Vymodlené volby aneb Tak sakra, co ten národ vlastně chce??!


napsala  Dasha

Blížící se volby už zase rozdmychávají vášně a staví jednotlivé skupiny národa nesmiřitelně proti sobě, aby se popraly, zatímco ten třetí vzadu se bude smát.

Jako už tradičně v České republice, hraje se na city, a to na city nejtemnější – obavy, strach, hysterie, hrozby, nesnášenlivost. Letos se ještě přidala melancholie a beznaděj. Nemá to cenu, volby nic nezmění, je to jenom divadlo, není koho volit, všichni jsou stejní. To je pro ty, na které opakované strašení už nezabírá a začínají přemýšlet. Jenom nehodit hlas protivníkovi, který je silný a jako jediný má šanci mě ohrozit. Vzbudit beznaděj a odradit lidi od projevení svého názoru. Pro ty radikálnější, kteří jsou pevně odhodláni jít k volbám a vyjádřit svůj názor na minulé vlády pak máme tu známou odrhovačku o potřebě zásadní a skutečné změny – okamžitě, teď a tady. Všichni jsou stejní, jediný recept je vymést všechny ty staré tváře a dosadit nové, kteří to určitě budou dělat jinak. Poctivě, v zájmu nás všech. Ach, kolikrát v historii se už na podobné vlně nadšení či vzdoru svezli diktátoři, kteří se v pravý čas postavili do čela rozbouřeného davu a nechali se vynést k výšinám….

Kampaň ČSSD je celkem právem popisována jako nemastná, neslaná. Není divu, ve srovnaní jejich střízlivých volebních hesel s pocity, které v nás vyvolávají hesla jejich protihráčů chrabře bojujících proti arciďáblovi, který se chystá převzít otěže naší společnosti a připravit nás o svobodu a spravedlivé ocenění především těch úspěšných mezi námi, to ani nemůže působit jinak.

Mám ale svou hlavu a jsem pevně rozhodnuta nenechat se ovlivnit médii denně přinašejících zprávy o škraloupech těch a těch kandidátů a zpověďmi “osob s přístupem do zákulisí” vnášejících “nezávislý” pohled do dění za scénou spolu se spekulacemi o nejednotnosti sociální demokracie, ani starostlivými obavami ze zklamání z dalšího podvodu na voličích již připravovanou povolební koalicí s ODS či TOP09, či hrozbami o nastupující levicové totalitě a návratu do roku 1948. Snažím se vidět věci jako celek, z perspektivy, a neztratit z očí ten zásadní důvod těchto vymodlených předčasných voleb. Navzdory nejskandálnějším zprávám všeho druhu budu volit tak, jak jsem byla rozhodnuta volit ještě předtím než padla vláda, předtím, než vůbec začala nějaká volební kampaň. Budu volit tak, jak jsem byla rozhodnuta volit, když se probírala aféra Promopro, S-karty, církevní restituce, premiér Nečas, rozpuštění Sněmovny….

Moje volba je tedy ČSSD. Ne proto, aby se směr a vývoj v České republice vychýlil drasticky doleva a na věčné časy. Budu ji volit proto, aby se vybalancovala situace minulých let, kdy kormidlo bylo nastaveno dost dlouhou dobu doprava. Jak známo, když se točíme pořád stejným směrem, dostaneme se do kruhu a budeme se točit na místě. Po dvou volebních obdobích, kdy vládla pravice, je tedy načase natočit to pomyslné kormidlo doleva, aby ta kocábka našeho národa konečně mohla zase vyrazit směrem vpřed.

Nevolím ČSSD ani jako nejmenší zlo. Nejmenší zlo. Nemám ten termín ráda. Není nejmenší zlo zároveň ta nejlepší možnost, jakou v danou situaci mám? Žádná jiná strana nemá takovou sílu, aby dokázala něco opravdu ovlivnit a změnit a bez silné sociální demokracie se můžeme rozloučit s tím, že alespoň některé ”přehmaty” minulých vlád se podaří odstranit nebo jejich důsledky alespoň zmírnit. Na malé středové strany se můžeme těžko spoléhat už jen proto, že u nich není jistota, že se vůbec dostanou do parlamentu a jestliže ano, jakou máme jistotu, že se nepřikloní k pravici, dojde-li pouze k nevýraznému vítězství levice? Oficiální prohlášení, že levicovou vládu s podporou komunistů nepodpoří se už objevilo od lidovců a Zelení? Kolik jste ochotni si vsadit vy…?

Nejsem tak naivní, abych nepočítala s tím, že se do parlamentu opět dostane řádka zlodějů a vychytralců, určitě si zase zvolíme nějaké ty flákače, kterým jde jen o funkci a prestiž, určitězvolíme pár neschopů a loutek, které budou ovládání za zákulisí a určitě se takoví najdou i v řadách sociální demokracie. Nepředstavuji si, že s vládou levice nastoupí na scénu andělé, kteří mávnutím kouzelného proutku vyvedou zemí z politické, ekonomické a hodnotové krize, ve které se zmítá ani neočekávám apoštoly, kteří nastolí ráj na zemi a budou vzory čistoty, spravedlnosti a lidství, a nevzývám chrabrého zachránce, který nezištně obětuje svůj život pro dobro národa, aby jej zachránil před zkázou.

Jsem vcelku skromná a od nové vlády očekávám v podstatě jen pár základních bodů jako je upravení daňového systému do podoby, která běžné funguje ve všech vyspělých státech včetně důsledného vybírání daní, přijetí rozumného zákona o státní správě, nestrannou justici a bezpečnostní složky a zlepšení vymahatelnosti práva pro všechny, podpora a pomoc sociálně slabším, zachování bezplatného zdravotnictví a stabilizaci podnikatelského prostředí. A především, zklidnění vášní a obnovení celospolečenské diskuze jako normálního prostředku pro strategické rozhodování o budoucnosti ČR namísto nesmyslné nulové tolerance opačným názorům a válcování opozice prostou většinou zavedené českou pravicí v posledních dvou volebních obdobích. Inu, prostě dobře fungující stát.

Možná se to tentokrát povede, možná ještě ne. Jeden z Murphyho zákonů praví, že po vyčerpání všech ostatních možností se začnou lidé a národy chovat rozumně. Po volbách uvidíme, zda se Čechům všechny ty ostatní možnosti už podařilo vyčerpat. Jestliže ne, pak – jen houšť!

Tak šťastnou ruku dnes a  zítra všem!

Příspěvek byl publikován v rubrice Dashin Big Ben se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

145 reakcí na Vymodlené volby aneb Tak sakra, co ten národ vlastně chce??!

 1. Zdena napsal:

  Děkuji za přání.
  Hodím to doleva – pro ČSSD. Tak bude aspoň trochu šance, že se něco z toho co si přejete i Vy splní – viz. předposlední odstavec Vašeho blogu. Pokud se nás tedy takto rozhodne většina. Pokud, ale slepí nějakou koalici současné a nově vznikající pravicové strany, nikam se nepohneme zcela určitě.

  • Alex napsal:

   Víte Dasho, co je nejhorší? Tady pravice pěstuje vůči levici nepřátelství až nenávist. To válcování nemá nic spoleného s nějakým smysluplným zákonným rámcem. Ze zákonů se tu stala nesmyslná a nepřehledná bramboračka – jako by tu právní věda neexistovala. Tohle není budování státu, to je jen rvačka o koryta a závod o to, kam tu absurdní představu ti zprava dotáhnou. A ti mladí? Soudě podle internetu si každý myslí, že ve svém oboru bude Jágrem a že ke svému životu vlastně ty druhé nepotřebuje. Nu jediné, co si myslím, že vím, je že hodně z nich narazí na realitu a bude to srážka s náklaďákem.

   • Dasha napsal:

    Proto rikam – jen houst! je mi ovsem lito tech, ktere to semele. Ale na druhou stranu, v kritikych podminkach vzdycky dochazi tak nejak automaticky k vetsi solidarite mezi temi chudsimi vrstvami, takze si pomuzou. Problem je, ze se budou mnohem vice radikalovat. Mnoha lidem je to jasne, I nekterym tem nejbohatsim. Mnoha lidem toto jasne bohuzel jeste neni, zbyva doufat, ze jich co nejdrive bude vetsina. A nekterym to nedojde nikdy, ti jsou totiz radikalne vzdycky proti vsem a vsemu

    Musim rict, ze posledni dny z vas ta deprese primo strika :-). Snad se to po sobote aspon troche zlepsi…..

    • Alex napsal:

     Stříká. Víte, mnohé nevratné kroky byly udělány. Pokud teď nepovládne levice se silným mandátem a nedej bůh se nějak ODS či TOP včetně lidovců ocitnou ve vládě, může to ohrozot poslední zbytky – zdravotnictví, části Pražského hradu v majetku církve, atd, atd. Dasho ani netušíte v jakém stavu jsou zákony, netuší to většina – nejde jen o chaotičnost, ale doslova jako pára nad hrncem mizí pojmy jako veřejný, veřejnoprávní. A čeká nás právní nejistota s Občanským zákoníkem, jehož účinnost Rusnokova vláda neodložila. Mají-li pravdu mnozí právníci v tom, co o této právní normě tvrdí – bude to prodloužení doby humusu bez možnosti korekce..

     • Dasha napsal:

      Mate pravdu Alexi, sdilim tyto obavy s vama. Ale divam se trochu dal a to na to, jak bude tento chaos pusobit na lidi, jak budou asi reagovat. Tleskat nebudou, tomu neverim. ROzviri to jeste vice celou spolecnost, a drive nebo pozdeji to bouchne. Musi to bouchnout, jestli se v sobotu ukazse, ze lidi nepochopoli. A jestli to MUSI bouchnout, za sebe rikam, at to bouchne co nejdriv. Destrukce je dulezita pro zacatek procesu obrozeni. Jenom je mi moc lito tech, kteri na tom budou nejhur, protoze jsou nejak omezeni v moznosti se ucinne branit, at uz financne, spolecenskym postavenim nebo intelektualne. A tady pak doufam v nastup te solidarity, o kterem mluvim. Snad….

  • Marcus napsal:

   Já jsem si udělal prognózu podle porovnání výsledku studentských voleb – přiznávám, že to není moc vědecké 😉
   ČSSD dostane o 2-3% hlasů víc než v posledních volbách, takže bude mít 25% a budem mít podobnou situaci jako při posledních volbách – pouze místo VV zde bude ANO.
   A bude záležet, zda Babiš podpoří přímo či nepřímo ČSSD nebo bývalou koalici.

  • Dasha napsal:

   Nadeje umira posledni, v tomto pripade bude mit na kahanku v sobotu ve 14.00. Snad to prezije!

 2. Carlos V. napsal:

  Levice vyhraje, to je naprosto jasné. Povládne ČSSD, bohužel s podporou komunistů, dost možná i Zemanovců, možná eventuelně KDU-ČSL.

  Ač pravičák, musím říci, že je to snad i dobře. Mrtvá ODS ani zrádná TOP09 si další vládu nezaslouží.

  Jen to prosím nepřehánějte. Věřím, že aspoň někoho z Vás zamrazí při možnosti totální vlády jednoho bloku – totální ve smyslu nejen ústavní většiny v Senátu, postu prezidenta a krajů, ale zejména díky ústavní většině i v Poslanecké sněmovně.

  Nemrazí vás pomyšlení, že KSČM/ČSSD/SPOZ může zcela přepsat Ústavu tak, že další volby budou zbytečné ? Možná by ji přepsaly Vám blízce, možná ale až moc, možná preferujete možnost změny a střídání možných řešení.

  Jistě, některé takové pomyšlení nemrazí, naopak se těšíte, že, PetřePavle ?

  Ale k Vám ostatním – vězte, levice bohatě vyhraje i bez Vašeho hlasu. Hoďte jej prosím třeba lidovcům – ti třeba povládnou s levicí, ale nemyslím že pustí změny Ústavy dle itineráře PetraPavla.

  • Petrpavel napsal:

   Těšil bych se, ale ono tomu tak bohužel nebude, viz můj tip v tipovací soutěži …
   Myslíte si vážně, že změnu Ústavy si kdy přála KSČM? Nebyly to náhodou ČSSD a ODS v době opoziční smlouvy? Nepamatuji si, nevím, řekne správný tzv.pravicový volyč a jde jim to zase hodit …tentokrát pro změnu zmodralým lidovcům či TOP či ANO.

    • Petrpavel napsal:

     Omlouvám se. V náhlém nadšení, že jsem objevil důkaz pro své tvrzení z 8:00 jsem přestřelil – ona je přece správný středový volič, že vlku?

     • vlk napsal:

      Protože jste velmi jednoduchý člověk, odpovím vám tak, abyste tomu rozuměl. Paní S.Š. je středový volič. Lépe řečeno – pravostředový. Není žádný správný a nesprávný. Je jen středový volič. Který rozhoduje volby A rozhodne i tyhle.
      O tyhle voliče se hraje v kampaních. Nikoli o ty rozhodnuté předem. O ty nerozhodnuté ze středu. Ti dělají konečný výsledek. Nečekám, že to , při své jednoduché dogmatičnosti pochopíte, ale dělal jsem co bylo v mých silách, abych vám to objasnil. Jinak – chlap už nejspíš nikdy nebudete. Říkal jste, že na Kosu už nikdy a to opakovaně. Jen kecy. Jak je u takových jako jste vy – zvykem.

     • Petrpavel napsal:

      Ona – nerozhodnutý středový volič? Nenechte se vysmát.
      Vezměme to tak, že máte pravdu, že jsem jednoduchý a kecám, já se urážet nebudu. Chodím se k Vám učit 🙂 .

     • vlk napsal:

      Vy fakt neumíte číst. Ona je už dávno rozhodnutý středový volič. Dokonce už odvolený. Učit se chodit klidně můžete. Nikdo vám v tom nebrání. Oceňuji vaši touhu po sbevzdělání, kterou dovádíte až k sebedestrukci vlastní osoby působením sociálfašistů. Jak by mne nejspíš nazval jistý Kléma, co měl pod čepicí.

     • pepan napsal:

      – moc tomu nerozumím, tím chcete říct, že takzvaný „středový volič“ je debil (to nemyslím jako nadávku, ale jako diagnózu)? S ohledem na to, co zde dotyčná osoba o své spácháné volbě s „hrdostí“ uveřejnila.
      ale pak mi to došlo, protože zde nežije, důsledky své „středové“ volby na své kůži neponese. Není přece žádná socka, a její volby a „příspěvek středového voliča“ k důležitým, o demograciji rozhodujícím volbám, ten může bezmocnou socku jenom naštvat.
      A o to jí, v tomto případě především šlo.

     • wiki napsal:

      Středová rodina volící 5x (z 11 hlasů) TOP09 a dokonce i kroužkující (SIC) Kalouska? Jak asi pak vypadá volba napravo od středu ?!?

     • Lex napsal:

      Tak jo, vlku, s tou tvojí „středovou voličkou“……
      Cituji její článek – “ Dodat mohu jen, že ODS (moje politická strana !) opět stála po celé dny v pozadí jako tvrdé Y a nebýt jediného (přesně vystihujícího a rovněž i vtipného) výroku Jana Vidíma k úrovni schopností policejního prezidenta, znovu by to vypadalo, že tato strana na ústřední úrovni snad ani neexistuje.“ http://virtually.cz/archiv.php?art=9319
      Já vím, je to už nějakých osm let „staré“. Jenže – neexistuje „bývalý pravičák“, to je jako s „bývalým černochem“ – (jistě, frekventovanější je tenhle slogan ve vztahu pravičák/člen KSČM).
      Prý – „středový volič“……!, dokonce už hlasovala (určitě byla po těch letech získána aby volila „levici“ – pozor – ironie!).
      Se směju, až se za břicho popadám.

   • Aldo napsal:

    Osobně si myslím že KSČM v této době ani nestojí o nějaké závratné výsledky ve svůj prospěch, že jim stačí jejich 12 až 15% a o účast ve vládě rovněž nestojí. V tomto stavu, do kterého nás dostala opoziční smlouva a poslední dvě vlády, bych se jim ani nedivil.

  • Marcus napsal:

   Carlosi, ústavní většina pro levici podle mě rozhodně nehrozí. Osobně si naopak myslím, že ČSSD dopadne jako při posledních volbách – tedy sice vyhraje, ale na menšinovou vládu s podporou KSČM to stačit nebude. Podle mě bude hrát důležitou roli relativně menší volební účast – KROMĚ Prahy, která bude volit TOP09 a Babiše.
   Při posledních volbách jem myslel, že se do parlamentu dostanou lidovci a doufal v koalici ČSSD/VV/KDU – voliči a VV rozhodli jinak. Uvidíme jak to dopadne – každopádně bych se konce světa nebál 😉

   • Vojnov napsal:

    Marcusi, mohu-li soudit podle svých rodičů, co jsou typičtí voliči středu, kteří se snaží najít „tu ideální stranu“ to možná letos bude lepší (levější), než jindy. Kroužkují proti Zavadilovi, co se jim ekluje… a dokonce kvůli tomu přijeli z chaty. Do Prahy.
    Troufnu si proto odhadnout, že takových středových voličů bude letos víc, než bývalo. Že průzkumníkům třebas i řekli, že to hodí Babišovi, ale nakonec mu to nehodí (je moc agresivní, sebejistý a nepředvídatelný).

    (konec světa bude, ale my se ho nedožijem :))

    • Marcus napsal:

     No, uvidime – kazdopadne obdivuji vase rodice – ja si v praze jako volic levice pripadam jak exot 😉 Osobne to vidim spis na pat s tim, ze bude rozhodujici, koho podpori babis – zda cssd nebo byvalou koalici.

  • Ernest napsal:

   „Ale k Vám ostatním – vězte, levice bohatě vyhraje i bez Vašeho hlasu. Hoďte jej prosím třeba lidovcům – ti třeba povládnou s levicí, ale nemyslím že pustí změny Ústavy dle itineráře PetraPavla.“. Konec citátu.
   Jo, hoďte ho lidovcům a vstanou noví kalouskové a dukové budou zářit a inkasovat. Jen jim to hoďte. Carlosi, jak rafinované! Ani sám Duka by to lépe nevymyslel!

  • Dasha napsal:

   Nemrazi Carlosi

   Ja jsem o tom dost premyslela a zvazovala ruzne variant, jak by mohlo k necemu podobnemu dojit, a proste jsem na zadny pravdepodobny scenar neprisla. Tim samozrejme nerikam, ze jsem vycerpala vsechny alternativy, a mozna, ze mi nejake dalsi predestrete vy.

   Kdyz vezmu soucasnou situaci momentalne to vypada, ze levice da dohromady velice tesnou vetsinu, mozna ani to ne. Ale rekneme, ze se jim tu ustavni vetsinu ve volbach ziskat podari. Jak konkretne by v tomto pripade ustavu chteli zmenit aby to ohrozilo svobodu a demokracii v tehle zemi? Jake konkretni zakony si myslite, ze by ustanovili? Me napada jenom znarodnovani a/nebo ukotveni vedouci ulohy jedne strany. Ktere? KSCM, CSSD anebo SPOZ? Nebo mate na mysli nejakou jinou zmenu? (Zvysovani dani neberu jako utok na svobodu a demokracii)

   Dale rekneme, ze opravdu tu Ustavu a zakony upravi nejakym zpusobem tak, ze demokracii v CR urcitym zpusobem ohrozi. Jak si myslite ze na to budou reagovat lidi, vetsina naroda? KSCM ma volicske preference nejakych 13-18%, kdyz pripustime, ze vsichni ti by je podporovali v navratu k socialismu, porad nam zustava skupina nejakych minimalne 80% volicu a dalsi statisice nevolicu, kteri nebudou souhlasit. Jak asi budou reagovat? Stavky, demonstrace, agitace….. Ustoji to ta levicova vlada? A jak by si asi chteli vynutit poslusnost 80% naroda, kteri by nesouhlasili? Nasilnym potlacenim? S armadou za zady? Jak by se asi na to tvarilo NATO, jehoz jsme cleny? S pomoci policejnich jednotek? Co by na to rekla EU, jiz jsme cleny? A jak by na to reagovali radovi vojaci a policiste, z nichz mnozi jsou jiste pravicoveho smysleni? POslechli by bez vahani a postavili by se za ne? Prisli by zase Rusove s tanky? Jak by na to reagovalo NATO a EU?

   Jak by bylo zabraneno odchodu lidi do zahranici a prevodu jejich majetku ven? V dobe internetu, volneho pohybu zbozi I osob? Bez fyzickych hranic a hranicnich prechodu,bez pohranicni straze? Jak by je obnovili, s pomoci koho? Jak by zamezili elektronickym prevodum majetku, domluvam protestnich skupin pres internet a mobily, jakym zpusobem by ovlivnili tisk, aby informoval pouze v jejich zajmu, jak by ovlivnili blogovou sferu? Odstavili by komunikacni site? Na jak dlouho? Na tyden, na mesic, na rok? Jak by na to reagovala ekonomika? Jak by zamezili lidem odskocit par desitek kilometre za hranice, kde by uz signal mezi od sousednich statu, casto dokonce v prihranici, a klidne by mohli zorganizovat cokoliv proti vlade? Nebo by se sousedni staty pridaly na pomoc? Ktere by to asi byly?
   Rekneme, ze by vsechno toto nejakym zpusobem zvladli a odstrihli by CR od okolniho sveta. Jak by reagovaly sousedni staty? Jak by dopadl nas export? Kupovali by od stale vyrobky ostatni zeme? Jak by se k tomu postavila EU a staty NATO? Jak by to tato vlada proti vuli vetsiny naroda a lidu zvladla chod ekonomiky, kdyz statni finance jsou ted v krizi? Ktery ze statu by nam pujcil? Ktery z ostatnich statu by nas podporoval ekonomicky I politicky? Iran? Severni Korea? Kdo dal? Jak dlouho by se ten rezim asi udrzel? Nevim, proste si nedokazu predstavit, ze by to bylo proveditelne a dlouhodobe udrzitelne….

   Dalsi otazka, na kterou hledam odpoved je – na zaklade ceho vznikly obavy, ze by do tohoto CSSD jako strana vubec sla? Probehlo medii nejake takove prohlaseni? Z ceho se vlastne usuzuje, ze levice nas privede zpatky do roku 1948 nebo vubec zpatky a je nebezpecim pro svobodu a demokracii v CR? Vetsina levice je zastoupena CSSD? Z ceho je usuzovano, ze by se tim smerem zpet chtela vydat? Uslo mi neco?
   A jestli se radikalnim komunistum podari presvedcit zhruba 60-70 poslancu CSSD, kde berete tu jistotu, ze se ji nepodari presvedcit I nejakych 10-15 zastupcu KDU-CSL?

   Takze ne, nemrazi. Mozna by me mrazit zacalo, kdybyste mi pomohl najit odpovedi na ty otazky, ktere si pri premysleni o potencionalnim nebezpeci levicove vlady I v pripade ustavni vetsiny kladu.

   • Petrpavel napsal:

    Popsala jste to Dasho správně ( s malou poznámkou : stejně by ovšem zareagovalo NATO a EU i kdyby „to“ chtělo ne 20 %, ale 80 % národa).
    Oni „to“ ale nechtějí ani členové a poslanci KSČM.
    Oni chtějí jenom trochu sociálních jistot a trochu práva pro všechny. To je to nebezpečí kterého se bojí carlosové …

    • Dasha napsal:

     No jiste, ze ani clenove a poslanci KSCM urcite nechteji zpatky do roku 1948. Oni muzou byt vsechno zlo na zemi, ale blbi, blbi urcite nejsou a za soucasne mezinarodni situace by nejakeho sileho projektu navratu do socialsmu urcite nesli. Nejsou prece blazni….!

     • Puck napsal:

      Napsala jste to moc pěkně, srozumitelně ! Děkuji !
      Takovou glosu v médiích neuslyšíte, je moc nebezpečná pro naši sebranku, a mezi ni řadím také všechny české novináře a média !

  • Jos napsal:

   To co tady píše Carlos je obyčejné pravicové podvádění, lhaní a žvástání. To co český občan potřebuje je ochrana před českou zločinnou lumpenpravicí. Stačí připomenout děsivé působení české „pravice“ v letech 2006 – 2013. A rozvrat, který pravice způsobila. To co napsal Carlos není názor. To je obyčejný podvod.

 3. Oto Les napsal:

  Dasho, jste osvícená žena, jakých by mělo být víc. Zítra uvidíme, kolik tykví se podařilo panu Babišovi před volbami vydlabat. Buďte zdráva.

  • Dasha napsal:

   Hah, vy jste me rozesmal!!! Osvicena zena, haha. TO mi jeste nikdo nerekl! Ale muzu vas ujistit, ze nejsem jedina osvicena, jsou nas tisice, vubec cele zenske pokoleni je z nebe seslano …. 😉

   • Ernest napsal:

    „cele ženské pokolení je z nebe sesláno“ I vy čertice! Nic proti ženskému pokolení, ale“ z nebe sesláno“ určitě není. Já to vím, mám doma tři a jsem v menšině.

    • Dasha napsal:

     A jeje!
     No, a ted si predstavte, ze byste mel doma misto nich 3 chlapy a zenskou zadnou…… 😉
     Jak rika moje mama tatovi – prstickem by jsi hrabal…….. 🙂

   • Aldo napsal:

    No, když poslouchám paní Němcovou , nebo Semelovou … 🙂

 4. Alex napsal:

  Carlosi, myslím, že jste ale dokonale vedle – s tím mražením z přepsání ústavy. I kdyby se snad stal zázrak avládla tu Vaše trojka, dojde jen k tomu, že ústava nebude zmrvena. Bude-li vládnout pravice s TOP ve vládě, pak dojde dokonání destrukce nejen ústavy, ale i dokonání destrukce zákonů. A tak naději alespoň jakous takous skýtá vláda Petránkovy koalice ANO a ČSSD, dají-li většinu ev s podporou KSČM. A po nich přijdou zřejmě ke slovu TOP a Svobodní – a to bude teprve mazec. Dasha má pravdu s Murphym – právě pro Vás. Snad teprve tam pochopíte, k čemu jsou smysluplné návazné zákony a smysluplný stát. Mražení z přepsání ústavy do komunistické podoby – uf. A už bych se nedivil ani tomu, že pak ta KSČM bude záchranou. To jsou mi paradoxy pane Vaněk.

  • Ernest napsal:

   Alexi, JAKÁKOLIV koalice ČSSD s jinou stranou bude důvodem, aby se v zájmu „koaličního“ programu NENAPLNILY cíle volebního programu ČSSD. Domnívám se, že v ČSSD je část politiků, kteří přivítali aby se nic by se nezměnilo. Jenom menšinová vláda s podporou KSČM donutí ČSSD naplnit její volební program.

   • Alex napsal:

    Souhlasím, ale myslím si, že realita bude jiná. Do voleb dorostl další segment mládeže. A ta ač si to neuvědomuje, hraje si v reakci na něco, co jim bylo ale hrubě zkresleno, radikálně na opak. Takoví dnešní hypíci či nadšená mládež z padesátých let. A ani netuší, co vlastně napravo podporují – jaké strany, jaké lidi. Utvrzuje je umělecká fronta, která je na tom ale mentálně naprosto stejně. Umělci reagují pouze emocionálně. O skutečné ekonomice toho opravdu moc nevědí a ač se to nezdá nikdy to nebyli žádní velcí myslitelé. Autoři? Ti, kteří přece jen nějak dobu reflektují jou přece jen přemýšlivější. A považte, pod jakou masáží antilevicovosti se formuje jejich myšlení. K té beletrii, která by je přece jen mohla nějak usměrnit či brzdit, tu ve většině nečtou. Čtou neoliberální „učebnice“ ševčíků, pokud něco.

    • pepan napsal:

     můžu souhlasit?
     a u umělců nejde oto, že jsou poněkud jednodušší.
     Jde o chleba, „umělec“ nevymezující se proti levici je uklován. Dejdar & Krajčo by mohli vyprávět.
     I v takovém nevýznamném regionálním plátku jako je Rovnost zuří naplno modrácká mediální massage. Pro ty mladý tam moudře rozprávěl zpěvák ze Support Lesbiens o tom, že na západě jsou umělci především levicového názoru, ale u nás prý žádná levice není, a to co se za ní vydává je póvl nedůstojný člověka, a proto on volí pravici.

    • Ernest napsal:

     Jo, není nad vlastní zkušenost. Až mládež na vlastní kůži pocítí „dobro“ pravice, bude se tvářit jinak. Ale to chce čas. Čas je na mládí nejlepší lék.

 5. jezevec napsal:

  ale tady nebyla žádná pravicová vláda! tady vládla levice pod značkou top, komunisti z ods, …. nyní nám hrozí vláda komunistů z čssd s podporou komunistů v ano – – – bohužel nemáte tušení, jak vypadá pravicová vláda. proto volíte to, co považujete za levici. bude to bolet a bude drahý. bohužel i pro jezevce.

  • Alex napsal:

   Ale jděte. Vy si Jezevče pravicovost a levicovost pořád pletete s nekompetencí, a na obou stranách. Je to jako u Carlose, jenž zase není sto pochopit rozdíl mezi efektivním státem a státem malým v jeho pojetí.

   • jezevec napsal:

    nikoliv. vy si myslíte, že to co vy považujete za špatné, že to je pravicové, abyste nad tím mohl rituálně udělat fuj. přičemž ve skutečnosti parametry pravice/levice leží úplně jinde. zajisté, že ti inteligentnější komunisti zůstali u ksč, takže ti méně inteligentní komunisti skončili v ostatních stranách. a komunisti samozřejmě dělají levicovou politiku, at přelezou do jakékoliv strany. a protože jsou to ti blbí, dělají i to blbě.

    • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

     Jezevče, poučte mě, kde ve světě vládne podle Vás opravdu, ale opravdu ta pravicová vláda ? Že by v Jůesej ? Ale tam o Obamovi říkají, že je zakuklený komunista. Že by třeba v SRN, nebov Rakousku ? Bu, ha, ha !
     No možná se Vám stýská po Pinochetově vládě v Chile. To byl ten správný bourák, že ?

     A ještě, prosím, prosím, můžete mi vyjmenovat, kdo ze širšího grémia ODS byl někdy v KSČ ?

     • jezevec napsal:

      pravicová vláda nevládne asi nikde, ale nemůžu říct že bych to nějak brutálně sledoval, protože mně daleko víc zajímá vláda naše.
      v americe vládne socialismus, s obamou ano blížící-se ke komunismu. v německu vládnou socialisti, v rakousku cosi jako křesťani. pinochet si uměl poradit s bolševikem, ale země za jeho vlády taky moc neprosperovala.
      v principu pravice se svým programem vládnout asi těžko kde může, protože lidí, kteří chtějí dostat nažat z cizího, je vždycky víc – a pokud/dokud má hlas deseti negramotných uklízeček desetinásobnou převahu nad hlasem univerzitního profesora, nemohou volby dost dobře dopadnout jinak. takže spíš jde o to, aby pravice neprohrála moc, aby měla sílu ještě něco korigovat – paradoxně nikoli ve prospěch svůj, ale ve prospěch společnosti, aby ti pracovití neodešli do zahraničí všichni.
      kdo z grémia ods byl v ksč? myslím že z té první generace skoro všichni kromě klause: dyba, kočárník, salzman, tošovský, dlouhý, …. všechno bolševici. z dnešní generace snad topolánek, nečas, tlustý. možná langr. kubera? určitě na cibulkovinách by se to dalo někde najít. vás to zajímá? já je nevolím.

     • Ernest napsal:

      Jezevče, “ lidi, kteří chtějí dostat nažat z cizího“ jsou především mezi horními deseti tisíci a TZARUČENĚ to nejsou levičáci. Ostatně ani ČSSD není levicová strana, je to strana středová a dalo by se říci, že je oportunistická. Skutečná levice chce ZMĚNU systému. A nepleť si BÝVALÉ komunisty s komunisty skutečnmi.

    • Alex napsal:

     Jezevče, ono je to jinak. Ano vpodstatě ti bývalí komunisté dělají politiku pravicovou podle předpisu, not či pravicových manter někde z 19. století – dál se odtud nedostali. proto ji dělají bezduše, naprosto nesmyslně a nebo chcete-li, jsou papežtější než papež. A hrají si spolu s mládeží na hard pravici. Poslouchat, jak recitují ekonomické poučky či data, jež pro ně hovoří je už samo o sobě směšné. Ono bojují a domnívají se, že ve stylu Thatcherové.

  • Dasha napsal:

   Jak bych prosila vysvetleni jak tedy vypada skutecna pravicova vlada, pripadne priklad uspesne skutecne pravicove vlady. Kdekoliv na svete..

   • jezevec napsal:

    v principu pravice se svým programem vládnout asi těžko kde může, protože lidí, kteří chtějí dostat nažat z cizího, je vždycky víc – a pokud/dokud má hlas deseti negramotných uklízeček desetinásobnou převahu nad hlasem univerzitního profesora, nemohou volby dost dobře dopadnout jinak.
    kterou část této věty jste nepochopila?
    jinak jedinou autenticky pravicovou politiku tady asi dnes propagují pouze machovci (svobodní) – pro mně taky dost nejedlý, ale jako regulativ by se mi do parlamentu líbili. pokud o zákonech hlasují jen komunisti bývalí s těma autentickýma, žádná hitparáda intelektu z toho nikdy nebude. a zákony vypadají podle toho.

    • Petrpavel napsal:

     Ono ty hlasy vyrovnává deset negramotných umělců a stovky gramotných pisálků a moderátorů v médiích, kteří chtějí dostat nažrat taky … 🙂 .
     Pane šiditeli, pane šiditeli, dám fám ádanka : bude se víc na přehlasující uklízečky zlobit profesor Keller nebo profesor Klaus?

    • Dasha napsal:

     jojo, vseobecne volebni pravo jako zkaza lidstva a narodu. To jsou ty konce, jojo. Jako nazor to beru, jenom by me zajimalo, jestli pokud byste mluvil z pozice te uklizecky, ve vasem pripade jiste gramotne, o tom urcite ikdo nepochybuje, jestli byste I tak, povazoval pravicovou politiku jako tu jedinou spravnou.
     Ale co to taram, vy na pozici nejake uklizecky nikdy nemuzete spadnout prece. Jenom by ma zajimalo, kde berete tu jistotu, ze vam osobne ani nikomu z vasich blizskych se to v zadnem pripada a za zadnych pomeru stat nemuze…

     • jezevec napsal:

      být uklízečka přece není nic špatného, tak jaké klesnout. já si té práce náhodou velmi vážím, neb mi umožňuje dělat s větším nasazením to, co umím. stejně jako ta uklízečka si asi sama nepeče rohlíky a nešije spodní prádlo, ale dává vydělávat dál v potravním řetězci, byt na monetárně nižší úrovni.
      problém je, pokud někdo, kdo se nepodílí na vytváření hodnot – se sere do rozhodování, kolik má z nich dostat. v této pozici jsem v mnoha aspektech lidského i podnikatelského života, a opravdu tyto ambice nemám. zkuste svému dodavateli jakéhokoliv zboží co nakupujete, říci, že vám může dodávat cokoliv, a vzít si za to z vašeho konta taky cokoliv – dokážete si představit, jak by to dopadlo. volby ale takhle fungují. a jejich výsledky opravdu nefungují.
      skutečně nerozumím tomu, proč by někdo měl ROZHODOVAT o rozdílení hodnot, které nevytvořil. zejména pokud přípustnou variantou je i rozdělení do vlastní kapsy. vy ano?

     • Dasha napsal:

      Zkuste to precist znovu prosim

      Nehodnotim uklizcku jako pracovni pozici, samozrejme ze ta prace je dulezita a neni na ni nic spatneho.
      Ja hodnotim pozici uklizecky, z hlediska, ktere jste nadnesl vy: jako negramotny clovek, jehoz hlas ma stejnou vahu jako hlas profesora. Tak jste se vyjadril vy.
      A ja rikam, ze by me zajimalo jak si muzete byt jisty ze na takove pozici – at uz uklizecky, nebo jakekoliv jine pracovni pozice, ktera nevyzaduje nadprumernou inteligentci a gramotnost, a tudiz by temto lidem nemelo nalezet pravo volby (ctu to dobre, nebo ne?), jak si muzete byt jisty, ze se na takove pozici nemuzete nikdy a za zadnych okolnosti ocitnout vy sam? a jestli byste mluvil stejne, kdybyste se tam nahodou ocitl, tedy, ze by nekdo prohlasil, ze vzhledem ke sve ne/gramotnosti, nemate narok na volebni hlas. Uznal byste to, byl byste spokojen v takove situaci? Pripadalo by vam to spravne?

     • jezevec napsal:

      první část čtete dobře, druhou nikoliv.
      lidem a i uklízečce by mělo zajisté náležet i právo volby. například co si v rámci své obdržené mzdy koupí, jak usilovně bude pracovat, a kam pojede na dovolenou. mělo by jí zcela zásadně náležet právo volby nad tím, jestli daně v její obci kde bydlí půjdou na golfové hřiště a nebo na školku pro děti, jestli na autobus nebo na pouliční osvětlení.
      ale skutečně a upřímně si myslím, že nikomu by nemělo být umožněno rozhodovat o tom, KOLIK peněz on dostane z tech cizích.
      a nezbývá mi než zopakovat, že v takové situaci jsem v mnoha aspektech svého života, a opravdu tyto ambice nemám, a ano připadá mi to spravedlivé. například udělám nějakou práci, a dostanu za ní odměnu, kterou v podstatě určil její plátce – nemám nárok na volební hlas, jak se ten výnos ze zakázky rozdělí, kolik za ní plátce zaplatí, kolik z toho dostane stát na dph, kolik na daních, kolik na odvodech, kolik dostane zprostředkovatel a kolik stavební dozor, kolik dostanou ostatní řemesla, a kolik zbyde na jezevce. a ano to je správné, rozhoduje ten kdo platí, ne ten kdo přijímá.
      tady si deset uklízeček může odhlasovat, kolik jim má jeden jezevec odevzdat ze svého příjmu. a to je špatně. ne proto že jsou negramotné, ne protože rozhodují o hodnotách které nevytvořily – ale protože mají právo určit i objem, KOLIK z tech hodnot dostanou na rozhodování.

      znáte definici rozdílu mezi svobodou a demokracií? demokracie je, když si dva vlci odhlasují, že k večeři bude jehně. svoboda je, když dobře ozbrojené jehně začne vyjednávat. všimněte si, že ten prastarý aforism nepoužívá terminologii co je dobře a co je špatně – říká, že je v tom ROZDÍL.

     • pepan napsal:

      kurňa jezevče, vy ste teda filozof. Takže uklizečka se nesmí podle vás účastnit parlamentních voleb, protože nedej Všemohoucí Bóže by do Patlamentu poslala někoho, kdy by se mohl postarat o spravědlivější rozdělení daní, i v její prospěch.
      Za to ta parta, co si s pomocí i pravomocně odsouzeného korupčníka odsouhlasila tak zvané cíkevní restituce, ta pracoval dobře. V obecný prospěch, že?

     • Dasha napsal:

      Jo takhle. Takze jezevce, zajiste vam nebude vadit, a budete naprosto spokojeny, az jednou prijde parta, ktera rekne, hele jezevce, my vydelavame 250 tacu mesicne a mame vsichni IQ 125 a vys (v pripade vyssiho mesicniho prijmu ci/anebo IQ si dostane cisla mirne vyssi nez jaka je vase skutecna situace), a my jsme presvedceni, ze ti co maji IQ/prijem nizsi nez my, nemeli by mit moznost projevit svuj nazor v celostatnich volbach, protoze tam se voli do PS, ktera rozhoduje o vsech statnich prijmech a ydajich, ktere se plati z dani vsech obyvatel. Ty, vzhledem k tomu, ze vydelavas mene nez je nami stanovena hranice, bys nemel mit pravo rozhodovat o penezich lidi, kteri do statni pokladny odvedou vice nez ty. My vime, ze odvadis dost, a za dny davky nepobiras, ale uzivas silnice, chrani te policie, a to vsechno taky neco stoji, a ty proste neprispivas dost, urcite ne tolik co my, kteri odvadime mnohem vice nez ty. Neber si to spatne, dal si muzes rozhodovat, co si za sve penize , koupis, muzes volit ve volbach mistnich a pdodobne, ale musis uznat, ze nemuzeme pripustit, aby si deset jezevcu odhlasovalo, kam se budou investovat penize lidi, kteri do statni pokladny odvedli mnohem vice nez ty. Prece uznas, ze to je tak spravedlive.
      To jsem rada, ze mam konecne jasno, jak to vidite

    • pepan napsal:

     u nás pracujou uklizečky za jejichž morální integritu bych strčil ruku do ohňa. Kdežto profesorskej sbor z Právní fakulty v Plzni, to bych šrajtofli volně pohozenou na pracovním stole nechal asi jen jednou……

     • jezevec napsal:

      přesně tak, pepan pochopil.
      protože pojmy „spravedlivější rozdělení daní“ a „v její prospěch“ jsou dva zcela rozdílné světy, pokud to posuzuje ten, kdo z toho má prospěch.
      za to ta parta, co po čtvrt století odsouhlasila vrácení alespoň symbolické části toho co bolševici nakradli církvím – ta konala dobře pro společnost, bez ohledu na prospěch.
      protože poměřovat pravdu prospěchem je cesta do pekel, to by vám vždycky vyšlo, že spravedlivější je církve nechat okradené, a daně přerozdělit ve prospěch svůj.

     • pepan napsal:

      jezevče, vy nezklamete.
      taková sonda do mozkovny pravotočivého, k nezaplacení.
      🙂
      škoda, že ty vaše příměry s méněcenou uklizečkou nerezonovaly častějc v mainstreamu, to by pak byl fičák.

     • pepan napsal:

      nějak mi utekla vaše skvostná perla „….nažrat z cizího…“
      takže, až zase vylezete z nory jezevče, jak obhájíte sebe a své podobně postižené souvěřící parazity?
      pokud vykonávám stejnou práci v zaměstnaneckém poměru a na „živnosťák“, tak s ŽL okrádám zbytek daňovejch poplatníků. Sice využívám stejnou infrastrukturu jako socka zaměstnanec, ale do společnýho daňovýho rance dávám pakatel, a samozřejmě velmi rád zdůrazním i nižší odvody „podnikatelstva“ do zdravotních pojišťoven.
      Tak se chovají zastánci spravedlnosti a omezení volebního práva uklizeček v praxi.
      A pak maj drzost blbě žvanit v diskuzích.
      takže paraziti na sociálním zdravotním, infrastruktuře, policii, …. si zvolí takové zástupce, kteří jim umožní taky si tak trochu maličko, po čechounsku přikrást.
      Jak pravicové a fairové.
      šak ty zlodějny uklizečky ze svých daní zaplatí, že jo?
      (zvracející smajlík)

     • jezevec napsal:

      kdo si myslí, že živnostník je nějak zvýhodněn – nic kromě vlastní blbosti a lenosti mu nebrání tyto výhody využívat taky.
      kdo je nepracující většinou odsouzen, aby jí nedobrovolně živil – má na výběr jen velmi málo.
      jinak já nejsem živnostník, postižený, souvěřící, ani parazit. na daních zaplatím za rok víc než vy vyděláte za celý život. a nestěžuju si na to, na tohle ne.

     • pepan napsal:

      jezevče, jak přes kopírák, smluvně brigádní guerila marketing diskutér vašeho typu dostává těžce vydřenou mzdu na dlaň. Takže ty vaše pohádky o zaplacených daních jsou v komickém rozporu s realitou.
      A jak už někdo chytřejší před časem napsal: „kde se berou všichni ti úspěšní a finančně zajištění, kteří nepřetržitě šíří svou víru na levičáckých diskuzích? A co je k tomu vlastně pudí?“
      🙂

     • pepan napsal:

      vy jste mě dostal, „za rok zaplatíte na daních, víc než já za celej život“.
      No za těch pár let v pracovním procesu jsem zaplatil už docela ranec, tak mě napadá, pokud tomu teda tak je, nejste svým spoluvěrcům pro smích?
      Takový prachy ročně eráru?
      🙂

 6. Bob napsal:

  Naprostý souhlas s autorkou, nemám co dodat.

 7. Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

  Buržoazní demokratura to má za 200 let své existence s davem tykví zmáklé. Nechá „svobodně“ působit vějíř stran a straniček a má téměř jistotu, že se pozornost lidí rozptýlí tak, že ona buržoazie bude vždy dál vládnout, i když buržoú je jen menšina.

  Jó to přímá demokracie, to už přihořívá, tam se ukáže jak silná je mlčící většina, viz. letošní volby prezidenta. Oblbovalo se, ale jaksi vějíř byl jen o dvou pérech. Taky se přímé volby buržuové s plnými hubami demokracie bojí jak čert kříže. Blbě se to manipuluje, zvlášť, když se najde nějaký ten zvláště vypečený kousek coby kandidát.

  A tak nemám iluzí. Ať tak, nebo onak, buržoa opět zvítězí, chudý lid bude opět ostříhán jak to stádo ovcí. A kdyby se náhodou hodně zbouřil, nějakého toho Pinocheta, nebo Franca jistě najdeme, když by sankce EU nezabraly.
  Lze to buržuovi jen zkomplikovat a znepříjemnit. Dodnes se nevzpamatoval s prohry v prezidentské volbě.
  Ano chtějme spolus Dashou slušně fungující stát a nearogantní vládce.

  Tak vzhůru do toho !
  Za posledních 24 let zvlčela třída upperclass, buržuú a už i církev katolická cení drze zuby, jak je ostatně v Čechách špatným zvykem.
  Řekněme jim tedy, co si dolních 6 milionů myslí !

 8. filas9 napsal:

  Drobná poznámka: Lidovci, že nebudou podporovat vládu opřenou o KSČM ani psát nemusí.

  Zelení jsou ovšem otázka.
  Liška sice prohlašoval, že s ODS a KSČM ne, ale tohle nelze brát za bernou minci. Vedení by s tím nejspíš problém nemělo, ale jejich řadové členstvo a značná část elektorátu by z toho asi dostala infarkt.

 9. Tacit napsal:

  Škoda, že se volby nekonaly do týdne po odchodu Nečase.

  • RobertH napsal:

   ZLATÁ SLOVA…

  • Martin V. napsal:

   Rovněž tak měly být v prosinci 97 a v září 2009. Kmotři a další škůdci spolu s presstituty umí neuvěřitelně zhodnocovat čas.

  • Tacit napsal:

   Ještě se nabízí jiná úvaha:
   Jak by to dopadlo, kdyby MZ nezasáhl a korupice by dojela do konce volebního období?

 10. český maloměšťák napsal:

  Já to řeknu takhle.
  Člověk není snad dobytek. Jen dobytek totiž bučí vzteky, když ho mlátěj a šíleně touží po tom, ať tu mlátičku hospodáře veme ďas…aby když teda hospodář na čas zmizne, radostným bučením vítal toho hospodáře mlátičku – když se náhle objeví ve dveřích.
  Prostě „změna v podobě“ comebacku Kalouska a premiérky stojedničky by byla fiaskem občanské společnosti.

  Tacit to vidí ale takhle: “ Lidé na rozdíl od dobytka velmi rychle a velmi často zapomínají“

  I s tím se dá souhlasit.

 11. Ostap Kotab napsal:

  jalovy kecy vo hovne

 12. Martin V. napsal:

  Jelikož pod tipovačku nechce pan domácí komentáře, tak s omluvou sem: Vlku, že jste až TAKOVÝ pesimista, to jsem si teda nemyslel. No ale aspoň je poznat, že výsledek se sám neudělá a za sebe prohlašuji, že se k tomu postavím odpovědně.

 13. Eddie napsal:

  me bude stacit aby levouni nemeli vic jak 100, pak bude hadani, smlouvani, ustupovani. Ale hlavne se nebude NIC menit.

  • XY napsal:

   A co si počnete budou-li mít takových 110, Eddie? Přijdeme o vaši vzácnou přítomnost?

   • Eddie napsal:

    To zalezi na dalsim postupu mile XY, ale prinejhorsim si prehlasim danovy domicil jinam. Jen s tim bude behani a starosti.

    • XY napsal:

     Tak šťastné pořízení, Eddie! Na hranici ovšem budou ostnáče… Co naděláme. 🙂

    • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

     Eddie, ony jsou v Ósterajchu i na příslušníky z open space větší kruťaři pokud jde o daně než v Česku ? Asi jo. Tak hajdy do daňového ráje, že ?

     • Eddie napsal:

      Dobra poznamka, ale za tu cenu, ze to nepujde ceskym levicakum to klidne udelam. Jo a zadny open space, ja mam svou kancelar.

 14. Lex napsal:

  Milá Dasho,
  napsala jste to místo mne. Dík.
  Ale víte, vážení (no, většina ano), už nic nebude jako dřív. Tahle společnost jde do p…ekel. Tahle společnost je zdevastovaná. Nejen ekonomicky, právně, kulturně, „nábožensky“, mravně a morálně. Ona je totiž sedmiletým pravicovým vládnutím (včetně tvorby zákonů) nenávratně rozpolcená. Samozřejmě, za bubnování a troubení vuvuzel sdělovacích prostředků. „Rozpolcená“ snad ani není přesný výraz. Přesnější asi bude, když napíšu, že ze společnosti se vydělila početná skupina tzv. „elit“ resp. lidí, co se za elity počítají sami, a dále těch, kdo k těm „elitám“ chtějí patřit. Patří k nim kromě pravicových politiků také skoro celá struktura vedoucích pracovníků v ekonomice státního sektoru (o soukromém ani nemluvím), asi většina „kulturní fronty“, nemalá část vysokoškolských pedagogů resp. jejich vedoucích, nezanedbatelná část „vědců“, sportovní „hvězdy“, téměř všichni novináři, a také podstatná část zmanipulovaných studentů (zmanipulovaných proto, že sotva mohou mít vlastní zkušenosti), no – a konečně – pražské kavárenské elity (rekrutující se namnoze z výše vyjmenovaných skupin). Kdo chce, ať si mezi tu „lepší“ část společnosti dosadí koho chce, podle vlastních zkušeností a názorů.
  Na druhé straně (jak to vidí ta „lepší“ část) stojí „plebs a socky“, staří (50+) a hloupí, ti, co by chtěli otočit kormidlo světa do padesátých let minulého století nebo minimálně před listopad 1989, prostě škůdci jejich heroických činů a jejich výsledků – jak zní to sprosté slovo? – jo, levičáci.
  A náhle – světe div se – ona ta lůza nedokáže ocenit výsledky práce těch „good guys“, nedokáže ocenit jejich žebračenky, nedokáže ocenit, že „všichni mají boty a mají co jíst“ – jistě jste poznali památný to výrok genia Kalouska. Té lůze to nestačí, ona by chtěla ještě také nějakou perspektivu pro své potomky!
  Revoluci!!!!
  A tak se musí mobilizovat, přejít do ofenzívy (strašení Řeckem už ztratilo svou razanci, protože na úroveň toho Řecka nás málem zavedli oni sami, Kalouskovi rozesílání složenek na 121 tisíc korun od každého už také nepřichází v úvahu, zvýšení té částky o 50 procent pro každého za pouhé TŘI ROKY VLÁDNUTÍ ministra financí Kalouska, to by také vypadalo blbě). Ta ofenziva může mít individuální podobu, jako např. postříkání kečupem v metru kandidáta ČSSD dokumentované na video, nevpuštění PREZIDENTA REPUBLIKY na půdu školy k besedě se studenty (zažili jste někdy něco podobného?!!!! – zato nepozvání toho rektora na hradní ceremoniál, to je „sdělovací bomba“, hned tu máme celé studentské hnutí za rektorský bojkot oficiální oslavy výročí 28. října, pak tu jsou také osvědčení bojovníci jako Tomáš Hanák, jistý jihočeský Heller a další a další), nebo skupinový či frontální. Také „kardinálsko-dukovský“ v rozhovoru Hanky Shánělové, a poslední, největší – obraz Putina na Letné, který má burcovat proti směřování zpět ke komunismu (sic!).
  Co je společné všem těmhle postojům té „lepší“ části? Nenávist, zášť, arogance, útočnost, nesmiřitelnost. Nepřipomíná vám to TŘÍDNÍ BOJ naruby. Mi ano. Totální animozita.
  Zaznamenali jste něco podobného i z té druhé strany? Já ne.

  A tak se bojím. Bojím se toho, co jsme si tu sedm let přáli – vítězství a převzetí odpovědnosti za řízení téhle země levicí. A nápravu toho hnoje, co tu byl od roku 2006 nakydán.
  Bojím se, jaké důsledky pro tuto společnost bude to případné vítězství mít.
  Jednu nepřehlédnutelnou ukázku tu máme od vítězství Miloše Zemana v prezidentských volbách. Sprostota a arogance té „lepší“ části společnosti vůči novému prezidentovi po volbách neustala – ne, že by se prezident pro své skutky nemohl kritizovat – jenže ta sprostota je vůči němu obecná, jen proto, že jde o Miloše Zemana a protože je prezidentem (a protože prezidentem není jejich Kchárl).
  V případě vítězství ČSSD s podporou KSČM si dovedu představit něco jako „občanskou válku“ ze strany pravice. Oni na to svůj mustr mají – Chile 1973. A je jen signifikantní, že se nejeden jejich lídr k Pinochetovi hlásí.

  • Eddie napsal:

   Bodejt by se nehlasil, to je jedina vec co na komunisty opravdu plati.

  • Zdena napsal:

   Lexi,
   velký obdiv jak výstižně napsáno, velký smutek z toho, co bylo napsáno.
   Výstižný obraz rakoviny, co rozežírá naši společnost….

   • Lex napsal:

    Zdeno,
    ten nádor je modrý.
    A ještě něco – víte, že do jisté míry začínám (protože tohle je první vlastní zkušenost – těch literárních a jiných zprostředkovaných bylo „hafo“) chápat tu příčinu proletářského „třídního boje“, že chápu podstatu, na které vznikla „diktatura proletariátu“.
    Ne, že bych ji schvaloval, ale rozumím – revanš po mnoha desetiletích či dokonce staletích neuvěřitelného útlaku. Hmotného i „lidskoprávního“ i obyčejného fyzického.

    • Petrpavel napsal:

     Brrr, ta představa, že bychom byli v ČR už dokonce dva (s Olinem snad i tři) , kteří tohle chápou, mě děsí! To aby BIS, Policie a rozvědka na rozkaz nové Nečasové vyhlásili mobilisaci 🙂 .

  • Dasha napsal:

   Diky Lexi. Ten rozpad spolecnosti a mravni upadek me taky velmi trapi. Jiste, pricin se najde mnoho, ja za hlavni povazuju pristupy poslednich dvou vlad prave tou ‚nulovou toleranci‘ a silove valcovani prostou vetsinou hlasu.
   Proto zduraznuju, ze jako nejdulezitejsi vidim navrat k celonarodni – a rikam celonarodni – vcetne pravicovych stran – o strategickem smerovani CR a vizich pro budoucnost.
   Opravdu, kdyz se toto podari alespon castecne, budu spokojena.

   • Lex napsal:

    Dasho,
    chtěl bych být optimista, ale nejsem. Jsem realista. Nevěřím, že se něco změní k lepšímu. Ta pravicová chátra ze svých pozic neustoupí. Naopak. Protože JEJÍ PENÍZE jsou za tím vším až na prvním místě. Její peníze pocházející z dojení eráru. Ne z toho, že by oni sami soukromě něco hmotného s přidanou hodnotou vytvořili – samozřejmě, ČEST VÝJIMKÁM (ostrovům pozitivní deviace, podnikatelům baťovského typu, jak dí prezident).
    Oni se ty toky, ba co více, přímo ty jejich zdroje přivlastňují a nehodlají se jich vzdát. Jeden vedle druhého, prašť jako uhoď.

    Jen tak na okraj (už jsem naznačil v prvním vstupu) – dovedete si představit, že rektor STÁTNÍ univerzity nepustí nejvyššího představitele STÁTU, prezidenta republiky, na půdu univerzity na besedu se studenty?
    Tohle má být ta „elita národa“? A namísto toho, aby jeho rozhodnutí bylo ze všech stran pranýřováno a takový rektor by si už veřejně ani neškrtnul (samozřejmě, chápu a souhlasím s tím, že vedení prezidenta nepustilo na besedu se zaměstnanci soukromé firmy TPCA, která by přitom musela přerušit výrobu), spustí vuvuzely všech sdělovacích prostředku kampaň proti PREZIDENTOVI, že ten rektor nebyl pozván na oslavu 28. října (a samozřejmě, bodří studenti hned vyzvou ostatní rektory, a řada z nich – z těch STÁTNÍCH UNIVERZIT – se připojí k bojkotu.
    Morálka naruby.
    A tahle pakáž chce kázat o morálce. Jak to zpíval nezapomenutelný Karel Kryl?
    S touhle chátrou chcete nacházet usmíření?
    Ta „druhá strana“ tuhle situaci nenávisti nevytváří.
    Bude hůř.

    • Dasha napsal:

     Mate ve vsem pravdu, jen ten pohled podstatne pesimictejsi nez ja, ale uplne vas chapu. Ja mam taky dny, kdy neverim vubec v nic, nastesti jsou to u me jenom dny. 😉 Ja absolutne cerne veci moc dlouho videt nedokazu, a ze jsem si taky prosla par ‚shity‘. Ale nejak se vzdycky ve me po nejakou dobu vzedme jakysi vzdor, ktery me donuti k urcite akci nebo alespon hledani vychodiska a privede tak na lepsi myslenky…;-)
     Ale stejne me neco rika, ze I kdyz to nedopadne uplne tak, jak bychom si prali, veci se zacnou nejak menit a posouvat. Uvidime v pristich dnech a tydnech…

    • XY napsal:

     Lexi, doprčic, když už je pan Mikuláš Bek tak umanutý, že prezidenta nechce na své univerzitě, není snad nutné, aby prezident dolních 10 milionů eskaloval konflikt ausgerechnet na 28. října. Nic naplat, Zeman je JENOM prezident – nad ním je celek, a tím je stát. Kdy jindy by měli politikové, vědci a instituce a vůbec „elita“ prokazovat, že naposledy jim jde o jednu jedinou věc, totiž o Českou republiku? Pan prezident má snad dostatek možností, jak ukojit svou mstu za to, že mu jakýsi Bek přišlápl neomaleně jeho bolavý palec.
     Málo naplat, tohle je Zemanova blbost. Čeho tím chce dosáhnout, bůh suď.

     • XY napsal:

      No, právě to Zeman ještě vylepšil – Bek urazil hlavu státu, ergo, tady má přes držku.
      Potěš nás pánbu, my se těch klausů nezbavíme.

     • wiki napsal:

      Bek ale není „majitel“ své univerzity ;-).

      Apropos, jako insider jsem vsechny zatimni kroky teto kauzy (=nepozvani rektoru z CB i MU i navazujici prehnanou reakci „komory rektoru“) predpovidal.

      A stran pruzkumu prof. Medka o 95% souhlasu (http://zpravy.idnes.cz/vyzva-rektorum-k-bojkotu-oslav-statniho-svatku-na-hrade-pkn-/domaci.aspx?c=A131025_091758_domaci_nat) : prinejmensim mne se na nazor zatim nikdo neptal, i kdyz technicke prostredky k tomu bychom na MU meli…

     • XY napsal:

      No, wiki, to si bude muset vaše akademická obec s panem rektorem vyřídit sama. Sama si ho zvolila.

     • XY napsal:

      Je o něco jednodušší, než si to vyřizovat s panem prezidentem. Démon Vitula je snad už pryč, ne? 😉

     • Lex napsal:

      Nepochopil jste,
      Budiž.

      Ale když píšete o „jenom“ prezidentovi, nad kterým je „celek“, tak si prosím uvědomte, že toho „jenom“ prezidenta si vybral ten „celek“ v přímých volbách. Jistě, ne všichni, menší část toho celku tam chtěla „Kchárla“, a proto je tu kolem tolik toho svinstva.
      Zatímco toho rektora MU v Brně si vybral, jak jistě víte, CELÝ akademický senát – kolik to je lidí? Celých 44, včetně těch ze studentské komory. Špicáááááá!
      Zeman je podle vás JENOM prezident, kdežto rektor má SVOU univerzit. A do jejího čela ho zvolila většina z těch čtyřiatčtyřiceti duší.
      Nemáte trochu ohnutá mířidla na své „pušce“.
      A ta „SVÁ“ univerzita, to je opravdu „kousek“, to je rohlíček extra vypečený!
      Ta univerzita je STÁTNÍ. Na soukromé ať si rektor dělá co chce, co mu majitel dovolí.
      Ale na státní je rektor obyčejným funkcionářem na určitý čas (tak jako prezident).

      No nic, opakuji, nepochopil jste, o čem jsem psal. Ale to je jedno.
      Hlavně že volíte pravou rukou.

     • XY napsal:

      Lexi, od prezidenta očekávám, že bude SJEDNOCOVAT, nikoli rozeštvávat. Při všem respektu k jeho 55% (za něž jistě také děkuje svému velmi obtížně zkousnutelnému protikandidátovi) a k té roli patří také velkorysost v případě podstatných věcí, jako je jeden z mála státních svátků, nezatížených vedlejšími politickými významy. Je to jedna z mála příležitostí, aby hlava státu dala najevo, že jsou i jiné hodnoty než běžná politická hašteření a osobní revanše.
      Aby bylo jasno, nehájím rozhodnutí pana Beka, jakkoli je představitelem SVOBODNÉ akademické obce MU a má právo svobodně se rozhodnout. To ať si s panem Bekem vyřídí ti, kdo ho do čela MU povolali (a bude to těžké, protože katolická klaka, jejímž je pan Bek představitelem, je na mnohých fakultách MU velice mocná).
      Tahle akce je Zemanova politická CHYBA – a bude ho stát mnoho času a úsilí, aby ji překonal. Řekl bych, že prezidentova úloha je opravdu jiná než válčit s univerzitami.
      No nic. Pěkný víkend a šťastnou volbu.

     • wiki napsal:

      Bek je v prvni rade zastupcem NEvedecky zamerenych fakult MU a jejich ekonomickych zajmu. S katolickou kartou se tu zatim (prinejmensim IMHO) nehraje …

     • XY napsal:

      No, Lexi, ještě se vracím k tomu vašemu komentáři – univerzita je státní, píšete, a vyvozujete z toho, že tedy na její půdě MUSÍ vystupovat hlava státu, kdykoli si umane. Uff, to jsem si myslel, že máte poněkud větší smysl pro akademické svobody.
      A děkuji za poznámku o tom, kterou rukou volím. Víte o tom naprostý prd, ale kádrujete, až se vám od klávesnice práší. Docela ztrácíte glanc – jako pan prezident. Škoda.

     • Lex napsal:

      Milý XY,
      rád čtu o sjednocujícím prezidentovi. Od pravičáka.
      Nicméně souhlasím, že všechny tyhle vši Hrad pozvat mohl a měl.
      Napsal jsem „vši“, ale přesněji mělo být „zákožky svrabové“, protože oni nemají problém způsobovat svrab, ale nedej bože, aby se na ně jako na příčinu toho svrabu poukázalo. Vinen je jejich „nositel“.

      Neříkám, že to není Zemanova chyba. Jen se pletete, že to bude dlouho trvat, než to Zeman překoná. Jste úplně vedle.
      Jim, všem těm Bekům, Helerům, Hře bejkům, Hanákům, Svěrákům ……etc. etc. etc. nevadí, co Zeman udělal. Jim vadí EXISTENCE Zemana.

     • XY napsal:

      Inu, milej Lexi, sice neříkáte, že Zeman neudělal chybu, ale toho, kdo si myslí, že to chyba je, promptně onálepkujete, neboť guru je nedotknutelný, i kdyby se na večerním soiré vykadil na stůl. Na takovou debatu je opravdu škoda času. 🙂

     • Lex napsal:

      XY-ne,
      předpokládám, že se z Kosy či odjinud známe natolik, abych mohl říct, že jste pravičák.
      Co vám na tom vadí?
      O mě klidně říkejte, že jsem levičák. Je pravda, v roce 1992 jsem volil Občanské hnutí – Dienstbiera st., Sokola, Pithardta a další. To jsem si myslel, že „Nejsme jako oni“, že „Chceme vládu odborníků“. Měl jsem představu, že v čele státu mají být vzdělaní, chytří a poctiví lidé.
      Výsledek voleb mě vyvedl z omylu. Ve vedení země se usadili žraloci, jiní predátoři, a hlavně zloději a „křečci“ (čímž ubližuju křečkům, protože ti nakradou jen pro svou spotřebu, jestli se nemýlím). A hlavně Václav Klaus a to, co s ním následovalo.
      Pochopil jsem, že v politice to jinak nejde, než že „na hrubý pytel hrubá záplata“ (chtělo se mi napsat „lopata“, což by bylo přiléhavější, ale heslo zní správně tak, jak jsem ho napsal). Každý další rok mě v tom utvrzoval. Arogance, kmotrovské rozkrádání, nenávist ze strany pravice mě vyléčily z romantismu.
      Protože jsem demokrat, odmítám radikalismus a extrémní přístupy. Ale uznávám, že na sprostotu, útoky, násilí, ponižování neplatí slušnost. Jen plebejská zeď, o kterou si ti ničemové rozbijí raťafáky.
      Proto od následujících voleb (jakýchkoliv) volím ČSSD. Se Zemanem nebo bez něho, lhostejné. Zeman není žádný můj guru, naopak, jsem k jeho skutkům velmi kritický, pokud si kritiku zaslouží. Jenomže, milý XY-ne, „Poznáte je podle jejich ovoce.“ (Mt. 7,16)
      A ti Bekové, Hellerové, Hanákové, Svěrákové etc. etc., pokud jde o politiku, platí na ně pokračování toho sv. Matouše – „Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí?
      17. Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce.
      18. Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce a špatný strom nemůže nést dobré ovoce.
      19. Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně.“.
      Ono to vůbec ve starozákonní době bylo mnohem jednodušší, žádná faleš – oko za oko.
      Já vím, tradovalo se také „Kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem“, ale nepamatuji se na příhodu, kdy by tohle heslo bylo uplatněno.
      Máte možnost – hned, jak Zeman zase použije kámen, hoďte po něm chlebem (obrazně), doslovně – když se Zeman dopustí nějakého prohřešku, uplaťte mu „dobrem“. Uvidíme, jak to bude fungovat.
      A poraďte to také Bekovi, Hellerovi a těm všem výše jmenovaným i nekonečné řadě nejmenovaných.

    • Tacit napsal:

     Před chvílí to prezident Zeman zdůvodňoval na tiskovce, proč nepozval rektora Masarykovy univerzity. To, že ho rektor v září nepustil na univerzitu přednášet, byl samozřejmě politický akt (a jsem přesvědčen, že dokonce osobní nenávistný krok tohoto pana rektora). Škoda, že prezident Zeman nepoužil jiný scénář, např., že by onoho rektora naopak na Hrad pozval a na dnešní tiskovce by měl nádhernou příležitost říci: „Vidíte, přestože pan rektor urazil hlavu státu, já jsem ho na oslavu výročí rád pozval, …“
     Ale, takový MZ už prostě je.

     • XY napsal:

      Platím pivo. 😉
      „…takový MZ už prostě je.“ – no právě, proto mi byl nevolitelný.
      Pěkný víkend vespolek.

    • jezevec napsal:

     lexi – podle mně je především chyba, že není jasně stanoveno, jestli rektor prezidenta má nebo musí do školy pozvat, a za jakých podmínek. a naopak. tyhle diskuse jsou uplně o hovnu.
     je-li rektor neomezeným pánem a prezidenta může poslat do prdele, at mu do toho nikdo nekecá – a může-li si prezident vlézt na univerzitu bez svolení rektora, at rektora vyhoděj. ale proboha at si nikdo nic nemyslí.
     má-li prezident za povinnost pozvat rektory na hrad, nechť je prezident povinen se jí podrobit – ale není-li, at si každej políbí.
     jinak zemanovi snad nikdo nevyčítá, že někam nepozval nějakou buzničku – ale že to vypadá jako naschvál. prezident si může myslet, ale nemá se chovat jako imbecil. což (v o řád nižším levelu) platí i pro „bojkotující“ rektory.

     • Tacit napsal:

      To je na tom jezevče, právě to překrásné, že pozvání (ať prezidentovo, nebo zákaz rektorův) není vymezen žádným právem, ale JEN obyčejnou slušností.
      Ten pan rektor mohl prezidenta kontaktovat, věci ohledně přednášky si s ním věc vyříkat, či navrhnout jiné řešení, či termín a ne se arogantně ztopořit.
      MZ naopak mohl rektorovi poslat pozvánku, s tím, že bude velmi rád, když pan rektor na Hrad přijde, přestože pan rektor pana prezidenta rád nemá. Nic z toho oba nezvolili.
      A stačila obyčejná slušnost.

     • Lex napsal:

      jezevče,
      už jsem chtěl napsat, že s vámi vcelku souhlasím, jenže – jenže jste pravičák, jejichž mantrou jsou „osobní svobody“. Neodvolávejte se proto na povinnosti. Zkuste skočit na jiný portál, kde Strejda Olin popisuje, jaký je obsah „akademických svobod“. Nikde se tam nepíše nic o rektorovi a prezidentovi. Co však je neoddiskutovatelné, je, že akt rektora MUNI byl aktem holého křupanství zcela nezakryt motivovaného politicky. A tohle křupanství jako pravičáci ještě velebíte (neříkám, že vy osobně). Nenašel se ale ani jeden jiný akademický funkcionář, ani jediný novinář, který by tohle křupanství odsoudil. Naopak, všichni slintali rozkoší, jak ten Bek či jak se jmenuje, s tím Zemanem vyběhl.
      Se ZEMANEM, ne s PREZIDENTEM. Jenže Zeman tam nechtěl jít besedovat jako Miloš Zeman, ale jako prezident.
      Vám to nic neříká? Vy už fakt máte tak neuvěřitelnou hroší kůži?

      Pokud jde o „katolickou buznu“, bylo doširoka zdůvodněno, proč mu prezident Zeman nechtěl podepsat profesuru a proč ho nakonec nepozval na předávání diplomů.
      Vy stojíte o to, aby „vzdělanostní primusové“, kteří mají být vzorem nové generaci, se veřejně prezentovali jako „katolické buzny“? Já tedy ne. A myslím si, že by o to neměl stát ani demokratický stát. Takovou kreaturu, chce-li ho děkan nebo rektor mít, ať si ho jmenuje do té platové třídy, bude-li mít tabulku volnou, sám. Nechci, aby „katolická buzna“ se hrdila státním požehnáním s podpisem prezidenta. Úpadek. Dekadence hodnot.

     • jezevec napsal:

      inu lexi, váš základní problém je dvojí: myslíte si že jsem pravičák, ale to je ten menší problém. daleko horší váš problém je, že když někoho označíte za pravičáka, že pak předpokládáte, že si taky musí něco myslet. obojí je píčovina. moje názory se neřídí podle toho, jestli jsou levicové nebo pravicové – a ani sám nemám potřebu deklarovat se nějak vyhraněně na pravo/levé části spektra, myslím že tahle doba skončila nejpozději někdy těsně po válce. někdy souhlasím s levicí, někdy s pravicí, někdy s nikým, a v otázce devadesáti stupňů pravého úhle jsem okrajově schopen souhlasit i s komunistou.
      takže „osobní svobody“ určitě nebudou mojí mantrou – naopak si myslím, že ceremoniální funkce typu rektor či rezident by neměly mít osobní svobody téměř žádné, že by měly především reprezentovat symbol v jehož čele stojí. takže když si proletariát zvolil do čela státu vylízaného ožralu, patří mu úcta funkce, bez ohledu na člověka, který jí zrovna nese. přestože jsem ani na vteřinu neuvěřil, že prezident si na té univerzitě nechtěl za státní peníze udělat reklamu pro svoji SPOZ, tak jak činil všude jinde – fakt nejásám nad tím, když se někdo k prezidentovi chová jako křupan. ještě méně jásám, když prezident vnímá potřebu na to reagovat jako hulvát a primitiv.

     • Tacit napsal:

      Jezevec: „…že prezident si na té univerzitě nechtěl za státní peníze udělat reklamu pro svoji SPOZ, tak jak činil všude jinde…“
      Tak to je opět takové klišé, neboli kec, jezevče, a „upravený“, aby vám vyhovoval. Sledoval jsem velmi pozorně jeho dnešní řeč ke studentům na UJEP v Ústí, jak bude propagovat SPOZ, ale – ani slovo. Jen všechny vyzval, aby přišli k volbám.
      Tož tak, jak i činil všude jinde.

     • jezevec napsal:

      tacit:
      já jsem zase sledoval, co ten rektor ve skutečnosti řek.
      cituji:
      „na Masarykově univerzitě není zvykem v předvolebním období pořádat přednášky či diskuse představitelů politických stran. Prezident České republiky je čestným předsedou strany, která se zapojila do předvolební kampaně letošních podzimních voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Proto by bylo vhodné najít pro návštěvu prezidenta na Masarykově univerzitě jinou příležitost, jiný termín.“
      neboli.
      1) rektor se neotřel proti zemanovi, ale postavil se za apolitické tradice muni. které jsou starší než zemanova prababička.
      2) není pravda, že by rektor zemanovi zakázal řečnit. jen mu nabídl vhodnější termín, konkrétně mimo volební kampaň.
      takže, kontrolní otázka: kdo je nekňuba?

     • Tacit napsal:

      Opět vaše skvělá taktika, já o voze on o koze.
      Psal jsem o tom, že jste tvrdil, že MZ na školách dělá propagandu SPOZ. Nic víc nic míň.
      Na příkladu UJEP, se vám pokouším dokázat, že to tak zcela není.

     • jezevec napsal:

      já jsem to samozřejmě pochopil. ano, po několika skandálech včera asi zrovna na ujep si zeman nedělal reklamu na svoje spoz.
      ale na tech desítkách mítinků za posledního čtvrt roku, ti ministři jeho vlády jeli kolem fakt jen náhodou, ano tacite. a billboardy spozu nezobrazují prezidenta ale poštovní známku, ano, to je přece zřejmé. atd.
      někdo uvěří tomuhle – a někdo se zoufale upne na jednu vyjímku potvrzující to pravidlo, aby si nemusel přiznat že je za debila. každému co je jest …

     • Tacit napsal:

      To jsem skutečně rád, že jste to pochopil. Ostatní je vlastně vaše sebekritika. I když …

  • Ernest napsal:

   Lexi, to NEPŘIPOMÍNÁ třídní boj, to JE třídní boj v nejčistší podobě.

  • pepan napsal:

   je to jednoduchý, pokud v lehce cinknutejch volbách získá navrch Pravda un Láska, je to demokracie.
   Pokud levice, je to vítězství rudohnědejch, totalitu zavádějících bolševickejch prasat a to není, přece žádná demokracie – jak jsem o tom opakovaně ujišťován

   • Kchódl napsal:

    Tak to je 🙂
    Ještě bych dodal, že se jedná o zavádění Putina (viz ten krásný megaboard na Letné).
    No on Putin kromě toho, že tam je kapitalismus (pravda, poněkud autoritářský), tak jsou také zavedená majetková přiznání všech ze státní správy a od letošního roku i pro jejich rodinné příslušníky. Plus je nutno carovi nahlásit všechny účty v cizině, jinak je dotyčný automaticky zločinec.
    Jojo, to je ta východní „totalita“.
    🙂

 15. Kchódl napsal:

  Krásná diskuse, s většinou souhlasím.

  Jako nejhorší se mi jeví polarizace a bolševizace tzv. „elit“. Tedy to válcování opozice – klidně odhlasují v parlamentu a kdekoliv jinde zásadní zákon nebo věc, která má přesah nejen přes volební období, ale i přes životy generace(í).
  Ááááno, je nás více (boljěje => bolševici), tedy to prosadíme a vy, co vás je o jeden hlas méně (menševici), si klidně trhněte nohou. Celá ta „pravice“ jsou bolševici.
  Příště zavolají na opozici policii nebo armádu, tím se naplno projeví fašistická povaha režimu.

  Rozhodně se svého postavení a nakradených peněz nevzdají bez boje. Vědí, že to by byla jejich ztráta moci a nakonec možná i života. Není to žádná pravice, jak již zde zaznělo, ale lidé, kteří peněz dosáhli nikoliv podnikáním, vynálezy, pracovním výkonem – ale krádeží a uplatněním postavení, ze státních nebo obecních peněz. Tunelováním rozpočtů na všech úrovních.
  Postupně se tak mění režim ve fašistický. Vládnoucí vrstva zkorumpovala celý aparát a následně si hrají do noty. Kdo například volí TOP09, tohoto praporečníka klerofašismu ? Státní správa, „kulturní fronta“, všichni vysavači dotací. To jsou ti dnešní „Oni“.

  Co se mi jeví nejhorší, tohle se rozlézá jako mor celou společností. Pokud kradou volení představitelé, nakonec začnou (začali) krást i státní úředníci, administrativa. Celá administrativa státu.
  Přesně tohle se stalo v Řecku a jinde v krachujících a nefunkčních státech.
  Povede to k totálnímu rozvratu. Typu kastované společnosti jako v Argentině, Brazílii, jen ty favely budou vypadat jinak.

  Co je v širším kontextu jasné, celkově je společnost v transformaci, podobné průmyslové revoluci.
  Propojením internetem, jeho službami, došlo k demokratizaci vzdělání (např. kdokoliv může téměř zdarma studovat dálkově např. MIT nebo Harward, stačí k tomu internet). Doprava se natolik rozvinula a zlevnila, že není nutné vyrábět lokálně. Tím pádem došlo k celosvětové konkurenci.
  Logicky následuje společenský tlak na vyrovnání dalších nákladů.

  A tady je ten zakopaný pes. Povede to ke zbídačení širokých vrstev v západních zemích – jen cca 10% lidí je schopno skutečné tvůrčí práce, 20% dalších jim zajistí nutný servis, a co s těmi ostatními ?
  Jsou dvě cesty – buď je zahnat do favel a zbytek společnosti oplotit a platit početné soukromé armády na ochranu (cesta kterou se vydala už kdysi Jižní Amerika) nebo se pokusit o sociální smír.
  A nakolik ? Kde to má hranice ?
  To je ten státem zaručený příjem, o kterém se mluví v západní Evropě.
  A to je jenom začátek. Co až za 30 let bude skutečná robotika, umělá inteligence a všechno budou dělat stroje ?
  Takže už jenom z toho je vidět, že to nejsou žádné levičácké blázniviny, ale něco, co musí trápit i „pravici“ nebo libertariány. Nejzábavnější je, že nakonec vypukne komunismus, ale zcela jinak než by Marx a ostatní magoři čekali.

  Jak docela nedávno glosoval Marc Faber, který předpověděl jako velmi málo lidí nedávné burzovní zmatky a má optiku vyladěnou na sledování černých labutí, „velmi bohatí lidé v USA by měli pochopit, že buď se začnou již nyní o své peníze výrazně dělit nebo o ně v budoucí revoluci přijdou, stejně jako o své životy“.

  • Kchódl napsal:

   Není tady editace příspěvku, takže ještě doplněk: stačí si přečíst třeba Lema, jeho Summa technologicae. Byl to génius a viděl to už před 40-ti lety. Důsledky „kybernetiky“, jak tomu říkal.

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

   Celkem totéž tu už píši delší dobu, takže souhlas. Až na toho magora Marxe. Četl jste od něj něco ?

   • Kchódl napsal:

    Ale jo, třeba Kapitál. Celkem se s ním v některých věcech dá souhlasit (co opsal jinde, , třeba od Hegela, celkem rozvinul). Legrační je, jak je prolhaný, třeba ohledně té dětské práce, poměrů v Anglii té doby atd. – opisoval to někde v knihovně z bulvárních novin a už tehdy to byly stíhané excesy. Samozřejmě, ta situace byla děsivá, ale bylo to všude na světě, třeba o 50 let později to samé zažíval Jack London.
    Marx také napsal (ohledně revoluce 1848), že německá revoluce nebude u konce, dokud nedojde k vyhlazení českého pronároda a slovanů obecně… to nám komouši nějak utajovali, že.
    Celkově ho vnímám jako psychopata a deprivanta, ale zajímavého. Prostě jeden z těch levičáků – kteří velmi dobře vědí, jak by měli žít jiní a podle jakých pravidel, ovšem na sebe tato pravidla neaplikují. Což je přesně ta věc, která rozlišuje pravici a levici, možná lépe libertariány a levici. Nic sociálního nebo socialistického v tom není – tudy dělící rovina nevede.
    Přesně to vystihl kdysi Čapek, ve svém eseji „Proč nejsem komunistou“ – že marxovi komouši nechtějí stav proletářů zlepšit, ale tváří se jako vynálezci bídy a čím hůř, tím lépe. Používají bídu jako střelivo a proletáře jako kanonenfutr, aby se dostali k lizu.
    Prostě obvyklá metoda, jak se po zádech jiných dostat k jejich penězům. To je pro mě celý Marx ve zkratce (alespoň v jeho politické ekonomii). V té jeho pseudo-filozofii je to podobné, ale to je na delší povídání a už musím dělat něco jiného, sorry.
    Ale těším se, že na to téma někdy dáme řeč.

    • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

     Můžete dát odkaz na zdroj z Marxova díla o českém pronárodu ?

     • Kchódl napsal:

      Třeba zde:
      MURAVCHIK, Joshua. Nebe na zemi: vzestup a pád socialismu. 1.. vyd. Praha : BB art, 2003. s. 78
      Našel bych toho více, třeba dosti výživné jsou pasáže od Engelse. Ale není čas a nejsem doma. Někdy později.
      BTW, ona revoluce 1848 skončila právě na tom, že vznikající sjednocené německé národy obrátili revoluci proti slovanům, především Čechům, Chorvatům, Polákům. Přispělo k tomu hodně rozdrcení revoluce ve Vídni tam dlejícími českými sbory rakouského vojska (monarchie celkem přirozeně národnostně rozmisťovala vojáky podle národnostního klíče tak, aby službu vykonávali v národnostně odlišném místě a mohli tak masakrovat neposlušné obyvatelstvo, jako ostatně všechny despocie). Proti revoluci v Praze zase zasáhla církevní propaganda (Bachův absolutismus byl v první řadě řízen katolickou církví, ta byla v monarchii skutečným pánem) – která tvrdila cosi o nové „husitské“ revoluci a žádala „křížovou“ výpravu do Čech. Tím se „německá“ revoluce, v první řadě proticírkevní a demokratická, změnila na národnostní štvaní proti ne-německým národům. Jak ostatně je vidět ze známého Palackého dopisu. Atd.
      Mordechaj Marx a jeho kámoš Engels se samozřejmě zapojili.

     • Kchódl napsal:

      nebo tady (ale bez uvedení zdroje)
      http://m.rozhlas.cz/toulky/vysila_praha/_zprava/805-schuzka-cesi-v-cechach-nemaji-jinou-volbu-nez-byt-nemci-anebo-nebyt–804479
      Nicméně, někde doma to mám v němčině, z původního zdroje, s uvedením odkud a kdy to bylo napsáno. Je to z nějakých novin nebo sborníku o revoluci 1848 v Německu.
      Takže někdy příště.

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

      Já jsem chtěl konkrétní odkazy na texty Karla Marxe, ne přežvýkané informace třetiligových pisálků.

     • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

      Takže to byl zase jen citát z padesátého překrouceného neověřeného zdroje. Kchódl, to tady nezkoušejí. Tady není Neviditelný pes ani Blesk.

    • Kchódl napsal:

     Aha, koukám „pravověrný marxista“ ? To se Vám asi nehodí do krámu, co ?
     Není to na Neviditelném psovi, ani na Blicích listech.
     Prostě Marx a Engels ve své pravé podobě.

     Stačí si zadat do strejdy Googla např. „Marx genocide“ a uvidíte sám.
     Např. krátký excerpt je zde: http://communism-explained.blogspot.cz/2010/05/did-marx-call-for-extermination-of.html.

     Našel jsem i ty články, co psal Marx a Engels (část společně, část Marx a část Englels samostatně – ačkoliv zavilí marxisté to svádějí na Engelse, anžto to byl fabrikant). Jsou převážně z „Neue Rheinische Zeitung“, leden-únor 1849.

     Počtěte si. Je to na netu, případně hledejte na stránkách zasvěcených marxismu obecně, tedy např. http://www.marxists.org/archive/marx/works/1849/01/13.htm, což je právě předmětný článek od Engelse (na který se jinde Marx odvolává jako spoluautor).
     Atd.

 16. táta napsal:

  DASHA,LEX………UŽ BY SKOREM NEBYLO CO DODAT……….nebýt diskuze a dvou jasných DŮKAZŮ CO OBA píšete…………a to jezevce a ……Eddie napsal:
  Říjen 25, 2013 v 11.28

  Bodejt by se nehlasil, to je jedina vec co na komunisty opravdu plati.

  jak jsou si podobní ty naši hlasatelé pravdy………..JEDEN napíše tu větu nahoře kde jasně schvaluje vraždy lidí s jiným názorem ale co schvaluje vyčítá právě komunistům

  no a pan jezevec nedávno vyjevyl v jakém duchu byll vychován…………….v 89 měli byt postříleni vši chni komunisti

  DNES VUBEC PERLIL………… jako kdyby volili ti spravní ke kterým se určitě počítá on a né uklizečky to by bylo……….

  pak už i pobavil on není pravičák,a protože nemůže ukázat kde vládne ta prvá pravice o které básní/on přece není pravičák/ tak vyjde s teorií že ta pravá pravice vlastně nemuže vládnout……..je to totiž asi něco jako bůh………..nehmatatelné ,nerealné,ale plno lidí se na to odvolává jak je to dokonalé
  ……………………TAKOVÉ DOKONALÉ NIC?
  je zajímavé kdo teda volí ty KALOUSKY ………NEVOLÍ TO PRAVĚ TY co je povyšuje nad těmi uklizečkami
  HOLT mu některé napsané odporují jiným napsaným…………ono je to vubec normalní plná usta demokracie ale jen pro určitou část,SVOBODU………ALE NĚKOHO POSTTŘÍLET

 17. Tacit napsal:

  Ještě k rektorům.
  Tak, jak se v posledních okamžicích kauza vyvíjí, jde o bojkot oslav ze strany tzv. pravice:
  – Kvůli prezidentově postupu odmítl účast na oslavách i pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09),
  – Plzeňský primátor Martin Baxa (ODS) pozvání dostal, ale od počátku byl prý rozhodnut do Prahy nejet,
  – Jihlavský primátor Jaroslav Vymazal (ODS) letos poprvé na oslavy 28. října na Pražský hrad nepojede,
  – Hradecký primátor Zdeněk Fink (HDK) též ne,
  – karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) nepřijde,
  – Zlínský primátor Miroslav Adámek (TOP 09/STAN) ne.

  Můj kolega z práce (bezpartijní) mi právě sdělil, že též nebyl na Hrad pozván a proto na protest na oslavy nepřijede ani žádný z členů jeho rodiny.

  … jen se mi zdá že panu prezidentovi je to tak nějak šumák.

  • XY napsal:

   To je přece čitelný a praktický páně prezidentův příspěvek k volebnímu vítězství levice. Jeho Ješitnost si prostě nevidí na špičku nosu – těsně před volbami přispět k dumání nerozhodnutých či váhajících, zda levicový prezident a senát už nestačí. A pak si tady číst sermóny o tom, jak je pan prezident moudrý a rektoři drzí. Ech…

   • Jos napsal:

    XY
    Vy jste dokonale vedle. Jako správný ctitel jednoh směru jste si nevšiml, že na akademické svobody zaútočil po způsobu volím kchárlů právě rektor Bek. A ještě při tom lhal. A studenti, pokud ještě jsou hodni tohoto stavu, by měli protestovat proti cenzurním praktikám pan rektora Beka. Vás vede triviální nenávist.

   • zemedelec napsal:

    Pro XY.
    Tak že jste k politování hodni.
    Je dobře vědět ,co v hlavě máte a o co Vám jde.Pokud to není po mém,ostatní neplatí.
    Měl byste se projít kolem výběhu opic.

   • Kchódl napsal:

    Pan rektor MU se chová jako křupan, když na státní univerzitu nepustí řádně zvoleného prezidenta. Ta univerzita není jeho pašalík a on se nesmí chovat jako gubernátor, který cenzuruje prezidenta. Odporné !
    Havloidi prostě nehodlají respektovat demokratické volby, chovají se přesně bolševicky – pokud vyhrajeme, je to „demokracie“ – bez ohledu na názor opozice a bez snahy o sebemenší koncenzus ve společnosti, pokud nevyhrajeme, nebudeme to respektovat, není to „demokracie“, dokud nevyhrajeme.
    Rektory, kteří nerespektují vážnost úřadu prezidenta a jeho demokratickou volbu, by měli okamžitě odvolat. Pokud vážně prezidenta nerespektují, jediná jejich volba je ze státního úřadu odstoupit.
    Je to vážně velmi jednoduché.

  • Laco Grőssling, zemaník a zemanista, volící však KSČM napsal:

   Oni se Zemana bojí. Přece nějaká hodinová přednáška ovara nemůže zviklat správného pravičáka, navíc vysokoškolského studenta. Ale oni z něj mají prokazatelně už vítr.
   Dneska byl v Litoměřicích a Roudnici. Litoměřický starosta jej holt musel uvítat notně nakvašen ( ODS ), ale neodpustil si žvásty o ochraně demokracie a o Kavalírové. On kamarád Promopro Vondry. No nakonec jej Zeman zasklil a dal se do rozmluvy s obyvateli, kterých přišlo asi 400. Tak tam potom starosta co už stříhá metr stál jako kůl v plotě.

 18. Ikena napsal:

  Vázeny XY,
  samozrejme ze to byl jednoznacne sprajc ze strany rektoru, navic vytazeny v tuto volebni dobu.
  Stale jsem cekal, kdy nase pravice vytahne nejaky trik tesne pred volbami a la Kubice.
  Ta propojka Bek – Hampl – Fiala- Putna – je az uchvatna. Neni nahodou byvaly ministr skolstvi za ODS Fiala z Brna a neni nahodou na kandidatce ODS?
  Domnivam se, ze i kdyby je prezident pozval a nahodou by je usadili do posledni rady nekde u „hajzliku“ obrazne receno, tak by zase pisteli, ze je to nedustojne a jak je ponizil.
  Jsou to jen zstupne kecy a pomoc pravici, nic jineho.
  Totez narky novinaru k nepozvani Nemcove, ktera sama prdvedla sve buranstvi pri jmenovani posledni vlady, navic neni ani predsedkyni ODS.

  Takze naprosto souhlasil s Lexem s jeho nazorem na uctu k prezidentskemu uradu.

  • Lex napsal:

   Ikeno,
   přesně! Takový mdlý odvar z peček Kubiceho zprávy. Pokus „volímKchárlů“ vytažený v poslední den před volbami na podporu svých idolů tu s čírem, tu na motorce agenta 009, tu chrápajících jak kůň u hospody třeba na prestižním mezinárodním zasedáním, anebo s abstinenčním pocením a tělesným třasem, když si nemůže před Tv vystoupením dát do trumpety, aby zase neblábolil z opice (Kalousek).
   To hejno k sobě sesedá jak vlaštovky na drátě před odletem. Doufám, že se nám JEJICH ODLET podaří, ač se cukají.

 19. tresen napsal:

  Osvěďčuju, že pan XY je levičák jako Brno. Byl takto ocejchován už na prvním diskusním fóru, kde jsem se s ním setkávala /a pochopitelně utkávala/, jakož i na všech dalších, kde pilně znepříjemňoval život mnoha nositelům pravicových manter. 🙂
  Fantazie těch, co ho otaxovali, tenkrát samozřejmě nesahala tak daleko, aby si dokázali představit některá zdejší diskusní esa. Dnes by to pana XY v jejich očích možná posunulo blíž středu, ale jen o malinko.

  • Petrpavel napsal:

   No, jestli pan XY je levičák a píše a myslí tak jak tu čtu, pak se jedná o případ v lepším případě pro psychologa, v horším pro Chocholouška, v nejhorším pro umístění na levicovou kandidátku hnutí ANO.

 20. Carlos V. napsal:

  Odvoleno. Jinak, nez jsem kdy psal, veden matematikou okamžiku. Uvidime…

Komentáře nejsou povoleny.