Už se dořvalo na Lessy/ho/


Když  jsem  byl v dětském  a jinošském věku a  moje  dobrá máti mne potřebovala  zklidnit, bylo její  razantní-  neřvi jako na  lesy  dostatečně  pádným pokynem, abych  výrazně  umenšil činnost  svých hlasivek.  Prostě  rodinný terminus  technikus pro zmlkni.

V  případě policejního expresidenta  by  se teď  naopak mělo začít  řvát!  Hodně  hlasitě  a hodně  důrazně. Soud  totiž  včera  definitivně  zprostil  všech obvinění, které mu na halvu  nakydala  před více než  rokem  inspekce  ministra  vnitra.  Respektive inspekce  statečného  plukovníka  Kubiceho, alias  Honzy  Čističe.

Přesně jak jsem předpokládal, když  se  Lessy  dostal  do sporu,  tehdy kvůli  vyšetřování  kauzy  CASA,  s Kalouskem.

Který  si prý podával , svým neopakovatelným  způsobem, který věrně  zachytil  exposlanec  Víta  Bárty, Petr  Skokan  na  záznam. A  to   jak  vyšetřovatele případu  – jistého Mazánka, tak  i policejního prezidenta. Oba   jako  nějaké  utřinosy  v plínách.

Jen jsem  juknul, na  své tehdejší  texty k téhle kauze,  když  se  celý  Lessyho případ  rozjel.  A  vybral jsem  pár  tehdejších  citátů, které  se, bohužel velmi rychle potvrdily:

12.7.2012 pak  jsem  psal  o  tom, 

……že  po vydání  Parkanové  přejdou  nynější  ohrožení z těžké  defenzivy  do  velkého protiútoku a budou se snažit  těch pár  statečných policajtů a  státních zástupců  – vyhladit. Stalo se. Dneska  odpoledne! Frontální  útok začal!

Lessy  svou neuváženou  a  nepřipravenou  akcí  tyhle  lidi, které bychom měli nosit na  rukou,  dle mého názoru – ZAŘÍZNUL!

Jsou možné jen  tři  scénáře  jeho dalšího  bytí:

1-  bude  rychle  zpopelněn a vyhozen od policie

2- ustojí  to,  ale  bude od  teď  už  jen  poslušně  panáčkovat  a bez  nejmenší  odmluvy  plnit  po puntíku vše, co mu  Kalousek s Nečasem a  kde jaký  Janoušek  nadiktují.  S tím, že první, co bude muset provést, bude zametení  se  všemi, co se podíleli na  kauze  CASA.

3- celou věc  ustojí,  vyjde z ní jako vítěz: A všichni policisté, co  chtějí nějakou  zlodějnu  držitelů klíčů  šetřit, teď  budou  mít  absolutní  zelenou.

Nevěřím,  že  se najde někdo, kdo by  si  vsadil, byť  jen jedinou korunu na možnost  číslo  3.

Varianty 1 a2 vyjdou  úplně na  rovnocenně.Lessy jako  toaletní papír  mocných je  asi  stejně  vábná  představa, jako  realizace  volby  číslo  1. Kdy místo Lesyho tentokráte  přijde velmi  pečlivě  vybraný, mimořádně  empatický  a horlivý  polda, který bude  Nečasovi, Kalouskovi a podobným  doslova  odezírat  od  rtů…

13. července jsem na Kose napsal

Kromě jiného  toto:

„Takže  by, by  Petře Lessy!  Začněte  vyklízet  šuplíky. A  shánějte  si místo  pendrekáře  někde  v hypermarketu. Protože  ve  státní  službě  jste nejspíš skončil!“

Vše  se potvrdilo.  Statečný  plukovník Kubice  tehdy, stejně jako v roce 2006 tři dny  před  volbami,  nezklamal!  Odvedl perfektní práci a   splnil svou povinnost.  Protože  nemohl  Lessyho  odvolat, zkriminalizoval jej! Prostě  jen tak!  Účelově!  Aby nepřekážel. Co si to  ten hoch  se svými  pár nepohodlnými  fízlíky  dovolil? Vyšetřovat  Kalouskovu  marionetu  na  obraně? Marš  z  funkce i když  jsi neodvolatelný! Kriminál na tebe!

Dnes  je  všechno jinak. Petr  Lessy  je očištěn.  A samozřejmě , že  chce  zpět  svoje  frčky i postavení. Takže máme dva policejní  prezidenty! Prostě  opět světová kuriozita z  Čech, nad níž  nutně  musí  v  civilizovaných zemích  kroutit  hlavou!    Oč  větší préé  zde mají  velkozloději a velkopodvodníci a všelijací  šejdíři a prodavači  deště, prostě  všelijací  takoví  Mirkové, Petrové,  Karlové, Tomášové, Martinové Jiří,Vladimírové, Jaroslavové, Andrejové, Ivanové     a podobní, jejichž  tváře  známe více či méně  dobře známe o to  více máme  i  prezidentů. Policejních. V  opravdové  demokracii  je to  zásadně opačně.

K  tématu  se budou  vyslovovat  a  komentovat teď  různí.  Doufám, že  se svou troškou  do  mlýna  .neopomene, stejně jako  tehdy  přijít  třeba i Petruška  Šustrová. Rád  si to přečtu.   Protože  pro ni  to byla  tenkrát  naprosto  jasná  věc  a pochopitelný  vyhazov Lessyho a ještě pochopitelnější blesková  instalace  životního  partnera  poslankyně  ODS  Červíčka  na jeho místo. Celý  tehdejší  duševní  výkon  paní  Šustrové naleznete  zde. http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-pochopitelna-vymena-d25-/p_politika.asp?c=A120831_161116_p_politika_wag

Počtete si, to mi věřte!  Řada  z vás  ovšem tenhle  článek  dávno zná.  Já na něj  tehdy  reagoval tímhle:

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2012/09/02/neverim-vlastnim-ocim/

Dám sem  kousek  z tehdejšího blogu. 

Chce  mi  snad ten  hlas  ze  záhrobí  sdělit,  že na  první pohled  účelové  šetření  GIBS a  velmi  vágní  obvinění  Lessyho,  na  sto honů  zavánějící jediným  cílem  –  zbavit  jej  touhle  fintou  úřadu, je  součástí  demokratických  pořádků?  Kdyby  opět někdo  chtěl  cosi namítnout, jak je prokázáno ÚČELOVÉ šetření, odpovím snadno –  v normálních  případech  by  byl Lessy postaven mimo  službu a až  do konce vyšetřování  a  naopak NEBYL  jmenován  NOVÝ  policejní prezident  5minut  po jeho odvolání.  Prostě  – byl by  zvolen  stejný  postup, jaký použil  Pospíšil , když poprvé  odvolával Rampulu,  aby  nevznikla  situace,  navíc  velmi pravděpodobná,  že  jednoho dne  tu budeme  mít policejní prezidenty  dva!

Psát  o  tom,  jak  dalece  je vysvětlení,  že  celá operace  Lessy  je  opravdu  jen  operace  Čistič,  kvůli  právě  šetřeným kauzám  famiglie  a nakolik  námět  na  kriminální  román, opravdu nehodlám. Nehodlám  totiž  testovat u   návštěvníků  Kosy,  kolik  dementních  nápadů  snesou. A  že  opozice by  měla  být  zticha, když  kdysi  kritizovala  výběr  Lessyho?  Zajímavá  úvaha!  Jestliže  někdy někdo  kritizuje  nějakou podivnost,  nemá  prý právo  kritiky,  když  je ona podivnost  nahrazena  naprosto  zapáchající  špínou…

Co  je  ovšem  moc  podařené,  je  bagatelizace  spojení  Červíček  -Černochová.  Vydejme prý  zákon, který bude zakazovat, aby  se  policejními  důstojníky  stávali  přibuzní  členů  politických stran.

Všechno se potvrdilo včera  beze  zbytku.  Mně , nikoli Petrušce Šustrové. Na jejím místě  bych  zalezl někam do houští a hodně  dlouho o  sobě nedal vědět. Ale  to není  vůbec  důležité.

Tenhle punc  má  to, co bude dál. Bude instalován  Lessy  zpět?  Nebo  si  Červíček podrží  své místo a Lessy  bude někam uklizen  do pozice, které  Němci  říkají  Fruehstueckdirektor   nebo  také  Titel ohne Mittel a  česky  drahá ozdoba nebo putovní cena?  Uvidíme.

Vystoupení  současného ministra  vnitra  v  téhle věci včera  ve  zprávách, pokládám, mírně  řečeno – za nejapné,  či spíše  – docela trapné.

Osobně, kdybych  to  měl rozhodnout  já,  šel by  Martin  Červíček. Nikoli  kvůli  něčemu , co  jako policejní prezident  spáchal.  Nemám, jako občan , proti jeho konání  v nejvyšší policejní  funkci,  důvod  k připomínkám.  A popravdě –  docela  si  u mne  před nedávnem šplhnul, když  se postavil  za  policisty , kteří  šly  do  zátahu v  Nagygate. Kde  označil jejich postupy  i chování  za správné. Doma  to asi pak neměl úplně nejsnazší.Docela  frajeřina , řekl bych.

Ale prostě  způsob jeho jmenování byl  špatný! K tomu  zastávám názor, že    Lessymu bylo ublíženo, jeho  kriminalizací,  daleko více, než  bude  detronizací   postižen Červíček. Nijak nezastírám, že  případné odvolání  bude faul i na něj. Ale  pro mne  daleko menší a  částečně  si za něj může  sám, tím, že  tu  hru  spolu s Kubicem tenkrát sehrál.  O tomhle  riziku  věděl předem..  Ale hlavně  – je  rozdíl, když  vám hrozí  ztráta  cti a  kriminál nebo když  z  vás udělají policejního  generála  a šoupnou  vás  třeba  Slovensko. Jak se v  mediích spekuluje.

Prostě  takhle  vládla  korupice. Dva  policejní prezidenti jsou  produktem  jejího stylu  vládnutí.  Kdy každý, kdo se ukázal být nebezpečným, byl vyhozen  nebo kriminalizován.  Jenže  například  poslední předvolební průzkumy, také ze  včerejška, ukazují , že  těch, kterým  přesně  tohle jako norma  vládnutí   vyhovuje,  je  zejména  v Praze  pořád  víc než  dost.

I proto si  velmi přeji, aby  se  opět  vrátil Petr  Lessy.  Protože  bych měl o  fous  větší jistotu, že  se konečně  někdy dočkám  naplnění  svého  trvalého  přání. Však  ho znáte. Ale pro jistotu ho zopakuji:

Přeji Miroslavu  Kalouskovi rychlý  ale  spravedlivý proces!

Lessy  se jím nedal  zastrašit  tenkrát, když se ho bál  skoro každý. Takže  proč  by  se jej měl bát  dnes. A  doufám, že  volby  na jeho upozadění  už nic nezmění.Takže  vyšetřovatel Mazánek  už  nebude dostávat  ministerské telefonáty.Tudíž bude daleko víc  času na  práci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

60 reakcí na Už se dořvalo na Lessy/ho/

 1. Bob napsal:

  Ona ta vláda se tak zaměřila na rozpočtovou odpovědnost, že na ostatní věci nezbývala kapacita.
  Proto zvorala , co se dalo….
  Jeden z nejlepších protagonistů – statečný (tento přídomek se mi hrozně líbí) plukovník Kubice za kterým jde zmíněný případ se mi líbil ze všech nejvíce – jak se vždy tvářil jako že se ho to netýká (např. při stabovení % neplatných hlasů při výběru kandidátů na prezidenta), když se ho to maximálně týkalo…
  Zeptám se „pravicově“: Proč to má vše být hrazeno z mých daní??

 2. Aldo napsal:

  A co role GIBS? Bude jim to zapomenuto?

 3. tresen napsal:

  Vytažení starších pokusů o vhled do dění okolo policejních šéfů dokazuje jen jedno: tápal jste tehdy stejně jako tápete dnes. Podobně jako my všichni.
  Podstatnější pro velké kauzy, zejména pro ty, které se doposud dokázaly dotknout vrcholných politiků, byla odvaha státních zástupců. A jejich um, se kterým dokázali některá vyšetřování držet dostatečně dlouho pod pokličkou. I před policejními prezidenty a jejich náměstky, ať už tam zrovna seděl ten či onen.

  • vlk napsal:

   Vážně milostivá? Skutečně jsem tápal? Tak to jste mne opravdu dostala!
   A píšete , že podstatnější jsou velké kauzy?
   Zřejmě je pro vás účelová kriminalizace policejního prezidenta, když ten se ohradí proti zasahování ministra financí do vyšetřování kauzy miliardové rozkrádačky, která míří k jeho stranické kolegyni něco jako špatné parkování.. No nic. Nejsem zas e až tak překvapen. Už se nějaký ten pátek přece známe.
   Jen bych vám povděčen, kdybyste mi prozradila jedno velké tajemství – jak si představujete, že budou šetřeny a došetřeny ty vaše „velké kauzy“ , když vždycky, když se o nějakou zavadí ze strany policie bud e skandalizován a kriminalizován policejní prezident! Hořím zvědavostí! Nenechte mne čekat, prosím, prosím, smutně koukám.

   • tresen napsal:

    Podobných spojitostí, na kterých může něco být anebo stejně tak mohou být zavádějící, bych bez důkazů taky uměla najít hafo. V tomhle konkrétním případě bych /taky bez důkazů/ spíš sázela na krutou osobní averzi, kterou mohla do konečné fáze, po níž následovalo odvolání, dovést i nějaká úplná prkotina. Exministra nepovažuju za etalon zloducha, spíš za člověka poněkud omezeného. Míněno pro danou funkci.
    Jedno velké tajemství, tedy o tom, jak si představuju, že budou šetřeny a došetřeny ty moje /i vaše/ “velké kauzy” vám klidně prozradím: Podmínkou je, že jejich koncept bude držen mimo dosah ministrů a policejních prezidentů.

    • XY napsal:

     No, krutá osobní averze tam mohla být snad až potom, co „Bártův“ Lessy ustál klasické manévry nového pana ministra, jimiž se pokoušel policejního šéfa vykousat. Tak holt musela nastoupit ta GIBS a „vyrobit“ kauzu. O náklady na Lessyho odškodnění by se měli osobně podělit ti, kdo k akci dali pokyn a kdo ji zmrvili. Tedy včetně Kubiceho. Že v pozadí stály zájmy jistého Kalouska, o tom nemusíme vůbec pochybovat. Voni to jsou holt s Nečasem a dalšími patentovaní demokrati jeden jako druhý.

    • vlk napsal:

     No tak to je rána jako do pijána! Takže kriminalizace policejního prezidenta, který bez náí nešel odrovnat ze zákona je jen taková malinkatá osobní averze. tak jo. A není to velký případ. škoda , že nemůžeme žít každý v jiném státě. Vy v tom vašem, kd e to není naprosto zásadní průval do demokracie a já v tom svém, kd e policejní prezidenty účelov ě kriminalizovat nelze. Lze je soudit, pokud něco spáchají. Nelze je hnát před soud, abych se jich zbavil.

  • Alex napsal:

   Třešni, mohu se zeptat, jakou cenu či nějaký přínos má Vaše první věta? Zajímal by mne Váš důvod pro toto sdělení ostatním. A proč je to pro Vás tak podstatné.
   Co se týká dalších vět. Odvaha jak těch zástupců, tak i policistů je nepochybně důležitá, ale pro to, aby ti s odvahou mohli konat, bylo myslím důležitější lidé typu Lesyho či Pavla Zemana, kteří tu odvahu byli schopni a ochotni zaštítit. To bylo myslím pro odšpuntování důležitější. Jmenování Lessyho byl omyl (domnívali se, že je to člen ODS pro jeho kandidaturu na vsi v bydlišti do zastupitelstva), u Pavla Zemana tápu – mohl to bý omyl i záměr Pospíšila. Dnes se kloním také spíše k tomu omylu.

   • tresen napsal:

    Alexi, snad byste to mohl chápat jako takovou malou připomínku, že není ostuda používat místo kategorických tvrzení slova jako „je možné, že“ a podobně.

    • Alex napsal:

     Myslíte? Takže Vy byste ráda, aby se tu rozproudila debata na téma má pravdu vlk nebo Vy? Není tohle opravdu o ničem?
     Nenapadne Vás, že takto můžete ke každému vstupu přilepit – neškodilo by říci, že se domníváte, že Vy si myslíte, ale můžete se mýlit, apod,? Nebo, klasické – chybí Vám tam čárka nad … , máte tam hrubku, atd, atd. Je pro Vás ta forma opravdu až tak důležitá? Hledáte ráda mouchy nad formou nebo Vás více zajímá obsah? Vy se domníváte, že Vy sama nemáte zase svůj styl – nesmyslně provokovat. Vzpomínáte na to Vaše úporné, zda se tedy chceme vrátit před rok 89? Ta otázka měla smysl přece opravdu jen a jen pro Vás. Jinak je pro duševně zdravého člověka ale zcela normální, že je kritický k tomu, v čem žije a porovnává s tou minulostí? Ono skutečně jen a jen pro Vás tohle zřejmé nebylo, možná pořád není a prudila jste tak dlouho, dokud jsme Vám zcela zřejmě neodpověděli – a zřejmě pro Vás neočekávatelně nebo podle Vás zřejmě pokrytecky. Jste opravdu zvláštní tvor v těchto věcech, a co je pro Vás důležité. To je zase pro mne doslova záhada bermudského trojúhelníka na cože někdo klade až takový důraz.

     • tresen napsal:

      Vidíte, tak na svůj tehdejší malý průzkum kosáckého myšlenkového pozadí i na vyhýbavé reakce ve stylu ptejte se na co chcete, já vám odpovím na co chci já, už jsem úplně zapomněla. 🙂
      Ani dnes tu vůbec neprosazuju nějakou svou pravdu proti té vlčí.
      Jen mě pokaždé překvapí jeho nenahlodatelná jistota, že on tu pravdu vlastní.

     • Alex napsal:

      A hergott – Vy jste neprojevila svou nenahlodatelnou jistotu vlastnictví pravdy o vlkovi? Vy nevlastníte sovoje pravdy? a do pyhele. Čí jsou tedy Vaše pravdy?
      A zapomněla jste mi odpovědět, co je na tom tak důležité?

     • Alex napsal:

      A třešni, ještě jedna věc. O tom Vašem průzkumu jste vyslovila soud o těch, jichž jste se ptala. Vás nenapadne, že ta odpověď, jýž jste dostala a jíž máte v mém vstupu výše pro ty dotazované byla natolik samozřejmá, že nechápali, na co se ptáte. Tím vstupem jste dokázala, že Vaše dotazy byly jen a jen provokativní a že Vy jste odpověď znala a znáte a je Vám marné na cokoli odpovídat, protože ty druhé máte prostě za lháře a pokrytce a jen Vy a jenom Vy znáte jejich odpovědi – ty správné odpovědi – Vaše. Jste opravdu neuvěřitelná. Vy jako bůh víte, jak ti druzí myslí – jste úžasná. Přestože Vám odpověděli, Vy o tom holt víte své – víte vlk Vám svou pravdu nevnucuje, Vy ji druhým přímo určujete. záhada bermudského trojúhelníku je rozluštěna.

     • tresen napsal:

      Alexi, snad se shodneme, že platí, že o tom, co je důležité pro vás, rozhodujete vy.
      A z toho plyne, že těch nedůležitých věcí si nemusíte všímat.
      Co se týče té mé tehdejší ankety, šlo mi taky o to, aby si někteří diskutéři ujasnili svůj postoj sami pro sebe. To ovšem někdy bolí a taky to budí podrážděnost.

     • Alex napsal:

      třešni – no comment, musel bych použít to, co Lex nazval u vlka hrubostí, kterou ovšem v takovýchto případech používá také a z naprosto stejných důvodů. Byla to ztráta času.

 4. Michal napsal:

  Jenom pri ilustraci úvodní pasáž telefonátu M. Kalouska poslanci Skokanovi (šlo o to, od koho se novináři dověděli o Kalouskově „fackovacím“ incidentu):

  Skokan: Dobrý večer, pane ministře.
  Kalousek: Nazdar, ty debile.
  Skokan: Mluvím, prosím, s ministrem financí inženýrem Miroslavem Kalouskem?
  Kalousek: Jasně, s kým si myslíš, že mluvíš, ty čuráku.
  Skokan: Promiňte, ale to asi trochu přeháníte.
  Kalousek: Kolik ti za to dali, blbečku?
  Skokan: Nevím, o čem mluvíte.
  atd…
  Zdroj: http://www.lidovky.cz/telefonat-poslance-skokana-a-ministra-kalouska-frz-/zpravy-domov.aspx?c=A120713_095441_ln_domov_mev

  Možná by stálo za to, aby Kalousek takovýmhle způsobem namluvil navigaci do auta pro skalní příznivce TOP 09. Něco ve stylu: „Po 200 metrech odboč doprava, ču…u!“ nebo „Drž se v levém pruhu, de..le!“

 5. XY napsal:

  Tak snad jen na okraj: Lessy byl odstraněn stejným způsobem, jakým Kubice pomohl zmanipulovat volby – totiž nesmyslným lživým obviněním. Tohle předznamenání dávalo zřetelně najevo, v jaké tónině bude ten neblahý muž hrát na ministerském postu, čili se dalo očekávat, jak se vyrovná s člověkem, který koalici začal vadit.
  Jistá Nagyová dostala do maléru vládu, když na její pokyn hopsal šéf rozvědky jako loutkový kašpárek. Možná by nebylo skutečně od věci prozkoumat roli GIBSu v Lessyho aféře, i způsob, jímž zmanipulovali svědky, zejména klíčovou svědkyni. Je to přinejmenším na obvinění za křivé svědectví. S tím mají ostatně Kubice a jeho lidé také zkušenosti – viz kauza Jourová a spol.- pan svědek byl nakonec také Kubiceho člověk, že.
  Lessy bude muset od rezortu dostat řádné odškodné, nějaký milion na to jistě padne a jistě prahne po návratu do funkce – s některými svými podřízenými in spe má řadu otevřených účtů…
  Pak je ovšem nejzásadnější problém – kdo vykydá ten strašlivě přičinlivý policejní Augiášův chlív? Na Lessyho bych v tom směru opravdu nesázel.

 6. Šims. napsal:

  lessy je člověk s určitou nadváhou, dá se předpokládat, že má nervy jako špagáty a touhu pomstít se v sobě má určitě také, má co vracet. Takže proslavený ivánkův GIBS má určitě taky nahnáno, odsun Červíčka bude taky drahá záležitost – takové církevní restituce v malém (výsluha 82 tisíc za nic). Ale to jsou jen porůvodní jevy, jde o to, že by měl být potrestán Kubice (ten výsluhový příspěvek bych mu odebrala doživotně za napáchanou škodu), potom by se měl někdo zaměřit na jeho vlivovou likvidaci – přidělit práci na majáku, protože je kdykoliv ochotný opět jít udělat špinavou práci. Vzpomínám si velmi dobře na upozorňování, že by se neměl dávat do funkce nový policejní prezident, že hrozí dualismus. A je to tady a odpovědnost opět nikde, jen daňový poplatník bude platit. A ještě z jiného soudku, dnes jsem si udělala test – volební kalkulačka. Udělala jsem si běžný a rozšířený na 80 otázek. Výsledek mne docela ohromil – samé malé strany jako priority (Občané 2011, Lev, Zelení, SPOZ, dokonce i Cibulka) sociální demokracie až na 6-tém místě, pak ANO, o několik míst dál TOPka a ODS zcela na konci. Tak jsem zvědaváí kolik lidí skočí na ty koblihy od Babiše. Jasně se ukazuje, že peníze hýbou světem a volbami.

 7. pražák napsal:

  Myslím, že oni spoléhají na to, že je Lessy slušňák a bude mu trapné se na místo cpát a proto ve jménu stabilizace policejního prezídia odstoupí. Skoro bych si na to vsadil, aspoň před nedávnem takto mluvil, dneska už je trošku drsnější, tak snad mu lidi kolem něj řeknou, aby se choval jako chlap a ne jako dobrák, kterému se všichni za zády posmívají. Tím by si získal autoritu a ne, tím, že moudřejší ustoupí.

  • tresen napsal:

   Kdo jsou podle vás ti podivní tvorové, co spoléhají na to, že je Lessy slušňák?

 8. jezevec napsal:

  nějak jsem nepochopil to škodolibé hýkání nad tím, že máme dva policejní prezidenty, a jak to bude v cizině ostuda. a samozřejmě jak kalousek.
  jakkoliv souhlasím s obsahem textu – nepochopil jsem co kdo v případě „dvou“ policejních prezidentů udělal špatně. jak jako se to dělá správně, když bývalého prezidenta propustí z basy a ten se dožaduje svého místa, a mezitím byl instalován jiný prezident. to jako měli neoficiálně dostat oznam o den dřív, a zatímního prezidenta předem odstavit? nebo měli jednoho z nich rituálně odstřelit, aby se taková situace nestala? nebo se očištěný prezident automaticky hned první den vrací na své bývalé místo, a ten stávající ještě ten den automaticky odstupuje?

  • XY napsal:

   Vážně jste nepochopil, co kdo udělal v případě dvou policejních prezidentů špatně, jezevče? To se vážně divím.
   Mmch – žádný z těch pánů prezidentů v base nebyl, to vám asi uniklo… Jenom jednoho vyhodili na základě vykonstruovaného obvinění z místa.
   Třeba tahle informace vám pomůže částečně přestat bloudit v sladkých tmách nevědomosti…
   Pěkný den vespolek!

   • jezevec napsal:

    ok tak tedy nebyl v base ale jen odstaven, good – na mém podivu to nic nemění a nic jsem se nedozvěděl. pochopil jsem že kalousek, a pochopil jsem že podle některých názorů bylo pochybeno u odvolání lessyho, good, to už jsem psal ráno.
    stále jsem nepochopil to nadšení, že máme prezidenty „dva“ – co měl kdo DNES dělat jinak, aby byl vlk spokojen. situace, kdy člověk ve funkci je zraněn, odejit, odvolán, dočasně suspendován, zabásnut, atd, a pak tyto okolnosti pominou a on má formální právo se na své místo vrátit, přestože ten zatímní tam dnes ještě sedí – není tak exotická, aby to ve mně vyvolalo orgasmus nad špatností češství.
    proto se ptám, nikoli co kdo udělal špatně v případě dvou prezidentů – ale co kdo udělal špatně dneska, že jakoby máme dva. protože vlk píše – vládla korupice, a dva policejní prezidenti jsou produktem jejího stylu vládnutí. přitom očištění z obvinění není žádná exotika, která by se týkala jen prahy, nebo jen kalouska, dokonce to neznačí ani nevinu.

    • XY napsal:

     No, nechci se vám plést do orgasmů, jezevče, tím méně do češství, ani do okolnosti, že si pletete dnešek a včerejšek. To už bude taková diagnóza, s tím už nenadělám vůbec nic.
     Že ti dva dnešní policejní prezidenti jsou výsledkem vlády korupice, to je nepochybné. Konkrétní odpovědnost nese jistý pan bývalý ministr; kdosi tady naznačil, že ten muž je nějak omezený, ale nemyslím, že by ho to exkulpovalo. Stejně tak nelze pominout roli podniku nazývaného GIBS, kde tu kauzu zkonstruovali tak chatrně, že neobstála před soudem, ale principielně mám rád různé jezevce, kteří přijímají politicky motivovaná kriminalizující obvinění od orgánů, které mají bdít nad zákonností, vůči nevinným jako běžnou normu jednání. Víte, s jezevci, kteří tyhle postupy přijímají jako běžné, přijatelné či dokonce správné, se nelze dohodnout na ničem. To jsme mohli klidně zůstat v těch pověstných 50. letech .
     Tak hodně štěstí, jezevče, ať na tu vaši noru nepřijde nějaká ta Bystrouška.

     • jezevec napsal:

      mně je to jasný – například trafikanti z ods, ti jsou zlí a oškliví, takže když jim neprokázali obvinění, jsou to svině a korupčníci, a rozhodnutí soudu je bezprecedentně ostudné – zatímco lessy nemá rád kalouska tak ten je hodnej, tomu když neprokázali obvinění tak je bezprecedentně ostudné že si ho vůbec někdo dovolil vyšetřovat. a kdyby někdo nad tím politizováním zvednul obočí, tak po něm flusneme padesátými lety, ty už málokdo pamatuje tak tím víc o tom ti mladší kecaj.
      takže o tom co dneska, a opakuji že DNESKA, kdo pochybil, že máme prezidenty dva, jsem se opět nic nedozvěděl – jen obecné bleble a dehonestace ad personam, a chybí tomu už jen vrah dětí kalousek. někomu to stačí, jiní pochybují.

     • XY napsal:

      Chcete to po lopatě, jezevče? Pan ministr Kubice mohl být tak prozíravý, že mohl Lessyho postavit mimo služební poměr do okamžiku skončení soudního sporu a výroku o vině a na jeho místo postavit pověřeného zástupce – třeba pana Červíčka. Pan ministr Kubice ale nějak spěchal, ani si neprověřil, jak kvalitně GIBS připravila svůj kriminalizující materiál na Lessyho – a prostě Lessyho vyrazil a pana Červíčka jmenoval tím prezidentem rovnou. Přitom mohl z vlastní zkušenosti vědět, jak lajdáckou práci v kauze Budišov odvedli jeho vlastní vzácní lidé. I jim ty pohádky soud zakousl. Na co přitom Kubice myslelo, ví jen ono samo. Tak holt teď máme prezidenty dva. Už se jasní i v jezevčí noře? No, asi ne, sedí-li ve vchodu sám domácí pán. 🙂

     • jezevec napsal:

      ok polopatě jsem to pochopil.
      a toho vlka ze svého vchodu vyženu, slibuju 🙂
      mimochodem, výjimečně málo pitomá diskuse dnes k tomuto tématu na CT24

  • Ahele napsal:

   Bývalý prezident v base nebyl. Byl postaven před soud na základě jakéhosi
   obvinění, které se neprokázalo a tudíž je nevinnen.
   Odstoupil nebo byl zbaven funkce na základě obvinění, které, opakuji, se nepodařilo prokázat a tudíž je nevinen.

   A vzhledem k presumpci neviny byl nevinen po celou dobu:
   (Presumpce neviny je právní domněnka, podle které je na účastníka trestního řízení v jeho různých fázích (podezřelého, obviněného i obžalovaného) nahlíženo jako na nevinného, dokud není pravomocným rozsudkem soudu rozhodnuto o opaku. Je jedním z principů právního státu a výkonu soudnictví. (wiki))

   A proto by měl být do funkce vrácen. Automaticky.

  • vlk napsal:

   Neměl jsem žádnou ambici tenhle článek psát tak, abys to pochopil. Tak psát neumím.

 9. myrta napsal:

  Lessy ja správný Rambo -má pro strach uděláno.On patří na místo policejního prezidenta a věřím,že to nevzdá. ODSácký Červíček dočervíčkuje.

  • jezevec napsal:

   ach tak, ona je to politická čistka? ods se chystá od válu, takže všichni ods-áci vyhodit z práce. začínám to chápat.

  • tresen napsal:

   Co vlastně Červíček na postu, kde vystřídal Lessyho, udělal tak špatně, aby si vysloužil váš rázný odsudek?

   • pražák napsal:

    Nastoupil na místo, které mu nepatřilo, to je jako když si koupíte kradené auto, taky o ně přijdete.

   • severočech napsal:

    tresen, tresen, jste tak nechápavá. Když se okolo toho mluví a píše, že to nemusí dopadnout a že jmenování je předčasné, pak se rozumný člověk do toho místa nehrne. Chápete?

    • tresen napsal:

     Kdyby byla policie těch čtrnáct měsíců nebo kolik bez vedení, dnes byste vládu, která to tak nechala, chválili. Jasná zpráva pro budoucnost: nejlepší postup ve všech obdobných případech – nechat státní orgány a instituce, jejichž šéf je obviněn z trestného činu, čekat, jak to dopadne u soudu.

     • severočech napsal:

      Jasná zpráva pro slušnost? Ono je to spíš respektování „pro dubio in reo“ nebo na neodsouzeného je nutno pohlížet ne jako na zločince – nebo podle vás jako na sprostého podezřelého?

     • XY napsal:

      Kristepane, proč by měla být policie bez vedení? Kolik má policejní prezident náměstků? Kteréhokoli z nich mohlo Kubice pověřit řízením policie, pokud by Lessyho postavilo mimo službu do soudního projednání a výroku o vině a nespěchalo se ho honem zbavit. Jenže Kubice mělo zjevně důvod se Lessyho honem zbavit, takže šláplo do fialek, které mu předložil (jistě na jeho vlastní zadání) podnik zvaný GIBS.
      Takový důvod se někdy může stanovit i před jmenováním, jinak by se tohle omezené stvoření, jak výstižně podotýkáte, ani na tu sesli nedostalo. Doufám, že se najde způsob, jak ty náklady, které Kubice způsobilo, z něho vyrazit.

     • Alex napsal:

      Už mi jen připomínáte 3-letou vnučku, když na lyžích padala – a vyhrklo z ní „Za to můžete vy“ – s patřičnou intonací.

     • robe napsal:

      otevřel jsem odkaz dole od vonrammsteina a vypadlo na mě toto:

      …Ukazuje se tak nesmyslnost právní úpravy ještě z pera někdejšího ministra vnitra Radka Johna, kdy právě trestní stíhání bylo jediným zákonným důvodem pro okamžité odvolání z funkce, aniž by se řešila varianta, co s policejním prezidentem, kterého nakonec soudy očistí…..

      opravdu za to může třešeň ?

     • Alex napsal:

      Robe samozřejmě, třešeň za to nemůže a Vy také ne.-usmívající se smajlík

 10. Michal napsal:

  Ono to dvouvládí má na policejním prezídiu jistou tradici:
  http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=755982

 11. táta napsal:

  jezevec napsal:
  Říjen 16, 2013 v 12.57

  ach tak, ona je to politická čistka? ods se chystá od válu, takže všichni ods-áci vyhodit z práce. začínám to chápat.

  NA TO SE DÁ JEN hláškou z filmu…….pan doktor ŠTROSMAJER……….TU o holubičkách…….

 12. severočech napsal:

  Nemám rád jezevce – vylamuje mi plaňky z plotu a cpe se pod ním tam, kde ho nechtějí.

 13. severočech napsal:

  radobyvtipného jezevce majznout tou vylomenou plaňkou!

 14. Admirál napsal:

  Lessy je dobrý kandidát na policejního prezidenta. Po návratu dobře provětrá upozaděné případy.

  Zajímavé je také vyjádření Koláčka z MUS – zkráceně – budu mluvit o tom kdo a kde. Ten pán žije veeeelmi nebezpečně. Pokud by se to dostalo před normální, dejme tomu švícarský soud, jsme zřejmě jako Česká republika bez elit. Nepočítám li ty v kriminále.

  • vlkp napsal:

   No když něco jako Reflex a někdo jako Šrámek , píše něco úplně opačného než já, tak mám naprostou jistotu, že jsme to napsal správně.
   V jednom se ovšem shodujeme. Že Lessy byl odstřelen při kauze CASA. Jenže já vidím Lessyho úlohu úplně jinak než nájemný brk Šrámek.Já totiž milej Ramsteine nemusím lézt nikomu do zadku, abych zaplatil své účty! A nějakým dost odporným týpkem, jako je šéfredaktor trapnosti, co s e jmenuje Reflex, si na rozdíl od Šrámka,mohu vytřít.
   Takže máš jistotu, že si na Kos enikdy nepřečteš například tohle:
   K Lessyho eskapádám patřilo i ničím nepodložené nařčení bývalého ministra financí Miroslava Kalouska na zasedání výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny, kde prohlásil, že na něj vyvíjel tlak kvůli policejní žádosti o vydání Vlasty Parkanové k trestnímu stíhání ohledně letadel CASA. To už se Lessy vydal na cestu politikaření. Podle tehdejších koaličních poslanců byla na výboru vidět nápadná shoda mezi zástupci Věcí veřejných a ČSSD.
   Všichni máme v paměti onen slavný Kalouskův projev ve sněmovně k vydání zpívající pudřenky.
   A než bych napsal toto:

   DUŠAN ŠRÁMEK: Lessy se vrací
   Foto: Mediafax16.10.2013 – text: Dušan Šrámek
   Když jsem před více jak rokem psal do Reflexu o odvolání a následném trestním stíhání bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho, končil jsem svou úvahu konstatováním, že nejhorší variantou by bylo, pokud by byl očištěn, a vrátil se.

   tak to bych si radši usekl obě ruce. Protože bych musel denně pozvracet sám sebe. Nejhorším řešením pro takového Šrámka je, když soud někoho očistí z křivého nařčení! Díky, nechci.

 15. Gerd napsal:

  Miroslavu Kalouskovi už přeji jen proces definitivně nezvratitelný. A jestli bude spravedlivý, je mně už po všech jeho kauzách srdečně jedno.

  • Gerd napsal:

   Spravedlivé by bylo nechat skočit M. Kalouska z letadla s padákem z jeho zakázky. Institut Božího soudu.

  • Skogen napsal:

   Oh, nenadržujte, prosím. Protože spravedlivý trest musí být v případě Kalouska opravdu jen pro otrlé a kterýkoliv jiný by mu ulehčil 😉

 16. Skogen napsal:

  Vlku, nepřemýšlíte o možnosti čas od času připojit anketu? Mě by třeba velmi zajímal výsledek anketky „Věříte, že Lessy jednal na vlastní pěst?“

  • vlkp napsal:

   Ano, anketu bych umístil rád. Už od samého začátku Kosy. Ale nějak mi uniká způsob, jak s e začleňuje do textu. Nebýt toho, už dávno byla na Kose řada anket.

 17. Jos napsal:

  No ať dělám co dělám platí jediné: sprostý, tupý, pravicový poskok a posluha Kubice je nebezpečím pro nás všechny a tuto zemi. Patří za mříže i se svými řídícími orgány. A zahodit klíče.

Komentáře nejsou povoleny.