Švýcaři to dokázali aneb Manažeři v kauze MUS jsou vinni. Krause a Koláčka u soudu hned zatkli


To, co v  Čechách  dosud  nebylo  možné,  co  bylo  kriminalizací  úspěšných , hra  na nejnižší lidské  pudy a  závist  lůzrů a  přímé ohrožení  demokracie  hravě  dokázal švýcarský federální  soud  v Bellinzoně!  Čeští privatizační velkozloději to  schytali v první instanci na  tvrdo. S  tím, že jim propadlo  ve  Švýcarech uložení  jmění!  O které se český  stát,  pod  přímou  patronací  Nečase, Kalouska,  Pospíšila,  tak velmi neochotně  hlásil! Protože  prý neuměl  vyčíslit  škodu!  Tak  to  udělali  Švýcaři  za něj.
Uměli nejen  vyčíslit  škodu, ale  dokonce  to  celé  i  na  dálku vyšetřit, soudit a odsoudit.  A tenhle proces  prý bude jejich federální normou  na podobné případy!
BELLINZONA – Soud ve švýcarské Bellinzoně uznal vinnými Jiřího Diviše, Antonína Koláčka, Marka Čmejlu, Petra Krause i Oldřicha Klimeckého. Uložil jim tresty vězení nepodmíněně od roku a čtyř měsíců do čtyř let a čtyř měsíců. Kraus a Koláček byli ihned zadrženi. Ostatní nejsou přítomni v soudní síni.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/svycarsky-soud-uznal-v-kauze-mus-vinnymi-divise-cmejlu-a-kolacka-phn-/zpravy-domov.aspx?c=A131010_142707_ln_domov_vam#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=ln_domov&utm_content=main

P.S. Kosa není  zdrojem horkých novinek. Ani být nemůže. Nicméně  – mám radost  z  toho,  že  Seznam, resp. Novinky s  touž věcí  vyšly  teprve  v  15,44!  Byl jsem  cca  o  15 minut  rychlejší. Dost  dobrý,  musím se pochválit !  🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

43 reakcí na Švýcaři to dokázali aneb Manažeři v kauze MUS jsou vinni. Krause a Koláčka u soudu hned zatkli

 1. Hladis napsal:

  Ted jsem to taky zaznamenal a tusil zde newsku. Je to naprosta bezprecedentni ceska ostuda a facka české justici i politické reprezentaci.

 2. Cech napsal:

  No možná by se to mělo zvážit, zdali švýcaři ve švýcarské Bellinzoně mohou v tomto čase a to před předčasnýma volbama vynášet takovéto rozsudky.
  Přece není možné vyšetřit a soudit a odsoudit lidi za něco, co pan Kalousek jasně definoval že neexistuje.
  Budoucí vláda koalice ANO,TOP 09 a starostové+úsvit čisté demokracie k tomuto bude muset příjmout nějaké opatření.
  Jinak by se tato neblahá metodika mohla rozšířit i k nám a nezlobte se,nejdůležitější je slušnost v justici a né nějaké Švýcarské manýry.

 3. Martin V. napsal:

  Sympatická vlaštovka. Nicméně očekávám tady dotazy, kolik nám to přinese nových pracovních míst, že ryba v žádném případě nesmrdí od hlavy a že za to mohou ty desetitisíce bezejmenných úředníků, které by měli Švýcaři pozavírat.

 4. Anonymní napsal:

  Celou cestu do Brna na to myslím a chci se Vás informovanějších, chytřejších a tak zeptat. 40 let bolševika bylo prohlášeno za bezpráví, zločiny se nemohly trestat, byly tudíž nepromlčitelné a soudily se dodatečně. Byl by problém, myslím mezinárodní, prohlásit posledních 23 let za bezpráví /myslím, že by to nebylo úplně mimo/ a dodatečně revidovat velkou privatizaci? Přeci tak jako Koláček privatizovali všichni, a možná, že tuše tenhle výsledek, právě proto byla novoroční amnestie. Nebo je to prostě pasé a všichni se stěhujeme do švýcar?
  P.S. Vlku gratuluji.

  • Anonymní napsal:

   anonymní čermák

  • Ladas64 napsal:

   Otázka je, kdyby se na něco přišlo v souvislosti s velkou privatizací. zda by ještě bylo co vracet. Například naše námořní plavba a mnoho jiných. Ale za současného stavu českého soudního aparátu a zákonů, je přezkum velké privatizace asi utopie.

   • Gerd napsal:

    Nejde jen o vracení, ale přidělit některým nově vznikajícím bohatým rodinám jasnou nálepku, že jejich prapředek byl prachsprostý zloděj a jejich jmění pochází z krádeže. Jde o stigma, kterého se nezbaví, stjeně, jako se jej nezbavili Lobkovicové a Lichtenštejni za svoji účast v rozkrádání majetku po Bílé Hoře (státní bankrot, výkup majetku exulantů, účast u soudů s protestanty, atd.).
    Pro budoucí směřování demokracie v ČR je mimořádně důležité takovou revizi učinit. Stejně jako byl komunistický režim označen za zločinný, mohou být i formy privatizace označeny za zločiny.
    Peníze jsou už pryč, ale jde i o symboliku. Žádný zločin nemá zůstat bez trestu, i kdyby šlo jen o veřejnou ostudu.

 5. Petrpavel napsal:

  Jedna vlaštovka ( a ještě k tomu švýcarská) jaro nedělá. A neudělá!
  Trochu si jako obvykle popláčeme a pak zase (většinově, podotýkám) půjdeme volit „středově“, t.j. strany které pak vytvoří koalici s ODS a TOP 09.
  Hlavně zastavit to zadlužování levicí a rozdělování vytvořeného „spravedlivě“ podle schopností (krást) 🙂 .
  Ach jo ….

  • Řezníček z Brna napsal:

   Petře Pavle, Bohužel mám obavy že to tak dopadne. Přijel kamarád ze Švédska, který velmi podrobně sleduje naši politiku i tam ve Švédsku. Ptal jsem mě, koho budu volit. Řekl jsme mu: Poraď mě, koho mám volit, když jsem levicový volič. Tak to máš pouze jedinou možnost, žádná jiná reálně neexistuje: ČSSD. Má pravdu ten chlapec a to tady 28 roků nebydlí.

   • Petrpavel napsal:

    Nemá pravdu. Kdo privatizoval MUS? ČSSD! Jediná skutečná levice je …., dosaďte si sám, aby domácí pán zase nevyváděl 🙂 .

    • vlkp napsal:

     Pan domácí vyvádět nebude. očividná, naprosto neinformovaná hloupost není důvodem k vyvádění. Jak to bylo s privatizací MUS už na Kose bylo a v zítřejším článku s e toho opět částečně dotknu. Takže se to snad už konečně dozvíte.
     A tu stranu vašeho bolševického srdce -která nám dvakrát zvolila Klause za prezidenta? Tak tu určitě nikdo soudný volit nemůže. A už jednou zkuste být konečně chlap. Kosa vás přece není hodna!

     • Petrpavel napsal:

      🙂

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

      Vlku, ta bolševická strana nerozkradla na rozdíl od těch stran, které se chystáš coby soudný volit, nic.

     • Vlad napsal:

      Haha, Grősslingu, ta bolševická strana začala vládu nad zemí a lidmi tím, že ukradla všechno všem, paměti se ti nedostává ? A kdyby bylo bývalo zůstalo jen u těch krádeží, to bychom si byli bývali ještě mohli pískat, co ? 🙂

     • vlkp napsal:

      No vedle toho, že komouši v 48 a později ukradli celou republiku se vším,co v ní bylo, tak říkat, že po převratu nic neukradli, je asi stejné tvrzení jako to, že eunuch nemůže provést znásilnění. Podobně jako eunuch nemá technické podmínky k tomu, aby nějakou zmermomcnil, tak souuzi neměli technické podmínky, aby mohli krást na vládní úrovni. Jinak pokud je známo, tak na krajských úrovních už také leccos dokázali. Takže si shrneme – exsoudruzi ve stranách, které s e podílely na vládě kradli jako o život. Stačí s epodívat na hlavní privatizátory. Samej exkomouš. Domnívat se, že komouši s legitimacemi jsou jiní a nekradou, protože se jim to příčí a ne proto, že k tomu nemají příležitost, tak něco takového si muže dovolit jen naprostý duševní prosťáček.

     • Petrpavel napsal:

      Vlku, PŠM na vojně už mám dávno za sebou . Takže ani nějaké ANTI-PŠM stejně nulové úrovně mě nedokáže rozhodit 🙂 .

     • vlkp napsal:

      Inu PŠM sice máte dávno za sebou. To je pravda. Ale souuh politruk u vás odvedl mimořádně kvalitní práci! Jen co je pravda. No nám na něm taky říkali správný a uvědomělý soudruh nepochybuje. Správně uvědomělý soudruh věří. věří straně. Co strana činí, dobře činí!
      Koukám, že vy jste si to osvojil úplně vzorově. Nepochybujte, nepřemýšlejte. Věřte. Ale vedle toho zkuste být trochu chlap. Což se vám opakovaně nedaří. Já to s jedním zabetonovaným rudým mozkem v klidu přežiju. Ale vy budete mít těžké dilema. Jestli volit Vojtu, řečeného Falmer nebo tajnou soužku Bobo. Šťastnou ruku!

     • Petrpavel napsal:

      Když emoce nahradí rozum… Zkuste číst co píši a přemýšlet při tom hlavou. Chápu, že Vám kdysi možná nějací lidé co byli u komunistů udělali zle, ale to ještě by nemělo znamenat, že po celý život budete nenávidět lidi, kteří mají jiný názor než Vy na jakýkoli problém a budete je bezdůvodně nazývat rudými, komouši apod. Je to nedůstojné chlapa na kterého se pořád nevímproč odvoláváte.
      Proič vlastně si myslíte, že stačí 101 hlasů ČSSD+ KSČM a bude lépe, když vlastně ty komouše tak nenávidíte? Nebo nenávidíte ne komouše, ale docela prostě občasného oponenta na svém webu?

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista napsal:

      Vlku a ostatní. Řeči o tom, že KSČ ukradla v 48 celou republiku jsou opravdu trapné. Zejména, když například dnes mluvíme o MUS a sám jsi jinde doložil co její privatizace byla za polistopadovou ničemnost.
      V roce 1948 žádná MUS v hodnotě desítek miliard neexistovala, ani nemohla být ukradena ( tedy až na pár hlubinných dolů zanedbatelné hodnoty. Byla postupně vybudována za vedení bolševika a ten ji předal v roce 1989 „těm pravým“. Dál už to je opravdu o krádežích, ale ne bolševikem.
      Jiná věc je, že MUS z pohledu nad Jezeřím vypadá úděsně pro citlivky. Důležité ale je, že ze zdejšího uhlí svítila elektřinou desítky let celá ČSSR, později ČSFR a dnes ČR.
      Nakonec stejně to bylo i s ostatními „krádežemi“ KSČ, včetně Škodovky v Tvém městyse Vlku. Bolševik spořádaně vrátil v roce 1989 lidu této země, to co v roce 1948 převzal do správy, léty znásobil hodnotu převzatého, teprve ti za něž jsi cinkal v roce 1989 provedli tu správnou loupež.
      Teď si lid ( ostatně Škodovka mu stejně v roce 1948 nepatřila, měla myslím francouzského vlastníka, který pokud vím byl odškodněn ) může nechat o nějakém majetku tak leda zdát.

      Tak pánové, pokračujte v těch opravdu hloupých řečech o krádežích bolševika v roce 1948 a hlavně volte strany, které po roce 1989 zařídily, že jsme přišli o co se dalo a to včetně podílu ČSSD na těchto krádežích, byť tento podíl nebyl z největších.

    • Hudec napsal:

     Štěpán?

     • Petrpavel napsal:

      Pravda – jediní skuteční komunisté jsou v jeho straně. V …. jsou skuteční sociální demokraté. V ČSSD jsou – dosaďte si sám 🙂 .

    • Anonymní napsal:

     To se velice pletete, PetřePavle.
     MUS privatizoval ještě Vládík Dlouhých z ODA, Kájík Dybů z ODS, Jiřík Skalických z ODA, TOmík Ježků a Romík Češků z ODA a další „šibalové“ z novátorské party „Zhasnuto“ a pokračoval v tom Kájík Kühnlů z ODA; a to jak v Klausově vládě, tak v Tošovského vládě.
     Švýcarský soud mj. prokázal, že odsouzení měli kontrolu nad MUS již v dubnu 1998 – http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=792463; kdežto ČSSD zvítězila v předčasných volbách 1998 až v červnu.

 6. Germanicus napsal:

  Jo, zpráva je to zajímavá, dobrá. Vyvolává řadu dalších a dalších otázek. Těším se na zítřejší materiál. 🙂
  Tohle jsem našel na Motejlkovi. Zatím jen odkaz bez komentáře.
  http://www.motejlek.com/dosti-neuveritelni-vitezove-kauzy-mus-petr-pudil-a-vasil-bobela

 7. radek napsal:

  On je to hlavně symbolický rozsudek. Spolu s klausovou amnestií uzavírá jednu etapu – bohužel neskutečně drahou pro Český stát, tedy nás všechny…

  • Admirál napsal:

   Já bych to nepovažoval za uzavřené. To jsou poraženecké kecy.

   Co bylo ukradeno, musí být vráceno.

   Podívejte se na církevní restituce. To je jasný precedens. Až k Josefu II. šli.

 8. táta napsal:

  Petr Pavel
  je škoda že levicový volič a oproti VLKOVI MI JE JEDNO ŽE VOLÍTE ksč………co mi ovšem není jedno že píšete vyložené hlouposti a to pravicovou retorikou pak se člověk musí ptát je tak ten člověk zaslepen……….ONO totiž problém MUSU je obdobný jako OKD PRVNÍ KROKY A TO NEVRATNÉ učinila pravicová vláda.
  SAMOZŘEJMĚ že mnohé chyby udělala a jistě i smočila zobák ČSSD…….ALE JAKO V OKD už to bylo velice složité a jen se hasilo.KDYŽ SE hasí dost často se muže vybrat jen ze špatných voleb co udělat a navíc ta volba je zahalena mnoho neznámími

  je smutné že levicový volič jako vy použivá pravicovou retoriku,pominu VÁŠ fanatizmus ohledně KSČ,ty si nesmočili jen že je nikdo dosud k ničemu nepustil i stoho důvodu přeju aby se dostali ke korytu a ukázali fanatikům jako vy jak se mýlí

  • Petrpavel napsal:

   Vím táto, kdo to začal (kuponovkou), vím také, kdo to nestornoval, nevyšetřoval, a kdo to dokonal. Ruku ruku myje aneb spolupachatelství. Na tom levo nebo pravorétorika, či jak ji nazvete, pranic nezmění. Ke korytu se chce teď dostat opět ČSSD, ne druhá levicová strana. Možná, že ani tu druhou levicovou stranu nebudu volit a nepůjdu k volbám vůbec, stejně jako jsem nešel ke druhému kolu prezidentské volby. Myslíte, že to ve světě ovládaném oligarchy má smysl?

 9. XY napsal:

  Nadějný záblesk. Že by přece jen o něco lepší časy?
  Potěšilo mne, že ty dva (Koláčka ještě s kýmsi z odsouzených) zhaftli hned v soudní síni. Aspoň někde se spravedlnost neloudá.

  • bara napsal:

   Za ty love se klidně nechám zhafnout ne jen na 4 roky, klidně aj na pět… Co jsou to usmolený čtyři roky proti půlce života.

 10. Tacit napsal:

  Mno, poprvé zde byla odsouzena hlavní metoda naší skutečně hezky české privatizace. Podnik se zaplatil vyvedenými (rozuměj vytunelovanými) penězi z firmy. Machinace s hodnotou akcií je jen bonus. Asi se moc nespletu, když tvrdím, že takto bylo v privatizaci „koupeno“ víc jak 50% státních podniků.
  Ale Švýcaři to za nás všechno vyšetřovat a soudit nebudou.
  Takže vyšetřování skončilo, zapomeňte.

 11. Občan zZz napsal:

  K poslechu výborný rozhlasový pořad o kauze Mostecká.

  ČRo Plus – Zaostřeno – 25.7.2013 18:10 – délka 20 min.
  Připravil Ondřej Bouda.

  http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2933500

  _ _ _

  Pořad obsahuje mimo jiné i rozhovor se švýcarským právníkem profesorem Paolo Bernasconim.
  Kdo bude chtít, může si alespoň přečíst přepis rozhovoru:

  Redaktor: Přímo ve Švýcarsku jsem zašel za odborníkem na slovo vzatým. Profesor Paolo Bernasconi je nejen zkušený právník, ale pomáhal psát zákony podle kterých dnes české manažery Mostecké uhelné ve Švýcarsku soudí.
  Pane profesore, jak časté jsou takové kauzy, kdy se ve Švýcarsku soudí cizinci?

  Paolo Bernasconi: Víc než polovina peněz o které se starají švýcarské finanční instituce nepochází ze Švýcarska, ale z ciziny, a to se samozřejmě projevuje dál i u soudů. Ze své praxe mohu říct, že půlka mých klientů nejsou švýcaři. Musím se s nimi bavit anglicky, ale ani to není jejich mateřský jazyk. Pocházejí z Latinské Ameriky, Asie, nebo východní Evropy.

  Redaktor: Podle čeho se soudy rozhodují co mohou soudit a co ne?

  Paolo Bernasconi: Ideální samozřejmě je, pokud je pachatel za ten zdrojový trestný čin odsouzen v zemi původu a u nás se pak rozhoduje jen o praní špinavých peněz. Takto ideální situace ale většinou nenastane, potom se soud řídí pravidlem dvojí trestnosti – pokud je ten čin trestný jak u nás, tak v zemi původu, tak je to jednoduché. Ale teoreticky je možné soudit i případy, které v zemi původu nejsou trestné, ale podle švýcarských zákonů ano.

  Redaktor: Švýcarské banky ale přitom mají pověst jako ideální útočiště pro ukrývání špinavých peněz.

  Paolo Bernasconi: Švýcarská vláda i banky bojují proti praní špinavých peněz od 1.srpna 1990. Tehdy vstoupil v platnost zákon, který jsem pomáhal navrhovat. Samozřejmě, že nezmizelo ze dne na den, ale od té doby se situace v bankách i auditorských firmách výrazně zlepšila a praní špinavých peněz není tak jednoduché a mnohem častěji se postihuje, i když ani zdaleka se nepřibližujeme ideálnímu stavu. Máme ještě co zlepšovat a před námi je hodně práce.

  Redaktor: A co bankovní tajemství?

  Paolo Bernasconi: Nejde o porušení bankovního tajemství. Bankovní tajemství už není důvodem pro ochranu zločinu. Pokud si soud nebo policie některé informace vyžádá, tak je banka musí poskytnout a také se tak děje. Navíc posledních dvacet let mají banky povinnost samy hlásit podezřelé finanční toky, ať už domácí, nebo zahraniční a funguje to. Každý rok banky takto nahlásí přes tisíc operací a švýcarské úřady díky tomu ročně zabaví přes 3 miliardy franků.

  Redaktor: Proč ale tohle bankéři dělají? Jaký k tomu mají důvod? Co je k tomu motivuje?

  Paolo Bernasconi: Z části je to strach. Bankám i bankéřům hrozí nejen velké finanční postihy, ale mohou se dostat až do vězení. Několik jich tam skončilo, protože porušovali zákony a dozor nad bankami je velmi přísný. Na druhou stranu je to pro ně i výhodné, protože jde o jejich vlastní pověst a banky si dávají pozor, aby nebyly spojovány se zločinem, to není dobré pro byznys.

  Redaktor: Bývalý český prezident VÁCLAV KLAUS KDYSI ŘEKL, ŽE NEZNÁ ROZDÍL MEZI ŠPINAVÝMI A ČISTÝMI PENĚZY. PROČ ŠVÝCARSKÉ BANKY I STÁT NEZAUJMOU TAKOVÉTO PRAGMATICKÉ STANOVISKO?

  Paolo Bernasconi: PROTOŽE ŠPINAVÝMI PENĚZY TO POUZE ZAČÍNÁ, MĚL JSEM ITALSKÉ SPOLUPRACOVNÍKY, NAPŘÍKLAD JSEM ZNAL STÁTNÍHO SPOLUPRACOVNÍKA NA SICÍLII, ŘADU Z NICH ZASTŘELILA MAFIE A TI MĚ VŽDYCKY VAROVALI: „PAOLO, DÁVEJ SI POZOR, PENÍZE ZE ZLOČINU JSOU JEN ZAČÁTEK, VŽDY ZA NIMI NÁSLEDUJÍ I TI ZLOČINCI A TI S SEBOU PŘIVEDOU I ZLOČIN. A PROTO SE MUSÍ ROZLIŠOVAT MEZI ČISTÝMI A ŠPINAVÝMI PENĚZI, JINAK VYTVÁŘIME ŽIVNOU PŮDU PRO ZLOČINCE. TO JE STARÁ PRAVDA, KTERÁ ALE STÁLE PLATÍ.

  Redaktor: A co na to švýcarský daňový poplatník? Nemá pocit, že zbytečně financuje boj proti zahraničnímu finančnímu zločinu?

  Paolo Bernasconi: Víte, praní špinavých peněz nebo korupce není problém jedné země, je to podobné jako se Ženevskými konvencemi a zločiny proti lidskosti. Je to univerzální problém a musíme se spojit, abychom ho překonali. Samozřejmě, že se může zdát, že švýcarský daňový poplatník platí za chyby jiných států, jenže v současném globálním světě už je nadnárodní i zločin, a tyto kauzy jsou jakousi daní za naše úspěšné bankovnictví. Je ale nutné spolupracovat a to na mnoha úrovních, jak banky, tak policie, tak i soudy musí postupovat společně, mít společná pravidla, aby nebylo možné unikat spravedlnosti pouhým překročením hranice a boj proti ekonomickému zločinu byl úspěšný. Jen tak může světová ekonomika fungovat.

  Redaktor: NO A CO KDYŽ NĚKDO NECHCE SPOLUPRACOVAT?

  Paolo Bernasconi: S TÍM SE SAMOZŘEJMĚ SETKÁVÁME, ZVLÁŠŤ POKUD JE DO KAUZY ZAPLETENÁ KORUPCE, tak se může stát, že nejen, že ta země nespolupracuje, ale dokonce bojkotuje vyšetřování. Nechci jmenovat nikoho konkrétního, ale stává se to poměrně běžně, proto připravujeme novelu zákona a pokud budou mít švýcarské úřady dost důkazů o korupci, tak bude pro něj mnohem jednoudušší zabavovat takové peníze.

  Redaktor: Z toho co říkáte se zdá, že v dnešní době už se zločinec nemá ve Švýcarsku kde schovat.

  Paolo Bernasconi: Za čtyřicet let své kariéry jsem svědkem toho, že se situace opravdu výrazně změnila k lepšímu. Pracoval jsem jako advokát i státní zástupce, jako expert jsem pomáhal psát zákony které dnes platí. Dnes ten obor i vyučuji a musím říct, že kdysi se švýcarské bankovnictví podobalo tak trochu Divokému západu. To už ale dnes rozhodně neplatí a Švýcarsko se snaží plnit si své mezinárodní povinnosti v boji proti ekonomické trestné činnosti.

 12. Vlad napsal:

  Dost dobrý. S jedinou poznámkou : je pravda, že stát projevoval jakousi „stydlivost“ ve vyčíslení škody. Jenže, jak si také pamatujeme, ještě v únoru 2013 tvrdil jistý Miloš Zeman do protokolu Policie ČR, že žádná škoda České republice nevznikla. Jo, přesně ten Zeman, který při přivatizaci menšinového podílu MUS nebral na vědomí informace o chystaném podvodu, ten Zeman, který v rámci prezidentské volby tvrdil, že o žádnou PRIVATIZACI nešlo, přestože se předmětný vládní materiál jmenoval „Návrh PRIVATIZACE menšinového podílu MUS“. Opakovaně soudně usvědčený lhář si to může dovolit, aniž by to jeho popularitě jakkoliv uškodilo.
  Nejde všechno házet na Kalouska, autore, i když nakonec … proč ne, on to bezpochyby vydrží. Jinak v Lidovkách zrovna čtu, že „5. června 2012 – Ministerstvo financí podalo jménem ČR trestní oznámení na šest bývalých manažerů MUS. Ministerstvo rovněž uplatnilo nárok na náhradu způsobené škody.“, to pro pořádek. Pravda je, že s tím moc nespěchali.
  P.S.: Copak tomu asi říká někdejší NSZ Marie Benešová ?

  • Jan cermak napsal:

   Trochu zapomínáte,ze odsouzeni byli mimo jiné za podvod pravé té Zemanovy vlády .take na to, ze kalhotek to oznámení podal po roce mediální masáže, potom co se opomenout přihlásit o Švýcary nabízené peníze. Jistě nebyl to Kalouskem, byl to rampula…to jen pro přesnost
   A Lidovky nečíst vymývání mozku, pozor

   • Vlad napsal:

    Jenže, pane, Zeman (a jeho vláda) informace o tomto chystaném podvodu prokazatelně měli, to (m.j.) od lidí z vlastní strany (veřejně potvrdil Jaroslav Bašta) a taktéž od někdejšího předsedy FNM Romana Češky. Jenže, na druhé straně – ve prospěch dnes odsouzených – vyjednával jakýsi Josef Hojdar, poslanec za ČSSD, pamatujete ?

    Lidovky nečíst ? A co, prosím Vás, lze číst ? ČTK už taky ne ? Lidovky totiž pouze převzaly zprávu ČTK, tady
    http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pet-obzalovanych-v-kauze-mus-dostalo-nepodminene-tresty-vezeni/993350
    Pardon, věta „Lidovky nečíst vymývání mozku, pozor“, není hodna dospělého člověka. Pokud se mi něco nezdá, jsem snad schopen si věc ověřit z jiných zdrojů, anebo ne ?

 13. jezevec napsal:

  takhle nějak jsem si v roce 1998 představoval akci „čisté ruce“.
  tedy než se dal zeman do spolku s klausem.
  tož doufám že budou pokračovat, a do hrdel a do statků.

  • Petrpavel napsal:

   Také já. I proto stále tvrdím, že ČSSD a ODS (a nyní i TOP 09) k sobě nemají daleko co do „státotvornosti“ našeho bezprávního Absurdistánu.

Komentáře nejsou povoleny.