Česká liga dohání kvalitou holandskou….


Tedy podle  Pelty. Alespoň myslím, že  to byl on  kdo  tohle  moudro  před  zahájením  ligového mužstva pustil do  světa.  A zásadní  rozdíl je prý  hlavně v marketingu…

Nechtěl jsem  dnes  psát,   dnešek  je  vyhražen Majce, je  tam  také  další kousek  od  Artura,  tak  proč  dávat  ještě  jeden? Ale  prostě nemohu jinak.  Odvety  fotbalových pohárů  byla  pro  vlka natolik  drsná podívaná,  že  to zkrátka  musím  ze  sebe  vypsat!

Český  fotbalový  sen  o  nastávající  velikosti  domácí  soutěže, založený  na  loňském  slušném  účinkování  Plzně  a  Sparty  v  EL,  je prostě  v troskách!  Ne,  s  holandskou ligou a její kvalitou , natož  marketingem, který  nám prý  chybí, si  skutečně nemusíme  lámat  hlavu!

Moje  Viktorka  dřela  opravdu jako  kůň, aby  vyřadila  mistra  Bosny.  Do potíží se dostala  vlastní  herní lehkomyslností  v prvním zápase doma a  pak  jedním  nešťastným momentem  v  Sarajevu.  Ale  když  uvážím, co jsem  viděl  od  Liberce  / Jeffe  promiň/ a neviděl  zejména  od  Sparty… no tak mohu  napsat,  že  to byla  od  titána  Horviho a  spol.opravdu kovbojka na  krev, ale s grácií.  Snad   to  s  Estonci v  dalším kole půjde lépe.Nicméně   bosenský  mistr   by  neměl  být  soupeřem na  krev. Přesto  – byl.

Slovan  postoupil.  Takže  vše  ok?  Ani náhodou! Přešel  dál jen proto, že  měl neskutečnou kliku!  To nemyslím  pejorativně. Jen  konstatuji  zjevný  fakt. Soupeř  nedal penaltu  a druhou,  minutu před koncem,  už  mu  soudce odpustil…Neumím si představit,  že  Liberec  dá v  příštím kole  FC  Curych. Ale třeba  se pletu a dojde na zázrak.

Nicméně  každý,  cti  dbalý,  český  fotbalový  fanda je přesvědčen,  že  nějaké  Lotyšsko a  fotbal  jde k sobě  asi  stejně  jako  pěstování ananasů  na  Špicberkách. Mimochodem  – švédský mistr, na  kterého  Viktorka  může  narazit v posledním kole  kvalifikace  o LM, jestliže  se tam dostane,  deklasoval současného  lotyšského mistra ve  dvou  zápasech  celkovým skore  12:1. Uvážím  li, že  Sparta  dostala  világoš od  aktuálně  9.mužstva  švédské ligy, pak mohu konstatovat  jediné- jestliže  by  Viktorce byl  v  play  off  LM  nalosován opravdu  švédský  šampion  Elfsbjerg,  pak  by  asi  udělal,  pod  dojmem  toho,  že český  vicemistr  je  vyřazen  nějakým  Haekenem   a třetí  klub  naší ligy  jen  s  maximálním  štěstím  dá  2. mužstvo  z  lotyšské ligy,  Paclík  udělal  nejlépe, kdyby  to se Švédy  zkontumoval a bral  hned  Evropskou ligu.  Ušetřil by  českému  fotbalu  další  blamáž a  náklady na  cestu..Sám bych  to napsal  na  web  Viktorky…  Jenže  nenapíši-  protože  mezi včerejšími  kvalifikačními výsledky   2. předkola  EL  lze  objevit,  že  další  klub  z Goeteborgu  – daleko slavnější  než  Haecken – IFK  – vypadl  se slovenským  Trenčínem!!! Že by  slovenská liga  byla o  tolik lepší než  česká?  Sotva!  Kdo viděl  ve  středu večer, kvalifikaci LM  Razgrad  / Bulharsko/ – Slovan  Bratislava,  byl  svědkem  totální  demolice  nejlepšího slovenského  týmu naprosto  brutálním způsobem.  Bulhaři je přejeli  jak  jedenáctku  z  pralesní ligy!

Takže  ono je  to  vachrlaté  dělat  nějaké  paušální  soudy.

Ale pár  jich  lze:

– česká liga  se ani náhodou  neblíží  té  holandské

-občas, při mimořádné  shodě okolností  mohou  i  české  týmy  nebo  spíše  tým, udělat  díru  do  pohárové  Evropy. Ale  bud e to jev  mimořádnýa  sotva opakovatelný.

-že  fotbal  tady děláme  dobře  si nejspíš  myslí  jen  Pelta  s Berbrem. Ostatní  vědí,  že  to je jeden  velký průšvih.

-měli bychom  být  vděčni  za  každého, kdo  v Evropě  ukopne  jakž  takž  slušný  výsledek a nikoli  hledat prostředky, jak  ho zaříznout,  když  to   není zrovna  Sparta

– měli bychom bez  výjimky  držet  v  kvalifikaci  i  v hlavní soutěži  každému  českému  klubu, který  tam zrovna  hraje.

-uvědomme si , že  český  fotbal  venku  nemá naprosto  žádný  zvuk.Důkazy?  Žádný  velký  přestup  v létě  z  české ligy  do  nějakého slušného  evropského klubu. Největší přestupy  se vlastně dělali  uvnitř  ligy!! Což  znamená,  že zahraničí není ochotno za  české plejery  dát  ani  peníz, který  vynaloží   místní klub.

Doslova  facku  dostali  včera  sparťanští  fans  ještě  před výkopem.  Žádná  ze  4 švédských televizí  neměla o  přenos  se Spartou  zájem!!!! Takže  přenos  nemohly  dávat  ani  české  televizní okruhy. Zkrátka  Sparta  nebyla   nepovažována  za  dobrou investici a  mančaft,  který  by  jim přitáhl  diváka k obrazovce  a prodal  reklamu!  Vlastně  – tohle  není  facka  sparťanům, ale  všem  českým  fandům. Nemám sebemenší pochybnost,  že  kdyby  místo  letenských  hrála  u  tří korunek  Viktorka, bylo by  to  úplně  stejné. Nezájem. Takhle  nás  vidí  fotbalová  a televizní  Evropa. Ale  naprosto  vážně  lze  konstatovat,  že  kdyby  Haeken  hrál  místo se  Spartou  s  třetím  týmem  dánské,  finské  nebo norské  ligy, tak  přenos  byl!!!

Prostě  pohárové odvety  jsou  z  českého hlediska jedna  velká  blamáž!  Po všech stránkách.Je  celkem jedno, kterému  mužstvu  fandíte   je  to průšvih   všech.

Ne,  česká a  holandská  liga  jsou  dva  naprosto  různé  světy, které  spojuje  jen  kulatý  nesmysl  a  stejná  pravidla  hry.  Míním  tím  ty  na  trávníku.  Jinak  ve  všem ostatním  je  asi  stejný  rozdíl  jako  mezi Peltou  a  šéfem holandského  fotbalového  svazu.  Berbra  tam  určitě nemají.

Promiňte  , že  vás  obtěžuji  jak  tématem, tak jeho zpracováním.  Ale  musím  to ze  sebe  dostat..

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

26 reakcí na Česká liga dohání kvalitou holandskou….

 1. Laco Grőssling napsal:

  Ahoj Vlku, čím to obecně, že všichni top čeští hráči ve fotbale mezi léty 1989 – 2005, potom už to šlo dolu vodou, vyrostli pod značkou ČSTV, resp. know how práce s mládeží ?

  Dtto ale hokejisti ? Jak by vypadala statistika těch co se dostali do NHL podle let po roce 1989 ?
  Jasně je jiná doba a fungují systémy v Západní Evropě, které produkují špičky i ve fotbale…..atd. atd., ale jsou to jen špičky a na základě obrovských soukromých peněz peněz korporací, ostatně zářným příkladem je Škoda Auto, firma, která v této oblasti, jako ta užitečná kravka žere v Česku a dojí tu Tour de France, tu mistrovství světa v hokeji a to je ještě tou velmi slušnou stračenou. Na ty v Česku nikdy nikdo nebude mít nárok, ani Křetínský ne.

  Takže, cesty jsou jen dvě, hrubě řečeno,
  1.
  první, masivní STÁTNÍ podpora masovému sportu, a na něj navazujícího sportu špičkového,
  2.
  masivní podpora profesionálnímu sportu ze SOUKROMÝCH peněz a kašlání státu na masový sport.

  A jsme zase u toho systému. Je to jako se vším.

  Tentokrát se omlouvám za amatérský názor na sport zvaný fotbal, který jsem nikdy nehrál, dodneška nevím co je off side atd.. Preferuji poněkud jiné sporty, když už.
  Když už jsme holt přesídlili na ten potápějící se Titanik, tak asi řešením by byla ( protože zase za vším je hlavně ekonomika ), masivní podpora sportu ( masového i špičkového ) státem a vytvoření legislativního rámce pro soukromníky, aby investovali do sportu povinně, ne jenom dobrovolně ( obdobně je tomu s kulturou a školstvím, všechno to jsou trojnásobné spojité nádoby krachující zhruba stejně ), po 24ti letech od kontrarevoluce.

  • VáclavP napsal:

   Laco moc zajimavý názor. Ale masová podpora sportu ala NDR,SSSR,Čína mí přijde strašná. Cíl je dril a co nejvíc olympijských medailí, hlavně ve sportech kde nerozhoduje improvizace ale dril. To je mi milejší Švýcarsko, co vyprodukuje akorát tak jednoho Rogera , ale ten stojí za to. A už se opakuju, ale napíšu článek Proč Indie a Čína nehrajou dobře fotbal

   • Laco Grőssling napsal:

    VáclaveP. nevím jaké máte zkušenosti s masovou tělovýchovou alá reálný socík v ČSSR. Coby puberťák jsem na ní měl aktivní podíl tak do 18ti. Potom baly vojna a dál jsem vše pozoroval z povzdálí, spíš jako bafuňář.
    Tak předně, necítil jsem to na okresní, či krajské úrovni jako dril. Docela rádi jsme coby kluci na tréningy chodili, spíš bylo hanbou za něco nehrát, nebo nezávodit. Vše bylo podpořeno absolutní finanční dostupností všech sportů, na které jsme si pomysleli. A taky mám velmi dobré vzpomínky na trenéry, kteří pracovali zadarmo, možná občas za nějaké čestné uznání a nejen nás trénovali, ale také vychovávali. Měli velký náš respekt, který trvá dosud. A tehdy samozřejmě morální podporu odkud to jen šlo.
    Později jsem pravidelnému sportu moc nedal, ale mohl jsem sledovat z jiného pohledu, jak to fungovalo na okresním městě. Většinou se našly na okrese 2-3 fabriky, které do podpory sportu, především masového, lily peníze. Samozřejmě, že podporovaly i místní čutálisty, nebo hokejisty, ale podpora špiček byla dána až na centrální úrovni. Hlavním účelem sportu na okresní úrovni nebyla podpora masového sportu, ale když tak jeho podhoubí.
    Celé to byl promyšlený systém podporovaný shora, do kterého se celostátně lily obrovské peníze. Samozřejmě s vědomím, že kdo si hraje nezlobí a že chléb a hry musí být. Ale na příkladu investic do plaveckého sportu, kdy bylo rozhodnuto v sedmdesátých letech na celostátní úrovni, že každý okres musí mít krytý plavecký bazén ne-li dva, protože se podporovala plavecká gramotnost i při vědomí, že taková investice je obrovská, je vidět, že tu byla jasná koncepce podporující hlavně dostupnost sportu co nejvíce lidem. Ještě dnes se z takto vybudované infrastruktury žije.

    • Laco Grőssling napsal:

     Hlavním účelem sportu na okresní úrovni nebyla podpora masového sportu, ale když tak jeho podhoubí. Místo masového mělo být vrcholového, samozřejmě.

    • VáclavP napsal:

     Tím drilem jsem samozřejmě myslel dnešní čínskou výrobnu olympijským medailíí a dřívější NDR a SSSR. Tedy vrcholový sport se státním dopingovým programem. Matně si i já pamatuju na masovou tělovýchovu za komunismu, ale na rozdíl od školství, které si myslím, že mělo za komunismu úroveň dobrou, tak o sportu si myslím, že jde dnes přistupnější než byl tehdy ( Jenom to že dneska má každá škola multi-hřiště s umělým povrchem , nás vyháněli za komunismu i z toho hliněnýho, protože správce chtěl sedět doma a ne hlídat mladý haranty co chtěj sportovat po škole ).

     • Laco Grőssling napsal:

      No tak tehdy to byl určitě státní program na Západě i na Východě. Konečně rezidua jsou každý den v tisku, viz. poslední skandály se sprintery, nebo cyklisty.

      Fakt si myslíte, že je dnes sport přístupnější než tehdy ? Tak to toho moc o té době nevíte.
      Několik příkladů:
      – za reálsocíku jsem běžně chodil do bazénu 3 x týdně, jsem vodníkovo dítě. Žádnou díru do rodinného rozpočtu jsem tím neudělal. Ani nevím, že po mně něco chtěli zaplatit. To dnes mne přijde hodina v bazénu na 60 Kč x 12 = 720 měsíčně, je to pro důchodce nerealizovatelné.
      – na kolik odhadujete pořizovací náklady na výstroj mladého hokejisty ? Za socíku jsme kupovali synovi jen přilbu s košíkem a brusle,. ostatní mu půjčili včetně hokejky.
      – no a kdybychom si chtěli jó vyskočit, tak nejbližší golfové hříště má tyto cenové relace:
      roční členství 12 000, jedna hra za jeden den 800 – 1000 Kč. A to patří k těm hodně levným.

      Ale teď hodně obecně. Jen hloupé vlády nepodporují širokou dostupnost sportu, kultury a vzdělání. Důsledkem fyzické a duševní zakrnělosti obyvatelstva je nárůst kriminality, výskyt drog a hospodářský úpadek státu.
      A toto přesně dělala většina vlád po kontrarevoluci. Na rozdíl od bolševika.

    • Bren napsal:

     Pane Goslingu, mám ten pocit, že jste silně něco opomněl při své chvále bolševika. Já jsem tu dobu zažil taky, ale nic tak růžového to nebylo. Fotbal hrál kdekdo, fyzická připravenost celého národa byla asi o šest levelů výše než je dnes, ale materiálně to byla bída s nouzí. Na hokeji vám nepůjčili nic, protože tam nic neměli, to vám můžu říct rovnou. Nárazovky, kdy se něco někde jednorázově nakoupilo a pak se to pět let trhalo až do úplného roztrhání a dvact let nebylo nic, nelze nazvat něčím jako lití peněz do sportu.
     Pak jste opomněl říct, že tady nikdo bolševika od válu nikdy nevyhodil, mám ho za šéfa v práci, je ve vedlejší i přesvedlejší firmě, je všude na vedoucích místech, kam se kolem sebe podívám. Vede to jak to vedl kdysi: nic neumí, je blbý jak vagon vietnamských dělníků a drží se Marxova hesla: práce je základní lidská potřeba a dělník bude pracovat dokonce i tehdy, když za to nebude dostávat žádný plat.
     Celý život aktivně sportuju – nikdy nebyly možnosti sportovat jaké jsou dnes. Nikdo rodičům naší posrané generace nenakázal, aby děckám pořizovali počítače a nechali je u nich od rána do včera sedět. Neodvádějte pozornost od své (i mojí) generace ničemných rodičů, kteří jsme prostě těžce nezvládli výchovu svých dětí ani na bolševika ani na toho bolševika na tajňocha.

     Tyto problémy mají všecky státy, kde bolšeivk řádil, nikde po něm tráva neroste.

     • Laco Grőssling napsal:

      Ale no tak Brene, jednou jsem se kolem roku 1985 zbláznil a nechal se přemluvit, abych v jednom vesnickém klubu šel na jedno utkání do hokejové branky ( do 18ti jsem kromě plavání taky chytal ). Samozřejmostí bylo, že mi půjčili výstroj. Ta brankářská hádám stojí tak 40 000 a to ještě ta levnější. Takže lžete, byl to normální tehdejší stav. Dtto, když jsme za pár babek jeli se školou na lyžeřský výcvik. Zkuste si to dneska !

      Bolševiky bývalé i dnešní nyní ve vedoucích funkcích firem neposuzuji. Je to vždy na rozhodnutí soukromého majitele, pokud najme neschopného člověka doplatí na to majetkem. 24 let po kontrarevoluci už to vědí i ti největší tupci. Tedy možná všichni ne, tak většina. Takže oblbujete neznalé.

      A pokud jde o tu přístupnost sportu, tak malý příklad . Manželé mají 2 děti kolem 10ti let. On bere 20K ona 10K čistého. Za byt a inkaso zaplatí 14K. Jen jídlo ve škole jednoho dítěte stojí měsíčně 2K, když si vzpomene škola, že půjdou do kina, nebo na hory, rodiče na to nemají, co asi tak zbyde na sport ?

      Ve svých 64 letech mohu klidně říci, že za výchovu svých dětí se nemusím stydět.

      Žvásty, žvásty milý pane.

 2. Tacit napsal:

  Jakou roli v tom hrají peníze 🙂

  Roční rozpočet Viktorky Plzeň je asi 80 mil Kč, stejný má Slovan Liberec.
  Sparta má rozpočet 300 mil Kč/rok a to, co předvedla v předkole e-ligy byla katastrofa.
  (odkaz např. zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/1._%C4%8Desk%C3%A1_fotbalov%C3%A1_liga )

  A teď okénko do světa:
  Real Madrid má rozpočet asi 200 tisíc krát vyšší než Viktorka a Barca má rozpočet asi 100 tisíc krát vyšší než Viktorka. (zdroj: forbes.com). To je samozřejmě extrém a sen.
  A co ti Holanďani, co je Pelta předehnal.. Např. Ajax má roční rozpočet cca 70 mil Eur, tj. 20x vyšší než Viktorka. A při tom Holandský tisk hodnotí financování jejich klubů jako katastrofální. A nejen financování, ale i výsledky.
  (http://www.jkmconsultancy.nl/2010/03/dutch-professional-football-houston-we%E2%80%99ve-got-a-problem%E2%80%A6/).
  Přičemž Ajax Amsterdam je v aktuálním klubovém žebříčku Evropy na 29. místě a Viktorka na 46. (Sparta až na 65. místě)
  (zdroj: http://fotbal.mertin.cz/charts/clubsChart.html)

  V aktuálním žebříčku národních týmů (http://www.fifa.com/worldranking/rankingtable/index.html)
  je Holandsko na 5. místě a Česká republika na 26. místě.
  Pelta je holt formát, nejen, že je dohnal, možná že už i předehnal …

 3. Jan Čermák napsal:

  Ahoj Vlku. Podepsal bych půlku. Jo kvalitu holandské ligy ani náhodou, Pelta ven.
  Na druhou stranu mám pocit, že se ta kvalita ligy v čase zlepšuje.
  Dál mám pocit, že se spousta lidí opravdu snaží dělat to jak nejlíp umí. Mladej kope za Vysočinu.
  A on je každej zápas jinej, jak víš. A je těžký říct o vlastním dítěti, že je kopyto, když se tak snaží, když dostane 6 kusů od Slovácka.
  Napadá mne k tomu co jsem kdesi četl. V středověku mohl žít spokojeně průměrný kovář. Dnes jen ten nejlepší. Jak nejsi nejlepší, nemůžeš být spokojený.
  Nejsme a nebudem nejlepší, uspokojit nás může , když do toho dáme maximum. Plzeň to dělá, ale taky měla štěstí.
  A ještě ta Sparta, to je průser, co tam přišel Křetinský. Asi to dělaji blbě, ale myslím, že tohle selhání je psyché. Musí být strašně těžký být Barcelona a pořád vyhrávat, chtít něco takového po Hušbauerovi je prostě nonsens….
  Gratuluju.
  Pro Laca : Fotbal je právě důkaz, že ekonomika není všechno. Jo ekonomika určí jak drahýho si koupíš hráče a zhruba to platí, že nejbohatší klub je nejlepší. Ale na place to pak musíš vždycky předvést a míč je kulatý a souopeř se sám neporazí. Z tvého hledisky měla Sparta jasně vyhrát.

  • Laco Grőssling napsal:

   Vidím to tak, český klub nemá šanci na klub třeba v GB v Premier L., který má xnásobný rozpočet. Jednou možná i slepé kuře najde zrno, ale v globále se vždy prosadí ten kdo má víc prachů.

  • vlk napsal:

   Jene,

   škoda, že se do diskuse nezapojil nick Bren, co chodí na forum Viktorky. Velmi byste si notovali. Ale ani já nemám , s tím , co píšeš sebemenší problém. A už vůbec ne s tvrzením, že Viktorka měla kliku. Je to fakt> Ale velmi malou ve srovnání s tou , co měl včera Liberec. A musíš uznat, že Viktorka šla tomu štěstíčku výkonem naproti. Na rozdíl od dalších dvou našich mužstev v pohárech.

   • Tacit napsal:

    Pane Vlku, mohl byste prosím odblokovat (nebo zakázat?) můj příspěvek z 10:51. Stále čeká na schválení.
    Děkuji
    Tacit

  • Bren napsal:

   Ahoj Janku! Prosím tě, velmi by mě zajímalo, co tvůj mladý v klubu Vysočina trénuje. Jak dlouho tam je a tak. Bylo by možno se něco dozvědět, abych si mohl udělat obraz o výchově děcek ve špičkových klubech Česka?

   • Jan Čermák napsal:

    U16- to je mladší dorost. Golman. Od 6ti let. Měl jsem k tomu apriorní nedůvěru , fotbalisty za blby a primadony… Nicméně jsme bydleli v Jihlavě a malý stále do něčeho kopal, tak jsme ho tam dali, že se uvidí. V týmu jich vydrželo pět. Zatím. Každý rok přijdou 2-3 noví z okolí z Vysočiny, ty co vyšoupnou najdou flek v okolí, nebo končí. Je to úplně proti mé životní filozofii. Ale přesto musím smeknout. Proti svým vrstevníkům ti kluci vědí co chtějí. Pracují neskutečně, většina dojíždí, nebo bydlí na intru. Ale baví je to, žijí tím. Starší jsou pro ně skutečný vzory. Když přijdu na stadion spontánně automaticky mne zdraví i dorostenci co mne vůbec neznají. Treneři se každý rok mění, ne že by mezi nimi nebyli magoři, ale klub má myslím snahu hledat kvalitu. Stejně tak s děcky, není to zcela bez protekce, ale talent se bez problemů prosadí. Stále všem opakují, že škola je na prvním místě. Vyhodili kloučka za 4ky v 5 ročníku…Snaží se je učit hrát, a výsledky jsou důležitý až ve starším dorostu…Minule na konci sezony trener mluvil takto, hlavně že jste kluci parta, až se potkáte a třeba jeden z vás bude hrát ligu, chci aby jste spolu šli na pivo… brečel jsem.
    Co vidím je to skoro všude tak. Akorát je komické, jak jsou rodiče diváci agresivní na sebe navzájem,A myslím, že ani rozhodčí vždy nepíská rovinu.Ale peníze v tom zatím asi nejsou, spíž prestiž. Tak.

 4. papilio napsal:

  AQ co,pánové,říkáte na další vývoj naší Ivety Bartošové?To je taky velký český problém!

  • vlk napsal:

   Paipilio, ne Bartošová vlka ani nikoho jiného nebere. Ale Viktorka a fotbálek ano. Každý má svou slabost. Promiňte nehodnému.

 5. VáclavP napsal:

  Vlku příkláním se ale jinak k názoru , který zazněl na foru Viktorky, že sparťanská rodina chce letos titul. A tomu bude podřízeno vše ! Jako by si Pacloš se Skřetem rozdělili trh. Viktorka bude dělat koeficient a Sparta titul. Ostatní budou hrát o Evropskou Ligu

  • vlk napsal:

   Václave
   od začátku sezony nic jiného nepíši, než že Sparta má výrazně slabší mužstvo než loni, ale že je daleko větším favoritem na titul než loni a že se všichni budeme divit, co se v lize bude dít. Po včerejšku zejména.

 6. Jos napsal:

  Vlku, co jste to chtěl vyjádřit tím
  „-měli bychom být vděčni za každého, kdo v Evropě ukopne jakž takž slušný výsledek a nikoli hledat prostředky, jak ho zaříznout, když to není zrovna Sparta“ ?
  To jako pro vás je zaříznutí Sparty součást pravidel? Nebo bontonu? Nebo obojího?

  • Kutil napsal:

   Vlk se o Spartu otře rád vždycky, když to jen jde, a i když se to nehodí, vždycky tam nějakou invektivu dostane. Ale to je v pohodě, to k fandovství patří. Bez toho by byl divný patron. Problém Sparty je Hřebík, a stupňuje se to, bohužel, v neděli budou na Letné protesty, zase budou národu předkládány vylízané mozky kotle… Jo, Viktorka, buďte rádi, že máte Paclíka, morálka nemorálka…

  • jvf napsal:

   Kdo a kdy naposledy zařízl Spartu? Osvěžte mi prosím paměť.

   • Jos napsal:

    Vy si patrně nevybavujete utkání v Plzni v 7.kole loňské GL Plzeň – Sparta 1:0 , rozhodla Limberským nafilmovaná a dnes už dost proslavená penalta,velmi ochotně akceptovaná rozhodčím Matějkem a později oceněná disciplinární komisí trestem. Ovšem byla už jen třešničkou na dortu. Utkání v podstatě rozhodli naprosto a od první minuty tendenční rozhodčí za pečlivého dohledu madam Damkové v plzeňské VIP loži. Od zhlédnutí tohoto „utkání“ jsem silný nefanda Plzně. To co Spartě každý jen tak z libovůle každý přisuzuje předvedla Plzeň v tomto utkání zcela naplno a v plné kráse.

 7. Řezníček z Brna napsal:

  Právě končí špíl Příbram-Viktorka, velmi slušná úroveň zápasu, hodně gólů, za takový zápas by se nemusela stydět ani holandská liga.

Komentáře nejsou povoleny.