane vlk.
  Velice důležité téma.Já bych začal nejdřív tím,kdo podtrhl Nečasovi křeslo.Něco tady nehraje,pokud by dostal,takhle vysokou pozornost,tak nebyl důvod,řeknu z obou stran,dělat problémy.Je spíž možné,že zvyšoval částky.

 7. Šims. napsal:

  Na každém šprochu, pravdy trochu. Pro mne je to dostačující, lidské říkanky se díky dlouhým žitým zkušenostem často potvrzují jako pravdivé.

 8. český maloměšťák napsal:

  V této zemi je možné všechno. Doslova a do písmene.

  Jen jedna poznámka, otázka.
  Bylo to v CZK…anebo v eurech ? Oněch jeden a půl miliardy ?
  😦

 9. Zdeněk napsal:

  Ještě pořád je ve hře asi několik milionů v korunách a několik kilogramů zlata. Neustále neznám jejich majitele. Zákon o praní špinavých peněz funguje? Jak je možné, že nevím, kdo je nájemcem bankovních schránek, ve kterých byly tyto ceniny nalezeny? Je možné, že banka, která státu údaje o majitelích tohoto kapesného neposkytla, neztratila licenci? Zvláště prosím o odpověď p. Hladise, p. Pelikána a pí. Třešeň.

  • český maloměšťák napsal:

   Proč byste to měl vědět ?
   V ysi myslíte, že povinností vyšetřujících orgánů je vyžvanit vám vše co zjistili – ještě před uzavřením procesů získávání a vyhodnocení důkazů ?
   Nenakazil Vás náhodou Kuba – rychlá to mediální huba ? Nebo Nečas ? Kteří by také chtěli mít na svém stole nejlépe všecky důkazy a to sofort ?

   • Zdeněk napsal:

    Tuto reakci jsem předpokládal. Vyšetřujícím orgánům nezbývá než fandit. Přesto otázka není od věci, protože v okamžiku zametení věci pod koberec, stane se tak sakumprásk.

    • Tmoravec napsal:

     dokazu si predstavit, ze ty vybrane schranky patri nejake spolecnosti z kypru nebo panenskych ostrovu. a penize tam nosi a vybira nejaky renomovany prazsky advokat.

  • tresen napsal:

   Nebuďte zbytečně nervózní, že nevíte, co ví Ištván. 🙂
   Nemyslím si, že banka odpovídá za obsah pronajatých schránek. A z hlediska úspěchu vyšetřování je asi dobře, že se před vznesením obžaloby státní zástupce nesvěřuje novinářům úplně se vším, co bylo zjištěno.

   • Zdeněk napsal:

    Nejsem nervózní.Jenom může nějaký šikula přijít s tím, že na praní špinavých peněz se vztahuje stará známá imunita. A připomínky této kauzy pak nám budete mlátit o hlavu s tím, že se skutečně nic nedokázalo.

 10. Řezníček z Brna napsal:

  Kdo by mu těch 300 milionů dával? To by se jako jednotlivci, kteří profitovali z amnestie domluvili a uspořádali sbírku a milion k milionů dali dohromady tuto sumičku pro Nečase? To se mně zdá velmi nepravděpodobné. Spíše bych řekl, že Nečas vyhověl Klausovi, protože ten na něj tlačil.

 11. Artur napsal:

  Dovolím si zapojit se do diskuze,i když samozřejmě žádné relevatní informace nemám.Pro mne osobně není podstatné kolik a kdo si co nahrabal.Mne upřímně děsí ty výstupy samotné-jako např.amnestie,církevní restituce,prohlubování zadluženosti státu,trvalé ochuzovaní a ohlupování občanů,znevěrohodnění jakýchkoliv demokratických principů,totální rozval mezilidských vztahů,zesměšňování vlastenectví a zdravého patriotismu,atd.,atd.Podle mne jde prvoplánově dokázat,to co již nekteří světoví politici tvrdili již po roce 1918,že uspořádání Evropy po první světové válce je nonsense,naprosto umělé a neživotaschopné.Zhruba do roku1990 takovým snahám bránilo bipolární rozdělení světa po druhé světové válce,no a pak se zvedla stavidla.To že si poskoci a služebníci nositelů takovýchto snah o nové uspořádání něco přikradou to je až druhoplánové.Omlouvám se Vlku,ale trochu mi vadí Váš „podmiňovací „způsob viz. to by už byla opravdu banánová republika,nebo to by už bylo na vystěhování,atd.,atd.Takový zasvěcený a schopný analytik jako jste Vy musí přece už dnes vědět,že už to JE!!,ne že by…..!Jak máme s tím svinstvem pohnout my,kteří jsme se rozhodli, pod vlivem Vidlákovi promluvy, už opravdu konečně přestat krást indulónu,když s tím nehne k tomu oprávněná a cvičená policie,kvalifikovaní státní zástupci,Nejvyšší soud,Ústavní soud,atd.,atd.Pouze se zdvořile ptám.Děkuji předem za názor.

 12. Mirka napsal:

  Nečas vzal peníze pro ODS od svégo guru Klause, Peníze fuč, předsednictví v ODS fuč. Možná někdo chce v ČR politickou stranu řízenou tím správným větříkem.
  Píková, Kalousek, Karel, to jsou správné postavy. Ale samy jsou to jen loutky.

 13. český maloměšťák napsal:

  Nic se neděje jen tak, a už vůbec ne pokud by se mělo jít do popisů tkzv. privatizačních zločinů z 90.let. A ani kuře zadarmo nehrabe, odměna je pak vždy adekvátní tomu, o jak velké sumy peněz, aktiv či o jak velký podíl na moci jde…toto pravidlo nemá výjimek.
  Nocméně nemyslím si, že i kdyby Nečas nějakou takovou částku inkasoval, že by šlo pouze o něj , spíše by to pak jen rozděloval, což tedy jako by nestihl nebo zpackal.
  Do případu nyní údajně vstupuje Tlustá Berta Mafie, z minulosti víme, že VŠE pak v takovém případě končí pod stolem, pod kobercem….pod pantoflem Mafie. Splečenská poptávka je ale velká, lidé chtějí , aby policie a justice konečně jednaly tak, jak si lidé tyto instituce zřídili a za co je platí, už je to tak daleko, že jsou v rámci tohoto ochotni ve velkém volit KSČM, což je ale paradox, protože právě že komunistickoestábácko-vekslácké mafie takovouto institucionální ochablost po roce 1989 prosadily, to aby ta transformace moci proběhla jakoby zdánlivě fair, žádné velké kauzy, ČKA apod. vše jistí, pokud ne, pak nastupuje “ nezávislý soud“ /a tedy i Rampula etc./.
  Coby milovník paradoxů ale toto vítám, coby občana mě to zneklidňuje, ale situace je fakticky zoufalá, nedivím se nikomu, že takto začal uvažovat, ostatně komunisté nemohou v tomto případě ztratit než své okovy. 🙂 /tedy maximálně se mohou zkompromitovat stejně jako tkzv. pravice (to je v pojetí vekslácko- partajnických mafií příliš honosný název, ale budiž), maximálně tedy bude moci říci “ Už i vy – komunisté, jste se rozhodli (opět) krást z veřejných zdrojů ? „/.

  Pozn. KSČ jsem nevolil i v době, kdy toto standartně provádělo cca 99, 9 % voličů,. tedy kdy to bylo pro obě strany výhodné.

 14. Germanicus napsal:

  Tu záležitost s těma 300 miliónama považuji za kachnu. Je však pravděpodobné, že si Nečas (zejména v posledním roce) nějakou částku (v řádu miliónů, max desítek miliónů korun) „odklonil“ na horší časy. Uvidíme, jak bude žít po avízovaném odchodu z politiky. Např. Topolánek si žije velmi, velmi slušně…
  Co mě nejvíc zajímá je to, zda proběhly, resp. proběhnou nějaké „provize“ za církevní restituce. A také to, jakého okruhu osob se týkají (budou týkat). Jsem osobně hluboce přesvědčen, že celé to divadýlko (nejdřív věřejně prezentované záporné stanovisko k církevním restitucím a daňovým zákonům včetně penzijní reformy a pak demise na funkci poslance) to povedené trio Tluchoř, Šnajdr a Fuksa sehráli jen proto, že moc dobře věděli kolik je v banku pěněz (o kolik se hraje) a požadovali tvrdě svůj podíl.
  A vůbec ze všeho nejvíc mě zajímá kolik si toho Kalousek za celou dobu, kdy působí v politice „odklonil“. Informované zdroje z hnutí Brnění (http://www.osbrneni.cz/) naznačují, že během 15 leté intenzivní podpory hazardu, jen od toho hazardu Kalousek získal řádově několik stovek miliónů Kč…

  • zemedelec napsal:

   Pane Germanicus.
   Přesně a není to jen hazard.U více pochybných obchodů,hlavně na ministerstvu obrany má prsty Kalousek.Neobjasněná lihová aféra,také ukazuje na MF.Tady mám takové podezření,že ten nález,tak perfektních nádrží včetně lihu,tak to je tvrdá rána mafii,to se nepromíjí a řekl bych,že to ukazuje zase na Kalouska.

 15. Bach napsal:

  Udělejte si monitor jak reaguje ČT, kolik stála Karlova presidentská kampaň, kdo ji platil. Top 09 vznikla v úterý ale už v pondělí měla v hlavních zprávách ČT 15% podporu. I kdyby byl Kalousek kouzelník není to on, kdo to řídí

 16. Melin napsal:

  Trochu mimo téma. Jednou jedinkrát jsem slyšel, že za činnost vojenského zpravodajství odpovídá vláda – celá vláda (jako za amnestie). Jak se k této odpovědnosti staví třeba Píka, Heger, Fiala, Mlsna – jak se z této odpovědnosti chtějí vykroutit? Nikdo se nezeptá – ani novináři, ani politici ve svých Událostních debatách. Nikdo jim to neotloukl o hlavu.

  • Puck napsal:

   Meline, amnestie je stejný lapsus. Proč se nikdo z vlády neozval, že Nečas vládu podvedl ? Vina za tento hnusný akt přece padá na celou vládu. Vláda rozhoduje ve sboru, jak si tedy mohl premiér dovolit podepsat tak důležitý dokument bez jejího vědomí a souhlasu ? Proč se nikdo z vlády neozval ? Jsou to takoví srabi a poserové, anebo je za tím něco jiného ?
   Pokud všichni členové vlády s amnestií souhlasí, pak je to v pořádku. Ale mají na existenci amnestie stejný podíl viny jako premiér. Pokud nesouhlasí, měli mu vypovědět poslušnost – rezignovat na své posty. Tak by ostatně se musel zachovat každý slušný člověk, který si váží sebe sama.

 17. Varadero napsal:

  Chce se mi akorat zvracet z toho co se děje v mé zemi a ztěch šmeček co jsou popsány výše ,jestli jsou pravdivé nebo nejsou nevím ,ale není šprochu aby na něm nebylo pravdy trochu.
  A jen přidávam proč bych měl volit některou stranu která tady od listopadu 89 vládla nebo se podílela na moci?
  Absolutně takovou stranu nemohu volit a volit nebudu jdu volit KSČM a mohu jen doufat že všechny ty zloděje pozavírají a pro zdejší rádoby demokraty v naší zemi už není demokracie máme tady diktatůru několika stran které si snami hrají na demokracii.

  • Alan Lansing napsal:

   Ano, KSČM všechny ty, co označí za zloděje, pozavírají. Především všechny podnikatele, co tvoří reálné hodnoty, všechny živnostníky, a také velkou většinu kvalifikovaných zaměstnaců, o kterých si myslí, že své mzdy měli neoprávněně vysoké = vyšší, než dělníci.

   No, a pak také všechny komunisty, kterým půjde co ukrást.

   Už to tu jednou bylo.

   • RobertH napsal:

    Děkuji za vaši brilantní,ba přímo grandiózní analýzu. Dovolte jen skromnou otázečku : odkud máte tyto dechberoucí, věštecké informace?

 18. Blbíš napsal:

  V souvislosti s touto nadhozenou okurkovou letní diskusí, kterou bez prokazatelnějších indicií považuji za ztrátu času, neboť jde o mlácení prázdné slámy (omlouvám se), si kladu mnohem zásadnější otázky:
  1/
  Jak asi by se Ištvánům nyní pracovalo a usvědčovalo v současných kauzách, kdyby v našem právním systému byla zakotvena MAJETKOVÁ PŘIZNÁNÍ?
  2/
  Jak vámi diskutované odkloněné sumy mohou být dopátrány, odhaleny, zadrženy na základě MA-JETKOVÝCH PŘIZNÁNÍ (a to případně i zpětně), které jsou hlavně ve volebních kampaních naší politickou „elitou“ tolik „prosazované“ a tolik „chtěné“?
  3/
  Jak si představujete, že by taková přiznání měla vypadat, respektive, od jaké výše (sumy) majetku a od kterého roku?

  Jsem poučený skeptik, myslím si, až tento (ve vyspělejších společnostech) standardní instrument daňového dohledu státu proti daňovým únikům, šmelinám, korupcím všeho druhu uchopí čeští legislativci, tak to opět bude bezzubé a k ničemu, neboť přeci si od nikoho nenechají do ničeho mluvit, až ho jednou budou zavádět do našeho daňově-právního systému! Tím více, když by mělo jít o implementování účinných metod vycházející z prodělaných zkušeností od států, které ho mají zavedený pěknou řádku let. To by v tom byl čert, kdyby zase nepřišli na nějakou typicky specifickou českou odkláněcí cestu!!! Věštím, že případná snaha oněch legislativců povede asi k tomuto konci . . . vidím upachtěného domkaře, který svépomocí vystavěl rodinný dům, jak prokazuje (a daň. úřad si ho patřičným způsobem vychutnává), jak na něj vydělal a přitom vámi diskutované odkloněné milio/rdy se na ně budou dál zubit v daňově bezpečných destinacích či sejfech.

  • VáclavP napsal:

   Asi tak, že by majetková přiznaní zaměstnala několik stovek úředníků, přispěla k chycení malých ryb co nemají na drahé právniky a přijem drahým právníkůmod velkých ryb. Takže v součtu nula nula nic

  • Alan Lansing napsal:

   Majetková přiznání by především byla bič na miliony normálních lidí, kteří v rámci privatizace – zejména bytového fondu přišli k majetku, na který nemohli zcela prokazatelně vydělat legální prací. A ono by to nemuselo skončit rokem 1989.

   Máte pravdu, že Ištvánům by se pracovalo dobře, řešili by jednu kausu za druhou, a nic jiného by ani dělat nemuseli.

   • tresen napsal:

    Majetková přiznání politiků rozhodně nejsou od věci.
    Stejně jako předních manažerů státních a polostátních firem a institucí.

    • Alan Lansing napsal:

     Tresen

     Já proti majetkovým přiznáním nic nemám, naopak. At jsou uplatnována systémem padni komu padni. Ne jenom pro politiky a manažery polostátních firem. Tak totiž dojde i na daňové podvodníka a privatizační zloděje.

 19. Bach napsal:

  Karel plus – podařilo se
  restituce církvi, mohou následovat další restituce šlechtického majetku

  Klaus mínus – podařilo se
  odstřelit Nečase prodlouženou ruku Klause

  Na které straně je Kalousek?

 20. jezevec napsal:

  nečas že pobral za amnestii? od koho? svatá prostoto!!! jakože se cikáni skládali někde do strožoku po litru, a pak mu to předali v báglu? legrační, čemu lidi věří.
  a kolik že kdo pobral za tzv církevní restituce? myslíte za ty zdevastované baráky? nebo za to že církev dostane nějaké finance výměnou za samofinancování, takže na peníze 1:1 a možná i v neprospěch církví (protože jejích členů i plátců ubývá)? legrační, čemu lidi věří.
  souhlasím s prvním komentářem. každý bude věřit tomu, čemu věřit chce – kdo nemá rád nečase, uvěří jakékoliv 3,14-čovině která ho bude pomlouvat – komu je to jedno (ze slušnosti předpokládám, že rád ho nemá nikdo), ten se nad tím jen shovívavě pousměje.

  • wiki napsal:

   Schválně, kolik „cikánů“ podle Vás spadalo pod předmětný Čl. II = Zastavení trestního stíhání ?

   http://www.klaus.cz/clanky/3266

   • jezevec napsal:

    schválně – kdyby někdo fakt chtěl dát třeba deset mega, nebylo by jednodušší koupit soudce? přinejmenším levnější – a hned a se sluncem v duši?

  • Laco Grőssling napsal:

   Jezevče, respektuji, že se živíte jako podnikatel, takže pokud delší dobu, nemůžete být primitiv.
   Jenže Vaše slova : „legrační, čemu lidi věří.
   a kolik že kdo pobral za tzv církevní restituce? myslíte za ty zdevastované baráky?“,
   zavánějí nesmírnou naivitou, pokud ne něčím horším.

   Ano v rámci plédování za restituce církvi katolické, ty ostatní jsou jen křoví, ČT vždy pustí jako ilustrativní obrázky záběry na nějaké zdevastované hospodářství, nebo kulturní památku.
   O ty ale nikdy nešlo a nejde !!!

   O co v církevních restitucích jde ?

   No samozřejmě o lukrativní pozemky, zejména v intravilánech velkých měst a nemovitosti jako lesy, louky, rybníky. Říká se, že opat cisterciátského kláštera v Oseku ( okres Teplice ), když jel do Prahy, pohyboval se stále po pozemcích patřících podle zápisů v katastru tomuto řádu. Zjistěte si kolik stovek hektarů lesů patřilo premonstrátům. To jsou všechno okamžitě zpeněžitelné hodnoty, zdevastované stavby, buha, ha.
   Z těch se skládají ty stovky miliard.

 21. Blbíš napsal:

  k VáclavoviP už jen dovětek,
  . . . pamatujete na to jednodenní vzorné ježdění všech Čechů po našich silnicích, když zákonodárci spolu s dopravní policií ohlásili nulovou toleranci s bezohledností a lumpárnami (=citelný nárůst pokut s bodovým ohodnocením spolu s fyzickou přítomností dopraváků na cestách)?
  ČEŠI SE HOLT ZALEKLI POSTIHU !!!
  Bohužel, někomu to trvalo jen jeden den, nám ostatním asi tak týden, než jsme se oklepali a policie … ta taky brzo ztratila dech! Všechno je holt po prvé. Kdybych si na odhalování lumpáren pomocí MAJETKOVÝCH PŘIZNÁNÍ mohl otevřít živnost, byl bych myslím za vodou (to ovšem nejde)! Tak proč to nemůže udělat stát i za cenu nárůstu Vámi zmíněných úředníků, mimochodem, ty by se měli 1000x státu vyplatit (aspoň by ubylo lidí na pracáku). Když majetková přiznání NE, tak jak si představujete účinný postup proti zlodějům. To byl onen můj výše uvedený povzdech nad instrumentem, který by mohl pomoci Ištvánům, aniž bychom si museli neustále přát spolu s Vlkem: “ Přeji Miroslavu Kalouskovi rychlý ale spravedlivý proces! Bůh ochraňuj Ivo Ištvána a Lenku Bradáčovou!“ . . . ale (se vší úctou)podle Vaší reakce to typuji zas na ten bulvár a mlácení prázdné slámy (jako u těch Vlkem předhozených 300 mil. Kč, i když uznávám, o čem by se pak měla vést diskuse v okurkové sezóně na většině blozích?). Podobně je tomu i u zdůvodnění, proč NE registrační pokladny, ač výsledky a zkušenosti ministerstev financí států kolem nás (a to i těch na Balkáně)hovoří o něčem jiném . . . a Vaše obligátní poukázání na darmoužroutské mzdy státních úředníků . . . ach jó, a tak to je u nás se vším . . . a pak se divíme, proč a jak prospívá šedá zóna! Ale, asi se mýlím a Vy víte o nějaké nerepresivní metodě, která většinu Čechů přinutí nekrást. Já se přiznávám, že i mě by administrativa majetkového přiznání štvala (pokud by se ona suma majetku v MP se měla prokazovat od ceny např. RD, tj. cca už od 3 mil. Kč) , ale furt lepší, než den co den poslouchat, jak se u nás krade a jak jde naše ekonomika do háje. Omlouvám se Vám i ostatním za ty výše nadhozené otázky s tématem zdánlivě nesouvisejícími.

  • zemedelec napsal:

   Pro Blbiš.
   Samotné majetkové přiznání moc nevyřeší,spíš to postihne jen ty malé ryby.To by se musely zrušit anonymní akcie,zprůhlednit společnosti zakládané v daňových rájích a jejích danění tam.České firmy by nesměly mít sídlo v zahraničí,je toho určitě víc.Jednoduše řečeno,ty velké ryby si majetek v klidu vyvezou a nikdo ho nedohledá.

  • čtenář napsal:

   nějak takto bude ten zákon vypadat až jednou projde.

   http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cssd-opet-navrhla-zavedeni-majetkovych-priznani-nyni-v-senatu/868569

   „ČSSD opět navrhla zavedení majetkových přiznání, nyní v Senátu. Přiznání by podle ní měli podávat lidé, kteří vlastní nemovitosti za více než 20 milionů korun nebo cenné papíry v ceně nad pět milionů korun. Majetek pocházející z nedoložených příjmů chce stále zdanit 76 procenty. Zástupci ČSSD, která s podobnými dosavadními návrhy ve Sněmovně neuspěla, to dnes oznámili novinářům.“

   hlavně tato věta je důležitá:

   „Návrh nepočítá se zpětnou platností, neboť „retroaktivita je vyloučena“

 22. Varadero napsal:

  Kecy,kecy,kecy a pojdme demonstrovat a my jsme demokraté a to už tady bylo a další a další.je to spíš k pláč než k smíchu co se v mé zemi děje ,šlechta už tady taky byla a byli to stejní pazgřivci jak dnešní politici stejná sebranka nenažranců a budem volit novou stranu a co z toho zelení jak to dopadlo VV a jak to vypadá vydíme ,politika vyhodíte dveřmi a on se vám vrátí oknem a ješte řve jaký je geroj že do toho okna vylez ,jo volte si pořad ty rádoby demokratické strany ČSSD,ODS,TOP ,o žádne demokratické strany už dneska nejde jsou to etablované staré struktury na dnešní poměry.

  • tresen napsal:

   Tak co navrhujete, když to „vydíte“ takhle?

   • Varadero napsal:

    Hodlám volit KSČM jak jsem už napsal kecy ,že jsem levicový fanatik a rudý komisař na mě nepůsobí jsou to hlášky přiblblíku kteří si ani nepřečetli volební program komunistů žadnou novou stranu ala Babiš a spol to už opravdu ne,nehodlam si nadávat příštich volební období že jsem zas volil nějaké vychcánky co si všechno vykládaj jen podle toho jak se jim to hodí viz poslední rozhodnutí nejvyššího soudu který nam tady zas zřídil novou šlechtu ,v době šlechty taky byli dvojí zákony jedny pro šlechtu jedny pro prostý lid tak stejně jako dnes ,rovnost před zákonem je jen žvást tam jsme o dopracovali s demokratickými stranami.

    • Hladis napsal:

     To ze budete volit extremisty zajima asi jen vas a vase rude soukmenovce. Jen tu trollujete diskuzi vasimy nic nerikajicimi výlevy. Nikdo vas v Cesku nedrzi, tak nenadávejte a neco se sebou delejte. Ještě tu obvinujete ostatní a sam mate maslo na hlave.

     • varadero napsal:

      Tak to je klobouček a co bych měl jako se sebou udělat? mam začíst krást?mam přestat číst informace o zlodějnách co politici provádějí?no a rada nad zlato když se mi nelíbí politické strany a co v mé rodné zemi provádějí tak mam jít někam jinam? hodně dobrý žaludek musí mít pan Hladis nelíby se ti že tady krade tak se sebou neco udělej nebo odsud vypadni fakt moc dobrý,ano mam maslo na hlavě a to je že jsem špatně volil ve volbách a mohu říct že jsem v minulých volbách volil jak ODS tak ČSSD a tuto chybu už nebudu opakovat

 23. Skogen napsal:

  Když si prý Dalík dokázal říct o půl miliardy… Pravda, neuspěl, takže jde spíš o to, jestli byl kdo ochoten tu částku nabídnout.

  Racionálně vzato muselo být Nečasovi jasné, že v politice končí, protože každý krok ODS znamenal tah pilou skrz větev pod sebou. Samozřejmě tam nejsou hlupáci, samotnému Nečasovi lze vyčítat lecos, sám ale hlupák rovněž nebude. Takže šlo skrznaskrz o realizaci dealů a čím více se zužoval prostor pro standardní postupy, tím více se šlo do rizika. Nečas už jistý čas musí vědět, že toto je konečná. A pokud dosud svůj čistě osobní profit nerealizoval, musí mu být jasné, že bez prostředků nemá šanci. Ano, možná by se podřídil Velkému Kormidelníkovi, ale upřímně, co racionálního by na tom bylo? Klaus už se těžko na deset let schová někde na Vysočině, aby se po čase triumfálně vrátil a oproti mému očekávání šel rovněž až na hranici možného, takže pokračování v politické kontinuitě nehrozí. I kdyby těch deset let Nečas mohl čekat.

  Takže ano, Nečasův podpis byl vedle Klausova klíčový, Nečas rozhodně dobře věděl, že podepsat nemusí, a jestliže podepsal, pak proto, že podepsat chtěl.

  Toť můj ničím hmatatelným nepodložený názor.

 24. Varadero napsal:

  Přímo teď a tady obviňuji všechny kteří se zastávají stran ODS,TOP,ČSSD všichni kdo obhajují jejich činy v současnosti i minulosti a podporují je tak všechny obviňuji z marasu který tady máme bez vyjímky ten kdo podporuje tyto strany podporuje diktatůru těchto stran kterou tyto strany nastolili v mé zemi .

  • Skogen napsal:

   Varadero, co bych za to dal, kdyby těch předchozích osm let vládla Sociální demokracie. Jako že si uvědomuji, že není ideální a její členové nejsou svatí. Někteří k tomu mají hodně daleko. Nicméně praktikovala standardní evropskou politiku a před švindlem a hrubou silou upřednostňovala konsensus. Ostatně, ani nemohla jinak. Dal bych ruku do ohně za to, že by jsme dnes byli v podstatně menších problémech a měli podstatně méně zaděláno na sociální průšvih. Víte, že dnes je zde podle Eurostatu takřka pětina zaměstnanců (!!!) na hranici chudoby?!

   http://www.novinky.cz/ekonomika/306557-petine-zamestnancu-v-cesku-hrozi-chudoba.html

   Nemluvím o nemakačencích, ani o lidech s nešťastným osudem, ani o lidech v před a post produktivním věku, ale o těch, co pracují.

   • Varadero napsal:

    Chcete vládu ČSSD,já říkam tato strana už tady vládla a došlo v době vlády této strany ke zrušení anonymních akcií?nebo se zdanil hazard tak jak je zdaněna mzda? ne ani omylem poslal jste mi odkaz s kterým mohu jen souhlasit pošlu vám jiný kde se dočtet koho tady chcete aby vládnul přečtěte si a pak mi napište jaky je rozdíl mezi ODS ,TOP a ČSSD

   • Varadero napsal:

    Tady je slíbený odkaz:http://cssd.unas.cz/

    • Skogen napsal:

     Nejsem si vědom, že byste mi kdy co sliboval, ale budiž 🙂

     Takovýto pamflet vyrobíte na kde co a kdo koho. Sám jsem takovým způsobem (nelhal jsem, jen jsem vhodně podal fakta) jako jednotlivec přiměl k poslušnosti třeba vcelku velkou obchodní firmu. Takže ano, jen ať se o tom mluví, ne vše bylo zrovna křišťálově čisté a upřímně myšlené 😉 , vlastně leccos bylo přímo pitomé. Co totiž soc. dem, trestuhodně nezvládá, je politický marketing. Naopak naše pravice má schopnosti sebeprezentace v růžových barvách značně hypertrofované.

     Natolik, že v současných podmínkách jde o nerealistické obrazy, tedy i nedůvěryhodné. Víte, ono už nejde o image, ono už jde do tenkých. To už je pak placebo málo a dřívější choroby ustupují akutnímu stavu, zabrat může jen opravdová meducína. Na rozdíl od mediálních obrazů však vše napravo od ČSSD zrovna tohle absolutně neumí.

 25. cobolik pacholik napsal:

  ja nepoznam tych vasich politikov,lebo ma nezaujimaju,mna vobec nezaujimaju nejaky ty od strany,mna zaujima,jak sa da ohnut ceskej lid,co vidim aj v tej riti jak sa da ohnut aj ta sebranka z celeho sveta tu,jak disidenti kricali s podporu zapadu,ked nejakeho z nich zavreli a komuna mala poprask,myslim,ze mala ritku zrastenu,teraz ty spravny nie len v tej riti,ale v cesku vobec nemaju nijaku ritku zrastenu bo holota vidia sa da ohnut docista,pise sa tu spokojne a vyjadruje svoje nazory na vsetko dianie tam a oni vas maju na haku,najvyzsi sud oslobodil tych,co vas okradaju,tak isto jak najvyzsi sud posielal na smrt tych,co chceli pre holotu zmenu niekdy v historii ceskoslovenska,ani vtedy ani teraz sa nic nedeje uz chybaju len peticie obcanov,ze sud rozhodol spravne o navrateni slobody zlocincom,tak jak sa podpisovalo,ze zasranym imperialistom,len smrt,myslim,ze je to fajne a tak vam treba,mne je jedno ,kto je aky prezident,ci politik v tej riti,bo to nie moj dom,bo ja nemam dom,som len host,kdekolvek pridem,bo nejaka predajna devka podobna do tych dnes,moj dom predala pre svoju zasranu stranu,vlastne partu lepsiu,ako za tej zvezdy,lebo paralely za tej zvezdy vtedy a teraz,to mne pripada,ze idu v jednom siku s pomocou finacnej intenacionaly.
  pokial nebudu stat tisice na uliciach,nie cinkat klucom znacky FAB,ale aspon sutrem,budete stale holota,bo ja tiez holota,len s malym rozdielom,mne je ukradnuty nejaky dom bo ja nijaky nemam.

 26. Puck napsal:

  300 miliónů je moc !
  Takovou cenu Nečasovi nikdo nenabídne. I mafie se chová tržně. 🙂

 27. filas9 napsal:

  Vlku, vlku. Možné je v zásadě vše. Možné je i to, že si nějaká země uvědomila, že nejlevnější způsob jak v podstatě dobýt a ovládnou zemi EU.. je si ty politiky prostě koupit. Navíc se ty vložené miliardy bohatě vrátí přes korupci v Temelíně a spol.

  A ohledně amnestie. Divím se, že se někdo diví. Takhle se prostě Klaus choval vždycky. Když jste v politice přes 20 let, navíc i před revolucí jste měl hodně dobré místo. Tak se od té reality prostě odtrhnout musíte. Zvlášť v Česku se to hodně děje. Tedy jemu prostě nepřišlo špatné osvobodit zločince – špinavé peníze neexistují. Pamatujeme? A Nečas? Sám ho tu pojmenováváte Slabingrem. To je prostě politiky typu Peak. Jen je tam taky 20 let v kuse.

  Tedy ano, Dalík možná pod půl miliardy nejde, ale Nečas je jen figurka. Navíc skvěle ovladatelné přes tu jeho kobylku. Těch 300 mega je za něj prostě moc.

 28. AlenaK napsal:

  Toto stojí za přečtení. Nečas: „Věděli jsme, že neděláme správnou věc“
  http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/necas-o-vztahu-s-nagyovou-vedeli-jsme-ze-nedelame-spravnou-vec_277044.html
  Snad ani není možné, že v čele vlády stál takový člověk !

 29. Občan zZz napsal:

  Mnohé z mého následujícího názoru už tady nebo na Kose zaznělo.

  Tipnul bych si, že Klaus by amnestii tunelářům udělil i zadarmo, protože jejich nynější odsouzení by na Klause v budoucnosti vrhalo špatné světlo jako na prapůvodce tunelování. Nicméně předpokládám, že Klaus si za amnestii od tunelářů nechal dobře zaplatit, protože proč by tak nečinil když měl tu možnost.

  Byl Nečasův podpis amnestie za úplatek?
  Moje odpověď: NEVÍM.

  Nečas by Klausovi amnestii podepsal i zadarmo, protože Klaus má v ODS velký vliv a Nečas je slabý a nedovolil by si jít do problému s Klausem (jako vždycky).

  Nicméně věřil bych, že Nečas úplatek klidně vzít mohl.
  Proč by mu Klaus úplatek dával, když by Nečas amnestii podepsal i bez úplatku?
  Protože:
  – Nečas na Klause jistě lecos nepěkného ví a někdy v budoucnu, spíše za mnoho let (až bude Klaus minulostí) by Nečas mohl o Klausovi něco pravdivého říct a pošpinit tak Klausův odkaz. Takhle si Klaus úplatkem pojistil, že Nečas o něm mluvit nebude žádnou nepěknou pravdu. Proč mluvit nebude? Protože tím, že Nečas vzal peníze už sám není čistý a jede v tom také, je na jedné lodi s Klausem. A kdyby tedy Nečas po letech chtěl o Klausovi začít mluvit, Klausovi lidé se už postarají aby se provalilo, že sám Nečas v tom jel. (Klausovi lidé – myslím jimi třeba Jakla, Klausovy syny, amnestované tuneláře…)

  Tipnul bych si, že z těch peněz skončila přímo v Nečasově kapse jen poměrně malá část. Peníze nešly ani tak samotnému Nečasovi, spíše šly PŘES Nečase, a to dvěma směry. Prvním směrem – do pokladny ODS (černé účty na předvolební kampaně, úplatky atd.). (Každý přece pochopí, že pro stranu tuto oběť Nečas přinést musel. 🙂 ) Druhý směr peněz – putovaly přímo do kapes špiček ODS (také oni na Klause lecos vědí a také aby Nečasovi jeho podíl nezáviděli, že on dostal a oni ne, to by vyvolávalo spory, takhle jsou na jedné lodi.)

  Sám Nečas peníze potřeboval, protože se sám zatím nezajistil a s ODS to jde z kopce. A bez ODS a jejího vlivu by byl Nečas ztracen, to jest, s normálním platem by nevyšel. Navíc rozvod, alimenty, snaha zajistit minulou rodinu, nová partnerka Nagyová, která také chce mít svůj životní standard na který je zvyklá, to vše je hodně peněz.

  Závěrem opakuji:
  Jestli Nečas vzal úplatek NEVÍM. Tohle jsou jen spekulace jak by to možná mohlo být jestli to tak bylo.

 30. Laco Grőssling napsal:

  Vlku, zda Nečas pobral nějaké money za něco, nebo nepobral jsou jenom úvahy bez podkladu, kterými se nechci zabývat.

  Vrátím se ale k jinému podbodu Tebou zmíněnému a tím je řev Nečase a spol., když došlo ke změnám v ÚSTR. Celkem jsem chápal, že to je další pozice na šachovnici, o kterou pravice přišla, ale delší dobu mi nebylo jasné proč tak hystericky ta pravice ječí, když podle ní to zmijí hnízdo ovládla ČSSD. Strana, kterou i pravice nepovažuje za nedemokratickou. Nejdříve jsem si myslel, že hadi jsou tam proto, aby vynášely kauzy na ty co se jim nezamlouvají a najednou přišli o možnost to činit zrovna na ČSSD a spol..
  Jenže potom jsem měl náhodou rozhovor s informovaným člověkem a ten mi podal důvěryhodnější vysvětlení. V onom archívu jsou prý věci, jejichž zveřejnění by se nelíbilo mnoha lidem z ODS a TOP 09, zejména těm s disidentskou minulostí. Jde prý o těžké trestní kauzy ( ani náhodou ne politické ) z před roku 1989, asi již promlčené, ale i jejich zveřejnění by přineslo velké problémy. Nevím o co jde konkrétně, ale ten prasečí kvikot jako před porážkou by pravdivost této informace dost podporoval.

 31. tresen napsal:

  Pátrám v paměti po lidech s disidentskou minulostí, na kterých by mohlo záležet ODS anebo TOP 09, a nikdo se mi nevybavil.
  Ostatně sama teorie, že za totáče někdo z disidentů mordoval nemluvňata /či co jiného strašlivě kriminálního/ a StB to zamlčela a pouze to zanesla do svých záznamů, je pozoruhodná.

  • Laco Grőssling napsal:

   Třešni, detaily neznám, u StB jsem nepracoval, ba nebyl ani v jejich hledáčku zájmu, byl jsem příliš bezvýznamná šedá myš. Nicméně skutečnost, že ODS a TOP 09 kvičí, jako prasátka na porážce a i podle některých disidentů ( viz. blog jednoho pasáka koz a propagátora hulení trávy na Aktualne.cz ), dělal ÚSTR co mohl, aby nezpřístupnil archivy veřejnosti rozumnou digitalizací, svědčí o mnohém.

  • filas9 napsal:

   Když už něco, tak informace že nějaký disident vlastně ani moc disident nebyl a vesele donášel.

  • ZdeněkJ. napsal:

   To zamlčení mohlo být zcela účelové a sloužit k následnému vydírání těchto osob, myslím, že to byla běžná praxe StB. A nemuselo to být zrovna mordování nemluvňat.

 32. babaluba napsal:

  „Počkáme a uvidíme.“ Souhlasím s těmi, kteří přede mnou vyjádřili názor, že Nečas věděl, po tolika prohraných předchozích volbách a téměř jisté obří prohře ODS v budoucích parlamentních volbách, že ho už žádná světlá politická budoucnost nečeká. I když to byl pouze průměrný student MATFYZu, natolik počítat ještě umí. Zvláště když mu za zády cenil zuby Kuba.
  K tomu je potřeba přičíst také to, že dle svého doznání plánoval další život se svou sekretářkou a tudíž měl potřebu zabezpečit bývalou rodinu tak velkoryse, aby mu manželka nedělala problémy s rozvodem.
  Topolánek si kdysi postěžoval, že po jeho odchodu z pozice předsedy vlády mu ODS nijak nepomohla při hledání příštího zdroje obživy. Po delším hledání si dobře placenou pozici posléze našel sám. Že ODS pro něho nepřipraví vysoce honorovanou pozici, mohl tudíž očekávat také Nečas.
  Nečas dle vlastního vyjádření plánoval opustit politiku od jara 2014 a tyto plány vznikly na jaře 2013. Nejméně od této doby tedy musel přemýšlet nad budocím zdrojem příjmu jak pro stávající velku rodinu (dvě z jeho čtyř dětí jsou už sice plnoleté, ale to ještě neznamená že jsou také soběstačné a dostudované), tak pro nároky své stávající milenky.
  Takže počkáme a uvidíme, jake zdroje příjmu bude mít k dispozici po skončení v politice.

 33. tresen napsal:

  Já opravdu nemám zájem rozpřádat tu hovory o ÚSTR /dost mě zklamal, hlavně svou nejapnou produkcí, ale i postupem digitalizace/, nicméně důvod obav z převzetí ústavu jistou částí levice vidím v době jeho vzniku, kdy tito lidé prohlašovali, že nemá žádné opodstatnění a že se budou snažit o jeho likvidaci.
  Mne skutečně zajímá pouze to, proč jste napsal to co jste napsal. To jest kdo podle vás připadá v úvahu jako ohrožený disidentský prominent, za totáče pachatel nepotrestaných kriminálních činů, nyní člen ODS anebo TOP 09. Jestli existenci někoho takového opravdu pokládáte za pravděpodobnou, anebo jestli je to od vás jen tak, aby řeč nestála, mimovolné uplivnutí na fantóma, spojujícího v sobě všechny možné vámi nenáviděné prvky.

  • Laco Grőssling napsal:

   Třešni, předávám jen co jsem koupil. Události dostupné z veřejných zdrojů ( to kvičení a zamlčování ) mi nakoupené potvrzují, byť nepřímo. Rozhodně mi takovéto konspirativní teorie tak připadají hodnověrnější, než řeči o pravdoláskových úmyslech bývalých velitelů ÚSTR. Jak se říká potrefená husa zagágá. Tak si rozklíčujte kdo konkrétně nejvíc gágal, pardon kejhal. Víc k tomu neumím dodat.

 34. tresen napsal:

  Takže jestli vás taky nenapadá žádný prominent ODS či TOP 09, o kterém se ví, že má disidentskou minulost, musí jít zřejmě o naprosto neznámou kategorii, totiž o lidi, kteří svou disidentskou minulost doposud tutlali. To pak jo.
  To by byl významný objev, který stojí za trochu toho úsilí o ovládnutí ústavu. Představte si, jak by byl u Klause a dalších potíračů pravdalásky znemožněn každý, na kterého by něco takového nové vedení ÚSTR našlo.
  A kdyby se navíc odhalila jejich kriminalita. Vraždění nemluvňat tedy ne, když říkáte, ale třeba pašování knížek anebo kopírování Charty.

 35. Václav napsal:

  tolik peněz,no pokud Bém 100 mega a to je hladovější moc tomu nevěřím, ale taky nevěřím postupu Plzně , ale tady doufám….

Komentáře nejsou povoleny.