Vyšší princip kontra hodina baletu pro dceru v Řecku


napsal Hladis

Jsem zase  ve svem druhem reckém domově. Peripetie, ktere  mne  potkavaji, jako  by  tem ceskym z  oka vypadly. Posudte  sami.
Vetsi bohatstvi prinasi i vetsi odpovednost. Jenze je problem pokud nekdo neni schopen tuto odpovednost nest a neni schopen dohlednout do dusledku sve ciny. Pak se v nekterych pripadech da prohlasit veta „Z hlediska vyssiho principu mravniho…..“. Presne tato veta me prisla na mysl pri situaci, ktera mi byla popsana pri debate s jednim ze znamych.
Jista majitelka nemovitosti vlastni vetsinu nemovitosti na jedne frekventovane zdejsi ulici. V nemovitostech je hodne najemcu podnikajicich ve vsem mozmem. Dotycny znamy mel velky sal, kde se poradaly klasicke recke zabavy s zivou hudbou, tancem, jidlem a pitim. Po prichodu krize samozrejme navstevnost klesla a vetsina najemcu mela problemy s poklesem trzeb a tim i problem s placenim vysokeho najmu. Tudiz pochopitelne se v celem meste vytvoril tlak na pokles najmu.
Zcela nepochopitelne, ale velke mnozstvi majitelu nemovitosti nebyla ochotna z najmu slevit a tim doslo k velkemu zavirani zivnosti, narustu nezamestnanosti a mnoho techto zivnostniku s dluhy skoncilo jako bezdomovci ci naprosti otroci svych dluhu.
Majitel nemovitosti ma samozrejme pravo urcovat za kolik svou nemovitost pronajme a pokud najde nekoho jineho, kdo mu tuto castku zaplati, tak je to jeho vec. Po delsi dobe si cast majitelu uvedomila, ze dlouhodobe prazdne prostory asi nejsou to prave orechove pro jejich penezenky a slevy prisly. Nepochopitelne pozde, ale preci.
Nase dotycna majitelka retezu nemovitosti je jedna z tech, ktera to pochopit odmitala. Jednani o snizeni najmu krachovala a rozhodla se sva prava na dluzny najem vymahat pomoci vyhruzek pravniky a obsilkami, coz jeden z najemcu zaplatil infarktem. Dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo. Najemci ji dali kosem ci zivnosti ukoncili a bude hold mit prazde budovy. To ale je jen pozadi pribehu.
Mnohem zajimavejsi a duvod k napsani clanku, je v trochu necem jinem. V duvodech proc se tak stalo. Pri jednani meho znameho o vysi najmu mu zacala hrozit pravniky. Ten ji odvetil ze tedy vezme veskere zarizeni podniku, do ktereho investoval a rekne ji papa. Toto dotycna dama nebrala vazne a tak behem noci byl podnik bleskovy vyklizen.
Predstava prazdnych prostor bez niceho a bez nikoho s dalsimi vydaji za prazdny prostor vedl k poslednimu setkani obou akteru. Dama se vyjadrila ,ze pry nechtela aby dotycny odesel a brala pohruzky pravniky zpet. Znamy uz nemel jakoukoliv chut se vracet a doslo na rozdil v najmu a na neschopnost se na tom dohodnout.
Dama vyrkla vetu, ktera mi zustala pod kuzi. „Nemuzu takhle snizit najem. Vzdyt to je castka na zaplaceni hodin baletu pro mou dceru“.
Dotycny znamy zustal stat a byl uplne paralyzovan tim co slysel. Kdyz se probral, beze slova praskl dvermi.
Predstavil jsem si me sameho na jeho miste a okamzite me napadla dotycna veta ze znameho filmu „Z hlediska vyssiho principu mravniho…..“ a *mlask*. Zde bych mel nutkani dokoncit vetu pravou ceskou vychovnou fackou. Dotycna dama ma na svedomi radu nezamestnanych, zkrachovalych a jednoho mrtveho a to vse kvuli hodinam baletu pro svou dceru….. Asi nikdy  neslysela  o  tom, ze  bohatsvi  je  vzdy  spojeno s odpovednosti.
Příspěvek byl publikován v rubrice Pohled bratří Hladíků se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

36 reakcí na Vyšší princip kontra hodina baletu pro dceru v Řecku

 1. český maloměšťák napsal:

  Jedna “ majitelka“ v ČR chce zase nájem na 16 let dopředu , i s úroky…povídá, že to potřebuje (stejně jako další majetky) k tomu, aby majetek byl dostatečně velký na to, aby mohl být posléze /kdy ? – někdy v období na věky věkův ?/porozdáván chudým nájemníkům popř. bezdomovcům..
  Já jí to ale nevěřím, čekám spíše nějaký podraz, zkušenosti zde jsou.
  Ta majitelka se jmenuje Církev a jejím povoláním je pronajímat pokoje, které v životě ještě nikdo nikdy nespatřil – ne že by byly tak krásné, ony prostě fyzicky neexistují. Proto z nich také odmítá platit daň z nemovitostí, to ale na druhou stranu zní dost logicky , že.

  Nakradené se má vracet nebo nemá ?
  Je vůbec povinna osoba C vracet majetek osobě A, které tento majetek ukradla osoba B, přičemž majetek byl původně naakumulován tak, že byl ukraden předkům osoby C i B , přičemž osoba A se taky s ničím nikdy nemazala, hromady mrtvých, upálených předků bychom našli ale nejen v případě předků osob C a B,ale kupodivu i předků osoby A …
  Je toto mravné a logické ?
  Tkzv. právníci tvrdí, že ano…nechtěl bych být v jejich kůži, kdyby se skutečně ukázalo, že ty pokoje existují, že tedy Církev nelhala – minimálně ve svých tvrzeních o mukách pekelných a s nimi spojených nemovitostech..

  Pěkný příběh, s dobrým koncem , dcery je mi ale líto. Co tak nějaký sponzor, třeba Vy – pane Hladis, nešlo by to pak odepsat z daní ?

  • Řezníček z Brna napsal:

   Asi jsem po ránu úplně tupý, ale vůbec jsem nepochopil tu story o prázdných pokojích, které vůbec neexistují, hamižné církvi, která vybírá nájem na 16 let dopředu (od koho?). Mohl by jste to konkretizovat?

  • Šims. napsal:

   Výborná glosa a směrem do Brna. Ty pokoje jsou myšleny obrazně – církev lidem „vyhrožuje“ – pokud nebudeš poslušný a budeš zlořád čeká tě oheň pekelný – pokojíčky pěkně vyhřáté, pokud budeš procházet očistcem, protože si na světě přeci jen nebyl tak velkým zlosynem, tak to hod budou pokojíčky jaksi v průvanu a pokud jsi byl správnmým křesťanem, tak něco jako Kalousek, tak tě budou ovívat, krmit tě manou nebeskou a zkrátka si to užiješ. To budeš majitelem nebo spíše pronajímatelem apartmánu prezidentského typu a to o to asi Kalouskovi vždycyk šlo.

  • Hladis napsal:

   To je zase blabol 🙄

 2. VáclavP napsal:

  Hladisi jenom jedna poznámka, stejné mi přijde proč jezdí lidi na dovolenou do Dubaje místo do Řecka.

 3. Petrpavel napsal:

  Ta zmíněná krize, která tuto situaci zavinila, přišla sama nebo ji nějaký systém, či někdo, či některý politický směr, zavinil? Majitelka i nájemce za ni mohou asi tak stejně jako autor článku. Přesto jsou potrestáni : nájemce vyhazovem, majitelka nezaplatí dceři hodiny baletu.
  Vyšší princip bych hledal jinde než u těchto postižených a přál bych si dopad a působení Božích mlýnů jiným směrem než k nim …

  • robe napsal:

   Ano, EURO a související bruselské centrální uvažování, dobrá otázka od Vás 😉
   Píše o tom pan Klaus 😉

   • Petrpavel napsal:

    Otázku u sebe nevidím.
    Klaus může psát o čem chce, je mi to fuk : jeho uvažování „já, já, jen já, po mě potopa“ či „tzv. samostatný stát který budu ovládat jen já a moje kamarila“ jde mimo mě. To není rozumná úvaha co s EU. Navíc : ten problém do EU přišel odjinud. Z kteréhopak „nejsvobodnějšího“ a „nejvýkonnějšího“ státu světa?

 4. tresen napsal:

  Tomu systému či politickému směru či jak to chcete nazývat se vždycky říkalo „po nás potopa“.
  Provázen je nevyvratitelnou vírou, že někdo /jiný/ zařídí, aby potopa nebyla.

  • avespasseri napsal:

   Jo. Nebo prohlásí, že i když tedy bude ta potopa, tak že jsme technologicky dost na výši, abychom se s tím vypořádali. Potopička sem, potopička tam.

 5. Hudec napsal:

  No jo, ale být to obráceně, tak zase přijde o tržbu učitelka baletu a bude muset opustit pronajatý sál jiného vlastníka jiné nemovistosti.
  Ne že bych považoval přístup té „vaší“ majitelky realit za rozumný, mravný atd,, ale ten zakopaný pes bude nejspíš někde jinde.

  • jezevec napsal:

   taky mně to napadlo.
   taky se mohlo přihodit, že ta majitelka ve skutečnosti není majitelka, ale že na všem visí hypotéky, které snížený počet nájemníků už nedokázal zaplatit – a další snížení příjmů by pro bankovního manažera znamenal realizaci zástav.
   a taky se do toho mohlo přihodit, že majitelka již předtím přišla o řadu nájemníků jinde, že jí v aténách při demonstraci vypálili krám, v krachu akcií přišla o důchodové zajištění, a na kypru jí znárodnili konto – takže už nejen nemá příjmy, ale už nemá kde brát.
   takže to nemusela být hamižná sebestředná babizna – ale člověk jehož zdánlivé impérium patří ve skutečnosti bance, a jehož poslední alternativou je odstěhování se pod most. v tom případě bojuje doslova o existenci. znám takových celou řadu, u části se jedná o čas minulý.
   heslo „vlastnictví zavazuje“ je stejně věčné jako závist ….
   co když ta balerína je fakt dobrá, a dokončení vzdělání v tomto oboru přinese rodině (nebo její další generaci) jedinou šanci? má zahodit předposlední rok baletní školy, aby někdo jiný měl levnější nájem – nebo zabojovat za tu šanci? z toho textu čiší trochu češství ve smyslu sousedovy chcíplé kozy.

   • Hladis napsal:

    Toto a mnoho dalsich zde v Recku není vámi uvedeny pripad. Recko nemelo socialistickou minulost a zdejsi velci majitele nemovitosti uz opravdu zadny sebevrazedny hypotéky nemaji. V Recku se nebuduje teprve ted vlastnicka struktura, ta uz je tu dekady a generace. To bych to jinak nepsal. Opravde zrovna me snad nechcete podezřívat z psani clanku o sousedovic chciple koze a zavisti. Ikdyby to mela na hypoteku a mela problém to splácet, tak argumentace baletem pro jeji dceru je skutecne dementni a jeji dcera ma balet jen jako nobl nadstavbu v lepsi spolecnosti a nikoliv ze by v tom byla snad tak dobra, ci by se tim chtela zivit. Zbytecne vytvarite jinou krkolomnou konstrukci, nez co chtěl clanek vyjadrit.

    • jezevec napsal:

     ok – pokusím se uvěřit, že majetek v řecku má v podstatě konstantní vlastnickou strukturu po generace, a že tam nikdo nerozvíjí podnik způsobem „všechno zastavím a koupím další kousek“ – vy tam a já tady, vim o tom prd.
     zbývá tedy jen úvaha – zdali je morálnější, aby chcíplo podnikání vašeho kamaráda, nebo podnikání toho co učí děti (odporných bohatých) baletit – je tak?

     • Hladis napsal:

      Ne všichni. Kazdopadne je zde dost rodinných klanu a majitelu vlastnici nemovitosti po generace. Nikde netvrdim, ze cele Recko je takto rozparcelovano a nikdo nemá hypotéky. Ten kdo zacal později je samozrejme ma. Kazdopadne se to netyka dotycne o které je clanek. Ta nevlastni nemovitosti kolem jedne z hlavnich ulic ve ctvrti Evosmos na hypotéku.

      Pokud „chcipne“ podnikani dvou ne zrovna chudych osob vyucujicich balet, tak je to velice dobra obet pro 6 dalších najemcu, o kterých vim, zamestnavajicich primo ci neprimo dalších cca 50lidi. Ti všichni skoncili. Někdo dokonce na dlazbe a jeden v rakvi. Nevidíte jasny nepomer ?

     • jezevec napsal:

      každý to vidíme z jiného pohledu. ten můj je nutně (geograficky) vzdálen.
      já bych si však netroufl tak příkře odsoudit podnikání ve výuce baletu – jakože v době krize nám vyšší princip mravní přikazuje prodávat pouze chléb, rajčata, a olivy, případně nějaké levné a chudé věci, to jako že je mravní – zatímco balet, mercedesy, a pronájem opulentních nemovitostí, to je nemravné, a ti lidi co se živí právě tímhle, že mají solidárně chcípnout. v tom jsem právě spatřoval i tu chcíplou kozu sousedovu.
      možná neférově. každopádně, když ten baleťák zkrachuje – asi přestane nakupovat i ten chléb, rajčata, a olivy, přestane tankovat své porsche, a nakupovat zbytné věci – a přijde o práci spousty dalších lidí. vy sice dáváte příklad s dalším nemravou, co prodává jeepy a nikoho tím neživí – jenže já přesto věřím, že ekonomika zejména tech chudších je založená na utrácení tech bohatších. a že když se ten potravní řetězec začne sypat zeshora, směrem dolu má gravitační zrychlení.
      představa, že v době krize se nemá vyučovat balet a nemají kupovat nové jeepy, je možná vysoce mravní – ale myslím, že na ní nemohou nedoplatit vždy právě ti nejchudší, protože jim zase ubyde práce. já myslím, že cesta k blahobytu vede pouze přes utrácení všech u všech vzájemně – neprošetříte se k prosperitě. nefungovalo to ve vládě česka minulých let, a nevěřím že by to fungovalo ve ztrápeném řecku.

      pokud dokážete říct, radši at chcípnou dva baleťáci, než aby chcíplo padesát chudších – to jste frajer, to já bych nedal. a tam někde je schovaná i ta koza ….

 6. Majka napsal:

  Z prázdné provozovny paní majitelka také nezaplatí hodiny baletu. Což si mohla uvědomit předem.

  • Hladis napsal:

   Mnoho těchto lidi je tak za vodou, ze jsou schopni i najemce vyhodit a nechat to prazdne klidne několik let. Ale jak ta krize v Recku je dlouha, tak i oni sli dolu s cenou. Netyka se to samozrejme všech. Zase znam jinou damu vlastnici většinu nemovitosti v mem okoli a ta se takto nechova a i lidem pomaha. Naprikled jedne divce, ktera se pristehovala ze Serres, dala nižší najem (smlouva se uzavira na 2 roky, pak kazdy rok nova) nez je obvykle, dokud se nezabydli. Někdo tu odpovědnost chape a někdo nikoliv.

 7. Puck napsal:

  Je to celé o filozofii, o přístupu k realitě.
  V Česku je to zatím tak, že solidarita, soucítění, soudružnost, je záměrně ničena. Místo toho, aby se hrany protipólů obrušovaly, jsou lidé směrováni do boje. Všech proti všem, ve všech možných i nemožných situacích.
  Zaměstnanci proti zaměstnavatelům, bohatí proti chudým, zdraví proti nemocným, nájemníci proti nájemcům, …
  Přitom jde o filozofii zcestnou. Stavět podnikate proti zaměstnanci je nesmyslné. Oba přece mají společný cíl a tím je prosperita podniku. Podnikatel nesmí být vydřiduch, který například poctivě vydělal za 20 let 40 mld (Babiš), a zaměstnanci nesmí být lidé, kteří se snaží podnikatele poškodit.
  Lidské společenství, jako každé jiné společenství na zemi, má mít jeden prvotní zájem, a tím je dlouhodobé, co nejpohodlnější, přežití.
  Nemyslím si, že cíle lze dosáhnout vzájemnou rivalitou, kterou nám diktuje kapitalismus a současný politický směr.

 8. Šims. napsal:

  Řekla bych, že Hladisdovi nešlo ani tak o to, jak zaplatí paní majitelka hodiny baletu pro svou dceru, ale jde spíše o krizi hodnot. Je to přesně v duchu – sytý hladovému nevěří. Jak málo našich zbohatlíků si uvědomuje, jak fakticky k svému majetku přišla, že to nebylo z principu zásluhovosti, ale spíše šikovnosti pětiprstové a nevědí, kdy je dost a že si člověk nemůže dovolit sežrat z hnízda i podkladek.

  • Gerd napsal:

   I mě napadlo heslo sytý hladovému nevěří. Ale zřejmě byla dotyčná dáma vychována v přepychu )Nejde o potomka nějaké bohaté rodiny, p. Hladisi?), a tak usuzuji, že byla vychována a žila celý život v něčem jiném. Tak jí může přijít samozřejmé mít hodiny baletu pro dceru, vlastní koňskou stáj, protože jinak by třeba musela žít jako ti lidé, kterým své nemovitosti pronajímá. To víte, musí dcerušku vypiplat pro bohatého ženicha, který jí a jejím dětem a vnoučatům zajistí pohodový život bohaté rentiérky. Sen z jihoamerické telenovely.
   Zvláštní je, že dotyčná dáma zřejmě žije tak dlouho ve zcela odlišném světě, že jí z jejích představ probere až krvavá revoluce nebo její finanční krach.
   Znám rodinu francouzských bohatých rentiérů, kteří poslali synka do ČR získat praxi a také vidět, jak vypadá život chudých lidí. To aby si uvědomil, že bohatství není samozřejmé a zadarmo. Dlouho jej zde asi nenechají, ale jako školu života to od rodičů naordinované dostal.
   Vím také o spoustě Španělů, kteří kvůli krizi museli přestat chovat své závodní koně, protože náklady cca. 400 EUR měsíčně na koně už na ně byly příliš.
   Hodiny baletu, klavíru, jízdy na koni- to vše připomíná šlechtu v největším období její dekadence těsně před Francouzskou revolucí.

   • Carlos V. napsal:

    Ano, dekadence. Ovšem nikoli u floutků z nejvyšší třídy – Vaší francouzské šlechty, ale jakožto masová kastovní záležitost střední třídy. Spíš Řím před pádem.

    • Hladis napsal:

     Asi tak. Doba rodovych drzav a společenského statusu danneho původem je pryc. Dnes vladne stredni trida a ta je rozhodovaci silou a i mnoho lidi ze stredni tridy si chce hrat na ty pohadkove prince a princezny.

   • Hladis napsal:

    Ja bych ale upozornil, ze většinu majetku deticky rozfofruji. Tech skutecne bohatych lidi, kteří jsou schopni majetek udrzet po generace je malo. Deti z bohatych rodin mají vysoke tendence k dekadenci. Jedne takove rodine jsme delali svatbu. Mají velkou vilu po rodicich s krytym bazenem, vlastnim velkym hristem pro micove hry a domem pro hosty etc….a jsou bez penez. Svatbu museli delat tu nejlevnejsi a i tak „breceli“, zda by nebyla ještě sleva. Znam i pripady, kdy někdo zdedil množství bytu a skončil nakonec na venkove v barabizne.

    Zde v Recku stále existuje jisty spolecensky status typu telenovela. Ono i sablonovite stupidni serialy o bohatych a chudych, ke stesti prichazejicich nahodne, atd…jsou zde na dennim programu. Reci dost radi ukazuji majetkove pomery na obdiv a mají kolem toho hodne snobskych spolecenskych ceremonialu.

    Myslim, ze dotycna pochazi z jiz zavedene rodiny, která parcely a nemovitosti nakoupila v době vystavby.

    • Hladis napsal:

     K doplneni o te slechte. I mnoho slechticu at mocných, kdysi bohatych ci dedicich velke majetky nakonec koncilo v predluzeni. Jednoduse receno domohli se určitého postaveni (ci jejich rodice) a to aby si udrzeli, znamenalo mraky velkych vydaju, které jim i obrovska panstvi nedokazala zaplatit. Tech pripadu je mnoho i v české historii.

 9. wiki napsal:

  Mně nenapadla ani tak věta z nějakého filmu, jako teorie her a její notoricky známé vězňovo dilema.

  http://cs.wikipedia.org/wiki/V%C4%9Bz%C5%88ovo_dilema

  • Jan Čermák napsal:

   To je naprosto trefené, přesné. Není to krize hodnot, je to krize důvěry.
   Mě k tomu napadlo, že ta základní teze- majetek rovná se zodpovědnost- je zbožným přáním.
   Moje životní zkušenost je spíš opačná. lidi s přehnanou zodpovědností mají prdlačku a ti co se nebojí podnikají. O sociální zodpovědnosti ani nemluvě.

 10. Carlos V. napsal:

  Pakliže někdy píšu o tupé rozežranosti, pak myslím přesně toto. Místo šetření a investování balet – a navíc hloupá obchodní politika.

  A s velkou omluvou Hladisovi jeden odkaz zejména vlkovi a Alexovi k zdejšímu tématu předchozích dnů :
  http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-60997980-za-kauzu-mus-nese-vinu-zemanova-vlada-rika-expredseda-fondu-narodniho-majetku

  • robe napsal:

   naučit dítě balet není investicí ?

  • MaB napsal:

   Rozhovor to je zajímavý, jen mi z něj není jasná přinejmenším jedna věc.

   Pan Češka byl v inkriminované době vysokým státním úředníkem, který měl správu daného majetku a jeho privatizaci přímo na starosti. Přesto přímo neupozornil na svá vážná podezření vládu Miloše Zemana, pouze ještě před volbami (jak s jeho výpovědi plyne) předal nějaký podnět policii. Z toho ovšem vůbec neplyne, že Zeman a spol. o celé věci věděli.

   A druhá věc, pokud vím, měla vláda při schvalování prodeje minoritní části MUSu nějaké podklady od FNM. Byly v těchto podkladech informace, které obdržela policie?

   Bohužel se autor rozhovoru pana Češky na tyto – podle mne podstatné – věci nezeptal. Mám dojem, že smyslem rozhovoru nebylo porozumět celé záležitosti, nýbrž dodat předvolební materiál.

  • Hladis napsal:

   Da se to tak nazvat. Hloupa obchodni politika. Dotycna dama totiž nebyla schopna vnimat realitu do dusledku a zije v trochu jinem svete od te reality odtrzenem. Problém je, ze za to zaplatilo dost lidi tvrdou dan a dotycna maximalne zrusi balet pro dceru. Vse to bylo postavene na neochote se dohodnout i tehdy, kdy ceny najmu vseobecne padaji. Pro tom ve skutecnosti i se strasenim pravniky ona nechtela o najemce prijit a nakonec to obhaji baletem pro dceru. To je vylozene na vychovnou facku.

   Ono pro nektere lidi je hodne tezke se najednou z nejake urovne dostat na nižší. Zde v Recku znam dost lidi, kteří se nedokazou smířit s poklesem jejich zivotnich standartu a nekdy si to vykompenzuji i dluhem ci vyhozenim lidi z práce. Třeba jeden znamy radsi vyhodil člověka z práce, aby si koupil Jeepa k dalším trem autum, které stejne nepouziva a jezdi na jednom z dalších trech skutru. Je to samozrejme jeho pravo a nikdo mu do toho kecat nemůže, kazdopadne je to neodpovednost a moralne neobhajitelne chovani. Muze někdo namítnout, ze prece tim ze nakoupil, dava praci jinym, kteří toho Jeepa vyrobili. Jenze Jeep se jaksi nevyrabi v Recku….

   • Hladis napsal:

    Ještě abych to s tim Jeepem rozdvedl do detailu. Jeep distributor samozrejme zamestnaval lidi i zde v Soluni. Konkretne v poctu dvou. Dotycny znamy propustil uplne jednoho člověka a zbyle tri zamestnal načerno. Jeep distributor stejne zkrachoval, protože tolik lidi jako muj znamy opravdu nepujde nakopuvat masove Jeepa a dva lidi na distribuci je docela mala obet uchovat distribuci v chodu, kdy vice takových „znamych“ by slo koupit Jeepa a obetovbalo sve zamestnance kvůli uchovani dvou lidi na prodeji. Ta nezamestnanost v Recku nevznikla z niceho nic. Tech osudu lidi koncicich i na ulici kvůli dluhum a kvůli neochote snížit najmy je zde mnoho. Velky pocet novych bezdomovcu nejsou ani tak socialni pripady, jako obeti dluhu z rad i kdysi uspesnych podnikatelu a zivnostniku.

  • vlk napsal:

   Že s e Češka nestydí! Z a JEHO šéfování FNM je v klidu za peníze Mostecké uhelné ukradena v MUS majorita, ale může za to ten kdo pro dá následně menšinový podíl! Jeho nikdo nezbaví odpovědnosti za to, že nepodnikl právní kroky na zneplatnění podvodného převzetí většiny ve společnosti, že FNM neohlídala činnost svých zástupců v orgánech MUS, aby s e z nich nestali loupežníci. Nic, co bych byl nenapsal dříve.

 11. varadero napsal:

  Po přečtení článku mě napadlo přísloví :
  Sytý hladovému nevěří.
  A na to pak navazující :
  Kdo chce kam pomozme mu tam.

 12. XY napsal:

  Hm, buď majitelčina dcerka chodí denně do nějaké soukromé baletní školy nebo jsou v Řecku nájemní platby za metr plochy za hubičku, případně ten zlomyslný nájemce používal z pronajimatelčna majetku snad jen půl garáže.
  Jinak je ten příjem z nájmu s vydáními na baletní vzdělávání slečny dcery v jakémsi dramatickém nepoměru.
  Letos jsem po čtyřech letech zase pobyl na velice turistické půdě Řecka – kromě zjevného úpadku – zřejmě drtivá většina majitelů nemovitostí posílá děti do baletu – jsem pozoroval i poměrně dramatickou proměnu zahraniční klientely – je zejména ruská, ale také srbská a rumunská. Chvílemi to bylo dosti pochmurné co do hromad hnijících odpadků, omšelých nájemních objektů ve zpustlých zahradách a tak.
  Ale příroda a moře byly beze změny, na ty, zaplaťpánbu, nemá kšeft až takový vliv. Snad to Řecko nějak přežije.

 13. Anonymní napsal:

  lehký offtopic, ale ne zcela:
  http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-zeleny.php?itemid=21263
  aneb něco pro hezké sny..

Komentáře nejsou povoleny.