Z voliče musí jít strach


napsal Vidlák

To je také jediná rada, kterou jako Vidlák umím dát. Na svém blogu mám heslo, že pouze s ostrými vidlemi vás berou vážně. V bývalém Západním Německu se žilo dobře i v kapitalismu, protože to byl kapitalismus v podstatě bez nezaměstnanosti, kapitalismus lidský s pracovním i sociálním úřadem, velkým zdaněním bohatých a bohatou, nerozkradenou státní kasou. Inu, řádily jim tam frakce rudé armády, komunismus byl oblíbeným tématem nekonformní mládeže, těsně za hranicemi sovětské divize a každý politik i bohatý denně uléhal s vědomím, že když se nebudou mít lidi dobře, mohou se jednoho krásného dne ocitnout v dobytčáku směřujícím na Sibiř do gulagu.

Důvod, proč si ti naši na nás dovolují je ten, že žádný strach nemají. Oni prostě vědí, že u nás nezačne řádit žádný opravdový nácek. Oni vědí, že si mládež jen vyřve hlasivky v ghetu někde u Duchcova, ale že by třeba někdo sestavil bombu a nechal ji Kalouskovi pod autem, to se nestane. Nebude žádné video, jak stahují v lese z Gazdíka kůži.

Oni vědí, že Vojta Filip sice na mítincích občas mluví o zlatých časech komunismu, ale žádnou STB za zády nemá a nemá ani veřejnou, ani tajnou mučírnu na politické odpůrce. Ani ten nejhorší politik u nás náhle nemizí a nenajdou ho po deseti popelnicích. Ochranka je tu jen od toho, aby Kalousek mohl fackovat drzé mladíky a prošlo mu to. Oni prostě vědí, že jsou beztrestní.

Ale všimněte si… jeden Ištván a jaké čoro moro z toho bylo. Jako jeden muž se semkla zlodějská garnitura, aby mu čelila. Pak se ukázalo, že mají pořád dost moci i sil, aby ho udrželi dál od těla a už jsou zase v pohodě. Ale teď? bez ministerstev, bez penězovodů? Možná ještě nemají dost strachu, ale úplně klidně už nikdo z nich nespí a čím větší máslo na hlavě, tím hůř.

Až půjdete k volbám, volte tak, aby se báli. Já to možná hodím Filipovi a zakroužkuji na kandidátce ty nejkovanější soudruhy, kteří by nejraději otevřeli Jáchymov. I kdyby měli komunisti 20% hlasů, tak je to pořád jen podpora 10% obyvatel, to na převrat v EU nestačí, ale stačí to na to, aby z nich šel strach. Zdá se mi, že by bylo ideální, aby nejvíc preferenčních hlasů v zemi dostal Grebeníček.

Volte toho, kdo nechá Ištvána vyšetřovat (teď je to asi jenom Zeman). Je jedno, že si za tím sledují vlastní cíle a myslí si, že toho sami využijí… Hlavně, ať mají strach, že je sebere policie a sejdou se s Rathem v lochu. Klidně ať mají strach i ti nevinní politici, co jen drží křeslo svému lídrovi. Strach musí mít nejen Kalousek, ale i Langšádlová. Nejen Kuba a Němcová, ale i jejich podržtašky.

Letošní volby nehodlám vůbec číst programy, protože jsou jako bitevní plány, přestanou platit pět minut po volbách. Nehodlám se vůbec zabývat tím, za koho nám bude líp a který hokejista bude nejlepší poslanec. Budu mít jediné heslo – hrůzu z voliče a udělám všechno proto, aby se všichni klepali, co jim to ten průměrný český středový volič provede. Na zřeteli budu mít dvě varianty – Ištván musí dál vyšetřovat a v parlamentu musejí soudruzi začít nahlas mluvit o tom, jak zavřou hranice, znárodní majetky a všechny bohaté pověsí. Jen ať mají strach. Až ten strach dostanou, bude mít kapitalismus rychle zase lidskou tvář a nebudeme se stačit divit, co všechno najednou jde.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vidlákovy podávky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

124 reakcí na Z voliče musí jít strach

 1. Eddie napsal:

  Nebo druha varianta, ze se ti druzi vzchopi a najdou si nejakeho Pinocheta, pak to bude presne inverzne. Nedelal bych z nich az takove pitomce.

 2. Hladis napsal:

  Eh. Tak vůbec nevim co na tohle napsat. Dalo by se to fest zdrbat na tisíc a jeden způsob, ale to si asi každý posoudi sam.

 3. anita napsal:

  Vidláku,
  s tímto článkem, mám opravdu problém. Ve vašem podání, by snad bylo na úrovni vyhrožování, které ztrácí efekt v případě, že není důsledně dodrženo, pak už není ani strach. Skutečně, by se vám líbilo, kdyby takové vyhrůžky, které jste popsal, byly uskutečněny. No, to snad ne !!!
  Opravdu si neumím představit, že bych měla volit Grebeníčka, tedy ťukající si smajlík na hlavu. To bych potom měla strach nejen o sebe.

 4. kchodl napsal:

  Logiku to bezesporu má.

  Rusák se 100.000 tanky a 50.000 taktickými jadernými hlavicemi (a 10.000 strategickými) za humny, se svojí nechutnou zálibou v dobytčácích, vystrčeným Solženicynem, který myšlenku gulagů široce popularizoval na Západě, aby každý věděl, „wo co go“. To už stálo za to, soutěžit, kdo se bude mít lépe, a proč se chovat k zaměstnancům lidsky. I USA to dost ovlivnilo, jakmile tlak pominul, dolce vita šel do hajzlu. Najednou nebyla myšlenka sociálního smíru až tak břitce aktuální a z člověka se opět stala „pracovní síla“ a „lidský zdroj“. Myšlenka outsourcingu u žluťáků, přesun výroby do Asie, mafiánské odkoupení odborů, … proč platit drahé lidi doma, když to jde jinak.

  Je to vidět všude, třeba i na západních univerzitách, kde jsou lidi nuceni podepisovat úvazky s nulovými pracovními hodinami a nulovým platem. Kdo nezlobí, ve finále něco dostane.
  Ve firmách se zase snaží o outsourcing, případně se tomu říká švarcík. A to nefunguje už jen mezi zedníky, ale firmy k tomu nutí i třeba projektanty, ICT experty, konstruktéry atd. Firma pak nemusí prakticky vůbec platit, protože si vždy vymyslí nějakou obezličku, proč třeba zaplatit jen 50% – případně se o to může třeba rok dva soudit. Jinými slovy, vydírání „lidských zdrojů“, ta pravá manažerská chytrost.
  Tak to dnes funguje.
  Místo švarcík jsem slyšel termín „dělat negra“, případně další lepší a modernější manažerský postup je pracovat přes „agenturu“, tedy pasáka – „dělat děvku“. Prostě způsob vydírání, stejný jako lidstvo samo. Firma zaměstnance nebere nebo přímo s jednotlivci nejedná – jenom s „pasáky“.

  Morálka a svědomí jako omezující kriterium zjevně nestačí a na peklo nikdo nevěří. Jo, na bolševika v parlamentu, který vyhrožuje zabavením majetku a Jáchymovem, případně na zavilého mongoloida v tanku kousek za hranicemi, se věří o kousek více.

  Mark Faber, známý glosátor a investor, nedávno v rozhovoru předpovídal, že dnešní superbohatí v USA by měli myslet na zadní kolečka a třeba začít rozdávat majetek, pokud chtějí, aby jim dav za čas neuřízl hlavy. Vzhledem k tomu, že tento pán má dost velký talent na pozorování oněch Talebových „černých labutí“, čekal bych, že si jeho slova někdo vezme k srdci.

  Takže myšlenku protektivní volby komančů nezavrhuji. I když se obávám, že je to ďábel značně vyčpělý a poměrně dost kolaborující, takříkajíc pekelník na baterky. I jejich volební program (i když to neznamená nic) zní rozumně – určitě je pravicovější než program ODS. Žádné Jáchymovy a šibenice neslibují. Hm.

  Ale ani tak to není od Vidláka nápad k zahození, minimálně z toho důvodu, že pokud nebude třešňomilný postbolševik v dostatečném počtu v parlamentu, čeká nás jistě „nevyhnutelná – v zájmu ekonomiky – politická nutnost“ spojení týmu ODS-B (ČSSD) + klerofašistických levičáckých havloidů (TOP09) + levičáků chodících do kostela (KDU-ČSL) + dalších havloidů v další proniknuvší straně … možná SPOZ (v opozici).
  Jinými slovy, nezdolný soudruh Kalousek a jeho medvídek. Spolu s Ozubenou pleší.
  Už se těšíte ?

  A jede se dál, močálem černým podél bílých skal.

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

   Kchodl také napsal :
   Rusák se 100.000 tanky a 50.000 taktickými jadernými hlavicemi (a 10.000 strategickými) za humny, se svojí nechutnou zálibou v dobytčácích, vystrčeným Solženicynem, který myšlenku gulagů široce popularizoval na Západě, aby každý věděl, “wo co go”. To už stálo za to, soutěžit, kdo se bude mít lépe, a proč se chovat k zaměstnancům lidsky.

   Vaše pravděpodobné mládí je omluvou pro Vaši neznalost. Za popularizací gulagů jsou odpovědné vlády jejího nejdemokratičtějšího veličenstva a také vlády marseljézy, viz. zdroj ZDE :
   http://nassmer.blogspot.cz/2013/06/koncentracni-tabory-ve-sluzbach.html
   a také viz. zde :
   http://cs.wikipedia.org/wiki/Koncentra%C4%8Dn%C3%AD_t%C3%A1bor

   • kchodl napsal:

    Děkuji za oponenturu.
    Víte, když s někým nesouhlasíte, je typickým nepěkným způsobem insultace mu podstrkovat, že je příliš mlád (tudíž ještě v mnoha ohledech blb), případně příliš gerontní, aby vnímal modernitu. Je mi 47, mám VŠ vzdělání, doktoranturu, znám 4 jazyky, pracoval jsem po celém světě. Zajímám se o všechno možné. Jste mladší, starší, vzdělanější, zkušenější ? Pochlubte se, když už to nadnášíte.

    Ano, koncentráky, genocidy atd. – spoustu moderních vynálezů začali Angličané, maskovaní tedy jako Britové. No a co ? Tedy je meritem debaty slušnost-neslušnost politiků, ohled společnosti na sociální smír s ohledem na konflikt západ-východ.

    Skutečně netuším, jak s tím souvisí, kdo je vynálezcem bídy nebo koncentráků.

   • kchodl napsal:

    A hlavně, meritem debaty je nutnost vlastnit vidle, nejlépe nabroušené.
    Bez toho se sociálního smíru nedopracujete a pokud ano, nebude se Vám to moc líbit, to je jisté.

  • Lex napsal:

   Člověče,
   mohl byste nám vysvětlit, jaké je logické spojení mezi sovětskou vojenskou silou (stejnou, ba mnohem větší měly USA spolu se zeměmi NATO), sovětskými gulagy a vytvářením a posilováním sociální role kapitalistických států (především Německa, Francie a Velké Británie)? Tady zůstává rozum stát.
   Jeden by řekl, že vyváření a posilování sociální role státu byla vynucená reakce těch zemí na úroveň sociálních jistot pro VŠECHNY v těch rozvinutějších zemích „tábora míru a socialismu“, oproti bohatství bohatých a chudobě nemajetných a nezaměstnaných v zemích kapitalismu. Nepochybuji, že tak to myslel i „Vidlák“ (a že tak tomu také ve skutečnosti bylo).
   Velmi, velmi úsměvně na mě působí vaše naznačená verze, že k té sociální roli kapitalistických států byli jejich lídři donuceni tou ozbrojenou mocí!!!! (sic! – jiný význam vaše věty mít nemohou).

   • kchodl napsal:

    Nu ano, byly tam tyto dva faktory.
    Učeně (slovy sofistikovaných lhářů, tedy sociologů) bychom ten první mohli nazvat sociální konkurence. Tedy aby se pracující v kapitalismu měli lépe než v socialismu.
    A druhý faktor, který Vás očividně zarazil a neumíte si mezi ozbrojenou mocí Rusáka s nekonečnou řekou tanků, hrozící zavalit západní Evropu, a bohatstvím západní střední třídy i obyčejných pracujících dát implikaci.
    To máte jako když i ten největší gauleiter v Říši v roce 1944 poněkud polevil ve vydírání spoluobčanů a věšení „zrádců“, pokud sto kilometrů od něj operoval doktor Patton, tento lékař sociálního smíru. Jednalo se o tankové operace, taková ofenzivní meducína.
    Možná mají vyděrači a lumpové, zneužívající moc poněkud strach, když vedle je síla, která hrozí, že se role mezi ovládajícím a ovládaným otrokem obrátí.
    Tož tak.

    • Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

     Patton ? Toho se přeci nacisti nebáli. To byl takový fešák, co si s SS důstojníky salutovali. Ostatně podařilo se jim ( nacistům ) na našem území zastřelit pouze 200 USáků. To z Ivana měli větší vítr, těch zakrágrovali na území ČSR asi 200 000. Tolik padlo USáků na všech frontách II. WW .

     No a ty řeky tanků ?
     Stejně jako USáci plánovali první jaderný úder, plánoval RUSák úder tankový. Jeden za 5, druhý za deset bez pěti. USák = lépe umytý RUSák.

     Jenže oni i tito věděli, že pokud si něco risknou, dojde k takové mele, že už nebude mít smysl o nic usilovat.

     • kchodl napsal:

      Nu ano, starý aforismus praví, že Američan je lépe motorizovaný Rusák. Nebo Rusák v kravatě s lepším deodorantem.
      Mesianismus a touha řídit planetu, v tom si mohou bezpochyby podat ruce. I v idealismu, každý ze své strany.
      Velké národy a národní povaha, daná expanzionismem, který se osvědčil.

     • kchodl napsal:

      Patton si obyčejných vojáků vážil, i u nepřítele.
      Kromě toho vojáci Waffen SS nebyli ze stejné stáje jako normální SS, což byli vrazi v koncentrácích, trestní oddíly atd.
      Waffen SS byli vojáci, kteří měli tu smůlu, že spadali pod psychopata Himmlera. Měli díky tomu i některé výhody, třeba lepší výzbroj než Wermacht, mnohem lepší stravování atd.
      Myslím, že si Patton nemohl vybírat, která jednotka se mu vzdá a jelikož to byl slušný člověk, tak jim musel salutovat.
      Dělat z toho nějakou podporu nacismu nebo SS je odporné.

   • kchodl napsal:

    Úsměvné se Vám to zdát může, to je nakonec dobře a známka optimismu.
    Lidé by se měli usmívat. I navzdory faktům a dalším věcem – je to věc vnitřního nastavení.
    Samozřejmě Vám přeji krásný den, i když to vypadá, že bude zamračeno (alespoň tady kde jsem já).

   • kchodl napsal:

    Jinak, pro přesnost, v otázce vojenské síly paktu Varšavská smlouva proti obrannému uskupení NATO (kde chvála Špageovému monstru teď jsme), nemáte pravdu.
    VŠ měla zhruba od 60. let v Evropě mnohem větší sílu v konvenčních zbraních a nakonec i v taktických jaderných zbraních, množství lidí, mobilizačních plánech, připravenosti obyvatelstva na utrpení a civilní obranu a všech těch vojenských věcech.
    Válce zabránilo jen to, že se do toho Rusákům většinou nechtělo, měli svoje jisté z Jalty a Postupimi a pořád doufali, že rozežerou Západ zevnitř. A udeří až to bude výhodnější.
    Známá je například kauza úniku válečných schémat v Německu tuším do Spiegelu, kde vyšlo najevo, že vláda počítá se ztrátami 10 milionů Němců po prvních dvou dnech války.
    Druhý mocnější faktor, který smočení hlavní ruských tanků v Atlantiku a atomovému holokaustu v Evropě zabránil, byla neotřesitelná ochota USA nedopustit „omezený jaderný konflikt“, pouze v Evropě – a následně se smířit s novým status quo.
    Situace byla velmi krizová začátkem 80. let, když geronti ve vedení SSSR viděli, že jejich sen jim nenávratně uniká, technologicky zaostávají v počítačích a za pár let budou v konvenční výzboji out – nebo budou muset totálně změnit paradigma společnosti, uvolnit knutu a pozdvihnout tvořivost lidí – čímž ztratí absolutní moc.
    Jestli pamatujete začátek 80. let, to byla ta doba. Byl jsem tehdy ve škole a pamatuji jak braná cvičení neměla konce, bylo to na spadnutí.
    Zachránil nám všem ve Střední Evropě život Ronald Reagan, který na ruské rakety SS-12 Temp-S (mylně v proti-propagandě uváděné jako SS-20) reagoval rozmístěním Pershingu II a neutronových hlavic – což byla věc, která poslala tankové svazy do šrotu.
    (možná to nevíte, ale obyčejné záření z taktických jaderných výbuchů posádky tanků nezabije hned, ještě několik dní vydrží válčit, ale po zásahu neutronkou jsou všichni do hodiny mrtví).
    Důstojníci na vojenské katedře nám tehdy říkali, že za tři dny budeme na Rýnu, pak ovšem zemřeme na radiaci a nastoupí čerstvé ruské síly, které dojedou až do Brestu a Calais.
    Umíte si představit, že nám to náladu moc nezvedlo. ČS armáda tehdy měla v rámci prvního úderu a postupu použít 189 taktických jaderných hlavic s mocností kolem 100 kT.

    Resumé – Varšavská smlouva měla několika násobnou převahu nad Západem na „evropském válčišti“. V konvenčních zbraních i atomových taktických.
    Tak to prostě bylo.

    • Občan napsal:

     To Vaše „obranné uskupení“ vzniklo „kupodivu“ již v dubnu 1949, zatímco „zlá rusácká“ Varšavská smlouva až v květnu 1955. I lehce podprůměrně intelektuálně vybavený jedinec si snadno povšimne jistého časového nesouladu

     • kchodl napsal:

      Nemáte pravdu. A zdá se mi, že mlžíte zcela záměrně, s cílem utajit pravdu.
      Zlá věc byla na straně bolševika, NATO reagovalo až na porušení poválečných smluv z Postupimi, Korejskou válku atd.
      Ale to je jedno, vidím že chcete lhát. Kdo chce, najde si všechno na Wiki nebo jinde.

  • Admirál napsal:

   kchold – „Jinými slovy, nezdolný soudruh Kalousek a jeho medvídek. Spolu s Ozubenou pleší.
   Už se těšíte ?“

   Já moc.

   Řekl bych, že odstrašující účinek této varianty je kolosální.

   • kchodl napsal:

    Já se těším taky moc. 😦
    Může se to bohužel velmi snadno stát.

    V této souvislosti mi nedá, abych z politologického hlediska nerozebral ČSSD. Už jejich předchůdce za první republiky tíhnuli spíš k fašismu než socialismu – nikdy nepodporovali „malé lidi“, živnostníky nebo nestátní zaměstnance, vždy byli navázáni na „velký“ kapitál, státní zaměstnance a měli svoji falangu v odborech. A snažili se budovat profesní a jiné „svazy“. Fašos. Jenom neměli toho správného Mussoliniho.
    No a paradoxně, všechno se jim sešlo s Paroubkem, to je Duce par excelance. Dokonce ten dement má teď stranu s krásně fašounským názvem LEVxx a název nacionálně-socialistická strana. V němčině to bylo NSDAP. Jenom ti dělníci tam chybí.
    O TOP09 a havloidech je škoda mluvit.

    Prostě squadrra azura.

 5. kchodl napsal:

  Vidím, že nikdo není asi vzhůru (dělám nějakou ICT práci a čekám, až se to dokopíruje, doinstaluje, …), tak ještě upřesnění. Bohužel se příspěvky nedají editovat, takže musím doplňovat.

  Sice jsem zmínil úskalí pracovního – trh se to nazvat nedá, když řeč je o politice. Ale je to o tom samém.
  Korporátní management, což jsou v podstatě i politici nebo lépe ti loutkovodiči, co za nimi stojí, se lidí – voličů už nebojí, jak správně napsal Vidlák. Oni se těší na ten Orwellův systém, doufají, že budou jednou provždy za vodou a tak můžou přitahovat šrouby.
  Jelikož náhlé zjevení se plukovníka Pinocheta coby Deus ex machina nehrozí, ani spojení všech hajných a pošťáků (hajní mají pušky a pošťáci auta a organizaci) asi nenastane; a na guerillu – pobíhání po městě a lese s mašinkvérem a domácí výrobu IED, EFP a stahování Gazdíka a jiných výtečníků z kůže škrabkou na králíky jsme ještě málo našťavení, tak zbývají jen ty volby.
  Jelikož mediální mrdce vadí nejvíce komunisté, případně jsou ještě totálně ignorování Svobodní a DSSS, bude to zřejmě ta věc, která by lumpům nejvíce vadila. Případně havloidi velmi útočí na SPOZ. Nezní to moc konstruktivně, to uznávám (s vyjímkou Svobodných, možná SPOZ, naivně doufám). Ale jsou chvíle, kdy musíte přiznat, že stavba je prohnilá a je nutno bourat, než se začne stavět znovu.
  Nasypat jim písek do koleček, to je jediná věc, kterou můžeme udělat. Minimálně volit kohokoliv mimo minulý parlament. Jak se ukázalo, ani volba tak obskurního uskupení jako byli Veverky, nebyla marná – strojek se evidentně začal zadrhávat a posléze se rozsypal. Jakmile se v hrázi udělá dírka, proud to smete celé, bez ohledu na nějakého Ištvána a jeho loutkovodiče a jejich původní záměry (pokud byl vyslán jako řízená střela jen proti selektivnímu cíli).

  Takže Vidláku, palec nahoru.

  • zemedelec napsal:

   Pro kchodl.
   Palec nahoru i pro Vás.
   Uvažuji o něčem novém,ale hned napíši,že Babiše volit nebudu.
   Jeho záměrem není obnovení typického zemědělství a posílit soběstačnost v potravinách.Podle dostupných informací,je jeho snahou zvýšit produkci biosložek do PH,postavit síť bioplynek na kukuřici,takže mě vychází,co si chce prosadit v parlamentu.
   Jak už někdo poznamenal,že ba vlastně řídil stát,ale ve svůj prospěch.

   • kchodl napsal:

    Pravda. Babiše jsem zapomněl zmínit v seznamu exkluze, tam je nutno přidat i všechny zelené. Babiš je známý kolenovrt (kromě jiných nechutných přívlastků), poté, co hlasování o biopalivech na poslední mimořádné schůzi parlamentu (kde hlasovali jako jeden muž pro Babišovu loupež veřejných financí) navštívili i notoričtí absentéři a další notorici, což jistě nebylo zadarmo, spočítal náklady. Lépe by se mu hlasovalo ve svém – lepší si poslance zhotovit svého, než si ho donekonečna pronajímat.
    Rovněž jeho pozice zaměstnavatele je příkladně odporná – hodně jeho zaměstnanců musí pobírat příspěvky na bydlení a sociální dávky, aby z té královské mzdy vyžili.

    Jestli je někdo učebnicovým příkladem korporátního velezmrda, který šel ke zdi, když nastala revoluce, byl to dotační kapitalista Babiš (díky za formulaci Douglasi Adamsi :-).

 6. Karel III napsal:

  O.K.
  Pane Vidláku, strach vzbuzuji i mívám silně nedobrovolně. I tak jsem se rád seznámil s vaším názorem a postojem.
  Můj současný postoj k sociálnímu smíru nepřevyšuje odhodlání jít k volbám. I kdybych byl rozhodnutý koho volit, rozhodně nejsem ochotný to deklarovat…
  Vše dobré

 7. Bob napsal:

  Článek je nadsázkou a sci-fi.
  Realitou bohužel je, že strach budou mít voliči z té nově vzniklé „parlamentní demokracie“.
  Mimochodem, vždycky se strachy osypu, když Kalousek mluví o tom, jak je tato ohrožena a potom z toho nespím…:-)

  • Cech napsal:

   Dovolím si nesouhlasit pane Bob,článek v žádném případě není ani nadsázkou ani sci-fi.

   Práce pana Vidláka ve prospěch toho správného formování veřejného mínění typem přístupu:
   KROCENÍ DIVOKÝCH BÝKU ZEMĚDĚLSKÝM EXPERTEM – neboli ten tekutý hněv, musí být konečně veden vládnoucí rozumnou elitou, pokud možno se selským rozumem.
   Proto jak říká Vidlák, ne každá elita je obdařena tou správnou dávkou managementu a znalostí, která může obejít toho nekompetentního Čecha, proto je nutné poukázat na ten Český tekutý hněv jako na tu primární vadu demokracie,která by se mohla zvrtnout právě nyní při předčasných volbách.
   Proto ta snaha o pošlapání a rozbouření čecháčků, která má bohužel naprosto jasně vydefinovanou funkci:
   Čecháčci mají opět fascinovaně mrkat na drát, ale dění se pokud možno volebně neúčastnit.
   Prostě je nutné vykročit do ulic, provést nějakou tu defenestraci a to nejlépe v opuštěné Strakovce ale jen né dopustit použití rozumu ve volbách, to prosím ne ani náhodou, to Vidláci nesnášejí,to by třeba se mohlo začít hovořit o kompetentnosti Čecháčků a o jejich nároku na jasně formulované volební programy a náslené plnění těchto programů tou zvolenou „elitou“ a to bohužel soukromé politické projekty nemají ani náhodou.

   Oni potřebuji jediné,oni nutně ale opravdu nutně musí po vyhraných volbách prohlásit,že účast na řízení tohoto upadajícího státu, je povinností zodpovědného managementu, což běžný Čech není.

   Vždyť v sázce je opravdu hodně.
   http://ekonom.ihned.cz/c1-60589030-ekonom-andrej-babis-pozaduje-ministerstvo-financi

   No ale na druhou stranu je třeba si uvědomit jakou cenu má MF a jak snadno se k němu Ing. Miroslav Kalousek dostal a jak těžko se odsut odinstalovával.
   Tak tyto myšlenky by měl mít současný čecháček a né jak nyní vyrazí do ulic a začne dělat tu správně řízenou „revoluci“.

  • Cech napsal:

   No promiňte, málem jsem zapoměl jak to bude s těmi komunisty,tak nechť promluví ten který je nyní naší elitou povolaný:
   http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/simon-heller.php?itemid=20905

  • Cech napsal:

   Ještě jednou se omlouvám pane Bob ale pan Vidlák to vidí naprosto shodně s paní Veronikou.
   http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/vlada/Analyticka-prekvapuje-Klidne-muze-prijit-pravicova-vlada-284896

 8. Jeff napsal:

  Naprosto bezchybně napsáno. Jestliže se kouknu přece jen na programy a favorit chce napravovat chyby.. no.. spíš by se mělo rušit, zatýkat a věšet. A pak napravovat. Záměrné prasárny nejsou chyby, velekrádeže nejsou nápravy křivd ani půjčky a válka není mír.

 9. tresen napsal:

  Sociální smír jako důsledek strachu z komunistů?
  Malovat takhle minulost je oblíbené klišé. Motivace poválečných tvůrců úspěšného ekonomicko-sociálního modelu nespočívala ve strachu, že by srovnání životní úrovně dělníků s těmi na Východě mohlo pro Západ dopadnout špatně.
  A zkoušet to aplikovat v přítomnosti je ujeté taky.
  Politici se řečí o znárodňování a věšení mají bát a voliči ne?
  Komunisti vědí moc dobře, proč nic takového nevykřikují a vykřikovat nebudou, i kdyby na to mysleli od rána do večera.

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

   Třešni, Vy na rozdíl od Kchodla asi nebudete nejmladší a přesto tu píšete nesmysly bez reálného podložení fakty. Sami USáci doznali, že byly země, které se rozhodli z politických důvodů dostat na vysokou životní úroveň. Takže SRN na rozdíl od třeba Portugalska. Jižní Korea na rozdíl od Filipín. A jako ideologické protiváhy NDR a KLDR.

 10. Hudec napsal:

  To dělám uiž dvacet let.

 11. Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

  Vidláku, v principu je Vaše úvaha správná. Ano, pokud se buržoa bude bát o svůj majetek, díky společenskému tlaku jisté společenské vrstvy, bude povolnější. Jenže, současná společnost civilizace bílého atlantického ( SCBAM ) muže doznala oproti té před kontrarevolucí v roce 1989 výrazné proměny.
  Předně, mizí klasická dělnická třída, ale také nižší střední stav. Obojí se transformují do jakési kaše – mixu na měsíčním platu závislých individualit bez jednotícího programu některé z politických stran. Takže prozatím je tato namixovaná společenská skupina, byť ve společnostech Západu nejčetnější, neschopná tvrdě prosazovat své zájmy.
  Představa, že by se některé z radikálních stran levice podařilo ustavit pomocí většiny v parlamentu diktaturu této většiny podobně jako tomu bylo v roce 1948 u nás je legrační a nevěří na ni ani Cipísek. Ostatně takový Fico a jeho Smer by se o něco podobného mohli pokusit, pokud by mělo realistický základ strašení antikomunistů. Neudělali to ani náhodou, protože země civilizace bílého atlantického muže ( SCBAM ) jsou tak provázány spojeneckými smlouvami, že to prostě nepřipadá v úvahu. Navíc, na rozdíl od doby před 24 lety tu působí faktor globalizace.

  A tak si kverulantství mohou beztrestně dovolit země typu Venezuela, nebo Saudové, země, které vlastní jakousi komparativní významnou výhodu. Nikoliv Česko.

  Neboli, volba KSČM v nadcházejících předčasných parlamentních volbách je skutečně rozumná, neboť tato strana je prozatím jediná, jejíž členové se nedopustili za posledních 24 let zlodějin ( ba ani před tím ) a tak může působit jako významná kontrolní síla. Velmi pochybuji, že by navíc byli komunisté tak hloupí, že by i při významném volebním úspěchu šli do vlády.

  Ovšem je pravdou, že i v zemích SCBAM může hrozit jiné riziko, než sci-fi diktatura proletariátu ( který fakticky již neexistuje ) a tím je diktatura pravicová alá Pinochet Batista, Franco, nebo diktatura plukovníků v Řecku. Na to se velkoburžoazie vždy zmůže, jakmile se cítí ohrožena. A to dočasně i mezi zeměmi „sdílejícími stejné demokratické hodnoty v rámci NATO“.

 12. Puck napsal:

  Vidláku, výborně.
  Už před senátními a komunálními volbami jsem napsal, že jako přesvědčený sociální demokrat musím volit komunisty. A také to provedl ! Teď se rozmýšlím, zda toto řešení nepoužít i u parlamentních voleb. Kromě důvodů, které jste uvedl, mohu přidat další.
  Jde o to, aby levice v Česku nebyla trvale poškozvána tím, že značná část hlasů pro ni je nepoužitelná. Proto si může pravice dovolit lumpárny, které by jinak neprošly. Vždycky se jí podaří nějak zmastit sebranku, která se levici jen vysmívá. Pokud ČSSD přibere k spolupráci některé tzv. středové straničky o síle 100 +, maximálně 1000 ks, zase to bude slepenec, jen s trochu jiným image.
  Nejlepším řešením pro levici, po krachu 7-leté vlády pravice, je vláda levice. Taková, kdy komunisty nelze obejít. Kyvadlo tento překyv vyžaduje, aby se demokracie v Česku dostala na standardní úroveň.
  U komunistů mi nejvíc vadí jejich postoj k EU. Zajímavé je, že Internacionála jim nevadila, přitom EU nijak neohrožuje jejich záměry. Tedy ty, které předkládají veřejnosti. 🙂

 13. tresen napsal:

  U té Koreje to beru. Ale v ekonomicky silných státech Evropy šlo o něco jiného. Samozřejmě i v Německu, tam přirozeně nejdřív o obnovu. Na té mákli sami Němci.
  Víra, že na stoupajícím blahobytu, tvrdě odpracovaném, musejí zákonitě profitovat všichni, nebyla ovšem jen jejich. Co takhle Skandinávie či Benelux?
  Že by Dány či Holanďany při ustanovování sociálních vymožeností poháněl strach z toho, že je smete revoluce, mi nenamluvíte.

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

   Třešni, nejdříve se zamyslete, jak na tom po roce 1945 bylo Holandsko ve srovnání s Německem a jak s Hitlerem kolaborující neutrální Švédsko. Úplně jiné výchozí pozice. Němci nepochybně makali, bez masivních dotací USáků by jim to nebylo nic platné.

   • tresen napsal:

    Výchozí poválečná pozice je jedna věc, zatímco tvrzení, že západní sociální stát vznikl ze strachu ze světové revoluce, je věc druhá.
    Zamyslete se vy, pane LG, a zkuste poctivě zodpovědět sám sobě, co pohánělo Dány či Holanďany, že si vytvořili svůj sociální komfort.

    • severočech napsal:

     A co byla studená válka? Ekonomicko-vojenská verze obavy ze socialismu.

     • tresen napsal:

      Furt dokolečka. Ad nauseam.
      Obavy ze socialismu? Spíš z raket a tanků pod velením kremelských soudruhů. Tenhle strach sdílela většina lidí na západě, bez nějakého třídního rozlišování.
      To, co by bylo potom, si radši nikdo nepředstavoval.
      Dánové neměli důvod bát se jiných Dánů, báli se šílenců z východu. Ale to je nemohlo odradit. Nechápali, proč by ve své zemi nemohli zařídit tak, aby to vyhovovalo většině, a přes všechny hrozby věřili, že k tomu, aby jim do toho kecali soudruzi z Moskvy, nikdy nedojde.

    • Petens napsal:

     „… co pohánělo Dány či Holanďany, že si vytvořili svůj sociální komfort.“

     Pohánělo je to samé, co pohání nás.
     Ale vaše otázka je zavádějící.
     Správně by měla znít: „Co pohánělo ty u zdroje, že s tímto modelem souhlasili a podpořili ho.“
     Vypadá to, že po změnách před 20ti lety je už nepohání nic a mohou se chovat jak je pro ně přiřozené.

     • kchodl napsal:

      Jinými slovy, za zhoršení podmínek může ztráta sociální konkurence a bolševické hrozby z Východu. Která hrozila tím, že každého „zlého“ kapitalistu, za kterého se nepostaví zaměstnanci a sousedé, jednoho krásného dne naloží do dobytčáku a odvezou na Sibiř, případně chcípnout do dolů na Kolymu.
      Je to jako s dětmi. Budou hodné, když dostanou čokoládu. Když to nepomůže, hrozba výprasku. Nic víc v tom není, člověk není zase tak složitý.

     • severočech napsal:

      Ješte k tresenine obavě z raket kremelských soudruhů. Zřejmě si tresen myslí, že generální stávky v padesátých letech v Itálii, Francii atd. byly vyvolány obavami z raket.
      A znárodnění po válce ve Francii, Anglii taky bylo vyvoláno obavou z raket? Nebo snahou o lepší dělbu bohatství a lepší pracovní podmínky?

     • tresen napsal:

      Proč se proboha domníváte, že já si myslím takovou volovinu?

     • XY napsal:

      Proč se proboha domníváte, že já si myslím takovou volovinu?

      Nejspíše proto, že to jaksi logicky plyne z vašich úvah, konfrontovaných se soudobou (nejen) českou zkušeností.
      Dále se už pohybujeme mimo racionalitu, v oblasti osobní víry, kde proti gustu non est disputandum.

     • tresen napsal:

      Milý XY, může za tahle vaše slova fakt, že jsme se v minulosti na jiných fórech párkrát chytli, anebo jste vážně z nějakých mých výroků vyčetl, že si myslím tu pitominu o příčině stávek v Itálii a ve Francii, kterou mi podsouval nick severočech?
      Jestli jo, řekněte mi, prosím, ze kterých.

    • XY napsal:

     Inu, třešni, jednoduchá otázka – co bylo tedy příčinou toho, že v těch 50. letech masové stávkové akce vedly relativně snadno k výsledku? Dnes – viz třeba Řecko – k ničemu takovému nevedou. Už není se čeho bát – na východě nesedí žádný bolševický obr, takže kampak s nějakými nepokoji. Však si policie a přidružené pořádkové složky nakonec vždycky nějak poradí. Zbytek je už jen na mediálních kampaních.
     Málo naplat, to, co nazýváte slovem „klišé“, to byla tvrdá realita – potřebujeme-li obhájit demkracii před stalinismem a později jinými formami komunismu, nemůžeme si dovolit sociální neklid v zázemí a dávat bolševikovi do rukou klacek důkazu, že má pravdu. Demokracii s rozbujelým sociálním konfliktem nikdo hájit do posledního dechu nebude, obzvlášť, nabízí-li nepřítel z východu iluzi řešení.

     • tresen napsal:

      Severočech napsal:
      Zřejmě si tresen myslí, že generální stávky v padesátých letech v Itálii, Francii atd. byly vyvolány obavami z raket.
      —–
      Optala jsem se ho, proč si myslí, že si já myslím takovou ptákovinu.
      Vy jste se k němu přidal s logikou a půvabem sobě vlastním.
      Nuže, opravdu si nemyslím, že nějaké stávky byly vyvolány obavou z raket. Kým byly vyvolávány stávky v některých konkrétních zemích, když v jiných zemích to šlo /směrem k sociálnímu smíru/ docela dobře bez nich, je otázka, na kterou si odpovězte sám. Třeba by vám mohlo napovědět, kdybyste si vzpomněl, ve kterých zemích měli komunisti tradičně silnou pozici.

     • Lex napsal:

      XY-ne,
      máte to marné. Ty lidi v těch zemích nevyháněly jejich sociální podmínky, ale drzé komunistické strany, přece. Přestože se, podle významu slov některých osob zde zřejmě měli jako prasata v žitě a do těch ulic šli asi za happeningem.
      Takovým lidem nezlomíte jejich přesvědčení, že pád naší vlády způsobil – dokonce možná osobně – Ivo Ištván, a ne tříletý (sedmiletý) neuvěřitelně asociální vládní propadák završeny zjištěným paktováním vrcholové politiky s kmotry a nakonec řízením tajné služby premiérovou dominou štědře odměňovanou za její služby ve dne v noci (kdy dřela jako kůň) z daní občanů.

     • XY napsal:

      „…Sociální smír jako důsledek strachu z komunistů?
      Malovat takhle minulost je oblíbené klišé. Motivace poválečných tvůrců úspěšného ekonomicko-sociálního modelu nespočívala ve strachu, že by srovnání životní úrovně dělníků s těmi na Východě mohlo pro Západ dopadnout špatně.“

      Redukovat tohle na klišé je podobné, jako redukovat na pouhé klišé poznání, že když bude dlouho vydatně pršet, přijdou záplavy.
      Inflací, vynucenou reparacemi spojencům pauperizovaná německá společnost nalezla sociální smír v totalitní nacionálně socialistické ideologii, která na čas nalezla veleúspěšné recepty na německé potíže. Skončilo to naprostou destrukcí Německa, přičemž armády jiné totalitní ideologie se staly správci třetiny bývalého německého státu – nepřítel byl už ZA branami středoevropského prostoru, ze zemí středovýchodní Evropy vytvořil jednotnou frontu satelitů. Válečné zkušenosti Evropanů s německou expanzí masy radikalizovaly, protože vznik hitlerovského Německa BYL mj. důsledkem selhání politiky evropských demokracií, neschopných překonat individuální národní zájmy tváří v tvář nepříteli, který kontinentální státy slupl jednoho po druhém. Tohle si Evropané za těch šest let dobře uvědomili. Chtěli-li udržet ve svých státech demokracii, bylo vytváření blahobytné společnosti sociálního smíru conditio sinequa non. Burcující žalný kvil jistého Churchilla ve Fultonu ostatně docela hlasitě upozorňoval, že další nepřítel už vytvořil železnou oponu přes celou střední Evropu, od severu na jih. Stalin v Berlíně byl masivní klacek na konzervativní politiky, aby uvažovali v kategoriích a praktických činech, které by jim bez této reality nepřišly ani na mysl.

    • XY napsal:

     PS – Sice odjinud, zato v krystalicky čisté podobě to vyjádřuje tento přesvědčený demokrat:
     http://martinstepan.blog.idnes.cz/c/360114/Odeberme-duchodcum-volebni-pravo.html

     • Lex napsal:

      No prostě, takový malý český postjuvenilní fašistíček (nevím, jak se správně česky řekne „malinký fašista).
      Ale kouzlem nechtěného na sebe dost prozradil touhle větou – „…naše zkorumpované duše jsou natolik otrlé, že ty maličkosti nevidí, nevnímají je, případně jim nepřikládají žádnou vážnost.“.
      Jo, jejich zkorumpované duše.

     • XY napsal:

      Třeba měl jen těžké dětství, když ho vychovávali prarodiče a bránili mu dogamticky kombinovat čerstvé třešně se sodovkou… 🙂
      V zásadě je to hodný člověk a myslí to s těmi geronty dobře – aby se nemuseli zatěžovat odpovědností.

 14. myrta napsal:

  Tentokrát mám velký problém s volbami.Asi to nechám na jiných. Komunisty bych nevolila nikdy,to je pro mně skončená kapitola jednou provždy. Žila jsem mezi nimi a jejich režimu a vím co jsou zač. A navíc jejich mladá generace- Mladí komunisté ,nebo jak si říkají,z těch mám opravdu mražení v zádech. To jsou vyloženě neonacisti a s generační výměnou přijde jejich nástup,dříve nebo později.
  A koho jinak voit? U ČSSD nechci Sobotku premiérem,je to stejný plkal jako Nečas. A jejich Škromachové,Urbanové-tkrátka falešné vyžírky už tam dávno neměli být.
  A nové politické hvězdy ? Babiš? Není pro mne dosti čitelný. Okamura ? nevím,nevím,to co hlásá nelze prosadit-můj dojem.
  Ostatní strana a hnutí jsou bezpředmětné o nich uvažovat. Takže tak. Asi volit nepůjdem.

  • Jan Čermák napsal:

   Nevolíte osoby, volíte mezi rovnou daní a progresivním zdaněním. Například.

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

   Myrto, nejlíp bude volit Kalouska, ehm šaramantního chrápala, věřte bezva volba, žil jsem mezi nimi posledních šest let. Fajn kluci.

   • Lex napsal:

    Jo, Laco,
    sluší se být součástí pražských „uměleckých“ a kavárenských elit. Každý „slušný“ člověk už je mezi nimi. A je jich více, než by se mohlo zdát, jak pravila stará fajfka pohledem přes námořní monokulár. Takový Hřebejk se svými „hnědými a rudými prasaty“, jistý Petr Placák, co už jako žák základní školy v zimě sbíral zmrzlá psí hovna a házel je na policajty (rozuměj – příslušníky VB v ulicích) a který přesně predikoval, koho si zvolí ta komunismem prolezlá lůza, Jiří Stránský, co zavrhnul Dejdara, že sympatizoval do voleb se Zemanem http://kultura.idnes.cz/dejdar-podpora-zemana-zdivocela-zeme-dvw-/filmvideo.aspx?c=A130120_150359_filmvideo_skr a jiní a jiní „demokraté“.

    Já ale přesto zůstanu u své volby – už jsem starý člověk a pamatuju všechny vlády po převratu. A spolu s evangelistou Matoušem vím, že „podle jejich ovoce je poznáte“, ne podle předvolebních lží. Vím tedy, kam zavedly od roku 1993 tuto zem a co udělaly se společností vlády pravice, a jaké byly výsledky vlád s odpovědností socialistů.
    Na mě žvásty a vyhrůžky se strašením neplatí.

    • kchodl napsal:

     Ačkoliv jsem teprve 47 let mlád, souhlasím. Rovněž jsem zažil několik málo vlád a strávil jako slušný člověk léta pro pražských kavárnách, ať již to znamená cokoliv.
     Kulturní elita, která se do postavení elity pasovala ponejvíce sama, oslňena kapitalizací svých pašalíků, společenských sítí z normalizace a náhle nabytými penězi, je svým způsobem legrační.
     Hlavně mě dojal Hřebejk svým výstupem po nevolbě Kcháárla v Lucerně.
     Kauza Stránského vůči Dejdarovi je jiný příběh, značně odpornější.
     Snáním nějaký kvalitní záznam reakcí „elity“ poté, co byl doručen vzkaz od Klause „Pravda a Láska zvítězila nad Lží a Nenávistí“. To musel být pohled. A těch skřípajících zubů !

   • scallop napsal:

    Ciste ze zvedavosti – povazujete za mozne, ze nekdo nema rad ani zemana ani Kalouska ? Nebo i myrta, ktery(a) deklaroval svou neochotu volit kohokoliv, je zakukleny volimkarlist(k)a ?

 15. český maloměšťák napsal:

  No, kdosi tady píše, že buržua se má bát o svůj majetek – díky tlaku jiné společenské vrstvy….
  Já tedy nevím, ale to slovo “ buržua“…už z toho jde celkem hrůza, pokud se to napíše v takovém kontextu.
  Nechci to tady dále rozvádět, dalo by se psát o tom, kdo vlastně dnes vyvlastňuje majetky nejvíce a že to nejsou komunisté etc etc…. a tak jen jedna malá technická.

  Kdyby se tedy skutečně začlo se zabavováním majetku a kroucením “ buržoustům “ krkem….myslíte si, že by to odnesli ti velcí, tedy ti, kteří drží tu švindllajnu od samého počátku /nabytí majetku/ až po dnešek / rozčižování vlivu přes mrtvoly, skupování veřejného časoprostoru, rozkládání isntitucionální výbavy státu, křivení trhu…./ ?
  Nikolivěk, ti mají majetek ve Švýcarsku /ČR nemá uzavřené podbné dohody se švýcarskými institucemi jako mají např. USA – opět by se dalo ptát proč a KDO že tedy zde nekonal, ale to je vedlejší, i když možná jde o záměr, taková pojistka se hodí/ a tam (či jinam) se také, a to několik minut po obdržení signálu, že se něco takového chystá…..vypaří.
  To váš soused nebo vy sám, pokud jste v očích Vašeho souseda “ buržua“ /máte například firmu, obchod nebo pronajímáte byty!…to vy to odnesete (nebo váš soused). Rozumíte – to je ta hrůza , v tom tkví nebezpečí každé paušalizace, ono se to stejně relativizuje a konkretizuje tak, že v kombinaci pak nastává ráj pro slaboduché gaunery…ti se pak baví na účet váš, na účet vašeho souseda…a plodí jen další nespravedlnosti, které si pak pracně racionalizují a tím /plus karabáčem/ jako by je legitimizovali..

  Takže opatrně s těmi cejchy, opatrně i s těmi „komunisty “ a s masochistickou vizí – co se týče voleb.
  Spíše jde skutečně o to, zda má Ištván ve z většiny pravdu a zda tedy bude moct i podle toho /v součinnosti s relevantními institucemi/ efektivně jednat.
  Anebo zda chcete za ministra financí opět /zřejmě psychopatického/ podivína , za předsedu parlamentu starého pána nebo Langšádlovou a za ministra pro místní rozvoj na veškeré kalouskoviny kývajícího dobráka, který přinesl do vysoké politiky vklad v podobě suchého z nosu…
  Protože ony se budou totiž hlasy ODS, TOP 09, ANO a KDU ČSL a pod.v konečném součtu opravu sčítat, ne odčítat. A starý pán je ten maskot – nezapomeňte, to starý pán kníže má k LIDEM vždycky blíže. Tak trochu jej při tom pohybu postrkuje všetečná hůlčička onoho podivína…ale to je jedno, to starý pán je tou pravicovou záchrannou brzdou v rozjetém levicovém vlaku.

  P.S. Já to hodím buď Občané.cz , Zeleným nebo ČSSD /nyní bez socodesáka Kajnara na kandidátce je to jakž takž přijatelné, pokud by navíc lidi vyškrtali Škromacha a podobné tragikomické figurky…./.
  Komunisty jsem nevolil ani tehdy, kdy to bylo výhodné….v tom hodlám pokračovat, taky mám ňák pocit, že by mě mí předkové za to obestřeli fialovým kouzlem….za takový sadomasochiostický žert.
  No a na barikádách je dost zima, špatně tam vaří a mnohdy se tam člověk cítí jen jako šroubeček v soukolí něčeho, čemu buď sám nerozumí, nebo proti čemu dokonce původně bojoval. Snad bych tam nějakému novému Ježiši dones obden lahev dobrého vína, nebo později pomohl kousek cesty nést ten kříž…ale pak rychle mazat domů, dcery nečekají na to, aby mohly oplakávat hrdinu, ty chtějí tučná věna . Nedivme se jim, už tak to mají ženské na světě těžké, co teprvá když jsou z důvodu nízkých věn přinuceny vzít si nějakého nezodpovědného otrapu !

  • Eddie napsal:

   To je dobry s tema dcerama, nicmene s CSSD v cele si asi moc nenasetrite 🙂

   • český maloměšťák napsal:

    Tučné věno nemusí nutně býti vytvořeno přes noc, hlavním je zde jistota, takové to malé přikládání korunky ke korunce, milionku k milionku, jistě to znáte sám z vlastní zkušenosti.
    Součástí toho věna je tak i ten sociální smír, tak trochu spojený i s tím, že spokojených lidí je stále více a více – ne méně a méně. Má to co dělat například se zaměstnaností , slušnými mzdami, nazíráním budoucnosti např. ve stáří či v případné nemoci tak, že člověk nedostane žaludeční vředy dřív než před šedesátkou, dále pocit, že daně jdou např. nikolivěk na výstavbu golfových hřišť či na zvyšování zisku miliardářů ale spíše na obědy chudých dětí ve školách a v neposlední řadě i to, aby různí trumberové konečně pochopili, že globální ráj není nadmnožinou množin chátrajících , bezperspektivních lokalit v kterých se to hemží rozumem nezasaženými podivíny , kterým vládnou psychopati a kteří jim slibují, že díky zchudnutí jednou zbohatnou, ale že ten globální ráj takto vymezený je jen švindl. Podobný švindl jako byly kdysi ty sliby života věčného.

    Hezký den, pozdravte i jarpora – kdybyste ho náhodou u voleb potkal. A zeptejte se ho, která strana mu nabídla místo na kandidátce letos, snad ten trumbera nemíní zvostat u ODS !!!

    • Eddie napsal:

     Hezky jste to rekla verim Vam,jen, uprimne, jako clovek, ktery by byl velmi citelne zasazen progresivnim zdanenim a vasnivy golfista nevim co mam k tomu napsat.

    • kchodl napsal:

     Hezky napsáno.

 16. Šims. napsal:

  Autor pracuje se zálěžitostí, která byla např. minulou vládou implantována národu hromadně – když nás nebudete volit tak to zde skončí jako v Řecku, nepamatujete si? A skoro jako v Řecku bychom pod jejich vedením dopadli. Takže pokud se autor opřel do pojmu strach, tak pracoval s celkem relevantní veličinou, protože v tomto národě se velmi rádi strašíme a rádi se pořád „nečeho“ bojíme. Máme však jednu příležitost, kterou bychom neměli propást – jít téměř všichni k volbám a tím napráskat politikům – nevím, kdo by vyhrál, ale ukázat jim, že volič není až tak úplná ovce a dokáže zvednout zadek a jít to tam hodit. Možná by se výsledku politici docela lekli. Jediná cesta k nápravě reedukace politiků. Čím? Strachem z voliče, ten zatím moc nepociťovali.

  • Lex napsal:

   Plný souhlas.
   Co jiného byly před skoro čtyřmi roky Kalouskovy „složenky“, co obsahovaly volební kampaně pravice? Vytváření strachu ve voličích.
   A podívejme se, na co sázejí titíž politikové dnes? – na vytváření strachu ve voličích, že když nebudou volit ty „pravé“, zahubí zem, kterou oni tak „zvelebili“, nějaká židobolševická či jaká krutovláda podobná té kolem roku 1950.
   Vidlák má v podstatě pravdu – ne volič se musí bát, bát se musí politikové. I spravedlivé odplaty za své případné budoucí ničemné skutky. Za ty již spáchané by trest měl přijít buď jak buď (ale aby nepřišel, na tom usilovně pracují – viz můj předešlý vstup ohledně protikorupční policie).

   • robe napsal:

    Ano.
    Pro pořádek jen doplním dobře zvládnuté použití strachu při poslední prezidentské volbě, vono se na to rádo zapomíná – v tom partu se nezapomenutelně angažovala m.j. rodina bývalého prezidenta…
    😉

   • kchodl napsal:

    Přesně tak !
    Využívají náš strach z komunistů ? Tak tedy hodit hlas komunistům.
    Nejsou 23 let v ničem namočeni, v lokální správě nekradou tolik jak ostatní, proč ne.
    Alternativa se musí teprve vytvořit – než se začne znovu budovat, je nutno trestat.
    Politici už přes 20 let hrají jen hru na kočku a myš, vytvářejí nepřítele a rozdělují společnost hůře než na bolševici. Stačí se podívat na internetové diskuse, kde si neznámí lidé sprostě spílají do 30-ti korunáčů, socek a urážejí se.
    Přitom jsou etablovaní politici jedna a ta samá zlodějská banda.

 17. Lex napsal:

  Je mi jasné, že Vidlák svůj článek pojal jako „extrakt“, jako základní substanci, jako jistý druh nadsázky, aby zachytil dřeň problému, možná přesněji „problémů“, do kterých nás zavedli vládcové posledních sedmi let, a aby naznačil, jak zabránit opakování těch „chyb“, které žádnými chybami nebyly, ale šlo o úmysl, jak zabránit „škodám“, které žádnými škodami nebyly, ale byly ryzími krádežemi, ať veslo po volbách uchopí kdokoliv.
  A že ti skončivší vládcové mají ve skutečnosti ještě pořád sílu, aby ne my s nimi, ale oni s námi zatočili, o tom možná svědčí i následující článek na „Novinkách“ – http://www.novinky.cz/krimi/312753-v-protikorupcni-policii-je-dusno-opousteji-ji-klicovi-velici-dustojnici.html

  • Cech napsal:

   Nevím ale zde máte i dle mého mínění pravdu.
   Instalace Bradáčové byl vynikající tah jednoho z four Brněnských borců ale jak šel čas,tak se stává z lovce použitelná lovná a tomu je třeba zabránit to jako odborník snad chápete.
   Děkuji opravdu výborný postřeh.
   No ale pouze dle mého mínění tento jev(reorganizace reorganizovaného další reorganizací) je způsoben nedostatkem času.
   Po volbách se již nesmíme setkat s jasnýmí a použitelnými fakty,protože jejich nositelé je mají setříděné no a tedy v příznivém klimatu je to prst na spoušti.
   Protože potom by se muselo přistoupit k adekvátnímu řešení typu Vondra.
   Který potom musel použít hrubou sílu na přepucování možných šmouh na televizi.

  • kchodl napsal:

   Ano, musím Vidláka pochválit, má dar zkratky.
   Bez keců řekne podstatné.
   Samozřejmě to trochu nadnesl, dal „volume up“, to se musí. Tím více to vynikne.
   Za málo slovy hodně myšlení, to je pěkné.
   Rázovitý málomluvný zemědělec s vidlemi a puškou na vlky.

   🙂

  • Puck napsal:

   Optimisté nevymřeli.
   http://blisty.cz/art/69995.html
   Žádat po Bradáčové, která si na Rathovi udělala kariéru, aby se angažovala v případě trestného oznámení pro pomluvu, pro porušení presumpce neviny a pro zveřejňování odposlechů, je opravdu vrchol naivity, či nezřízeného optimismu. 🙂

 18. Jos napsal:

  Vidlák se mylí v jediném. Nejde o znárodnění. Jedná se o restituci majetků vyvlastněných občanům bez adekvátní náhrady Klausovými tzv. „reformami“.

  • kchodl napsal:

   Nerad odbočuji z původního Vidlákova tématu – tj. nutnosti mít u sebe nabroušené vidle a občas je použít.

   Ale mýlíte se, nikoliv v té restituci majetku, ukradené občanům ČR, ale v nalezeném vyníkovi. Nemůžou za to Klausovy ani nikoho jiné „reformy“.
   Byla to snaha Západu, vykrást a zničit konkurenci. Nikoliv náhodná, poháněná chaotickým a nekoordinovaným chtíčem po majetku a obavou z konkurence, ale dlouhodobě přichystaná operace. Ve všech „východních“ zemích to dopadlo prakticky stejně, ani tam toho našeho profesora neměli.

   Že na tom ochotně spolupracovala bolševická „manažerská“ vrstva, to je jiná. Že lidé poskytovali továrny a trhy za cenu zájezdu na Havaj nebo „chudinské kůči za 5 milionů“, když šlo o 100 miliardový majetek továrny, práci mnoha generací inovátorů, inženýrů, dělníků, školství a společnosti.

   Paradoxní je, že například dnes se tyto zrádcovské havloidní struktury otírají třeba o MUS nebo Škodu Plzeň (jen příklad, takových podniků je téměř nekonečně), kde přišla grupa lidí, kteří zabránili uchvácení do západní kapsy. Za to jsou dnes poháněni před soud a trestáni. Ano, něco šlo do jejich kapes, ale bylo to zachováno pro ČR a díky tomu dnes neplatíme za náš majetek a co máme v zemi nějakým Němcům, Švýcarům a tak.
   To samé Škoda Plzeň, kde stát prodával podnik za 600 milionů a „kluci“ to koupili přes falešný Appian za 800. Konsolidovali, obnovili výrobu a po 10-ti letech práce prodali části za 11 miliard Korejcům, … a zachovali a rozšířili zaměstnanost.

   Už jen z toho vidíte, jací jsou havloidi zaprodanci a zrádci, přesně jak psal Kojzar v Rudém Právu před 30-ti lety. Ten zmrd měl pravdu, kurva. To je prostě neuvěřitelné.

   • kchodl napsal:

    vyníkovi, taková příšerná hrubka. No sorry, píši na mizerné klávesnici dělám 5 věcí najednou a tak to dopadá. Moje chyba. Nechápu, že mi to uniklo.

   • zemedelec napsal:

    Pro kchodl.
    V něčem máte pravdu,ale obhajovat Klause mě příde,špatné.
    Já vím nebyl u všech prodejů osobně,ale dal tomu určitá pravidla,prakticky se to točilo kolem něj a ODS,tak musel vědět o co jde.Kdyby byl charakter a zodpovědný politik vůči republice,tak by to nedovolil.Jestli něco s koupila ta Vaše grupa,tak jsou to jen bílý koně.Také nevěřím tomu,že to mají nakoupené zápaďáci,ale naši šíbři,přes cizí firmy,jen je problém jak to z legalizovat.

    • kchodl napsal:

     Obhajovat Klause mi příjde v tomto jako slušnost. I když ho nesnáším a je mi odporné jeho egocentrické a narcistní chování. Ale musím z druhé strany poctivě uznat, že nějaké zásluhy o republiku má. Tak nevím, proč má dělat „obětního kozla“ za všechny hříchy, které spáchali jiní lidé. Možná jim během těch machinací svítil nebo držel kabáty, to netuším. Předpokládám (důkazy nemám, spíš indicie), že o tom částečně věděl, ale jako tolik egomaniaků před ním si myslel, že to nějak zvládne zkrotit. A to nešlo.
     Podle mého názoru nikdo tenkrát netušil, před čím stojíme a musím uznat, že protivníci byli lépe připraveni, měli promyšlené tahy daleko dopředu a opili nás rohlíkem.
     Když to zpětně analyzuji, tak krádež národního bohatství, značek, průmyslových vzorů, trhů, vykoupení klíčových lidí, atd. … to byla komplexní operace, která nebyla zdaleka náhodná. Nezanedbali prakticky nic, například první věc po osvobození od bolševika byla demontáž radarového krytí republiky, rozvrácení PVO a PVOS, okamžitá likvidace raket S-200, S-300, a další související věci. I když to bylo zcela zbytečné – prostě modus operandi, vymyšlený nějakým vymaštěncem někde ve štábu. Rovněž široce pojatá diverzní operace na rozdělení republiky (a tady je nutno vyzdvihnout Klause, že nás nenechal nahnat do války se Slováky), pamatujete na pokusy o rozdělení ČR na Čechy a Moravu ? To bylo také ono. Kdo to platil a kdy to zmizelo ? Bylo to samozřejmě umělé a vyvolané.
     No ale to jsem zaběhl do zbytečných drobností.

     Jinak ti lidé kolem těch podniků žádní bílí koně nejsou, to Vás ubezpečuji. Prostě stát dopustil, aby se Škoda Plzeň rozprodávala do šrotu, protože Siemens se chtěl zbavit konkurence. Českému zájemci by to za žádné peníze neprodali, tak nastoupila firma Appian, jakoby americká.
     S celou operací bezpochyby pomáhala vlastenecká a nezaprodaná část českých tajných služeb, která to také dalších asi 10 let kryla.

    • Qiedo napsal:

     To, co šlo do kytek (cukrovary, spousta lehkého průmyslu atd.) jistě ani naši šíbři nevlastní, so prosperuje a je dnes ve vlastnictví zahran. firem také ne. Ale věřím, že se dost lidí napakovalo při prodeji takových odvětví, jako vodovody, kanalizace nebo při prodeji know how sklářských a podobných výrob na východ. Západu dle mě šlo především o hladové východní trhy. Ty jejich už byly tím vším herberkem totálně přesycené.

     • kchodl napsal:

      Ano, s tím souhlasím.
      Západu naše okupace bolševikem a celý ujařmený Východ v podstatě vyhovoval a byl jedním z důvodů jejich prosperity.
      Jednak měli jakési kolonie – dodavatele poloproduktů, surovin, ocelí, barevných kovů, i strojírenství a sofistikovaných výrob za rohem, stačilo to vybavit elektronikou nebo jen přebalit do barevné krabice a mohlo to jít do světa za několika násobnou cenu. A spolehlivé, s normálním jednáním a kulturou. Na železniční síti.
      Naopak směrem na východ směřovala mnohonásobně předražená embargovaná americká technika (pamatujete ještě COCOM ?), například měřící přístroje, průmyslová automatizace, počítače atd. Na tom vydělávalo zejména Rakousko – i když bylo jen poslední článek. Vzpomínám na ČVUT, kde se k nám dostal paměťový osciloskop z Japonska přes Kanadu, Brazilii, Německo, Rakousko – nakonec stál prý asi 300x více, ale bez něj to nešlo.
      Plus dovoz běžného spotřebního zboží, jako televizory atd.

      Po převratu to samozřejmě nabralo grády.

 19. tresen napsal:

  Jeden tu napsal:
  …A že ti skončivší vládcové mají ve skutečnosti ještě pořád sílu, aby ne my s nimi, ale oni s námi zatočili, o tom možná svědčí i následující článek na “Novinkách” – http://www.novinky.cz/krimi/312753-v-protikorupcni-policii-je-dusno-opousteji-ji-klicovi-velici-dustojnici.html
  ———-
  Že by Pecina byl další zaprodanec havloidů a jiných zmrdů, jak tu všechno zlo hezky popsal jiný mudřec?
  🙂

 20. tresen napsal:

  Mimochodem, Vidláku, nejste znepokojen nadšenou pochvalou ze strany týpka jako je kchódl?
  Být vámi bych znejistěla co do žádoucích účinků vašich tezí.

  • kchodl napsal:

   A co se Vám nelíbí na mě, když už mě zmiňujete ?
   Chtělo by to nějaký argument, štěkat umí i pes (fena ve Vašem případě).

   • tresen napsal:

    Je to jinak. Jste úžasný a padají z vás perly, jedna za druhou. Třeba tohle:
    …široce pojatá diverzní operace na rozdělení republiky (a tady je nutno vyzdvihnout Klause, že nás nenechal nahnat do války se Slováky)…:-))

    • kchodl napsal:

     Existuje přísloví o perlách a sviních, ale to se na Vás samozřejmě nevztahuje.
     Jste rovněž úžasná, děkuji za kompliment a nápodobně.

     Pokud o něčem nevíte nebo jste to nezaregistovala, neznamená to, že to neexistuje nebo neexistovalo. Mohu Vás ubezpečit, že snaha o válečné hrátky mezi ČR a SR při dělení byla, a byla živena z několika tajných služeb, především Němci a Rakušáky. Víte to tom, že jeden slovenský politik žádal v období dělení státu slovenské piloty MiG-29 a Su-25, aby se připravili na „odvetné“ bombardování Brna ? Proběhlo to i oficiálně na několika schůzích Slovenské národní vlády, ještě za federace, v období dělení. Kde to jeden rozumný ministr nařídil dát do zápisu z jednání, aby byl historický doklad. A nebyl to ojedinělý incident. Musíte pochopit, že okolní svět plánovačů světového dění někde v Británii, Bonnu, Paříži nebo Washingtonu toho o Československu věděl velmi málo a různé kruhy zkoušely to, co se jim osvědčilo v Jugoslávii.
     Rozděl a panuj funguje stále.

     Pokud byste chtěla o tématu vědět více, zkuste navštívit Vojenský historický ústav na Žižkově, případně si najděte studie amerického think-tanku StratFor. Jsou na internetu.
     (omlouvám se, že neposílám rovnou odkazy, ale nejsem doma a nechce se mi kvůli tomu pouštět VPN do mého archívu – musel bych zavolat ženě, ať mi zapne server).

  • Vidlák napsal:

   Ani ne… spíš jsem znepokojen z těch, kdo si myslí, že pokojným hlasováním dojdou kýženého ráje na zemi.

   • kchodl napsal:

    Ráje na Zemi asi ne, to je jen idea.
    Stačilo by zlepšení poměrů, snížení konfrontace, spojování místo rozdělování a tak.
    Mír na Zemi, víte co myslím. Zvířátka u napajedla, třeba. Protože ekonomicky je doba sucha.
    🙂

    Svoboda se platí krví, to platí stále. My Češi jsme již zaplatili dost, v průběhu historie, ačkoliv nás samozřejmě ubezpečují (hlavně sudeťáci a jim naklonění havloidi), že jsme „nikdy nebojovali“.

    Záleží samozřejmě na všech stranách, ale jeví se mi – a určitě nejsem sám – že hlasování je cesta, kterou je nutno zkusit, než dojde na střelbu a „stahování z kůže“, jak jste velmi vtipně a nadneseně v úvodu diskuse napsal.

    Vidle je nutno držet v pohotovosti a nablízku, o tom žádná.

 21. jezevec napsal:

  to se naši politikové určitě děsně leknou, až bude lůza manifestačně natruc volit komunisty. jen mi prosím ještě poraďte, kteří politikové že budou mít strach? bývalí komunisti z ODS? nebo špatně překabátění komunisti z ČSSD? nebo ti nedbale maskovaní komunisti ze SPOZ? bývalí kádři národní fronty z KDU? nebo snad stb-ácké špičky z vedení VeVerek? kdo z nich bude mít z komunistů strach? pitómio?
  jinak, myšlenka, že to sociální dánsko u nás vznikne ze strachu z loupežení, ta je taky symptomatická. dejte nám to dobrovolně, nebo si to vezmeme násilím. Henleinova doktrína se tomu myslím říká? mysme vám říkali že to chcem, a vyste nám to nedali. tak jsme si to MUSELI vzít násilím, a je to VAŠE VINA, vyste nás k tomu DONUTILI. to říkal pan henlein. no, voni komunisti a náckové měli vždycky hodně společného….

  • kchodl napsal:

   Jednak jsem proti užívání pojmů jako lůza, kdo to prosím Vás je ? Takové lidi neznám.
   Neznám ani 30-ti korunáče, což je další oblíbený opis. Jsou to babičky, které si nakvašeně říkají v tramvaji, kolik ten den zaplatili „regulačních poplatků“ ze svého ubohého důchodu, zatímco velikáni v parlamentu schválí další bianco úpis ESM, aby si v Řecku mohli důchodci dopřávat 50 tisíc měsíčně ?
   To se pak nedivte, že lidi jsou poněkud nasraní. A pokud vidí, že stát se za ně nepostaví v tak zásadní věci, jako je například exekuce, kdy z pár stovek jsou desitky tisíc, průměrně 18x, které ovšem nejdou státu nebo věřiteli, ale státem legalizovaných loupežníků. Víte kolik důchodců a úzkostlivých lidí kvůli tomuto marasmu schovává každou pitomou účtenku ? V Německu to není 18x, ale jen 4x, ve Velké Británii maximálně 2x a to už musí být (po 4 letech zapomenutou pokutu jsem platil bez přirážky).
   A Vy tu melete něco o Henleinovi.

   To se nedivte, že lidi budou volit třeba Satana, když jim slíbí, že s těmi lumpy zatočí.
   Protože nejvíce je za to vinna ODS a celá ta pseudo-pravicová nomenklatura posledních let. Pravice nahnala voliče do chřtánu bolševikům. Taková je pravda a nedá se s tím nic dělat, jen počkat, až to přejde.

   • kchodl napsal:

    A milý pane, který jste mě zklamal a vytočil slovem „lůza“ pro spoluobčany.

    Takzvaná „pravice“ nevynechala jednu jedinou věc, kterou by mohla spoluobčany a voliče ještě více nasrat, demoralizovat, zklamat a otrávit. Skutečně použili téměř všechno, fašouni jedni.

    Začíná to od šílené energetické politiky, stranící FVE, větrníkům, biopalivům – všichni, kdo nemají v hlavě sračky, jim říkali – nesmysl. Zavedeno.
    Exekuce – porušení Ústavy a asi 50-ti zákonů, zcela zásadní záležitost. Zavedli původně socani, ano – pravice to mohla v roce 2006 okamžitě zrušit. Kromě totální desiluze a desidentifikace se státem, který občany programově okrádá více než nejhorší mafie, je to zárověň příšerná věc národohospodářsky – ročně to dělá podle odhadů 20 miliard do kapes státem certifikovaných lupičů, ovšem škody jsou až 60 miliard, protože lidi se přizpůsobili.
    Církevní tunel – já dát takovou smlouvu, kde je náhrada 4x předražená proti průměru, to celé je násobeno bulharskou konstantou podle seznamu který buď neexistuje nebo existuje a je neaktuální nebo ho není možné vytvořit nebo je tajný – za takovou smlouvu půjdu na 12 let do kriminálu.
    A udělat to systémem válcování opozice, o dva hlasy, z toho jeden je odsouzený poslanec, to je v méně slušné zemi na kulku do hlavy. Nehledě na to, že byly započteny pozemky, které zabavil Josef II, pak Masaryk, pak Beneš. Obrací to celý význam české historie, odčiňuje vznik republiky v roce 1918 a navrací to systém morálně za Bílou Horu.
    Vlastizrada, jinak to pojmenovat nejde.
    Doufám, že pachatelé toho celého budou jednou před soudem.
    Tím ovšem neříkám, že nejsem pro opravdové restituce, co bolševik sebral. Jenže, v roce 1948 toho bylo jen minimum, většinu měla církev jen ve správě a bylo to stovky let státní.
    A teď to dostali do výlučného soukromého vlastnictví.
    No dobře, řeknu. Ale proč takovým podvodem ? Proč bez referenda nebo alespoň základní parlamentní shody ?
    Takhle to přece nemůže fungovat.

    Celkově se připojuji k Vidlákovu paradigmatu vidlí. A domnívám se, že budoucí volby, pokud dopadnou vymazáním současné nomenklatury, budou záchranou života pro tyto lidi.
    Protože pokud to ještě jednou nějak zešmoulí, je to jejich konec, pak už to půjde natvrdo.
    Bez hlasování. Vidlemi.

   • jezevec napsal:

    Luza neni nadavka, to je terminus technicus.
    Predpokladam ze nepotrebujete lekci v ceskem jazyce.
    Neco qjeci by nebylo?

    • kchodl napsal:

     Pak tedy není o čem mluvit, protože bych mohl uvést několik slov které nerad používám a jsou to také terminus technicus. Označující sníženou inteligenci, zvrhlost, a tak dále. Nemá to cenu.

 22. Lex napsal:

  „Že by Pecina byl další zaprodanec havloidů a jiných zmrdů, jak tu všechno zlo hezky popsal jiný mudřec?“ – napsala tu jedna dříve jepice.
  Poněkud ji nepřipadlo, že policii neřídí ministr vnitra ale policejní prezident.
  Méně mluvit a více myslet, i to je někdy dobré.

 23. Hladis napsal:

  Jsem ještě na Vlkove blogu, nebo na Halo novinách. Nejak me to splyva. Do tehle „diskuze“ teda fakt nepolezu.

  Jisty diskuter mi pripomina jednoho bolsevickyho trolla (ci trotla), odchovance KSM, kterého jsme zabanovali pro schvalovani justicnich vrazd, sireni tridni nenavisti a urazeni skupin obyvatel. Retorika a demence napsaneho vcelku souhlasi,

  • Puck napsal:

   Coé byste si pomyslel o úrovni voličstva, kdyby opět vyhrály strany, jejichž elita tvořila minulou vládu a většinu v parlamentu ?
   Jestli něco takového vyhraje volby znovu, není nám pomoci. Není pak šance, udělat z Česka solidní stát s fungující státní správou a s fungujícím parlamentním systémem. Občan rezignoval, zbývá mu jediná šance, kterou snad ještě považuje za schůdnou a tou jsou volby, které by mohly přinést změnu.

  • Lex napsal:

   „… kterého jsme zabanovali …“ – ne, že bych proti tomu něco namítal, trolly je třeba zneškodňovat, ale mě více zajímá to JSME zabanovali – kdo a kde zabanoval?

  • kchodl napsal:

   JSME zabanovali, to mi zní poněkud bolševicky.

   Pokud nechápete nadsázku, kterou tu Vidlák rozvinul. Ono se tomu říká argumentatio ad absurdum. Například, někdo řekne, že pořádek musí být, a já na to odvětím, že největší pohoda je stát v pozoru na buzer place v ohyzdném mundůru s flintou na rameni a nechat se buzerovat polodementem, co sotva umí číst.

   Pokud to někdo nechápe, asi vážně má číst Haló noviny, IDnes, Lidovky nebo jak se ty bolševické případně klerofašounské plátky dneska jmenují. Ale nic ve zlém, to nebylo na Vás.

  • Admirál napsal:

   Halo noviny patří co do informační hodnoty k tomu lepšímu, co je u nás vydáváno.

   Je to stranický tisk, tudíž každý soudný ví, odkukud vítr fouká a může korigovat. Velká výhoda.

   To většina nezávislých, objektivních demokratických médií je na tom mnohem hůř.

   Jsou nezávislá. Jenže nikdo neví na čem – kom. To ztěžuje orientaci, zavání skrytou manipulací.

 24. Kutil napsal:

  Z Kosy zostry Humoristické listy? Konečně něco veselého do dnešního pošmourného dne, chechtám se. Díky.

 25. VáclavP napsal:

  Zdravím pana Vidláka, volit komunisty ne, ale je jsou pro mě dneska lepší komunisti než ČSSD, protože ta je tak uvnitř toho systému, že žádný reformy neudělá. Komunisti by byli čerstvej vítr a ve snaze dokázat, že nejsou odpad by občas měli selskýrozum nápad. Ale nevolit ani jedny ! Podívejte se kde dneska vládne pravice a přes krizi tam vyhrává volby – Německo, Japonsko, Austrálie…A jedna osobní, minule jste prozdradil, že jste měl blízko k SUAS, tak jsem zapojil Informační službu rodiče, co zná v SUAS každýho, a mám 8 možných jmen pana Vidláka

  • ,passant. napsal:

   Pane Václave,nějak nejsem schopen se naladit na Vaši vlnu.
   “ Komunisti by byli čerstvej vítr a ve snaze dokázat, že nejsou odpad by občas měli selskýrozum nápad. Ale nevolit ani jedny ! “
   A koho by jste doporučil pro mne, co by voliči který nehledá konkrétní stranu. Který hledá stranu, co má nejvíc nakročeno k nápravě,nebo záchraně alespoň tech zbytků socialního státu, který nám tu zbyl (pokud něco zbylo) po létech vládnutí Kalouska a jeho kamarily.
   Jen taková zanedbatelná podmínka, U té strany by se mělo dát předpokládat, že získá tolik poslanců ,že budou schopni prosazovat v parlamentu své (naše) socialní vize.

   „A jedna osobní, minule jste prozdradil, že jste měl blízko k SUAS, tak jsem zapojil Informační službu rodiče, co zná v SUAS každýho, a mám 8 možných jmen pana Vidláka“

   Tohle snad ani náhodou nemyslíte vážně . Proč nám to tady vůbec oznamujete?
   To chcete výsledky Vašeho šetření zveřejnit.? Jestli ano , tak jste zřejmě na nesprávném webu. A mimochodem, chce to nějakého chiropraktika , zdá se že by jste mohl mit nějaké problémy s páteří.

   • VáclavP napsal:

    pane Passant, já bych doporučoval každýmu aby volil podle sebe a co mu přijde nejlepší. Baví mě diskutovat tady protože se dozvim hodně zajímavostí a třeba pohledů lidí na firmy jako Škoda Ostrov, Škoda Plzeň, Suas ke kterým mám regionálně blízko. Vzhledem k tomu, že pan Vidlák pochází ze stejného regionu, zajímalo mě jestli ho nemůžu znát.
    A proč vy mluvíte za všechny ? Jste tu za sebe nebo jste mluvčí diskusního fora.
    Přijde mi, že Vás každý jiný názor nebo jiný člověk dráždí, škoda

 26. juvel napsal:

  Jako přesvědčenému křesťanovi je mi jasné, že sociální smír a pokoj ve společnosti, vytvořený na základě strachu, nemůže být trvalý ani bezpečný. Ale jako křesťan také vím, že kdo co zasévá, to také sklízí. Zasévá-li se chamtivost, vykořisťování, arogance, povýšenost, bezcitnost, dříve či později se sklízí násilí, odpor, nenávist, tvrdé majetkové a mocenské přesuny a pod. A to ukázal Vidlák na tvrdo, bez servítků a proto ode mne získává plný počet hvězdiček.

  • kchodl napsal:

   Abych se k Vašemu pěknému postoji připojil, tak „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“.
   Nedávno měli židé Nový rok 5774, tak od nich je tuším i v bibli „nečiň jinému co nechceš, aby činili tobě“.
   A jako pokřtěný dosud ne zcela zběhlý katolík (co kdyby), nyní pastafarián dodávám, „zdá se mi, že všichni taháme za jednu špagetu a sdílíme stejnou značku kečupu“.
   (moje víra ve Špagetové monstrum není v žádném případě snahou o výsměch totalitní povaze ostatních konkurenčních věrouk. Jakkoliv si myslím, že kreacionismus je totální kravina a proti tomu špagetu viděl každý; ostatně člověka občas taky …)
   🙂

   Hezký den. Napsal jste to moc výstižně a hezky.

 27. tata napsal:

  Pane VIDLÁK
  mě osobně jste velice překvapil,jako by exzistovali dva VIDLÁCI.
  nedávno jste prakticky psal uplně opačně,rezignovaně.
  NA druhou stranu vyburcujete ostrou debatu a to smysl má oproti jinému názoru že to jsou HALO NOVINY…………NIKDY SEM JE NEČETL takže nevím co to je zač asi si je budu muset přečíst,navic nic jednodušejšího než tento blog vynechat.

  OSOBNĚ BYCH ŘEKL ,a už jsem to i mockrát psal levicové režimi skutečně pusobili mimo jiné jako strašák jako určitá rovnováha,bohužel ten efekt sklizeli jiní.

  HÁZET to komunistům zatím nebudu ale nemám problém stěmi co ano.

  S ČÍM MÁM ALE PROBLÉM v diskuzi s lidmi co nepujdou volit,ještě bych chápal spíše pravicového voliče že levici to hodit nemuže a na pravici nemá komu,jestli ale toto řiká značná část obyčejných lidí tak to opravdu nechápu.Nebot po 7 letech pravicové vlády je opravdu zaražejicí že takový člověk řekne že nemá koho

 28. Admirál napsal:

  Spousta mých přátel, co jsou nebo si myslí že jsou pravičáci, je odhodlaná volit tak, aby to stávající systém co nejvíc bolelo. Něco, jako kopanec pod holeň s rozběhem.

  Ti, co jsou nebo si myslí, že jsou levičáci, mají pro ten případě vhodný nástroj – KSČM.

  Jsem jen zvědav, co jako nástroj pro kopanec s rozběhem použijí mí pravicoví přátelé.

  • VáclavP napsal:

   Kopanec mezi nohy je Usvit, kopanec zezadu je Babiš, kopanec s výchovným účinkem KDU-ČSL, kopanec zoufalstvi KSČM, kopanec zbytečný SSO, ČSSD byla za posledních 15 let u vlády let 8.

 29. tresen napsal:

  XY v 15.59:
  S tím, co jste napsal, nemám problém. Jenom nevím, proč jste se předtím do mne obouval, když na věc máme v podstatě shodný pohled.
  Ano, Velký bubák za železnou oponou přispěl k tomu, že západní společnost došla jisté soudržnosti, a to nikoli tím, že by vytvořil vzor sociálních jistot, ale tím, že harašil zbraněmi a vlastní nepohodlné občany posílal do gulagů anebo je věšel.

  • XY napsal:

   No, pokud nevnímáte, což vám nevěřím, pojmovou řadu klišé – fráze – skrytá nepravda, lež, pak je váš údiv (a následná polemika s dalšími) na místě.
   Jenže onen pokus o vytvoření demokratické společnosti sociálního smíru a blahobytu jako reakce na válečnými zážitky zradikalizované obyvatelstvo (západní) Evropy a děsu ze Stalina v Evropě střední není, jak se náhle shodujeme, pouhé klišé, ale historický fakt. Stejně tak je fakt, že když bubák z východu zase střední Evropu pustil, tlak zprava na redukci či rovnou na rezignaci na demokratickou společnost sociálního smíru a blahobytu stoupá. Bolševik nám už nesedí za krkem, co bychom se tedy zatěžovali nějakým sociálním smírem? Vy jste nežila v Česku posledních sedm let? Nevšimla jste si, s jakou lehkostí se s masovou nespokojeností zachází v Řecku? Ostatně pan Kalousek zrovna včera zase v ČT vykřikoval, jak významnou regulační funkci mají zdravotnické poplatky, a jeho hecířské výlety mezi nasrděné zavadilovce jsou přece trvalou součástí české zkušenosti.
   Ostatně blazeovaná arogance CELÉ nedávné vládní koalice vůči námitkám zleva a protestům vyvolává k životu síly, o nichž jsem se před více než dvaceti lety domníval, že zajdou na společenský nezájem. Mno, praxe mne poučila o mé bezbřehé naivitě.
   Pěkný večer vespolek.

   • tresen napsal:

    Bohužel vám uniklo, že za klišé jsem označila něco úplně jiného.
    S tím, co jste tu teď napsal, to nemělo nic společného.
    Tak se mějte.

    • XY napsal:

     Co jste napsala a na co reaguji, to jsem vám ocitoval v 15:59.
     Máte to opravdu zapotřebí ?

     • tresen napsal:

      Já jsem si myslela, že to citujete, protože jste to konečně pochopil.
      Takže znovu: za klišé považuju tvrzení, že sociální stát v Evropě vznikl proto, že se evropští politici obávali přitažlivosti komunistických myšlenek a příkladu úžasných vymožeností obyvatel Východu.
      Nikoli tvrzení, že se Evropané báli Stalina a jeho následovníků, protože se jich opravdu báli. Ne jejich idejí, ale jejich zbraní.

 30. Řezníček z Brna napsal:

  Právě v hlavních zprávách na ČT: Proč nejsou ženy ve vrcholové politice. Odpovídal kníže pán: Protože politici jsou špatně placeni a máte pokažený víkendy. Pic kozu do vazu, to jsou důvody.

 31. Mirka napsal:

  Voni jsou kníže pán takový lický, voni nám rozumí. Ta politika je otravná, je lepší se jí nezabejvat.

 32. Leo K napsal:

  Vidláku, jako filozofie je to přitažlivé a jednoduché. Proto úspěšné. Ale pamatujte! Násilí (nebo i jenom hrozba násilím) nezplodí v žádném případě dobro. Jestliže se zdá (a je to prakticky jisté), že politici nemají strach, protože selhala demokracie, není řešením tu demokracii odstranit pohrůžkou. Nedostatek demokracie se dá léčit jenom další demokracií. Těch možností je HAFO (pochází snad z německého ein Haufen?). Ano, dozvíte se v mnoha diskuzích, že na to nejsme připraveni, že nemáme tu úroveň atd. Odhlédnu od toho, že mě jakékoliv srovnání např. s Markem Bendou hluboce uráží a všimněte si kvality takových hlasů, které jsou úplně stejné jako byly hlasy proti zrušení otroctví, proti všeobecnému a rovnému volebnímu právu (dnes pořád ještě komik Joch) anebo proti volebnímu právu žen. Čili všechno začíná a končí protlačením bezpodmínečně platného obecného referenda vypisovaného podle pravidel srovnatelných s pravidly která platí při volbách. Pak se začnou politici bát aniž byste musel někde ve stodole brousit vidle.

  • robe napsal:

   Souhlas, dik.

  • Vidlák napsal:

   Já tomu nevěřím… politik se nebojí referenda, pokud se dá stádu něco nabulíkovat. Navíc, kdybychom dali do referenda, ať se cikáni vystěhují,. tak by se to asi schválilo.
   Politik se vždycky bojí jedině emancipovaného sebevědomého občana ochotného k obětem a ochotného k angažovanosti ve společnosti. Politik se bojí někoho, koho nemůže a nedokáže ovládat. Politik se bojí toho, kdo mu to může v krajním případě nandat.
   Nejde to to se ohánět ostrými vidlemi, ale jde o to je mít. Nejde o to zesměšňovat protivníky a umět je kdykoliv usadit vtipem, ale jde o to to umět. Nejde o to, politika pověsit nebo zastřelit, ale jde o to mít tu reálnou moc to v krajním případě udělat.

Komentáře nejsou povoleny.