Volební bilboard bez stranického loga, vysokoškolští učitelé a Zlámalová


Zdá se, že  je mi  souzeno  milovat  „analytičku“ Lidovek  Lenku Zlámalovou  láskou  trvalou a horoucí….. Minimálně  po dobu, co bude existovat  Kosa,  respektive,  pokud  budu  schopen na  ní  psát  články.

Co bych  si  bez téhle  děvenky  počal? Kolik už mi dala  vděčných námětů,  kolikrát  jsem  si mohl  brousit  svou ironii o její produkci.. Jsem jí neskonale  vděčen.  Váhání nad  tím, co  budete  číst  dneska,  skončilo v  okamžiku, kdy jsem objevil ve  včerejších Lidových  novinách na komentářové  stránce  její  sloupeček  Život v politice, s podtitulkem  Nečas  si na  žebříčku expremierů vede  důstojně.

Obsahem několika  desítek  řádků je  rekapitulace , čím a  jak se po skončení své kariery  živí  bývalí předsedové  vlády.

Pochvalu, jak jinak,  sklízí  premiant – Václav  Klaus. Který  si prý přednáškami je  schopen  vydělat miliony. Konstatuji, že  to dokázal i   jistý Harry  Jelínek.  Bohužel, na  rozdíl od  Klause tvrdil,  že  jeho  vzdušné zámky  hejlům  se dají převádět v katastru nemovitostí….NA  druhé straně  – pero měl vždy  vlastní.

Poněkud na  rozpacích je  už  Zlámalová  ohledně  Topolánka. Konstatuje, že se dal na  teplárenství a  že podniká se svou předpremierskou  firmou VAE  v teplárenství ale  že o obchodech  téhle  firmy nelze nic  zjistit. Dále , že  je  v  orgánech Elektrárny  Opatovice  , kam jej   nominoval holding  EPH – vlastně  skupina  J and T, který  prý organizoval Topolánkovi svého času  dovolenou v  Toskánsku.

Ohledně  Vladimíra  Špidly jen  věta.. že  žije z  TUČNÉHO důchodu z  EU.

O Paroubkovi  pak  to, že  se teprve  uvidí po volbách.

Aby  byla bleskově hotova  s Janem Fischerem  a Standou  Grossem – oba  jsou  ostudou, kterou není třeba  rozebírat!

Takže  dospěla  k  závěrečnému  finále  celého  článku – cituji:

Kdyby  Petr Nečas neskončil tak nedůstojně, mohl být díky  svému přehledu a znalostem žádaným expremierem. Po razii Ivo Ištvána  byla  jeho startovní pozice zničena. Od ODS je sympatické, že  se přes liberálně  – konzervativní institut CEVRO o Nečase  na těžkém startu  postarala. Není to trafika, studentům má co nabídnout!

Nevím jak  vám, ale  mně  tohle  přijde plně  ekvivalentní  známé  scénce Felixe  Holzmana, kdy  svému  známému  vysvětluje, že má  geniálního syna. Je  to nějak takhle:

Prý  vždycky  v  zimě  když  stojí  u  okna a  sněží,  začne  vykřikovat

Níh, Níh! Budeme  stavět huhulála!

Onen známý se ptá  – to je  šikovnej  kluk a kolik mu je?

A Holzman, jestli se nepletu, odpovídá  – šestnáct!

Tak  tenhle  článeček, komentující  skutečnost,  že  CEVRO  oznámilo  instalaci  Vondry  a Nečase do svých  řad, mi přijde úplně  stejné  kvality!

Jen si vedle  sebe  postavte  tyto věty:

Kdyby  Petr Nečas neskončil tak nedůstojně, mohl být díky  svému přehledu a znalostem žádaným expremierem./Níh níh, budeme  stavět huhulála

a

Není to trafika, studentům má co nabídnout / Je mu  šestnáct!

Mně  ta  shoda přijde až  dokonalá!  Kdyby  Petr  Nečas  neskončil tak nedůstojně…..  tak nedůstojně, že  jeho  konkubína řídila  tajnou službu,  a  tak supernedůstojně, že nechala  fízlovat  matku  jeho vlastních dětí…  tak, tak  by  byl  předsedou vlády téhle  nešťastné země  nejspíš  doposud.

Pak  zde máme  krásný protimluv – liberálně –  konzervativní institut. Už  jste někdy  viděli  něco, co by bylo liberálně  konzervativní?  Respektive  v  superjednoduché  češtině staro/nové? Já ne.  Až se dostáváme  k absolutnímu vrcholu – Není to trafika, studentům má co nabídnout!

Tak  to by mne  zajímalo! Tedy to, co  podle  paní analytičky  může  slabingr  nabídnout.  Svou  bezpáteřnost?   S kterou  absolvoval a kryl  všechny  průšvihy  ODS?  Svou  nestatečnost, s níž  řešil veškeré vzniklé problémy?  Nebo  snad  má  být lektorem předmětu Jak si  sekretářku/roštěnku  nechat přerůst  přes  hlavu až  k  úplnému ztrapnění?  A  ODS  se o něj  postarala?  CEVRO  je  vysoká  škola. tedy aspoň  to  o  sobě  tvrdí!   Ovšem není to vysoká  škola  modrého  fogla, nýbrž  LANGEROVA vysoká škola!  Má  li  náhodou  Zlámalová  pravdu, dovozuji,  že  Langerova  je také  ODS….Nebyl  bych  tím překvapen.

Jsem  ale  zaskočen jinými věcmi. Ve  stejném  vydání Lidovek  je  stručný  slabingrův  životopis. A  také  rozhovor  s Langerem ohledně  angažmá  Vondry a  Nečase.

Z  životopisu  vyplývá,  že  je  v parlamentě  nepřetržitě  od  roku  1991… Nikdy,  od  školy, s výjimkou  krátké  epizody  před  převratem nežil normálním  životem….

No ono  to vlastně  nevadí. Saša  Křivoústý, takto lobista  za  Pandury v zájmu  General Dynamics  má  být  ředitelem  Centra transatlantických vztahů!A  Nečas jeho pravá ruka.  Tak  zkušenosti  normálního  českého  občana  jsou k ničemu. Jistě  tam budou  řešit  globální  problémy,  s kterými si  Amíci nevědí  rady  a bez  Vondry a slabingra  by  si tím neporadili…  Už  to  vidím! Budou fakt  dělat  huhulála!! Nejlépe  v  parném létě.

Ovšem nejzajímavější  asi ze  všeho je  asi  tato otázka  rozhovoru s Langerem:

Před časem se objevila zpráva,  že Petr Nečas   s koncem ve vysoké politice potřebuje  řešit  finanční  závazky. Platí  štědré alimenty  i vysokou hypotéku, proto hledal uplatnění, které by  odpovídalo platu premiera- tedy  zhruba  150  tisíc  korun hrubého. Vy jste mu takové místo nabídl? Nebo se k tomu bude muset ještě  hodně otáčet?

To je intimní  věc. Jsme  soukromá  vysoká  škola.Na  svoje  fungování si musíme  vydělat, nedostáváme  žádné  dotace., státní příspěvky  a podobně.  Musíme  se hodně  otáčet,   abychom na jedné straně  udrželi kvalitu  studia a na  straně  druhé  ho ufinancovali.. Věřte , že  jsem bytostně  přesvědčen,  že podmínky, které mají oba  dva kolegové nastavené, odpovídají  jejich  kvalitě,  jejich erudici  a také  tomu, co od nich očekáváme.

Netušil jsem, že  jakýsi  modrý VUML,  jak  na  internetu několikrát  nazvali  tenhle institut  zlé a  nepřející  jazyky, si může  dovolit  platit  svým pedagogům  150 litrů měsíčně. Zejména jde li  o materiál kvality  Vondra/Nečas. Kolik  by  asi tam na  téhle  škole musel  brát  uznávaný profesor?  No nic, nechci, abyste si mysleli, že  ze mne mluví závist. Rozhodně  tomu tak není. Nemám to zapotřebí.

Abyste  rozuměli,  proč  se tomu podivuji. Opíši  ještě  část  další Langerovy  odpovědi v jiné otázce:

…současně máme  akreditováno magisterské studium  Bezpečnostní studia.  Oba  dva kolegy   považuji za  experty  v  této oblasti a  za  velmi výrazné posílení  celého týmu, který se této problematice věnuje….

Pokud mne  paměť neklame, tak  Vondra zahájil svou  karieru ministra  obrany  tím,  že bylo vykradeno ministerstvo obrany a dodnes nechytili pachatele….

Následně byl skandál kolem  tendru  firmy  FIDES  na ostrahu armádních objektů.  No  a  mluvit  o  Nečasových zkušenostech ,  jak  řídit  tajné služby?  To je  asi  stejné  jako  kdyby   zdravotní bezpečnost  v nemocnicich  přednášel  přímý  nadřízený  heparinového vraha  Petra  Zelenky. Vlastně mne napadá, on  vlastně  Langer  angažoval nepravého člověka-. Jana  Nagyová  má  nepochybně  ty  správné zkušenosti  s  opravdovým  řízením tajných  služeb!No třeba  má smlouvu také.  Jen se  to  Langer  styděl oznámit…

Já myslím, že  CEVRO  je opravdu správná  škola!Že  své  studenty  opravdu obohatí. Ostatně – jediný mne  známý  absolvent to potvrzuje měrou vrchovatou!  Vlastně  – absolventka. Drsná Krystýnka / alias exposlankyně  VV  Kočí/se chlubí jejich  diplomem!  Ta  byla  vážně  dobrá!  Takové  inteligence  nám třeba!

A na  závěr  ještě  drobnost. Slabingr  si na  žebříčku  expremierů   skutečně  vede důstojně!Přesněji těch z  ODS!   O důstojnosti  jeho působení  svědčí  i  centrální  volební  plakát  ODS , který se právě objevil na bilboardech v celé zemi!  Zbytky  po Nečasovi  si dokonce netroufly  na něj  umístit  ani stranické logo! Jsou zřejmě  názoru, že by je  to poškodilo.  No není  to  krása?

ODS Bilboard

zdroj: iDnes

Já myslím, že  slabingr  má  studentům  CEVRA  opravdu  co  dát. Pokud  ještě nikdy neviděl  absolutního loosera. S  jeho exemplářem takového formátu  se  člověk opravdu hned  tak nepotká. Nečasův exkolega,  Macek,  dokonce Langerovi navrhuje, aby  netroškařil a otevřel  speciální studijní obor Jak  financovat milenku  ze  státních  peněz. A všechno korunuje  zjištění,  že  značku  Volím pravici  mají  zaregistrovanou  Machovi Svobodní!

Ano,  Petr  Slabingr  Nečas  vítězí na  všech  frontách! Dokonce i  po politické smrti.

..

Příspěvek byl publikován v rubrice Antilidovky, Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

56 reakcí na Volební bilboard bez stranického loga, vysokoškolští učitelé a Zlámalová

 1. wiki napsal:

  Kolik by asi tam na téhle škole musel brát uznávaný profesor?

  Vlku, faktický dodatek z Výroční zprávy CEVRO Institut, o.p.s., za období 2011 (zdroj: https://or.justice.cz).

  Průměrný počet zaměstnanců:127
  Mzdové náklady celkem (+ „odvody“): necelých 25 mega CZK

  • Bob napsal:

   To potom vychází něco kolem 13 000,-Kč na zaměstnance….
   Zřejmě jim nejde o peníze, ale o věc…:-)

  • Občan napsal:

   Wiki,
   podle MF-ARES má CEVRO Liberálně konzervativní akademie o.s. 1-5 zaměstnanců a CEVRO Institut o.p.s. 50-99 zaměstnanců. A to už je sakra rozdíl 🙂

   • wiki napsal:

    Rozumím-li správně nastavení limitů, mají to pravděpodobně pro zatřídění firem do segmentu SME ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Mal%C3%A9_a_st%C5%99edn%C3%AD_podniky ). A tam se to vesměs zatřiďuje při zahájení podnikání, a modifikuje snad jen při případné žádosti o dotaci/podporu

    • Občan napsal:

     Hlavně to tam asi bude „přepočtený počet zaměstnanců“ – ted v přepočtu na plné úvazky.
     Ve skutečnosti většina lidí nejspíš dělá pro CEVRO na zkrácené úvazky, DPČ, DPP, eventuálně rovnou na švarcsystém. Čili průměrně těch 127 zaměstnanců mít mohou – po kouskách 😀

 2. Bob napsal:

  Kdyby to nebylo strašné, tak bych na tom viděl pozitivní to, že se kluci o sebe navzájem dovedou postarat…
  Nechápu to.
  Já bych ve své firmě tyto „odborníky“ nezaměstnal ani zadarmo.
  Vzpoměl jsem si na „klasika“ (Kalouska), když na adresu tří rebelů -trafikantů prohlásil něco jako, že je šťastný, že je urval pro státní firmy, že by se o ně soukromý sektor popral.
  Ani tyto duchovní a manažerské giganty bych osobně nezaměstnal…

 3. vonrammstein napsal:

  Ale no tak. Na tom boardu je přece bílej fógl na modrým pozadí. Kdo by tápal? Navíc je to určitě jen předstupeň.
  Ovšem pokud to heslo má fakt zaregistrovaný SSo, pak to asi bude docela mela.

 4. VáclavP napsal:

  Vlku doporučoval bych zvážit jaké odstupné a jakým způsobem dostali Špidla a Gross, řekl bych , že mnohem větší než Nečas.

  • Alex napsal:

   Víte, pane Václave, tohle je až příliš častý typ argumentu. Obecně. Vyplývá z něho jen jedno. Že autor takového výroku s tím, co předpokládá, že je totéž, souhlasí. A že s tím, co předpokládá, že je totéž, nemá žádný problém a pokud to používají všichni, je to prostě v naprostém pořádku.
   Ono je to vskutku úžasné, dívat se na českou politickou scénu a ještě úžasnější je sledovat ty tzv „pravicově orientované“. Jaký měli orgasmus ze vzniku socek a jak se o nich vyjadřovali, jaký měli orgasmus z každého dalšího polatku ve zdravotnictví, jaký měli a mají orgasmus z každého dalšího zprivátnění ve zdravotnictví a rozbití solidární podstaty zdravotního pojištění , jakmile se přirozeně po roce 92 dostala k vládě pravice. Jaký tito tzv „pravicově orientovaní“ mají vztah k rozkrádání, jaký mají vztah k politické kultuře naposledy. Ti naši tu sice nastolili a se vším všudy vytvořili takovéto prostředí, ale heleďte dyk ti druzí jsou stejní. A jak zřejmě fandí těm svým, aby v tom či onom byli ti jejich ZŘEJMĚ ještě úspěšnější
   Pravice začala s politickou kulturou řeznické psa – od lhaní v předvolebních kampaní tak, jak dodnes žádná ani ta komunistická levice nelhala, přes dehonestaci každé socky bez výjimky jejich fandy až po tu parlamentní kulturu válcování, veřejného umravňování policie a justice, jakmile se na ně odtud jen někdo „křivě“ podíval (dokonce se stal dobytkem) a to nemluvím o znásilnění obvyklých zvyklostí a předepsaných procedur při projednávání zákonů a zašlapávání opozice , kde se dalo a jak se dalo.
   Vše tu zavedla pravice za skutečně přímo orgasmu tzv „pravicově orientovaných“ „příznivců“ – všech.
   A jediné, co k těm jevům titíž mají – ti druzí jsou stejní.
   Nu, já k tomu mám jediné. Tito příznivci pravice – dříve či později zákonitě splodí ne Zemana, ale nového a ne Gotwalda, ale rovnou Stalina. Dle mého soudu si ho i stvoří, chtějí-li takto pokračovat.

   • Aldo napsal:

    Popsal jste to dokonale Alexi.

   • Gerd napsal:

    Sakra, berete mně to z úst! A to jsme před 30 minutami poslal vlkovi článek v podobném duchu. Jen si myslím, že cesta už je dávno připravena, jen s eještě nenaskytl vůdce.

   • prirodovedec napsal:

    Procitene a brilantni Alexi. Nicmene neoslovi citovane :).

    Vysvetluje drive tolik propirany pojem pravicovy bolsevik. A byvala ambiciozni sekretářka z jedne moravske VS dle hlasu kolegu z Moravy spolecne s pověstnou dnes prevelenou TV steknou si mohou podat ruce. Je jen otázka kdy proběhne ten prerod těchto selebrit (daleko vetsi a zejména uctyhodne herecky padesátých let Chramostova i Jiraskova to od svého rudého bolsevismu v padesatych letetech dokazaly jak sedesatych zcela k sametu ž68 tak jedna dokonce navratem k vire modrych byt bez bolsevismu v letech devadesátých) a jejich prozreni jak u takových byva zvykem se slovy: „Nikdo prece nevedel, ze to muze vzit tyto konce, pocatecni ideály a koreny byly prece krasne …“.

    Bohuzel mnozi lide vedeli (pragmaticky 🙂 viz vcerejsi diskuse o tomto slove a pro neznale definic cizích slov viz slovnik 🙂 ), jake budou konce nadseni at uz toho 1945, 1948, 1968, 1989 i třeba 1993. Cili nezapomínat a neodpoustet prilis snadno ani nadsenym idealistum, kteří vedi, ze se ma delat nejaka reforma, zdola, shora. Nejen levicovym i pravicovym bolsevikum. Kunderuv Zert je vecnou genialni výstrahou před takovými jedinci.

   • jenicek napsal:

    Já jsem rád chodím, protože tady se člověk u lidí bez paměti/mozku nádherně natlemí. Tak pravice nám „začala s politickou kulturou řeznické psa“:-D Jméno Zeman jsi slyšel nebo jsi tehdy ještě čurkal do plínek?

  • paja napsal:

   Obávám se ,že máte problém s psaným texte a nechápete a nebo nechcete chápat podstatu autorova sdělená,Mám ale pocit že u pravověrných je to normální stejně jako určitý druh amnézie.
   Jinak Vlku souhlas ,Zlámalová je docela pěkná roštěnka a bylo by škoda ,kdyby o sobě nedalo občas vědět,člověk se ale musí naprosto osvobodit od jeích myšlenkových pochodů.Když padl Slabing tak její teatrální vstoupení v diskusích na ČT bylo naprosto excelentní,možná ba se měla pokusit Slabingera domině vyfouknout.

   • Lex napsal:

    Jo, vyfouknout,
    a udělat si s ním miminko, které bude rodit doc. Svoboda…. no prostě, jak napsal Bob.

   • vlk napsal:

    Nemohu než opakovat to, co kdysi řekl G.B. Shaw jisté britské filmové celebritě, když za ním přišla a říkala – kdyby my dva jsme spolu měli děti, to by byla nádhera. A on po ní kouknul a odvětil: milostivá, zkuste si představit, že by po vás zdědily inteligenci a po mně krásu… A t neznal Zlámalovou ani Nečase.

   • vonrammstein napsal:

    Řekl bych, že s psaným textem máte problém spíš Vy. Bez urážky.

  • vlk napsal:

   Nějak mi uniká smyl té repliky. Špidla, Gross? Odstupné? Já o ničem takovém nepíši. Píši o „škole“ zvané CEVRO, o uplatnění superodborníků jménem Nečas a Vondra v téhle parodii na Harvard a pár dalších věcech. Ale nikoli o odstupném. To dostali všichni jmenovaní podle platného zákona.

   • VáclavP napsal:

    Bylo myšleno to, že o bývalé předsedy se někdo postará. Gross se o sebe stihl postarat sám. Špidla byl uklizen na post komisaře EU, resp. europoslance. Myslím, že jeho odbornost pro to je stejná jako Nečasovo. Mimochodem stejnou školu jako je CEVRO má i levice. Masarykovo dělnická akademie nebo tak něco…

    • vlk napsal:

     No stejnou ne. Není známo, že by MDA byl a vysokou školou.
     Dále – Gross s e postaral a sám? Pouhý žabař proti Topolovi. Pouhý žabař. To mi věř.
     No a Špidlova měl sakra lepší kvalifikaci. Mimo jiné třeba proto, že mu tajné služby neřídila sekretářka. A z politiky místní odešel proto, že nešel na ruku ani náhodou bývalému velikánovi. Na rozdíl od slabingra.

    • Občan napsal:

     Masarykova demokracká (do r. 2009 dělnická) akademie, o.s. je vzdělávací platfroma Nadace Masarykovy dělnické akademie.
     Od státu nedostává žádné dotace a je plně financována z darů, členských příspěvků a z příspěvků poskytovaných ČSSD.

     Nadace sama pak rovněž nikdy nedostala od státu ani korunu a je financována výhradně z darů. V současné době existuje spíš formálně, protože nevlastní takřka žádný majetek a jen velmi omezené fin. prostředky (na OR je její výroční zpráva z r. 2010).

     Mezi MDA a CEVRO tedy spatřuji dost významný rozdíl.

 5. Občan napsal:

  Vlk cituje – „To je intimní věc. Jsme soukromá vysoká škola. Na svoje fungování si musíme vydělat, nedostáváme žádné dotace., státní příspěvky a podobně. Musíme se hodně otáčet, abychom na jedné straně udrželi kvalitu studia a na straně druhé ho ufinancovali.. Věřte , že jsem bytostně přesvědčen, že podmínky, které mají oba dva kolegové nastavené, odpovídají jejich kvalitě, jejich erudici a také tomu, co od nich očekáváme“

  A já k tomu jen dodám, že Vondra pochopitelně lže jako obvykle.
  Dle MF-IS CEDR obdržel
  CEVRO Institut, o.p.s. – 2 537 000.- Kč (2009-2012)
  CEVRO Liberálně konzervativní akademie – 257 000.- Kč (2009)

  K tomu podotýkám, že CEDR neobsahuje přehled o všech obdržených dotacích, ale pouze dotace poskytované přímo ze SR. IS obsahující všechny dotace z „mnoha dobrých důvodů“ dodnes neexistuje. Protože to už by mohlo vyvolat „vzbouření na vsi“.
  Takže nemáme šanci dozvědět se, zda si CEVRO neukousl z eurodotací, zda jej náhodou nedotují poslední bašty ODS – Liberecký a Plzeňský kraj nebo zda nedostává (čistě náhodou) chechtáky třeba od polostátního ČEZu.

  Renomovaní profesoři
  a) nemají v CEVRu co pohledávat
  b) pokud mají pud sebezáchovy, tak by tam ani nevlezli
  Ale…
  On také existuje další velmi zajímavý subjektík, který se jmenuje Aspen Institute Prague, o.p.s. a tam dlí ta kukaččí vejce pěkně pospolu, bez ohledu na politické spektrum. V jeho vedení tak vedle sebe najdeme Jana Hamáčka z ČSSD. Vladimíra Dlouhého (momentálně kdovíodkud), Jana Zahradila (ODS), Tomáše Klvaňu cca ODS),Pavla Kavánka GŘ ČSOB), Jana Farského (TOP09), Michaela žantovského (no comment), Ivana Hodače z ACEA (automobilový průmysl), Zdeňka Bakalu (taky no comment), Jiřího Schneidera (také raději no comment), Radka Špicara (momentálně VCP Svazu průmyslu a dopravy), Tomáše Boušku (Forum 2000 a mluvčí MŠMT – 2008-2010).

  Vondra má s touhle lóží hodně společného – http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/aspen-007-institute/. A pokud si snad někdo stále ještě namlouvá, že v téhle zemi vládne parlament a vláda, pak by měl velmi rychle změnit názor.

  Ve srovnání s Aspen Institute je CEVRO jen udinďanou trafičkou pro jinak zcela nepoužitelné persony, které by ale ve své hlouposti mohly ohrozit zájmy zastupované výše jmenovanými a tak je lepší je mít bezpečně pod dohledem.

  • Řezníček z Brna napsal:

   Občane,
   Váš komentář by byl na velmi zajímavý samostatný blog.

   • Občan napsal:

    Několikrát jsem se na A.cz ohledně téhle zvláštní instituce opřel do Hamáčka, ale pochopitelně bez výsledku. A tak jsem hodil zpátečku. Bohužel momentálně nejsem v situaci, která by mi umožňovala do toho začít šťourat.

    • zemedelec napsal:

     Pane Občan.
     Výborné.
     Mě by spíš zajímalo,osazenstvo studentů,jestli to nejsou státní zaměstnanci a pak se hodně věcí vyjasní.

     • Občan napsal:

      Namátkou jmenuji a obrázek si už jistě uděláte sám 🙂
      Kristýna Kočí (poslankyně do r. 2013)
      Jiří Mikl (poradce náměstka MPO a poradce GŘ CZECHTRADE)
      Igor Svoják (poslanec za ODS do r. 2013 a podnikatel mj. i v exekucích a pohledávkách)

  • vlk napsal:

   Jejda, Plzeňský kraj poslední bašta ODS? A od kdy? Já do teď myslel, že tu vládnou oranžoví s podporou komoušů? Ale třeba mi něco uniklo. Jiank jména Schneider a Špicar mi rozhodně nepřijdou zavržeíhodná. A podobně Kavánek. Rozumí tomu co dělá jako málokdo.

   • Občan napsal:

    Ona snad nemá ODS v Plzeňském kraji skoro všechny radnice vč. plzeňského magistrátu? Tak to je mi novinka.

    A o tom, že Špicar, Kavánek a Schneider velmi dobře vědí co, pro koho a proč dělají, vůbec nepochybuji 😉
    Osud TOS Kuřim a Škody Plzeň, v nichž Kavánek v 90. letech působil, jsou dostatečným důkazem, že to byl a je člověk na svém místě a že velmi dobře rozumí tomu, co dělá. Ovšem jak pro koho, že…

    • vlk napsal:

     Radnic e jsou cosi jiného než kraj. Takže těžko mohou participovat na krajských dotacích o kterých je řeč. Když už jsme u radnic, pak je jich zatraceně ví -Brno, Ostrava, Olmík, Takže žádný Liberecký kraj a Plzeňský. Mimochodem, v Libereckém je to taky špatně. Tam šéfují starostové. No nic.

     A Kavánek? Ž ebyl ve škodovce? Nějak mi to uniklo. O TOS Kuřim nevím nic.
     Ale TOS Kuřim, pokud vím, docela funguje.
     A psal jsme, že Kavánek sakra dobře rozumí svému řemeslu. Což je pravda. Jeden z nejlepších v téhle zemi. Ale co to je proti názoru kohosi. Totéž Schneider a Špicar. Lidi nejsou dobří nebo špatní ve svém povolání podle toho, zda mají stejný názor jako já, ale podle objektivně měřitelných kritérií. Což zejména u Kavánka je snadno dohledatelné.

     • Občan napsal:

      TOS Kuřim – https ://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a176839&typ=full&klic=fxe6zu
      ŠKODA Plzeň – https ://or.justice.cz/ias/ui/vypis-vypis?subjektId=isor%3a341264&typ=full&klic=zs9yay
      (je třeba vymazat DVĚ vložené mezery mezi https a dvojtečkou)
      TOS Kuřim byl vymazán z OR v dubnu 1992 a ŠKODA Plzeň je od září 2001 r. v konkursu. To se Kavánkovi ty „transformace“ opravdu náramně vydařily.
      S jeho působením v „tranformaci“ bankovnictví je to to samé v bleděmodrém. Zejména v souvislosti s jeho angažmá v Bakalově partě zvané „Patria Finance“.
      A pak jsou tu ještě směnárny „Chequepoint“, Burza cenných papírů, Ndace D. a V. Havlových VIZE 97 – což je opět Bakalovina jak noha a pračka na prachy CONSILIUM s.r.o. (se sídlem na Holandských Antilách – http://investing.businessweek.com/research/stocks/private/snapshot.asp?privcapId=2125602), zlikvidovaná v r. 2003.

      Joo, OR je zajímavá „kniha“ a stojí za to si v ní číst. Čověk se sice někdy dozví skutečnosti, které by se radši nedozvěděl, ale ani to někdy není úplně od věci…

      Ano, Kavánek rozumí svému „řemeslu“ a Bakala jeho zásluhy jistě patřičně oceňuje.
      Co všechno Kavánek přinesl Bakalovi, to jen tušíme. Zato co přineslo působení Kavánků, Bakalů a jim podobných v české ekonomice ostatním, to mnozí z nás, bohužel, zažívají na vlastní kůži právě teď.

 6. Občan napsal:

  Ovšem tohle je mazec!
  Kdo jste snad uvažovali o KDU-ČSL jako alternativě, pak své rozhodnutí ještě, prosím, zvažte. Protože v JČ kraji za ni kandiduje na třetím místě kandidátky Šimon Heller. Ten Šimon Heller – fašisoidní fanatik a věčný student:
  http://www.kdu.cz/Zpravy/Aktualne/2013/Kandidatni-listiny-pro-volby-do-PSP-2013.aspx

  • Brejlovec napsal:

   Jejich předseda Pavel Bělobrádek má „vystudované“ právě Íčkovo CEVRO, proto možná ta až nepochopitelné servilita vůči ODS (viz jeho projev na kongresu ODS minulý rok),

  • zemedelec napsal:

   Pane Občan.
   Poděkuji za doplnění.
   Mám takové podezření,když už některý nemá ani na tu Plzeň,tak to Ivánek zařídí.
   Popřípadě si tam vyučuje ODS svoje kádry,buď přes sponzory,nebo je tam posílají státní instituce,které jím to také platí.

  • zemedelec napsal:

   Pane Občan.
   Zaujal mě i Václav Krása.Prezentuje se jako ochránce postižených,brojil proti Kalouskovi a přitom vleze do jeho béčka.

  • tresen napsal:

   No a v Plzni Krása. To je krása.

 7. Eddie napsal:

  Proc Vam tolik na tom Cevru zalezi ? Po drtive vyhre levice ho stejne zavrete vcetne vsech vyucujicich a studentu, tak co

  • zemedelec napsal:

   Pro Eddie.
   Je to možné,že někdo bude zavřený.
   Už se o tom popisovalo,jak se rozkulačují fondy z EU určené na vzdělávání a rozvoj konkurenceschopnosti.

   • Eddie napsal:

    Vsak se na to vsichni tesime az vinici budou za katrem a nic se rozkulacovat nebude, ze.

 8. tresen napsal:

  Občan píše:
  …Joo, OR je zajímavá “kniha” a stojí za to si v ní číst. Čověk se sice někdy dozví skutečnosti, které by se radši nedozvěděl, ale ani to někdy není úplně od věci…

  Zvlášť když se to týká vysoce podezřelých existencí, které sedí v Havlově nadaci, že? Jestli jsou vaše vývody z údajů OR na stejné úrovni jako ty, získané z katastru nemovitostí, tak potěš koště. Na vaše popletené teorie ohledně majetku maltézských rytířů a rodiny Kvačkovy /vlastnictví Velkopřevorského mlýna/ se nedá zapomenout.

  • prirodovedec napsal:

   Kvackove a Peake M(m)alta nepatri? 🙂 Podle psani první a politiky druhé, bych cekal, ze jim ji jejich sponzori a loutkovodiči davno zacalovali :).

   Jinak se zda, ze dnes socani zahajili v nerozborne jednote vkusnou a penezenkvite orientovanou kampan v Ostrave. Zda se, ze vlka a nas ctou, takze bravo. Idealni nastup, mezi nedůvěryhodnými jsou ve srovnani s Aliho obranou demokracie u bezneho volice uz ted uspesnejsi (skoro jako Necas mezi (s)ex premiery dle analyticky Lenky).

   Místo aby dali za pravdu nihilistovi (to je to spravne slovo, pokud hledate Hladisi, pragmatiky a oportunisty a jinou havet 🙂 ), ze je zle a bude bankrot (byt nejasne definovany dle wikiho i zrcadlice scallopa), brilantne naskocili na Vasi (vlkovu, Vasi, Hladisovu, …) vlnku NEDEJE.

   A co jsem si stahl tak zatím se také brilantne vyhnuli vstricnym „hloupym otazkam“ zumpalistu na namesti, co to bude stat. Primo US škola. Takze, kdo to první spocita? Mach, Mlcoch, tresen, Hladis … Ale co koho to zajima. Sup chlebíčky do podpalubi. Vypada to dobře. Ještě kontaktni kampan, slunne dny a mají to doma. pak uz bude hure.

   • prirodovedec napsal:

    Pardon NADEJE :), ta moje je spise NEDEJE.

   • tresen napsal:

    Maltu?
    Tu bych taky brala.:)
    Jenže šlo o ten barák. Velkopřevorský zvaný. Občan si ve svatém nadšení pro odhalování nepravostí nevšiml, že johaniti ten majetek prodali někdy na začátku 19. století a že jím tudíž nemohli odměnit věrné služby ve století jednadvacátém.
    A že ho prokazatelně vlastnil dědeček či pradědeček profláklé političky už za první republiky.

    • prirodovedec napsal:

     Mozna si je predplatili? 🙂 I sultan Soliman rikal „bacha na spitalniky“ :). Ale nevyzral na ne. Zkratka prokazali téměř US flexibilitu na tehdejsi pracovnim piratskem stredomorskem trhu …

     • tresen napsal:

      No vidíte, jak jsou tyhle diskuse obohacující. Já jsem myslela, že na sultána Solimána vyzrál jenom Dr. Voštěp.
      Lstiví Malťané si mysleli, že své budoucí pikle zamaskovali opravdu důkladně, ale na Občana nemají. Ten je odhalil. Asi mu sultán nechal šifrovanou hlášku v domě U turecké hlavy.

 9. bara napsal:

  Ten plakát jsem viděla dnes poprvé a napadlo mi, jestli to není nějaká fligna. Fakt si to zaplatila ODS? Fógl letí za mříže, dobrej fór :))

Komentáře nejsou povoleny.