Horký drb!


Dal jsem se do večerní  mailové  pošty. A  mezi ní  byla  tato informace:

SPOZ  prý  zvažuje, že  nepůjde do voleb a místo toho  prý  vysloví podporu  socanům!

Přiznávám, že  si tenhle  tah  neumím zatím představit.Proto jsem založil  novou  rubriku  Drby, kam budu  pálit  podobné zprávy, když se k nim dostanu.

Jsem zvědav na  diskusi,  zdali si myslíte, že  to může  být    pravda.Osobně  bych  si  tipnul, že  ne.  nicméně  těžký propad preferencí  Církve jediného Ježíše  opravdového  je  opravdu nepřehlédnutelný a  Šloufova  kontrakampaň  je  vysloveně  masakruje. Takže  to by  logiku  mělo – než  inkasovat těžkou porážku, nutně spojenou  s Mlhou, ustoupit a  vydávat  to za  gesto  sjednocení  levice? Být teď  bafuňářem  u oranžových,  měl  bych  z  toho,  je li to aspoň trochu pravděpodobné  těžce orosené čelo. Takhle  si  totiž představuji dokonalý polibek smrti!V mnoha ohledech.

Co vy?

P.S. v každém případě děkuji zasilateli! Bez ohledu, zdali se to potvrdí nebo ne.Jako námět  k pořádné diskusi je  to perfektní!

Příspěvek byl publikován v rubrice Drby se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

36 reakcí na Horký drb!

 1. Jussy napsal:

  s ohledem na to, že Mlha odpískal v rámci návštěvy ústeckého kraje, která začíná zítra, část programu, a to především setkání s občany, a na příští týden zcela zrušil plánovanou návštěvu Karlovarského kraje, mi to dává smysl. On hrozně nerad prohrává. Což všichni víme.

 2. jihočech napsal:

  Jako mystifikace moc dobré!!
  Gratuluji !

 3. Skogen napsal:

  To by znamenalo, že jde pořádně do tenkých. Že je opravdu čeho se bát, a že jde takřka o všechno. Buď a nebo.

  Velmi se mi líbil diskutér Jedla pod Paroubkem, který Paroubka vyzval k témuž.

 4. Peepek napsal:

  Napadlo mě to již včera. Zejména v kontextu vyhlídek preferencí SPOZ a faktu, že pokud by SPOZ nějaká procenta ČSSD nakonec skutečně ubrala a dál posilovalo ANO+cokoliv dalšího (KDU, Úsvit), tak by vládu nakonec ČSSD vůbec sestavovat nemusela. Ač si myslím, že vztah ČSSD a Zeman je značně problematický, varianta pokračování ODS+TOP09+cokoliv dalšího je z jeho hlediska horší. Následovala by ale dle mého názoru reakce mnoha „Davidů Černých“ naší kulturní scény, což by asi skutečně byl polibek smrti..

 5. Gerd napsal:

  Považuji za pravděpodobné opravdu jen v případě hrozícího debaklu. To by ale ztrácelo smysl, už se ani nemohou vyslovit a doporučit svým voličům, aby volili jinou stranu. Nepovažuji to za moc pravděpodobné, ale Zeman opravdu nerad prohrává, stejně jako Klaus.

 6. vital napsal:

  a kde vidíte jistotu, že by Spoz-isti dali hlasy ČSSD?

 7. XY napsal:

  Mno, vrozená skepse mne spíše kloní k Jihočechovi, ale bylo by to od nich docela hezké. Ale taky možná polibek smrti. Jenže tihle páni jsou obchodníci, takže by určitě svou přízeň nedávali zadarmo.
  Timeo Danaos, praví dávný klasik.
  Pěkný večer.
  A prosba – vlku, udělejte něco s tím Karlem, správně Petrem Nováčkem z Radiožurnálu.

 8. Jsi jsem napsal:

  Nevěřím, že by Zeman zavelel:“Mojí věrní, k Sobotkovi jdeme!“ To by byl pro něj potupný politický útěk, a k tomu spojený s osobou totálně zapšklého rivala Sobotky! Myslím, že ponechá loď potopit s úsměvem čestnosti a mluvou o neschopné posádce, neb sám je na politicko – osobním výsluní, pro jeho ego dostačujícím. Překvapil by, kdyby prohlásil: „Zavedl jsem boj s korupčníky o změnu, a sám sebe se ptám – budeš v ní dál pokračovat? A já Vám všem mým věrným jasně a hlasně říkám ANO, ANO volte ANO!“

 9. Petrpavel napsal:

  Pokračování mediálního působení proti Zemanově SPOZ. Nic víc, nic míň. Přesně mířený „drb“.
  Proč by SPOZ-ovci a Paroubkův LEV 21 (jak píše výše kdosi) měli přenechávat své hlasy ČSSD, když podle obou stran to ČSSD neumí?

 10. Občan napsal:

  Nevznikl ten dojem náhodou z tohohle?
  http://zpravy.idnes.cz/online.aspx?online=1005383

 11. Lex napsal:

  Jako „jihočech“.
  Je možné, že SPOZ se nedostane do Sněmovny, to ano. Ale je téměř jisté, že dostane víc jak tři procenta hlasů, aby dosáhla na státní příspěvky. Nejde o zanedbatelné peníze.
  Já vím, co to jsou peníze, když jde tak nějak o principy, že!? A navíc, vždyť peníze jsou vždycky až na prvním místě!

  • Šims. napsal:

   Lexi, to jste napsal přesně, milióny jsou milióny, přes to ani „levice“ nepřejde bez povšimnutí. To hlášení na základě jehož napsal Vlk drbárnu budou nějakou poplašnou zprávou z Lidového domu – přání otcem myšlenky.

   • strejda napsal:

    Zdroj může být úplně někde jinde. Proč se angažovat, když je vystaráno. Antipropaganda má na své temné cestě lecjaké zákruty. Snížit volební potenciál se dá i domněnkou, že už to mají v kapse, že vyhráli. Proč se pak namáhat jít k volbám, když je to rozhodnuto. A pak, fáma na mnoho lidí působí jako realita.
    Tonoucí se stébla chytá.

    • vlk napsal:

     Ano, ty prachy hovoří proti tomu. A pravděpodobně je to jen drb. Mylsím si to také. Ale je tu ještě jeden aspekt. Pokud si Zeman začne myslet, že jeho pohrobbc neuspějí, tak dělá takh , kterým o tři kroky předbíhá ostatní hráče . Dostal by s e do pozice – já pro vás před volbami udělal všechno , včetně zastavení vlastní strany a vy mi teď oponujete, Prostě klasický polibek smrti. Z kterého by soc dem velmi pravděpodobně, kromě té smrti neměla vůbec nic. Hlasy SPOZ by dílem šly komušům, dílem Babišovi a nějaký malý zbyteček oranžádě. Tohle je podle mne jediný motiv, proč by to mohl a být eventuálně pravda.
     Jinak pro, aby to pravda nebyla, vedle peněz za hlasy hovoří ještě jedna věc – Zeman sice potřebuje soc dem u moci, ale s co nejslabším výsledkem, který to bude umožňovat.

 12. zdenekb napsal:

  Nevěřím. Příliš mnoho investovaných peněz, příliš mnoho natěšených kandidátů…

 13. Hladis napsal:

  Pohadky……

 14. Petrpavel napsal:

  Vyšlo mi pořadí SPOZ, KSČM, LEV 21, Změna, Občané 2011, ČSSD, Piráti … u všech těchto subjektů shoda nad 80 %. Všechny tyto subjekty bych uvítal v PS, jen to pořadí prvních dvou bych změnil …
  Jak vám?
  http://volebnikalkulacka.cz/poslanecka-snemovna-2013/

 15. strejda napsal:

  Volby se rapidně blíží a nervozita stoupá. Ve hře je pro všechny strany příliš mnoho. ODS umřela. Kalouskovi je jistě neveselo a Babiš je patrně mimo hru. ČSSD vyskočila a neví jak dopadne. A KSČM jen čeká. Teď nebo za čtyři roky. A ti menší jen čekají na koryta nebo alespoň na státní příspěvek. Hlavním kritériem je ČSSD + KSČM = 101 a více. Vedlejším kolik se dá koupit poslanců ČSSD a bude-li na to.
  Tvrdě se mlží a používají různé staré triky. Nějaká inovace by se hodila. Ale nikdo na ni nemá.

 16. babaluba napsal:

  Když začínaly první předvolební průzkumy, tak jsem postřehla v televizi vystoupení šéfa jedné z nich, jméno ani firmu si nepamatuji. V rámci průzkumu se ptali také na to, koho respondent volil v minulých volbách. A onen šéf s viditelným údivem konstatoval, že podstatná část těch, kteří hodlali volit SPOZ, byli předtím voliči KSČM a ne ČSSD. Tomu odpovídá i to, že když začaly preference SPOZ klesat, začaly souběžně stoupat preference KSČM. Nevím proč tuto změřenou skutečnost (zdá se) všichni ignorují. Ten šot toho dne opakovali na ČT24 několikrát, předpokládám že ostatním novinářům nemohl uniknout. Přesto všichni berou jako jisté, že voliči SPOZ jsou bývalí příznivci ČSSD. Holt pro někoho fakta nejsou důležitá.

 17. Řezníček z Brna napsal:

  Já jsem zas četl „drb“ od samotného Petránka, že ČSSD (která podle něho vyhraje volby) a ANO Andreje Babiše (kteří podle něho skončí druzí) vytvoří koalici a že údajně už teď probíhají nějaké jednání na toto téma.
  Fakt je to, že ANO palí do ODS a TOP, ale ČSSD nechává na pokoji v rámci své předvolební kampaně. Uvidíme, co s toho vznikne. Hlavně ať se nedostane do vlády ODS + TOP, všechno ostatní je snad menší zlo.

  • zemedelec napsal:

   Pane Řezníček.
   Souhlasím.
   Také si myslím,že Babiš hraje dvojí hru,Potřebuje se dostat do vlády za každou cenu.Jak jistě víme,už i EU chce snížit množství biosložek do PH.Jasně se také ukazuje,kam nás dovedli dotace do OZE,ale víc další doplácení,jak někteří tvrdí až 40mld ročně,ty peníze pak někde chybí.Prodražuje to výrobu,tak se to snaží dorovnat snižováním mezd.Přitom Babiš plánuje další výstavbu bioplynek,aby mohl pobírat dotace na výstavbu,ale právě i ty vysoké výkupné ceny z těchto zdrojů.

  • vlk napsal:

   PSal jsem, že s e t stát může. Protože axiom 101 nebude platit. Babiš, zejména za Grosse udělal přes soc dem spoustu pro něj velmi výhodných dealů.Nicméně kvůli tomuhle hla s soc dem nedávám.

   • zemedelec napsal:

    Jasně pane vlk.
    Nemíním hájit Grosse,nevíme vůbec jak se mu povedlo dosednout na premiérské křeslo.Spíš bych řekl,že bylo využito jeho neskušenosti.někdo to přinesl na kupě peněz a bylo rozhodnuto.

  • lujjza napsal:

   Kombinace ČSSD + ANO by mě TAKY dost vyděsila…..
   Vemte si Babiše – je to tvrdý pragmatik… dovede analyzovat, kombinovat (nebo má na to lidi), a moc zábran asi taky nemá…… a teď si vemte ty vzorky z ČSSD…… připadne mi, že je to banda měkkejšů, kteří vůbec nemají tušení, která bije (teda kromě toho, když jde o jejich vlastní kapsu, že)….. než se vůbec vzpamatujou (a domluvěj mezi sebou), Babiš je totálně převálcuje a prosadí si svou…. anebo mu půjdou na ruku rovnou…
   Myslíte, že je TOHLE tak nepravděpodobné? http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/margit-slimakova.php?itemid=21386

   • filas9 napsal:

    Podle mě je kolaice ČSSD+ANO (možná + lidovci) celkem pravděpodobná. Jediné, co by to mohlo zamezit je silný zisk dua KSČM+ČSSD.
    V biopalivech se točí obrovské peníze – je to podle mě mnohem horší problém než nekontrolovaný boom solárů. Ty nás stojí jen peníze. Tohle navíc ještě devastaci orné půdy a přírody (a to celosvětově!!).

    Socialisté obecně, a ČSSD se mi nezdá v tom tak jiná, celkem podporují velké korporace. S tím se celkem shodnou s Babišem a jeho komentáři na téma malé podniky (ČSSD nejde tak neomaleně a jede spíše směrem různé regulace a byrokracie).

    ČSSD má navíc i něco, čemu se říká Bohumínské Usnesení.

    Voliči SPOZ by se rozprchli ke komunistům, ANO, volit by nešli. ČSSD by z toho měli tak 0.5%.

  • pepan napsal:

   rozhodně vám nechci kopat do báboviček, ale jak se blíží volby, tak se zkracuje možnost jak nasměrovat přemýšlivého, rozpočtově odpovědného a středového vol(ič)a tím jediným možným správným směrem. Takže interval mezi podobnejma zprávama se bude jen zkracovat, viz:
   http://www.novinky.cz/domaci/316994-lidri-cssd-a-kscm-se-sesli-na-tajne-schuzce.html

   – přeci nikdo rozumnej nemůže chtít vládu komoušů, 25 let po plyšáku a furt škodí naší krásné demogracii….

  • pepan napsal:

   a druhej povedenej kousek:

   http://www.novinky.cz/domaci/316996-jestli-zeman-vyznamena-cubu-rodina-premysla-janyra-vrati-rad-tgm.html

   demograti nemaj s naší rudohnědou levicí nic společnýho, jak vyplývá z odkazu.
   Dobře bude, až se v Liháči začnou chovat podle toho, jak jim nestranná, i veřejnoprávní média a jejich pasáci pískaj

 18. Bc. František Vaněk napsal:

  Nic mi o tomto záměru není známo. Raději budu pokud ve volbách APOŠTOLOVÉ zůstanou a vyžerou si propad až dokonce. Nic jiného si nezaslouží. Za to, co provádí a jednají vůči svým kritikům. Vzhůru do prohry. Nedemokraticky vyloučený člen Bc. František Vaněk, Trutnov

  • vlk napsal:

   Vítejte pane Vaňku.
   Nehodlám do vás zajíždět, leč zeptám se – kdyby vás nechali na kandidátce, napsal byste totéž? Ptám se proto, že já bych Církvi jediného Ježíše pravého psal stále totéž.
   A znovu zopakuji, co už jsem napsal v Rukověti – volba SPOZ je nejhorší možná.

   • Bc. František Vaněk napsal:

    Já jsem nikdy nekandidoval a ani jsem to neměl v záměru. Jen jsem nesouhlasil s určitými lidmi, kteří na kandidátce jsou a opravdu to je PÓVL. Tudíž má odpověď zní. SPOZ zklamala.

 19. pražák napsal:

  Mělo by to logiku, musíme si uvědomit, že si všechny ty strany dělají i svoje výzkumy, ale nechávají si je pro sebe, proto taky jsou socani teďka celkem v klidu, protože mají asi jiná čísla. Jak teďka řekl Paroubek, že věřil těm číslům, které nosil Tvrdík, tak to teďka nehrozí. Proto taky by to bylo možné, protože i Zemanovci mají svoje čísla a vědí, že teoreticky by mohli mít míň než ty 3%, že by těch peněz zase tolik mnoho nebylo. Navíc oni to ani nemusejí vyhlásit, stačí, když se o tom bude psát a po volbách prohlásejí, že ten výprask byl způsoben touto dezinformací. Ostatně, nikdo ještě nekomentoval, že ten starý lišák Zeman svolal nový parlament až za měsíc, aby měl dostatek času na všelijaká šméčka, logické by bylo, vzhledem k tomu, že se musí přijmout státní rozpočet, že by to svolal okamžitě, aby si mohli rychle zvolit předsednictvo a podobně, to s vládou nemá co dělat. Ale on chce zasahovat i do tohoto. To se ještě dočkáme podrazů.

 20. Skogen napsal:

  Tak tedy realisticky (pouze na Skogenově úrovni, ovšemže 🙂

  Pokud už by ANO mělo neopomenutelný volební výsledek, bylo by vhodnější, kdyby bylo v koalici s ČSSD než s TOP 09 a ODS. Byť vzhledem k byznysu a dočasnému vzájemnému prospěchu očekávám spíš pletky s Bakalou než s ČSSD. Oba, jak Babiš, tak Bakala, mají v politice své investice a nikoliv malé. Ten druhý (v časovém sledu první), má navíc reálné těžkosti. Společně by ovládali podstatný kus českého mediálního prostoru.

  Zeman dosud od svého zvolení neučinil nic, čím by soc dem reálně uškodil. Spíš právě naopak. Utřením Němcové a pimprlovým divadlem s Rusnokem jistě nezamýšlel z podstatné části tytéž posadit zpět do parlamentu a to v ještě silnější pozici. Ale možná se chce jen smrtelně líbat. SPOZ může být čistě jeho fanklubem, Zeman byl vždy solitér a ke SPOZ se má spíš shovívavě, než bůhvíjak iniciativně.

Komentáře nejsou povoleny.