Ten Ištván se nezdá – aneb upoutávka na seriál


Včera  jsem se  sešel s  jedním  ze svých  dobrých a dlouholetých  známých. Má  od   převratu mnohé  za  sebou a kdyby  chtěl  někdy vyprávět, co všechno  zažil, bylo  by  to  vyprávění  delší než  mexická  telenovela. Rozhodně  však neskonale zajímavější.

Řeč  byla o mnohém. Především o politice, beznaději, která nás  svírá a  také o  tom, jestli se  s tím  dá  něco udělat  nebo ne.  On se zaobírá  myšlenkou, že  by  to  organizačně  mělo  jít,  já jsem skeptik a  věřím v podstatě  jen na převrat  zdola. Respektive na  to, že  současná  gangsterskopolitická  scéna  se dá  zcivilizovat snad  jedině  soustavným  tlakem z  ulice. Asi tak jako se zbortil  režim  v DeDeronii, když  nevydržel  nakonec  tlak  uprchlíků a  dlouhou serii  pondělních  demonstrací. To by  fungovalo  i tady, ale jaksi nejsou  ty  desetitisíce demonstrantů každé pondělí.

Takže  ono je  to jedno, jedno  jestli založit stranu  andělů  nebo doufat  v  pondělní  demonstranty. Proč  to zmiňuji  –  jednak proto, že  doufám, že  se z  tohoto  čtenáře  Kosy  stane  také  autor, protože má mnohé  co  říci, ale zejména  kvůli tomu, že  jsme  také tak trochu  pojednávali  Babiše  a jeho nové  tiskové imperium.  On se nedostává k  Lidovkám, já  zase k  MfD. Tudíž  byla  výměna  názorů, jestli  Babiš  už  redakce  pacifikuje  nebo  nikoli. O  tom, že se tak  stane jsme nediskutovali. Tady máme oba  jasno.

Stejně  tak  v tom, že  nájemní  brkové  v těchto  „ozdobách“  českého mediálního prostoru  budou  mít na  výběr  jen  dvě  možnosti:

1- sklapnout  kufry,  doslova  v přímém přenos  „sežrat“  před  nastoupenou jednotkou mnohé  z  toho, co  vyplodili  v minulosti a  dál už být jen “ His  master  Voice“ nebo

2- zůstat  zásadový   a odejít. Nejčastěji na pracák. Protože  novinářů haldy, redakcí málo.

Lišili jsme se jen v tom, kolik  kterých  že  bude.  On zastával názor, že  těch  prvních  přemnoho a  těch  hrdých  jen  houfeček,  já  to  viděl  tak, že  těch  zásadových pravičáků  by  snad, po tom, co všechno   a vytrvale  psali, přeci jenom  by mělo  být víc  než  tak  akorát  na  zápas  ve  fotbálku někde na  louce. Uvidíme. Teď  už je opravdu nejvyšší  čas  jít  na  věc.

Když  jsem od  něj  dostal  otázku, jak  vidím  pod  Babišem  vývoj  Lidovek,  konstatoval jsem , že   zatím  není  patrný  z  vnějšku  žádný  posun Ti, kteří  psali  dobré  články a  pár  jich  v redakci těchto novin  je, píší  dobře  dál,  ti, kteří  dělají  žumpalistiku  také. Jen mám dojem , že  už jim to nejde úplně  od srdce jako dříve.  Ale  je  to jen  dojem.Ale v  celku  -Lidovky  jsou  zatím  celkově vždycky na  stráži  a pevnou hrází  proti  všemu, co  by  se  vymykalo  bigotnímu  pravičáství  nebo snad zpochybňovalo  úžasné a plodné  úsilí  korupice. Jen oni  to na rozdíl od  většiny obyvatel  této země  vydávají  za  úspěch.  A  svůj krátký  referát  jsem  uzavřel  větou:

Třeba  moje  velká láska  -Zlámalová , ta nikdy nezklame. Přečtete  si  o  tom na Kose zítra. Tedy jako dnes.

Což je meritum  dnešního  článku.  Zlámalová opravdu nikdy nezklame. A Lidovky  také  ne.

Nagygate  je  je  pro ně  jen  jakási eklhaftní  lapálie. Eklhaftní nikoli  tím,  co  příslušné  orgány  šetří nebo chtějí  šetřit /  když jim  to  NS  náhodou  dovolí/- ale  tím, co si  to vlastně  ti policajtíci  dovolují! A  hlavně  ten  Ištván!A  z jakých ohavných pohnutek  páší  své ohavné  dílo!

V sobotním a pondělním čísle  Lidovek  byly  celkem  tři zásadní komenty,  které  se Ištvánem a vyšetřováním  zabývaly.   A byl  to  věru  pořádný  nářez!

Vše odstartovala v  sobotu  moje  dlouholetá  láska  Zlámalová centrálním komentářem na  straně  10 s  titulkem  Poptávka  zatýkat a podtitulkem  Žalobci vycítili,  jak snadno se  nespokojené zemi mohou  stát  celebritami.

Jí  pak  v pondělí na  straně  11 zdatně  sekundovali  Vladimír  Bystrov ml s textíkem   Píárko represe a  jakýsi  publicista  jménem  Jan  Bejlek   s kouskem  Ivo Ištván  dosáhl  svého..

V  hlavní  roli  Ivo  Ištván.  3x jinak, ale kupodivu  pořád  stejně!  Stejně  odpudivě. Jen  vždycky  kvůli něčemu jinému.

Bohužel nic  z  toho  jsem nenalezl na  síti, abych  dal link a mohli  jste  se sami   „nezávislou“  žurnalistikou   „prestižního“ českého novinového titulu pokochat  v plné  kráse.

Nebude to ani  o  výňatcích.  Ty  texty  jsou příliš  dlouhé  – takže se budete  muset  spokojit   s  vlkovým výtahem s  těch  tří dílek a spolu s ním doufat,  že  trefil to podstatné a navíc   správně.

V  každém případě  platí že:

1-Ištván je  nanicovatá  duševní troska  a honič  popularity a  Píarka

2- že  celé  jeho šetření  je  ostudné, ba  skandální.  Byť  u každého  z  těch hlídacích  ratlíků naší  údajné  demokracie    z  trochu jiných  příčin.

Zlámalová  na  to jde od  lesa- vše je vlastně  řečeno v podtitulku – Ištván  je  nejspíš utajený  vlastní  brácha  Ivety  Bartošová- chce být za   celebritu a  jde mu jen  o  osobní popularitu. Nejspíše po  tom, aby  svou  fotku  a  jméno zřel na  titulce   Bleskuaspoň  2x  týdně. A  snaží  se vyhovět  temným  pudům veřejnosti,  která by  chtěla  vidět na  Václaváku  gilotinu vždycky  v  neděli před  obědem  jak nějakému  prověřenému a zasloužilému NečasKalouskovu  demokratúrovi  oddělila,  za  opilého  řevu  lůzy,  hlavu od  těla. Alespoň  tak já  bych  zhutnil   Zlámalové  dílko.

Ale  dám sem z  něj  alespoň zvýrazněný  perex:

Populismu  zpravidla podléhají  politici, jejichž  úspěch je na popularitě přímo závislý. U nás  teď  svodům  populismu neodolali  někteří   žalobci.Atmosféra  doby  se odráží   v jejich veřejně   přiznávané  touze  po  odchytu  velkých  ryb.

Zajímalo by  mne  jestli  tomu autorka  opravdu  sama  věří..

Jestli  ano,  měla  by  zvážit  svoje  schopnosti  a  jejich míru. Minimálně  co se týče   rozpoznávání  lidských typů.  Těžko  totiž  někdo  najde většího introverta  než  je Ivo Ištván!  Na  tom je přímo  vidět,  jak s medii  nechce nic  mít  společného, jak mu  každý  rozhovor dělá potíže a  jak  mu  náhlý mediální zájem  vadí!  Tohle  má  být  člověk,co se snaží  být  opilou  Ivetou  nebo skandální Agátou, či nějakou  silikonovou prsaticí a podobnými  sloupy  bulváru?

Lze  li  názor  vyjádřený  Zlámalovou  pokládat  za  naprosto  hloupý,  je  Vladimír  Bystrov  ml.     pro  mne  jiný  kalibr.  Ten  je  z mého  pohledu  už vysloveně  zákeřný.

Čtenáři LN  předkládá  verzi , že  celý  případ vyšetřování  Nagygate je  jen  jedno  velké  píár  / tedy  záměrná  manipulace veřejností/ ze  strany  státních  zástupců a zúčastněných policejních  složek,  které  tím  chtějí

– zakrýt  svou  lajdáckost a neschopnost

-zlovolné  zacílení  na  bezúhonné  politiky

– vynutit si tak  přístup  k  chybějícím  faktům, které by  aspoň nějak dokumentovaly  zhůvěřilost  bezúhonných politiků

No a konečný  úder  válečným  štváčům nikoli  z  Vól Strýtu ,  nýbrž  z Holomóca, pak  přesně  a  neomylně  na komoru  zasahuje   poslední z mého trojlístku –  onen  publicista  Bejlek.  Ten má  jasno hned  v prvním odstavci – celá  afera  vznikla proto,  aby  Ivo  Ištván účinně   torpedoval  nový  zákon o  státním  zastupitelství,  který  rušil  jeho  úřad  v  Olomouci. Prostě  afera  vznikla  proto,  že  Ištván  mrzce nechtěl přijít  o  svou židli!  Pic kozu  do vazu!

Ovšem  malý ten, kdo má jen  malý  cíl. Tohle má  asi  Bejlek napsáno nad  postelí,  aby  s tím  vstával i lehal.   Takže   netroškaří  a  v posledním odstavci  už  deptá i zloduchy, kteří zřejmě  stojí v přítmí za Ištvánem a kteří ho nejspíš  k  těm lotrovinám snad dokonce  naváděli. Konkrétně  si  bere  do  své  klábosnice  senátorku Elišku  Wagnerovou. Opět  ocituji perex:

Nejsmutnější  roli z  politiků  sehrává   senátorka  Wagnerová,  proslulá právním aktivismem už  jako předsedkyně  Nejvyššího  a místopředsedkyně   Ústavního soudu.  Do posuzování  poslanecké imunity  a indemity vztahující se na projevy jejich  vůle, související  s  trestním  ,  nemůže  zasahovat  Ústavní  soud.

Tak  tohle  jsou Lidovky  dneška  –  za panování  Babiše  I.  Z mého hlediska  se na  jejich  bídné  úrovni  nejméně posledního desetiletí  pramálo změnilo.  jen bych  řekl, že  jaksi  zhlouply. Jejich  centrální  analytička  přisuzuje  naprostému  introvertovi  hypertrofované  hystrionskonarcisistní  sklony,  reklamní specialista   – syn  kdysi  velmi  dobrého  žurnalisty  zase cítí potřebu  vyjádřit,  že  za  vším je  zneužití  manipulativních  technik  naprostými lemply   – asi tak  jak se to provozuje  v  reklamkách,  když  nám chtějí  nalít  do hlavy  že   máme koupit  zejména  ten  šunt , co  prodávají  ti , co  s nimi  mají smlouvy  – konec  konců PR  agentura  BisonRose, na kterou se odkazuje  ve  svém   mailu,  se v  tomto opravdu  vyzná. Svou práci dělají  opravdu  zdatně! Dlouhodobě.  Žádní  amatéři. Měl  jsem s  nimi  kdysi co do činění.

A jakýsi  pisálek Bejlek  prostě  ví,  že  paní  doktorka Eliška  Wagnerová  je prostě  blbka, co právu, na  rozdíl od  něj,  vůbec  nerozumí a  neměla  by se  vzdalovat  od  plotny a  koštěte!

Docela by mne  zajímalo v  jakém státě  tihle  tři písmáci  asi tak  chtějí  do budoucna , se svými  dětmi nebo vnuky,  žít!  Nejspíš  ve  světě, kde se Česká  republika propadá  stále  více na  žebříčku  korupčního  vnímání.  V  zemi  kde  Americko  česká  obchodní  komora  pokládá  veřejný sektor  za  natolik zamořený  korupcí,  že   sama  od  sebe pracuje  na  antikorupčních  zákonech,  kde  jakási  kantýnská  to  dotáhne  až na  šéfku  sekretariátu  vlády  a řídí  tajnou službu,  kde se rozkrade  z veřejných prostředků nejméně  sto miliard korun, v  zemi, která  podle oficiální zprávy  vrcholných  orgánů EÚ je  absolutní  špičkou  v rozkrádání  evropských  dotací,  v zemi,  kde  se rozpadá  státní  správa  už  i  v  elementárních  činnostech jako  je  výplata  dávek  nebo registrace vozidel, protože  původní  funkční programy  jsou  zbytečně  nahrazovány  předraženými  novými, které  ovšem zdaleka nedosahují  funkčnosti  těch  původních.

Nevzpomínám si  totiž,  že  bych  od Zlámalové,  Bystrova ml.  nebo  jakéhosi  Bejlka  někdy  něco  četl  na  výše  uvedená  témata. Ale mohu  se mýlit, třeba  toho napsali  celé  stohy a  bojují s  tím každý  druhý  den. Pak se jim  hluboce omlouvám.

Kde ale mohu  jít na jisto, je  právní  systém, který  by  asi  rádi. Je  určitě  bez Ivo Ištvána. Je jasné, že  to je pro ně  padouch a  žába na prameni.  takže  v jejich  ideálním  světě  práva a spravedlnosti  má nejspíš  zásadní místo  Renata  Vesecká, jistý  návladní  Salichov   a nejspíš  i Rampula  s  Grygárkem.  Ti  kdysi  konali svou práci  úplně jinak než  Ištván. Ani jim nenapadlo si  dělat  nějaké  píárko,  nechtěli být  celebritami a určitě  nehodlali  vyhovět  poptávce ulice po zatýkání velkých zvířat. Tohele  všechno je  v podstatě doložitelné. S  Ištvánem  příkladně  zatočili, když  kdysi vystrčil růžky  v kauze  Čunek! Dali mu tenkrát  lekci…

A publicista  Bejlek  by  právní  soudní  aktivistku  Wagnerovou  nepochybně nahradil   exmístopředsedou  Nejvyššího soudu  Kučerou!  Ten  totiž  na  rozdíl  od  té  aktivistické   neschopy věděl,  že  když  jde o existenci  vlády,  musí jít  nezávislost  justice  stranou!

Tohle  všechno jsou pro mne Lidovky  dneška!

A teď  k tomu, proč  jsem  tohle  téma  vytáhl, když  je  tolik jiných jako třeba

-střelec  s kuší , co  nafasoval  10 let

-rekordní počet  exekucí , uvalených  na  důchodce

-potvrzení  dlouhodobého ekonomického propadu  ČR a  výrazně  se zhoršující  kupní  síla  rodin  v kontextu  celé  EU obecně  a  všemi našimi sousedy  zejména

Důvod  je jednoduchý –   nejen  Václav P  nechť  tohle  bere  jako  pilotní  díl  seriálu.  Bude se jmenovat  Největší  lži  Nagygate.

Přemýšlím o něm  nejméně  3  týdny.  protože  je  evidentní,  že  stále  více  je  těch, co  zamlžují  fakta  a vytvářejí  virtuální  realitu, která s původní  materií  nemá  fakticky nic  společného.  Zatím  ještě  nevím,  kdy s tím vyrazím ven ani kolik bude dílů. Ale  jedno slíbit  mohu už  teď.  nejvýživnější  materiál soustředím do  posledního   dílu. Takže  proto  dnes  tenhle  článek.  Jako upoutávka. Ten seriál  je nutný.  Aby někde bylo  i po letech dohledatelné  o  co  kdysi  v  téhle  afeře opravdu  šlo.

Přeji Miroslavu Kalouskovi  rychlý  ale spravedlivý  proces.

Bůh ochraňuj Ivo Ištvána  Lenku Bradáčovou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Antilidovky se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

85 reakcí na Ten Ištván se nezdá – aneb upoutávka na seriál

 1. Hladis napsal:

  Koukam, ze cteni Lidovek je takova vase úchylka 🙂 Chudak Istvan ma hodne dlouhe prsty a místo toho, aby mu ten pripad byl nejvyssim zástupcem standartne pridelen, tak všechny podplatl a rozhodl se na tom „udelat“. Vůbec to nedozoruje prave on kvůli shode jistých okolnosti tykajicich se osob Rampuly a Grygarka. Vse je to temne Istvanovo spiknuti 🙂 No tomu veri snad jen Necas , Zlamalova a chovanec ustavu pro mentalne postizene. Nevim zda sazeji na to, ze lidi jsou uplny pitomci, nebo jsou pitomci oni. Typuju to druhé. Ale u Zlamalove se jedna o bezny jeji standart a asi si ji tam opravdu drzi jen jako obecniho blazna pro pobaveni ctenaru.

  • Gerd napsal:

   Kdepak, na lidskou blbost lze vsadit s naprostou jistotou. Obě varianty jsou správně.

 2. Kanalnik napsal:

  Se serialem na tema deni v tehle kauzach a kolem nich, to je skvely napad, uz se tesim! Jinak pri cetni toho, jak pracuji vyse zmineni lide v Lidovkach, si musim tukat na celo. Ti lidi jsou totalne mimo realitu, normalni fanatismus te jedine prave viry. To uz je docela na psychologicke zkoumani.

 3. MaB napsal:

  To člověk samozřejmě vždycky přemýšlí, jestli jsou ti lidi jen blbí nebo i zaplacení. Ale protože všichni zaplacení být nemůžou, tak spíš blbí. Ostatně, na blbost bližních se dá vždy spolehnout, reklama a politika z ní žije.

  Čím víc sleduju iracionalitu, s níž tihle lidé tvrdí, že to kolečko má elegantně ostré hrany, tak mne napadá, že to nemůže být než kompenzace podvědomého pocitu, že se jejich svět hroutí. Diskutuju na facebooku občas s Tomášem Haasem, který pro mne býval příkladem rozumného, reflektujícího pravičáka. Nikoliv v tomto případě.

  Je to skutečně zajímavé. Jsou lidé napravo, kteří celkem věcně dokážou konstatovat, že to, co předváděli Nečas a Kalousek v posledních letech, je ostuda a tragický omyl, který může představovat konec pravice v podobě, jakou jsme ji 20 let znali. A jsou jiní, kteří drží linii zuby-nehty.

  Přitom mám pocit, že obě skupiny vědí totéž, jen ta jedna si to nechce přiznat a o to víc křičí. Česká pravice v současné podobě končí.

 4. Bob napsal:

  Celá ta kauza je příznačná pro naši banánovou republiku…
  Nagyová- dámička, která se zabývala na Předsednictvu zákulisními čachry, zkrátka dřela jako kůň :-).
  Čeho se dopustila trestného, to nevím.
  Kladu si otázku, zda by byl trestný čin, kdybych já požádal (uložil jim) vojenské zpravodajce o sledování mé manželky.
  Zlámalovou znám Vlku díky Vám a televizi, LN ani MFD nečtu, ono stačí sledovat ČT (1,24), jejíž redaktoři jsou rovněž „skvělí“.
  Vlku, kladu si otázku, proč čtete LN.
  Odpovídám si, že buď ze setrvačnosti nebo jste masochista :-).

  • Admirál napsal:

   Taky si kladu otázku, zda Vlk není masochista. Četba LN, hledání středu se S.Š.

  • Řezníček z Brna napsal:

   Zajímavý článek o vztahu Nečas – Nagyová v novém Respektu. Popisují tam mimo jiné manýry Nagyové, která úkolovala kuchaře ve Strakovce, aby jí dováželi jídlo domů atd. Čeho se dopustila Nagyová? V podstatě ničeho, protože generálové vojenské rozvědky mají odpovědnost a pokud jim zavolala osoba nekompetentní je úkolovat měli jí rovnou praštit telefonem. Jenomže pokud by to udělali, mělo by to pro ně nedozírné důsledky, tak hrdinové s Afganistánu raději srazily podpadky. Nagyová podle Respektu rozhodovala, zda-li ministr bude puštěn k premiérovi, nejdříve jí musel ministr informovat o plánovaném obsahu rozhovoru s premiérem a madam Nagová pak rozhodla, zda-li může k Nečasovi nebo nikoliv. Sexretářka se úplně utrhla z řetězu a zamilovaný Nečas dělal, že to nevidí.

   • kopřík napsal:

    Jestlipak Mrs. Nagyová taky vlastnoručně odpálkovala Michálka, když šel za Nečasem kvůli Drobilovi a spol. Také možný trestný čin – krytí korupce.
    Opravdu čím hlasitěji se politik – a nejen politik – zaklíná konzervativními hodnotami, tím spíše pak upoceně běhá za letuškami, prsatými kantýnskými a podobně. Pokrytecká zhovadilost.

   • anita napsal:

    Otázka zní, co milovala víc, moc či Péťu ?

 5. Ladas64 napsal:

  Svět žurnalistů z Prahy je světem sám pro sebe. Taky kolikrát nechápu ty jejich výplody.

 6. český maloměšťák napsal:

  I lidé z novin splácí hypotéky, svítí, pijí, jedí a topí . Někteří pak financují zářnou budoucnost svých ratolestí nebo ubohou přítomnost svých důchodcovských rodičů. To vše stojí peníze.
  Netřeba jim /některým z nich, jistě se najdou mnozí, co skutečně dělají svou práci, nechodí do zaměstnání pouze uboze prorokovat či rafinovaně lhát /tedy lát, a už vůbec ne je ostouzet .., natož lát jim a ostouzet je v osobní rovině..
  Stačí je nečíst.
  Dělám to tak již leta, Věřte mi, že je to jednak dobré na zažívání…a také to šetří čas.
  A tak je rozumné spíše doporučovat ty, které se hodí číst, než se vztekat nad těmi, jejichž příspěvky číst znamená buď rozhodit si metabolismus, nebo ztratit čas.
  Tedy jakýsi White list, místo Black list.
  Kdo začne ? Sypat sem ta jména ?

  Hmmm….a sakra,…. situace zdá se být vážnější než jsem si myslel, raději si tedy dejte na snídani jen něco lehčího. 🙂

  A zazpívejme si, či alespoň zanotujme, lidé z lžinovinářské branže a jejich noshledi si mohou alespoň ťukat propiskou nebo tabletem do rytmu :

 7. tresen napsal:

  Tak jsem se nechala nalákat upoutávkou, že se dočtu nějaké zajímavosti od toho vašeho známého. Snad tedy někdy příště.
  Obsahově se s článkem dá souhlasit, i když nic objevného, včetně formy….no, jiné to už nebude. Chápu, že mnohým ten váš styl vyhovuje, zejména v momentech, kdy nedštíte na Zemana.

  • vlk napsal:

   Milostivá,
   opravdu je mi nesmírně líto, že právě vy jste se nechala nachytat a pak byla zklamána. Dokonce až tak, že jste svou zklamáním rozervanou duši cítila potřebu ventilovat v diskusi.
   Znáte mne, takže víte, co můžete čekat. Že prodávám zboží velmi pochybné kvality, nejčastěji s prošlou dobou expirace. Nechápu tedy, proč s e stále znovu a znovu necháváte vlkem ošidit. něco byste s tím měla dělat.

  • anita napsal:

   Třešeň, jednou dobrý a třikrát, jako když vás začne hlodat červík. Chtělo by to hned z jara ověšet se žlutými lapači a bude zase fain 🙂

 8. Šims. napsal:

  Já se ve spojitosti s nagygate zabývám někoilika věcmi a nemohu stále dostat odpovědi shora, zn. od těch odpovědných. Takže, jak je možné, že nějaká rychledostudovaná prodavačka z kantýny nejen ovládá premiéra země (to je asi věc hormonálního naladění a rozumu v kalhotách onoho premiéra), ale dovolí si ještě úkolovat vojenské zpravodajství? Zde mi není jasných několik detailů – to je premiér země tak hloupý, že nechá tuto ženštinu, která s ním řádí v pelechu řádit i na úřadech? Zde si odpovím, ano, premiér byl opravdu hloupý. Zde je pak nastolena otázka co v takové funkci dělal a proč jej tam ta profláklá partaj nominovala. Na toto si ale nedokáži úplně srozumitelně odpovědět, protože jej volilo stádo odpovědných a “ chytrých“. Že se paní Nagy chovala jako hokyně, o tom snad nikdo nepochybuje po přečtení infa, jak to na ouřadě vlády chodilo. Ale o tomto naši skorovšichni „novináři“ taktně mlčí i když se zde jedná o zneužívání postavení při výkonu funkce, dávání nepřiměřených odměn konkubíně z veřejných prostředků, tak nějak se mi vkrádá na mysl vyprávění o jakémsi rodu z itálie, jmenovali se Borgiové. Tam také nebylo nic nemožného. Každopdáně pochybuji o zdravém rozumu představitelů a příslušníkůl armády, kteří se nechali úkolovat takovou nulou jakou měla ve svém postavení být ona Nagyová. Každopádně chápu ten šílený tlak na vyštřovatele, který předvedl náš svazák, protože nad onou dámou se musí vznášet pár let vězení, protože to by jí nemělo v žádném případě projít ať to bude soudit kdokoliv. No každopádně by toto měl být politický konec nadějného zbabělého či zbabčelého politika Nečase a ne, že se bude přiživovat někde jako poradce na něco. Takového člověka by neměl zaměstnat žádný státní úřad a žádný ministr by si neměl od něj brát „rozumy.“ No a co se týká Ištvána, ten tak trochu dělá věci i za nás, za tu naší ovčanskou „probuzemost“, za tu neexistující ulici, která si myslím jako jediná může pořádně zatlačit. Ale ono to bude asi v tom, že jsme tak trochu podobní tomu nečáskovi – když nám někdo šlápne na kuří oko, tak povykujedme a vyhrožujeme, ale nakonec zůstaneme sedět u bedny s pívkem v ruce. A nyní národ čeká, jak to ten Ištván zařídí, jak to zaonačí ten Zeman na Hradě, když jsme si ho tam posadili. Však oni hoši něco udělají, aby se našinec nemusel z toho křesílka zvedat, tak maximálně si dojít ulevit. Pamatuji si, jak vždycky Kluas brojil proti občanské společnosti, ani se nedivím, že jako dobrý prognostik z ní musel mít strach, ale rozhodně tady v této zemi se občanské společnosti nemusejí politici zatím bát.

  • tresen napsal:

   Nejhorší je, že se chlapi, náchylní k takovému stupni zblbnutí, dají dopředu těžko odlišit od těch odolných. Ani homosexualita pochopitelně nic nezaručuje.

  • Miluše napsal:

   Perfektní, paní Šims., Váš komentář je také práce i „za nás, za tu naší ovčanskou probuzenost, za tu neexistující ulici, která si myslím jako jediná může pořádně zatlačit“., jak píšete.
   Díky.

  • scallop napsal:

   Dovolim si trochu potouchly dotaz – vadi Vam, ze si Necas platil na svem uradu milenku, nebo by Vam to vadilo u kterehokoliv ministra ?

   On by se treba takovy pripad nasel i v soucasne vlade, kterou preci neni spravne kritizovat, protoze kdo ji kritizuje, chce navrat zlocinne pravice 🙂

   • Šims. napsal:

    To Scallop – odpovídám na Váš „poťouchlý“ dotaz – to, že někdo v postavení zástupce lidu si platí z veřejných peněz milenku či milence (abychom udělali zadost genderové politice) mi vadí u kohokloliv, ale ono to nakonec padlo na Nečase, tak je ve hře on. Měl chlapec křesťanskej smůlu, a o to je to horší, že se holedbal svými pevnými postoji, svou vírou a rodinou nade vše. O to je to horší a obtížně lidsky odpustitelné. No a co se týká druhého odstavce – nelustruji novou vládu, protože ty lidi ještě moc neznám, ale to, že nám vládla zločinná pravice v podání Nečase a spol. je neodsikutovatelná pravda, jen měli hošani smůlu, že se hlásí k pravici, protože kdyby byli za levici, tak by to mělo stejný akcent. Přesataňme rozlišovat pravici a levici, ale slušnost a neslušnost. mezi tím kdyby se dalo volit bylo národu hej.

  • Cech napsal:

   To co se vládě rozpočtové odpovědnosti podařilo a myslím si, že 100 x lépe než na Slovensku, je naprostá flegmatizace občanské společnosti.
   Díky perfektní ignoraci a naprosto dokonalé masmediální substituci takovýchto výlevů chátry:
   http://www.novinky.cz/domaci/265452-proti-vlade-v-praze-demonstrovalo-zhruba-sto-tisic-lidi.html

   Vzhledem k tomu že se podařilo snížit během oněch krátkých tří let, reálnou mzdu cca. o 1/3 a více jak nadpoloviční většina těch co mají práci, je placena méně než je přiznaná průměrná mzda s tím že dalších cca.20 % za svoji práci pobírá mzdu jako chudí pracující se jednoznačně podařilo zaměstnat onu chátru na plný úvazek, tak aby hlavně přemýšlela nad svými okamžitými problémy(jak zaplatit složenky,školné pro děti či pomoci rodičům v důchodu atd.) a rozhodování co je či co není demokratické jasně přenechala vládě rozpočtové odpovědnosti a boje s korupcí.

   Prostě lidé si ten luxus jako je demonstrace za svoje práva, již nemohou dovolit a to je ta základní příčina spokojenosti naší vládnoucí elity a možnost naší justice interpretovat demokracii v souladu se zadáním, bývalé vlády rozpočtové odpovědnosti a boje s korupcí.
   Mudrcování o pohodlnosti a pivní náladě, prosím přenechme naším pluralitním médiím.

   • jezevec napsal:

    hm. jenže mzdu neurčuje vláda, ale zaměstnavatel.
    a zaměstnanec, který takové podmínky přijme (nebo nepřijme a najde lepší) (protože, komu by takový zaměstnavatel řediteloval, kdyby pro něj nikdo nemakal, žeano).

    o kolik se zvýší vaše produktivita práce, když místo práce půjdete demonstrovat? a přesně o tolik vám zaměstnavatel zvýší mzdu.

    • český maloměšťák napsal:

     jezevec
     Někdy tu mzdu ale určuje trh… nebo papež.
     Ostatně dialektika tvorby a rozdělení podílu kapitálu a práce na růstu bohatství je trochu složitější, než jen aby se vyjádřila vztahem dráb – kmán /dám- nedám/. Zejména přihlédneme-li k tomu, co by asi za chaos nastal, kdyby tehdá daňový poplatník nezachránil AIG apod.

     Jen se na to podívejte sám – kdo by to kdy řekl, že Gross/neplést se socialistou Grossem !!!/ bude svět vnímat očima Marxe !

     http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1916602/kapital-nesmi-rust-na-ukor-prace-varuje-pimco-a-ceka-prinejlepsim-novy-normal.html

     „…“Investoři/politici probuďte se – zabíjíte husu proletariátu, která snáší vaše zlatá vejce.“ /interpretace/

     Příslušné grafy , jak docházelo a dochází k nepříjemnému vývoji partticipace práce a kapitálu na přírůstcích bohatství /zkuste productivity, GDP…/ si jistě umíte vygooglit sám.

     Apropo – vaše názory podmiňuje nejvíce co, že jsem tak smělý ? Je to snad třídní postavení a třídní boj ? Anebo spíše to, že nevíte co s časem ?
     Či snad je to kvalita vaší vzdělanosti ?

     Hezký den.

    • Martin V. napsal:

     Jezevče, váš dotaz mi ale ukrutně připomíná:
     „A komu tím prospějete???!!! Druhé straně?“ (Pelíšky, kdyby někdo náhodou…) Vy musíte být podobně uvědomělý.

     • jezevec napsal:

      chápejte, že jako zaměstnavatel prostě vidím, kolik užitku mi do baráku přinese demonstrace, a jak mzdy mých lidí ovlivňuje vláda. pokud by vás to zajímalo, je to dvojhovno.
      já nejsem politruk zahnaný do kouta, já zacházím s aritmetikou. ta není pravá ani levá.

   • český maloměšťák napsal:

    Máte jedničku.
    Ano – je to totiž SVOBODA, co leží v těžišti TP /típí…viz můj komentář pod minulým blogem/.
    Svoboda daná jako výslednice vzájemných podmínění peněz, volného času a vzdělanosti.Omezení osobních voleb je v mnoha případech dáno již podstatami těchto fenomenů , někdy pak z takové “ kvality“ a takového stavu svobody brní hlava, jsou tak žádoucí nějaké kompenzace / konzum statků či náboženství, víra či jiný druh duševní útěchy, anebo přímé angažmá v nějaké revoluci – ať už zdánlivé či faktické, poměrně solidním terapeutickým nástrojem pak bývá souznění, splynutí s nějakým davem – sportovní fandění, stranické fandění, stavovské držbasování atd jsou znamenitou náhradou jak za peníze, tak za vzdělanost – v případě stavovského držbasování pak věc nezabere ani moc času – stačí jen poklepat na rameno nebo přitakat…./.
    Neboli “ Ber nějaký úplatek, nebo se z toho zblázníš ! “ – křičíš na svůj rozum a své srdce ….a ejhle – je ti porozuměno !!!

    Tedy – peníze i volný čas…ale i vzdělanost ,mají kromě své podstaty i svou kvalitu a stav. Novináři pak vyjádření své svobody nazývají mnohdy “ nezávislostí“. Jakmile se však takového každého jednotlivého novináře zeptáte, na kom popř. na čem že je to vlastně nezávislý – neodpoví nic… anebo vám rovnou nadá, to v těch lepších případech /spíše vám to totiž vysvětlí na základě svého podmínění dobou, náboženstvím ideologií, partajnictvím, než aby vám ukázal výplatní pásku nebo řekl, co má slíbeno…..anebo nad vámi pouze ohrne nos. i tací se najdou/
    V tom horším případě vás pak doporučí svému šéfovi – coby nový objev.
    Proto je -. jak ostatně doporučuji v mém prvním vstupu zde – projevem zdravého rozumu a hrdého srdce takové novináře spíše nečíst…než číst.

    Existují na světě ale i opačná vyjádření svobody /její podmíněnosti/, než je uvedeno ve vaší kauze “ strhaného konzumenta – hrdého to producenta“ ,docela pěkně o jednom z nich hovoří Xenofon v Hieronovi. Moc s ním nesouhlasím , ale může to být způsobeno tím, že jde o poměrně staré realie , kterým až tak moc nerozumím- chtělo by to udělat interview přeci jen o něco aktualnější – např. s W. Bufftetem či alespoň s Babišem – nejlépe, kdyby rozhovor vedl nějaký nezávislý novinář..
    🙂

  • zemedelec napsal:

   To Šims.
   Velice trefné,normálně to nejde pochopit.Je zbytečné o tom dlouze uvažovat,vůbec nevíme co všechno musela vojenská rozvědka dělat a nevěřím tomu,že bez podpisu Nečase,by si dovolili provádět nějakou bokovku.

 9. Laco Grőssling napsal:

  Já bych tu žumpálistiku Lidovek nechal koňovi. Zajímavá čísla se lze dočíst ZDE http://www.reklamavnovinach.cz/objem_inzerce_-_kc . Lidovky jsou dlouho v úpadku finančním. A zdá se, že Babiš nebabiš, budou v tom ještě nějakou dobu pokračovat.
  Jak budou psát ( i v iDnes ) jsem napsal ve zdejším článku Výchova žumpálistů Babišem. tj.
  – propadnou autocenzuře,
  – o Babišovi ani ň
  – budou tepat ty, kteří vadí Babišovi
  a ekonomicky, půjdou dolu vodou dál, Agrofert je inzercí nezachrání.
  Elektronická verze také ne. Prostě zaniknou. Občas si tam něco intelektuálního přečtu, ale to je celé, informační přidaná hodnota 0,000000 nic. Tak proč to číst ?

  • Lex napsal:

   Laco,
   našel jsem tuhle tabulku http://mercato.belladati.com/bi/mercato/show/deniky pravda, není nejčerstvější, je z února a března 2011, o to má větší vypovídací hodnotu (i tím, že obsahuje více dat).
   Zajímavé je srovnání prodaných výtisků na celkovém nákladu novin (rozdíl remitenda) a srovnání prodaných výtisků se současnými počty.
   Pro ty, kdo to nechtějí hledat uvedu jen ve stručnosti v pořadí čísel – prodáno v únoru 2011 – remitenda procent – prodáno v květnu 2013 – pokles/nárůst prodeje procent.
   Pokles prodeje je zřetelný, nominální rozdíl si každý lehce spočítá sám.

   BLESK – 350 619 – 22% – 281 703 – 20%
   MfD – 223 966 – 25% – 191 088 – 15%
   DENÍK – 207 400 – 20% – 168 343 – 19%
   PRÁVO – 122 985 – 31% – 103 565 – 16%
   AHA – 91 778 – 31% – 66 829 – 27%
   SPORT – 49 508 – 35% – 42 557 – 14%
   LN – 44 213 – 36% – 39 001 – 12%
   HN – 35 218 – 25% – 38 112 – nárůst +8%

   Ten pokles prodejnosti je dramatický a zřetelně ukazuje, že vydavatelům (a tím samozřejmě i presstitutům) jde z hrubých do tenkých. Procentuálně vyjádřený je ten pokles nejmarkantnější u bulváru AHA, kde činí více jak čtvrtinu, naopak, zajímavý je nárůst prodeje HN, byť jsou ta čísla zanedbatelná.

   • Hudec, dnes převlečen za tetu Kateřinu napsal:

    Herr Oberst, to je obecně známý posun – pokles prodeje tištěbných novin. Platné celoevropsky/celosvětově.
    Zjednodušeně řečeno je to generační posun, který i bez čísel zaregistruje každý pravidelný návštěvník kaváren. Tam se kdysi chodily číst noviny, jenže lidé cca pod 40 let už přijdou spíše s notebookem apod. a ptají se po bezplatné wifi.
    Pokles prodeje řeší všichni a nikdo si s tím neví moc rady.

    A trochu mimo. Ministr kultury Balvín, známý coby poněkud obskurní postava, odvolal ihned po nástupu do funkce (během první hodiny) nového ředitele ND Buriana, dosud ředitele divadla v Plzni. To tak úplně nechápu – Burian je všeobecně uznávaný odborník, nemíchající se do politiky, v ND očekávaný s velkými nadějemi.
    Tím Balvín/Rusnok/Zeman dost dodali munici Kalouskovi a spol. Není to jen svinstvo, je to daleko horší – je to chyba!

    • Hudec napsal:

     Tady tajky bez převleku jen Hudec. Nějak jsem to jméno zapoměl vrátit do původní polohy 🙂

    • scallop napsal:

     To je otazka: je to chyba nebo standardni hledani hranic sve moci (prirozene pro lidi z okoli MZ) ?

    • pepan napsal:

     jen tak mimochodem, nechovala se školní družinářka Hanáková v křesle ministerstva kultury obdobně?
     Proč to včil Pravdě und Lásce vadí?

     • jaa napsal:

      a nejen ona…

     • palosino123 napsal:

      Balvín je podivnej člověk a sáhl v nejhorší chvíli do měkkého…hrubá chyba. Jen vložil klacek do ruky druhé straně. V regionech se tomu smějeme a máme Prahy s celou tou intelektuálně-umělecko-kulturní lácí a zahleděností do sebe plné zuby. Ale přece jenom Dočekal, klan Zusků…atd…to, zas nemusel…no sám je blbej Pražák.

    • Lex napsal:

     Pane Hudče,
     spolu s „palosinem“ teď řeknu, co říci musím. Tento stát se dělí na dvě části. Prahu a venkov. Ty dvě části stojí proti sobě. A není to vina venkova.

     Pokud jde o Národní divadlo, říkalo se mu „Zlatá kaplička“. Hrát tam byl vrchol herecké kariéry a národ ho měl v úctě. Bylo prestižní záležitostí každého venkovana aspoň jedno představení Národního divadla navštívit. Z důvodu, jakou cestou se všelijaké figury vydaly při řízení Národního divadla, co z národního divadly udělali, co za jedince tam natahali, co tam hrají a v jakém zpracování, tu „první scénu v republice“ v té době opustila řada skutečných Herců a dalších umělců.
     Národní divadlo se dávalo jako pašalík chlapcům a holkám, co spolu mluvili.
     Lidi z venkova už Národní divadlo sotva zajímá. Venkovani to, co píšu, vycítili.

     Nesleduju až tak dění v Národním divadle, nezajímá mě spojování Státní opery Praha s operou Národního divadla, nezajímají mě šachy různých manažerů, kteří každý jeden na nějakou dobu Národní divadlo „vlastní“.
     Herci beztak v určité době ztratili svůj kredit „národních“ umělců a získali punc kramářů s politickou mocí.
     Nevím, jaký je stav Národního divadla dneska, ani mě to fakt nezajímá. O čem ale nepochybuji, je mj. skutečnost, že i z něho se rojí část pražských „uměleckých elit“, které mají podíl na odpovědnosti za současný marasmus. I v něm je hnízdo „volímKchárlů“, kteří před pár měsíci rozeštvávali občany této země a častovali je nálepkami podobnými těm Hřebejkovým „rudým a hnědým prasatům…“.
     Naproti Národního je kavárna Slávia, že. Další z doupat pražských „elit“, tentokrát kavárenských, o nichž platí totéž. O politických a novinářských „elitách“ radši pomlčet.

     Nevím proč Prachař, frontmen kapely Kryštof a další a další, na protest proti odvolání Buriana podali výpovědi.
     Nevím – a žádné noviny na netu se tím podrobněji nezabývají – Balvín odvolal Buriana. Četl jsem jen, že to celkem rozumně zdůvodnil. Také to, že to proběhlo v klidné, nekonfliktní atmosféře, a že bude vypsáno nové – OTEVŘENÉ – výběrové řízení.
     Nevím, jak probíhalo výběrové řízení „podle evropských standardů“, ve kterém Burian zvítězil, nevím ani, kolik adeptů se ho zúčastnilo a kdo byli ti odborníci, kteří o tom rozhodli. A opakuji – je mi to jedno.

     Co ale vím jistě, je. že nic není černé ani bílé, že věci jsou asi komplikovanější, než se můžeme dočíst z výkřiků politiků a žumpálistů.
     Vede mě k tomu také tato zpráva – „Odboráři přestali stávkovat
     Odboráři Orchestru a Sboru Státní opery vzhledem k odvolání šéfa Národního divadla pozastavili stávkovou pohotovost, jejímž cílem bylo komplexní odmítnutí návrhu transformace ND. Skutečnost, že ministr kultury Jiří Balvín vypíše transparentní výběrové řízení na místo ředitele, je pro odbory prozatím dostatečnou zárukou, že návrh transformace ND přestane být platný.“
     Zdroj: http://kultura.idnes.cz/vedeni-oper-rezignovalo-0wx-/divadlo.aspx?c=A130801_135010_divadlo_ts

     A nakonec – jak obskurní postavou je Jiří Balvín, to nevím. Vím však, že se stal pověřeným generálním ředitelem po politické šaškárně v ČT o vánocích roku 2000.
     A že ten sajrajt, na který tam založil jeho předchůdce Maté tím, jakou svěřil moc „garážím“, jak vytvořil toky prachů do soukromých kapes cestou producentských center namísto bývalých hlavních redakcí atd. atd., a Jakub Puchalský a Dušan Chmelíček po jejich „velkých prázdninách“, vcelku dobře vymetl. Vymetl až tak, že se stal nežádoucím pro ty inkasisty, kterým přiškrtil nezasloužené příjmy a pro jejich příznivce v RRTV.
     Co a jak dělal potom, nevím. Možná je obskurní figura, možná není – zkrátka – jak pro koho.

     • palosino123 napsal:

      Asi je to problém informačních prahů, snahy dopátrat se akceptovatelné pravdy, kritického myšlení. Podle kusých drbů a po neformálním nátlaku (panák) jsem podepsal petici pro změnu vlakové zastávky, a byl spíše proti, a dnes, čerstvě po zprovoznění jsou měšťané spokojeni. I já.
      Který dělník v obecné firmě odvodí svou budoucí perspektivu podle marketingových plánů? Mistr nezná strategická rozhodnutí manažmentu. Velká firma politické turbulence. Ani jim to nepřísluší. Informační práh. A platí to i naopak. Klaus tvrdil, je to pod mé rozlišovací schopnosti. A není to o skleněném stropu, mezi těmi dole a nahoře. V manipulativním, turbulentním prostředí nedohlédnete.
      Jsem z Těšínsko-Karvinska, řekněme-periférie, která poměrně chřadne a na to, co předvádí politické reprezentace, už tady lidi nemají žaludek. Ať nemluvím za ostatní, tak já, aspoň v internetových diskusích. Výsledek? Lidé uzavření do sebe, vyšší střední třída v baráčcích za městem (jednou za týden SUV do HyperSuper), odliv kupní síly od drobných živnostníků ve městě, mrtvé centrum po 16 hod., mladí utíkají do velkých měst, každý si pomůže, jak může. Už tu máme i ghetta, kam je strach jít v noci. No…obávám se, že ani moc nepřeháním.

     • Hudec napsal:

      A jak se to všechno týká Buriana?
      Co má společného s „pražskými uměleckými elitami“?
      Já ho znám osobně proto říkám celkem v klidu, že s nimi nemá společného prakticky nic. Nevím zda chodí do kavárny Slávia, ale jak ho znám, tak asi ani moc ne. Znám jeho práci v Plzni a dost těžko se tu hledá nějaký jeho kritik – napříč politickým spektrem.
      S vámi bývá zpravidla obtížná debata (to je vrcholná poklona z mojí strany), protože míváte své názory tvrdě podložené, vyargumentované.
      V tomto případě tento váš obvyklý přístup poněkud postrádám. Postoj odborů? Mathé svěřil moc „garážím“ – nezdá se vám to trochu podobné?
      Bane – tahle věc s odvoláním Buriana velmi smrdí svévolí a tím, co napsal výše scallop.

      Nick pepan je ve své reakci trochu legrační. Burian byl vybrán jako ředitel ND zhruba před půl rokem (cca). Kdyby kritizoval výběr ředitele NG, kterého jmenovala ministrině v demisi – tomu bych rozuměl. Ale zase – co to má společného s Burianem?

      Mně, na rozdíl od vás, osud Národního divadla až tak úplně lhostejný není, ačkoliv to jistě není záležitost, s níž bych usínal a vstával. Ale je to jako obvykle – pokud něco znáte osobně a důvěrně, vidíte to možná jinak, než jen z novin a internetu.

      Půjčil bych si tu upravený bonmot Talleyrandův: „Odvolání Buriana jistě není zločin, ale je to horší. Je to chyba.“

 10. jaa napsal:

  Zaujalo mne to 3 x Ištván – 3 x stejně. Myslím že to má důvod v jeho specializaci a obavy… co by kdyby… takže lepší je zatrhovat to pomaloučku ale hned… kdyby se totiž šlo po prvopočátcích původunynějších megamajetků našich úspěšných …. ardářů,…..kdo ví co že by vylezlo. Start byl */- stejný, i když za totáče měl asi slušný plat, ani ve spoojení s výdělky na jihu… nemohou dát základ pro tak rychlé vybudování impéria…. Takže kontakty na „privatizátory“ , včetně jisté státní agentury, a kdo ví co ještě….. v rámci boje proti „klientelismu „by s e mohlo ledacos objevit joj…. tomu je třeba zabránit… proto vstup do politiky, proto psavci, i a jako obvykle zpočátku prapodivná oklika … ach jo..
  .Ale v jednom se mýlí. Totiž posuzuje-li počet prodaných a tím pádem ovlivňujících výtisků podle počtu vytištěných a ne podle příjmu reklamy spláče nad výdělkem. … Ony ty hromady vracených do remitend, jsou jen o málo menší než to co prodejci každodenně dostanou. Většina se vrací v původním balení zpět. Pořadí ještě předloni bylo… MDF, Lidovky, Právo,Respekt, Reflex… ..Jen se koukněte nad ránem u vašich trafik, nebo se koukněte u remitendy jak plné se nad ránem dostavují rozvozci dojíždějící pro nové a vracející staré. Co je zvláštní… nevrací se Hakó noviny, když tak semtam výtisk, ale většinou je na stáncích už odpoledne nemají…to jen tak….

  • tresen napsal:

   Nemůže to být tím, že Haló noviny převážně přicházejí /jak předpokládám/ čtenářům domů v obálkách?

   • Tony napsal:

    To těžko. Spíš je to tím, že na stánek vezmou jen pár výtisů. Jinak si v ich moc nepočtete, asi má přednost reklama …

    • jaa napsal:

     no mně se v červenci podařilo sehnat dvoje…. reklama skoro žádná, kupodivu žádné politikaření, střízlivé předkládání fakt. v porovnání s výše jmenovanými podle toho co dávají na net, žádné předžvýkání, prostě přeber si to čtenáři sám… navíc poměrně široký /světově/ rozsah, až jsem byla překvapená… v těch pátečních z ranního nákupu v Pramenu spousty solidních zajímavostí/porovnávám s Blisty/…. tak nevím….i když ze dvou výtisků se nedá soudit na celkovou úroveň, byly zajímavější než ty hlásné trouby….

    • majka napsal:

     Já myslím, že novinová distribuce rozděluje tisk do stánku na zákla toho, kolik se prodalo minule. Takže mi připadá zvlášní, že by se remitenda rovnala nové dodá No, možná PNS používá jiný algoritmus než Mediaprint.

     • Zdeněk napsal:

      Novinová ditribuce rozděluje tisk bez ohledu na požadavky trafikantů. Jako příklad uvedu blízkou trafiku, kde v době celozávodní dovolené přilehlé továrny bez ohledu na zoufalý mail trafikanta, ať mu toho tolik neposílají, dostane příděl i za bufet v továrně, který je v době celozávodní dovolené zavřený a jako bonus i část nákladu, který je nabízen za normálního stavu v celém městě. Balíky musí otevřít, přebrat, jelikožý v některých se lze nalézt časopisy, znovu svázat a odevzdat jako remitendu. Změna dodavatele nic neřeší.

 11. Puck napsal:

  Společnost se atomizovala, k velké radosti všech politiků, a manipulátorů. kteří jim kryjí záda. Aktivních politiků je jen pár stovek kusů a není větší hrozba pro ně, než ta, že se ostatní společnost seskupí do organizované síly. Dost jsem si sliboval od odborů do té doby, než se ukázalo, že Zavadil v pohodě popíjí pivo s Kalouskem. Má pak smysl protestní akce, když vedení je nedůvěryhodné ?
  Přestože mají politici plnou hubu demokracie, komu jinému pak připíšeme vinu za její krach ?
  Lidem, že se málo starali ? Vždyť to je nesmysl !
  Prvořadým zájmem politiků by mělo být její zachování. Ona jim umožnila jejich pobyt na výsluní. A oni naopak dělají všechno proto, aby politiku lidem zhnusili, a aby lidé přivítali vládu pevné ruky. Nechápu to !
  Jen parazit ničí svého hostitele. Jen naprostý cynik, anebo blbec likviduje systém, který ho vynesl nahoru. Oni si snad myslí, že příští totalita, ke které vývoj směruje, je nesešrotuje ? Naivové !

 12. jezevec napsal:

  v té své hysterické nenávisti proti všemu co není rudooranžové, ti chybí ten nejjednodušší úhel pohledu:
  co když prostě ti novináři nejsou blbí ani zkorumpovaní, ale prostě dělají svou investigativní práci, padni-komu-padni – no a tak ted zrovna padlo tvým milcům, ale novnáři nepotřebují aby bůh nějakou vyselektovanou skupinu chránil, oni potřebují odkrývat podezřelé okolnosti, vznášet pochybnosti, upozorňovat a teoretizovat. všem stejně.
  čímže neříkám, že mají pravdu. tím pravím, že je chyba se nad tím nezamyslet. neb v médiích neexistuje pravda, je jen interpretace reality. a ta patří vítězům.

  • kočka šklíba napsal:

   To je vtip, že? Chcete nás po ránu pobavit. Díky, mě jste tedy pobavil :D. Novináři, investigativní, nikdo soudný, kdo čte noviny nebo kouká na TV, nemůže tato slova v souvislosti s „novináři“ v ČR použít. Kromě několika málo výjimek, jako je J. Lorencová, a schválně, jak dopadla?

  • Cech napsal:

   Je opravdu málo věcí, které lze hodnotit s naprostou jistotou, tak jako, že se v našich pluralitních médiích neodráží realita okolního světa ani náhodou.
   Proto je zcela pochopitelné, že právě v současné době je obrovská snaha ubezpečit budoucího voliče, že masmédia a propaganda nejsou a nikdy nebyly nástrojem vlády rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci, aby mohla ovládnout českou veřejnost bez zjevného fyzického donucování.
   Postoj který je v současné době naprosto nezbytné umístit do myšlenkových pochodů budoucího voliče, je obnovení(upevnění) důvěry v naše pluralitní média a to hlavně pluralitou vydlážděná média veřejnoprávní.
   Protože jinak,je vážně ohrožena stanovená šablona výroby konceptů souhlasu pro rok 2014.

  • RobertH napsal:

   Tenhle váš příspěvek je prostě neuvěřitelný…“Padni komu padni.“ Už dlouho jsem se tak nenasmál! Zejména novinářská stoka v MfD a LN, ano. To je pro jejich práci opravdu typické 😀 !!Kdyby jejich práce SKUTEČNĚ byla „padni komu padni“, těžko by soudný člověk mohl něco namítat, i kdyby ti „jeho“ dostali přes čumák.

  • vlk napsal:

   nA to ti mohu odpovědět jediné – hele přestaň chodit na sluníčko. Nic více, nic méně. Jestli je pro tebe investigativní prací nařčení s těžkého narcisismu a celebritního populismu i evidentního těžkého introverta, pak jsi zralý na pobyt v Bonicích.
   O takové investigativnosti jako tvrzení reklamního psavce o tom, že si Ištván dělá PR nebo že to dělal proto, aby mu nezrušili ouřad, tak tohle se mi s v souvislosti s tebou už ani nechce komentovat. Protože to je na zbavení svéprávnosti. Pokud chceš tohle, jsi na dobré cestě.
   Ale na konec ti zkusím prozradit jedno velké tajemství – tenhle článek jsme psal proto, že je pro mne exemplárním případem žumpalistiky. Která má za cíl všechno jiné , ale hlavně jít podle metody padni komu padni. právě naopak – hlupákům s e snaží namluvit že měsíc na obloze je velká zelená okurka.
   A když vidím tebe, tak ač se mi to zdá naprosto nepochopitelné, zjišťuji, že existuje množina živočichů s občankou, u kterých mají úspěch… Mohu tě jen politovat a doufat, že to není dědičné a moc tě to nebolí.

 13. Lex napsal:

  Vlku (i ostatní, kdo máte zájem o jiný názor na rozhodnutí ÚS ohledně tchořů etc),

  když v článku o Ištvánovi vzpomínáš senátorku Elišku Wagnerovou, dovoluji si upozornit na její včerejší blog http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/eliska-wagnerova.php?itemid=20642.
  V něm prvně v českém mediálním prostoru zazněl právní rozbor odhalující zásadní chybu při rozhodování o exempci těch figur, jak dokládá historickým i autentickým výkladem ustanovení § 10 trestního řádu.
  Nejvyšší soud vůbec není kompetentní rozhodovat o imunitě zákonodárců v řízení podle uvedeného ustanovení, jak se stalo.

  V tomto duchu si dovolím doporučit své komentáře 31.7. 20.07 a 22.58 a Asfaltův komentář 31.7. 21.56.
  Tyhle komentáře konkretizují pochybení obhájců tchořů a Nejvyššího soudu, uvádějí, jak má právně legální postup vypadat, a také objasňují postup soudců Nejvyššího soudu z hlediska možného zneužití pravomoci.
  Konečně poukazují na skutečnost, že v českém ústavním pořádku a právním řádu chybí pojistka proti chybnému rozhodnutí Nejvyššího soudu, kde rozhoduje v první instanci, ačkoliv – jak známo – je naše soudní řízení založeno na principu dvojinstančnosti.

  Nevím, jaké kroky hodlá podniknout senátorka Wagnerová k publikaci tohoto – a já se nebojím říci – správného právního názoru a ke konvalidaci pokřivené právní praxe i teorie.
  Rozhodně si myslím, že by měla přesvědčit Senát, který by mohl konat, minimálně by mohli senátoři navrhnout Ústavnímu soudu zrušení současného znění ustanovení § 10, které svými novelami z roku 1990 a 1993 celou tuto situace má na svědomí, a přijetí právní úpravy obdobné té, která zde byla do roku 1990 a která byla věcně správná.

  • vlk napsal:

   To že hodlá v senátu protlačit návrh na zrušení současného znění článku§ 10 skrze ÚS publikovala již několikrát.. Takže to bych bral jako fakt. Pokud tedy sežene dost podpisů. Což vůbec není jisté. Kdopak by se vzdával rád totální imunity, že?

   • Lex napsal:

    Vlku,
    možná stálo za to, než jsi připojil tenhle koment, si ten článek Wagnerové (ten můj i Asfaltův koment jsi mohl samozřejmě okadit – byť její článek dostává pro právně neodborné čtenáře smysl právě až v souvislosti s těmi komenty).

    Jak vidno, paní AlenaK to udělala i jako právnička. A nelituje.

  • AlenaK napsal:

   Včera jsem si přečetla právní rozbor JUDr. Elišky Wágnerové na akt., který mi velmi zaujal. Ano, její výklad má logiku. Je vidět, že si autorka blogu dala práci s tím, aby zdůvodnila nekompetentost NS při rozhodování o vynětí tří býv. poslanců z trestního řízení i v historickém kontextu. Jenom jsem čekala na reakci Lexe a Asfalta a brzy se dočkala. MnohokrátVánm Lexi, děkuji za Vaše komentáře, které zmiňujete výše. Doporučuji všem čtenářům Kosy.
   Předpokládám, že paní senátorka bude mít dost energie, aby přesvědčila zákonodárce k přijetí nápravy – v zájmu věcně správné praxe. Věřím ji a držím palce.

 14. Germanicus napsal:

  Tři sestry…
  Ještě k Lence Zlámalové. Ona má v médiích další dvě duchovní (duševní?) sestry. Shodou okolností ve veřejnoprávních médiích. V Radiožurnálu to je Veronika Sedláčková a v ČT Daniela Drtinová. Jak V. Sedláčková, tak D. Drtinová si často do svých pořadů zvou, jak doslova uvádějí „známou ekonomickou analytičku L. Zlámalovou“. 🙂

  • Laco Grőssling napsal:

   Germanicu, tak Drtinové bych se zastal. Včera v komentovaných Událostech dostala nakládačku od nového ředitele ČD a celkem klidně ji přijala. Samozřejmě, že když na ni někdo nemá, tak řádí jako utržená ze řetězu, ale je to o volné soutěži intelektů.

 15. Eddie napsal:

  Zbývá aby tyto pořady byly pořádány Na kovárně v Bráníku.

 16. VáclavP napsal:

  Jeden nepolitický komentář, zajímalo by mě kam bude směřovat žurnalistika v budoucnu. Od tištené denní, po online na serverech, po diskusní na blozích až k té pro mladou generaci, kdy text není delší než sms a novinky se získávají z facebooku a twitteru. Samozřejmě to bude asi mix toho všeho, ale doba kdy byly jenom tištěný noviny a diskutovalo se v hospodě mi chybí. Jo a Lidovky jsou super noviny, druhý nejlepší po MF, akorát ten sport mají špatnej

  • Hudec, dnes převlečen za tetu Kateřinu napsal:

   Nikoliv, VáclaveP, Lidovky mají velmi špatné zpravodajství, v podstatě pragocentristické. Jejich největší hodnota ve všední dny je v komentářích (protože je třeba číst i to, s čím člověk třeba nesouhlasí – tříbí se tím názory) a v Baldýnského fejetonech.:-).
   Naopak bez ironie je třeba uznat, že sobotní vydání LN s přílohami Relax a hlavně Orientace bývá výborné.

   • Hudec napsal:

    Pardon, dnes bez převleku. Jen Hudec.

    • VáclavP napsal:

     Pane Hudec s tetou nebo bez tety, jen mě napadá jste ten Hudec co je vpravo v menu jako „Tóny Jardy Hudce“ ? Lidovky se můžou na rozdíl od Práva chlubit tím co psaly před 30 lety i před 70

 17. Šims. napsal:

  To Scallop, díky za vaší reakci a odkaz, ale ještě jednou si přečtěte můj příspěvek. Že bych nějak vehementně rozebírala milenecký vztah Nečase a spol. tam určitě nevidíte. Jen jsem předznamenala, že je to Nečasovo selhání ve všech rovinách a hlavně jsme tam podotkla, že nejhorší na tom všem je právě zneužití vojenské rozvědky a že doufám, že trest nastane ať to bude soudit kdokoliv. Pohádce, že Nečas o sledovačce manželky a akcích svého díblíka nevěděl těžko uvěřit a podle všeho je ještě dost velký lhář. Takže křesťansky pojato, jde o velký odklon od křesťanských hodnot. A k té ženštině Picka, máte pravdu, že jde o stejný politický lapsus, jen trochu méně skandální. Ale vycházím z premisy, že Picek je přeživší ministr, takové podivné dědictví bývalé vlády a pokud s tím nic neudělal Nečas a jak by také mohl, že, počkáme jak se bude románek mluvkyně a píarky MO vyvíjet. Picek je pro mne profláklá osoba už z doby ano – ne, letounu Casa a další …………….A na závěr zcela jednoznačné mé osobní stanovisko. Pokud si nějaký chlap potřebuje kupovat služebnice lásky, tak ať si je platí ze svého. Daňovým poplatníkům fakt po jejich chtíčích nic není.

  • scallop napsal:

   Jen k Pickovi – on je spis mostem ke Klausovi (ODS ho z Zemanove vlade nechtela, ale na pokyn Klause zustal). Spoluprace Zeman-Klaus je pevna.

   • Šims. napsal:

    No tak uvidíme co to spojenectví má přinést, ale já dnes za hodně skutky vidím most do Moskvy. Tam směřují oba naši hlavní političtí protagonisté již historicky. To víte, že ve hře jsou rozličné zájmy velkých bratrů a dnes se dá říci, že nemáme jdnoho velkého bratra, ale hnedle two big brothers. A každý ví, jak je to se sluhou dvou panů, taky jeden z našich národních problémů.

   • Lex napsal:

    Hele,
    jedna věc je, co chtěla ODS – to je mi úplně u – no, víte kde – a druhá věc je, že vrcholí jednání o smlouvě se Švédskem o gripenech, u kterého byl Picek od začátku (pokud se nemýlím), a jehož odstranění by mohlo přinést ztrátu republiky v miliardách. A protože je Picek asi slušný člověk a nestranný odborník, tak i jemu bylo to, co si myslí ODS, asi tam, co mi.
    Klaus neklaus.

    • scallop napsal:

     Trosku jsem nervozni z toho, ze jednani o grippenech stoji a pada s Pickem. Ze picek neni silna osobnost je z kauzy casa zrejme.

     Nic to tez nemeni na tom, ze si Picek na svem rezortu vydrzuje milenku. Kdyz to delal (neblahe pameti) Dobes na skolstvi, byl z toho poprask – pocitam, ze vlk si nam tehdy smlsnul.

     Pouto zemana ke Klusovi je nepopiratelne (zeptejte se pani velvyslankyne :-))

    • Lex napsal:

     Z toho nebuďte nervózní, v citlivých mezistátních obchodních vztazích, zejména při sjednávání konkrétních smluv, natož zbrojních, to jinak nejde.
     Naopak, jsem rád, že je to Picek, a ne Barták, Kopřiva, Severa, Nečas, Píka… Tvrdík…. .

     Milenka přímo na rezortu, to je bezpečnostní riziko, o tom žádná (já o ní nevím, nezajímá mě to). Pokud jde o normální zaměstnankyni, není na tom – až na to bezpečnostní riziko – co pranýřovat.
     Jinak to bylo s „madam“, co si ji Nečas vydržoval na MMR a pak úřadu vlády. Ne tím, že tam byla zaměstnaná, ale těmi neuvěřitelnými „odměnami“ za to „dření jako kůň ve dne v noci“.
     Z hlediska trestního práva to má povahu zpronevěry těch „nadlimitních“ prostředků ze strany onoho defraudanta, minimálně pak porušování povinnosti při správě cizího majetku, ať už to má na odpovědnosti Pavel nebo Šavel.

     Co má v této souvislosti společného „pouto zemana ke Klusovi“, to nevím. Kdybych byl Tomášem Klusem, ohradil bych se, že žádného nějakého zemana ani jiného svobodného pána neznám.

     • scallop napsal:

      Jiste, byli by i horsi ministri, o tom zadna. Ted jen aby byla kritika milenek koznistentni (Picek tu svou po nastupu do funkce povysil, Dobes te sve psal seminarky). Jestli u jednoho ministra milenka vadi a u druheho „nezajima“, tak to prinejmensim nevypada dobre …

      Ok, budu brat s klidem Picka jako jedineho mozneho vyjednavace o gripennech. Bezpochyby ho posvetil pan prezident a ten o vyejdnavani o grippenech vi vic nez my dva dohromady 🙂

     • Lex napsal:

      Po kom byste chtěl, aby byl v kritice milenek konzistentní?
      Já si myslím, že od toho jsou „hlídací psi demokracie“. Zkuste na to někoho upozornit, a když už jsme pod tímhle článkem, tak třeba Zlámalovou, Bystrova ml. nebo Bejlka.

      Kterého prezidenta máte na mysli, co posvětil Picka? Jsou dva.
      Co ví Klaus o grippenech, nevím, Zeman jistě ví o vyjednávání kontraktu na KOUPI grippenů, ke které nedošlo. Traduje se, že v této souvislosti leckdo inkasoval takové nebo onaké úplatky. Věřím, že tomu tak bylo – on to ví každý, že okolo mezinárodních obchodů se točí obrovské provize:)))). Něco se prý našlo u Kavana a jánevímkohovšeho.
      Co ale vím jistě, že u Miloše Zemana nic. A celé mezinárodní vyšetřování šlo do kytek – všude, v Británii, ve Švédsku, na jih od nás i u nás samotných.
      Také vím, že pro jeho (Zemanovu) nepodplatitelnost z něho byli korupčníci nešťastní.
      Zkuste nevylívat s vaničkou i dítě.

     • scallop napsal:

      Ja verim v nepodplatitelnost Klause, Zeman, Necase i Schwarzenberga 🙂

      Kdyz nekdo nekrade, ale necha to delat sve okoli (sve verne, sve uctivace), tak to pro mne je temer totez.

     • Lex napsal:

      U většiny z nich nevěřte.

      Užívejte si léta. Asi je horko.

     • wiki napsal:

      Lex napsal: …Pokud jde o normální zaměstnankyni, není na tom – až na to bezpečnostní riziko – co pranýřovat…

      Lexi, něco málo o paní ředitelce proniklo už i na českou pozici: http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/brutalni-vybuch-pickovy-femme-fatale

     • palosino123 napsal:

      S maminkou mladýho Kluse jsem chodil na základku, tak bacha! A Picek vypadá jak půl OldShatterhanda. Nebuďte línej Kalupe a nahoďte si konečně českou klávesnici, i v zahraničí to není takovej problém a nedělejte ze sebe debila!

   • anita napsal:

    scallop
    člověk by měl pocit, že by se měl chlapcům ve vládě vařit bromidový čaj, aby ty nalepený děvenky, které už nechtějí dřít na European route E65 , neměly možnost sedřít koně na ministerstvech.

   • zemedelec napsal:

    Nevím jak jste na tom osobně,ohledně Rusnokově vlády,ale já také tvrdím,že tam má Klaus své koně.Nejen Picek,ale i Fischer,Pecina,Benešová o Rusnokovi ještě bude řeč.

 18. Rošádek napsal:

  S nostalgií vzpomínám na staré dobré časy, kdy jsem se pídil po každém novém čísle samizdatových Lidovek, a kdy jsem si jednoho dne někdy v r. 1988 vyvěsil v kanceláři malý plakátek, ale každému návštěvníkovi dobře viditelný, s nápisem: „Lidové Noviny do každé rodiny!“
  Inu, dnešního stavu bych se byl tehdy opravdu nenadál.

 19. Soumar napsal:

  Nejsem nájemný brk a noviny čtu zběžně; ale nemyslím si že by mělo a muselo dojít ke změně stylu psaní. Babiš se zdá být rozumný a má dva cíle; na novinách vydělat a lehce jimi orientovat čtenáře tak, aby jim nebyl proti mysli.
  Proč myslíte, že je pravicovým (a těch je málo, většina je středových, nebo kam vítr tam plášť) novinářům proti mysli podporovat zrovna Babiše?
  Řídit stát jako firmu není špatný přístup pro tu část státu, která musí státní zůstat.

  S tím Ištvánem si nedáte pokoj. Ištván se pokusil spojit evidentní trestný čin (rozvědka šmírující na pokyn Nečasovy konkubíny) s vcelku legálním politickým handlem, využil důkazů prvního k domovním prohlídkám a vazbě v druhém a bude hodně rád, pokud skončí jako český ekvivalent státního návladního v Anchorage na Aljašce. Až bude vše řádně odsouzeno (konkubínini slídiči a možná konkubína sama) a osvobozeno (handlíři), volby dobojovány, karty rozdány, pak Ištvána coby zaujatého a neprofesionálního inkvizitora zapudí i Zeman, Sobotka nebo Hašek.
  Uvidíte.

 20. Carlos V. napsal:

  Kauza Ištván ? Na začátku napíšu, aby nebyla mýlka, že se mi líbí aktivní přístup k chytání lumpů.

  Rovina první : Tlačení na pilu. Ištvánova trojakce Nagyová/vojenská kontrarozvědka, trafiky poslancům a kmotři měla o popularitu (začení tajné milenky Nečase) i důležitost (akce proti kmotrům) postaráno. Z mého pohledu škoda, že akce proti trafikantům byla vedena s takovou razancí a halasam. Ištván mohl očekávat souboj právníků s nejistým výsledkem – a zbytečným humbukem. Kauza nebyla tak důležitá, zdaleka ne tak jako lovení kmotrů, škoda jestli má zhatit jiné akce…

  Rovina druhá : Nepřipravenost hlavní kauzy – kauzy kmotři. Zatím žádný výstup. Buď to totálně zvorali, nebo opradu rozplétají sítě. Doufám, že se mýlím.

  Rovina třetí : Vždy je třeba klást otázky, vznášet hypotézy. Nemůžeme chtít po ostatních, aby milovali naše milce a neodvážili se vznést nejapnou otázku. A nesmíme to dělat ani sami – nelze věřit, vždy je třeba dívat se s hlavou otevřenou.

 21. Skogen napsal:

  To jste se, scallope, s poťouchlostí zřejmě unáhlil, protože paní Šims zjevně vychází z kontextu, který zmiňuje hned v druhém souvětí.

Komentáře nejsou povoleny.