Klausovy milosti


Zdá se,  že  zoombie  se nám vrací do politiky. Není divu.  Když  zjistil, jak  už zafungoval jeho komplementární  doplněk.  A  že mnohým lidem v podstatě  stačí  jméno co by  symbol a  na nic ostatního  nehledí. Na  nic  z   toho,  co  onen  zhmotnělý  fosilní  Big  |foot  opravdu  za  sebou  zanechal.

Václava  Klause jsem se dotkl  v poslední  době  dvakrát:

předevčírem ve  sloupku Ti s píšťalkami a jejich krysy, kde  jsem uvažoval, kdy a proč a  jakou  formou  ten  come back spáchá

a pak ještě před 14 dny, kdy  ve sněmovně propadla  ona  neslavná  101. Kdy bylo  předmětem mého zkoumání, proč  se  tak stalo. Proč  ji  nejméně  dva  z  vládní většiny  odstřelili,  aniž jim  to mohlo  osobně  cosi přinést a lumpenpravici  jako celek těžce poškodilo a nahnalo  do předčasných, pro ni krajně  nevýhodných,   voleb. A protože  lze  spolehlivě  vyloučit, že  by se  v  týpcích jako  exřidič  Borise  Šťastného -Floriánovi  nebo  velmi podivném  poslanci  Úlehlovi náhle probudil  smysl pro morálku a nic  než  morálku do té  míry, že  pohřbí stranu, která  je  do parlamentu dostala, pokusil jsem se to  dosud  nevysvětlené, objasnit přes  spoluzafungování  Klause, který musí  čelit  novému  vyšetřování své  amnestie  -viz Výbuch 101 ve stínu Václava Klause? A proč by to dělal?

V tomto  druhém  odkazu  najdete  pasáž, kdy  konstatuji,  že  ať hodnotím  důvod Klausova  generálního pardonu zejména pro  ekonomické velkogaunery – viz  její článek II. nejsem schopen  dospět  k jinému  závěru,  než k tomu, co dnes  hojně  koluje internetem  – totiž, že  byla  zaplacená. Respektive  zaplacená  tak, že  nešlo  odolat. A konstatoval jsem, že  onen normální logikou nepochopitelný  amnestijní  čl. II  je  v  přímé a bezchybné korelaci s  tím, jak  týž  Václav Klaus  dával  během svého prezidentování  milosti. Podivným lidem  v  podivných kauzách. A  že   o tom vyšel  kdysi  z vlkovy  klávesnice  detailní článek. Který  se jaksi bohužel  propadl  do  internetového  zapomnění, protože  server na  kterém byl publikován již  zkrátka neexistuje. Nicméně  Kosíř  vystupující pod nickem  Ramsveyker měl lepší  paměť  než  já.  Za  což mu velmi děkuji.  A  zřejmě  si pamatoval, či vygůglil,  že  vedle  Svět a ticha, kde  byl odprezentován  originálně,  jej  přetiskl ještě  Jan  Krůta  na svých  brejlích. A  dodal  mi  link.  Je  zde: http:http://www.brejle.net/svet-kolem-me/proc-verim-ohledne-milosti-respektu-a-nikoli-hradu/

Nicméně  uvádím jej jen pro pořádek, kvůli těm, kteří mají případně potřebu si  ověřit  autenticitu. Pro ostatní  jej přetiskuji  v  plném  znění. Z  jednoduchého důvodu. Vlastně  dvou:

1- abychom nezapomněli  kdo  je  Václav Klaus. Co nám zde opravdu zanechal a  co znamená  volání  houfu  těch, co jsou ochotni  prý  s ním jít na barikády, jak jsem dnes  četl na  Parlamentních listech / heh, představuji si Klause na žulových kostkách, v bubnové  palbě  děl nepřítele…./ a  jaká  asi pravice nám  od něj  kyne, pokud  by  zase  byl schopen sehrávat nějakou  významnější  roli.

2- abych  ten  článek dostal zpět do svého archivu!  Neboť  jsem si  tenkrát  dal  dost  ukrutnou  práci s jeho přesným vyzdrojováním.

Současně  se omlouvám za  jeho replikování těm, kteří  ho  četli  už  při jeho premieře.

Myslím, že  to jako předmluva  víc než stačilo

Proč věřím ohledně milostí Respektu a nikoli Hradu

19. 10. 2011 | Autor: vlk | Rubrika: Svět kolem mě

Respekt včera nechal v českém mediálním prostoru naprostou bombu. Zveřejnil případ policistky z Karlových Varů, která byla pro korupci a kupčení odsouzena na dva roky nepodmínečně. Ovšem jak jistě už všichni víte, výkon trestu jí byl nejdříve na základě zásahu prezidenta odložen, aby následně dostala úplnou milost!
A Respekt, opírající se o výpověď ošetřujícího lékaře omilostněné, plus nepřímé svědectví ještě jedno ze starostů, který psal tzv. přímluvný dopis v tomto případě, celou story sepsal a zcela nepokrytě konstatuje, že šlo o těžkou korupci. Že zkrátka milost byla na Hradě koupena. Za významný peníz.
Byl jsem mimořádně zvědav na echo, které tento materiál v českých a moravských krajích zvedne.
A ejhle – ticho po pěšině. Tedy skoro. Odezva více méně žádná, jen sem tam přetištění, hlavních faktů z Respektu a šmytec..
Žádné komentáře, žádné rozbory, žádné vlastní názory hlídacích ratlíků demokracie, kteří jindy mají názor na úplně všechno.
Lidové noviny například ve svém papírovém vydání tuto událost ani v pondělí ani v úterý nezaregistrovaly vůbec – proč taky , že? Deník až v úterý, a to článečkem na straně 13 !! považte – 13!!, že policie začala na základě informací Respektu případ šetřit…
Elektronická media se také příliš nevyznamenala. Odezva mi přijde asi na úrovni informace, že ve škole ve Zlámané Lhotě kradl školník dětem svačiny a nevracel sáčky… No vlastně – kdyby se něco takového opravdu stalo, vsadím boty na to, že bulvár by z toho udělal velikánskou kauzu.
Jenže případ, kdy je z korupce nařčena a zdá se i šetřena, přinejmenším kancelář prezidenta republiky, a to nikoli v případě nějakých zakázek, ale s obchodování s prezidentskými milostmi, je mediálně „pokryt“ – tichem!
Ptal jsem se sám pro sebe proč? Vyloučím okamžitě možnost, že z Hradu vyrazila skupina decesion makerů, vyzbrojená velmi vyfutrovanými přemlouvacími argumenty a zalepila tak novinářům ústa. Takže mi nezbude, než volit mezi těmito možnostmi:
1- ostatní noviny závidí Respektu jeho senzaci do té míry, že se jí rozhodly bojkotovat
2- mají tak naprostý a hluboký respekt před prezidentským majestátem, že to pokládají za naprosto nemožné
3- prostě lidsky Respektu nevěří. A věří prohlášení Hradu, že nic takového, jako milosti za prachy není možné.
Mně osobně připadá jako nejpravděpodobnější varianta číslo 3. Že nevěří Respektu. Protože některá z dnes mlčenlivých medií totiž už někdy v minulosti o podivných a nejasných milostech pro ještě podivnější odsouzené sama psala. Jak vám doložím.
Takže v nevíře musím být to, co předložil Respekt..
Já jsem opačného názoru. Za sebe říkám – věřím Respektu. A pokusím se zdůvodnit proč. Předesílám, že nemám k dispozici nic , co by dosud nebylo známo, jsem si plně vědom toho, že interpretuji skutečnosti tak , aby mi zapadaly do mého obrazu, což je samozřejmě nesporná slabina v logice toho, co hodlám napsat. Na druhou stranu opakuji, že prezentuji jen a pouze svůj názor na věc a nic víc. Rozhodně nemám v úmyslu na kohokoli ukázat prstem. A plně ponechám na každém jednom čtenáři, aby si udělal svůj úsudek. Bude zrovna tak platný jako ten můj.

Nenarážím dnes na Klausovy milosti prvně.
Poprvé to bylo v okamžiku, kdy Klaus udělil jednu ze svých prvních milostí. Tehdy jsem nevěřil svým očím. Jejím adresátem byl jakýsi defraudant, který před trestem utekl do ciziny a tam se skrýval. Myslím, že svou firmu připravil asi o 3 miliony..
A ten chlapík se snad jmenoval Hladký. Ale je to už opravdu dávno, jméno mohlo být jiné, škoda vzniklá z defraudace také. Nedokázal jsem tehdy a neumím ani teď, pochopit, jak lze omilostnit někoho, kdo okrade ve velkém stylu svého zaměstnavatele a pak se skrývá. A i když škodu prý nahradil, trest v jeho případě by měl, kromě jiného, varovat ostatní, že prostě za podobný přešlap se jde za katr. Bez diskuze. Nijak netvrdím, že tato milost byla koupená. Ani nic nenaznačuji. Jen říkám, že její smysl nechápu dodnes. A totéž jsem napsal kdysi před léty.
Podruhé, kdy jsem na Klausovy milosti reagoval poněkud obsáhleji. Dostal jsem se s kýmsi s Klausovců do diskuze o přínosnosti Klausova prezidentství.
Kontrahent, kromě jiného, tehdy napsal, že Klaus rozhodně nedává podivné milosti jako Havel….
Inu, to bylo slovo do pranice! Jednak jsem si okamžitě vzpomněl na onoho, snad Hladkého, ale v každém případě defraudanta a následně jsem projel několik stránek hradního webu, týkající se udělovaných omilostnění.
A co mne praštilo přes oči jako první? Naprostý nepoměr mezi milostmi pro skupinu tvořenou delikventy, kteří se dopustili defraudace, zlodějny nebo podvodu ve srovnání se skupinou odsouzených za nedbalostní trestné činy, bouračky, neplacení alimentů a podobné, pro mne osobně tolerovatelnější provinění proti zákonu. Na férovku přiznávám, že jsem nezkoumal všechny stránky, takže jde o můj dojem, nikoli o statistiku a je tedy možné, že na jiných stránkách bych zjistil cosi opačného, nicméně, pokud dostanete do ruky novou knihu, a poměrně zevrubně ji prohlédnete, odhaduji, že vy i já jsme schopni si o té knize udělat závěr. Tedy alespoň v tom rozsahu jestli ji chceme koupit či nikoli. Prostě věříte svému odhadu, zda se vám investice vyplatí či nikoli. A stejně jsem na tom, s tím skóre jednotlivých skupin zlduchů, v tomto případě, já. Prostě – spolehnu se na můj odhad. Vy nemusíte.
Když jsem si udělal představu o proporcích udělených milostí, začal jsem pátrat po některých významných. A podivných. A věru, že to nebyl problém! Takže se s vámi podělím o to, co jsem, kromě jiného našel. Včetně příslušných zdrojů.

Případ Zdeněk Kratochvíl

Mám-li věřit Týdnu, viz http://www.tyden.cz/tema/generalni-pardon_55042.html, pak podnikatel Kratochvíl, jel šmé skutečně ve velkém. A dostal za to také velmi solidní flastr. Nicméně – přišla prezidentská milost.
Když MfD začala okolo věci šťourat, ukázalo se, že jde kromě jiného, o sponzora ODS.
Jak na to reagovala prezidentská kancelář a Klaus? Kratochvíl? Neznám!
A co že následně doložila opět MfD? Tak to si přečtete zde:
http://zpravy.idnes.cz/klaus-podnikatel-kratochvil-neznam-d67-/domaci.aspx?c=A080424_110009_domaci_hos
A také vám cosi nehraje? Kratochvílův zdravotní stav – duševní porucha neumožňovala jeho účast u soudu a byla hodna zvláštního zřetele, tak velkého, že trest za velkou ránu byl prominut, ale onen zdravotní stav umožňuje amnestovanému řídit firmu s dvoumiliardovám obratem a nebo šofírovat auto!! Co na tom, že když berete medikamenty, tedy alespoň velkou většinu, nesmíte za volant?! Kdekoli na větší silnici není problém potkat tirák s nápisem ICOM. Až jej budete předjíždět nebo míjet, dejte opravdu vrcholného majzla, Je z firmy, kterou řídí těžce duševně nemocný člověk. Jak asi vypadá personál?

Jiří Kotík
Zdála se vám milost pro Kratochvíla podivná a možná nepochopitelná? No v případu Kotík zjistíte, že mezi nebem a zemí se dějí věci… A tím nemyslím UFO. Alespoň pokud já bych si měl vybrat mezi UFEm a Kotíkem, co by větší záhadou, pak UFO pokládám za naprostou brnkačku. Ale jak už jsem napsal – jen můj pohled. Vy klidně můžete mít jiný. Brnkačkou bude Kotík.
Takže Kotík udělal rovnou „ránu“ za 500 milionů. Ano, čtete dobře, za půl miliardy. Na podvodech. Opravdu – supertěžká váha, Žádný troškař. Pravomocně mu nadělili deset natvrdo. Pro měl za 500 melounů docela fešácký trest. Ale – dostal nakonec milost!
Bližší zde:
http://zpravy.ihned.cz/c1-51609170-podnikatel-mel-sedet-10-let-ale-je-venku-klaus-mu-udelil-milost
Mimochodem , důvody , proč zrovna Kotík se dobral milosti jsou dodnes tajné. A celá kauza je zaštítěna nespecifikovanými složitými rodinnými poměry bývalého velkopodvodníka. A abych nezapomněl – zásadní roli měl v případě omilostnění sehrát jakýsi posudek z Národohospodářské fakulty VŠE v Praze…. Překvapí vás , že i ten je tajný? Alespoň to tvrdí iHned.

Případ Aleny Kubáčkové
Tady link dávat nebudu. To je případ minulých týdnů. Kdy byla omilostněna lékařka, která prostě podvodně vyplňovala neschopenky.
A musela způsobit asi škodu nemalou, když pravomocně nabrala sedmičku. Nicméně už dopykala!
Prý je hodna zvláštního zřetele a vůbec nehrálo žádnou roli to, že jde o bývalou zastupitelku za ODS v Brně. Když si vzpomenu, že tentýž Klaus bez mrknutí oka, či spíše s pochvalným mrknutím, podepisuje zákony mající tzv. znemožnit nadužívání a zneužívání zdravotní péče a sociálních dávek a podepisuje je rád, nějak si to neumím dát do souvislosti právě s tímto milosrdenstvím pro někoho, kdo se dopustil, viděno pravicovýma očima – doslova svatokrádeže. Pomáhal rozkrádat a zneužívat jak zdravotní péče, tak rozkrádat dávky.
Já vím, jen opravdu velcí se umějí přenést přes osobní a konat velké milosrdenství..

Případ Karla Steinigera, Miroslavy Pragerové, Jarmily Morávkové a Jana Kondlera.
Vlastně jde o čtyři samostatné případy. Které ovšem mají velmi zajímavého jmenovatele. Vlastně dva. Jednak skutkovou podstatu – podvod a opět, žádné hraní při zdi, a hlavně, jde o lidi napojené na arcikmotra Mrázka a jeho zdatného vyučence Pitra.
Detaily najdete zde:
http://zpravy.idnes.cz/ctyri-mrazkovi-spolupracovnici-a-pratele-dostali-prezidentskou-milost-1ox-/domaci.aspx?c=A100112_202207_domaci_vel
Také vás zaráží, že Steiniger byl prezidentem honorován, protože měl mít závažnou chorobu? A že v případu činný soudce o tom vyslovil zásadní pochybnost, kterou neprodleně, ještě před udělením milosti, sdělil prezidentovi?
No, pak vás ale musí uklidnit prohlášení kancléře Weigela, že prezident dokumenty vždy pečlivě a odpovědně zkoumá….Viz jeho prohlášení : “Pan prezident bere funkci vážně a zodpovědně.“
O.K. Když to říká kancléř, musím jeho vyjádření respektovat. Pak mi ovšem uniká, jak to, že neměl informace, a podle Weigela je mít nemohl –sic! Že jde o lidi z klanu Mrázek/ Pitr… Důkladné zkoumání bych si představoval jinak.

Ještě se vrátím, ale k onomu, kancléřem Weigelem proponovanému důkladnému a odpovědnému zkoumání každého případu. Narazil jsem na tohle: http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/203159.aspx
A vypíchněme přímý Klausův výrok – nikoli zkrácený, kde tvrdí toto:
„Trvám na tom, že prezident je schopen si učinit obrázek o rozsahu trestné činnosti spáchané žadatelem o milost na základě detailního prostudování více než (v tomto konkrétním případě) 200stránkového rozsudku Krajského soudu v Brně a zhruba 100stránkového rozsudku odvolacího soudu v Olomouci a že k tomu celek ‚spisu‘ nepotřebuje,”
Přiznám se, že to je na mne moc. Na jedné straně Weigel tvrdí, že prezident nemůže všechno rozkrýt a mít všechny informace, i když to dělá absolutně poctivě a důkladně, na straně druhé sám Klaus říká, že si umí udělat patřičný obrázek ohledně případu, aniž by nezbytně musel číst rozsudek a jeho odůvodnění…
Ano, já vím, jsou případy, kdy opravdu spis není třeba. Třeba tehdy, když někomu zbývá života jen, co by se za nehet vešlo…Ovšem to, z výše uvedených, nebyl jaksi nikdo. Mimochodem, co říká Weigel na výtku novinářů, že Steiniger asi tak moc nemocný zas nebyl?
„Ti lidé, kteří argumentují zdravotním stavem, to většinou dokladují obsáhlými zdravotními posudky od různých specialistů. Ale my nejsme posudková komise. Nemáme žádné vlastní lékařské konzilium, které by si ty lidi předvolávalo, znovu zkoumalo a posuzovalo zprávy z nemocnic.“
Necítím potřebu vlastního komentáře!
Nicméně všechno, co jsem dosud uvedl, mne utvrzuje v tom, že jestliže mám volit mezi tvrzením Respektu o korupční milosti pro expolicistku Radku Kadlecovou a tvrdým dementi Hradu, že nic takového není možné, věřím, bohužel tentokráte novinářům.
Nicméně tím věc je sotva hotova. Také vás napadá celá řada otázek?
Například ta, zda, pokud by korupce s milosrdenstvím opravdu existovala, v tom jedou jen lidé okolo prezidenta nebo…
Nezlobte se, ale na tohle nedám a nechci dát odpověď! Uráží mne pomyšlení, že by prezident státu, který považuji za svůj, byl na úrovni kšeftsmana ze zastavárny. Tohle nemohu přijmout. Odpověď nebude. Odmítám se takovýmhle chucpe vůbec zaobírat!
Říkáte ale, že i když se ve zlém případě omezíme jen na spekulaci, že by to mohlo být okolí, je skoro stejně zle? Protože vždy platí, že by principál měl nést odpovědnost za svůj soubor? To jistě. To by bylo opravdu hodně, ba katastroficky, zle!
A nemusí to být přímo úředníci. Tady:
http://zpravy.idnes.cz/kancler-weigl-ze-zadosti-o-milost-nepoznate-kdo-je-ci-kamarad-prr-/domaci.aspx?c=A100113_1317529_domaci_taj
redaktoři z MfD se kancléře Weigela přímo dotazovali na konkrétní jména z okruhu Klausových známých. Nikoli spolupracovníků.. Weigel jakékoli náznaky odmítnul. Naštěstí. Ale ptali se zkušení harcovníci z Fronty jen tak bezdůvodně?
Ne, nejsem schopen odpovědět na další otázky. A věru se mi ani nechce!
Ostatně případ Kadlecová začala šetřit policie. Počkejme na výsledky! I přes to, že věřím Respektu, doufám, že se nakonec ukáže, že se Respekt zmýlil. Senzace nebude. Nic pro You Tube! A to, co jsem uvedl nahoře? No, jen souhra zlých náhod, zlých větiček. Tak jak to v životě bývá. Podobné řetězové náhody se nám přece stávají všem a docela často. A navíc, bude možné flagrantně dokázat, že se vlk spletl.
Nicméně věřím Respektu. Splést se může každý. Já i prezident. I v lidech okolo sebe. Úplně stejně jako se podle mne, zásadně spletl, když jistého Michálka, který prokazatelně oznámil pokus o korupci, nazval lumpem a darebákem viz –http://www.novinky.cz/domaci/220482-tajna-dohoda-vv-nominuji-policejniho-prezidenta-ods-superinspektora.html. nebo když posuzoval Steinigerův zdravotní stav. Mýliti se je prostě lidské.

Tolik skoro dva  roky  starý  článek.  Dnes už  víme, že  šetření okolností milosti pro Radku  Kadlecovou  bylo zastaveno a odloženo, rovněž  už máme dávno povědomost o  další  Klausově  podivuhodné  individuální milosti pro  rodinnou přítelkyni Benešovou – pro připomenutí  detailů třeba  zde: http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/milost-pan-vaclav-klaus-v-kauze-%E2%80%9Ebenesova%E2%80%9C-mlzi.

A hlavně  – máme ještě  v   paměti  onu  novoroční  haupttrefu  pro všechny  velkogaunery.   Tohle všechno je  Václav Klaus. Aspoň pro mne. Nešlo to  nepřipomenout.  Klausovity  ovšem nepřesvědčím. A  co  zemanisté? To se ukáže, ale víme už, co tomu  říká  známý protikorupční právník Václav Láska. Jeho pohled  sdílím bezezbytku:

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/76276-advokat-zdesen-a-vyzyva-potrestejte-narcise-a-zlocince-klause/

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

50 reakcí na Klausovy milosti

 1. cobolik pacholik napsal:

  ja zijem v riti a cital som ten clanok pozorne,som vlastne cudzinec,zapraskanej emigrant v riti,ale vyrastol som tam a taku vazbu s tym krajom moze prerusit len smrt a ked to citam tak dumam,ci to mozne a hned ma napada,ked citaju nejaky konzuly,co su v cesku na svojich misiach,lebo viem,poznam cobolskeho diplomata od nas z burakova,velvyslanec bol,tak mi tak trochen objasnil,ze sa podavaju raporty o danom kraji,buransky povedane,slohova uloha,jak to bezi u susedov a co tam nove,proste s kym to budem tancit,tak si to premietnem po buransky v tej bacovskej palici a myslim ,ze slusnost kaze suseda pozdravit,ale viac ani hovno s takym smejdom,co svoju mater preda za zlaty prach a cely cas hovori,jaky on honorovy,slusny s jednanim na urovni a vsetkym co suvisi v rodine,pritom zasrana holota,co ozobracuje svoje deti a blizkych,taky len odchod medzi hovna a pritom si mysli,ten sused,ako ho uznavam,bo pre svoju glupotu a jesitnost,uz nevie rozoznat,co je slusnost a honor a teraz dumat pepici,jak ste tam docista za holotu,vodia vas po vode a cely cas ste suchy,ten east block to ma tvrdych obcanov,kurnik co rusi pepikov,aby sa postavili,jedine hlad,zoberu vam vsetko,ale daju nazrat a vy spokojny,docista na palici,ta komuna,to proti tym docista nuly,ten rusnak bilak,co este hnida zije,toto,ked cita,toto ho drzi pri zivote,lebo najlepsia radost skodoradost,nikdy z toho east block z ktoreho som nikdy nic nebude,to cigani z bolivie skor hodia kamenom a skorej postavia,kde korupcia uz docista na hlavu.boze jak hlboko klesla sebeucta k sebe a svojim,pane boze pomoz rebelom,odvolavam sa uz len na boha,ked boha jeho nic nerusi tych pepikov,aby jednali.

 2. Admirál napsal:

  Věřit Respekktu… No jsou i tací.

  Já zde zopakuji. Návrat VK je pro levici požehnání.

  Klaus do nejvyšší politiky patří a bylo by dobré, kdyby ve volbách kandidoval jedno za kterou stranu.

  Tedy ne, že bych ho volil. Ale volilo by ho mnoho mých pravicových přátel.

  Ti by levici nevolili nikdy, tudíž pro levici žádná škoda. Ale Karel s TOP by měl problém. Volební strategie boje proti levici skrzeva Zemana by už tak moc nefungovala, měla by zprava mocného kritika. Sen o dominanci na pravici by se mohl rychle rozplynout.

  Volební zisk uskupení s Klausem odhaduji i s vědomím, že by si na jeho grilování dala média i s vlkem záležet, na 12%.

  Je třeba krotit vášně věci hodnotit optikou cílů.

  • Alex napsal:

   Tresen má dle mého pravdu. Odhadujete ten volební výsledek Klause docela reálně – prostě nad 5%. Proto o něj tak stojí Bobošíková. Ta by brala mimochodem i Zemana, kdyby pro to byly podmínky. Moc ale nedoceňujete Klausův přínos kultuře politiky a to, co za sebou skutečně zanechal. Byl to právě Klaus, který stvořil ODS jako jakýsi etalon dnešní české politické strany. A to, že loď ODS začínají mnozí opouštět, je jen dokladem, k čemu ODS sloužila skutečně svým členům.
   A bohužel, tím, že vlk připomíná Klause, znovu tím v podstatě chtě nechtě dochází ke srovnání Zemana s Klausem. A Zeman je prostě vskutku lepším prezidentem než Klaus. Problémem je, že ten za sebou zase táhne SPOZ a zase řekněme velice neortodoxně přes Mynáře. Přičemž SPOZ se mi jeví obdobně jako ODS, stejný vzorec – Dryml, Palas,…
   ODS celá, stejně tak SPOZ a Haškovo křídlo ČSSD mám prostě spojeno s „podnikateli“, kteří „podnikají“ za své osobní pomoci prostřednictvím státu. A podle toho se i té správě státu věnují. Do těch podnikavců řadím i třeba Škromacha a tento typ, jenž Zemanem nebyl označen za lenivce v jeho pamětech jako Buzková jen proto, že je k němu loajální.
   Nějací klausovci a SPOZ v parlamentě – to je návrat ke starým dobrým časům opoziční smlouvy, k Šloufům, Dalíkům a podobně. Mynář se mi jeví jako nástupce Šloufa už teď. Takže já naopak doufám, že VK to zhodnotí alespoň tak, jak to popsal vlk v jednom ze svých minulých článků. Ostatně i v tom EP bych ho považoval za hodně velkou škodnou. Chcete-li má prostě vrozený dar škodit – demokracii, tomuhle státu a obecně politice jako takové.
   To, že naše politické strany jsou takové zednářské lóže pár lidí bez skutečně odborného zázemí a týmové práce, to je náš problém, který těžko nahradí jakkoliv „charismatická“ osobnost – ať je to Klaus, Kalousek nebo Zeman. Raději šeď než osobnosti, aby bylo spíše vidět na praktické výstupy politiky v té „drobné“ práci. Podle ohlasů třeba na nový Občanský zákoník se máme po novém roce zase nač těšit.
   http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Vrazda-naroda-Pristi-rok-prijde-rozvrat-a-bida-varuje-advokatka-Samkova-Vinik-Pry-Pospisil-283292
   Také Krása na Aktuálně.cz – zejména ty použité NOVÉ termíny.

 3. tresen napsal:

  Nojo, to víte, někteří mají optiku pokřivenou natolik, že je pro ně důležitější uvažování, co prospěje nebo neprospěje téhle zemi, než co pomůže celkem nepřekvapivě personifikované „pravici“ anebo „levici“.
  Zvlášť když jim připadá, že toto recyklované zosobnění „pravice“ a „levice“ je spojeno s velmi efektivní a vzájemně výhodnou kooperací.

 4. jezevec napsal:

  clanek o hovnu. kdo nema klause rad, bude videt spiknuti i v tom, jak pije kafe, a co neudelal. institut milosti je sporny sam o sobe, a myslim ze za tech dvacet by se nasly jen jednotky milosti, u obou prezidentu, ktere by se nedaly dehonestovat a zpochybnit. milost je stredoveky institut, ktery umoznuje napravit selhani prava a purismu – posuzovat ho pravnimi a logickymi argumenty je nepochopenim jeho podstaty. coz vlk nemuze nevedet.

  jinak predstava klause jako sjednotitele potucku pravice, pod praporem svazacky bobo, ktera v prezidentske volbe kandidovala za komunisty – kdyby na to klaus kejvnul, uveril bych ze ztratil posledni zbytky soudnosti. Takovy dar by si zemanovci nezaslouzili (hele, zase konspirace!)

  • Alex napsal:

   Jezevče, nezlobte se, ale Vy jste typicky onen typ, jenž tou sportovní terminologii není schopen toho periférního vidění. Z Vašich vstupů se mi jevíte jako člověk, jenž není schopen vidět věci v trochu širším kontextu. Připomínáte mi hodně diskutujících z MFD, kterak oni diskutovali o zdravotnických poplatcích či o školném – také bez jakýchkoli znalostí jakýchkoli souvislostí. Jen na úrovni, že ten zdravotnický poplatek má cenu dvou piv a školné? – inu platit se má všechno – i vzdělání – pro pravicovost to v Čechách naprosto stačí. Totéž si přečtu ve sděleních o výši daní, že je to míra svobody. Taky trošku zjednodušující – až primitivně. Nějaké souvislosti? S těmi si raděj nelámat ani hlavu, že?

   • jezevec napsal:

    trochu je problem v tom, ze vlk zasazuje vytrhane jednotlivosi do kontextu demagogie, cimz se nesnazi neco zjistit, ale prokazat to co uz si davno mysli.

    Zdravotnicke poplatky? Kdyz si lidi solidarne priplati milion krat tricet korun, do zdravotnictvi pribyde tricet mega. To nema pravicovy ani levicovy kontext, to je aritmetika.
    Podobne tak v urcite mnozine rozhodnuti (o milosti) musite nutne najit nektera chybna a nektera podezrela – gaussova krivka se tomu rika. Bez kontextu je to jen pomluva.

    • Alex napsal:

     Odpověděl jste přesně v duchu toho, co jsem napsal. Nejde o ten poplatek sám o sobě, ale o to, že těch poplatků je něco přes 60 a žádný občánek nemá tušení, kdy se vlastně platín a kdy ne. Nelze mít těch cca 60 případů v hlavě. Julínek dokonce uzákonil jako reakci na neplacení u Rathových nemocnic v kraji, že je nemocnice musí jednotlivě exekutivně vymáhat. Atd, atd. Je to zavedeno snad nejblběji, jak to jde. Jinde to jde třeba převodem z osobních účtů – např. – bezhotovostně. A to nebudu psát o limitu nelimitu, o němž nelze mít ani přehled, stejně jako kdy se vlastně platí ty jednotlivé poplatky. Nu nezklamal jste. Vy opravdu naprosto neumíte myslet v nějakých širších souvislostech. Asi si nedokážete ani představit, kolik z toho poplatku spolkne administrace při takovémto způsobu zavedení. Jako oni diskutéři na MFD jste schopen skutečně vnímat jen to, že jeden poplatek jsou 2 piva – absolutně nic jiného. Pardo – dal jste dohromady nějakou sumu – ovšem bez zápočtu nákladů té administrace. inu typický český pravičák. Nezlobte se – sám jste to doložil – transparentně. -usmívající se smajlík

     • jezevec napsal:

      Ja vidim, ze solidarni poplatky fumguji v nemecku a ve vetsine civilizovanych zemi na zapad od Ase. Vy ovsem mate potrebu nejakych sirsich souvislosti. Inu – mne casto staci koukat, co kde funguje, tam kde to funguje.

  • vlk napsal:

   Tak copak jsi si vzal dneska? Jinak to komentovat nelze. Já dokládám, ty jen kecáš.

   • jezevec napsal:

    udelej rozbor vsech milosti, statisticky je porovnej – to je zurnalistika.
    udelej rozbor havlovych milosti, zacni treba chadimovou – a udelej statistiku, ktera smrdi korupci a klientelismem – pak to porovnej na procenta klaus-havel – to je zurnalistika.
    udelej analyzu dopadu amnestie, klaus-havel, a neco z toho dovod – to je zurnalistika. .
    to cos napsal jsou sracky. kdo nic nedela nic nezkazi, a samozrejme kdo dela mnoho, dela i mnoho chyb. podsouvat jednotlivostem vytrzenym z kontextu nejaky skryty vyznam je zpozdile, to se da shrnout do jedine vety nemamradklause. ostatne, proti zemanovi to delas taky, stejne neferove.

    • Jirka napsal:

     Máte zajímavý pohled na spravedlnost. Pokud někdo spáchá relativně méně zločinu než někdo jiný, tak za to nemá popotahován, či co? Na rezignaci a obecnou ostudu a možná i kriminál by měla stačit pouze jedna prokazatelně koupená/prodaná milost.

     • jezevec napsal:

      Kdyz se hodnoti vykonnost fondu, nehodnoti se jeho vynos, i kdyz to mnoha lidem pripada nepochopitelne – ale porovnava se s ostatnimi fondy. Takze pokud vsechny nemovitostni fondy prodelaly 30%, a ten vas prodelal 12% – neni manazer vaseho fondu tunelar ani zlocinec, i kdyz vas pripravil o penize, ale je to vyborny manazer.
      Podobne tak, minim – problematicke amnestie by nemely byt posuzovany prizmatem svatosti, ale prizmatem neceho porovnatelneho. Jiste znate slavnou detektivku ABC od Agathy Christie – kdy vrah v preplnenem kine nakonec nahodou zapichl kohokoliv, a snadno tak dosahl dojmu abecednich vrazd, protoze o lavici vedle sedel clovek abecedne spravneho prijmeni. Tohle udelal vlk.
      Kdyby klaus za svoji karieru udelal jednu nebo dve amnestie, a jedna z nich by mela tyto rysy, muzete drskovat cosi o podezreni z korupce – jakmile jich jsou desitky, mate jistotu, ze se mezi nimi vyskytne nekdo znamy, pochybny, blizky ods, divny, atd.

      Pripomina mi to, jak mf heute nedavno sledovala policejniho prezidenta na ceste do prace, a onanovali nadsenim, jak ho „pristihli“, ze na vyjezdu z obce jel skoro 80, v prehlednem useku predjel traktor pres plnou caru, a na dalnici jel az 160. V podstate meli pravdu, opravdu a opakovane porusil dopravni predpisy. Mozek ovsem zustal ponekud daleko za ciste ucelovou interpretaci. Tak jako u vlka.

    • vlk napsal:

     Nemůžu jinak – ty jsi zřejmě upadnul na hlavu a docela těžce! Havel měl jednu Chadimovou! Tady máš houf Chadimových. A pěkně smradlavých, Když už meleš o Havlově amině – dá se odůvodnit převratem a změnou systému. Klausův čl. II je jasná lumpárna. Vlastně ne – gigantická lumpárna! Všechno obrovské tunely. Nemám povědomí o tom, že by Havel omilostňoval tuneláře a velkopodvodníky. Ale třeba mne překvapíš.

     • jezevec napsal:

      Urcite si myslis, ze ti lidi, ktere nikdo nebyl schopen odsoudit deset a vice roku – by se jiz letos konecne uz dostali konecne do teplaku. Jen nebyt toho zleho a oskliveho klause. A majetek, ktery za ty roky nestihli schovat a soudy jim ho sebrat – by vice nez dostatecne odskodnil vsechny poskozene. Jen nebyt toho zleho a oskliveho klause. No, tak ja si to nemyslim, a nejsem sam. Proste, stalo se hovno. Jen kecy. A to jsem sam jednim z poskozenych (unionbanka)

     • vlk napsal:

      No specielně Unionbanka je případ, kdy už k odsouzení došlo v některých případech. Jen se jaksi odvolali a ono jim to vyšlo do toho odvolání například.
      Ovšem ty a tobě podobní nikdy nepochopí, že amnestie v tomhle případě byla posvěcením krádeže. tvůj svět je holt ten, kde se může svobodně krást a jde jen o to, jak se nenechat chytit. Můj svět je naproti tomu ten, kde se krást nemá a když už někdo krade a měl by jít bez pardonu sedět.
      Za to daně jsou podle tebe loupeží. kdy ti méně úspěšní okrádají ty machry. Pro mne jsou daně nástrojem fungování státu. To až zas e přijdeš s nějakým jalovým bludem.

 5. zemedelec napsal:

  Pane vlk.
  Velice dobře napsané a proto je nutné to nestále připomínat.
  Pokud by se vrátil Klaus do politiky,tak mu to přeji,aby skutečně dostal od voličů výprask.Ti kteří by skočily na Klausovi řeči,tak bych nechal vyšetřit na psychiatrii.Jako pravičák a kormidelník,jak Topolánkovi,tak iNečasovi vlády,nemá co občanům nabídnout.Přece si musíme pamatovat,jak se vyjadřoval ke škrtům a reformám Nečasově vládě,že jsou malé, nedokonalé a měly by být tvrdší.

 6. Jan Čermák napsal:

  Mohu potvrdit případ Kratochvíl. A protože se osobně neznali dostal ji s největší pravděpodobností za peníze, má jich dost/Kratochvíl/. Takže nejenom, že krade, ale taky podvádí, a když ho nikdo nechytí, je to tak správné. Vůdčí osobnost země 23 let, tak čemu se divíme, že…
  Nabízí se zase srovnání s mlhou, možná, že ho Kalous s dědkem nenávidí právě proto, že nikdy nic neukrad? Na druhé straně to hypetrofické ego je velmi podobné, a jestli se potvrdí případ Sobotka, dám za pravdu Vlkovi.
  Ale i tak bych asi z té dvojice musel zvolit jeho, nebo ne? Tohle mi přišlo mailem:http://www.youtube.com/watch?v=ISYtDsivzkY

  • Puck napsal:

   Komik je silně emocionální, rozrušený, ale především – nemá pravdu. Nevolit neznamená být nad věcí. Nevolit je zbabělost, v demokratické společnosti, v totalitě by pospíchal k volbám jedna radost.
   Nevolit by mělo smysl jen tehdy, kdy by byla omezena platnost voleb podle procentuální účasti oprávněných voličů. Pak by se, ovšem také, mohly opakovat volby donekonečna.
   Vždycky bude existovat skupina skalních u každé z větších stran. A vždycky bude o vítězství rozhodovat největší skupina voličů, která nepatří mezi skalní.

   I když se nám žádná strana nelíbí, je povinností občana některou si vybrat. Pokud toto neplatí, můžeme zpátky a rychle instalovat totalitu, ta už se postará, abychom si volbu neprotivili. 🙂

   • Aldo napsal:

    Souhlasím s vaším názorem na volení – nevolení. A zasmyslel jsem se, co by se u nás dělo kdyby tady byla povinná účast ve volbách. Myslím že celý „pravý
    břeh“ by padl na zadek 🙂

    • Puck napsal:

     Asi ano. Ale mladí také volby příliš nemilují, těžko posoudit jaká byla jejich účast minule. Že jsou dostatečně zpracování ve smyslu koho volit, když už, je známo. Levice to není.
     Pravice zatím neprosadila elektronické volby. Jejich efekt by byl pro ni jistě kladný, staří moc přes počítače ještě pořád nejsou. Nu, a kdyby výběrové řízení na software vyhrál Drábek, je vymalováno. Pokud by se program, díky svědomité práci špičkových odborníků, nesložil. 🙂

    • Zdena ze suterénu napsal:

     O tom, že by povinné volby nebyly až tak od věci mluvil i Miloš Zeman. Odvolával se přitom na evropské státy, ve kterých tato volební povinnost existuje.

   • Jan Čermák napsal:

    No jo, možná to ještě platí u nás. Ale jak volit z demokratů a republikánů, když nakonec intervence do Sýrie stejně bude? Jak volit, když stejně voličův hlas je nula a peníze jsou ti co vládnou?
    Tohle měl asi na mysli a měl aplaus. V podstatě se smál nám, přesvědčeným, co se hádáme zda je lepší Petr nebo Pavel. Jo zpochybňuje samy základy demokracie v USA, a dělá to se znalostí věci, jako Líza Simpsonová, znáte ten díl jak změní trasu letadel na jejich dům…..

    • Puck napsal:

     Mají snad demokraté a republikáni stejný volební program ?
     Prostě, jedná se o soutěž, a ta nikdy nemůže společnosti uškodit. Už proto, že se soutěž každé 4 opakuje.
     Je pravdou, hlas jednotlivce nic nezmění, ale hlasy američanů Ameriku změnit mohou. Ať už jsou ve hře zákulisní machinace, peníze, marketing, …

     • Jan Čermák napsal:

      Obama je jasným příkladem, že se mýlíte. /A já s Vámi/ Tea party je sice ještě větší hrůza než DS, ale realita ukazuje „meze soutěže“ a těmi je zájem těch nejbohatších.
      Nemůžete něco změnit volbou ze dvou možností, financovaných stejnými lidmi. Iluze.

     • est napsal:

      Jan Čermák: Naprostý souhlas. Kéž by pámbů dal a více lidí takto osvítiti ráčil.

     • Puck napsal:

      est : A co by takto osvícení lidé měli odniknout ?

     • Puck napsal:

      Podniknout, kromě toho, že nebudou volit. Aby to mělo nějaký smysl. Vybrat si vůdce, který tu moc bohatým vezme ?

     • est napsal:

      Ano. Stále platí, že lid, nikoli vláda, je zdrojem státní moci. Pokud se probudí dostatečné množství občanstva, hnípající u bedny, a dá najevo svůj postoj, které zákony (obzvlášť ty, které jdou proti duchu ústavy) mohou odolat?
      (omluva za zpoždění, už zavřeli)

 7. Řezníček z Brna napsal:

  Přeji panu exprezidentovi, aby se vrátil do politiky a v příštích volbách dostal pořádný výprask. A může si pak foukat bebínka, že si jej tento národ nezasluhuje. Za to, co udělal pro naši zem by měl chodit kanálama, v tom na 100% souhlasím s Babišem.

 8. vlasta napsal:

  Znovu se musím ptát, jestli si my Češi vůbec zasloužíme vlastní stát. Už jen to, že člověk jako exprezident Klaus uvažuje o návratu do politiky a budou tací co ho budou s nadšením volit vypovídá o tom, že velká část národa trpí ztrátou paměti. Ve fungující demokracii by Klaus za opravdu „povedenou“ privatizaci celého průmyslu spolu se svou družinou – Ježek, Dyba, Kočárník a další – seděl ve vězení na hodně dlouho. Za jeho zvolení prezidentem vděčíme Špidlovi, Grosovi, Sobotkovi, Zaorálkovi a dalším socdemákům. Nedivím se Zemanovi že se snaží jim to teď trochu osolit. Bohoušek Sobotka premiérem? Nedejbože aby to tak bylo. A Hašek? Kariérista bez skrupulí. Takže zanechme vší naděje že bude lépe. Lépe už bylo a to před rokem 1989. To si uvědomuji s hrůzou stále častěji. Byla to doba, kdy taxikáři číšníci a veksláci si hleděli svých kšeftů a nepletili se do politiky. Teď z mnohých jsou milionáři a kupují si poslance, aby tvořili zákony k jejich obrazu. A většina občanů na to doslova čumí a mlčí, a mnozí ani nejdou k volbám, takže opět vítězí ti praví. Jak se zpívalo v jedno budovatelské písni – teď už máme co jsme chtěli….

 9. český maloměšťák napsal:

  Co dodat ? Snad jen že je s podivem že kromě svíčkových bab, vyžilých nevěstek a barových vyhazovačů se najde stále dost lidí, kteří Vodichku v politice chtějí.
  Zajímavý je pohled Admirála – uvažuje o Vodichkovi jako o dalším aktivním elementu v procesu drobení pravice. Pokud bych měl skutečně věřit tomu, že Vodichka bude opět mobilizovat a dostaví se dostatek svíčkových bab, vyžilých nevěstek a barových vyhazovačů, pak bude musit socdem do mnohem formálněji usazené povolební koalice s KSČM, než si namlouvá – že tomu bude. Výsledkem tak může být paradoxně konsolidace “ pravice“ /negace na masy vždy zabírá/ , přidejte k tomu zkonsolidovaná pravicová media /babišobakalo maslostroj/ a je vymalováno, tedy v horizontu o něco delším než je ten těsně povolební.
  Miruna si pak nasadí čepec, rozevře knihu svých úžasných mouder, která ji nařádkuje Benda…. a bude opět beránkům a ovečkám kázat o morálce a ústavnosti, strašit zlými vlky a kárat.

  Nicméně stále si stojím spíše za tím, že ten případný comeback Vodichky bude ostudou, že se prostě svíčkových bab, vyžilých nevěstek a barových vyhazovačů v Česku, na Moravě a v Slezsku již nedostává. A že metody aplikované psychickě hygieny zaznamenají svůj další úspěch.

  Článek má ode mě 6 hvězdiček.

 10. anita napsal:

  Abych napsala pravdu, docela mě nebaví. ti chlapci v politice 70+ a je jedno ze které strany. V podstatě člověk neví co od nich může čekat, co jim dozraje a nedozraje v makovičce. Jejich cílem je dokazovat si svoje neskonalé nejchytřejší JÁÁÁ, toto je jejich alfou a omegou, nechat se obdivovat, jeden však neví za co. Možná, jako poradci, kdyby je lid miloval, jako uznání a za zásluhy, zná někdo v jejich 20-ti leté politické éře opravdu něco, za co by mohli být skutečně obdivování ? Nenazývám to už jinak, než kohouti na smetišti, kokrhají a prohrabávají hnůj z jedné strany na druhou, arogantním chováním přitahují na sebe vlezdoprdelisty – prdelistky, připrcávače – prcačky, ze kterých nikdy nevyrostou osobnosti. Zadupávají a odpuzují, tím schopné mladé vyzrálé autority, které ještě mají motiv chtít dokázat, že politika se dá dělat slušně bez honění si trička a obklopování se hloupějšími , jen aby vyniklo ego starců.

 11. Šims. napsal:

  Takže můj předpoklad, že se Zeman a Klaus opět dají dohromody, protože je váží dohromady nejen vzpomínky na krásnou dobu oposmlouvy se naplňují. Návrat Klause do politiky je i dílem Zemana, to mi nikdo nevymluví. Staříci se sešli a domluvili se, jak na to vyzrát. Stále více vidím, že se dostáváme do prvnícho volebního období, kdy zde klandidovalo snad 27 politických stran a byl z toho pěkný maglajz a za první republiky to taky byly jen samé kompliklace pro roztříštěnost. No a na levici vyvstane z popela rádobyzemanova SPOZ a na pravici Klausova BOBO. A máme oba politické hegemony zpět po 10 letech, sice v jiném outfitu, ale stejnými oumysly. Zle matičko zle, spolupracovníci zde. Povede to k rozvrácení politických stran (socani, topkaři, odeesmani ti už rozvrácení jsou) a bude to hádanice, to už vidím. Zeman rozvrací svou bývalou ČSSD, Klaus ODS: začali požírat své vlastní děti.

  • Řezníček z Brna napsal:

   A může se pak člověk divit, že po válce vznikla tkzv. Národní fronta politických stran ?

 12. myrta napsal:

  On Klaus je opravdu nepostižitelný.Nikdo se nechce a nebude zajímat o jeho kousky.Je nepochpopitelným symbolem pravicových voličů a ti odmítají poslouchat a vnímat cokoliv negativního.Imunitu má Klaus do smrti a pokud vstoupí znovu do politického klání,tak nám nezbývá než se začít bát.

 13. avespasseri napsal:

  Nemáme v našich lučinách a skalinách (o kterých se zpívá v hymně) někoho jiného než je Klaus a Zeman?? Někoho, kdo se nechová arogantně, případně jako hulvát? Někoho, kdo za sebou nemá tak flagrantní přehmaty? Ale hlavně, nechtělo by to prostě už nějakou změnu? Ale to asi zase skončíme u debaty o tom, jak lidé ze „světa Ducha“ nemají ve světě politiky, co dělat (jak zaznělo v diskuzi o Rathovi a Janu Kačerovi….), celkem oprávněně. Tak já nevím… dá se s tím něco dělat? Copak nejsou i nějací slušní a schopní lidi??? A kde jsou?

 14. ferratum napsal:

  Zeman je bůh :))

 15. Puck napsal:

  O morální úrovni Klause si nedělám iluze.
  Také jeden významný z těch, kteří dokázali politiku zprotivit převážné části občanstva, Ať už úmyslně, anebo jako vedlejší efekt.
  Lidé přece vítali v 89 změnu režimu. Lidé byli ochotni ledacos odpustit. Nikdo si ani v představách nepřipouštěl, že může demokracie dopustit dněšní stav společnosti.
  Není samosebou, že lidé rezignovali na organizovaný odpor.
  Není samosebou, že republika je rozkradena a politici spekulují, jak se obohatit na funcích státu, které mu ještě zbyly, případně jak tyto funkce státu sebrat, aby z nich mohli ždímat, když už to jinak nelze.
  Není samosebou, že zadlužený stát rozdává majetky církvím a zároveň jim platí jejich organizaci.
  Není samosebou, že zločinci, kteří velkým dílem k mrzačení státu přispěli, jsou omilostněni.

  Mohu mít takového člověka rád, když mi ještě trochu rozum slouží ?

 16. tata napsal:

  VLKU
  to už je stihoman non plus ultra………….vlk napsal:
  Srpen 27, 2013 v 13.53
  Omyl, za jeho zvolení a opakovaně , vděčíme Zemanovi!

  • vlk napsal:

   Vážně? Lze to doložit fakty. V obou případech.

   • tata napsal:

    vlku
    otázka je čemu říkáte fakta………vím asi co za fakta považujete………ZEMAN SE ZMÝLIL A NEŠEL DO PRVNÍHO KOLA……….TO ŽE HO VE DRUHÉM KOLE PODRAZILI…….DÁVAT ZA JEHO CHYBU ………to sou hodně cinknutý FAKTA. CHYBA TO rozhodně byla,byl si moc jisty,namyšlený…………ale byla to chyba hlavně Čssd……to je jen kousek pravdy,vubec nevíme jestli by ho nezradili vtom prvním asi né ale ta hlavní chyba byla jinde………kdyby jste napsal že se částečně svým chováním podilí na volbách KLAUSE nebudu nic namítat…………označit ho ale za toho hlavního to je ten stihoman tady se neumíte odprostit od jednostraného pohledu

    a tak je to pomalu s každým faktem co vynášíte v poslední době včera nebo předevčírem jste mi tím projevem argumentoval že je to důkaz že nechce předčasné volby…….přitom jen hlupák by pronesl takovou řeč jako na nechtění voleb……..přesně tak si upravujete fakta…………ta hrozba mohla vyvolat jen jedno,předčasné volby nebo budu zdržovat ovšem vy to předkládáte jako dukáz že je nechtěl

 17. tata napsal:

  BOHUŽEL

  I JÁ SE v práci setkávám s názory jestli pude KLAUS dám mu hlas…….to prostě nechápu

  • Admirál napsal:

   tato – to je jednoduché, pokud mi z jakýchkoli příčin připadají levicové strany eklhaft a nejsem zrovna příznivcem EU nebo jsem pravicovým nostalgikem nebo mě minulá vláda tak moc nasrala, je pro mně VK alternativa.

   Pokud VK do volebního klání vstoupí, tak tyto hlasy zprava bezpečně sklidí.

   Zapláče volímKarel.

   Pro ČSSD se zmenší prostor pro úvahy o povolební spolupráci s pravicí.

   Což této zemi jednoznačně prospěje.

   • tata napsal:

    ADMIRÁL
    asi jste přehlédl že píši v práci a je zřejmé že težko se pohybuji mezi uředníkami nebo šefi.
    A nezlobte se DĚLNÍK VOLICÍ Klause je teda pro mě nepochopitelné,JINÁ VĚC JE že chápu pravicové voliče tam dokonce s mého pohledu muže odrovnat TOP A ODS.dokonce věřím že když půjde bude mýt jeho strana nejvíce,to co mu mi vyčítáme většina pravicových né a nepochopitelně ani amnestie ho neučinila nevolitelným,to by mu jakýkoliv poctivý občan neměl odpustit

 18. xpow napsal:

  Vlku díky za tento článek, Pokud vůbec připustíme, že prezident takhle kšeftoval s milostma, pak stojí za úvahu i zamyslet se nad tím proč. Představa, že si tak přivydělával? Nebo to spíš zapadá do mocenské logiky člověka, který si celou politickou kariéru buduje síť neformálních mocenských struktur, kterým prokazuje služby a očekává bezvýhradně to samé? Kde všude jsou lidé, které Klaus jmenoval do funkce, podpořil, pro které přizpůsobil legislativu apod? Co všechno jsou pro něj ochotni udělat?

 19. Zdena ze suterénu napsal:

  Nejsou ty Klausovy milosti a ta finální amnestie hlavním důvodem, pro který se náš nový pan prezident Miloš Zeman chce vzdát tohoto práva?

 20. Kanalnik napsal:

  Nevim, jak bude Klaus fungovat v mediich, pokud skutecne na nejakou novou politickou cestu nastoupi. Klaus je totiz clovekem, ktery uvnitr trpi dost velkym strachem z debatniho neuspechu. Proto se taky od dob porazky v debate se Spidlou vyhyba diskuznim poradum, jak jen muze.

Komentáře nejsou povoleny.