Ti s píšťalkami a jejich krysy


tuším, že  to je nick  Jos, kdo mne opakovaně  napomínal, abych  se věnoval stranickým programům při nadcházejících  volbách a zkoušel je na Kose rozcupovat.

Asi ho zklamu,  takový  článek nejspíš z mé klávesnice  neuvidí. Moc  práce na jeden nebo třeba i několik článků. Ty  programy mívají klidně  i  40 stránek. Nevěřím, že  to  někdo  opravdu  čte. Jednak proto, že  číst  4o stránek x dejme  tomu  8 politických  stran  je  šílený nápor  na  čas, ale zejména proto, že  to nemá  žádný  smysl.

Protože  po volbách  jsou  ty takzvané politické volební programy  okamžitě zapomenuty. Jejich tvůrci a  vydavateli. Z mnoha  důvodů. Od  toho, že  bude vládnout  stejně koalice, která  určitě nepřevezme za  svůj  volební program jedné strany až  po  ten důvod  nejopravdovější , který  si dobře  pamatuje  každý odvedenec  nastupující  vojenskou prezenční službu do ČSLA,  který  vstupoval poprvé  do kasáren, kde na  čelní  bráně  byl transparent  Vítáme  vás a  když  tou branou  prošel a otočil se, tam  spatřil nápis  Už vás máme! Tak  tohle  je  , alespoň pro mne  zhutnělý a  polopatický  stranický  volební program každé dnešní partaje.  Jako daleko zajímavější mi tedy  připadá napsat pojednání  o  hemžení  politiků  teď  po rozpuštění sněmovny  a na začátku  velmi krátké volební  kampaně. Což je mým tématem  dnes.

K tématu mne  iniciovaly  dvě  zprávy  dvě  zprávy  z právě uplynulého týdne

a- Václav  Klaus  se vrací do politiky  a  to do Suverenity  Jany  Bobošíkové

b-Happy  Boris práskl dveřmi a  odešel  z  DOS  a  hodlá  prý  vstoupit  do  opravdu pravicové,ba nejpravicovějš strany , která se vybuduje okolo osoby  Václava  Klause, jediného opravdového pravičáka  a  pevné hrázi proti levici

Po přečtení  té informace  o  Šťastném  mne muselo napadnout  to, co  asi každého druhého  – loď  se potápí, krysy  utíkají.  Ano,  ODS  je  zkrátka  v totálním rozkladu.  Jaký tady  velká  politická strana  ještě  nepamatuje!  Nemyslím jen v krátké  historii  ČR,  ale od  roku  1918.
Pokud by  modří nepřekročili  5%  klausuli, byl  by  to naprosto nevídaný  politický  výbuch. A moc  k němu  neschází. Čelí  mu  podstatě  dnes už jen  čtveřice  Němcová, Kuba ,Svoboda, Pospíšil, Kubera.  Jsou fatálně  bez  peněz, bez  vlivu a  s dezertující  armádou.  To, že  je  opouští někdo jako  Šťastný  by  jim  spíše mělo  být posilou než ztrátou. Dokud  z ODS mohl dojit, byl u  toho. Když je konec  – protože je  jen otázkou času než vyletí  ze  správní rady VZP a  eventuálně  dalších podobných pozic, kde je ještě  přisátý. A vedle toho si uměl  spočítat, že na  volitelné místo kandidátky  pro příští  volby  se nemůže  dostat.  To totiž  bude nejspíš  jen  stranickou  jedničku  daného regionu a  v těch modřejších  regionech  /bohužel Plzeňsko/ ještě  i pro  druhého v pořadí.  A  takové umístění mu rozhodně  nehrozí! 
Nesmírně  se mi líbí jeho morální  rozhořčení, jak se ODS  zpronevěřila  svým základům a omezuje vnitrostranickou  demokracii. Když si dovolila  vyloučit někoho takového jako je kmotr  Hrdlička. Kdybych  byl  cynik  a demagog, napsal  bych, že přestal být  členem, protože  cítí , že  ODS  už  dál musí přestat  krást, respektive  umožnit  svým dlouhoprsťákům to kradení. Výměnou za  financování. Nic takové ho nenapíši a dokonce to ani  nechci  říci  v tom  textu, který jste  již  přečetli. Mimo jiné proto, že  primárně  nelze  krást  tam , kde nic  není. A  ODS, až na podíl na  správě několika  velkých měst, už u žádných  zajímavých penězovodů  není, respektive  , bude rychle  vystrnaděna od  těch  pár zbylých. Vítězové budou nemilosrdní.  A bude velmi platit  – nemáš  co nabídnout  do výměnného handlu? Pak sorry  kámo, končíš.  Takhle to prostě  v byznysu  je. A  oni pojímají politiku nikoli jako službu veřejnou, ale jako svůj  byznys.
Happy  Boris  jistě nebude sám, kdo hledá, kam  by  se teď  vrtnul, kde by  to zase sypalo.
Dalším  takovým  velmi zdařilým  exemplářem  je  Pepa  Katastrofa  Dobeš. Původně  vězeňský psycholog, pak  jeden  z Guruů  VV  a současně  personální  šéf  ABL, Nakonec  odpadlík od ABL i Veverek a  velmi podivná postava  zoufalého parlamentu.  Který  ovšem  v klíčových otázkách  – církevní  restituce, daňové  zákony, sociální zákony, sKarta,  druhý pilíř a  hlasování o důvěře  vládě vždycky, ač nezařazený, spolehlivě  stál  na pozicích  korupice.   Proto jsem byl  docela překvapen, kdy při posledním „rozpouštěcím“ hlasování byl mezi  těmi 140, kteří  hlasovali pro  variantu  DOST, KONČIME!
Už nejsem. Objevila  s potvrzená  informace, že intenzivně  vyjednává  o  vzájemném souručenství    se  sektou  Jediného Ježíše pravého  –  tedy s SPOZ.  A prý je  to na  dobré  cestě.  Členové sekty  totiž mocí mermo  chtějí  do parlamentu. A nejsou si jisti,  jestli přímý  vliv   a  podpora, daleko za  hranicí  demokratických zvyklostí  od jejich  za  živa  svatého z Hradu  k tomu bude stačit. Protože  pro  voliče jsou no name.  A když ne, jako  Šlouf nebo  Nejedlý, pak  ta veřejná  známost má velmi nelibý odér.
Pepa Katastrofa  Dobeš se za  dobu své  poslanecké nevázanosti  holedbal nejdříve  tím, že  shání  hlasy  pro  NečasKalouskovu  famiglii, pak  tím,  že  takzvaně  vyloboval  800 milionů do  rozpočtu  pro  sport navíc. A  to zcela nepokrytě  výměnou  za  svůj hlas  při  vládní daňové krizi koncem loňského roku,  aby  následně vše  uzavřel  tím, že prý sháněl  hlasy pro Rusnoka  a odstřel 101. Dlouho mi nedoklapávalo, proč  to  všechno a  zejména co stojí za  tím náhlým obratem…
Teď  po  oznámení  o tom , že  se připravuje  splynutí duší  mezi ním a  SPOZ , už nemám nad  čím  bádat.  On prostě  jen bojuje  o  to, aby  zřejmě na  kandidátce sekty  Jediného Ježíš pravého  znovu pronikl do sněmovny a zajistil si  , tak  říkajíc  – život  po životě!  Prý  disponuje  tím, co  SOPZ  nutně potřebuje – známými sportovci , jejich  tvářemi. Prý má podepsaného hokejistu  Kyselu,  plavkyni Baumrtovou, poslední gymnastickou mistryni světa  Černou, nějakého  cyklistu a tak podobně…
Nemám z ani proti jednomu  z jmenovaných  nic osobně. Ani  to nejmenší. Všichni  byli, či jsou   opravdu  dobří v tom, co  dělali či dělají.  Lidsky je mi  velmi líto dnes těžce  invalidní  gymnastky  Černé.  Nicméně ,  mají li  tihle  být  mezi  oněmi  200, kteří  hlasují  o nových zákonech,  pak mi naprosto uniká  jejich elementární  užitečnost  ve  sněmovně.  K čemu  tam bude sotva  dvacetiletá plavkyně? Mimo bazén s nulovými životními zkušenostmi , rozhledem  a  kvalifikací?  K čemu  invalidní  důchodkyně, žijící  poslední a dost  dlouhý  čas, ze  dne  na den?  K čemu bývalý  dobrý centrforvard  Litvínova?  A mohu se dokonce zeptat  – co  přinesli  jako zákonodárci  užitečného  ti  sportovci, co již  v parlamentu  byli nebo jsou? Ploc, Šlégr, Regec,  Jarůšek?  Jaká od nich vzešla zákonodárná iniciativa, který  zákon nějak  ovlivnili?  Kdokoli může  odpovědět  –  no  největší jejich  přínos  třeba mohl být  v tom, že  u ničeho podstatného nebyli a že  v ničem, míněno šméčka – nejeli. 
Trochu málo ne?  Ne  nemám nic  proti  kandidatuře  sportovců.  Pokud  má strana  nějakých 50 poslanců a více, nechť  klidně mají  10%zastoupení.  Jenže  trošku jiné je  to v případě, že  mají být  výkladní  skříní kohosi!  A nejspíš  to  ještě bude fungovat tak, že  oni dají své tváře na kandidátky někde  na 5.-6. místě, tedy  nevolitelných pozicích, aby  se do parlamentu  dostal „papež“  církve  Štengl, Nejedlý a.. no přece Pepa  Katastrofa  Dobeš! To nemluvím o takové drobnosti, jako je  to, že ten  kdo  s e význačně  zasadil o  církevní restituce  bude přivinut  do náruče  těch, co  prohlašují, že jim  vadí. Jestlivá  ono  „papeži“ Štenglovi náhodou  takhle  nevadí zejména  to, že  s e už  nemůže  dostat  se  svou sektou na  listinu beneficientů…
On a  Happy  Boris  jsou pro mne  dva naprosto nejflagrantnější případy  politických  ztroskotanců, kteří prostě  se za každou  cenu  snaží  v kšeftu.
Jenže  aby  se jim to povedlo,  musí  najít  svého nositele. Který je  tam vtáhne.  Je zřejmé, že  Dobeš  si  vsadil na Zemana. Stejně tak  jako vedoucí představitelé  Ježíšovy  církve.
Skutečně nezkousnutelné je pro mne provázání  postů  vysokých servisních státních úředníků  s politickou  kampaní určité  strany. Už jsem na Kos e o  téhle věci před nedávnem psal.  Kancléř prezidenta  a šéf  kanceláře  premiera jako  sháněči  peněz  a  jedničky na  kandidátech do voleb?  Neuvěřitelná  drzost a sprosťárna!  Já vím, že  teď  se na mne  vyřítí  všemožní zemanisté  /zemanista podle vzoru jehovista/.  Je mi to jedno.  A  než začnou psát,  pak  bych  rád  věděl, jestli by  to , co se mi chystají sdělit, poslali na Kosu  i tehdy,  kdybych  totéž  psal  o  kancléři Václava  Havla  či  Klause nebo  o  šéfovi  kanceláře  Klause, Topolánka  nebo Nečase.  Pokud  ano, jsou mi jejich námitky  vítány  a pochopitelné. Jestliže  ne, nezajímají mne.
Jde o  to  najít  toho , kdo  má  tu správnou píšťalku, co  odvede  co nejvíce dětí  z Hammeln, takto  voličů.  Zeman už ji má.  Babiš  zdá se také. Podobně Okanuta. A  co Václav Klaus?  Má  ji, jak věří  Happy  Boris?  Nebo nemá? 
Přiznávám, že  když  vyšla  zpráva o  tom, že  se dohodl s Bobo a  ta  že mu  předá  Suverenitu, aby  si ji přetvořil k obrazu svému, byl jsem  vzteklý sám  na  sebe, že  zas  přijdu  s jedním tématem, které  už  si  hýčkám docela dlouhou dobu, 14 dnů po funuse.
Jenže  Bobošíková  to  sama  dementovala. Tedy, že by  Klaus  šel s ní do nadcházejících  voleb. Ale jinak prý…. Takže  přicházím včas.
Podívejme  se tedy na  Klause  a jeho  politickou budoucnost.
Nedávno jsem konstatoval, že  úvahy, že  by se  Klaus  vrátil  zachraňovat před novými parlamentními  volbami do ODS  je  stejně  zpozdilá jako nepravděpodobná. Což  se hned potvrdilo. 
Dnes si  dovolím další odhad – Klause v politice ještě uvidíme. Ale naprosto nevěřím,  že    by  šel  ještě někdy  napřímo do parlamentních  voleb. To pokládám za  vyloučené

Mám k tomu tyto  důvody:

1-     Klausovi, po tom, co byl 2x prezidentem musí nutně připadat  malá a  jeho osoby nehodná každá  jiná  funkce, kterou by  v ČR  jako vítěz  voleb  mohl  získat. Včetně  pozice premiera, šéfa  sněmovny  či senátu.

2-     Je mu jasné, že  už nikdy  žádné  volby  NEVYHRAJE!!! A  on  zatraceně  nerad  prohrává. Nikdy a to je  doložitelné, nešel  do žádného veřejného střetu, kdy mu  bylo jasné že dostane  Világoš.  Porážky  bytostně nesnáší. Viz jeho reakce po prohrách u  ústavního soudu, viz oposmlouva  po  afeře s Pepou HongKongu. A o drtivé porážce pravice, jak doufám, budou  příští parlamentní volby.Nic pro Klause!

3-     Každý  kdo by  si jej  dal do  svého čela  bude, zejména  v parlamentních  volbách  dědičně  zatížen hříchem jeho poslední  amnestie.Protože  její  článek  II.  Prostě nelze  zapomenout.  A každý soudný člověk si na otázku  – proč byl v amnestii , si  chtíc nechtíc musí  odpovědět  jen  jediným způsobem. Více reálných výkladů  prostě neexistuje. To není  vhodné  tam, kde musíte  uspět s vysokým procentem hlasů.

No kdybych  teď  četl  sám sebe  a nevěděl, co chci  dál napsat, tak bych si nejspíš  řekl – hele  vlku, nezbláznil jsi se když  tvrdíš, že  Klaus  do vrcholné politiky  přeci jen půjde?

Ne, jsem  dokonale  při smyslech. Domnívám se, že  exprezident  vystoupí na politickou scénu  příští rok.  Kdy měl původně být  supervolební rok, ale  díky  předčasným  parlamentkám z toho bud e  jen supervolební mač tzv.  voleb druhého  řádu! Tedy voleb  komunálních senátních a…  DO EVROPSK0HO PARLAMENTU!!!

Ano,  volby  do europarlamentu  jsou , podle mne,  ta  chvíle na  kterou Klaus  velmi netrpělivě  čeká!  Nevěřím, že je  spokojen ve  své nynější  roli  jakéhosi  Moudréhoho starce z hor…. Vlastně  z Hanspaulky.  Má v podstatě nulovou  publicitu. Nikoho nezajímá.  Alespoň ne mediálně. Výstup na  Sněžku a  pivo se Zemanem  to nemůže zachránit.  Dodejme  k tomu, že  bude teď  dělat  křoví Livii na  Slovensku… To pro něj a jeho ego musí  strašné.  Nuda a nezájem okolí, dva největší nepřátelé  tohohle  pána.  Navíc  jak už  bylo  napsáno  –  v zemi dosažitelné  funkce, snad  s výjimkou  pozice šéfa  centrální banky, jsou pro něj, dle jeho mínění, nepřiměřeně  malé, nedůstojné. Post  guvernéra  ČNB  mu nesvěří  ani jeho  osobní přítel největší – Zeman. Leda, že  by  měl  nějakou opravdu těžkou  delší indisposici.

Ale  Evropský  parlament? To je  úplně jiná káva!

1-     Tam už se expresidenti objevili: A ne ledajací – třeba Valery  Giscard d Estaing!

2-      Navíc  s pravděpodobností, hraničící s jistotou, lze předpokládat,  že by  se asi stal  šéfem platformy  rozbíječů  EÚ. Takže by  výrazně mediálně povýšil. Stal by se z prezidnetíka  malé a nezajímavé země, který kromě  skandálů typu  chilské pero  nikoho tak moc nezajímá,  celoevropským hráčem.

3-      Pravděpodobnost  zvolení  v Česku velmi  vysoká, protože  tady jde jen o dvě věci:

aby  byl  na prvním místě  kandidátky

aby ta kandidátka překonala  hranici 5-ti%

Obojí je  v podstatě  zaručeno. Protože  pro  volby  do  EP je jediný volební obvod  -Česká republika jako celek. Těch  5% bezpečně udělá.A k těmhle  volbám  chodí jen voličská jádra. Což si klasovité / klausovita podle vzoru jezovita/ nenechají  utéct.  Navíc  lze počítat i  s tím, že  už  bud pozvolný odliv  hlasů od levice, pokud  opravdu vyhraje  nadcházející  volební klání.

4-     tenhle evropský  poslanecký mandát  je zajímavý i jinak – diplomatický  pas  s úplně jinou  váhou  než  má  ten český. Platí  za předpokladu, že  s naplní můj odhad a stane  se opravdu šéfem  frakce v EP nebo něčím podobným. Přidejte k tomu  zajímavé finanční ohodnocení…

Shrnuto  – tohle  je  podle mne  cíl  Václava  Klause.Že  se to nekryje  ani s představou  Happy  Borise ani  dalších podobných? A  kdy  Klausovi záleželo na komkoli jiném , než na něm  samém?

Vím jsou  tu další otázky –  třeba  – bude to na kandidátce  Suverenity?  Skoro se mi  chce  věřit, že  ano.  On vidí  Zemanovce! Tohle  je  jediné, v čem ho kdy  Zeman předběhl.  Takže  ano, myslím, si  že to rozhodně  bude  ve spojení se stranou, která v záhlaví bude mít jeho jméno. Konečně  – svou sektu měl daleko dříve  než  Mlha.  A je  dost pravděpodobné, že  to bude  opravdu  ve  spojení s Bobo. Ta  dáma je velmi  schopná.  I organizačně. A  s tím, se Klaus  rozhodně zatěžovat nehodlá.

A  co  z toho bude mít ona, když  to všechno odpracuje  a Velký Kormidelník si zas pojede jen na  sebe?  A zmizí do Bruselu?Jeho tvář. Pro všechny  další  volby. Což by jí mělo  pomoci  do sněmovny, míním straně nebo aspoň jí osobně  do senátu.  Ta o  funkce opravdu  moc  a moc  stojí.

Dodám jen, že  zatímco s kandidaturou  Klause v eurovolbách si jsem celkem jistý s tou Bobošíkovou a její Suverenitou  o dost méně. Je  to   jedna  z variant  . Byť  celkem reálných. Ale kdyby  třeba  Kellner, po  vzoru Babiše, vytvořil partaj,  tedy politicko podnikatelský projekt, který by nemusel řešit stranické peníze,  tak si  myslím, že by  Bobo utřela.

Mimochodem, když  už  je o téhle  děvence  řeč-  ještě  si pamatujete, jak  v presidentských  volbách  kandidovala  v rudém kostýmku za  KSČM?   Nyní  se vydává  za  ryzí a neochvějnou  pravičačku?  Na  Kosu  chodí  dost  skalních příznivců  KSČM.  Jako prý  zásadové strany…. Nemíním se jim nijak posmívat, ale  mně osobně  to  vychází tak,  že Filipův  byznys spolek  tenkrát  velmi vědomě  a účinně spolupracoval na  tom, aby  si Klaus  střihnul druhé prezidentské období….

Prostě  dneska je  to  o krysách a  těch s píšťalkou…..

A na konec  jedna  otázka, která mne právě napadla – není tragedií  tohohle státu,  že  největšími  hráči, jsou dvě  figury, které  už  dávno na politické scéně neměly  být?  Které měly  skončit někdy v roce 2002 a  dnes  už  o nich nemělo být ani vidu ani slechu. Tohle je debakl demokracie!

Přeji Miroslavu Kalouskovi  rychlý, ale spravedlivý proces!

Bůh ochraňuj Ivo Ištvána a Lenku Bradáčovou!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

64 reakcí na Ti s píšťalkami a jejich krysy

 1. Hladis napsal:

  Není k tomu co napsat, když jsem to same v blede modrem uz napsal. Heh proc tedy pisu ? 🙂

 2. kočka šklíba napsal:

  Jj pamatujete skoro dobře vlku, nicméně bych čekala něco, co je nyní aktuálnější a hlavně důležitější, teda kdy Zeman rozpustí sněmovnu a budou předčasné volby, ale to se nehodí co? ), Tady Vám to nějak nevyšlo, takže jasně musíte odklánět ;). Ptz já bych na Vašem místě, zvláště když bych psala to co Vy, vzala vše popořadě, takže nejdříve vyjádření Zemana k předčasným volbám a pak teprve Klause ;).
  Mimochodem k první větě, byl to Admirál.

  • vlk napsal:

   Milostivá,

   měla jste dneska těžkou noc? Nebo tak něco? Pokud ano, pak chápu aspoň trochu, co jste napsala.
   Protože spekulovat nad termínem voleb, když Zeman opakovaně veřejně vyhlásil termín? To nemůžete myslet vážně! A nechápu, proč by se to jako nemělo hodit. O Zemanovi a termínu předčasných voleb jsme tady nikdy nenapsal ani čárku! Neměl jsme důvod. Termín stanovuje ústava a Zemanovi vyčítám mnohé, nicméně nikoli duševní zpozdilost, kterou by projevil v okamžiku, kdy by z nějakého umělého a malicherného důvodu odsouval vyhlášení předčasných voleb. A to nemluvím o takové drobnosti, že pro vás je vrcholem všeho dění momentálně vyhlášení onoho termínu, což je záležitost technická.
   Holt si budete muset zvyknout na to, že vaše priority nemusí korespondovat s prioritami někoho jiného. Pro mne daleko zajímavější než termín, který mám za fixovaný, je opravdu Klausův návrat ze záhrobí.Ale nijak vás nenutím se mnou souhlasit.

  • Gerd napsal:

   kočko šklíbo,
   informace o podpisu rozpuštění Poslanecké sněmovny M. Zemanem už byla předevčírem. Podpis Zemana bude prý ve středu 28.8. a volby někdy 25. – 25.10. (nebo tka nějak na konci října, nevím přesně).

   • Sestra v akci napsal:

    No, řekla bych, že Kočka Š. upozornila na jistou nenápadnou manipulaci. A daří se mu, podle toho, jak odpovídáte. Níže to trochu rozebral Tata. A Vlk, obdivovatel Kalouskovy prokurátorky na špinavou práci, bohužel neumĕl přiznat, že byl nachytán s trenkami u kotníků.

    • vlk napsal:

     To jaksi nebyl. Ostatně sestry zpravidla netuší jak pozice s trenkama dole vypadá.

 3. Bob napsal:

  Skvěle napsáno .Není co dodat.
  Na tomto místě prosím.
  Jmenujte mi (aspoň) jednoho politika, s kterým bych se mohl ztotožnit a hodit lístek jeho straně.
  (můj požadavek na politika = jde mu o tuto zemi)

  • Jan Čermák napsal:

   Zaorálek????

   • Gerd napsal:

    Dobrý vtip. 🙂 Tomu o ČR nikdy nešlo, viz jeho postoj k brdskému radaru. Nikdy neřekli dost jasně, že by jej po volbách zrušili, kdyby jej ODS tenkrát přeci jen prosadila. Naštěstí měl za všechny rozum Obama a nechal Topolánka i s jeho vlezdoprdelizmem klidně napospas.

 4. tresen napsal:

  Tentokrát souhlas téměř bez výhrad.
  Ta jediná je navíc marginální a týká se Kellnera. Neumím si představit důvod, proč by se měl pinožit se zakládáním strany, aby dělal servis Klausovi.

  • Gerd napsal:

   Co třeba bílý kůň, který se ve 25 letech dostal k miliardovému majetku? Není ani jasné, zd aje jeho nebo jej jen pro někoho spravuje výměnou za luxusní život.

 5. pražák napsal:

  Pokud nepůjde Klaus osobně do podzimních voleb, tak jeho uskupení se do parlamentu nedostane a on bude mít menší šanci se dostat do EP příští rok. Každopádně jde o hodně, protože jak se drolí pravice, tak kdo sebere její voliče tyto volby, tak má odpracováno na dlouho. A Klaus tu šanci rozhodně má největší. Amnestie neamnestie, jeho voliči jsou jako voliči Milošovi, to zlé vytěsňují. Čili pokud je chytrý, tak do voleb půjde a sebere ODS a TOP 10%. Katastrofa to bude pro Kalouska, protože ten bude muset zůstat na svém a brojit proti Zemanovi a dívat se, jak jeho voliči přecházejí ke Klausovi.

 6. Jan Čermák napsal:

  Nebyl jsem včera doma a tak se mi dnešní blog propojil s tím včerejším Kačerem. A je to jak břinknutí do hlavy. Zkusil bych to definovat takhle : moudrost proti podlosti. Vlk tu včera překrásně trefil to lidství. Je to tema na celý život. A dnes tu máme malost…
  Podepsal bych celý článek zcela bez výhrad, při spojení obého mne napadá. Pravda diskutabilní přirovnání. VK i MZ již nám nemají co dát, jestli vůbec kdy měli, souhlas. Není ale přeci jen jezevec z vysočiny se svými podivnými choutkami symbolem lidství a pedantický Klaus přikrádající si a fixlujícím stranící symbolem malosti?
  Pro mne to tak zatím je. Uznávám, že u MZ se můžu mýlit. S VK jsem si jist, znám ho dobře.

 7. Občan napsal:

  1) Klaus dosud všechny nabídky odmítl.
  S Bobulí se zatím pouze sejde a nemusí z toho být vůbec nic.
  2) Happy Boris si může zakládat co chce. Jedny „Machovce“ už tu máme, tak proč ne dvoje; bude veselé sledovat, jak se mimoparlamentně přeřvávají, kdo je pravicovější.
  3) Kdyby Klaus zmizel do Brusele, bylo by to asi nejlepší pro všechny. V europarlamentu je provařený, takže by asi nikoho moc nezajímal. A protože je psavý, třeba bychom se o Bruseli konečně dozvěděli něco zajímavého (čímž nemyslím bulvár, jímž nás občas počastují „česká“ média).

  Pro mne je mnohem zajímavější absolutní ticho po pěšině kolem TOP09 a speciálně kolem Kalouska.
  Protože ono se může v bezsněmovním mezidobí odehrát leccos významného. Šlachta už se nechal slyšet, že sněmovně napaří pokutu za liknání při vydávání dokumetů požadovaných ÚOOZ. Kalouskovi jde tudíž o (zatím jenom politický) kejhák a můžeme se z jeho strany nadít lecčeho. Šťáva, Háva a příbramská mafie jsou navíc ranaři, kteří svým poskokům neodpouštějí nedodělky a Kalouskovi by tak brzy mohlo jít nejen o politický krk..

  Do europarlamentu se především chystá Peaka a intenzivně shání někoho, kdo si je/b> (protože Peaka je pouhou mluvící hlavou svého manžela a svého otce) vezme na kandidátku.

 8. Puck napsal:

  Přesná analýza !
  Klausovým nejbližším cílem je EP.
  Vzpomínáte, jak usilovně parlament bučel při jeho projevu když jsme EU předsedali ? Na takový zážitek se nezapomíná a Klaus není z těch, který jen tak lehce ponížení spolkne. Nu, a k doživotní rentě se plat z EP také hodí. 🙂

 9. Brejlovec napsal:

  Nyní už začínám věřit tomu, že se ODS ani nemusí dostat do parlamentu. Protože po odtržení Šťastného a možná i dalších z odnože ODS, která zastává tzv. návrat ke kořenům (tedy k období, kdy korupce byla povýšena na projev tržního důvtipu), zůstane z ODS jen prázdná skořápka. Snad existují ještě takoví, co by ODS volili jako „hradbu proti zlému Bruselu“, ale i ti to nyní pravděpodobně hodí HappyBoboKlausovi. Takže tu máme již dvě strany, které stojí výhradně na kultu provařených osobností. Tady souhlasím s vlkem, to je skutečně tristní pohled.

 10. Sylva Šauerová napsal:

  Velmi správně, vlku. A víte, proč v české politice neustále oscilují dva již dávno vysloužilí politici, kteří již zemi nemohou nabídnout nic jiného než – v prvném případě – opilecké „bonmoty“ a – ve druhém případě – stokrát vyčpělé „poučky“ o jediné nepravicovatější pravici ? Protože, bohužel, s takovou vůlí k osobní moci, se u nás za téměř čtvrtstoletí nikdo další neobjevil. Nejsou lidi.
  Zbytek je omílání dávno známých věcí. Že Klaus neodejde z politiky přece víme přece již nejpozději od června 2009, když v rozhovoru pro Právo Mitrofanovi tajuplně naznačoval „uvidíme, s jakým praporem v ruce se (po skončení prezidentského mandátu) se v politice znovu objevím“.
  Spojení Zemana, prezidenta suterénu, a Klause nicméně jednou skončí, nemůže to trvat už moc dlouho. Příroda je neúprosná a alkohol s cukrovkou se moc dobře nesnášejí. Do té doby nechť si národ ještě užije. Má co chtěl, tak jako vždycky.

  • pepan napsal:

   no jo, nehodný národ má Zemana, sám si jej zvolil.
   Bohužel, knížecí vzor ušlechtilosti, noblesy a krásy ducha i těla to vyhrál jen u kavárenskejch žvanilů.
   Mimochodem, proč má nějakej Bůh ochraňovat Bradáčovou?
   Vždyť je to Kalouskova kobyla. Takhle například zasahuje v cause Casa:
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bradacova-se-postavila-za-podrizene-Obzaloba-Danhela-pry-byla-v-poradku-282594

  • Zemanista Jeff napsal:

   Jsem zvědav na ohlasy na vaši hezkou repliku

  • passant. napsal:

   No jo,jsou oba děsný a směšný. 🙂 A proto Khárl for eurokomisař.

  • tata napsal:

   Sylva Šauerová

   na to se nedá nereagovat………….Spojení Zemana, prezidenta suterénu,

   rozhodně mýt jinou volbu a né tu VÁŠÍ top a knížete tak ZEMANA HODNĚ Z NÁS NEVOLÍ.
   PAK SE sluší odpovědět ve stejném duchu a to jest ano máme co jsme chtěli a to jest všechno lepší než to kavarenské uskupení ,,rebela,,knižete

   • robe napsal:

    Tato, poznamka:
    Kandidati nebyli dva, ja po zvazeni rizika propadnuti hlasu volil T.F.
    Rekl jsem si, kdo jiny muze dat najevo co chce nez ja v danem case. I za cenu nevitezstvi, ale vyjadreni podpory osobe ktere si vazim do dalsi prace.
    Vlk podle vseho tato rizika vyhodnotil naopak a pres sumpatie k TF volil nekoho s realnou moznosti. Respektuji.
    Ale ptam se, jak nemame resit koncept mensiho zla jesye za x a y let, kdyz se bojime prohrat aktualni bitvu – rizika budouci vidim jaki mendu, nez kdyz aktualne prohraje muj kandidat . I s ohledem na nyni diskutovanou demontaz ruzeni zeme za minule vlady, stsle vidim xahozeni budoucnosti jako horsi.
    K debate o VK, MZ – obema vyhivuje pretaveni spolecenske debaty do sporu dvou figur, dava jim to silu.
    Sorry za uklepy, pisu z telefonu.
    Zdravim,
    robe.

    • robe napsal:

     ..rizika atualni prohry vidim jako mensi..

     ..rizeni zrme..

    • pepan napsal:

     skvělej „odklon“ Robe, musím však připomenout, že do rozhodujícího druhého kola nepostoupila T.F, ale představitel politického suterénu a proti němu ochránce demogracie a Pravdy a Lásky.
     Tak kdo je pro Vás vhodnější, Mlha, či Chrápal?

     • robe napsal:

      tohle jsem pri psani komentare cekal- ale podle me bylo 2. kolo vysledkem prvniho, nikoliv veci danou dopredu. A o moznosti mit jinou finalni volbu nikoliv pouze pred pul rokem, ale i pozdeji pisi..
      Zda je to odklin nevim..

     • zdenekb napsal:

      Musím podepsat, co píše tata. V prvním kole rozhodování mezi JD a TF, nakonec realističtěji zvítězil hlas pro JD – a nechybělo mnoho, aby to vyšlo. Ve druhém kole nebylo dobré volby, a pro mě nastalo pouze dilema Zeman nebo nevolit. Nakonec jsem Zemanovi hlas dal. Hlavně kvůli přemrštěné a naprosto nechutné knížecí propagandě, což zjevně předkloněným „ručkulíbámjemnostpane“ volimkarlům dodnes nedochází, že svému úžasnému barelu udělali medvědí službu. Tak alespoň ze své vysoké úrovně k nám „do suterénu“ prskají, plivou, a těší se, až Zeman chcípne. Ó, jak noblesní…
      Když vidím tu kulturu rádobyelit typu S.Š., svého hlasu nijak zvlášť nelituji.

    • tata napsal:

     robe

     jen poznámka asi mojím špatným psaním jste mi nepochopil,já to nijak nerozváděl nebot to píšu neustále.

     TAK ABY BYLO JASNO………….JÁ v prvním kole volil DINZBÍRA………Nejradši bych to dal T.F. ale právě že sem nechtěl Zemana ani knížete spočítal sem si že jedinou alternativou co má naději tyto dva porazit je Dinszbír……..jak se ukázalo vyhodnotil jsem to naprosto správně………nemám problém s vaším že je potřeba ryskovat………..ovšem vtomto případě to byl hazard né rysk ale ani tak to těm lidem nevyčítám ja sem volil rozumově.

     TO ŽE BYLI dva kandidáti se vztahovalo na druhé kolo,ještě na vysvětlenou reaguji takto na paní Sylva Šauerová takto nebot ona přes všechny moralistické řeči volila KNÍŽETE V PRVNÍM KOLE,COŽ JE ZNAČNÝ rozdíl než volba menšího zla nás o kterych se zminuje jako suterénu

     • robe napsal:

      Ok, respektuji volbu kazdeho. Vy tez pisete – chtel volit TF ale volil Dienstbiera. pPokud toto udela mnoho lidi, pak TF nemuze byt zvolena.
      Proto mysljm, stojme za svym nazorem a nevolme z kalkulu, jak pisi i za cenu prohry secto vyplati .. doufam..

  • Zdena ze suterénu napsal:

   Tak jsem si před chvílí poslechla ze záznamu dnešní Hovory z Lán. Docela jsem si je užívala.. i na tu cukrovku a alkohol došlo :-). Radši zůstanu se Zemanem v suterénu, než se ocitnout ve stejné společnosti jako Sylva Šauerová a Karel Schwarzenberg.

   • Narcis napsal:

    Taky jsem z přímého přenosu zachytil jen konec o cukrovce, alkoholu a drobných podvůdcích. Takže jsem si pustil záznam. Je zajímavé, jak z toho ostatní média (Novinky, Ihned) vybírají jen nepodstatnosti. Vůbec je zajímavé, jak se většina komentátorů vyžívá v souvislosti se Zemanem ve slovíčkaření a ještě ho nepřesně cituje, aniž jim jde o podstatu sdělovaného. Podezřívám je, že většinou vůbec nepochopili, co vlastně řekl a jen ho chtějí znevážit. Volil jsem ho až v 2. kole a zatím nelituji. A v dnešních hovorech z Lán bez ztráty kytičky.

 11. Gerd napsal:

  K volebním programům dám k dobrému jeden již hodně vousatý vtip, ale pořád platný:

  Na ranní procházce Topolánek náhle zakopl a upadl, ukázalo se, že to byla mrtvice. A protože podle hesla „Zdraví není byznys“ neměla blízká nemocnice dostatek personálu, tak zemřel.

  Záhy stál před nebeskou branou a svatý Petr ho přivítal: „Vítej na nebesích, ale dříve, než se tu usadíš tak se zdá, že tu máme malý problém. Málokdy tu máme špičky ODS a tak si nejsme tak úplně jisti, co s nimi.“

  „To není žádný problém, prostě mě pusťte dál, jsem dobrý křesťan, jsem věřící.“

  „Já bych tě rád pustil dál, ale mám pokyny přímo od Boha. Říká, že od zavedení nové politiky protikorupční rozpočtové zodpovědnosti musíš strávit jeden den v pekle a jeden den v nebi a potom si sám vybereš, kde chceš strávit věčnost.“

  „Ale já už jsem se rozhodl. Chci do nebe!“

  „Lituji, ale taková jsou pravidla“, odpověděl Petr.

  Odvedl Topolánka k výtahu a jeli dolů do pekla.

  Brána pekel se otevřela a Topolánek se ocitl na krásné zelené louce. Připadal si tam jako v ráji. Zelená tráva, slunce svítí, ale není moc horko. Vane mírný vlahý větřík. Všude jsou malé hospody s pivem, párky a ovarem, které jsou stíněné šumícími stromy. Všude postávají slavní konzervativní politikové, sama baronka Thatcher ho vítá. Pod kaštanem sedí hodně známých tváří z businessu. Všichni se volně procházejí, diskutují o finančních trzích, číšnice nahoře bez jim nosí sushi a kaviár, hrají se kuželky a fotbálek. K obědu si dávají bifteky, grilovaná prasátka, šampáňo a plzeň.

  Sám ďábel přinesl Topolánkovi sklenici oroseného piva a kotletku.

  „Dej si jedno, Mirku!“ „Ne, slíbil jsem, že už nebudu pít a budu hubnout“, odmítá Topolánek.

  „Tohle je peklo, synku. Tady můžeš jíst a pít co chceš a neuškodí ti to, spíš prospěje. Potřebuješ se posilnit, máme tady suprový nažhavený holky.“ Mirek si tedy zavdá a zjistí, že se mu ďábel líbí, že je to fajn chlapík, který umí vyprávět peprné vtipy a provádět ostatním kanadské žertíky. Prostě přesně to, co měli v ODS rádi.

  Jako třeba jejich vtípky v podobě smlouvy s občany, slib zavedení protikorupčního balíčku, vysokých platů, snížení nezaměstnanosti, vtip se zvýšením dostupnosti a kvality zdravotní péče pomocí privatizace nemocnic (to byl vývar!) a vtipné skutky v podobě zavedení poplatků důchodcům a kojencům, snížení mateřské, prosazení netransparentního odměňování ústavních činitelů, promlčení finančních přestupků po roce, žádný boj s daňovými úniky zbohatlíků a co nejmenší daň pro milionáře. A nakonec slib, že víc už se nebude krást.

  Všichni si to skvěle užívají a dřív než si to Topolánek uvědomí, je den pryč. Všichni se s ním bouřlivě loučí a mávají mu, když nastupuje do výtahu. Když se dveře výtahu znovu otevřou, je zase u bran nebe a svatý Petr na něj čeká.

  „Tak a teď je čas na návštěvu nebe“, a otvírá mu bránu.

  Dalších 24 hodin je Mirek donucen trávit čas se skupinou tichých lidí, kteří diskutují v různých divných jazycích o jiných věcech než o jídle a penězích, a chovají se k sobě uctivě. Žádné hrubé vtipy nebo kanadské žertíky, ale otázky bytí, filosofie, estetika, kultura, věda a další věci, kterým Mirek nerozumí. Nejsou tam ani žádné hospůdky a i když je jídlo celkem dobré, tak bifteky a ovárek ani sushi a kaviár to není. A všichni vypadají chudě, mají na sobě jen nějaké jednoduché šedivé pláště. Není tam nikdo, koho by Mirek znal a nikdo se k němu nechová jako k důležité osobě. „A je, na něco takového mě Klaus s Kalouskem nepřipravili. Ani Langer s Nečasem se o tom nezmiňovali,“ říká si Topolánek.

  Den skončil a svatý Petr se vrátil. „Tak strávil jsi jeden celý den v pekle a jeden celý den v nebi. Teď si vyber, kde strávíš věčnost.“

  Mirek, jak je u něj zvykem, dlouho nepřemýšlí a rozhoduje se: “ Nikdy jsem si nemyslel, že tohle řeknu – víš nebe bylo krásné, a tak…, ale já si opravdu myslím, že patřím k přátelům do pekla.“

  Tak ho Petr odvede k výtahu a on jede stále dolů až do pekla. Dveře výtahu se otvírají a on se ocitá uprostřed pustiny pokryté odpadky s loužemi toxického odpadu. Vypadá to jako poušť, ale je to ještě horší. Asi jako krajina po atomovém výbuchu. Je vyděšen, když vidí své přátele oblečené v cárech, jak jsou přikováni řetězem k nejakému velkému stroji a sbírají do plastových pytlů smradlavé odpadky při silnici. Sténají a vzdychají v bolestech, tváře a ruce zčernalé špínou.

  Ďábel přijde k Topolánkovi a dá mu ruku kolem ramen, ten se otřese a říká: „Já tomu nerozumím, byl jsem tu včera, všude sluníčko, travička zelená, pivo teklo proudem, lehký holky, business párty. Jen jsme se tak poflakovali a bylo to skvělé. A teď je tady pustina, všude jenom nepořádek a každý vypadá zbědovaně.“

  Ďábel se na něj podívá, mazaně se usměje a řekne: „Jo, včera to byla volební kampaň, dnes už sis nás zvolil!“

  Zdroj http://blisty.cz/art/57501.html

  • vlk napsal:

   Paráda!!!

  • Hladis napsal:

   Tohle je jen stary vtip naroubovany na Topolanka. Znam ho v premire varijaci na ruzne osobnosti. Ten vtip jsem poprvé slysel uz před mnooooha lety na Windows 95 a Gatese. Tam zase byla odpověď pekelníka Gatesovi „to bylo jen demo vole“.

 12. Gerd napsal:

  Zajímavé bude, kdo v předvolebním boji bude rozesílat složenky s dluhem. Kalousek rozesílal složenku na 121 000 Kč, což měla být změna oproti cestě do Řecka. Nyní, po skoro 7 letech je veřejný dluh na občana k dnešnímu dni 174 048 Kč. Bratr Kalousek nás zadlužil (každého občana) o 53 000 Kč viditelně a o další blíže nespecifikované miliardy neviditelně (třeba církevní restituce, úrok za státní dluhopisy, atd.). Proti 121 000 dost tristní výsledek.

  • Ahele napsal:

   Jenom malé upřesnění. Tu složenku Kalousek rozesílal před volbami v roce 2010. Takže se jedná o pouze 3 roky a pokud tedy částka, kterou uvádíte odpovídá skutečnosti, pak 53 tisíc na občana této země je hodně slušný výkon na odpovědnou vládu, jež nás měla ochránit před řeckým osudem.

 13. Pavel Sántay napsal:

  Dovoluji si připomenout na moji zmínku o Klausovi v článku Zeman v pasti z 22. srpna. Myslím, že jsem se nespletl. A ten EP bude jenom bonus navíc.

 14. český maloměšťák napsal:

  Politickými programy bychom se zabývat měli a neměla by to být jejich velká obsáhlost, respektive nafouklá forma….co by nás mělo odrazovat od jejich studia.
  Co nás však odrazuje je spíše fakt, že tyto programy se z hlediska jejich ve skutečnosti vyjadřované, aplikované formě dělí na 1) program pojímaný pouze předvolebně , 2) program uskutečňovaný povolebním způsobem.
  Což by nás ale mělo nutit přinejmenším k jednomu – opovrhnout těmi stranami, které preferují 2. pojetí svého programu před 1. a to ne z důvodu, že by nebyl prostor ke kompromisům stále přece jen přijatelných pro jejich voliče, ale z důvodu toho, že v samotném výkonu politiky, jak ji chápou a provádějí – je zakomponovaný komplot proti těmto voličům.

  P.S. VK snad může na svou ztrouchnivělou a smrdutou předvolební vějičku nalákat jen mouchy a tvorstvo srovnatelné intelektuálně-etické výbavy, nevěřím, že se vystaví takové ostudě – kdy lidé budou sahat po repelentech a biolitech, potažmo si jen tak budou ťukat na čelo….

  Vrátím se k jedné aktuální věci, žabomyší podstaty , ale téměř to bombastického /protože mediálního/stavu.
  Zeman je tvrdě napadán z toho, že svými slovy o instituci NS pohrdá institucí NS.
  Jistě, svá slova měl vážit a vyslovit své pochybnosti jiným způsobem. Ale proč i takový mudrc jako je Pithart soudí prvoplánově tak, že Zeman se nechvalně vyjádřil o PODSTATĚ instituce zvané Nejvyšší Soud, proč nespekuluje tak, že Zeman měl na mysli KVALITU či STAV této instituce, že tedy ty se mu nelíbí.
  Zdánlivá maličkost…ale to je ta hádavost starců, byť kdysi byli filozofy, to je to žvatlání stařen, byť kdysi uměly dobře poradit….to je to chytání za slovíčka, ta infantilita, respektive zlý záměr…

  Zatím konec vysílání.

 15. Skogen napsal:

  Politické programy pokládám za důležité. Je to oficiální návěští pro voliče. Předpoklad transparentní politiky.

  Třeba i TOP 09 je nutno přiznat, že se svého programu vcelku věrně držela a pokud politikou TOP 09 byli voliči nemile překvapeni, bylo to tím, že se na něj prostě vyflákli a místo na závazky se nechali nachytat na mediální hrátky. Pokud by se voliči alespoň s částí jejich programu seznámili, nemohla by elitářská TOP 09 získat bezmála 17% hlasů. Takové zastoupení zde příjmové elity nemají.

  Na programy stran je přece nutné pohlížet jako na formu závazků a já pokládám za velmi nešťastné, aby volič na jasné formulace závazků rezignoval, a aby se politika ve směru k němu samému o to lépe mohla změnit v politikaření.

  Jestliže se pak najde analytik se zájmem o politiku, který z těchto nezáživně vleklých formulací vytáhne podstatné, všechna čest, dělá svou práci. A pokud není co vypíchnout a vše zmizí s vatou, je třeba, aby ze stran analytiků jasně a nekompromisně zaznělo, že daná strana voličům nenabízí nic než vatu a tudíž si nezasluhuje volební zisk.

  Ke Klausovi. Už v první půlce Klausova druhého prezidentského období (počátky Nečas krize) jsem psal, že Klaus stranou vysoké politiky nezůstane, a že to nebude ODS, kam se vrátí. Tipoval jsem Machovy svobodné. Ti se sice potácejí okolo volebních preferencí 1,5 procenta, ale Klaus by pozornost jistě přitáhnout dokázal. Nicméně, ostudná forma prezidentské amnestie i jemu pověst pošramotila. Je otázkou, zda vzhledem k bídě na pravici ze svého postavení vytěžil maximum a nouze pravicové voličů je k němu přesto opět přivede, anebo přepálil a ocitl se příliš daleko za čarou. Tipuji spíše to první a očekávám, že okolo dvanácti procent, tedy rovnocenně TOP 09 by vytěžit mohl.

 16. Artur napsal:

  Domnívám se,že více než nějaké volební programy ovlivní předčasné volby pánové Šlachta a Ištván,kteří si po 28.8.2013 zaniklým parlamentem již naprosto neomezováni přijdou s klepety pro zvlášť vybrané kousky v čele s Nečasem a Kalouskem.Z této události klepne Spací pytel pepka a bude vymalováno.Jinak s hodnocením Vlka,že Klaus má ambice na EP naprostý souhlas,nicméně jsem přesvědčen,že my jako národ nejsme až zas tak bez paměti,abychom mu tam pomohli.

 17. VáclavP napsal:
 18. tata napsal:

  vlku
  S BLOGEM souhlas je to celkem vše jasné jen nedá se upřít že to je vyčerpávající koplexní pohled ktery by zase každy neuměl tak sesumírovat já určitě né…………ale jinak nic nového nebo překvapujícího…………

  No spíš mě zaujala odpověd kočce……….. ano nenapsala to bez konfliktního vyznění…….ale pravda je když budu rozebírat odpověd že zde kličkujete nebo ignorujete že hodně Vašich přispěvků bylo založeno na tom že ZEMAN SI nepřeje předčasné volby…………zde jste se naprosto mýlil ………….takže věta……………O Zemanovi a termínu předčasných voleb jsme tady nikdy nenapsal ani čárku! ………….tak to je hodně velká nepřesnost……….

  chápu že lidi mého ražení a znalostí to maj jednoduché napsat že se mýlili…………ale zde jste jasně spekulace založil na tom že si předčasné volby nepřeje…………myslím tím kosu nikoliv tento blog

  • vlk napsal:

   A jak víte, že jsem se mýlil? Zeman dělal všechno možné, aby Rusnok dostal důvěru. Což jaksi potvrdili i oba rebelové. A kdyby ji byl Rusnok dostal, pak volby byly až v řádném termínu.
   Zeman se opravdu snažil o jejich oddálení. Nicméně ani on není sebevrah, ví jaké jsou průzkumy a ví, že by velmi začal ztrácet na popularitě, kdyby to začal uměle protahovat. To by se proti němu postavili úplně všichni.
   Miloši Zemanovi vždycky šlo , jde a půjde pouze a výhradně o Miloše Zemana. V daném případ ěo druhé prezidentské období. Nic víc.

  • fk napsal:

   Ale tato, Zeman v prvním prohlášení přeci předčasné volby nepreferoval, že jsou drahé a je lepší je spojit s volbami do Euro parlamentu. Jeho cílem byla DŮVĚRA Rusnokovo (tedy jeho) vládě. On je opravdu skvělý strateg a manipulator, proto mu jeho věrní věří, že je chtěl, ty předčasné. od začátku.

   • tata napsal:

    FK
    a kde toto zpochybnuji,ujasněte si čas kdy toto prohlásil a v jákém kontextu ano jasně řekl že není zastáncem předčasných voleb,v nastálé situaci jasně nepodnikl jedinej krok aby to ale provedl………..že je stratég jasně že je……….že je manipulátor………mě rozhodně manipulovat nemůže…………pro mě je duležité co koná……….ne co asi chtěl podle VÁS………VTOM JE TEN problém VÁS CO toto píšete…………..my volili Zemana jako menší zlo nás manipulovat nemůže………..NADNESENĚ my využíváme jeho…….volili jsme ho že v případě toho co nastal nedá možbost té bandě a on tak učinil.

    KDYŽ bude volba za 4 roky a nebude volba postavena ZEMAN….KNIŽE……..MŮJ HLAS NEDOSTANE………už třeba proto že se opklopuje lidmi jako mlynář……..a tak to zde myslí většina……….jen vy a vlk a další si myslíte a píšete jak nás oblbuje

    a otom je moje v čem se VLK MÝLÍ a ted i vy………….že to nechápete je VÁŠ PROBLÉM……URČITĚ se najde co ho považují za poloboha……….ale rozhodně to nejsou lidi co ho volili jako menší zlo……………..my ho volili kvuli jasnému cíli a ten splnil beze zbytku…………..ted už je duležité aby volby dopadli nespochybnitelně aby nedostal prostor manipulovat ale to musí rozhodnout voliči jestli rozhodnou špatně ………..ta možnost je ale vždy at je tam kdokoliv

    • Gerd napsal:

     tato, souhlasím, kdyby přede mě dnes postavili volbu zvolit schwarzenberga nebo Zemana, vybrla bych si zase Zemana přes všechna jeho negativa. Kdyby ale proti Zemanovi nastoupila třeba Táňa Fischerová, Miloš Zeman by můj hlas nezískal.

   • Skogen napsal:

    Nevím, jak pro jeho věrné, ale pro mne je vždy podstatný výsledek. A tím jsou předčasné volby. Protože Zeman je kolikrát líčen jako nepřítel socanů non plus ultra co by mstitel sama sebe zhrzeného. No a najednou je vidět, že Zeman dělá úplně normální politiku! Jistěže to jeho odpůrci opět nevezmou. Pro ně je to jen další jeho úskok.

    Ale hlavně! Zeman vůbec nebyl v pozici, kdy by mohl něco preferovat vahou vyšší než svým osobním přáním. Pokud by se totiž sněmovna bez prodlení rozpustila, na Rusnoka by vůbec nedošlo, i kdyby jeho vládu Zeman tisíckrát preferoval. Jenže sněmovně se do toho nechtělo.

    Přece se to nestalo tak dávno, abychom si to museli připomínat.

 19. Germanicus napsal:

  Souhlasím s vlkovým pohledem na výše uvedené záležitosti.
  Jen k tomu Dobešovi přidávám odkaz na Blisty (zejména pro ty, kteří to nečetli).
  http://www.blisty.cz/art/69813.html

 20. tata napsal:

  VLKU
  CITACE,,,,,,,,,A jak víte, že jsem se mýlil?
  Trochu nefér tak použiji totéž…………jak víme že KALOUSEK je darebák…….protože vše nato ukazuje,přesto se mužem mylit v nepatrném zlomku a on má takovou smůlu a myslí vše upřimně.

  TAK TED dodám korektněji…………mockrát sem psal nikdo znás neví co opravdu chce ani VY…..PŘESTO SVÉ spekulace jste založil na 100 jistotě že je nechce, ani trochu nemůžete podložit spekulaci ..citace,
  ……………………………………Zeman se opravdu snažil o jejich oddálení.

  právě vtomto se jasně mýlíte……….není jeden argument toto hodnověrně prokázat……ta si to asi po 20 Zopakujme.

  1/ KROK……….VOLBA RUSNOKA………. NIC LEPŠÍHO NEŽ tato voba nemohla být……..červený hadr na to aby nebyla schválena……….není hlupák aby neuměl spočítat že duvěru mu pravice nedá…………tudíž zde asi v poměru pravděpodobností je maximálně 30 procent pro VÁS 70 SPÍŠ NASVĚDČUJE ŽE TO byl záměr……..na předčasné volby

  2/ jeho konání a vypouštění balonku v meziobdobí………zde vše ukazovalo na dráždění aby dosáhl předčasných voleb

  3/ ještě zřejmější vystopení v parlamentu……………nedáte podporu a zachovám se jak HAVEL……vás natom zajímala lež,né smysl a ten byl jasný

  TED JEN dáváte spátečku že není sebevrah…………skutečnost je že jste založil spekulace na osobní atipatii i když v mnohém směru sní mohu souhlasit ovšem závěr jste vyvodil naprosto mylný.

  Skutečnost je jasná nepodnikl jedinej krok kde byste mohl dát jedinej nespochybnitelnej fakt že se snažil o odálení nebot vše co udělal se dá prezentovat jako snaha o předčasné volby……..takže ty spekulace jak ohýbá demokracii,jak nechce volby ničím nedoložíte

  • Sestra v akci napsal:

   Bravo, nevěřila bych, že se dokážete od vlka tak emancipovat, že mu dokonce dokážete přehodit jeho vlastní manipulace. Jste svůj a to se cení.

   • tata napsal:

    SESTRA
    VŽDY SEM BYL SVŮJ………..PŘESTO si VLKA nepřestanu vážit za to co vytvořil myslím kosu,kdo nechybuje,víte u lidí jako já je snadné uznat že se mýlil já už napsal blbostí.

    Ale co je hlavní je to pořád jen diskuze,nemám potřebu vítězit,a vlk je taky jen člověk se všemi chybama ale i s věcmi za co ho obdivuji bez patolizalství co mě mnozí předhazovali

   • vlkp napsal:

    Takže dneska Sestra v akci.. Zvláštní – předevčírem frank viagra… Zajímavá metamorfoza…Svědřící o lecčems.

    • Gerd napsal:

     A zítra to bude „Kamenný lingam“ nebo „Himený“? 🙂

    • Narcis napsal:

     Vlku, jste konzistentní ve sledování návštěvnosti Kosy. Taky jsem to neúmyslně poznal. Jen mi to trochu připomíná Špidlu, co se vyžíval v čtení zpráv rozvědky, a Obamu, co na základě toho posílá drony.

  • vlk napsal:

   Těch kroků podnikl několik. Například jeho projev v parlamentu. Plus zákulisní jednání – například opakovaně sPíkou o podpoře pro Rusnoka. Její hlasy byly totiž rozhodující.
   Jenže když to nevyšlo, tak udělal z nouze cnost. Nic víc. Vy soudíte , že nic nepodnikl. Ovšem jen na základě toho, ž e jste o tom nikde nic nečetl.

   Zemanovi se rychlé volby skutečně nehodily. Jenže proti spojeným hlasům soc dem. KSČM a TOp nemohl nic uhrát. Nicméně jeho podpora neuvěřitelné a drzí kandidatuře jeho kancléře mluví za všechno.
   Zemana jsem nikdy nepovažoval za hlupáka. Ví, že močit proti větru nelze. VAše tvrzení se neopírá vůbec o nic. Nicméně, nijak vás nenutím, abyste mi věřil.

 21. Admirál napsal:

  Já si naopak myslím, že Klaus do nejvyšší politiky patří a bylo by dobré, kdyby ve volbách kandidoval jedno za kterou stranu.

  Tedy ne, že bych ho volil. Ale volilo by ho mnoho mých pravicových přátel.

  Ti by levici nevolili nikdy, tudíž pro levici žádná škoda. Ale Karel s TOP by měl problém. Volební strategie boje proti levici skrzeva Zemana by už tak moc nefungovala, měla by zprava mocného kritika. Sen o dominanci na pravici by se mohl rychle rozplynout.

  Volební zisk uskupení s Klausem odhaduji i s vědomím, že by si na jeho grilování dala média i s vlkem záležet, na 12%.

  Paní Šauerová by to při hledání středu teda jistě neocenila.

 22. Jos napsal:

  Vlku, vaše tušení na začátku je bohužel nesprávné. Já si občas volební program nějaké strany přečtu, ale zásadní význam podobným slohovým cvičením nepřikládám. Důležitější je, jestli strany které se ve volbách ucházejí o přízeň voličů mají nějaké paradigma, od kterého nemohou uhnout. Je to jednoduché.V první řadě si každý musí uvědomit, jaké jsou jeho vlastní zájmy. A kdo je skutečně, nejen předvolebními žvásty, bude hájit. A vůbec nejde o slova. Uvedu příklad: Zelení, snad na tom teď co je opustil Bursík budou lépe, určitě nebudou podporovat zvýšení množství trucků na silnicích, ani jadernou energetiku. ČSSD určitě nebude vymýšlet takové zlodějny jako byla Topolánkovy, Nečasovy a Kalouskovy deformy,které přivedla zjevně záměrně do problémů sociální systémy státu. Pro takové věci není v těchto stranách místo a nejel by přes to vlak. Naopak, u ODS, TOP09 víme, že bude vždy hájit jen zájmy horních 10 000 a to ještě jen těch spřátelených. A pokud běžný občan volí ODS nebo TOP09 je blázen a není si vůbec vědomý svých zájmů. Typický příklad byly VV. O těch byly známy jen předvolební žvásty blondýnek.Jinak nic. Žádné paradigma. Prostě je nezavazovalo vůbec nic. Jen ty slova. A s těmi ať jdou do háje. A jen málo stran skutečné nezměnitelné paradigma má. Vy se dnes zabýváte právě takovými podezřelými uskupeními jako je SPOZ, Bobošíkové tuším Solidarita atd. O něco takového by neměl normální člověk při volbách ani zavadit. Nic je vůči voličům skutečně nezavazuje.

  Jedno se ovšem povedlo Zemanovi. Udělat z Klause přívěsek paní velvyslankyně, nádherná pomsta.

  • vlk napsal:

   Josi
   ano, tohle si provádím i já. Když si hodnotím koho volit.
   U zelených se podle mne mýlíte. Oni byli proti Temelínu a truckům i za Burše.
   Nicméěn to, že Burš vypochodoval pryč, může být , že se k tomu vrátím v týdnu samostatným článkem – ještě nevím, tak to z nich dělá volitelnou stranu pro určitou část levicového, či lépe – středového elektorátu. jen by to chtělo, aby se dostali přes 5%.
   A podivnostmi typu SPOZ a Bobo se zabývat musím. Do voleb ještě nejspíš několikrát.
   Jinak přisuzovat Zemanovi udělat z Klause velvyslanecký přívěšek, tak to vyžaduje opravdu velkou fantas.
   jestliže Klasu více méně se nechá fotografovat opakovaně s letuškami, tak to signalizuje, že žádný doplněk dělat nebude. Ten si jede po svém prkně. Tak jako vždycky a celý život.

   • Jos napsal:

    Já jsem to s těmi zelenými myslel trochu jinak. Za Bursíka bych jim nevěřil ani slovo. Teď snad mají bez Bursíka šanci se časem stát skutečnými zelenými.
    A s tím Klausem. On diplomatický protokol je mrcha. Občas vyžaduje účast manžela či manželky. Milan Lasica o tom mluvil poměrně dost.

Komentáře nejsou povoleny.