Rychlokvašky a odúmrtě v čase předvolebním.


Předvolební  třeštění  skutečně nabírá  obrátky, jaké jsme  tu  ještě neměli. Alespoň mně  se tak zdá. Předčasné  volby  evidentně  uspíšily  vznik  nových projektů nebo  aspoň urychlily jejich náběh  a také  už  způsobily  náhlou  smrt  některých z těch co  dosud  nějak přežívaly.

Hlavním  tématem je  samozřejmě  fenomen  Klaus,  ale  v neměli  bychom zapomínat na  ty  projekty,  které nabíhají nebo zhasínají v jeho  stínu.

Začnu  těmi odúmrtěmi-  nejviditelnější  je  rozklad  ODS.  Která  opravdu  mele  z posledního a bude  mimořádně zajímavé sledovat, zda vůbec přežije. ne proto, že  jí ukázaly  záda  takové  politické  „veličiny“  jako  Happy  Boris,  Opencard Kolibřík  Bém či  koncentrák  pro  houmlesy Janeček a spousta  podobných jmen, při kterých musí  každý  normálně myslící  člověk  dostat  osypky.

Odchody  těhle  ke  Klausovi,  který  se ještě nevyjádřil a jejich  ochota  dělat  mu  ty  potoky  a potůčky z  kterých vznikne  prý  řeka, mohou  trochu slušnému  pravicovému  voliči naopak  říci  – no já  bych  to  s tou  ODS snad ještě jednou mohl zkusit, protože  chci jít  k  volbám a Kalousek nebo Babiš  jsou pro  mne  absolutně  nepřijatelní.  A  dovolím  si  poznámku  – pokud  mají  ti, co  z  ODS  odcházejí  být  oněmi potůčky, pak  to, co  Klaus  projektuje, je  už teď  stoka!

Další  odúmrtí  je   spolek  malých a  přízemních  politikářů  co si vešel  do dvou osobních  aut, říkal si LIDEM a  kteří mi  ze  všeho nejvíc  připomínali  proslulé  „dojížďáky“  z  bufetu Koruna  na  Václaváku s jejich  slavnou otázkou  – ten páreček/ knedlík/ pivo  jsou už  volné? . Opustila  je  Sweet  Caroline  Píka. Tím  pádem ztratili  svou mediální  tvář a  i  těmhle  naprosto přízemním hrabošům  docvaklo,  že je  šmytec. Žádná  Píka =  žádná publicita= žádné peníze na  kampaň =  exit!

Jestliže  rozpad  ODS  je pro mne  svým způsobem  rajská  hudba – jakkoli  na jejich  pohřbu rozhodně  nehodlám  tančit/ jako  kdysi  Topolánek  v  památníku na  Vítkově/ , pak  konec  tohohle  politického  odpadu beru s  hlubokým zadostiučiněním. Byli  to totiž oni  kdo  korupici  drželi  tak  dlouho na přístrojích. Jen  kvůli  tomu,  aby  brali ještě příští měsíc  poslanecký  plat a náhrady.  Žádný jiný motiv  za  tím,  dle mého nejlepšího názoru,  být nemohl.

Teď  k těm  novým – zmiňme  se o Okamurovi.  Mám pro  něj osobní  slabost. Přiznávám.  Ale zdá se , že  prostě  tyhle  volby  ho najdou s  trenkami u kolen. On  by byl potřeboval  více  času. Je  to zcela evidentní a  je  otázkou , jestli vůbec  dokáže  v krajích sestavit  kandidátky. Tvrdí se o něm, že je populista. Možná. Možná  ne. Je populistou proto, že  ventiluje  témata, která  lidi  zajímají. Co zajímají  – doslova pálí! To, že  ho media a političtí konkurenti onálepkují  neznamená, že  jím nastolená  agenda  není  správná a  hlavně   – už  vůbec  ne, že  snad  je  vyřešená. Nebo aspoň  řešena  nějak  aspoň  trochu úspěšně.  Připomíná mi  to podiv  médií  nad  tím, že  k proticikánským demonstracím se připojují  tzv. normální občané. Prosím čtenáře, aby  tuhle  větu vzali  na  vědomí  jako  dokreslující. Nikoli  významovou Ne  pro tenhle  sloupek.  O  černém problému již na Kose  bylo popsáno dost a  v  diskusích  řečeno vše,  co řečeno býti mohlo  a možná i více, než  řečeno být mělo. Děkuji. Myslím, že  Tomio  zůstane  za branami sněmovny.

Velmi bych  si přál,  abych  tohle mohl  vyslovit  ještě  nejméně o   třech dalších  nových  nebo polonových  subjektech, Minimálně  o těchto

Církev jediného pravého  Ježíše alias  SPOZ

Agrofert Juraje  Babiše  alias  ANO

Bobo projekt alias  Suverenita

Nejsnáze  k  tomu, aby  se mé přání  vyplnilo  má  bezesporu Boboprojekt.  Jeho úspěšnost  či debakl stojí a padá s  tváři Klause na  volebních  bilboardech. To  je  zřejmé i  slepému  a hluchému dohromady.

Sektu zvanou  SPOZ, stejně  jako Agrofert  mohou občané vyautovat.  Mají to  v rukou.  A bylo  by  to sakra  třeba.  Jenže  občan,  zejména ten, který  volby opravdu  rozhoduje – tedy nevyhraněný   středový  volič, už  dvakrát  za  sebou  totálně propadl.  V prvém případě  hodil přesně  tolik  hlasů  Bursíkovým  zeleným ,  aby  zachránili  Topolánkovi  volby, v  případě druhém, který  si ještě  velmi dobře pamatujeme to  dal  tomu Radkovi  z televize, co  zatočí s  dinosaury,  až  Radek  s  Vítkem  , Píkou, Pepou Katastrofou, Babákem  a podobnými  duševními a politickými „giganty“  ty  dinosaury prohlasoval  přes  zvedání  daní,s Kartu , II. pilíř  až  k  majstrštyku  zvanému  církevní restituce. Nemluvě  o  nevídaném růstu  státního  dluhu a  systémové korupce!

Jak  Buršovi  a jeho tehdejší partičce , tak Vítkovi a jeho  politické  divizi  ABL  patří  zvláštní poděkování  za  to,  že  nás  dostali tam, kde nyní  jsme.

Tímhle  rychlým přehledem  jsem se dostal  k  tématu , o  kterém je  vlastně  dnešní  článek.  A  tím  je  informace, že  Burš odešel od  zelených a  zakládá  rychle novou  partaj. LES  prý  se  to bude jmenovat!Liberálně  ekologická strana!

A proč  že  odešel  od brčálů? On sám vyjevil tohle:

„Založením antikomunista, nemohu setrvávat ve straně, v jejímž vedení nelze dosáhnout jasně deklarovaný odpor ke spolupráci s komunisty,“

Že  na  antikomunistický  bubínek  tluče  ze  všech sil  Němcová nebo  Marek Benda dokáži pochopit. Oni jiné  téma  nemají.  Musí  prostě  strašit  bolševikem.  Jakkoli  země  je  v  evidentně nejhorší  hospodářské kondici  nejméně  od  skončení  2. světové  války,  máme  zde největší nezaměstnanost  v  historii  samostatné  republiky od  roku  1918,  za  to v míře  korupce se každý  rok  posouváme  blíže  ke Kosovu a Zimbabwe.tohle  nijak  Burše  a ty, co to  s ním zakládají   – nepálí.  Jakkoli prý proti korupci  také  chtějí  bojovat. Ovšem  tenhle  osvědčení  antikorupčník  klidně  seděl ve  vládě s  Řebíčkem a kolem něj  běhal  Marek  Dalík. Aniž  by  s tím měl sebemenší problém…. Už  jsou  také znám a jména , která  mu s  porodem  toho světového unikátu  – pravicovými zelenými, pomáhají  – Michal  Horáček,  režisérka  Sommerová, David  Vávra, Ivan Klíma.  Abych  citoval alespoň ta  nejznámější jména. A jedno vypíchnu zejména  – bohužel  ,  z mého  osobního pohledu  i Jan  Švejnar. Ten mne  tedy  mrzí  opravdu  mimořádně. Leč  nic  s  tím neudělám. Tyhle  všechny  trápí ze  všeho nejvíc  možná  spolupráce s  KSČM….24 let  po převratu!  To mi přijde ekvivalentní  situaci, jako kdyby  v  roce  1938  byl a předválečná  republika  řešila jako nejaktuálnější  hrozbu  návrat  Habsburků  na  trůn a tím pádem i na  Hradčana!

Je  zcela zřejmé, jak  Burš  kalkuluje.  Chce  urvat  část  lektrorátu  těch, co podporovali  občana  Schwarzenberga.  Těch, kteří  byli ochotni to tomuhle  zvláštnímu  člověku  dát  v prezidentské  volbě, protože  si  uměli odůvodnit,  že  s ním na prezidentské židli   NEBUDE spolusedět  Kalousek, ale  kterým je  jasné,  že  v parlamentních  volbách  už  lístek  pro  knížecí  fajfku  bude hlasem Kalouskovým. A to je pro ně  nepřijatelná  volba.

Já bych  tuhle  skupinu nazval politickými metrosexuály.  Ano, to jsou  ti, co si potrpí na, takříkajíc  – svůj  politický design. Aby  byli  vždycky, nejméně  sami před  sebou – in  a elitní. Nemíří na nikoho jiného  než  pražské společenské  a intelektuální  elity.  Co  je mimo Prágl je  nezajímá.  Pardon  – jo ta  ekologie….!

Už jen kvůli  ní  a zkušenostmi  s Buršem v ekologické praxi  by  před LESem měl  obyčejný  člověk vyšplhat  na  nejvyšší  strom , který  široko daleko uvidí!  Stačí se podívat, jak  Burš  zařídil  Šumavu jako jednu  velkou farmu pro pěstování  kůrovce a  kam nám jeho  soláry  vyhnaly  cenu  elektřiny. Kterou máme pomalu nejdražší  na světě On  na  tohle  hledá  mladé  a zapálené.  Ten koncept  není  úplně  špatný.  Jenže  si myslím, že  má, naštěstí  – příliš  málo  času….. Ale  uvidíme. Osobně nevěřím, že by  snad mohl  prolomit   5%  závoru.  Ani s pomocí těch jmen, které má kolem sebe.

Dokonce to vypadá, že on  to  ví. A proto jsou vedena  jednání,  že  by  mohl  jít  do holportu s Bělobrádkovými lidoveckými bratry  a sestrami. Kteří si od  toho evidentně  slibují,  že  mohli nějak výrazněji prorazit  ve  velkých městech a u  ateistů…   Dost  dobře  Bělobrádka  nechápu.  Burš jim příliš  zlepšit  výsledek nemůže.   Ale oni ho mohou zase donést  do  parlamentu. Do  světel  reflektorů a záběrů televizních  kamer.  Aby   měl  čtyři roky  čas  a možnost  se veřejně  v médiích prezentovat.  A příště  byl už  jejich  soupeřem. Nicméně  to je  lidovecký problém. A já ho za ně  nehodlám luštit.

V každém případě  i Buršův hodně  zaneřáděný LES má pro mne pozitivní stránku  – nepochybně  rozštípne  voličskou  frontu  Volímkarlů.  A sebere  hlasy  Kalouskovi.

Ale  docela mne zajímá, co se  teď po odchodu kdysi předsedy, zásadového antikomunisty  stane  se zbylými zelenými, vedenými Ondřejem  Liškou a  Martinem Stropnickým.

Přiznávám, že  bych jim docela  přál  úspěch, Jestli konečně pochopili, vo co  go. Tedy  celkově. A  s kým tedy  ano a s kým ne. Tím nemyslím  spojení s  Filipovým  marketingově nostalgickým  byznys  spolkem.  Kdybych  měl sestavovat  já příští vládu  podle  svého, byla  by  oranžovo  zelená.  Tak se 121  mandáty dohromady.  Nebudu  rozebírat  proč, ale  takhle  by mi  to  velmi konvenovalo.  o by mohlo  fungovat  tak  jak  si přeji. Jenže nebude.

Tím, že vypadl  Bursík a jeho  harém  /Kačenka, Tylová a  tak podobně/, začínají například být pro mne  zelení reálnou alternativou. Jako pro  voliče. Ale to je málo, protože  já nejsem právě  běžný  typ, co  dokráčí k  volební urně  s hlasovacím lístkem.

Osobně  si myslím, že  zelení  přeceňují  svoji pozici a  že ve volbách teď  šanci nemají.  Jednak je jich člensky  příliš  málo,  ale hlavně – jsou prostě  diskreditováni  vládou  2006-2009.  Lidé mají existenční starosti a  nebudou řešit  nějakou  partaj,  která  je  tam spoludostala.

Kdybych byl  volebním strategem SZ, soustředil bych se na  to, aby  výsledek byl  aspoň  nad  3%  . Kvůli  státnímu příspěvku. Abych  měl do budoucna  na  činnost. Podle mne  šance zelených přijde  až  v  dalších parlamentních  volbách, kdy bude nejspíš  v  rozvalinách levice a zejména  soc dem. Tam  a tehdy má   SZ  šanci   vystoupit  jako konsolidovaná síla levého spektra, která má jasno a bude sbírat  velmi zklamané a frustrované  levicové,ale zejména  levostředové  voliče.

Druhé, co bych  jako stratég  udělal  by bylo , že  bych  členy  přísně  zavázal k  osobní kontaktní  kampani  v místě  jejich bydliště.

Tohle je  jediný  způsob, jak  může  strana  bez peněz  a většího přístupu  do médií dosáhnout nějaký  výsledek. Je  to práce nevděčná, těžká, pomalá, ale  funkční.Ale nikomu se do ní nebude chtít.

No  a  třetí věc  jsou  zelení  lídři.  Burš už je  konečně  v tahu.  Naprosto  žádná  škoda.  To  byl tahák  na takové  ty  elitníky, co  přeběhli a  stali se  nich  Volímkarlové. Zbyli   Liška  a Stropnický.  Oboje nemá šanci oslovit  skoro nikoho.  Pro mladé  není  Stropnický  dost  cool a  i kdyby  – tihle moc k volbám nechodí.   A Liška, jak už bylo řečeno,  je  /zatím/ zatížen  Topolovou vládou. Byl tam, ministroval a podporoval ji až do konce. Jakkoli si myslím, že  je to asi velmi slušný člověk. Jenže  lidé, zejména starší, mu neuvěří.

Co s  tím?  Zelení správně  poukazují, že  jsou zastoupeni v  senátu.  Tam jsou  dvě  tváře, které bych jako jediné jako SZ medializoval – Paní Wagnerovou a Michálka. Dokonce mám i hrubou představu, jak bych  to zkoušel.

Škoda, že Píka  se tak  zprofanovala. Kdyby  to byla  dělala  jinak.. zatraceně  jinak, mohla   si  se zelenáči  vzájemně velmi pomoci. Ale dneska  je  to synonymum pro politickou šlápotu.

Ale  když  už jsme u bývalých  VV, přemýšlel bych  jako  zelený i nad  pár jejich  jmény. V první řadě Klasnová!  Ta holčina je třída sama o  sobě.  Její  manžel je sebestředný narcis, co si  myslí, že  je  druhé vtělení  Napoleona, ale ona  je jiná  liga. Jako jediná  myslela  v reálných dimenzích.

Tím nenavrhuji se spojit  s  VV, to je  politická mrtvola, ale  zkusit  získat speciálně  Klasnovou.  S přísným zákazem jakékoli součinnosti  Vítka. Kromě peněz, pokud by je ještě  chtěl dát. Přemýšlel bych  například  ale  i  o Humlovi.  Ten přeběhl k  socanům, ti ho ale  teď zazdili v podstatě na nevolitelné místo kandidátky.  A jistě  by  měl  ekologům  co  dát – přes  silniční dopravu. A třetí jméno, které bych zvažoval  je  exsenátor Novotný. Ten  prostě má jako celoživotní poslání boj proti hazardu. I tohle by mělo být  zelené téma. Ostatně  i  to  chce  zvednout  Bursík.Bude se hodit  hlavně  za  rok do komunálu, protože  radnice  dnes  už mohou zakázat  hazard,ale nemají se k tomu. Většinově.

Ale  to jsem zašel příliš  daleko. Zelení jsou  rozhádaní  už teď  a do  toho ještě  cizí tváře na  volitelných místech?

Navíc – reálná politika  je  o rozumných  řešeních a nutných kompromisech. Což znamená – umravnit  věčné profesionální  potížisty  typu Piňos, Rovenský atd, protože  ti kompromisu nejsou  schopni. .  Ti  opravdu  osloví zase jen  radikály nebo  pár  lidí  v místě , kde se třeba bojuje proti limitům. Ale ostatní  bezpečně odradí.

Ale  zelení  bez  Burše? Pro  občana  vlka teoreticky  alternativa  pro  volby 2017…

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

93 reakcí na Rychlokvašky a odúmrtě v čase předvolebním.

 1. jezevec napsal:

  🙂 inu, dobře jsi se odkopal …. Prej když se zelení zbavili antikomunismu, jsou pro vlka přijatelní – a co takhle nějaká fašizující stranička, nelíbila by se ti? Od války je ještě o pár let dýl než od pádu doby komunistického temna, a kdo by dneska řešil nějaký nacismus. Nezapomen že pan hitler byl vegetarián a milovník zvířátek, zejména pejsků, hodnej pán.

  • Michal napsal:

   He he, dynamická denunciace jako vyšitá :-). Vložit někomu do úst, co neřekl, a pak se proti tomu ostře vymezit…

  • vlk napsal:

   Speciálně pro takové jako ty jsem tam zamontoval větu, že bubnvat dnes proti komoušům je totéž jako v roc e 38 šikovat proti návratu Habsburků na český trůn.
   Abys tomu příměru porozuměl, tak toznamení
   1- zůstat chvilku normální
   2- něco si přečíst o první republice a jejím existenčním strachům někdy do roku 1933. A také třeba o tzv. Malé dohodě.
   A že jsem se odkopal?Slovník jak z normalizačního Ruďase a tohle mi vyčítá bolševika! ! Ten by napsal odhalil. Tak to mi tady píše kde kdo. Zleva, zprava. Takže nejspíš ležím dobře.

   • jezevec napsal:

    no jen aby to, co povazujes za postekavani „zprava“ – nebyli ve skutecnosti ultrakomunisti, protoceny kolem rovniku a postekavajici na tebe zleva zleva 🙂
    komunismus se zelenou tvari asi mnoho demokratu za pravicovy vyron povazovat nebude ….

 2. Aldo napsal:

  Vlku, Klasnová se mi z té VV bandy, co lidi obelhala, líbí jako jediná, to jo, a pevně věřím že to není pouze tím že vypadá příjemně na pohled ale že má i charakter. Až bude kandidovat do Senátu tak jí to hodím :-), ale Zelení ani náhodou. Bylo by moc jednoduché kdyby za vše čím se znechutili mohli pouze Bursík + dva nebo tři další.

  • Bob napsal:

   Souhlas.
   Do těch menších stran jdou týpci, kteří cítí šanci, že se prosadí….
   Pak to podle toho vypadá.
   Wagnerová ani Michálek nejsou mým šálkem čaje.
   Nevím, ale něco mi na nich vadí, co neumím definovat…

  • vlk napsal:

   Ale ono to tak je! On j e dostal do parlamentu a pak určoval s kým ano, s kým ne! T apartaj bez něj je opravdu úplně jiná záležitost.

 3. Narcis napsal:

  Problematika ochrany životního prostředí významnou měrou pomáhala porazit socialistické zřízení. Dnes je jako politika mrtvá a mrtvou zůstane i v roce 2017. Část problémů z 80. let se podařilo omezit a dnes už má zásluhy na ochraně životního prostředí především veřejná správa. Ekologisti včetně Zelených v mezidobí pokazili, co se dalo. Bazírováním na formálních drobnostech sabotovali a následně prodražili řadu investičních záměrů, které už mohly nést ovoce. Kolaborace s Topolánkem to dorazila.

  Mají nešťastný název omezující v očích voličů jejich agendu na jedinou problematiku. Mohou se snažit o její rozšíření, ale v tom politickém suterénu, kde se pohybují, se s tím nezviditelní. Žádný bohatý sponzor je nepovažuje za dost perspektivní, aby jim zaplatil reklamu. Ochrana životního prostředí jim přináší sympatie lidí velmi rozdílného ražení, kteří se neshodnou na dalších problémech. Proto ani širší politický záběr neznamená automaticky víc voličů. Perspektivní by se jejich agenda mohla stát jen v případě, že by následující¨- snad levicová – vláda byla mimořádně úspěšná, nastartovala ekonomiku a naplnila lidem kapsy. Pak bychom si mohli dovolit luxus považovat zase problematiku životního prostředí za významnou. Ale tomu snad na Kose nikdo nevěří. Hlas pro Zelené bude i v budoucnu vyhozený do koše.

  Většina problémů, které chtějí řešit, se nevyřeší ochranou a zákazy, ale technickým pokrokem zabezpečeným úplně jinými subjekty.

  • Občan napsal:

   Narcisi,
   krátce po plyšáku „ekologisté“ odkryli karty a přiznali, že za socíku pro ně byla ekologie pouze politickým nástrojem a o ekologii jim vlastně vůbec nešlo (konkrétně se jednalo o automobilový tunel na okraji pražské Stromovky) . Bursík byl mezi nimi.
   Že tím naplivali na tisíce lidí z Hnutí brontosaurus, ČSOP, TIS, na trampy a další, kteří ve volném čase, zadarmo a leckdy ke své škodě skutečně chránili ŽP, jim bylo a je srdečně u zadele.

   Od té doby mám jasno v tom, koho rozhodně nikdy nebudu volit.
   A po tom, co se celá leta dělo ve Straně zelených, nemám nejmenších pochyb o tom, že nejsou ani partají přátelskou životnímu prostředí, ani demokratickou partají.

   Takže ano – „zelení na ČEZký způsob“ nemají v parlamentu co pohledávat.
   Měli víc než 20 let na to, aby vyzráli ve stranu, která ví, že bez ekonomické a společenské prosperity nemá životní prostředí šanci. Ten čas promrhali do mrtě.

   • Iveta Vilímková napsal:

    Občane díky … přesně vystiženo to, co jsem za skoro 20 let v oboru ochrany ŽP sama poznala, zažila a zdokladovala. Ono k tomu rádoby ochranářskému postoji směrovalo vše od základu a legislativa se tomu celou dobu jen podřizovala a přizpůsobovala. Ač vypadá přísně a nekompromisně, je bezzubá a samoúčelná a pouze slouží jako bič na ty chudáky poctivce, co tu přírodu chtějí bránit a chránit.
    Zelení skutečně nikdy nebyli stranou chránící životní prostředí a jen k tomu image zneužívali zapálené jedince pro věc, kteří když prokoukli a prozřeli, tak v tichosti odešli nebo byli odejiti. I Tylová je podobný případ. Jako šéfka na MŽP (kde jsem jí zažila ve svých počátcích své kariéry) byla velmi rozumná a věci znalá osoba. Pak když se stala ředitelkou ČIŽP dělala mnohé zcela protichůdně tomu, co jsem u ní zažila na tom ministerstvu. A ona není skutečně jediným příkladem.
    Zelení se liší i od svých souputníků v okolních státech. Prostě naši „zelení“ byli a jsou zelení jen podle jména, ale nikoliv podle činů a skutků.

    • Občan napsal:

     Já měl jednu kamarádku, která před plyšákem a krátce po něm byla velmi aktivní v oblasti ŽP. Až moc aktivní. Pak dostudovala, skončila jí mateřská a ona koukala, kam se vrtnout. Vrtla se přes známé ekologisty do státní instituce a pak už jsem se nestačil divit. Některé lidi establishment semele bleskurychle a ke svému obrazu.
     Stala se z ní „brožurkářka“ a „proudžektistka“ a živí se tím radostně dodnes (vč. působení v „neziskovkách¨). A také kovaný pravičák 😉

 4. anita napsal:

  Taky se mi v poslední době zdálo, že Klasnové je škoda. Jen někde vzadu, mi něco říká, že popozaděný ala Napoleon, našel novou strategii, pravě přes Klasnovou a čeká jen na příležitost. Změnil image i vystupování, působí teď mnohem méně arogantně. Mně už, ale nedostanou 🙂

 5. Řezníček z Brna napsal:

  Neveselé čtení pro mě – levicového voliče. Komu to hodit? Bohužel asi mě zbývá jediná varianta – ČSSD.

  • zemedelec napsal:

   Pane Řezníček.
   Klídek,mám podobný názor.
   Všichni mají naděláno v kalhotech z vítězství ČSSD,proto do nich buší ze všech stran,hlavně média ještě neskončila s podporou Schwarzenberga,chytají se každého slůvka nebo názoru,jak hodit špínu na ČSSD,kterou nadělala pravice.

   • Leo K napsal:

    Bohužel, je to tak a o turbulencích v ČSSD jasně mluví výsledek hlasování 24.8. Vlkovi bych nadhodil, že jeho rozbor je velice hodnotný, ale trochu podceňuje v případu Okamury, Babiše a Bobostrany akcent vlády silné ruky. Jestliže se mám rozhodovat mezi byť náběhem k fašismu a demokracií, tak to hodím vždy pro demokracii. Jestli totiž demokracie selhává, tak léčbou je VÍCE demokracie a nikoliv ústup od ní. A demokracie má ještě mnoho nástrojů, které jsme nevyužili, v zásobě Asi nejlépe by bylo volit Piráty, kdyby nebylo té jejich zabedněnosti, že jedině vysvětlováním a veřejným akcentováním kladných případů lze docílit rozbití toho Göbbelsovského tvrzení, že kopírování je krádež. Ale nechme Piráty sobě, oni snad vyzrají časem a vrátím se k ČSSD. Pokud si tato strana neudělá pořádek sama, dopadne tak, jak prorokuje Vlk – v rozvalinách. Pořád ale doufám, že by to mohla dokázat.

    • vlk napsal:

     Nic nepodceňuji. Tvrdou ruku pro volič e mediálně představuje Babiš. Bobo jako žena má smůlu, ale tuhle roli nedostane. už kvůli pastelovým kostýmkům, v kterých si tak libuje.
     A Okamura, Zatím na ni nedozrál. A navíc – je nepřehlédnutelný míšenec. A to má být pro pivního Čecha tvrďák? Já s e taky mohu tvářit jako primabalerýna z Národního. Ale nikdo mi to nebude věřit.

 6. pepan napsal:

  Vždy zůstanu stát v tichém údivu nad „uvažováním“ nevyhraněného, středového voliče. Který sice v jiných případech prokazuje nevšední analytické schopnosti.
  Je poctivé si přiznat, že Liška je umazaný ministrováním v Topolánko-Dalíkově vládě. Která to tak sqěle „osladila Evropě“, vlastně Entropě. Pokud je tato skutečnost pro rozhodování středového voliče nepodstatná, tak co fakt, že tito zachránci společnosti nasadili ve volbách v roce 2006, jako dvojku za nadějným a čistým Liškou „nestraníka“, jehož obživa spočívala v organizování nákupních zájezdů pro důchodce? Jistá mladá režisérka zavedla pro tento typ podnikání nyní již obecně používaný termín „Šmejdi“. Pro jistotu znovu vložím odkaz, kde stranický život SZ popisuje jejich člen:
  http://denikreferendum.cz/clanek/16253-byvali-clenove-strany-zelenych
  Dozvěděl jsem se, že pro „nevyhraněného, středového voliče je akceptovatelná i Klasnová.
  Když tito, tak proč rovnou nevolit Bobošíkovou?

  • vlk napsal:

   No a socani, speciálně ti zemanovští se neumazali oposmlouvou, prvním zvolením Klause presidentem? A co komouši? Ti nejsou umazaní dvojím zásahem ve prospěch Klausova prezidnetování? Jak s e teď nádherně ukazuje s Bobo?

   • pepan napsal:

    Vlku, většina, co volí socany, nebo za prezidenta Zemana tak činí proto, že je vnímají jako menší zlo. Se všemi těmi na kandidátce přítomnými Škromachy, Kavany, Palasy, nebo Dienstbírya Zaorálky.
    Opakuju, bereme to jako sice ne dokonalou, ale aspoň méně škodící možnost.
    A to ještě nad socany bdí „hlídací psi“, nezávislá, názorotvorná Bakalova und Babišova média. Ti jim neprominou ani bradavici na ksichtu, nebo rovnátka na zubech.
    Oproti tomu, „alternativy“, včetně tak zvaně „očištěných“ Zelených mi ty samé mediální sračkomety, coby nerozhodnutému „středovému“ voliči vnucují.
    Po to všem, co ty v současnosti „akceptovatelné alternativy“ už v minulosti předvedly, si při četbě podobných názorů připadám tak trochu jako v blbinci. Nuž co, to je přece demogracie.

    • vlk napsal:

     Nepřehlédl jste náhodou, kdy že hodlám a za jaké zásadní podmínky uvažovat o zelených?

     • pepan napsal:

      personálně tam zustávaj furt ti samí, tak mám dojem, že na jejich kecech a slibech zas tak moc nezáleží.

 7. Admirál napsal:

  Vlku, četl jste na Aktuálně stanovisko SZ (ŠÁDÍ SHANAÁH) k eskalaci v Syrii? Eklhaft.

  Když dokáží zplodit tohle, mohli by Vám klidně namluvit, že zelená je vlastně modrá a modrá je dobrá.

  Už to jednou úspěšně provedli.

  Bursík odešel, jen aby rozšířil záběr zelenomodré kosy.

  Jinak se nic nezměnilo.

  • vlk napsal:

   Nem, mně myslím nikdo nic snadno nenamluví. Nemám ovšem ani potřebu za vším vidět ajemnou konspiraci na rozšíření modrozelené chobotnice.

  • tresen napsal:

   Díky za upozornění na Shanáahův článek. Tím slovem eklnhaft jste myslel to, že je proti zásahu bez požehnání OSN?

   • Narcis napsal:

    Pozor, to není stanovisko Zelených, ale názory Šanáha, jak by mohli Zelení hodnotit intervenci. Totéž den předem před půlnocí povídal na Radiožurnálu. Strašně se při otázkách kroutil. Šádí pracuje pro řadu organizací, takže dnes už ani nemůže veřejně vyjadřovat skutečné vlastní názory. On s intervencí v uvedeném článku bez posvěcení OSN nesouhlasí, ale současně tvrdí, že v dané situaci z toho lze uplatnit výjimku.

  • Občan napsal:

   Mně to připadá, že Shanáah, Kalhousová a Hesová jsou z jedné party; alespoň co do úrovně jejich „analýz“. Zatím se dokázali seknout úplně ve všem (ovšem může to být také cílené – taková rekognoskace terénu vědomě špatnou „analýzou“) 😉

 8. zemedelec napsal:

  Pane vlk.
  Velice dobře napsané.
  Také to vidím podobně,pokud Klaus založí stranu,nebo povede Suverenitu,pohřbí ODS pod 3%voličských hlasů.Možná přemýšlí,jak ty krysy z potápějící lodě ODS rozehnat,nedělají mu dobrou reklamu a on by chtěl být tím nejčistějším politikem.

 9. Filias napsal:

  Jen dvě technické: Přisuzujete Bursíkovi s jeho 5-7 poslanci ohledně solárního tunelu příliš velký vliv. Zvláště když se to skutečný problém stával až za velmi slabé Fisherovi vlády. Jasné signály kam to povede šly ode všech stran a politici napříč stranami s tím začali pomalu něco dělat až když si toho začínali všímat lidi. V tomhle bude namočeno příliš mnoho vlivných osob.
  Druhak: Bursíkovi vadí hlavně přílišný posun SZ doleva. Což by je mohlo SZ sice udělat zajímavé pro levicového voliče, ale oné Šumavy nebo jiných hodně liberálních témat se nevzdají. A to jsou témata na které natáhnou především mladé lidi – a ti tu nejsou na rozdíl od západu „tolik levicový“.

  A mimichodem: Nedostanou se tam SZ, nedostane se tam Bursík ani teď, ani v roce 2017. Šanci by měli maximálně tak na kandidátce jiných stran.

  • Občan napsal:

   Bursík jel na dotacích do OZE a do „eko“businessu dávno před legalizací fototunelu. Takže velmi dobře věděl co prosazuje a proč.
   Vám připadá Šumava „ekologisticky“ sežraná kůrovcem jako liberální téma? Mně ne. Protože holá Šumava znamená odvodnění, erozi a konec její obyvatelnosti i jakéhokoli podnikání v místě. Což by skutečným liberálům mělo velmi vadit.

 10. Laco Grőssling, stále zemaník a zemanista napsal:

  Jó tak Zelení ? Nová naděje pro střeďáky, kteří národu zavařili kdykoliv v minulosti ? Tak to Vlku jdi říct do Lovosic, nebo do Velemína, nebo těm lidem co místo po D8 jezdí po horách, dolách. Já vím, že oni konkrétně to nezařídili, ale jejich hnusné ideologické žvásty ano. Vytvořili tu věcičky jako Ropák roku, přivazování ke stromům na Šumavě, blokovali Temelín, co to dalo atd. atd.. Místo toho, aby se starali o to , aby lidi nepouštěli žumpy do potoků a řek. Jestli zelení, tak ti co něco prakticky dělají, třeba Český svaz ochránců přírody. Jenže tam je to samá práce a žádné korupční prachy. Jsou prostě nadlouho zdiskreditovaní a navíc je to parta jako pytel blech, jenom ne jej na chvíli otevřít, horší než hadi na 3.

  SPOZ, Úsvit, ANO, Zelení, Lidovci ( zejména s Hermanem ), samé provařené a předem ztracené hlasy.

  Ikdyž jsem ( stále ještě ) zemaník a zemanista, protože nebýt Miloše Zemana na Hradě, neřešili bychom teď předčasné volby, jsem si jist, že jediným únosným řešením pro nejbližší budoucnost Česka je, hodit to KSČM.

  A to pro to, aby ČSSD nemohla sestavit parlamentní většinu bez KSČM. Komunisti ani náhodou nebudou chtít jít do vlády. Ale, aby si vydupali kontrolní posty na celostátní úrovni by to mělo stačit. Socani budou mít hlasů dost, tak je třeba to házet KSČM, aby tu byl někdo, kdo bude hlídat a krotit jejich budoucí korupční choutky.

  • vlk napsal:

   Laco,
   četl jsi vůbec, co jsem napsal? Nejspíš ne. A pokud ano, je zřejmé, že jsi vůbec nepochopil některé pasáže. Víc nemám, co bych ti odpověděl.

   A KSČM? Jakpak se ti líbí pravicová nejpravicovější Bobo, která je jednou v rudém kostýmku a kandiduje z a Filipboys a pomáhá tak zvolit Klause prezidentem, aby jindy zakládala opravdovou pravici? tak tohle jsou tví vyvolení.

   • Laco Grőssling, stále zemaník a zemanista napsal:

    Kde jsi četl, že Bobo patří mezi mé vyvolené ? Stejně provařená jako Zelení a ostatní pidižvíci. Takže jak se mi líbí Bobo ? Jako ženská vypadala před 20ti lety k světu. Toť vše.

    • vlk napsal:

     Zdá se, že opravdu nic nechápeš. Když řekneš bobo, musíš říci jedním dechem KSČM.

     • Laco Grőssling, stále zemaník a zemanista napsal:

      Ty to máš teda řádně pomíchané. No střeďák.

     • jezevec napsal:

      bobo je svazačka, neboli půlkomunistka, a ne v malé šarži.
      pak kandidovala za komunisty na prezidenta.
      kdo fekne ksč, říká i bobo, s tim nejde nic dělat…..

     • Laco Grőssling, stále zemaník a zemanista napsal:

      Jezevec si s Vlkem hudou, no tak to bacha ! To tu něco páchne.

 11. passant. napsal:

  Myslím že to je tradičně dobrý Vlkův vhled do preferencí a možnosti stran a straniček. Vlku, úplně Vám vypadla jedna malá strana , podle mne s vysokým potencialem získat hlasy mladých.
  Pokud ovšem na ni media nepoloží dekl mlčení, má realnou možnost utrhnout hlasy Kharlových brigád mladých z facebooku, nebo i odjinud. Jo,myslím tím „piráty“.
  No,já už mladý nejsem a tak zůstanu u menšího zla a budu volit „oranžády“.

  • vlk napsal:

   Nikoli, nezapomněl. Podle mne nemají šanci. Je to modní strana. A teď nemají téma. Takže ani nárok.

   • Leo K napsal:

    Nemyslím, že jsou módní stranou. Registroval jsem se jako jejich přivrženec a sledují tedy jejich činnost na Pirátském fóru. Je ovšem pravdou, že jejich činnost je zatím dost asymetrická. Ale připomenul bych Michálka, kterého jste zařadil mezi Zelené. Všechna jeho stanoviska mu vypracovávají Piráti – to není málo.

 12. tresen napsal:

  Asi nikoho nepřekvapí, že mám pochopení pro ty, co odmítají spolčování s komunisty, byť by bylo odůvodňováno sebeušlechtileji.
  Nevidím za tím obavu z komunistické rozpínavosti a ze zavádění marxleninské ideologie do praxe. Je to prostě bod, který překročit by znamenalo vzdát se sebeúcty.
  Důvod, proč nebudu volit žádnou zelenou stranu, neleží ani na Šumavě. Můj odpor budí bezhlavé prosazování projektů a la fotovoltaika.
  Pokud dojde k předvolebnímu spojení Bursíkových liberálů s lidovci, může se projevit ten samý efekt, který kdysi pohřbil čtyřkoalici. Tehdy protichůdnost ideových fundamentů od podpory společné kandidátky spíš odrazovala, než aby se voličský potenciál jednotlivých stran sečetl.

 13. tresen napsal:

  O pirátech jsem uvažovala už v minulosti. Jenže nechápu jejich pasivitu. Sociální sítě a internet obecně by mělo být jejich moře, jak tvrdí, ale zatím ho nevyužili.
  Zatím pořád platí, že bez každodenní drobné politické a společenské práce se žádná strana, aspirující na dlouhodobější existenci, nevybuduje.

 14. Jan Čermák napsal:

  Jo Klasnová je opravdu hezká, psaní je to taky takové milé, nekonfrontační.
  A , že je Vlk zelený nepřekvapí, žije přeci v lese. Jestli chce přežít musí být zelený.
  Piráti jsou slabost mého malého, ale taky pochybuji, že se dostaví, mají jiné starosti.
  Lesu zdar.

 15. babaluba napsal:

  Jenom poznámka k těm Klausovým potůčkům. Klaus asi ví, nebo aspoň tuší, že na vznik veletoku má málo času. Ale svým výrokem zajistil vznik potůčkú, odtékajících z ODS. Těch Potůčkú, kteří ví, že s ODS se už nedostanou ani do parlamentu, ani k jinému lizu a hledají stéblo, kterého by se zachytili.
  Pokud ke Klausově nové straně nepřejde významná část celých základních organizací ODS (což se asi nestane), bude dosaženo alespoň vedlejšího efektu – dalšího oslabení ODS. Takže Klause čeká v každém případě vítězství. Buď velké nebo malé.

 16. BH napsal:

  BH: škoda, že jste se pane Vlku více nerozepsal o Babišovi. Je pro majetková přiznání, ale až od 20 mil, já bych volil hranici tak 5 mil. Daňové sazby jako Kalousek s důrazem na vymahatelnost, budiž. Dá se srovnávat s Baťou? Do kůží tak trochu dělá taky. Vdechl by oživení do poctivého českého hospodaření? Dokázal by si uhlídat své zastupitele?

 17. kopřík napsal:

  Obecně se domnívám, že Zelení by měli být logicky nalevo. Protože zelená politika znamená do značné míry nějaké regulace – různé zákazy a zvláštní režimy v chráněných oblastech, pravidla pro nebezpečný a jiný neekologický odpad, nebo třeba různá zvýhodnění ekologických výrobků atd. atd.
  Zelení bez Bursíka a jeho křídla jsou i pro mě alternativou – pokud bych z nějakého důvodu nechtěl volit ČSSD, tak pravděpodobně i první alternativou, kterou bych zvažoval.
  Klasnovou vidím jinak. Už to, koho si vzala, je vypovídající. Vzít Klasnovou bez Bárty nejde, a kdokoli, kdo byl členem vedení VV a u lahve těžkého červeného spřádal sofistikované strategie, je podle mě deklas(n)ován.

 18. český maloměšťák napsal:

  K straně VV. A k tomu, jak si z ní mnozí udělali terč svých kvazikomických úvah.
  Existuje zde určitě časová (ale i věcná) souvislost mezi vstupem VV do vysoké politiky a nastartováním procesů částečné emancipace policie a justice. Srandovní figurky se ve VV jistě najdou (v kterých stranách se nenajdou ???) a LIDEM je klasický tunel na poslanecké mandáty …,ale posuzovat VV jen jako škodnou – to je dost jednoduchý názor.
  Je pak snadné odsuzovat MOŽNÉ podnikatelsko-politické ambice Bárty a nebrat v úvahu například fenomen tkzv. socodesáctví /čilá kooperace a vzájemné krytí mezi jinak vůči sobě antagonizovanými ČSSD a ODS/, pozůstatek to ale i žitou tradici tkzv. opoziční smlouvy, kdy Bárta mohl formulovat své cíle ohledně privatizace politiky jak chtěl, dokonalosti tkzv. socodesáctví ve svém SKUTEČNÉM vyjádření ale nedosáhl, domnívám se, že vůbec ničeho nedosáhl – ve srovnání s šíbry v řadách socodesáků.

  Zelená politika je tradičně politkou spíše levicovou, je pak příznačné , že maloburžua a bývalý Topolánkův / a tak i Dalíkův/ spolupracovník Bursík plní ono “ Vpravo hleď ! „, např. ´takové programy jako je Zelená úsporám jsou klasickým příkladem toho, jak tkzv. Zelení nijak neovlivňovali jejich administraci ve směru socioekonomických synergií, dotace tak pak pobírali např. Bakala, lidé z vyšších příjmových skupin atd /u kterých je v poměru k příjmům jejich domácností úspora z titulu plateb za energie mnohdy mizivá, jde téměřo nulový přínos, pouze se jen prohloubilo třídění občanů/, ale ti, u kterých mohlo dojít k multiplikačnímu efektu – na ně povětšinou nedosáhli. Na mou otázku, proč tomu bylo tak a ne jinak, pak jeden z hlavních administrátorů /člen tkzv. Zelených / pdúpověděl, že sociální politika a otázky spojené s životním prostředím spolu nesouvisí, že to není jejich věc, že je to věc MPSV..

  Krátké odbočení k problematice jiných dotací – na aktualně.cz vyšel včera článek, v kterém se píše o tkzv. ubytovacích baronech /pobírači příspěvku na bydlení jsou zdrojem zisku pro provozovatele , majitele ubytoven, v nichž se platí cíleně nadhodnocované nájemné , jehož výše je založená na principu škubání státu /. Jedním z nich je opět Bakala /RPG/ – jak se kupodivu na aktualně.cz /majitelem je Bakala/ odvážili napsat. RPG přitom ale vlastní spousty volných bytů /mluví se o tisících, to je asi nadsazené. ale je to možné – celkem vlastní RPG něco přes 40 000 bytů/..
  Takže RPG vlastní byty, v kterých např. nabízí v akcích snížené nájemné, (studentům dokonce na dva měsíce nájemné promíjí, přičemž studenti rozhodně nepatří mezi tkzv. ustájené, trvalé nájemníky/….a ve stejné době těží zisky z ubytoven, kde je /dle článku aktualně.cz/ nájemné v násobcích nájemného tržního /které se tuším v případě RPG nyní pohybuje mírně nad 100 CZK /m2, nehledě na mizernou kvalitu vytěžovaných ubikací – což mi tak trochu zavání porušováním zákona, nejen z titulu cen obvyklých, ale i z titulu rovného přístupu k zákazníkům, klientům a pokud by byla pravda , že 80 % “ ubytovávaných “ , respektive těžených, jsou Romové – tak jde zřejmě i o porušení zákonných ustanovení o rovném přístupu z hlediska principu etnického, tedy šlo by o otevřený rasismus – jehož administraci doložit by byla skvělá práce pro investigativní novináře, stačila by skrytá kamera a rázem by se dozvěděli, jak jsou lidé tříděni dle barvy kůže – kdy údajně dochází k napojení majitelů ubytoven i na pracovníky Úřadu práce. Kdy stejná osoba je odmítnuta , když se uchází o získání nájemního bydlení z portfolia nabízených bytů….aby vzápětí byla vřele uvítána na ubytovně.

  P.S. Nijak nezpochybňuji fakt, že návyky určitých lidí mohou být takové, že případným naplněním zákonných ustanovení / kdy rovný přístup k zákazníkovi, tedy pro všechny fér jednotná cena je jedním ze základů pro efektivní fungování kapitalismu/ by mohlo dojít k tomu, že se pak sníží hodnota celého nájemního domu, protože dojde k infikaci tradičního rámce sousedského soužití, tak jak je zvyklá jej pojímat a uskutečňovat “ majorita“.Paak ale změňme zákony, proč to pokrytectví, proč to hraní si na hodné tatíčky bílé, kteří se přeci tak hezky starají o černé – dokonce jim poskytují finanční prostředky na to, aby oni se díky nim zase moc hezky postarali o zisky jiných bílých….

  Ha, ha, ha….:)

  Je málo zemí mimo Kraďákov….. kde se dá dosahovat zisků díky chudobě.

  P.S. I městské čvrti v Ostravě mají dost volných bytů.
  http://www.nemovitostimoap.cz/nemovitosti/byty-pronajem/

  Rozumíte – proč pak nebýt upřímným a nepověsit si na dveře cedulku “ Romům byty nepronajímáme. Ubytoven je dost.“ Bylo by to fér, takhle jednají dospělí lidé, nic neskrývají, jde jim o co nejpravdivější popis reality, nikomu se nesnaží nasadit růžové brýle…anebo oslí hlavu.
  Ostatně asi by bylo fér vyvěsit i cedulku “ Zásadně nepronajímáme domovy bezdomovcům“.
  Ha, ha , ha…“Bezdomovcům zásadně domovy nenabízíme – pouze lidem s domovem“ !
  😦

  • pepan napsal:

   kurňa, nemusím snad připomínat, že věrný druh Martina Dalíka, jistý Mirek Topolánek, v jedné ze svých slabých chvilek velkohubé pravdomluvnosti označil VV jako byznys- politický projekt kmocháčka Janouška. Zároveň přiznal, že Zemanovo SPOZ je pouze na odlákání hlasů socanů a v případě průniku do parlamentu, byli ochotní jisté formy spolupráce s dnes již nebohou ODS….

 19. tresen napsal:

  ….Protože holá Šumava
  znamená odvodnění, erozi a
  konec její obyvatelnosti i
  jakéhokoli podnikání v místě.
  Což by skutečným liberálům
  mělo velmi vadit.
  ——–
  Pravil pan LG.
  A já to považuju za čirou demagogii.
  Bezzásahové pásmo nepovede ani k holé Šumavě, natož k odvodnění, tudíž ani k neobyvatelnosti, k odlivu turistů či nemožnosti podnikat.
  Opakujete klišátka, šířená jihočeskou odesáckou klikou.
  Doufám, že naši pravnuci se na ně a na jejich argumenty budou zpětně dívat jako na hodně podivná zvířata.

  • Občan napsal:

   Pravil Občan.

   Pokud se domníváte, že kůrovec spořádaně sežere „pouze“ bezzásahové zóny a že to nebude mít vliv na okolí, pak jste, řekněme, naivní. A pokud se domníváte, že hydrologie respektuje hranice bezzásahových zón, pak jste ještě, mhhhm, naivnější.

   Rovněž ignorujete, že drtivá většina šumavských porostů nemá s přirozeným lesem vůbec nic společného.

   • Iveta Vilímková napsal:

    Občane (y) 😀

   • XY napsal:

    „…drtivá většina šumavských porostů nemá s přirozeným lesem vůbec nic společného.“
    Jistě. Nicméně tam jsou ostrovy, kde ten přirozený původní fond ještě roste. Takže záleží na tom, co chcete – buď NP, pak budete muset překousnout nějaké desetiletí s tím broukem – nebo obyčejný hospodářský les. Ale není možné říkat hospodářskému lesu národní park. Resp. možné to je, ale neodpovídá to mezinárodně přijatým normám o národních parcích. To je celé.

   • oh napsal:

    Občane, je zcela jisté, že kůrovec sežere jen bezzásahové zóny. Ten zbytek se přeci normálně vykácí. .-)

  • Laco Grőssling, stále zemaník a zemanista napsal:

   Pravil pan LG.
   Kurňa třešni já Vás asi dost žeru, že ?

  • Narcis napsal:

   Nezjednodušujte si to, nejde jen o klišátka šířená jihočeskou odesáckou klikou. Šumava byla v minulosti dílem odlesněna a dílem vytěžena kvůli polomům. Na odlesněných plochách se vystřídalo již několik generací smrkového lesa tvořeného z velké části nepůvodními sazenicemi, které nejsou přizpůsobené místním podmínkám. Když stejnověký les doroste stáří přes 80 let, začne trpět nedostatkem vody, zhorší se jeho kondice a začne být napadán škůdci včetně lýkožrouta. Nálet ze zbylých stromů je opět nepůvodní a v podstatě stejnověký, takže cyklus se může opakovat. Jiná alternativa je, že plocha rychle zaroste třtinou a přirozený nálet znemožní. Takových ploch je tam spousta a jsou velmi suché a nadměrně teplé.

   Byly vytipovány původní šumavské smrky a z nich získána sadba. Ta se ovšem uplatní jen při umělém vysazení, tzn. lesnické péči. Promyšlený postup, jak dostat velké procento Šumavy na dráhu bezzásahového chráněného území musí počítat i s lesnickými zásahy. Příroda si vždy a se vším poradí, o tu se nemusíte bát. Pokud ale chcete chránit to, co bychom tam měli rádi a ne třeba třtinové monokultury, tak to není buď a nebo.

   A taky nevíme do jakých budoucích podmínek ji vlastně chráníme. Jestli se klima oteplí o 3-5 °C, tak tam budou prosperovat jiné organismy než dnes. A jestli nastoupí doba ledová, tak se Šumava přirozeně odlesní a žádná ochrana tomu nezabrání.

 20. Bouše napsal:

  99,1% spoluobčanů, narozených před rokem 1970, si volbu komunistů užila. Někteří, a je jich dost, i vícekrát. Myslíte, že ti, kteří by volili dnešní komunisty letos vůbec poprvé, by se vzdali sebeúcty?

 21. Jan Hladík napsal:

  Ten poukaz na kontaktní a osobní kampaň se mi velmi zamlouvá! Osobně takový styl politické kampaně vidím jako jediný možný a přijatelný také ze strany voličů – kandidát má možnost skutečně předvést, zda něco pro svou komunitu dokáže vykonat, či jen oblepí lampy svým obličejem s tvrzením „zvolte mě a pak možná něco udělám“.

  Jen by mě zajímalo, proč slabost zrovna pro Okamuru? Je to jen díky tématům, které si skutečně nikdo netroufne řešit a slovo populistický zde nelze vnímat jako negativní termín (populismus je naprosto nedílnou součástí liberální demokracie)? Nebo jde o osobní „kvality“? Protože druhé se mu příliš nedostává, když pominu jeho efektivní marketing a rétorický styl…

 22. Vidlák napsal:

  Já se s Okamurou potkal osobně a měl jsem možnost s ním prohodit pár slov… A je to Japonec a ne Čech. To neříkám, že bych byl rasista, ale přemýšlí jako Japonec a k lidem okolo sebe se taky chová jako Japonec. Vždycky když ho vidím, mám před sebou obraz japonského důstojníka za druhé světové na Akagi, jak velí do útoku na Pearl Harbor… 🙂 Sice pojmenovává problémy téhle společnosti, ale kdyby mohl, řešil by to klidně mačetou. Nikdo sociálně slabý se od něj pomoci nedočká protože mu chybí soucit. Nietschův nadčlověk, který sám něco dokázal a kdo nic nedokázal, ten si nezaslouží nic víc než bezdomovectví. Jakmile mluví z pozice síly, je nelítostný, pokud mluví z pozice slabšího, je podlézavý. Nemám proti němu nic, ale jako člověk mi tedy nesedí.

  • Alice napsal:

   Ano, to je docela přesné. Ale když dnes spoustě lidí stačí, že umí problémy alespoň pojmenovat a to docela nahlas, to je zase fakt. Jak dlouho mu to ale může vystačit? Nemá sílu, a podle mne ani schopnost to pojmenované změnit. Nemá žádnou strategii a nelze cokoliv smysluplně změnit „hlava nehlava“. Navíc některé jeho proklamace by měly jít slušným lidem proti srsti.

  • Občan zZz napsal:

   Znám Okamuru pouze z médií, ale tipnul bych si, že je skutečně přesně takový jak jste jej popsal.
   _ _ _
   Okamura problémy jenom popíše, ale už lidem neřekne jak je řešit. Jeho výkřiky jako třeba: „Všichni musí mít v budoucnosti zajištěné důstojné stáří“, to je jen populismus protože zároveň by měl také přijít s uskutečnitelným řešením jak toho dosáhnout.

   _ _ _

   Patrik Zandl – Okamuristická politika je cesta do pekel, cesta jinam je ale zdlouhavá
   http://zandl.blog.respekt.ihned.cz/c1-54396540-okamuristicka-politika-je-cesta-do-pekel-cesta-jinam-je-ale-zdlouhava

  • Hladis napsal:

   O Okamurovi jsem napsal clanek. V jeho pripade mam naprosto jasno oc se jedna. Jen moc nerozumim, proc ma Vlk pro nej slabost.

 23. Puck napsal:

  Kdybych byl zahraničním novinářem a měl popsat demokracii v Česku před důležitými předčasnými volbami, začal bych takto :
  V Česku existuje strana, jejichž sláva hvězd se dotýká. Strana Lidem !
  Stranu nikdo nevolil, zničehož nic se objevila v parlamentu, okamžitě získala 4 ministerská křesla a spolu s dvěma pravicovými stranami prosadila stěžejní zákony, např, církevní restituce.
  A teď to příjde :
  Předsedkyně této veleúspěšné strany se vzdala funkce. Marně byste hádali proč, asi jí přestala politika bavit. A k dovršení překvapení tato strana ani nekandiduje v nových parlamentních volbách, nemá zájem.
  Zajímavá země, není-liž pravda ? 🙂

 24. tresen napsal:

  Omlouvám se, pane LG.
  Mimochodem, jak to s tou Šumavou vidíte vy?

  • Laco Grőssling, stále zemaník a zemanista napsal:

   Třešni jsem jen obyčejný obyvatel města, o lesu toho vím málo. Snad jen to co mne naučila babička.

   „V lese se chováme tiše, abychom nepoplašili zvířátka, pokud možno ani nešlapeme na větve, které by mohly prasknout. Najdeme-li ve vysoké trávě koloucha, nešaháme na něj a rychle odejdeme. Pokud vkročíme do lesa a sojka nás objeví, jsme burani. Najdeme-li v lese jedlou houbu, trháme ji pouze, pokud ji budeme chtít konzumovat. Na místě ji okrájíme a okrájené vložíme pod drn. Do prašivek nekopeme. V lese po nás nesmí nic zbýt, co tam před naším příchodem nebylo. Atd. atd..“

   Takže, když dnes vidím ty houfy cykloturistů, nebo motorových čtyřkoláčů, v zimě motosáňkařů, to nemluvím o drzých majitelích aut, chtěl bych mít ohrazenou oboru.

   Pokud jde přímo o Šumavu, když si přečtete Erbe meines Urgroßvaters od Adalberta Stiftera, nebo Karla Klostermanna, Ze světa lesních samot, povídá se tam o velkých přírodních katastrofách, které se udály v 18. i v 19. století. Takže dnešní les není nic moc starého, možná Boubín. Čili, nejde o to zachovat něco původního, památku ( protože ta je stejně tak nanejvýš 100 let stará ), ale o rozhodnutí jakou chceme Šumavu mít. A zde nejde vnucovat své extrémní názory, navíc jsou tu ještě sousedi, se kterými za hranicemi musíme být kompatibilní a oni s námi. Takže diskuse, diskuse, diskuse. Pokud možno co nejvíc odborná a potom musí majitel, takže stát rozhodnout a tak to bude na dlouho. Ekoteroristi nejsou většinou odborníci, takže bude-li rozhodnuto a někdo se přiváže ke stromu, tak ať tvrdě zaplatí zásah policie v Kč. Místní obyvatele z diskuse nejde vyloučit.

   Co je třeba vyloučit co nejvíce je vliv civilizace.

 25. Hladis napsal:

  Vlkova slabost pro Okamuru. Netusim proc ma Vlk slabost pro nahnědlého japoncika rozdavajici demagogii plnymi hrstmi. At si ho prezvikam jak chci, vždy ho vyplivnu. Ne nechutna mi a Okamura je proste jen tlachal.

  K Bobo projektu ja osobne doufam, ze ani zprofanovany Klaus jim nepomuze ( a ani nepomuze http://zpravy.idnes.cz/klaus-nebude-kandidovat-ve-volbach-d57-/domaci.aspx?c=A130828_131526_domaci_jw ) . To je projekt, který nevaha podporit bolseviky a Klause v jednom. Je to ciste rudohnedy podnikatelsky projekt Bobosikove. To nemá s politickou stranou snad nic spolecnyho. Klause muze zajimat jen jejich organizace, která mu pomuze dostat se do EP. Jestli v nem vidi Bobosikova premiéra, tak ma docela bujnou fantazii. Ani si nemyslim, ze Klaus ma potencial nad 5%. Je to vedle Zemana a bolseviku jen další zombiismus. Tz. vytahovani mrtvol z hrobu. Ja doufam ze se necrofilie nestane novou ceskou úchylkou. (Klaus nastesti sve sance asi realisticky zhodnotil a vykaslal se na to)

  Zastavil bych se u KSCM. Tady musim zustat konzistentni. Není mozne, aby v Nemecku po dvaceti letech někdo vytahnul pohrobky NSDAP jen treba se zmenenym nazvem NSWDAP. To by Nemecko bylo ve varu. Davat temto extremistum prostor se neda nikdy moralne obhájit. To proste není mozne, pokud si clovek ma zachovat tvar. Jsem taktez proti naduzivani antikomunismu ve volbách, protože místo straseni se ma používat pozitivni program a vlastní ciny a ne vytahovat bubaky. Kazdopadne to neznamena, ze by antikomunismus a antifasismus/antinacismus nemel byt nedilnou soucasti demokratickych stran a i zakonu. V této věci mam naprosto jasno. Stejne tak se dostavame k pravici, levici a proc ty terminy nemam rad. Bolsevici ve skutecnosti levici nejsou. Co je levicového na vlade jedne strany a statnim kapitalismu ? Mozna v ekonomicke oblasti (plati volny trh vs, svazany trh, Chaos vs. Order) , ale ne v politicke. Levice jsou liberalove a anarchisti, ale ne organizace prosazujici atokrativni způsob vladnuti, které jakekoliv jiné organizace vcetne levicových zavre. Co je levicoveho na Stalinovi a na SSSR ? Co je levicoveho na Cine ? Co je vubec na komunistech/bolsevicich levicoveho ? To ze cloveku hodi kost a ten jak pejsek prehlizi, ze je nesvobodny ze nahore se mlaska ? Pro kus zvance proda sam sebe ? To je levicove asi jako ze K.S. je rebel. Levice byla v opozici proti aristokracii a autokracii a ne ze ji sama vytvari. Pak se stehuje na stranu autokracie. Pouziju termin Order vs.Chaos. Order – autokrativni vláda pevneho radu. Vyznavaji to hnedi i ti rudi. Chaos – liberalni ci anarchisticka neomezena svoboda ci touha po ni (samozrejme zadouci je něco mezi). Komunismus, respektive bolševismus nemá se svobodou a touhou po ni nic spolecneho a uprime ani socialismus, jelikož to se se svobodou automaticky vylucuje. Naopak s nacismem toho ma spolecneho az moc. Vzdyt ty strany jsou spojenou nádobou lisici se jen v detailech. Jen vymenite prapor, uniformy a par slovicek a mate to same v blede modrem. Proto se setkáváme s castym prunikem u nekterych lidi, kdy vlastne jsou schopni spojovat se do nahnedlorude uniformity.

  VV jsou politické mrtvoly vcetne Klasnove. Klasnova se chova jako ta umirnenejsi a inteligentnejsi. Taky asi snad jako jedina ma opravdu kvalitni skolu. Kazdopadne se svym Naloleonkem je to dvojice. Uvazovat nejak nad nimi nemá smysl a doufam, ze je ceka cesta do zapomeni.

  Bursik je mi taktez „Sumava“ (od slova sumak). Jakou asi ma sanci ? Nulovou a pochybuju ze nejak sebere neco „volimkarlum“. Zeleni i s Liskou taktéž nevypadaji na kone, který by se mel probojovat do hlavního dostihu i v roce 2017. Před svetem budou jiné problémy. Na druhou stranu je to strana, která muze tlacit na část vrat a zamerovat se na ekologicka temata. Vždy musí byt někdo na obou stranách vrat a tlacit proti sobe. Mel by to byt prirozeny partner CSSD, ale sam sebe zazdil. Modni zelena vlna presla.

  Na druhou stranu znovuzrozene KDU-CSL……hmmm ti si myslim svou sanci zaslouzi. Stále nad nimi je jista kalouskovsko-svobodovska pachut, ale tahle parta je pryc a cela strana se obměnila. A rekneme pozitivne az na jeden skraloup Cunka. Je to tradicni strana a bez ni bych si nas stredoevropsky prostor nedokazal představit. Uspech jim preju a zaslouzi si sanci zasednout v lavicích. Třeba dokážou vytvořit potencial svých rakouských a německých sester. Třeba taky ne, ale tu sanci by si zaslouzit měli.

  Pokud se podivam na internetove diskuze a nejakou tu anketu, tak je to zajimave. Dle toho by volby vyhralo SSO. Rekl bych, ze je kolem neho dost spameru. SSO jsou rekneme pravicovy extremisti. Sami volici se i za extremisty povazuji. Carlos jiste vi proc 🙂 Ale ikdyz dle internetu to vypada na vysoky výsledek, ve skutecnosti ta strana nikdy nemela potencial. Nemá lidi a jejich program oslovi opravdu minimum lidi. Nehlede na to, ze dle me je naprosto neproveditelny.

  Cesti Pirati taktéž nemaji potencial. Jsou moc uzce zamereni a nemaji lidi. Jejich prezentace je zalostna a většinou nic vlastního nevytvari. Spise opisuji od svých zahraničních kolegu. Takhle moc sanci nemaji. Tu stranu bych videl pozitivne, jako reakci na dnesni svet a ne na ten minuly, ale k tomu potrebuji poradnou kvalitni lidskou zakladnu a ne par internetových geeku.

  Babis stoji na nejakem realnem zakladu, ale je on zadouci v politice ? Pokud by nebyl soucasti, tak proc ne, ale jit do toho jako lidr ? Jit do toho jako clovek, co o politice vlastne nic nevi ? Staci si pustit několik rozhovoru a je jasno. Proc nevytvoril nejaky tym lidi, kteří tu stranu povedou bez nej, protože on sam na to proste nemá. Kazdopadne je zde jedna zajimava věc. Ekonomicky program, který pravdepodobne bude velice dobry. Byl jsem na to upozornen a jsem na to zvedav.

  • Gerd napsal:

   KDU-ČSL už prosím ne, byli skoro v každé vládě po 1989 a mají před sebou církevní restituce. Bral bych je jedině jako vysavač na lumpy všeho druhu. Pak by stačila informace v životopisu typu „člen KSČ, ODS, KDU-ČSL“ a bylo by to jasné označení lumpa. Selhali už tolikrát, že jim lidé moc šancí nedají. Navíc bratr Kalousek jako vzor křesťana stále škodí, ač je již členem TOP 09.

   • Hladis napsal:

    Pokud bych se mel drzet takového scenare. Tak nezvolim nikoho. Každý kdo si pricich by mel byt odepsan. Takze CSSD, Komousi, ODS, TOP09, KDU-CSL, Zeleni,……sakra koho by jste pak volil ? KDU-CSL je dosti obmenena strana s uplne novym vedenim a tato strana proste do stredoevropskeho politického spektra patri. Pochybuju ze se dostane ted k lizu a v PS se muze ukazat jak si stoji. Bud se potvrdi co prezentuji, nebo zase zmizi.

   • Hladis napsal:

    Jo a cirkevni restituce, nebo spise lepe receno vyrovnani s cirkvemi mi nevadi. Je to věc, která mela byt provedena davno. Jedine co mi vadilo byla netransparentnost a způsob provedeni. Nikoliv však cela věc v obecne rovine. A uz vůbec bych nenajel na populistickou vlnu levicactvi, ateismu a české neznalosti/zkreslenosti vlastnich dejin ( doufam, ze Nejedly se smazi v pekle). Cirkevni restituce jsou dle me nafouklou bublinou, kterou by provedl v jiné forme kdokoliv z politického spektra. Ja jsem uprednostnoval model nemecky.

    • český maloměšťák napsal:

     Investice do institucí např. prostřednictvím převodu majeku na jejich účet, institucí, jejichž činnost spočívá (dle jejich vnitřního i vnějšího vymezení se) v naprosto něčem jiném, než je správa majetku – je špatnou investicí, divím se jak stejní lidé , kteří tvrdí, že státní byrokracie neumí hospodařit, plédují pro stav, kdy má hospodařit Církev – ale to je problém těch lidí, že asi uvažují ideologicky a ne chladným rozumem, to je vedlejší a nevýznamné, to je jen rodinný románek.
     Základním problémem každé komplexní civilizace je, aby omezené zdroje uměla prostřednictvím institucí /ano – trh je také institucí, ale jen jednou z mnoha, zbytečně se fetišizuje/ nalézt a užít , a to i v alternativách , s přihlédnutím k nákladům obětované příležitosti – zde to nechci rozvádět, každý jistě zná ty neustálé papouškovské řeči o tom, jak je „právě že tento a nijaký jiný projekt důležitý, mnohem důležitější než jiný…“, aby je tedy užila tak, že je zajištěna především tato civilizace, co do udržení minimálně stávajícího hodnotového rámce, stávající míry diverzity, včetně diverzity biologické – to je posláním institucí, v komplexních společnostech, proto je nutná jejich efektivita a jako taková by měla být i měřena..
     Církev jsou tohoto úhlu pohledu/hospodaření se zdroji, zdravotnictví, věda, sociální služby…/ institucemi archaickými a ztrátovými, iinvestice do nich jsou z hlediska racia nesmyslem, v případě tkzv. kraďákovských církevních restitucí jde pak o “ dílo“ připomínající spíše komplot, než demokratickou metodou nalezený souhlas, zde je zpochybněna i etická a estetická stránka věci, což u restitucí prováděných na základě např. Zákona o zmírnění některých majetkových křivd etc etc….nenastalo /tedy v nějaké významnější míře, samozřejmě že jsou známy případy, kdy byl vracen majetek získaná díky nikdy nesplaceným úvěrům, ale to jsou případy ojedinělé, epizodní – ne strukturální, systematické/.

     A když už chcete ten eticko-estetický diskurz – tak se ptejte, JAK se zachovala Církev k předkřesťanským kulturám ? K židovství ? K kulturám latinskoamerickým ?

     Nedělejte prosím chudáka z organizace, která má na hlavě tolik másla, že by je mohla vyvážet do celého světa a ještě by se v něm ze dvakrát utopila. 🙂

     Když už tak pak držet celou tu linii nezpochybnitelnosti majetkové držby, proč uvažovat jen v horizontu 70 let, proč ne např. 400 let ? Pobělohorské konfiskáty jsou v mnoha případech dost dobře zdokumentovány. Proč opouštět principy ? Když tedy už máme jednat na základě emocí -vyhrabávat mrtvé a snažit se jim vdechnout život….i a nikolivěk na základě chladnéhorozumu. Buďme důslední , soudruzi, vyžadujme důslednost u sebe i u jiných !!
     Výsledkem sice bude rozpad místního kulturně -civilizačního támce, respektive jeho odklon jedním z nejnesmyslnějších zásahů do běhu prostoročasu ( tedy to je to vykopávání mrtvých a následné jejich zdobení a přizdobování živým)…ale bude to ČESTNÉ, bude tak konečně naplněno to vaše “ Co se ukradlo, MUSÍ být navrácemo“ . zde přeci nemá hrát čas nějakou významnější roli, vy přeci chcete snímat VŠECHNY nespravedlnosti světa, ty , které lze dohledat – čeká vás tak ještě velmi mnoho práce, celou svou budoucnost budete musit tomu věnovat, vážení cestovatelé v čase , vážení blouznivci, vy jste zašli ještě dál jakJežíš!

     A co vlastně slíbila Církev výměnou za toto SELEKTIVNÍ hromadné otevření hrobu ?
     A co když slib nedodrží ?
     A je to vůbec někde zaprotokolováno ?

     A ještě jeden paradox na závěr.
     Co např. státní majetek ? Je také nedotknutelným ? Z hlediska majetkových práv ?
     Hmm…tak to nás v budoucnosti, a možná že ani ne tak vzdálené, čeká nejedno velké překvapení, to se asi budou dít jednou věci, milí cestovatelé v čase…..až vstanou rudí Ježíšové a budou napravovat křivdy páchané na státní majetkové držbě, honem si to nechat nějak zaprotokolovat !!!

     Zatím konec vysílání.

  • Občan zZz napsal:

   Co se týká lidovců:
   Ano, určití lidé z bývalého vedení jsou pryč. Ale to je vše. Nejsou jiní. Naopak svým myšlením a stylem jsou stále stejní jako dřív.
   Budou je volit pouze katolíci, a to proto, že tak budou volit svoje lidi.
   Proč třeba upozaďují Hovorku? (Hovorkova kandidatura na senátora byla myslím spíš jeho soukromá iniciatiava.)

   • zemedelec napsal:

    Pro Občan zZz.
    Domnívám se,že máte pravdu v KDU-ČSL se změnil akorát předseda,ale jinak nic,jako by si Kalousek vychovával politiky i voliče.Proto se nemůže prosadit opravdoví lidovci.Vůbec se mě stratila Šojdrová.

 26. Gerd napsal:

  vlku,
  vůbec bych nepodceňoval Babiše a jeho ANO. Jde na to chytře a má i mediální podporu. Bobo sice pár hlasů dostane, ale jde o předem ztracené hlasy. Horší to bude s SPOZ. Tam mohou pár hlasů k současným příznivcům ještě přilákat, ale nijak masové to nebude. Podle mého osudu skončí na hranici 5%. Jestli se přes ni překulí nebo ne, to je hodně těžká otázka, na kterou dnes není odpověď. V každém případě SPOZ budou takové Zelení nebo VV, prostě užiteční idioti pro špinavou práci.
  Andrej Babiš a jeho ANO odhaduji, že v parlamentu budou.
  Největší osypky mám z toho, že ČSSD se může po volbách spojit s Kalouskem a TOP 09, idkyž dnes slibují, že nikdy dohromady vládu nedají. Pořád je to reálná alternativa.

  • vlk napsal:

   Já ANo nepodceňuji! Vůbec ne.
   Nevěřím, že soc d em se spojí s Kalouskem To je tak primitivní a zaručená sebevražda, že ji nemůže spáchat ani český politik.

  • Hladis napsal:

   Gerde. Alternativa to skutecne byla (v minulem case). Muzu vam to potvrdit, ze jiste namluvy a balonky byly. Ale kde ze ty lonske snehy jsou a skončilo to drive, nez se něco mohlo stat . Nehlede na to, zda by to realne proslo při oficiálních jednanich. Ted nikoliv. Je naprosto nevyhodne pro obe strany v této situaci vytvořit koalici. Ted je to uz pase a tohohle bych se nebal. TOP09 se vylozene na opozici tesi, pokud výsledky voleb vytvori CSSD+KSCM ci SPOZ. Nedokazu si představit lepsi scenar pro opozici, nez tento. A jakmile to zacne cele skripat a Mlha z hradu do toho zacne stourat, tak v TOP budou v orasmu. CSSD ma jedinou nadeji. Ze rust ve svete bude nejak pokracovat, jinak se dočkáme brutalni tragikomedie a pak muze dojit k navratu obmenene pravice, nebo uz skutecne nebezpečných uskupeni ci naplnovani mocenských ambici krale Milose I..

   • Narcis napsal:

    No Hladisi, Topolánkova a Nečasova vláda se k voličům i k opozici stavěla tak přezíravě, že stačí málo a za další 4 roky se pravice k lizu zase nedostane. To jasně ukázala Fischerova i Rusnokova vláda, které moc udělat nemohly a nemohou, a přesto jsou lidmi oblíbené. Lidi dají levici hlas v dalších volbách i v případě pokračování krize, pokud její vláda vykáže zřetelnou snahu věci napravovat. A je spousta toho, co napravit lze nezávisle na případně pokračující hospodářské krizi. Vždyť už prakticky nefunguje veřejná správa a žere stejné peníze, jako kdyby fungovala.

    • Hladis napsal:

     Na menšinovou vladu CSSD s podporou KSCM a Milosem I. na hrade, pro ktereho to bude idealni hriste, bych si nevsadil, ze to 4 roky ustoji. Volici pravice se nikam nevyparili a ze za par let muze byt vse uplne jinak. Po moznem debaklu se budou dit věci. Pokud se ekonomika nezmatori a pristi vláda bude přešlapovat na miste, tak Kalousek si bude mnout ruce. On bude v opozici a jen koukat, jak se vlevo vzajeme sežerou pod dirigentem z hradu. Uz ted to v CSSD vre a padaji tam silny slova. Na scenu nemusi prijit spasitel, ale obr na hlinenych nohou a tech, kteří mu je bude chtit podseknout je dost vevnitř i venku.

     • Narcis napsal:

      Beru to jako toužebné přání. Na rozdíl od Kalouska a spol. Zeman zdá se nemá ambici si nakrást. Tím se mu spektrum možných politických kroků značně rozšiřuje. Předpokládám u něj racionální jednání v zájmu historie a druhého volebního období.
      Splněná přání člověka obvykle ochudí o část radostného očekávání. Přeji vám, aby vaše přání vydržela dost dlouho.

     • Hladis napsal:

      Ne berete to spatne a zde je to obvyklym zvykem. Mym pranim opravdu není další kolo destabilizace. Neznamena, ze kdyz neco predikuju, tak ze je to moje prani 🙄 A pekne vsem podle stejnyho metru a ne ze si tu budu hrat na fandovske tabory. Doufat ze se to nestane muzete, ale zatim teda CSSD predvadi tragikomedii.
      Zemanovi nejde o kradeni. Jemu jde o moc a poloprezidentsky systém. To je jeho cil.

     • Narcis napsal:

      V tomto naprostý souhlas Hladisi. Jestli ČSSD neuspěje, jak se obecně předpokládá, nebude to zásluha jejích soupeřů, ale důsledek vlastní aktivity.

  • zemedelec napsal:

   Pane Gerd.
   Já k Vaším obavám dodám jenom tolik.
   Proti takovímto,dříve jim říkali velkostatkáři,naši předkové museli tvrdě bojovat.Na Babiše to čeká a nebude to trvat tak dlouho jak naším předkům.

  • Cech napsal:

   Ne že bych ve všem souhlasil pane Gerd ale středový volič bohužel, je to co lze spredikovat tak cca. s P = 0,89 – 0,95.
   Duncan Black,James Buchanan a Kenneth Arrow již velmi dávno položili základy a Anthony Downs svoji An Economic Theory of Democracy vymezil mantinely pro jasnou definici Jamese Buchanana a Gordona Tullocka – Calculus of Consent.

   Proto ANO středový volič je matematicky zachycen Andrejem Babišem a bude pro něho hlasovat.
   Dohadovat se o změně teorie veřejné volby, pomocí očištěné strany zelených teroristů či definovat popis chování středového voliče tak nějak po Česku a Harold Hotelling se svým median voter theoremem se může jit vycpat.
   Prostě analýza politického chování metodou ekonomické teorie kterou ANO důsledně kopíruje je pro Českého voliče šuvix.
   Kde že.

   Ne, bohužel Český středový volič se chová naprosto v souladu s předpoklady,tedy podléhá masmediální manipulaci naprosto podle výpočtu.
   Proto podle teorému středového voliče většinové hlasování vede k tomu, že v systému děleném na levé a pravé uskupení vlastně nemá volič ve skutečnosti volbu, protože obě polarity pokud jsou téměř v rovnováze prosazují ve finále přibližně stejnou politiku.

   Bohužel v současnosti byla tato rovnováha narušena vládou rozpočtové odpovědnosti a boje proti korupci a proto je opravdu teoreticky možné dosáhnout:
   http://www.ceskapozice.cz/domov/politika/predvolebni-dryaky-pravice-aneb-ziska-levice-ustavni-vetsinu

   No ale na odvrácení toho nejhoršího již Dienstbierův klan odvedl skvělou práci.
   Proto díky Dienstbierovu klanu lze s P = 0,86 zkonstatovat, že v Česku opravdu ale opravdu levice ústavní většinu nezíská.

 27. Jan Čermák napsal:

  http://www.kscm.cz/politika-kscm/volebni-program
  Nikdy by mne to samotného nenapadlo, ale nudím se v práci/soukromé/, tak jsem to lousknul.
  našel jsem tam něco populismu, řadu rozumných věcí, a upřímně ODS mi přijde daleko extremističtější.
  Věcně, srovnávat s Německem se jeví chytré, jenže daleko přesnější je srovnání s Polskem, Maďarskem, Slovenskem…. všude už komunisti vládli a nestalo se nic.Nic. Je to jen strašák.

  • VáclavP napsal:

   To je právě ta hrůza, protože oni upřímě budou mít program vcelku rozumný, a nejsou zkompromitovaný. A ještě k pádu ODS, ODS tak od roku 1997 fungovala jako výtah k moci. Osobně jsem poznal několik Mladých Dorostenců ODS, kteří byly k nerozeznání od svazáků. Klaus ale v tý době místo řízení strany zjišťoval jakou má barvu planeta.

 28. Petr Havelka napsal:

  Okamura je tlučhuba, který si myslí že tomu rozumí poněvadž je celkem úspěšný podnikatel. Nerozumí ničemu, má selektivní uvažování a nechápe souvislosti, je to jen takovýhokynář, nedejbože kdyby se probojoval až do nějakého ministerského křesla, posral by to víc než John a podobní „systematici“.

  Už plně chápu, proč Zelení v Německu strana pohybující se vlevo byla ve vládě s Topolánkem, inu Bursík 🙂

  Na tom, že Bursík vytváří něco jako LES není nic špatného 🙂

  Mmch jsem volič Zelených

  Pane vlku,

  trochu bych se Bursíka zastal. Soláry nemá na svědomí, to je laciné a Vás nehodné, poněvadž málokdy sklouznete po nějaké vytvořené „vlnce“.

  http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=772113

  Praha – Místopředseda Strany zelených Martin Bursík se ohradil vůči nařčení, že předraženou fotovoltanickou elektřinu prosadila jeho strana. V době, kdy se ceny fotovoltanické eletřiny stanovovaly, nebyli zelení v parlamentu.

  „Dokud se nevyjasní, kdo se na extrémně výhodně nastavených podmínkách provozování slunečních elektráren napakoval, nedojde k očištění jména obnovitelných zdrojů energie,“ míní Bursík, který byl v letech 2007 až 2009 v čele ministerstva životního prostředí.

  Podle Bursíka byl zákon o podpoře výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie schválen ještě předtím, než se zelení dostali do sněmovny. To se stalo v roce 2006.

  http://moneymag.cz/webmaster/box-480-300

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Bursik-volal-do-Hyde-Parku-Branil-se-narcenim-kvuli-fotovoltaice-262174

 29. Brejlovec napsal:

  Dneska s vlkovým článkem souzním. Mimochodem doporučuju přečíst tento rozhovor o „Babišovcích“ ANO. Babiš zřejmě jedná tak, jak bychom očekávali, politika v jeho pojetí je tvrdý byznys a on je tím, kdo „platí a rozhoduje“. http://zpravy.ihned.cz/c1-60497990-hnuti-ano-2011-hana-grepova-miliardar-andrej-babis-

 30. tata napsal:

  GRATULACE Plzni

 31. český maloměšťák napsal:

  No a pak zde také máme to donekonečna slepě tvrdící, že je to výkon, svým způsobem ojedinělý protože výkon mentální , svou měrou příslušný jen a výhradně příslušníku druhu Homo sapiens sapiens, takový výkon, který opravňuje k tomu vyřknout hodnotící soudy ohledně užitečnosti jiných, druhých, řadí je ty druhé pak do skupin , poměřujíc je právě že tím metrem onoho výkonu…a to jsme u té archytepální obrany vlastní nedostatečnosti, protože nikdo nemůže být za Boha, to je čiré zoufalství – tak to chtít, ba jen o tom takto uvažovat…a tak dochází jen ke kompenzaci toho vpravdě omylu, nic víc to není – ta zdánlivá nadřazenost otrokářů nad otroky, vždyť co je to dnes umět vstupovat do interakcí , které nesou vyšší hodnotu, tak jak je valuována tkzv. trhem, který byl zbožštěn do podoby konečného verdiktu, to on teď rozhoduje kdy je objekt hoden podpory a kdy je naopak třeba jej kárat, napravovat či přímo uvádět do nesnází, kdy musí být dána výstraha a to odpovídajícím způsobem, mnohdy strašnějším než byla potopa, protože ta neselektovala, brala všem tkzv. nepřipraveným, šlo o skutečný trest , ne selekci, byla krutá, ale ne pokrytecky krutá.
  Dobře tedy, budeme zde mít ty nové otrokáře a jejich úředníky, zaslouží si ty své podíly na vytvořeném bohatství, oni to organizují, oni umí přidat hodnotu , výkon, zaslouží si tak nejen podíly ale i úctu. Jenže právě že oni to jsou , kdo nejvíce tvrdí, lidé si nejsou rovni, ať už díky náhodě nebo programově…a tak co s nimi, s těmi méně rovnými ? Co s těmi , kdo otroky nejsou ale zároveň také žádné otroky nevlastní, ba ani netouží je vlastnit, přičemž ale otroků přibývá a jsou schopni uživit docela dobře všechny…. Jak je pomocí takového kréda ohodnotit tak, aby nedošlo k porušení oné jednoznačnosti, že tedy lidé si rovni nejsou ? Jaký je jejich podíl na tom bohatství, které “ díky“ nevlastnění otroků a neúřadování nevytvořili ?
  Žádný, praví čistota ideje takového přístupu, žádný, žádný, a do třetice žádný !
  Co na tom, že jsme to my, kdo pak vytváří ten nesoulad mezi možnou produktivitou otroků a poptávce po jejich produktech, že jsme to my, kdo tak vytváří i tu asociální “ rentu“, která vede často i k našemu sebepoškození ? Že jsme to my, kteří jsme sice pochopili, že stát nemá vládnout, ale zároveň si uvědomili, že pokud bude sloužit, tak chceme, aby sloužil ponejvíce nám a našim zájmům..a jaké jsou valstně ty NAŠE zájmy , jsou ony tím univerzálním posledním verdiktem ?
  Jde o zájmy formulované na základě toho individuálního výkonu…či se paradoxně jedná o stádní zájem, vytvořený stádním způsobem uvažování a tedy jdoucí proti tomu základnímu schématu, kterým jsme si předsevzali, že budeme uvažovat ? Jak se pak máme tvářit ? Jako vzorní straníci ? Loajální něčemu, co není už krédem jednotlivce, ale kredem masy, byť masou, stádní duší opovrhujeme ? Což to není komické – takové donkichotství stavěné na odiv coby užitek, proč ta hra na rozdávající levici a tvořící pravici ? Což si vzal rozum dovolenou , což pravice neumí bořit a levice brát ?
  Ten řád, jehož tvorba je tou cestou – nikdy nekončící, ten nikdy nevznikne tak, že se bude střílet ze zákopů psyché matené archetypálními zrůdami vstupujícími na zavolání / jak jednoduché !!!/ do našeho vědomí , ten řád je třeba tvořit jinak, primitivní glosování už tak dost primitivních mentálních výkonů je zábavné a mnohdy žertovné, ale to je asi tak vše.
  Dobrých léčitelů je ale nedostatek a i tak se jim nevěnuje pozornost.

Komentáře nejsou povoleny.