Hrozí nám prý návrat před Listopad! Neměl a nemá tomu bránit Lustrační zákon?


Nakreslil a stáhnul Vítězslav Praks, Občanský monitoring

Volím pravici. abych nedostal předlistopadovou  vopici!

KSC

Volím pravici neb prosadila  lustraci!

A  ta mne jistě  ochrání, stačí  si  na  parlamentním webu  přečíst  Lustrační zákon:

PSP

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Komiks se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

24 reakcí na Hrozí nám prý návrat před Listopad! Neměl a nemá tomu bránit Lustrační zákon?

 1. Petrpavel napsal:

  Hrozí. Ale odjinud, než si myslíte:
  http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=10805&rate=5

 2. tresen napsal:

  Lustrační zákon měl především chránit správu státu před lidmi, kteří by se mohli vzhledem ke své minulosti stát objektem vydírání ze strany bývalých loutkovodičů.
  Ve chvíli, kdy se mnozí svým selháním bezmála chlubí a bonzácká či jiná nemorální historie díky masivnímu veřejnému, poloveřejnému i zákulisnímu působení agentů a jejich řídících důstojníků přestává ovčany odpuzovat, ztrácí zákon pochopitelně veškerý smysl.

  • XY napsal:

   No, po 25 letech lustrace logicky ztrácejí smysl. Majitele čistého lustračního osvědčení potěší, že třeba v senátu sedí veleuvědomělý bojovník proti komunismu, exčlen této strany a autor vlastnoručně psaného a posepsaného souhlasu a závazku ke spolupráci s rozvědkou v zahraničí, zvolený hlasy uvědomělých pravicových Pražanů.
   Člověka potěší, když jiný takový expert z bezprostředního exprezidentova okolí se zkraje 90. let vzdal svého poslanectví, neboť hrozilo, že bude zveřejněno jeho nečisté lustrační osvědčení . Od té doby ten člověk udělal mnoho práce zejména na poli bizarního euroskepticismu a pomáhal pomatené hlavě státu organizovat tu nezapomenutelnou amnestii. Jeden by v tomto případě řekl, že to loutkaření docela funguje. Mocný a nebezpečně inteligentní agent Lokvencovy organizace dnes pokojně profesoruje v Bratislavě a patří k mediálním expertům na domácí i světovou politiku. Naproti tomu onen zákon udělal řadu lidí nešťastných; včetně paní Salivarové, která asi doplatila na časy svého hopsání ve Státním souboru písní a tanců. Jiní nakonec dovedli soudně své pře k úspěšnému závěru, ale je jim to stejně plat prtné. Ódium spolupráce už na nich trvale utkvělo. A to máme prosím politickou stranu, která je vedena vylustrovaným spolupracovníkem…
   Nějak se to s tím lustrákem nevyvedlo.

  • vlk napsal:

   Nijak mne nepřekvapuje, že zase jaksi došlo k nepochopení sdělovaného. Protože mám pro vás , milostivá, slabost, zkusím vám vysvětlit podstatu druhého obrázku.
   Autor se pokusil z nějakého důvodu na webu poslanecké sněmovny dohledat Lustrační zákon.
   Místo toho, aby se onen zákon zobrazil, tak mu to napsalo, že jakýsi vnitřní mechanismus rozhodl o tom, že mu zákon zobrazen nebude. A sdělil mu, že je vlastně podezřelý živel, protože už si dovolil na web přistoupit 4x.
   Pro normálního člověka naprosto bizarní zjištění. Pro třešeň důvod k naprosto nesouvisejícímu kázání.

   • Germanicus napsal:

    Já jsem se v první okamžil leknul, že mě to nepustilo jenom mě osobně. 🙂

   • Skogen napsal:

    Robots.txt je textový soubor, kterým administrátor mající přístup do adresáře s webovými stránkami „nařizuje“ botům vyhledávačů, aby jím umístěný odkaz na oněch webových stránkách nesledovali – neindexovali – aby po něm pokud možno vůbec nelezli. I vy si zde na kose smíte z mnoha mnoha důvodů robots.txt založit. Je to tedy pouze záležitostí webmastera, který na svých stránkách onen konkrétní odkaz vytvořil.

    • vlk napsal:

     Skogene
     díky za vysvětlení. Ale já se domníval, že Poslaneckou sněmovnu si občan platí, takže by mu její web měl být volně přístupný. A to nejméně ty stránky, kde jsou uchovávány zákony. Proč a k jakému účelu tam někdo nainstaloval nějakého robota, který brání v přístupu, to je pro mne záhada. Spíše než záhada – drzost.
     A zeptám se- k čemu by mi na Kose mohl být takovýhle robot užitečný? Předem děkuji za odpověď.

     • Skogen napsal:

      Zdravím Vás,

      ono se nejedná o robota, ale o soubor pro roboty, který jim říká, např. Googlebotovi, Seznambotovi, atd., zkrátka vyhledávačům, aby nesledovali nějakou cestu k umístění stránky nebo souboru. S největší pravděpodobností Váš wordpress do odkazů z fóra taky vkládá tag rel=“nowfollow“, který činí (z trochu jiných důvodů) něco obdobného – říká vyhledávacímu robotovi, „nesleduj tento odkaz, abych měl lepší poměr mezi odkazy, které odkazují na mne / kterými odkazuji já na jiné, a měl jsem tak vyšší page rank – pozici ve vyhledávačích. Robots.txt se týká jen vyhledávačů – botů, kteří automaticky prohledávají obsah stránek a indexují ho. Nedokáže zakázat přístup, od toho je heslování a htaccess – což tento případ není, přesněji, netýká se situace.

      Uvedený screen pouze říká, že Googlebot má zakázáno nahlížet do popisu stránky a udělat z něj výpisek pro vyhledávání, samotný odkaz by ale normálně funkční být měl (pokud dokument existuje a zde už k dispozici není). Jaký přesně to pro PS smysl má Vám přesně nepovím, nejspíš půjde o nějaké bezpečnostní hledisko, anebo to prostě nechtějí nechat zpřístupnit jinak, než přímým odkazem, t.j. ne přes vyhledávač,

      Jinak už mimo téma, já osobně robots.txt používám, abych zakázal vyhledávačům „klikat“ na odkazy, kterými lidští návštěvníci hodnotí něco, co jim předložím – něco jako u Vás hvězdičky (taky to máte nějakým způsobem ošetřené). Protože jinak – je to trochu komické – si procházením odkazů boti sami „hlasují“. Také je zbytečné, aby se pokoušeli přistupovat na zaheslované stránky a do složek, ze kterých není povoleno přímé stahování (výpisem adresáře), takže by zbytečně zatěžovali server – a to bude zřejmě ten důvod.

     • vlkp napsal:

      Díky za odpověď. Nejsem si ovšem jistý, jestli ji to, co je mezi mým počítadlem a mou židlí pochopilo.. 🙂
      Ještě jednou díky Skogene.

     • Skogen napsal:

      To protože jsem toho chtěl říct hodně najednou 🙂 Díky, že píšete.

   • Majka napsal:

    Hm, já jsem si také myslela, že obsahem sdělení je ten komiks.

   • tresen napsal:

    Máte pocit, že PSP ten zákon utajuje? Anebo o co vám vlastně jde?
    Zkuste zadat „zákon č. 451/1991 Sb.“
    Najdete ho třeba na stránkách MPSV.
    Na PSP pak najdete odkaz na stažení textu zákona v PDF:
    http://www.psp.cz/sqw/sbirka.sqw?cz=451&r=1991

    • vlk napsal:

     Zkusím vám to vysvětlit ještě jednodušeji, speciálně pro vás. Když je PSP placena s daní, měla by za ty daně poskytovat občanovi co nejširší servis. Nikoli ho šikanovat tím, že mu odepře přístup. A počítá mu vstupy na web.
     Už je to napsané tak, abyste tomu rozuměla nebo máte ještě s něčím problém, milostivá?

 3. jsi jsem napsal:

  A pravice je kdo? Ono to již není o pravici a levici, ale o tom, že politická garnitura si ze státu udělala podnikání – s neomezeným kapitálem státního rozpočtu (ty dluhopisy sem tam to omezení na chvíli rozpráší). Dvacet tři let – a jsme v mnoha věcech na chvostu Evropy. Nevím, jak dnes může někdo říci „Volím pravici, či levici“, aniž by si neuvědomoval, že se tu jen krade, korupce jde ruku v ruce se státní mocí, včetně policie a soudů. Tunely Blanka, dálnice, koridory, pandury, gripeny, MUS, elektrovoltaiky a Bůh ví jaké další svinstvo – a to vše ve spektru barev od červené po modrou. Chceš zákon? Zaplať! Chseš svobodu? Zaplať! A lidé? Jsou naštvaní, rozmrzelí, nechápající, jak to břímě způsobené pár lidmi, na ně doléhá…..Když Vám dítě ukradne koruny z peněženky, dáte mu dočinění a vysvětlení – a ono to již neudělá, pokud někdo někomu ukradne peněženku a je chycen, dostane příslušný trest, ale to nadnárodní plundrování….je požehnané. Koho volit? Stejné tváře, jež z parlamentu na nás se „smějí“ deset dvacet let? Ty samé tváře, co nám vždy před volbami slibují modré z nebe a pak skutek utek? Pokud psa kopneš, pamatuje si to, ale tady se kope do lidí a oni se oklepou a zas s úsměvem říkají „To nic, jsi dobrej, kopej si…“ Tahle doba bude jednou historiky označována dobou politického, morálního temna……A koho tedy volit? Pokud ano, tak asi hold vyhnat ďábla z těla čertem!!!!!

  • Puck napsal:

   Nějak se Vám vytrácejí proporce. Zatímco levice s dovolením pravice, semotamo uzme miliónek, pravice přemísťuje miliardy. Směrem od nás – státu, do vlastních depozit. Občas legálně, kdy se jí povede zákon, ale většinou jednodušeji, rozkrádáním.

   Hodně se rozmázlo hospodaření v Praze, na kterém se podílel za levici Březina, Hulínský a další. Třeba Hulínský si měl přijít posedem ve správních a dozorčích radách na několik miliónů ročně. Samozřejmě, jde o drobky, ale kdo mu je naservíroval, a proč ? Kdo v Praze vládl, a kdo mu tento bakšiš podsunul ? A za co ?

   Obhajoba, že naši kradou méně, nemá smysl, souhlasím ! Ale v úvahu se vzít musí. S krádežemi na občanské úrovni je to tak, že ty do 5000,- Kč jsou jen přestupkem. Tady je výše škod dokonce rozhodující, třebaže z morální pozice jde o stejný delikt.

 4. Petrpavel napsal:

  Nezapomeňte se zúčastnit voleb.
  Je to důležité !!!!!!!
  Myslím těchto : http://www.outsidermedia.cz/Article.aspx?id=10807&rate=5

 5. varadero napsal:

  A víte vy vůbec kolik lidí by uvítalo návrat toho co tu bylo před 24 lety..
  Pokud nevíte tak víte prd jen si bežte popovídat se staršími lidmi kteří nevyžijí z důchodu nebo s nezaměstnanými budete se divit v masových médiich je ,ale nehledejte tam je neuvidíte jak je rok dlouhý na netu je taky nenajdete voni vetšinou ani na ten internet nemají.

  • Carlos V. napsal:

   A víte vy vůbec, jak by bylo skvělé republiku rozdělit na socialistickou a kapitalistickou ? Aby levičáci nemuseli platit pravičácké zlodějem pravičáci levicové „socky“ ?

  • tresen napsal:

   Mít Arabelin prsten, tak pro všechny, co by po tom zatoužili, stvořím oázu jejich ztraceného pohádkového ráje, ať tam v klidu dožijí své životy.

 6. vrk napsal:

  Dobrý den,
  nyní trochu agitky, slibuji, že bez sprostých slov. Jak to vidím.:

  Potomek „knížete“ Schwarzenberga nemusí prokazovat, že zpívá (s nadšením, dobře) česky (hymnu). Odpověď na všechny analogické otázky. O tom je dnešní „právní“ řád. 🙂
  Co chcete dalšího vědět. Nyní patříme do Evropy, kde možná vyhráli Spojenci, ukázalo se, že Německo a Japonsko nikdy vlastně neprohrálo (?!). –> Vždyť i Němci byli v Říši koncentrácích (například sociální demokraté). (…) Ukázalo se, že Schwarzenberg (prý) nikdy české občanství nepotratil. /Zlí komunisté :-)/
  Nihil nisi … prostředníček na Vltavě. (???)

  tzv. kníže, občan Schwarzenberg zvítězil, zadupal faxy a články (článkem) v rakouských novinách o studentovi Šmídovi komunisty, jako přednosta prezidentovy kanceláře (kancléř) ještě v roce 1989 zvoleného Václava Havla měl (mohl) mít přístup ke všemu (!) (plus miriády poradců v pozici třídy 8 plus /12 dřeli jako koně?) (???)

  Návrat před listopad nehrozí. Dnešní „e-l-i-t-a“, je píp-vzdorná. UŽIJME SI TO.

  TOP (…..) Schwarzenberg do každé rodiny. (Kapry UŽ nemůžu, bohužel, před smrtí je jistě budu žrát denně, šmejdi, máte motivaci). ZKAZILI JSTE MI VÁNOCE

 7. pepanov napsal:

  Zkus trochu zapřáhnout šedé buňky mozkové jako Hercule Poirot a snad Ti to dojde

Komentáře nejsou povoleny.