Čas předvolební – čas bláznů!


Mám psací krizi.  docela  těžkou. Necítím potřebu cokoli klepat, jakkoli námětů je  halda. Ani nevím s  čím začít  dříve,  ale nepíše mi to.  Do půlnoci  slabé tři  hoďky  a já  marně  čekám na mail , v kterém by někdo  z ostatních psavců poslal nějaký textík pro Kosu. Takže  je  to zase na vlkovi.Který by se daleko radši   viděl  na  sofa u televize, kde  by  si chtěl přehrát  záznam  Viktorky s  Mariborem…. Nebo aspoň  Olmíkem , se zvláštním zaměřením  na  Pospíšila, takto  čerstvou posilu  našich hochů…  No  ale  v poště  nic  není. Takže nemám na  výběr. Dnešním námětem  budou  neuvěřitelné podivnosti  kolem sněmovních  voleb. Kdy mám pocit,  že buď jsem se úplně pomátl já nebo ti, co tvrdí, že  mi  zařídí  ráj na zemi! A zatím ze  všeho nejvíc  je jasné, že  ho na  čtyři  roky  hodlají zařídit zejména  sami  sobě.

V podstatě  by  pro tenhle  blog  stačilo, kdybych  udělal  jen  výběr  toho, co  jste  napsali vy  sami ve  svých komentářích  k posledním  článkům. Stačilo by  to jen  správně  seřadit  a  dát mezi  nějakou propojovací  větu a bylo by. A  asi by byl  výsledek lepší, než  to,co  vyprodukuji sám.  Jenže  to by  vyžadovalo víc  práce….

Ale  k věci.  Opravdu mám  dojem, že  se politické strany  a straničky a  samozvaní  univerzální léčitelé  našich  duší, charakterů a zejména peněženek  úplně  pomátli.   A chtějí , abychom se do stejného stavu  dostali i my  – voliči.

Vezměte  si  takovou  oranžovou  růži. Jeden  by předpokládal,  že  po  dvou nevítězstvích  a  dlouhých letech  v bezvýznamnosti opozice budou mít  natolik rozumu,  že  pokud  už budou  cítit  neukojitelnou  touhu se pohádat, pak  to udělají  někde v  protiatomovém krytu v Liďáku a  dají si dobrý  pozor, aby nic  neuteklo na veřejnost!

Přesný  opak  je pravdou!  Takový  Hašek se  Škromachem se doslova předbíhají v  tom, kdo se více zalíbí Hradu. Fakt  ovšem  je , že  ani  jeden  z nich  zatím nestačí  na  Happy  Borise, o kterém  už  i  česká média  mají  titulky , kde  se ptají, jestli se do Klausova rekta vejde  celý…. Od  Škromacha  jsem nikdy nic nečekal. Oprávněně. Nečekám ani  teď. Jen doufám, že nebude škodit.  Soc  dem potřebuje  každého dosažitelného voliče, aby  udělala  slušný  výsledek  a měla co nejširší  bázi  k vládnutí. Takže  opět  i ony  středové  voliče. Které  nedokázal  2x  za  sebou oslovit  v dostatečné míře  Paroubek. Teďko ho zjevně  v téhle  roli  chce  nahradit právě  Škromach. Tím, že jede po Dienstbierovi.  Že  Dientsbier  prokázal  své partaji  už  dvakrát  velkou službu a uchránil ji před blamáží  tím, že  šel  do předem prohraných  bitev  v  Praze  a  v prezidentských  volbách? A  vždycky uhrál výsledek nad  očekávání?  Nic pro Škromacha. On se chce zavděčit.  Třeba  závidí Borisi  Šťastnému.

Za  sebe  říkám  – mám  názorově velmi  blízko k soc dem.  Ovšem pokud  se  z  ní stane  díky  Haškům a  Škoromachům  přívěšek na  klíčích Miloše  Zemana,  budu  velmi hledat  jiný  politický  subjekt.  A  to jsem  přesvědčen,   že  dost pravděpodobným výsledkem případného vládnutí  oranžistů v příští volební periodě  bude jejich  rozložení a  marginalizace,  velmi podobná  stavu  současné ODS.

Ale  ona  na  té  marginalizaci  usilovně  pracuje  už  teď. Dobrovolně. Haškoškromachové  jsou  sice kuriozita,  leč předpokládatelná. A  jedou  tak, jak se  čekalo.Co mne  ale  doslova dostalo,  je počínání  ostravského primátora Petra  Kajnara   a  spol.  Pod  technickým  vedení soc dem exposlance Němce. takto právníka. Tihle  prostě   ČSSD  rovnou zažalovali,  že je neumístila na  své kandidátky!

Nikdy mi  mne nenapadlo,  že se tohle  dá soudně  vynutit. Soudím, že  je  také  ne. Oni prostě  jen prohráli svůj vnitrostranický  boj  a chtěli se pomstít.  Jen pomstít.  Jsem si  jist ,  že neměli iluzi, že  snad by  je  soud opravdu  uměl na  kandidátní listiny  na volitelných pozicích !!!!! dosadit zpět! Jejich  cílem  zkrátka  byla  negativní publicita  o straně , která  jim sebrala  vyhlídku na  skvělé koryto. přesně podle  hesla – když mi chcípla koza, ať  chcípne  taky Jardovi! Řekl bych, že  se jim to  docela slušně podařilo. Nevyhraněný  nerozhodnutý  volič  si  sem tam  řekne  – tohle bych měl  volit?  Když  dneska na  sebe podávají  žaloby, jak to bude až povládnou?  U  nějaké  nabušeného  egocentrického čerta  šesté kategorie  z Horní  dolní bych  to jak  pochopil, tak čekal. Ale  u ostravského primátora?  Ten  šéfuje  třetímu největšímu městu v  zemi. Za normálních okolností  nejspíš  i  po příštích  obecních  volbách.  A  on si prostě takhle  hloupě  zařízne  politickou  karieru?  Co  ten chlápek chce komu vykládat?

Ale  se svými podivnostmi tady není rozhodně  sám. Ani nevím, komu  z  těch  exhibujících  dalších  čachrářů mám  dát  teď  přednost…

ODS s tou melou,co je okolo  ní?  Jak  tam  hromadně  členové demonstrativně  vystupují,  že  jako  ta  partaj  zradila  své principy  a  kdo ví co ještě,  aby  se druhý den  stejně  teatrálně  vrátili, že  jako ji  chtějí obrodit a  odstranit   z  ní  škůdce  typu  Svoboda….Jako třeba  známý  politický  námand  Štěpánek, kterého kdysi nazval  Železný  tajtrlíkem,  aby nakonec byli hrozní  kámoši, když mu tajtrlík  šel neobyčejně  na  ruku jako šéf  tzv. velké televizní rady.

A  baví  mne  to  hlavně  s tím pražským exprimátorem.  Jestli někdo  v posledních  3 letech vykonal  něco kloudného pro  pověst  modroptacva, tak  to byl  on.  Nechápu proto  broušení  nožů  a volání po Svobodově  hlavě. Zejména  ne  od takových  jako  je Kolibřík Bém  nebo   KeyInvestment  Chalupa. Ale na  ODS  mi  opravdu nezáleží . Protože  kdybych  se měl , v souvislosti s ní a příštím volbami, dočkat  příjemného překvapení,  pak  by  to byl  volební  výsledek  4,99%  odevzdaných  hlasů!  Jenže  oni  dostanou více. Nicméně  ta mela  u nich – to  je opravdu  rvačka, ve které je dovoleno úplně  všechno.  Dokonce i nadávat  do kosočtverců.  Ze  strany  „distinguovaných“  exprezidentských  kandidátů, kázajících při každé příležitosti ostatním morál…

Ale od věci není  ani  zpráva, že  ve  sněmovně  narozený  a na  věčnost  jí souzený  Marek Benda  požádal o  upozadění na kandidátce. Prý  když neprojde  do sněmovny, tak se bude živit  prací….  Nepřipadá vám to jako šíření poplašné zprávy? Zcela evidentně vsází na  to,   co ho před právě  před nutností pracovat  zachránilo v posledních  volbách  – totiž , že  věrní modří jej vykroužkují zase do parlamentu..  No letos  to bude zatraceně  těžké…. Těch kroužků bude potřeba hodně  a  modré voliče abys pohledal. Jak já  bych  ovšem chtěl  Bendu  vidět  normálně makat ,  to si  asi  umíte  představit! Zejména, když  si připomenu  některé  skvělé hlášky tohoto  pána ohledně jeho pracovního zařazení – že může  dělat náměstka ministra v podstatě  kdekoli nebo  že by  jednou  rád  byl soudcem Ústavního soudu…No já  bych  taky  rád  byl jedno  dalším  Einsteinem… nebo primabalerýnou  v  MCHAT

Nebo snad  jsem  měl  jít  po  teflonové  Bobo  v  pastelových  kostýmcích?  Která se zaklínala  Klausem  horem dolem, a ten  ji, podle očekávání  – zasklil? A  zakázal jí  další používání svého jména  jako vývěsního štítu? Tahle  dámička  je  fakt  jak  rez  – naprosto nezničitelná  a prožírá se stále  dál.  Pracuje  na své politické budoucnosti neúnavně.  Žádná  porážka  jí  nepřijde dost  velká, aby  přestala. Teď  zrovna  si představuje, že  udělá  na jihu  Čech obrovské  terno s  modrým odpadlíkem  Martinem  Doktorem. Což je pro mne osobně jedna  z nejpodivnějších postaviček, co  kdy modráci pustili  do velké politiky. Jejich  špičkový  expert na  finance. S  tím, že je o něm  známo, že  se může  vzdělanostně  pochlubit  maturou a  tím, že  prý  studuje  jakousi  vysokou školu. Ale vždycky pečlivě  tajil  jakou a  kam  už v  tom studiu  postoupil.A  který s  rodnou stranou loajálně  snášel úplně  všechno.  Až  do bodu, kdy nedostal, jako člověk s maturou  ministerskou sesli.Tehdy byl opravdu ale opravdu zásadový  a odhalili podivné  a odporné praktiky. Své nemominace. jak všichni  pamatujeme.

No a  další  velkou posilou  je  ostravská  exsenátorka  Liana  Janáčková.  Proslulá několika skutečně  neotřelými  výroky. Ovšem jistě  neméně  ambiciozní jako Bobo.  Docela jsem zvědav, jak se  tyhle  dámičky porovnají. Nicméně  – bez  Klausa  portrétu?  No nevím nevím. Ale jim  jistě  další  Világoš  vadit nebude – Hlavu  vzhůru je jejich  heslo…

Ale jak  to, že jsem neupřednostnil  církev  Ježíše jediného pravdivého -SPOZ!??? To si budu  vyčítat  ještě pozítří! Protože  ta v  čase bláznů  dělá opravdu  zázraky.

Nedávno jsem tu psal  o námluvách  s Pepou Katastrofou  Dobešem. A jeho  partou  sportovců….  No tak námluvy  skončily  a  členové a  členky  spolku Pepa  Katastrofa svého  vůdce  pod  patronací  papeže  Štengla  a jeho kardinálského sboru  dekapitovali  – rituálně  popravili. Už jim nebyl k ničemu a zcela  evidentně  chtěl pro sebe  od  církve  Ježíše jediného příliš mnoho! Chtěl s ní kupčit! S  Ježíšovými věrnými! Tak  ho vyvezli  na  skládku politického  odpadu a  každý  vyjednává  sám za  sebe. Aby  urval  co nejlepší pozici.  . A další následují. Ale  SPOZ  prý  přísně   hledá a nominuje  odborníky. Alespoň  to  hlásá. Takže   ve  východních  Čechách kandidátku  z  tohoto  důvodu  povede  Daniel Hůlka!  Podle  tisku to  alespoň  osobně  potvrdil papež   Štengl   “ Chceme  nominovat  odborníky, Hůlka  je  jedním  z  nich „!   No není  to  super?  Nemám program. Nic v  politice  neumím.  Jsem jen  zástupem věřících slepou  vírou. Tak jim opatřím odborníka  Hůlku a odborníka  Švancaru! Uznejte, že  tuhle  tragikomedii pominout  by  byla  děsná  škoda!

Nedávno  jsem  tady  konstatoval, že mám slabost  pro  samuraje  Tomia. Už ne. Na  jeho kandidátce prý bude jak Napoleonek  a superguru ABL  Bárta, tak  i Moravané. Měl jsem za  to, že  Okamurovi vadí korupce.  Vidím, že Bárta nikoli.  Zvláštní  pomatení smyslů.  A doplnit  to ještě  separatisty?  Co takhle  kdybych vyhlásil  Svobodnou  republiku Plzeň?  Už dlouho  tom přemýšlím.Vážně!  Máme  tu největší pivovar, největší likérku, největší vinné sklepy  v zemi. Tečou přes  nás  čtyři  řeky.  Když někdo chce jet  na  západ  autem nebo vlakem, musí přes  nás. To nemluvím o tom že  tu hrajem nejlepší hokej i  fotbal. Ekonomická prosperita zaručena.  Stačilo by od  Pražáků a  ostatních  vybírat  mýto za průjezd  po našich komunikacích  a zavést další  daňový  ráj. Aby  nikdo nemusel za  tímhle na  tichomořské ostrovy  nebo  aspoň na  Gibraltar. Viktorka  by  každý  rok měla  jistou  kvalifikaci o Ligu mistrů, Stačilo  by  jen porazit  Petřín, Doubravku a  vlastní juniorku. A pokud by  se ob rok povedlo proklouznout  aspoň do  Evropské ligy, nemělo by  to chybu.  Křetínský  by  blednul závistí… Kdykoli  bychom  mohli  odvětit -Sparta? Neznám!

Takže  přemýšlím o  tom  založit  Ligu  za  nezávislou Plzeň.  Nevezme mne  Okamura taky na kandidátku? S  tímhle by  v Plzni, která jasně  svým  voličským potenciálem  dominuje  zbytku  kraje, nešlo prohrát!  Ale  Okamura  si  vybral  supergurua a  jiné separatisty….

Chtěl a mohl bych pokračovat,  ale  padla na mne  deka. Že mi  Tomio nezavolal.

Takže  už nemám sílu na komouše.  Kteří na  kandidátku  vrátili  nesmlouvavého  betonového soudruha  Grebeníčka.  Souuzi v na  jižní  Moravě  evidentně podcenili  politický  marketing – tedy obchod  s iluzemi  dříve  narozených a  Grébu  poslali do  autu.Ale  hlavní  obchodník s deštěm a  vrchní  iluzionista strany  Vojta  Falmer  bdí. Tak ho vrátil zpět!  Marketingově  bezchybný tah!

Nemluvě  o  Babišovi. Ten  podle posledních informací  zlanařil Teličku!  Který měl prý u Bakaly  za  sezeních v jeho dozorčkách  brát  400 000 nikoli v  českých , ale  evropských , ročně. Což teď  samozřejmě  bude fuč. Pak že  prý  Babiš  špatně platí…  Když  lidé oželí  10 melounů ročně  jdou k němu. Nejen  to. I  on  se přiživil a  to velmi vydatně na mršině  Pepy  Katastrofy  Dobeše.Tomu  odloudil dokonce  Mercedesa!  Jeden  by  tomu  nevěřil.  Jo  že nevíte , kdo je Mercedes?  Fotbalový  bohém  z Brna – Petr  Švancara, co momentálně kope  ve  Starkově  Palermu  – pardon  – Příbrami. Abych  psal  pro  všechny a ne  jen  pro Jeffa, Václava  P.  nebo Řezníčka z Brna.Tak  tomu  Babiš   hodlá  svěřit  lídrovství jejich  kandidátky na jižní Moravě….   Přiznávám bez mučení,  že  Švancy je  mým  oblíbeným borečkem  na ligových  trávnících. Patří  mezi  fotbalové  genie  typu  Horvi  nebo  Štajny  a  je  také  jedním z největších  bavičů  českých zelených  trávníků.  Prostě na takové lidi  budou  chodit.  Ale nikoli do parlamentu.  Povedená  klička  ve sněmovním výboru? Nebo jesle  nasazené  předsedkyni  sněmovny?  Jinak , jako poslanec opravdu  nemá  co nabídnout. Leda  bohatýrský  život  v parlamentní  kantýně  a přilehlých  zařízeních.Tak tímhle  nás  chce  zachránit a  na  novou lepší cestu nasměrovat Babiš.. A to dokonce chtěl prý i Jardu Jágra. Jenže  ten mu asi vysvětlil,  že  lítat  z NHL  na jednání sněmovny  jaksi nelze! takže  se  dohodli aspoň na  tom, že  Jarda  se  sním bude fotit a on za  to na oplátku bude platit kladenský mládežnický hokej…Mnohým prostoduchým  voličům  to, podle politologů,   naprosto postačí.

Udělám ještě  korekce a mažu  do peří. Už  skoro nevidím.

Ale  cosi mi  říká,  že někdo mi schází…  Někdo, koho pominout  je  obrovská chyba…  Kdopak to je ? O kom nebyla řeč?  Jo….jo.. Jak je  to možné?  Ani písmenko  o Kalouskovi!!!  Kolem Kalousekpartaje je  naprostý  klid!  Jindy ho bylo všude plno,  občana  Karla jak by  smet…A  teď máme pár  dní  do  voleb, ostatní pořádají  závody  v  blbosti  a on  ani ťuk. Není  vidět! Vážení, pokud jste někdy pochybovali  o Kalouskově  skvělé politické intuici a mediální  zdatnosti,  teď  máte  ojedinělou příležitost  tyto jeho schopnosti  vidět  v plné  šíři  a kvalitě. On je prostě  zticha.  A  ví, že je  to  to nejlepší, co může  udělat.  Jeho lidé  si ho najdou. On potřebuje, aby  se na jeho skandály  zapomnělo.  Nechává  ty  ostatní idioty, aby  se pomlouvali, soudili, dehonestovali.  Kolem něj a jeho strany  je  ticho jako v hrobě. On je přece přemýšlivý, solidní a uvážlivý  státník. On  a Karel  číro! Ne Kalousek  není  žádný  kašpárek. On  odborníky  Hůlku  a Mercedesa nepotřebuje. On je  odborník sám.  Na  to jak  přežít  kdekoli a kdykoli. I tohle  je  podivuhodné.zejména  v čase bláznů!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

112 reakcí na Čas předvolební – čas bláznů!

 1. Bob napsal:

  Není co dodat.Výborně napsáno.
  To, co vznikne po volbách bude panoptikum a ne Parlament.
  Volit není koho.
  Nezbývá věřit, že si s tím Miloš Z. nějak poradí..“-))

 2. Hladis napsal:

  Tak toto bylo asi nechtene spise obveseleni 🙂

  Jsem ale rad, ze jste s Okamurou prohledl, ze je to totalni traged.

  Jeden clanek tu mam uz asi dva tydny a nejak se nemam k tomu ho dodělat………no snad o vikendu.

  Zapomel jste na KDU-CSL.

  No ve vysledku ale volby budou nejspis docela dobra tragikomedie od vetsiny zucastnenych. CSSD dela vse pro to, aby zase slavne (ne)vyhrala. Vite jak se poradaji schuze, kde politici rikaji businessu co skutecne budou delat a ne co nakukavaj volicum za ptakoviny ? Topolanka tam pred tim nahrali co se bude po volbách dit. Mno byl tam Mladek a bratr rikal, ze kroutil hlavou co tam vykladal. ANO, bude lip 🙂

  • Bob napsal:

   Mě stačí, že KDU-ČSL nasadila v Praze D.Hermana (ÚSTR).
   Předpokládám, že někde nasadí i „studenta a komunistobijce“ Hellera….
   A Bělobrádek ve mě taky žádnou velkou důvěru nebudí….
   Ale možná značka KDU-ČSL a tragické strany, které jdou do voleb Lidovce do Sněmovny dostane.
   Máme se na co těšit….

   • Hladis napsal:

    No vidíte a ja doufam, ze se do snemovny dostanou. Když stojim na skladce, tak i ten cistci flek bez tolika odpadku vypada krasne.

 3. vonrammstein napsal:

  O vyhlášení Plzně nezávislým městským státem jsme s přáteli diskutovali už před čtvrt stoletím. Vzhledem k posunu situace bude ještě nezbytně nutné vyvlastnit Škodovku. A postavit nové hradby.

 4. Alex napsal:

  Nu jedno lze předvídat – úspěch TOP a SPOZ. První – z důvodů, které jsi uvedl a druhý díky „fenoménu“ jménem Zeman. A čím bude úspěch těchto dvou stran větší, tím horší to bude i s politickou kulturou. Dostane-li se do parlamentu ještě KDU-ČSL a Babiš a opět víceméně v patu levice pravice – bude to zase mazec.

 5. zemedelec napsal:

  Pane vlk.
  Hlavu vzhůru,tasit meč a řezat je hlava nehlava.
  Nejen dění v ČSSD,ale i v té ODS ta bitva o volitelná místa,jasně ukazují o co jim jde.U TOPky je to jednoduché,kde jsou jenom tři viditelný,jeden spí,druhý sedí Kalouskovi na rameni a jen přikyvuje,tak je všechno na Kalouskovi.Na ostatní dojde volební koště.Zastavím se u Babiše,tam vidím opravdu záměr,udělat si ze státu další firmu,která by pro něj vytvářela zisk.Napíší to teď,mi si dotujeme energie,ne aby zlevnily cenu výroby,ale ono ji to zdražuje,tady si přímo vyrábíme miliardáře.Když dokážeme vyrobit biosložky do PH,tak dokážeme vyrobit i biosložky do alkoholu.

 6. Eddie napsal:

  Dovolil bych si pripomenout Svobodne, jejich navrh zrusit dane FO by se mi opravdu libil.

  • Jan Čermák napsal:

   Co zrušit i ostatní daně?

  • Hladis napsal:

   SSO bych volil v pripade pomsty ceskemu státu a skodolibemu prani, aby okamzite zkrachoval.

   • Alex napsal:

    Abych pravdu děl, já když vidím to neštěstí, že tu lidi mají demokracii, ale netuší k čemu je a jak funguje, docela bych si to kvůli nim přál. Ale ono by to ani tak k ničemu nevedlo. Ti módně zprava si zase řeknou, že to nebyla ta pravá pravice. A zbytek bude dál plakat, že není koho volit.

    • Hladis napsal:

     Vite nekdy plati, ze když clovek zkrachje, svůj krach svede na ruzne okolnosti, na systém, na lidi atd… Ale často si nepripusti, ze za to muze jen a jen sam (cest vyjimkam). Vzal by si clovek pouceni z krachu svého státu ? V Recku si to pouceni moc neberou, takze pochybuju, ze v Cesku by to bylo jiné. Svedlo by se to vse na par politiku a jelo by se dal ve stejnych kolejích.

   • filas9 napsal:

    SSO je strana těch co si přejí návrat tvrdého komunismu.

    Nejprve vystoupíme z EU a dalších struktur – ideálně i NATO. A pak zrušíme ve stylu „každý se postarej sám o sebe“ všechno s trochu sociálním nádechem. Samozřejmě zrušíme veškeré omezení na autoatické/poloautomatické zbraně – svoboda musí být. Lid se ale pak tak naštve, že tu udělají novou revoluci a kdo se dostane k moci? Ten kdo bude slibovat rovnost, práci pro všechny a kdo ukončí s pomocí „spřátelených vojsk“ tu občanskou válku co by tu nepochybně nastala.

 7. Řezníček z Brna napsal:

  S tím Švancarou je to výborná správa, konečně bude mít Brnečko důstojného zástupce v parlamentu. Švanci je každopádně férové borec ze štatlu, co navíc eště góme fusec. Divím se, že někdo neangažuje Bartošovou, Blesk a AHA by tak mohli mít v parlamentní sněmovně stále spravodajské zastoupení.

 8. Cech napsal:

  Protože zhuštěná mediální manipulace to jsou v podstatě volby,jenže zabezpečení typu oslov svého voliče je věc vyžadující zkušenosti, znalosti, nápady a dovednosti.Vstoupit do myšlení svého voliče vyžaduje cílenou mravenčí práci v průběhu celého volebního cyklu.

  Po nesmyslném přepálení provedeném na pokyn paní Mgr. Anny Matuškové, Ph.D. naprosto slibného cyklu,který by opravdu, když né vynesl, tak alespoň zabespečil velmi těsnou prohru KS.

  Proto nyní metoda použitá MgA. Markem Vocelem a Martinem Voňkou pro zabezpečení těch 18 – 26 % v předčasných volbách přinese úspěch pokud jim to zase nějaká superamericky připravená odbornice nepose.. .
  Proto ohledně Ing. Miroslava Kalouska je možné zkonstatovat :
  Mýliti se je lidské, bláznovství bývá pouze v omylu setrvávati.
  Kalousek jede kampaň na plné obrátky ale tak jak se to má dělat, prostě Bakala_koncern maká pod povrchem.
  http://www.novinky.cz/domaci/312438-strany-bojuji-o-hlasy-na-internetu-vede-topka.html
  Školním příkladem použití internetu na likvidaci opozice ve volbách je ona antiParoubek kampaň.Kdy se podařilo ODS použitím těch vajíčel za pár korun, zlikvidovat kontaktní občanskou kampaň za miliony.
  Středový volič je pro ČSSD vstupem ANO do politiky bohužel naprosto ztracený.
  Kampaň ANO na středového voliče je opravdu ukázková,neboť pod pláštíkem bláznovství potrhlého miliardáře se skrývá matematicky přesně vydefinovaná past.
  Tato naprosto bezchybně a s matematickou přesností vedená kampaň soukromého politického projektu ANO, nemá žádnou potenciání Mgr. Annu Matuškovou, která by jim to mohla pos… neboť by ji onen potrhlý miliardář zakroutil krkem o malinko dříve, než by stačila promluvit.

  S přihlédnutím na tyto fakta se pro ČSSD rýsuje opravdu naprosto černá budoucnost protože pravděpodobně (P = 0,74) získá méně jak 25 %.
  Tento pád, který likviduje jedinečnou možnost levice dosáhnout na ústavní většinu, byl odstartován onou destruktivní činností klanu Dienstbierovců s panem Sobotkou v čele.

  Být na místě Kalouska tak se chechtám a mám z těch obávaných předčasných voleb po kterých Sobotka toužil opravdovou psinu.
  Levice se prostě jako vždy, postřílela ještě dříve než vstoupila do salónu.

  • Cech napsal:

   Omlouvám se málem jsem zapoměl na více jak potěšitelnou drobnost, pro všechny odpůrce ČSSD zde na kose.
   http://www.parlamentnilisty.cz/galerie/foto/Nova-posila-SPOZ-474

  • tresen napsal:

   Promiňte, co a jak vlastně způsobila Anna Matušková?
   Že osoba toho jména opravdu existuje a že je to mj. blogerka na Akt.cz, jsem si zjistila díky googlu. Ale o tom, že by nějak ovlivnila politické dění, jsem tam nic nenašla. Pokud se tedy jedná o tutéž ženu.

   • Cech napsal:

    Pokud by na pokyn paní Mgr. Anny Matuškové, Ph.D. nebyla přepálena volební kampaň pana Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena von Schwarzenberg byl byl pravděpodobně prezidentem Českérepubliky.

    Připomeňme si ty okamžiky které rozhodly.
    Volební tým Karla Schwarzenberga odvedl v posledních dnech pořádný kus práce – takový finiš, jaký kampaň nabrala, asi čekal málokdo.
    Stručně to shrnul na twitteru Miloš Čermák: “Chceme si se zenou dat ted v podvecer sklenku nejakeho dobreho sampanskeho, ale bojime se, ze kdyz tu lahev otevreme, tak podpori Karla.” – Karel byl všude.
    S blížícím se okamžikem voleb tak zdravě sebevědomý volební tým mohl začít slavit – a začal.
    Až do čtvrtečního večera odpovídal styl kampaně stylu pana Schwarzenberga – noblesní, férový a místy humorný.
    A pak se to zvrhlo.

    No a to je ten okamžik kdy to slavný volební tým pos… a to na pokyn paní Mgr. Anny Matuškové, Ph.D.,jinak by pan von.Karel byl s P = 0,89 prezidentem České republiky.
    Vždyť je to tak jednoduché pokud víte jak proces, kterým veřejné mínění vzniká a umíte jej použít, potom se pro manipulaci specialistům otvírají opravdu netušené možnosti a těm co s ním umí pracovat se naskýtá nepřeberná škála možností vynucení si souhlasu středového voliče.
    Důsledkem jejich činnosti bohužel je to, že se ta skutečná demokracie dostává do kouta.
    Například si musíte připustit, že není již nadále možné, věřit v původní dogma demokracie, že znalosti potřebné pro řízení lidských záležitostí vycházejí spontánně z Vašeho lidského srdce.

 9. Puck napsal:

  U prezidentských voleb měl Kalousek také zaražené vycházky. Vyplatilo se !
  V druhém kole už to tak nezabralo, protože pozornost voličstva byla přece jenom větší – ve hře byli jen dva kandidáti.
  Výzkumy a média už pracují. Na pravici TOP suverénně vede ! Na facebooku má TOP nejvíce fanoušků, … !

  Mě pořád vrtá hlavou, jak Benda v minulých volbách proklouzl do parlamentu. Dostal 8.000 preferenčních hlasů. To znamená, že Benda byl voličům sympatický tak, až si dali práci s kroužkováním. Těžko uvěřitelné !

  Bylo by velkým překvapením, kdyby TOP vyhrála volby. A aby se překvapení nezměnilo v podezření, je záhodno voliče na tento fakt připravit. A příprava už běží. 🙂

  • Bob napsal:

   S M.Bendou je aspoň sranda.
   Připadá mi, že těm dogmatům a demagogiím, které z něj padají věří 🙂
   Dále mi připadá, že to jako jediný z ODS bere vážně 🙂

   • Puck napsal:

    Nu ano, sranda hej !
    Ale v případě církevních restitucí, pěkně drahá sranda.

 10. Rys Ostrovid napsal:

  Pán Vlk, ospravedlňujem sa za tématický odklon od témy vášho článku, ale včera TA3 odvysielala rozhovor k téme Sýria práve s „čiernou ovcou“ slovenskej politológie a odznela tam informácia, ktorá by mohla byť zaujímavá pre tých, ktorí sa o dianie v Sýrii zaujímajú:
  ta3.com/clanok/1026183/tri-vrazdy-a-samovrah-co-bude-po-utoku-v-syrii.html
  Treba dať pred to „www.“ a sledovať od 18:15 minúty. Inak zaujímavá správa dnes (ktorá údajne šokovala Brusel). Arménsko vstúpi do pripravovanej Rusko-Bielorusko-Kazachstanskej obchodnej únie. Brusel ho videl ako perspektívneho kandidáta na asociačnú dohodu s EÚ.

  • est napsal:

   Děkuji za odkaz, bohužel jsem si všiml až teď.
   Koneč ně vcelku pravdivý popis situace.
   Je zřejmé, že alternativní rezervní měnou by BRICS Obamovi vypustil petrodolarový rybník. Ale ono k tomu časem stejně dojde.

 11. filas9 napsal:

  Celé je to nešťastné. Především mě trápí, kam to vede ČSSD. Vždyť už se dostala na stejnou trajektorii jako ODS! Už tam taky mají svůj idol, který část straníků nepokrytě obdivuje a doufá, že díky němu se dostane na vysoká místa.

  To že to samotnou stranu dělí ve dví, a tady opravdu znamená, že celek je víc než jeho části, to je nějak moc netrápí. Asi ani to, že se tím odsoudí k bezvýznamnosti až se zbytek straníku naštve, či jejich idol udělá závažnou chybu.

  Proč to dělají, proč jim nezbylo kousek racionality v těle? Šíbři se přestěhují z ODS za mocí nalevo – a nedělejme si iluze, že se tomu bude ČSSD bránit nějak lépe….. a strana skončí tak, že bude považovat za úspěch 10%. S tím, že části voličů ODS korupce nevadí. Ovšem s takovýmto tvrdým jádrem ČSSD počítat nemůže.

  • jaa napsal:

   kam to vede, je to jednoduché… do kytek jako ODS. Ne nadarmo je rodinný pšítel knížete levou rukou Sobotka a pravou zase ex Diesntbierovysestry…. Joooo Sobotka… vede ČSSD do kytek úplně stejně jako Nečas ODS… Vzhůru k leopším zítřkům púod vedením Kalouiskova knížete… Uvidíte.On nakonec tu záv ěť splní… fujtajxl

   • Hladis napsal:

    Jo tak on za to muze Sobotka a Dienstbier…….zajimave. A ja porad ze tam negativne uraduje zemanovska klika predstavovana neschopnym tluchubou z povolani Škromachem a bezprizornim kariéristou Haskem. To jsou věci.

    • jaa napsal:

     Hladisi, koukněte se zpátky a porovnejte… ČSSD a Sobotku před tím, než se do veleni dostal Dienstbier a nyní…. Je to úplně o něčem jiném… a zrovna tak to bylo s ODS…. Sobotka je stejná, ovlivnitelná kecka jako Nečas…. bohužel pro ČSSD….

    • hans napsal:

     Především soc dem není rozdělena vedví. Pouze malá skupinka – Dienstbier, Sobotka a Špidla (a Špidlův bývalý pomocný mozek Jelínek a pár lidí okolo deníku referendum) se utrhli od zbytku soc dem. Soc dem jako taková ve vztahu k Zemanovi a Rusnokovi je a byla jednotná – podle průzkumů cca 95 % členů podporovalo důvěru Rusnokově vládě.

     Co se týče neschopných tlučhubů a kariéristů, lze je snadno poznat podle výsledků jejich činnosti, ve vládě nebo na krajích. Škromach skutečně ani za čtyři roky nedokázal rozvrátit činnost úřadů práce tak, jako se to podařilo nedávné vládě. Ovšem kritizovat ho za to… to chce kachní žaludek.

     Obecně platí pravidlo, čím více dotyčný ctí Havla a/nebo Schwartzenberga, tím horší výsledky a čím horší výsledky, tím větší chvála v ČT (a na Hladiše se lze také spolehnout:-)

     • Rošádek napsal:

      Jenom více takových komentářů. Pokud by na nich bylo něco pravdy – že totiž předseda ČSSD je de facto izolovaný ve straně, které šéfuje, vyplývá mi z toho jediné. nevolit ČSSD.

     • Hladis napsal:

      hans je jen pravicacky provokater 😀

     • jaa napsal:

      ne je ještě možnost kroužkování a to by si lidi měli uvědomit. Vykroužkovat Sobotku, Dienstbiera, špidlu … jo a Zaorálka nelze zapomenouit. Pak není co řešit…..Byla by to ale ťafka, kdy se je podařilo vykroužkovat aby zůstali na chvostě… jo byla

     • Rošádek napsal:

      Pro „jaa“: asi jste mě nepochopil. Určitě nemohu volit stranu, kde tak urážejí vlastního předsedu.

     • Admirál napsal:

      Také je třeba vzpomenout „moderní levici, ten liberální proud v ČSSD, po kterém je tak velká poptávka, že už úspěšně svými jmény zaplní A čtyrku.

      A pan Pehe na Aktuálně ji opěvuje…

     • Admirál napsal:

      Rošánku – „Určitě nemohu volit stranu, kde tak urážejí vlastního předsedu.“.

      Volte TOP, tam se to Karlovi nemůže stát, jeho junged by ho bránili vlastními těly..

 12. avespasseri napsal:

  Je to fakt tragédie. A já bych tak ráda volila…. ale je to jako bych měla na výběr Hurvínka, Babinského a nechci ani myslet na to, koho ještě. Volit jen proto, aby tam nebyli komunisti, to je fakt strašně málo. Nebudou tam sice komunisti, ale nic lepšího tam taky nebude….

  • Alex napsal:

   Tragédie? Ne, jen čekáte na spasitele a ideálního. Toho se ale nedočkáte. Takže nic neměňte a nechte to být jak to je, buď nevolbou anebo volbou – nejlépe Kalouskovy TOP. Mám pocit, že demokracií opovrhujete anebo netušíte dodnes jak ta demokracie vůbec funguje. Já Vám mohu jen napovědět – změna skýtá naději, cokoli ostatního to, co tu je. Nezlobte se, ale jste stejná jako ty plačky na MFD.

   • avespasseri napsal:

    Vždycky jsem byla volit a TOPka to nebyla nikdy. O změnu se snažím vždycky… ale nějak se pořád a pořád nenaplňuje. Přijde mi, že je to pořád dokola, ne-li hůř…. vůbec se nedivím, že čím dál tím víc lidí ztrácí naději. Já už pomalu ale jistě taky. Stačilo by mi tam nahoře pár slušných lidí, o spasitelích si iluze nedělám. Ale v jednom máte pravdu, demokracie v tomto ražení ve mně moc nadějí nevzbuzuje…

    • Alex napsal:

     Pak to není Vaše vina. A nemáte si co vyčítat. Bohužel demokracie je pomalá. Pokud by většinově vyhrála levice, uvidíte sama, že to bude zpočátku vypadat, jako když pravice a levice soutěží o to, kdo udělá větší kopanec. Ale jinak se to prostě nerozjede. Díky a věřte, že skutečně módním snobským lidem, kteří o sobě tvrdí, že jsou pravicového vidění světa (pod čímž si představují pravici z devatenáctého století) a jejich strašení dnešními komunisty (kteří jsou skutečně salónního charakteru minimálně z polovice, přičemž nikdy nevládli a neumí to také a sami ve vládě nikdy nebudou, pokud …) se u nás soutěží nikoloi o funkční stát ale o to, kdo vypadá pravicově – čemuž pak odpovídá postoj zleva. Je to zjednodušené, ale mně jde o tu podstatu.

     • avespasseri napsal:

      Upřímně řečeno, nejsem politický expert, až poslední dobu chodím na Kosu a snažím se trošku víc zorientovat. Protože řídit se programy je hloupost, řídit se médii je taky hloupost. Upřímně řečeno, tíhla jsem vždycky spíš ke středovějšímu pojetí politiky: politiky, která se snaží nerozhazovat peníze oknem, jak na mě působí levice, ale ani neopovrhuje těmi chudšími, jak na mě působí pravice. Kdesi jsem četla, že středoví voliči jsou v zásadě nemastní neslaní a že to prostě nejde, ale ještě mě nikdo nepřesvědčil, že není možné dělat politiku ohleduplnou k lidem, i k prosperitě státu. Čekala bych naopak, že jedno nakonec podpoří druhé. Ale možná je to z mé strany opravdu jen bohapustá naivita a neznalost toho, jak to v politice vůbec může chodit. Pravda ale je, že ve vlastním životě z gustem propojuju protiklady a kolikrát zjišťuju, že pro mně jinudy ta správná cesta ani nevede…. tak to snad nebude tak nemožné ani v politice?

 13. est napsal:

  Interní doporučení Vidlákovic kolegům
  http://ulozto.cz/xenU1ptg/babisuv-dopis-zamestnancum-jpg
  Je jasné, že je to čistá duše

 14. prirodovedec napsal:

  Vlku chápu Tvoji unavu i naladu. Nastava faze, o které jsem psal a která ještě neskončila a bude se stupnovat. Lek na ni je pro mne jediny a opet jsem o ni psal. Nejak jsem se volit rozhodl a i kdybych se přes media (spise neprimo zde, protože CR zumpu vetsinou nesleduji, jen pripadne klikam na nektere www) sirilo cokoliv a zatkli kohokoliv a i ty jsi napsal cokoliv (promin) a byl tam vcele Dienstibier, ci Skromach. neochvejne hodim socany 🙂 (i kdyby se sami rozpustili .) ). Zkratka z jistého uhlu pohledu volim přes peněženku, jak nedavno nekde radili, i když tech stále v CR bydlicich doma. Zmena je podstatna ale ne ano dalsim usvitem k dalsim VV ABL. Je to o proste otočce od pravice k levici. Aby zkratka strany poznaly, ze PR vymyvani mozku uz nestaci, je nutne něco delat pro volice (tim nemyslim zadne deformy) nebo alespon uspesne nic nedelat. Ideal kdysi Buzkova pro VS. Po katastrofách Pilipovi a před Pepou Dobesem byla svým nicnedelanim idealni pro VS. Zkratka cilem neni najit uspesne strany, ale vypraskat neuspesne, a tak ze na to verchuskoviti nezapomenou. Budou socani rozkrádat, ale méně nez pravice (zkušenost a navíc mají ta populisticka hesla) a prisypavat tem dole. Na faktu bankrotu CR to nic nezmeni, ale tancici na Titanicu v podpalubi alespoň dostanou chlebíčky 🙂 i v podpalubi. Zkratka mizerii hloupych a snaživých diletantu a Al Calousu nahradi mizerie hloupych lenochu, kteří nebudou Alovi sahat po kotníky (coz je pro obcana v obou pripadech dobře).

  Zbytek pak uz je jen o pozorovani zoufalého hemzeni celkem přemýšlivých volicu, kteří podlehli medialni masazi v první urovni (stredovi volte ANO ci něco podobného KDU, LES, SZ … ne prohnilého Zemana pardon socany …), v druhé urovni zapomneli na „vymlceneho Ala Calouse“ (to není jen o jeho stazeni se ze sceny, jak pises, to je o tom, ze jej zadne medium nepripomina ani přes skandály ani přes schopnosti MF) při soustredeni na medializaci skandalu a ostud ostatních (zumpaliste zkratka mají hledat a nachazeji) a ve treti urovni polichoceni inteligentnějšími manipulacemi medii podlehli napadu „zacnete o sve volicske preferenci komplexne premyslet“.

  Pritom pro ty jednodussi jako jsem ja je to opravdu jednoduche:
  – Vydat se směr zapad tim, ze se vypraskaji neschopni, co byli nedavno u vesel nezapomenutelnym zpusobem, který bude ještě dlouho desit. Duvody: Staci si jen připomínat to rozvratne deformni diletanstvi motivovane dilem rozkradanim a dále dogmatickou blbosti a zeptat se, zda chci pokracovani, ja ne.
  – Vydat se směrem nevychod tim, ze se clovek smiri s řemeslnou rutinou (i normalizacnich) udrzovatelu státu, s druhou garniturou u vesel jak v nepokusech deforem tak v diletanstejsim rozkradani s vitanym prisypavacim populismem. Je podle mne priznivejsi, kdyz něco dostane obcan a ne tolik bakalar Snajdr.
  – Vzdat ambice najit v politice svaty gral – obdivuji, jak jsou tyto ambice neochvejne, i když chápu sofistikovanejsi kampan v mediich viz vyse (uroven jedna volte ANO aj., uroven druha vymlcet Ala a kydat na ostatní, uroven treti distinguovana: volici premyslej a hledej gral).
  – A to hlavni, soustředit se na sebe a sve blizke a neprozivat politiku, jen ji sledovat, aby clovek vedel, co ho muze ohrozit od zločineckých psychopatu nahore v dalším obdobi a jak ma na to reagovat, aby prezil (muj oblibeny odchod pro mlade ala Polaci ci Ukrajinci a zivit CR rodice zvenku, nebo odborna práce pro zahranici z CR, jini americky radi naucit se strilet a koupit zbran, další jako vidlak veri snaze o sobestacnost, historie uci byt spravne cesky pripraven hodit dosavadni přes palubu a pridat se k budoucim vitezum atd. – každý podle svého). Je zde samozrejme korektni obcansky scenar snazit se o obecnou napravu, ke kteremu patri i tento Tvuj clanek. Otázkou bude, co bude uspesnejsi: peclive a poctive hledani reseni koho volit, jak cinis ty pod tlakem vseobecne masaze a infiltrace nebo cynicke ignorovani vseho a hozeni to pro sebe odhadnutemu nejmenšímu zlu s vedomim, ze jsem se stejne asi mylil a vyuzit cas jinak ztraceny na hledani uzitecneji pro sebe a pro ty, kteří si na mne i vzpomenou a kterym třeba ted mohu skutecne pomoci.

  • Hladis napsal:

   Hmm ciste dle peněženky ? Kdyby lidi meli volit dle peněženky, tak CSSD, ani jina levicova strana, v zivote nemuze dostat hlas od 99% produktivnich obyvatel. Dle peněženky by pak museli volit SSO 😀 To je docela hodne blbe kritérium pro volby 😉

   • prirodovedec napsal:

    🙂 🙂 Hladisi, az se vratim k ntbku, pokusim se zareagovat (korektne i když vlk vi, jak na mne pusobi aegumentace Machem 🙂 – ne ze bych reagoval vztekle, ale on a Kohout jsou od dob aktualne moji analyticti milacci, kteří zlepsuji me schopnosti sarkasmu).

    • Hladis napsal:

     Bylo to jen rypnuti. Netreba reagovat 🙂 Volit dle peněženky je opravdu hodne slabe a rekneme prostoduche kritérium viz. ten primer CSSD vs. SSO, aneb kdo chce nechat lidem vice v penezence. Pripada mi, ze vlastne obecne nechcete napravu ani se na tom podilet, ale jen si trochu zobnout z horni paluby Titaniku nez se potopi. Fatalismus.

     • Rošádek napsal:

      No – v zásadě je správné a přirozené volit hlavně podle svých zájmů, a v normálních společnostech je to rozhodující kritérium.
      Nepřirozené bylo naopak, když tolik lidí volilo strany pro extrémně bohaté – v jakési podivné iluzi, že tím k nim taky tak trochu patří.

     • Hladis napsal:

      Ano, ale za tim primerem je skryty vyznam. To znamena, ze pokud bych mel volit jen dle sve peněženky, tak ve vysledku bych mohl skončit uplne bez ni.

     • prirodovedec napsal:

      Hladisi, nejak jsem ztratil Vam drive napsany prispevek pri ukladani. Ted jsme dele s kolegy něco dopocitavali po siti na vice mistech a byl jsem zase pryc. Kdyz jsem se ted podival na pripadnou Vasi odpoved, zjistil jsem, ze jsem svuj další prispevek ztratil, takze odpoved byt nemuze. Tak prominte za muj pozdni vstup není to umysl, mne vlkuv styl uzavreni diskusi po jednom dni naprosto vyhovuji z hlediska me pasivity zde 🙂 a naprosto nevyhovuje z hlediska me pripadne aktivity zde. Ted k věci, napsal jste:

      „Hmm ciste dle peněženky ? Kdyby lidi meli volit dle peněženky, tak CSSD, ani jina levicova strana, v zivote nemuze dostat hlas od 99% produktivnich obyvatel. Dle peněženky by pak museli volit SSO 😀 To je docela hodne blbe kritérium pro volby“

      Reagoval jste tim zrejme na moje:

      „Zkratka z jistého uhlu pohledu volim přes peněženku, jak nedavno nekde radili, i když tech stále v CR bydlicich doma. “

      Po mem:

      „Hladisi, az se vratim k ntbku, pokusim se zareagovat (korektne i když vlk vi, jak na mne pusobi aegumentace Machem 🙂 – ne ze bych reagoval vztekle, ale on a Kohout jsou od dob aktualne moji analyticti milacci, kteří zlepsuji me schopnosti sarkasmu).“

      Doplnil jste:

      Bylo to jen rypnuti. Netreba reagovat 🙂 Volit dle peněženky je opravdu hodne slabe a rekneme prostoduche kritérium viz. ten primer CSSD vs. SSO, aneb kdo chce nechat lidem vice v penezence. Pripada mi, ze vlastne obecne nechcete napravu ani se na tom podilet, ale jen si trochu zobnout z horni paluby Titaniku nez se potopi. Fatalismus.

      Presto si dovolim zaregovat:

      Myslim, ze když se oba snažíme dokážeme mit i smysluplne a pro nekoho zajimave vymeny nazoru.

      Takze sebekritika:

      Napsal jsem to nepresne. Mel jsem na mysli maximalizaci uzitku volice. Samozrejme i to je zjednodusene.

      Ted obhajoba:

      Uvedl jsem tam ve sve prislovecne opatrnosti typicka sluvka :
      „Zkratka z jistého uhlu“ a „jak nedavno nekde radili“ a pridal moji jistou odtazitost a odtazenost od problemu CR „tech stále v CR bydlících“.
      Drive bych se jiste na tom tocil, ze jste mne posunul, ci si do mne rypl, ale snad jsem nalezl pohodovejsi způsob komunikace s Vami a Vy jste i pridal, ze to bylo rypnuti.

      Nicmene budu si trvat na presvedceni, ze volic ma volit podle mne podle svých dlouhodobějších zajmu (zdravi, existencni starosti, moznosti seberealizace atd.). Z tohoto pohledu je „peněženka“ symbolem a durazem na existencni zalezitosti.

      A pokud se oprostime od klasického (v CR tak typického) vulgarne meoliberalniho durazu na momentalni zisk a viru ze prolobovany a deformovany realny trh (pripadne Misesova ci Rothbardova dogmata podobne jako drive Marxova) vyresi vse, tak ta peněženka pro mne zahrnuje i ty povestne dlouhodobe socialni jistoty, coz dogmatici ala Mach a spekulanti ala Kohout nepostihnou.

      SSO rado necha v peněžence vice, ale realita podobných pokusu o jejich styl reseni věci vezdejších je pro ty tzv. „obycejne“ ci „prumerne“ narazi na lidskou nedokonalost ještě spolehliveji nez dogmata nedavna. Cili docasne ponechani vice v peněžence konci naslednym obranim a průvanem v peněžence (viz kdysi privatizace podle Klause versus úvahy Nepila aj.). Mne je to celkem zrejme, ale ne každý musí souhlasit. Cili nejde o momnetalni ponechani v peněžence, ale jde o „integral peněženky v case“ :). Tam celkem spolehlive je podle mne v prumeru u vlády (ci podle vhodného percentilu) uspesnejsi neschopny socan nez ideove pevny neoliberal.

      Takze naopak, pro většinu populace, která je bud pod průměrem ci mysli dlouhodobeji a jde jim o stabilitu zivotni situace a maji priority jinde nez honba za materialnim uspechem jsou neschopni socani idealni volbou. Nikoliv samozrejme pro ambiciozni, ci neukojene :). Je to jiste věc kritéria, zda hovoříte, ze v „prumeru“ je to lepsi (klasicky ale nesmyslny makroekonomicky ukazatel) nebo mate jina kritéria.

      K dalsimu:

      „Pripada mi, ze vlastne obecne nechcete napravu“

      Chci, ale neverim ji, presneji verim, ze je mozna přes nove rozdani karet, tak jak pravi TRH, porazeni bankrotari musí prohrat a odejit a byt nahrazeni. Divim se, ze to jejich fankluby nechapou :). Vzdyt je to v souladu s teorii, kterou hlsaji, ne? 🙂

      „ani se na tom podilet,“

      Ani moc nemohu, jsem často jinde. A opravdu povazuji za smysluplnejis zit život jinak nez se podilet na tisicm prvním experimentu jak zachranit tu lidstvo, tu nejaky stat. Povazuji za dostatecne starat se o ty, na kterých mi zalezi. Muj podíl k vecem obecnym spociva v mem psani. Pokud to nekoho zaujme, jako par ohlasu dnes, jsem rad i když pisu spise, abych si to ujasnil sam pro sebe a třeba pro kolgy, kteří stridave me komentare sem vkladaji, ja jim je hazu přes nas komunikacni sw, oni něco pridaji a mivame alespoň nekera cekani na vysledky ci napad zpestrena.

      „ale jen si trochu zobnout z horni paluby Titaniku“

      Bezesporu :). Jen zobu z jinych Titaniku, nektere jsou robustnejsi, jiné poněkud vetsi :). Doma bych rad dopral zobani blizkym a kolegum, aby se nemuseli bat idiocie nesmyslných a nepotřebných reforem a sociálního inženýrství neschopne pravice.

      „nez se potopi.“

      Stav CR a vyvoj cisel celkem logicky o potopeni svedci, psal jsem vícekrát, ze zatím není zadne spolecne nadseni v CR, které by vedlo k akceptaci obeti a spolecneho zaujeti bez kterého „yes we can“ nemůže dojit z namesti k realizaci. Navíc věrchuška se jevi jako zcela neschopna. A zadna Nokia, ci lek, který zachrani rozpocet CR k dispozici není.

      „Fatalismus.“

      Když to tak vidíte. Ja to beru spise jako pragmatismus. věnovat život vecem, které mne tesi, které mne přetrvají, které potesi mne, mne blizke, pratele, prospeji alespoň trochu mladym. Mam ten obrovsky prepych se si to mohu dovolit nejen psat ale se tim i ridit, nemusim resit zatím (a vzhledem k veku i tezko budu) existenci bezútěšnou praci nekde u pasu.

      Ano nehodlam se hlasit k hnuti zachrany světa, Syrie, ci CR. Ale tim, ze krome sve práce cenene nejen mnou i sem tam nekde něco napisu vyprovokuji nekoho i k premysleni a tribeni argumentace a jeho zdokonaleni třeba zachrani svet, Syrii., ci CR. A ja k tomu tak prispeji timto drobnym dilem. Netouzim byt zachráncem, ani skvelym blogerem ci diskutujicim. Chci sdilet radost ze života i když nekdy bizarne sdilenim bizarních nekrofilních predstav o budoucnosti CR :).

  • vlk napsal:

   Přírodovědče,
   škoda, že jsi to nenapsal jako článek. Byl bych to býval s potěšením pustil. A mělo by to také jiný dosah, než jako součast diskuse, kterou leckdo pomíjí.
   Sdílím většinu toho, co jsi napsal. Nicméně zatím nejsme tak daleko, abych si řekl – kašlu na Kosu a přestanu psát. Vždyť stejně nic neovlivním.
   Víš já teď nemám krizi z frustrace z toho, co je kolem nás. Al e nějaká obyčejná únava a lidská lenost. V tom je můj současný problém. Krize z frustrace je horší. Teď vím, že když se konečně donutím sednout k počítadlu a začít psát, zmáknu to relativně snadno a lehkou rukou. Zatímco, když je depka z toho, že všechno je marné a na nic, tak se nad textem nadřu jak nádeník.
   Ano,, nejspíš to tady všechno špatně skončí. Což ale není důvod nezkusit, co je v mých silách, aby to tak nebylo. A nic jiného, než sem tam něco napsat – neumím.
   Shodneme se velmi snadno, že dát hlas socanovi v příštích volbách je holá a existenční nutnost.
   Nicméně Škromach je pro mne oranžový Happy Boris. Vtíravý hlučný tlučhuba. A tedy nedělatelný. Stejně jako byl pro nedělatelný kdysi Rath.
   Ale to by byla jiná kapitola. Každopádně, jestli se nestane něco úplně zcela nečekaného a velkého, mám do voleb vybráno. Ale nikdy se nebudu tajit tím, že chci dienstbierovskou soc dem.

   • prirodovedec napsal:

    vlku podobne jako vyse Hladisovi odpovim, ale zde bez sarkasmu, budu se snazit upřesňovat a zkusit jak za stara, zda zvladneme vice iteraci diskuse.

   • prirodovedec napsal:

    Vlku snad to ještě stihnu, nez zavres kram :).

    „Přírodovědče, škoda, že jsi to nenapsal jako článek.“

    Však vis. 🙂 Navíc dnes pry vyhledavace najdou vse 🙂 i v diskusich :).

    „Byl bych to býval s potěšením pustil. A mělo by to také jiný dosah, než jako součast diskuse, kterou leckdo pomíjí.“

    Dekuji. Mne staci i tech par oslovenych a mel jsem radost, ze se mi podarilo něco precizovat. Prece jen minule vstupy byly nejen sporadicke, ale i vice utrapene – práce je prilis, coz je dobře, ale kazi to zde 🙂 renome.

    „Sdílím většinu toho, co jsi napsal. Nicméně zatím nejsme tak daleko, abych si řekl – kašlu na Kosu a přestanu psát. Vždyť stejně nic neovlivním.“

    Nechi, abys na ni kaslal. Jeji cena je nejen v tom, zda ovlivnis.

    „Víš já teď nemám krizi z frustrace z toho, co je kolem nás. Al e nějaká obyčejná únava a lidská lenost. V tom je můj současný problém. Krize z frustrace je horší. Teď vím, že když se konečně donutím sednout k počítadlu a začít psát, zmáknu to relativně snadno a lehkou rukou. Zatímco, když je depka z toho, že všechno je marné a na nic, tak se nad textem nadřu jak nádeník.“

    Rozumim, asi jsem to nepochopil presne. I když jsem snad cetl pozorne, nechtel jsem vyvolat napsanym dojem, ze sve vyslovene pochopeni chápu nejak zcela urcite.

    „Ano,, nejspíš to tady všechno špatně skončí.“

    vždycky všechno v CR spatne skončilo :), ale vždy byl pak pokus o začátek. Plny nadseni mladych …

    „Což ale není důvod nezkusit, co je v mých silách, aby to tak nebylo. A nic jiného, než sem tam něco napsat – neumím.“

    Vis, ze si toho cenim, i když k tomu pristupuji jinak.

    „Shodneme se velmi snadno, že dát hlas socanovi v příštích volbách je holá a existenční nutnost.“

    Ano. Proto to proste ale neresim, jak jsem psal.

    „Nicméně Škromach je pro mne oranžový Happy Boris. Vtíravý hlučný tlučhuba. A tedy nedělatelný. Stejně jako byl pro nedělatelný kdysi Rath.“

    Jasne. Ja ho jen při hazeni nehodlam vnimat.

    „Ale to by byla jiná kapitola. Každopádně, jestli se nestane něco úplně zcela nečekaného a velkého, mám do voleb vybráno. Ale nikdy se nebudu tajit tím, že chci dienstbierovskou soc dem.“

    Rozumim, ale je to ideal. Je to něco jako 68 ci OF. Zkratka něco co je slibne a bude slibne, dokud se to nenaplni a neuspini. Nektere jeho osobní ztraty kontroly mne netesi ac mi ho polidstuji. Ale chápu a rad si jeho fanklub na deniku referendum občas procitam. tak at se Ti dari, také dnes se Ti to povedlo. 🙂 Ne abys zase resil prilis brzy ovara ! 🙂

  • XY napsal:

   Zlatá slova, přírodovědče. Do kamene tesat! 🙂

  • Puck napsal:

   Pane přírodovědče !
   S tím přepřeháním bych šel ještě dále, aby mělo smysl.
   Aby se česká politika stabilizovala, je nutné zapojit do hry celou levici, přesně tak, jak byla až dosud ve hře celá pravice. Pokud vznikne kočkopes, ČSSD + nějaké tzv. středové strany, špatná rozhodnutí samozřejmě odnese levice, známe své hlásné trouby, že ano ?

   Přál bych si, aby komunisté dostali tolik hlasů, aby je nebylo možné obejít. Buďto se levice osvědčí, což bych si přál, anebo to bude fiasko. Každopádně se vyčistí vzduch, nikdo pak nebude moci argumentovat tím, že levice nedovede vládnout lépe, anebo naopak, vládla by lépe, než pravice. Absurdistán tím pokročí o stupínek k normální politické správě země.

   • prirodovedec napsal:

    Je to zrejme zcela logicky názor. I vlk to drive rozebiral a dalsi. Necekam ale tento výsledek.

 15. Elév napsal:

  prirodovedec
  vono je to těžký.Pravice nás OPĚT zdanila DPHáčkem, restitucemi a zdeformovala naše myšlení. Vše je zapomenuto, přeci to nehodím tomu Škromachovi, Sobotkovi jsou to socani voni nejsou našinec.
  Našinec jsou pravice Kharl, Kalousek a celá TOPka a těm to dáme. Tolikrát nás zklamali, ale my odpovědní věříme, že nás odpovědně opět oholí. Nám to vadit nebude, páč představa, že by Sobotka nebo Škromach …
  My, napravo od středu celého politického spektra zapomínáme, my vlastně nevíme, kdo jsme a co chceme. Víme jediné, že to nedáme levici.

  • Hladis napsal:

   Stejne jako vy to nikdy nedate pravici, ikdyby tam kandidoval pan Buh. Mate si co vzajeme vycitat 😀

   • Elév napsal:

    Volím podle skutků,zvýšení DPH, důchodová deforma a odchod v 67letech,nahodilá částka restituce církvím – toto vše prohlasovala pravice díky jednomu hlasu. Poněvadž s tím souhlasím, tak jako odpovědný volič je budu opět volit, aby doreformormovali co ještě nestihli. Slibům nevěřím.

 16. český maloměšťák napsal:

  Poté , co v ČSSD nedali na kandidátku socodesáka Kajnara, stává se tato strana z hlediska volitelnosti opět o něco přijatelnější.
  Ještě ta komická figurka a piják dobrého rumu Škromach…. a pár dalších, a měli by to tam.

  • jaa napsal:

   no nevím , jestli máte pravdu ale co na tom , že za Škromacha fungovalo MPSV jak hodinky, fungovala tam i kontrola aby nedocházelo k únikům peněz, holt se hospodařilo…. to se včil nenosí a asi by to byla velká fuška dát to zase do lati….. a taky aby něco fungovalo jak má, už vůbec ne. Dokud nebudou na postech nejvyšších lidi kteří tomu rozumí půjde to pod kytičky dáklkl a my s tím .. Oni ti ušmoulaní politikové… kruciš a taky co by jinak dělali když nic neumí.. že

 17. strejda napsal:

  Volební boj není žádná sranda. V dnešní MF Dnes, str.A14 pouští své Oči Jiří Stránský, Není to žádný troškař. Píše: … havíři a taviči nemohli vědět, že tam na tom imperialistickém Západě dělníci týchž profesí berou dvacetkrát víc …
  To jsem také nevěděl, byl jsem vymytý komunistickou propagandou, že tam zavírají doly jako nerentabilní, věděl jsem ale, že horníci a taviči V ČSSR neberou méně než 5000 Kčs. To by, mám matematické vzdělání a umím násobit, bylo tehdy tak 100 000 Kčs měsíčně. Slušný balík pro horníka. Mezitím se platy zvedly v průměru 10x (při porovnání průměrných platů). To by dnes byl jeden milion v českých měsíčně. Teď už chápu proč horníci nechtějí zavření dolu Paskov a chápu i majitele toho dolu, že jim nedokáží udržet mzdy.
  A chápu i ten zoufalý boj zoufalců za svoji pravdu a za sebe. Lež se povýšila na ctnost a není nic, co by se nedalo napsat a co by noviny neotiskly. Jedinou obranou je, už se to v diskusi objevilo, volit podle svých vlastních vnitřních preferencí a nečekat od voleb nic dobrého. Někdo to tu také skvěle přirovnal když napsal, když už jsme na Titaniku, tak ať mají chlebíčky i v podpalubí.

 18. Kutil napsal:

  Zeman to dělá dobře. Je třeba rozhádat sociální demokracii tak, aby sice vyhrála volby, ale jen těsně, aby k většině potřebovala vhodného koaličního partnera, samozřejmě SPOZ, premiérem bude Hašek, protože ho lidé vykroužkují, neboť je úspěšným hejtmanem a na jižní Moravě se lidé mají dobře, přičemž pan prezident už naznačil, že kroužkování je pro něj víc než předseda, a Hašek je vstřícný, klíčová ministerstva obsadí těmi správnými lidmi, rozuměj odborníky, a vliv Hradu bude absolutní. No, máme se na co těšit.
  A pokud jde o Viktorku… Tak ta mě tedy sejří víc než Kalousek. Jak jí to tak všechno pěkně jde. Ale co, každého jednou jeho hříchy doženou…

 19. spiklenec napsal:

  Už se zase řeší socani a přitom stačí jediné – soudruzi, nevolte je. Český skuhral nemá ve světě obdoby. Kádrování a nulová sebereflexe. Velká zla , menší zla. Relativizace a konstrukce, proč nic nedělat. A na konci zvolání – Já to věděl!

  Tento národ bude mít přesně to, co si zaslouží. Sám si u voleb zvolí svého dvojitého Nelsona. Ale třeba ho něco osvítí. Ovšem soudě dle diskusí na webu se k tomu neschyluje ani náhodou.

  • est napsal:

   Rád se nechám osvítit. Mám dojem, že není jiné volby než menšího zla.

   • spiklenec napsal:

    Rád se nechám poučit, co je menší zlo.

    • est napsal:

     Menší zlo je individuální preference každého. Vy jste ale naznačoval existenci univerzálního řešení.

     • spiklenec napsal:

      Já sem nic nenaznačoval. Ale pokud už je o něčem řeč, tak v žádném případě nic neřeší Klausovci, Babišovci, Zemanovci, Okamurovci, Bursíkovci a lidovci. Prakticky všechno už bylo vyzkoušeno. A také to podle toho 7 let v této zemi vypadá. Jenom volební vůl si zase může volit svoje Zelené, VV a podobná tělesa ponořená do kapaliny blbosti českého voliče.
      Ale je to trend , který sleduje stejnou amplitudu, jako tzv. arabské jaro. Všechno rozjebat, fragmentovat, znepřehlednit, aby se zákulisní dryják mohl dobře připravovat.
      Český důchodce nepřestane jezdit na předváděčky, i když mu po nich vždycky zbyde holá prdel. A český volič je na tom stejně. Rád holuba na střeše, ale nakonec vytahuje vždycky jen suché z nosu.

     • est napsal:

      Ano, tohle všechno je jasné. Zajímalo mě jen, k ČEMU se neschyluje ani náhodou, když už teda jaksi nejsme osvíceni.

 20. jaa napsal:

  Ale stejně jsem ráda, že na ten volební boj je krátká doba, kdyby trval až do jara příštího roku…. to by bylo na cvokárnu. No a včil na podzim mají lidi poněkud jiné starost… škola, zásoby na zimu, zazimování… a jéje. Moc času na vysedávání u bedny či PC není… taky dobré. A nedělní oběd si kazit Moravcem taky moc lidí nebude dokud bude ještě doba sklizně, zavařování a pod…. mno vyšlo to… jen aby to vyšlo ještě u voleb……..

  • jaa napsal:

   jen jednu poznámku. Naproti na dodinném domku mívávali na štítě obří panel .. střídavě ODS a Lidovce po celou dlouhou dobu předvolební… hmm…. letos nic.. a přitom se majitelé nezměnili… hmm….

 21. spiklenec napsal:

  Ale ono je to vlastně celkem jedno. Jsme světové válce blíže, než za tzv. kubánské /či karibské/ krize. Tehdy měly obě strany , kam couvnout. Dneska je tato výhoda jen na straně Ruska. Mírotvorce nemá kam, jinak je pro smích on i celá ta plechová nádhera. Z amerických zdrojů pochází informace, že ve Středozemním moři už to začalo létat. Údajně 4 Tomahawky byly sestřeleny syrskou obranou. Zkouší se, jak na tom Sýrie je. V Jordánsku spadl Raptor. Nikde ale nelze dohledat, jestli také zkoušel syrskou protivzdušnou obranu. Jen 25% syrské armády bojuje s tzv. rebely. Zbytek celou dobu hlídá syrské území před napadením zvenčí. Mírový islámský černoušek z Ameriky bude možná konečným řešením pro Izrael. Až bude napadená strana těžce v úzkých, tak lze očekávat eskalaci všemi azimuty. Nějaký Katar během dvou dnů přestane existovat. Velké problémy bude mít Saudská Arábie a v Izraeli si o nějaké stovce obětí může nechat soudruh Bibi vykládat pohádky.
  Do východního středomoří míří křižník Moskva. Putin řekl Kerrymu, že je lhář. /Přesně tomu, který byl ve vietnamské válce a přiznal před nějakou porotou, že Amerika ve Vietnamu používala napalm a další pokrokové dryjáky./

  Ale proč to píšu? Až tohle bouchne – jako že je k průseru jen krůček – tak bude úplně jedno, jak dopadnou volby v tomto slzavém údolí.

  • Hladis napsal:

   Media mají jednu nevyhodu. Zasobuji člověka tolika i protichudnymi informacemi především negativního razu, ze z toho zacne jancit a stava se z nej doomcryer, konspirator, ci ten spiklenec. Poradim vam jedno. Odpocinte si od toho pokud si chcete zachovat dusevni zdravi.

   • spiklenec napsal:

    Co náš čeká, to nás nemine.
    Od roku 2008 máme světovou finanční a hospodářskou krizi, jejíhož konce nevidět. To jsou fakta, žádná konspirace.
    Tzv. arabské jaro není žádný národně-osvobozenecký a demokratizační proces, nýbrž implementace nových světových pořádků, o kterých mluvil soudruh Bush starší už před skoro 30ti lety. Lehce lze dohledat. To jsou fakta, žádná konspirace. Jen tzv. pozitivisté a bulíko-hujeři si můžou lhát do kapsy donekonečna. Vlastně ne… jen do času.
    Hybnou pákou veškerého pokroku byly vždycky pochybnosti, a lidský rozum by měl být využíván především k pochybnostem o prefabrikovaných pravdách. Tak například Vlkovo bloguje je nejlepším dokladem tohoto tvrzení. Jinak bychom si vystačili s MF Heute a Českou TV. Tato média jsou plná zaručených pravicových pravd.
    Takový soudruh Halík je dneska ikonou praktikujícího katolicismu a tzv. církevních restitucí. O tom se jaksi nepochybuje. Ovšem nějakého šťourala napadlo kouknout se do minulosti pátera Halíka a ejhle … radostně nám soudruh páter budoval normalizaci na jednom vcelku významném pracovišti. To jsou fakta, žádná konspirace.
    A pokud někdo fakta zamlčuje, překrucuje je, nebo dokonce přímo lže, tak se dopouští
    účelové konspirace.
    V současné době je největší konspirací použití chemických prostředků Assadovými vojsky.
    Začínám chápat, jakou roli tu plníte. Ale o tom vědí více pravidelní návštěvníci těchto stránek. Ostatně … dali to také najevo.

    • est napsal:

     Tak jste mi konečně odpověděl na původní otázku.
     To ale ještě potrvá 🙂

     • spiklenec napsal:

      Protimluv z vašich plků jen padá. Když už jsem odpověděl , tak není , co by trvalo.

      Každý, kdo chce, se může podívat, že žádná otázka nebyla položena. Otázka vždycky končí otazníkem. Ale bulíci zprava nikdy neměli pro používání češtiny moc prostoru, když musejí opakovat svoje prefabrikáty a stylizace a nikdy jinak.
      Jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet.
      Jako ty potrefené husy.

      Ad hladiš / špíny a mastnoty se zbavíš/ … stačí dohledat, co bylo řečeno jinými.

     • est napsal:

      „Tento národ bude mít přesně to, co si zaslouží. Sám si u voleb zvolí svého dvojitého Nelsona. Ale třeba ho něco osvítí. Ovšem soudě dle diskusí na webu se k tomu neschyluje ani náhodou.“
      OK, polopatě: co má tento národ osvítit? A co by se pak stalo?

    • Hladis napsal:

     To me zajima. Reknete mi jakou roli tu hraji ?

     • spiklenec napsal:

      Nepovedu jalovou diskusi s třetiřadou garniturou pravicových údů soudružky Němcové a soudruha Kalouska.
      Obzvláště pak , když jejich výzbrojí bývá jedna věta a absence vlastního myšlení.
      Je mimo jakoukoli pochybnost prokázáno, že voliči pravice jsou v zásadě velmi schématičtí, ducha mdlého kvůli nekonečnému omílání dávno vyvrácených pravicových bludů a v neposlední řadě k jejich výbavě patří velmi limitované IQ.

     • est napsal:

      🙂

     • est napsal:

      To byla rána na komoru. Obzvláště když nedokážete vysvětlit vlastní názor.

     • Hladis napsal:

      Vyborne. To jsem potreboval slyset 😀 Ani nevite jak jste me pobavil. Hned pobezim vedme ze Zdaru líbat lem jeji sukne, nezapomenu se rano pomodlit u Klausova plakatu, trikrat zaprit Jezi….eh Zemana, a poklonim se knizeti panovi. Dnes se nekde varilo moc vtipne kase 🙂

    • Rošádek napsal:

     Dobrý magor 🙂

 22. tata napsal:

  VÁŽENÍ

  Panebože když čtu čím dál více příspěvků na převážně spíše levicově zaměřeném blogu na tém jak je ta čssd nemožná nestačím kroutit hlavou.

  TED TYTO ŘÁDKY pišu jen pro ty levicově zaměřené z jineho pohledu je to co napišu samozřejmě jiné.

  JEŠTĚ SE ZASTAVÍM na příspěvku HLADISE………POMINME jak později napsal že to bylo rýpnutí…..že…………Kdyby lidi meli volit dle peněženky, tak CSSD, ani jina levicova strana, v zivote nemuze dostat hlas od 99% produktivnich obyvatel.
  …………………… zbytečné rozbírat hloupost……………

  toto už stojí zato rozebrat
  .Hladis napsal:
  Září 5, 2013 v 12.00
  Stejne jako vy to nikdy nedate pravici, ikdyby tam kandidoval pan Buh. Mate si co vzajeme vycitat :

  proč to píšu nebo toto přesně souvisí,nebot čím dál více před brodem stahujete kalhoty.

  ANO čssd není ideal ale na levici krom ještě ksč není nikdo kdo muže postavit hráz pravici…..HLADIS PÍŠE……….Mate si co vzajeme vycitat : OPRAVDU TOMU TAK JE??????????

  stačí dát do souvislosti…….po vládě KLAUSE bylo bankovnictví a země v rozpadu……….když spočítáme dluhy co vlády ČSSD ZPLÁCELI ZA ZÁCHRANU aby se bankovnictví nerozpadlo a tím i země…………a udělali to dobře ,,určitě se dalo i líp,,ve srovnání ze světem ale dobře………..to dokazuje stabilita a jedni z nejmenších problému bankovnictví v celosvětové krizi.

  NEBÝT těch dluhů byli by rozpočty skorem vyrovnané ovšem byla konjuktura,mnohdy zbytečně rozhazovali,i aferý byli………….ale s vládami pravice se to nedá ani náhodou srovnávat……..takže Hladisovo mate si co vičítat je přinejmenší hodně diskutabilní……………PROTOŽE zatím je jen jedno srovnání po katastrofě pravice……………nastoupil ekonomický růst a opět vláda pravice země šla do upádku ano byla krize ale všichni víme že to není jen krizí.

  TAKŽE S HLEDISKA levice není pravda že si nemáme co víčítat.

  A OČEM TEDY tady meditujete,,,,,,,,,,,,,,je jasné že středový to věčinově hodí Babišovi,A Karlovi.takže meditujte a nahrávejte pravici……….pro levicové voliče není co řešit……….musíme zabranit vladu pravice a to mužou jen dva subjekty ČSSD S Ksč………TAK CO řešíte až ted eventuelně sklamou prosím,říkat to předem je hloupost.

  LEVICOVÝ volič ještě nebyl postaven před volbou tuto vládu už ani náhodou

  • strejda napsal:

   Tato, začal volební BOJ. Boj, ne žádné intelektuálské hrátky. Je potřeba nepřítele – levici – poškodit všude, kde se dá. Zveličovat vnitřní pnutí a všechny chyby. A hledat všemožné cesty a cestičky jak od levice odvrátit středové voliče. A ty levé otrávit a zechutit, aby k volbám nešli. Vše je povoleno a vítáno. Náhradní cíl za mrtvou ODS a zprofanovanou TOP se čile hlásí k světu. Vy to popisujete přesně. Jako vždy. Nebudeme volit osoby ale politické strany dané jejich programy a tradicí. Mně nezajímá jak se má rád Dienstbier s Haškem či Svobodou. To je pro mně neznámá. Mně zajímá program ČSSD. A také KSČM. Starám se o to co je a co lze očekávat. A staré bubáky nechávám ve skříni. Jsou mezi nimi i popravení antibolševici s upálenými čarodejnicemi. Spolu se stamiliony lidí zabitých válkami v novověku.

   • Rošádek napsal:

    Ano, je to skutečně na pováženou, že teď, když by levice měla šanci se dostat k vládě a napravovat po pravici, co se dá, někteří „levičáci“ ve volebním boji urážejí předsedu ČSSD, bývalého prezidentského kandidáta ČSSD, a stínového ministra zahraničí ČSSD.

    • jaa napsal:

     jak může být levice jednotná, když se Sobotka a Zavaadil paktují s Kalousem….bohužel

     • Rošádek napsal:

      Jak říkám, pokud budou měkteří „levičáci“ takto urážet a veřejně ostouzet představitele sociální demokracie, nemohu tuto stranu volit

 23. tata napsal:

  nojo no kde nejsou věcné argumenty……………..nastupuje hloupí obrázek.

  jak jsou si ty rádoby odbornici podobní

 24. tata napsal:

  PROČ NÉ……….každý má nákou uroven,když napíšete blbost……….holt VÁM NIC JINÉHO NEZBÝVÁ než 10 hodin schovávat hlavu.

  protože těch 99 procent je jásná blbost………..aspon hold jste napsal že to je rípnutí……….jenže i rýpnutí musí mýt naký obhajitelný fakt………..99 procent je ale neobhajitelné

  V druhém případě je to diskutabilní , samozřejmě s pozice pravice to je ignorování čísel,s pozice nestraného jak tvrdíte že jste byste tyto čísla ignorovat neměl ,ten rozdíl vladnutí je hmatatelný………….no když na jasná fakta dokážete dát jen hloupí obrázek něco to vypovídá ale to je VÁŠ PROBLÉM………………JAKO OSOBA JSTE MI UKRADENEJ ………NA hloupé argumenty se ale nedá nereagovat

  • Hladis napsal:

   Citace: „Hmm ciste dle peněženky ? Kdyby lidi meli volit dle peněženky, tak CSSD, ani jina levicova strana, v zivote nemuze dostat hlas od 99% produktivnich obyvatel. Dle peněženky by pak museli volit SSO 😀 To je docela hodne blbe kritérium pro volby 😉 “

   Pokud je to blbost, tak jste tedy ultrapravicovy volic SSO 😀 Jste opravdu tak slaboduchy ? 😀

   Nejak jsem si nevsim ze bych vam, byl ukradeny, když stále pisete tyhle hloupe osobní utoky a ještě ze sebe delate verejne vola. Ale jeste se zeptam, jelikož ja nejak nevim a musim se zeptat odbornika: Jaky jsem tedy ja volic ? Levicovy nebo pravicovy ? Fakt me vas odborny psychologicky rozbor zajima 🙂

   • strejda napsal:

    Píšete o hloupých osobních útocích, tyto vám připadají chytré? Cituji:
    „Jste opravdu tak slaboduchy ?“
    „ze sebe delate verejne vola.“
    Tak tomu říkám argumenty. Myslím si, že kvalitní diskutující by si měl za všech okolností udržet úroveň, kterou sám očekává. Pokud toho není schopen, je nejlepší se zdržet komentáře. Ono je zvláštní pracně si budovat pověst a pak ji zkazit špatným sebeovládáním.
    A jaký jste volič? Zajímavá otázka, jen bych se zeptal, vy to víte?

 25. Germanicus napsal:

  Zajímavé vlkovo zamyšlení a rovněž zajímavý příspěvek od prirodovedce. Prima.
  Wow, Babiš chce být ministrem financí!!!
  http://ekonom.ihned.cz/c1-60589030-ekonom-andrej-babis-pozaduje-ministerstvo-financi

Komentáře nejsou povoleny.