Dneska


bych si velmi přál mít možnost, tak někdy  mezi  dvanáctou a  druhou, mít  možnost zblízka  vidět  všechny  ty  paňáky, co kandidují  na  čelných místech  kandidátek a mají  šanci se dostat  do parlamentu, jak  jsou  nervozní, potí se, nutí  se do vtipnosti a  jak neustále koukají po hodinkách, kdy už  bude 14,00 a  televize nebo rozhlas  vyjedou s  prvními volebními  odhady, tzv. exit pooly. Prostě – jak se vaří  ve vlastní  šťávě. Moc  bych si to užíval. Určitě  nejméně  tak jako  fanda  Bayernu  totální rozborku nebohé Viktorky.

Chtěl, ale  bohužel….. Jednu jistotu  už  zcela  určitě mám  a vy také – že  totiž  v oněch  14,00 letního středoevropského času se volič  stane  tím prvním, na  co tihle  pánové a dámy přestanou  myslet. Zase pro ně  budeme:

1- obtěžující  hmyz

2- dojná  kráva,  kterou je potřeba  dojit co  nejčastěji

3- a  u těch  zvláště  otrlých, blbci, co jim zase  nalítli, protože  si kdykoli nechají  nakecat  cokoli  a co na  nich lze  dříví  štípat!

Tohle je  realita.  Mají z nás respekt  jen  toho jeden a půl dne. Jednou za  čas.

Může  být, že  řada z Kosířů  byla  zklamána,  že  dneska nebyl speciální  článek. Ne , že  by nebylo o  čem psát, ale prostě  jsem nechtěl

1- když  jsem  Majce  sebral její  tradiční pátek a pustil tam  věci  k  volbám, chci, aby měla dnes  hodně  času  pro svou  Herečeku. Zaslouží  si  to.

2- Jsem docela  unavený.  Ale  rozhodnutý  vyjet s povolební  analýzou  tak  rychle, jak rychle budu  k disposici  data, o které bude možné se už opřít a  já  je  stihnu  zpracovat do nějakého uceleného textu. Potřeboval  jsme  trochu pošetřit  síly. Velmi se budu  snažit, aby Kosa s analytickým  materiálem byla nejméně mezi prvními na  českém internetu .Tak, jako se  to podařilo v  roce 2010. Tehdy  ještě  na  Aktuálně.v komentářích pod  Stejskalovou  výzvou. Nicméně, tenkrát  to bylo velmi  snadné. Od prvního exit poolu  bylo jasné,  že je průšvih.  Takže  jsem mohl začít psát  vlastně  průběžně, někdy od půl třetí. Letos  to čekám  výrazně komplikovanější. Ale  budu se snažit, aby  analýza  byla  rychlá a  hlavně – byla k něčemu.

Proto na dnešek  žádný  článek po půlnoci.

Ale  zcela bez  akce to dneska  nebude.  Hned  ve  14,00 otevřu  Volební  hospodu – diskusní prostor, kteří  bude patřit  všem, kteří  budou cítit potřebu  volby, resp,. sčítání  hlasů a nabíhající  výsledky  sami komentovat. Nepochybuji,  že  vás  bude dost. Sám se účastnit  nijak nehodlám. Nikoli proto, že  bych  vašimi názory pohrdal, ale  proto,  že budu  sbírat podklady pro to, co chci napsat nebo to už budu psát. Ale  vše  si  přečtu velmi rád  a pozorně, dodatečně..Prostě  bude to vaše hospoda a co si v ní  sami natočíte, to budete  mít. Jediné, co udělám,  bude, že  ji  zase zavřu, až  vyjde  analýza. To už  všichni  budeme  znát,   na  čem jsme. Takže  tolik k dnešku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hodina vlka se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

27 reakcí na Dneska

 1. Aldo napsal:

  Vlku, hlavně nepřehánět s pracovním nasazením. Zdraví je jen jedno a také je zde nebezpečí vyhoření. Jednou se mi zdálo že jste k tomu měl blízko a byla by to škoda. Hezký den.

 2. Petrpavel napsal:

  Nutím se připomínat si „básničku“ z Mladého světa 1968, je pravdivá, ale když je člověk zainteresovaný do společenského dění, není hňup starající se jen o sebe, a to Vy vlku nejste – mám rád Vaše zaujetí pro dobrou věc, pak si ji může říkat stokrát, a stejně ho mnoho navýsost politického rozčílí či potěší. Mnoho potěšení do dalších hodin a let přeji a těším se na analýzu.
  Svět
  Svět, řekl generál(napsal bych politik-pozn.Petrapavla),
  čeká na naše rozhodnutí
  o tom, co bude zítra.
  Zítra,
  řekla Hanička,
  bude hezky.
  🙂

  • vlk napsal:

   Musím říci, že dneska jste si mne namazal na chleba úplně senzačně. Budu muset na Vás být laskavější. Díky.

 3. zemedelec napsal:

  Pane Vlk.
  Píšete,taková rozcvička,před důležitým zápasem.
  Právě ti provařenci,čekají z napětím kolik jich vypadne,ti noví ještě neví co je čeká.
  Já bych řekl,při tihle volbách se prokáže se prokáže,jestli mají občané rozum a paměť.

  • jezevec napsal:

   akorát že každý tomu bude rozumět po svém, že.
   kdo volí stejně jako on, dostal konečně rozum – kdo volí jinak, je debil a zločinec.
   provařenci proti pamětníkům.
   sám to mám taky tak ….

 4. xixao napsal:

  dobry den vlku

  jsem tedy zvedavy, jestli to vydrzite, jako – nereagovat 🙂

 5. táta napsal:

  JA budu mimo internet ale ze zájmem si to potom přečtu,škoda že to nebude velká prohra pravice,snad aspon to bude 1až 5 hlasů nad sto pro levici,podle toho co slyším od mladych a i v práci,potom co zde pravice provedla,nebo co zde píše zastupce středového smýšlejícího voliče co by proboha ta pravice musela udělat aby to zohlednili ?

  A to VLKU i řeší naší diskuzi ohledně našeho sporu co jsme zde spolu diskutovali ohledně středu,levice by se musela stát mírně pravicovou stranou aby jí tyto lidi volili,ale to by znamenalo že přestane být levicovou a levicové voliče jako já to donutí volit KSČ a je nás určitě víc než tech středových………myslím že paní S.Š je jasný důkaz co psala celé ty roky před volbami ale kdykoliv vtom čase volila její rozhodnutí bylo vždy v rozporu s tou kritikou……..ona třeba knížete nevolili až v druhém kole ale jak sama psala byl to její favorit……

  dale stačí v poslední době pročítat ty uspěšné lidi,herce ,vědce……..věčina z nich se vymezuje proti levici………v ohledu 7 letého vládnutí pravice je to naprosto nepochopitelné a jasně ukazuje na ten třídní rozpor bohužel není pravda že stratil vyznam pojem pravice /levice naopak on se výrazně prohloubil…….stačí číst názory pravičáků na aktualně NEBO ZDE jezevce ale více co po dlouholetém čtení Carlose,zde je skorem učebnicový příklad……..kdy vládla levice a spočátku vládnutí pravice jeho takové blahoskovné psaní……..jakmile se ale ty chyby pravice prohloubili a hrozilo ovládnutí levicí tak i u něj spadla maska blahoskonosti u nej je to nejvíc zřejmé že tyto lidi budou tyto pozice hajit at se stane cokoliv

  jen je škoda že tyto pozice si neumí obhajit ty dole

  • táta napsal:

   ps.
   VŠIMNĚTE si jak se právě toho bojí tyto lidé viz jezevec a jeho uklizečky,nebo CARLOS a jeho sila volebního hlasu podle peněz

   • Carlos V. napsal:

    Ano, bojím se vlády zvolené hlasy nevzdělaných, liných, hloupých, neschopných.

    Pravda, můj koncept síly volebního hlasu podle placené daně z příjmu není ideální. Neeliminuje lumpy (tedy ty s příjmy). Diskriminuje lidi, kteří si vybrali nízko placenou profesi z jistého altruismu. Vždy jsem otevřený dikutovat o vylepšeních. Ovšem stojím si na tom, co jsem napsal na začátku – nechť vláda není zvolena hlasy nevzdělaných, liných, hloupých, neschopných.

    • vlk napsal:

     Obávám se, že volby dopadnou děsivě hloupě. Ale ne tolik, aby se to aspoň částečně přiblížilo úrovni Carlosova názoru.

     • jezevec napsal:

      neboj vlku.
      ti chytří si zvolí podle toho, kdo jim co dá. ti blbí to pak zaplatí.
      úspěch v práci a platit daně je přece signifikantem blbství – zatímco atributem chytrosti je natažená pazoura.
      takže dopadne to děsivě chytře, protože i tzv „pravicové“ strany se jen předháněly v exploataci zoufalství co komu dají. nebo aspoň naslibuje.
      no nic, dopiju kafe, a jdu to hodit panu knížeti …. 🙂

     • vlk napsal:

      bla bla bla! Zkus mi vykládat, kdo v tomhle státě platí daně!!! Kdyby tad ynebyli zaměstnanci, lépe, či hůře nebo vůbec nejhůře placení, tak z daní tzv. podnikatelů a těch ostatních stát přežije nanejvýš dva měsíce. Zaměstnanec nemá, až na pár maličkostí jak tzv. optimalizovat daně -v normální češtině jak OKRÁST stát na daních. Ale jsou to zejména ti, co optimalizují, co po státu toho požadují nejvíce – aby byla dobrá infrastruktura, , aby bylo dobré školství a oni měli kvalitní pracovní sílu, aby dobře pracovaly soudy atd.atd. Ale rozhodně na to nemíní přispívat.
      kecy o těch co jen berou a těch co jen úspěšně pracují a hloupě platí daně nemakačenkům si nech pro nějaké stádo tupců. Tak budeš za borce.
      Jo, jdi to hodit Kalouskovi. To je ten pravej.

    • schlimbach napsal:

     Jak poznáte, kdo je hloupý, nevzdělaný a neschopný? Lenost je asi snadno identifikovatelná. nebojíte se, že kriteria, která pro výše uvedené hodnocení nazvete vás zanesou do kolonky hloupý, nevzdělaný a neschopný – tedy u jedinců, kteří preferují jiná kriteria než vy? Je člověk bez univerzitního vzdělání, který prošel tvrdou „školou života“ vzdělaný nebo nevzdělaný? Je člověk, který nedokáže přednést vědeckou definici nějakého problému, ale dokáže nakonec – jako ona malá holčička ze známého příkladu s nákladním automobilem pod mostem – spontánně navrhnout správné řešení problému, schopný nebo neschopný? Je člověk, který pracuje na svém osobním rozvoji, nezískává za to žádné oficiální tituly a ani o ně nestojí, nemaká 12 hodin ve fabrice, žije skromně, snad i chudě, o to více však splétá volné konce poznání sebe sama a vesmíru atd. líný nebo pilný?
     Je jedinec, který s vámi nesouhlasí hloupý nebo chytrý?

     • Carlos V. napsal:

      omlouvám se za nepřesnost. Nevzdělaností jsem nemysle vzdělání formální, onen štempl. Mínil jse spíš ignoraci potřeby informací o světě a neochota stát se lepším.

      o „lenosti“ z jiné stránky – je mi zcela jedno, jak je kdo moc pracovitý, nelíný. Jde o to, zdali z důvodu své lenosti nepožaduje po svých bližních různých výhod, služeb či přímo peněz.

     • Petrpavel napsal:

      Tohle Carlosi zní velmi rozumně.
      Jenom jestli by tato Vaše kritéria převzali třeba takoví kmotři jako je ten přítel Pospíšila zez Plzně co s ním konzultoval ustavení Zemana (ne Miloše) do čela státního zastupitelství…Neměl by pak asi ani volební právo 🙂 .

 6. český maloměšťák napsal:

  „…Diskriminuje lidi, kteří si vybrali nízko placenou profesi z jistého altruismu….“

  To jste sebral kde ? Že lidi si nízkoplacené profese vybírají /tedy volí/ a že to dělají z “ jistého“ altruismu ? Žádné další okolnosti de nepůsobí – jen čistá volba a čistý “ jistý“ akltruismus /což je komické tvrzení/?

  Vláda /respektive parlament/ je volena hlasy těch občanů, co přijdou k volbám.
  Vy sám pak neumíte rozlišit kvalitu těch hlasů, můžete soudit jen dle výsledku, ale i tam můžete být právě že Vy tak prvoplánově – jak zde blahosklonně soudíte jiné – tím, kdo je nevzdělaný, líný, hloupý, neschopný…v očích jiných, po kvalitně preceptuované a raciem zpracované sebereflexi i v očích svých..

  “ Váš koncept“ …to zní skoro jako “ Mein Kampf“.
  Je si to v něčem podobné ?

  • Carlos V. napsal:

   Je smutné, že netušíte, že existují lidi, kteří si vybrali nízko placenou profesi z jistého altruismu. Hodně lidí v sociálních službách apod. chce hlavně pomáhat … no co, když netušíte doteď, nemá cenu psát.

   Jinak jste popsal současný stav s tím, že kdo nesouhlasí, je nácek. Vůbec, kdokoli s vámi nesouhlasí, je nácek. kdo to vlastně podobně argumentoval ?

   • český maloměšťák napsal:

    Jistě, někteří lidé si to takto vybrali.
    Ale „Váš návrh“ nediskrimunuje jen je, to je pokrytecké, když to takhle formulujete. Diskriminuje mnoho lidí, kterým nezbyla než možnost jít pracovat za nízkou mzdu, jistě uznáte že i takové je „ovoce“ globalizace, tedy nejde až natolik primárně o jejich volbu.

    Toho nácka jste si docela sprostě vymyslel. Výmysly podobného charakteru nekomentuji.

    A já „nepopsal současný stav“ – ostatně takový úkol by nešlo zvládnout ani v obsáhlé práci.
    Jen jsem glosoval Vaše nesmysly.

    Docela sprostě lžete, nechápu proč – asi jsem uhodil na tu správnou hlavičku.

    Zkuste odpovědět na otázky, ne durdit se.

    Je tedy onen “ Můj návrh“ v něčem podobný “ Mein Kampf(u)“ ? V čem – v základním anebo jen v marginálním ?

    Víte co je na tom celém ale nejvíc paradoxní ?
    Že Vy – známý to fanda „minimálního státu“ chcete přidat novou , poměrně dost složitou agendu (testování momentální oprávněnosti vykonávat instituci pasivního volebního práva) – byrokratickému aparátu státu…a tak ten stát spíše posílit.

    P.S. Vy nejste etalonem vzdělanosti,chytrosti, pracovitosti atd. To se jen domníváte, je to jen o Vašem přesvědčení.
    I s tou leností to není tak jednoduché, jak to vidí schlimbach – že je snadno zjistitelná a měřitelná, tedy prokazatelná.
    Například takový Fuld byl jistě velmi pracovitý.
    Pro celý svět by ale bylo asi mnohem přínosnější, kdyby se přes celý den vůbec nevyhrabal z pelechu.
    Ostatně zde máme i dost pěkný příklad toho, k jakým absurditám by mohl vést ten “ Můj návrh“ – Fuld by asi volit dle “ Můj návrh“ mohl, ale ten, jehož krámek kvůli jeho aktivitám zkrachoval a tak on naopak daně přestal odvádět – ten ne. Mnozí ostatní by pak svýma daněma pomáhali odstraňovat škody obého.
    Ten “ Můj návrh“ ale není nesmyslem jen kvůli takovým věcem, lidský osud je velmi variabilní, daně jsou mj. také investičním nástrojem a tak pracují v čase…atd atd.
    ——————————-
    Pokud toužíte po návratu něčeho, co již tady kdysi bylo – např. timokracie, tak vězte že Solon kromě ní prosadil /respektive ji upravil, parametrizoval/ i odpuštění dluhů – které se však přeci musí vždy podle Vás platit a splatit , ne ?
    V souvislostech, vždy v souvislostech, milý liberální konzervativče.

    Předpokládám, že nakonec jste to ale hodil stejně Kalouskovi, mýlím se ?
    🙂

   • palosino123 napsal:

    Pár lekcí etiky a přísaha mi velí, nenazvat Vás volem. Málo placené profese se berou v drtivé většině proto, že jiné nejsou a Váš domnělý altruismum, ještě vztažený na jiné (to mě nasralo), je rádoby pravicová tragikomedie blitá do vlastní kapsy. Podobné jako Vy s oblibou pěkně zkásnu…stát, nestát…peněženka Vás bude bolet, milánku.

  • Kchódl napsal:

   Nechci být (zdá se mi) tak konfrontační jako kolega diskutující, ale skutečně motivace není jen finanční. Někdo třeba věří v pomoc lidem, studoval to dlouhá léta a najednou jede třeba dělat doktora, geologa, ICT inženýra někam do pralesa za úplné kulové, jen tak. Prostě si řekne, že chce.
   Někdo jiný si poprvé vydělá větší peníze, pořídí si auto za 2 miliony, k tomu příslušnou exkluzivní prcinu a je mu blaze, když s ní prochlastává svoje těžce (lehce) vydělané peníze na Maledivách, třeba. No a pak mu to dojde, koupí si orvanou oktávku, splaší obyčejnou holku a odstěhuje se do okresního městěčka, kde se všichni znají, chodí s kamarády střílet jeleny, prasata, denně jezdí do práce na kole, a je mu přímo blaze. No nemá asi ten poslední iPad, ani po tom netouží.
   Pro jiného je vrcholem slasti třeba studovat historii nebo cvičit šotokan na černý pás. Nebo létat na paraglidu po celém světě.

   Proboha, život není jen čumění na Novu, vychloubání se károu, kde všude jsme tupě leželi na pláži a chlastali all-inclusive a oprcali „kámošovi“ starou, když se nedíval.
   🙂

  • Kchódl napsal:

   A sakra, nechtěl jsem to psát konfrontačně, ale když to po sobě čtu, zní to jako nějaký egoistický hedonismus. Tak jsem to nemyslel.
   Spíš tak, jak píšete – že lidi si kolikrát svoji práci vybrat prostě nemohou, nemají zázemí, geny, zdraví, inteligenci, netrefili do správné školy, potkali špatnou babu, dobrou babu, žádnou babu (která by se jim líbila), … prostě okolnosti. Musíš brát co je.
   No a to stejně nevylučuje štěstí a uspokojení z práce. Samozřejmě, v dnešní době je spousta okolností – vyděrači zaměstnavatelé, agenturní práce, neplatiči, otravný stát, exekutorská a inkasní mafie, bláznivé holky a manželky, alimenty, … prostě bezdomovcem snadno a rychle. To se může prostě stát úplně každému.

   BTW, poslední brutální šílenost, udělaná tím „skvělým“ ministrem spravedlnosti Pospíšilem, a pod patronací úžasné TOP09 (se shozením viny na ODS) je trestní zodpovědnost právnických osob.

   To je smrt českého průmyslu a podnikání – a s tím účelem to bylo vymyšleno. Kdykoliv vám mohou zničit firmu. Fakt. Nic špatného neuděláte a hop, jste v čudu.

   V kombinaci s novým občanským zákoníkem, který bude platit od 1.1.2014, je to zcela smrtelná kombinace.

   Hlavně že nějací bloudi hrdě volí TOP09, to je fakt … jo, napíšu to … k posrání. A ještě jsou na to pyšní a povyšují se nad ostatní. Blahoslavení chudí duchem, co dodat.
   Tady vidíte, že i dobrá snaha vede ke konfrontaci, i když jsem zpočátku informoval, že se na to máme vykašlat. Ale vzpomněl jsem si na Jezevce, jak tady prezentuje svoje (pseudo) pravičáctví. Někdo by mu měl vysvětlit, že fašismus je levicová ideologie. Klerofašismu (TOP09) taky, ovšem konzervativní levicová.

 7. Germanicus napsal:

  Páč jsem včera z pracovních důvodů nebyl on line /večer jsem byl pohříchu ve vinotéce :-)/, propásnul jsem tipovačku.
  Posílám ji tedy až dneska, pochopitelně mimo soutěž…
  1. 61,47 % (účast)
  2. pořadí:
  ČSSD
  KSČM
  ANO
  3. ODS ano
  lidovci ne
  Okamura ano
  Spoz ne
  4. vítěz 28,5 %
  5. 6 stran
  6. 107 (CSSD,+ KSČM)

 8. Kchódl napsal:

  Venku je krásný den. Byl jsem se projet (inliny), je to paráda.
  Takže lidi, nebuďte smutní – jako vždy budou volby pro někoho sklenice poloprázdná, pro někoho poloplná. Nakonec, tím že volí celá populace lidí, rozdíly Gaussovy křivky rozptylu inteligence, schopností, aktivity, intuice, nasranosti, … se vyrovnávají a navíc působí zákony velkých čísel.

  Třeba i s tím prezidentem to dopadlo vlastně dobře. Nebyl zvolen sudeťákům nakloněný dědula, nevzdělaný lesník, bažící po restituci pro sebe a kamarády, jehož politická strana s odpuštěním posrala co mohla, a ohrozila významně českou státnost a budoucnost bezprecedentním darem církvím. Dají se totiž očekávat další konsekvence – třeba žaloby dalších právnických osob na nerovnost před zákonem – a tím úplná destrukce práva. A následně republiky.
  Představte si, že by Schwarcenberg jel někam jako prezident, máte ten obraz před očima ? Vzpomeňte si, jak zpíval při volební kampani hymnu. Jak „volil“. Jaké má sprosté hlášky, jak nějaký sympatický rozšafný strejc z místní vinárny. NIC proti němu osobně, je to milý a hodný starý pán, ale představit si ho na místě prezidenta skutečně nedovedu. Nemá ani akademické vzdělání, není mu občas moc rozumět. Nemyslíte, že by se nám Čechům ve světě smáli ?
  Sice pan Ing. Zeman není až taková výhra (k prezidentským volbám jsem z těchto důvodů ani nešel), ale nemyslíte, že už toho hysterického soupeření a vymezování se bylo dost ?
  Vždyť je to přímo jakobínské a šílené !
  Před chvílí jsem napsal dopis rektorovi své alma mater, ve smyslu, že odsuzuji tohle politikaření na akademické půdě. Rektoři jsou dospělí lidé a přesto se chovají jak nevycválané hysterické děti – v permanentní pubertě. To samé „kulturní fronta“.
  Sakra, vždyť nás někdo přímo programuje, abychom si připitomněle skočili po krku !
  Je to práce tajných služeb, lidí co to dělají z blbosti nebo za cizí peníze, kdo ví. Ale děje se to.
  Kašleme na to, proboha.

  Volby nějak dopadnou a nějak bude. V úterý jdeme zase do práce (někteří, třeba já, pracují kdy chtějí, nebo kdy jim to jde, někdy tedy skoro pořád – ICT). A slunce v úterý nebude jako v Řecku, ani nebude jako v Arktidě.
  Alespoň doufám :-).

  Takže klídek.

  • pepan napsal:

   – už to tady bylo mockrát napsaný, pokud „nevyhraje“ demokracie podle Pravdy und Lásky, klídek nebude.
   Ti lepší z nás to přece tak nenechají.

 9. Občan napsal:

  Nerad, ale přináším první špatnou zprávu – vypadá to na nízkou volební účast (do 60%).
  Pokud se to potvrdí, tak si fakt ty bakalice, babišice, korupice a jiné prevítstvo zasloužíme jak prase drbání…

Komentáře nejsou povoleny.