Trojnásobný fotbalový šach. A možná, že už mat..


Delší  čas  jsem se nevěnoval  fotbálku. Je  čas  to napravit. Zejména, když  před sebou máme  sobotu s  její tradiční  menší  čteností.

Ještě než  začnu – mám opravdu psací  krizi. Nebyl jsem  schopen sednout  ke  klávesnici a psát.Přesto, že  náměty  se opravdu  vršily. Naštěstí to kolegové  odpracovali  za mne!  Díky! Ani dneska  bych ještě  nepsal, ale prostě  dávat  někoho z nich na  sobotu?  Tak v  takovém psacím svrabu snad  ještě nejsem. Takže  dneska  –  český  fotbálek a jeho poslední skandály.

Kupodivu prvním, kdo si  o tohle  téma  řekl, byl Vidlák. Hned  druhý  den  ráno po domácím výbuchu  s  Arménií, který  fakticky znamenal konec  snů o naší  účasti  na  Mundialu  přístí  rok  v Brazílii, mi poslal mail, jestli k tomu něco napíši. Odpověděl jsem , že  asi  ano, ale  že  si počkám  ještě  na  úterní Itálii. A připsal pár  řádek o tom, jak jsem  viděl ono  nešťastně  tragické  představení  s  fotbalovými trpaslíky  v Edenu. Tím  vás nebudu  obtěžovat.  Jednak  by  to  byl  jen  pro  ty, kteří  opravdu  fotbálkem žijí  než jen tak , že  ho sem tam berou  na vědomí, ale proto, že  dnes  už je  to jen  loňské listí či předloňský  sníh. A  nemá smysl  se  tím zabývat. Neboť  následoval Turín s očekávanou  / velmi milosrdnou/ porážkou   a konec  všech  nadějí.

Nic překvapivého!  Kdo  viděl  kvalifikační zápasy  s Bulhary nebo Dány, měl jasno daleko dříve /viz  Kosa 26.03.2013 Bílka nic nezachrání. A českou repre?  a  Bílek jde na penaltu. Chytá Pelta./- český fotbal  ve  své  momentální  výkonnosti prostě  mezi  tu nejvybranější  společnost  nepatří  ani  náhodou. A náhoda nám opravdu  tentokráte  nepřála.

Střízlivě  uvažující  člověk si může  dokonce říci  – dobře  se stalo! Kdyby  byla  kvalifikace vyšla, pak  by  se   za  papundeklovou  fasádu  tohoto úspěchu byla  schovala  celá  strahovská galerka, která  ovládá  český  fotbal. Ostatně  věnoval jsem  těm pánům  v posledních měsících, počínaje  červnem,  hned  celou serii  článků

Krajina střelců? Fotbalový eastern zejména pro nefandy fotbalu.

Zválená hromada nezklamala, ďábel Amerika a malý český čert, co mi nahání hrůzu

Největší špína v Česku

kde  jsem popisoval  zákulisí a a  z něho  vyplývající  souvislosti, tak , jak je  to možné  jen na  základě pohledu  z venčí a z otevřených zdrojů. Prostě  bad  boys  zvítězili na  celé  čáře a  jejich  mafiozní praktiky  slavily  drtivé  vítězství nad  malou  hrstkou těch, co chtěli nastolit  aspoň  trochu normální  poměry.

Všechno tedy funguje  tak, jak  si  to nalinkovali a  nalinkují.  Za  těchto okolností  by se mělo stát něco, co je ještě  posílí?  Proč? Kvůli  čemu?  V loni se takový zázrak  na Mistrovství  Evropy  stal: A k čemu  to bylo  dobré?  Že  se  předseda asociace  Pelta, alias  Míracinkléjaro udržel  bez námahy  v  sedle? A  že  estbák a fotbalový kazisvět  Berbr  už  ztratil  veškerou světloplachost a  přestal svou  síť  řídit  ze  stínu, ale zcela demonstrativně  vylezl do světel  reflektorů a nechal se zvolit  za místopředsedu FAČRu , když  před  volbou demonstrativně  ukázal  svou  sílu zářezem Budějovic v první lize a  všech  vzpurných  v nižších soutěžích  – viz třeba  případ  Malše  Roudné nebo Nové Strašecí?  tihle  / a  spousta  podobných pod nimi/ že by  měli být  zakryti postupem  do Brazílie?

Asi bychom měli  Bulharům, Dánům, Arménům a  Italům  poděkovat, že   to nedovolili.

Teď  mi  může  kdokoli  z těch, co je  fotbal pořád ještě  zajímá  napálit, že  buď

1- jsem  klasický  sebemrskač  a vyznavač  cesty  čím  hůře  tím  lépe

2- suše konstatovat  – jo vlku,  tobě  se to píše,  ty máš  Viktorku  v Lize mistrů a nějakou repre  a její výbuch  si snadno  namažeš  na  chleba, ale  co  my  tady   v  X? Kdy  s e tu kope  špatná  třeba  divize /liga, I.B.třída, atd./?

Nesedí ani jedna  úvaha. Ta první proto, že  sport, jakkoli  vím  že  to  je těžké šidítko na lidi, aby  při případném oslavném poskakování na někde na náměstí  zapomněli  na  strázně  denního  života,  je  vlastně  v posledních letech snad  jedinou příležitostí, kdy  člověk  mohl být  hrdý na  to , že  je občanem  téhle  země – viz třeba  vítězství tenistů v  Daviscupu. Nějak  si skutečně nic jiného, než právě  tahle  šidítka přes  hry  opravdu nevybavuji.Zato  těch  velkých  mezinárodních  ostud  jako by nebylo konce!

Ne nepatřím k těm, co  hrají  metodu  spálené země a  zejména ne  při reprezentaci vlastního státu.  Ale  ten  fotbalový  výbuch je  ready, protože  takhle, jak  se  vede kopaná  u nás, to prostě  dál už nejde. A jen  totální výkonnostní propad  – zejména  repre , dává  určitou, byť velmi bolestivou  šanci na  nějakou nápravu poměrů.

A  zcela  pomýlený  pak  už  je  bod  2 na mou  adresu!  Ano Viktorka  je  v Lize  mistrů a  všichni vyznavači  víry jediné pravé  – viktoriánské jsou  happy! A  skutečně  víc než  bohatě  nám tenhle  fakt  kompenzuje  debakl nároďáku!  Jenže…. jenže  ten kdo  čte  fandovské diskuse na klubovém  webu  Viktorky ví, že  tam  od  středeční noci  neřešíme  v podstatě nic jiného, než  to,  zda strůjce plzeňského fotbalového  zázraku -pan trenér  Pavel Vrba, alias  Velký mág, zůstane  i nadále u Viktorky  nebo zda  vyslyší všeobecné  volání po  tom, aby  začal  šéfovat  reprezentačnímu  áčku. Protože  víme, že  když  odejde, naše plzeňská  fotbalová  pohádka končí.

Národ  chce  po totálním  pechfoglovi  Bílkovi  někoho, kdo je prokazatelně  úspěšný. Tomu rozumím. Ještě  více rozumím, že  by  to  rádi Pelta, Berbr  a podobní.  Aby  někdo  vytvořil  pro fandy  a media  fasádu Potěmkinovy/PletoBerbrovy fotbalové  vesnice  z  případných postupů, tu na ME, tu na MS a  oni  si to dál mohli bačovat  podle  svého.  Nemluvě  o  jistém  klubu  z Letné.  Tomu by  se to hodilo ze všeho nejvíc. Aniž by si například uvědomil,  že  takový  Haecken, Žilinu  nebo Vaslui za něj  stejně  nikdo neporazí….. Ale  tvůrce  zázraků největšího současného konkurenta by  byl pryč. A  to by  byl  bezva  jack pot! Pokud  teď  fandům  onoho nejmenovaného klubu  teď  stoupá  krevní tlak, že se navážím do  jejich  svatého grálu  a  sahají po klávesnici, nechť  chvilku  počkají.  Dám  sem  ve  vhodné chvíli  jistý link. Teď jen  zdůvodňuji,  že  vypadnutí  repre  z  kvalifikace se mne  dotýká  úplně  stejně, ba možná  více  než   jakéhokoli jiného fandy odkudkoli. Neměl jsem  důvod  si přát její  debakl. Leč byl neodvratný. Prostě výkonnostní  kvalita  českého  fotbalu  je  sotva  průměrná a zákulisní  děsivá. Nic  z  toho nemohlo  vést  mezi fotbalovou smetánku! Dokonce si myslím, že  Bílek nebyl  nebyl ani  špatným  trenérem a z  materiálu, co měl k disposici  za  čtyři roky  dostal  maximum. Ale  nemám  chuť  rozebírat  jeho jednotlivé kroky. Ony  jsou pro tenhle  článek  nezajímavé.Protože  dnes  píši o třech těžkých / a možná  smrtelných/ úderech , které  český peltovskoberbrovský  fotbal  inkasoval  krátce za  sebou Tím prvním  je  vyřazení  nároďáku.

Tím  druhým jsou  sponzoři. V  článku  Zválená  hromada nezklamala  jsem  napsal, mimo jiné , toto:

Nicméně  mají /Pelta, Berbr a  spol/ svoje  velmi zranitelné místo  – peníze. FAČR má  totiž  asi  60%  svých příjmů  od  státu.  A  zbytek  – tedy  2/5 rozpočtu přichází  od  2  či  max. tří sponzorů.  T Mobilu,  Gambrinusu a možná  Hyundayie. Těmi  Korejci  si  úplně  jistý  nejsem. Ale  to není  důležité.  Fakt  je, že  tyhle  globální  firmy /Gambáč  je  součástí SAB  Miller/ ZATÍM  vidí  ve  spojení  s  tuzemskou kopanou  více výhod než  možných  škod na jejich  globální  pověsti. To se ale,  s lidmi  jako Berbr,  může  velmi rychle změnit. Zejména, pokud  si  noví  šéfíci  fotbalu  skutečně budou myslet, že  jejich stromy  rostou  do nebe.   O  čemž  po hladkém  vítězství, přes  mediální  palbu, nepochybuji.  Takže  to budou nejspíš  mydlit  hlava  nehlava.  Ale  každá,  i  ta největší  sklenice má  vždycky  svou poslední  kapku.

Vyjádřil jsem názor, že  když  lze  zapomenout na jakoukoli  očistu  z vnitřku, protože  to  ti pánové  mají dokonale  posichrované,  takže existuje  jediná možnost, jak věci změnit  – prostě  český  fotbal nechat  finančně  vyhladovět! A že  je  to docela pravděpodobné. Protože  český  míč kopaný  má  jen  5 velkých  finančních donátorů  – stát, Českou spořitelnu, Gambrinus, T Mobile  a  Hyundai.. A  bez  jejich peněz  se  reprezentační  i  vrcholový  klubový  fotbal prostě  zhroutí. Ten závěr  se přímo nabízel.

Velké firmy  totiž  nesponzorují cokoli  z nějaké lidumilnosti. Dělají to kvůli  kšeftu. Takže  to, co  podporují  svými penězi  je  buď  nesmírně atraktivní  nebo  velmi bohulibé a  vzor  všech  ctností. Aby  si , když  se  řekne   například  český  fotbal , vybavil si každý  normální  smrtelník asociaci  – parádně  úspěšný, naprosto férový a  ten kdo ho podporuje je  také takový a od  toho budu nakupovat! Tohle  a nic  jiného  je  jádro každého sponzoringu. A  toho  sportovního zejména!  A jak jsme  si řekli,  český  fotbal jako celek a  ten reprezentační zejména,  je  dnes  totální lůzrovina, navíc   pořádně  špinavá  a těžce zavánějící! Takže  se stalo, co se stát muselo!

První  realitu pochopila  Česká  spořitelna!

http://isport.blesk.cz/clanek/fotbal/178766/pelta-lovi-miliony-fotbalova-asociace-chce-zalovat-ceskou-sporitelnu.html

A  teď, zdá se,  už  i  T Mobile s  Gambrinusem!

http://cmfs.cz/zpravy/ctsport/hrozi-ceskemu-fotbalu-exodus-hlavnich-sponzoru

U  spořitelny  to  dokonce jde tak daleko, že  ji Pelta  chce  žalovat pro neplnění  sponzorské  smlouvy!!!! To mne  fakt  pobavilo – šmudla  chce žalovat největší  banku v  zemi!Kvůli  15 milionům!  To by normálně  Kysilka  vyplatil aniž by mrknul okem …Ale  lůzrům a korupčníkům?  On musí  dbát především na  dobrou  pověst  značky!  A boj  s Peltou  Spořce nepochybně   dodá trošku svatozáře!

Že  uvažuje  o konci T Mobile? Žádný  div!  Ten  je fotbalově  spojován jen se šampiony – viz  Bayern. A  nějaký  český propadák?  Nezájem! Faerské ostrovy  také nesponzoruje!

Gambrinus?  tak  ten se zase nechce ušpinit! Chrání si  své  značky  a  jejich  dobré jméno. A  skupina Prazdroj je  jeho  vlajkovou lodí a premiovým produktem  celosvětově.Když  už  jsem se dotknul  finančních  sum  –  Gambrinus prý  jako sponzor  dává  do  ligy  85 milionů ročně. Což mi přijde  jako  velmi levný  nákup. Vzhledem  k  reklamním časům, které za  to automaticky  kasíruje….  Měl to za hubičku. Jenže  evidentně  se nechce líbat s každým!  Já se mu nedivím.

Pokud  telefonní operátor  i pivovar  vypadnou, jsem  zvědav, kde PeltoBerbři  seženou  jiné peníze!  Kdo si s nimi bude chtít zadat. A  bez peněz? No bez peněz  to pro  ně nebude  zajímavé. A kdyby náhodou  bylo  – bez  chechtáků nebudou oni zajímaví pro  fotbalové hnutí jako celek.A  navíc  – fotbal se jako  kompaktní  systém rozpadne.

Tohle  fakt  je  rána  na solar!

Ale všem pohromám není konec.  Repre  ještě  ani nepřistála  v  Ruzyni a  už  byl  na  světě jiný   skandál. Který se dal očekávat!  Podvodné  sázení.  Má s  ním  problém  celý svět. Včetně  velkých lig v  Evropě. takže  ani ten největší naiva  nemohl čekat, že  by  se  tohle vyhnulo právě  Česku!  Indicií  bylo dost  a dost.  Vy , kteří sledujete  fotbal  v nižších soutěžích víte  své.

Takže policie  začala  zatýkat. Ale  zdá se, že  je  to omezeno jen  na nižší fotbalová  patra  a různé  darebáky  krajského  formátu nebo na  juniorky  velkých  klubů. Berb  šel dokonce tak  daleko, že prohlásil, že  FAČR  to  svým způsobem inicioval a  tak nějak  řídil. Pokud  je  to pravda, pak  jde o vypouštění  mlhy  kvůli  uklidnění  sponzorů! Aby\  jako viděli,  že  PeltaBerborvé  chtějí  český  fotbal polepšit.. Něčemu takovému může  věřit  tak jedině  člověk po  trepanaci lebky.

Spíše bude mít pravdu ovšem  bývalý  šéf  fotbalové  disciplinárky  -Jiří Golda.  který  v  zajímavém rozhovoru  včera pro  iHned a  Hospodářky konstatoval, že BerbPeltové  po tomhle horlivě  jdou proto,  že  jim někdo  vlezl do  zelí a  hlavně  –  je  to  v soutěžích, které je  nebolí.  A  že  hlavním problémem zůstává tzv. Křetínského kabela.Která  byla  zametena  pod koberec.Viz  http://sport.ihned.cz/fotbal/c1-60707760-golda-sazky-nejsou-nejvetsi-problem-ceskeho-fotbalu

K tomuto  tématu se nehodlám vracet. Případné zájemce o  tuto  tématiku odkazuji  na  sekci  Fotbálek, kde  tuhle materii mám zpracovanou  ze všech možných stran počínajíc  příspěvkem Co vzkazuje Erik Best pánům Luďku Mádlovi, Pavlu Procházkovi, Lukáši Seidlovi a mnohým dalším prostřednictvím vlkovy klávesnice z  20.09.2012 a  celkem  šesti  dalších  článcích.
Spíš  zůstanu ještě  chvilku  u  tématu  sázkařské korupce. Ono je vlastně  s podivem, že ten skandál  není daleko větší! Nebo  že nevypukl daleko dříve! Důvodem  je  už teď naprostý nedostatek peněz  v  českém fotbale  už teď!  A leckdy to musí  být  úplně  zoufalé. Viz  rozhovor  iHned s  Markétou  Haindlovou, která  byla  Peltovou  vyzývatelkou  v boji o místo šéfa  českého fotbalu a  dnes  šéfuje  hráčským odborům. Najdete  ho zde:

http://sport.ihned.cz/fotbal/c1-60711400-kdyz-fotbalista-nedostava-vyplatu-snaz-se-zaplete-do-prusvihu-rika-sefka-hracske-asociace

Jeho klíčová  pasáž  říká toto:

Proč jsou někteří hráči náchylní k tomu, že se zapletou se sázkařskou mafií?
Můj názor je, že není ideální situace ve fotbalových klubech, pominu-li první polovinu první ligy. Kluby hráčům dluží výplatu kolikrát několik měsíců a ti se pak dostávají do zoufalých situací. Živí rodinu, jsou na tom existenčně závislí, potřebují zaplatit nájem, nakoupit jídlo. To je pak může vést k tomu, že se do něčeho podobného zapletou.

Není to nic  nového. totéž  jsme  zmínil v posledním fotbalovém komentáři.  Jenže je natvrdo řečeno, že nemůžeme  nějakou zásadní etiku  očekávat tam, kde jde o holou existenci!

Když  to v lize vypadá  takhle, jaká a si bude situace v nižších soutěžích? A  teď  si představte, že  za hráčem přijde někdo  a  řekne – hele  když uděláš  tohle, dostaneš  100 litrů na  ruku…Tomu odolá málokdo.

Takže  skandál. Další z  šachů  českému  fotbalu. A  další důvod  pro  váhající  velké sponzory  nemít s tímhle  podnikem vůbec  nic  společného.

Mimochodem  – setkal už  jsem se také s  tvrzením, že ono současné zatýkání  je  důsledkem  Křetínského tašky, z které nechal její majitel uniknout  pár vzorků..Aby  všem názorně  objasnil  jaký dynamit drží v  ruce.

Nevěřím téhle  variantě.  Předně  pokud  Křetínský a jeho parta  fízlů  slídila,  pak  v  lize a ně  někde nejméně   o dvě podlaží níže. Můžete  namítnout , že  to byl vedlejší produkt toho fízlování a  že  hlavně  chtěl ukázat  svým  nejmenovaným nepřátelům, jak mocným potenciálem disponuje…..Hm. A jak  s tím konstatuje  včerejší  informace  z Branek, bodů, vteřin,  že  snad je ve věci namočena  i juniorka  Sparty? Což  rudý bafuňář Otava  sice popřel, ale  ČT by  tu věc  nepustila, kdyby si za ní nestála- bližší  viz  čas 36:00 a dále tady
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/213411000100913/.

Ne  tohle bude  slepá stopa.  Nicméně  tenhle sázkařský  šach, spolu  se  dvěma  předchozím, lehce může  vést  v konečném důsledku  k celkovému  matu, kdy český  fotbal těžce padne na  ústa. Asi se tak bude muset stát. Má li dojít  k jeho  očistě  následné nápravě.

Už jsem měl skončit dávno. ten článek  je příliš  dlouhý. Vím to.  Nicméně také si pamatuji,  že  jsem  ještě  dlužen  jeden  link.  Těm, kteří vyznávají  letenskou  víru  a kteří  se mohou  cítit  dotčeni  některými pasážemi  z  úvodu  tohoto sloupku.

Inu  ti  by  jistě  rádi viděli  našeho Velkého mága  u nároďáku. Zvýsilo by  to výrazně  šance jejich klubu, že konečně  přeskočí jak Viktorku, tak Liberec.Vřele jim doporučuji, aby  si  pečlivě přečetli  tenhle odkaz :

http://hattrick.cz/vime-prvni-pelta-jednal-v-praze-s-ivanem-haskem/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=vime-prvni-pelta-jednal-v-praze-s-ivanem-haskem

Pokud  někdy zavadili  o  zdroj, tedy o  plátek, co se jmenuje  Hattrick, vědí , že  jde o medium jejich  klubu  více než nakloněné. Nicméně, pokud je informace z inkriminovaného  odkazu  sedí,  byl  by  Pavel Vrba  za  blázna,  kdyby případnou  Peltovu  nabídku  přijal.  zejména  kvůli tomuhle:

A aby i pražská Sparta měla u reprezentace své slovo a kontrolu, je v této souvislosti zmiňováno jméno letenského kouče Vítězslava Lavičky coby Vrbova prvního asistenta (formou polovičního úvazku).

Takže  potenciální zachránce  českého fotbalu by  měl  dostat  rudého supervizora,  aby  Křetínský  měl u reprezentace své slovo  a kontrolu?  Ano?  Tak  dobře! V  tom případě  ať  si  to  řídí  celé a sám! Vše bude aspoň zcela jasné. Pelta  je  stejně jen jeho maňásek. Kabely  netřeba.

Příspěvek byl publikován v rubrice Fotbálek se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

22 reakcí na Trojnásobný fotbalový šach. A možná, že už mat..

 1. VáclavP napsal:

  Vlku díky za článek k sobotnímu obědu. U Brazílie je mi líto ,že to mohla být rozlučka Pavla Horvátha s repre, mohl tam jet jako 22.hráč. Ale bůh ví, jestli by ho Bílek povolal. Jinak sem si všiml jedné věci, sázkařský business kvete, přesto se firmy jako Fortuna nebo Bwin stahují se sponzorování týmů gambrinus ligy, to mi nejde dohromady. Taky jsem četl, že skončila válka českých kamenných a zahraničních společností a Fortuna bude spolupracovat s Bwinem. Sponzorovali snad fotbal sázkovky jenom když šlo o boj o trh a dneska, když je trh dobit a rozdělen jsou dobívat rentu a na sponzoring kašlou ?

 2. Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

  Vlku, Vlku, řečeno z Cimrmanem, takový moudrý, až osvícený muž a takové trdloviny tu píše. Přece stav českého fotbalu a sportu obecně je jen odrazem poměrů v současné české společnosti. Co jiného bychom měli očekávat ?

  Tedy úvodem, fotbal jsem nikdy nehrál, i když občas, je-li špičkový, jako naposledy Bayern – Chelsee se na něj i na dvacet minut v souhrnu podívám. Řekl to za mne výstižně můj oblíbený Hercul Poirot, když jej lákal captain Hastings, aby si s ním zahrál golf, „No, no, no Hastings, very little ball to very little hole is game for very little fools“. Jen tady je to o něco větší ball do o něco větší kasy. Jinak totéž, game, more or less for very little fools. Zbytečná ztráta drahocenného času, …..pokud ovšem……
  Pokud ovšem nezobrazují reakce hráčů ( a to všech, i těch lidí kolem ) jen pravdivý obraz společnosti. A to tedy čutálek bezvadně. On je totiž měřitelný a to v mezinárodním srovnání, stejně jako ekonomika. Dlouhodobě rozhoduje výkon a kvalita, nejde to okecat.

  A o čem že, podle mne, stav fotbalu v Česku, vypovídá ? No o všeobecném úpadku Česka v mezinárodním srovnání, jako ve většině jiných oblastí života české společnosti. Předevčírem ve zprávách na ČT ukázali malou grafiku. Portréty po kontrarevolučních trenérů české fotbalové reprezentace a jejich úspěšnost měřenou počtem vítězství nároďáku. Byli čtyři, ti trenéři. Jejich úspěšnost byla nějak takhle : 60, 50, 40 ,30 %.
  Směrem od kontrarevoluce k současnosti. To Karel Bruekner ještě těžil s výsledků Husákovo tělovýchovy a vzorné masové práce s mládeží. Z těch časů už zůstal jen Rosa, ostatní skončili a s nimi i sláva reprezentace.

  Když byla tedy vyžrána podstata vypracovaná bolševikem, šel český fotbal, stejně jako celý sport do kytek, neboli z tlustého do tenkého. A tak za současného stavu sportu také v Česku jsou pouze dvě cesty k nápravě :
  1.
  Masivně investovat do špičkového sporu prostřednictvím soukromých sponzorů, jako Roman Abramovič, z nějakých černých peněz. Nakoupit černochy ze Zambie, kteří snad budou ochotni tak dva roky dřít za desetinu toho co mají i Češi.

  nebo

  2.
  Vzít si poučení z koncepční práce bolševika, investovat do masové tělovýchovy ( zejména mládeže ) stejně jako do podpory vrcholového sportu a postupně se vypracovat zase na úroveň totalitou zrozených plejerů .

  A ještě k Viktorce. Pokud ji pozoruji, tak opět jen proto, abych si uzřejmil, how to make a star ?
  A připadá mi zde, výjimečně v Česku, že tu funguje cosi jako Zemanův ostrov pozitivní deviace.
  Sparta, prý 3 x větší rozpočet a ono pořád nic a pořád nic a pořád ten Křetínský do toho leje a ono pořád nic. Jenže nedávno jsem viděl příjezd Křeťasů do Plzně autobusem. Soubor individualit, každý jinak oblečen a vybaven, ale většina se sluchátky na uších, prostě nedorazil tým, ale holt přijeli autokarem – mercedesem. Jó Praha je Praha.
  Viktorka přijela asi z nějakého soustředění a byl to tým všichni v polotréninkových dresech. Jednak byl znát týmový spirit, jednak štábní kultura, až po toho stewarda ce je vítal před stadionem.

  Takže poučení, jako všude jinde, koncepce, tvrdá práce, disciplína a týmový duch. Nic nového, jenom stovky milionů to nenapraví. I ten Abramovič by si anarchii individualit nenechal líbit.

  A ještě na konec. Vlku neděs nás s estébákem Berbrem. Říká se, že chlapci Pelta/Berbr zametli pod koberec Křetínského kabelu proto, že by výsledkem mohlo být, že by UEFA taky třeba řekla Plzni. Kdepak, žádných 230 Mega z účasti v LM. Máte doma průšvih tak na pět let distanc.
  Ono každý predátor od starověku až do dneška, co byl nakonec vzor vzorů začínal jako loupežník.

 3. radek napsal:

  Vrba k repre ne!!! On potřebuje v týmu hladové hráče po úspěchu ne výletníky. Navíc by ho to semlelo. Je to celé nesmysl.

 4. radek napsal:

  Laco Grőssling Aktuálně jsou rozpočty Viktorky a Sparty zřejmě hodně podobné. Protože Viktorka je už na 200 mega a Sparta z těch 300 mega ještě asi sama platí stadion.

 5. Václav napsal:

  doufám,že Vrba je nejenom dobrý trenér ale i moudrý člověk a nevezme to. Trénovat nároďák to není opravdová trenérská práce, parkrát do roka se sleze pár hráčů, ale to není každodenní práce s hráči a Vrba si ty kluky v Plzni doslova vypiplává.Na druhou stranu je pravda,že nároďák potřebuje osobnost ,člověka ,který bude mít odvahu např. kopat centry někoho jiného než Plašila apod…Teda včera Liberec ke konci Plzni pěkně zátápěl, byl to asi zápas kola,škoda,že čt tohl nedá aspoň na web…

  • vlkp napsal:

   ČT je v tom nevinně. Zápas byl přenášen na TV Frnda. Mají to přísně rozdělené. Takže to ČT nemůže dát na web. Kdyby byla velká nouze, mám to na disku. Ale nejsem si vůbe c jistý, že by tak velký soubor šlo poslat.

 6. Lex napsal:

  Souhlasím v podstatě s Lacem (což se vcelku shoduje i s vlkem), že stav a situace v našem fotbale docela odráží situaci celé naši rozvrácené – rozdělené společnosti.
  Titíž fotbalisté, kteří prohrávají reprezentační zápasy s fotbalovými trpaslíky a kteří nemohli při zápase v Turíně nemít pod trenkami pampersky, aby jim exkrementy z podělání netekly po hýždích na hrací plochu, jsou ve svých klubech skoro hvězdami (tedy, v těch domácích, i když jich je málo, a ani v těch zahraničních nepatří k outsiderům – nosičům vody). Jejich příjmy jsou nesrovnatelné s vrcholovými vědci a dalšími užitečnými lidmi, o těch, kteří skutečně tvoří hodnoty vůbec nemluvě.
  A podle toho také vypadá jejich chování, vystupování. Celebrity. Že falešné? – co na tom záleží, celebritou je ten, kdo má peníze. Koukněte, kolik máme v zemi olympijských vítězů, světových šampionů – samozřejmě v jiných disciplínách, atletice, střelbě, cyklistice, moderním pětiboji – a mohl bych jmenovat další (hokej radši ne). Znáte mezi nimi stejná „macha“, jako jsou oni čutálisté?
  Čutálisté spadlí na 32. místo světového žebříčku, a to ještě pořád je dobré umístění „vydobyté“ předchozími výkony většinou jiných hráčů.
  Nepřipomíná vám to úpadek naší země v konkurenceschopnosti, v úrovni kvality vzdělání a v řadě jiných „pozitivních“ disciplín, na rozdíl od úpadku v těch „negativních“, jako je třeba úroveň vnímání korupce…..? Vlastně ta korupce už naplno dopadla i na ten fotbal, byť se provalila zatím jen v nižších patrech soutěží.

  Ano, postup našich čutálistů na MS v Brazílii by byl urážkou tohoto sportu, urážkou těch, kdo jsou (v jiných kvalifikačních zónách, i v té naší evropské) lepší než ti naši, a nedostanou se tam.

  A pokud jde o budoucího trenéra.
  Srovnal jsem hlasování čtenářů na dvou internetových mediích – „sportu.cz“ a „i.Dnes.cz“. Neuvěřitelný rozdíl. Na „sportu“ vyhrál Zdeněk Zeman 32,9 %, před Karlem Brücknerem (sic!) 15,8 %, Jakubem Dovalilem 11,8 %, Pavlem Vrbou 10,9 % a Františkem Komňackým 9,6 %, na „i:Děsu“ vyhrál z 19 332 celkem odevzdaných hlasů Zdeněk Zeman s 67,8 %!!!!!!! před Pavlem Vrbou 14,6 % a Jakubem Dovalilem 8,4 %. Ostatní jména se pohybovala na hranici 1 – 2 procent odevzdaných hlasů.

  Co myslíte vy, příznivci reprezentačního fotbalu, kdo by měl převzít nároďák?

  • rybářka napsal:

   Vrbu ponechat, kde je. Na mezinárodním kolbišti je Viktorka jeden z mála důvodů, kdy patriot český cítí hrdost na své češství.
   Lexi, máte štěstí, když jste včas upustil od hodnocení hokeje a hokejové fandy neprovokoval. Sledoval jste Indiány ? Nebo alespoň Berany ? Je to sice liga a patriotismus se tu projeví jenom ve vnitrostátním měřítku, ale zase adrenalin. Také krása i umění tvrdého sportu.
   Ten trenér reprezentačního mančaftu? Tam je to fuk. Tam se toho po shlédnutí obou kvalifikací musí změnit moc. Z gruntu. Přesně tak, jak píšete vy i Laco G. Nevím, jestli to někdo z oněch vytypovaných svede. Možná jenom Vrba. Ale to jsme zase na začátku.(Jenom mezi náma dvěma, jsem fanda Sparty a když seberou Plzeňákům Vrbu, tak… ? Co ? Že jo ? )

   • Lex napsal:

    Rybářko,
    srovnávat hokejisty s fotbalisty nebudu. Nevím, na kolik si přijdou ligoví hráči, ale je to něco úplně jiného. Nedovedu si představit, že by hokejista po svých dvaceti až šedesáti vteřinách šel na střídačku a nestříkal z něho pot. Že by bezmála „nejel“ na kyslíkový dluh.
    Že by hokejistu odnášeli na nosítkách, pokud by nebyl v „klinické smrti“.
    Koukal jsem před hodinkou na Jirku Prskavce a Vávru Hradílka – vícemistr a mistr světa. Hoši sedření jak kovářský měch. Jak je to s nimi jako s „celebritami“?

    Trenér reprezentace a „fuk“?
    Myslím, že tak úplně fuk to není. Jistě, on ten „materiál“ neková, on ho dostává hotový. Ale mančaft vybírá a sestavu určuje (doufám) on. Stanoví i taktiku, která je určena jak specifiky soupeře, tak vlastnostmi vlastních hráčů (které staví) a také stanoví styl hry.
    Hrát na jednoho útočníka (když Koller je už minulostí), a jinak defenzivu (která nám není vlastní a nevychází) – což praktikovali poslední dva repre trenéři, to je k uzoufání.

    Ale asi má pravdu i ten Bílek – prostě, lepší „materiál“ v současné době nemáme.

    A Vrba?
    Naprosto souhlasím. Je lepší mít aspoň jeden klubový mančaft, který se v LM dostane do vyřazovací soutěže mezi 32 nejlepších, než jejich trenéra zazdít.

  • Jeff napsal:

   Obávám se Lexi, že je to jedno. Zeman si potrpí na čistotu vztahů, takže tudy to nepůjde. České kluby si plácaj vlastní bábovky, takže proč by měly oslabovat trenérem a kdo je volný, jakoby nebyl. Možná Rada:-)) Sponzoři? Ti se mohou s Peltou vzít za ruce a zazpívat Pec nám spadla… zcizený Prazdroj , ještě donedávna předražení operátoři a Spořitelna? Kdo tam byl, utek‘. Pokud se změní společnost, pak je naděje i pro fotbal. Mám podezření, že Plašila stavěl Bílek jen kvůli Rosovi, protože ho chtěl, Plzeň měla kvótu na počet lidí v repre, Čech nevidí a Hašek se všem vysmál. Vrba mluvil včera sympaticky, zatímco Honza Nezmar se už vidí v parlamentu. Taky cesta. Možná by tam pasoval Franta Straka, aby je po každém zápase aspoň pořádně seřval, sebral jim spreje na hlavu a nechal je běhat okolo rybníka.

   • Lex napsal:

    Jeffe,
    jsem fanda asi typu Laca Grösslinga, takže chtít po mě zasvěcený komentář k „osobám a jejich obsazení“ by nebylo moudré. Nicméně, nevím proč, ale i já mám jistou slabost pro osobu jménem František Straka.
    Jednak mám rád trenéry „srdcaře“ (což byl např. případ Rady – ale u repre zhasnul jak svíčka, kde bylo jeho „srdcaření“?), jednak se mi líbilo, jak Frantu postavili na jediný zápas k reprezentaci (s Maltou), a jak on předtím na soustředění hráčům, kteří remcali k tréningu, sdělil, že všechno, co po nich chce, dělá s nimi (nevím, jestli to byla pravda). A to bylo Frantovi jedenapadesát!.

    PS
    K Čechovi – když jsem ho předtím viděl s Chelsea proti Bayernu, a pak v repre proti Italům – bez komentáře.

    • VáclavP napsal:

     Já Frantu Straku rád nemám, to je ve fotbale krizovej manažer, on nikdy nepracuje dlouhodobě, protože na to bohužel nemá. Teda v Plzni ho máme rádí, že nám nechal se Spartou zápas , když sme sestupovali. Ale jinak ho naberou vždycky tam kde jsou ve s*****ch , on je z nich dostane jako super motivátor a když pak chtějí pracovat koncepčně tak odchází

 7. hordubal napsal:

  Nejlepší by bylo celý ten fotbalový humus zlikvidovat. Stejně stojí za starou belu.

 8. český maloměšťák napsal:

  Fotbal /od jisté úrovně, nyní se ukázalo, že dokonce od úrovně juniorské spoutěže/ je dost velký podfuk na to, abych pasivním sledováním takovéhoto podfuku…marnil čas.
  Ale někdy tiše závidím všem těm obtloustlým , věčně v diskuzích o fotbalu mladých stařících…jak se umí intelektuálně rozparádit – vždy když diskutují o tom, proč ten či onen tým vystřelil během zápasu na bránu jen jednou a jak to, že ten druhý třikrát a zda šlo tu přihrávku směřovat jinam a proč to tedy dotyčný neudělal.
  Napadá mě při tom taková analogie s hudebníky, jak se sejdou lidé, kterí v životě složili jen dva metráky uhlí či sebe – při cestě z hospody…jak se hádají, zda tedy tam Bach neměl připsat lesní roh a Stravinskij dva a proč vůbec je nutné , aby ta skladba byla tak dlouhá, jestli by nešlo vynechat chorus či předehru a zda je tedy autor hudby ignorant nebo nedouk.

  Jo , fotbal to je hra… A ten míč kulatý – věc je záludná !
  Tak sázkaři honem povel dej, a ty – hráči , k němu se přidej !
  Hurá !

  Hezký den všem, doufám že jarpor fandí Baníku, já mu / Baníku/začal fandit od té doby, co jsem se stal nedobrovolně jeho sponzorem.

  • VáclavP napsal:

   Podle mě všichni levičáci by měli fotbal milovat , protože
   – nic to nestojí ho hrát
   – aby se v něm něčeho dosáhlo, nezáleží na původu, rodičích a penězích, ale dřině…

 9. Gerd napsal:

  Možná je vhodná doba na to, aby si rebelující kluby založily svou vlastní ligu. Pokud by si díky image, že chtějí hrát čistý fotbal bez korupce získaly i UEFA, měl by Pelta s Berbrem utrum.

 10. Jan cermak napsal:

  Myslim,ze ten všeobecný pesimismus je přehnaný. I to zobecnění fotbalu na celou spolecnost.co takové Norsko například. Nakonec i Brazílie a mnohe africké staty. Myslím ze kdyby si někdo dal tu práci a dal vedle sebe poradi fotbalové a podle kvality zivota a hledal statistickou souvislost, tak by ji neprokázal.neda mi to dat sem ty své kluky.stava se nám,ze dostaneme klepec, třeba od Olomouce,těžko se z toho děla závěr, ze vlastní díte je jaksi vadné, na houby, neschopné,…proste se jede dal,trénuje se a příště se uvidí.ono totiž sebevědomí je pro dobrý výkon jeden z nejdůležitějších faktoru. Taky každy ročník fotbalistu není stejně dobrý,jako s vínem.verme, ze to zle bude k něčemu dobře, verme si….
  Neznamená to nesouhlas, jen jsem vás chtěl rozveselit.

  • jvf napsal:

   Vidím to jako vy. Kdyby u nás chodilo tolik lidí na fotbal jako v šedesátých sedmdesátých letech (a jako chodí třeba v Německu), možná by kluby měly na výplaty. A kdyby se aspoň desetina internetových brblalů, všeználků a kazišuků začala realizovat trénováním žáků, měli bychom časem i ty hráče.

 11. Rudi 3 napsal:

  Bydlím v Poštorné, což je bývalý městýs v těsném sousedství Břeclavi dnes součást města. Za mých dětských let zde bylo několik plácků na fotbal a jiné sporty, které byly každé odpoledne plné nás kluků a hráli jsme s velkým zaujetím často až do tmy.Ttaké místní fotbalový klub pořádal na svém hřišti uliční turnaje kde jsme hráli my, kluci z plácků a pak ti nejlepší přecházeli do žákovských a dorosteneckých družstev ,potom do rezervy a prvního mužstva . To postupovalo do 1A, krajského přeboru,divize a dokonce až do druhé ligy. Dnes v naší čtvrti nenajdete plácek ani jeden, kdo chce hrát fotbal musí do MSK Břeclav na jejich hřiště a stát se součástí klubu. Je jisté ,že klub neuživí na jednom hřišti, které je mimo blízkost domova větší počet zájemců o fotbal třeba rekreační a tak jen velmi málo dětí se k fotbalu dostane a na hřištích je to pak vidět. A to vím z rodiny o hrubém až sprostém chování trenéra k žáčkům ,kteří fotbal v klubu hráli a raději odešli od fotbalu ( a to byli talentovaní ) než by si nechali vulgárně nadávat. Na situaci s plácky jsem upozorňoval starostu a radní ,ale vše bylo dle systému stěna a hrách.
  Nevěřím, že ještě někdy budeme hrát tak jako za časů Dukly, Masopusta,Kvašňáka, Kučery a potom Nedvěda, Poborského a jiných .Je podstatně menší množství kluků k výběru do mužstev protože se nemají kde vyhrát. Jsem rád ,že se mohu podívat na kvalitní fotbal Viktorky , ale hlavně v TV Bayern, Chelsea, Real , Miláno a jiných.

  • Lex napsal:

   Nejen to,
   Vy byste své nezletilé děcka pustil někam si hrát s bůhvíkým na bůhvíjaký plácek, jak to bylo běžné tehdy. Ani náhodou.
   Takové plácky ještě existují, ne že ne (někde), ale zejí prázdnotou.

Komentáře nejsou povoleny.