Koho bych také nevoli


napsal Skag

Již jsem se někde zmínil, že nevěřím mediálním obrazům, to není křivé zrcadlo, to není vůbec zrcadlo, a také jsem již všem opakovaně doporučil americký film Vrtěti psem, prosím shlédnout a uvěřit.

Takže při rozhodování koho volit se jinak dívám na ty, které osobně znám a pak na ty druhé o kterých vím jen to, co říká jejich „mediální obraz“. Andreje Babiše znám, dost dobře, takže vím, že jeho volit nebudu. Pan Babiš o sobě sám říká, že dokáže každého ukecat, věřím tomu, také se mi to stalo, ale teď už vím, že pan Babiš dodržuje jen ty sliby, které se mu hodí dodržet a jen tak dlouho, dokud mu to vyhovuje, pak prohlásí „situace se změnila“ a je po všem. Nezná vás. Pokud se domáháte dohodnutého a podepsaného, nastoupí jeho právníci, jsou dobří a je jich hodně.

Nevím, co by dělal jako premiér, jen nevěřím ničemu z toho, co o tom říká a abych nepůsobil jako zapšklý člověk, kterému kdysi cosi nesplnil, tak tady je zajímavý link, velmi doporučuji http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-60497990-hnuti-ano-2011-hana-grepova-miliardar-andrej-babis-

Pan Babiš je velmi cílevědomý, velmi praktický, velmi chytrý, chce do politiky a tak ihned vytvořil silnou mediální divizi, proč asi? To není obchod, podívejte se na vývoj obratu a zisku skupiny MAFRA, v době, kdy mu šlo jen o peníze, neměl ani PR oddělení, natož tiskového mluvčího, nedával ani peníze do reklamy Agrofertu, ani jeho dcer, jen vyloženě drobné, hluboce pod průměrem srovnatelných firem, musím říct, choval se velmi rozumě. Ostatně říká se, že 50% prostředků vyložených do reklamy jsou vyhozené peníze, jen se odborníci přou, kterých 50% to je, to je ve světě, u nás v ČR to vidím tak na 75%J.

Ve chvíli, kdy se Babiš rozhodl vstoupit do politiky, se ihned pokusil koupit VLP, nevyšlo to, založil regionální 5+2, což je dobrá masáž davů (náklad milion kusů!!!), založil PR odbor, má mluvčího, cpe peníze do reklamy, sebe, Agrofertu a samozřejmě ANO, a teď k tomu přidal Mafru, největší z tak zvaně seriózních mediálních domů.

Dnes ovládají média v této zemi pánové Andrej Babiš a Jaromír Soukup, pokud se ti dva dohodnou, uvidíme všude, tedy kromě pár blogů jako je Kosa, Vlku díky za ni, jen obraz malovaný těmi dvěma. Pak bude na čase emigrovatJ.

Krásné dny

Příspěvek byl publikován v rubrice Hosté se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

53 reakcí na Koho bych také nevoli

 1. vonrammstein napsal:

  Tož jestli Babiš nějakou politickou funkci urve, podívám se po nějaký user friendly zemi. Dělal jsem v jednom jeho podniku a vím, jakým způsobem generuje zisky. Attila plundruje Středozem, bohajeho. Na to nejsem zvědavej.

 2. Šims. napsal:

  Babiše bude volit jen český neumětel, který padá na zadek před bohatými. Rozumný člověk ochutnavší jeho utopence bude hned vědět kam svůj hlas nedat. Jinak s autorem jaksi nesouhlasím – mediální masáž týdeníkem 5+2 se rozhodně nemůže konat. Je to něco tak podprůměrného, že to může tak leda namasírovat šrotovačku. Z jeho hnutí na mne začíná jít docela strach – stahovali se tam, a možná nadále stahují existence, které se nemohli či už nemohou etablovat v různých jiných uskupeních a chtějí se tam nahoru nějak dostat. Jsou to zdravě dravě orientovaní soukmenovci, měla jsme tu čest pár poznat a utíkala jsem pryč. Chci se angažovat v komunální politice, poněvadž potřebuji tlačit na změny tam kde bydlím (řešení životního prostředí a fakticky základní občanská vybavenost mne trápí – spíše její neexistence). Rozhlížela jsem se tedy přes jaký subjekt se protlačit do zastupitelstva a zkusila jsem to jeho hnutí, které vykřikovalo něco jako ANO – takhle již ne a raději jsem vzala nohy na ramena. Babiš neúprosně postupuje přes nákupy známých osob, to jsme již zažili v kabátech herců a další umělecké fronty. Nusím konstatovat – pozor na ANO, raději NE.

  • vonrammstein napsal:

   Vy musíte být velmi naivní. Protlačit se do zastupitelstva, hmmm. Kdyby Vám to protlačení nabídla KSČM-brala byste to?

   • Šims. napsal:

    Víte, to byste musel znát situaci. U nás na vesnici nemáme ani kanalizaci, ani vodovod. Čističku si nemůžeme udělat, protože nemáme vodu z ní kam odvést, takže nám ji nepovolí. Vodovod také nemáme, pár lidí má vrty a ostatní kopané studny. Poněvadž téměř všichni pouštějí své odpady vsakem kolem svých nemovitostí a často těm pod nimi tečou rovnou do studní, tak se pomalu stává voda nepitelnou. Město (5000 obyv. i s osadami) nemá zájem situaci řešit, když Filip sehnal 4 miliony (mimochodem pochází z naší obce a bydlí zde ještě jeho matka), starosta za ODS tyto peníze odmítl s tím, že od komunisty nic nechce. Tak zde nemáme nic, protože jsme zásadoví, ale jsme taky prodlužení jako město a tak docela chápu, že ani tu dotaci nemohli vzít, protože by nemohli předložit bezdlužnost. Zkrátka nezbývá než se do zastupitelstva nějak dostat abychom mohli něco prosazovat. Manžel je u Zelených a vůbec ne pro celostátní politiku, já jsme hledala ke komu se přidat, aby jsme mohli prosazovat program sítí v obcích, kde nejsou dosud žádné či částečné a věřte, že jich máme v okolí dost. Tak to je asi k tomu Vašemu sdělení zda s komunisty. S komunisty po posledních volbách šla do holportu ODS, víme? Ona ta na místní úrovni je asi jiná než ta Filipova, jinak si tu spolupráci nedovedu vysvětlit.

    • vonrammstein napsal:

     Žiju ve velmi podobných podmínkách. Od komunisty bych taky nevzal nic. To bych si tu kanalizaci radši vykopal vlastníma rukama načerno. ODS na místní úrovni je v zásadě stejná jako ta celostátní. Děvka prodejná. Akorát že na lokální úrovni se ti lidi osobně znaj, takže ta stranickost zas nehraje tak ukrutnou roli v případě, že obec fakt něco potřebuje.
     Když se dostanete do zastupitelstva, nezměníte vůbec nic, pokud obec nemá prachy nebo pokud nejste šikovná na unijní dotační programy pro regiony.

     • Alex napsal:

      Tohle je vonrammsteine hloupost a zejména na vesnici. Kněževes u Nymburka – malá víska. Už v 90-tých letech si zvolili nějakého inženýra. Vytápění mají skoro zadarmo a navíc mají kam svážet zdarma odpad ke spálení. Ano, máte pravdu, doáhli či uměli dosáhnout na eu peníze. Na malé vesnici je to výrazně o schopnostech a chtění dotyčného skutečně pracovat pro tu obec. Stranickost tu nehraje roli. A obdobně je tomu i v celostátní politice. To vyřazování KSČM vidím jako naprosto kontraproduktivní. Včerejšek už ukázal, že díky té ostrakizaci KSČM se k moci dostávala klausovsko-topolánkovsko-kalouskovská pravice. Na Zemanovi i Paroubkovi jsem si cenil toho, že tuhle báj o strašné KSČM bourali a Zeman jde dnes ještě dál, chystá lidi na vstup KSČM do vlády. KSČM je v postavení jako všechny ostatní strany v parlamentu a není schopná či neschopná o nic více či méně než ostatní strany. Takto dostává nálepku spasitele. A bude-li zvolena v příštích volbách levice – jakože to až tak jasně nevidím (malé pravicové i tzv středové strany udělají znovu a znovu koalici výhradně s ODS a TOP – jako VV či lidovci) a podobná koala jako za Špidly podle mne nic moc neřeší. Jde o střídání levice a pravice. Navíc malé a nové strany nutně zklamou naprostým amatérismem – nemají vůbec žádné zázemí, jakékoli, takže tam je takřka záruka nekompetentnosti tkřka jistá – ostatně, kdo chce, nechť si přečte na blozích Rusého, jak VV handlovali penzijní reformu. Je to tam napsáno naprosto transparentně.

     • Šims. napsal:

      V jednom si asi nebudeme rozumět – pokud by mi dal na stůl Filip 4 melouny na účelovou záležitost – zakanalizování obce nepřiopadaly by mi ty peníze ani trochu špinavé, protože pokud by měly sloužit dobré a prospěšné věci určitě nesmrdí žádnou barvou. A to mi ještě dochází, že za 4 mil. by se pořídila kanalizace naší obce a zbylo by ještě trochu na jednu další vesnici. Akorát by se muselo pohlídat, aby z toho modráci ve městě zase něco nezprivatizovali do vlastních kapes, jak to bylo u jiných staveb.

     • Puck napsal:

      Alexi, přesně !
      Česká politika je pro ostrakizaci KSČM silně vychýlena doprava. Skoro 1/5 aktivního voličstva je mimo hru. To se zákonitě musí projevit na úrovni celé české politiky. To je také jedna z příčin, že si pravice může dovolit takové zhůvěřilosti, jako v minulém a předminulém volebním období.

     • vonrammstein napsal:

      Alex: No vždyť to říkám, tak jakápak hloupost 🙂 Žiju na malý vesnici už pěkných pár let. Taky máme starostu inženýra, ale nemáme kanalizaci ani plyn. Elektřinu a vodu kupodivu jo. Spolupracovat s komoušema je stejná blbost, jako kdyby v Německu po válce začaly demokratický strany spolupracovat s nerozpuštěnou NSDAP. S kolaborujícím nepřítelem se prostě spolupracovat nesmí. Ne ve slušný společnosti.
      Šims: Nojo, v tom se opravdu neshodneme. Bral bych to od něj jako úplatek, jako cestu k zvýšení vlastní popularity v místě.

     • Carlos V. napsal:

      no, na místní úrovni bych tak zaťatý nebyl. Aspoň ve vsi, co znám, byli kandidáti zvolení za komunisty rozumni a slusni lide – a slo jim o obec. Mnoha z jinych kandidatek slo bud o kseft, nebo o prosazeni „vyssich“ ideji, ktere ovsem nefunguji pri reseni beznych obecnich banalit.

      Je to o kazdem jednotlivem cloveku. Na obcich zejmena, tam jsou „vyssi“ ideje k nicemu.

     • Rošádek napsal:

      Puck: Ano, máte pravdu, ale na tom není KSČM tak úplně bez viny. Připomínám že je z bývalého východního bloku jediná, která se ani nepřejmenovala. A myslím, že dobře ví, proč.

     • vonrammstein napsal:

      Carlos: Ano, v zásadě souhlasím. Znám jednoho výtečného a velmi schopného komunistického starostu malého městečka. Ale nic to nemění na mém axiomu: Nikdy a za žádných okolností s komunisty na ničem nespolupracovat. Vždycky je jiné řešení.

     • Alex napsal:

      vonrammsteine, to srovnání NSDAP a KSČ je oblíbené, ale z podstaty špatné. Cíle byly diametrálně rozdílné a pokud se nepletu, tak i komunisté – alespoň někteří – pochopili, že nejde ostatním svou představu nadiktovat, ale že to musí být i taková představa, o kterou bude drtivá většina voličů stát v demokratickém státě – pak je takový režim i udržitelný. A taková je i obyčejná pravda. A soudný člověk leccos oceňuje, ale stejnou řeku už by nevolil. Jinou třeba ano. Ty pokusy o spravedlivou společnost prostě rokem 89 ani u nás ani ve světě nekončí.

     • jaa napsal:

      mno rammsteine… doplňte si informace. německá generalita ať vojenská nebo politická… přešla komplet do latinské ameriky nejvíc do Argentiny a se všemi naloupenými penězi i…. a podílela se jak na budování „nové čisté“ německé armády a ovlivňovala všechny poválečné německé politiky. V Norimberku to odnesly jen špičky… ale ti co to prováděli a rozhojňovali se všichni „zachránili“ v americe a bez zraků veřejnosti…. ovlivňovali a jejich následníci vše ovlivňují dál… sorry…

    • Gerd napsal:

     Nemůžete pustit přečištěnou vodu do Stropnice?

 3. Řezníček z Brna napsal:

  Pokud selžou zaběhlé politické strany, příjdu na řadu alternativy, v našem případě Babišovo Ano nebo Úsvit (Okamura). A ty zaběhnuté politické strany u nás opravdu selhaly.

 4. zemedelec napsal:

  Naprosto souhlasím s autorem.
  Babiš pro mě nepřestavuje typ podnikatele na delší období a zatím jen využívá neschopnosti vlády udělat pořádek ve všem.Znám takového podnikatele,když Vás potřeboval,tak vám mazal med kolem huby,nebo vás vyhodil na hodinu.

 5. BH napsal:

  Je Babiš aspoň trochu srovnatelný s Baťou? Baťa se už za Rakouska postavil na nohy přes státní zakázky a pak podnikal nejen v botách. Babiš deklaruje majetková přiznání nad 20 mil, daně chce ponechat, o progresivním zdanění není zmínka. Dokázal by uhlídat své zatupitele? Pokud si vzpomínám, tak jediným ministrem se zkušenostmi z výrobní sféry byl Gregr a za něj se úspěšně privatizovala škodovka.

 6. Leo K napsal:

  Volby nějak dopadnou. Z příspěvků na Kose je neovlivníme. Ať budou zvoleni jedni nebo ti druzí, téměř každá z těch stan a straniček má v programu nějaký prvek přímé demokracie. Jako základní vidím asi to obecné referendum. Ale ne to, které zpracovala madame Peake nebo to, co plánují socani. Referendum musí mít pravidla srovnatelná s těmi, které platí pro lid ve volbách. Jiný výsledek by byl plivnutím na ústavu. A výsledek toho referenda musí být konečný! Je-li to vůle lidu, nemůže to opravovat zastupitel. Ať to tedy dopadne jak to dopadne, je třeba tlačit. Jak? Cituji z 45 let starého dokumentu 2000 slov, protože bych to lépe než Vaculík asi nenapsal. Je jenom třeba nahradit tehdejší termíny současnými:
  Odmítat však způsoby nezákonné, neslušné a hrubé, jelikož by jich využili k ovlivňováni Alexandra Dubčeka. Náš odpor k psaní hrubých dopisů musí být tak všeobecný, aby každý takový dopis, který ještě dostanou, bylo možno považovat za dopis, který si dali poslat sami. Oživujme činnost Národní fronty. Požadujme veřejná zasedání národních výborů.
  K otázkám, které nechce nikdo znát, ustavujme vlastní občanské výbory a komise. Je to prosté, sejde se několik lidí, zvolí předsedu, vedou řádně zápis, publikují svůj nález, žádají řešení, nedají se zakřiknout. Okresní a místní tisk, který většinou zdegeneroval na úřední troubu, proměňujme v tribunu všech kladných politických sil, žádejme ustavení redakčních rad ze zástupců Národní fronty nebo zakládejme jiné noviny. Ustavujme výbory na obranu svobody slova. Organizujme při svých shromážděních vlastní pořádkovou službu. Uslyšíme-li divné zprávy, ověřujme si je, vysílejme delegace na kompetentní místa, jejich odpovědi zveřejňujme třeba na vratech. Podporujme orgány Bezpečnosti, když stíhají skutečnou trestnou činnost, naší snahou není způsobit bezvládí a stav všeobecné nejistoty. Vyhýbejme se sousedským hádkám, neožírejme se v politických souvislostech. Prozrazujme fízly.
  Tož, to by bylo asi tak vše.

 7. Občan napsal:

  Potvrzuji každé Skagovo písmeno.
  A kdo pochybujete o tom, co napsal, přečtěte si včerejší rozhovor s Babišovým volebním maskotem Martinem Stropnickým v Právu. Volební program spolku „ANO“ je extraktem populismu v tom nejhorším slova smyslu a Babiš nezávazně přislíbí komukoli cokoli.

  • Alex napsal:

   Totéž v 5+2 s Martinem Komárkem.

  • Alex napsal:

   Jen napovím. Ten, kdo četl Martina v MFD v devadesátých letech včetně jeho glorifikace Klause a jeho omluvu čtenářů se jen podiví. Najednou prý jeho otce Klaus zradil (v té době).

 8. Puck napsal:

  Jako obvykle, jde o středového voliče. Tedy nerozhodnutého voliče.
  A tu si musíme přiznat, že Babišova příprava na zteč je systematická, dobře promyšlená. Přesto, měla by daleko větší šanci na úspěch, kdyby Babiš se svým záměrem, jít do politiky přišel dříve, před minulými parlamentními volbami.
  Proč tak soudím ?
  Na středovém voliči už pravicová část politického spektra vyzkoušela snad všechny možné fígle, které existují. A pokažké byl zklamán, podveden. Teď už je mu jasné, že do politiky se lidé neangažují pro ideály. Vždycky převažuje pragmatický kalkul. To samé platí pro ANO.

  Vadí Babišovi bordel (to slovo má Babiš rád) ve všech činnostech, které by měly patřit státu ?
  Proč by měl ? Zatím jeho podnikání nijak nepoškozuje.
  Vadí Babišovi korupce a rozkrádání převážně ve státním sektoru ?
  Proč by měla ? Jeho majetek se nerozkrádá, o to se umí postarat a korumpovat není koho.
  Vadí Babišovi zadlužování státu ?
  Proč by mělo ? Jíst se musí i když na nic jiného už občanovi nezbude.

  Co jiného tedy Babiše přivádí do politiky ? Že by snad, nedej Bože, osobní profit ? 🙂
  Tak nějak by měl středový volič přemýšlet, aby si udělal trochu objektivnější názor.

  • Řezníček z Brna napsal:

   Babiše volit nebudu, jsem levicový volič a on se prezentuje jako středoprava alternativa. Ale pokud urve 5-7% domnívám se, že to nebude žádná katastrofa. Současné politické strany ať pravicové nebo levicové připomínají líné kapry, pohybující se v kalných vodách, které dobře znají a umějí v nich plout. A nějaká štika, která by je trošku začala honit a přinutila by je ke změně nemůže zaškodit. A jestli Babiš toto dokáže a trošku zneklidní Němcovou a nebo na druhé straně Škromacha, tak to nemůže nikdy škodit. Pokud se přizpůsobí a bude s ními hrát basu, tak příště ho už nikdo nezvolí a dopadne jak VV nebo LIDEM.

  • jaa napsal:

   Co přivádi Babiše do politiky… hm, je to jednoduché…. pokud pamatuji, mluvilo se dost a dokladování původu peněz a způsobů privatizace….. No a není přece vhodné a bezpečné aby se zkoumaly způsoby jeho ..“Maxi úspěchů“. ..selským rozumem… ani v té africe by mu nikdo nezaplatil tolik, aby mohl tolik privatizovatř… Dokážete si jen tak na blint spočítat sumy peněz potřebných k nakoupení všech těch jeho podniků:::: vždt to byly firmy funkční a fungující… takžee ceny musely být … aspoň myslím.. dopst vysoké… tak kde na to vzal….
   Stačí se kouknout na historii vzniku všech JEHO firem co převzal a tvoří … celý ten slavný agrofert…. tolik peněz mít nemohl a nebo ceny byly kamarády upravené??? kdo ví… rozhodně by se nehodilo, aby ten původ někdo zkoumal…. sorry…

 9. český maloměšťák napsal:

  Volíme politické strany, jejich volební programy a pak také lidi, kteří je slíbili prosazovat a uskutečňovat, ale v rámci svých politických stran, respektive těch stran, na jejichž kandidátku byli mnohdy milostivě zařazeni. Už to samo o sobě je dost složité, respektive rozporuplné.
  Nemluvě o tom, že neexistuje praktická metoda, jak by voliči těch či oněch stran, programů či lidí měli možnost volat k odpovědnosti ty, kteří jednoznačně zdefraudovali jejich volební hlas. Ono vyhodnocování až ex post, až když např. zákon, opatření, proces atc.. byl mnohdy neodvolatelně proveden a to se všemi ať už blahými / jak pro koho/ či neblahými/ jak pro koho/ účinky, až po těch čtyřech letech…to je samozřejmě k smíchu a pláči zároveň, to dělá z lidí jen ještě větší hlupáky než se zdáli být v průběhu voleb a po volbách.
  Stejně jako když se tvoří po volbách stáda tak, že ať už celá stádečka či jednotlivé kusy přebíhají k stádu, které volič ale nevolil, ba naopak – volil proti takovému stádu, také s tím daný volič není schopen nic udělat – co to je za zastupitelskou demokracii ?

  Volit bude možno správně až tehdy, když bude občan mít možnost nést za svou volbu odpovědnost – což je možné až tehdy, když má i zvolený odpovědnost – skutečnou, osobní, ne obsahově imaginární a stádně zástupnou …vůči takovému voliči. Přičemž je možno vytvářet jakési stádní psyché, jakýsi agregát psychických, intelektuálních výkonů – v tomto případě požadavků …ale jen na straně voličů, ne na straně volených, to je pak i demokratické svou vyvážeností aktu volby, zastupitel zastupuje ten agregát, ale dává všanc/měl by dávat/ sama sebe, schovávat se za ceremoniální úkony či byrokratické struktury je v tomto případě nevhodné a nikam to nevede, jen dochází stále k větší a větší kontaminaci ideje demokratické metody hledání souhlasu – prostřednictvím těchto podivných “ zastupitelů“ /koho , v rámci čeho a co vlastně zastupují ? – jsou si vědomi aspoň tohoto, že by měli ráno, přes den i v noci být stále vyrušováni touto otázkou ?/.
  V realitě Kraďákova však může mandát vykonávat i zločinec.
  Co kdyby pak došlo k hypotetické situaci a zločinci/jednotlivými/ by se stala parlamentní většina ? Stále by mohli za určitých podmínek vykonávat SVŮJ /všimněte si – svůj !!!/ „mandát“, od takové úvahy není daleko k úvaze, že pak klldně může být zločinným celé stádo /napadá mě např. NSDAP a její spolčení s katolickou stranou Zentrum za účelem prohlasování tkzv. Zmocňovacího Zákona/, přičemž vše bude z pohledu zastupitelské demokracie takové kvality, vztahů a kvality…napuosto noumáním.
  /o nahrazování argumentačních nouzí bohatstvím reklamních rozpočtů, o absenci testů na nárůst majetku a zda byl v souladu s příjmy, na duševní či charakterové vady kandidátů …raději pomlčíme , to jen dokresluje celou tu ubohost, kdy se pak do čela společnosti derou podivíni, megalomanští zbohatlíci, gauneři a psychopati/

  K dotyčným “ novým tvářím“ asi toto – myslím si, že právě tím že lidé touží po těch jednotlivých osobnostech, po tom vztahu volič-volený kvality mnohem osobnější než je tomu dnes ( a znechuceni tou partajnickou realpolitik a stavem a kvalitou toho vztahu volič-volený mají k tomu dost dobré důvody )…..sedají na lep takovým pastýřům stádeček a stád, přičemž se ale kvalitativně, stavově ani vztahově nemění nic, velké NIC je tou výslednou změnou a tak se nakupuje jen další prohloubení frustrace, co jiného jste čekali ?! .
  No a ty sliby “ umíme dát lidem práci“ atd….ty jen dokreslují grotesknost takové “ touhy po změně“, z úst dotyčných to totiž zní jako “ máme velký hlad po vašich penězích, investiční záměry, kamarády a nápady máme“.
  Pomněte totiž i to, že miliardář pobírá dotace z veřejných rozpočtů /jistě, také do nich vrací, formou platby daně…ale to je přirozené, vždy tomu tak v historii bylo a je to minimálně matematicky odůvodnitelné – že tedy bohatý přispívá na (svou) hlavu více – do společné pokladny, já někdy žasnu, jak i dospělí lidé vyrukují s takovým zjištěním(že bohatý platí více) coby s nějakou novinkou, objevem, dokonce toto kritizují – to má podle nich přispívat více chudák ???…A z čeho ???/. Vysvětluje to tím, že berou všichni – co je tohle za morální krédo a logiku ?
  Pomnětě pak i valuaci a průběh privatizace MF – kdy jedním z privatizátorů je ta “ nová tvář“ politiky ČEska, Moravy a Slezska.

  Ale na druhé straně je to mnohem čestnější než když se jiný miliardář dá do politiky tak, že si jednotlivá stádečka a stáda zaváže svým sponzorským darem…. a svůj ksicht tak schová za ty peníze.
  To je asi tak ale jediná přidaná hodnota.

  “ Andrej, Andrej ! No tak ještě jednu jim na mě nalej ! „

 10. Admirál napsal:

  Jak může být u nás potažmo kdekoli jinde nazýván režim demokratickým, když veškeré vlivné sdělovací prostředky včetně těch veřejnoptávních si rozparcelují oligarchové nebo různé zájmové skupiny!

  Zastupitelská demokracie bez svobodného, nedeformovaného přístupu k informacím a názorům nemůže existovat.

  Již jen z tohoto důvodu nemohu žádné straně, nikomu opírajícímu se o taková média hodit svůj hlas.

  Každý oligarcha ala Babiš si 2x denně vyplachuje hubu demokracií a přitom je její největší škůdce.

 11. VáclavP napsal:

  Díky za článek , po dlouhé době souhlasím 100%. Jenom bych dodal, že vidím podobu s Bártou, oba to co funguje v businessu automaticky přenášejí do politiky. Pozitivní je jenom jedno, při dnešní neformě pravice, může odčerpat hlasy levici.

  • jaa napsal:

   Levice alespoň ta Sobotkova se zlikviduje sama… vždyť Sobotka s Diebstbierem je totéž co Nečas a Kalouskem…. Knížecí zlikvidovalo ODS a včil je na tapetě či řaděCSSD… Na té stačí sleský rozum….. Pamatujte…ROZDĚL A PANUJ… zatím se jim to ddaří….

 12. Carlos V. napsal:

  Již jsme několikrát nadhazoval volební reformu, kdy by bylo opuštěno rovné volební právo a zavedeno přidělování hlasů podle zaplacené daně z příjmu, třeba dle tabulky
  0-1,000 1 hlas
  1,000 – 10,000 2 hlasy
  10,000 – 100,000 3 hlasy
  atd, za každý řád jeden hlas.

  Tím by se posílil vliv střední třídy, tedy lidí, kteří veškerou srandu financují.

  Byl jsem obviňován, že pouze na úkor nejméně vydělávajících, protože oni by měli mít menší sílu hlasu. V souvislostui s článkem ale tvrdím, že by reforma posílila střední třídu i vůči nejbohatšáím.

  Ano, oligarcha by mohl mít třeba 6 hlasů. Ale bylo by pro něj mnohem těžší hlasy nakupovat. Střední třída se totiž nedá koupit až tak lacino – a nízkopříjových by takto musel nakoupit mnohem více.

  • Občan napsal:

   Opravdu si myslíte, že by podnikavci začali dobrovolně platit daně?
   Komiku 🙂

   Tak oni jsou Kellner s Babišem, Bakalou, Janouškem, Janečkem a podobná svoloč střední vrstva, která by si podle Carlose zasloužila největší volbní právo? Panejo. Tady člověk ale dozví věcí…
   Omezení a odmítnutí volebního práva pro občany druhé a třetí kategorie, to už tu bylo. V JAR donedávna a v Evropě před sedmdesáti lety. Oba režimy byly silně nahnědlé. S tím se, Carlosi, ztotožňujete? No, je dobré tohle o Vás vědět.

  • Rošádek napsal:

   To už by se taky mohlo zrovna s hlasy zcela legálně a oficiálně obchodovat. Vždyť proč by si ti, kteří by k volbám stejně nešli, nemohli aspoň přilepšit prodejem svého hlasu na burze? 🙂

   • Carlos V. napsal:

    zajímavá myšlenka. Ovšem takový prodej by měl být povolen jen jednou, pak deset let nemáš nárok na žádný hlas. Protože jsi nesvéprávný.

  • Hairyfish napsal:

   Carlosi, proč ne jiné kritérium, třeba IQ, počet dětí nebo ty zaplacené daně rovnou třeba korigovat ještě třeba na počet let, kdy člověk „vysával systém“ – třeba studoval na veřejné škole zadarmo apod. (otázkou pro Vás by pak mělo být, co s lidmi, kteří žádné daně neplatí, mají vůbec mít právo hlasovat?). Podstatou volebního práva je přece právě to, že občané jsou si ve volbách rovni, stejně tak, jako by si měli být rovni před zákonem bez ohledu na majetek. Pokud chcete posílit střední třídu, měl byste spíš zvážit, jak co nejširšímu počtu lidí umožnit dobré vzdělání (vzdělaní lidé patrně nepodlehnou tak snadno manipulaci) a zajistit, aby pro nikoho nebyla existenční nutnost svůj hlas prodat (jak se tomu děje v ghettech). V demokracii má přece každá skupina stejné právo na svou politickou reprezentaci (aneb pokud tato skupina ve společnosti existuje, měla by mít své zástupce i v rozhodovacích procesech tak, aby nebyla automaticky opomíjena), nebo ne?

   • Gerd napsal:

    Zajímavá úvaha, jen nesouhlasím s jedním Vaším tvrzením, že vzdělaní lidé méně podléhají manipulaci. Přéklady ukazují, že to vůbec tak není, vzdělaní lidé podléhají manipulaci možná častěji než ti nevzdělaní, jde jen o jinou sofistikovanější formu. Stačí jen využít metodu, která si vezme za cíl všechny přesvědčit, že příslušník vzdělané skupiny obyvatel volí většinově … Více jako příklad viz poslední kampaň „Volím Karla!“ při prezidentských volbách. Nebo manipulace s veřejným míněním typu: „Voliči s VŠ vzděláním a občané s nadprůměrnými výdělky častěji preferují kandidáta X před kandidátem Y.“ Nutně pak dojde k situaci, že kdo si nechce připadat jako blbec, volí kandidáta X.
    Zajímavé je, že ani vzdělaní lidé většinou nedokáží tak primitivní manipulaci poznat.

  • český maloměšťák napsal:

   Coby příznivce “ minimálního státu“ tedy chcete další byrokratický aparát, který bude muset sledovat míru oprávněnosti voliče volit.
   Opravdu překvapujete čím dál tím více.

   Malá technická – a co agregát zaplacených daní před datem, kdy by se míra oprávněnosti volit testovala ? Co s lidmi, kteří jen momentálně neodvádějí určitý agregát daní, např. “ díky“ zákeřné nemoci se dostanou do kategorie , která bude znamenta vyřazení z elektorátu ? ? Kdy ale třeba dlouhá leta odváděli i násobky požadovaného obnosu ?
   Co s DPH ? /člověk např. utratí v daném období ve formě plateb za zboží a tak i na DPH daleko více než je požadovaná částka / Proč jen daň z příjmu, která není rozhodující ve skladbě vybraných daní ? Sám přeci tvrdíte, že by systém měl zvýhodnit “ , kteří veškerou srandu financují“ – odporujete si i zde./.
   Co s lidmi placenými prvoplánově z veřejných peněz /např. státní zaměstnanci/ – odečetl byste jim výši částky, kterou obdrýí ve formě mzdy či platu z daňového výběru ?

   Tragicky srandovní, timokracie ale není nic nového, znali ji už po Solonových reformách, před cca 2, 5 tisíci lety. Ostatně ani otroci v těch obdobích volit nemohli.

   • robe napsal:

    Nejsem prizznivcem selektovani spolecnosti ala carlos.
    Ale Vase poznamka s DPH je nesmyslna, pokud pomineme Ratha nebo bohate restituenty…
    Vyse se ptate, co se systemem kde zlodeji budou mit vetsinu.
    Ale co se systemem, kde se stane ze prijemci penez budou vetsinou – opravdu nedaji hlasy ciste populistickym resenim?
    Zijeme, na rozdil od doby pred 50-100 lety v case, kdy potraviny a veci produkuje stale mensi % obyvatel, celosvetove. Proto podle me bude otazka sverovani pravomoci aktualni.

 13. tata napsal:

  vonrammstein

  Srpen 30, 2013 v 1.54
  Žiju ve velmi podobných podmínkách. Od komunisty bych taky nevzal nic. To bych si tu kanalizaci radši vykopal vlastníma rukama načerno.

  jen se člověk diví jak toto muže napsat člověk s inteligencí

  • vonrammstein napsal:

   Snadno. Jsem velmi důsledný ve své nenávisti vůči komunistům. Řekl bych, že to snad svědčí ve prospěch inteligence, nikoliv naopak. Inteligentní člověk si totiž uvědomuje, co jsou komunisti za mor. Proto je ani nevolí, ani s nima nespolupracuje.

   • tata napsal:

    vonrammstein

    NIKOLIV jen ukazuje co sou lidi jak VY schopní respektive špatně se vyjadřuji oco jste jiný než co kritizujete už dříve jste na toto téma psal a jste schopen toho samého co komunisti v 50 letech tak jaký rozdíl………..neschvaluji ani jedno ……..když použiju příměr vašeho myšlení jen se komunisti vyrovnávali co by jim dělali lidi jako VY.

    rozumný člověk s hodnotí učel a cíl a možnost zneužití …….

   • Zdeněk napsal:

    V mém rodném Přerově byl jeden takový starosta. V roce 1992 prohlásil, že obchvat podle komunistických plánů se stavět nebude a už dvacet let je hotovo. Takže soukmenovče, vlezte si se svými zásadami do senkrovně, protože my si ven můžeme natáhnout hadici filtroventilace poháněné šlapáním. To je totiž do neblahých důsledků dotažený fanatismus jednoho starosty. Ten starosta již dostarostoval, důsledky jeho starostování jsou drtivé.

   • jvf napsal:

    No já jenom doufám, že jste ty komunisty tak zásadově bojkotoval už před rokem 1989.

 14. tata napsal:

  Carlos V. napsal:
  Srpen 30, 2013 v 14.42

  opět se člověk jen divý………….no tyto dva příspěvky celkem názorně ukazují myšlení pravicového voliče nejsou bohužel ojedinělé .

  NENÁVIST,NADŘAZENOST

  • Řezníček z Brna napsal:

   Tato,
   Za bývalého režimu jsem nemohl studovat, přestože jsem se učil výborně, skončil jsem u lopaty a chodil na výslechy na STB, ale ke komunistům necítím nenávist. Chodil jsem po známých s peticí Několik vět, ale většina se bála to podepsat, nebo je to nezajímalo. V mém okolí všichni, kteří tenkrát na politiku kašlali jsou teď velcí komunistobijci, pravičáci a bylo jim za bývalého režimu strašně ubližováno. A;ti, kteří byli v opozici, jsou teď k bývalému režimu daleko smiřlivější. O čem to svědčí? Máte někdo podobné poznatky? Nebo je to jenom můj subjektivní dojem?

   • český maloměšťák napsal:

    Nepaušalizoval bych…ale může to být jakási vnitřní projikace, respektive racionalizace formou sublimace tehdejší netečnosti, zbabělosti – kompenzace proběhne tak, že jedinec se stane “ papežštější jak papež“.
    Podobné poznatky má snad každý.
    Ostatně Velký Kormidelník českého kapitalismu byl v oněch časech loajálním budovatelem realsocialismu v bankovním sektoru, významném to sektoru každého režimu.

   • Kopelman napsal:

    Pane Řezníčku, není. Je to objektivní skutečnost, jejíž příčinou je zneužítí stádního pudu člověka propagandou. Propaganda je mnohem účinější, než jsme si ochotni připustit. K stádnímu chování cituji z OSEL.cz: „Výsledky studie univerzity v Leedsu ukazují, že směrování davu ovládá pětiprocentní menšina. 95 % příslušníků davu tuto menšinu slepě následuje.“ K metodám propagandy odkazuji na článek Františka Koukolíka zde http://blisty.cz/art/39049.html
    Moje hypotéze: kdo je více odolný stádnímu chování, je i mnohem smířlivější k minulosti. Stádní chování lze pozorovat u všech názorových barev, tedy jak u volímkarlů, tak u zemanistů, či tzv. pravičáků nebo levičáků. Zařazení do názorového směru je velmi účinná metoda manipulace se stádem.

   • Gerd napsal:

    Doporučuji přečíst knihu Nicola Machchiavelliho Vladař, kde o takové skupině lidí píše. V každé skupině obyvatel je vždy skupina značně konformní se stávající vládou. A tu potřebuje vladař získat na svoji stranu a ti se časem stanou oporou jeho vlády. Jsou to lidé se strachem ze změn, kteří vždy podporují právě vládnoucí režim, nikdy nepodporují revoluci na změnu režimu, a pokud náhodou nějaká revoluce režim odstraní, taková skupina začne po čase podporovat novou vládu stejně vehementně jako tu starou. Zkrátka jde o Kannonenfutter nebo ty proslulé „užitečné idioty“.
    Revolucionáři jsou zapotřebí na změnu režimu, ale pakk se stanou nepohodlnými.

 15. tata napsal:

  Řezníček z Brna

  VÍTE já to mám jinak dlouho sem jim naopak věřil,nic kolem mě nenasvědčovalo že se dějí takové prasarny byl sem mladý a duvěřivý asi sem byl zaslepený určitě indicie náké byli.JENŽE jako dělník sem žádnou šikanu NEBO DOKONCE PRASÁRNU nezažil.PŘESTO proto KSČ JEŠTĚ VOLIT NEMOHU PŘESTO ŽE JSEM LEVICOVÝ.Na druhou stranu když čtete tolik nenávisti oč je ta druhá strana lepší.VÍTE VTOM SVĚTLE takových komentářů a v kontextu třeba chile nevím FANATIZMUS S JAKÉKOLIV strany je tragedie

 16. Gerd napsal:

  Andreje Babiše osobně neznám, ale znám názory jednoho člověka z jeho kandidátky, Jiřího zlatušky, který ač z Brna kandiduje v Plzni. Druhý takový je Martin Komárek. Pro mě je hnutí ANO 2011 nevolitelné, ale může klidně získat nějaké hlasy nespokojených bývalých voličů VV a semtam extremistů. tak se možná jejich jedničky do parlamentu dostnaou, no, máme se na co těšit.
  Z jedné strany Kalousek a senilní Schwarzenberg, ODS pod vedením M. Němcové a M. Bendy, zcela nevolitelná, z druhé KSČM (která se znemožní hned po prvním vládním období) a ČSSD (která si už lajnuje strategii po vítězství ve volbách) a SPOZ (s jeidným kandidátem).
  Nic povzbudivého, a názorově tak nejbližší ČSSD ukazuje takové názory, že vážně přemýšlím, zda nezůstat raději doma.

 17. milo napsal:

  Promińte, ale celá tato předvolební diskuse mi přjde jako nákup v samoobsluze. Bloudíme mezi regály a z politiků nebo rádoby politiků – vidíme jen obaly, kde ty popisky na zboží nejsou regulovány ani mravy, ani praxí ani specifickou legislativou. Při vší úctě k těm, kdo mají osobní zkušenost s tím či oním kandidátem a při vší úctě ke Kose, není to pro mkně žádná záruka – jen další vypravěčství, další nevlastní zkušenost, kterou bych měl přijmout. Proto je vyprávěna, ne ?

  Vždy, dámy a pánové, zabrousíte na komunisty a komunismus. Je to velmi únavné. Posledních dvacet let zde nekonečně diskutujeme o minulosti. Stále víc a více o ní diskutují lidé, kteří s ní mají docela minimální zkušenosti. Hlasitě mluví o hříších a jejich jediným mandátem, že je ještě nestihli nadělat.

  Rád bych věděl, zda se komunisté hodí do budoucnosti. K tomu bych musel vědět, jak si páni politici představují budoucnost, identitu této komunity. Jak k ní chtějí jít a co pro to hodlají udělat.
  A protože vím, že filosofické řeči jsou levné, chci, aby byli konkrétní. Chci vědět, zda mám šanci žít v chytré, slušné, zásadové a přitom tolerantní zemi ? A promiňte, pokud se k tomu komunisté´dokáží přidat – proč ne.

  A proč mluvím o identitě ? No, generace, které se tu vypracovaly do role elit vlivu a moci předvádějí posledních deset let ukázkový profil hodnotové lhostejnosti. Jsou to elegantní a vesměs političtí sociopati. Proto se vždy na ty regály v politické samoobsluze drápe zboží v novém balení…. tamto se profláklo samo od sebe.

  Zpět k babišovi a komunistům + ostatním. Rád si je poslechnu, všechny. Nezajímají mně pravolevé spory, považuji sociální nerovnost za přirozený stav přírody a společnosti. Zajímá mně, jak se zastaví zlodějna a parazitismusm na veřejných rozpočtech, jak bude chráněn mediální veřejný prostor před manipulací, jak a zda bude prováděna fiskální konsolidace, jaké bude česko ve strategickém výhledu a jaké kroky k němu povedou. A též mně zajímá podle jakých hodnot zde budeme žít. Ode všech – včetně Babiše, komunistů a já nevím, kolik jich ještě je. Pokud tomu nebudu věřit, zahalím si obličej a nechám to být.

  Asi jsem dost odbočil. Promiňte, nechal jsem se uníst, ale nějak mně iritují ty nekonečné politické spekulace. Je to jen zdánlivě složitá situace. Zdá se mi, že je třeba je¨n vědět, co od ní občansky chtít.

Komentáře nejsou povoleny.